Hlavní Testy

No-spa během těhotenství

Proto, když budoucí matka má bolesti břicha, okamžitě vyvstává otázka: „Může být No-shpu těhotná?“ Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte si prostudovat složení léku, jeho kontraindikace a možné poškození těla matky a nenarozeného dítěte..

No-spa: návod k použití

Složení a forma uvolňování

Spěcháme, abychom potěšili ženy, které se zajímají o to, zda lze No-shpu použít během těhotenství. Přední porodníci-gynekologové odpovědně prohlašují, že tento lék není kontraindikován pro nastávající matky a používá se k odstranění spastických bolestí, které mohou představovat hrozbu pro těhotenství.

No-shpa je lék patřící do skupiny antispasmodik, jehož hlavní složkou je hydrochlorid drotaverinu. Z hlediska účinnosti a bezpečnosti pro tělo je tato látka lepší než jakákoli jiná antispasmodika, která umožňuje použití k léčbě těhotných žen. Léky si můžete koupit v tabletách nebo ampulkách.

Jedna tableta No-Shpa obsahuje 40 mg drotaverinu. Kromě tablet jsou v tabletách také mastek, škrob, laktóza a stearát hořečnatý..

Podobný obsah drotaverinu (40 mg) obsahuje každou ampulku No-shpa. Roztok pro intravenózní a intramuskulární podání se používá v případech, kdy těhotná žena trpí intolerancí laktózy, protože injekční roztok tuto látku neobsahuje..

farmaceutický účinek

Jakmile je v těle drotaverinová složka, začne působit doslova po patnácti minutách, uvolňuje hladké svaly vnitřních orgánů (žaludek, močový měchýř, žlučové cesty, děloha) a snižuje frekvenci svalových kontrakcí. Současně myotropický účinek No-shpa neovlivňuje nervový systém ženy a nepoškozuje dítě v jejím lůně, díky čemuž se droga používá i v případech, kdy jsou kontraindikována jiná antispasmodika..

Lázně však ovlivňují nejen svalový tonus. Tento lék má vazodilatační účinek, účinně eliminuje cévní křeče a tím zlepšuje průtok krve. Proto by ti, kdo se zajímají o to, zda je možné pít No-shpa pro těhotné ženy, měli odpovědět takto: „Je to možné a někdy je to dokonce nezbytné!“.

Kdo je předepsán lék

Antispasmodický No-shpa přichází na záchranu v případě bolesti způsobené křečemi různého původu. Důvody jeho jmenování jsou:

 • křeče způsobené zánětem v močovém ústrojí (urolitiáza, cystitida nebo pyelonefritida);
 • střevní kolika;
 • křeče způsobené patologiemi žlučových cest (cholecystitida, cholangitida a další);
 • křeče žaludku vyvolané gastrointestinálními patologiemi (gastritida a kolitida, peptický vřed, stejně jako dvanáctníkový vřed);
 • bolest způsobená gynekologickými chorobami (dysmenorea);
 • křečové bolesti hlavy.

Tento lék oceňují zejména porodníci-gynekologové, kteří jej aktivně používají k udržování a ochraně plodu vyvíjejícího se v děloze..

Indikace k užívání No-shpa v 1., 2. a 3. trimestru těhotenství

Těhotné ženy mohou užívat tento lék beze strachu o své zdraví, a to nejen se spastickou bolestí. V 1. trimestru, kdy se mnoho nastávajících matek potýká s nepříjemností zvanou hypertonicita dělohy, která může vyvolat potrat, No-shpa dokonale zvládne existující problém, uvolní svalová vlákna a odstraní stávající křeče. Užívání léků zachrání těhotnou ženu před bezprostředním potratem.

Kromě toho drotaverin rozšiřuje krevní cévy, což vede ke zvýšenému průtoku krve do dělohy a plodu, živiny jsou aktivněji dodávány.

Od 13. do 27. týdne porodu dítěte, tj. Ve 2. trimestru, lze No-shpu pít pouze podle pokynů lékaře. Během tohoto období jsou těhotné ženy náchylné k rozvoji ICN (isthmicko-cervikální nedostatečnost) a, jednoduše řečeno, cervikální nedostatečnosti. Jedná se o závažnou patologii, ve které se pod tlakem plodu a plodové vody otevře děložní hrdlo před datem splatnosti. Výsledkem takového patologického procesu může být potrat. Zmiňovaný lék však přichází k záchraně, protože v 80% případů je ICI eliminována hormonální terapií v kombinaci s No-shpa.

S nástupem třetího trimestru je pro budoucí matky docela nebezpečné užívat No-shpa, protože relaxace svalů na pozadí rostoucího hromadění plodů a plodové vody může kdykoli vést ke krvácení a předčasnému porodu. A to ohrožuje narození předčasně narozeného dítěte. Je pravda, že před narozením je tento lék někdy prostě nenahraditelný.!

Proč pít no-shpu před porodem

Vzhledem k příznivému účinku přípravku No-shpa na cévní systém lékaři někdy předepisují tento lék ženám v posledním trimestru těhotenství, aby bojovali proti tachykardii plodu.

Navíc, někdy před porodem, podávají odborníci ženě injekci No-shpa. Takové manipulace přispívají k lepší relaxaci svalů a úplnému otevření dělohy během porodu. Kromě toho, drotaverin zmírňuje bolest, čímž se proces narození dítěte stává méně bolestivým pro ženy v porodu.

Vliv léku na plod

Bezpečnost daného léku je potvrzena vědeckým výzkumem. Testy bez shpa ukazují, že účinná látka tohoto činidla neproniká placentární bariérou a nezpůsobuje toxické poškození plodu..

Stojí za zmínku, že v některých evropských zemích a ve Spojených státech dnes existuje hypotéza, podle níž může dlouhodobé používání No-shp těhotnými ženami v budoucnu bránit rozvoji řeči u dítěte. Studie potvrzující tuto teorii však nebyly provedeny, avšak s ohledem na to, že všechno je v moderování dobré, přičemž užívání tohoto léku zjevně nestojí za to. Terapie bez špice by měla být prováděna pouze podle pokynů lékaře, při dodržení doporučené dávky.

