Hlavní Neplodnost

Nízká placentace během těhotenství

Při provádění ultrazvuku ve 21 týdnech těhotenství může žena slyšet od lékaře o nízké placentaci. Ne všechny budoucí matky o tom mají představu. Budeme o tom mluvit a budeme se zabývat tím, co je toto porušení nebezpečné pro proces těhotenství a co dělat s ženou s nízkou placentací.

Co se myslí pod pojmem „nízká placenta“?

Podobný jev je zaznamenán v případě, že místo dítěte samotné je k děloze připevněno spíše nízko a částečně blokuje vstup do dělohy. Normálně by placenta měla být umístěna v děložním fundusu, jako tam jsou ty nejlepší podmínky pro tvorbu uteroplacentálního krevního toku. Tělo matky pomocí této anatomické formace komunikuje s plodem a přenáší na něj všechny potřebné živiny.

Pokud mluvíme o vzdálenosti od placenty k děloze, což by mělo být normální, pak je to alespoň 6 cm, a proto již u 5,5 cm je žena diagnostikována s nízkou placentací a přijata ke kontrole.

Z jakých důvodů je nízké umístění dítěte na děloze?

Po pochopení toho, co znamená „nízká placentace“, je třeba vyjmenovat hlavní důvody rozvoje tohoto porušení. Nejběžnější jsou:

 • zánětlivé procesy reprodukčního systému;
 • historie potratů;
 • patologie struktury dělohy;
 • vaskulární onemocnění;
 • porušení endometriální sliznice;
 • vícenásobné těhotenství;
 • děložní myomy.

Ve skutečnosti jsou důvody vedoucí k vývoji takového porušení mnohem větší, což často diagnózu komplikuje.

Jak by se žena měla chovat při nízké placentaci?

Po provedení takové diagnózy dostává těhotná žena řadu doporučení a pokynů od lékařů, které je třeba přísně dodržovat. Budoucí matka s podobným porušením je tedy jednoduše kontraindikována:

 • prodloužená fyzická aktivita;
 • nervové napětí a stresové situace;
 • ostré zvedání paží;
 • dlouhá jízda v dopravě.

Sex s nízkou placentací je také kontraindikován. Jde o to, že během pohlavního styku existuje zvýšené riziko infekce reprodukčního systému, a navíc může milování vést k odloučení a odloučení nízko položené placenty..

Při nízké placentaci by žena ve 21. týdnu těhotenství měla pečlivě sledovat změny v jejím těle. Zvláštní pozornost musí být věnována výtoku z pochvy. Pokud se objeví i několik kapek krve, musíte o tom informovat svého lékaře. V takových případech je nastávající matka zpravidla hospitalizována, což jí umožňuje posoudit její dynamiku.

Jak bylo uvedeno výše, cvičení při nízké placentaci by mělo být omezeno. Někteří odborníci však tvrdí, že s malým porušením mohou některé třídy naopak přispět k migraci placenty, a tím toto porušení zcela eliminovat. Například těhotné ženě se doporučuje provádět kymácející pohyby stojící na všech čtyřech na podlaze. Důraz je kladen na lokty, ne na kartáč.

Jaká je léčba nízké placentace během těhotenství??

Specifická terapie tohoto porušení se proto neprovádí. Žena je pod přísným dohledem lékařů, pravidelně vyšetřována ultrazvukem, což vám umožní posoudit pohyb místa dítěte. V 9 z 10 případů má nízká placentace úspěšný výsledek.

S nízkou placentací, která byla detekována po 21 týdnech těhotenství, má porod své vlastní vlastnosti. Vzhledem k malé vzdálenosti mezi dělostí a placentou, porodník nezávisle propíchne močový měchýř, zatímco placentu fixuje dětskou hlavou. To je nezbytné, aby se zabránilo předčasnému odloučení místa dítěte. Když je vstup do dělohy zcela uzavřen, je předepsán nouzový císařský řez.

Nízká placenta: co ohrožuje a co dělat?

Ve 14. týdnu těhotenství jsem nejprve udělal ultrazvuk. Ukázalo se, že placenta je umístěna velmi nízko a její spodní okraj dosahuje vnitřního hltanu, i když bez blokování. Když jsem se zeptal, jaké nebezpečí to může být, doktor řekl, že s takovým uspořádáním placenty je přirozené poražení nemožné, a to je absolutní indikace pro císařský řez. Řekla opakovat ultrazvuk za měsíc. Během samotné procedury se zeptala, jestli mě bolí břicho, jestli došlo k nějakému krvavému propuštění. Žaludek někdy bolí, ale nebylo tam žádné špinění.
Nikdy jsem si nemohl myslet, že by to ovlivnilo mě. Neměl jsem potrat. Toto je moje první těhotenství. Vždy byla zdravá, silná, chodila na sport, snažila se jíst správně. Byl jsem si jistý, že porod zvládnu sám.
Ale je to všechno hnus.
Možná vám někdo řekne, co mohlo tuto pozici placenty způsobit, a co mohu udělat, abych ji pomohl zvýšit? A co je nejdůležitější, není pro dítě nebezpečné?

Dano, neboj se první. Nízká placenta ve 14. týdnu nic neznamená. Šel jsem do nemocnice v 11. týdnu s těžkým krvácením, byl jsem si jistý, že jsem ztratil dítě. Ultrazvukové vyšetření ukázalo, že všechno bylo v pořádku s dítětem, TTT, ale byla placenta previa se zavřením hltanu, což bylo to, co krvácela. Okamžitě jsem byl však uklidněn a vysvětlil jsem, že placenta stoupá s růstem dělohy. Již v 15 týdnech nedošlo k překrývání, ale placenta byla stále nízká. Teď mám období 30 týdnů, placenta již vzrostla natolik, že neexistuje žádný náznak pro Caesarean. A konečně, placenta zaujme své místo po 36 týdnech. Takže se radujte ze svého těhotenství a buďte zdraví, všechno bude v pořádku.
Ano, a nemusíte dělat nic zvláštního, pokud tomu tak není.

