Hlavní Výživa

Noční světlo pro novorozence: kterou si vybrat

Vybavení ložnice pro nového člena rodiny je velmi obtížný a zodpovědný úkol. Všechny podrobnosti by měly být promyšleny, aby rodiče byli v pohodlí a dítě bylo v pokoji v bezpečí.

Jedním z atributů každé školky je noční světlo pro novorozence. Moderní trh může nabídnout mnoho možností. Který z nich si vybrat a jaký je původní účel nočního světla, naleznete v článku.

Kdo nejprve potřebuje noční světlo?

Je důležité pochopit, že se dítě cítí pohodlně jak ve tmě, tak ve světle. Jeho světonázor ještě neobsahuje mnoho věcí, včetně skutečnosti, že se lze obávat tmy. Noční lampa pro novorozence je však nezbytná věc. Pro koho je??

Hlavním účelem tohoto zařízení je poskytnout světlo rodičům, kteří jsou nuceni vstát s dítětem několikrát za noc. V prvních měsících to má spoustu důvodů: od výměny pleny po kontrolu pohody dítěte. Za tímto účelem byla vynalezena lampa s měkkým rozptýleným osvětlením, protože jasné světlo po setmění je pro oči velmi nepříjemné a může probudit spící členy rodiny..

Pokud jde o děti, noční světlo pro ně není ani vhodné. Faktem je, že strach ze tmy se formuje po 3 letech. A abychom to nevyprovokovali, je lepší nepoužívat světlo po celou noc. Noční světlo by se mělo zapínat pouze v případě potřeby, proto je velmi důležité zvolit vhodnou možnost v závislosti na pokoji a věku dítěte.

Co je důležité vědět při výběru

Než se rozhodnete, které noční světlo zvolit pro novorozence, měli byste zvážit několik nuancí:

 • kvalita materiálu, ze kterého je noční světlo vyrobeno, musí odpovídat bezpečnostním předpisům a musí mít písemnou záruku;
 • upevnění musí být kvalitní a spolehlivé;
 • zařízení by se nemělo v případě pádu rozbít na malé fragmenty;
 • odcházející světlo by mělo být měkké, nejlépe zelené, modré, žluté;
 • v přítomnosti melodie by měla být klidná a nedráždit psychiku dítěte;
 • úroveň světla (zvuk) musí být nastavena ručně.

Volba bude dále záviset na osobních preferencích rodičů a dětí a na kombinaci lampy s celkovým interiérem dětského pokoje.

Noční zástrčka

Noční světlo pro novorozence nemusí být drahé. Dobrým příkladem rozpočtu je reflektor. Jméno dostal kvůli způsobu připoutání: je zasunut do zásuvky a osvětlí malý prostor kolem něj. Tato možnost nebude fungovat, pokud bude vývod umístěn nízko na podlaze a daleko od postýlky, protože takové zařízení nebude moci poskytnout dostatečné světlo. Reflektory jsou na trhu dostupné v široké škále tvarů a barev..

Kolíček

Noční lampu pro děti lze vyrobit pomocí držáku na špendlík. To vám umožní jej připojit na libovolné požadované místo. Většina z těchto zařízení je napájena z baterií, což vám umožní, abyste nebyli závislí na odlehlosti zásuvky. Pokud ji potřebujete používat celou noc, měli byste se nabít na extra baterie nebo si koupit speciální baterie s možností dobití.

zeď

Lampa umístěná na zdi se často nazývá nástěnná svítidla. Noční lampa pro novorozence může být vyrobena ve formě měsíce, slunce, míče, milovaného pohádkového hrdiny. Může být umístěn nad nebo poblíž postýlky. Má-li model světelný regulátor, lze jej použít jako noční lampu i jako běžnou lampu. Když dítě stárne, bude moci samostatně používat nástěnné svítidlo pro své vlastní účely. Zároveň perfektně zapadá do interiéru každého dětského pokoje, který je určen jak pro novorozence, tak pro teenagery.

plocha počítače

Lampa je umístěna na jakémkoli pevném vodorovném povrchu. Nejčastěji se jedná o stůl, komodu, skříňku. Jeho vzhled je často podobný konvenční klasické lampě. Ačkoli možnosti se často nacházejí ve formě hraček, figurek. Mohou mít jednu úroveň osvětlení, to znamená, že jsou pouze noční. A mohou mít regulátor světla, tj. Vykonávat funkci stolní lampy. Nevýhodou tohoto modelu je, že ho velmi malé dítě může hodit ze stolu.

Noční světelný projektor

Noční světlo projektoru pro kojence je mezi rodiči velmi populární. Jedná se o osvětlovací zařízení, které promítá všechny druhy obrázků na strop dětského pokoje. Nejčastěji zvolte možnost s hvězdnou oblohou. Jemné světlo a pomalu se pohybující obrázky uklidňují dítě. Projektor je velmi často vestavěn do mobilu, i když existuje mnoho možností pro stolní počítače, jakož i modely s kolíkem na prádlo pro připevnění k postýlce.

Co je chytré noční světlo?

Jednou z nejdražších možností jsou noční světla se zabudovaným snímačem pohybu a zvuku. Pracují, když se dítě pohybuje nebo plače, což umožňuje mamince okamžitě reagovat. Není nutné zapínat a vypínat noční světlo sami. Samotné zařízení se vypne po určité době nebo po osvětlení místnosti.

Potřebuji v dětském pokoji noční světlo a jak si nedělat chybu s výběrem?

Noční světlo pro děti dává měkké tlumené světlo, díky čemuž je noční pobyt dítěte pohodlnější.

Pravidla výběru

Při výběru osvětlení pro školky je nutné vzít v úvahu základní pravidla pro osvětlení této místnosti:

 • ostré světlo nemůže dopadnout na dítě, takže běžné kónické stínítka nejsou vhodné. Přímý pohled dítěte na žárovku může značně poškodit jeho zrak;
 • skleněné odstíny, které se snadno rozbijí, jsou vyloučeny;
 • svítilna musí být uzavřena tak, aby úlomky náhodně prasklé nebo rozbité svítilny zůstaly uvnitř. Pokud se dítě dostane na noční světlo, neměl by trpět, když ho zlomí nebo spadne;
 • plastové odstíny při zahřátí mohou emitovat škodlivé látky, takže při výběru takové lampy musíte zkontrolovat její certifikát, zda vyhovuje hygienickým normám.

Noční světla pro děti by měla být bezpečná, vysoce kvalitní a baterie musí být bezpečně skryty a nepřístupné. Spolehlivější jsou zařízení napájená z baterií..

Pokud je lampa napájena ze sítě, je nutné ji umístit do výšky nepřístupné pro dítě. Od předškolního věku, kdy děti začnou chápat nebezpečí, můžete používat výrobky jakéhokoli druhu.

Existuje několik hlavních skupin:

 • noční stolek;
 • připevněné na zeď;
 • deska stolu;
 • Noční lehké hračky;
 • projektory;
 • solné lampy;
 • Inteligentní noční světla.

Mezi zařízeními není jasné oddělení, protože jeden může patřit do několika skupin současně. Tato klasifikace je podmíněna a používá se pro usnadnění popisu těchto zařízení..

