Hlavní Zdraví

Nízká placenta během těhotenství, co dělat?

Během porodu dítěte se žena cítí zvláště: ne jako vždy. Toto období je jedním z nejkrásnějších v jejím životě. Ne však všechno jde hladce a bez mráčku. Navzdory pokroku v medicíně a nejnovějším metodám léčby a porodu může nastávající matka čelit mnoha problémům a obtížím.

Nejčastější diagnózy, které se dělají během těhotenství

Při čekání na dítě žena nemusí mít podezření, že ne všechno je v jejím těle hladké. Nastávající matka se nejčastěji potýká s různými hrozbami, které mohou narušit vývoj plodu v různých časech. Stojí za zmínku, že včasné ošetření v tomto případě pomáhá vyhnout se problémům v budoucnosti a zachránit život dítěte..

Další diagnózou, kterou často slyší ženy, které jsou v „gynekologické ordinaci“ ve „zajímavém postavení“, je nízké umístění placenty. Během těhotenství se mohou vyskytnout další problémy s tímto orgánem, to je ten, který se vyskytuje ve většině případů. Co je to patologie? A jak se s tím vypořádat?

Nízká placenta během těhotenství

Nejprve je třeba říci, že taková patologie může mít dvě formy. V prvním případě výměnný orgán zcela zakryje hltan. Ve druhé je placenta umístěna v malé vzdálenosti od vstupu do dělohy.

Diagnostikovaná patologie pomocí ultrazvuku. Během zákroku vidí lékař na monitoru vnitřní dutinu pohlavních orgánů a může přesně určit, v jaké vzdálenosti od hltanu je umístěn plod a místo dítěte..

Nízká placenta během těhotenství: co dělat?

Co by se v tomto případě mělo udělat? Jedním z nejdůležitějších bodů při stanovení diagnózy je období, ve kterém byla během těhotenství detekována nízká poloha placenty. Na tom závisí volba dalších taktik pro sledování ženy..

První trimestr těhotenství

Poměrně často je při prvním ultrazvukovém vyšetření (během těhotenství 12 týdnů) detekována nízká poloha placenty. V tomto případě není léčba poskytována. V některých případech lékař nemusí tuto skutečnost vzít v úvahu..

Placenta je samozřejmě nejdůležitější orgán, který navazuje kontakt mezi matkou a dítětem. Stojí za zmínku, že během těhotenství se může pohybovat nahoru. To je důvod, proč nepředepisují žádnou léčbu v tak krátké době a volí taktiku čekání a vidění.

Nízké umístění placenty během těhotenství v prvním trimestru rozhodně není nebezpečné. Jedinou výjimkou je, když orgán zcela pokrývá hltan.

Nízká placentace ve druhém trimestru těhotenství

Během druhého ultrazvukového vyšetření může být také nastávající matka nalezena s nízkým umístěním placenty (během těhotenství, 22 týdnů). V tomto případě je třeba vzít v úvahu vzdálenost, ve které se orgán nachází od hltanu. Pokud je menší než pět centimetrů, lékař předepíše příslušnou léčbu.

Poměrně často jsou ženám předepsány neplánované další ultrazvuk, pokud je v prvním trimestru nalezena nízká placenta. Během těhotenství 18 týdnů lékař znovu vyšetřuje děložní dutinu a posuzuje možná rizika. V každém případě zůstává taktikou čekání a vidění primární volba lékařů. Lékaři dávají šanci, že se orgán může migrovat ve třetím trimestru vývoje plodu.

Třetí trimestr

Pokud budoucí matka během těhotenství po dobu 20 týdnů zjistí nízkou placentu, je jí předepsána příslušná léčba. Je třeba poznamenat, že před tímto obdobím se gynekologové zdržují provádění opravy. Výjimkou jsou případy, kdy placenta zcela blokuje vnitřní hltan a dochází ke krvácení.

V posledním trimestru těhotenství se uvádí nízká poloha placenty, pokud je orgán umístěn méně než sedm centimetrů od vstupu do dělohy. V jiných případech můžeme předpokládat, že placenta rostla sama. Léčba nízké placentace zahrnuje následující činnosti.

Při plné prezentaci placenty ve všech stádiích těhotenství nebo s nízkým umístěním orgánu ve třetím trimestru je ženě předepsáno omezení fyzické aktivity.

Je přísně zakázáno zvedat těžké předměty a napětí. V některých případech se dokonce doporučuje projímadlo. To usnadňuje proces defekace a eliminuje napětí dělohy při návštěvě toalety.

U placenta previa jsou sedativa vždy předepisována. Mohou to být léky Valerian, tinktura mateřské sladkosti nebo vážnější léky, které se užívají pouze na doporučení lékaře.

Sedativa musí být neustále opilá. V opačném případě může jakákoli neočekávaná stresová situace vést k nežádoucím stahům dělohy a krvácení..

 • Pohlavní styk

Pokud má budoucí matka nízkou placentu, lékař doporučuje zdržet se intimních kontaktů. Takový odpočinek je předepsán, dokud se nezvýší metabolický orgán a nezmizí riziko krvácení.

Při plné placentě previa jsou sexuální kontakty vyloučeny po celou dobu těhotenství.

 • Užívání hemostatik

Pokud dojde ke krvácení, musíte naléhavě jít do nemocnice. Stojí za zmínku, že špinění je u placenta previa docela běžné, ale to není norma. Lhostejnost k takové situaci může ohrozit život nejen dítěte, ale i těhotné ženy.

K léčbě takové patologie lékaři předepisují hemostatika. Patří mezi ně tablety Tranexamu, dicinonová droga, lék Vikasol a další. V případě potřeby může lékař předepsat intravenózní nebo intramuskulární podání těchto prostředků.

 • Cesarean doručení

Pokud se však místo dítěte nezvýšilo na požadovanou vzdálenost od vnitřního hltanu, je ženě přiřazena plánovaná císařská řez. V tomto případě je přirozený porod nebezpečný pro život budoucí matky a jejího dítěte.

Závěr

Nyní víte, co dělat s nízkým umístěním nebo placentou previa. Žena s takovou diagnózou musí být pečlivě sledována a musí být přijata veškerá preventivní opatření..

Sledujte své blaho během tak důležitého období. Pamatujte, že nesete odpovědnost nejen za své zdraví, ale také za život svých drobků!

Nízká placentace během těhotenství

Existuje mnoho neuspokojivých diagnóz, které může žena slyšet v prvním a druhém trimestru těhotenství. Podle statistik 90% žen v práci zažívá problém s nízkou polohou placenty. Tato anomálie může být plná nebezpečí pro zdraví matky a dítěte. Chcete-li snížit riziko předčasného ukončení těhotenství, musíte pravidelně sledovat stav klinických testů a diagnostického ultrazvuku.

