Hlavní Výživa

Druhy nízké placentace během těhotenství, příčiny, příznaky

Období těhotenství je jedinečné, dočasný orgán se vytváří při narození dítěte v těle ženy. Toto je placenta, která má nutriční, vylučovací a ochranné vlastnosti..

Spojení mezi tělem matky a vyvíjejícím se dítětem je přes luteum corpus. Po 16 týdnech je nahrazena formovanou placentou, jejíž odchylky jsou pro plod nebezpečné.

Co je placenta

Po úspěšném implantaci oplodněného vajíčka do děložní dutiny začíná aktivní konstrukce tohoto důležitého orgánu. Amniotické vajíčko je rozděleno do dvou částí - první je embryo, druhou je samotná placenta. Vývoj jejích buněk poskytuje mužskou sadu chromozomů, takže oba rodiče musí projít fází plánování. V období 4 měsíců placenta zcela nahrazuje corpus luteum, včetně funkcí syntézy progesteronu.

Spojuje také dva organismy - matku a dítě, poskytuje plodům živiny, kyslík a odstraňuje odpadní produkty. Vlastnosti bariéry vám umožňují chránit se před účinky toxinů, infekcí, snižovat škodlivé účinky nepříznivých vnějších faktorů - alkohol, nikotin, léky.

Jak se nachází

Děloha je převrácená céva, její dno je umístěno nahoře. V nome je placenta připevněna k zadní stěně, přímo u jejího dna. Toto je nejpříznivější poloha, ale také na přední stěně není odchylka od normy.

Nízká placentace během těhotenství je umístěna, pokud je embryo připojeno ve spodní části, blíže k hltanu, a tedy k východu. Taková diagnóza je možná se vzdáleností menší než 6 cm mezi placentou a hltanem. To vede ke zvýšení fetálního tlaku a k riziku poškození a odpojení důležitých orgánů. Jak dítě formuje, dítě roste ve velikosti, během pohybu, může narušit pohyb v cévách, pupeční šňůře.

Pokud je ve 2. trimestru nalezeno nízké umístění na zadní stěně, může se situace sama o sobě obnovit. Placenta až do třetího trimestru je schopna migrovat a stoupat nad nebezpečnou pozici. V případě umístění podél přední stěny existuje také možnost přemístění v důsledku sklonu k napínání vláken, zvyšuje se pravděpodobnost snížení dolů, blíže k hrdlu. Po pochopení, co tato diagnóza znamená, by nastávající matky měly vědět, proč existuje odchylka.

Příčiny nízké placentace

Tento stav může být vyvolán řadou faktorů. Nejčastější příčinou je poškození děložní sliznice - endometria. Způsobuje kyretáž při potratu, infekčních nemocech, potratech. Riziko vzniku nízké placentace se zvyšuje, pokud budoucí matka má jizvy po císařském řezu nebo jiných chirurgických zákrokech na reprodukčních orgánech..

U vícečetného těhotenství je možná podobná odchylka. Lékaři také věnují pozornost atomovým rysům dělohy - nesprávnému vývoji, bicorn, ohýbání. Nejčastěji se patologie vyskytuje během druhého a dokonce třetího těhotenství, záleží také na věku matky, ohroženy jsou ženy ve věku 35 let. Můžete to diagnostikovat na plánovaném ultrazvukovém vyšetření, které se provádí v každém trimestru, možná za týden budete potřebovat druhý, abyste potvrdili předchozí výsledky..

Příznaky odchylky se shodují s hrozbou potratu, krvácení, přetrvávající bolesti v podbřišku, ztráta vědomí.

Nebezpečí nízké placentace

Stejně jako jakákoli odchylka, nízké umístění nevede vždy k nebezpečným následkům. Rizika jsou spojena se zvýšením plodu podle načasování, dítě bude vyvíjet tlak na placentu, krevní cévy. V některých případech je nedostatek živin, kyslíku. V nejhorším případě je potrat způsoben placentární narušení

Co ohrožuje nízkou placentu previa během těhotenství:

 • placentární narušení;
 • potrat;
 • předčasný porod;
 • nedostatečný příjem kyslíku a živin pro plod.

Taktika doručení bude také záviset na poloze placenty. Nejčastěji s nízkým placentováním dochází k porodu přirozeným způsobem. S velmi blízkým umístěním děložního hltanu, menším než 6 cm, možná budete potřebovat punkci plodové vody. Pokud je prezentace plodu nesprávná, bude nutné mít císařský řez, pokud placenta zcela zablokuje porodní kanál, plánovaná operace nastane za 38 týdnů.

Prevence

Diagnóza - nízké umístění placenty během těhotenství, děsí mnoho nastávajících matek. Léčba však není nutná, pouze stálé lékařské sledování průběhu těhotenství. Ve většině případů žena porodí zdravé dítě sama a zvláštní umístění placenty tomu nebrání..

Doporučení pro nízkou placentaci:

 • je nutné opustit sexuální život, je to obzvláště důležité, pokud je ve druhém trimestru nalezena odchylka, před okamžikem, kdy se rod placenty může samostatně zvednout nad hltan, s jakýmkoli kmenem existuje riziko narušení placenty;
 • musíte omezit fyzickou aktivitu, nemůžete zvedat závaží, sportovat, ani cvičit pro těhotné ženy, musíte řádně organizovat denní režim, poskytnout dostatek času na odpočinek, nastávající matka by měla spát nejméně 8-9 hodin;
 • v poloze na břiše zvedněte nohy na pohovku, polštář nebo váleček tak, aby byly mírně vyšší než úroveň těla;
 • vyhnout se cestování veřejnou dopravou, omezit také dobu cestování, pokud dojde ke krvácení, okamžitě se poraďte s lékařem, v takových případech je v nemocnici nutná nepřetržitá kontrola;
 • abyste se vyhnuli stresovým situacím, nepokojům, jakákoli zkušenost ovlivňuje tón dělohy, vede ke kontrakcím, takže se během tohoto období musíte chránit nejen před fyzickým, ale také před emočním stresem;
 • lékař může monitorovat stav těhotenství pomocí ultrazvuku, je nutné absolvovat všechna naplánovaná vyšetření, možná budete potřebovat druhé vyšetření k analýze dynamiky;
 • žena musí přehodnotit svůj životní styl, ukončit špatné návyky - alkohol a cigarety, normalizovat jídlo tak, aby nezískala nadváhu, což se stane další zátěží krevních cév.

Hlavní prevencí nízké placentace je životní styl ženy, který vede ještě před těhotenstvím. Abyste se vyhnuli patologickým stavům během těhotenství, musíte si být vědomi svého zdraví.

Správná výživa, zdravý životní styl, absence špatných návyků, včasná léčba infekcí a chronických chorob. Je nutné absolvovat plánované zkoušky u gynekologa, absolvovat všechny testy.

Kromě sledování stavu reprodukčního systému vám lékař pomůže vybrat antikoncepci, která zabrání potratům, pohlavně přenosným chorobám. Zdraví budoucího otce je také důležité, za formování placenty je zodpovědný jeho genetický soubor. Ve fázi plánování těhotenství by se oba rodiče měli řídit všemi doporučeními reproduktora, je možné užívat léky ke zlepšení genového materiálu. Informovaný přístup páru pomůže zdravému dítěti narodit se.

Nebezpečí nízké placentární vazby během těhotenství?

Nízká placentace během těhotenství je jev charakterizovaný abnormálně nízkou polohou placenty. Tato odchylka může způsobit krvácení..

Koncept nízké placentace

Placenta plní řadu důležitých funkcí, včetně tvorby fetálního imunitního systému, dodávání plodu kyslíku, produkci specifických hormonů, díky kterým těhotenství pokračuje bez komplikací. V průběhu těhotenství chrání placenta plod před různými negativními faktory..