Noční světla

Malá lampa, která visí na posteli, je určena pro děti od prvních měsíců života. Toto noční světlo napájené baterií funguje a je navrženo pro poměrně slabé světlo, které nedráždí dítě. Postačí, když rodiče dítě nebo dítě nakrmí.

Nejběžnějším modelem je mobilní noční lampa. Ve dne krouží hračky přes postel, baví dítě a v noci se v základně tohoto zařízení rozsvítí světlo.

Noční zástrčka

Tento malý spotřebič se připojuje přímo do elektrické zásuvky. Je vhodné použít, protože nemá drát, může být ve formě kreslených nebo pohádkových postav, domů, automobilů a téměř všech existujících postav.

Lampa vydává velmi měkké světlo, které nenarušuje spánek dítěte. Má však velmi malou světelnou plochu, takže je vhodný pouze pro spánek, například pokud se dítě bojí tmy.

Hračky pro noční osvětlení

Lampy tohoto typu jsou nejoblíbenější u dětí. Vypadají jako obyčejné hračky, v nichž je zabudována žárovka. Takovými nočními světly jsou:

 1. měkké, se kterým můžete dokonce spát;
 2. plast (koně, králíčci, auta, sklenice), které mohou jednoduše stát na stole nebo být součástí hry.

Často jsou vybaveny řadou funkcí - umí zpívat, vyprávět příběhy, hrát si ukolébavky.

Na zeď

V dětské verzi jsou k dispozici ve formě hvězdy, měsíce, květu nebo jiné formy, která je pro dítě vhodná. Praktický, pohodlný, odolný.

Nástěnná noční lampa vhodná pro starší děti. Je zavěšeno přes postel, takže je vhodné v případě potřeby světlo zapnout nebo vypnout.

Deska stolu

Stolní dětské lampičky jsou k dispozici ve dvou variantách:

 1. ve formě jediné kombinace obrázku nebo pozemku, zářící zevnitř;
 2. jako stolní lampa s funkcí nočního světla, pracující v různých režimech osvětlení.

Druhá možnost má nejčastěji dotykový senzor, můžete ovládat lampu jedním dotykem.

Noční projektory

Jsou dekorativní a dynamické. Nejběžnější je „hvězdná obloha“ vytvořená rotující lampou. Záře je často doprovázena melodií nebo zvuky přírody. Takové hudební noční světlo pro děti má uklidňující účinek a dítě usne rychleji.

U některých modelů je možné měnit promítané scény po výměně kazet. Může to být chůze zvířat, plavání ryb a další zajímavé obrázky..

Solná lampa

Užitečnou alternativou k tradičnímu nočnímu světlu pro děti je solná lampa. Jedná se o dutou keramickou nádobu ve tvaru domu, květináče nebo jiného zajímavého tvaru, naplněného kousky soli, s lampou uvnitř.

Solná lampa dodává měkké světlo, ionizuje a léčí vzduch a saturuje jej užitečnými látkami. Její páry pomáhají posilovat imunitu, zvyšují tón, zlepšují náladu dítěte.

Inteligentní noční světla

Svítidla se zabudovanými senzory mohou být:

 1. s fotobunkami, které se samy rozsvítí, když je tma, a zhasnou ve světle;
 2. se zvukovými senzory, které reagují na výkřik probuzeného dítěte a po tichu se vypnou. V některých, se začleněním světla, začne znít světelná hudba, obvykle ukolébavka.

Taková „inteligentní“ zařízení šetří elektřinu, zatímco ta druhá také plní funkci „chůvy“.

Výběr lampy podle věku

Protože se dítě od narození do školního věku rychle vyvíjí, jeho chování a činnosti se v tomto období výrazně mění. A zařízení, které je vhodné pro dítě, se pro předškoláka stane naprosto zbytečným.

Nejlepší noční světla pro kojence, ta, která jsou připevněna k postýlce. Malé děti se často probouzejí v noci a vyžadují zvýšenou pozornost. Chcete-li je rychle uklidnit, dát dudlík nebo vyměnit plenky, maminka potřebuje osvětlení. Jasné světlo ale může dítě konečně probudit, takže je lepší použít tlumený.

Z důvodu bezpečnosti dítěte by takové zařízení mělo být napájeno pouze bateriemi. Můžete ji používat, dokud to dítě nezačne s perem. Pak ji můžete změnit na solnou lampu, noční zástrčku, hračku nebo projektor.

Pro předškoláky je vhodný jakýkoli model, jehož konstrukce splňuje bezpečnostní požadavky. A jako další osvětlení pro pohodlné činnosti je nejlepší zvolit stolní lampu s funkcí nočního světla..

Vynikající volbou pro osvětlení místnosti školáka může být nástěnné zařízení umístěné vedle postele, takže ho dítě může snadno získat. Hlavní věc je, že kabel nebo spínač musí být v bezpečí.

V dětském pokoji noční lampa plní světelnou a dekorativní funkci, slouží jako pomocník samotnému dítěti a jeho matce. S ním můžete vytvořit jedinečnou atmosféru, zbavit dítě různých obav, dát mu teplo, pohodlí a skutečnou pohádku..

Nejlepší dětské noční osvětlení

Dětské noční lampičky jsou důležitým prvkem dětské ložnice. Když se dítě bojí usnout bez světla a denní světlo oslepuje jeho oči a udržuje ho vzhůru, malá lampa, která rozptýlí obavy malého muže, je dobrá volba. Existuje několik typů elektrických lamp určených pro osvětlení stěn a stolů. Uvažujte pouze o nejlepších dětských nočních světlech různých výrobců, které byly zařazeny do TOP žebříčku 2019.

Dětská noční světla, která společnost je lepší si vybrat

Mezi 10 představenými nominovanými jsou rozpočtové modely a žárovky se značnými náklady, rozdíly jsou však patrné v kvalitě, vlastnostech a technických vlastnostech. Kandidáti uvedení v hodnocení vydávají domácí i zahraniční výrobci:

 • Chicco je italská značka založená v roce 1946. Společnost získala jméno na počest syna tvůrce.
 • Roxy kids je výrobcem produktů pro kojence. Ochranná známka se zrodila ve spojenectví vývojářů z Ruska a Číny.
 • Eureka - ruská společnost založená v roce 1990. Zabývá se výhradně prodejem lamp a svítidel.
 • Lucia je značka, která se vyvíjí od roku 2004. Vyznačuje se originálním designem a kvalitní kvalitou..
 • Continent Decor Moscow - domácí výrobce nábytku, lamp a doplňků pro dětské pokoje.
 • Feron je společnost založená v roce 1997. Vyvíjí výrobu v Ruské federaci a nedávno úspěšně vstoupila na evropský trh..
 • Lego je slavná značka dětských hraček z Dánska. Organizace začala vyrábět noční světla pro děti relativně nedávno..
 • Start - společnost zabývající se výhradně výrobou lamp pro zahradu, doma.
 • Ramili Baby je britská společnost pro obchodování s dětskými výrobky. Zvýrazněné vysokou kvalitou a bezpečností..

