Hlavní Bolest

Kolik mateřského mléka nebo směsi by novorozenec měl jíst v prvních dnech života

Dítě se narodilo. Šťastná matka přichází časem starostí, starostí a starostí. Hlavní věc, která se týká matky, která nyní kojí, je to, zda dítě dostává dostatečnou výživu, tuk nebo ne velmi mléko?

Kojeno

První krmení

Mléko po narození obvykle začíná dorazit do čtvrtého dne. K prvnímu krmení je dítě nejčastěji přivedeno druhý den. A tak se mladá matka začala bát, že její dítě bude mít hlad, že je tam jen velmi málo mléka. To však nestojí za to z několika důvodů:

 • Novorozenec stále slabě saje matčina prsa (sací reflex je špatně vyvinutý), musí se to naučit, takže jí jen velmi málo.
 • Kolostrum, které je nyní produkováno tělem matky, je mastné a výživné. Obsahuje vše, co potřebujete k zajištění plného fungování novorozence.
 • Objem komory u dítěte je stále velmi malý (pouze asi 10 ml první den), proto je také množství kolostra konzumovaného během jednoho krmení malé, asi 7 - 9 ml.
 • Ukázalo se, že krmí dítě 10 - 12 denně, to znamená, že v první den je dětská norma asi 100 ml mléka.
 • Nemyslete si, že dítě bude mít hlad, protože není dost mléka. Brzy to přijde. Ale zbytečná úzkost může oddálit nárůst laktace.

Mléko v prvních deseti dnech

Kolik mléka kojenec jí, nyní závisí pouze na jeho hmotnosti a věku. Ze dne na den se objem komor u novorozenců zvyšuje, respektive objem konzumovaného mléka.

 • Druhý den dítě vypije asi 20 gramů na krmivo, denní dávka je 200 - 240 ml,
 • Ve třetím, 30 ml (300-340 ml, v tomto pořadí) a tak dále.
 • Pro dítě v prvních 10 dnech života můžete vypočítat požadované množství spotřeby mléka na 1 krmení jednoduše vynásobením počtu dní narozením číslem 10..

Vzorec pro stravu prvních 10 dní: N (počet dní) * 10 = jedno množství jídla v ml.

Přesné váhy pro měření hmotnosti novorozence

Přesněji řečeno, objem jedné dávky konzumovaného mléka může být určen vážením dítěte v lékařském měřítku před a bezprostředně po krmení. Rozdíl mezi výsledky vážení - jedná se o objem mléka spotřebovaného dítětem. Je vhodné zvážit několik krmení za sebou. Znáte přibližnou dávku (viz výše uvedené normy), abyste pochopili, zda dítě saje jeho část nebo ne.

Kdy a jak nejlépe nakrmit dítě?

O deset dní později přestane matčino mléko dorazit. Přibližná denní dávka se bude rovnat jedné pětině hmotnosti dítěte.

Dětští pediatrové dospěli k závěru, že není nutné násilně krmit dítě v přísně přidělených hodinách. Je lepší počkat, až ho dítě samo potřebuje. Obvykle se to děje 10-12 krát denně s intervalem 1,5 - 2 hodiny.

Dítě zpravidla aktivně saje 15 až 30 minut, někdy dokonce 40 let. Stává se, že dítě saje veškeré mléko, ale i nadále sání prsu po určitou dobu, buď sáním posledních kapek mléka, nebo se mu proces sání prostě líbí. Nenechte ho kojit déle než hodinu.

Výživa stůl až rok

Dětský věk

Množství konzumovaného mléka v krmivu, ml

Množství konzumovaného mléka denně

Kolik gramů mateřského mléka je kojencem spotřebováno po 1,2 a 3 měsících

Rodiče musí vědět, kolik by dítě mělo jíst mléko nebo směs v prvním měsíci života. Je třeba vzít v úvahu časový interval mezi jídly a vlastnosti přibývání na váze. Tyto znalosti pomohou posoudit stav a zdraví dítěte. Odborníci na zdraví stanovili standardy, které pomáhají určit, zda je dostatek mléka pro včasné úpravy, aniž by došlo k poškození těla..

Vlastnosti krmení v prvních dnech

Ihned po narození dítěte se aplikuje na matku hrudník, aby se naučil akt sání. První tři dny se místo mléka vyrábí kolostrum. Je to velmi výživné, nestačí, ale toto množství stačí na malý žaludek. Pouze 1 čajová lžička - a dítě bude plné.

Druhý den roste potřeba jídla pro dítě, jedí více a po asi třech hodinách začne častěji žádat o mléko. Kolik v této době jí? Pro jedno krmení, dítě jí asi 20 gramů. Na jeden den by novorozenec měl dostat asi 90 gramů mleziva. Jí asi 10krát denně, nebo dokonce více.

Třetí den si dítě zvykne na nové podmínky existence a technika sání se zlepšuje. Existuje více mléka. Kojení se zlepšuje s každou aplikací na hrudník. Pro jedno krmení může už jíst asi 30 gramů. Během dne jí dítě asi 170 ml mléka.

Kolik by mělo mateřské mléko sát za 7 dní? Na konci týdne života, při jednom krmení, jí 60 gramů. To bude 400 ml denně. Za dva týdny už dítě jí asi 500 ml mateřského mléka.

Na konci prvního měsíce by měl být počet krmení denně 6-7. Pro jedno krmení by měsíční dítě mělo sát 90 - 100 gramů.

Míra spotřeby požadovaného množství jídla pro dítě během prvních deseti dnů lze vypočítat takto: počet dní života vynásobený číslem 10. Například novorozenec ve věku 6 dní vypije asi 60 g.

Chcete-li zjistit, kolik gramů dítě jí, musíte dítě před krmením a po něm zvážit. Rozdíl mezi získanými údaji na stupnici bude roven množství spotřebovaného mléka.

Existuje další způsob, jak určit - vyjádřit mléko před krmením. Po nalití mléka do láhve uvidíte množství jídla. Je pouze nutné vzít v úvahu, že se dítěti podaří odsát 20 až 30 gramů více.

Odborníci říkají, že nemusíte krmit dítě po dobu jednoho měsíce nebo stanovit přísný režim na hodinovém základě, zejména pokud je kojen. Je nutné, aby dítě požádalo o jídlo. Současně začne plakat, a když si ohnutý malý prst přivede k ústům, otočí hlavu a saje ji.

Jak dlouho vydrží krmení? Délka pobytu dítěte v 1 měsíci na hrudi může být od 15 do 40 minut. Nenechávejte dítě v blízkosti hrudníku delší dobu.

Problémy s jídlem

Jsou chvíle, kdy měsíční dítě, které visí celý den na jeho hrudi, zůstává hladové. Poté je detekován nízký přírůstek hmotnosti. Ve většině případů to znamená nedostatek správné výživy. Je nutné vyvinout veškeré úsilí, aby se zajistilo laktace nebo přeneslo dítě na smíšené krmení. Nepřekládejte jej okamžitě do směsi. Nic nemůže být lepší než mámino mléko.

Někdy může dítě odmítnout prsa. Příčinou může být špatné zdraví, ucpání nosu nebo křeče v břiše. Máma bude muset zjistit přesnou příčinu, pomůže odborná konzultace. Řekne vám, jak moc by dítě mělo jíst a po jakém čase.

Pro zvýšení kojení je třeba dát dítě na hrudník častěji, vypít více teplé tekutiny, během krmení dítě nespěchat (mělo by to být nejméně 20 minut v blízkosti hrudníku).

Máma musí přísně sledovat její stravu. Zavedení produktu, který má štiplavou vůni a chuť, může dítě odstrčit od hrudníku. Jídlo, které jí kojící matka, může vyvolat alergické reakce, proto byste měli omezit příjem určitých potravin..

Následující čas

Jak dítě roste, roste potřeba potravy. Tělo roste a vyvíjí se, dítě jí více, protože potřebuje živiny. Zvyšuje se hmotnost, což ukazuje na normální stav.

 1. V intervalu mezi prvním a druhým měsícem jí dítě 700 gramů mléka denně, 120 ml najednou.
 2. Až 4 měsíce by měl být objem konzumovaného mléka 150 ml. Dítě musí být krmeno maximálně 6–7krát v intervalu 3–3,5 hodiny.
 3. V intervalu 4 až 6 měsíců jí dítě 180-200 ml. Interval mezi krmením se může prodloužit až na 4 hodiny. V tuto chvíli začínají první návnady, takže je třeba zvážit jejich podíl. Jakékoli zavedení nového produktu by mělo být konzultováno s lékařem, aby nedošlo k poškození trávicího systému dítěte.
 4. V období od 6 měsíců do roku bude muset být jedno krmení mlékem nebo směsí nahrazeno doplňkovými potravinami. Jí mléko asi 220 ml 5krát denně.

Když je dítě krmeno a má dostatek mléka, je spokojeno, není zlobivé a dobře spí. Zvyšuje se hmotnost. Kojené dítě by mělo přidat asi 180 ml týdně. Pokud je zvýšení menší než 100 ml, měla by být přijata opatření..

Množství močení také pomůže určit, zda je dítě plné nebo ne. Měl by močit až 12-15krát denně, stolice by měla být normální a vhodná pro daný typ krmení, bez zácpy. Pláč může nastat v důsledku koliky v žaludku, ale to neznamená, že není dost mléka.

Není třeba dovolit pláč. Za tímto účelem stojí za prozkoumání příznaků, že dítě má hlad:

 • hlava se otáčí různými směry;
 • otevírání úst a vystupující jazyk;
 • sání prstu, roh přikrývky, vačka.

Mateřské mléko obsahuje protilátky, které mohou chránit tělo dítěte před různými infekcemi. Proto mu musíte alespoň po dobu 6 měsíců poskytnout takovou výživu.

Vlastnosti umělého krmení

Směs je trávena žaludkem malého dítěte pomaleji, proto se interval mezi krmením zvyšuje. Je to asi 3 hodiny. V noci nemusí měsíční dítě žádat o jídlo až 5 hodin.