Co je placenta?

Tento jedinečný orgán má mnoho jmen: chorion, místo dítěte, poslední. Jedná se o výjimečný orgán, který se v těle ženy tvoří pouze během gestačního období. Jedná se o zhutněnou skořápku, která se nachází na stěně dělohy. Hlavní funkcí tohoto orgánu je poskytnout plodu vše potřebné: kyslík, živiny. Kromě toho hraje placenta roli nitroděložního filtru, který zabraňuje virům, infekcím a škodlivým toxinům proniknout do krevního oběhu matky.

Společná chorálská místa

Při zdravém a normálním těhotenství je placenta umístěna v děložní dutině, blíže k jejímu dnu (horní okraj) nebo na zadní stěně. V těchto oblastech jsou nejvýhodnější podmínky a optimální průtok krve.

V praxi existují případy, kdy je placenta umístěna blíže k děloze (děložní hrdlo) nebo ji zcela blokuje. Tyto anomálie se nazývají nízká placentace během těhotenství nebo její úplné prezentace. Pro normální vývoj plodu a příznivé těhotenství by neměla být placenta snížena o více než 6 cm od dělohy. Pokud je zjištěna skutečnost umístění chorionu na vzdálenost menší než 6 cm (v lékařské praxi - 2 cm), provede se diagnostika nízké placentace. Díky lokalizaci placenty přímo na krku dělohy mluví o úplném představení místa dítěte.

Při diagnostice tohoto stavu lékaři bezdůvodně uplatňují zásadu vzdálenosti šesti centimetrů. Tento indikátor je způsoben anatomickou strukturou ženských reprodukčních orgánů. Nejlepší tok krve a podmínky pro tvorbu a fungování placenty jsou v horních lalocích dělohy.

Detekce nízké placentace ve 20 týdnech těhotenství je vážná diagnóza, ale s příznivými prognózami. Až po dobu 34 týdnů - placenta má tendenci stoupat a zaujímat správnou polohu. Úplná prezentace, která neprošla před uvedeným gestačním věkem, je indikací chirurgického zákroku, protože s sebou přináší komplikace při porodu a riziko fetálního života..

Co je tato nízká placentace během těhotenství??

Tato diagnóza se projevuje ve třech možných variantách umístění dítěte:

 • s podceňovaným umístěním placenty, ale nedochází k překrývání hltanu;
 • chorion je velmi nízký a částečně se uzavře nebo zvětší na děloze;
 • hltan je zcela blokován vytvořenou placentou.

V prvních dvou případech lékaři nevylučují možnost přirozeného narození dítěte, ve třetím případě pouze plánovaný císařský řez. To se vysvětluje skutečností, že při úplném uzavření dělohy působí placenta jako korek a nedovoluje plodu plodu sestoupit do pánevní oblasti. Situace, kdy placenta zcela blokuje hltan, je mnohem horší než nízká placentace. Taková diagnóza je nebezpečná nejen pro plod, ale také představuje riziko pro zdraví ženy a její následnou schopnost rodit a porodit děti..

Normálně by oplodněné vajíčko mělo proniknout vaginální stěnou, zatímco vytvoří specifickou depresi (mezeru), jmenovitě mezeru a nakonec změny placenty. V případě absence defektů na stěnách dělohy je vejce připojeno k zadní stěně nebo děloze. Vady, které mohou ovlivnit nesprávné umístění ovocného vajíčka, zahrnují:

 • jizvy po chirurgických potratech a zákrokech;
 • myomatózní uzly;
 • zdrsněné jizvy po císařském řezu (jizvy více než 5 let);
 • vrozené anatomické rysy.

Při nízké lokalizaci placenty existuje vysoké riziko rozvoje hypoxie a podvýživy plodu. Tyto stavy se nazývají závažné kyslíkové hladovění plodu, způsobují nenapravitelné poškození dítěte a mohou způsobit vývojové zpoždění. Také se vyplatí obávat předčasného odloučení a stárnutí placenty. Odpojení placenty může být úplné nebo částečné, tento stav je nebezpečný nejen vývojem krvácení, ale také tvorbou nitroděložního hematomu s neúplným oddělením a latentním krvácením. Čím větší je oblast exfoliace chorionu, tím větší je ohrožení života plodu. Konec konců, poslední se zlomenou integritou nemůže plnit všechny potřebné funkce.

Podle statistik pouze 95% žen s nízkou placentací ve 20. týdnu těhotenství, patologie přetrvává až 32 týdnů. Důvodem je neustálý růst a nárůst dělohy..

Přesto by měl pacient pravidelně navštěvovat lékaře a řídit se jeho doporučeními. To je charakteristické kvůli mnoha možným komplikacím a podmínkám, které mohou nastat při nízké placentaci před porodem, konkrétně:

 • vývoj krvácení;
 • předčasný porod;
 • potrat;
 • akutní hladovění plodu kyslíkem.

Příčiny

Lékaři obvykle nesouhlasí s příčinami této patologie. Existuje několik hlavních a menších. Předpokládá se, že nízké umístění chorionu je způsobeno anatomickou strukturou reprodukčních orgánů a strukturou pánve ženy. K tomuto jevu mohou přispět vrozené i získané defekty v důsledku negativních faktorů. Mezi zvláště ohrožené patří lékaři starší pacientky, které byly dříve těhotné. Předchozí zánětlivé procesy, sexuální onemocnění, potraty, vaskulární defekty pánevních orgánů mohou způsobit nízkou lokalizaci placenty.

Příznaky

Hlavní příznaky nízké placentace ve 21. týdnu těhotenství se objevují jako krvácení nebo těžké tažné bolesti lokalizované v dolním břiše, které jsou dány bederním pásem. Úzkostné příznaky se mohou objevit při fyzické námaze, silných nervových zážitcích, záchvatech kašle a při horkých lázních. Krvácení začíná malým a ostře nabírá sílu, když si všimne něčeho podobného, ​​stojí za to okamžitě zavolat sanitku nebo jít do nemocnice na vlastní pěst. To vede k neustále se zvyšujícímu tónu dělohy. Do 30. týdne těhotenství existuje riziko náhlého vývoje krvácení. Časté a pravidelné krvácení může vést k anémii a hypotenze. Tyto stavy pacienta jsou doprovázeny celkovou slabostí, letargií, bez ohledu na denní dobu, zhoršením stavu vlasů, nehtů a kůže.

