Hlavní Výživa

"No-spa" během těhotenství: návod k použití

Když žena čeká dítě, měla by být zvláště opatrná při užívání léků, protože mnoho léků negativně ovlivňuje vývoj a těhotenství dítěte..

A proto, pokud se vyskytnou nějaké nemoci, je samoléčení během porodu dítěte nepřijatelné. Lékař musí rozhodnout, zda těhotná žena potřebuje nějaké léky..

Pokud se neobejdete bez užívání drog, nastávající matce budou předepsány léky, které jsou pro plod bezpečné, například „No-shpu“. Takový nástroj nepoškodí vývoj dítěte, ale naopak umožní běžně nosit dítě a porodit včas bez komplikací..

Vlastnosti léku

„No-shpa“ je maďarský lék ze skupiny antispasmodik, jehož název pochází ze slov „bez spasmu“ a lze jej doslova přeložit „bez spasmů“. Je prezentován v lékárnách ve dvou různých formách. Nejoblíbenější možností „no-shpa“ jsou tablety, protože se jedná o volně prodejný lék, který se pohodlně používá. Prodávají se v krabičkách po 6 až 100 kusech balených v blistrech nebo plastových nádobách..

Lék má kulatý konvexní tvar, žlutý se zelenkavým nebo oranžovým odstínem a na jedné straně tablety je viditelný nápis „spa“. Uchovávejte takové tablety doma po celou dobu skladování (3 roky) by měly být na suchém místě při teplotách do +25 stupňů. Průměrné náklady na malé balení s 6 tabletami jsou 60 rublů, balení s 24 tabletami je 120 rublů..

Druhá forma přípravku „No-shpy“ je injekční roztok, který se podává intravenózně nebo intramuskulárně. Je průhledný a má nažloutlou barvu, prodává se v baleních po 5 a 25 ampulích obsahujících 2 ml tekutiny. Doba použitelnosti takového léku je 5 let a průměrná cena pěti ampulí je 100 rublů, ale na rozdíl od tablet pro nákup této formy „no-shpa“ potřebujete lékařský předpis..

Kromě těchto dvou léků najdete v lékárně také No-shpu forte. Jedná se o tablety podlouhlého tvaru, na jedné straně je nápis „NOSPA“. Hlavním rozdílem od obvyklé tablety „No-shpa“ je zdvojnásobení dávky účinné látky. Jinak je přípravek „forte“ identický, to znamená, že složení, indikace a bezpečnostní opatření pro takový léčivý přípravek jsou stejné jako pro tablety „No-shpa“.

Účinná látka všech typů přípravku „No-shpa“ se nazývá hydrochlorid drotaverinu. Její dávka v jedné tabletě je 40 mg (v přípravku „fort“ - 80 mg) a v jednom mililitru injekčního roztoku - 20 mg. Složení tablet dále zahrnuje škrob, laktózu, povidon a některé další látky pro hustou strukturu. V injekčním roztoku je drotaverin doplněn disulfitem sodným, sterilní vodou a 96% alkoholem.

Při nákupu no-shpas v lékárně je důležité nezaměňovat tento lék s no-shpalginovým lékem.

Složení takových tablet od Sanofi také zahrnuje drotaverin v dávce 40 mg, ale je doplněn 500 mg paracetamolu a 8 mg kodeinu. Tento nástroj se označuje jako antispasmodika, protože znecitlivuje a eliminuje křeče. Během těhotenství jsou však tyto tablety kontraindikovány..

Jak to funguje?

Drotaverin ve složení kterékoli z forem No-Shpa je schopen ovlivnit tkáň hladkého svalstva, která je přítomna ve stěnách krevních cév a mnoha vnitřních orgánech - žlučníku, průduškách, děloze, střevech a dalších. Když tato účinná látka vstoupí do krve pacienta, jde do svalových buněk a způsobí, že se uvolní. V důsledku toho zmizí křeče, které jsou příčinou kolických a tažných bolestí, a obnoví se normální fungování těla..

V důsledku účinku drotaverinu na cévní stěny se rozšiřují, v důsledku čehož mírně klesá krevní tlak, což je důležité vzít v úvahu při náchylnosti k hypotenzi. Na rozdíl od léků ze skupiny svalových relaxantů nemá No-spa významný vliv na stav nervového systému, je tedy méně škodlivá a může být použita jak pro malé děti, tak pro nastávající matky..

Přijatá tableta se vstřebává dostatečně rychle a terapeutický účinek je pozorován přibližně po půl hodině.

Pokud je nutné, aby No-Shpa jednal rychleji, zvolte injekci, protože po injekci se účinek projeví přibližně za 3-5 minut.

Metabolické změny v drotaverinu probíhají v játrech a úplné vylučování léku nastává za 72 hodin - žlučou a ledvinami.

V jakých situacích je jmenována těhotná?

Hlavní indikací pro použití přípravku „No-shpa“ u žen v poloze je zvýšený tón dělohy. Tato podmínka je nebezpečná pro nastávající matku i plod. Pokud k tomu dojde v prvních týdnech těhotenství, může to narušit proces přichycení vajíčka plodu a vyvolat potrat. Použití „no-shp“ v 1. trimestru je proto plně odůvodněné, protože pomáhá vyhnout se spontánnímu potratu a udržuje těhotenství.

Ve 2. trimestru se přípravek „No-shpu“ také používá k léčbě hypertenze, protože kontrakce membrány děložního svalu narušuje normální průtok krve, a proto dítě nedostává živiny důležité pro vývoj. Avšak od konce druhého trimestru (od 26 do 30 týdnů) se lék používá opatrně, aby nezpůsobil uvolnění děložního čípku, protože práce může začít dříve, než by měla v souladu s podmínkami.

Porodníci-gynekologové také používají při porodu „no-shpu“, pokud existuje riziko předčasného oddělení placenty a prasknutí dělohy a nadměrně snížená svalová tkáň komprimuje plod, což může vést k poškození jeho vnitřních orgánů. V takových situacích může kapátko s antispasmodikem obnovit normální práci a vyhnout se komplikacím.

Když je použito jiné?

Antispasmodický účinek „No-shpa“ umožňuje použití takového léku pro téměř všechny křeče, které způsobují nepohodlí a bolest. Lék je předepsán:

 • s cholecystitidou, pericholecystitidou, cholangitidou a cholelitiázou, pokud má pacient bolest nebo biliární koliku;
 • s gastritidou, enteritidou, spastickou kolitidou, funkční poruchy trávení s křečemi v břiše;
 • s pyelitidou, cystitidou a jinými zánětlivými procesy v vylučovacích orgánech;
 • se suchým kašlem, je-li to způsobeno křečemi průdušek;
 • se zvýšením tělesné teploty při současném zbarvení kůže, když se objeví křeč periferních cév;
 • bolest hlavy.