Kojení, které je na umělém krmení, nemůže být nadměrné. Pokud se probudí brzy po krmení a pláče, není třeba znovu ředit směs. Možná ho bolí žaludek, nebo existuje jiný důvod. Jinak můžete poškodit zažívací trakt a získat nadváhu..

Je bezpodmínečně nutné dodržovat dávkování a pokyny k ředění. Při výběru směsi musíte vzít v úvahu charakteristiky zdraví dítěte a jeho věk.

Kolik směsi by mělo dítě pít? Na sklenici se směsí jsou vždy doporučení, kolik měřicích lžiček je třeba vzít a kolik vody zředit. Přibližné množství výživy se počítá podle hmotnosti dítěte.

 1. Od narození do měsíce a půl je objem směsi 1/5 tělesné hmotnosti (hmotnost se musí dělit 5).
 2. Od 1,5 do 4 měsíců - 1/6 tělesné hmotnosti.
 3. Do šesti měsíců věku - 1/7 dílu.
 4. Od 6 do 8 měsíců se množství výživy rovná 1/8 hmotnosti dítěte.
 5. V posledních dvou měsících až roce se objem zředěné upravené směsi rovná 1/9 dílu.

Například dítě váží 4 000 g za 1 měsíc. Pro výpočet toho, jak má dítě pít mléko denně, potřebujete 4000/5 = 800 ml. V 1 měsíci novorozenec jedl asi 8krát denně. Chcete-li zjistit, kolik dítěte by mělo jíst při jednom krmení, potřebujete 800/8 = 100 ml.

Umělé krmení dětí nemusí být plné. Pokud je dítě zdravé, ale je zlobivé a špatně spí, může být nutné zvýšit část směsi. Některé děti nemusí potřebovat množství porce uvedené v obecně uznávaných standardech..

Stav a chování dítěte vám vždy řekne, zda má dostatek mléka nebo ne. Hlavní věc je včasné zjištění problému a zahájení opatření k jeho odstranění. Nedostatek živin vede k oslabení těla, ke ztrátě aktivity a ke zvýšení náchylnosti k různým infekčním onemocněním.

Dětská výživa ve 2 měsících: podle režimu nebo na vyžádání?

Ve druhém měsíci života začíná dítě poznat svět. Rozmanitost okolních předmětů, hlasy mámy a táty, úsměvy lidí začnou přitahovat dvouměsíční dítě. Získá asi 800 g váhy, doroste o 3 cm, naučí se držet hlavu vzpřímeně a aktivněji posouvat ruce a nohy. To vše vyžaduje velké množství energie. Při jejím přijetí a přímé výživě dítěte do 2 měsíců.

Foto: depositphotos.com. Zaslal: evgenyataman.

Kolik však může vaše dítě jíst za krmivo? Zde musíte zvážit, zda kojí, míchá nebo umělá výživa.

Kojení

Kojení je nejjednodušší možností. Příroda sama o sobě zajistila, aby se množství mléka v matce zvyšovalo s rostoucími potřebami dítěte.

Pediatrové hovoří o potřebě krmit dítě „na vyžádání“. V tomto případě byste se neměli starat o množství konzumovaného mléka. Objem se může během dne měnit, ale dítě si vezme „své“ a nebude jíst více, než je nutné, protože po 2 měsících je stále přirozený instinkt kontroly výživy.

To platí, pokud dítě nekřičí mezi krmením, usne a vzbudí se přibližně ve stejných časových intervalech a dobře přibírá. Pokud dojde k poruše v těle matky a nedostatečná produkce mléka, je nutné vyhledat radu kojícího specialisty..

Pokuste se vyprázdnit prsa včas. Dítě nepilo, - vše zatěžujte až do poslední kapky. Reflex bude fungovat a při příštím krmení mléka to bude trochu víc. Jen nepropadejte panice. Vzrušení, úzkost, stres - špatní spojenci pro mámu.

Kojení dvouměsíčníku je chaotické, protože režimu se dosud nepodařilo získat oporu. Aby se zlepšil psychický stav dítěte, aplikují jej na prsa tak často, jak je to možné: jsou-li vedle matky, dítě cítí potřebné teplo a péči.

Režim pro dvouměsíční období zpravidla zahrnuje 5 až 7 krmení denně v různých intervalech. Ale odchylky jsou možné a není čeho se obávat.

Smíšené krmení

Může se stát, že budete muset krmit mateřské mléko. Toto je nejbezpečnější možnost pro dítě, i když to zvyšuje potíže rodičů. Lékaři doporučují vytvořit si vlastní domácí banku zmrazením exprimovaného mléka.

Doplnění dárcovského mléka

Vhodnou alternativou k předchozí metodě je krmení dítěte mlékem od zdravotní sestry. Z mnoha důvodů je tato možnost lepší než použití dětské výživy. V Rusku existují banky dárcovského mléka, ale síť je nedostatečně rozvinutá.

Takové mléko se skladuje:

 • 8 hodin při pokojové teplotě;
 • 5 dní v lednici;
 • 3 měsíce v mrazáku.

Někdy matky a otcové, zveřejňování informací na sociálních sítích, ptaní přátel, souhlasí bez prostředníků. Ale tady je třeba si uvědomit, že s mlékem se přenáší nejen užitečné, ale také škodlivé. Nezávislé vyhledávání zdravotní sestry je proto mimořádně nebezpečné.

Dokormův dětský vzorec

K doplnění dítěte ve věku 2 měsíců se používají vysoce přizpůsobené směsi - hydrolyzáty. Jsou speciálně vyrobeny méně chutné než mateřské mléko, takže se dítě vůbec nevzdává. Při výběru takové směsi by měl pomoci odborník.

Při kombinovaném krmení zůstává strava na vyžádání. Obě prsa se podávají na začátku krmení a teprve poté - hydrolyzát. Výživa se směsí se provádí striktně podle režimu: na hodinách, ve dne, s povinnou kontrolou močení. Dokorm dávejte ze stříkačky, lžíce nebo speciálního systému, ale ne z láhve.

Máma má stále příležitost obnovit nebo zvýšit produkci mléka. Kojící poradce nebo pediatr, který je příznivcem kojení, pomůže zajistit doplňkové krmení a odstranit jej, jakmile nastane příležitost.

Výhody smíšeného krmení:

 • ochrana dítěte před alergiemi;
 • spolu s mateřským mlékem dostává dítě protilátky;
 • máma má šanci obnovit laktaci.

Složitá věda umělého krmení

Umělé krmení se zavádí tehdy, když matka nemůže objektivně nakrmit dítě (neochota „kazit“ tvar prsu nebo „nepořádek“ s dítětem se na ně nevztahuje). Úplný přechod na krmení směsi by měl být odůvodněn a argumenty - závažné.

I novorozenec může pít z láhve. V případě nouze je dítěti podáno celé kravské mléko, je však nutné co nejdříve vybrat na základě doporučení specialisty upravenou směs. Pediatr vám pomůže vypočítat počet porcí a určit režim krmení. Samotní rodiče však musí shromažďovat informace o této záležitosti..

Zpočátku je lepší krmit dítě, když žádá o jídlo. Postupně se vytvoří jasný a srozumitelný plán krmení. I ta nejdražší a vysoce kvalitní směs se vstřebává horší než mateřské mléko a vyžaduje více času na trávení. Proto při přechodu na umělou výživu mohou přestávky mezi krmivy vzrůst až na 3-4 hodiny.

Přibližný režim pro dítě po 2 měsících je následující:

 • od 6 do 7 krmení denně;
 • jednorázová dávka - 120 - 150 ml.

Nespěchejte si, pokud vaše dítě během krmení nejedlo všechno. S největší pravděpodobností dostane za 1-2 dny svou normu. A nemusíte jíst násilím. To může vést k velkému regurgitaci a bolesti břicha. Ale neváhejte se poradit s lékařem, pokud si myslíte, že dítě jí málo.

Dodržování zásad bezplatného umělého krmení nedoporučuje zkracovat intervaly mezi krmivy, ale nabízet množství směsi na žádost dítěte. Obvykle tento režim zajišťuje přírůstek hmotnosti a dobré asimilaci jídla. Při každém krmení nalévají do lahve asi o 20 ml více, než je obvyklé, což dítěti umožňuje nezávisle určit jeho potřeby.

Jak určit množství směsi?

Existuje mnoho vzorců pro stanovení množství směsi během umělého krmení.

Pamatovat! Všechna doporučení jsou přibližná. Vaše dítě je zvláštní, jedinečné. S láskou a porozuměním najdete potřebné a užitečné pouze pro vás a pro něj.

Pomocí naší kalkulačky určete optimální teplotu směsi. Je zcela zdarma a velmi pohodlné.!

Znamená to, že dítě má hlad

Jak dvouměsíční dítě signalizuje svou touhu jíst:

 • pohybuje hlavou ze strany na stranu;
 • otevře ústa;
 • vyčnívá z jazyka a dělá rty sání pohybů;
 • stiskne kliky do vaček a přitáhne je k ústům;
 • hledá mateřská prsa.

Nečekejte, až dítě pláče. Naučte se identifikovat první známky hladu dříve, než bude vaše dítě naštvané.

Stejně důležité je pochopit, že pláč neznamená vždy touhu po jídle. Někdy je dítě chladné nebo horké, znuděné nebo se chce přiblížit k matce. Pokud dítě po dobrém krmení zašeptalo hodinu, přemýšlejte o tom, co by mohlo způsobit takovou reakci..

Potřebuji vodu?

Ženské mléko je 90% vody. Pokud je dítě kojeno, přebytečná tekutina naplní část žaludku určenou k výživě mateřského mléka. Proto při kojení dvouměsíční dítě nemusí dávat vodu. Může to být nabídnuto, pokud jste z nějakého důvodu znepokojeni tímto problémem, ale nepijte násilně a nevyhoďte z láhve.

Při krmení směsí by však měla být ve stravě dítěte přítomna voda. Je nabízena mezi krmením a kolik pít - dítě se rozhodne pro sebe.