Za normálních podmínek je placenta tvořena ve spodní části dělohy nebo na její zadní stěně. Při nesprávném připojení je tento orgán umístěn v blízkosti vnitřního hltanu děložního hrdla (ve vzdálenosti méně než 7 cm od něj).

Ne vždy nízké umístění placenty na začátku druhého trimestru naznačuje problémy s ložiskem v budoucnosti. Pro mnoho lidí placenta stoupá s prodloužením doby těhotenství. V tomto případě je riziko komplikací sníženo.

Pokud placenta částečně nebo úplně blokuje vnitřní hltanu dělohy, pak se tento stav nazývá placenta previa.

V závislosti na umístění placenty se rozlišují tyto typy prezentace:

 • Částečný Spodní okraj placenty dosahuje vnitřního hltanu.
 • Kompletní. V tomto případě placenta zakrývá celou vnitřní hltanu dělohy. Za těchto podmínek se provádí císařský řez, protože placenta zakrývá porodní kanál. Císařský řez se provádí rutinně po 37–39 týdnech, protože pokud dosáhnete narození, můžete ztratit dítě a dokonce i ženu v práci. Koneckonců, během kontrakcí placenta odejde a způsobí krvácení u matky a hypoxii u plodu.

S takovou odchylkou se setká 15% těhotných žen. Problém se nejčastěji vyskytuje u těch, kteří rodí poprvé. V primiparous placenta, obvykle se tvořil a fixoval normálně.

Nebezpečí odmítnutí

Nízká placentace je hrozba, protože může způsobit následující komplikace:

 • krvácení a oddělení placenty, které může způsobit potrat;
 • nedostatek kyslíku a živin v plodu;
 • vývoj anémie u těhotné ženy na pozadí častého krvácení.

Pokud není možné porodit dítě v předepsané lhůtě, snaží se prodloužit těhotenství až na 37 týdnů, po které provedou nouzové porod. Je nemožné přitáhnout se k přirozenému porodu, protože pokud začnou stahy, můžete ztratit dítě i ženu při porodu..

Příčiny tohoto jevu

Důvody nízké placentace jsou:

 • minulé potraty jsou nejčastější příčinou;
 • historie infekčních chorob a zánětlivých procesů orgánů reprodukčního systému;
 • děložní myomy;
 • věk ženy od 35 let;
 • komplikovaná předchozí narození, stejně jako velké množství narozených dříve;
 • operace prováděné na děloze.

Pozici placenty lze určit pouze ultrazvukem, protože nízká placentace se často neprojevuje.

Příznaky anomálií

Nízká poloha placenty může nastat takto:

 • pocit břicha v podbřišku;
 • kreslení bolesti v dolní části zad a břicha;
 • krvácení z pohlavních cest;
 • závratě a mdloby kvůli ztrátě krve;
 • nadměrná aktivita plodu nebo naopak jeho snížení;
 • záchvaty nevolnosti, zvracení;
 • snížení krevního tlaku.

Příznaky jsou obvykle vzácné. Nejčastěji nalézají nízké umístění placenty na plánovaném ultrazvuku. Proto je nutné předepsané vyšetření absolvovat včas a také se vyvarovat fyzického a duševního stresu.

Diagnostické metody

Pro zjištění nízké placentace u těhotné ženy jsou předepsána následující vyšetření:

 • ultrazvukové vyšetření plodu;
 • vyšetření děložního čípku pomocí zrcadel, protože často je placenta previa kombinována se zkrácením a otevřením děložního čípku. Tento stav se nazývá isthmicko-cervikální nedostatečnost a může ohrozit ukončení těhotenství nebo předčasného porodu..

Po potvrzení diagnózy odborník vydá doporučení pro nápravu situace a také určí potřebu léků.

Způsoby, jak opravit stav

Specifická léková terapie, která by mohla změnit polohu placenty, nebyla vyvinuta. Pokud příznaky nejsou vyjádřeny, pak stačí dodržovat doporučení týkající se životního stylu.

Pokud se nízká placentace stane příčinou konkrétního klinického obrazu, doporučuje se ženě:

 • prostředky ke snížení tónu dělohy (Magne B6 + No-shpu, Papaverine atd.) ke snížení rizika spontánního potratu;
 • antihypoxická léčiva (Actovegin);
 • léky ke zvýšení hladiny hormonu progesteronu (Utrozhestan);
 • komplexy pro zvýšení hladiny hemoglobinu v krvi (přípravky železa);
 • léky ke stimulaci krevního oběhu a zlepšení výživy placentární tkáně (Curantil);

Tyto léky jsou předepisovány od 28. týdne těhotenství, aby se prodloužil průběh těhotenství na požadované období.

Pro obnovení hladiny ztracené tekutiny a zastavení krvácení může být ženě předepsána kapátka s roztokem chloridu sodného. V rámci nouzového ošetření - kyslíkové masky, hemostatický Tranexam.

Nosit obvaz podporuje migraci placenty nahoru. Obvaz navíc snižuje riziko většího otevření děložního hrdla, protože snižuje hladinu fetálního tlaku na vnitřní hltanu děložního hrdla. Bandáž by měla být nošena výhradně na doporučení lékaře, protože v některých situacích může bandáž zhoršovat stav.

V případě, že konzervativní metody nepomohly udržet těhotenství až do 37 týdnů, provede se císařský řez. Je také předepsáno pro:

 • progresivní oddělení placenty a velká ztráta krve těhotné ženy;
 • kritické snížení úrovně tlaku;
 • fetální utrpení podle CTG a Dopplera.

Přirozené narození není vyloučeno, pokud je prezentace částečná.

Pravidla chování pro těhotné ženy s nízkou placentací

S diagnostikovanou patologií musí žena pečlivě sledovat své zdraví. Z toho vyplývá:

 • v případě atypického výtoku, bolesti v dolním břiše vyhledejte lékaře;
 • Nepoužívejte dřep nebo nízko nakloněný;
 • více odpočinku: v poslední fázi těhotenství se ženám doporučuje sledovat klid v posteli, zatímco dolní končetiny by měly být udržovány ve zvýšeném stavu, aby se zlepšil krevní oběh a zabránilo stagnaci v cévách;
 • vyhýbejte se obavám a stresu;
 • vzdát se fyzické aktivity;
 • odmítnout navštívit koupel nebo saunu;
 • odmítnout provést douching;
 • jíst správně: musíte zahrnout libové maso a ryby, zeleninu, zeleninu, ovoce, cereálie, rostlinné oleje, černý chléb, potraviny s vysokým obsahem železa (pohanka, čerstvá jablka, nízkotučné hovězí maso) a potraviny s vitaminem C za nejlepší asimilace železa;
 • zdržet se sexuální aktivity;
 • nedoporučuje se sedět se zkříženýma nohama, protože tato poloha narušuje normální krevní oběh;
 • vstát a jít pomalu spát do postele, aniž by trhal.

Sexuální styk s placentou previa musí být zcela vyloučen. Odborníci uvádějí, že intimní život je v tomto případě možný, pouze pokud nedojde k oddělení placenty.

Před pohlavním stykem a po něm je nutné provést hygienické postupy (bez vykočení). Během milování byste měli zvolit polohu, ve které bude tlak na dělohu minimální. V tomto případě by měla žena ležet na levé straně. Pohyb během sexu by měl být měkký, mělký.

Průběh práce při nízké placentaci

Způsob dodání závisí na závažnosti anomálie..

Pokud existují důkazy, může být žena před porodem hospitalizována pro pravidelné sledování..