Otázka možnosti no-shpy během těhotenství se všemi těmito indikacemi by měla být stanovena individuálně. Zpravidla lze v raných stádiích užívat lék beze strachu a na konci těhotenství s urologickými, gastroenterologickými a jinými chorobami se vybírají další léky, které neovlivní stav děložního čípku.

Kontraindikace

Je třeba připomenout, že se vší bezpečností přípravku No-shpy je nekontrolovaně zakázáno používat tento lék pro plod, protože léčba tímto léčivým přípravkem je omezená. Například „No-shpu“ není předepsán pro onemocnění ledvin, protože to ovlivní rychlost odstraňování léků.

Takový lék je také kontraindikován:

 • se srdečním selháním, protože to může narušit srdeční rytmus, zejména ve vysokých dávkách;
 • s glaukomem, protože No-shpa může způsobit zvýšení nitroočního tlaku;
 • se závažným porušením jater, protože to ovlivní metabolismus drotaverinu;
 • s přecitlivělostí na jakoukoli složku v kompozici, aby nedošlo k vyvolání alergické reakce.

Kromě toho je lék v tabletách kontraindikován u žen s dědičnými onemocněními, u nichž je snížena absorpce uhlohydrátů, například u těhotné ženy, u které byla diagnostikována malabsorpce glukózy-galaktózy nebo nedostatek laktázy..

Pokud má budoucí matka nízký krevní tlak, je rovněž vhodné odmítnout léčbu No-Shpoi, protože tento lék může zhoršovat stav.

V případě bolesti břicha musíte nejprve navštívit lékaře, protože takový bolestivý syndrom může nastat nejen kvůli křečím a funkčním poruchám, ale také s mnoha nebezpečnými patologiemi, například s apendicitidou..

Vedlejší efekty

U novorozenců může „no-spa“ zřídka způsobit různé vedlejší účinky, včetně závratí, nevolnosti, zácpy, bolesti hlavy, poklesu krevního tlaku, alergické reakce a dalších negativních příznaků. Pokud se alespoň jedna z nich objeví po užití pilulky nebo injekci roztoku, je lepší odmítnout další použití takového antispasmodika a nahradit jej spolu s lékařem analogem, který nevyvolá nežádoucí reakce.

Návod k použití

Lék v tabletách by měl být spolknut s malým množstvím vody. Průměrná jednotlivá dávka takového přípravku „No-shpy“ je 40 mg (jedna standardní tableta), ale může se zvýšit až na 80 mg (dvě běžné tablety nebo jedna tableta přípravku „forte“). Toto množství drotaverinu často stačí k odstranění všech nepříjemných symptomů..

Denně je lék předepsán v dávce 120-240 mg, která je rozdělena na 2-3 dávky během dne. Je nemožné překročit dávku 240 mg denně, to znamená, že není bezpečné brát více než šest pravidelných tablet nebo tři kusy No-shpa forte.

Pokud během jedné hodiny po užití bolesti a dalších příznaků přetrvávají, musíte informovat svého lékaře, aby zahájil další léčbu.

Při předepisování „No-shpa“ v injekcích určí odborník individuálně jak způsob podání roztoku, tak požadovanou dávku. Den může být ženě předepsána 40 až 240 mg účinné látky, která se podává za použití 1-3 intramuskulárních injekcí. Pokud má pacient akutní koliku, může být léčivo injikováno pomalu do žíly v dávce 40-80 mg. Zpravidla se „No-shpu“ v injekcích doplňuje o další léky, které pomáhají eliminovat hypertonicitu nebo jinou příčinu křečí..

Je velmi důležité správně dodržovat dávku předepsanou odborníkem, protože její přebytek vede ke zhoršení srdce. Proto se nemusíte snažit dosáhnout rychlejšího účinku zvýšením dávky No-Shpa sami. Takové akce nezrychlí úlevu od bolesti, ale mohou jen bolet.

Jak dlouho užít No-Shpa v tabletách nebo injekcích, závisí na klinické situaci a na mnoha dalších faktorech. V mnoha případech se lék používá pouze 1-2 dny a po zlepšení je okamžitě zrušen, ale někdy je lék předepisován na delší dobu.

Recenze

Pokud jde o použití přípravku „No-shpy“ během těhotenství, jedná se většinou o pozitivní hodnocení. V nich ženy nazývají takovou drogu efektivní a potvrzují, že pomohla při „kamenitých“ břišních, kolických a dalších problémech, aniž by to ovlivnilo vývoj dítěte. Podle pacientů je takové antispasmodikum převážně dobře tolerováno, protože alergická nebo jiná nežádoucí reakce se vyskytuje jen zřídka..

Mezi mínusy se někdy říká vysoké náklady, ve srovnání s jinými léky se stejným mechanismem účinku.

Analogy

Pokud je třeba nahradit „No-shpa“ jiným lékem, lékař doporučí jeden z analogů účinné látky:

Tato léčiva jsou podávána v tabletách v dávce 40 mg nebo 80 mg a ampulech se sterilním roztokem, který může být injikován do žíly nebo svalové tkáně. Jsou vyráběny společnostmi z Ruska, Izraele, Běloruska, takže mnoho z těchto analogů je levnějších.

S hypertonicitou lze „No-shpa“ také nahradit „Papaverine“. Toto antispasmodikum je povoleno během těhotenství a působí podobně, zmírňuje křeče a snižuje krevní tlak. Jednou z jeho výhod je přítomnost jiné lékové formy - rektálních čípků.

Tento typ "papaverinu" se často používá u těhotných žen v prvním trimestru i v pozdějších stádiích, protože působí rychleji než tablety, má jednoduché složení (méně pravděpodobné, že vyvolá alergie) a může být použit doma.

Pokud je riziko potratu vysoké, lékař předepíše Papaverine v injekcích, které se provádějí v nemocnici.

No-spa v raných fázích těhotenství

No-spa v raných fázích těhotenství: proč brát, v jaké dávce

Je možné brát no-shpu během těhotenství v raných stádiích nebo to nestojí za to?

Tento lék patří do skupiny antispasmodik. Jeho úkolem je zmírnit svalové křeče. V gynekologii se obvykle předepisuje pro bolestivou menstruaci. A pro nastávající matky ne-spa v raných stádiích těhotenství, protože mají také bolestivé křeče, tzv. Děložní hypertonicitu. Což zase domácí lékaři považují za jeden ze známek hrozby spontánního potratu.

