Hlavní Testy

Myotropická antihypertenziva (nifedipin, amlodipin, nitroprusid sodný, síran hořečnatý).

Klasifikace: 1. myotropické vazodilatátory (apressin, nitroprusid sodný, síran hořečnatý, noshpa, molsidomin; 2. blokátory vápníkových kanálů (nifedipin, diltiazem, verapamil); 3. aktivátory draslíkových kanálů (diazoxid).

Nifedipine. hypotenzivní. Blokuje vápníkové kanály, inhibuje transmembránový příjem iontů vápníku do buněk hladkých svalů arteriálních cév a kardiomyocytů. Rozšiřuje periferní, hlavně arteriální cévy. Použití: Arteriální hypertenze, hypertenzní krize, Raynaudův syndrom.

Amlodipin. vazodilatační, hypotenzivní, antispasmodický. Naváže se na dihydropyridinové receptory, blokuje vápníkové kanály, inhibuje transmembránový přechod iontů vápníku do buňky. Má prodloužený hypotenzní účinek závislý na dávce. Antihypertenzní účinek díky přímému relaxačnímu účinku na hladké svalstvo cév. Aplikace: Arteriální hypertenze, stabilní a vazospastická angina pectoris.

Nitroprusid sodný. arterodilatační, antihypertenzivní. Má arterodilatační, venodilatační a antihypertenzivní účinky. Zvyšuje tvorbu cGMP a jeho koncentraci v buňkách hladkého svalstva cévní stěny a způsobuje vazodilataci. Mechanismus vazodilatačního účinku nevylučuje přímou inhibici vstupu iontů vápníku pomalými kanály nebo porušení fosforylace myosinu. Uvolňuje hladké svalstvo arteriol i žil. Aplikace: Akutní a chronické srdeční selhání, hypertenzní krize, vazospazmus způsobený otravou námelovou látkou.

Síran hořečnatý. vazodilatační, hypotenzivní, antispasmodický. Hořčík je fyziologický antagonista vápníku a je schopen jej vytlačit z vazebných míst. Reguluje metabolické procesy, neurochemický přenos a excitabilitu svalů, zabraňuje toku iontů Ca2 + přes presynaptickou membránu, snižuje množství acetylcholinu v periferním nervovém systému a centrálním nervovém systému.

aplikace: hypertenzní krize, eklampsie, akutní hypomagneziémie, křeče v gestóze, hrozba předčasného porodu.

Lístek

Cefalosporiny (cefazolin, cefalexin, cefuroxim, ceftriaxon, ceftazidim, cefixim, cefepim).

Širokospektrální antibiotika. Působí na stafylokoky rezistentní na benzylpeniciliny. Přidělte 4 generace cefalosporinů (tabulka 14).

Cefalosporiny 1. generace působí na grampozitivní koky (stafylokoky, streptokoky, pneumokoky), Klebsiella, E. coli.

Cefalosporiny druhé generace jsou navíc účinné proti meningokokům, gonokokům, hemofilickým bacilům. Některá léčiva (např. Cefoxitin) působí na bakteroidy.

Cefalosporiny třetí generace působí v menší míře na grampozitivní flóru a ve větší míře na gramnegativní bakterie. Vysoce účinný proti gonokokům, meningokokům, hemofilus influenzae, Proteus a některým lékům (např. Ceftazidimu) - proti Pseudomonas aeruginosa.

Z této podskupiny se nejčastěji používají ceftazidim a ceftriaxon..

Ceftazidime působí na Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella, různé druhy Proteus, Escherichia coli, Salmonella, Shigella, gonokok, meningococcus, Haemophilus influenzae, Streptococcus.

Lék se podává intramuskulárně 2-3krát denně pro septikémii, meningitidu, peritonitidu, infekce ORL orgánů, dýchací cesty, močové cesty, žlučové cesty, pánevní orgány, kosti a klouby.

Ceftriaxon je charakterizován trváním účinku 24 hodin a je podáván intramuskulárně 1krát denně nebo intravenózně po kapkách pro těžké infekce (septikémie, pneumonie, meningitida, akutní pyelonefritida, infekce pánevních orgánů, osteomyelitida, artritida). Nekomplikovanou kapavku lze léčit jednou intramuskulární injekcí ceftriaxonu..

Cefalosporiny IV generace působí na gram-pozitivní a gram-negativní bakterie; účinný proti Pseudomonas aeruginosa a Proteus.

Nežádoucí účinky cefalosporinů: alergické reakce; nefrotoxicita je možná, zejména při užívání léků 1. generace.

Syntetická antidiabetika (glibenklamid, gliklazid, glimepirid, repaglinid, metformin).

Obecné podmínky pro výběr drenážního systému: Drenážní systém je vybrán v závislosti na povaze chráněného.

Síran hořečnatý a nifedipin

Kontrola kompatibility přípravků síranu hořečnatého a nifedipinu. Je možné tyto drogy pít společně a kombinovat jejich příjem.

Interakce s drogou: Nifedipin

Při současném použití s ​​nifedipinem je možná těžká svalová slabost.

Nebyla zjištěna žádná interakce.

Kontrola byla provedena na základě referenčních knih o léčivých přípravcích: Vidal, Radar, Drugs.com, „Medicines. Příručka pro lékaře ve dvou částech“, ed. Mashkovsky M.D. Myšlenku, seskupení a selektivní manuální analýzu výsledků provedl kandidát lékařských věd, praktický lékař Shkutko Pavel Mikhailovich.

2018-2020 Combomed.ru (Combomed)

Všechny kombinace, srovnání a další informace prezentované na místě jsou základní informace generované v automatickém režimu a nemohou sloužit jako dostatečný základ pro rozhodování o taktice léčby a prevenci nemocí, jakož i pro bezpečnost používání kombinací léků. Vyžaduje se konzultace s lékařem.

Nebyla nalezena žádná interakce - to znamená, že drogy mohou být užívány společně, nebo účinky společného užívání drog nebyly v současné době dostatečně studovány a určení jejich interakce vyžaduje čas a nahromaděné statistiky. K řešení otázky společného podávání drog je nutná odborná konzultace.

Interakce s drogou: *** - znamená, že v databázi oficiálních adresářů používaných k vytvoření služby byla statisticky zaznamenána interakce na základě výsledků výzkumu a použití, což může vést buď k negativním důsledkům pro zdraví pacienta nebo k posílení vzájemného pozitivního účinku, což také vyžaduje odborné rady pro stanovení taktiky dalšího ošetření.

Interakce mezi síranem hořečnatým-darnitsou a nifedipinem během užívání.

Naše algoritmy automaticky analyzovaly pokyny k použití vybraných léků a zjistily terapeutické účinky a vedlejší účinky současného použití síranu hořečnatého-darnitsa a nifedipinu.