Pokud se nastávající matka cítí dobře, neexistují-li komplikace, neexistují kontraindikace pro přirozený porod. V průběhu porodu se neustále monitoruje stav ženy, hladina krevního tlaku a poloha plodu.

V 90% případů u žen s diagnostikovanou nízkou placentární placentou zaujímá placenta před porodem přirozené postavení. Díky tomu je možné mít přirozené narození.

Pokud po 36 týdnech dojde k minimální nebo úplné placentě previa, je předepsán císařský řez.

Co je nízká placentace a proč by těhotná žena s takovou anomálií měla být pod dohledem lékaře, je popsána v tomto videu:

Nízká placentace je odchylka, ve které je placenta příliš blízko vnitřnímu hltanu dělohy. To vytváří nebezpečí pro plod a v některých případech i pro zdraví matky. Pro zlepšení stavu ženy a plodu jsou předepisovány některé léky. V závislosti na vlastnostech patologie jsou možné jak přirozený porod, tak císařský řez.

Nízká placentace během těhotenství

Mechanismus vývoje nízké placentace

7-8 dní po početí vejde fetální vajíčko do děložní dutiny, kde se váže na jednu ze svých stěn. Normálně by k implantaci embrya mělo dojít v horní části orgánu. Fyziologická je poloha vajíčka plodu v děložním pozadí, ale může být umístěna na přední, zadní, pravé nebo levé straně. Pokud je embryo fixováno ve spodním segmentu, mluví porodník-gynekologové o prezentaci chorionu.

Asi 14. týdnem těhotenství se ze chorionu vytvoří placenta, jejíž místo připojení závisí na primární implantaci plodu. Děloha však roste po celou dobu porodu dítěte, takže někdy může být nesprávná poloha membrán fyziologická až do poloviny nebo na konci těhotenství..

Nízká placentace podél přední stěny je nejpříznivější patologickou možností, protože v důsledku svalů tisku je vnější děložní stěna dobře natažená, a tím se místo dítěte pohybuje.

Pokud je placenta umístěna na zadní straně orgánu, je šance na její normální polohu do konce těhotenství o něco nižší. Důvodem je skutečnost, že páteř je umístěna za dělohu, což jí nedovoluje příliš se protahovat.

Nízká poloha placenty by měla být odlišena od její prezentace. Druhá diagnóza má stejný etiologický a vývojový mechanismus, je však obtížnější verzí první. Placenta previa je patologie, v níž místo dítěte přechází do hltanu dělohy. Odborníci zdůrazňují úplnou a částečnou prezentaci.

S plnou prezentací placenta zcela pokrývá hltanu dělohy. Patologie je doprovázena četnými a častými komplikacemi, když je detekována, přirozený porod je nemožný. U plné placenty previa stěží dochází k její migraci směrem vzhůru.

Při částečném předložení se místo dítěte dostane do hltanu dělohy, ale zcela se nepřekrývá. Taková diagnóza má příznivější výsledek: místo dítěte může být vzhůru, komplikace jsou méně časté, v některých situacích může být porod přirozený.

Příčiny nízké placentace

Specialisté nejsou vždy schopni určit přesnou příčinu nesprávné implantace fetálního vajíčka u konkrétní ženy. Někdy se vývoj nízké placentace vyskytuje spontánně bez přítomnosti predispozičních faktorů. Lékaři však identifikují několik důvodů nesprávné implantace embrya. Většina z nich je spojena s děložními patologiemi, díky kterým nemůže být vajíčko plodu fixováno na správném místě:

  vrozené vady orgánu;

chronický zánětlivý proces (endometritida, pohlavně přenosné infekce atd.);

jizva na děloze v důsledku chirurgických zákroků;

benigní a maligní novotvary;

 • poškození stěny dělohy po potratu nebo kyretáži.
 • Někdy je nízká placentace spojena s abnormalitami embrya - jeho chromozomálními mutacemi, v důsledku čehož nemůže být fixována na fyziologickém místě. Patologie se objevuje také na pozadí závažných extragenitálních onemocnění, zejména u lézí oběhového systému a močení. Nízká placentace může být pozorována při přenášení dvojčat, když chorion jednoho z embryí roste v dolním segmentu dělohy kvůli nedostatku prostoru.

  Nebezpečí nízké placentace

  Nízká placentace sama o sobě neovlivňuje blaho matky, nebezpečí této patologie spočívá v možných komplikacích. Nejčastějším důsledkem neobvyklé polohy místa dítěte je vaginální krvácení. Při nízké placentaci dochází k červenému výtoku obvykle po 30 týdnech těhotenství, ale někdy ženu vůbec neobtěžují. Ve vážnějších případech může dojít k krvácení z dělohy ve 23-24 týdnech těhotenství.

  Důvodem krvácení při nesprávné placentaci je to, že dolní část dělohy je velmi roztažena kvůli nárůstu hmoty plodu. Místo dítěte nemá čas se přizpůsobit protažení svalové stěny, což má za následek mikroodpojení. Jeho vývoj je doprovázen vystavením cévy, což z ní vede k uvolnění krve.

  Krvácení s nízkou placentací má charakteristické rysy. Téměř vždy vznikají najednou, nejsou doprovázeni fyzickým nebo emocionálním stresem. Takové krvácení je často pozorováno v noci. Při nízké placentaci je výboj šarlatový a není doprovázen bolestí. Krvácení má sklon k neustálému recidivě.

  Na pozadí krvácení se někdy vyskytují průvodní komplikace - pokles krevního tlaku a anémie. Zhoršují přívod krve plodu, což může vyvolat jeho hypoxii - hladovění kyslíkem. Také hypotenze a anémie zhoršují pohodu a výkon nastávající matky.

  Při těžké chronické hypoxii se rozvíjí intrauterinní růstová retardace a fetální růstová retardace. S touto patologií nenarozené dítě zaostává v hmotnosti a délce od svých vrstevníků o dva nebo více týdnů gestačního věku. Retardace intrauterinního růstu a růst plodu mohou vyvolat vrozené patologie nervového systému a dalších orgánů, jakož i smrt v poporodním období.

  Neobvyklá poloha placenty někdy způsobuje nesprávnou polohu plodu - příčná (když je plod příčná k vertikální ose dělohy) a šikmá (když je plod umístěn v ostrém úhlu k vertikální ose dělohy). S výše uvedenými patologiemi není možné mít dítě bez chirurgického zákroku. Nízká placentace může také vyvolat pánevní prezentaci - pozici, ve které se plod rodí hýždě nebo nohama, což komplikuje průběh přirozeného porodu a často vyžaduje císařský řez..

  Nejnebezpečnější komplikací nízké placentace je spontánní potrat nebo předčasné narození. Jsou pozorovány v důsledku oddělení velké části dětského místa. Komplikace je doprovázena zkrácením délky děložního hrdla, odhalením vnitřního a vnějšího hltanu a nástupem porodu..

  Marina Aist - nízká placentace a umístění placenty jsou normální:

  Příznaky nízké placentace

  Poměrně nízká placentace se příliš dlouho neprojevuje. Hlavním a jediným možným příznakem této patologie je krvácení, které má následující charakteristiky:

  není doprovázena bolestí;

  není důsledkem fyzické aktivity;

  častěji pozorovány v noci a v klidu;

 • má tendenci se relapsovat.
 • Pokud je výtok z dělohy červené barvy doprovázen křečovitými bolestmi - jedná se o známku předčasného ukončení těhotenství. Nepřímé příznaky nízké placentace v reakci na opakovanou ztrátu krve jsou neustálá slabost, snížená výkonnost, „mouchy“ před očima, únava..

  Pokud dojde k krvácení z pochvy, měla by žena neprodleně vyhledat lékaře. Specialista provádí diferenciální diagnostiku, předepisuje léčbu, podle indikací, provádí nouzové doručení.