Je třeba poznamenat, proč se ne-spa bere v časných stádiích těhotenství - nejedná se o léčbu, ale o symptomatickou terapii. Například, pokud již těhotenství přestalo, embryo se přestalo vyvíjet, pak ho nemůže oživit žádné antispasmodikum. Podobně, pokud příčinou nepříjemné situace je nedostatek progesteronu. No-spa pak neodstraní riziko potratu v raných stádiích, ale jednoduše zlepší vaši pohodu. Ale jako léčba časté, pravidelné bolesti a krvácení (chorionické oddělení nebo placenta) se používá progesteronový lék. Intramuskulární injekce tohoto hormonu se někdy podávají v nemocnicích. A doma užívejte tablety nebo vaginální čípky. Navíc je upřednostňována druhá možnost, protože je lépe studována, její účinnost je vyšší a systémový účinek na tělo je menší.

Jaká je dávka no-shpa v časném těhotenství, můžete zjistit od lékaře nebo z pokynů. Je pravda, že nuance jeho používání v období porodu dítěte nejsou upřesněny, nicméně existují informace o maximálních povolených a bezpečných denních dávkách pro dospělého. To je 120 až 240 mg denně. Je třeba poznamenat, že jedna tableta léčiva obsahuje 40 mg účinné látky. Můžete tedy užívat tyto antispasmodické 1-2 tablety 3x denně. Pokud se bolest náhle objeví, musíte okamžitě užít 2 tablety. Existuje však lék s předponou „Forte“, obsahuje dvojitou dávku účinné látky, což znamená, že by se měla užívat pouze 1 tableta. A maximálně 3krát denně. Všechny tyto informace jsou k dispozici v pokynech, nebuďte příliš líní, abyste si je mohli přečíst..

Cena 100 tablet No-Shpa je v průměru 230 rublů. To není moc. Ale můžete ušetřit, pokud si koupíte naši ruskou generiku místo původního maďarského léku. Například Drotaverinum. Cena za 20 tablet s dávkou 40 mg je pouze 15 rublů. A akce je naprosto totožná. Mimochodem, v ruských nemocnicích jsou v převážné většině případů nastávajícím matkám dány přesně domácí analogie maďarské drogy. Jedna minus - injekce s ním jsou bolestivější než s cizím originálním lékem.

Injekční injekce no-shpa během těhotenství v nemocnicích se provádějí pro různé účely. Může se jednat o tlumení tzv. Tréninkových bojů, které nevedou k nástupu porodu, ale pro nastávající matku jsou velmi vyčerpávající..

A při porodu je tento lék injikován cervikálním křečí, když se otevírá velmi pomalu. Toto je první okamžik. A druhý bod - u antispasmodiků můžete přinejmenším mírně zmírnit bolest práce pro ženu.

„No-spa“ není prostředkem ke stimulaci porodu, ale mnoho žen, které vědí o své schopnosti uvolnit děložní hrdlo, neriskují, že v posledních týdnech vezmou dítě.

Mimochodem, no-shpa se používá pro bolesti hlavy během těhotenství v časných stádiích, kdy je nežádoucí užívat analgetika. Tento lék je však účinný pouze v případě, že bolest je způsobena stresem, není to migréna a není patologická hladina krevního tlaku..

Vezměte lék bez dohledu lékaře, zejména po dlouhou dobu a ve velkých dávkách by neměla být. Přesto se jedná o lék, který má vedlejší účinky: nepravidelná stolice, nevolnost, závratě, poruchy spánku, tachykardie, snížení krevního tlaku pod normální úroveň, méně časté alergické reakce.

No-Shpa během těhotenství. Jak brát v 1, 2, 3 trimestru, s bolestí břicha

No-Shpa během těhotenství se pro mnoho žen stává nedílnou drogou bolesti v pánevních orgánech. Před použitím je důležité seznámit se s údaji, charakteristikami příjmu a dostupnými vedlejšími účinky.

Obecné vlastnosti léku

No-Shpa je bezpečný antispasmodik se širokým spektrem účinku. Účinná látka hydroxid drotaverinu má myotropní účinek (přímo ovlivňuje metabolické procesy ve tkáních a svalech, a nikoli na nervové impulsy) na hladké svaly orgánů..

Přispívá k rychlé relaxaci a snížení svalových pohybů, snížení svalového tonusu, má vazodilatační účinek pro rychlé obnovení průtoku krve v orgánu, kde je syndrom bolesti.

Drotaverine po dobu 5 minut. po vstupu do krevního řečiště se váže na plazmatické proteiny. Proto má No-Shpa rychlý terapeutický účinek a ve srovnání s podobnými léčivy má méně vedlejších účinků.

Indikace pro použití během těhotenství

No-Shpa během těhotenství je často předepisována gynekology kvůli prokázané bezpečnosti jeho použití..

Hlavní údaje o přijetí:

 • bolesti dolního břicha tažné postavy;
 • pocit nadýmání;
 • vysoký děložní tón;
 • antispasmodická bolest hlavy;
 • bolest ve střevech;
 • řezné bolesti v ledvinách a játrech;
 • cholecystitida, cystitida, problémy v činnosti žlučových cest;
 • svalové křeče v tkáních různého původu;
 • píchne zácpou.

Kromě toho se No-Shpa používá (jako součást komplexní terapie) pro zhoršení zánětů a jiných poruch trávení (plynatost, vřed, gastritida, pankreatitida)..

Kontraindikace

Mezi kontraindikace pro použití No-Shpa je zaznamenána přecitlivělost na složky léku.

Při zvýšeném očním tlaku je zakázáno užívat No-Shpa.

Neměli byste brát drogu také:

 • během laktace;
 • děti do 1 roku;
 • lidé s vysokým nitroočním tlakem;
 • s patologiemi srdce a krevních cév (srdeční selhání, hypotenze, arytmie);
 • selhání ledvin a jater;
 • s narušením žaludečních enzymů, nedostatkem laktózy a slabým stupněm absorpce glukózy (No-Shpa obsahuje laktózu).

Účinek léku na vývoj plodu a těhotenství

V průběhu mnoha vědeckých studií a testování bylo prokázáno, že No-Shpa (na základě doporučení ošetřujícího porodníka-gynekologa) nemá negativní vliv na vývoj plodu a průběh těhotenství. Vyšetření novorozenců rovněž neodhalilo odchylky spojené s užíváním drogy v prenatálním období.

No-Shpa je vzhledem k jeho bezpečnosti, účinnosti a dlouhodobé expozici předepisován mnoha těhotným ženám, zatímco většina těchto léků je kontraindikována.