Dano, měla jsem pro tebe všechno úplně stejné ve 14. týdnu. Přímo jeden na druhého. Doktor mi předepsal vypít jednu tabletu noshpy každé 4 hodiny. Ne více než 5 tablet denně. Jednu z metod zátěže můžete nahradit tabletou Mg B6. Současně, pastelový režim a minimální fyzická aktivita. To je nutné vydržet po dobu nejméně 12 dnů (nejlépe 2 týdny). : yogu:
Mám teď 23 týdnů. A minulý týden mi ultrazvukové vyšetření řeklo, že moje placenta „postupuje“ a již stoupla o 4 cm. To je dobrý výsledek. Proto i nadále piju noshpu (ale už 3krát denně po jídle jedné tablety). Doufám, že všechno bude skvělé. Placenta nad 6 cm se však považuje za normální.
Poraďte se se svým lékařem o noshpa a nebojte se. Protože nervy vždy vyvolávají napětí v děloze.
Hodně štěstí.

Stejnou věc jsem měl 14 týdnů. Je pravda, že mi nebyly předepsány žádné prášky. Jen fyzický klid a žádný sexuální život
A při ultrazvukovém vyšetření po 24 týdnech se placenta již zvedla a všechno bylo v pořádku. Takže se neboj. Bylo mi řečeno, že v 90% případů placenta stoupá s růstem dělohy. Nejhorší je, když začne krvácení. Pak naléhavě potřebujeme navštívit lékaře. To však neznamená, že dítě může být ztraceno.
Opatruj se! Zdraví pro vás a vaše děti

Promiň, vůbec žádný sex? Do konce těhotenství?

Většina matek má pravděpodobně podobný problém. Já také. Bylo zjištěno po 13–14 týdnech, nyní 18 týdnech, ale žádný zvláštní úspěch. Můj lékař mi dal jehly (Ona také dělá akupunkturu v gynekologii) a řekl, že musíte zvýšit placentu, zatímco je čas až 24 týdnů. Doufejme. Hlavní věc není být naštvaná. VŠECHNO BUDE V POŘÁDKU.

Ano, co se týče sexuálních vztahů, zapomněl jsem to říct. Bohužel, absolutně žádný. Ale tady nám nedávají žádné prášky, považují to za zbytečné.

a já taky.
ve smyslu mnoha zdrojů jsem to slyšel s růstem dělohy
placenta stoupá
hlavní věc je klidný a pozitivní přístup

Pokud mluvíme o sexuálních vztazích, pak pokud je žena potřebuje, ale nedostane je, děloha přijde v tónu (zatímco po orgasmu se naopak uvolní). Osobně jsem je během těhotenství nezastavil plnou placentou previa (hltan byl úplně zablokován).

Při každodenních zobrazovacích technikách se moje placenta obtěžovala povznést se jen měsíc před narozením, ale také to bylo vítězství. A ona šla na dno, a předtím, 7 ultrazvukové vyšetření říkalo, že hltan byl blokován placentou.

Vizualizační techniku ​​používalo mnoho žen, které jsem znal, a pomohlo téměř všem. Spočívá v prezentaci určitých obrázků, které pomáhají pochopit příčinu a odstranit ji. Nejčastěji je placenta velmi nízká u žen, které se velmi bojí, že ztratí dítě, a jako by uzavřely výjezd „dlaní“..

Pokud chcete, můžete také vyzkoušet tuto techniku..

A po 18 týdnech jsem měl na doppleru nízkou placentu a po 4 týdnech bylo všechno v tomto smyslu normální. Je pravda, že začali nastavovat zrání placenty 0-1 stupně (předčasně). A sex byl také zakázán, když byla nízká pozice.

No až do konce těhotenství, ale dokud placenta nevystoupí. S nízko položeným platem prostě existuje riziko krvácení. Jakmile bylo všechno normální, odvážně jsem začal žít sexuální život. Přestože před tím jsme občas pracovali v rozporu se zákazy lékařů, ale sooooo pečlivě a ne hluboce.
Hodně štěstí

Děkuji vám všem moc! Začínám se uklidňovat. Myslím, že se opravdu bojím ztráty dítěte. Chtěl jsem to tak dlouho, ale můj manžel si myslel, že je příliš brzy. A pár dní po našem posledním rozhovoru na toto téma, když jsem mu slíbil, že o tom mlčím, otěhotněl jsem.
Ekaterina Ivanova, a kde se můžete o těchto vizuálních technikách dozvědět více?

Jen včera na kurzech nám to bylo řečeno. Během těhotenství placenta „migruje“ přes dělohu a výsledky prvního ultrazvuku zřídka zůstávají na stejné úrovni do konce těhotenství. Vzdálenost od krku k placentě u normálního porodu by měla být alespoň 50-55 mm - to se rovná polovině otvoru krku během porodu. Polovina, protože plný otvor je přibližně 10 cm, což znamená rovnoměrně 5 cm na stranu.

Opravdu doufám, že do 40. týdne bude vše v pořádku.
Postarej se o sebe a o bříško.

S pozdravem, kancelářské sponky a dítě (33 týdnů)

Podle výsledků ultrazvuku mě doktor „potěšil“, že placenta je nízká. Co to znamená, co ohrožuje? Na tuto otázku mi odpověděla: „vypijte Magne B6, Curantil a Actovegin a všechno bude v pořádku.“ Už mě jména děsí. Možná nějak bez nich?
Také jsem nařídil sledovat sexuální odpočinek. A proč by to mělo být dodržováno? Ovlivňuje to žaludek nebo skutečnost, že se cizí těleso pohybuje uvnitř? Nebo je moje vzrušení nebezpečné samo o sobě? Komu to lékař normálně vysvětlil, prosím sdílejte.

Nováček,
kolik týdnů máš?

Vše záleží na tom, jak nízko se pharynx překrývá nebo ne. Ve skutečnosti na lhůtě záleží. Pokud je tato doba krátká, je pravděpodobnější, že v době dodání vzroste. Pokud ne, určitě Cesarean sekce.