Síran hořečnatý Darnitsa

 • Síran hořečnatý
 • Blokátory vápníkových kanálů

Ionty vápníku mají antagonistický účinek, pokud jde o ionty hořčíku, což vede k jejich současnému použití ke snížení farmakologických účinků síranu hořečnatého. Zvyšuje účinek léků, které inhibují centrální nervový systém (léky, analgetika). Se současným použitím svalových relaxancií a nifedipinu se zvyšuje nervosvalová blokáda. Současné použití s ​​blokátory kalciových kanálů, jako je nifedipin, může vést k nerovnováze v vápníku a zhoršené svalové funkci..

Nifedipine

 • Nifedipine
 • Síran hořečnatý

Léky s vysokým stupněm vazby mohou být vytěsněny ze svých vazeb s proteiny (včetně nepřímých antikoagulancií odvozených od kumarinu a indandionu, antikonvulziv, chininu, salicylátů, sulfinpyrazonu), což může vést ke zvýšení jejich plazmatických koncentrací. Inhibuje metabolismus prazosinu a dalších alfa-blokátorů, v důsledku čehož je možné zvýšení hypotenzního účinku. Současné použití síranu hořečnatého u těhotných žen může způsobit blokádu nervosvalových synapsí.

Současné použití se síranem hořečnatým u těhotných žen může způsobit blokádu nervosvalových synapsí.

Pečlivé sledování krevního tlaku u těhotných žen by mělo být prováděno s použitím léku Nifedipin současně s iv podáváním síranu hořečnatého kvůli možnosti nadměrného snížení krevního tlaku, což je nebezpečné jak pro matku, tak pro plod..

Současné použití síranu hořečnatého u těhotných žen může způsobit blokádu nervosvalových synapsí.

Jak brát nifedipin během těhotenství: proč je lék předepsán

Nifedipin je vysoce účinný lék, jehož působení je zaměřeno na snížení krevního tlaku. Patří do kategorie selektivních blokátorů vápníkových kanálů. Vzhledem k bezpečnosti léčivého přípravku je jeho použití povoleno při porodu dítěte.

Indikace pro přijetí

Na co se přípravek používá? Díky svému univerzálnímu účinku se používá ke snížení krevního tlaku a prevenci anginy pectoris..

Nifedipin během těhotenství může zlepšit fungování srdce a krevních cév.

Během užívání léku se z těla vylučuje nadbytek draslíku a sodíku. Doporučuje se jmenovat lék během těhotenství s tonem dělohy.

Po léčbě je pozorováno zlepšení stavu pacientů. Účinek léku trvá 20 minut. Vylučování aktivních složek se provádí ledvinami. Vyrábí se ve formě tablet nebo injekcí, což vám umožňuje vybrat nejvhodnější variantu.

Při jmenování

Droga je často předepisována ženám s vysokým krevním tlakem. S pomocí tohoto léku je zajištěno snížení ukazatelů tlaku. Lék má pozitivní účinek na dělohu, takže odborníci doporučují jeho použití pro hypertonicitu. Díky své univerzálnosti se tento lék používá k eliminaci hrozby předčasného porodu. Je to nejbezpečnější tokolytikum, které má nejmenší množství nežádoucích účinků..

Nifedipine, s hrozbou předčasného porodu, se doporučuje vzít většinu specialistů.

Je to proto, že droga:

 • Blokuje pohyb vápníku v hladkých svalech;
 • eliminuje možnost předčasného porodu v 18-24 týdnech těhotenství;
 • opravuje stav dělohy, pokud je děložní čípek zkrácen, děloha se předčasně otevře a zjemní.

Lék se používá během těhotenství k léčbě těchto patologií:

 • zmírnění hypertenzní krize;
 • vazospastická nebo chronická angina pectoris;
 • odstranění hrozby potratu nebo předčasného porodu;
 • zmírňují příznaky gestózy, která se vyvíjí v pozdějších stádiích.

aplikace

Dávkování léku určuje pouze lékař. Je naprosto nezbytné, aby žena dodržovala, což vylučuje možnost vzniku nežádoucích důsledků.

V souladu s pokyny by měl být nifedipin během těhotenství užíván perorálně, 1-2 tablety denně. Průběh léčby by neměl přesáhnout 14 dní.

Pokud budete brát lék po dlouhou dobu, pak to může vést k závislosti. Pacienti nesmí užívat více než 6 tablet denně.

Při přenášení dítěte se nedoporučuje používat injekční roztok, což je vysvětleno možností vzniku nežádoucích důsledků.

Pokud není pozorováno žádné zlepšení dva týdny po první dávce léku, lékař ji může nahradit analogem. Ve většině případů specialisté předepisují Ginipral. Je-li nutné prodloužit těhotenství pro kortikosteroidní terapii, je možné tento lék užívat po dobu 24–34 týdnů. Díky této léčbě je snížena možnost rozvoje patologie u plodu.

Jak brát tento lék, to může říct jen lékař. Experti poměrně často doporučují subvaginální podání, které zajišťuje zrychlení terapeutického účinku. Žena musí dát tablet pod jazyk a počkat, až se úplně roztaví. Pro zajištění dlouhodobého účinku je lepší používat lék standardním způsobem. Tableta se spolkne a omyje se vodou. Léky mohou být užívány kdykoli, bez ohledu na dobu příjmu potravy. Během léčby se doporučuje, aby žena přísně dodržovala klid v posteli..

Užívání léku během těhotenství při používání kalciových přípravků je přísně zakázáno. Důvodem je skutečnost, že léky se vzájemně neutralizují. Užívání léku může vést k těžké svalové slabosti nebo špatné koordinaci. Aby nedošlo k rozvoji abstinenčního syndromu, přestaňte užívat léky postupně po dobu tří dnů.

Nežádoucí účinky

Užívání léku by mělo být prováděno pouze pod přísným lékařským dohledem. Jinak může být diagnostikována žena s různými komplikacemi..

Droga je vyvinuta na základě:

 • pšeničný škrob,
 • laktóza,
 • žlutá barviva.

Při vystavení těmto složkám se u žen může rozvinout alergická reakce.

U některých žen byly po užívání léků diagnostikovány astmatické záchvaty.

Na pokožce lze také pozorovat otoky a vyrážky..

Aby se snížila možnost komplikací, pacientům je předepsán Nifedipin, který má dlouhodobý účinek.

S jeho pomocí je zajištěno snížení tónu a tlaku po dobu 24 hodin. Nesprávné léky mohou způsobit průjem. Některé ženy mají migrénu. Pacienti si stěžují na výskyt slabosti a zvýšené únavy, i když dělají obvyklé věci.

Jaké vedlejší účinky způsobuje lék:

 • snižuje kvalitu a délku spánku;
 • dočasné poškození zraku;
 • krvácení do oční bulvy;
 • krvácení z nosu;
 • vývoj třesu končetiny;
 • křeče,
 • žloutenka,
 • enuresis.

