Hlavní Zdraví

Co ohrožuje nízkou placentaci místa dítěte během těhotenství: rizika, nebezpečí, příčiny opomenutí a co dělat, když je identifikováno

Těhotenství se otevře, než žena nové aspekty schopností jejího těla. Je možné vyrovnat se s vzrušením a prvním nepohodlí, jak na dalším ultrazvuku uslyšíte diagnózu - nízká placentace. Znalost problému, jeho řešení a dodržování doporučení lékařů umožňuje chránit sebe i své nenarozené dítě. Proto stojí za to studovat, jaká nízká placentace je, proč je nebezpečná a jak situaci napravit..

Co je nízká placentace těhotných žen?

Placenta je vytvořena s cílem poskytnout dítěti vše potřebné, chránit ho před vlivem vnějších faktorů. Toto tělo může být upevněno na nejnevhodnějších místech, například v blízkosti hltanu.

Příčiny

Mladé a zdravé ženy by se neměly bát, placenta je fixována na obvyklém místě a nepřináší takové problémy, jako je nízká plantáž. Důvody této diagnózy souvisejí s problémy dělohy:

 • strukturální rysy dělohy, přítomnost vrozených malformací;
 • přenesená infekční onemocnění, zánětlivé procesy;
 • jizvy po operaci, císařský řez;
 • kyretáž dělohy spojená s potratem, potratem;
 • bicorn, sedlová, infantilní děloha;
 • vícenásobné těhotenství;
 • těžká zátěž na ženské tělo před těhotenstvím a v prvních měsících;

Kromě toho hraje věk ženy neméně důležitou roli, pokud je jí již více než 35 let, může se s takovým problémem setkat každý. Stav endometria hraje velkou roli, když se vajíčko plodu pohybuje, hledá nejbezpečnější a nejspolehlivější místo, kam se můžete připojit. Čím nižší se to stalo, tím horší byl stav endometria.

Příznaky

Více často těhotná žena neví o diagnóze, dokud nedostane na plánovaný nebo další ultrazvuk. Jinak příznaky zahrnují:

 • V počátečních stádiích nebyly nalezeny žádné souběžné pocity. Teprve ve třetím trimestru, kdy plod dosáhne významné velikosti, se nepohodlí objeví.
 • Až po průchodu ultrazvukem lze stanovit diagnózu. Nejlepší ze všeho je, že skutečná vzdálenost je již stanovena na 20 týdnů. Předpokládá se, že v raných stádiích se umístění dítěte může změnit, protože děloha roste.

Bolest a hnědý výtok

 • Projev tažných bolestí v podbřišku a dolní části zad.
 • Krvácení může nastat bez bolesti břicha. Tento příznak naznačuje oddělení placenty. Pokud je místo velké, pak je krvácení silné, doprovázené bolestmi hlavy, únavou. Takový příznak se může objevit po zvýšeném stresu, kašli, zácpě. I když je krvácení mírné, je naléhavě nutné navštívit lékaře. Často se mohou bolesti v podbřišku zesílit a nedochází k špinění. V takovém případě by nemělo být vyloučeno podezření na vnitřní krvácení..

Jak určit nízkou přilnavost placenty?

Provedení plánovaného ultrazvuku vám umožní stanovit diagnózu. Často, když se projeví některé problémy, může být těhotná žena poslána na výzkum mnohem dříve.

Jak dlouho?

První plánovaný ultrazvuk je poskytován ve 12 týdnech těhotenství, resp. Někde v tomto intervalu a může být stanovena diagnóza připojení placenty. Následné plánované monitorování je zajištěno po dobu 20 a 30 týdnů. Zbytek studie se provádí podle indikací, kdy se těhotná žena necítí dobře a gynekolog se snaží předcházet možným problémům předepsáním ultrazvuku.

Tento postup ukazuje nejen přesnou polohu placenty, ale také tloušťku, úroveň průtoku krve, vývoj plodu. Všechny tyto faktory a parametry nám umožňují určit možné komplikace - hypoxii, zapletení, které začalo odloučení.

Co ohrožuje nízkou placentaci plodu: rizika?

 • Možné oddělení placenty, špinění a hrozba potratu.
 • Připevnění ve spodní části dělohy signalizuje nedostatečný počet cév nezbytných pro zajištění budoucího plodu potřebným množstvím kyslíku.
 • Díky nízké montáži na zadní stěně je situace často komplikovaná. Vždy však existuje šance, že placenta vzroste a situace bude napravena vlastním způsobem. Krvácení může být i vnitřní, nemusí existovat žádný výtok, ale pouze bolest v dolním břiše. V tomto případě je důležité konzultovat odborníka..
 • Pokud je placenta upevněna na přední stěně, vždy existuje riziko zablokování hltanu.
 • Možnost propletení pupeční šňůry není vyloučena.

Žena by měla poslouchat doporučení lékaře a sledovat zdraví.

Jak porodit dítě s nízkým připoutáním?

S touto diagnózou existují dva možné scénáře:

 • Pokud se při porodu dítěte neočekávaly žádné komplikace, je ve většině případů předepsán přirozený porod. V průběhu tohoto procesu lékaři sledují stav ženy, měří tlak, sledují objem sekrecí i polohu dítěte, jeho puls.
 • Pokud další vyšetření ukázalo, že místo dítěte je stále nízké nebo dokonce zcela snížené, lékaři předepíšou císařský řez. Operace je prováděna se zdáním špinění.

Jak zvýšit placentu?

Není možné změnit umístění, jediná věc, kterou může žena v této fázi udělat, je chránit sebe a dítě. Je důležité nepřetržité monitorování ultrazvukem. Riziko komplikací se sníží:

 • Příjem vitamínů a minerálů.
 • Prodloužená doba pro procházky na čerstvém vzduchu, ale současně žádná zátěž.
 • Vyloučit psycho-emocionální a fyzický stres. Někdo to bude muset změnit režim dne.
 • Vyhněte se cestování ve veřejné dopravě.
 • Sexuální život bude muset být na chvíli opuštěn.

Neexistuje žádné lékařské řešení tohoto problému, pouze doporučení ohledně užívání léků ke stimulaci krevního oběhu, což zlepšuje proces dodávek kyslíku pro dítě.

Jak dlouho mohu řídit vzestup?

Když děloha začne růst, táhne se podél placenty, což jí umožňuje růst. Situace je na konci těhotenství napravena, každá situace je individuální, ale neměli byste očekávat nárůst na 20 týdnů.

Po absolvování dalšího naplánovaného ultrazvuku v tuto chvíli se obraz vyčistí. Míra růstu placenty je 2-4 cm za měsíc, což umožňuje dosáhnout dobrého výsledku do konce funkčního období a přirozeně porodit bez komplikací. Po sedmi měsících placenta zaujme pozici, která se již nebude pohybovat. Proto by se před zahájením třetího trimestru nemělo dělat starosti s touto diagnózou.

Jaká cvičení lze použít?

Neexistuje žádný ideální vzorec a cvičení, která by vyřešila problém NP, ale můžete zlepšit své blaho tímto způsobem:

 • Zvedněte nohy a přitom si lehněte a relaxujte. Takové cvičení zvýší průtok krve do pánevních orgánů, zejména do dělohy a placenty.
 • Gynekologové často doporučují „ohýbání jako kočka“, což pozitivně ovlivňuje záda a umožňuje tak relaxaci.
 • Ležící na zádech, nohy ohnuté na kolenou, ruce na podlaze. Postupně zvedněte ruce a dotkněte se opačného kolena.
 • Proveďte cvičení „nůžky“ ležící na podlaze pod úhlem 45 stupňů.
 • Vezměte nohy ohnuté na kolena a po chvíli nižší.