Jak brát léky

Když jsme zjistili, zda je možné pít No-shpu pro těhotné ženy, budeme hovořit o tom, jak No-shpu užít. Léky v tabletách se užívají orálně (ústy). Po 30 minutách začne účinná látka působit. Pro urychlení tohoto procesu se doporučuje rozpustit tabletu. Aby se vyloučila hypertonicita dělohy, mohou nastávající matky užívat jednu nebo dvě tablety léku 2-3 r / den. Současně by více než 80 mg drotaverinu nemělo vstoupit současně s těhotnou ženou.

Řešení pro injekce No-shpa se podává nastávajícím matkám v případě nouze nebo těsně před narozením. Lék může být injikován do svalů nebo přímo do žíly. V prvním případě začíná účinek léku po patnácti minutách a ve druhém doslova po pěti minutách. Množství podávaného léku se může pohybovat od 40 do 240 mg za den..

Mnoho budoucích matek se zajímá, jak často mohu pít No-shpu? Praxe ukazuje, že čtyři až pět dnů léčby tímto lékem je dostačující k odstranění nadměrného svalového napětí v děloze a normalizaci tónu tohoto orgánu. Delší léky nebudou užitečné a mohou vyvolat předávkování..

Bez jmenování porodníka-gynekologa by žena neměla tento přípravek užívat déle než dva dny. Pokud tato opatření také nepřispívají k eliminaci bolesti v dolním břiše u těhotné ženy, je důležité, abyste neztráceli čas kontaktováním svého lékaře, který změní taktiku léčby.

Nyní víte, jak pít No-shpu při přenášení dítěte. Stále však existuje mnoho důležitých otázek, zejména pokud jde o bezpečnost užívání této drogy.

Kontraindikace Neočekávané u těhotných žen

Při veškeré bezpečnosti daného léčivého přípravku musíte pochopit, že přípravek No-shpa je předepsán pouze v případě, že budoucí matka nemá vážné patologie. Například takové léčivo není vhodné pro ženy s následujícími patologiemi:

 • hypotenze;
 • závažné onemocnění ledvin a jater;
 • nesnášenlivost galaktosy;
 • malabsorpční syndrom;
 • nedostatek laktázy.

Poslední tři body se týkají pouze tabletové formy léčiva. Cesta ven v takových případech jsou injekce s No-oštěp.

Nastávající matky s kardiovaskulárními chorobami a zvýšeným nitroočním tlakem, But-shp by měly být užívány pouze pro lékařské účely.

Dalším nebezpečným stavem, který vyžaduje koordinaci příjmu No-shpa s lékařem, je vegetativně-vaskulární dystonie, pokud se vyvíjí jako hypotenze. Konečně užívání dotyčných léků nevylučuje vývoj alergických reakcí. Léky mohou zlepšit rozvoj toxikózy, vyvolat slabost, ospalost, apatii nebo zvýšit srdeční frekvenci.

Jaké vedlejší účinky mohou způsobit ne-spa

Vedlejší účinky u tohoto antispasmodika jsou mimořádně vzácné, často při překročení dávky nebo při porušení léku. Užívání léků může vyvolat následující stavy:

 • zvracení a nevolnost;
 • závratě a bolesti hlavy;
 • problémové spaní;
 • zácpa
 • cardiopalmus;
 • alergické projevy (vyrážka s svěděním, kopřivka, Quinckeho edém);
 • snížení krevního tlaku a cévního tonusu.

Pokud jste si všimli uvedených nemocí sami, měli byste přestat brát lék a konzultovat gynekologa. Lékař změní režim nebo nahradí nesprávný lék.

Někdy jsou budoucí matky závislé na užívání No-shpa, v důsledku čehož si vyvinou předávkování. Můžete to včas rozpoznat podle následujících příznaků:

 • poruchy srdečního rytmu;
 • střevní obstrukce;
 • vzhled bolestí na hrudi;
 • zvracení a nevolnost;
 • potíže s dýcháním
 • ztráta vědomí.

Když se objeví akutní příznaky předávkování, je důležité okamžitě zavolat sanitku a před jejím příchodem vyvolat zvracení u těhotné ženy. Pacientka s takovou diagnózou by měla být hospitalizována a měla by jí okamžitě opláchnout žaludek.

Léková interakce

Drotaverinum je myotropické antispasmodikum, které snižuje krevní tlak v těle. Z tohoto důvodu by se použití No-shpa nemělo kombinovat s jinými antispasmodiky a antihypertenzivy. Jinak bude relaxační účinek na svaly mnohem silnější. To platí také pro antiarytmika, jako je prokainamid a chinidin, jakož i některá antidepresiva. Pokud toto doporučení nedodržíte, existuje vysoké riziko předčasného porodu.

S nástupem práce je podávání No-shpa často kombinováno s podáváním Buscopanu. Tato kombinace antispasmodik pomáhá úplnému otevření dělohy a zabraňuje vaginálním prasklinám..

No-spa: analogy

No-spa je nejlepší antispasmodikum, které mohou těhotné ženy doporučit. Pokud však lék není k dispozici v lékárně, lze jej nahradit podobnými. Je pravda, že k tomu potřebujete odbornou radu, protože antispasmodika má různé aktivní složky, což znamená, že mají různé vzorce aplikace.

V lékárnách najdete lék No-shpa forte. Jedná se o stejné léčivo typu No-spa, s pouze 80 mg hydrochloridu drotaverinu v každé tabletě. Je zřejmé, že účinek na tělo No-shpas forte je znatelně silnější, a proto při užívání nezapomeňte vzít v úvahu množství účinné látky, aby nedošlo k předávkování..

Droga No-shpalgin však není vhodná pro budoucí matky. Jedná se o kombinovaný lék, který má kromě drotaverinu antipyretickou a analgetickou látku paracetamol a také kodeinovou složku, která zvyšuje účinek paracetamolu. Těhotné je tento lék kontraindikován.

Nyní víte, zda je možné otěhotnět No-shpa, a proto se při péči o sebe a své dítě ujistěte, že v případě zhoršení pohody a výskytu bolesti břicha dejte balíček antispasmodika..

No-Shpa během těhotenství, jako nejúčinnější a nejbezpečnější antispasmodikum

Seznam léků, které může žena použít v období porodu dítěte, je poměrně vzácný. Koneckonců, jakákoli látka může mít nežádoucí účinek na mladý zcela bezbranný organismus. No-Shpa během těhotenství je jedním z mála antispasmodik, které jemně a bezpečně pomáhají řešit vznikající problémy..