Hodnocení dětských nočních světel

Hodnocení bylo sestaveno na základě názorů spotřebitelů, znaleckých posudků a testování. Studovali jsme cenový segment, technické specifikace, životnost každé noční lampy a další neméně důležité faktory:

Náležitá pozornost byla věnována také spolehlivosti zařízení, je důležité, aby příslušenství splňovalo standardy ochrany a mělo nejbezpečnější design. Mezi obrovským sortimentem různých lamp od různých výrobců jsou představeny pouze noční světla v dětském pokoji, která získala nejvyšší hodnocení uživatelů.

Noční světlo pro dítě: tipy pro rodiče

Obsah

Jednou z nejčastějších obav z dětství je strach ze tmy. Z tohoto důvodu se dětem nemusí líbit chvíle před spaním, nebojí se zůstat ve školce bez rodičů a požádat je, aby spali.

I velmi malé, nedávno narozené děti by měly v místnosti zanechat malý zdroj světla. To vám umožní nezapnout hlavní, jasnou lampu, pokud potřebujete jen zkontrolovat, jak dítě spí nebo vyměnit plenku.

Noční světlo pro děti vám umožní tyto problémy vyřešit. Při výběru vám pomůže rada MedAbouMe..

Noční obavy a fobie tmy: Poznámka rodičů

Dítě má bohatou představivost a živé vnímání světa. Stín na zdi se okamžitě změní v Barmaleu a ve tmě za skříní se bezpochyby stane něco děsivého. A tento alarm, který může dítě nést do dospělosti.

Obavy a fobie mohou vzniknout v tak raném věku, že si dítě nebude moci vzpomenout, proč má ve tmě husí kůži, a jakýkoli stín se zdá být nebezpečný..

Samozřejmě, že existují děti, které se temnoty vůbec nebojí, ale dokonce jsou příjemnější na spaní se slabým světlem. Protože najednou musíte vstát v noci, abyste se napili, nebo jít na záchod. Kdo rád chodí dotykem ve tmě?

Tmy jsem se vždy bála, díky babičkám, které v noci vyprávěly strašné příběhy a z nějakého důvodu obecně milovaly zastrašit své vnoučata. Buď vypráví o kikimorě strašným šepotem, nebo o tom, jak se starý mlynář vykopal z hrobu a v noci chodil po vesnici. "A pokud se s ním někdo setká, ale podívá se mu do tváře, určitě brzy zemře!" Ale to nejhorší, co se stalo, bylo, že jsem byl někdy poslán do temné skříňky na něco, co tam bylo uloženo. Vypínač byl daleko od dveří a měl tu vlastnost, že se zabouchl a několik kroků muselo být učiněno v naprosté tmě. Byla to nejhorší věc, která musela v dětství vydržet při návštěvě mé babičky. Protože tam navždy něco šustilo v temných rozích. Teprve poté jsem se strašně bál spát v dětském pokoji, pokud moje matka pevně zavřela dveře a místnost byla úplně tmavá. A neměli jsme noční světlo.

Mladší sestra se na rozdíl od mě nikdy nebála nic jiného než injekcí. Žádná tma, žáby, hadi, babiččina pohádka. Dokonce i dnes se cítí úplně pohodlně ve tmě, dokonce i v domě, dokonce i na ulici, dokonce v lese. A teď nechám noční světlo zapnuté na noc. A také mým vnoučatům.

Noční světla pro děti: bezpečnost a snadné použití

Jedním z hlavních požadavků na osvětlovací zařízení v dětském pokoji je jejich bezpečnost. Za žádných okolností by dítě nemělo být vystaveno riziku elektrického šoku, zamotaného drátu nebo zakopnutí o něj.

Noční lampa by se neměla zlomit s tvorbou ostrých fragmentů, rozpadat se na části, při zahřívání emitovat škodlivé látky.

Pro nejmenší děti se navrhuje použít noční světla napájená z baterií, která jsou namontována přímo na nebo v bezprostřední blízkosti postýlky. Když se však dítě učí vstát, bude muset být noční světlo změněno na nepřístupnější.

Například na lampu vloženou přímo do elektrické zásuvky. Mohou být vyrobeny ve formě hraček, květin, domů nebo pohádkových postav. Světelný zdroj je zpravidla skryt za matným průsvitným tělem a poskytuje měkké osvětlení. Pro použití těchto nočních světel musí být zásuvky umístěny dostatečně vysoko, aby se dítě nemohlo dostat.

Noční světlo ERA NN-605-LS-W

Noční lampa je vyrobena ve formě útulného mraku. Zasune se přímo do zásuvky, automaticky se zapne, protože je vybaven světelným senzorem. Levný a praktický model.

Cena od 120 rublů

LED noční světlo FN1156

Navrženo speciálně pro použití v dětských pokojích. Nezahřívá se, spotřebovává málo energie, automaticky se zapíná při poklesu úrovně světla.

Cena od 220 rublů

Pohodlné použití stolních lamp s nastavitelnou úrovní osvětlení, schopných pracovat jako noční lampa. Mohou mít také budík, projektor atd. Tato noční lampa je vhodná pro starší děti..

Stolní noční lampa Bradex DE 0070 "Medusa"

Vyrobeno ze speciálního nerozbitného plastu. Na stole jsou přísavky na 4 nohách pro bezpečnější připevnění na stůl.

Cena od 400 rublů

Noční světlo pro děti NIGHT LIGHT 357424

Interiér nese stolní noční světlo napájené z baterií a rozptyluje noční tmu měkkým světlem.

Cena od 1100 rublů

Noční světlo Zazu Lamb Fin (Fin)

Pěkná stolní lampa funguje ve dvou režimech: jasné světlo pro čtení a měkké noční osvětlení při usínání. Noční světlo se automaticky vypne po 1 hodině provozu.

Cena od 2400 rublů

Světlo v dětském pokoji: hračka, projektor, solná lampa

Pro nejmenší jsou často vybírány noční osvětlení zabudované do mobilu. Během dne se dítě dívá na vířící postavy a v noci na základně mobilu se noční světlo zapíná měkkým, nedráždivým světlem pro dítě. Nebude bolet ke spánku, ale pro to, aby si vyměnil plenku nebo krmil dítě, stačí světlo.

Některé noční lampičky mohou mít další funkce: například snímač pohybu nebo plač.

Noční světlo Tommy Sleep Baby

Hudební lampa noční lampa s projektorem může být připevněna k posteli dítěte. Napájení z baterií probíhá ve dvou režimech, usínání a probuzení. Multifunkčnost a odpovídající náklady: cena zařízení od 2400 rublů.

Hudební projektor noční lampa "Umka"

Zavěšeno na postýlce. Může hrát 7 ukolébavek. Jemně svítí a uklidňuje dítě promítáním hvězd na strop místnosti.

Cena od 1500 rublů

Pro starší děti jsou skvělé noční lampičky s vestavěným projektorem. Světelný prvek lze umístit do těla hračky a k projektoru jsou připojeny další vyměnitelné kazety nebo si je můžete koupit. A mnohem zajímavější, když se hvězdy pohybují na stropě, mohou být nahrazeny rybami nebo delfíny, a to jsou pohádkové postavy..

Letní kojenecká beruška

Noční lampa, kterou můžete také hrát, promění strop nejen v hvězdnou oblohu. Beruška stále ví, jak hrát ukolébavky a hrát uklidňující zvuky přírody.

