Hlavní Zdraví

Nízká placentace během těhotenství

Těhotenství je nejlepší období v životě každé ženy. Čekání na zázrak, úžasný pocit bití dvou srdcí najednou - jednoho a malého, poklepáním na rodící se dítě. Je nemožné si představit něco něžnějšího a uctivějšího. Kromě toho všeho je těhotenství také nejzajímavějším obdobím; období, kdy se žena více než kdy jindy zajímá o své zdraví. Hlavní ochranou dítěte během těhotenství je samozřejmě placenta. Jedná se o zahuštěnou část zárodečné membrány, pomáhá se trochu krmit a dýchat, přispívá k její imunologické ochraně. Placenta se tvoří kolem oplodněného vajíčka - ve stěně dělohy.

Nízká placentace během těhotenství: co to je

Placenta je zpravidla připevněna v těsné blízkosti dna (nejvyššího bodu) dělohy, protože právě zde se vytvářejí nejpříznivější podmínky pro její normální fungování, zejména je dokonale upraven průtok krve v cévách. Placenta, vytvořená ve vzdálenosti nejméně 6 cm od hltanu dělohy, se obvykle považuje za lokalizovanou..

Případy, kdy je placenta vytvořena ve spodní části dělohy, se nazývají nízká placentace. K tomu dochází, pokud je vejce zavedeno do spodní části stěn dělohy..

Příčiny nízké placentace během těhotenství

Odborníci uvádějí několik důvodů, proč může být placenta u těhotné ženy nízká. Jeden z nich spočívá v anatomických vlastnostech orgánů reprodukčního systému žen. K tomu mohou přispět vrozené patologie (fyziologické abnormality) a získané v důsledku expozice negativním faktorům. Nízká placentace může být výsledkem minulých zánětlivých procesů, genitálních infekcí a vaskulárních onemocnění pánevních orgánů nebo chirurgických zákroků v oblasti gynekologických orgánů. Těhotné ženy v pokročilém věku jsou také ohroženy nízkou placentací..

Placenta se vyskytuje nejčastěji u žen porodících více než jedno dítě. Všimněte si toho při provádění ultrazvuku. Pozice dělohy je lékaři neustále diagnostikována. Zejména provádějí ultrazvukové vyšetření - v 16, 24-26 a 34-36 týdnech mohou také provádět dynamické ultrazvukové vyšetření.

Jaké je nebezpečí nízké placentace?

Vzhledem k tomu, že placenta je blízko hltanu, díru částečně a někdy - i úplně - uzavře. V důsledku toho existuje riziko krvácení, oddělení placentární membrány a potratu.

Nízká placentace během těhotenství: příčiny, příznaky, léčba

Placenta je jedinečný orgán, který se vytváří během těhotenství, aby chránil nový život v těle matky. Skrze to vstupuje do plodu kyslík, jídlo a také se odebírají životně důležité produkty dítěte. Po 12 týdnech těhotenství je chorion přeměněn na placentu, tj. Na orgán, který proniká nesčetnými krevními cévami.

V 16. týdnu těhotenství dochází ke konečnému zrání placenty. To však neznamená, že se růst skořápky zastaví. Pěstuje aktivně až 36 týdnů a poskytuje drobky velké množství živin a kyslíku. Příznivé podmínky pro rozvoj placenty se ne vždy vyvíjejí. Je to proto, že asi 15% žen zažívá nízkou placentaci. V zásadě je tato diagnóza určena ženám ve věku 30–35 let.

Co znamená nízká placentace?

Je považováno za normální, když je oplodněné vajíčko připojeno k zadní stěně nebo ke spodní části dělohy (umístěné nahoře). Tam se vytvoří placenta, pomocí které je dítěti zásobováno kyslíkem a oxid uhličitý je z něj odstraňován, stejně jako živiny.

Existují však také situace, kdy je embryo připojeno níže, blíže k východu z dělohy. To znamená, že umístění placenty je nízké. Můžete o tom mluvit, když je vzdálenost mezi hltanem (výstup z dělohy) a placentou menší než 6 cm.

Hlavní důvody

Nízká placentace u těhotných žen může být způsobena následujícími faktory:

 1. Těžká fyzická námaha na ženské tělo až do početí a v prvních měsících těhotenství.
 2. Potraty (vždy poškozují endometrium).
 3. Ženy nad 35 let.
 4. Děložní chirurgie.
 5. Předchozí infekce a zánět pánevních orgánů a reprodukčního systému.
 6. Přítomnost vrozených malformací dělohy a strukturálních rysů vnitřních ženských pohlavních orgánů.

Jinými slovy, jakékoli očištění, potrat a zánět velmi vážně poškozují endometrium. Oplodněné vajíčko prochází dělohou při hledání nejvyšší kvality a nejbezpečnějšího místa pro připevnění. A čím je nižší, tím horší je stav endometria.

Příznaky nízkého placentálního stavu

Známky, že placenta je nízká, jsou:

 1. Ultrazvukové vyšetření ve 12 týdnech těhotenství.
 2. V počáteční fázi si žena obvykle nevšimne žádné příznaky. V podstatě se začnou objevovat ve třetím trimestru, kdy je plod významný.
 3. Ve 20. týdnu je tato diagnóza potvrzena nebo vyvrácena ultrazvukem. To je zaznamenáno na ambulantní kartě těhotné ženy..

Nízké umístění placenty je také indikováno těmito faktory:

 1. Krvácející. Jeho tok závisí na hodnotě placentárního narušení. Pokud je odlupování malé, uvolní se trochu krve. Bolest v dolní části břicha nemusí být.
 2. Kreslení bolesti v dolní části zad a břicha.
 3. Únava a slabost.
 4. Nízký krevní tlak.

Se silným oddělením placenty a krvácení bude silné. V této situaci mohou být pozorovány následující příznaky: bolest v podbřišku, mdloby, únava, závratě. Skvrny obvykle začínají po zácpě, kašli, aktivních pohybech nebo zvýšené fyzické aktivitě. Pokud si všimnete i sebemenšího výtoku krve, okamžitě navštivte svého gynekologa.

Nebezpečí nízké placentace

Většina budoucích matek, které dosud nebyly tomuto fenoménu vystaveny, se začíná obávat: co znamená nízké umístění placenty, co je nebezpečné a jaké jsou důsledky?

 1. Díky blízkosti placenty k děloze je otvor zablokován, a proto začíná krvácení. Možný potrat v důsledku oddělení.
 2. Existuje zvýšené riziko, že dítě postrádá živiny a kyslík, protože počet cév v dolní děloze je nedostatečný.
 3. Pokud je placenta umístěna nízko na zadní stěně, pak jsou komplikace častější. Pravděpodobnost nápravy situace je však vyšší. V takových případech může docházet k vnitřnímu krvácení bez vnějších sekretů. V této situaci je v dolním břiše pocit tlaku způsobený akumulací krve a také menší bolest, která se postupem času zesiluje..
 4. Pokud je placenta umístěna nízko na přední stěně, pak s růstem plodu a dělohy se bude pohybovat a může zcela blokovat hltanu. Existuje vysoké riziko, že dítě bude propleteno pupeční šňůrou. V tomto případě musí žena dodržovat všechna doporučení odborníka a věnovat zvláštní pozornost svému zdraví.