  Diagnostika

  V současné době se diagnóza „nízké placentace“ provádí pomocí ultrazvuku k detekci lokalizace místa dítěte v blízkosti hltanu dělohy ve vzdálenosti 7 centimetrů nebo méně. Ultrazvuk v 19-21 týdnech těhotenství odhaluje tuto patologii u 2-3% těhotných žen. V průběhu času však může placenta stoupat a zaujmout normální polohu v děložní dutině v době dodání.

  Při ultrazvukovém vyšetření mohou lékaři zaznamenat nepřímé známky nízké placentace. Patří mezi ně nesprávná poloha plodu - šikmá a příčná, stejně jako pánevní prezentace. S nízkou polohou placenty nemůže nenarozené dítě v posledních týdnech těhotenství klesnout na hrdlo dělohy, je vyšší než obvykle, což je vidět na ultrazvuku.

  Žena s odhalenou nízkou placentací by měla navštívit lékaře s určitou frekvencí, aby sledovala dynamiku patologie. Pokud je krvácení v anamnéze, porodník-gynekolog by měl nařídit nastávající matce, aby provedla krevní testy na indikátory železa a koagulace.

  Nízké placentační ošetření

  S diagnózou a bez krvácení potřebuje žena pečlivé sledování. V případě potřeby jí předepisují přípravky železa, které brání rozvoji anémie. Být doma, nastávající matka musí dodržovat jemný režim až do konce těhotenství.

  S nízkou placentou nastávající matky je sexuální život přísně zakázán. Měla by také vyloučit fyzický a emoční stres a věnovat dostatek času na spaní. Těhotná žena musí jíst správně a vyváženě, včetně libového masa, ryb, zeleniny, zelení, ovoce, obilovin, hnědého chleba, rostlinného oleje ve stravě.

  Pokud dojde ke krvácení, měla by žena okamžitě jít do nemocnice, kde jí bude předepsána pohotovostní léčba. Nastávající matce je předepsána kyselina tranexamová, kyslíková maska, kapátko s 0,9% roztokem chloridu sodného. Tato terapie pomáhá zastavit krvácení a vyrovnat ztrátu tekutin z krevního řečiště..

  Pokud tato opatření nemají požadovaný účinek, lékaři předepíší vážnější léky, které zastavují ztrátu krve. Pokud to nepomůže eliminovat krvácení, je ženě zobrazen nouzový výdej císařským řezem.

  Dodávka při nízké placentaci se nejčastěji provádí přirozeně. Během nich by měla být žena pod přísným dohledem lékaře, protože může dojít ke krvácení. Při porodu se často porodníci-gynekologové uchylují k umělému otevření močového měchýře. Indikace císařského řezu jsou opakující se děložní krvácení s objemem více než 200 ml, závažné současné krvácení a obecné kontraindikace k přirozenému porodu (nesprávná poloha plodu, klinicky úzká pánev atd.).

  Prevence

  K nesprávnému připojení placenty často dochází v důsledku narušení normální struktury děložní sliznice. Proto, aby se předešlo této patologii, doporučuje se nastávajícím matkám naplánovat těhotenství a vyhnout se potratům. Ženy by také měly včas léčit infekční a zánětlivá onemocnění pánevních orgánů.

  Při provádění řezu císařským řezem by měly být upřednostňovány řezy v dolním děložním segmentu a pokud možno (pokud je řez proveden podél středové linie břicha), je třeba se vyhnout chirurgickému zákroku v těle.

  Protože příčinou nízké placentace mohou být abnormality vajíčka, měla by nastávající matka plánovat početí. Před těhotenstvím se ženě doporučuje vést zdravý životní styl - cvičení, nemít špatné návyky, jíst správně a vyváženě.

  Nízká placenta: co ohrožuje a co dělat?

  Ve 14. týdnu těhotenství jsem nejprve udělal ultrazvuk. Ukázalo se, že placenta je umístěna velmi nízko a její spodní okraj dosahuje vnitřního hltanu, i když bez blokování. Když jsem se zeptal, jaké nebezpečí to může být, doktor řekl, že s takovým uspořádáním placenty je přirozené poražení nemožné, a to je absolutní indikace pro císařský řez. Řekla opakovat ultrazvuk za měsíc. Během samotné procedury se zeptala, jestli mě bolí břicho, jestli došlo k nějakému krvavému propuštění. Žaludek někdy bolí, ale nebylo tam žádné špinění.
  Nikdy jsem si nemohl myslet, že by to ovlivnilo mě. Neměl jsem potrat. Toto je moje první těhotenství. Vždy byla zdravá, silná, chodila na sport, snažila se jíst správně. Byl jsem si jistý, že porod zvládnu sám.
  Ale je to všechno hnus.
  Možná vám někdo řekne, co mohlo tuto pozici placenty způsobit, a co mohu udělat, abych ji pomohl zvýšit? A co je nejdůležitější, není pro dítě nebezpečné?

  Dano, neboj se první. Nízká placenta ve 14. týdnu nic neznamená. Šel jsem do nemocnice v 11. týdnu s těžkým krvácením, byl jsem si jistý, že jsem ztratil dítě. Ultrazvukové vyšetření ukázalo, že všechno bylo v pořádku s dítětem, TTT, ale byla placenta previa se zavřením hltanu, což bylo to, co krvácela. Okamžitě jsem byl však uklidněn a vysvětlil jsem, že placenta stoupá s růstem dělohy. Již v 15 týdnech nedošlo k překrývání, ale placenta byla stále nízká. Teď mám období 30 týdnů, placenta již vzrostla natolik, že neexistuje žádný náznak pro Caesarean. A konečně, placenta zaujme své místo po 36 týdnech. Takže se radujte ze svého těhotenství a buďte zdraví, všechno bude v pořádku.
  Ano, a nemusíte dělat nic zvláštního, pokud tomu tak není.

  Dano, měla jsem pro tebe všechno úplně stejné ve 14. týdnu. Přímo jeden na druhého. Doktor mi předepsal vypít jednu tabletu noshpy každé 4 hodiny. Ne více než 5 tablet denně. Jednu z metod zátěže můžete nahradit tabletou Mg B6. Současně, pastelový režim a minimální fyzická aktivita. To je nutné vydržet po dobu nejméně 12 dnů (nejlépe 2 týdny). : yogu:
  Mám teď 23 týdnů. A minulý týden mi ultrazvukové vyšetření řeklo, že moje placenta „postupuje“ a již stoupla o 4 cm. To je dobrý výsledek. Proto i nadále piju noshpu (ale už 3krát denně po jídle jedné tablety). Doufám, že všechno bude skvělé. Placenta nad 6 cm se však považuje za normální.
  Poraďte se se svým lékařem o noshpa a nebojte se. Protože nervy vždy vyvolávají napětí v děloze.
  Hodně štěstí.

  Stejnou věc jsem měl 14 týdnů. Je pravda, že mi nebyly předepsány žádné prášky. Jen fyzický klid a žádný sexuální život
  A při ultrazvukovém vyšetření po 24 týdnech se placenta již zvedla a všechno bylo v pořádku. Takže se neboj. Bylo mi řečeno, že v 90% případů placenta stoupá s růstem dělohy. Nejhorší je, když začne krvácení. Pak naléhavě potřebujeme navštívit lékaře. To však neznamená, že dítě může být ztraceno.
  Opatruj se! Zdraví pro vás a vaše děti

  Promiň, vůbec žádný sex? Do konce těhotenství?