Nováček,
Curantil, Actovegin a Magne 6 - jedná se o standardní těhotnou soupravu, která je předepsána každému v řadě - je to nutné, není nutné. Jsou k ničemu pro zvyšování placenty.
Dalším faktorem je, na které zdi je placenta umístěna. Pokud přední - sto procent vzestup. Byl jsem někde uprostřed období byl 2 cm od krku, na konci 8, zdá se

Začátečník, Pokud je placenta nízká, může to být problém při porodu. ve skutečnosti to nejčastěji stoupá.. pokud je doba krátká, pak byste se neměli vůbec bát.. ačkoliv stojí za to pozorovat mír, přesto však nezvedejte těžká břemena, ani trochu, nezatěžujte.
megne B6 - takže neexistuje žádný tón, zvonkohra - pro krevní oběh, actovegin - pro prevenci hypoxie - nedostatek kyslíku.. ve skutečnosti nemají nic společného s nízkým připevněním placenty.
sexuální odpočinek - to je ten případ - za prvé, zdá se, že orgasmus může vyvolat kontrakce dělohy - což může být v případě nízké placenty nebezpečné, a za druhé, pokud je sex dostatečně aktivní - je to téměř stejné jako fyzická aktivita ano i na tom samém místě, které je velmi blízké notoricky nízké placentě.. záleží na tom, jak jste zvyklí. Například omlouvám se za podrobnosti, líbí se mi to hluboce a hluboce, potřebuji stimulaci krku, protože můj orgasmus je v podstatě „děložní“. během těhotenství se mi zdá, že je lepší takové věci neudělat.. takhle jsme byli uneseni, a pak mi to krvácí, a pokud jemně a přesně, bez tvrdosti, může a může. ale osobně bych to zkusil bez orgasmu. Jsem tak klidná

Mám funkční období 18 týdnů, ale nepamatuji si, kam se dostala
Actovegine, možná bys to neměl vzít? Cítím se dobře, bez toxikózy, bez pálení žáhy. Takže, jak tomu rozumím, je příliš brzy mluvit o hypoxii.
Další otázka: poté, co jsem začal brát Magne B6, začal jsem bít žaludek? To je reakce na lék nebo se placenta pohybuje?

Nováček,
Toxisóza a pálení záhy nemají nic společného s hypoxií. Hypoxie nemusí být s vámi, ale s plodem. Podívej se sám. Nechcete pít - nepijte. Pokud je klidnější pít, pijte to. Nejedná se o tak strašné léky, které byste v žádném případě neměli pít..

Četl jsem o hypoxii a stále existují otázky.
Nemám čerstvý vzduch než ostatní pracující Muskovité. Snažím se sedět ve večerních hodinách s otevřeným oknem, ranní a večerní procházky po dobu 30 minut. Vysoká hladina hemoglobinu - 122. Takové dovednosti se v mém životě často nestaly a pak najednou takové štěstí!
Obecně se cítí dobře, škrábance a odřeniny se hojí rychleji (imunita je na úrovni), štítná žláza funguje na horní hranici normy (neexistuje žádný nedostatek jódu, kterého jsem se tak bála).
Takže odkud pocházela moje hypoxie? A vím s jistotou, že pokud je plod dusivý, matka bude mít těžký čas. Příznaky jako toxikóza se časem zesilují.

další otázka: Jak zácpa ovlivňuje nízkou placentu? Často sedím a sedím a nic tvrdě nefunguje. A pak si vzpomínám, že je to, jako byste se nemohli tlačit, a já začínám dítě přesvědčovat, aby zůstalo pevnější, že ho nevyhazuji, ale souseda. Možná pro takové případy existují laxativa nebo lidová léčiva?

Nováček říká, že v Aktoveginu může růst ovoce velmi velké, takže se nemusíte angažovat, ale obecně - můžete a můžete pít ve vašem termínu. Doktor mě také předepsal, zatím mám na mysli - pít - nepít. možná vypiju jeden chod. žaludek může usrknout ze střev, ze skutečnosti, že děloha roste.. To bych nepřidělil Magne B6.

Začátečník, od zácpy - více klepchatka, prořezávání. možná, pokud je to opravdu špatné - zdá se, že Dufalac může být pouze během těhotenství
A co se týče hypoxie, odmítl jsi, četl jsi to nejhorší. není nutné, aby všechno bylo tak špatné.

to je něco, ale nepřiznávám hypoxii a nebojím se
Vím o ní slušně, protože Najednou napsala esej o nitroděložním vývoji dítěte. Proto jsem byl na úkor tabletů v pohotovosti.
Mohu pít čaj pro hubnutí? Stále mám výhodu.

Začátečník, no, ne, tento čaj rozhodně není nutný - jaké jsou jeho součásti? co když bude alergie, nebo se zvýší stejný tón? mnoho z těchto čajů zvyšuje motilitu střeva a svaly dělohy jsou velmi podobné svalům střev. nestojí za to dělat takové věci, IMHO. jíst lépe a více se pohybovat


Hypoxie dívek není nedostatek čerstvého vzduchu. Jedná se o porušení spojené s narušením absorpce kyslíku tkáněmi. A můžete dýchat i koncentrovaný kyslík (který je smrtící), ale pokud je vaše mikrocirkulace narušena, je narušena práce respiračních enzymů na úrovni jednotlivých buněk (toxiny, hormonální nerovnováha atd.), Vazba kyslíku na hemoglobin a jeho rozpuštění v plazmě. pak stále nevstoupí do tkáně. A hypoxie plodu je nebezpečná.

Nováček,
Také jsem to měl. Ultrazvuk mě úplně vyděsil, řekl každý, nemůžete to vydržet. Pak mi doktor vše vysvětlil. Za prvé, klid a jen klid. Za druhé, po 20 týdnech dítě začne růst, děloha se zvětšuje a placenta by měla stoupat. (Vstal jsem). Pila jsem všechny tyto léky, pouze Actovigin stále zvyšuje svalovou hmotu, dítě vyroste rychleji.

Všechno to kánoe (zvonkohra, actovegin. Magne B6 - ne, ale nikdy jsem neměl tonus) mi bylo předepsáno. Šel jsem do lékárny z konzultace, poctivě jsem koupil všechno, a pak přišla moje matka a zrušila mi všechny prášky.
Dítě se narodilo 4 kg ve 38. týdnu (podle mých výpočtů - ve 39. roce). Hypoxie byla - ale mírná a vysvětlitelná (byla jsem příliš líná na to, abych chodila a byla obecně docela neaktivní). Hemoglobin kolem 100.

Vřele doporučuji aktivní sexing během těhotenství - no, to! 8. měsíce jsem byl mimo modrou. No, kdyby to bylo po tobě? Chytil jsem nejmilejšího manžela s ponožkami. Postarej se o muže!