Diagnostika

Diagnóza nízké placentace během těhotenství po 22 týdnech se provádí pomocí ultrazvuku. Zpravidla je nemoc detekována dříve, ale je možné o ní hovořit jako o patologii pouze z tohoto období těhotenství. Pomocí této metody výzkumu je možné získat přesný výsledek a vyhodnotit, jak nízká je placenta snížena v děloze. Další diagnostika stavu ženy při porodu a plodu je možná pomocí klinických krevních testů a fibrogenů. V kritických případech se uchýlí k invazivním technikám, ale mohou poškodit pacienta i plod. Mezi ně patří: amniografie, izotopové skenování. Konečný rozsudek může být učiněn po palpaci lékařem. V extrémních případech se provádí intravaginální vyšetření, ale je to velmi riskantní pro zdraví plodu..

Léčba

Mnoho žen, které slyšely diagnózu nízké placentace během těhotenství, doufá, že uslyší léčbu této patologie. Bohužel však neexistuje lékařské ošetření. Zde se můžete spolehnout pouze na skutečnost, že se prodloužením těhotenství se samotný chorion zvedne uvnitř dělohy.

Toto onemocnění vyžaduje neustálé monitorování pomocí ultrazvuku. Těhotné ženy s nízkou placentací by měly přijmout opatření a vést šetrný životní styl. Naprosto zakázáno:

 • zvedat závaží;
 • vést sexuální život;
 • jakákoli fyzická aktivita;
 • cestování veřejnou dopravou.

Lékaři doporučují odpočinek v posteli, při spánku byste měli nohy držet na kopci. Můžete se pokusit použít vizualizační techniku, kterou se můžete naučit podle pokynů psychologa. Vizualizace vyžaduje úplné soustředění myšlenek na myšlenku placenty, která neustále stoupá.

Doručení při nízké placentaci je vzácný případ. Důvodem je skutečnost, že chorion má tendenci migrovat až do 32-35 týdnů těhotenství. Jak roste plod a protahuje se děloha, placenta obvykle stoupá. Pokud je tedy během těhotenství po dobu 19 týdnů zjištěna nízká placentace, je pravděpodobné, že se do data narození všechno vrátí do normálu. Pokud k tomu nedojde, pak existuje riziko komplikací během porodu.

Hlavním nebezpečím, které spočívá v porodu s nízkou previa, je riziko narušení placenty, což zase ohrožuje život plodu. Pokud je plod v prezentaci hlavy, může se zastavit krvácení, které začalo oddělením placenty, při pohybu hlavou podél porodního kanálu. Chirurgická císařská řez je indikován pro pánevní prezentaci plodu.

Umístění placenty blízko okraje hltanu dělohy (méně než 6 cm) je považováno za indikaci pro volitelný císařský řez. Ale někdy lékaři stále dovolují pacientům s touto patologií porodit se sami. V tomto případě by se porod měl uskutečnit pod dohledem více než jednoho lékaře a kdykoli byste měli být připraveni na to, že možná budete potřebovat nouzový císařský řez.

Poté, co jste slyšeli rozsudek lékaře o nízké placentaci během časného těhotenství, neměli byste panikařit a být nervózní - můžete ublížit pouze negativními myšlenkami a postoji. Stojí za to postarat se o sebe a čekat na pozdější rande. Hlavní věc je optimistická nálada a pozitivní emoce.

V mnoha evropských zemích se tato diagnóza provádí až do 32 týdnů těhotenství a nejde o patologii, ale týká se pouze stavů, které vyžadují pečlivou pozornost lékaře a kontrolu pomocí ultrazvuku..

Co ohrožuje nízkou placentu previa během těhotenství a co je třeba udělat pro zvýšení placenty?

Co je placenta, myslím, že víte. Je to nejpřímější vztah ke zdraví plodu. Nízká placenta previa během těhotenství dnes ohrožuje mámu a dítě a my budeme analyzovat. Otázka je poměrně složitá a vyžaduje seriózní pozornost.

Co je placenta

Placenta se u ženy objevuje pouze v období těhotenství. S porodem jde s dítětem. V lidech se toto tělo nazývá také dětským místem a po narození. Jeho hlavním úkolem je poskytnout dítěti všechny potřebné prvky.

Placenta má ve skutečnosti řadu funkčních povinností:

Přesto je hlavním úkolem tohoto těla chránit plod před nepříznivými podmínkami prostředí. Když je vše v pořádku, neexistují žádné patologie, pak se vývoj dítěte v děloze objeví, jak je definováno přírodou.

Co je to patologie

Za normálních podmínek by měla být placenta připevněna k zadní nebo boční stěně reprodukčního orgánu. Když to lékař pozoruje ve spodní zóně orgánu, měl by se mluvit o abnormálním vývoji placenty. Co?

Prezentace znamená, že místo dítěte se nachází na cestě, kterou musí dítě projít prací. V ideálním případě je placenta umístěna za dítětem, případně vyjde po narození dítěte. Pokud má žena nízké umístění placenty podél přední stěny dělohy, je to hrozba nejen pro dítě, ale také pro samotnou matku..

Nízká placentace je vlastní mnohem dříve. Během těhotenství, 20 týdnů porušení, a tato prezentace částečného nebo okrajového druhu, se nachází u 10% žen. Ale s růstem plodu může placentární orgán povstat.

Proto je patologie do 30. týdne již nalezena u 3% a před porodem - méně než u 1% matek. Často se zajímají o otázku - může placenta migrovat směrem dolů s prodloužením doby? Taková patologie není známa. Naopak, tělo, jak ukazují statistiky, stoupá a patologie je minulostí.

A to je čas, aby si každá žena mohla užívat svého postavení. S tím pomohou šaty pro těhotné a kojící matky světa. Pro oblečení byla vybrána tenká, ale velmi příjemná tkanina dresu. Optimální délka, krátký rukáv, skvělé pro podzim a zimu. Díky dvojité horní části může maminka snadno kojit své dítě.

Druhy porušení

Patologie může být ve skutečnosti několika typů:

Když mluví o plné formě patologie, znamená to, že se vnitřní hltan zcela překrývá. Podmínka má jeden z nejzávažnějších důsledků. Co je nebezpečné? Například spontánní krvácení, které je pro matku smrtelné. A neúplné překrývání je také nebezpečné, v tomto případě je přirozená práce obtížná.

Pokud je prezentace nízká, je placentární orgán umístěn výše než vchod do děložního hrdla. Současně však do posledního, ne více než 7 cm, je otevřen vnitřní hltan. Pokud je placenta ve spodní části a na okraji hltanu, pak se tento typ patologie nazývá nízkým okrajem.

Nízká placentace po 22 týdnech - to lze změnit. Ale dívka musí být při porodu opatrná. Mimochodem, patologie je dána, pokud je porušení větší než 3 cm. A pokud je detekována nízká placenta previa pouze 1 cm, pak bychom neměli mluvit o porušení.