Je zakázáno užívat lék samostatně nebo měnit dávkování předepsané lékařem.

Vedlejší účinky a nežádoucí účinky

No-Shpa má minimální vedlejší účinky. Stejně jako každý lék však může způsobit řadu nežádoucích účinků uvedených v tabulce..

Trávicí orgányTrávení, nevolnost, střevní obstrukce.
Cévní systém a srdceBolesti hlavy, hypotenze, zvýšená srdeční frekvence, nestabilita srdečního rytmu, závratě.
Nervový systémPoruchy spánku, výkyvy nálad.
AlergieSvědění, loupání, vyrážky.

Uvedené nežádoucí účinky se vyskytují jen zřídka - 1 případ na 1 000.

Předávkovat

Z různých důvodů (kvůli nedbalosti, nedbalosti, úmyslně) může být indikované dávkování pro použití No-Shpa porušeno. Před poskytnutím lékařské péče je prvním krokem očištění žaludku vyvoláním zvracení..

Pokud se objeví jeden z následujících příznaků, musíte naléhavě vyhledat lékařskou pomoc:

 • ostrá slabost těla;
 • porušení normálního rytmu dýchání (zpomalení, přerušení, zastavení);
 • nevolnost, zvracení jsou možné;
 • střevní obstrukce;
 • poruchy srdečního rytmu;
 • bolesti na hrudi;
 • dezorientace, ztráta vědomí.

Uvolnění formy a dávkování těhotných žen

No-Shpa během těhotenství, v závislosti na jmenování porodnice-gynekologa, lze použít ve dvou formách:

 1. Tablety.
 2. Injekční léčivo (intramuskulárně / intravenózně).

Dávka léku a délka užívání se stanoví na základě účelu jeho určení, přičemž se berou v úvahu všechny rysy průběhu těhotenství a na základě testů. Správný léčebný režim si může zvolit pouze ošetřující lékař.

Tablety

1 tableta No-Shpa se skládá ze 40 mg účinné látky - hydrochloridu drotaverinu.

Složení dále obsahuje:

Tablety jsou k dispozici v kulatém tvaru, žluté barvy. Standardní dávka se považuje za 1-2 tablety. 3 str. denně po jídle. V den je povoleno 240 mg No-Shpa (6 tablet). Zlepšení přichází za 3-4 dny.

Poté se nedoporučuje pokračovat v užívání léku sami. Pokud požadovaný terapeutický účinek není pozorován, je třeba se poradit s ošetřujícím gynekologem.

Injekční roztok

1 ampule injekčního roztoku No-Shpa (2 ml) obsahuje:

 • 40 mg drotaverinu.
 • Pomocné složky (disulfát sodný, ethanol (96%), voda na injekci).

Účinek léku začíná za 2-4 minuty. po podání. No-Shpu také intramuskulárně předepsán těhotným ženám trpícím intolerancí laktózy obsažených v tabletách.

Lék v injekcích je předepsán pro skutečné nebezpečí spontánního potratu.

Dávku léku určuje porodník-gynekolog v závislosti na stavu pacienta. Denní dávka je podle pokynů výrobce 1-6 ampulí (až 240 mg drotaverinu), rozdělených do 1-3 dávek.

No-Shpa pro kapátka

Intravenózně je No-Shpa předepisován především před porodem v případě:

 • prodloužené otevření hltanu (kapátko lze předepsat týden před porodem);
 • dlouhodobá slabá práce (droga zmírňuje děložní křeče, pomáhá jí rychleji se otevírat);
 • neschopnost používat epidurální anestézii nebo jiné typy úlevy od bolesti během porodu.

Pokud není možné použít epidurální anestezii, používá se po kapkách No-Shpa.

No-Shpu se také používá pro akutní, řeznou bolest jater nebo ledvin (kolika). Lék se podává po dobu 30 sekund. objem 40-80 mg drotaverinu. V den není povoleno více než 2 ampulky No-Shpa na kapátko.

Užívání drogy v časném těhotenství

No-Shpa v raných stádiích je předepsán s vysokým děložním tónem. Tato patologie je běžnou příčinou potratů v časném těhotenství. V případě neustálého tahání, bolesti v podbřišku a dolní části zad, stejně jako špinění, je naléhavě nutné vyhledat lékaře..

Během těhotenství je často žena bez Shpa předepisována pro hypertonicitu dělohy.

Vysoký tón myometria (svalové membrány) dělohy diagnostikuje porodník-gynekolog s ultrazvukem. No-Shpa efektivně ovlivňuje svaly dělohy, normalizuje svůj tón. Někteří gynekologové předepisují lék jako profylaxi zvyšujícího se tónu s dávkou 1 tabulky. 2 str. ve dne.

Užívání drogy v pozdním těhotenství

Ne-lázně během těhotenství v posledním trimestru předepisují gynekologové jen zřídka. Během tohoto období se uvolňující účinek na svaly myometria může otevřít. To povede k předčasnému nástupu porodu, což může u novorozeného dítěte způsobit vážné zdravotní problémy. Proto by užívání drogy mělo být odůvodněno s ohledem na stávající rizika.

Aplikace No-Shpa před porodem

Použití No-Shpa před porodem vám umožní:

 • Rychle eliminujte a normalizujte zvýšený tón dělohy. To přispívá k postupnému otevírání děložního hrdla a usnadňuje proces porodu.
 • Uvolnit svaly dělohy, usnadnit průchod dítěte porodním kanálem a minimalizovat riziko roztržení.
 • Diagnóza falešných kontrakcí - po užití 2 tablet. tréninkové zápasy ustupují a současnost pokračuje.
 • Normalizujte činnost srdečního svalu plodu během porodu.

Ne-shpa s děložním tónem

Děložní tón je přirozený proces. S prodlouženou chůzí, ve stejné poloze a stresem se svaly dělohy stahují a uvolňují. Během těhotenství u žen se takový proces může běžně vyskytovat až 5-6 s. ve dne. V tomto případě často dochází k „zatvrdnutí“ břicha.

V případě, že je to doprovázeno tažením bolesti v podbřišku a dolní části zad, měli byste se okamžitě poradit s gynekologem. V rámci komplexní léčby lékaři často předepisují No-Shpu, aby zabránili potratům.

Droga vám umožní rychle uvolnit svaly myometria, normalizovat krevní oběh, zvýšit průtok krve. Chcete-li odstranit zvýšený tón, doprovázený bolestí, vezměte 2 tablety.