Jaké je nebezpečí upevnění placenty nikoli na zadní stěnu, ale před břicho?

Když je placenta připevněna podél přední stěny, jsou zde nějaké nepříjemnosti:

 • Pro gynekologa je obtížnější poslouchat srdeční rytmus plodu.
 • Pohyby plodu nejsou tak zřetelně pociťovány..
 • Riziko rozvoje diagnózy placentární nabídky se zvyšuje. Při přemístění se může vnitřní hltan částečně nebo úplně překrýt. Aby se předešlo komplikacím při porodu, porodník-gynekolog rozhodne ve prospěch císařského řezu, protože tak se můžete vyhnout vážnému krvácení.
 • Existuje riziko delaminace nebo růstu placenty. V prvním případě může být situace spojena s těžkými břemeny a ve druhém s potratem. Pokud byla žena nucena podstoupit takovou operaci a děloha byla z nějakého důvodu poškozena.

Co nelze v pozdějších fázích dosáhnout s nízkou placentací?

Pokud je v pozdějších stádiích stanovena nízká placentace, pak celé ošetření vede k vytvoření maximálních podmínek klidu a úcty k sobě samému. Žena je hospitalizována, je důležité poslouchat doporučení lékaře a odmítnout:

 • Musí se vzdát sexu.
 • Nenoste těžké sáčky, snažte se více relaxovat a neznepokojujte se nad maličkosti.
 • Pro nejmenší bolest a krvácení vyhledejte pomoc na specializovaném místě.
 • Lehněte si pro uchování, pokud to vyžaduje lékař.
 • Noste obvazy a pijte vitamínový komplex, pokud byl předepsán dříve.

Příbuzní a přátelé v tomto těžkém období by měli těhotnou ženu obklopovat láskou a péčí. Pozitivní emoce mají příznivý vliv na zdraví a celkovou pohodu..

Pokud je diagnóza stanovena v raných stádiích těhotenství, nestojí za to žít. To zdaleka není věta, mnoho žen se potýká s takovým problémem. Pokud neexistují žádné další komplikace, pak až do 7 měsíců těhotenství, je to vyřešeno samo. Děloha stoupá a následuje také místo dítěte. Proto během příštího ultrazvuku mohou odborníci zaznamenat nárůst placenty. Během této doby je důležité si nedělat starosti, zajistit maximální klid a pohodlí pro sebe a vaše dítě.

Nízká placentace: co to je?

Těhotenství je zvláštní a zodpovědný stát, čas očekávání setkání s dítětem a šťastné mateřství. Před těhotenstvím a během něj je žena povinna věnovat pozornost pouze svému zdravotnímu stavu, musí se přísně řídit všemi doporučeními předního specialisty a užívat veškerá předepsaná léčiva. Výskyt komplikací a patologií těhotenství však někdy nezávisí na samotné ženě, jejím chování a prostředí. Jednou z těchto podmínek bude nízká placentace (umístění placenty pod hranicí připevnění na ní umístěnými na stěnách dělohy).

Diagnóza nízké placentace, zejména v časných stádiích těhotenství, není příčinou paniky, a zatím není patologií, je to jen zvláštní, hraniční stav, který může jít jedním nebo druhým směrem (v normální poloze nebo prezentaci). A jak ukazuje lékařská praxe, na konci těhotenství žena obvykle již nemá žádné hrozby a těhotenství končí přirozeným narozením dítěte 99% přirozeným způsobem.

Placenta je jedinečný orgán a jeho role během těhotenství
Lidé nazývají placentu dětským místem, vypadá to jako tlustá palačinka, její hmotnost dosahuje asi půl kilogramu a jeho průměr je asi 15-17 cm. Skládá se ze dvou talířů (částí), jednoho směřujícího k plodu (ovocná část placenty) a druhého obložení stěny dělohy (mateřská část placenty). Mezi těmito destičkami je několik malých a rozvětvených krevních cév, které spojují matku a plod, zatímco za normálních podmínek nemíchají jejich krev dohromady. Právě tyto cévy poskytují dítěti všechny živiny, kyslík a „stavební“ materiály pro stavbu vlastního těla.
Je velmi obtížné přeceňovat roli placenty během těhotenství, vykonává obrovské množství funkcí:
• produkuje řadu hormonů, jako je progesteron, které pomáhají udržovat těhotenství;
• prostřednictvím placenty a jejích krevních cév dostane plod vše potřebné pro vývoj a růst;
• poskytnutí kyslíku plodu a odstranění oxidu uhličitého;
• ochrana dítěte před agresivními faktory prostředí;
• stav a úplný vývoj dítěte bude přímo záviset na správném fungování feto-placentárního systému (systém sestávající z mateřské dělohy, pláče a pupeční šňůry).
Normální průběh a vývoj těhotenství do značné míry závisí na správném připojení placenty. Pouze se správně tvaruje a roste se zvětšujícím se obdobím, může plně vykonávat své funkce a zajistí plný průběh těhotenství s dodáním všech nezbytných složek pro vývoj plodu..

Nízká placentace během těhotenství: co to je?
Po oplození, ke kterému došlo ve vejcovodech, již oplodněné vajíčko (embryo) začíná hledat místo pro bezpečné uchycení a další vývoj. Dno dělohy nebo její zadní stěny se zpravidla stává oblíbeným místem pro připevnění vajíčka plodu - lze říci, že je to ta nejsprávnější místa připoutání, která zajistí normální vývoj placenty a těhotenství. Z mnoha důvodů si však embryo může vybrat jiné místo pro svůj vývoj a konsolidaci. Tímto způsobem dochází k nízké tvorbě placenty..

Důvody pro provedení takové diagnózy mohou být nízké umístění placenty, pod 5,5 cm od vnitřního hltanu děložního čípku, ale je třeba si uvědomit, že to zdaleka není vzácný stav. V téměř 15% případů je placenta připevněna ke spodní straně dělohy a postupně se zvětšující se její velikost při zvyšujícím se gestačním věku může částečně nebo úplně blokovat porodní kanál. V porodnické praxi se takové podmínky nazývají částečné nebo úplné placenta previa, které jsou určeny stupněm překrytí porodního kanálu. Taková diagnóza může být nebezpečná a ve většině případů končí objevením krvácení během porodu a nemožností přirozeného porodu. Aby se tomu zabránilo, je označen císařský řez..
Ale ve většině případů je to právě nízká placentace, která je zaznamenána, když je připojení placenty nízké, ale není kritické, a zároveň nedochází k překrývání porodního kanálu. V tomto případě je situace vyřešena nezávisle a bezpečně a pro plod neexistuje žádná hrozba. Před panikou by ženy měly rozlišovat mezi těmito dvěma hraničními odlišnými státy. Při nízké placentaci je placenta umístěna nízko, ale neblokuje porodní kanál, plod se vyvíjí a roste docela normálně, porod může být přirozený, ale prezentace je může částečně nebo úplně blokovat. V takové situaci placenta zabrání zrození drobků do světla přirozenými způsoby.

Navzdory skutečnosti, že nízká placentace není diagnóza, je taková těhotná žena podrobena zvláštní registraci a lékaři pečlivě sledují její stav a vývoj plodu, protože existuje riziko hypoxických komplikací plodu a placentárního narušení. Nejčastěji je tento stav vystaven ženám, u kterých toto těhotenství není první. K diagnóze se používá ultrazvukové vyšetření, které se provádí ve 12., 16., 22., 25. a 20. - 35. týdnu těhotenství..