Ženy tvrdily, že jsou úzkostné, jejichž důvody nelze vysvětlit. Během vyšetření byl u pacientů diagnostikován rychlý puls. Dlouhodobé užívání léků může způsobit tachykardii. Pokud je lék užíván v přítomnosti kontraindikací, pak to vede k výskytu mdloby. Těhotná žena někdy zvyšuje tělesnou teplotu.

Důsledky používání nifedipinu jsou velmi závažné. Proto je léčba povolena pouze po předchozí konzultaci s lékaři.

Analogy

Pokud je u pacienta diagnostikována individuální nesnášenlivost ke složkám nifedipinu, pak se její léčba provádí pomocí analogů:

Poměrně často je ženám předepsán Ginipral, který patří do kategorie tocolytik. Hlavní složkou léčiva je hexoprenalin.

S jeho pomocí je zabráněno možnosti předčasného doručení. Pokud má pacient silné a časté kontrakce, které nejsou doprovázeny vyhlazením dělohy, musí brát léky.

Zlepšuje krevní oběh v placentě a děloze, má vazodilatační vlastnosti.

Lék se nedoporučuje v prvním trimestru. Předepisuje se od 20. týdne těhotenství a Nifedipin lze použít kdykoli..

Ginipral je poměrně silný lék, který může vést k rozvoji závažných komplikací:

 • zhoršená funkce ledvin,
 • špatný výdej moči,
 • alergické reakce.

Nifedipin se vyznačuje mírnějším účinkem, je lépe snášen tělem těhotné ženy. Lék je účinný při léčbě hypertonicity dělohy, má méně nežádoucích účinků. Ginipral se nepoužívá k boji s hypertenzí, přestože je schopen snižovat krevní tlak.
Užitečné video: proč je nifedipin předepisován během těhotenství

Závěr

Nifedipin je univerzální lék, který se vyznačuje vysokou mírou bezpečnosti, takže jeho použití je během období těhotenství povoleno. Léky by měly být užívány po návštěvě u lékaře, což sníží pravděpodobnost komplikací. Biochemické těhotenství, které jsme si přečetli v našem článku.

Jaký tlak a jak brát tablety nifedipinu?

Použití nifedipinu pod tlakem je způsobeno antianginálními a antihypertenzivními vlastnostmi léčiva. Tyto tablety patří do skupiny blokátorů vápníkových kanálů a mají pozitivní účinek na krevní cévy. Nifedipin pro tlak je předepsán v léčbě hypertenze, arteriální hypertenze a dalších patologií kardiovaskulárního systému.

Složení, léková forma a dávkování

Lék na tlak Nifedipin je uváděn na moderním farmaceutickém trhu ve formě tablet, gelu, tobolek a roztoku pro usazování kapek. Nejrozšířenější tabletová forma tohoto léku.

Hlavní účinnou látkou je nifedipin. Pomocné složky se mohou lišit v závislosti na formě uvolňování léčiva. Dávky hlavní složky se také liší:

 • Tablety pro tlak Nifedipin obsahuje 10 nebo 20 mg účinné látky. Navrženo pro vnitřní použití. Složení tablet zahrnuje složky, jako je talek, doplnění, povidon, mléčný cukr, celulóza.
 • Gel - obsahuje nifedipin a lidokain (2% každý). Používá se k léčbě hemoroidů.

Tablety Nifedipinu ke snížení krevního tlaku mohou mít krátkodobý i dlouhodobý účinek. První verze léku se používá k rychlé normalizaci krevního tlaku a druhá je ideální pro plnohodnotnou léčebnou kúru.

Farmakodynamika: účinek na krevní tlak

Lék Nifedipin se v těle rychle vstřebává pomocí oběhového systému. Biologická dostupnost tablet se pohybuje od 40% do 60%.

Maximální koncentrace účinných látek léčiva je pozorována po 1 až 2 hodinách, od okamžiku, kdy se lék užil.

Nifedipin je charakterizován uvolňováním inaktivních jaterních metabolitů. Poločas léku je asi 12 hodin. Lék se vylučuje z těla pomocí renálního aparátu.

S prodlouženým léčebným cyklem se zvyšuje pravděpodobnost zvyknutí na nifedipin a snižuje se účinnost léčby. Z tohoto důvodu se doporučuje pít nifedipin pod tlakem maximálně 3 po sobě jdoucích měsíců, po kterém je nutné provést povinnou přestávku, jejíž délku stanoví lékař individuálně.

Farmakokinetika léčiva

Lék Nifedipin je charakterizován přítomností výrazných antianginálních, hypotenzních a vazodilatačních vlastností, které přispívají k normalizaci krevního tlaku.

Účinné složky těchto tablet inhibují průchod vápníku pomalými cévními kanály, což vede k jejich expanzi.

Snižuje endometriální tón, má mírný močopudný účinek.

Nifedipin snižuje krevní tlak v důsledku následujících farmakologických vlastností:

 • Snížení srdeční frekvence;
 • Vazodilatace;
 • Aktivace oběhového systému;
 • Relaxace hladkých svalů;
 • Zlepšení krevního oběhu a mikrocirkulace;
 • Snížená spotřeba kyslíku a srdce.

Tyto tablety významně snižují zátěž srdce, zlepšují kontraktilitu srdečního svalu. Použití nifedipinu pomáhá zlepšovat funkce myokardu, snižuje krev a plicní tlak.

Co pomáhá nifedipinu

Tablety nifedipinu mají k použití následující klinické indikace:

 • Hypertrofické kardiomyopatie;
 • Hypertonické onemocnění;
 • Angina pectoris;
 • Jakékoli stadium arteriální hypertenze;
 • Přítomnost arteriálních křečí;
 • Raynaudova nemoc;
 • Porušení fungování kardiovaskulárního systému stojaté povahy;
 • Plicní Hypertenze;
 • Ateroskleróza;
 • Hypertenzní krize;
 • Srdeční selhání;
 • Porušení procesů mozkové cirkulace;
 • Stagnující jevy;
 • Bronchiální křeče;
 • Stenóza krevních cév;
 • Ischémie srdečního svalu.

Nifedipin během těhotenství může být často předepisován nastávajícím matkám, aby snížily tonus dělohy, aby se zabránilo potratu a předčasnému porodu..

Nifedipin, který je k dispozici v gelové formě, se používá k léčbě hemoroidních chorob v důsledku jeho analgetických a vazodilatačních vlastností, jakož i schopnosti snižovat rektální tlak..

Tento lék může být používán po dlouhou dobu k léčbě kardiovaskulárních patologií nebo periodicky k rychlému uvolnění tlaku.

Výhody a nevýhody léku

Nifedipin při vysokém tlaku je velmi populární kvůli jeho následujícím výhodám:

 • Nedostatek kumulace;
 • Dostupné a dostupné náklady na lék;
 • Široká škála účinků a klinických indikací;
 • Různé formy uvolňování léčiva, které každému pacientovi umožňují zvolit nejvhodnější a optimální volbu;
 • Schopnost volby mezi krátkými a dlouhodobě působícími tabletami;
 • Kompatibilita hemodialýzy.