Pokud existuje hrozba potratu

S konstantním svalovým křečem dělohy jsou cévy v zúženém stavu. V důsledku toho je narušen krevní oběh a zvyšuje se riziko potratů. U těhotných žen může dojít ke krvavému výtoku a tažným bolestem v podbřišku. Aby nedošlo k potratu, porodník-gynekolog jmenuje No-Shpa, aby zmírnil svalové křeče a normalizoval krevní oběh..

K dosažení rychlého účinku se lék používá jako injekční roztok.

S krvácením

Při krvácení během těhotenství jsou pacientům předepsána komplexní léčba, včetně přípravku No-Shpu. Lék se podává intravenózně nebo intramuskulárně za účelem snížení ztráty krve, zvýšení viskozity krve, zmírnění příznaků bolesti a uvolnění svalových svalů pánevních orgánů.

Je zakázáno používat přípravek No-Shpu samostatně bez souhlasu lékaře, protože tento lék může v některých případech způsobit zvýšenou ztrátu krve.

Bolest hlavy během těhotenství

No-spa během těhotenství pomáhá vyrovnat se s bolestí způsobenou svalovým napětím v krční páteři, neurologickými poruchami a psychologickými poruchami (problémy se spánkem, stres, fyzický, duševní stres).

But-Shpu se nedoporučuje užívat nepřetržitě pro bolesti hlavy.

Droga se účinně vyrovnává s migrénami, když jsou mozkové cévy nadměrně zúženy. No-Shpa je uvolňuje a obnovuje rychlý přístup krve k meningům. Tento lék však pomáhá pouze zastavit bolest, aniž by se odstranila příčina onemocnění. Pokud je často pozorována těhotná bolest hlavy nebo migréna, měli byste se poradit se svým lékařem.

Na zuby

No-Shpa při výskytu zubů nemá vysokou účinnost, protože jeho působení je zaměřeno na prevenci křečí a ne zánětlivých procesů v nervových zakončeních.

Pokud není možné použít jiné léky proti bolesti 1/2 stolu. No-Shpy lze aplikovat na nemocný zub (u těžce poškozeného zubu je tableta umístěna blíže k nervům) a upnuta. Lék se postupně rozpustí, což vede ke znecitlivění tkání a nervových zakončení. Bolest prochází 15-20 minut. po provedení nápravy. Terapeutický účinek trvá 2-3 hodiny.

Vlastnosti užívání léku během těhotenství, preventivní opatření

Pro efektivní a bezpečné používání No-Shpy se doporučuje:

 • Opatrně kombinujte s analgetiky a protizánětlivými léky.
 • Nekombinujte s léky z podobné skupiny (antispasmodika), aby nedošlo k posílení účinku.
 • Injekční roztok obsahuje siřičitan sodný. Tato složka často vyvolává alergické reakce u lidí s vysokou citlivostí na léky..
 • Při hypotenzi (nízký krevní tlak) se léčivo podává postupně, pacient je umístěn vodorovně.
 • Nepoužívejte léky po uplynutí doby použitelnosti.

Povolené analogy

Během těhotenství může být No-Shpa v některých případech kontraindikována. V následující tabulce jsou uvedeny povolené analogy léčiva a vlastnosti jejich použití.

Ne.TitulÚčinná látkaAkt
1.
 • Drotaverin hydrochlorid,
 • Drotaverin forte,
 • Spasmol,
 • Spazmonet,
 • Podprsenka,
 • Spazoverine,
 • Biosféra.
DrotaverinumRedukce spasmodických kontrakcí hladkého svalstva svalového a neurologického původu.
2.PapaverinePapaverin hydrochloridSvalové křeče různých orgánů.
3.Ne-ShpalginParacetamol, drotaverin, kodein fosfátAnalgetické, antispasmodické, antipyretické.

No-Shpa během těhotenství je vysoce účinný a je bezpečným lékem za předpokladu, že jsou dodržována všechna doporučení ošetřujícího porodníka-gynekologa.

Video o použití No-Shpy během těhotenství

Přehled pozitivních a negativních vlastností přípravku No-Shpa při užívání léku během těhotenství:

Design článku: Ageeva Pelageya

Mohu pít No-shpu během těhotenství??

Seznam léčivých přípravků, které může těhotná žena užívat, je velmi vzácný. V normálním průběhu gestačního období nepotřebuje další léky, ale jsou chvíle, kdy se žena začne potýkat s vážným nepohodlím. Tady vyvstává otázka: je nutné ji nadále snášet, nebo existují prostředky, které mohou pomoci, a co je nejdůležitější, pro dítě jsou bezpečné,?

Obecné vlastnosti léku

Lék No-shpa označuje antispasmodická léčiva, jejichž aktivní složkou je drotaverin. Působí na svalová vlákna umístěná v dutých stěnách vnitřních orgánů (děloha, žaludek, močovod, střeva atd.), Uvolňuje je a odstraňuje nepříjemné křeče. Lék navíc pozitivně ovlivňuje činnost kardiovaskulárního systému: uvolňuje malé periferní cévy, rozšiřuje je a zvyšuje průtok krve, což způsobuje snížení krevního tlaku. Pacienti náchylní k hypotenze by to měli mít na paměti (ale tento účinek způsobuje příjem velkých dávek, takže se nemusíte bát předem). Lék je kompletně zpracován játry a je vylučován z těla za den. Je cenově dostupný, nevyžaduje zvláštní podmínky skladování a lze jej zakoupit v jakékoli lékárně.

Dostupné ve formě tablet a injekcí. Náklady na balení (24 tablet) - 126 rublů.

POZORNOST! No-spa je kontraindikována u žen s renální nebo jaterní nedostatečností, srdečními patologiemi, zvýšeným nitroočním tlakem, chronickým nízkým krevním tlakem a individuální nesnášenlivostí na složky léčiva. Nepokračujte v užívání léku, pokud jsou pozorovány vedlejší účinky: nevolnost, zvracení, poruchy spánku, migrény, zácpa nebo průjem. Nepřímé kontraindikace - přítomnost bronchiálního astmatu. Pokud žena trpí hypotenzí, měla by během injekce ležet (existuje vysoké riziko kolapsu).

Indikace pro použití a dávkování No-shpa:

- v časném těhotenství

V prvních týdnech těhotenství dochází v ženském těle k silné hormonální změně. Změny se objevují nejen na fyzické, ale také na emoční úrovni: nastávající matka se stává slznou, náladovou, vyjadřuje své emoce mnohem častěji. Bohužel to negativně ovlivňuje tón dělohy. Při mírném nepohodlí v dolním břiše je lepší snášet. Nenechte se unést lékem, jinak se projeví nežádoucí účinky. Ale pokud lékař důrazně doporučuje vzít to - poslouchejte. Tento nástroj pomůže zabránit potratu zmírněním křečí a zvýšením oběhu dělohy.