Co se dá dělat

Nelze vyléčit tuto patologii. Placenta sama určila, kam se k ní připojit. Tam to bude lokalizováno. Pokud žena nezhorší celkovou pohodu a symptomy se nevyjádří, je třeba dodržovat řadu pravidel, která přispějí k normálnímu vývoji těhotenství:

 1. Vyhněte se konfliktům a stresovým podmínkám. Zkuste se ujistit, že emoce, které cítíte, jsou pouze pozitivní.
 2. Když ležíte, vaše nohy by měly být nad trupem. Chcete-li snížit tělo pod nohy, můžete si pod ně vložit polštář.
 3. S tímto onemocněním se nemůžete zabývat sexuálním životem.
 4. Vyhněte se přepětí a fyzické námaze (neskákejte, nejezděte rychle, vzdejte se sportu a nezvedejte závaží).
 5. Používejte veřejnou dopravu co nejméně.
 6. Dávejte pozor na správnou výživu. Je to díky němu, že dítě dostane přirozené vitamíny z vaší každodenní stravy.
 7. Pokud vidíte i drobné špinění, navštivte co nejdříve odborníka. Pokud je krvácení závažné, zavolejte sanitku.

Dodatečná opatření

I u těhotných žen, u nichž je vše normální, se doporučuje provádět preventivní opatření z nízké placentace. Hlavní metodou je užívat následující léky:

 1. Protidestičková činidla. Jejich použití zlepšuje průtok krve, snižuje schopnost tvořit krevní destičky a jejich lepení. To zlepšuje průtok krve v placentě a zabraňuje jeho oddělení. Tato vlastnost obsahuje lék s názvem Pentoxifyllin (Trental).
 2. Léky ke stabilizaci narušené práce placenty: cévní, jakož i ke zlepšení metabolických procesů. Mezi ně patří: dipyridamol, aktovegin, glukóza a vitamíny C, E, A.
 3. Tocolitics. Používá se nejen magnéziová terapie, ale také beta-adrenergní agonisté (Ginipral).
 4. Antispasmodika. Přednostně se užívají v raných stádiích, v době, kdy se nedoporučuje užívání doplňků hořčíku..

Kromě pozorování a základní léčby, těhotné ženy s diagnózou „nízké placenty previa“ potřebují soubor preventivních opatření, aby zabránily retardaci růstu plodu a zlepšily práci místa dítěte s tímto uspořádáním.

Dodávka za nízkou placentu

Nízká placentace se velmi často neobjeví až do porodu. Mnoho matek se obává, jak k porodu dojde s takovou zklamáním..

 1. V zásadě, pokud je stav těhotné ženy uspokojivý a neexistují žádné komplikace, dochází k narození přirozeně. Současně je však stav žen neustále sledován: počet sekrecí, krevní tlak, poloha drobků v lůně i puls jsou udržovány..
 2. Pokud je diagnóza potvrzena a po 36 týdnech těhotenství (vzdálenost od placenty k hltanu je menší než 2 cm), objeví se krvácení a řada nežádoucích příznaků, pak se porod provádí hlavně císařským řezem.

Jak zvýšit placentu během těhotenství

Vyvstává otázka, zda lze placentu zvýšit. Neexistuje žádný definitivní výzkum na toto téma. Pokud je placenta umístěna v blízkosti děložního čípku nebo na zadní stěně, pohybuje se mnohem pomaleji, než když je na přední stěně. To je způsobeno špatným přívodem krve zepředu. Z tohoto důvodu migruje místo dítěte při hledání nových plavidel.

Klinická opatření ke stimulaci pohybu placenty jsou následující:

 1. Ošetření ICN. Má se za to, že korekcí cervikální nedostatečnosti je možné vytvořit vhodnější podmínky pro migraci místa dítěte. To však nelze vždy provést, protože existuje vysoké riziko krvácení.
 2. Magnesia terapie. Odborníci se domnívají, že přípravky, které obsahují hořčík, přispívají k relaxaci myometria. A to příznivě ovlivňuje pohyb placenty. Tyto léky jsou prevencí předčasného porodu dítěte a zpomalením růstu embrya. Podobná terapie se provádí od druhého trimestru..

V 50% případů, ve třetím trimestru, placenta stoupá sama o sobě výš. V tomto případě se obvykle dosáhne normálních hodnot.

Kdy navštívit lékaře

Ve většině případů dochází k náhlým komplikacím s nízkou placentací. Například krvácení se může objevit okamžitě po spánku, pokud jste dosud neprovedli žádné pohyby. Zpravidla není bolest.

V takových situacích naléhavě konzultujte gynekologa:

 1. S výskytem akutní bolesti v břiše.
 2. Pokud se pohyby zastavily nebo prudce zvýšily.
 3. Když dojde i k mírnému rozmazání hnědého výboje.

Žena s podobnou diagnózou se musí po celou dobu porodu dobře starat o sebe, i když je její zdraví vynikající.

Jak lze zjistit patologii?

Jediný informativní a bezpečný způsob diagnostiky patologie je ultrazvuk. S jeho pomocí můžete nejen zjistit, kde přesně je placenta, ale také v jaké vzdálenosti je od děložního čípku. Důležité je hodnocení dynamiky procesu.

Z hlediska bezpečnosti pro dítě je použití jiných existujících metod (MRI a CT) nepřiměřené.

Umístění místa dítěte je také určeno císařským řezem, pokud je provedeno naléhavě (během oddělení) nebo plánovaným způsobem.

Mnoho žen se zajímá o to, zda lze patologii identifikovat samostatně. Tento problém se však v žádném případě neprojeví až do chvíle komplikací. Nebyl pozorován žádný zvláštní výtok ani bolest, celkové zdraví těhotné ženy je normální a pohyby plodu nejsou narušeny.

Jakmile se objeví komplikace, klinický obraz jim začne odpovídat. S odloučením se objevují silné bolesti a výboje, s předčasným narozením nebo hrozbou potratu - kontrakce a bolest. Z tohoto důvodu je velmi důležité provést ultrazvukové vyšetření, provést testy předepsané lékařem a včas navštívit specializovaného lékaře. Je lepší provádět ultrazvukové vyšetření na dobrém zařízení a u vysoce kvalifikovaného specialisty.

Co ohrožuje plod s nízkou placentou previa během těhotenství

Placenta (placenta nebo „dětské místo“) je embryonální orgán, ve kterém dochází k růstu a vývoji dítěte. K jeho tvorbě nedochází dříve než 10 týdnů těhotenství. Celou dobu embryo dostává mikroživiny z krevních cév děložního endometria.

Co je nízká placenta previa

Placenta je druh plodu. Provádí následující funkce:

 • Ochranný;
 • Hormonální;
 • Trofické;
 • Bariéra;
 • Výživný;
 • Kyslík.

Hlavní úlohou placentární bariéry je ochrana dítěte před účinky negativních faktorů, které ho čekají zvenčí..

Normální umístění orgánu umožňuje příznivý intrauterinní pobyt.

Placenta připojená k laterální nebo zadní stěně dělohy je považována za normální..

Co je placenta previa

Placenta previa je porodnická patologie, ve které je placenta umístěna ve spodní části děložního segmentu.

Ovlivňování jeho formování a určování místa připojení zvnějšku není možné. Prezentace může být několika typů: regionální, nízká a plná.

Nízká placentace během těhotenství je výsledkem umístění dítěte do spodní části dělohy. Co je ohrožující stav, jak pro plod, tak pro matku.

Komplikace čekají těhotnou ženu v období těhotenství a při narození.

Taková lokalizace pokrývá vnitřní hltan, který následně vede k rozvoji krvácení během porodu a negativně ovlivňuje dítě (hypoxie, riziko předčasného porodu a vysoká pravděpodobnost úmrtí).

Patologický proces nemá živý klinický obraz až do 20 týdnů gestačního období.

Toto období je považováno za rovník těhotenství, předepisuje se řada studií, včetně ultrazvuku, kde se stanoví diagnóza.

Co je nebezpečné

Nízké umístění placenty představuje velké množství nebezpečí, ale v závislosti na typu se volí taktika vedení těhotné pacientky..