Jaká je výhoda žluté pilulky

Lék patří do kategorie mírných antispasmodik, které jsou schopné působit na hladké svaly. Je účinný v:

 • střevní kolika;
 • ledvinové koliky;
 • urolitiáza;
 • biliární dyskineze
 • gastrointestinální onemocnění (gastritida, vředy, kolitida).

Ale hlavní vlastností pro těhotnou ženu je schopnost léku odstranit tón ze svalů dělohy, čímž se sníží riziko potratu. Současně je povoleno používat nejen na samém začátku těhotenství, ale i později, až do samého narození.

Vzhledem k bezpečnosti léku často odborníci předepisují No-Shpu během těhotenství z bolestí hlavy a zubů. Tato skutečnost je skutečnou spásou pro budoucí matky, protože je velmi obtížné najít lék, který zmírní bolest a nepoškodí dítě..

Neubližujte: pravidla používání

Lék je k dispozici nejen ve formě tablet, ale také jako injekční roztoky. V závislosti na složitosti situace a situaci těhotné ženy může lékař předepsat injekci No-Shpa během těhotenství a užívání tablet.

Pouze odborník může správně předepsat léčbu, proto by se jeho pokyny měly přísně dodržovat. Běžná tableta obsahuje 40 mg účinné látky. Nyní existují vylepšené formy léku, ve kterém je koncentrace Drotaverinu 80 mg a jsou na obalu označeny Forte..

Po zavedení injekcí No-Shpa se často mohou v místě vpichu objevit bolestivá těsnění. Obvykle projdou během několika měsíců, ale vyžadují povinné monitorování..

Jak ukazuje praxe, příznaky bolesti zmizí po 3 až 5 dnech po užití léku. V tomto případě je dávkování a frekvence podávání stanoveno přísně individuálně. Nejběžnější průběh je 5 dní, 1 tableta 3x denně. Aby se předešlo nežádoucím účinkům, neměl by být tento přípravek užíván v dávce vyšší než 240 mg denně.

Pokud je během těhotenství s bolestí zubů nebo jinou bolestí vyžadován No-Shpa, doporučuje se používat v době napadení bolesti 1-2 tablety. Dále by měla být odstraněna příčina bolesti, protože léčivo není pro těhotné ženy vhodné pro systematické podávání.

Nejlepší společník v raných fázích

Obecně se prokazuje skutečnost, že příznivé vlastnosti drotaverinu se nejčastěji vyskytují v 1. trimestru. Právě v této fázi dochází u těhotné ženy ke zvýšenému tónu dělohy.

V prvních 12 týdnech je nejčastěji diagnostikována hrozba potratu. V tomto případě se přípravky No-Shpa předepisují v kombinaci s hormonálními látkami. Jejich úkolem je šetrně a bezpečně doplnit tělo těhotné ženy o chybějící komponenty a odstranit hypertonicitu svalů v děloze..

Nesmíme zapomenout na to, že drotaverin je lék, proto se před jeho užíváním musíte bezpodmínečně poradit s odborníkem.

Specialisté mohou předepisovat drotaverin na celé období prvního trimestru, zatímco plod je příliš zranitelný. V tomto případě se doporučuje pít 1-3 tablety denně. Kromě toho mohou být také použity jako pomoc při mimořádných událostech. Pokud se v dolní části břicha objeví silná bolest, odborníci doporučují užívat 2 tablety No-Shpa a očekávat sanitku.

Střednědobý lék není tak bezpečný

Pokud v prvních 12 týdnech odborníci bezpečně jmenují No-Shpu pro všechny těhotné ženy, pak 2. trimestr není tak loajální. To je způsobeno zvláštností průběhu porodu dítěte a hormonálními změnami.

Faktem je, že v této fázi je dítě již chráněno placentou, která není jen zdrojem užitečných součástí, ale také chrání její vnější účinky. Použití No-Shpa v tomto případě tedy může nadměrně uvolnit hladké svaly vnitřních orgánů a dělohy. To může vést k předčasnému porodu, což by v žádném případě nemělo být povoleno..

Interval mezi prášky by měl být alespoň 6 hodin.

Ve většině případů, pokud se lékař rozhodne předepsat tento lék pro těhotnou ženu, bude nutné jej používat v nemocnici pod dohledem odborníků.

No-Shpa jako příprava na porod

Navzdory skutečnosti, že ve 3. trimestru jsou lékaři o drogu také opatrní, občas ji předepisují. Děje se to ve většině případů, nikoli za účelem zmírnění bolesti, ale s největší pravděpodobností jako přípravy na porod.

Hlavní cíl léku během tohoto období:

 • změkčení děložního čípku;
 • zrychlení procesu jeho zveřejnění okamžitě v době dodání;
 • snížení bolesti;
 • snížené riziko perineálních slz.

Je třeba poznamenat, že mnoho žen v práci skutečně ocenilo pozitivní účinek užívání drogy před porodem. Nicméně, dělat to sám, aby nedošlo k bolesti, je přísně zakázáno a nebezpečné pro zdraví.

Pokud dojde k akutní bolesti v dolním břiše, vezměte 2 tablety No-Shpa a dejte čas na to, abyste jednali. Pokud bolest přetrvává, možná je to začátek porodu a měli byste okamžitě zavolat sanitku.

Je droga bezpečná??

Jakékoli léky, včetně No-Shpa, zahrnují kontraindikace a vedlejší účinky. Tento nástroj nemá selektivní účinek, například pouze na dělohu. Je také schopen uvolnit svaly jiných orgánů..

Kompetentní specialista nebude předepisovat léky na bázi drotaverinu ženě v pozici, pokud má následující onemocnění:

 • sklon k alergickým reakcím;
 • výrazná toxikóza;
 • zvýšený tlak očí;
 • arytmie.

Složení léčiva obsahuje určité množství laktózy a galaktózy, proto jej nelze považovat za problémy s produkcí gastrointestinálních enzymů..

Současně je třeba poznamenat, že na pozadí podávání drotaverinu se ve velmi vzácných případech mohou vyskytnout takové nežádoucí účinky, jako je nauzea, závratě, zácpa a tachykardie. Pravděpodobnost jejich výskytu je zanedbatelná a může ji vyvolat pouze nadměrné překročení přípustné dávky. To je důvod, proč je No-Shpu považován za bezpečný a je povoleno jej používat během těhotenství.