Čaj na hubnutí nemůže v žádném případě - ne. Můžete - půst dní. Je užitečné si přečíst informace o programu Sybarite a vyložit na koktejlu Sybarite.

Ano, je mi líto manžílek! Samozřejmě, že drží, neukazuje svou mysl, ale pořád si toho všimnu. Přemýšlel jsem o tom, možná ho alespoň občas rozmazlíš
A pokud jde o hubnutí, moje myšlenka se vkradla: tento týden vážil 2krát s intervalem dne, na lačný žaludek a ve stejném oblečení. Takže poprvé mám 74 kg a příští ráno už 72 800! Spojuji to s retencí tekutin. Jak zkontrolovat doma? Nechci doktorovi nic říct - je to úplně děsivé.

Začátečník, jak se říká - je možné, pokud pečlivě.. ale je možné tolerovat, zatímco placenta stoupá.
a takové rozpětí váhy je normální, téměř každý má kilogram nebo dvě další váhy večer... stačí jít k lékaři s ranním jídlem, nejlépe s prázdným střevem.. a vše je v pořádku... kromě toho vše, co říká lékař, lze filtrovat.

Nováček,
Můžete být zaměňováni s počítáním spotřebované a uvolněné tekutiny. Během dne si spočítejte, kolik jste vypili (plus polévka plus šťavnaté ovoce) a odepsali (můžete bezpečně zlikvidovat 500 g na přírodní výpary).
A tak - podívejte se na kroužky s gumou z ponožek.

Říká se, že dochází k otoku vnitřních orgánů. Nejprve se zdá, že si toho nevšimli, a poté, když je to znatelné, okamžitě do nemocnice na „odvodnění“. Rozhodl jsem se tedy znovu zkontrolovat

Moje nízká placenta byla stanovena na 21 týdnů, byla připojena kvůli nízké mykoplazmě. Z tohoto důvodu selhání, nízká hladina hemoglobinu, fetální anémie atd. Jakmile byla mykoplazma vyléčena, placenta padla na své místo. Dítě se vyvíjí normálně, TTT

A mám dívky, které mají zázraky s placentou! Ve 18 a 23 týdnech to Uzi udělal, bylo napsáno nahoře před placentou. A den před včera jsem to napsal - na nižší pozici, no, a jak to může být? K doktorovi se dostanu až v neděli. Četl jsem informace na internetu všude, kde se říká, že placenta by měla stoupat. Nerozumím ničemu

Dívky, ví někdo, jestli silné namáhání toalety může způsobit výhřez placenty? Na posledním ultrazvuku jsem měl normální, ale nedávno tu byla silná, promiňte zácpu. Teď se obávám, že by z toho mohla placenta sestoupit, některé pocity jsou pak podivné ve velmi dolním břiše

Když jsem byl těhotný, byl jsem současně s konzultací sledován v Centru pro sledování nemocí a nemocí. Tam, asi 20 týdnů, jsem dostal normální umístění placenty, poté jsem po pár týdnech udělal ultrazvuk na klinice, napsal prezentaci, šel na můj LCD s otázkou, jak by to mohlo být, placenta šla dolů, což lékař strávil oči, říkají, že placenta NELZE DROP, ale POUZE RIZE. Pak se rozběhl manažer se stejnýma očima, začal mě zastrašovat a říkal, že prezentace je hrozná věc, že ​​pokud se začne odloučení, pak mě ani sanitka nepřivede do nemocnice, že bych se měl chovat jako k porcelánové váze. A sedím tak klidně a říkám, že nejprve dokážete, že existuje prezentace, a pak zastrašujete lidi k smrti. Z nějakého důvodu jsem uvnitř cítil, že nemám nic podobného, ​​dobře, placenta nemohla jít dolů, pak lékař, který provedl ultrazvuk v Centrálním záchranném středisku, je velmi kvalifikovaný. Výsledkem bylo, že poté, co jsme o týden později provedli ultrazvukové vyšetření na stejné klinice, ukázalo se, že nedošlo k žádné prezentaci s tím, že se jednalo o chybu
Takže tady je to, co chci říci, nebojte se v předstihu, PLACENTA MÁ VLASTNICTVÍ RŮSTU A RIZIKOU NA STĚNĚ, ALE NENÍ ZNEŠKODENO. Doporučuji, abyste se uklidnili, udělali ultrazvuk za týden s dobrým lékařem! A nalaďte se jen pro to nejlepší.

Tak tady jste. byl dnes v ordinaci lékaře, ani nevěnoval pozornost umístění placenty. A když jsem mu to řekl, odpověděl jsem, že situace, ať už to bylo cokoli, byla pro mě normální a nemělo se čeho bát. Obecně, jaký je pro mě rozdíl, kde se nachází všechno, když je vše na svém místě. vydal za měsíc ultrazvuk, podívejme se, co tam bude.

Obecně jsem se uklidnil

Také mi řekli, že nejhorší věcí je prezentace, je to nemožnost přirozeně porodit dítě. Ale to se projevuje i během těhotenství (krvácení), dobře, ultrazvuk samozřejmě ukazuje.. Zdá se, že nízká placentace není příliš děsivá: i když se odloučení začne, hlava ho vymačkne a proč se nevylupuje. Někdy, aby hlava brzy klesla, propíchnou bublinu. Je mnohem horší, když normálně připojená placenta exfoliová, i když se říká, že k tomu dochází jen zřídka..

Mám také malou rostlinu 3,1 cm nad vnitřním hltanem a navíc se nezvýšila z 13 týdnů na 23 týdnů, obávám se také, říkají, že může stále stoupat - je čas.
Doufám

říkat, že placenta NELZE DROP, A POUZE RISE

Měl jsem regionální. Po 28 týdnech je o 5,2 cm vyšší než vnitřní hltan vstal. A dnes, po 32 týdnech, dochází k vnitřnímu hltanu opět regionální. Ultrazvuk je dobrý, kvalifikovaný uzist. Co dělat a komu věřit. Teď to vážně chápu. A nebojím se císařského řezu, ale krvácení


Ultrazvuk půjdu za 32 týdnů a opravdu doufám, že placenta vzroste, ale prozatím se snažím o ničem přemýšlet, jinak se zblázním

Ahoj všichni!
Mám také nízkou placentu, zatímco blokuji hltanu. Ale je nám 17 týdnů, takže doufám, že všechno bude v pořádku a ona vzroste. Co všem přeji.
Chtěl bych to objasnit na úkor abstinence. Je nemožné, aby do vás manžel vstoupil, nebo je nemožné, aby se orgasmus a děloha uzavíraly. Prosím, řekněte mi to, protože není vhodné, aby se doktor zeptal a manžel trvá na tom, abych to zjistil

A mám také nízkou placentu. Termín 12 týdnů. Říká - to je normální. Pravděpodobně by měla stoupnout. Ale říká sexuální mír. Moje otázka zní: je to vůbec nemožné?! Říká, že nemůžete absolutně ai když opravdu chcete. je to stejně nemožné. Myslím, že mě možná bojí?