Proč se toto děje

Na mnoha online fórech diskutují ženy o důvodech, proč se může patologie vyvíjet. Ale nemohou dosáhnout konsensu. Ve skutečnosti tento proces nemůže být ovlivněn. Místo, kde se vytvoří novorozenec, je vždy spontánní, nikdy nemůžete předvídat, kde bude plodu klesat.

Existují však okolnosti, které zvyšují riziko patologie:

 • porušení struktury dělohy;
 • patologie ženských orgánů;
 • chirurgické operace.

Prezentace na přední stěně je často spojena s vícenásobným těhotenstvím. Nejedná se o patologii, ale vyžaduje to vážnou pozornost. Nízká zadní prezentace téměř vždy končí příznivým výsledkem - na konci těhotenství se porodní kanál úplně otevře. A pokud je přední strana nízká, pak existuje riziko propletení pupeční šňůry plodu.

Jak se chovat

Může žena sama určit nízkou placentalitu? Ne.

Pokud by však objevila následující příznaky, měla by okamžitě kontaktovat specialistu:

 • výtok krví;
 • bolest v podbřišku;
 • závrať.

Specialista přesně ví, co dělat v této situaci. Zpočátku pošle ultrazvukové vyšetření. A provede inspekci. Jako takové není třeba žádné ošetření.

Musíte však znát následující:

 • v prvním trimestru, po 12 týdnech, se nepociťují příznaky, protože placenta se pouze formuje, není nutná žádná léčba;
 • ve 2. trimestru se doporučuje po 18 týdnech odpočinek a omezení fyzické aktivity;
 • ve 3. trimestru, s výhradou rychlého vývoje patologie, lékař předepíše léčbu po 28 týdnech.

Co je tedy třeba udělat pro zvýšení placenty během těhotenství? Jedná se o komplexní terapii. Léčba se provádí pomocí eliminace svalových křečí, antianemických léků. Rovněž se provádí hormonální terapie a používají se hematopoetika..

Měl by být vyloučen sex při detekci prevence s nízkou placentou a další zátěže. Pokud splníte všechny požadavky a předpisy lékaře, můžete se vyhnout tomu nejdůležitějšímu - oddělení placenty, což je možné při nízké placentaci.

Pokud máte problémy s porodem dítěte, ale záleží vám na velké rodině, pomůže vám vozík s taškou CITIES na podvozku G4P (218G4P CITIES). S touto taškou se nemusíte namáhat, jen sbalte potraviny a jděte nakupovat domů.

Kola a rukojeť se mohou sklopit, takže je můžete snadno přenášet. K upevnění tašky na podvozku je nutné použít velký zadní popruh. Na spodních pásech jsou připevněny suchý zip. Velmi pohodlné použití, vše je promyšleno do nejmenších detailů.

Například uvnitř je kapsa, která se zavírá zipem, takže je vhodné do ní ukládat klíče a dokumenty. Taška se uzavírá zipem a suchým zipem. Snadno se vejde do tašky až 3 kg nákladu. Ti, kteří si tento vak již zakoupili, zanechají vděčné recenze o produktu. Zachránila kupce více než jednou.

Jak porodit?

Je zřejmé, že patologie ohrožuje blaho nejen dítěte, ale i matky, a proto by se k problému nízké previe mělo přistupovat důkladně.

Pokud je poslední nízká, pak existují dva možné scénáře:

 1. přirozený porod;
 2. císařský řez.

První možnost považují lékaři pouze za podmínky neustálého sledování pacienta. Kromě toho je zde důležitá zóna připojení placenty, povaha těhotenství a výskyt komplikací. Upřímně řečeno, lékaři jsou v bezpečí a často předepisují císařský řez.

A tady nic nezávisí na samotné ženě. Jediné, co mohu doporučit, je zaregistrovat se co nejdříve, aby se vyloučil abnormální vývoj těhotenství. Přesto však existují určitá pravidla, která ženě během těhotenství umožní vyhnout se mnoha problémům.

Například pravidelně navštěvujte gynekologa, abyste včas léčili patologie. Pokud se vám článek líbil, řekněte o něm svým přátelům na sociálních sítích. Po přihlášení k odběru blogu budete moci dostávat oznámení o nových článcích téměř okamžitě. K novým tématům!

S pozdravem Tatyana Chudutová, matka tří úžasných dětí!

Nízká placentace během těhotenství

Těhotenství je nejlepší období v životě každé ženy. Čekání na zázrak, úžasný pocit bití dvou srdcí najednou - jednoho a malého, poklepáním na rodící se dítě. Je nemožné si představit něco něžnějšího a uctivějšího. Kromě toho všeho je těhotenství také nejzajímavějším obdobím; období, kdy se žena více než kdy jindy zajímá o své zdraví. Hlavní ochranou dítěte během těhotenství je samozřejmě placenta. Jedná se o zahuštěnou část zárodečné membrány, pomáhá se trochu krmit a dýchat, přispívá k její imunologické ochraně. Placenta se tvoří kolem oplodněného vajíčka - ve stěně dělohy.

Nízká placentace během těhotenství: co to je

Placenta je zpravidla připevněna v těsné blízkosti dna (nejvyššího bodu) dělohy, protože právě zde se vytvářejí nejpříznivější podmínky pro její normální fungování, zejména je dokonale upraven průtok krve v cévách. Placenta, vytvořená ve vzdálenosti nejméně 6 cm od hltanu dělohy, se obvykle považuje za lokalizovanou..

Případy, kdy je placenta vytvořena ve spodní části dělohy, se nazývají nízká placentace. K tomu dochází, pokud je vejce zavedeno do spodní části stěn dělohy..

Příčiny nízké placentace během těhotenství

Odborníci uvádějí několik důvodů, proč může být placenta u těhotné ženy nízká. Jeden z nich spočívá v anatomických vlastnostech orgánů reprodukčního systému žen. K tomu mohou přispět vrozené patologie (fyziologické abnormality) a získané v důsledku expozice negativním faktorům. Nízká placentace může být výsledkem minulých zánětlivých procesů, genitálních infekcí a vaskulárních onemocnění pánevních orgánů nebo chirurgických zákroků v oblasti gynekologických orgánů. Těhotné ženy v pokročilém věku jsou také ohroženy nízkou placentací..

Placenta se vyskytuje nejčastěji u žen porodících více než jedno dítě. Všimněte si toho při provádění ultrazvuku. Pozice dělohy je lékaři neustále diagnostikována. Zejména provádějí ultrazvukové vyšetření - v 16, 24-26 a 34-36 týdnech mohou také provádět dynamické ultrazvukové vyšetření.

Jaké je nebezpečí nízké placentace?

Vzhledem k tomu, že placenta je blízko hltanu, díru částečně a někdy - i úplně - uzavře. V důsledku toho existuje riziko krvácení, oddělení placentární membrány a potratu.