Tablety Nifedipinu však mají i přes své nesporné výhody řadu nevýhod, které se obvykle označují jako:

 • Široká škála kontraindikací a vedlejších účinků;
 • Schopnost proniknout aktivními složkami léčiva do mateřského mléka a placenty;
 • Změna indexu biologické dostupnosti tablet v závislosti na individuálních vlastnostech těla pacienta, což komplikuje výběr optimální dávky léčiva;
 • Vývoj závislosti na drogě s dlouhodobým užíváním;
 • Zvýšená biologická dostupnost nifedipinu po jídle.

Kardiologové však často předepisují Nifedipin za vysokého tlaku na své pacienty, protože věří, že výhody tohoto léku výrazně převyšují jeho nevýhody!

Pro koho je droga kontraindikována

Pokyny k použití nifedipinu naznačují následující kontraindikace k použití tohoto léku:

 • Kolaps;
 • Infarkt myokardu méně než před měsícem;
 • Kardiogenní šok;
 • Zúžení tepen;
 • Individuální nesnášenlivost a přecitlivělost na složky, které tvoří tablety;
 • Idiopatická stenóza;
 • Dysfunkce sinusového uzlu;
 • Porušení srdečních funkcí, postupující ve fázi dekompenzace;
 • Rychlá srdeční frekvence (tachykardie).

Je zakázáno používat tento nástroj k léčbě vysokého krevního tlaku a dalších patologií u malých pacientů, kojících žen. Během těhotenství se lék Nifedipin předepisuje výhradně v případě hypertonicity dělohy. V jiných situacích jsou tyto tablety také kontraindikovány pro nastávající matky, protože jejich účinné látky pronikají placentou a uvolňují svalové skupiny dělohy, což může vést k nebezpečným následkům.

Podmíněně přijatelné použití

Existují nemoci, u nichž nifedipin nemá absolutní kontraindikace ke snížení tlaku, ale může vyvolat projev vedlejších účinků. Tyto patologie zahrnují:

 • Cukrovka;
 • Porušení procesů mozkové cirkulace;
 • Hemodialýza;
 • Chronická dysfunkce kardiovaskulárního systému.
 • Renální patologie;
 • Poškozená funkce jater;
 • Maligní hypertenze.

U těchto onemocnění je lék Nifedipin předepisován pouze ve výjimečných případech a léčebný průběh je pod přísným lékařským dohledem!

Návod k použití při hypertenzi

Schéma použití a optimální dávka tablet nifedipinu pro hypertenzi určuje lékař individuálně.

Tablety se užívají celé (bez žvýkání a bez drcení), omývají se čistou vodou. Užívání tohoto léku není spojeno s příjmem potravy, je však třeba si uvědomit, že použití nifedipinu po jídle zvyšuje jeho biologickou dostupnost..

Pokud je třeba rychle uvolnit ostrý skok v tlaku, může být tableta pod jazyk a nechat ji zcela rozpustit.

Ve většině případů terapie začíná užíváním léčiva v dávce 10 mg po celý den. Při neexistenci správného účinku může být denní dávka zvýšena na 20 mg (1 tableta, 2krát denně, s časovým obdobím nejméně 12 hodin).

Maximální přípustná dávka Nifedipinu pro hypertenzi je 40 mg denně.

Trvání terapeutického cyklu je stanoveno individuálně pro každého pacienta. Aby se předešlo abstinenčnímu syndromu, dávkování léčiva se postupně snižuje.

Další doporučení

Aby byla léčba vysokého krevního tlaku tabletami Nifedipine co nejúčinnější a nejbezpečnější, musíte věnovat pozornost následujícím doporučením odborníků:

 • Během terapeutického cyklu se zdržte pití alkoholu, protože alkohol snižuje účinnost léku.
 • Při dlouhodobé léčbě (při použití tablet s prodlouženým uvolňováním) užívejte lék pravidelně, systematicky a vyhýbejte se opomenutí.
 • Při užívání tohoto léku se zdržte řízení vozidel a dalších činností, které vyžadují koncentraci a rychlost reakcí, protože Nifedipin má vliv na centrální nervový systém.
 • Vyvarujte se pití grapefruitové šťávy, protože tento nápoj zvyšuje pravděpodobnost možných nežádoucích účinků charakteristických pro tento lék.
 • Pacienti trpící zhoršenou funkcí jater a procesy mozkové cirkulace by měli užívat tablety v nižších dávkách a tuto otázku koordinovat se svým lékařem.

Při plánovaném chirurgickém zákroku je nutné předem upozornit odborníka na užívání léku Nifedipin.

Nežádoucí reakce na nifedipin

V průběhu dlouhodobé léčby jsou možné následující vedlejší účinky Nifedipinu:

 • Bronchiální křeče;
 • Myalgie;
 • Erektilní dysfunkce u mužů;
 • Chvění horních a dolních končetin;
 • Fotodermatitida;
 • Zčervenání kůže rukou a nohou;
 • Poruchy stolice (průjem nebo zácpa);
 • Hyperglykémie;
 • Nevolnost a zvracení;
 • Zrakové postižení;
 • Nadýmání, nadýmání;
 • Svědicí pokožka;
 • Gynekomastie (zvětšení prsou u silnějšího pohlaví);
 • Vyrážky na kůži jako kopřivka;
 • Porucha sluchové funkce (zvonění v uších, tlumený zvuk);
 • Erytém;
 • Bolesti hlavy;
 • Záchvaty závratě;
 • Nespavost.
 • Bušení srdce (tachykardie);
 • Trombocytopenie (snížení koagulace krve);
 • Bolest lokalizovaná v srdci;
 • Anémie;
 • Poruchy srdečního rytmu (arytmie).

Pokud se vyskytnou výše uvedené nežádoucí účinky, měli byste přestat tablety užívat a vyhledat lékařskou pomoc. Možná budete potřebovat úpravu dávky, dávkovací režim nebo výběr analogu.

Předávkování drogami

Při vysokém počtu tablet pod tlakem se nifedipin vyvíjí intoxikace těla, projevující se následujícími příznaky:

 • Nevolnost;
 • Zvracení
 • Porušení stolice;
 • Hyperémie kůže obličeje;
 • Pomalý srdeční rytmus (bradykardie);
 • Těžké záchvaty bolesti hlavy;
 • Prudký pokles krevního tlaku.

S podobným klinickým obrazem, který ukazuje na předávkování nifedipinem, je nutné provést výplach žaludku, vyvolat u pacienta umělé zvracení a nechat ho vzít sorbent. Další léčba je symptomatická a lékař ji předepisuje individuálně..