A také zvedání závaží. ne více než 3 kg. Jak to ?? Moje kočka váží 6,5. Že to také nemůžu vychovat. A jako mladé matky. Děti váží něco víc. Nebo můžete nosit a nemůžete zvednout - tuto chvíli jsem se neptal. Máme výstavu. proč bych teď neměl jít?

Hlavní věc je, že se cítím naprosto normální!

I já, na ultrazvukové vyšetření 13 týdnů řekl chorion podél přední stěny, překrývá vnitřní hltanu. Lékař, který provedl ultrazvuk, řekl, aby nevěnoval pozornost tomu, že doba je stále malá a placenta pravděpodobně vzroste.
Ale další lékař, na který jsem šel s výsledky ultrazvuku, řekl, že pokud dojde k překrytí vnitřního hltanu, pak se tato situace nezmění.

»Přidáno později
Mimochodem, řekli, že se nesmí zvedat, neskakávat, zdržovat se sexuální aktivity.

ps Také mi byl přidělen ultrazvukový hematom v oblasti vnitřního hltanu, i když otázkou je.

Dívky, zajímalo by mě, jak někdo odpoví..
Nyní existuje mnoho nejrůznějších článků na toto téma. A chtěl bych vědět skutečný „život“.
Je to vždy, když ultrazvukové vyšetření dává nízkou placentaci (zejména v raných fázích)? ?

Proč bys? Navíc, pokud je nízká placentace detekována brzy. pak může placenta stále stoupat

stonožka
Samozřejmě, pokud je doba krátká - s největší pravděpodobností placenta poroste. Je to, jako by se „plazil“. Mimochodem, hodně záleží na kvalitě vybavení a zkušenostech lékaře, který provádí ultrazvukové vyšetření. Pamatuji si, že jsem musel udělat ultrazvuk s rozdílem týdne - měření byla velmi odlišná.

Z lékařů Sechenovky vím, že pokud placentace zůstává nízká až do doby dodání, je to jasný údaj pro císařský řez

Tatka_T, ve 12 týdnech jsem neměl jen nízkou placentaci, ale se zavřením vnitřního hltanu. na 17 již 2 cm nad hltanem. ve 24 týdnech již 6 cm nad hltanem... takže stoupá pomalu.

Ano, tato otázka mě také vzrušuje
Je pravda, že moje placenta nikdy nevystoupila: že za 13 týdnů, že ve 22 - částečně pokrývá hltan.
Zpočátku jsem byl velmi rozrušený, ale teď je to normální - ani císařský řez mi nezabrání mít alespoň 3 z mých oblíbených karapuziků)))))))
Ale stále doufám, že placenta zaujme mysl a vstane

Během obou těhotenství do 20 týdnů byla moje placenta „dole“. Během jejího prvního těhotenství, 32. týdne, se zvedla dost vysoko, abychom se narodili sami. A nyní, obecně, ve spodní části dělohy (spodní část je úplně nahoře). A pokud se však před porodem (36. a další) nezvýší, zůstane císařský řez. Ale v raných fázích je to pro mnoho níže, je to normální.

Nízká placentace během těhotenství 21 týdnů

Jaká je nebezpečí nízké placentace během těhotenství??

Normálně je embryo implantováno do horní části dělohy, blíže ke svému dnu.

Někdy se však stává, že se do endometria zavádí oplodněné vajíčko mnohem nižší, a poté se placenta začíná vyvíjet v blízkosti hltanu děložního hrdla..

Nízká placentace během těhotenství je umístěna, pokud je spodní okraj placenty pod 5 centimetrů od hltanu děložního.

Někdy placenta zcela pokrývá hltan děložního čípku - pak se tomu říká placenta previa.

Proč může během těhotenství dojít k nízké placentaci?

Existuje mnoho důvodů, proč je vajíčko plodu implantováno pod zamýšlené místo. Nejběžnější je porušení funkční vrstvy endometria v důsledku zánětlivých procesů, potratů, vrozených malformací dělohy nebo endometria, fibroidů, ischemické nedostatečnosti děložního čípku atd..

Prognóza těhotenství

Ve většině případů, s nízkou placentací, těhotenství pokračuje bezpečně. Navíc situace, kdy placenta stoupá sama na vrchol dělohy, nejsou neobvyklé - tento proces se v porodnictví nazývá „migrace placenty“. Obvykle se to stane ve třetím trimestru a končí o 33-34 týdnů. Proto je velmi důležité, aby lékař situaci monitoroval. Ale i když k „migraci placenty“ nedošlo, ve většině případů těhotenství skončí úspěšně.

Jaké je nebezpečí nízké placentace??

Nízká placentace je doprovázena krvácením různých intenzit - od hnědého špinění po bohatou červenou. To vede k rozvoji anémie se všemi důsledky pro plod. Nejnebezpečnější komplikací nízké placenty je hrozba potratu nebo předčasného porodu. Proto jsou těhotné ženy s takovou patologií často uchovány. Vzhledem k tomu, že nízká placentace během těhotenství je ve 25–35% případů doprovázena hypotenzí, je lepší hospitalizaci odmítnout.

Dodávka za nízkou placentu

Pokud se placenta nezvýšila o 37–38 týdnů, stanoví se způsob dodání v závislosti na situaci. Žena je předurčena v nemocnici a po druhém vyšetření je otázka porodu vyřešena. Ženy zpravidla rodí přirozeně, pokud neexistují jiné nepříznivé porodnické situace. Jinak se provede plánovaná císařská řez..

Obecně platí, že s nízkou placentací je prognóza dobrá, hlavní věcí je starat se o celé těhotenství, být „křišťálová váza“..