Cena od 3 000 rublů

Noční projektor BRADEX Star Turtle

Bateriový noční projektor s jasnými mnohobarevnými hvězdami na stropě.

Cena je od 500 rublů.

Solné lampy široce inzerované na internetu a média si zaslouží zvláštní pozornost..

Skládají se z kousků kamenné soli a lampy sloužící jako topný prvek. Někdy je to jen velký kus soli - himálajská růžová, černá nebo jiná. V solném krystalu, ve kterém je umístěna žárovka, bylo vytvořeno vybrání. Když je zapnuto, světlo proniká průsvitnými stěnami krystalu a dává měkké osvětlení. U jiných modelů je pouzdro vyrobeno z keramiky a velké krystaly soli jsou nality dovnitř a obklopují baňku.

Výrobci tvrdí, že pod vlivem tepla sůl emituje záporně nabité ionty, které čistí prach ze vzduchu v místnosti, příznivě působí na plíce a celé tělo, posiluje imunitu a pomáhá udržovat nebo obnovovat zdraví.

Ve skutečnosti pro to neexistují žádné vědecké důkazy. A růžová a černá a jakákoli jiná sůl mohou emitovat pouze ionty sodíku a chloru, protože složení se obecně neliší od běžné tabulky. Ale při mírném zahřátí se ani tyto ionty příliš netvoří, protože chlorid sodný je stabilní sloučenina.

Pokud si rodiče stále přejí získat slanou lampu, mohou si vybrat běžný model, diskrétní design nebo speciální dětskou noční lampu vyrobenou ve formě legrační postavy.

Solná lampa "Owl"

Himalájské solné krystaly se dobře kombinují s keramickými pouzdry.

Cena od roku 1950 rub.

Solná lampa "Star"

Vyrobeno z růžové pákistánské kamenné soli. Vytápění a záře zajišťované běžnou žárovkou o výkonu 10 - 15 W.

Cena od 1550 rub

Pro výrobu solných lamp se používá halit - minerál, což je ve skutečnosti ta pravá sůl, kterou v kuchyni používáme k solení jídel. Toto je stabilní sloučenina a při malém zahřívání nedochází k uvolňování významného množství negativních iontů. Sůl je samozřejmě schopna absorbovat vodní páru ze vzduchu a část vlhkosti může přispívat k disociaci chloridu sodného za vzniku iontů sodíku a chloru. Ale jak povrch soli zasychá, mají ionty tendenci se okamžitě rekombinovat, takže nedochází k emisím negativních iontů do vzduchu v místnosti.

Vyhřívaná sůl také pravděpodobně nebude čistit vzduch. Některé kontaminanty se mohou náhodně dostat na povrch teplého krystalu a držet se vlhkosti, která se na něm usadila, ale nemá smysl mluvit o nějakém druhu filtrování a čištění..

Studie provedené před několika lety nepotvrdily pozitivní vliv negativní ionizace vzduchu na kvalitu spánku, sníženou úzkost nebo náladu člověka. Zaznamenané maximum bylo mírné zlepšení stavu lidí trpících depresí a sezónní afektivní poruchou.

Ale jako neškodný zdroj útulného světla mohou být tyto lampy použity jak v dětském pokoji, tak v jakémkoli jiném pokoji.

Možnosti výběru designu a typu nočních světel v interiéru dětského pokoje

Líbí se vám článek? Zůstaňte naladěni na nové nápady ze světa stavebnictví, designu, užitečných rad v našem kanálu. Přihlaste se k odběru v Yandex.Zen. předplatit.

Malé dítě pro pohodlnou péči o něj v noci vyžaduje správné osvětlení místnosti. Měkké světlo příjemného stínu, které nezpůsobuje nadměrné osvětlení, ale zároveň umožňuje rodičům zvážit vše, co potřebují při soustředění, je skutečným pomocníkem. Proto je nutné dětský pokoj vybavit nočním světlem. Navíc se může hodit v případě, že se dítě, když vyrůstá, začne bát usnout v temné místnosti samotné.

Pokud se dítě bojí usnout ve tmě, noční světlo tento problém snadno vyřeší

Kritéria pro výběr noční lampičky v dětském pokoji

Než si v dětském pokoji zakoupíte noční světlo, musíte věnovat pozornost určitým parametrům zařízení:

 1. Úroveň osvětlení vytvořená zařízením by měla být velmi měkká, aby dala dítěti příležitost klidně spát.
 2. Světlo by zároveň mělo umožnit rodičům, kteří vstoupili do místnosti, zvážit vše potřebné.
 3. Můžete použít noční světla, která vyzařují barevné světlo - ale měla by být měkká a klidná a v žádném případě by neměla způsobit nadměrné vzrušení.
 4. Zajistěte vhodné umístění. Může to být zeď nebo stolní počítač.

Síla nočního světla by neměla být příliš velká, aby nenarušovala spánek dítěte

Možnosti výběru nočních světel pro věk dítěte

Je třeba mít na paměti, že ve školce jsou noční světla, která berou v úvahu věkové charakteristiky dítěte:

  V závislosti na tvaru a obrazu, který osvětlovací zařízení přináší, lze jej použít pro malé děti nebo pro teenagery.

Účel nočního světla určité věkové kategorie může být již posouzen podle konstrukce osvětlovacího zařízení

Noční lampu si můžete vyrobit ze stolní lampy jednoduše výměnou žárovky za slabší

Konstrukce výše popsaných svítidel je pouze malou částí celého sortimentu, který lze nalézt v každém obchodě s osvětlením. Existují však i jiné možnosti, které lze použít jak pro velmi malé děti, tak pro mladší.

Garlandská noční lampa - takový model si můžete vyrobit sami

Pro novorozence

U novorozenců se příslušenství nejlépe instaluje přímo na hlavu postele. Je vhodné je používat, pokud jsou připevněny ke zdi. Když potom dítě vyroste, nemusíte kupovat další zařízení.

Noční světla pro nejmenší děti se obvykle vyrábějí ve formě hraček, které září ve tmě

Pokud chcete hýčkat vaše dítě s jinými vzory, můžete si koupit dětskou noční lampu, která bude připevněna přímo k postýlce. Může mít absolutně jakýkoli tvar, například napodobit jakékoli zvíře nebo hračku.

Toto noční světlo lze snadno upevnit přímo na postýlku

Pro dospívající

U dospívajících bude nutné vybrat modely opatrněji. Neměli by být příliš hračkami. Proto stojí za to vybrat si imitaci hvězdné oblohy nebo solného krystalu s neobvyklým tvarem a barvou.

Noční obloha „Hvězdná obloha“ vytváří v dětském pokoji napodobení jasné noční oblohy

Tajemný hvězdný systém uvnitř míče - vhodná volba pro noční světlo pro dospívající

Takové noční lampičky pro děti jsou zcela originální v místnosti, dávají jí určitou stylistickou orientaci a vytvářejí určitou atmosféru.

Stylová nástěnná lampa s malou lampou dokáže zvládnout roli noční lampy v pokoji pro teenagery.

Typy nočních světel pro děti

Klasifikace nočních světel může být velmi různorodá. Na jedné straně je lze rozdělit na produkty, které odpovídají určitému věku dítěte. A na druhé straně jsou klasifikovány podle toho, jak fungují a jaký druh světla se šíří v místnosti.