- v pozdním těhotenství

Ve druhém a třetím trimestru může být droga užívána beze strachu, bez zneužití nebo zvýšení průběhu vaší svobodné vůle..

- před narozením

Během této doby je lepší lék odmítnout, protože relaxace svalů během porodu vede ke zvýšenému riziku krvácení. V případě, že je to právě křeče, které brání otevření děložního hrdla - lékař rozhodne o dávce léku (a bude podán, s největší pravděpodobností, intravenózně).

Účinek léku na vývoj plodu a těhotenství

No-shpa nemá negativní vliv na tělo dítěte a matky a ve většině případů vznikají negativní důsledky v důsledku neoprávněného užívání léku v nevhodných dávkách. Především je vhodný pro hypertonicitu. Pokud potřebujete vybrat lék pro léčbu nemocí močového ústrojí a gastrointestinálního traktu, vyplatí se vybrat jiný lék, protože zbytečné vystavení hladkým svalům bude zjevně zbytečné. To platí zejména o pozdním těhotenství - minimální, ale existuje riziko předčasného porodu.

No-spa v těhotenství - dávkování Použití no-spa v raných a pozdních fázích s tónem a bolestmi hlavy.

Může být No-shpu těhotná

S plodem je No-shpa nejoblíbenější drogou, ale lze ji vzít, když je přínos pro matku hmatatelný bez rizika pro dítě. Tento lék patří do farmakologické skupiny antispasmodik, má mírný, soustředěný účinek na hladké svaly. No-spa pro těhotné ženy není zakázáno a na některých klinických obrázcích je naopak doporučeno použití.

No-spa v časném těhotenství

Pokud je podle výsledků prvního screeningu zřejmé, že existuje riziko potratu způsobeného zvýšeným tonem dělohy, lékař doporučuje užívat toto antispasmodikum. No-shpa v časných stádiích těhotenství uvolňuje hladké svaly reprodukčního orgánu, čímž snižuje riziko spontánního vypuštění embrya téměř na nulu. Takový terapeutický účinek poskytuje aktivní složce no-shpa drotaverinu s výrazným antispasmodickým účinkem a minimálními vedlejšími účinky..

No-shpa v prvním trimestru

V raných stádiích je velmi důležité vyhnout se hypertonicitě dělohy, protože to je přesně stav reprodukčního orgánu, ve kterém je pozorován spontánní potrat. Pokud existuje podezření na tak rozsáhlou patologii, doporučuje se No-shpa v prvním trimestru v tabletách nebo ve formě roztoku v ampulích. Lékař častěji doporučuje druhou formu uvolňování, protože léčivo se produktivně vstřebává do systémového oběhu, zajišťuje jeho rozšíření a vazodilataci odstraněním nepříjemného křeče.

Ne-shpa ve druhém trimestru

Lék není určen pouze k potlačení křečů hladkých svalů, ale může být považován za mocný lék proti bolesti pro syndrom bolesti různé intenzity. No-spa ve druhém trimestru těhotenství zmírňuje bolest, například když s růstem plodu vyvolá zvýšené zatížení páteře tahový pocit v dolní části zad. Takto obecně přístupným způsobem je možné potlačit prudkými migrénovými útoky, bolestmi zubů, periodicky útočícími na bolesti zad. Působení No-shpa je rychlé, ale v případě těhotenství je důležité kontrolovat denní dávky.

No-spa během pozdního těhotenství

Jak termín roste, antispasmodické léčivo No-shpa se stává nebezpečným pro vývoj plodu. To je vysvětleno stejnou schopností uvolnit svaly hladkého svalstva, které se ve třetím trimestru mohou stát hlavní příčinou předčasného porodu. Drotaverin během těhotenství v pozdějších fázích má přímý účinek na svaly děložního čípku (přispívá k jejich relaxaci), v důsledku čehož se otevírá, začíná mírná práce. No-shpa poškozuje pouze při porodu.

Ne-shpa s děložním tónem

Takový zdravotní problém můžete identifikovat podle svých vlastních pocitů nebo podle výsledků prvního screeningu. Jedná se o zjevnou hrozbu potratu, takže budoucí matka musí ležet za účelem uchování, zůstává pod dohledem odborníka. Je však vyžadována shpa z dělohy, protože uvolňuje svalové křeče, stimuluje systémový oběh a zvyšuje objem krve. Po skončení kurzu je problém vyřešen a těhotná žena se již nemůže starat o zdraví dítěte.

No-shpa v případě potratu

Pokud je přítomen svalový křeč, jsou cévy patologicky zúžené, systémová cirkulace je narušena. Na tomto klinickém obrázku je riziko potratu v časném těhotenství výrazně zvýšeno. Aby se tomu zabránilo, je nutné brát léky na doporučení odborníka, včetně antispasmodik. No-shpa s hrozbou potratu je lék, který rychle uvolňuje svalové struktury, rozšiřuje krevní cévy, normalizuje jejich propustnost a účinně eliminuje křeče hladkých svalů. Produkt je účinný, cenově dostupný, bezpečný v přiměřených rozměrech..

No-spa s krvácením

Pokud během těhotenství začne krvácení dělohy, je pacientovi naléhavě předepsán komplex léků, mezi nimiž je i toto časem testované antispasmodikum. V případě krvácení se ne-spa podává intravenózně nebo intramuskulárně, aby se urychlil léčebný účinek a zastavil rozsáhlý únik krve. Takto obecně přístupným způsobem se zvyšuje viskozita biologické tekutiny systémové cirkulace a alarmující příznaky zmizí. Pokud pijete No-shpu, terapeutický účinek je slabý, průměrný.

No-spa pro bolesti hlavy během těhotenství

Pokud vás migréna obtěžuje pravidelně, je důležité pochopit, jak tento mechanismus funguje. Pouze v tomto případě bude lék vybrán správně a přiměřeně. Při těžkých útocích jsou cévy patologicky zúženy a krev není schopna dostatečně proudit do meningů. Pro zmírnění takového napětí je No-shpa nezbytná pro bolesti hlavy během těhotenství. Cévy se rozšiřují, systémový krevní tok se vrací k normálu a útok zůstává pro budoucí matku v minulosti. Podle stejného principu působí i další léky, povolené také těhotnými ženami - Vero-Drotaverin.