Nízká placentace během těhotenství

Mechanismus vývoje nízké placentace

7-8 dní po početí vejde fetální vajíčko do děložní dutiny, kde se váže na jednu ze svých stěn. Normálně by k implantaci embrya mělo dojít v horní části orgánu. Fyziologická je poloha vajíčka plodu v děložním pozadí, ale může být umístěna na přední, zadní, pravé nebo levé straně. Pokud je embryo fixováno ve spodním segmentu, mluví porodník-gynekologové o prezentaci chorionu.

Asi 14. týdnem těhotenství se ze chorionu vytvoří placenta, jejíž místo připojení závisí na primární implantaci plodu. Děloha však roste po celou dobu porodu dítěte, takže někdy může být nesprávná poloha membrán fyziologická až do poloviny nebo na konci těhotenství..

Nízká placentace podél přední stěny je nejpříznivější patologickou možností, protože v důsledku svalů tisku je vnější děložní stěna dobře natažená, a tím se místo dítěte pohybuje.

Pokud je placenta umístěna na zadní straně orgánu, je šance na její normální polohu do konce těhotenství o něco nižší. Důvodem je skutečnost, že páteř je umístěna za dělohu, což jí nedovoluje příliš se protahovat.

Nízká poloha placenty by měla být odlišena od její prezentace. Druhá diagnóza má stejný etiologický a vývojový mechanismus, je však obtížnější verzí první. Placenta previa je patologie, v níž místo dítěte přechází do hltanu dělohy. Odborníci zdůrazňují úplnou a částečnou prezentaci.

S plnou prezentací placenta zcela pokrývá hltanu dělohy. Patologie je doprovázena četnými a častými komplikacemi, když je detekována, přirozený porod je nemožný. U plné placenty previa stěží dochází k její migraci směrem vzhůru.

Při částečném předložení se místo dítěte dostane do hltanu dělohy, ale zcela se nepřekrývá. Taková diagnóza má příznivější výsledek: místo dítěte může být vzhůru, komplikace jsou méně časté, v některých situacích může být porod přirozený.

Příčiny nízké placentace

Specialisté nejsou vždy schopni určit přesnou příčinu nesprávné implantace fetálního vajíčka u konkrétní ženy. Někdy se vývoj nízké placentace vyskytuje spontánně bez přítomnosti predispozičních faktorů. Lékaři však identifikují několik důvodů nesprávné implantace embrya. Většina z nich je spojena s děložními patologiemi, díky kterým nemůže být vajíčko plodu fixováno na správném místě:

  vrozené vady orgánu;

chronický zánětlivý proces (endometritida, pohlavně přenosné infekce atd.);

jizva na děloze v důsledku chirurgických zákroků;

benigní a maligní novotvary;

 • poškození stěny dělohy po potratu nebo kyretáži.
 • Někdy je nízká placentace spojena s abnormalitami embrya - jeho chromozomálními mutacemi, v důsledku čehož nemůže být fixována na fyziologickém místě. Patologie se objevuje také na pozadí závažných extragenitálních onemocnění, zejména u lézí oběhového systému a močení. Nízká placentace může být pozorována při přenášení dvojčat, když chorion jednoho z embryí roste v dolním segmentu dělohy kvůli nedostatku prostoru.

  Nebezpečí nízké placentace

  Nízká placentace sama o sobě neovlivňuje blaho matky, nebezpečí této patologie spočívá v možných komplikacích. Nejčastějším důsledkem neobvyklé polohy místa dítěte je vaginální krvácení. Při nízké placentaci dochází k červenému výtoku obvykle po 30 týdnech těhotenství, ale někdy ženu vůbec neobtěžují. Ve vážnějších případech může dojít k krvácení z dělohy ve 23-24 týdnech těhotenství.

  Důvodem krvácení při nesprávné placentaci je to, že dolní část dělohy je velmi roztažena kvůli nárůstu hmoty plodu. Místo dítěte nemá čas se přizpůsobit protažení svalové stěny, což má za následek mikroodpojení. Jeho vývoj je doprovázen vystavením cévy, což z ní vede k uvolnění krve.

  Krvácení s nízkou placentací má charakteristické rysy. Téměř vždy vznikají najednou, nejsou doprovázeni fyzickým nebo emocionálním stresem. Takové krvácení je často pozorováno v noci. Při nízké placentaci je výboj šarlatový a není doprovázen bolestí. Krvácení má sklon k neustálému recidivě.

  Na pozadí krvácení se někdy vyskytují průvodní komplikace - pokles krevního tlaku a anémie. Zhoršují přívod krve plodu, což může vyvolat jeho hypoxii - hladovění kyslíkem. Také hypotenze a anémie zhoršují pohodu a výkon nastávající matky.

  Při těžké chronické hypoxii se rozvíjí intrauterinní růstová retardace a fetální růstová retardace. S touto patologií nenarozené dítě zaostává v hmotnosti a délce od svých vrstevníků o dva nebo více týdnů gestačního věku. Retardace intrauterinního růstu a růst plodu mohou vyvolat vrozené patologie nervového systému a dalších orgánů, jakož i smrt v poporodním období.

  Neobvyklá poloha placenty někdy způsobuje nesprávnou polohu plodu - příčná (když je plod příčná k vertikální ose dělohy) a šikmá (když je plod umístěn v ostrém úhlu k vertikální ose dělohy). S výše uvedenými patologiemi není možné mít dítě bez chirurgického zákroku. Nízká placentace může také vyvolat pánevní prezentaci - pozici, ve které se plod rodí hýždě nebo nohama, což komplikuje průběh přirozeného porodu a často vyžaduje císařský řez..

  Nejnebezpečnější komplikací nízké placentace je spontánní potrat nebo předčasné narození. Jsou pozorovány v důsledku oddělení velké části dětského místa. Komplikace je doprovázena zkrácením délky děložního hrdla, odhalením vnitřního a vnějšího hltanu a nástupem porodu..

  Marina Aist - nízká placentace a umístění placenty jsou normální:

  Příznaky nízké placentace

  Poměrně nízká placentace se příliš dlouho neprojevuje. Hlavním a jediným možným příznakem této patologie je krvácení, které má následující charakteristiky:

  není doprovázena bolestí;

  není důsledkem fyzické aktivity;

  častěji pozorovány v noci a v klidu;

 • má tendenci se relapsovat.
 • Pokud je výtok z dělohy červené barvy doprovázen křečovitými bolestmi - jedná se o známku předčasného ukončení těhotenství. Nepřímé příznaky nízké placentace v reakci na opakovanou ztrátu krve jsou neustálá slabost, snížená výkonnost, „mouchy“ před očima, únava..

  Pokud dojde k krvácení z pochvy, měla by žena neprodleně vyhledat lékaře. Specialista provádí diferenciální diagnostiku, předepisuje léčbu, podle indikací, provádí nouzové doručení.