Pokud je teplota v místnosti nad 24 ° C, musí být dítěti podána voda v množství 30 ml na kg hmotnosti (údaje jsou přibližné). Můžete si vytvořit svůj vlastní pitný režim.

S škytavkou

Předpokládá se, že by dítě mělo dostat vodu s škytavkou. Škytavka je normální výskyt charakteristický pro dítě do jednoho roku. To není spojeno s dýcháním, ale objevuje se, když se svaly bránice stahují (děti škytají v matčině lůně).

Znepokojení je opodstatněné, pokud dítě škytá často a současně vyplivne a je hodně rozmarné.

Některé matky dávají škytku vody z lžíce - pár doušek. Jiní si na bříško položili ruku nebo teplou plenku. Vyberte akci, která dítě nevyděsí a uklidní vás.

Doplňková výživa

Vaše dítě má 2 měsíce. A velmi brzy někdo z vnitřního kruhu začne radit: „Je čas dát dětskou šťávu, žloutek. Jak to bude růst bez vitamínů? Na jedno mléko se nemůžeš dostat daleko! “ To je obvykle slyšet od starších lidí. Ve starém pediatrickém systému bylo obvyklé začít s doplňkovými jídly se šťávami přibližně od dvou měsíců.

Moderní věda o krmení kojenců s jiným názorem: nemusíte dávat doplňková jídla dříve, než je dítě ve věku 6-7 měsíců (v tomto věku mají děti zuby). Připravte se na to, aby vaše dítě rostlo v mateřském mléce nebo přípravě na další 4 měsíce.

Vyhněte se pokušení dávat pevná jídla a šťávy z následujících důvodů:

 • gastrointestinální trakt dítěte není dosud zcela vytvořen, takže včasné zavedení doplňkových potravin může přispět k rozvoji alergií;
 • svaly zatím nemohou koordinovat sací a žvýkací pohyby potřebné k přijímání pevného jídla, které dítě ještě nemůže spolknout;
 • včasné zavedení doplňkových potravin brání produkci základních živin z mléka nebo upravené směsi.

„Pokud si kojící matka může dovolit dobrou výživu nebo pokud si rodiče mohou koupit vysoce kvalitní mléčnou recepturu, nemusí dítě do věku 5-6 měsíců krmit cokoli.

Přečtěte si knihy o vývoji dětí, hledejte odpovědi na vaše otázky na internetu a diskutujte o svých problémech s přáteli a rodinou. Cihla po cihle vytvoříte základ, na kterém bude založen plný vývoj a zdraví vašeho dítěte. Ale nejužitečnější se naučíte z komunikace se svým dítětem. A ať láska a péče jsou hlavním kritériem správnosti vašich jednání.

Kolik má novorozenec jíst (mléko, směs)? Množství krmení (za den, pro jedno krmení) zvažujeme od 0 měsíců do roku

Kolik mléka nebo mléka může dítě najíst najednou? Vše záleží na věku vašich drobků. V prvních okamžicích života je zdravé dítě nutně umístěno na hrudi matky a poprvé reflexivně prohledává a bere prsa. Tento reflex sání a množství novorozeného dítěte by mělo být naprogramováno samotnou přírodou.

Prvním mlékem je mlezivo

Colostrum po porodu vyniká trochu, ale neměli byste si dělat starosti. Dítě nebude mít hlad, protože:

 • žaludek novorozence je tak malý, že může obsahovat pouze 10 ml. Toto je množství mléka, kolik novorozence by mělo jíst najednou, to znamená při jednom krmení;
 • první den, kdy dítě dostane kolostrum z mateřského prsu - nejcennější produkt, jehož vlastnosti a výhody jsou nepostradatelné, asi 10krát;
 • kolik mléka novorozenec potřebuje, reguluje. Dítě je schopno najíst 7 - 10 ml mleziva najednou. Proto je denní dávka přibližně 100 ml mléka;
 • norma jednoho krmení pro novorozence během měsíce se mění a doslova roste každý den.

Norma krmení novorozence

Prvním dětským dětem se doporučuje podávat každou hodinu prsu, pak na vyžádání. Když je dítě kojeno, vše je mnohem jednodušší. Máma nedokáže spočítat, kolik snědl mléko. Konzumovaný objem mění každé krmení a závisí na potřebách drobků. Kolik novorozence jí, určí sám sebe a uvolní hruď své matky, když je plný.

Podle doporučení odborníků by nemělo být dítě na hrudi delší než 20 minut. Pro některé děti stačí 10 minut, zatímco jiné trvat trochu déle. Při bližším pohledu na dítě pochopíte, kolik času potřebuje. O 2 měsíce už dítě bude mít svůj vlastní režim.

Děti zpravidla po krmení zpravidla vyplivnou až 6 měsíců. Tím se získá vzduch a přebytečné mléko. Důvodem je svěrač (klapka) mezi žaludkem a jícnem, který je stále špatně rozvinutý, a když se přejídá, může dítě rozdrtit nejen přebytek, ale také vše, co právě jedí.

Po nějaké době bude dítě opět hladové a znovu požádá o jídlo. Nebuďte překvapeni, je to zcela normální, protože jeho žaludek je prázdný.

Kolik by měl novorozenec jíst?

"A kolik směsi by měl novorozenec jíst?" - ptáš se. Množství jednorázového krmení u kojenců a řemeslníků je stejné. Norma mléka pro novorozence a směs asi 10 ml.

Dítě jíst směs je přísně krmeno každou hodinu, jíst najednou tolik jak dítě by mělo dostat v jeho věku. Počet krmení denně je osmkrát. Pokud vaše dítě jí méně často, můžete zvýšit jednorázový objem směsi.

Hlavní věcí není nepřekrmovat a dodržovat režim krmení. Umělci častěji přibývají na váze, pokud máma poruší pravidla.

Nadváha způsobuje další zatížení kosterního systému (záda a nohy) a pro dítě je obtížnější naučit se sedět, plazit se a chodit. Nadměrným krmením navíc zvyšujete riziko poruch trávení a metabolismu. Aby se tomu zabránilo, matka by se měla naučit vypočítat, kolik směsi se připraví, aby mohlo dítě jednou nakrmit.

Kolik novorozence jedí na krmení?

Až do desátého dne se objem směsi počítá vynásobením počtu dnů 10. Například osmdenní dítě má jíst 80 ml najednou.

V průměru jedí novorozenci najednou:

 • první dva dny života - 7 až 10 ml;
 • 3-4 dny života - 20-60 ml každé 2 hodiny;
 • první týden života - 50 - 80 ml každých 2,5 hodiny;
 • druhý týden života - 60 - 90 ml každé 3 hodiny;
 • třetí týden života - 70 - 100 ml každých 3,5 hodiny.

Vlastnosti krmení novorozenců krmených směsí

 1. Nakrmte dítě směsí by mělo být podle režimu.
 2. Doporučený počet krmení - nejméně osm denně.
 3. Vypočítejte rychlost krmení. Ujistěte se, že se dítě nepřebíhá.
 4. Postupujte podle doporučení a pokynů na balení se směsí..
 5. Mezi krmením podle potřeby nechte dítě pít teplou vodu.
 6. Během krmení držte lahvičku správně, abyste předešli aerofágii (polykání vzduchu během krmení), které může způsobit koliku.
 7. Držte dítě ve vzpřímené poloze po dobu 10-15 minut, bude bouchat vzduch a přebytečnou směs.

Kolik by mělo dítě kojit po měsíci??

Kolik novorozence jí, je již jasné. Jak spočítat, kolik by dítě mělo jíst za 1 měsíc a dále?

Dítě rychle roste a zároveň jeho potřeby a schopnosti. Když znáte denní stravu, můžete snadno spočítat, kolik by dítě mělo jíst za 2 měsíce.

Podle tohoto vzorce se počítá množství krmení u dětí od 1 do 12 měsíců.

Denní normou výživy u dítěte krmeného směsí je:

 • do 2 měsíců - 1/5 části hmotnosti, v průměru 700 - 750 ml;
 • od 2 do 4 měsíců - 1/6 hmotnosti, v průměru 750 - 800 ml;
 • v intervalu 4 - 6 měsíců - 1/7 hmotnosti, v průměru 800 - 900 ml;
 • starší než 6 měsíců - 1 / 8-1 / 9 část, v průměru 1 000 - 1100 ml.

Vezměme si příklad toho, kolik by dítě mělo jíst za 3 měsíce.

Vezměte dítě s hmotností 5400 g. Denní strava se počítá jako 5400/6, ukazuje se 900 ml. Tříměsíční dítě jí sedmkrát denně. Po provedení jednoduchého výpočtu (900/7) získáme jednorázové množství krmení pro naše dítě - 130 ml.

Stejně tak můžete velmi snadno spočítat, kolik by dítě mělo jíst 4 měsíce, 5 měsíců atd. Až rok.

Jak vidíte, určení toho, kolik mléka nebo jeho náhrady je zapotřebí pro jedno krmivo, není nijak zvlášť obtížné. Je důležité se blíže podívat na vaše dítě a mluvit s ním. Pak se můžete naučit rozumět svému dítěti.

Když dítě kojí, je třeba na požádání dodržovat krmení. Potom vaše dítě nastaví režim sám. S věkem může být upraven tak, aby vyhovoval jak pro dítě, tak pro maminku.

Matka, která krmí své dítě směsí, bude potřebovat trochu trpělivosti, aby se přizpůsobila zvláštnostem umělého krmení a vytvořila pro své dítě správnou stravu..

Down s aritmetikou: je nutné vypočítat, kolikrát dítě jedí v GV

Mladé matky se vždy bojí, pokud jejich dítě sní. Většina žen věří, že dítě není dost mléka. Někteří říkají, že dítě saje prsa celé hodiny. Jiní se obávají krátkých, ale častých příloh. Přestože jsou obě možnosti považovány za přijatelné. Mnoho lékařů se ptá, kolik mateřského mléka by novorozenec měl jíst při jednom krmení, což vyžaduje přesnou postavu..