Sdílet s přáteli!

Nízká placentace a placenta previa u těhotných žen

Placenta je zvláštní orgán, objevuje se pouze během těhotenství a spojuje organismy matky a dítěte. Placenta přenáší dětské živiny a vitamíny z mateřského těla, zásobuje ho kyslíkem a také odstraňuje zásadní produkty plodu.

Placenta je plně tvořena 16. týdnem těhotenství, avšak až do 36. týdne roste, protože dítě potřebuje stále více kyslíku a živin. Stejně jako každý proces v těle, může dojít k rozvoji placenty s porušením. Jedna z možných patologií se nazývá nízká placentace během těhotenství..

Co je nízká placentace??

Co znamená nízká placentace? Obvykle, opouštějící vejcovody, je embryo připojeno k zadní nebo přední stěně dělohy v její horní části, blíže ke dnu (spodní část dělohy je nahoře). V tomto místě je placenta vytvořena jako důsledek. Ale jsou chvíle, kdy je embryo z několika důvodů připojeno k dolní části dělohy, blíže k hltanu - výstupu z dělohy. Říká se o nízké placentaci, když mezi placentou a děloží není více než 6 cm.

Pokud je placenta více přemístěna a blokuje výstup z dělohy, pak lékaři mluví o další patologii - placenta previa. Zmatit tyto diagnózy nestojí za to. Ačkoli příčiny nízké placenty a placenty previa jsou podobné, důsledky se velmi liší..

Jaká je nebezpečí nízké placentace během těhotenství??

Jako každá patologie má nízká placentace řadu možných, ale ne nutných důsledků. Jaká je nebezpečí nízké placentace u těhotných žen? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte se ponořit hlouběji do fyziologie.

Za prvé, plod roste v čase a stále více tlačí na spodní část dělohy. Pokud je placenta nízká a je také vystavena nadměrnému tlaku dítěte. To může vést k abrazi placenty nebo vaginálnímu krvácení a v důsledku toho existuje riziko potratu. Kromě toho je přísun krve do dolní části dělohy mnohem horší než v její horní části. V tomto ohledu může plod přijímat méně kyslíku a živin..

To, co ohrožuje nízkou placentaci, je nyní jasné. Jaká je situace s placentou previa? To vše je pro něj také charakteristické. Je však třeba mít na paměti, že v tomto případě je placenta ve své nejnižší poloze a zažívá mnohem silnější tlak, v tomto ohledu jsou všechna rizika nízké placentace zesílena.

Příznaky a příčiny nízké placentace

Pokud placenta není umístěna extrémně nízko k děloze, pak nemusí existovat žádné vnější příznaky. V tomto případě, ve 12. týdnu, se stanoví nízká placentace na plánovaném ultrazvuku. Čím je však okraj placenty blíže k děloze, tím je pravděpodobnější, že příznaky jsou charakteristické pro jakoukoli hrozbu potratu: vaginální krvácení, tažení bolestí v podbřišku..

Důvody nízké placentace nejsou zcela známy. Je však spolehlivě známo, že příčinou uchycení embrya ve spodní části dělohy může být poškození endometria, děložní sliznice v důsledku potratu, kyretáže nebo infekčních chorob. Tato patologie může také způsobit stehy na děloze, myomu nebo anatomických rysech dělohy.

Nízké placentační ošetření

Naneštěstí není možné léčení lékem s nízkou placentací během těhotenství. Ve většině případů lze jen očekávat, že placenta sama zaujme vhodnější místo. To je nejen možné, ale také nejpravděpodobnější. Děloha neustále roste, což přispívá ke změně polohy dělohy. Pokud je tedy u ženy diagnostikována nízká placentace ve 20–22 nebo dokonce ve 32 týdnech, nejedná se o trest. Předpokládá se, že před 36 týdny se může poloha placenty dobře změnit..

Co dělat s nízkou placentací, protože léčba tohoto onemocnění není možná? Nejprve musíte opustit sex a jiné fyzické aktivity, jako jsou: vzpírání, sport a podobně. Kromě toho je nutné v každém případě krvácení okamžitě informovat lékaře. Během těhotenství budou lékaři pečlivě sledovat stav placenty ženy. Je velmi důležité projít všechny plánované ultrazvukem včas. Nejpravděpodobněji bude nízká placentace během těhotenství ve 3. trimestru projít samostatně.

Nízká placentace

Jaká je nebezpečí nízké placentace během těhotenství, je pochopitelné, ale co ohrožuje během porodu? Vše záleží na konkrétní poloze placenty. Ve většině případů dochází k porodu při nízké placentaci přirozeně.

Pokud je placenta umístěna příliš blízko hltanu, bude možná plodová voda propíchnuta uměle. V tomto případě bude plodová hlava tlačit placentu do dělohy. Pokud se vyskytne placenta previa nebo pokud plod v děloze není správně umístěn, bude ženě proveden plánovaný císařský řez.

21 týdnů těhotenství - nízká placentace

Každá těhotná žena má zvýšený pocit úzkosti. Důvodem je skutečnost, že nyní je zodpovědná nejen za sebe, ale za obživu, kterou nosí pod svým srdcem. Obavy a úzkosti zhoršuje skutečnost, že musíte navštívit lékaře, podstoupit vyšetření a podstoupit všechny testy.

Jakákoli, dokonce nejvýznamnější odchylka od normy, budoucí matka vnímá jako nejstrašnější patologii.

Mnoho těhotných žen je diagnostikováno s nízkou placentací, pokud je váš těhotenský kalendář 21 týdnů..

Placenta se objevuje v těle ženy s počátkem těhotenství. Hraje klíčovou roli v podpoře života a rozvoji dítěte. Díky ní je dítě zásobováno kyslíkem, hormony, dostává výživu. Slouží jako jakási bariéra pro všechny infekce. Placenta je připevněna ke stěně dělohy a svým vzhledem připomíná disk.

Placenta může být fixována v oblasti blízko spodní nebo horní části dělohy. Nízká placentace je diagnostikována během rutinního screeningu, který probíhá mezi 21. a 23. týdnem těhotenství.

S nízkým umístěním placenty musíte pečlivě poslouchat své pocity a pokud se stav zhorší, naléhavě jděte do nemocnice.