  Diagnostika

  V současné době se diagnóza „nízké placentace“ provádí pomocí ultrazvuku k detekci lokalizace místa dítěte v blízkosti hltanu dělohy ve vzdálenosti 7 centimetrů nebo méně. Ultrazvuk v 19-21 týdnech těhotenství odhaluje tuto patologii u 2-3% těhotných žen. V průběhu času však může placenta stoupat a zaujmout normální polohu v děložní dutině v době dodání.

  Při ultrazvukovém vyšetření mohou lékaři zaznamenat nepřímé známky nízké placentace. Patří mezi ně nesprávná poloha plodu - šikmá a příčná, stejně jako pánevní prezentace. S nízkou polohou placenty nemůže nenarozené dítě v posledních týdnech těhotenství klesnout na hrdlo dělohy, je vyšší než obvykle, což je vidět na ultrazvuku.

  Žena s odhalenou nízkou placentací by měla navštívit lékaře s určitou frekvencí, aby sledovala dynamiku patologie. Pokud je krvácení v anamnéze, porodník-gynekolog by měl nařídit nastávající matce, aby provedla krevní testy na indikátory železa a koagulace.

  Nízké placentační ošetření

  S diagnózou a bez krvácení potřebuje žena pečlivé sledování. V případě potřeby jí předepisují přípravky železa, které brání rozvoji anémie. Být doma, nastávající matka musí dodržovat jemný režim až do konce těhotenství.

  S nízkou placentou nastávající matky je sexuální život přísně zakázán. Měla by také vyloučit fyzický a emoční stres a věnovat dostatek času na spaní. Těhotná žena musí jíst správně a vyváženě, včetně libového masa, ryb, zeleniny, zelení, ovoce, obilovin, hnědého chleba, rostlinného oleje ve stravě.

  Pokud dojde ke krvácení, měla by žena okamžitě jít do nemocnice, kde jí bude předepsána pohotovostní léčba. Nastávající matce je předepsána kyselina tranexamová, kyslíková maska, kapátko s 0,9% roztokem chloridu sodného. Tato terapie pomáhá zastavit krvácení a vyrovnat ztrátu tekutin z krevního řečiště..

  Pokud tato opatření nemají požadovaný účinek, lékaři předepíší vážnější léky, které zastavují ztrátu krve. Pokud to nepomůže eliminovat krvácení, je ženě zobrazen nouzový výdej císařským řezem.

  Dodávka při nízké placentaci se nejčastěji provádí přirozeně. Během nich by měla být žena pod přísným dohledem lékaře, protože může dojít ke krvácení. Při porodu se často porodníci-gynekologové uchylují k umělému otevření močového měchýře. Indikace císařského řezu jsou opakující se děložní krvácení s objemem více než 200 ml, závažné současné krvácení a obecné kontraindikace k přirozenému porodu (nesprávná poloha plodu, klinicky úzká pánev atd.).

  Prevence

  K nesprávnému připojení placenty často dochází v důsledku narušení normální struktury děložní sliznice. Proto, aby se předešlo této patologii, doporučuje se nastávajícím matkám naplánovat těhotenství a vyhnout se potratům. Ženy by také měly včas léčit infekční a zánětlivá onemocnění pánevních orgánů.

  Při provádění řezu císařským řezem by měly být upřednostňovány řezy v dolním děložním segmentu a pokud možno (pokud je řez proveden podél středové linie břicha), je třeba se vyhnout chirurgickému zákroku v těle.

  Protože příčinou nízké placentace mohou být abnormality vajíčka, měla by nastávající matka plánovat početí. Před těhotenstvím se ženě doporučuje vést zdravý životní styl - cvičení, nemít špatné návyky, jíst správně a vyváženě.

  Nebezpečí nízké placentární vazby během těhotenství?

  Nízká placentace během těhotenství je jev charakterizovaný abnormálně nízkou polohou placenty. Tato odchylka může způsobit krvácení..

  Koncept nízké placentace

  Placenta plní řadu důležitých funkcí, včetně tvorby fetálního imunitního systému, dodávání plodu kyslíku, produkci specifických hormonů, díky kterým těhotenství pokračuje bez komplikací. V průběhu těhotenství chrání placenta plod před různými negativními faktory..

  Za normálních podmínek je placenta tvořena ve spodní části dělohy nebo na její zadní stěně. Při nesprávném připojení je tento orgán umístěn v blízkosti vnitřního hltanu děložního hrdla (ve vzdálenosti méně než 7 cm od něj).

  Ne vždy nízké umístění placenty na začátku druhého trimestru naznačuje problémy s ložiskem v budoucnosti. Pro mnoho lidí placenta stoupá s prodloužením doby těhotenství. V tomto případě je riziko komplikací sníženo.

  Pokud placenta částečně nebo úplně blokuje vnitřní hltanu dělohy, pak se tento stav nazývá placenta previa.

  V závislosti na umístění placenty se rozlišují tyto typy prezentace:

  • Částečný Spodní okraj placenty dosahuje vnitřního hltanu.
  • Kompletní. V tomto případě placenta zakrývá celou vnitřní hltanu dělohy. Za těchto podmínek se provádí císařský řez, protože placenta zakrývá porodní kanál. Císařský řez se provádí rutinně po 37–39 týdnech, protože pokud dosáhnete narození, můžete ztratit dítě a dokonce i ženu v práci. Koneckonců, během kontrakcí placenta odejde a způsobí krvácení u matky a hypoxii u plodu.

  S takovou odchylkou se setká 15% těhotných žen. Problém se nejčastěji vyskytuje u těch, kteří rodí poprvé. V primiparous placenta, obvykle se tvořil a fixoval normálně.

  Nebezpečí odmítnutí

  Nízká placentace je hrozba, protože může způsobit následující komplikace:

  • krvácení a oddělení placenty, které může způsobit potrat;
  • nedostatek kyslíku a živin v plodu;
  • vývoj anémie u těhotné ženy na pozadí častého krvácení.

  Pokud není možné porodit dítě v předepsané lhůtě, snaží se prodloužit těhotenství až na 37 týdnů, po které provedou nouzové porod. Je nemožné přitáhnout se k přirozenému porodu, protože pokud začnou stahy, můžete ztratit dítě i ženu při porodu..

  Příčiny tohoto jevu

  Důvody nízké placentace jsou:

  • minulé potraty jsou nejčastější příčinou;
  • historie infekčních chorob a zánětlivých procesů orgánů reprodukčního systému;
  • děložní myomy;
  • věk ženy od 35 let;
  • komplikovaná předchozí narození, stejně jako velké množství narozených dříve;
  • operace prováděné na děloze.

  Pozici placenty lze určit pouze ultrazvukem, protože nízká placentace se často neprojevuje.