No-spa pro bolesti zubů během těhotenství

Protože je velmi problematické léčit zuby těhotných žen, je hlavním cílem zubaře potlačit akutní záchvat bolesti budoucí matky. K tomu můžete použít specifický antispasmodic, ale ne ústně, ale externě. Pro No-shpa z bolesti zubů během těhotenství byl nejúčinnější lék, musíte rozdělit polovinu pilulky a dát ji na špatný zub, sevřít ji na čelist. K úlevě a potlačení akutního záchvatu bolesti dochází během čtvrt hodiny, přetrvává 2-3 hodiny až do další dávky. Individuální kurz intenzivní péče.

Injekce bez lázně během těhotenství

Při křečích může toto antispasmodikum rozšiřovat krevní cévy a jeho produktivní účinek je poskytován v injekcích. Rovněž je možné provádět intramuskulární injekce No-shpa doma po projednání interakce s lékem. Se zhoršením krevního oběhu a křečemi tepen je to ideální nástroj v případě těhotenství, které není škodlivé pro dítě.

Terapeutický účinek na doporučení lékaře může být zvýšen současným použitím No-shpa s injekcemi Papaverinu. To, jak se s těhotnou ženou musí zacházet takhle, je individuální otázka pro odborníka. Léčba No-spa intramuskulárně během těhotenství je samostatnou nebo součástí komplexní léčby doma.

Intravenózní podání přípravku No-shpa, kdy je zapotřebí okamžitý účinek vazodilatace a odstranění křečí. V případě těhotenství tato potřeba vyvstává s hypertonicitou, hrozbou ztráty dítěte, stejně jako v případě migrény, která se zvyšuje s útoky. No-shpa se produktivně vstřebává do systémového oběhu, prokazuje jeho terapeutický účinek, po kterém se produkty jeho rozpadu přirozeně vylučují jako neaktivní metabolity.

No-spa - kapátko během těhotenství

S prodlouženým otevřením hltanu můžete začít kapat antispasmodikum, a ne jediný týden. To je příležitost k urychlení procesu práce, poslední hodiny před porodem. Kapátko s No-shpa během těhotenství je kombinováno se solným roztokem, zatímco denní dávka léku by neměla překročit 2 ampulky. Křeč dělohy prochází, žena začne rodit. Pokud v průběhu těhotenství existuje alergie na uvedený lék, může být nahrazen takovými úplnými analogy, jako jsou Droverin, Drotaverin forte, Spazmonet, Spazoverin, Spakovin a Papaverin..

Dávkování No-shpy během těhotenství

Droga nebude jednat okamžitě, bez ohledu na to, kolik tablet pijete. Porušení doporučených dávek pouze poškodí. Příjem No-shpa během těhotenství by měl být normalizován, předem dohodnutý s ošetřujícím lékařem. V opačném případě se excitabilita srdečního svalu pouze zvýší a specifikovaná antispasmodika poškodí. Abychom zmírnili bolest, pili jsme před jídlem 1 tabletu. Terapeutický účinek nepřijde dříve než za půl hodiny, což je navíc uvedeno v návodu k použití.

Pro nachlazení nebo onemocnění zažívacího traktu je lepší použít No-shpu subkutánně. Může to být intramuskulární nebo intravenózní injekce se zrychleným terapeutickým účinkem (po 15 minutách). O tom, jak moc užívat tento lék k odstranění spastické zácpy, vám to sdělí ošetřující lékař. Nejprve je však důležité zjistit od lékaře, zda lze No-shpu použít během těhotenství.

No-spa - kontraindikace během těhotenství

Před pitím No-shpu během těhotenství je důležité studovat zdravotní omezení. Drotaverin není schválen pro použití všemi pacienty, kontraindikace No-shpa během těhotenství omezují počet lidí, kteří chtějí být léčeni tak obecně přístupným způsobem. Neměly by existovat okolnosti ohrožující předčasné doručení. Omezení užívání No-shpa zahrnují následující klinické obrázky:

 • porodnické období až 8 týdnů;
 • přecitlivělost na složky;
 • rozsáhlé patologie děložního čípku;
 • arteriální hypotenze;
 • ateroskleróza koronárních tepen;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • jaterní selhání ledvin.

Video: No-spa

No-spa během těhotenství - recenze

Během těhotenství mi byla předepsána kombinace no-shpa s papaverinovými injekcemi. Bylo to brzy, kdy došlo k podezření na hrozbu potratu. Injekce jsou velmi bolestivé, ale po nich přestal být žaludek kámen. Uplynul týdenní kurz a problém byl vyřešen, nešlo dokonce ani o zachování. Pak to bylo právě pozorováno u místního gynekologa.

Během druhého těhotenství se tón dělohy nečekaně zvýšil, ačkoli pro to nebyly dříve žádné předpoklady. Místo No-shpa mi byla předepsána biosféra, ale po injekci to nemělo žádný účinek. Pak přidali Papaverine a jediný způsob, jak rychle normalizovat stav. Dítě se narodilo bez patologií, i když jsem měl vedlejší účinky.

Během těhotenství, při zachování, jsem byl injekčně podán hydrochlorid drotaverinu a tablety NOSH-BRA byly podány před samotným porodem, když bylo 2 týdny od uvedeného období. Antispasmodika je účinná, takže nástup práce se zrychlil. S těmito léky jsem se už setkal - v léčbě endarteritidy.

No-shpa a papaverin jsou klasickou metodou snižování děložního tónu. Lékaři to také praktikovali na mě, ale účinek nebyl zcela očekáván. Na kůži se objevily úly, které svědily a bránily spánku. Tón s No-spea byl snížen, ale s nepříjemnými zvláštními účinky, takže jsem musel změnit léčebný režim. Předepsaná No-shpu Forte, ale je slabší.

No-spa v těhotenství - dávkování Používání no-spa v raných a pozdních stádiích s tonem a bolestmi hlavy - vše o lécích a zdraví na Zdravie4ever.ru

Podělte se o odkaz a vaši přátelé zjistí, že vám záleží na vašem zdraví a přijde k vám za radu! Díky ツ

No-spa během těhotenství

No-spa je účinné antispasmodické léčivo. Hydrochlorid drotaverinu, který je jeho součástí, se velmi rychle vstřebává do krve a zmírňuje spastické bolesti. Navíc je bezpečný pro nenarozené dítě, takže No-shpu je často předepisován těhotným ženám s hypertonicitou dělohy, hrozbou potratu nebo předčasným narozením.

Vstupné No-shpy během těhotenství v různých časech

Téměř všechny léky jsou kontraindikovány u nastávajících matek. Z tohoto důvodu se mnoho žen očekává, že dítě položí otázku: Je možné brát No-shpa během těhotenství? Odpověď je ano.