  Většina matek má pravděpodobně podobný problém. Já také. Bylo zjištěno po 13–14 týdnech, nyní 18 týdnech, ale žádný zvláštní úspěch. Můj lékař mi dal jehly (Ona také dělá akupunkturu v gynekologii) a řekl, že musíte zvýšit placentu, zatímco je čas až 24 týdnů. Doufejme. Hlavní věc není být naštvaná. VŠECHNO BUDE V POŘÁDKU.

  Ano, co se týče sexuálních vztahů, zapomněl jsem to říct. Bohužel, absolutně žádný. Ale tady nám nedávají žádné prášky, považují to za zbytečné.

  a já taky.
  ve smyslu mnoha zdrojů jsem to slyšel s růstem dělohy
  placenta stoupá
  hlavní věc je klidný a pozitivní přístup

  Pokud mluvíme o sexuálních vztazích, pak pokud je žena potřebuje, ale nedostane je, děloha přijde v tónu (zatímco po orgasmu se naopak uvolní). Osobně jsem je během těhotenství nezastavil plnou placentou previa (hltan byl úplně zablokován).

  Při každodenních zobrazovacích technikách se moje placenta obtěžovala povznést se jen měsíc před narozením, ale také to bylo vítězství. A ona šla na dno, a předtím, 7 ultrazvukové vyšetření říkalo, že hltan byl blokován placentou.

  Vizualizační techniku ​​používalo mnoho žen, které jsem znal, a pomohlo téměř všem. Spočívá v prezentaci určitých obrázků, které pomáhají pochopit příčinu a odstranit ji. Nejčastěji je placenta velmi nízká u žen, které se velmi bojí, že ztratí dítě, a jako by uzavřely výjezd „dlaní“..

  Pokud chcete, můžete také vyzkoušet tuto techniku..

  A po 18 týdnech jsem měl na doppleru nízkou placentu a po 4 týdnech bylo všechno v tomto smyslu normální. Je pravda, že začali nastavovat zrání placenty 0-1 stupně (předčasně). A sex byl také zakázán, když byla nízká pozice.

  No až do konce těhotenství, ale dokud placenta nevystoupí. S nízko položeným platem prostě existuje riziko krvácení. Jakmile bylo všechno normální, odvážně jsem začal žít sexuální život. Přestože před tím jsme občas pracovali v rozporu se zákazy lékařů, ale sooooo pečlivě a ne hluboce.
  Hodně štěstí

  Děkuji vám všem moc! Začínám se uklidňovat. Myslím, že se opravdu bojím ztráty dítěte. Chtěl jsem to tak dlouho, ale můj manžel si myslel, že je příliš brzy. A pár dní po našem posledním rozhovoru na toto téma, když jsem mu slíbil, že o tom mlčím, otěhotněl jsem.
  Ekaterina Ivanova, a kde se můžete o těchto vizuálních technikách dozvědět více?

  Jen včera na kurzech nám to bylo řečeno. Během těhotenství placenta „migruje“ přes dělohu a výsledky prvního ultrazvuku zřídka zůstávají na stejné úrovni do konce těhotenství. Vzdálenost od krku k placentě u normálního porodu by měla být alespoň 50-55 mm - to se rovná polovině otvoru krku během porodu. Polovina, protože plný otvor je přibližně 10 cm, což znamená rovnoměrně 5 cm na stranu.

  Opravdu doufám, že do 40. týdne bude vše v pořádku.
  Postarej se o sebe a o bříško.

  S pozdravem, kancelářské sponky a dítě (33 týdnů)

  Podle výsledků ultrazvuku mě doktor „potěšil“, že placenta je nízká. Co to znamená, co ohrožuje? Na tuto otázku mi odpověděla: „vypijte Magne B6, Curantil a Actovegin a všechno bude v pořádku.“ Už mě jména děsí. Možná nějak bez nich?
  Také jsem nařídil sledovat sexuální odpočinek. A proč by to mělo být dodržováno? Ovlivňuje to žaludek nebo skutečnost, že se cizí těleso pohybuje uvnitř? Nebo je moje vzrušení nebezpečné samo o sobě? Komu to lékař normálně vysvětlil, prosím sdílejte.

  Nováček,
  kolik týdnů máš?

  Vše záleží na tom, jak nízko se pharynx překrývá nebo ne. Ve skutečnosti na lhůtě záleží. Pokud je tato doba krátká, je pravděpodobnější, že v době dodání vzroste. Pokud ne, určitě Cesarean sekce.

  Nováček,
  Curantil, Actovegin a Magne 6 - jedná se o standardní těhotnou soupravu, která je předepsána každému v řadě - je to nutné, není nutné. Jsou k ničemu pro zvyšování placenty.
  Dalším faktorem je, na které zdi je placenta umístěna. Pokud přední - sto procent vzestup. Byl jsem někde uprostřed období byl 2 cm od krku, na konci 8, zdá se

  Začátečník, Pokud je placenta nízká, může to být problém při porodu. ve skutečnosti to nejčastěji stoupá.. pokud je doba krátká, pak byste se neměli vůbec bát.. ačkoliv stojí za to pozorovat mír, přesto však nezvedejte těžká břemena, ani trochu, nezatěžujte.
  megne B6 - takže neexistuje žádný tón, zvonkohra - pro krevní oběh, actovegin - pro prevenci hypoxie - nedostatek kyslíku.. ve skutečnosti nemají nic společného s nízkým připevněním placenty.
  sexuální odpočinek - to je ten případ - za prvé, zdá se, že orgasmus může vyvolat kontrakce dělohy - což může být v případě nízké placenty nebezpečné, a za druhé, pokud je sex dostatečně aktivní - je to téměř stejné jako fyzická aktivita ano i na tom samém místě, které je velmi blízké notoricky nízké placentě.. záleží na tom, jak jste zvyklí. Například omlouvám se za podrobnosti, líbí se mi to hluboce a hluboce, potřebuji stimulaci krku, protože můj orgasmus je v podstatě „děložní“. během těhotenství se mi zdá, že je lepší takové věci neudělat.. takhle jsme byli uneseni, a pak mi to krvácí, a pokud jemně a přesně, bez tvrdosti, může a může. ale osobně bych to zkusil bez orgasmu. Jsem tak klidná

  Mám funkční období 18 týdnů, ale nepamatuji si, kam se dostala
  Actovegine, možná bys to neměl vzít? Cítím se dobře, bez toxikózy, bez pálení žáhy. Takže, jak tomu rozumím, je příliš brzy mluvit o hypoxii.
  Další otázka: poté, co jsem začal brát Magne B6, začal jsem bít žaludek? To je reakce na lék nebo se placenta pohybuje?

  Nováček,
  Toxisóza a pálení záhy nemají nic společného s hypoxií. Hypoxie nemusí být s vámi, ale s plodem. Podívej se sám. Nechcete pít - nepijte. Pokud je klidnější pít, pijte to. Nejedná se o tak strašné léky, které byste v žádném případě neměli pít..

  Četl jsem o hypoxii a stále existují otázky.
  Nemám čerstvý vzduch než ostatní pracující Muskovité. Snažím se sedět ve večerních hodinách s otevřeným oknem, ranní a večerní procházky po dobu 30 minut. Vysoká hladina hemoglobinu - 122. Takové dovednosti se v mém životě často nestaly a pak najednou takové štěstí!
  Obecně se cítí dobře, škrábance a odřeniny se hojí rychleji (imunita je na úrovni), štítná žláza funguje na horní hranici normy (neexistuje žádný nedostatek jódu, kterého jsem se tak bála).
  Takže odkud pocházela moje hypoxie? A vím s jistotou, že pokud je plod dusivý, matka bude mít těžký čas. Příznaky jako toxikóza se časem zesilují.

  další otázka: Jak zácpa ovlivňuje nízkou placentu? Často sedím a sedím a nic tvrdě nefunguje. A pak si vzpomínám, že je to, jako byste se nemohli tlačit, a já začínám dítě přesvědčovat, aby zůstalo pevnější, že ho nevyhazuji, ale souseda. Možná pro takové případy existují laxativa nebo lidová léčiva?