 1. Při umístění vzadu se placenta pravděpodobně bude pohybovat nahoru, porodní kanál se zcela otevře.
 2. Přední - způsobuje obtíže při přenášení velkého dítěte. Zvyšuje se riziko zamotání kabelu.
 3. Úplná nebo centrální placenta previa je pro dítě nejnebezpečnější. Krční kanál je zcela uzavřen, možný vývoj hypoxie. Těhotné ženy s takovou diagnózou jsou připraveny k chirurgickému porodu.

Kvůli nízké placentaci, prokrvení fetální placenty se zhoršuje, chybí nezbytné stopové prvky a hladovění kyslíkem..

 • Hemoragická anémie;
 • Časté krvácení v důsledku nízké kvality hemoglobinu;
 • Zhoršení toku krve děložním placentem;
 • Fetoplacentální nedostatečnost;
 • Hrozba přerušení, a to i na dlouhou dobu;
 • Narušení dodávky kyslíku plodu;
 • Nesprávné postavení dítěte v lůně (týlní prezentace);
 • Odpojení placenty - patologický stav, který ohrožuje život dítěte a matky;
 • Neúplné opomenutí hlavy z důvodu uzavření porodního kanálu, což má za následek komplikované narození a negativní důsledky;
 • Možná pozdní gestóza;
 • Velké krvácení během císařského řezu.

Se závažným projevem procesu je těhotná žena porodena před 40 týdny (37 - 38 týdnů těhotenství).

Příznaky a příčiny nízké placentace

Důvody neobvyklého umístění placenty:

 • Gynekologická onemocnění;
 • Kyretáž stěn dělohy v anamnéze;
 • Nemoci nebo novotvary dělohy: její dutina a stěny;
 • Vícenásobné těhotenství;
 • Chirurgické intervence, včetně ACS;
 • Jizva na děloze;
 • Pozdní těhotenství nebo první těhotenství nad 35 let;
 • Historie nezralých a nevyvinutých těhotenství;
 • Velké množství přirozených narození (bez ohledu na gestační věk);
 • Nezdravý životní styl ženy: alkoholismus a kouření zvyšuje riziko vzniku neobvyklého umístění placenty 4krát.

Příznaky nízké placentace:

 • Krvavé problémy;
 • Bolest v lumbosakrálním stavu, srovnatelná s bolestmi při porodu;
 • Kreslení bolesti v podbřišku;
 • Hypotenze;
 • Závrať;
 • Ztráta chuti k jídlu;
 • Dyspeptický syndrom: nevolnost, zvracení, těžká toxikóza.

Hlavní příznaky nízké previe se neprojeví před 20 týdny. Úzké „zvony“ se objevují ve formě tažných bolestí a špinění.

Nízká previa ošetření

Hlavní diagnostické metody potvrzující diagnózu:

 1. Ultrazvuková studie - hlavní metoda.
 2. Rutinní vyšetření v kombinaci se stížnostmi a klinickými projevy - další způsob.

Léčba placenty previa závisí na typu procesu, závažnosti a gestačním věku.

1. trimestr - žádné příznaky, placenta se netvoří - žádné ošetření.

2 trimestr - není nutná zvláštní léčba. Doporučuje se dodržovat klid postele, omezit fyzickou aktivitu.

3. trimestr - s rychlým vývojem patologického procesu od 28 týdnů těhotenství se provádí ošetření:

 • Léky, které odstraňují svalové křeče - Papaverin (čípky a tablety), No-Shpa;
 • Antianemika: Ferumlek, Actiferrin, Maltofer;
 • Hormonální terapie k úpravě hladiny steroidů Utrozhestan;
 • Léky, které zlepšují tvorbu krve: Curantil;
 • Kyselina listová v kombinaci s vitaminy B..

Zobrazený odpočinek na lůžku, omezení sexuální intimity a činností vyžadujících zvýšenou fyzickou aktivitu.

Pokud dojde ke změně zdraví k horšímu, naléhavě vyhledejte pomoc v nemocnici.

Prezentace je plná úplného oddělení placenty - což je pro dítě život ohrožující.

Nízká placentace

Přirozený porod není kontraindikací nízko položené placenty. Neustálý lékařský dohled a úplné vyšetření zvyšují šance na nezávislý porod.

Předtím, než „nechají“ těhotnou ženu v porodu, však lékaři zohlední několik podmínek:

 1. Přesná oblast dětské sedačky.
 2. Těhotenství.
 3. Gestační komplikace.

ACS (císařský řez) je indikován, když je placenta zcela uzavřena placentou.

Podle statistik je práce s prezentací v 91% případů docela úspěšná. Pod neustálým sledováním a pouze 40% z nich jsou SC.

Rovněž stojí za zvážení, že neobvyklé umístění placenty je spojeno s dalšími komplikacemi. Například klíčení embryonálního orgánu v sousedních tkáních a orgánech.

Doporučení pro nastávající matku s nízkou placentou previa

Tipy pro maminky s nízkou prezentací:

 1. Zákaz intimity.
 2. Vzrušení, úzkost, stres a podráždění jsou zakázány.
 3. Omezený přístup na veřejná místa a veřejnou dopravu.
 4. V případě těžkých pohybů střeva užívejte léky, které jsou povoleny během těhotenství.
 5. Odmítnutí fyzické práce.
 6. ANO: procházka na čerstvém vzduchu, konzumace vitamínů, návštěva bazénu bez zákazu lékaře.
 7. Pobyt v nemocnici v případě potřeby a na doporučení specialisty.
 1. Včasná léčba gynekologických patologií.
 2. Antikoncepce, která zabraňuje nechtěnému těhotenství.
 3. Zdravý životní styl.

Nebezpečí nízké placentární vazby během těhotenství?

Nízká placentace během těhotenství je jev charakterizovaný abnormálně nízkou polohou placenty. Tato odchylka může způsobit krvácení..

Koncept nízké placentace

Placenta plní řadu důležitých funkcí, včetně tvorby fetálního imunitního systému, dodávání plodu kyslíku, produkci specifických hormonů, díky kterým těhotenství pokračuje bez komplikací. V průběhu těhotenství chrání placenta plod před různými negativními faktory..

Za normálních podmínek je placenta tvořena ve spodní části dělohy nebo na její zadní stěně. Při nesprávném připojení je tento orgán umístěn v blízkosti vnitřního hltanu děložního hrdla (ve vzdálenosti méně než 7 cm od něj).

Ne vždy nízké umístění placenty na začátku druhého trimestru naznačuje problémy s ložiskem v budoucnosti. Pro mnoho lidí placenta stoupá s prodloužením doby těhotenství. V tomto případě je riziko komplikací sníženo.

Pokud placenta částečně nebo úplně blokuje vnitřní hltanu dělohy, pak se tento stav nazývá placenta previa.

V závislosti na umístění placenty se rozlišují tyto typy prezentace:

 • Částečný Spodní okraj placenty dosahuje vnitřního hltanu.
 • Kompletní. V tomto případě placenta zakrývá celou vnitřní hltanu dělohy. Za těchto podmínek se provádí císařský řez, protože placenta zakrývá porodní kanál. Císařský řez se provádí rutinně po 37–39 týdnech, protože pokud dosáhnete narození, můžete ztratit dítě a dokonce i ženu v práci. Koneckonců, během kontrakcí placenta odejde a způsobí krvácení u matky a hypoxii u plodu.

S takovou odchylkou se setká 15% těhotných žen. Problém se nejčastěji vyskytuje u těch, kteří rodí poprvé. V primiparous placenta, obvykle se tvořil a fixoval normálně.

Nebezpečí odmítnutí

Nízká placentace je hrozba, protože může způsobit následující komplikace:

 • krvácení a oddělení placenty, které může způsobit potrat;
 • nedostatek kyslíku a živin v plodu;
 • vývoj anémie u těhotné ženy na pozadí častého krvácení.