  Příznaky anomálií

  Nízká poloha placenty může nastat takto:

  • pocit břicha v podbřišku;
  • kreslení bolesti v dolní části zad a břicha;
  • krvácení z pohlavních cest;
  • závratě a mdloby kvůli ztrátě krve;
  • nadměrná aktivita plodu nebo naopak jeho snížení;
  • záchvaty nevolnosti, zvracení;
  • snížení krevního tlaku.

  Příznaky jsou obvykle vzácné. Nejčastěji nalézají nízké umístění placenty na plánovaném ultrazvuku. Proto je nutné předepsané vyšetření absolvovat včas a také se vyvarovat fyzického a duševního stresu.

  Diagnostické metody

  Pro zjištění nízké placentace u těhotné ženy jsou předepsána následující vyšetření:

  • ultrazvukové vyšetření plodu;
  • vyšetření děložního čípku pomocí zrcadel, protože často je placenta previa kombinována se zkrácením a otevřením děložního čípku. Tento stav se nazývá isthmicko-cervikální nedostatečnost a může ohrozit ukončení těhotenství nebo předčasného porodu..

  Po potvrzení diagnózy odborník vydá doporučení pro nápravu situace a také určí potřebu léků.

  Způsoby, jak opravit stav

  Specifická léková terapie, která by mohla změnit polohu placenty, nebyla vyvinuta. Pokud příznaky nejsou vyjádřeny, pak stačí dodržovat doporučení týkající se životního stylu.

  Pokud se nízká placentace stane příčinou konkrétního klinického obrazu, doporučuje se ženě:

  • prostředky ke snížení tónu dělohy (Magne B6 + No-shpu, Papaverine atd.) ke snížení rizika spontánního potratu;
  • antihypoxická léčiva (Actovegin);
  • léky ke zvýšení hladiny hormonu progesteronu (Utrozhestan);
  • komplexy pro zvýšení hladiny hemoglobinu v krvi (přípravky železa);
  • léky ke stimulaci krevního oběhu a zlepšení výživy placentární tkáně (Curantil);

  Tyto léky jsou předepisovány od 28. týdne těhotenství, aby se prodloužil průběh těhotenství na požadované období.

  Pro obnovení hladiny ztracené tekutiny a zastavení krvácení může být ženě předepsána kapátka s roztokem chloridu sodného. V rámci nouzového ošetření - kyslíkové masky, hemostatický Tranexam.

  Nosit obvaz podporuje migraci placenty nahoru. Obvaz navíc snižuje riziko většího otevření děložního hrdla, protože snižuje hladinu fetálního tlaku na vnitřní hltanu děložního hrdla. Bandáž by měla být nošena výhradně na doporučení lékaře, protože v některých situacích může bandáž zhoršovat stav.

  V případě, že konzervativní metody nepomohly udržet těhotenství až do 37 týdnů, provede se císařský řez. Je také předepsáno pro:

  • progresivní oddělení placenty a velká ztráta krve těhotné ženy;
  • kritické snížení úrovně tlaku;
  • fetální utrpení podle CTG a Dopplera.

  Přirozené narození není vyloučeno, pokud je prezentace částečná.

  Pravidla chování pro těhotné ženy s nízkou placentací

  S diagnostikovanou patologií musí žena pečlivě sledovat své zdraví. Z toho vyplývá:

  • v případě atypického výtoku, bolesti v dolním břiše vyhledejte lékaře;
  • Nepoužívejte dřep nebo nízko nakloněný;
  • více odpočinku: v poslední fázi těhotenství se ženám doporučuje sledovat klid v posteli, zatímco dolní končetiny by měly být udržovány ve zvýšeném stavu, aby se zlepšil krevní oběh a zabránilo stagnaci v cévách;
  • vyhýbejte se obavám a stresu;
  • vzdát se fyzické aktivity;
  • odmítnout navštívit koupel nebo saunu;
  • odmítnout provést douching;
  • jíst správně: musíte zahrnout libové maso a ryby, zeleninu, zeleninu, ovoce, cereálie, rostlinné oleje, černý chléb, potraviny s vysokým obsahem železa (pohanka, čerstvá jablka, nízkotučné hovězí maso) a potraviny s vitaminem C za nejlepší asimilace železa;
  • zdržet se sexuální aktivity;
  • nedoporučuje se sedět se zkříženýma nohama, protože tato poloha narušuje normální krevní oběh;
  • vstát a jít pomalu spát do postele, aniž by trhal.

  Sexuální styk s placentou previa musí být zcela vyloučen. Odborníci uvádějí, že intimní život je v tomto případě možný, pouze pokud nedojde k oddělení placenty.

  Před pohlavním stykem a po něm je nutné provést hygienické postupy (bez vykočení). Během milování byste měli zvolit polohu, ve které bude tlak na dělohu minimální. V tomto případě by měla žena ležet na levé straně. Pohyb během sexu by měl být měkký, mělký.

  Průběh práce při nízké placentaci

  Způsob dodání závisí na závažnosti anomálie..

  Pokud existují důkazy, může být žena před porodem hospitalizována pro pravidelné sledování..

  Pokud se nastávající matka cítí dobře, neexistují-li komplikace, neexistují kontraindikace pro přirozený porod. V průběhu porodu se neustále monitoruje stav ženy, hladina krevního tlaku a poloha plodu.

  V 90% případů u žen s diagnostikovanou nízkou placentární placentou zaujímá placenta před porodem přirozené postavení. Díky tomu je možné mít přirozené narození.

  Pokud po 36 týdnech dojde k minimální nebo úplné placentě previa, je předepsán císařský řez.

  Co je nízká placentace a proč by těhotná žena s takovou anomálií měla být pod dohledem lékaře, je popsána v tomto videu:

  Nízká placentace je odchylka, ve které je placenta příliš blízko vnitřnímu hltanu dělohy. To vytváří nebezpečí pro plod a v některých případech i pro zdraví matky. Pro zlepšení stavu ženy a plodu jsou předepisovány některé léky. V závislosti na vlastnostech patologie jsou možné jak přirozený porod, tak císařský řez.

  Druhy nízké placentace během těhotenství, příčiny, příznaky

  Období těhotenství je jedinečné, dočasný orgán se vytváří při narození dítěte v těle ženy. Toto je placenta, která má nutriční, vylučovací a ochranné vlastnosti..

  Spojení mezi tělem matky a vyvíjejícím se dítětem je přes luteum corpus. Po 16 týdnech je nahrazena formovanou placentou, jejíž odchylky jsou pro plod nebezpečné.