  Nováček říká, že v Aktoveginu může růst ovoce velmi velké, takže se nemusíte angažovat, ale obecně - můžete a můžete pít ve vašem termínu. Doktor mě také předepsal, zatím mám na mysli - pít - nepít. možná vypiju jeden chod. žaludek může usrknout ze střev, ze skutečnosti, že děloha roste.. To bych nepřidělil Magne B6.

  Začátečník, od zácpy - více klepchatka, prořezávání. možná, pokud je to opravdu špatné - zdá se, že Dufalac může být pouze během těhotenství
  A co se týče hypoxie, odmítl jsi, četl jsi to nejhorší. není nutné, aby všechno bylo tak špatné.

  to je něco, ale nepřiznávám hypoxii a nebojím se
  Vím o ní slušně, protože Najednou napsala esej o nitroděložním vývoji dítěte. Proto jsem byl na úkor tabletů v pohotovosti.
  Mohu pít čaj pro hubnutí? Stále mám výhodu.

  Začátečník, no, ne, tento čaj rozhodně není nutný - jaké jsou jeho součásti? co když bude alergie, nebo se zvýší stejný tón? mnoho z těchto čajů zvyšuje motilitu střeva a svaly dělohy jsou velmi podobné svalům střev. nestojí za to dělat takové věci, IMHO. jíst lépe a více se pohybovat


  Hypoxie dívek není nedostatek čerstvého vzduchu. Jedná se o porušení spojené s narušením absorpce kyslíku tkáněmi. A můžete dýchat i koncentrovaný kyslík (který je smrtící), ale pokud je vaše mikrocirkulace narušena, je narušena práce respiračních enzymů na úrovni jednotlivých buněk (toxiny, hormonální nerovnováha atd.), Vazba kyslíku na hemoglobin a jeho rozpuštění v plazmě. pak stále nevstoupí do tkáně. A hypoxie plodu je nebezpečná.

  Nováček,
  Také jsem to měl. Ultrazvuk mě úplně vyděsil, řekl každý, nemůžete to vydržet. Pak mi doktor vše vysvětlil. Za prvé, klid a jen klid. Za druhé, po 20 týdnech dítě začne růst, děloha se zvětšuje a placenta by měla stoupat. (Vstal jsem). Pila jsem všechny tyto léky, pouze Actovigin stále zvyšuje svalovou hmotu, dítě vyroste rychleji.

  Všechno to kánoe (zvonkohra, actovegin. Magne B6 - ne, ale nikdy jsem neměl tonus) mi bylo předepsáno. Šel jsem do lékárny z konzultace, poctivě jsem koupil všechno, a pak přišla moje matka a zrušila mi všechny prášky.
  Dítě se narodilo 4 kg ve 38. týdnu (podle mých výpočtů - ve 39. roce). Hypoxie byla - ale mírná a vysvětlitelná (byla jsem příliš líná na to, abych chodila a byla obecně docela neaktivní). Hemoglobin kolem 100.

  Vřele doporučuji aktivní sexing během těhotenství - no, to! 8. měsíce jsem byl mimo modrou. No, kdyby to bylo po tobě? Chytil jsem nejmilejšího manžela s ponožkami. Postarej se o muže!

  Čaj na hubnutí nemůže v žádném případě - ne. Můžete - půst dní. Je užitečné si přečíst informace o programu Sybarite a vyložit na koktejlu Sybarite.

  Ano, je mi líto manžílek! Samozřejmě, že drží, neukazuje svou mysl, ale pořád si toho všimnu. Přemýšlel jsem o tom, možná ho alespoň občas rozmazlíš
  A pokud jde o hubnutí, moje myšlenka se vkradla: tento týden vážil 2krát s intervalem dne, na lačný žaludek a ve stejném oblečení. Takže poprvé mám 74 kg a příští ráno už 72 800! Spojuji to s retencí tekutin. Jak zkontrolovat doma? Nechci doktorovi nic říct - je to úplně děsivé.

  Začátečník, jak se říká - je možné, pokud pečlivě.. ale je možné tolerovat, zatímco placenta stoupá.
  a takové rozpětí váhy je normální, téměř každý má kilogram nebo dvě další váhy večer... stačí jít k lékaři s ranním jídlem, nejlépe s prázdným střevem.. a vše je v pořádku... kromě toho vše, co říká lékař, lze filtrovat.

  Nováček,
  Můžete být zaměňováni s počítáním spotřebované a uvolněné tekutiny. Během dne si spočítejte, kolik jste vypili (plus polévka plus šťavnaté ovoce) a odepsali (můžete bezpečně zlikvidovat 500 g na přírodní výpary).
  A tak - podívejte se na kroužky s gumou z ponožek.

  Říká se, že dochází k otoku vnitřních orgánů. Nejprve se zdá, že si toho nevšimli, a poté, když je to znatelné, okamžitě do nemocnice na „odvodnění“. Rozhodl jsem se tedy znovu zkontrolovat

  Moje nízká placenta byla stanovena na 21 týdnů, byla připojena kvůli nízké mykoplazmě. Z tohoto důvodu selhání, nízká hladina hemoglobinu, fetální anémie atd. Jakmile byla mykoplazma vyléčena, placenta padla na své místo. Dítě se vyvíjí normálně, TTT

  A mám dívky, které mají zázraky s placentou! Ve 18 a 23 týdnech to Uzi udělal, bylo napsáno nahoře před placentou. A den před včera jsem to napsal - na nižší pozici, no, a jak to může být? K doktorovi se dostanu až v neděli. Četl jsem informace na internetu všude, kde se říká, že placenta by měla stoupat. Nerozumím ničemu

  Dívky, ví někdo, jestli silné namáhání toalety může způsobit výhřez placenty? Na posledním ultrazvuku jsem měl normální, ale nedávno tu byla silná, promiňte zácpu. Teď se obávám, že by z toho mohla placenta sestoupit, některé pocity jsou pak podivné ve velmi dolním břiše

  Když jsem byl těhotný, byl jsem současně s konzultací sledován v Centru pro sledování nemocí a nemocí. Tam, asi 20 týdnů, jsem dostal normální umístění placenty, poté jsem po pár týdnech udělal ultrazvuk na klinice, napsal prezentaci, šel na můj LCD s otázkou, jak by to mohlo být, placenta šla dolů, což lékař strávil oči, říkají, že placenta NELZE DROP, ale POUZE RIZE. Pak se rozběhl manažer se stejnýma očima, začal mě zastrašovat a říkal, že prezentace je hrozná věc, že ​​pokud se začne odloučení, pak mě ani sanitka nepřivede do nemocnice, že bych se měl chovat jako k porcelánové váze. A sedím tak klidně a říkám, že nejprve dokážete, že existuje prezentace, a pak zastrašujete lidi k smrti. Z nějakého důvodu jsem uvnitř cítil, že nemám nic podobného, ​​dobře, placenta nemohla jít dolů, pak lékař, který provedl ultrazvuk v Centrálním záchranném středisku, je velmi kvalifikovaný. Výsledkem bylo, že poté, co jsme o týden později provedli ultrazvukové vyšetření na stejné klinice, ukázalo se, že nedošlo k žádné prezentaci s tím, že se jednalo o chybu
  Takže tady je to, co chci říci, nebojte se v předstihu, PLACENTA MÁ VLASTNICTVÍ RŮSTU A RIZIKOU NA STĚNĚ, ALE NENÍ ZNEŠKODENO. Doporučuji, abyste se uklidnili, udělali ultrazvuk za týden s dobrým lékařem! A nalaďte se jen pro to nejlepší.