Noční koule na nočním stolku v místnosti mladého fotbalisty

Nejprve při nákupu takového produktu se musíte rozhodnout, jak bude vhodnější používat noční světlo - ten, který pracuje na baterii nebo je zapojen do zásuvky. A teprve poté zvolte metodu a variantu osvětlení.

Z bezpečnostního hlediska jsou noční světla napájená z baterií vhodnější než 220 V spotřebiče

Při nákupu modelu s vlastním pohonem se ujistěte, že je kryt baterie dodatečně zajištěn šroubem a nikoli pouze západkou

Projektor Nightlight

Noční lampa, která je projektorem, se nedávno objevila v obchodech a stala se běžným spotřebitelem dostupná. Princip činnosti spočívá v tom, že promítá na zeď nebo strop jakýkoli obraz, který poskytuje jeho funkce.

Noční lampa s projektorem, hodinami a budíkem

V závislosti na zaměnitelnosti obrázku existují:

 1. Statický - v nich obraz zůstává stále konstantní.
 2. Dynamic - sada obrázků dostupných v tomto projektoru se skládá z několika snímků, které se postupně mění.

Existují také modely, ve kterých jsou měnící se obrazy doprovázeny melodií.

Noční lampa s projektorem nejen vytvoří příjemné podsvícení, ale také ozdobí interiér dětského pokoje

Noční světlo hvězdná obloha

Jakmile je dítě mimo dětství, je vhodné zvolit lampu tak, aby odpovídala potřebám. V tomto případě bude noční noční noční obloha pro děti perfektním řešením. Jeho konstrukce zajišťuje otvory v hlavním víčku nad žárovkou, skrz které je distribuováno světlo.

Toto noční světlo osloví nejen děti, ale i dospělé

Jakmile jsou na tvrdém povrchu, paprsky vytvářejí obraz připomínající noční hvězdnou oblohu. Hvězdná nebeská lampa je nejčastěji vybavena otočnou čepičkou, která vytváří jakýsi blikání obrazu, čímž dětskému pokoji dodává ještě větší kouzlo a kouzlo.

Univerzální světla

V dětském pokoji rodiče někdy dávají přednost nákupu univerzálního designu osvětlovacího zařízení. Faktem je, že takové lampy mohou vydržet dostatečně dlouho, protože nejsou tak silné jako ostatní, vázané na věk dětí.

Praktickým řešením je noční LED osvětlení, které lze instalovat přímo do elektrické zásuvky

Nejčastěji se vyrábějí ve formě malého stínítka, jehož základna je vyrobena ve formě keramické nebo dřevěné hračky nebo nějakého druhu zvířete..

jiný

V poslední době se stala obzvlášť populární inteligentní noční světla. Jsou vybaveny speciálními senzory, které reagují na hluk nebo pohyb a zapnou se pouze v případě potřeby..

Moderní model inteligentní noční lampy je vhodný do dětské ložnice ve stylu minimalismu nebo hi-tech

Inteligentní světla mohou kombinovat několik funkcí najednou. Například některé z nich jsou doplněny mikrofony a videokamerami, které umožňují rodičům sledovat své dítě z jiné místnosti. To znamená, že mají vestavěnou funkci, tzv. Chůvičku.

Mezi mladými tatínky a matkami jsou obzvláště oblíbené noční osvětlení s ovládacím panelem

Důležitá kritéria při výběru nočních světel

Rodiče, kteří si koupí noční světlo, musí věnovat pozornost několika základním parametrům, a to bez ohledu na věk dítěte. Takže nejdůležitější věcí je bezpečnost. Z tohoto hlediska by měl být strop vyroben z plastu odolného proti nárazu, ale v žádném případě ze skla. Druhým bodem, kterému musíte věnovat pozornost, je zcela uzavřená struktura, ze které by žárovka neměla být viditelná. V tomto případě, pokud taková situace nastane, když exploduje, není možné, aby se třísky dostaly ven.

Pokud jste zvolili možnost sítě, skryjte vodiče před dítětem.

Důležitým parametrem, který je třeba vzít v úvahu při výběru, je šetrnost k životnímu prostředí. Materiály po zahřátí by neměly emitovat formaldehydy, toxiny a jiné toxické výpary. Nejnovější požadavky na dětské materiály doporučují použití plastů výhradně v osvětlovacích tělesech, protože nejsou křehké a nezpůsobují rychlé poruchy nebo praskání. Z těchto důvodů je nutné při nákupu noční lampy do dětského pokoje vyžadovat doklady a osvědčení prokazující šetrnost použitých materiálů k životnímu prostředí..

Nástěnné noční světlo

Upozorňujeme, že noční lampa pro děti by neměla obsahovat rtuť ani jiné toxické inertní plyny..

Možnosti umístění nočního světla

Před zakoupením produktu se musíte sami rozhodnout, kde bude namontován nebo umístěn. Někteří lidé dávají přednost lustrům, které jsou vybaveny stmívačem. To vám umožní snížit intenzitu světla natolik, že vrhne místnost do téměř úplné tmy, ale stále zanechává malé množství světla.

Venkovní noční světlo

Jiní upřednostňují montáž diodového proužku, například do určité části stropu nebo pod skříňky - mohou také vytvořit poměrně měkké rozptýlené světlo.

Skvělý nápad - LED světlomet pro čelní panel

Tyto popsané metody, tvorba rozptýleného světla v dětském pokoji však nejsou tak populární jako použití nástěnných, podlahových nočních lamp nebo těch, které jsou instalovány na nočním stolku..

Stolní noční lampa v podobě domu

Jedinou věcí, kterou chci věnovat pozornost, je to, že je lepší koupit dětské noční světlo s nastavitelným světlem. Bude snazší pracovat s výrobkem a nastavit požadovanou intenzitu světla v závislosti na situaci..

Domácí noční lampa ve tvaru měsíce z věnce s malými žárovkami

Video o tom, jak udělat noční projektor

Fotografie příkladů interiéru školky s nočními světly

Je třeba mít na paměti, že noční světla mohou vytvořit skutečně jedinečný interiér. A to nejen kvůli černé a bílé hře, kterou jsou schopni vytvořit v noci, ale také kvůli původnímu vzhledu. To je vidět na výběru fotografií, které jsou uvedeny v tomto článku.

Dětská noční světla

V katalogu najdete doplňky pro jakýkoli interiér a pro každý vkus. Tam jsou populární projektory, jako módní bloggerů, nočních klubů v dětském pokoji v podobě zvířat nebo ptáků, a jedinečné s Disney znaky.

Pokud potřebujete stacionární zdroj, který pomůže otěhotnět dítě, pak zvolte modely, které fungují ze sítě. A pro ty, kteří hledají mobilní žárovky, budou produkty napájené bateriemi dělat..

O sortimentu

Sekce představuje více než 20 značek nočních světel pro děti, z nichž 4 jsou v našem vývoji, jedná se o:

Pro ty, kteří nechtějí přesahovat prostor dráty, máme možnosti, které pracují na bateriích nebo akumulátorech. Kromě toho si pro pohodlí můžete vybrat noční osvětlení pro děti: stolní i nástěnné. Oba typy se obvykle nacházejí v blízkosti postele: buď samostatně, nebo v blízkosti školky.