Je možné brát ne-shpu během těhotenství?

Účinným a efektivním lékem, který eliminuje bolest způsobenou křečemi nebo koliky, není lázeňství. Účinnost těchto tablet a absence jejich účinků na centrální nervový systém jsou potvrzeny, stále však existují kontraindikace a vedlejší účinky.

Užíváním této nebo té drogy člověk chápe, že existuje pravděpodobnost některých nepříjemných jevů. Je-li předepsán těhotné ženě, je možná újma povinná zohledněna nejen pro nastávající matku, ale také pro plod..

Proč a za jakým účelem?

Lékaři často předepisují no-shpa těhotným ženám, které mají zvýšený tonus dělohy. To je nezbytné ke snížení pravděpodobnosti potratu..

Pokud je bolest žaludku

Vzhled nepohodlí v břiše nastává v důsledku spastické kontrakce hladkých svalů orgánů, které se vztahují k:

 • Trávicí trakt (žaludek, dvanáctník, tenká a tlustá střeva, žlučník, žlučovody).
 • Močový systém (močovod, močový měchýř, močová trubice).
 • Ženské pohlavní orgány (děloha).

Vzhledem k tomu, co přesně způsobilo bolest, má určitou intenzitu, trvání, lokalizaci.

Pokud bolest hlavy

Pokud mluvíme o indikacích pro použití, pak to nenaznačuje, že no-spa dokáže eliminovat bolesti hlavy, migrénu. Mnozí se však mohou zbavit pouze bolesti hlavy bez shpy..

V zásadě je indikováno užívání 1 tablety. Rychle se vstřebává, rovnoměrně distribuuje.

Po užití pilulky bolest po 15-20 minutách zmizí. Můžete také aplikovat injekci no-shp během těhotenství z bolesti hlavy. Ke zlepšení dojde za 5-7 minut.

Pokud taková bolest utrpí těhotnou ženu a tento lék nepomůže, je nutné se poradit s lékařem. Pouze on může předepsat další lék.

Děložní tón

No-spa lze předepsat ženě v prvním trimestru i v posledních týdnech těhotenství.

Pomocí tohoto léku:

 • Hladké svaly dělohy se uvolňují (to je zvláště důležité v případě hrozby potratu);
 • Tón dělohy a motorická aktivita svalů jsou sníženy;
 • Cévy se rozšiřují, což vede ke zlepšení krevního oběhu v děloze.

Je možné pít noshpu během těhotenství a jak často?

Ze všech známých léků je izolován pouze malý seznam léků, které je povoleno užívat při přepravě dítěte. Patří mezi ně ne-shpa. Má vynikající antispasmodické vlastnosti..

Je to škodlivé? Ovlivňuje to dítě??

No-spa je bezpečný lék během těhotenství.

Po testování bylo prokázáno, že účinná látka tohoto léčiva nemá schopnost pronikat placentární bariérou a má toxický účinek na plod. To by však nemělo být základem pro nekontrolované podávání léku.

Pokud tedy bolí břicho těhotné ženy, dojde k tónu dělohy, bolesti hlavy jsou trápeny, je nutné se poradit s lékařem.

Časné období (první trimestr)

V prvních týdnech těhotenství jsou položeny a formovány všechny životně důležité orgány a systémy plodu. Proto by těhotná žena měla být velmi pozorná k jejímu zdraví a zdraví..

No-shpu je předepsán v brzkém termínu, pokud se ve svalech dělohy vyskytují křeče, což zvyšuje riziko potratu. Díky tomuto léku se uvolní svalová struktura stěn dělohy, obnoví se normální tón.

Vzhledem k těmto vlastnostem se ženám v raném těhotenství často předepisují no-spa, aby se zajistil normální vývoj plodu. To znamená, že zvýšený průtok krve do dělohy a dítě přispívá k aktivnímu toku účinných látek.

Ve druhém trimestru

Ve druhém trimestru se u těhotné ženy zvyšuje riziko vzniku patologie, jako je isthmicko-cervikální nedostatečnost. To platí zejména u vícečetného těhotenství.

Jedná se o závažnou patologii, která se vyznačuje předčasným otevřením děložního hrdla, které je tlačeno plodem a plodovou vodou. Užívání no-shpa může tento problém ještě zhoršit, proto se v tomto trimestru používá opatrně. To je vysvětleno skutečností, že lék uvolňuje svaly a se zvýšeným plodem a množstvím plodové vody může dojít ke krvácení a může začít předčasný porod. To znamená, že se může narodit předčasně narozené dítě.

Od 13. týdne až do 28. no-spa je přijímána až po jmenování lékaře.

Třetí trimestr

Až přijde třetí trimestr, ve vzácných případech je předepsána no-shpa budoucí matky, protože příliš brzké přijetí léku může změkčit děložní hrdlo. Před porodem je však nutnost no-spa.

Pozdní před narozením

V některých případech, těsně před porodem, nastávající matka dostane injekci bez shpa. S pomocí této manipulace se svaly uvolní rychleji, děloha se během porodu úplně otevře. Kromě toho jsou díky drotaverinu eliminovány bolestivé pocity, takže vzhled dítěte ve světle není tak bolestivý. To je zvláště důležité u dvojčat a při vícečetném těhotenství..

Jak často je dovoleno brát?

Poté, co jste přišli na otázku, zda je možné pít noshpu během těhotenství, musíte se seznámit s frekvencí užívání drogy..

Těhotná žena by neměla překročit maximální dávku léku - 200 mg denně. Jedna tableta obsahuje 40 mg účinné látky, takže není povoleno více než 5 tablet denně.

Průměrná doba trvání kurzu je 5-7 dní. Trvání podávání a dávkování léku určuje výhradně lékař.

Jak brát vitamíny pro vícenásobné těhotenství? Zjistěte zde.

Jak to funguje?

Hlavní účinnou látkou no-shpa je drotaverin. Po užití tohoto léku se svalová tkáň orgánu uvolní, odstraní křeče a bolest. Kromě drotaverinu sestává no-shpa z mastku, stearátu hořečnatého a kukuřičného škrobu.

Pokud porovnáme antispasmodics centrální akce a no-shpu, pak, když vezmeme druhou, nemá žádný vliv na periferní část nervového systému. Lék tedy nemá žádné závažné vedlejší účinky..