„Pohyb“ placenty uvnitř dělohy
Nejpříznivější prognózou pro další těhotenství a porod bude stanovení nízké placentace v počátečních stadiích těhotenství, kdy je plod stále velmi malý a děloha ještě není příliš zvětšena. V tomto případě, jak roste plod, se placenta „pohybuje“ podél stěny, stoupá výš a opouští krční oblast. Je to proto, že děloha roste, její vlákna se natahují a poloha placenty vzhledem ke stěnám se nemění, stoupá tak, jak byla, a pohybuje se od oblasti vnitřního hltanu. Často, s nízkou placentací na prvním ultrazvuku v budoucnosti, na dalších již není známo, placenta „plazí“, jak to bylo, vytvářející zcela normální polohu a zajišťující plnou výživu plodu.

Nebezpečí nízké placentární vazby během těhotenství?

Nízká placentace během těhotenství je jev charakterizovaný abnormálně nízkou polohou placenty. Tato odchylka může způsobit krvácení..

Koncept nízké placentace

Placenta plní řadu důležitých funkcí, včetně tvorby fetálního imunitního systému, dodávání plodu kyslíku, produkci specifických hormonů, díky kterým těhotenství pokračuje bez komplikací. V průběhu těhotenství chrání placenta plod před různými negativními faktory..

Za normálních podmínek je placenta tvořena ve spodní části dělohy nebo na její zadní stěně. Při nesprávném připojení je tento orgán umístěn v blízkosti vnitřního hltanu děložního hrdla (ve vzdálenosti méně než 7 cm od něj).

Ne vždy nízké umístění placenty na začátku druhého trimestru naznačuje problémy s ložiskem v budoucnosti. Pro mnoho lidí placenta stoupá s prodloužením doby těhotenství. V tomto případě je riziko komplikací sníženo.

Pokud placenta částečně nebo úplně blokuje vnitřní hltanu dělohy, pak se tento stav nazývá placenta previa.

V závislosti na umístění placenty se rozlišují tyto typy prezentace:

 • Částečný Spodní okraj placenty dosahuje vnitřního hltanu.
 • Kompletní. V tomto případě placenta zakrývá celou vnitřní hltanu dělohy. Za těchto podmínek se provádí císařský řez, protože placenta zakrývá porodní kanál. Císařský řez se provádí rutinně po 37–39 týdnech, protože pokud dosáhnete narození, můžete ztratit dítě a dokonce i ženu v práci. Koneckonců, během kontrakcí placenta odejde a způsobí krvácení u matky a hypoxii u plodu.

S takovou odchylkou se setká 15% těhotných žen. Problém se nejčastěji vyskytuje u těch, kteří rodí poprvé. V primiparous placenta, obvykle se tvořil a fixoval normálně.

Nebezpečí odmítnutí

Nízká placentace je hrozba, protože může způsobit následující komplikace:

 • krvácení a oddělení placenty, které může způsobit potrat;
 • nedostatek kyslíku a živin v plodu;
 • vývoj anémie u těhotné ženy na pozadí častého krvácení.

Pokud není možné porodit dítě v předepsané lhůtě, snaží se prodloužit těhotenství až na 37 týdnů, po které provedou nouzové porod. Je nemožné přitáhnout se k přirozenému porodu, protože pokud začnou stahy, můžete ztratit dítě i ženu při porodu..

Příčiny tohoto jevu

Důvody nízké placentace jsou:

 • minulé potraty jsou nejčastější příčinou;
 • historie infekčních chorob a zánětlivých procesů orgánů reprodukčního systému;
 • děložní myomy;
 • věk ženy od 35 let;
 • komplikovaná předchozí narození, stejně jako velké množství narozených dříve;
 • operace prováděné na děloze.

Pozici placenty lze určit pouze ultrazvukem, protože nízká placentace se často neprojevuje.

Příznaky anomálií

Nízká poloha placenty může nastat takto:

 • pocit břicha v podbřišku;
 • kreslení bolesti v dolní části zad a břicha;
 • krvácení z pohlavních cest;
 • závratě a mdloby kvůli ztrátě krve;
 • nadměrná aktivita plodu nebo naopak jeho snížení;
 • záchvaty nevolnosti, zvracení;
 • snížení krevního tlaku.

Příznaky jsou obvykle vzácné. Nejčastěji nalézají nízké umístění placenty na plánovaném ultrazvuku. Proto je nutné předepsané vyšetření absolvovat včas a také se vyvarovat fyzického a duševního stresu.

Diagnostické metody

Pro zjištění nízké placentace u těhotné ženy jsou předepsána následující vyšetření:

 • ultrazvukové vyšetření plodu;
 • vyšetření děložního čípku pomocí zrcadel, protože často je placenta previa kombinována se zkrácením a otevřením děložního čípku. Tento stav se nazývá isthmicko-cervikální nedostatečnost a může ohrozit ukončení těhotenství nebo předčasného porodu..

Po potvrzení diagnózy odborník vydá doporučení pro nápravu situace a také určí potřebu léků.

Způsoby, jak opravit stav

Specifická léková terapie, která by mohla změnit polohu placenty, nebyla vyvinuta. Pokud příznaky nejsou vyjádřeny, pak stačí dodržovat doporučení týkající se životního stylu.

Pokud se nízká placentace stane příčinou konkrétního klinického obrazu, doporučuje se ženě:

 • prostředky ke snížení tónu dělohy (Magne B6 + No-shpu, Papaverine atd.) ke snížení rizika spontánního potratu;
 • antihypoxická léčiva (Actovegin);
 • léky ke zvýšení hladiny hormonu progesteronu (Utrozhestan);
 • komplexy pro zvýšení hladiny hemoglobinu v krvi (přípravky železa);
 • léky ke stimulaci krevního oběhu a zlepšení výživy placentární tkáně (Curantil);

Tyto léky jsou předepisovány od 28. týdne těhotenství, aby se prodloužil průběh těhotenství na požadované období.

Pro obnovení hladiny ztracené tekutiny a zastavení krvácení může být ženě předepsána kapátka s roztokem chloridu sodného. V rámci nouzového ošetření - kyslíkové masky, hemostatický Tranexam.

Nosit obvaz podporuje migraci placenty nahoru. Obvaz navíc snižuje riziko většího otevření děložního hrdla, protože snižuje hladinu fetálního tlaku na vnitřní hltanu děložního hrdla. Bandáž by měla být nošena výhradně na doporučení lékaře, protože v některých situacích může bandáž zhoršovat stav.

V případě, že konzervativní metody nepomohly udržet těhotenství až do 37 týdnů, provede se císařský řez. Je také předepsáno pro:

 • progresivní oddělení placenty a velká ztráta krve těhotné ženy;
 • kritické snížení úrovně tlaku;
 • fetální utrpení podle CTG a Dopplera.

Přirozené narození není vyloučeno, pokud je prezentace částečná.

Pravidla chování pro těhotné ženy s nízkou placentací

S diagnostikovanou patologií musí žena pečlivě sledovat své zdraví. Z toho vyplývá:

 • v případě atypického výtoku, bolesti v dolním břiše vyhledejte lékaře;
 • Nepoužívejte dřep nebo nízko nakloněný;
 • více odpočinku: v poslední fázi těhotenství se ženám doporučuje sledovat klid v posteli, zatímco dolní končetiny by měly být udržovány ve zvýšeném stavu, aby se zlepšil krevní oběh a zabránilo stagnaci v cévách;
 • vyhýbejte se obavám a stresu;
 • vzdát se fyzické aktivity;
 • odmítnout navštívit koupel nebo saunu;
 • odmítnout provést douching;
 • jíst správně: musíte zahrnout libové maso a ryby, zeleninu, zeleninu, ovoce, cereálie, rostlinné oleje, černý chléb, potraviny s vysokým obsahem železa (pohanka, čerstvá jablka, nízkotučné hovězí maso) a potraviny s vitaminem C za nejlepší asimilace železa;
 • zdržet se sexuální aktivity;
 • nedoporučuje se sedět se zkříženýma nohama, protože tato poloha narušuje normální krevní oběh;
 • vstát a jít pomalu spát do postele, aniž by trhal.