Výhody různých typů

Nejde jen o slabé orientační světlo, ale také o příležitost rozvíjet dětskou fantazii a představit pohádku.

 • Například noční projektor s paprsky světla procházejícími zdmi bude fascinovat a pomůže usnout.
 • Lávová lampa má měkkou záři a bubliny uvnitř se pohybují hladce, což uklidňuje.
 • Noční lampa s kreslenými postavičkami přivede dítě k pohádce a on usne rychleji.
 • Silikonová verze ve formě slona je jemná a příjemná na dotek. Uvolní oči a nepoškodí dítě, i když padne.

Můžete si také koupit dětské noční osvětlení s dodávkou ze skladu v Ruské federaci a SNS (Moskva, Petrohrad, Jekatěrinburg, Novosibirsk, Minsk, Astana atd.). Pokud máte další dotazy, zavolejte na číslo 8-800-234-1000 a získejte bezplatnou konzultaci s našimi specialisty.

Jak si vybrat noční světlo v dětském pokoji?

Noční světlo pro dětský pokoj je nezbytnou věcí z hlediska bezpečnosti a emočního klidu dítěte, protože děti se velmi často bojí tmy a těžko usnou samy.

Design správné noční lampy

Existuje několik typů základních nočních světel. Jsou připevněny k postýlce, namontovány na nočním stolku nebo stolu, připevněny ke zdi nebo stropu.

To, které zařízení je potřeba, závisí na věku dítěte. Pokud máte novorozence, je lepší umístit zařízení na postel. Takové modely často běží na bateriích, což poskytuje další bezpečnost. Doporučujeme, abyste si koupili další noční světlo do dětského pokoje, které můžete zapnout okamžitě u vchodu, abyste dítě nevystrašili ostrým obecným světlem. V tomto případě je vhodná konfigurace plochy a stěny..

Když dítě vyroste, může být noční světlo napájené z baterie změněno ze sítě na model připevněný na zeď, takže svítí celou noc a dítě není ze stolu srazeno. Drát zařízení musí být nepřístupný a kabel nebo tlačítko napájení lze umístit poblíž tak, aby dítě, aniž by vstalo z postele, mohlo zapnout a vypnout světlo.

Předškolní děti již mají místo pro výuku, takže stolní lampa může hrát roli noční lampy.

Jas nočního světla

Zařízení by mělo vydávat měkké rozptýlené světlo, které nebude zasáhnout dítě do očí. Strop by měl být matný, směrující světlo nahoru nebo dolů. Nejlepší možností jsou stmívatelná svítidla. Poté se nastaví nezbytná úroveň osvětlení v závislosti na situaci: pro výměnu pleny, pro čtení v noci, pro tlumení záře celou noc.

Funkční noční světlo pro dětský pokoj

Moderní dětské lampy jsou doplněny různými funkcemi, které dělají pro dítě příjemnější a zajímavější..

Noční projektory nejen osvětlují místnost, ale také vytvářejí celé obrazy na stropě: hvězdnou oblohu, přehlídku planet, duhu, hrdiny pohádek a karikatur, obrázky zvířat a rostlin. Některé modely mají vyměnitelné kazety s různými obrázky. Stojí za zmínku, že taková zařízení často nejenom svítí, ale posouvají obraz. Obrázek se stává „živým“ a dítě velmi zaujme.

Lampy s hudbou. Aktivován rodiči, aby pobavil dítě nebo se zapnul, reagoval na pláč. Uklidňující melodie pozitivně ovlivňuje náladu a pomáhá dítěti usnout.

Inteligentní noční světla se přizpůsobí rytmu života dítěte. Jsou naprogramovány na konkrétní čas a postupně zvyšují jas záře. Ideální řešení pro probuzení v chladném období, kdy slunce vychází pozdě a za oblačného počasí. Když světlo mimo okno zesvětlí, taková lampa pomalu tlumí své osvětlení.

Lampy s ionizací jsou tzv. Solné lampy. Uvnitř keramické misky je žárovka a krystaly speciální soli, které po zahřátí očistí vzduch a ionizují jej. Takové zařízení je nejlépe umístit mimo postýlku na samostatné polici.

Vzhled

Design dětského nočního světla může být jakýkoli. Populární modely ve formě hraček, zvířat, pohádkových postav. Výrobci je zvláště přitahují pro děti..

Pro novorozence bude ideální lampa ve formě světlé hračky. Spolu s mobilem bude předmětem pozornosti. V tomto případě je důležité, aby dítě nedosáhlo noční lampy..

Na základě těchto informací si můžete vybrat správné světlo pro školku. Ale nezapomeňte, že hlavním kritériem je bezpečnost, a pak další možnosti a krása.

Dekorativní lampy a noční světla

Dekorační lampy a noční světla jsou navrženy tak, aby zdobily interiér a dodávaly pokojům estetický vzhled. Taková zařízení pomohou uspořádat prostor v ložnicích, obývacích pokojích, jídelnách a dalších místnostech. Při výběru lampy a nočního světla musíte nejprve určit účel použití. Děti, které spí bez rodičů, si mohou koupit model určený pro zařazení do tmy. LED a laserové systémy pro večírky vám pomohou uspořádat skutečnou diskotéku s barevnou hudbou doma nebo v bytě. Svítidla a noční světla se instalují na podlahu nebo stůl, připevněné ke zdi nebo stropu. Pro místní použití byla vytvořena malá zařízení, jejichž případ je vybaven zástrčkou pro zásuvku, ale nemá napájecí kabel. Některé modely se aktivují a vypínají automaticky v závislosti na stupni osvětlení místnosti, což usnadňuje speciální senzor. Internetový obchod DNS nabízí širokou škálu lamp a nočních světel od předních výrobců. Zde si můžete koupit zařízení, které splňuje osobní preference v designu, velikosti a ceně.

 1. Katalog
 2. Spotřebiče
 3. Výrobky pro domácnost
 4. Osvětlovací zařízení a příslušenství
 5. Dekorativní lampy a noční světla

zůstat v kontaktu

Zpravodaj o novinkách a akcích:

Poděkovat! E-mail s potvrzením odběru vám byl zaslán.

Jakou noční lampu koupit pro novorozence - nejlepší noční světla pro novorozence

Každý ví, že děti neradi spí ve tmě, zejména ve své vlastní postýlce. Chcete-li dítě zvyknout na skutečnost, že v noci se není čeho bát, musíte si do pokoje zakoupit speciální noční světlo pro děti. Jedná se o svítidlo, které může pracovat na bateriích nebo na elektrické síti 220 V. Možnost obejít se bez nočního světla samozřejmě není nejúspěšnější, protože ve skutečnosti budete muset neustále otevírat závěsy, zapnout hlavní lustr v místnosti atd..

Správné rozhodnutí - zakoupení nočního světla

Naštěstí je dnes pro potenciální zákazníky představen obrovský výběr. Týká se to nejen ceny, ale také možností nočních světel, jejich designu (barva, tvar, režimy osvětlení a mnoho dalšího).