Nežádoucí reakce

Bez jmenování kvalifikovaného odborníka je užívání jakéhokoli léku přísně zakázáno. To platí také pro zákaz bez shody, i když je prokázáno minimální riziko nežádoucí reakce při užívání tohoto léku.

Existují však nežádoucí účinky, jejichž výskyt u těhotné ženy může vyvolat ne-lázně:

 • Palpitace.
 • Objeví se nevolnost následovaná zvracením..
 • Zácpa se vyvíjí.
 • Snížení krevního tlaku.
 • Objeví se závratě nebo bolesti hlavy.

Ve většině případů je příčinou jednoho nebo více výše uvedených příznaků předávkování. Se zvýšeným tónem dělohy se předepisuje vždy jedna tableta. V některých případech lékař umožňuje těhotné ženě, aby po nějaké době užila další pilulku..

Pokud však těhotná žena z nějakého důvodu vypila hodně tablet, lze předávkování rozpoznat podle následujících příznaků:

 • Vzhled nevolnosti, zvracení.
 • Porušení židle.
 • Obecná slabost.
 • Žena omdlí.
 • Vzhled bolesti na hrudi.
 • Depresivní dýchání.

Pokud se objeví jeden z těchto alarmujících příznaků, musíte žaludek okamžitě očistit. Potom musí být těhotná žena odvezena do zdravotnického zařízení.

Kontraindikace

Mohu pít noshpu během těhotenství? S ohledem na bezpečnost daného léčiva je třeba mít na paměti, že pokud žena nemá vážné patologie, je předepsáno no-shpu.

Například lék nelze užívat s:

 • Hypotenze.
 • Závažné onemocnění jater nebo ledvin.
 • Nesnášenlivost galaktosy.
 • Malabsorpční syndrom.
 • Nedostatek laktázy.

Pokud má budoucí matka jednu z posledních tří položek, je zakázáno užívat lék. V tomto případě lékař předepíše injekce.

Kromě toho se nedoporučuje užívat tento lék v následujících případech:

 • Přecitlivělost na jakoukoli složku, která je součástí léku. Pokud si těhotná žena po užití no-shpa všimla prudkého snížení krevního tlaku, výskytu vyrážky na kůži, otoku, je nutné vyloučit použití tohoto léku.
 • Glaukom. Drotaverin, který je účinnou látkou bez shpa, může způsobit zvýšení nitroočního tlaku. Proto užívání drogy může vyvolat exacerbaci této choroby. Kromě toho může být narušena vizuální funkce na dobu neurčitou..
 • Srdeční selhání, zhoršená srdeční frekvence. Časté užívání léku ve velkých dávkách má nepříznivý vliv na fungování srdce. Ženy, u kterých je diagnostikována jakákoli patologie kardiovaskulárního systému, by proto měly být co nejpříznivější, aby mohly užívat no-shpu a pouze podle pokynů lékaře.

Chcete-li zakoupit lékárnu bez předpisu, není nutný předpis. Než však začnete tento lék užívat, musíte si prostudovat nejen pokyny k tabletám nebo injekcím bez shpa, ale také konzultovat kvalifikovaného specialistu. Droga může interagovat s jinými léky, které zase mohou nepříznivě ovlivnit stav a zdraví člověka. Zejména by to nemělo být dovoleno ženám, které mají dítě.

Jak to přijmout?

No-spa se přijímá podle následujícího schématu:

 • Můžete vypít jednu tabletu najednou. Se souhlasem lékaře - dva. Takový počet tablet může zmírnit bolest za 15-25 minut.
 • Denní dávka není vyšší než čtyři až pět tablet. Jsou rozděleny do tří metod.

Léčba trvá v průměru 5 až 7 dní. Vše záleží na klinické situaci a doporučeních lékaře..

Jsou injekce povoleny?

Pro rychlé dosažení účinku (v nouzových situacích) je ženě předepsána injekce bez shp. V této formě je léčivo indikováno u pacientů, kteří trpí intolerancí laktózy.

V každém případě by použití injekcí a kapátků mělo být dohodnuto s lékařem. Samoléčení může negativně ovlivnit nejen zdraví ženy, ale i jejího dítěte.

Proč je přípravek Totem předepsán během těhotenství??

Co když máma dvojčata - deprese? Tipy - v tomto článku.

Je to možné během těhotenství Hofitol? Zjistěte zde.

Interakce no-shpa a dalších drog

Drotaverin je účinná látka, která má vlastnost zvyšující hypotenzní účinek jiného léku, který těhotná žena bere. Proto před tím, než začnete užívat, musíte informovat svého lékaře o použití těchto léků.

Kromě toho se ne-spa nebere ve spojení s jiným antispasmodikem.

Současně se mohou svalová vlákna nadměrně uvolnit, což vede ke zvýšenému riziku předčasného porodu.

Mohu použít analoga?

Použití analogů léčiva je přijatelné.

Co lze použít:

Název lékuÚčinná látkaVybavení recepce
PapaverinePapaverin hydrochloridPřítomnost glaukomu, ledvin a jater, supraventrikulární tachykardie jsou kontraindikace. Byl jmenován k úlevě od křečí v 1 trimestru.
DuspatalinMebeverina hydrochloridIndikace - narušený gastrointestinální trakt, křeče, syndrom dráždivého tračníku.
DrotaverinumDrotaverin hydrochloridIndikace, kontraindikace, dávkování - podobně jako u pacientů bez spe

Před zahájením léčby bez oštěpu nebo jeho analogů je nezbytné se poradit s lékařem.

Ne-lázně

Struktura

Složení tablet: 40 mg drotaverinu (ve formě hydrochloridu), stearátu hořečnatého, povidonu, mastku, kukuřičného škrobu, laktózy (ve formě monohydrátu).

Tablety Forte mají stejné složení. Jediným rozdílem je vyšší koncentrace účinné látky (80 mg / tab.).

Složení No-Shpa v ampulích: hydrochlorid drotaverinu v koncentraci 20 mg / ml, 96% ethanol, metabisulfit sodný, voda d / a.