Sexuální styk s placentou previa musí být zcela vyloučen. Odborníci uvádějí, že intimní život je v tomto případě možný, pouze pokud nedojde k oddělení placenty.

Před pohlavním stykem a po něm je nutné provést hygienické postupy (bez vykočení). Během milování byste měli zvolit polohu, ve které bude tlak na dělohu minimální. V tomto případě by měla žena ležet na levé straně. Pohyb během sexu by měl být měkký, mělký.

Průběh práce při nízké placentaci

Způsob dodání závisí na závažnosti anomálie..

Pokud existují důkazy, může být žena před porodem hospitalizována pro pravidelné sledování..

Pokud se nastávající matka cítí dobře, neexistují-li komplikace, neexistují kontraindikace pro přirozený porod. V průběhu porodu se neustále monitoruje stav ženy, hladina krevního tlaku a poloha plodu.

V 90% případů u žen s diagnostikovanou nízkou placentární placentou zaujímá placenta před porodem přirozené postavení. Díky tomu je možné mít přirozené narození.

Pokud po 36 týdnech dojde k minimální nebo úplné placentě previa, je předepsán císařský řez.

Co je nízká placentace a proč by těhotná žena s takovou anomálií měla být pod dohledem lékaře, je popsána v tomto videu:

Nízká placentace je odchylka, ve které je placenta příliš blízko vnitřnímu hltanu dělohy. To vytváří nebezpečí pro plod a v některých případech i pro zdraví matky. Pro zlepšení stavu ženy a plodu jsou předepisovány některé léky. V závislosti na vlastnostech patologie jsou možné jak přirozený porod, tak císařský řez.

Nízká placentace během těhotenství

Mechanismus vývoje nízké placentace

7-8 dní po početí vejde fetální vajíčko do děložní dutiny, kde se váže na jednu ze svých stěn. Normálně by k implantaci embrya mělo dojít v horní části orgánu. Fyziologická je poloha vajíčka plodu v děložním pozadí, ale může být umístěna na přední, zadní, pravé nebo levé straně. Pokud je embryo fixováno ve spodním segmentu, mluví porodník-gynekologové o prezentaci chorionu.

Asi 14. týdnem těhotenství se ze chorionu vytvoří placenta, jejíž místo připojení závisí na primární implantaci plodu. Děloha však roste po celou dobu porodu dítěte, takže někdy může být nesprávná poloha membrán fyziologická až do poloviny nebo na konci těhotenství..

Nízká placentace podél přední stěny je nejpříznivější patologickou možností, protože v důsledku svalů tisku je vnější děložní stěna dobře natažená, a tím se místo dítěte pohybuje.

Pokud je placenta umístěna na zadní straně orgánu, je šance na její normální polohu do konce těhotenství o něco nižší. Důvodem je skutečnost, že páteř je umístěna za dělohu, což jí nedovoluje příliš se protahovat.

Nízká poloha placenty by měla být odlišena od její prezentace. Druhá diagnóza má stejný etiologický a vývojový mechanismus, je však obtížnější verzí první. Placenta previa je patologie, v níž místo dítěte přechází do hltanu dělohy. Odborníci zdůrazňují úplnou a částečnou prezentaci.

S plnou prezentací placenta zcela pokrývá hltanu dělohy. Patologie je doprovázena četnými a častými komplikacemi, když je detekována, přirozený porod je nemožný. U plné placenty previa stěží dochází k její migraci směrem vzhůru.

Při částečném předložení se místo dítěte dostane do hltanu dělohy, ale zcela se nepřekrývá. Taková diagnóza má příznivější výsledek: místo dítěte může být vzhůru, komplikace jsou méně časté, v některých situacích může být porod přirozený.

Příčiny nízké placentace

Specialisté nejsou vždy schopni určit přesnou příčinu nesprávné implantace fetálního vajíčka u konkrétní ženy. Někdy se vývoj nízké placentace vyskytuje spontánně bez přítomnosti predispozičních faktorů. Lékaři však identifikují několik důvodů nesprávné implantace embrya. Většina z nich je spojena s děložními patologiemi, díky kterým nemůže být vajíčko plodu fixováno na správném místě:

  vrozené vady orgánu;

chronický zánětlivý proces (endometritida, pohlavně přenosné infekce atd.);

jizva na děloze v důsledku chirurgických zákroků;

benigní a maligní novotvary;

 • poškození stěny dělohy po potratu nebo kyretáži.
 • Někdy je nízká placentace spojena s abnormalitami embrya - jeho chromozomálními mutacemi, v důsledku čehož nemůže být fixována na fyziologickém místě. Patologie se objevuje také na pozadí závažných extragenitálních onemocnění, zejména u lézí oběhového systému a močení. Nízká placentace může být pozorována při přenášení dvojčat, když chorion jednoho z embryí roste v dolním segmentu dělohy kvůli nedostatku prostoru.

  Nebezpečí nízké placentace

  Nízká placentace sama o sobě neovlivňuje blaho matky, nebezpečí této patologie spočívá v možných komplikacích. Nejčastějším důsledkem neobvyklé polohy místa dítěte je vaginální krvácení. Při nízké placentaci dochází k červenému výtoku obvykle po 30 týdnech těhotenství, ale někdy ženu vůbec neobtěžují. Ve vážnějších případech může dojít k krvácení z dělohy ve 23-24 týdnech těhotenství.

  Důvodem krvácení při nesprávné placentaci je to, že dolní část dělohy je velmi roztažena kvůli nárůstu hmoty plodu. Místo dítěte nemá čas se přizpůsobit protažení svalové stěny, což má za následek mikroodpojení. Jeho vývoj je doprovázen vystavením cévy, což z ní vede k uvolnění krve.

  Krvácení s nízkou placentací má charakteristické rysy. Téměř vždy vznikají najednou, nejsou doprovázeni fyzickým nebo emocionálním stresem. Takové krvácení je často pozorováno v noci. Při nízké placentaci je výboj šarlatový a není doprovázen bolestí. Krvácení má sklon k neustálému recidivě.

  Na pozadí krvácení se někdy vyskytují průvodní komplikace - pokles krevního tlaku a anémie. Zhoršují přívod krve plodu, což může vyvolat jeho hypoxii - hladovění kyslíkem. Také hypotenze a anémie zhoršují pohodu a výkon nastávající matky.

  Při těžké chronické hypoxii se rozvíjí intrauterinní růstová retardace a fetální růstová retardace. S touto patologií nenarozené dítě zaostává v hmotnosti a délce od svých vrstevníků o dva nebo více týdnů gestačního věku. Retardace intrauterinního růstu a růst plodu mohou vyvolat vrozené patologie nervového systému a dalších orgánů, jakož i smrt v poporodním období.

  Neobvyklá poloha placenty někdy způsobuje nesprávnou polohu plodu - příčná (když je plod příčná k vertikální ose dělohy) a šikmá (když je plod umístěn v ostrém úhlu k vertikální ose dělohy). S výše uvedenými patologiemi není možné mít dítě bez chirurgického zákroku. Nízká placentace může také vyvolat pánevní prezentaci - pozici, ve které se plod rodí hýždě nebo nohama, což komplikuje průběh přirozeného porodu a často vyžaduje císařský řez..