Pokud není možné porodit dítě v předepsané lhůtě, snaží se prodloužit těhotenství až na 37 týdnů, po které provedou nouzové porod. Je nemožné přitáhnout se k přirozenému porodu, protože pokud začnou stahy, můžete ztratit dítě i ženu při porodu..

Příčiny tohoto jevu

Důvody nízké placentace jsou:

 • minulé potraty jsou nejčastější příčinou;
 • historie infekčních chorob a zánětlivých procesů orgánů reprodukčního systému;
 • děložní myomy;
 • věk ženy od 35 let;
 • komplikovaná předchozí narození, stejně jako velké množství narozených dříve;
 • operace prováděné na děloze.

Pozici placenty lze určit pouze ultrazvukem, protože nízká placentace se často neprojevuje.

Příznaky anomálií

Nízká poloha placenty může nastat takto:

 • pocit břicha v podbřišku;
 • kreslení bolesti v dolní části zad a břicha;
 • krvácení z pohlavních cest;
 • závratě a mdloby kvůli ztrátě krve;
 • nadměrná aktivita plodu nebo naopak jeho snížení;
 • záchvaty nevolnosti, zvracení;
 • snížení krevního tlaku.

Příznaky jsou obvykle vzácné. Nejčastěji nalézají nízké umístění placenty na plánovaném ultrazvuku. Proto je nutné předepsané vyšetření absolvovat včas a také se vyvarovat fyzického a duševního stresu.

Diagnostické metody

Pro zjištění nízké placentace u těhotné ženy jsou předepsána následující vyšetření:

 • ultrazvukové vyšetření plodu;
 • vyšetření děložního čípku pomocí zrcadel, protože často je placenta previa kombinována se zkrácením a otevřením děložního čípku. Tento stav se nazývá isthmicko-cervikální nedostatečnost a může ohrozit ukončení těhotenství nebo předčasného porodu..

Po potvrzení diagnózy odborník vydá doporučení pro nápravu situace a také určí potřebu léků.

Způsoby, jak opravit stav

Specifická léková terapie, která by mohla změnit polohu placenty, nebyla vyvinuta. Pokud příznaky nejsou vyjádřeny, pak stačí dodržovat doporučení týkající se životního stylu.

Pokud se nízká placentace stane příčinou konkrétního klinického obrazu, doporučuje se ženě:

 • prostředky ke snížení tónu dělohy (Magne B6 + No-shpu, Papaverine atd.) ke snížení rizika spontánního potratu;
 • antihypoxická léčiva (Actovegin);
 • léky ke zvýšení hladiny hormonu progesteronu (Utrozhestan);
 • komplexy pro zvýšení hladiny hemoglobinu v krvi (přípravky železa);
 • léky ke stimulaci krevního oběhu a zlepšení výživy placentární tkáně (Curantil);

Tyto léky jsou předepisovány od 28. týdne těhotenství, aby se prodloužil průběh těhotenství na požadované období.

Pro obnovení hladiny ztracené tekutiny a zastavení krvácení může být ženě předepsána kapátka s roztokem chloridu sodného. V rámci nouzového ošetření - kyslíkové masky, hemostatický Tranexam.

Nosit obvaz podporuje migraci placenty nahoru. Obvaz navíc snižuje riziko většího otevření děložního hrdla, protože snižuje hladinu fetálního tlaku na vnitřní hltanu děložního hrdla. Bandáž by měla být nošena výhradně na doporučení lékaře, protože v některých situacích může bandáž zhoršovat stav.

V případě, že konzervativní metody nepomohly udržet těhotenství až do 37 týdnů, provede se císařský řez. Je také předepsáno pro:

 • progresivní oddělení placenty a velká ztráta krve těhotné ženy;
 • kritické snížení úrovně tlaku;
 • fetální utrpení podle CTG a Dopplera.

Přirozené narození není vyloučeno, pokud je prezentace částečná.

Pravidla chování pro těhotné ženy s nízkou placentací

S diagnostikovanou patologií musí žena pečlivě sledovat své zdraví. Z toho vyplývá:

 • v případě atypického výtoku, bolesti v dolním břiše vyhledejte lékaře;
 • Nepoužívejte dřep nebo nízko nakloněný;
 • více odpočinku: v poslední fázi těhotenství se ženám doporučuje sledovat klid v posteli, zatímco dolní končetiny by měly být udržovány ve zvýšeném stavu, aby se zlepšil krevní oběh a zabránilo stagnaci v cévách;
 • vyhýbejte se obavám a stresu;
 • vzdát se fyzické aktivity;
 • odmítnout navštívit koupel nebo saunu;
 • odmítnout provést douching;
 • jíst správně: musíte zahrnout libové maso a ryby, zeleninu, zeleninu, ovoce, cereálie, rostlinné oleje, černý chléb, potraviny s vysokým obsahem železa (pohanka, čerstvá jablka, nízkotučné hovězí maso) a potraviny s vitaminem C za nejlepší asimilace železa;
 • zdržet se sexuální aktivity;
 • nedoporučuje se sedět se zkříženýma nohama, protože tato poloha narušuje normální krevní oběh;
 • vstát a jít pomalu spát do postele, aniž by trhal.

Sexuální styk s placentou previa musí být zcela vyloučen. Odborníci uvádějí, že intimní život je v tomto případě možný, pouze pokud nedojde k oddělení placenty.

Před pohlavním stykem a po něm je nutné provést hygienické postupy (bez vykočení). Během milování byste měli zvolit polohu, ve které bude tlak na dělohu minimální. V tomto případě by měla žena ležet na levé straně. Pohyb během sexu by měl být měkký, mělký.

Průběh práce při nízké placentaci

Způsob dodání závisí na závažnosti anomálie..

Pokud existují důkazy, může být žena před porodem hospitalizována pro pravidelné sledování..

Pokud se nastávající matka cítí dobře, neexistují-li komplikace, neexistují kontraindikace pro přirozený porod. V průběhu porodu se neustále monitoruje stav ženy, hladina krevního tlaku a poloha plodu.

V 90% případů u žen s diagnostikovanou nízkou placentární placentou zaujímá placenta před porodem přirozené postavení. Díky tomu je možné mít přirozené narození.

Pokud po 36 týdnech dojde k minimální nebo úplné placentě previa, je předepsán císařský řez.

Co je nízká placentace a proč by těhotná žena s takovou anomálií měla být pod dohledem lékaře, je popsána v tomto videu:

Nízká placentace je odchylka, ve které je placenta příliš blízko vnitřnímu hltanu dělohy. To vytváří nebezpečí pro plod a v některých případech i pro zdraví matky. Pro zlepšení stavu ženy a plodu jsou předepisovány některé léky. V závislosti na vlastnostech patologie jsou možné jak přirozený porod, tak císařský řez.

Druhy nízké placentace během těhotenství, příčiny, příznaky

Období těhotenství je jedinečné, dočasný orgán se vytváří při narození dítěte v těle ženy. Toto je placenta, která má nutriční, vylučovací a ochranné vlastnosti..

Spojení mezi tělem matky a vyvíjejícím se dítětem je přes luteum corpus. Po 16 týdnech je nahrazena formovanou placentou, jejíž odchylky jsou pro plod nebezpečné.

Co je placenta

Po úspěšném implantaci oplodněného vajíčka do děložní dutiny začíná aktivní konstrukce tohoto důležitého orgánu. Amniotické vajíčko je rozděleno do dvou částí - první je embryo, druhou je samotná placenta. Vývoj jejích buněk poskytuje mužskou sadu chromozomů, takže oba rodiče musí projít fází plánování. V období 4 měsíců placenta zcela nahrazuje corpus luteum, včetně funkcí syntézy progesteronu.

Spojuje také dva organismy - matku a dítě, poskytuje plodům živiny, kyslík a odstraňuje odpadní produkty. Vlastnosti bariéry vám umožňují chránit se před účinky toxinů, infekcí, snižovat škodlivé účinky nepříznivých vnějších faktorů - alkohol, nikotin, léky.