Formulář vydání

Formy uvolňování léčiva:

 • No-Shpa tablety, 6 nebo 24 ks. v blistrech, 1 blistr v balení, 60 kusů v lahvích vybavených dávkovačem kusů vyrobených z polypropylenu, 1 láhev v balení;
 • No-Shpa Forte tablety č. 20, 10 ks. v blistrech 2 blistry v lepenkovém balíčku;
 • Injekce No-Shpa, č. 25 (5 × 5), 2 ml na ampulku, každá po 5 ampulích (umístěných v zásobníku), 5 palet v kartonové krabici.

40 mg tablety jsou bikonvexní, kulaté, žluté s oranžovým nebo nazelenalým nádechem. Na každém tabletu je vyryto „spa“.

No-Shpa Forte je bikonvexní podlouhlá tableta žluté barvy s oranžovým nebo nazelenalým nádechem. Na jedné straně je zlomová linie a na druhé straně je vyryto NOSPA..

Injekční přípravek má vzhled čiré žlutozelené kapaliny.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika a farmakokinetika

Drotaverinum je myotropní antispasmodikum. Účinkem léku je snížení tónu a pohybové aktivity hladkých svalů vnitřních orgánů. Tyto účinky jsou navíc doprovázeny mírným rozšířením krevních cév.

Ve srovnání s papaverinem má větší antispasmodickou aktivitu a trvání účinku. Žádné výrazné účinky na kardiovaskulární, centrální a autonomní nervový systém.

Tento nástroj je účinný jak pro svalové křeče, tak pro křeče neurogenního původu. Bez ohledu na typ autonomní inervace pomáhá uvolňovat hladké svaly žlučových cest, trávicího traktu a urogenitálního traktu.

Protože drotaverin působí přímo na hladké svaly, lze jej použít k úlevě od křečí, a to i v případech, kdy není možné užívat léky ze skupiny anticholinergik (např. S ​​hypertrofií prostaty nebo glaukomem)..

Při podání je absorpce drotaverinu sto procent. Z trávicího traktu je látka absorbována velmi rychle. Při prvním průchodu (průchodu) játry vstupuje do krevního oběhu pouze 65% dávky. TCmax - od 45 minut do 1 hodiny.

Ve tkáních je drotaverin rovnoměrně distribuován a proniká do buněk hladkého svalstva. Neprochází BBB. Látka a / nebo produkty jejího metabolismu mohou v malých koncentracích procházet placentární bariérou.

T1 / 2 - od 8 do 10 hodin, během 72 hodin je látka z těla téměř úplně odstraněna. Více než polovina léku je vylučována - hlavně ve formě metabolitů - ledvinami, asi třetina - trávicím traktem (vylučování do žluči). Drotaverin v moči není nezměněn.

Indikace pro použití No-Shpy

Co pomáhá tabletám No-Shpa?

Indikace pro použití No-Shpa:

 • křeče hladkého svalstva způsobené onemocněním žlučových cest (cholecystitida, cholangitida, cholangiolithiasis, cholecystolithiasis, pericholecystitis, papillitis);
 • křeče hladkých svalů močových cest s cystitidou, uro- a nefrolitiázou, pyelitidou, tenesmem močového měchýře.

Jako doplněk k hlavní terapii lze léčivo použít k úlevě od křečí hladkých svalů způsobených onemocněním žaludku a střev. Indikace pro použití jsou: peptický vřed, meteorické formy spastické kolitidy, stejně jako IBS se zácpou, pylorické křeče a kardie.

Kromě toho je vhodné užívat No-Shpu pro bolesti hlavy a menstruaci. No-Shpa bolest hlavy je účinná, pokud příčinou bolesti je křeč krevních cév (napětí hlavy nebo napětí napětí).

Tablety Forte se předepisují, je-li třeba zajistit dlouhodobější účinek a snížit frekvenci aplikací.

Na co je No-Shpa injekční??

No-Shpa v ampulkách se používá hlavně v situacích, kdy není možné užívat tablety.

Složení tablet zahrnuje laktózu. Jeho obsah v jedné 40 mg tabletě je 52 mg a v jedné 80 mg tabletě je 104 mg. V tomto ohledu mohou mít pacienti s intolerancí laktózy potíže ze zažívacího systému.

Lidé s poruchou absorpce glukózy / galaktózy, nedostatkem laktázy a galaktosémií by měli dostávat pouze injekce No-Shpa..

Parenterální podávání léčiva je také indikováno pro pankreatitidu: onemocnění je často doprovázeno oslabujícím zvracením, díky kterému užívání tablet nedává požadovaný účinek.

Pomáhá No-Shpa bolest zubů?

Obecně se přijímá, že lék nepomáhá při bolestech zubů. A to není překvapivé, protože hlavním účinkem drotaverinu je antispasmodikum. Příčinou bolesti zubů je:

 • poškození zubní skloviny nebo dentinu;
 • zánět okolní zubní tkáně;
 • zánět buničiny.

Hladké svaly nehrají roli při rozvoji bolesti, proto nemá No-Shpa bolest zubů smysl. V některých případech však mohou tablety pomoci. Pokud si položíte tablet na jazyk, můžete cítit, že jazyk se v místě kontaktu s ním rychle otupí..

Nejedná se o analgetikum, lék poskytuje analgetický účinek, a to vám umožňuje použít ke zmírnění stavu v situacích, kdy neexistuje způsob, jak rychle navštívit lékaře. Pro zmírnění bolesti se tableta aplikuje na nemocný zub nebo se umístí do zubní dutiny.

Je třeba poznamenat, že léčivý přípravek bude fungovat, pouze pokud již byla otevřena dužnina.

No-Shpa pro menstruaci

Podle lékařů je No-Shpa jedním z nejlepších léků na úlevu od bolesti, která se vyskytuje během menstruace. Drotaverin pomáhá uvolňovat dělohu a zároveň poskytuje analgetický účinek.

Pro menstruační bolest lze do No-Shpe přidat léky, které potlačují syntézu Pg v těle (např. Brufen, Butadion nebo Indomethacin)..

Kontraindikace

Kontraindikace na No-Shpu:

 • přecitlivělost na drotaverin nebo na jakoukoli jinou látku ve složení roztoku / tablet;
 • závažné formy selhání ledvin a jater;
 • syndrom nízkého srdečního výdeje;
 • nedostatek laktázy, galaktózová intolerance, glukózový / galaktózový malabsorpční syndrom (pro tablety).