  Nejnebezpečnější komplikací nízké placentace je spontánní potrat nebo předčasné narození. Jsou pozorovány v důsledku oddělení velké části dětského místa. Komplikace je doprovázena zkrácením délky děložního hrdla, odhalením vnitřního a vnějšího hltanu a nástupem porodu..

  Marina Aist - nízká placentace a umístění placenty jsou normální:

  Příznaky nízké placentace

  Poměrně nízká placentace se příliš dlouho neprojevuje. Hlavním a jediným možným příznakem této patologie je krvácení, které má následující charakteristiky:

  není doprovázena bolestí;

  není důsledkem fyzické aktivity;

  častěji pozorovány v noci a v klidu;

 • má tendenci se relapsovat.
 • Pokud je výtok z dělohy červené barvy doprovázen křečovitými bolestmi - jedná se o známku předčasného ukončení těhotenství. Nepřímé příznaky nízké placentace v reakci na opakovanou ztrátu krve jsou neustálá slabost, snížená výkonnost, „mouchy“ před očima, únava..

  Pokud dojde k krvácení z pochvy, měla by žena neprodleně vyhledat lékaře. Specialista provádí diferenciální diagnostiku, předepisuje léčbu, podle indikací, provádí nouzové doručení.

  Diagnostika

  V současné době se diagnóza „nízké placentace“ provádí pomocí ultrazvuku k detekci lokalizace místa dítěte v blízkosti hltanu dělohy ve vzdálenosti 7 centimetrů nebo méně. Ultrazvuk v 19-21 týdnech těhotenství odhaluje tuto patologii u 2-3% těhotných žen. V průběhu času však může placenta stoupat a zaujmout normální polohu v děložní dutině v době dodání.

  Při ultrazvukovém vyšetření mohou lékaři zaznamenat nepřímé známky nízké placentace. Patří mezi ně nesprávná poloha plodu - šikmá a příčná, stejně jako pánevní prezentace. S nízkou polohou placenty nemůže nenarozené dítě v posledních týdnech těhotenství klesnout na hrdlo dělohy, je vyšší než obvykle, což je vidět na ultrazvuku.

  Žena s odhalenou nízkou placentací by měla navštívit lékaře s určitou frekvencí, aby sledovala dynamiku patologie. Pokud je krvácení v anamnéze, porodník-gynekolog by měl nařídit nastávající matce, aby provedla krevní testy na indikátory železa a koagulace.

  Nízké placentační ošetření

  S diagnózou a bez krvácení potřebuje žena pečlivé sledování. V případě potřeby jí předepisují přípravky železa, které brání rozvoji anémie. Být doma, nastávající matka musí dodržovat jemný režim až do konce těhotenství.

  S nízkou placentou nastávající matky je sexuální život přísně zakázán. Měla by také vyloučit fyzický a emoční stres a věnovat dostatek času na spaní. Těhotná žena musí jíst správně a vyváženě, včetně libového masa, ryb, zeleniny, zelení, ovoce, obilovin, hnědého chleba, rostlinného oleje ve stravě.

  Pokud dojde ke krvácení, měla by žena okamžitě jít do nemocnice, kde jí bude předepsána pohotovostní léčba. Nastávající matce je předepsána kyselina tranexamová, kyslíková maska, kapátko s 0,9% roztokem chloridu sodného. Tato terapie pomáhá zastavit krvácení a vyrovnat ztrátu tekutin z krevního řečiště..

  Pokud tato opatření nemají požadovaný účinek, lékaři předepíší vážnější léky, které zastavují ztrátu krve. Pokud to nepomůže eliminovat krvácení, je ženě zobrazen nouzový výdej císařským řezem.

  Dodávka při nízké placentaci se nejčastěji provádí přirozeně. Během nich by měla být žena pod přísným dohledem lékaře, protože může dojít ke krvácení. Při porodu se často porodníci-gynekologové uchylují k umělému otevření močového měchýře. Indikace císařského řezu jsou opakující se děložní krvácení s objemem více než 200 ml, závažné současné krvácení a obecné kontraindikace k přirozenému porodu (nesprávná poloha plodu, klinicky úzká pánev atd.).

  Prevence

  K nesprávnému připojení placenty často dochází v důsledku narušení normální struktury děložní sliznice. Proto, aby se předešlo této patologii, doporučuje se nastávajícím matkám naplánovat těhotenství a vyhnout se potratům. Ženy by také měly včas léčit infekční a zánětlivá onemocnění pánevních orgánů.

  Při provádění řezu císařským řezem by měly být upřednostňovány řezy v dolním děložním segmentu a pokud možno (pokud je řez proveden podél středové linie břicha), je třeba se vyhnout chirurgickému zákroku v těle.

  Protože příčinou nízké placentace mohou být abnormality vajíčka, měla by nastávající matka plánovat početí. Před těhotenstvím se ženě doporučuje vést zdravý životní styl - cvičení, nemít špatné návyky, jíst správně a vyváženě.

  Nízká placenta: co ohrožuje a co dělat?

  Ve 14. týdnu těhotenství jsem nejprve udělal ultrazvuk. Ukázalo se, že placenta je umístěna velmi nízko a její spodní okraj dosahuje vnitřního hltanu, i když bez blokování. Když jsem se zeptal, jaké nebezpečí to může být, doktor řekl, že s takovým uspořádáním placenty je přirozené poražení nemožné, a to je absolutní indikace pro císařský řez. Řekla opakovat ultrazvuk za měsíc. Během samotné procedury se zeptala, jestli mě bolí břicho, jestli došlo k nějakému krvavému propuštění. Žaludek někdy bolí, ale nebylo tam žádné špinění.
  Nikdy jsem si nemohl myslet, že by to ovlivnilo mě. Neměl jsem potrat. Toto je moje první těhotenství. Vždy byla zdravá, silná, chodila na sport, snažila se jíst správně. Byl jsem si jistý, že porod zvládnu sám.
  Ale je to všechno hnus.
  Možná vám někdo řekne, co mohlo tuto pozici placenty způsobit, a co mohu udělat, abych ji pomohl zvýšit? A co je nejdůležitější, není pro dítě nebezpečné?

  Dano, neboj se první. Nízká placenta ve 14. týdnu nic neznamená. Šel jsem do nemocnice v 11. týdnu s těžkým krvácením, byl jsem si jistý, že jsem ztratil dítě. Ultrazvukové vyšetření ukázalo, že všechno bylo v pořádku s dítětem, TTT, ale byla placenta previa se zavřením hltanu, což bylo to, co krvácela. Okamžitě jsem byl však uklidněn a vysvětlil jsem, že placenta stoupá s růstem dělohy. Již v 15 týdnech nedošlo k překrývání, ale placenta byla stále nízká. Teď mám období 30 týdnů, placenta již vzrostla natolik, že neexistuje žádný náznak pro Caesarean. A konečně, placenta zaujme své místo po 36 týdnech. Takže se radujte ze svého těhotenství a buďte zdraví, všechno bude v pořádku.
  Ano, a nemusíte dělat nic zvláštního, pokud tomu tak není.