  Tak tady jste. byl dnes v ordinaci lékaře, ani nevěnoval pozornost umístění placenty. A když jsem mu to řekl, odpověděl jsem, že situace, ať už to bylo cokoli, byla pro mě normální a nemělo se čeho bát. Obecně, jaký je pro mě rozdíl, kde se nachází všechno, když je vše na svém místě. vydal za měsíc ultrazvuk, podívejme se, co tam bude.

  Obecně jsem se uklidnil

  Také mi řekli, že nejhorší věcí je prezentace, je to nemožnost přirozeně porodit dítě. Ale to se projevuje i během těhotenství (krvácení), dobře, ultrazvuk samozřejmě ukazuje.. Zdá se, že nízká placentace není příliš děsivá: i když se odloučení začne, hlava ho vymačkne a proč se nevylupuje. Někdy, aby hlava brzy klesla, propíchnou bublinu. Je mnohem horší, když normálně připojená placenta exfoliová, i když se říká, že k tomu dochází jen zřídka..

  Mám také malou rostlinu 3,1 cm nad vnitřním hltanem a navíc se nezvýšila z 13 týdnů na 23 týdnů, obávám se také, říkají, že může stále stoupat - je čas.
  Doufám

  říkat, že placenta NELZE DROP, A POUZE RISE

  Měl jsem regionální. Po 28 týdnech je o 5,2 cm vyšší než vnitřní hltan vstal. A dnes, po 32 týdnech, dochází k vnitřnímu hltanu opět regionální. Ultrazvuk je dobrý, kvalifikovaný uzist. Co dělat a komu věřit. Teď to vážně chápu. A nebojím se císařského řezu, ale krvácení


  Ultrazvuk půjdu za 32 týdnů a opravdu doufám, že placenta vzroste, ale prozatím se snažím o ničem přemýšlet, jinak se zblázním

  Ahoj všichni!
  Mám také nízkou placentu, zatímco blokuji hltanu. Ale je nám 17 týdnů, takže doufám, že všechno bude v pořádku a ona vzroste. Co všem přeji.
  Chtěl bych to objasnit na úkor abstinence. Je nemožné, aby do vás manžel vstoupil, nebo je nemožné, aby se orgasmus a děloha uzavíraly. Prosím, řekněte mi to, protože není vhodné, aby se doktor zeptal a manžel trvá na tom, abych to zjistil

  A mám také nízkou placentu. Termín 12 týdnů. Říká - to je normální. Pravděpodobně by měla stoupnout. Ale říká sexuální mír. Moje otázka zní: je to vůbec nemožné?! Říká, že nemůžete absolutně ai když opravdu chcete. je to stejně nemožné. Myslím, že mě možná bojí?

  A také zvedání závaží. ne více než 3 kg. Jak to ?? Moje kočka váží 6,5. Že to také nemůžu vychovat. A jako mladé matky. Děti váží něco víc. Nebo můžete nosit a nemůžete zvednout - tuto chvíli jsem se neptal. Máme výstavu. proč bych teď neměl jít?

  Hlavní věc je, že se cítím naprosto normální!

  I já, na ultrazvukové vyšetření 13 týdnů řekl chorion podél přední stěny, překrývá vnitřní hltanu. Lékař, který provedl ultrazvuk, řekl, aby nevěnoval pozornost tomu, že doba je stále malá a placenta pravděpodobně vzroste.
  Ale další lékař, na který jsem šel s výsledky ultrazvuku, řekl, že pokud dojde k překrytí vnitřního hltanu, pak se tato situace nezmění.

  »Přidáno později
  Mimochodem, řekli, že se nesmí zvedat, neskakávat, zdržovat se sexuální aktivity.

  ps Také mi byl přidělen ultrazvukový hematom v oblasti vnitřního hltanu, i když otázkou je.

  Dívky, zajímalo by mě, jak někdo odpoví..
  Nyní existuje mnoho nejrůznějších článků na toto téma. A chtěl bych vědět skutečný „život“.
  Je to vždy, když ultrazvukové vyšetření dává nízkou placentaci (zejména v raných fázích)? ?

  Proč bys? Navíc, pokud je nízká placentace detekována brzy. pak může placenta stále stoupat

  stonožka
  Samozřejmě, pokud je doba krátká - s největší pravděpodobností placenta poroste. Je to, jako by se „plazil“. Mimochodem, hodně záleží na kvalitě vybavení a zkušenostech lékaře, který provádí ultrazvukové vyšetření. Pamatuji si, že jsem musel udělat ultrazvuk s rozdílem týdne - měření byla velmi odlišná.

  Z lékařů Sechenovky vím, že pokud placentace zůstává nízká až do doby dodání, je to jasný údaj pro císařský řez

  Tatka_T, ve 12 týdnech jsem neměl jen nízkou placentaci, ale se zavřením vnitřního hltanu. na 17 již 2 cm nad hltanem. ve 24 týdnech již 6 cm nad hltanem... takže stoupá pomalu.

  Ano, tato otázka mě také vzrušuje
  Je pravda, že moje placenta nikdy nevystoupila: že za 13 týdnů, že ve 22 - částečně pokrývá hltan.
  Zpočátku jsem byl velmi rozrušený, ale teď je to normální - ani císařský řez mi nezabrání mít alespoň 3 z mých oblíbených karapuziků)))))))
  Ale stále doufám, že placenta zaujme mysl a vstane

  Během obou těhotenství do 20 týdnů byla moje placenta „dole“. Během jejího prvního těhotenství, 32. týdne, se zvedla dost vysoko, abychom se narodili sami. A nyní, obecně, ve spodní části dělohy (spodní část je úplně nahoře). A pokud se však před porodem (36. a další) nezvýší, zůstane císařský řez. Ale v raných fázích je to pro mnoho níže, je to normální.

  Co ohrožuje nízké umístění placenty

  Ženské tělo je velmi odlišné od muže. Toto tvrzení je dobře známé, ale ne každý chápe, jak se liší. Ale v ženském těle se v případě potřeby objeví nové orgány, a když jejich potřeba zmizí, zmizí beze stopy. Neuvěřitelná pravda?

  Situace vyžadující ženu s tak úžasnými schopnostmi je jednoduchá a zřejmá - těhotenství. Toto období je charakterizováno vývojem dokonce 2 dočasných orgánů: corpus luteum a placenty. Je pravda, že se neobjevují současně, ale postupně.

  Oba tyto orgány mají velký význam pro vývoj dítěte a zachování těhotenství. A bohužel, oba mohou mít různé patologie. Toto je oddělení placenty a různého počtu cév na pupeční šňůře a nízko umístěné placenty. Posledně jmenovaný je mimochodem nejběžnější. Co znamená nízká placenta? Otázka je složitá, nejdřív musíte pochopit, co je placenta.

  Co je placenta

  Ještě před začátkem těhotenství, uprostřed menstruačního cyklu, se začíná vyvíjet corpus luteum - orgán zodpovědný za produkci progesteronu, který je nezbytný pro přípravu endometria pro implantaci oplodněného vajíčka, jakož i pro implantaci a udržení těhotenství. Korpus luteum je tvořen v místě folikulu, který uvolňuje zralé vajíčko do vejcovodu.

  Další osud corpus luteum závisí na tom, zda došlo k početí. Pokud vajíčko nebylo oplodněno, pak při menstruaci vyjde z krve a korpusové luteum se postupně degraduje, to znamená, že se rozpustí. Dojde-li k oplodnění, pak luteum corpus zůstane aktivní po dobu dalších 4 měsíců - dokud není vývoj placenty dokončen..