Pediatrové ze staré školy dokážou skutečně zjistit objem v mililitrech a přesný počet aplikací během dne. Kojící poradci a moderní pediatrové mají v této věci jiný názor..

Je nutné vědět, kolik toho jedí dítě při jednom krmení?

Kojení je proces, který je regulován matkou a dítětem. Dítě ví lépe než ostatní, když je nutné, aby políbil matku na prsa a jak dlouho ji sát. Normy spotřeby mléka nejsou přísné a hranice jsou velmi široké. Proto může dítě pít několik mililitrů nebo několik set mililitrů v jednom krmení..

Množství mléka, které dítě vypije, závisí na několika faktorech:

 • Denní časy. Brzy ráno ženské tělo zvyšuje produkci prolaktinu. Proto v tuto chvíli přichází mléko a ospalé dítě může dostat velkou část jídla.
 • Věk dítěte. Novorozenec jí v jednom krmení jen pár ml kolostra. V prvních dnech se dítě učí pouze cucat a přijímat jídlo a objem jeho žaludku nepřesahuje 10 ml. Zároveň mu kolostrum, které má moje matka, zcela postačuje. Objem potravin se s věkem zvyšuje.
 • Wellness dítě. Během nemoci může dítě ztratit chuť k jídlu. Naopak jiné děti začínají „viset“ na hrudi. Zdraví dítěte proto ovlivňuje také spotřebované množství mléka..
 • Maminka kapacita prsou. Tento ukazatel je velmi individuální a může se dokonce lišit u pravého a levého prsu jedné ženy. Čím větší je kapacita, tím více mléka se v něm hromadí. Proto je dítě schopné vysát více. Při malé kapacitě je dítě aplikováno častěji a pokaždé dostává skromnou porci jídla.

Je nemožné spočítat, kolik toho dítě při jednom krmení sní. To je pro matku ztráta času a úsilí. Kontrolní vážení před a po krmení, které doporučuje pediatrie 20. století, není indikativní. Proto matka nemusí vědět, kolik mléka by novorozenec měl jíst. Neexistuje žádná přesná norma.

Přibližné ceny

Při umělém krmení musí žena přesně vypočítat normy mléka pro novorozence. Jak stárnou, rostou.

Při přirozeném krmení je vše mnohem jednodušší. Není třeba provádět složité výpočty a hledat střední půdu. Jednoduše kojte své dítě na požádání a užijte si to..

Míra mléka pro novorozence se pokusila odvodit mnoho odborníků. Navrhované běžné metody výpočtu:

 • Finkelstein. Denní dávka mléka závisí na tom, s jakou hmotností se dítě narodilo. Při hmotnosti do 3,2 kg je třeba znásobit počet dní 70 a hmotností vyšší než 3,2 - 80. Například 3 dny pro kojence do 3,2 kg bude norma 3 * 70 = 210 ml mléka denně.
 • Filatov-Zaitsev. Objem mléka se vypočítá výpočtem 2% tělesné hmotnosti a jeho vynásobením věkem ve dnech. Například 5denní dítě o hmotnosti 4 kg by mělo jíst: (4000 * 2%) * 5 = 400 gramů mléka.
 • Shabalov. Nabízí výpočet množství mléka, které dítě musí pít v jednom krmivu. Pro výpočet je třeba vzít věk dítěte (n), jeho tělesnou hmotnost při narození (m) v kilogramech a znásobit jejich produkt faktorem 3. Pokud se dítě narodilo s tělesnou hmotností 3000 a nyní má 4 dny, potom bude dítě jíst v jednom krmení: 3 * 3 * 4 = 36 ml.

Četné pokusy spočítat, kolik by mělo dítě najíst najednou, vedly k následujícím číslům:

 • v prvních dnech - až 60 ml;
 • za 2 týdny - do 90 ml;
 • ve 4 měsících - až do 210 ml;
 • po 5 měsících - až 240 ml.

Pro výpočet výživy pro smíšené krmení mohou matky použít takovou tabulku.

U HB není možné s přesností na jeden mililitr vypočítat, kolik by dítě mělo jíst ve 3 měsících nebo v jakémkoli jiném věku. Množství mléka spotřebovaného na aplikaci je velmi individuální. Závisí to na vnějších a vnitřních faktorech, situaci, chuti dítěte a jeho emočním stavu.

Při prvním jmenování mohou mladé matky měsíčního dítěte od dětského lékaře slyšet, že musí dítě pravidelně zvážit a analyzovat, zda má dost jídla. Toto hodnocení se však již dlouho nepovažuje za indikativní. Kojící poradci a moderní lékaři používají jiné metody.

Jí dítě

Podíl mateřského mléka u novorozence nelze vypočítat. Nejčastěji to nedává smysl, protože malé procento žen má skutečné problémy s produkcí mléka.

Obvykle se samy mladé matky inspirují, že dítě není dost jídla. Pocit, že v hrudníku je hodně nebo trochu mléka, není ukazatelem.

Pokud jsou mléčné žlázy měkké, pak to neznamená špatnou produkci mléka. Je to jen o tom, že žena již má zralé laktace.

Indikátory, že dítě je plné:

 • Dítě přibírá na váze. Během kojení jsou rozsahy přírůstku hmotnosti velmi široké. Za měsíc může dítě získat 0,5 - 2 kg. Naopak v prvních dnech po narození dochází k přirozené ztrátě tělesné hmotnosti.
 • Dítě je veselé a veselé, v dobré náladě. Pokud dítě nemá dostatek výživy matky, bude rozmarný a ukáže se vší silou. To je však nepřímé kritérium. Zvýšená slza a úzkost dítěte se mohou objevit z jiných důvodů..
 • Dostatečné množství mokrých plenek. Analýza se provádí během dne. Týdenní miminka a starší děti močí nejméně 12krát. Počet močení u novorozence může být menší a obvykle se rovná jeho věku ve dnech.

Pokud dítě po prvním měsíci života přibývalo na váze, často se močilo a cítilo se dobře, neměli byste zjistit, kolik by dítě mělo jíst za 2 měsíce. Se všemi druhy výpočtů a nepřiměřenou úzkostí se mladé matky samy mučí a zvyšují stresový hormon v těle. Potlačuje hladiny prolaktinu a je špatný pro kojení..

Jak organizovat krmení

Existuje několik standardů pro kojení novorozenců. Lékaři se v tomto ohledu liší. Pediatrové ze sovětské éry doporučují krmení dětí v pravidelných intervalech po dobu nejvýše 15 minut a zřetelně dodržují interval. Moderní lékaři mají jiný pohled a doporučují mladým matkám, aby daly dítě na prsa na požádání. Pouze žena si může vybrat, která varianta jí nejlépe vyhovuje.

Doporučení pediatrů a konzultantů ohledně GV při organizaci správného kojení:

 • připevněte dítě k hrudi v první půlhodině po narození;
 • být s dítětem po porodu;
 • aplikujte na hrudník správně - to umožňuje dítěti plně vysát mléko;
 • krmit dítě mateřským mlékem po dobu 6 měsíců bez dávkování a krmení;
 • udržovat krmení v noci a ráno - to zajišťuje dostatečnou produkci prolaktinu;
 • zvolit společný sen;
 • nevyjadřujte před a po připoutání, pokud to zdravotní stav nevyžaduje;
 • aplikujte na prsa na nejmenší žádost ještě předtím, než dítě začne křičet srdečně;
 • dát dítěti příležitost nejen se dostat dost s pomocí své matky, ale také se uklidnit;
 • přestaňte neustále vážit dítě a pokuste se vypočítat, kolik mateřského mléka jedl v jednom krmení.

Kolik by mělo novorozené dítě jíst 1, 2 měsíce na krmení: 7 pravidel, tabulka norem

Všechny mladé matky se zabývají stejnou otázkou: je moje dítě plné. Obzvláště pokud je žena prvním dítětem.

Samozřejmě na podvědomé úrovni všichni chápeme, že instinkt sebezáchovy neumožňuje dítěti hladovět, a přesto každá maminka chce, aby se dítě dobře stravovalo a správně se vyvíjelo. K tomu potřebujete vědět o nutričních standardech.

Liší se v závislosti na typu krmení novorozence - přirozené, umělé nebo smíšené, věku arašídů a jeho hmotnosti. Dále zvažujeme všechny nuance této důležité záležitosti..

Vlastnosti kojení dítěte

Kojení (GV) je přirozené pokračování spojení mezi matkou a dítětem, které usnadňuje dítěti vyrovnat se se stresem při narození. Ale v novém světě se drobky musí naučit vše, včetně čísel a jíst (k tomu je třeba vyvinout sací reflex). Není proto překvapivé, že se nově razená matka obává, zda je její dítě plné.

První krmení

„Colostrum“ nebo první porce mateřského mléka je skutečnou pokladnicí živin pro dítě. Dobré zdraví a dobře koordinovaná práce na imunitě drobků závisí do značné míry na obrovském množství vitamínů, dobře absorbovaných bílkovin a antioxidantů obsažených v mlezivu..

První krmení jsou důležitá pro celý následující život malého chlapce

To je zajímavé. Objem žaludku novorozence je asi 12 ml.

Je nemožné přejídat kolostrum. V prvním jídle dítě jí asi 8 ml. Vzhledem k tomu, že počet krmení denně je obvykle asi 12krát, novorozenec bude obecně jíst přibližně 100 ml tekutiny. Každý den se denní norma zvýší o 10 gramů.

Tabulka nutričních standardů pro dítě ve věku 2–4 dní

Existuje další možnost pro výpočet konzumovaného množství. Vyžaduje matematické řešení rovnice X x 10 = ml v jednom jídle, kde X je věk, tj. Dny života dítěte. Například novorozenec 7. den po narození by měl najíst asi 70 ml mateřského mléka najednou.

Tabulka nutričních standardů pro dítě od 2 týdnů života do roku

Výživa jsou stanovena s ohledem na doporučení WHO, podle nichž se od 6 měsíců zavádějí do dětské výživy doplňková jídla (zelenina, ovocné pyré, obiloviny neobsahující mléko atd.)..