Interakce s jinými léčivými přípravky

Nifedipin může být použit jako složka komplexní terapie při vysokém tlaku. Kombinace těchto tablet s léky následujících skupin však vyvolává následující účinky:

 • S cimetidinem - vývoj akutní hypotenze;
 • S chinidinem - snížení jeho účinnosti;
 • Se síranem hořečnatým - zvýšené toxické účinky léku;
 • S antimykotiky - zvýšení účinných látek Nifedipinu v krevní plazmě;
 • S digoxinem - zvýšené působení posledního léku;
 • S rifampicinem - snížená účinnost tablet nifedipinu.

V kombinaci s jinými antihypertenzivy se pravděpodobnost prudkého poklesu ukazatelů krevního tlaku zvyšuje až do vzniku hypotonické krize.

Cena a náhražky Nifedipine

Nifedipin je dostupná droga, jejíž průměrná cena je asi 50 rublů. Konečná cena závisí na počtu tablet v balení a na formě uvolňování léčiva.

V lékárnických řetězcích můžete zakoupit také analogy tablet Nifedipine:

Nifedipin snižuje krevní tlak, normalizuje srdeční frekvenci a při použití na kurzu účinně bojuje s hypertenzí!

V takových případech nifedipin pomáhá zprostředkovat těhotenství. Nifedipin v těhotenství: jak oprávněné je jeho použití v gynekologii

Podle jakých indikací může lékař předepsat nifedipin těhotné ženě?

Nifedipin je velmi oblíbenou drogou mezi našimi porodníky i mezi našimi ženami. Četl jsem na fórech, že to matky předepisují pro sebe pod tlakem, abych snížil tón dělohy, což znamená, že se vyhneme riziku ztráty těhotenství. Ale tento lék není tak jednoduchý a bezpečný, jak se zdá..

Proto dnes pochopíme, co je nifedipin a proč je nifedipin předepsán během těhotenství.

Co je nifedipin?

Srdcem léčiva je látka, která blokuje pomalé vápníkové kanály. Hlavní vlastnosti: antihypertenzivum - snížení krevního tlaku a antianginální - předcházení záchvatům anginy pectoris.

Co znamená „blokátor pomalého vápníku“??

Nifedipin blokuje kanály, kterými vápník vstupuje do buňky, čímž zpomaluje reakce způsobující svalovou kontrakci. Nejvíce ze všeho, tento lék ovlivňuje svalové buňky srdce a svaly krevních cév. Má také silný antispasmodický účinek na hladké svaly vnitřních orgánů..

Nifedipin je tedy schopen uvolnit hladké svaly krevních cév, snížit kontraktilitu myokardu, což vede ke snížení krevního tlaku. Proto je tento lék velmi běžný u lidí trpících srdečními chorobami a pověšeným krevním tlakem. V porodnictví se také používá ke snížení krevního tlaku během těhotenství..

Kromě toho má nifedipin vlastnost uvolňovat svaly vnitřních orgánů (antispasmodický účinek).

Proto byl v porodnictví dříve používán nifedipin ke snížení tónu dělohy, ačkoli nedávné studie neprokázaly žádnou účinnost tohoto léku na tón. Nyní se používá pouze k pozastavení porodu v případě předčasného porodu..

V porodnictví se nifedipin používá pouze ve dvou případech:

 • S hypertenzí - trvalé zvýšení tlaku během těhotenství
 • Při akutní tokolýze - potlačení kontraktilní aktivity dělohy při předčasném porodu

Nifedipin v tokolýze

Tokolýza je metoda pozastavení kontraktilní aktivity dělohy, jinými slovy kontrakce.

Porodníci využívají tuto metodu k pozastavení porodu po dobu 24-48 hodin v případě, že porod je předčasný nebo pokud se u ženy vyskytnou nějaké abnormality, a naléhavě musí být převezena do specializovaného centra.

Pokud je porod předčasný, musí porodníci v první řadě zvýšit šanci dítěte na přežití, a to po celém světě pomocí zavedení kortikosteroidů. Tato léčiva urychlují maturaci povrchově aktivního systému fetálních plic a snižují tak riziko prenatální mortality..

To znamená, že dávají speciální léky, které pomáhají zrychlenému vývoji plic dítěte, takže po narození může začít dýchat sám.

Abychom však mohli zavést celý kortikosteroidy a nechat plíce dozrát, je třeba čas. Proto je ženě předepsána nifedipin k zastavení porodu po dobu 24-48 hodin. Během této doby je možné dokončit zavedení kortikosteroidů a výrazně zvýšit šanci na přežití předčasně narozených novorozenců.

Nifedipin však může být předepsán k pozastavení porodu, pouze pod dohledem lékařů. Lékaři by měli neustále sledovat puls, tlak, dýchání plodu, ztrátu plodové vody nebo krve, srdeční frekvenci plodu, rovnováhu tekutin, glukózu v krvi.

To vše se děje z nějakého důvodu, lékaři v nemocnici budou velmi citliví, aby sledovali, jak se dítě cítí, a kdykoli mohou nasadit operační sál a mít císařský řez. Proto doma provádíme tokolýzu a užívejte nifedipin za účelem zpoždění dodávky - v žádném případě!

Měli byste však vědět, že výsledek porodu nebude vždy pozitivní, i když se vám podařilo zastavit kontrakce a předepsat léčbu..

Často je obtížné zastavit porod před klinicky výhodným obdobím a léčba, která je dostatečně silná, aby potlačila kontrakce dělohy, může mít vedlejší účinky na matku nebo dítě. Následky mohou být nežádoucí nebo nebezpečné..

Nifedipin pro opožděnou porodu je předepsán pouze tehdy, pokud je současně podán dexamethason, lék, který zvyšuje krevní tlak (BP)..

Při normální hladině krevního tlaku je užívání vysokých dávek nifidipinu, což je antihypertenzivum, kontraindikováno, protože snížení krevního tlaku nepříznivě ovlivňuje průtok krve dělohy. Mohou být doprovázeny infarkty placenty a rozvojem uteroplacentální nedostatečnosti.

Nifidepin na tlak

Existuje mnoho léků na tlak, se širokou škálou účinků. V porodnictví je však řada výzkumů věnována správnému výběru léku na tlak, aby nedošlo k poškození dítěte a matky..

Velké a absolutně neškodné léky na tlak prostě neexistují.

Pokud se podíváte na klasifikaci léků, pak nejbezpečnější léky jsou kategorie A. V této kategorii nejsou žádné léky na tlak..

Druhou kategorií je kategorie B, která zahrnuje léky, které nesou riziko poškození plodu. V této kategorii léky: acebutalol, guanfacin, isonadrel, methyldop, pindolol.

Mezinárodní společnost WHO pro studium nejrůznějších studií účinků drog na tlak však doporučuje pro dlouhodobou terapii těhotných žen používat léky, jako jsou adrenoblokátory, acebutolol, metoprolol, pindolol a antagonisty vápníku (zejména nifedepin). ).