  Dano, měla jsem pro tebe všechno úplně stejné ve 14. týdnu. Přímo jeden na druhého. Doktor mi předepsal vypít jednu tabletu noshpy každé 4 hodiny. Ne více než 5 tablet denně. Jednu z metod zátěže můžete nahradit tabletou Mg B6. Současně, pastelový režim a minimální fyzická aktivita. To je nutné vydržet po dobu nejméně 12 dnů (nejlépe 2 týdny). : yogu:
  Mám teď 23 týdnů. A minulý týden mi ultrazvukové vyšetření řeklo, že moje placenta „postupuje“ a již stoupla o 4 cm. To je dobrý výsledek. Proto i nadále piju noshpu (ale už 3krát denně po jídle jedné tablety). Doufám, že všechno bude skvělé. Placenta nad 6 cm se však považuje za normální.
  Poraďte se se svým lékařem o noshpa a nebojte se. Protože nervy vždy vyvolávají napětí v děloze.
  Hodně štěstí.

  Stejnou věc jsem měl 14 týdnů. Je pravda, že mi nebyly předepsány žádné prášky. Jen fyzický klid a žádný sexuální život
  A při ultrazvukovém vyšetření po 24 týdnech se placenta již zvedla a všechno bylo v pořádku. Takže se neboj. Bylo mi řečeno, že v 90% případů placenta stoupá s růstem dělohy. Nejhorší je, když začne krvácení. Pak naléhavě potřebujeme navštívit lékaře. To však neznamená, že dítě může být ztraceno.
  Opatruj se! Zdraví pro vás a vaše děti

  Promiň, vůbec žádný sex? Do konce těhotenství?

  Většina matek má pravděpodobně podobný problém. Já také. Bylo zjištěno po 13–14 týdnech, nyní 18 týdnech, ale žádný zvláštní úspěch. Můj lékař mi dal jehly (Ona také dělá akupunkturu v gynekologii) a řekl, že musíte zvýšit placentu, zatímco je čas až 24 týdnů. Doufejme. Hlavní věc není být naštvaná. VŠECHNO BUDE V POŘÁDKU.

  Ano, co se týče sexuálních vztahů, zapomněl jsem to říct. Bohužel, absolutně žádný. Ale tady nám nedávají žádné prášky, považují to za zbytečné.

  a já taky.
  ve smyslu mnoha zdrojů jsem to slyšel s růstem dělohy
  placenta stoupá
  hlavní věc je klidný a pozitivní přístup

  Pokud mluvíme o sexuálních vztazích, pak pokud je žena potřebuje, ale nedostane je, děloha přijde v tónu (zatímco po orgasmu se naopak uvolní). Osobně jsem je během těhotenství nezastavil plnou placentou previa (hltan byl úplně zablokován).

  Při každodenních zobrazovacích technikách se moje placenta obtěžovala povznést se jen měsíc před narozením, ale také to bylo vítězství. A ona šla na dno, a předtím, 7 ultrazvukové vyšetření říkalo, že hltan byl blokován placentou.

  Vizualizační techniku ​​používalo mnoho žen, které jsem znal, a pomohlo téměř všem. Spočívá v prezentaci určitých obrázků, které pomáhají pochopit příčinu a odstranit ji. Nejčastěji je placenta velmi nízká u žen, které se velmi bojí, že ztratí dítě, a jako by uzavřely výjezd „dlaní“..

  Pokud chcete, můžete také vyzkoušet tuto techniku..

  A po 18 týdnech jsem měl na doppleru nízkou placentu a po 4 týdnech bylo všechno v tomto smyslu normální. Je pravda, že začali nastavovat zrání placenty 0-1 stupně (předčasně). A sex byl také zakázán, když byla nízká pozice.

  No až do konce těhotenství, ale dokud placenta nevystoupí. S nízko položeným platem prostě existuje riziko krvácení. Jakmile bylo všechno normální, odvážně jsem začal žít sexuální život. Přestože před tím jsme občas pracovali v rozporu se zákazy lékařů, ale sooooo pečlivě a ne hluboce.
  Hodně štěstí

  Děkuji vám všem moc! Začínám se uklidňovat. Myslím, že se opravdu bojím ztráty dítěte. Chtěl jsem to tak dlouho, ale můj manžel si myslel, že je příliš brzy. A pár dní po našem posledním rozhovoru na toto téma, když jsem mu slíbil, že o tom mlčím, otěhotněl jsem.
  Ekaterina Ivanova, a kde se můžete o těchto vizuálních technikách dozvědět více?

  Jen včera na kurzech nám to bylo řečeno. Během těhotenství placenta „migruje“ přes dělohu a výsledky prvního ultrazvuku zřídka zůstávají na stejné úrovni do konce těhotenství. Vzdálenost od krku k placentě u normálního porodu by měla být alespoň 50-55 mm - to se rovná polovině otvoru krku během porodu. Polovina, protože plný otvor je přibližně 10 cm, což znamená rovnoměrně 5 cm na stranu.

  Opravdu doufám, že do 40. týdne bude vše v pořádku.
  Postarej se o sebe a o bříško.

  S pozdravem, kancelářské sponky a dítě (33 týdnů)

  Podle výsledků ultrazvuku mě doktor „potěšil“, že placenta je nízká. Co to znamená, co ohrožuje? Na tuto otázku mi odpověděla: „vypijte Magne B6, Curantil a Actovegin a všechno bude v pořádku.“ Už mě jména děsí. Možná nějak bez nich?
  Také jsem nařídil sledovat sexuální odpočinek. A proč by to mělo být dodržováno? Ovlivňuje to žaludek nebo skutečnost, že se cizí těleso pohybuje uvnitř? Nebo je moje vzrušení nebezpečné samo o sobě? Komu to lékař normálně vysvětlil, prosím sdílejte.

  Nováček,
  kolik týdnů máš?

  Vše záleží na tom, jak nízko se pharynx překrývá nebo ne. Ve skutečnosti na lhůtě záleží. Pokud je tato doba krátká, je pravděpodobnější, že v době dodání vzroste. Pokud ne, určitě Cesarean sekce.

  Nováček,
  Curantil, Actovegin a Magne 6 - jedná se o standardní těhotnou soupravu, která je předepsána každému v řadě - je to nutné, není nutné. Jsou k ničemu pro zvyšování placenty.
  Dalším faktorem je, na které zdi je placenta umístěna. Pokud přední - sto procent vzestup. Byl jsem někde uprostřed období byl 2 cm od krku, na konci 8, zdá se

  Začátečník, Pokud je placenta nízká, může to být problém při porodu. ve skutečnosti to nejčastěji stoupá.. pokud je doba krátká, pak byste se neměli vůbec bát.. ačkoliv stojí za to pozorovat mír, přesto však nezvedejte těžká břemena, ani trochu, nezatěžujte.
  megne B6 - takže neexistuje žádný tón, zvonkohra - pro krevní oběh, actovegin - pro prevenci hypoxie - nedostatek kyslíku.. ve skutečnosti nemají nic společného s nízkým připevněním placenty.
  sexuální odpočinek - to je ten případ - za prvé, zdá se, že orgasmus může vyvolat kontrakce dělohy - což může být v případě nízké placenty nebezpečné, a za druhé, pokud je sex dostatečně aktivní - je to téměř stejné jako fyzická aktivita ano i na tom samém místě, které je velmi blízké notoricky nízké placentě.. záleží na tom, jak jste zvyklí. Například omlouvám se za podrobnosti, líbí se mi to hluboce a hluboce, potřebuji stimulaci krku, protože můj orgasmus je v podstatě „děložní“. během těhotenství se mi zdá, že je lepší takové věci neudělat.. takhle jsme byli uneseni, a pak mi to krvácí, a pokud jemně a přesně, bez tvrdosti, může a může. ale osobně bych to zkusil bez orgasmu. Jsem tak klidná

  Mám funkční období 18 týdnů, ale nepamatuji si, kam se dostala
  Actovegine, možná bys to neměl vzít? Cítím se dobře, bez toxikózy, bez pálení žáhy. Takže, jak tomu rozumím, je příliš brzy mluvit o hypoxii.
  Další otázka: poté, co jsem začal brát Magne B6, začal jsem bít žaludek? To je reakce na lék nebo se placenta pohybuje?