Jak se nachází

Děloha je převrácená céva, její dno je umístěno nahoře. V nome je placenta připevněna k zadní stěně, přímo u jejího dna. Toto je nejpříznivější poloha, ale také na přední stěně není odchylka od normy.

Nízká placentace během těhotenství je umístěna, pokud je embryo připojeno ve spodní části, blíže k hltanu, a tedy k východu. Taková diagnóza je možná se vzdáleností menší než 6 cm mezi placentou a hltanem. To vede ke zvýšení fetálního tlaku a k riziku poškození a odpojení důležitých orgánů. Jak dítě formuje, dítě roste ve velikosti, během pohybu, může narušit pohyb v cévách, pupeční šňůře.

Pokud je ve 2. trimestru nalezeno nízké umístění na zadní stěně, může se situace sama o sobě obnovit. Placenta až do třetího trimestru je schopna migrovat a stoupat nad nebezpečnou pozici. V případě umístění podél přední stěny existuje také možnost přemístění v důsledku sklonu k napínání vláken, zvyšuje se pravděpodobnost snížení dolů, blíže k hrdlu. Po pochopení, co tato diagnóza znamená, by nastávající matky měly vědět, proč existuje odchylka.

Příčiny nízké placentace

Tento stav může být vyvolán řadou faktorů. Nejčastější příčinou je poškození děložní sliznice - endometria. Způsobuje kyretáž při potratu, infekčních nemocech, potratech. Riziko vzniku nízké placentace se zvyšuje, pokud budoucí matka má jizvy po císařském řezu nebo jiných chirurgických zákrokech na reprodukčních orgánech..

U vícečetného těhotenství je možná podobná odchylka. Lékaři také věnují pozornost atomovým rysům dělohy - nesprávnému vývoji, bicorn, ohýbání. Nejčastěji se patologie vyskytuje během druhého a dokonce třetího těhotenství, záleží také na věku matky, ohroženy jsou ženy ve věku 35 let. Můžete to diagnostikovat na plánovaném ultrazvukovém vyšetření, které se provádí v každém trimestru, možná za týden budete potřebovat druhý, abyste potvrdili předchozí výsledky..

Příznaky odchylky se shodují s hrozbou potratu, krvácení, přetrvávající bolesti v podbřišku, ztráta vědomí.

Nebezpečí nízké placentace

Stejně jako jakákoli odchylka, nízké umístění nevede vždy k nebezpečným následkům. Rizika jsou spojena se zvýšením plodu podle načasování, dítě bude vyvíjet tlak na placentu, krevní cévy. V některých případech je nedostatek živin, kyslíku. V nejhorším případě je potrat způsoben placentární narušení

Co ohrožuje nízkou placentu previa během těhotenství:

 • placentární narušení;
 • potrat;
 • předčasný porod;
 • nedostatečný příjem kyslíku a živin pro plod.

Taktika doručení bude také záviset na poloze placenty. Nejčastěji s nízkým placentováním dochází k porodu přirozeným způsobem. S velmi blízkým umístěním děložního hltanu, menším než 6 cm, možná budete potřebovat punkci plodové vody. Pokud je prezentace plodu nesprávná, bude nutné mít císařský řez, pokud placenta zcela zablokuje porodní kanál, plánovaná operace nastane za 38 týdnů.

Prevence

Diagnóza - nízké umístění placenty během těhotenství, děsí mnoho nastávajících matek. Léčba však není nutná, pouze stálé lékařské sledování průběhu těhotenství. Ve většině případů žena porodí zdravé dítě sama a zvláštní umístění placenty tomu nebrání..

Doporučení pro nízkou placentaci:

 • je nutné opustit sexuální život, je to obzvláště důležité, pokud je ve druhém trimestru nalezena odchylka, před okamžikem, kdy se rod placenty může samostatně zvednout nad hltan, s jakýmkoli kmenem existuje riziko narušení placenty;
 • musíte omezit fyzickou aktivitu, nemůžete zvedat závaží, sportovat, ani cvičit pro těhotné ženy, musíte řádně organizovat denní režim, poskytnout dostatek času na odpočinek, nastávající matka by měla spát nejméně 8-9 hodin;
 • v poloze na břiše zvedněte nohy na pohovku, polštář nebo váleček tak, aby byly mírně vyšší než úroveň těla;
 • vyhnout se cestování veřejnou dopravou, omezit také dobu cestování, pokud dojde ke krvácení, okamžitě se poraďte s lékařem, v takových případech je v nemocnici nutná nepřetržitá kontrola;
 • abyste se vyhnuli stresovým situacím, nepokojům, jakákoli zkušenost ovlivňuje tón dělohy, vede ke kontrakcím, takže se během tohoto období musíte chránit nejen před fyzickým, ale také před emočním stresem;
 • lékař může monitorovat stav těhotenství pomocí ultrazvuku, je nutné absolvovat všechna naplánovaná vyšetření, možná budete potřebovat druhé vyšetření k analýze dynamiky;
 • žena musí přehodnotit svůj životní styl, ukončit špatné návyky - alkohol a cigarety, normalizovat jídlo tak, aby nezískala nadváhu, což se stane další zátěží krevních cév.

Hlavní prevencí nízké placentace je životní styl ženy, který vede ještě před těhotenstvím. Abyste se vyhnuli patologickým stavům během těhotenství, musíte si být vědomi svého zdraví.

Správná výživa, zdravý životní styl, absence špatných návyků, včasná léčba infekcí a chronických chorob. Je nutné absolvovat plánované zkoušky u gynekologa, absolvovat všechny testy.

Kromě sledování stavu reprodukčního systému vám lékař pomůže vybrat antikoncepci, která zabrání potratům, pohlavně přenosným chorobám. Zdraví budoucího otce je také důležité, za formování placenty je zodpovědný jeho genetický soubor. Ve fázi plánování těhotenství by se oba rodiče měli řídit všemi doporučeními reproduktora, je možné užívat léky ke zlepšení genového materiálu. Informovaný přístup páru pomůže zdravému dítěti narodit se.

Nízká placenta: co ohrožuje a co dělat?

Ve 14. týdnu těhotenství jsem nejprve udělal ultrazvuk. Ukázalo se, že placenta je umístěna velmi nízko a její spodní okraj dosahuje vnitřního hltanu, i když bez blokování. Když jsem se zeptal, jaké nebezpečí to může být, doktor řekl, že s takovým uspořádáním placenty je přirozené poražení nemožné, a to je absolutní indikace pro císařský řez. Řekla opakovat ultrazvuk za měsíc. Během samotné procedury se zeptala, jestli mě bolí břicho, jestli došlo k nějakému krvavému propuštění. Žaludek někdy bolí, ale nebylo tam žádné špinění.
Nikdy jsem si nemohl myslet, že by to ovlivnilo mě. Neměl jsem potrat. Toto je moje první těhotenství. Vždy byla zdravá, silná, chodila na sport, snažila se jíst správně. Byl jsem si jistý, že porod zvládnu sám.
Ale je to všechno hnus.
Možná vám někdo řekne, co mohlo tuto pozici placenty způsobit, a co mohu udělat, abych ji pomohl zvýšit? A co je nejdůležitější, není pro dítě nebezpečné?