Nifedepin však není neškodným lékem a je velmi riskantní jej předepsat v raných fázích..

Experimentální studie provedené na zvířatech odhalily riziko:

 • vrozené malformace embryí;
 • zpomalení růstu a zpoždění ve vývoji plodu;
 • patologie vnitřních orgánů embrya;
 • zmeškané těhotenství.

Dobré studie týkající se účinku na plod u těhotných žen nebyly provedeny, ačkoli bylo jen málo ruských studií, které nepotvrdily výskyt teratogenních a embryotoxických účinků na plod a novorozence..

I v lékařských kruzích tedy neexistuje shoda ohledně bezpečnosti nifedipinu během těhotenství. Lékaři nicméně považují za možné předepsat lék, ale hlavně v pozdějších stádiích, kdy se již vytvořily nejdůležitější orgány dítěte, a to pouze pro závažné indikace.

Existují pouze dvě takové indikace:

 • hypertenze
 • akutní tokolýza

Nifedipin pro děložní tón

V mnoha doporučeních postsovětských vědců píše, že nifedipin lze použít k úlevě od děložního tónu.

Žádná studie nepotvrdila, že dnes existují léky na léčbu hypertonicity dělohy! Žádné ne-lázně, žádný papaverin, žádná magnesie, žádná novokainová blokáda, žádný nifedipin.

Léčba ishmicko-cervikální nedostatečnosti je účinná (použití kruhového stehu na dělohu, zřízení pesaru a užívání progesteronu), nikoli však v případě léčby hrozby ukončení těhotenství nifedipinem a jinými drogami.

Vím, že mnoho žen předepisuje nifedipin pro sebe samy, sdílí je na fórech, určuje dávkování samy a navzájem se radí. Tato situace mě děsí. Téměř všechny léky během těhotenství mohou způsobit jedno nebo druhé poškození. A nifedipin není výjimkou. V raných fázích můžete vážně poškodit sebe i své dítě. Kromě toho je hlavním účelem tohoto léku snížení tlaku, přičemž je velmi důležité vědět, jaký je váš tlak, aby nedošlo k dalšímu poškození.

Užívání nifedipinu s děložním tónem je zbytečné a nebezpečné. Osobně jako praktický lékař považuji užívání nifedipinu v raných stádiích (1 a 2 trimestry) za nebezpečné. Tento lék může poškodit plod..

Kombinace nifedipinu a magnézie

Nifedipin nelze kombinovat s magnesií, protože příznaky intoxikace magnesií a projevy kardiotoxického účinku se mohou objevit i na pozadí terapeutické koncentrace hořčíku v plazmě, proto lze získat neuromuskulární blok.

Léky proti magnesii nejsou předepsány společně s nifedipinem k zastavení porodu, navíc existuje silný důkaz, že magnesie není schopna zastavit porodu, pouze oslabuje kontrakce dělohy.

Jeho hlavní aplikací je léčba preeklampsie, a to i krátkodobé (použití intravenózních kapek injekcí ne více než 78 hodin před porodem a 48 hodin po porodu).

Použití magnézie v časném těhotenství je doprovázeno závažnými vedlejšími účinky na plod a matku.

U matky může magnézia způsobit komplikace, jako například:

 • nevolnost, návaly horka
 • bolest hlavy
 • závrať
 • zrakové postižení
 • zhoršené dýchací a srdeční funkce
 • stejně jako plicní edém

Kromě toho magnesie žádným způsobem neovlivňuje děložní hypertonus, a to navzdory skutečnosti, že v našich nemocnicích jsou velmi často předepsány kapátko s magnesií.

Papaverin a genipral pro děložní tón

Papaverin je jedním z léků, které neovlivňuje kontraktilní aktivitu dělohy. Je to jako voda, pouze s vedlejšími účinky. Proto je zbytečné používat jej pro hypertonicitu dělohy.

Genipral, stejně jako nifedipin, je tokolytikum, tj. Používá se k pozastavení porodu. Tento lék má však mnohem závažnější vedlejší účinky než nifedipin. Proto v případech, kdy je nutné přerušit dodávku, je lepší použít nifedipin.

U hypertonicity dělohy není genipral účinný. Proto nemá smysl to brát.

Kontraindikace při užívání nifedipinu

 • přecitlivělost na aktivní složku a další složky léčiva;
 • akutní fáze infarktu myokardu;
 • nízký tlak;
 • kardiogenní šok;
 • dekompenzované srdeční selhání;
 • těžká aortální stenóza.

Vedlejší účinky užívání drogy

 • hyperémie kůže;
 • otok a zarudnutí rukou;
 • edém dolních končetin (například kotníků a dolních končetin);
 • bolesti hlavy;
 • únava;
 • prudký pokles tlaku;
 • srdeční selhání;
 • poruchy trávení (průjem, zácpa, nevolnost);
 • alergické projevy (kopřivka, svědění).

Shrneme vše, co jsme dnes na nifedipinu roztriedili:

 1. Jedná se o nebezpečný lék, který může předepsat pouze lékař. Přiřaďte si to sami - v žádném případě.
 2. Použití nifedipinu v případě hypertenze a tokolýzy je odůvodněné.
 3. Nelze kombinovat s magnézií..
 4. Ani gynepral, ani lázně, ani magnesie, ani papaverin ani nifedipin nepomáhají s hypertonicitou dělohy.

"Nifedipine" během těhotenství: pokyny, recenze

V současné době se užívání drogy „Nifedipin“ během těhotenství rozšířilo. Ve většině případů to trvá asi 40 týdnů, ale přibližně u jednoho z osmi narození dochází až do 37. týdne, kdy plod ještě není plně vyvinut nebo nezralý. Předčasně narozené děti jsou vystaveny vyššímu riziku vážného onemocnění a dokonce úmrtí než děti narozené v úplném období a pravděpodobnost vývojových abnormalit se výrazně zvyšuje.

Použití tocolytics: proč?

 • syndrom respirační tísně;
 • mozkové krvácení;
 • nekrotická enterokolitida.

Dokonce i týden poskytovaný tocolytiky může stačit k přesunu těhotné ženy do nemocnice, která je vybavena zařízením pro intenzivní péči o novorozence. To vám umožní zvýšit šance novorozenců na přežití..

Užívání "nifedipinu" během těhotenství

Některá tocolytická léčiva mohou způsobovat vedlejší účinky u matky, plodu nebo obou, a některé jsou velmi závažné. Proto porodníci zvýšili zájem o drogu „Nifedipin“. Těhotenství je indikováno z důvodu, že tento lék způsobuje méně vedlejších účinků než některá jiná tocolytika, ačkoli tento lék může vést k některým vážným komplikacím..