Rychlosti krmení se vyvíjejí s ohledem na zavedení doplňkových potravin od věku šesti měsíců

Tyto údaje jsou přibližné, takže rozdíl plus nebo mínus 5-10 gramů není významný. Ale na čem opravdu záleží, je interval mezi krmeními. Nejprve by nemělo být delší než 2 hodiny.

Poté se intervaly prodlouží, protože ten malý bude intenzivněji sát, to znamená, získat více tekutiny. Zlepšení sacího reflexu povede ke zkrácení doby krmení.

Čísla jsou tedy dobrá věc, ale mnoho matek bude mít rozhodně absolutně logickou otázku: jak zjistit, kolik dítě snědlo?

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, jak moc dítě jedlo, je zvážit arašídy před a po jídle.

Za tímto účelem můžete dítě zvážit před a po krmení. Rozdíl bude požadovaná hodnota. Pro výpočet denní normy je třeba sečíst všechny výsledky krmení za 24 hodin. Tato metoda je vhodná jak pro přírodní vědce, tak pro umělé.

Kolik udržet dítě u hrudi?

V průměru jsou drobky v hrudi každé 2-3 hodiny. A jak dlouho by mělo jídlo trvat? Kojení odborníci říkají, že asi 30-40 minut, pokud dítě dříve neuvolní prsa.

Mimochodem, krmení po dobu 15-20 minut není odchylkou od normy, pokud dítě přibírá na váze a není zlobivé. Ale pobyt na hrudi déle než 40 minut naznačuje, že dítě používá bradavku jako bradavku, to znamená, že se hraje.

V budoucnu to může matce i dítěti přinést spoustu nepříjemností, takže je lepší se k takovým zábavám nedostávat.

Vlastnosti krmení dítěte umělým krmením

Umělé krmení (IW), na rozdíl od GV, vyžaduje přesnější výpočty, protože směs je těžší trávit než mateřské mléko, takže nadměrná konzumace může vést k problémům s gastrointestinálním traktem dítěte. Ale takový úkol je proveditelný pro mladou matku.

Dieta a doba krmení

Toto je nejdůležitější součást správné péče o umělé dítě..

Pro správný vývoj umělého dítěte musíte dodržovat dietu

Dítě do 2 měsíců by mělo jíst 8–9krát s přestávkou 2,5–3 hodiny, za 2–3 měsíce - 7–8krát, za 4 měsíce –– 6–7krát, za 5–6 měsíců –– 5–6krát a od 7 měsíců do roku - od 4 do 6krát denně. Současně jedno krmení nebude trvat déle než 15 minut, protože pití z bradavky je mnohem snazší než sání.

Normy potravin pro IV

Výrobci směsí zpravidla uvádějí na obalu zpravidla dávky a normy. Průměrná, přibližná data však neubližují.

Množství směsi lze vypočítat podle vzorce: hmotnost / množství denní dávky v závislosti na hmotnosti = denní dávka směsi v ml, denní dávka se dělí počtem krmení = jedna dávka.

Na bankách se směsí jsou nutně uvedeny normy pro děti různého věku

To je zajímavé. Nejoblíbenější výpočtový vzorec pro denní a jednorázovou dávku směsi pro děti na IV se nazývá Heibenerova a Czernyho metoda..

Například dítě váží 4 850 g. Je mu 2 měsíce, což znamená, že musí denně spotřebovat 1/6 své váhy. V souladu s tím 4850/6 dostáváme denní dávku 808 ml. Vydělte toto číslo počtem krmení, dostaneme jednu dávku - 135 ml. Další příklad: novorozenec váží 4 000 gramů, sníží 1/5 své hmotnosti, ukáže se, že denní dávka je 800 ml a jedna dávka je 100 ml.

Metody výpočtu množství směsi pro děti od 10 dnů do měsíce

V prvním měsíci se dítě teprve začíná přizpůsobovat nové stravě. Proto se výpočet množství směsi mírně liší od výše popsaného výpočtu. Existují dva způsoby..

 • Použijte vzorec Zaitseva. 2% tělesné hmotnosti při narození se násobí dny věku, což dává denní dávku. Výsledek se dělí počtem krmení, které se rovná objemu jedné dávky.
 • Použijte Finkelsteinův vzorec. Pokud dítě při narození vážilo méně než 3 200 g, pak vynásobte věk ve dnech 70, výsledná hodnota bude denní dávka. Pokud byla porodní hmotnost vyšší než 3 200 g, pak, aby byla získána denní norma, musí být věk ve dnech vynásoben 80.

V obou případech by měla být denní dávka vydělena počtem krmení, aby se stanovila jedna dávka.

Kolik krmení stačí pro 400 g plechovek směsi?

Tyto výpočty budou opět přibližné, protože vše záleží na tom, kolik váží vaše dítě a kolikrát denně ho krmíte. Kromě toho, čím je dítě starší, tím více jí. V průměru až 2 měsíce je zapotřebí 1 plechovka po dobu 5–6 dní, 5 plechovek měsíčně. Za 3–4 měsíce 1 může trvat 3–4 dny, což znamená 7,5 plechovek měsíčně.

Kolik směsi potřebuje dítě pro smíšené krmení (CB)??

V tomto případě bude matematika velmi komplikovaná. Doporučujeme použít jednu ze dvou metod krmení.

Při kombinovaném krmení je mateřské mléko stále považováno za hlavní.

 • Máma zavádí směs, počínaje minimálním množstvím. Například 30 ml 1-2krát denně. Jednou týdně matka provádí kontrolní vážení a při odběru méně než 125 g / týden zvyšuje množství krmiva denně o minimální množství: přidává další 1-2 krmiva po 30 ml. Pokud bylo nashromážděno krmení 30 ml 6–7, začíná se zvětšovat objem jednotlivého krmení: 6 krmení 30 ml + 1 krmivo 40 ml na všechna krmení 40 ml atd. Nárůst objemu doplňků by měl být zastaven, jakmile dítě začne získávat 125 g / týden nebo více. Můžete provést další přídavné kontrolní vážení (kontrola - ne před a po jídle, ale kontrola - získala 125 g nebo ne), abyste se ujistili, že takový objem je dostatečný.
 • Maminka vypočítá počet močení dítěte a přidá asi 30 ml doplňkového jídla za každý chybějící čas. Například dítě pees 8 krát denně. Podle normy mu chybí 2–4krát, což znamená, že minimální objem doplňkového krmení lze nastavit ve 2 dávkách po 30 ml. Po dvou až třech dnech se počítání močení opakuje. Jakmile je počet močení nastaven mírně nad minimální normu (12-14), zastaví se nárůst krmení. Pozor: tato metoda vyžaduje potvrzení přírůstku hmotnosti! Ty. po stanovení správného množství močení se vyžaduje jedno nebo dvě vážení s přestávkou na 7 dní, aby se zajistilo, že přírůstek hmotnosti je 125 g / týden nebo více.

Dodržování těchto tipů vám umožní krmit své dítě, aniž by došlo ke snížení laktace.

 • Směs není podávána z láhve, ale ze lžíce. Tím se vyhnete situaci, kdy bude dítě líné kojit, pokud existuje jednodušší možnost - vypít bradavku.
 • Dokorm by měl být dávkován v malých porcích, to znamená, že potřebný denní objem by měl být několikrát rozdělen.
 • Směs musí být podávána přísně do hodiny. Zbytek času potřeba potravy k uspokojení prsu.

Jak zjistit, že dítě je plné mléka?

Existují 4 hlavní známky toho, že je dítě plné:

 • dobře spí, je aktivní při bdělosti;
 • dítě má stabilní stolici, která není doprovázena nadýmáním nebo hněvem;
 • dítě vydrží intervaly mezi jídly, v noci jsou dvakrát tolik;
 • týdně, dítě přibírá na váze o 150-200 g.

Pokud se dítě dychtivě vrhne na láhev nebo hrudník, bude mít tentokrát hlad hlad nebo nebude jíst

U dětí ve věku 1–2 měsíců existuje starý způsob, jak zjistit „sytost“ babičky: odstraní plenku z arašídů a zváží plenky, které denně znečišťuje.

 • 12 a více je normou.
 • 8 - dítě není úplně plné, je třeba zvýšit počet krmení nebo množství směsi;
 • méně než 7 - dítě je velmi podvyživené.

Kojenecká výživa v noci

Až 6 měsíců mohou děti jíst v noci a během dne v pravidelných intervalech. Současně typ výživy nehraje roli.

Spánek a jídlo jsou nejdůležitějšími faktory růstu dítěte.

To je zajímavé. Někteří dětští lékaři trvají na tom, že od 3 měsíců by mělo být dítě postupně zvyklé na denní režim, a proto by se posunul interval nočního krmení o 20–30 minut..

Pololetní děti se obvykle probudí k odpoledni. Takový režim však může být porušen, pokud je dítě

To je zajímavé. Pokud je batole na IV, je lepší vařit směs večer a pouze ji zahřát v noci. Tím se ušetří čas a také se zamezí poruchám dávkování, které může ospalá maminka vzbudit.

Nutriční normy novorozence jsou důležitou otázkou, jejíž teorii by měli mladí rodiče pečlivě prostudovat. V tomto případě se v praxi vyhneme mnoha chybám. Dítě bude plné a spokojené, nebude se přejídat a maminka a táta budou moci vytvořit režim spánku a bdění pro celou rodinu.

Kolik by měla novorozenec jíst při jednom krmení: měsíční strava pro děti

Správný vývoj dítěte je určován kvalitou a množstvím konzumovaného mléka. K zajištění prvního ukazatele jsou nutné určité podmínky - správné menu pro matku, dobrý spánek a odpočinek. A pro výpočet toho, kolik gramů by dítě mělo denně jíst, platí standardní pravidla.