  A odkud placenta pochází a proč je to nutné? Placenta se vyvíjí po implantaci vajíčka. Do této doby již má slušnou zásobu buněk, které se po implantaci dělí na dvě části: plod se následně bude vyvíjet z jedné a membrány a ve skutečnosti z druhé placenty. Podivný detail: samčí část DNA plodu vajíčka je zodpovědná za vývoj placenty a membrán.

  Placenta je plně tvořena 16. týdnem těhotenství, avšak až do 36. týdne roste, protože dítě potřebuje stále více kyslíku a živin. Stejně jako každý proces v těle, může dojít k rozvoji placenty s porušením. Jedna z možných patologií se nazývá nízká placentace během těhotenství..

  Mimochodem, k samotné výměně mezi těmito dvěma organismy dochází právě přes placentu. Jak vidíte, význam placenty pro udržení těhotenství je obtížné přeceňovat.

  Typy umístění placenty

  Placenta je obvykle připevněna k zadní části dělohy blíže ke spodní části. Stojí za zmínku, že děloha je převrácená nádoba a její dno je umístěno nahoře. Toto je nejoptimálnější volba pro umístění placenty. To však není vždy pravda. V některých případech je placenta připevněna k přední stěně. Co také není patologie.

  Nízká placenta během těhotenství je mnohem nebezpečnější. Pokud je placenta umístěna nízko, je vystavena silnějšímu tlaku plodu a i při jakémkoli vnějším účinku se zvyšuje riziko poškození placenty nebo jejího oddělení. Navíc v pozdějších fázích může aktivní pohybující se dítě také poškodit placentu nebo sevřít pupeční šňůru.

  Další nevýhodou nízkého umístění placenty je to, že spodní část dělohy není zásobována krví ani dnem. To vše je plné hypoxie plodu - akutní nedostatek kyslíku. Poloha placenty se nazývá nízká, pokud je mezi její spodní hranou a hltanu dělohy menší než 6 cm.

  Pokud je placenta umístěna nízko, ale podél zadní stěny dělohy, situace se s největší pravděpodobností napraví a placenta migruje do vyšší polohy. Přední stěna má větší tendenci se natahovat a migrace je pro ni také charakteristická, ale směr migrace je opačný: obvykle se placenta pohybuje naproti, dolů, k děložnímu čípku.

  Ještě složitější a nebezpečnější patologií umístění placenty je její částečná nebo úplná prezentace. Prezentace je stav, kdy placenta částečně nebo úplně zakrývá dělohu. Více o placentě previa →

  Důvody nízké polohy

  Nízká placenta během těhotenství může být způsobena řadou důvodů. Nejčastěji - různé druhy poškození sliznice dělohy. Může se jednat o zánět a infekční onemocnění a následky předchozích potratů a potratů, zejména pokud došlo ke kyretáži. Jizvy na děloze po císařském řezu a dalších gynekologických operacích mohou také zabránit fetálnímu vajíčku získat oporu v horní části dělohy..

  Placenta je nízká

  Důvodem nízkého umístění placenty během těhotenství může být patologie vývoje dělohy, včetně nedostatečného vývoje dělohy nebo jejího nepravidelného tvaru. Kromě toho se nízká placenta vyskytuje při více těhotenstvích..

  Příznaky nízké placenty

  Nízko lokalizovaná placenta se zpravidla nehlásí s žádnými příznaky. V některých případech se mohou objevit bolesti v dolním břiše nebo krvácení. Jedná se však již o příznaky placentárního narušení, nikoli pouze o nízkou placentaci.

  Pokud placenta není umístěna extrémně nízko k děloze, pak nemusí existovat žádné vnější příznaky. V tomto případě, ve 12. týdnu, se stanoví nízká placentace na plánovaném ultrazvuku.

  Jaká je nebezpečí nízké placentace během těhotenství??

  Jako každá patologie má nízká placentace řadu možných, ale ne nutných důsledků. Jaká je nebezpečí nízké placentace u těhotných žen? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte se ponořit hlouběji do fyziologie.

  Za prvé, plod roste v čase a stále více tlačí na spodní část dělohy. Pokud je placenta nízká a je také vystavena nadměrnému tlaku dítěte. To může vést k abrazi placenty nebo vaginálnímu krvácení a v důsledku toho existuje riziko potratu. Kromě toho je přísun krve do dolní části dělohy mnohem horší než v její horní části. V tomto ohledu může plod přijímat méně kyslíku a živin..

  To, co ohrožuje nízkou placentaci, je nyní jasné. Jaká je situace s placentou previa? To vše je pro něj také charakteristické. Je však třeba mít na paměti, že v tomto případě je placenta ve své nejnižší poloze a zažívá mnohem silnější tlak, v tomto ohledu jsou všechna rizika nízké placentace zesílena.

  Léčba a prevence nízké placentace

  Co když je vaše placenta nízká? Doporučení jsou velmi jednoduchá. Za prvé, nebojte se znovu. Ženy s touto patologií většinou nesou dítě bez problémů a rodí samy. K tomu obvykle stačí poslouchat lékaře a dělat, co říká. Nepotřebné vzrušení pravděpodobně nebude mít pozitivní vliv na těhotenství.

  Naneštěstí není možné léčení lékem s nízkou placentací během těhotenství. Ve většině případů lze jen očekávat, že placenta sama zaujme vhodnější místo. To je nejen možné, ale také nejpravděpodobnější. Děloha neustále roste, což přispívá ke změně pozice. Pokud je tedy u ženy diagnostikována nízká placentace ve 20–22 nebo dokonce ve 32 týdnech, nejedná se o trest. Předpokládá se, že před 36 týdny se může poloha placenty dobře změnit..

  Když si lehnete, udělejte si zvyk položit polštář pod nohy. A samozřejmě si nenechte ujít naplánované návštěvy u lékaře, a pokud vám gynekolog poradí, abyste si lehli pro zachování, nezanedbávejte tuto radu.

  A co lze udělat, aby se zabránilo nízké placentě? Především by se mělo zabránit potratům a potratům. Kromě toho je velmi důležité léčit všechny infekční a zánětlivé procesy včas a před těhotenstvím. Strukturální vlastnosti dělohy bohužel nejsou v naší moci opravit.

  Sex s nízkou placentací je kontraindikován a je třeba se také vyhnout nadměrné fyzické námaze. Nebudete moci běhat, skákat, zvedat závaží. Důvody, proč nemají sex, nejsou všem jasné, ale je to docela jednoduché. Placenta s touto patologií je velmi blízko děložního čípku, někdy 2-3 cm, a rytmické třes, napětí, kontrakce dělohy během orgasmu mohou způsobit oddělení placenty. Totéž platí pro fyzickou aktivitu..

  Nízká placentace

  Jaká je nebezpečí nízké placentace během těhotenství, je pochopitelné, ale co ohrožuje během porodu? Vše záleží na konkrétní poloze placenty. Ve většině případů dochází k porodu při nízké placentaci přirozeně.

  Pokud je placenta umístěna příliš blízko hltanu, bude možná plodová voda propíchnuta uměle. V tomto případě bude plodová hlava tlačit placentu do dělohy. Pokud se vyskytne placenta previa nebo pokud plod v děloze není správně umístěn, bude ženě proveden plánovaný císařský řez.

  Nízká placenta však není důvodem paniky. Zaprvé, dokonce s takovou patologií je snadné porodit dítě bez škodlivých následků a zadruhé, umístění placenty není stabilní až do 34 týdnů. Může se snadno změnit na výhodnější. Takže, pokud vám byla diagnostikována nízká placenta, musíte se naladit na nejlepší a dodržovat doporučení lékaře, pak bude vše v pořádku: dítě se narodí včas, přirozeně a bez komplikací.

  Články O Neplodnosti