Hlavním účelem Nifedipinu je kontrolovat vysoký krevní tlak a anestetizovat anginu (bolest na hrudi). Je klasifikován jako blokátor vápníkových kanálů a blokuje průchod vápníku v srdečních a hladkých svalech, zejména v myometrii. A vápník je potřebný ke kontrakci dělohy. Jedním z nejčastěji používaných a studovaných léků mezi blokátory vápníkových kanálů k potlačení předčasných kontrakcí je nifedipin. Návod k použití během těhotenství doporučuje užívat lék od 18 týdnů.

Použití tocolytics s hrozbou potratu je kontroverzní. Těmito léky je zbytečně léčeno 80% žen s podezřením na předčasný porod. A tocolytika ukázala pouze omezený přínos.

"Nifedipine" k udržení těhotenství

Pokud porovnáte užívání léku "Nifedipin" během těhotenství s jinými tocolytickými drogami, pak betamimetika mají určité problémy s bezpečným užíváním a blokátory kalciových kanálů jsou ženami dobře tolerovány. S použitím této drogy se počet žen při porodu snížil až o 34 týdnů těhotenství. Dost na pouhých sedm dní léčby.

Navíc je tento lék dobře tolerován ženami a méně těhotných žen přerušuje léčbu kvůli vedlejším účinkům. U kojenců, jejichž matky dostávaly nifedipin během těhotenství, se méně pravděpodobně vyvinul syndrom respirační tísně, mozkové krvácení, závažné onemocnění střev a žloutenka..

Současně není dostatek důkazů k úplnému srovnání nifedipinu s jinými tocolytiky nebo k výběru adekvátní dávky léků, které je třeba užívat. To vyžaduje další výzkum..

Jaká rizika jsou spojena s přípravkem Nifedipine??

Během těhotenství je pro plod a matku „Nifedipin“ zcela bezpečný. Recenze lékařů naznačují rychlý účinek bez nepohodlí, zatímco tocolytická léčiva mají silnější vedlejší účinky. Ženy často odmítají tocolytika kvůli špatné toleranci, dušnosti, zvýšené bušení srdce, pocení.

Užívání nifedipinu během těhotenství s uterinním tónem je odůvodněné u pacientů se zvýšeným rizikem anginy pectoris, srdečního infarktu a také s městnavým srdečním selháním, srdečními arytmiemi, nedostatkem kyslíkového tkáně (hypoxie) a selháním ledvin.

Komplikace

Při studiu účinků na matku a plod byly identifikovány následující vedlejší účinky:

1. Hypotenze (nízký krevní tlak). Během studií účinnosti léku "Nifedipin" během těhotenství byly zaznamenány mnohé závažné komplikace, jednou z nejčastějších byla hypotenze. Vědci však zpochybnili důležitost této komplikace, protože to neovlivňuje plod..

2. Dýchavičnost (obtížnost nebo dušnost a dušnost). Tato komplikace byla hlášena u 6% žen. Lék byl vysazen a stav pacientů se rychle zotavil. Je to kvůli velké zátěži srdce a cév: šest ze sedmi žen mělo vícečetné těhotenství.

3. Periferní edém (hromadění tekutin v kotnících, chodidlech a nohou). Mírný edém byl diagnostikován u 10 procent žen užívajících nifedipin během těhotenství.

Instrukce uvádí tyto komplikace. V praxi však těhotné ženy tento lék dobře snášejí a všechny tyto nežádoucí účinky jsou poměrně vzácné.

Léková interakce

Nifedipin může během těhotenství interagovat s betablokátory a jinými léky, včetně digoxinu, chinidinu, warfarinu, cimetidinu a síranu hořečnatého.

Časté nežádoucí účinky

Mezi ně patří bolesti hlavy, nevolnost, závratě, návaly horka, bušení srdce, křeče svalů, zácpa a kašel.

Kdo by měl při používání Nifedipinu postupovat opatrně? Nežádoucí účinky a další komplikace se mohou objevit jasněji u žen s vícenásobným těhotenstvím, s předčasným prasknutím membrán, vaginálním krvácením, infekcemi dělohy, diabetes mellitus nebo srdečními chorobami. Současné nebo postupné užívání více než jednoho tokolytického léčiva může způsobit mateřské vedlejší účinky..

Doporučení

Neužívejte drogy po dlouhou dobu. Je určen k použití na krátkou dobu: 7-14 dní.

Pokud existuje možnost prodloužení těhotenství, je odůvodněné předepsat lék mezi 24 a 34 týdny těhotenství, je-li pro pomoc matce a dítěti nezbytné použití steroidů. Neměl by se používat, když je porod aktivní, nebo pokud je těhotná žena a plod ohrožen infekcí, krvácením nebo jinými komplikacemi..

Nifedipin může zastavit předčasnou porodu ze dvou na sedm dní a ponechat tak čas na použití kortikosteroidů, aby se snížil počet komplikací plodu spojených s předčasným porodem. Jeho účel závisí na situaci a měl by být odůvodněn.

Další pozitivní efekt

Hypertenze, preeklampsie a eklampsie jsou považovány za nejčastější patologické těhotenství. Jedná se o komplikaci 1 z 10 těhotenství..

Nifedipin se používá k léčbě chronické hypertenze, mírné gestózy v pozdním těhotenství a hypertenze spojené s preeklampsií. Při perorálním podání zvyšuje léčivo teratogenní riziko pro plod, a proto není indikováno v časných stádiích těhotenství. Rovněž nezpůsobuje znatelné snížení průtoku krve dělohy. Studie prokázaly účinnost a bezpečnost dlouhodobě působícího perorálního léku Nifedipin během těhotenství u žen se závažnou hypertenzí..

Složitá terapie

Zájem o použití léčiva "Nifedipin" pro kontrolu krevního tlaku v preeklampsii se objevil se současným použitím síranu hořečnatého k prevenci záchvatů. Léčivé interakce léčiva "Nifedipin" a MgSO4 nezpůsobuje ve většině případů neuromuskulární blokádu, depresi myokardu nebo cévní nedostatečnost. V praxi se tyto léky obvykle používají společně bez zvýšeného rizika. Recenze uvádějí rychlé a významné snížení krevního tlaku při perorálním podání - po 20–30 minutách. Tento efekt přetrvává 2 až 4 hodiny. Při sublinguální aplikaci je pozorován rychlejší a delší účinek..

Při provádění denního sledování krevního tlaku bylo zjištěno, že léčivo je schopné významně snížit krevní tlak. Současně se těhotné ženy s hypertenzí snížily během 24 hodin. Jejich krevní tlak byl v oblasti 120/90 mm RT. Svatý.

Použití antihypertenziv během těhotenství k léčbě mírné, střední nebo těžké hypertenze je oprávněné a existuje jen málo důkazů na podporu konceptu, že kontrola krevního tlaku u těhotných žen s chronickou hypertenzí zabrání následnému výskytu preeklampsie. Ale bez léčby se stává příčinou nejnepříznivějších výsledků u těchto pacientů. Doporučuje se pro většinu těhotných žen s arteriální hypertenzí od 140 do 150 mmHg. Umění. systolický a / nebo diastolický od 95 do 100 mm RT. Umění. pro prevenci exacerbací, použití drogy "Nifedipine" ve standardních dávkách - 10-20 mg za den.