Norma pro novorozence

Po porodu se ženské tělo přestaví na nový rytmus. Hormonální změny pozadí, zvýšená produkce prolaktinu, hormonu laktace, začíná. Perestrojka trvá, kolik dní, během tohoto období, vynikne žena pouze v kolostra, jehož hodnota je pro novorozence nenahraditelná. Složení tekutiny je výživné, měkké pro nepřipravený trávicí systém dítěte, snadno stravitelné.

Mlezivo se produkuje stejně jako novorozenec by měl jíst denně - 40-60 ml, pro jednoho krmení saje 9-11 ml. Vysoký obsah kalorií v tomto jídle však zajišťuje plné nasycení potřebnými látkami.

Během 2-4 dnů se objeví mléko, takže nejprve musíte dát novorozence 9-12krát novorozence. Reakce žlázy na sací reflex stimuluje kvalitní laktaci.

 • Algoritmus výpočtu, který vypočítává, kolik mléka by novorozenec měl jíst při jednom krmení na samém začátku života, vypadá takto:
 • Norm = K * 10, kde K je počet dní jeho věku.
 • Vzhledem k tomu, že v prvních 2-3 dnech je dítě aplikováno na prsa 9-12krát, pak v desátý den, 7-9krát, jsou standardy toho, kolik by měl novorozenec jíst na samém začátku života, shrnuty do jediné tabulky:
StáříNajednou, mlZa den, ml.
1 den1090–120
2 dnydvacet180–240
3 dnytřicet270-360
4 dny40280-360
5 dnípadesáti350-450
6 dní60420-540
7 dní70490-630
8 dní80560-720
9 dní90630–810
10 dní100700-900

Máma nemůže zjistit, kolik dítě jedlo v mililitrech při sání, takže metoda vážení se používá na doporučení dětských lékařů. Než dáte hrudník, musíte použít váhy, zapsat čísla, která ukázala, poté, co jídlo udělá totéž. Odečtěte první od druhého ukazatele: rozdíl ukáže, kolik novorozence jedlo na krmení.

Kolikrát krmit dítě

Orgány dítěte v prvních dnech narození jsou velmi malé, včetně žaludku, zpracovává pouze 0,1 l potravy. S věkem, možnostmi růstu gastrointestinálního traktu, může novorozenec spotřebovat 0,3-0,35 litrů mléka denně od 3. dne na jedno krmení, žádá méně často. Dítě mladší jednoho měsíce jí 6 až 8krát denně.

Kolik dítěte by mělo jíst za 1 měsíc se správným vývojem, závisí na existujících návycích, fyziologických vlastnostech, ale musí být dodrženy určité podmínky.

 • krmení ne více než 20 minut každým prsa;
 • není třeba pájet s vodou;
 • bradavka by měla být ovinuta kolem dvorce;
 • aplikovat pózu z pod paží;
 • před krmením je třeba dekantovat první mililitry.

Kojení je preferováno na vyžádání. To zajistí udržení kojení a plné nasytí dítěte..

Při diskusi o tom, kolik novorozence by mělo jíst, pediatrové doporučují, aby v noci krmení nepřerušovali. V noci se produkuje maximální prolaktin, který pomáhá udržovat laktaci.

Spolu s nočním jídlem uspokojí požadavek na mléko dítěte 100% aplikací za den..

Prvních 30 dní krmení pokračuje v režimu „na vyžádání“, zatímco za účelem výpočtu, kolik by novorozenec měl jíst za těchto podmínek, se používají speciální algoritmy.

Podle jednoho z nich se od 11. dne navrhuje dávat 0,25 za den tělesné hmotnosti dítěte, postupně přidávat objem, na 1,5 měsíce až 0,2 od hmotnosti za den (při normálním nastavení).

Například pokud dítě ve věku 30 dnů získalo 4,0 kg na hmotnosti, pak by mělo být 800 ml jídla denně. Indikátory mají chybu kvůli rozdílům v individuální fyziologii.

Žádný pediatr nemůže s přesností na 100% říci, jaká je měsíční nutriční norma kojenců pro konkrétní věk, doporučuje používat pravidla pro výpočet průměrných ukazatelů.

Měsíční kalkulační tabulka

StáříNajednou, ml.Za 24 hodin, ml.Počet příloh
Kolik by mělo dítě jíst za 1 měsíc100700-8007-8
Kolik by mělo dítě jíst za 2 měsíce1409807
Kolik by mělo dítě jíst 3 měsíce150900-10506-7
Kolik by mělo dítě jíst za 4 měsíce160-180960-10806
Kolik by mělo dítě jíst za 5 měsíců2001000-12005-6

Krok za krokem musíte zvýšit intervaly mezi krmeními o 25–35 minut. Ve věku 6 měsíců se intervaly mezi jídly zvyšují na čtyři a půl hodiny, doba spánku - až 8 hodin. Populární dětský lékař E.O. Komarovsky doporučuje nedávat dítěti prsa, jakmile vykřikne, důvodem není vždy hlad, nepohodlí v těle je možné - kolika, řezání zubů atd..

Důležité! Mokrý plenkový test pomáhá určit spokojenost dítěte s jídlem. Na jeden den jsou plenky vyloučeny, dítě během této doby píše na plachtu. Pokud dítě sní, je použito více než 12 výměnných plen a naopak.

Pokud je vyžadována smíšená výživa

Pokud test mokrého zamíchání ukáže nedostatek mateřského mléka, je nutné doplňkové krmení. Kolik gramů umělého mléka by novorozenec měl jíst, závisí na množství zbývajících suchých plenek.

60 ml mléka se spotřebuje na jedno močení dítěte do 3 měsíců. To znamená, že pokud není dostatek 4 plenek do 12, musíte přidat 4 * 60 = 240 ml krmiva denně. Čím je dítě starší, tím vyšší je množství mléka zpracovaného na moč. Například za 5 měsíců jedna plenka = 80 ml mléka.

Pravidla pro zavedení doplňkových potravin:

 1. Začněte půl lžičkou.
 2. Sledujte reakci za den.
 3. Při absenci alergií a výrazné koliky podávejte doplňkové krmení.
 4. Objem pro každé krmení se počítá z celkové potřeby, děleno rovnoměrně počtem jídel.
 5. Krmivo smíchejte po prsu.
 6. Jednorázové krmení lze zcela změnit na umělou výživu, aniž by se rozdělilo na jeden den.

Pokud dítě ve věku 4 měsíců nemá dostatek 160 ml mléka, můžete ráno nahradit jídlo lahví směsi nebo přidat 20-25 ml během dne.

Každá matka si může individuálně zvolit, kolik umělé směsi by mělo dítě při krmení jíst. Pokud je chybějící množství rozděleno do 2 dávek - ráno a večer a dítě toleruje smíšenou výživu normálně, jedná se o individuální normu.

Smíšená výživa: doplňkové potraviny

Umělé krmení

Přírodní mateřské mléko se může přizpůsobit vývoji těla novorozence - každý měsíc se mění kvantitativní a nutriční složení, spektrum užitečných prvků se rozšiřuje. Směs se takto neupravuje, proto je zapnutý lidský faktor, matka musí vypočítat a sestavit menu, aby nezatěžovala trávicí trakt dítěte nadbytkem uhlohydrátů, tuků a bílkovin.

Metody výpočtu normy

Umělé krmení novorozenců se používá ve 20% případů bezprostředně po narození. Normu lze vypočítat pomocí denních objemových ukazatelů, které byly zmíněny výše. Ale protože se směs vstřebává do žaludku déle, počet připojení k prsu a objem směsi se současně sníží.

 1. Hlasitost. Vypočítává se jako přirozená výživa, ale protože bude méně požadavků, můžete zvýšit jednu dávku o 20 gramů. Musíme sledovat přírůstek hmotnosti měsíčně: pokud je překročena norma, přestaňte přidávat objem.
 2. Vysoce kalorická. Při výpočtu toho, kolik směsi by dítě mělo jíst, se bere v úvahu obsah kalorií v produktu. Na jeden kilogram by normální výživa měla dát dítěti 120 kalorií až šest měsíců. Například s ukazatelem 700 kcal / l pro dítě s hmotností 4 kg potřebujete 120 * 4 = 480 kcal. Poté (480 x 1 000/700 = 685 ml směsi potřebné denně).
 3. Stáří. Výpočet navrhl jeden z prvních pediatrů v Rusku, A. Shkarin. Referenčním bodem je věk 2 měsíce a normou tohoto věku je 0,8 litru. Pro každý z prvních 8 týdnů je norma o 0,05 l menší než 800 ml a pro každý další měsíc po dvou - 0,05 l více.
 4. Pro baculaté děti. V prvních 30 dnech dejte 800 ml (maximální přípustný objem), každý další přidejte 0,05 l denně, po šesti měsících denně se norma přiblíží 1 l (minimální sada).
 5. Podle výšky a hmotnosti. Výpočet byl navržen profesorem pediatrie Reich na začátku 20. století.
 1. Vzorec:
 2. S = (V / R) * 7, kde:
 3. S je denní norma;
 4. V je hmotnost, gramy;
 5. R - výška, cm.

Umělé krmení novorozenců by mělo zcela vyloučit radu „babičky“ týkající se konzumace kozího nebo kravského mléka od prvních dnů. Ve složení takových produktů je tolik vápníku a fosforu, že ledviny dětí se nedokáží vyrovnat s odstraněním těchto prvků z těla. Výsledek - komplikace ve vývoji kosterního systému, genitourinární, cévní.

Doporučení E.O. Komarovsky

 • Dudlík krmte malou dírkou, aby se vytvořil sací reflex, eliminujte přejídání.
 • Kupte si hypoalergenní směs.
 • Nezaměřujte se na sterilizaci lahví, dobře ji omyjte horkou vodou.
 • Nedávejte vitamín D, to je ve směsi dost.
 • Pijte vodu mezi krmivy, každá po 50 ml.
 • Raději dávejte krmení nepřetržitě.
 • 3-4hodinová přestávka;
 • Není třeba probouzet dítě k jídlu.

Důležité!