V tomto případě placentární disk neblokuje úplně výstup z dělohy. Je blíže k dutině, než by měla být. Pokud bylo takové uspořádání placenty zjištěno, když proběhlo 21 týdnů těhotenství, je po třech týdnech nutné druhé vyšetření nastávající matky. Se zvyšováním termínu placenta stále roste a protože nebyla stanovena na přesně stanoveném místě, může v průběhu času měnit svoji polohu. Během plánovaného ultrazvuku ve 32 týdnech se ukázalo, že se její pozice konečně změnila nebo ne..

Příčiny nízké placentace mohou být onemocnění genitourinárního systému, jednotlivé strukturální rysy pánve, umělé ukončení těhotenství dříve.

Taková diagnóza může vést k předčasnému porodu. Ale to je jen v případě, že žena je frivolní o svém těhotenství. Zde není nutné žádné zvláštní ošetření.

Hlavní doporučení jsou: odmítnutí sexu, zákaz fyzické aktivity a náhlé pohyby, pouze pozitivní emoce a zdravé stravování.

I když později budete mít nízkou placentaci, neznamená to, že bude předepsán císařský řez. Proto je nutná respirační gymnastika a psychologický přístup k přirozenému porodu.

Záznam značek:

Nízká poloha placenty je 21 týdnů, což ohrožuje dítě?

 • |
 • Zveřejněno 19. prosince 14:12

Placenta v normálním průběhu těhotenství je umístěna v zadní stěně dělohy. Na konci prvního trimestru je zcela vytvarován. Někdy nemusí být placenta na správném místě pro příznivé těhotenství. A existují důvody..

Placenta vypadá jako dort. Na jedné straně čelí děloze, a proto se nazývá mateřská a na druhé straně je umístění placenty obráceno k plodu po dobu 21 týdnů, a podle toho se nazývá ovocná část.

U vícerozměrných i vícelistých může dojít k placentě previa. K takové patologii mohou často vést různá septická onemocnění, která se vyskytují po porodu a potratu. V důsledku takových zásahů do sliznice dělohy dochází k jejím dystrofickým změnám, které následně vedou k placentě previa.

Nesprávné umístění placenty může nastat v důsledku předchozích operací, může být způsobeno malformací orgánu, přítomností fibroidů.

U těhotných žen se může poprvé objevit nízká placenta v důsledku přetížení pánve, ke kterému dochází na pozadí onemocnění srdce, ledvin a jater..

S tímto uspořádáním placenty je zcela nebo částečně připojena ke spodní části dělohy, a tím zcela nebo částečně blokuje vnitřní hltanu. V této poloze je možné časté krvácení, které má svůj původ v místě připojení placenty na stěnu dělohy..

Těžké krvácení ve druhé polovině těhotenství může být způsobeno placentárním odtržením, ke kterému dochází v důsledku protažení dolní části dělohy, ke kterému dochází vždy při aktivním růstu plodu..

Pokud je umístění placenty nízké po dobu 21 týdnů, co toto dítě ohrožuje? Nejnepriaznivějším výsledkem této situace je předčasné doručení. Kromě toho má dítě nutriční poruchu, která představuje hrozbu pro podvýživu plodu a hypoxii. S úplným oddělením placenty, které je důsledkem její nízké polohy, dochází k úmrtí plodu. Pokud k takovému odloučení došlo částečně, může být těhotenství ve většině případů zachováno.

Léčba závisí na stupni vývoje patologie a obecném stavu nastávající matky. Pokud s tím vším je vysoký krevní tlak, hladina hemoglobinu není normální, žena je poslána do nemocnice na udržení těhotenství.

Nebezpečí 21 týdnů těhotenství: nízká placentace a její vliv na zdraví matek a dětí

Nízká placentace může vážně ovlivnit zdraví mladé matky a dítěte.

21 týdnů těhotenství je začátek druhé poloviny těhotenství. V těle matky je mnoho změn. Do této doby dosáhne hmotnost dítěte čtyři sta gramů a jeho výška je asi 26 centimetrů. Během tohoto období se obvykle provádí druhý ultrazvuk, který je určen ke kontrole plodu na nepřítomnost malformací vnitřních orgánů a mozku dítěte.

21 týdnů je doba aktivního růstu dělohy. Pokud se k ní placenta připojí nízko nebo se překrývá, dojde k prezentaci. Normální poloha dítěte pro toto období je vzhůru nohama, pokud tomu tak není, to je pravděpodobnost pánevní prezentace. Toto onemocnění lze určit ultrazvukem, vaginálním vyšetřením nebo externím vyšetřením.

Během tohoto období lze detekovat další porušení - oligohydramniá. Spočívá v nedostatečném množství plodové vody. Nízká voda je pro plod velmi nebezpečná, protože může způsobit podvýživu, patologii kostí nebo snížit turgor kůže. Příčinou těchto onemocnění může být nadměrný tlak dělohy na plod v důsledku malého množství vody. Kromě zmenšení nitroděložního prostoru může tato patologie způsobit zapletení pupeční šňůry kolem krku dítěte. Nízká voda může během porodu způsobit řadu problémů a prodloužit jejich trvání. Díky speciálnímu vyšetření ultrazvukem lze velmi přesně stanovit množství plodové vody, což umožňuje korekci v případě komplikací.

Tvorba placenty, která je spojovacím prvkem mezi matkou a dítětem, začíná okamžikem, kdy je plod připojen k stěně dělohy. Po celou dobu těhotenství placenta zásobuje plod živinami a kyslíkem a také chrání dítě před pronikáním mikroorganismů a toxických látek. Placenta je obvykle umístěna v oblasti dna dělohy, protože existují nejvýhodnější podmínky pro tvorbu průtoku krve placentou. Během ultrazvukového vyšetření se považuje za normální, pokud je placenta umístěna dále než šest centimetrů od dělohy.

Patnáct procent případů je vejce zesíleno ve spodní části dělohy. V procesu růstu může blokovat plod z porodního kanálu. Nízká placentace po 21 týdnech je diagnostikována v případech, kdy je spodní okraj placenty blíže než šest centimetrů od dělohy, což je důvodem nízké placentace.