Dano, neboj se první. Nízká placenta ve 14. týdnu nic neznamená. Šel jsem do nemocnice v 11. týdnu s těžkým krvácením, byl jsem si jistý, že jsem ztratil dítě. Ultrazvukové vyšetření ukázalo, že všechno bylo v pořádku s dítětem, TTT, ale byla placenta previa se zavřením hltanu, což bylo to, co krvácela. Okamžitě jsem byl však uklidněn a vysvětlil jsem, že placenta stoupá s růstem dělohy. Již v 15 týdnech nedošlo k překrývání, ale placenta byla stále nízká. Teď mám období 30 týdnů, placenta již vzrostla natolik, že neexistuje žádný náznak pro Caesarean. A konečně, placenta zaujme své místo po 36 týdnech. Takže se radujte ze svého těhotenství a buďte zdraví, všechno bude v pořádku.
Ano, a nemusíte dělat nic zvláštního, pokud tomu tak není.

Dano, měla jsem pro tebe všechno úplně stejné ve 14. týdnu. Přímo jeden na druhého. Doktor mi předepsal vypít jednu tabletu noshpy každé 4 hodiny. Ne více než 5 tablet denně. Jednu z metod zátěže můžete nahradit tabletou Mg B6. Současně, pastelový režim a minimální fyzická aktivita. To je nutné vydržet po dobu nejméně 12 dnů (nejlépe 2 týdny). : yogu:
Mám teď 23 týdnů. A minulý týden mi ultrazvukové vyšetření řeklo, že moje placenta „postupuje“ a již stoupla o 4 cm. To je dobrý výsledek. Proto i nadále piju noshpu (ale už 3krát denně po jídle jedné tablety). Doufám, že všechno bude skvělé. Placenta nad 6 cm se však považuje za normální.
Poraďte se se svým lékařem o noshpa a nebojte se. Protože nervy vždy vyvolávají napětí v děloze.
Hodně štěstí.

Stejnou věc jsem měl 14 týdnů. Je pravda, že mi nebyly předepsány žádné prášky. Jen fyzický klid a žádný sexuální život
A při ultrazvukovém vyšetření po 24 týdnech se placenta již zvedla a všechno bylo v pořádku. Takže se neboj. Bylo mi řečeno, že v 90% případů placenta stoupá s růstem dělohy. Nejhorší je, když začne krvácení. Pak naléhavě potřebujeme navštívit lékaře. To však neznamená, že dítě může být ztraceno.
Opatruj se! Zdraví pro vás a vaše děti

Promiň, vůbec žádný sex? Do konce těhotenství?

Většina matek má pravděpodobně podobný problém. Já také. Bylo zjištěno po 13–14 týdnech, nyní 18 týdnech, ale žádný zvláštní úspěch. Můj lékař mi dal jehly (Ona také dělá akupunkturu v gynekologii) a řekl, že musíte zvýšit placentu, zatímco je čas až 24 týdnů. Doufejme. Hlavní věc není být naštvaná. VŠECHNO BUDE V POŘÁDKU.

Ano, co se týče sexuálních vztahů, zapomněl jsem to říct. Bohužel, absolutně žádný. Ale tady nám nedávají žádné prášky, považují to za zbytečné.

a já taky.
ve smyslu mnoha zdrojů jsem to slyšel s růstem dělohy
placenta stoupá
hlavní věc je klidný a pozitivní přístup

Pokud mluvíme o sexuálních vztazích, pak pokud je žena potřebuje, ale nedostane je, děloha přijde v tónu (zatímco po orgasmu se naopak uvolní). Osobně jsem je během těhotenství nezastavil plnou placentou previa (hltan byl úplně zablokován).

Při každodenních zobrazovacích technikách se moje placenta obtěžovala povznést se jen měsíc před narozením, ale také to bylo vítězství. A ona šla na dno, a předtím, 7 ultrazvukové vyšetření říkalo, že hltan byl blokován placentou.

Vizualizační techniku ​​používalo mnoho žen, které jsem znal, a pomohlo téměř všem. Spočívá v prezentaci určitých obrázků, které pomáhají pochopit příčinu a odstranit ji. Nejčastěji je placenta velmi nízká u žen, které se velmi bojí, že ztratí dítě, a jako by uzavřely výjezd „dlaní“..

Pokud chcete, můžete také vyzkoušet tuto techniku..

A po 18 týdnech jsem měl na doppleru nízkou placentu a po 4 týdnech bylo všechno v tomto smyslu normální. Je pravda, že začali nastavovat zrání placenty 0-1 stupně (předčasně). A sex byl také zakázán, když byla nízká pozice.

No až do konce těhotenství, ale dokud placenta nevystoupí. S nízko položeným platem prostě existuje riziko krvácení. Jakmile bylo všechno normální, odvážně jsem začal žít sexuální život. Přestože před tím jsme občas pracovali v rozporu se zákazy lékařů, ale sooooo pečlivě a ne hluboce.
Hodně štěstí

Děkuji vám všem moc! Začínám se uklidňovat. Myslím, že se opravdu bojím ztráty dítěte. Chtěl jsem to tak dlouho, ale můj manžel si myslel, že je příliš brzy. A pár dní po našem posledním rozhovoru na toto téma, když jsem mu slíbil, že o tom mlčím, otěhotněl jsem.
Ekaterina Ivanova, a kde se můžete o těchto vizuálních technikách dozvědět více?

Jen včera na kurzech nám to bylo řečeno. Během těhotenství placenta „migruje“ přes dělohu a výsledky prvního ultrazvuku zřídka zůstávají na stejné úrovni do konce těhotenství. Vzdálenost od krku k placentě u normálního porodu by měla být alespoň 50-55 mm - to se rovná polovině otvoru krku během porodu. Polovina, protože plný otvor je přibližně 10 cm, což znamená rovnoměrně 5 cm na stranu.

Opravdu doufám, že do 40. týdne bude vše v pořádku.
Postarej se o sebe a o bříško.

S pozdravem, kancelářské sponky a dítě (33 týdnů)

Podle výsledků ultrazvuku mě doktor „potěšil“, že placenta je nízká. Co to znamená, co ohrožuje? Na tuto otázku mi odpověděla: „vypijte Magne B6, Curantil a Actovegin a všechno bude v pořádku.“ Už mě jména děsí. Možná nějak bez nich?
Také jsem nařídil sledovat sexuální odpočinek. A proč by to mělo být dodržováno? Ovlivňuje to žaludek nebo skutečnost, že se cizí těleso pohybuje uvnitř? Nebo je moje vzrušení nebezpečné samo o sobě? Komu to lékař normálně vysvětlil, prosím sdílejte.

Nováček,
kolik týdnů máš?

Vše záleží na tom, jak nízko se pharynx překrývá nebo ne. Ve skutečnosti na lhůtě záleží. Pokud je tato doba krátká, je pravděpodobnější, že v době dodání vzroste. Pokud ne, určitě Cesarean sekce.

Nováček,
Curantil, Actovegin a Magne 6 - jedná se o standardní těhotnou soupravu, která je předepsána každému v řadě - je to nutné, není nutné. Jsou k ničemu pro zvyšování placenty.
Dalším faktorem je, na které zdi je placenta umístěna. Pokud přední - sto procent vzestup. Byl jsem někde uprostřed období byl 2 cm od krku, na konci 8, zdá se

Začátečník, Pokud je placenta nízká, může to být problém při porodu. ve skutečnosti to nejčastěji stoupá.. pokud je doba krátká, pak byste se neměli vůbec bát.. ačkoliv stojí za to pozorovat mír, přesto však nezvedejte těžká břemena, ani trochu, nezatěžujte.
megne B6 - takže neexistuje žádný tón, zvonkohra - pro krevní oběh, actovegin - pro prevenci hypoxie - nedostatek kyslíku.. ve skutečnosti nemají nic společného s nízkým připevněním placenty.
sexuální odpočinek - to je ten případ - za prvé, zdá se, že orgasmus může vyvolat kontrakce dělohy - což může být v případě nízké placenty nebezpečné, a za druhé, pokud je sex dostatečně aktivní - je to téměř stejné jako fyzická aktivita ano i na tom samém místě, které je velmi blízké notoricky nízké placentě.. záleží na tom, jak jste zvyklí. Například omlouvám se za podrobnosti, líbí se mi to hluboce a hluboce, potřebuji stimulaci krku, protože můj orgasmus je v podstatě „děložní“. během těhotenství se mi zdá, že je lepší takové věci neudělat.. takhle jsme byli uneseni, a pak mi to krvácí, a pokud jemně a přesně, bez tvrdosti, může a může. ale osobně bych to zkusil bez orgasmu. Jsem tak klidná

Mám funkční období 18 týdnů, ale nepamatuji si, kam se dostala
Actovegine, možná bys to neměl vzít? Cítím se dobře, bez toxikózy, bez pálení žáhy. Takže, jak tomu rozumím, je příliš brzy mluvit o hypoxii.
Další otázka: poté, co jsem začal brát Magne B6, začal jsem bít žaludek? To je reakce na lék nebo se placenta pohybuje?