Tento lék je předepsán opatrně těhotným ženám, dětem a lidem trpícím arteriální hypotenzí..

Vedlejší efekty

Droga obvykle nemá vedlejší účinky, je však třeba mít na paměti, že někdy během léčby lze zaznamenat následující:

Pokud je léčivo podáváno intramuskulárně nebo intravenózně, jsou možné lokální reakce v místě vpichu.

Návod k použití No-Shpy (způsob a dávkování)

No-Shpa tablety: návod k použití

Dospělí se doporučuje vzít 120 až 240 mg drotaverinu k úlevě od stavu během dne. Denní dávka je tedy 3 až 6 tablet No-Shpa. Doporučuje se jej rozdělit na 2-3 dávky.

Maximální přípustná jednotlivá dávka jsou 2 tablety 40 mg denně - 240 mg.

Standardní dávka pro dítě do 12 let je 80 mg / den. (dávka je rozdělena do 2 dávek) pro dítě starší 12 let - 160 mg / den. (dávka je rozdělena na 2-4 dávky).

Doporučená doba přijetí bez konzultace s lékařem není delší než 2 dny. Pokud se stav nezlepší do 48 hodin, měli byste se poradit s lékařem, aby objasnil diagnózu a vybral správný léčebný režim.

V situacích, kdy se No-Shpa používá jako doplněk k hlavní terapii, je doporučená doba přijetí bez konzultace s lékařem 2-3 dny.

Poučení u pevnosti No-Shpa

Tablety Forte se užívají stejným způsobem jako tablety 40 mg. Denní dávka léčiva je 3-6 tablet, rozdělených do 2-3 dávek.

Ampule No-Shpa: návod k použití

Průměrná denní dávka drotaverinu v ampulích pro dospělého je od 40 do 240 mg. Lék je podáván intramuskulárně pro 1-3 samostatná podání.

No-Shpa iv se podává pacientům s kameny v žluči nebo močových cestách v akutní kolice. Jedna dávka - od 40 do 80 mg (roztok by měl být podáván pomalu).

Jak dlouho lék funguje??

Účinnost přípravku No-Shpa je třikrát až čtyřikrát vyšší než účinnost přípravku Papaverine. Kromě toho je léčivo charakterizováno 100% biologickou dostupností. Při užívání tablety se drotaverin velmi rychle vstřebává z trávicího traktu: polovina absorpční periody látky je 12 minut.

Při podání se projeví účinek No-Shpa za 10-15 minut a při intramuskulárním podání - během 5 minut.

Dávkování pro zvířata

Dávkování pro psy je 40 mg (1 tableta) na každých 10 kg hmotnosti. Pokud je zvířeti prokázáno parenterální podání léčiva, dávka je 1 ml / kg.

Dávkování pro kočky - 0,1 ml / kg, injekce 2krát denně.

Předávkovat

Těžké předávkování No-Shpa je doprovázeno srdeční arytmií a zhoršenou funkcí srdečního vedení, až do úplné blokády nohou PG (jeho svazek) a srdeční zástavy, což může vést k úmrtí pacienta.

Literatura ukazuje, že letální dávka drotaverinu je 1,6-2,4 g (40 až 60 tablet po 40 mg každé). K smrti došlo 2-3 hodiny po požití drogy. Wikipedia uvádí, že LD50 drotaverinu je přibližně 135 mg / kg.

Po užití velké dávky drotaverinu by oběť měla být pod lékařským dohledem. Symptomatická léčba, včetně výplachu žaludku, vyvolání zvracení a zachování životních funkcí těla.

Interakce

Podobně jako jiné inhibitory PDE podobné papaverinu, drotaverin oslabuje antiparkinsonský účinek Levodopy. Při současném užívání těchto léků se může zvýšit třes a ztuhlost..

V kombinaci s dalšími antispasmodiky (včetně m-anticholinergních antagonistů) je zaznamenáno vzájemné zvýšení antispasmodického účinku.

Významná část přijaté dávky drotaverinu je ve stavu asociovaném s plazmatickými proteiny (hlavně s β-, y-globuliny a albuminem).

Nejsou k dispozici žádné údaje o interakci látky s významnými vazebnými činidly na plazmatické proteiny, je však hypoteticky možné interagovat na úrovni vazby na proteiny (jedno z léčiv může být z tohoto spojení vytlačeno, v důsledku čehož vzroste koncentrace volné frakce léčiva v krvi pacienta, jehož spojení s proteinem je slabší).

Hypoteticky je to plné výskytu toxických a / nebo farmakodynamických účinků takového léčiva.

Podmínky prodeje

Tablety 40 a 80 mg - bez lékařského předpisu. Vstřikovací forma - předpis.

Podmínky skladování

Uchovávejte při teplotě 15 až 25 ° C. Uchovávejte tablety mimo dosah světla.

Skladovatelnost

Tablety - pět let. Řešení - tři roky.

Recept na No-Shpu v latině vypadá takto: Rp.: Tab. Drotaverini hydrochlorid 0,04 N.10 D.S. 1-3

speciální instrukce

Pilulka obsahuje laktózu, kterou je třeba pamatovat při předepisování léku lidem s poruchou absorpce glukózy / galaktózy, deficitem laktázy a galaktosémií.

Po zapnutí / zavádění roztoku z důvodu rizika kolapsu by měl být pacient v poloze na zádech.

Lék by měl být používán s opatrností u pacientů trpících arteriální hypotenzí.

Složení injikovatelné formy No-Shpa zahrnuje metabisulfit sodný, který může vyvolat alergické reakce. U citlivých pacientů (zejména u pacientů s anamnézou bronchiálního astmatu nebo alergií) je možný bronchospasmus a výskyt příznaků anafylaktického šoku.

Pacienti se známou přecitlivělostí na disiřičitan sodný by se měli vyhýbat použití přípravku No-Shpa při injekcích..

Analogs No-Shpy

Nejslavnější ruský analog No-Shpa je Drotaverin. Další generika drogy: Vero-Drotaverin, BioShpa, Nosh-Bra, Ple-Spa, Spazmonet, Spazmol, Spazoverin, Spakovin.

Což je lepší: Drotaverin nebo No-Shpa?

Hydrochlorid drotaverinu je součástí tablet a roztoku No-Shpa jako účinná látka. Na základě toho můžeme dojít k závěru, že Drotaverin je ve skutečnosti No-Shpa.