  Nováček,
  Toxisóza a pálení záhy nemají nic společného s hypoxií. Hypoxie nemusí být s vámi, ale s plodem. Podívej se sám. Nechcete pít - nepijte. Pokud je klidnější pít, pijte to. Nejedná se o tak strašné léky, které byste v žádném případě neměli pít..

  Četl jsem o hypoxii a stále existují otázky.
  Nemám čerstvý vzduch než ostatní pracující Muskovité. Snažím se sedět ve večerních hodinách s otevřeným oknem, ranní a večerní procházky po dobu 30 minut. Vysoká hladina hemoglobinu - 122. Takové dovednosti se v mém životě často nestaly a pak najednou takové štěstí!
  Obecně se cítí dobře, škrábance a odřeniny se hojí rychleji (imunita je na úrovni), štítná žláza funguje na horní hranici normy (neexistuje žádný nedostatek jódu, kterého jsem se tak bála).
  Takže odkud pocházela moje hypoxie? A vím s jistotou, že pokud je plod dusivý, matka bude mít těžký čas. Příznaky jako toxikóza se časem zesilují.

  další otázka: Jak zácpa ovlivňuje nízkou placentu? Často sedím a sedím a nic tvrdě nefunguje. A pak si vzpomínám, že je to, jako byste se nemohli tlačit, a já začínám dítě přesvědčovat, aby zůstalo pevnější, že ho nevyhazuji, ale souseda. Možná pro takové případy existují laxativa nebo lidová léčiva?

  Nováček říká, že v Aktoveginu může růst ovoce velmi velké, takže se nemusíte angažovat, ale obecně - můžete a můžete pít ve vašem termínu. Doktor mě také předepsal, zatím mám na mysli - pít - nepít. možná vypiju jeden chod. žaludek může usrknout ze střev, ze skutečnosti, že děloha roste.. To bych nepřidělil Magne B6.

  Začátečník, od zácpy - více klepchatka, prořezávání. možná, pokud je to opravdu špatné - zdá se, že Dufalac může být pouze během těhotenství
  A co se týče hypoxie, odmítl jsi, četl jsi to nejhorší. není nutné, aby všechno bylo tak špatné.

  to je něco, ale nepřiznávám hypoxii a nebojím se
  Vím o ní slušně, protože Najednou napsala esej o nitroděložním vývoji dítěte. Proto jsem byl na úkor tabletů v pohotovosti.
  Mohu pít čaj pro hubnutí? Stále mám výhodu.

  Začátečník, no, ne, tento čaj rozhodně není nutný - jaké jsou jeho součásti? co když bude alergie, nebo se zvýší stejný tón? mnoho z těchto čajů zvyšuje motilitu střeva a svaly dělohy jsou velmi podobné svalům střev. nestojí za to dělat takové věci, IMHO. jíst lépe a více se pohybovat


  Hypoxie dívek není nedostatek čerstvého vzduchu. Jedná se o porušení spojené s narušením absorpce kyslíku tkáněmi. A můžete dýchat i koncentrovaný kyslík (který je smrtící), ale pokud je vaše mikrocirkulace narušena, je narušena práce respiračních enzymů na úrovni jednotlivých buněk (toxiny, hormonální nerovnováha atd.), Vazba kyslíku na hemoglobin a jeho rozpuštění v plazmě. pak stále nevstoupí do tkáně. A hypoxie plodu je nebezpečná.

  Nováček,
  Také jsem to měl. Ultrazvuk mě úplně vyděsil, řekl každý, nemůžete to vydržet. Pak mi doktor vše vysvětlil. Za prvé, klid a jen klid. Za druhé, po 20 týdnech dítě začne růst, děloha se zvětšuje a placenta by měla stoupat. (Vstal jsem). Pila jsem všechny tyto léky, pouze Actovigin stále zvyšuje svalovou hmotu, dítě vyroste rychleji.

  Všechno to kánoe (zvonkohra, actovegin. Magne B6 - ne, ale nikdy jsem neměl tonus) mi bylo předepsáno. Šel jsem do lékárny z konzultace, poctivě jsem koupil všechno, a pak přišla moje matka a zrušila mi všechny prášky.
  Dítě se narodilo 4 kg ve 38. týdnu (podle mých výpočtů - ve 39. roce). Hypoxie byla - ale mírná a vysvětlitelná (byla jsem příliš líná na to, abych chodila a byla obecně docela neaktivní). Hemoglobin kolem 100.

  Vřele doporučuji aktivní sexing během těhotenství - no, to! 8. měsíce jsem byl mimo modrou. No, kdyby to bylo po tobě? Chytil jsem nejmilejšího manžela s ponožkami. Postarej se o muže!

  Čaj na hubnutí nemůže v žádném případě - ne. Můžete - půst dní. Je užitečné si přečíst informace o programu Sybarite a vyložit na koktejlu Sybarite.

  Ano, je mi líto manžílek! Samozřejmě, že drží, neukazuje svou mysl, ale pořád si toho všimnu. Přemýšlel jsem o tom, možná ho alespoň občas rozmazlíš
  A pokud jde o hubnutí, moje myšlenka se vkradla: tento týden vážil 2krát s intervalem dne, na lačný žaludek a ve stejném oblečení. Takže poprvé mám 74 kg a příští ráno už 72 800! Spojuji to s retencí tekutin. Jak zkontrolovat doma? Nechci doktorovi nic říct - je to úplně děsivé.

  Začátečník, jak se říká - je možné, pokud pečlivě.. ale je možné tolerovat, zatímco placenta stoupá.
  a takové rozpětí váhy je normální, téměř každý má kilogram nebo dvě další váhy večer... stačí jít k lékaři s ranním jídlem, nejlépe s prázdným střevem.. a vše je v pořádku... kromě toho vše, co říká lékař, lze filtrovat.

  Nováček,
  Můžete být zaměňováni s počítáním spotřebované a uvolněné tekutiny. Během dne si spočítejte, kolik jste vypili (plus polévka plus šťavnaté ovoce) a odepsali (můžete bezpečně zlikvidovat 500 g na přírodní výpary).
  A tak - podívejte se na kroužky s gumou z ponožek.