Kolik by měl novorozenec jíst při jednom krmení: stůl

S ohledem na hmotnost dítěte a jeho přesný věk můžete zjistit, kolik novorozence by mělo jíst v krmivu kontrolou níže uvedených tabulek. Obzvláště přesné údaje budou pro novorozence v prvních 10 dnech jeho života, protože objemy žaludků dětí v prvních dnech jsou stejné..

Je však třeba mít na paměti, že metabolismus všech dětí je jiný - se stejným objemem spotřeby mléka bude jedno dítě stačit až do příštího krmení, druhé bude mít hlad po kratším čase. A pokud se nebudete krmit na požádání, ale necháte dítě hladovějící po režimu, může to vést k nedostatku jeho tělesné hmotnosti..

Tabulka dávek mléka a směsi

Spotřeba mateřského mléka a připravené směsi v jednom krmivu je přibližně stejná, ale protože nutriční hodnota je různá, liší se také doba trávení, takže se liší pouze počet krmiv a množství mléka a směs spotřebovaná denně.

Směs je jednodušší, protože všechny normy jsou uvedeny na obalu výrobce - doporučené množství suché směsi na množství vody. V každém krmení však můžete zkontrolovat přesně objem hotové směsi v tabulce, abyste neroztažili střeva dítěte, pokud se při krmení dítěte objeví otázka..

Věk dítěte Počet mateřského mléka nebo směsi na krmení v ml Počet mateřského mléka na den v ml Počet hotových směsí denně
v ml
3-4 dny20-60200-3001/5 tělesné hmotnosti
1. týden50-804001/5 tělesné hmotnosti
2 týdny60-9020% tělesné hmotnosti1/5 tělesné hmotnosti
1 měsíc100-1106001/5 tělesné hmotnosti
2 měsíce120-1508001/6 tělesné hmotnosti
3 měsíce150-1801/6 tělesné hmotnosti1/6 tělesné hmotnosti
4 měsíce180-2101/6 tělesné hmotnosti1/6 tělesné hmotnosti
5-6 měsíců210-2401/7 tělesné hmotnosti (800 - 1 000)1/7 tělesné hmotnosti
7-12 měsíců210-2401 / 8-1 / 9 tělesné hmotnosti1 / 8-1 / 9 tělesné hmotnosti

Tabulka dávek mléka a směsi v prvních 10 dnech života novorozence spotřebovaná v jednom krmení

Věk dítěte Počet mléka nebo hotové směsi v jednom krmivu
1 den10 ml
2 dny20 ml
3 dny30 ml
4 dny40 ml
5 dní50 ml
6 dní60 ml
7 dní70 ml
8 dní80 ml
9 dní80-90 ml
10 dní80-90 ml

V tabulce je uveden jednoduchý vzorec pro výpočet jednoho množství mléka pro kojení a vzorec pro umělé krmení: vynásobte počet dní života dítěte 10. Například pro dítě 4 dny: 4 x 10 = 40 dostaneme jediné množství mléka a směs v mililitrech..

První den dítě sní jedno 7-10 ml mléka v jednom krmení. Vzhledem k tomu, že objem jeho žaludku se rovná této hodnotě.

Ale postupně se žaludek zvyšuje, respektive se zvyšuje dávka konzumovaného mléka. Všimněte si, že kolostrum je příliš mastné. Několik kapek stačí na nasycení, po jídle sám přestane jíst.

Vzorce pro výpočet požadovaného množství jídla během prvních 10 dnů po narození, v závislosti na tělesné hmotnosti novorozence

 • Tělesná hmotnost pod 3 200 gramů: počet dní života dítěte se vynásobí sedmdesáti.
  Například dítě má 6 dní a váží 3 kilogramy: 6 x 70 = 420
  Dále dostaneme množství ml na krmivo.
  Při kojení denně je nutné dítě nanést 10-12krát: 420 × 12 = 35 ml
  Při umělém krmení nabízejí láhev 8x denně: 420 ÷ 8 = 52,50 (lze zaokrouhlit až na 53)
 • Tělesná hmotnost nad 3 200 gramů: počet dní života se vynásobí osmdesáti.
  Například dítě má 5 dní a váží 3 600 gramů: 5 x 80 = 400
  Podle výše uvedeného vzorce vypočítejte množství mléka / směsi na krmivo. S prsa dělíte 10-12krát, s umělým 8x.
 • Vzorec pro výpočet denní dávky mléka / směsi v závislosti na přesné tělesné hmotnosti: vydělte hmotnost dítěte v gramech specifikovanou hodnotou v tabulce dávkování mléka / směsi.
  Například dítě má 3 měsíce a váží 6000 gramů: 6000 ÷ 6 = 1000
  Vydělte 6, protože v tabulce dávkování mléka / směsi denně je požadované množství výživy 1/6 tělesné hmotnosti dítěte.

Jak ukazuje tabulka, již třetí den pije novorozenec asi 30 gramů mateřského mléka na jedno krmení. A na čtvrtý den může dobře převýšit 50 ml. Kromě zvýšení objemu žaludku se u novorozence rozvíjí i schopnost sání. Tento proces je časově náročný a vyžaduje aktivitu..

A v prvních dnech života se dítě přizpůsobuje pouze novým životním podmínkám. A postupně zesiluje, dítě je již v prvním měsíci schopno absorbovat 110 ml mateřského mléka v jednom krmení. Když věk přesáhne šestý měsíc, vypije denně 1000 ml.

Nenabíjejte více než 1200 ml směsi, aby nedošlo k protažení stěn žaludku.

Tabulka ukazuje přibližné nutriční normy novorozence. Mohou existovat určité odchylky, potřeby každého novorozence jsou individuální.

A každé dítě si stanoví vlastní ukazatele požadovaného množství výživy. Pozorně sledujte jeho chování. A pak bude jasné, jestli má dost dávky, nebo nemá čas pít.

Při umělém krmení si sami vypočítáte množství směsi a tekutiny, ale to není možné při kojení. Pokud ovšem samozřejmě nezakrmíte dítě lahví již vyjádřeným mlékem, což může být v některých případech také.

Chcete-li zjistit, kolik mateřského mléka dítě v jednom krmení, můžete použít váhy.

Před a po krmení se zváží bez výměny oblečení. Rozdíl v ukazatelích bude udávat množství spotřebované dávky. Spolehlivé výsledky budou během ověření do dvou až tří dnů.

Jak zjistit, že novorozenec je plný

 • Určuje se způsobem, jakým je připevněn ke hrudi nebo láhvi se směsí. Pokud se chamtivě udeří, pak poslední část nestačila. Nebo mezi krmením uplynulo příliš mnoho času.
 • Ukazatelem je nárůst hmotnosti v prvním měsíci přibližně o 800 gramů. Dítě by mělo získat 150-200 gramů týdně.
 • Test na plenkách. Místo plenek použijte plenky na jeden den. Norma označuje nejméně 12 kusů za 24 hodin. V případě odchylky je třeba tabulku revidovat, kolik novorozence by měl sníst, možná nemá dostatek mléka nebo směsi.
 • Často se probouzí a chová se neklidně, zejména v prvním měsíci života.

Rozdíly mezi kojením a umělým krmením

Jak již bylo zmíněno, rozdíl mezi kojením a umělým krmením se liší pouze počtem přístupů.

Protože objemy mléka a směsi v jednom krmivu jsou vybírány s výpočtem objemu žaludku dítěte, takže se neroztahuje a současně novorozenec jedí.

Avšak trávení mléka a směs vyžaduje různé množství času kvůli rozdílnému složení látek, a to i přesto, že se producenti směsi snaží přenést své složení do mateřského mléka, je to stále nemožné.

Tabulka frekvence podávání

Druh krmení Celkový početkrát za den Přestávka během krmení během dne Přestávka během krmení v noci Délka sání
Prsa10-12 krát1,5-2 hodiny15-40 minut
Umělý8 krát2,5 až 3 hodiny5-6 hodin

Kojení

 • Nejindikativnější je množství mléka, které novorozenec snědl denně. Není nutné kontrolovat dávkování při každé aplikaci a nutit dítě k jídlu předepsané dávky.
 • Dítě někdy žádá uklidnění prsou, zejména v prvním měsíci života. Neodmítávejte, rozdrtí další část, ale bude se cítit v bezpečí.
 • Je třeba vzít v úvahu nejen okamžik, jak by měl novorozenec jíst. Ale také tak, že během krmení dítě dostává další dávku mléka. Obsahuje maximální množství živin a nutričních vlastností. Obdrženo po 15 minutách nepřetržitého sání dítěte.
 • Tabulka frekvencí krmení udává normu, pokud dítě žádá prsa mnohem méně často, sledujte jeho stav. Mateřské mléko je tráveno velmi rychle, takže dítě musí být často aplikováno. Zejména v prvním měsíci života.
 • Mléko se vyrábí v noci, v této souvislosti je důležité, aby dítě během tohoto období kojilo.
 • Krmte na požádání, potom bude mít dítě čas na konzumaci předepsané dávky mléka, což je uvedeno v tabulce výživy v každém měsíci života. Samotný problém podvýživy zmizí.

Umělé krmení

 • Když dítě sní méně často, než je uvedeno v tabulce, zvyšte část směsi pro každé krmení.
 • Sání bradavky je mnohem snazší než prsa, takže dítě, které uspokojí reflex, vypije směs velmi rychle. Nelijte směs nad denní dávku uvedenou v tabulce dávkování.
 • Trávení směsi je pomalé, takže byste často neměli nabízet láhev. Probuzení nebo pláč po krmení neznamená hlad. Pravděpodobně gaziki, kolika nebo jiné důvody.
 • Pokud jste nepili veškeré předepsané množství směsi v jednom krmivu, neměli byste být nuceni jíst. Navrhněte o něco později.

Se zaměřením na stůl, který ukazuje, kolik novorozence by mělo jíst, sledovat a přizpůsobovat se chování dítěte během krmení, můžete upravit proces jeho výživy. V 95% případů si to rodiče bez rady pediatrů zařídí sami. A již ve druhém měsíci života dítě necítí potřebu kontrolovat množství konzumovaného jídla.