Všimněte si, že noční světlo by mělo být měkké a příjemné pro oko, tlumené a dokonce trochu rozptýlené. Správnější je zvolit si určitý odstín, který by nedráždil oči (žlutá, modrá). Kupujte například takové výrobky, které jsou regulovány speciálním ovladačem, například tak, aby světlo mohlo být jasnější nebo stmívatelnější, blikání spínačů, rozsvícení jiné barvy osvětlení atd..

Díky tomu všemu jsou noční světla obvykle umístěna vedle postele, kde novorozenec spí. Samozřejmě, až bude dítě o něco starší, bude moci samostatně zapnout nebo vypnout zařízení. Pro rodiče novorozence je tedy tento produkt prostě nezbytný, aby bylo možné za soumraku dítě rozkmitat, nakrmit nebo dokonce uklidnit. A nebude třeba zapínat centrální osvětlení.

Typy osvětlení

Různé noční světla jsou obrovské. Na stěnu jsou tedy namontována zařízení - hvězdná obloha, slunce, měsíc, hvězdy a různá zvířata - králíčci, kočky, medvídci. Plocha, která může být vytvořena ve formě konkrétní postavy nebo vlastního tvaru. Nejoblíbenější jsou projektory. Jsou energeticky účinné, uklidňující, vydávají zvuky a melodie, regulují jas světla. Pokud je noční světlo vybaveno senzory, není za to cena:

 • je možné nastavit režim odezvy na pláč nebo pohyb dítěte;
 • automaticky se zapne při pohybu;
 • nezávisle upravuje jas.

Pokud jde o práci, noční světla s takovými senzory jsou schopny pracovat automaticky, čímž varují rodiče, že se dítě probudilo.

Jak si vybrat noční světlo pro děti?

Strach z temnoty straší děti od narození, velmi mnoho dětí, které se probudí uprostřed noci, dokážou získat docela vážný strach, který lze vyléčit, pak to bude velmi těžké. Většina mladých rodičů podceňuje důležitost správného nočního osvětlení v místnosti, kde novorozené dítě spí. Mezitím psychologové, zejména děti, trvají na povinné přítomnosti nočního světla, a to nejen v místnosti, kde dítě spí, ale také v jakékoli dětské místnosti.
Nastavením malého nočního světla se již nemusíte bát neočekávaných překážek, vstávat v noci. A musíte se vstávat docela často, aby se dítě a dítě krmilo. Dalším plusem při používání nočního světla je to, že když vstanete v noci, vaše máma nemusí zapínat hlavní osvětlení. Dítě se nebojí náhlého jasného světla.
V současné době nabízí průmysl zboží a doplňků pro novorozence velmi velký výběr nočních světel pro novorozence. Abyste se nedopustili chyby a nezvolili ideální lampu ve vašem konkrétním případě, musíte vědět, jak se liší a který model má jaké výhody.

Co je to noční světlo pro novorozence?

Noční lampa pro novorozence je malá a ne příliš jasná lampa, která musí být umístěna v blízkosti dětské postýlky. Lampa by měla být nainstalována tak blízko, aby dala dostatek světla pro dítě a matku, když dítě potřebuje vyměnit oblečení nebo krmení. Zároveň by však měla být umístěna dostatečně daleko, aby dítě nezaslepovala a nezasahovala do jeho spánku.
Při výběru noční lampy pro dítě věnujte pozornost především tomu, z jakého materiálu je vyroben. Pamatujte, že plast je v tomto případě špatná volba, protože při zahřívání začne plast vydávat zápach a škodlivé látky. Ideální možností by bylo skleněné noční světlo, ale jsou na něj také kladeny zvláštní požadavky..

Houpací křeslo pro novorozence: pomozte mamince a radosti dítěti. Podrobnosti zde

 1. Trvanlivost - pokud si koupíte skleněnou lampu, dávejte přednost produktu z tvrzeného skla. Pokud se taková lampa rozbije, nepoškodí dítě, protože její fragmenty nejsou ostré.
 2. Jas - koneckonců, noční světlo není jen lampa, ale protože by měl být jas tlumený, abych tak řekl měkké světlo.
 3. Barva - není třeba vynímat noční světlo z jasného skla, například z červené, zaplní místnost krvavým světlem, což nepřispívá k klidu ani klidu.
 4. Zvuk - pokud jste si vybrali hudební noční osvětlení, zkontrolujte, která melodie je do něj zabudována. Jde o to, že melodie, která je pro novorozence příliš intenzivní nebo příliš rychlá, je špatná volba, je lepší upřednostňovat ukolébavky a uklidňující zvuky - například zvuk šplouchání vody nebo zvuky přírody. Pokud zvolíte noční světlo s několika melodiemi, poslouchejte každý zvlášť, abyste zjistili, který z nich bude ideální pro noční čas.

Odrůdy nočních světel pro děti

V dnešní době může moderní průmysl nabídnout spotřebitelům velký výběr nočních světel všeho druhu. Aby nedošlo k chybě při výběru a nákupu právě takového produktu, jak je třeba, musíte vědět, ve vašem konkrétním případě, jaké jsou vlastnosti nebo výhody konkrétního modelu.

   • Noční světlo projektoru pro novorozence - nejčastěji se takové produkty vyrábějí ve formě zvířat nebo některých pohádkových postav. Hlavním rysem takového nočního světla je, že vestavěný projektor po zapnutí promítá různé obrazy, obrázky, postavy atd. Na strop a stěny dětského pokoje. Projektory nočních světel jsou nejčastěji vybaveny rotačním mechanismem, který vám umožňuje uvést do pohybu paprsky světla. Pokud máte právě takový projektor, nepokládejte jej na vysoké rychlosti, může to dítě otrávit jen cyklem paprsků. Obecně je nejlepší pro novorozence, pokud je lampa v tichém režimu, to znamená, že se světlo nepohybuje.
   • Noční lampa projektoru na posteli se v zásadě neliší od obvyklého chrániče nočních lamp, ale pokud je obvyklá lampa umístěna na nočním stolku nebo zavěšena na zdi, pak je takový projektor nainstalován přímo na zadní straně postýlky. Velmi výhodná možnost, zejména pokud není možné umístit stůl nebo stojan na noční lampu poblíž postýlky. Obecně je pro novorozence nejvhodnější varianta osvětlení, protože dítě uvidí světelný zdroj.
   • Hudební projektor pro noční světlo pro novorozence - stejný běžný projektor pro noční světlo pro novorozence, ale kromě funkce pohybu má také funkci přehrávání melodií. Dříve výrobci nabízeli hudební lampu s jednou melodií, ale nyní se v prodeji objevily noční světla s několika různými melodiemi. Jejich hlavní funkcí je, že můžete nastavit režim přehrávání krok za krokem u všech melodií i selektivní přehrávání jedné melodie. Mimochodem, podle psychologů je takové noční světlo ideální pro novorozence, ale nezapomeňte na nastavení zvuku - noční světlo by mělo znít ticho, aniž by to narušovalo klid dítěte.
   • Dotkněte se nočního světla pro novorozence nebo, protože se také běžně nazývá inteligentní lampa. Zvláštností tohoto nočního světla je to, že se zapne sám, když se místnost vrhne do večerní temnoty, a sám se vypne, když přijde den. Takové noční světlo lze samozřejmě nazvat ideální volbou pro novorozence i pro starší dětský pokoj, ale upřímně řečeno, vzhledem k vysoké nebo spíše vysoké ceně není ani zdaleka ideální. Ale pokud chcete jen takovou lampu, pamatujte, že s ní musíte manipulovat velmi opatrně - nemůžete ji umýt, vlhkost poškodí senzor, není také vhodné, aby jí dítě dalo, navíc je obtížné upravit jas a intenzitu světla. Další nevýznamnou nuancí je, že pokud se taková lampa náhle rozpadne, je nepravděpodobné, že pro ni najdete dílnu..
   • Dětské noční hodinky - nejčastěji tento model zahrnuje tři funkce: noční světlo, hodiny a budík pro mámu. Tím nechceme říci, že je to ideální pro novorozence, přesněji i naopak. Jde o to, že takové noční světlo je navrženo tak, aby vydávalo hudební signál ve jasně stanoveném čase, a to není zvlášť dobré pro novorozence, protože zvuk uprostřed noci může matku zvednout, aby krmila dítě po dobu jedné hodiny, může dítě vyděsit. A proto je takové noční světlo určitě užitečnou věcí, ale pokud ne pro dětský pokoj, pro dítě je lepší zvolit noční lampu projektoru nebo zvukové noční světlo, ze kterého melodie vždy vytéká a na hodině nezní ostře.
   • Dětská nástěnná noční lampa je ve své jednoduchosti pravděpodobně nejpraktičtějším nočním světlem pro děti. Zaprvé, připevněné na zdi v těsné blízkosti postýlky, osvětluje dítě a jeho kolébka nezasahuje do ostatních obyvatel místnosti. Za druhé, intenzita osvětlení může být také v ideálním případě minimální, což je zase velmi výhodné pro relaxaci rodičů, kterým může světlo úplně zasahovat. Obecně je dětská nástěnná noční lampa nejvhodnější volbou také proto, že může být umístěna nejen na hlavě postele nebo přímo na boku postele, ale v jakékoli části místnosti, rozptýlí temnotu a dítě nebude rušeno..