  Říká se, že dochází k otoku vnitřních orgánů. Nejprve se zdá, že si toho nevšimli, a poté, když je to znatelné, okamžitě do nemocnice na „odvodnění“. Rozhodl jsem se tedy znovu zkontrolovat

  Moje nízká placenta byla stanovena na 21 týdnů, byla připojena kvůli nízké mykoplazmě. Z tohoto důvodu selhání, nízká hladina hemoglobinu, fetální anémie atd. Jakmile byla mykoplazma vyléčena, placenta padla na své místo. Dítě se vyvíjí normálně, TTT

  A mám dívky, které mají zázraky s placentou! Ve 18 a 23 týdnech to Uzi udělal, bylo napsáno nahoře před placentou. A den před včera jsem to napsal - na nižší pozici, no, a jak to může být? K doktorovi se dostanu až v neděli. Četl jsem informace na internetu všude, kde se říká, že placenta by měla stoupat. Nerozumím ničemu

  Dívky, ví někdo, jestli silné namáhání toalety může způsobit výhřez placenty? Na posledním ultrazvuku jsem měl normální, ale nedávno tu byla silná, promiňte zácpu. Teď se obávám, že by z toho mohla placenta sestoupit, některé pocity jsou pak podivné ve velmi dolním břiše

  Když jsem byl těhotný, byl jsem současně s konzultací sledován v Centru pro sledování nemocí a nemocí. Tam, asi 20 týdnů, jsem dostal normální umístění placenty, poté jsem po pár týdnech udělal ultrazvuk na klinice, napsal prezentaci, šel na můj LCD s otázkou, jak by to mohlo být, placenta šla dolů, což lékař strávil oči, říkají, že placenta NELZE DROP, ale POUZE RIZE. Pak se rozběhl manažer se stejnýma očima, začal mě zastrašovat a říkal, že prezentace je hrozná věc, že ​​pokud se začne odloučení, pak mě ani sanitka nepřivede do nemocnice, že bych se měl chovat jako k porcelánové váze. A sedím tak klidně a říkám, že nejprve dokážete, že existuje prezentace, a pak zastrašujete lidi k smrti. Z nějakého důvodu jsem uvnitř cítil, že nemám nic podobného, ​​dobře, placenta nemohla jít dolů, pak lékař, který provedl ultrazvuk v Centrálním záchranném středisku, je velmi kvalifikovaný. Výsledkem bylo, že poté, co jsme o týden později provedli ultrazvukové vyšetření na stejné klinice, ukázalo se, že nedošlo k žádné prezentaci s tím, že se jednalo o chybu
  Takže tady je to, co chci říci, nebojte se v předstihu, PLACENTA MÁ VLASTNICTVÍ RŮSTU A RIZIKOU NA STĚNĚ, ALE NENÍ ZNEŠKODENO. Doporučuji, abyste se uklidnili, udělali ultrazvuk za týden s dobrým lékařem! A nalaďte se jen pro to nejlepší.

  Tak tady jste. byl dnes v ordinaci lékaře, ani nevěnoval pozornost umístění placenty. A když jsem mu to řekl, odpověděl jsem, že situace, ať už to bylo cokoli, byla pro mě normální a nemělo se čeho bát. Obecně, jaký je pro mě rozdíl, kde se nachází všechno, když je vše na svém místě. vydal za měsíc ultrazvuk, podívejme se, co tam bude.

  Obecně jsem se uklidnil

  Také mi řekli, že nejhorší věcí je prezentace, je to nemožnost přirozeně porodit dítě. Ale to se projevuje i během těhotenství (krvácení), dobře, ultrazvuk samozřejmě ukazuje.. Zdá se, že nízká placentace není příliš děsivá: i když se odloučení začne, hlava ho vymačkne a proč se nevylupuje. Někdy, aby hlava brzy klesla, propíchnou bublinu. Je mnohem horší, když normálně připojená placenta exfoliová, i když se říká, že k tomu dochází jen zřídka..

  Mám také malou rostlinu 3,1 cm nad vnitřním hltanem a navíc se nezvýšila z 13 týdnů na 23 týdnů, obávám se také, říkají, že může stále stoupat - je čas.
  Doufám

  říkat, že placenta NELZE DROP, A POUZE RISE

  Měl jsem regionální. Po 28 týdnech je o 5,2 cm vyšší než vnitřní hltan vstal. A dnes, po 32 týdnech, dochází k vnitřnímu hltanu opět regionální. Ultrazvuk je dobrý, kvalifikovaný uzist. Co dělat a komu věřit. Teď to vážně chápu. A nebojím se císařského řezu, ale krvácení


  Ultrazvuk půjdu za 32 týdnů a opravdu doufám, že placenta vzroste, ale prozatím se snažím o ničem přemýšlet, jinak se zblázním

  Ahoj všichni!
  Mám také nízkou placentu, zatímco blokuji hltanu. Ale je nám 17 týdnů, takže doufám, že všechno bude v pořádku a ona vzroste. Co všem přeji.
  Chtěl bych to objasnit na úkor abstinence. Je nemožné, aby do vás manžel vstoupil, nebo je nemožné, aby se orgasmus a děloha uzavíraly. Prosím, řekněte mi to, protože není vhodné, aby se doktor zeptal a manžel trvá na tom, abych to zjistil

  A mám také nízkou placentu. Termín 12 týdnů. Říká - to je normální. Pravděpodobně by měla stoupnout. Ale říká sexuální mír. Moje otázka zní: je to vůbec nemožné?! Říká, že nemůžete absolutně ai když opravdu chcete. je to stejně nemožné. Myslím, že mě možná bojí?

  A také zvedání závaží. ne více než 3 kg. Jak to ?? Moje kočka váží 6,5. Že to také nemůžu vychovat. A jako mladé matky. Děti váží něco víc. Nebo můžete nosit a nemůžete zvednout - tuto chvíli jsem se neptal. Máme výstavu. proč bych teď neměl jít?

  Hlavní věc je, že se cítím naprosto normální!

  I já, na ultrazvukové vyšetření 13 týdnů řekl chorion podél přední stěny, překrývá vnitřní hltanu. Lékař, který provedl ultrazvuk, řekl, aby nevěnoval pozornost tomu, že doba je stále malá a placenta pravděpodobně vzroste.
  Ale další lékař, na který jsem šel s výsledky ultrazvuku, řekl, že pokud dojde k překrytí vnitřního hltanu, pak se tato situace nezmění.

  »Přidáno později
  Mimochodem, řekli, že se nesmí zvedat, neskakávat, zdržovat se sexuální aktivity.

  ps Také mi byl přidělen ultrazvukový hematom v oblasti vnitřního hltanu, i když otázkou je.

  Dívky, zajímalo by mě, jak někdo odpoví..
  Nyní existuje mnoho nejrůznějších článků na toto téma. A chtěl bych vědět skutečný „život“.
  Je to vždy, když ultrazvukové vyšetření dává nízkou placentaci (zejména v raných fázích)? ?

  Proč bys? Navíc, pokud je nízká placentace detekována brzy. pak může placenta stále stoupat

  stonožka
  Samozřejmě, pokud je doba krátká - s největší pravděpodobností placenta poroste. Je to, jako by se „plazil“. Mimochodem, hodně záleží na kvalitě vybavení a zkušenostech lékaře, který provádí ultrazvukové vyšetření. Pamatuji si, že jsem musel udělat ultrazvuk s rozdílem týdne - měření byla velmi odlišná.

  Z lékařů Sechenovky vím, že pokud placentace zůstává nízká až do doby dodání, je to jasný údaj pro císařský řez

  Tatka_T, ve 12 týdnech jsem neměl jen nízkou placentaci, ale se zavřením vnitřního hltanu. na 17 již 2 cm nad hltanem. ve 24 týdnech již 6 cm nad hltanem... takže stoupá pomalu.

  Ano, tato otázka mě také vzrušuje
  Je pravda, že moje placenta nikdy nevystoupila: že za 13 týdnů, že ve 22 - částečně pokrývá hltan.
  Zpočátku jsem byl velmi rozrušený, ale teď je to normální - ani císařský řez mi nezabrání mít alespoň 3 z mých oblíbených karapuziků)))))))
  Ale stále doufám, že placenta zaujme mysl a vstane

  Během obou těhotenství do 20 týdnů byla moje placenta „dole“. Během jejího prvního těhotenství, 32. týdne, se zvedla dost vysoko, abychom se narodili sami. A nyní, obecně, ve spodní části dělohy (spodní část je úplně nahoře). A pokud se však před porodem (36. a další) nezvýší, zůstane císařský řez. Ale v raných fázích je to pro mnoho níže, je to normální.

  Články O Neplodnosti