A v prvním měsíci vám pouze chování dítěte a jeho přírůstek na váze řeknou, zda dítě konzumuje uvedeným tempem nebo nemá výživu.

Jak spočítat: kolik by mělo dítě jíst při jednom krmení umělým krmením?

Nejdůležitější otázkou pro mladé rodiče je zdraví jejich dítěte. Jedním z hlavních aspektů, na nichž závisí, je správná a normalizovaná výživa..

Ale někdy, z nějakého důvodu, musíte dát novorozence umělou výživu. V tomto případě čelí rodiče obtížnému úkolu - zjistit, jak moc by malé dítě mělo jíst, když je uměle krmeno.

První krmení

Téměř vždy se mléko u mladých matek zřetelně vytváří čtvrtý den po narození. Ale dítě žádá o jídlo druhý den. Většina rodičů, kteří dosud děti v tomto případě nejedli, se začíná obávat, pokud je dost mléka.

V tomto případě je obava zbytečná, protože:

 • u novorozenců je sací reflex téměř ještě vyvinut, takže nepijí hodně mléka; při narození první krmení obvykle trvá několik minut; když se dítě naučí řádně sát matčině ňadro, bude mít už dost mléka;
 • v prvních dnech to není mléko, které se uvolňuje z matky, ale mlezivo, které má vysoký podíl tuku a živin. Malá část stačí, aby se novorozenec cítil dobře;
 • kolostrum se tvoří rychle, ale v malém množství - pro deset krmení během dvaceti čtyř hodin bude dítě schopno přijímat denní objem mléka 100 mililitrů;
 • nově narozené děti nebudou potřebovat tolik jídla;
 • kojení se začíná objevovat první den, i když po narození dítěte to nebylo náznakem.

Důležité! úzkost může vést ke stresu, který naopak negativně ovlivní její vzhled.

Žena by se neměla bát, že kolostrum bude mít na dítě nepříznivý vliv. Vědci prokázali, že pro novorozence je nutná látka. Posiluje imunitu dítěte a také mu umožňuje růst zdravě a silně..

Rychlosti podávání v prvních deseti dnech

Prvních deset dní je nezbytných pro utváření těla dítěte. Správná výživa se v budoucnu vyhne mnoha chorobám a problémům. Pro výpočet toho, kolik směsi by měl novorozenec jíst, jsou vytvářeny speciální vzorce. Vypočítávají se na základě skutečnosti, že dítě rychle roste a vyvíjí se, a zvyšuje se objem žaludku novorozence..

Dávka by se měla každý den zvyšovat:

 • v den narození dítě potřebuje nejméně 100 mililitrů mléka;
 • druhý den - nejméně 200 a ne více než 240 mililitrů;
 • třetí den - nejméně 300 a ne více než 340 mililitrů.

Pro dalších čtyřicet osm hodin je jedna dávka krmení 20 mililitrů. Každý den je třeba ji zvýšit o 10 mililitrů.

Přesný objem lze vypočítat pomocí 2 vzorců:

 • vynásobte počet dní věku dítěte 10;
 • odečte určité číslo od své tělesné hmotnosti v závislosti na věku.

Tabulka: nutriční standardy do jednoho roku s umělým krmením

Pokud je novorozenec krmen standardním způsobem, vypočítá se norma jiným způsobem. Ne skutečné mléko nebo směs se liší od složení matky a koncentrace živin. Jasný vzorec, který by umožnil spočítat, kolik je pro děti potřeba, neexistuje. Denní objem se počítá v závislosti na věku a hmotnosti dítěte.

Age Mix Volume
Až 1,5 měsíce20% hmotnostních
1,5 až 4 měsíce16,5% hmotnostních
4 až 6 měsíců14,2% hmotnostních
6 až 8 měsíců12,5% hmotnostních
Od 8 do roku11,1% hmotnostních

Kojenci jsou velmi nároční na krmení a měli by jíst alespoň 8krát do 24 hodin. Pokud je frekvence krmení nižší, zvyšte množství jednorázového krmení..

Za měsíc a půl bude již vyvíjen sací reflex dítěte, aby se s bradavkou snadno vypořádal. Dítě může jíst, ale stále necítí normu. Rodiče musí zajistit, aby se nepřebral. Na hotové směsi prodávané v obchodech je uvedeno, kolik je potřeba pro určitý věk.

Vlastnosti výživy při umělém krmení

Umělé směsi částečně nebo úplně nahrazují mateřské mléko. Pro dítě je změna jeho stravy stresující, proto vyžaduje opatrnost rodičů.

Jsou vyráběny směsi tří typů:

 • přizpůsobený;
 • částečně přizpůsobené;
 • nepřizpůsobeno.

Pro výrobu směsí prvního typu se používá kravské mléko. Mají složení co nejvíce podobné mateřskému mateřskému mléku. Tyto směsi jsou určeny pro kojence nejmladšího věku..

Směsi druhého typu se vyrábějí na stejném principu, ale mají více rozdílů od mateřského mléka. Jsou určeny pro děti ve věku šesti měsíců. Takové směsi lze kombinovat s doplňkovými potravinami..

Třetí typ směsi se zavádí do stravy dětí, jejichž věk překročil 8 měsíců. Skoro se zcela skládají z kefíru nebo kravského mléka..

Důležité! Pokud se matka novorozence z nějakého důvodu neobjeví mléko, použijí se vysoce upravené směsi. Oni jsou také známí jako start a start. Mohou být dány dítěti v prvním týdnu života, včetně prvního dne.

Míra krmení dítěte směsí různých výrobců

Trh směsí pro malé děti je rozmanitý a je zastoupen velkým počtem výrobců. K dispozici jsou běžné směsi a speciální směsi pro nemocné děti.

Hipp a Similac

Hipp a Similak jsou jednou z nejčastějších směsí pro novorozence. Jsou určeny pro kojence do 6 měsíců věku. Tyto směsi jsou nejvíce podobné mateřskému mléku. Mají téměř identické složení, takže jejich norma pro dítě se počítá stejně.

Věk Počet jídel Poměr vody a vody
Až 14 dníAž 8šestnáct
Od 14 dnů do 1 měsíceAž 7devatenáct
1 až 2 měsíceAž 71: 12
2 až 4 měsíceAž do 51: 18
4 měsíce až 6 měsícůAž do 51: 16
Od šesti měsícůDokud 31: 20

Dodatečné informace! Na obalu se směsí jsou uvedeny pokyny k vaření. Pokud existuje případ s předčasně narozeným dítětem, je nutná zvláštní odrůda zvaná „Similak Neoshur“.

Baby, Nan, Nestogen, Nutrilon

Tyto produkty jsou v žebříčku nejlepších mixů. Jejich cílem je posílit imunitu dítěte, snížit riziko koliky, nadýmání a zajistit normální růst těla. Stejně jako v předchozím případě mají směsi téměř totožné složení a liší se pouze u výrobce.

Norma pro uvedené směsi se vypočítá takto:

Věk Způsob přípravy Počet jídel
Až 14 dní3 polévkové lžíce na 90 mililitrů vodyNe méně než 6
Od 14 dnů do 1 měsíce4 polévkové lžíce na 120 mililitrů vodyNe méně než 5
1 až 2 měsíce5 lžic na 150 mililitrů vodyNe méně než 6
2 až 4 měsíce6 lžic na 180 mililitrů vodyNe méně než 5
4 měsíce až 6 měsíců7 polévkových lžic na 210 mililitrů vodyNe méně než 4
Od šesti měsíců7 polévkových lžic na 210 mililitrů vodyDokud 3

Důležité! K vaření potřebujete odměřovací lžíci o objemu 4,4 gramu. Voda musí být přísně převařena. Láhev, ze které bude dítě pít, a další zařízení musí být sterilizovány. Směs by měla být podávána malým dětem každé tři hodiny, jak je uvedeno v tabulce..

Jak zjistit, že je dítě plné?

Podvýživa nebo přejídání pro novorozence je spojeno s negativními důsledky ve formě zdravotních problémů. Otázka, jak zjistit, zda je dítě plné, je proto pro mladé rodiče jednou z nejdůležitějších.

Tomu můžete porozumět následujícími znaky:

 • dítě je spokojené a usmívá se;
 • má zdravý, dlouhý spánek;
 • močení se vyskytuje více než desetkrát za 24 hodin;
 • dítě vyprazdňuje střeva téměř vždy po jídle;
 • stolice mají tmavě žlutou barvu a svěžím tvar;
 • dětská pokožka je narůžovělá a pružná;
 • jeho tělo roste úměrně a jeho hmotnost roste;
 • když dítě nespí, chová se aktivně.

Poznámka! Před přejídání má také negativní důsledky. Stejně jako v případě podvýživy poškozuje spánek. Dítě se může rychle zotavit a odmítnout jídlo. Pokud dítě nechce jíst, ačkoli jsou porce malé, měli byste se poradit s lékařem. Pokud dítě snědlo normalizovanou porci, ale požaduje více, není třeba ji překrývat.

Jak pochopit, že dítě má hlad

Nejzřetelnějším znakem toho, že dítě je podvyživené, je periodický pláč. Zvláště pokud se objeví krátce po jídle. Dítě je potlačeno, méně aktivní.

Málokdy jde na záchod a začne sát prsty nebo jiné předměty. Dítě by se mělo zotavovat každý měsíc, ne méně než libra. Pokud je hmotnostní přírůstek nižší, nejedí.

Nejzřetelnější známky toho, že dítě má hlad, jsou:

 • dítě se stává mobilnějším, pravidelně otevírá ústa a otáčí se při hledání matky;
 • dítě se snaží okusovat věci a jiné předměty, které na něj naráží;
 • dítě se přeexcituje a jeho kůže zčervená.

Krmení dětí umělou návnadou není snadný úkol, ale je to možné, pokud dodržujete pravidla a normy. Hlavní věcí je nebát se a nepropadat panice, i když dítě prasklo. V případě potřeby se můžete poradit s odborníky, kteří vám řeknou, jak správně krmit své dítě umělými směsmi..

Články O Neplodnosti