  Co je placenta

  Po úspěšném implantaci oplodněného vajíčka do děložní dutiny začíná aktivní konstrukce tohoto důležitého orgánu. Amniotické vajíčko je rozděleno do dvou částí - první je embryo, druhou je samotná placenta. Vývoj jejích buněk poskytuje mužskou sadu chromozomů, takže oba rodiče musí projít fází plánování. V období 4 měsíců placenta zcela nahrazuje corpus luteum, včetně funkcí syntézy progesteronu.

  Spojuje také dva organismy - matku a dítě, poskytuje plodům živiny, kyslík a odstraňuje odpadní produkty. Vlastnosti bariéry vám umožňují chránit se před účinky toxinů, infekcí, snižovat škodlivé účinky nepříznivých vnějších faktorů - alkohol, nikotin, léky.

  Jak se nachází

  Děloha je převrácená céva, její dno je umístěno nahoře. V nome je placenta připevněna k zadní stěně, přímo u jejího dna. Toto je nejpříznivější poloha, ale také na přední stěně není odchylka od normy.

  Nízká placentace během těhotenství je umístěna, pokud je embryo připojeno ve spodní části, blíže k hltanu, a tedy k východu. Taková diagnóza je možná se vzdáleností menší než 6 cm mezi placentou a hltanem. To vede ke zvýšení fetálního tlaku a k riziku poškození a odpojení důležitých orgánů. Jak dítě formuje, dítě roste ve velikosti, během pohybu, může narušit pohyb v cévách, pupeční šňůře.

  Pokud je ve 2. trimestru nalezeno nízké umístění na zadní stěně, může se situace sama o sobě obnovit. Placenta až do třetího trimestru je schopna migrovat a stoupat nad nebezpečnou pozici. V případě umístění podél přední stěny existuje také možnost přemístění v důsledku sklonu k napínání vláken, zvyšuje se pravděpodobnost snížení dolů, blíže k hrdlu. Po pochopení, co tato diagnóza znamená, by nastávající matky měly vědět, proč existuje odchylka.

  Příčiny nízké placentace

  Tento stav může být vyvolán řadou faktorů. Nejčastější příčinou je poškození děložní sliznice - endometria. Způsobuje kyretáž při potratu, infekčních nemocech, potratech. Riziko vzniku nízké placentace se zvyšuje, pokud budoucí matka má jizvy po císařském řezu nebo jiných chirurgických zákrokech na reprodukčních orgánech..

  U vícečetného těhotenství je možná podobná odchylka. Lékaři také věnují pozornost atomovým rysům dělohy - nesprávnému vývoji, bicorn, ohýbání. Nejčastěji se patologie vyskytuje během druhého a dokonce třetího těhotenství, záleží také na věku matky, ohroženy jsou ženy ve věku 35 let. Můžete to diagnostikovat na plánovaném ultrazvukovém vyšetření, které se provádí v každém trimestru, možná za týden budete potřebovat druhý, abyste potvrdili předchozí výsledky..

  Příznaky odchylky se shodují s hrozbou potratu, krvácení, přetrvávající bolesti v podbřišku, ztráta vědomí.

  Nebezpečí nízké placentace

  Stejně jako jakákoli odchylka, nízké umístění nevede vždy k nebezpečným následkům. Rizika jsou spojena se zvýšením plodu podle načasování, dítě bude vyvíjet tlak na placentu, krevní cévy. V některých případech je nedostatek živin, kyslíku. V nejhorším případě je potrat způsoben placentární narušení

  Co ohrožuje nízkou placentu previa během těhotenství:

  • placentární narušení;
  • potrat;
  • předčasný porod;
  • nedostatečný příjem kyslíku a živin pro plod.

  Taktika doručení bude také záviset na poloze placenty. Nejčastěji s nízkým placentováním dochází k porodu přirozeným způsobem. S velmi blízkým umístěním děložního hltanu, menším než 6 cm, možná budete potřebovat punkci plodové vody. Pokud je prezentace plodu nesprávná, bude nutné mít císařský řez, pokud placenta zcela zablokuje porodní kanál, plánovaná operace nastane za 38 týdnů.

  Prevence

  Diagnóza - nízké umístění placenty během těhotenství, děsí mnoho nastávajících matek. Léčba však není nutná, pouze stálé lékařské sledování průběhu těhotenství. Ve většině případů žena porodí zdravé dítě sama a zvláštní umístění placenty tomu nebrání..

  Doporučení pro nízkou placentaci:

  • je nutné opustit sexuální život, je to obzvláště důležité, pokud je ve druhém trimestru nalezena odchylka, před okamžikem, kdy se rod placenty může samostatně zvednout nad hltan, s jakýmkoli kmenem existuje riziko narušení placenty;
  • musíte omezit fyzickou aktivitu, nemůžete zvedat závaží, sportovat, ani cvičit pro těhotné ženy, musíte řádně organizovat denní režim, poskytnout dostatek času na odpočinek, nastávající matka by měla spát nejméně 8-9 hodin;
  • v poloze na břiše zvedněte nohy na pohovku, polštář nebo váleček tak, aby byly mírně vyšší než úroveň těla;
  • vyhnout se cestování veřejnou dopravou, omezit také dobu cestování, pokud dojde ke krvácení, okamžitě se poraďte s lékařem, v takových případech je v nemocnici nutná nepřetržitá kontrola;
  • abyste se vyhnuli stresovým situacím, nepokojům, jakákoli zkušenost ovlivňuje tón dělohy, vede ke kontrakcím, takže se během tohoto období musíte chránit nejen před fyzickým, ale také před emočním stresem;
  • lékař může monitorovat stav těhotenství pomocí ultrazvuku, je nutné absolvovat všechna naplánovaná vyšetření, možná budete potřebovat druhé vyšetření k analýze dynamiky;
  • žena musí přehodnotit svůj životní styl, ukončit špatné návyky - alkohol a cigarety, normalizovat jídlo tak, aby nezískala nadváhu, což se stane další zátěží krevních cév.

  Hlavní prevencí nízké placentace je životní styl ženy, který vede ještě před těhotenstvím. Abyste se vyhnuli patologickým stavům během těhotenství, musíte si být vědomi svého zdraví.

  Správná výživa, zdravý životní styl, absence špatných návyků, včasná léčba infekcí a chronických chorob. Je nutné absolvovat plánované zkoušky u gynekologa, absolvovat všechny testy.

  Kromě sledování stavu reprodukčního systému vám lékař pomůže vybrat antikoncepci, která zabrání potratům, pohlavně přenosným chorobám. Zdraví budoucího otce je také důležité, za formování placenty je zodpovědný jeho genetický soubor. Ve fázi plánování těhotenství by se oba rodiče měli řídit všemi doporučeními reproduktora, je možné užívat léky ke zlepšení genového materiálu. Informovaný přístup páru pomůže zdravému dítěti narodit se.

  Články O Neplodnosti