Jediný významný rozdíl mezi drogami je cena: Drotaverin je několikanásobně levnější než jeho importovaný protějšek.

No-Shpa pro děti

Podle anotace neexistují žádná omezení pro použití roztoku pro intravenózní a intravenózní podání u pediatrů. Tablety 40 mg jsou předepisovány dětem od šesti let. Klinické studie bezpečnosti a účinnosti tablet Forte u dětí nebyly provedeny..

Indikace pro použití v pediatrické praxi

Je vhodné podávat lék dětem s cystitidou a nefrolitiázou, prudce se vyskytujícími křečemi dvanáctníku nebo žaludku, gastritidou, enteritidou, kolitidou, nadýmáním, zácpou, křečemi periferních tepen, vysokou horečkou a silnými bolestmi hlavy..

Kontraindikace pro děti

U dětí je použití přípravku No-Shpa kontraindikováno při srdečním, ledvinovém nebo jaterním selhání, individuální nesnášenlivosti složek léčiva, nízkém krevním tlaku, zhoršené absorpci galaktózy / laktózy, glaukomu s uzavřeným úhlem, bronchiálním astmatu, koronární arterioskleróze.

Použití tablet je u dětí mladších 12 měsíců přísně kontraindikováno, ale považuje se za nejbezpečnější podat lék od šesti let. Takový silný antispasmodický prostředek je dáván velmi malým dětem pouze v případech, kdy neexistuje jiná alternativa.

Pro zlepšení chuti tablety může být tableta rozdrcena na prášek a smíchána se sladkým sirupem.

Dávkování No-Shpy pro děti

Pro děti od jednoho do šesti let je jedna dávka při perorálním podání 0,5–1 tab. Pijte lék by měl být 2 nebo 3 r / den. Dítě ve školním věku, No-Shpu, se podává od 2 do 5 r / den. celý tablet.

Dávkování pro děti při teplotě

Při teplotách u dětí se No-Shpa používá jako jedna ze složek tzv. „Triády“..

Kromě antispasmodik může složení takové směsi zahrnovat:

Ke snížení teploty můžete použít jednoduchou kombinaci „No-Shpa + Analgin“.

Dávka každého léčiva se vypočítá v závislosti na věku dítěte. Například pro dítě ve věku 2 let postačí ⅓ tablety Analgin a ⅓ Tablety No-Shpa.

No-Shpa a alkohol

Alkohol a No-Shpa jsou nekompatibilní. Lék však lze použít k léčbě kocoviny (doporučuje se to pod dohledem narkologa).

No-Shpa během těhotenství a kojení

Drotaverin má relaxační účinek na všechny struktury hladkého svalstva v těle, přičemž vyvolává expanzi krevních cév a přispívá ke zvýšení průtoku krve do různých orgánů..

Během těhotenství se droga používá hlavně pro časný tonus dělohy. Před porodem není předepsán, je to způsobeno tím, že užívání No-Shpa před porodem pomůže uvolnit a otevřít děložní hrdlo.

Užívání léku během porodu pomáhá normalizovat kontraktilní aktivitu děložních svalů a snižuje bolest, snižuje riziko zranění a také snižuje dobu porodu. Přesto v mnoha evropských zemích je jmenování No-Shpa během porodu považováno za památku staré školy.

No-Shpa je považován za bezpečný pro těhotné ženy. Klinické zkušenosti s užíváním léku u těhotných žen, jakož i výsledky reprodukčních studií na zvířatech ukazují, že drotaverin nemá ani embryotoxické, ani teratogenní účinky..

Během těhotenství je však nutné porovnat možné přínosy pro ženu s možnými riziky pro její nenarozené dítě.

Dávkování No-Shpy během těhotenství

U těhotných žen se forma léčiva a denní dávka volí individuálně. Se zvýšeným tónem svalů dělohy v časném těhotenství se doporučená dávka pohybuje od 80 do 240 mg / den.

No-Shpa v ampulkách se obvykle používá k přípravě na porod. Injekce drotaverinum urychlují proces cervikální dilatace. Lék se vstřikuje do svalu v dávce 40 mg. Po několika hodinách se injekce v případě potřeby opakuje..

Ženy, které užívaly tento lék během těhotenství, recenze to potvrzují, tvrdí, že No-Shpa se nejen vyrovná s těžkými křečemi v prvních měsících těhotenství, ale také výrazně usnadňuje průběh porodu..

Kojení kojení

Vzhledem k tomu, že potřebné klinické údaje o použití přípravku No-Shpa v případě laktace nestačí, nedoporučuje se předepisovat lék na HB.

Recenze o No-Shpe

Recenze o No-Shpe jsou odlišné: droga někoho doslova zachrání (zejména během těhotenství), zatímco jiní to považují za zcela neúčinné.

Hlavní výhody léku jsou:

 • vysoký bezpečnostní profil, což potvrzují výsledky velkého počtu klinických a post-marketingových studií;
 • schopnost spolehlivě zabránit křečím hladkých svalů a snížit jeho závažnost;
 • přítomnost 2 lékových forem;
 • nepřítomnost vedlejších účinků, které jsou charakteristické pro jednotlivé antispasmodika s anticholinergním účinkem;
 • schopnost eliminovat křeče různého původu (No-Shpa je účinný pro křeče způsobené urologickými a gynekologickými chorobami, chorobami gastrointestinálního traktu a porodním profilem; droga je lékem první linie, pokud jde o pohotovostní péči).

Dalším důležitým rysem No-Shpa je to, že nemaskuje příznaky „akutního břicha“.

Kolik je No-Shpa?

Cena No-Shpa v tabletách po 40 mg v ruských lékárnách je od 55 rublů (cena 6 kusů). Můžete si koupit 24 tablet po 40 mg v průměru za 110 rublů a 24 tablet po 80 mg - za 160-200 rublů. Cena No-Shpa v ampulích je od 98 do 447 rublů. (v závislosti na počtu ampulek v balení).

Cena tablet No-Shpa na Ukrajině je od 50 UAH (24 tablet 40 mg). Injekce v Charkově nebo v Kyjevě lze zakoupit za 245 - 260 UAH (25 ampule po 2 ml). Cena No-Shpa Forte - od 100 UAH.

Články O Neplodnosti