Příčiny nízké placentace

Důvody nízké placentace se mohou lišit. Nejběžnější jsou zánětlivé infekce, cévní onemocnění, předchozí potraty nebo poruchy dělohy. Typicky je nízká placentace po 21 týdnech diagnostikována ultrazvukem. Kromě toho může být mezi příčinami nízké placentace: porušení endometriální sliznice (Jedná se o běžný výskyt po císařském řezu, pokud byla infekce zavedena do dělohy), vícenásobné těhotenství, nedostatečný vývoj dělohy, fibroidy dělohy. V případě zjištění nízké placentace po 21 týdnech jsou kontraindikovány:

Nadměrná únava a nervové napětí, stres.

Cestujte často ve veřejné dopravě.

21 týdnů těhotenství nízká placentace je příležitost k nepřetržitému sledování průtoku. V případě krve byste měli okamžitě vyhledat lékaře. V závažných případech, kdy ve 21 týdnech těhotenství, nízká placentace, lékaři doporučují hospitalizaci.

Během těhotenství se děloha neustále zvětšuje a postupem času může nízká placentace zmizet sama o sobě. Podle statistik devět případů ve 21 týdnech těhotenství s nízkou placentací z deseti průchodů beze stopy až do konce těhotenství.

Pokud vzdálenost mezi děložním čípkem a placentou není menší než šest centimetrů, je narození normální. Pokud je vzdálenost příliš krátká pro přirozený porod, lékař propíchne močový měchýř a placenta se stanoví pomocí hlavy plodu. Pokud je placenta umístěna nízko po dobu 21 týdnů, pak taková narození vyžadují vysokou profesionalitu lékařů a pečlivé sledování..

Pokud je plod umístěn nejprve jako noha, pak, aby se předešlo komplikacím, doporučuje se císařský řez. Pokud je placenta nízká 21 týdnů, může se narození dělohy během porodu úplně uzavřít. V takových případech se císařský řez provádí při 38 týdnech těhotenství.

Nízká placentace se obvykle vyskytuje u žen, které již porodily. Pokud je placenta umístěna nízko po dobu 21 týdnů, pak blokuje hltan dělohy a existuje riziko oddělení placentární membrány, krvácení a potrat.

Co dělat s nízkou placentací?

Nepanikařte. Pokud přesně víte, co dělat s nízkou placentací, s největší pravděpodobností projde kolem poloviny těhotenství. Statistiky říkají, že nemusíte dělat nic s nízkou placentací, protože v době dodání bude vše opraveno samo o sobě.

Ženy s nízkou placentací se vyznačují nízkým tlakem, nedostatkem kyslíku pro plod a pozdní gestózou. Hlavní věc, kterou si pamatujte, co dělat při nízké placentaci, je třeba věnovat zvýšenou pozornost, nepřepracovávat, být od sexu a vyloučit těžkou fyzickou námahu. Kromě toho je užitečné nosit obvaz při nízké placentaci. Silná zatížení obvykle zvyšují tlak v placentě, což může způsobit těžké krvácení, chrání obvaz při nízké placentaci. Z tohoto důvodu byste se neměli náhle pohnout a jít spát. I kašel je velmi opatrný. Při sezení je nejlepší trochu zvednout nohy, protože to má příznivý vliv na krevní oběh..

Nízká placenta může mít negativní vliv na zdraví dítěte. Protože spodní část dělohy nemá tak dobrý krevní oběh jako horní, plod nemusí dostat dostatek živin a kyslíku. Proto je nutné nosit obvaz s nízkou placentací.

Komentáře k článku „Nebezpečí 21 týdnů těhotenství: nízká placentace a její vliv na zdraví matek a dětí“

Placenta během těhotenství

Placentu lze považovat za skutečně nejneobvyklejší a nejúžasnější orgán ženského těla. Je unikátní v tom, že existuje pouze během 9 měsíců těhotenství, a po narození dítěte se stává zbytečným pro tělo a konečnou fází jeho existence je narození placenty..

Placenta je nejdůležitější orgán během těhotenství, protože na tom závisí růst a vývoj dítěte. Jakmile nastane početí, okamžitě se začne tvořit placenta. Nejprve se vejce rozdělí, objeví se první buňky nenarozeného dítěte a poté se začnou tvořit buňky, které plodu dodávají tělu matky. 10 dní po početí se kolem embrya začne tvořit rozvětvená membrána, která je k plodu připojena prostřednictvím cév. Výměna krve tedy začíná mezi plodem a matkou. Tak začíná placenta, jejíž struktura se mění v souladu s měnícími se potřebami rostoucího plodu. Placenta konečně dosáhne plné zralosti až do konce osmého měsíce těhotenství. Placenta o průměru 18 cm, tloušťce 2 až 4 cm a hmotnosti asi 500 gramů se považuje za normální..

Placenta plní velké množství funkcí. Jeho hlavním úkolem je tok kyslíku do dítěte matkou krví a odstraňování oxidu uhličitého stejným způsobem. Prostřednictvím placenty dostává dítě všechny živiny, které jsou nezbytné pro jeho vývoj a růst. Rovněž se prostřednictvím placenty vylučují životně důležité produkty dítěte. Placenta chrání plod před infekcemi tím, že předává protilátky matky k dítěti. Ale také mnoho léků, drog, virů, alkoholu, nikotinu, toxinů a pesticidů může snadno vstoupit do krve dítěte placentou. A mohou negativně ovlivnit vývoj plodu nebo jej úplně poškodit. Placenta navíc syntetizuje hormony odpovědné za udržování těhotenství a za růst a vývoj dítěte.

Pro těhotnou ženu je tedy mimořádně důležitý správný vývoj a práce placenty. Po celou dobu těhotenství dělá placenta skvělou práci, která se liší v závislosti na stadiu jejího vývoje. Během těhotenství lékaři monitorují vývoj placenty pomocí ultrazvuku. Pokud se náhle zjistí abnormality v jeho růstu, zralosti nebo stárnutí, je léčba okamžitě předepsána, posiluje tělo, aby se udržela těhotenství.

Kromě odchylek ve vývoji placenty se vyskytují také placentární patologie. V současné době je tento jev poměrně běžný. Placenta má mnoho patologických stavů a ​​mnoho z nich nemůže jakkoli ublížit matce a dítěti, ale některé stojí za to se obávat, protože mohou způsobit velké potíže. Z patologií placenty je třeba zdůraznit:

Články O Neplodnosti