I v prvním trimestru, kdy dochází k pokládání vnitřních orgánů plodu a placentární bariéra ještě není zcela vytvořena, gynekologové umožňují použití antispasmodika. No-spa v raných fázích těhotenství vám umožní zmírnit křeče hladkých svalů dělohy, a tím zajistit prevenci potratu. Kromě toho tento lék rozšiřuje krevní cévy, díky kterým se zvyšuje krevní oběh v děloze, do dítěte začnou proudit prospěšnější látky a kyslík..

No-spa ve druhém trimestru těhotenství lze také použít ze zdravotních důvodů. Její příjem pomůže nastávající matce zbavit se nepohodlí v dolním nebo postranním břiše, bolesti hlavy. Je pravda, že žena by neměla považovat antispasmodika za absolutně neškodný lék. But-shpa je lék, proto jej lze použít pouze v naléhavých případech.

Ve třetím trimestru je No-shpu také často předepisován těhotným ženám. V tuto chvíli je její vstup důležitý pro výrazné tréninkové zápasy, které vyčerpávají ženu a brání jí v plné relaxaci (zejména v noci)..

Ale před porodem se nedoporučuje pít No-shpu (pokud lékař neurčí jinak). Poskytuje svalovou relaxaci během porodu, což může způsobit krvácení z dělohy. Proto je od 39. porodnického týdne lepší odmítnout používat antispasmodikum.

Krátce před porodem je lepší tablety odmítnout

Nicméně, některé ženy jsou předepsány No-shpu těsně před porodem, aby se urychlil proces otevírání děložního čípku (obvykle se to provádí injekcí). Toto léčebné schéma má právo na život, ale pouze vysoce kvalifikovaný porodník-gynekolog může to vymyslet.

Proč pít no-shpu během těhotenství

Indikace k užívání No-shpa během těhotenství jsou:

 • Silná bolest hlavy;
 • Ohrožených potratů;
 • bolesti břicha tažné nebo stísněné povahy;
 • onemocnění žlučových cest;
 • střevní kolika, patologie gastrointestinálního traktu;
 • nemoc jater.

Kolik tablet No-Shp můžete pít během těhotenství

Dávkování No-shpa během těhotenství je určeno lékařem a nastávající matka musí dodržovat její doporučení. Studie tohoto léku potvrdily, že drotaverin nemá toxické ani teratogenní účinky na plod..

No-spa - nejbezpečnější lék na akutní bolest pro těhotné ženy

Ale na Západě vědci tvrdí, že příliš časté používání No-shpa ve velkém množství během těhotenství může negativně ovlivnit vývoj řeči dítěte v budoucnosti. Zvláštní studie, které by tuto hypotézu potvrdily, nebyly provedeny. V každém případě by se však těhotné ženy měly zdržet nadměrného příjmu léčiv..

Dávkování Neotřesené během těhotenství

Jedna dávka No-shpa pro těhotné ženy závisí na formě použitého léčiva:

 • No-spa tablety 40 mg - 1-2 tablety 2-3krát denně. Maximální přípustná denní dávka by neměla překročit 240 mg (6 tablet);
 • No-shpa forte tablety 80 mg - 1 tableta 2-3krát denně;
 • svíčky 40 mg - svíčkou 3-6krát denně;
 • ampule 40 mg (2 ml) - až 6 ampulek denně.

Tablety bez shpa by se měly spolknout bez žvýkání a zapít vodou. Účinek užívání léku je pozorován přibližně po půl hodině. Tabletu je rovněž možné držet pod jazykem, dokud se úplně nerozpustí. Pak bude jednat rychleji.

Čípky s hydrochloridem drotaverinu jsou injikovány do konečníku. K absorpci účinné látky v krvi dochází po 15 minutách. Tato dávková forma není příliš výhodná, proto je nastávajícím matkám předepsáno méně často než tablety. Ale doma se nejlépe používají svíčky, pokud mají problémy se zažívacím traktem.

Injekce No-shpa budoucí matce by měla být provedena kvalifikovaným odborníkem

Injekce No-shpa během těhotenství se provádí intravenózně a intramuskulárně v nemocničním prostředí. V prvním případě je maximální koncentrace drotaverinu v krvi pozorována 5 minut po injekci, ve druhém - po 15–20 minutách.

Těhotná žena by neměla brát No-shpu déle než 1-3 dny bez doporučení lékaře. Pokud bolest přetrvává i při užívání drogy, jejich intenzita se zvyšuje, musíte okamžitě zavolat pohotovostní tým.

V takových případech by se neměl No-shpu během těhotenství pít

Stejně jako všechny léky, i No-spa má své kontraindikace. Je zakázáno brát ji, když:

 • selhání jater nebo ledvin;
 • uzavřený glaukom;
 • přecitlivělost na drotaverin;
 • ischemicko-cervikální nedostatečnost děložního čípku u těhotné ženy;
 • křeč koronární tepny.

U vegetovaskulárních dystonií hypotonického typu lze No-shpu použít pouze pod stálým lékařským dohledem. To se vysvětluje skutečností, že hlavní účinná látka léku, rozšiřující krevní cévy, může vést ke snížení krevního tlaku. To je zase plné vývoje kolapsu budoucí matky.

Před použitím no-shpy je třeba se poradit s lékařem

Nežádoucí účinky, které lze pozorovat u těhotných žen při užívání přípravku No-shpa

Ve vzácných případech způsobuje No-shpa výskyt:

 • zácpa
 • alergická reakce (kožní vyrážka, Quinckeho edém);
 • nevolnost
 • hyperhidróza;
 • závratě, bolesti hlavy;
 • bušení srdce;
 • hypotenze.

Každý z těchto příznaků by měl být důvodem k vyhledání lékařské pomoci. Během rozhovoru tváří v tvář vybere lékař pro pacienta další léčbu. Se špatnou tolerancí k No-shp to těhotná žena nemůže vzít.

Co může nahradit No-shpu během těhotenství

Přesné analogy No-shpa jsou tablety a injekce Drotaverinu a Papaverinu. Jsou považovány za bezpečné v každém stadiu těhotenství. Jiná myotropická antispasmodika, která působí podobně jako No-shpe, jsou kontraindikována pro nastávající matky.

No-shpa má analogy

No-spa je tedy osvědčeným a bezpečným nástrojem pro zmírnění svalových křečí. Pomáhá mnoha ženám udržet těhotenství, usnadnit jeho průběh s různými komplikacemi. Balení těchto tablet v peněžence tedy nebude zbytečné.

Nelze však vzít No-shpa a jeho analogy nekontrolovaným těhotným ženám. Je důležité předem konzultovat se svým lékařem a řídit se jeho pokyny, přísně dodržovat dávkování.

Články O Neplodnosti