Přenosná noční lampa je vhodnou volbou především pro maminku, protože se s ní můžete pohybovat po místnosti a najít věci, které potřebujete v konkrétní situaci, jako je dudlík, plenky atd. Kromě toho lze takovou lampu umístit přímo přímo na dětskou postýlku, například na stůl, ale v případě potřeby ji vzít a přenést na postel.

Fitball cvičení pro kojence

Potřebuji dětské noční světlo?

V této věci jsou názory psychologů, upřímně řečeno, rozděleny, někteří říkají, že jiní jsou potřební a nepotřebují. Například, pokud mluvíme o hodinovém krmení, pak ano, lampa je dokonce potřebná. Protože, hladovějící, dítě se probudí ve tmě hřiště a bude mít strach.
Ani samotná tma, malé děti se nedokážou bát temnoty, prostě se bojí neobvyklé situace a neobvyklých pocitů, a pak se jejich maminka nebo noční světlo rozsvítí, další zhoršení neobvyklé situace nebo ji dokonce zvedne v naprosté temnotě, a to je vážná rána pro psychiku dítěte. A proto docházíme k závěru, že ano, je třeba noční světlo, v některých situacích je to prostě nezbytné.
Na druhé straně lze říci, že od prvních dnů života bude dítě zvyknuto spát se světlem, a jak roste, vyvine koncept, že tma je špatná a děsivá a nejde ani o mírné porušení psychiky dítěte. Obecně je ideální volba jako postupné zvyknutí dítěte na tmu, zde vám přijde na pomoc noční lampa s regulací intenzity světla. Když dítě již přešlo na spánek na celou noc, měli byste každou noc postupně snižovat intenzitu světla, dokud nenastane okamžik, kdy zhasnete světla, aniž byste své dítě rušili..

Jaké noční světlo si vybrat pro novorozence?

Většina rodičů, kteří se snaží dát svému dítěti vše nejlepší, dokonce raději volí lampu pro novorozence s kroucením, jmenovitě projektorovou lampu s melodií, která se sama otáčí, mění intenzitu osvětlení atd. To je samozřejmě normální touha milujících rodičů dát dítěti všechno nejlepší, ale ve skutečnosti to vůbec není nutnost. Při výběru tohoto příslušenství v dětském pokoji je třeba dodržovat některá zvláštní pravidla.

   1. Kvalita - lampa pro novorozence by měla být především kvalitní. Kupujte pouze certifikované výrobky se značkou kvality.
   2. Velikost - věřte mi, že je lepší vzít malou lampu na postel než velkou nástěnnou lampu na zeď.
   3. Jas - lampa pro novorozence není středem pozornosti, a proto by měl být jas minimální.
   4. Zvuk - hudební lampa by měla hrát tiše a hudba by měla být klidná a plynulá.

Noční světlo pro novorozence: recenze rodičů

   • Vladimir, 27 let. Moskva. "Když moje žena porodila mého syna, byl jsem nadšený a spěchal, abych koupil všechny malé věci pro děti." Mimochodem, koupil jsem jedno a dotykové noční světlo, velmi pohodlné, vzhledem k tomu, že dítě spí většinu času, nemusíte si dělat starosti - svítilna ztmavla mimo okno, den přišel, svítilna vyšla úplně pohodlně. “
   • Alla, 29 let. Krasnodar. "S příchodem druhého dítěte jsme nemysleli na to, zda potřebujeme lampu pro novorozence, nebo ne, je jasné, co je potřeba." Najednou měl nejstarší syn noční světlo. Koupili jsme si projektorovou lampu a abych byl upřímný, litovali jsme - tímto cyklem nás divoce trápí. Dva dny využili a získali obvyklé malé nástěnné svícny, zavěšili to na postýlku a na všechny, bez obav. “
   • Olya, 23 let. Kursk. "Já sám se velmi bojím tmy, ale protože se naše dítě narodilo, koupili mu speciální dětskou lampu na postel, a ne jednoduchou, ale projektor." Upřímně řečeno, nevznikl žádný zvláštní vzrušující účinek, ale samozřejmě je to krásné a jako lampa to není nic zvláštního. “
   • Natasha, 22 let. Novosibirsk "Výběr lampy pro naše dítě, prošli jsme spoustou možností a usadili jsme se na lampě hudebního projektoru s několika melodiemi." Velmi zajímavá a užitečná maličkost - je pro mě výhodné krmit dítě, nemusím zapínat světlo a dítě ráda usíná na tichou a jemnou hudbu. “
   • Galina, 25 let. Petrohrad. "Mezi obrovským výběrem svítidel pro novorozence jsem si z nějakého důvodu vybral noční noční osvětlení dětí, protože je velmi pohodlné řídit na nich hodiny krmení dítěte." Tato lampa mi velmi zjednodušila život, a když dítě vyrostlo a přestěhovalo se do svého pokoje. Skvělý výběr, dobré nakupování, doporučuji. “
   • Oksana, 24 let. Moskva. „Jedno z hlavních a nezbytných doplňků pro dětský pokoj lze právem považovat za lampu pro novorozence. Nevím, jak by se s tímhle člověkem a nikomu nepodařilo obejít, a dítě zaspalo lépe s hudbou a probudilo se, aby se klidně a vesele živilo. To je opravdu lampa chůvy. “
Články O Neplodnosti