Nováček,
Toxisóza a pálení záhy nemají nic společného s hypoxií. Hypoxie nemusí být s vámi, ale s plodem. Podívej se sám. Nechcete pít - nepijte. Pokud je klidnější pít, pijte to. Nejedná se o tak strašné léky, které byste v žádném případě neměli pít..

Četl jsem o hypoxii a stále existují otázky.
Nemám čerstvý vzduch než ostatní pracující Muskovité. Snažím se sedět ve večerních hodinách s otevřeným oknem, ranní a večerní procházky po dobu 30 minut. Vysoká hladina hemoglobinu - 122. Takové dovednosti se v mém životě často nestaly a pak najednou takové štěstí!
Obecně se cítí dobře, škrábance a odřeniny se hojí rychleji (imunita je na úrovni), štítná žláza funguje na horní hranici normy (neexistuje žádný nedostatek jódu, kterého jsem se tak bála).
Takže odkud pocházela moje hypoxie? A vím s jistotou, že pokud je plod dusivý, matka bude mít těžký čas. Příznaky jako toxikóza se časem zesilují.

další otázka: Jak zácpa ovlivňuje nízkou placentu? Často sedím a sedím a nic tvrdě nefunguje. A pak si vzpomínám, že je to, jako byste se nemohli tlačit, a já začínám dítě přesvědčovat, aby zůstalo pevnější, že ho nevyhazuji, ale souseda. Možná pro takové případy existují laxativa nebo lidová léčiva?

Nováček říká, že v Aktoveginu může růst ovoce velmi velké, takže se nemusíte angažovat, ale obecně - můžete a můžete pít ve vašem termínu. Doktor mě také předepsal, zatím mám na mysli - pít - nepít. možná vypiju jeden chod. žaludek může usrknout ze střev, ze skutečnosti, že děloha roste.. To bych nepřidělil Magne B6.

Začátečník, od zácpy - více klepchatka, prořezávání. možná, pokud je to opravdu špatné - zdá se, že Dufalac může být pouze během těhotenství
A co se týče hypoxie, odmítl jsi, četl jsi to nejhorší. není nutné, aby všechno bylo tak špatné.

to je něco, ale nepřiznávám hypoxii a nebojím se
Vím o ní slušně, protože Najednou napsala esej o nitroděložním vývoji dítěte. Proto jsem byl na úkor tabletů v pohotovosti.
Mohu pít čaj pro hubnutí? Stále mám výhodu.

Začátečník, no, ne, tento čaj rozhodně není nutný - jaké jsou jeho součásti? co když bude alergie, nebo se zvýší stejný tón? mnoho z těchto čajů zvyšuje motilitu střeva a svaly dělohy jsou velmi podobné svalům střev. nestojí za to dělat takové věci, IMHO. jíst lépe a více se pohybovat


Hypoxie dívek není nedostatek čerstvého vzduchu. Jedná se o porušení spojené s narušením absorpce kyslíku tkáněmi. A můžete dýchat i koncentrovaný kyslík (který je smrtící), ale pokud je vaše mikrocirkulace narušena, je narušena práce respiračních enzymů na úrovni jednotlivých buněk (toxiny, hormonální nerovnováha atd.), Vazba kyslíku na hemoglobin a jeho rozpuštění v plazmě. pak stále nevstoupí do tkáně. A hypoxie plodu je nebezpečná.

Nováček,
Také jsem to měl. Ultrazvuk mě úplně vyděsil, řekl každý, nemůžete to vydržet. Pak mi doktor vše vysvětlil. Za prvé, klid a jen klid. Za druhé, po 20 týdnech dítě začne růst, děloha se zvětšuje a placenta by měla stoupat. (Vstal jsem). Pila jsem všechny tyto léky, pouze Actovigin stále zvyšuje svalovou hmotu, dítě vyroste rychleji.

Všechno to kánoe (zvonkohra, actovegin. Magne B6 - ne, ale nikdy jsem neměl tonus) mi bylo předepsáno. Šel jsem do lékárny z konzultace, poctivě jsem koupil všechno, a pak přišla moje matka a zrušila mi všechny prášky.
Dítě se narodilo 4 kg ve 38. týdnu (podle mých výpočtů - ve 39. roce). Hypoxie byla - ale mírná a vysvětlitelná (byla jsem příliš líná na to, abych chodila a byla obecně docela neaktivní). Hemoglobin kolem 100.

Vřele doporučuji aktivní sexing během těhotenství - no, to! 8. měsíce jsem byl mimo modrou. No, kdyby to bylo po tobě? Chytil jsem nejmilejšího manžela s ponožkami. Postarej se o muže!

Čaj na hubnutí nemůže v žádném případě - ne. Můžete - půst dní. Je užitečné si přečíst informace o programu Sybarite a vyložit na koktejlu Sybarite.

Ano, je mi líto manžílek! Samozřejmě, že drží, neukazuje svou mysl, ale pořád si toho všimnu. Přemýšlel jsem o tom, možná ho alespoň občas rozmazlíš
A pokud jde o hubnutí, moje myšlenka se vkradla: tento týden vážil 2krát s intervalem dne, na lačný žaludek a ve stejném oblečení. Takže poprvé mám 74 kg a příští ráno už 72 800! Spojuji to s retencí tekutin. Jak zkontrolovat doma? Nechci doktorovi nic říct - je to úplně děsivé.

Začátečník, jak se říká - je možné, pokud pečlivě.. ale je možné tolerovat, zatímco placenta stoupá.
a takové rozpětí váhy je normální, téměř každý má kilogram nebo dvě další váhy večer... stačí jít k lékaři s ranním jídlem, nejlépe s prázdným střevem.. a vše je v pořádku... kromě toho vše, co říká lékař, lze filtrovat.

Nováček,
Můžete být zaměňováni s počítáním spotřebované a uvolněné tekutiny. Během dne si spočítejte, kolik jste vypili (plus polévka plus šťavnaté ovoce) a odepsali (můžete bezpečně zlikvidovat 500 g na přírodní výpary).
A tak - podívejte se na kroužky s gumou z ponožek.

Říká se, že dochází k otoku vnitřních orgánů. Nejprve se zdá, že si toho nevšimli, a poté, když je to znatelné, okamžitě do nemocnice na „odvodnění“. Rozhodl jsem se tedy znovu zkontrolovat

Moje nízká placenta byla stanovena na 21 týdnů, byla připojena kvůli nízké mykoplazmě. Z tohoto důvodu selhání, nízká hladina hemoglobinu, fetální anémie atd. Jakmile byla mykoplazma vyléčena, placenta padla na své místo. Dítě se vyvíjí normálně, TTT

A mám dívky, které mají zázraky s placentou! Ve 18 a 23 týdnech to Uzi udělal, bylo napsáno nahoře před placentou. A den před včera jsem to napsal - na nižší pozici, no, a jak to může být? K doktorovi se dostanu až v neděli. Četl jsem informace na internetu všude, kde se říká, že placenta by měla stoupat. Nerozumím ničemu

Dívky, ví někdo, jestli silné namáhání toalety může způsobit výhřez placenty? Na posledním ultrazvuku jsem měl normální, ale nedávno tu byla silná, promiňte zácpu. Teď se obávám, že by z toho mohla placenta sestoupit, některé pocity jsou pak podivné ve velmi dolním břiše

Když jsem byl těhotný, byl jsem současně s konzultací sledován v Centru pro sledování nemocí a nemocí. Tam, asi 20 týdnů, jsem dostal normální umístění placenty, poté jsem po pár týdnech udělal ultrazvuk na klinice, napsal prezentaci, šel na můj LCD s otázkou, jak by to mohlo být, placenta šla dolů, což lékař strávil oči, říkají, že placenta NELZE DROP, ale POUZE RIZE. Pak se rozběhl manažer se stejnýma očima, začal mě zastrašovat a říkal, že prezentace je hrozná věc, že ​​pokud se začne odloučení, pak mě ani sanitka nepřivede do nemocnice, že bych se měl chovat jako k porcelánové váze. A sedím tak klidně a říkám, že nejprve dokážete, že existuje prezentace, a pak zastrašujete lidi k smrti. Z nějakého důvodu jsem uvnitř cítil, že nemám nic podobného, ​​dobře, placenta nemohla jít dolů, pak lékař, který provedl ultrazvuk v Centrálním záchranném středisku, je velmi kvalifikovaný. Výsledkem bylo, že poté, co jsme o týden později provedli ultrazvukové vyšetření na stejné klinice, ukázalo se, že nedošlo k žádné prezentaci s tím, že se jednalo o chybu
Takže tady je to, co chci říci, nebojte se v předstihu, PLACENTA MÁ VLASTNICTVÍ RŮSTU A RIZIKOU NA STĚNĚ, ALE NENÍ ZNEŠKODENO. Doporučuji, abyste se uklidnili, udělali ultrazvuk za týden s dobrým lékařem! A nalaďte se jen pro to nejlepší.

Tak tady jste. byl dnes v ordinaci lékaře, ani nevěnoval pozornost umístění placenty. A když jsem mu to řekl, odpověděl jsem, že situace, ať už to bylo cokoli, byla pro mě normální a nemělo se čeho bát. Obecně, jaký je pro mě rozdíl, kde se nachází všechno, když je vše na svém místě. vydal za měsíc ultrazvuk, podívejme se, co tam bude.

Obecně jsem se uklidnil

Také mi řekli, že nejhorší věcí je prezentace, je to nemožnost přirozeně porodit dítě. Ale to se projevuje i během těhotenství (krvácení), dobře, ultrazvuk samozřejmě ukazuje.. Zdá se, že nízká placentace není příliš děsivá: i když se odloučení začne, hlava ho vymačkne a proč se nevylupuje. Někdy, aby hlava brzy klesla, propíchnou bublinu. Je mnohem horší, když normálně připojená placenta exfoliová, i když se říká, že k tomu dochází jen zřídka..

Mám také malou rostlinu 3,1 cm nad vnitřním hltanem a navíc se nezvýšila z 13 týdnů na 23 týdnů, obávám se také, říkají, že může stále stoupat - je čas.
Doufám

říkat, že placenta NELZE DROP, A POUZE RISE

Měl jsem regionální. Po 28 týdnech je o 5,2 cm vyšší než vnitřní hltan vstal. A dnes, po 32 týdnech, dochází k vnitřnímu hltanu opět regionální. Ultrazvuk je dobrý, kvalifikovaný uzist. Co dělat a komu věřit. Teď to vážně chápu. A nebojím se císařského řezu, ale krvácení


Ultrazvuk půjdu za 32 týdnů a opravdu doufám, že placenta vzroste, ale prozatím se snažím o ničem přemýšlet, jinak se zblázním

Ahoj všichni!
Mám také nízkou placentu, zatímco blokuji hltanu. Ale je nám 17 týdnů, takže doufám, že všechno bude v pořádku a ona vzroste. Co všem přeji.
Chtěl bych to objasnit na úkor abstinence. Je nemožné, aby do vás manžel vstoupil, nebo je nemožné, aby se orgasmus a děloha uzavíraly. Prosím, řekněte mi to, protože není vhodné, aby se doktor zeptal a manžel trvá na tom, abych to zjistil

A mám také nízkou placentu. Termín 12 týdnů. Říká - to je normální. Pravděpodobně by měla stoupnout. Ale říká sexuální mír. Moje otázka zní: je to vůbec nemožné?! Říká, že nemůžete absolutně ai když opravdu chcete. je to stejně nemožné. Myslím, že mě možná bojí?

A také zvedání závaží. ne více než 3 kg. Jak to ?? Moje kočka váží 6,5. Že to také nemůžu vychovat. A jako mladé matky. Děti váží něco víc. Nebo můžete nosit a nemůžete zvednout - tuto chvíli jsem se neptal. Máme výstavu. proč bych teď neměl jít?

Hlavní věc je, že se cítím naprosto normální!

I já, na ultrazvukové vyšetření 13 týdnů řekl chorion podél přední stěny, překrývá vnitřní hltanu. Lékař, který provedl ultrazvuk, řekl, aby nevěnoval pozornost tomu, že doba je stále malá a placenta pravděpodobně vzroste.
Ale další lékař, na který jsem šel s výsledky ultrazvuku, řekl, že pokud dojde k překrytí vnitřního hltanu, pak se tato situace nezmění.

»Přidáno později
Mimochodem, řekli, že se nesmí zvedat, neskakávat, zdržovat se sexuální aktivity.

ps Také mi byl přidělen ultrazvukový hematom v oblasti vnitřního hltanu, i když otázkou je.

Dívky, zajímalo by mě, jak někdo odpoví..
Nyní existuje mnoho nejrůznějších článků na toto téma. A chtěl bych vědět skutečný „život“.
Je to vždy, když ultrazvukové vyšetření dává nízkou placentaci (zejména v raných fázích)? ?

Proč bys? Navíc, pokud je nízká placentace detekována brzy. pak může placenta stále stoupat

stonožka
Samozřejmě, pokud je doba krátká - s největší pravděpodobností placenta poroste. Je to, jako by se „plazil“. Mimochodem, hodně záleží na kvalitě vybavení a zkušenostech lékaře, který provádí ultrazvukové vyšetření. Pamatuji si, že jsem musel udělat ultrazvuk s rozdílem týdne - měření byla velmi odlišná.

Z lékařů Sechenovky vím, že pokud placentace zůstává nízká až do doby dodání, je to jasný údaj pro císařský řez

Tatka_T, ve 12 týdnech jsem neměl jen nízkou placentaci, ale se zavřením vnitřního hltanu. na 17 již 2 cm nad hltanem. ve 24 týdnech již 6 cm nad hltanem... takže stoupá pomalu.

Ano, tato otázka mě také vzrušuje
Je pravda, že moje placenta nikdy nevystoupila: že za 13 týdnů, že ve 22 - částečně pokrývá hltan.
Zpočátku jsem byl velmi rozrušený, ale teď je to normální - ani císařský řez mi nezabrání mít alespoň 3 z mých oblíbených karapuziků)))))))
Ale stále doufám, že placenta zaujme mysl a vstane

Během obou těhotenství do 20 týdnů byla moje placenta „dole“. Během jejího prvního těhotenství, 32. týdne, se zvedla dost vysoko, abychom se narodili sami. A nyní, obecně, ve spodní části dělohy (spodní část je úplně nahoře). A pokud se však před porodem (36. a další) nezvýší, zůstane císařský řez. Ale v raných fázích je to pro mnoho níže, je to normální.

Články O Neplodnosti