Jak brát nifedipin během těhotenství: proč je lék předepsán

Nifedipin je vysoce účinný lék, jehož působení je zaměřeno na snížení krevního tlaku. Patří do kategorie selektivních blokátorů vápníkových kanálů. Vzhledem k bezpečnosti léčivého přípravku je jeho použití povoleno při porodu dítěte.

Indikace pro přijetí

Na co se přípravek používá? Díky svému univerzálnímu účinku se používá ke snížení krevního tlaku a prevenci anginy pectoris..

Nifedipin během těhotenství může zlepšit fungování srdce a krevních cév.

Během užívání léku se z těla vylučuje nadbytek draslíku a sodíku. Doporučuje se jmenovat lék během těhotenství s tonem dělohy.

Po léčbě je pozorováno zlepšení stavu pacientů. Účinek léku trvá 20 minut. Vylučování aktivních složek se provádí ledvinami. Vyrábí se ve formě tablet nebo injekcí, což vám umožňuje vybrat nejvhodnější variantu.

Při jmenování

Droga je často předepisována ženám s vysokým krevním tlakem. S pomocí tohoto léku je zajištěno snížení ukazatelů tlaku. Lék má pozitivní účinek na dělohu, takže odborníci doporučují jeho použití pro hypertonicitu. Díky své univerzálnosti se tento lék používá k eliminaci hrozby předčasného porodu. Je to nejbezpečnější tokolytikum, které má nejmenší množství nežádoucích účinků..

Nifedipine, s hrozbou předčasného porodu, se doporučuje vzít většinu specialistů.

Je to proto, že droga:

 • Blokuje pohyb vápníku v hladkých svalech;
 • eliminuje možnost předčasného porodu v 18-24 týdnech těhotenství;
 • opravuje stav dělohy, pokud je děložní čípek zkrácen, děloha se předčasně otevře a zjemní.

Lék se používá během těhotenství k léčbě těchto patologií:

 • zmírnění hypertenzní krize;
 • vazospastická nebo chronická angina pectoris;
 • odstranění hrozby potratu nebo předčasného porodu;
 • zmírňují příznaky gestózy, která se vyvíjí v pozdějších stádiích.

aplikace

Dávkování léku určuje pouze lékař. Je naprosto nezbytné, aby žena dodržovala, což vylučuje možnost vzniku nežádoucích důsledků.

V souladu s pokyny by měl být nifedipin během těhotenství užíván perorálně, 1-2 tablety denně. Průběh léčby by neměl přesáhnout 14 dní.

Pokud budete brát lék po dlouhou dobu, pak to může vést k závislosti. Pacienti nesmí užívat více než 6 tablet denně.

Při přenášení dítěte se nedoporučuje používat injekční roztok, což je vysvětleno možností vzniku nežádoucích důsledků.

Pokud není pozorováno žádné zlepšení dva týdny po první dávce léku, lékař ji může nahradit analogem. Ve většině případů specialisté předepisují Ginipral. Je-li nutné prodloužit těhotenství pro kortikosteroidní terapii, je možné tento lék užívat po dobu 24–34 týdnů. Díky této léčbě je snížena možnost rozvoje patologie u plodu.

Jak brát tento lék, to může říct jen lékař. Experti poměrně často doporučují subvaginální podání, které zajišťuje zrychlení terapeutického účinku. Žena musí dát tablet pod jazyk a počkat, až se úplně roztaví. Pro zajištění dlouhodobého účinku je lepší používat lék standardním způsobem. Tableta se spolkne a omyje se vodou. Léky mohou být užívány kdykoli, bez ohledu na dobu příjmu potravy. Během léčby se doporučuje, aby žena přísně dodržovala klid v posteli..

Užívání léku během těhotenství při používání kalciových přípravků je přísně zakázáno. Důvodem je skutečnost, že léky se vzájemně neutralizují. Užívání léku může vést k těžké svalové slabosti nebo špatné koordinaci. Aby nedošlo k rozvoji abstinenčního syndromu, přestaňte užívat léky postupně po dobu tří dnů.

Nežádoucí účinky

Užívání léku by mělo být prováděno pouze pod přísným lékařským dohledem. Jinak může být diagnostikována žena s různými komplikacemi..

Droga je vyvinuta na základě:

 • pšeničný škrob,
 • laktóza,
 • žlutá barviva.

Při vystavení těmto složkám se u žen může rozvinout alergická reakce.

U některých žen byly po užívání léků diagnostikovány astmatické záchvaty.

Na pokožce lze také pozorovat otoky a vyrážky..

Aby se snížila možnost komplikací, pacientům je předepsán Nifedipin, který má dlouhodobý účinek.

S jeho pomocí je zajištěno snížení tónu a tlaku po dobu 24 hodin. Nesprávné léky mohou způsobit průjem. Některé ženy mají migrénu. Pacienti si stěžují na výskyt slabosti a zvýšené únavy, i když dělají obvyklé věci.

Jaké vedlejší účinky způsobuje lék:

 • snižuje kvalitu a délku spánku;
 • dočasné poškození zraku;
 • krvácení do oční bulvy;
 • krvácení z nosu;
 • vývoj třesu končetiny;
 • křeče,
 • žloutenka,
 • enuresis.

Ženy tvrdily, že jsou úzkostné, jejichž důvody nelze vysvětlit. Během vyšetření byl u pacientů diagnostikován rychlý puls. Dlouhodobé užívání léků může způsobit tachykardii. Pokud je lék užíván v přítomnosti kontraindikací, pak to vede k výskytu mdloby. Těhotná žena někdy zvyšuje tělesnou teplotu.

Důsledky používání nifedipinu jsou velmi závažné. Proto je léčba povolena pouze po předchozí konzultaci s lékaři.

Pokud je u pacienta diagnostikována individuální nesnášenlivost ke složkám nifedipinu, pak se její léčba provádí pomocí analogů:

Poměrně často je ženám předepsán Ginipral, který patří do kategorie tocolytik. Hlavní složkou léčiva je hexoprenalin.

S jeho pomocí je zabráněno možnosti předčasného doručení. Pokud má pacient silné a časté kontrakce, které nejsou doprovázeny vyhlazením dělohy, musí brát léky.

Zlepšuje krevní oběh v placentě a děloze, má vazodilatační vlastnosti.

Lék se nedoporučuje v prvním trimestru. Předepisuje se od 20. týdne těhotenství a Nifedipin lze použít kdykoli..

Ginipral je poměrně silný lék, který může vést k rozvoji závažných komplikací:

 • zhoršená funkce ledvin,
 • špatný výdej moči,
 • alergické reakce.

Nifedipin se vyznačuje mírnějším účinkem, je lépe snášen tělem těhotné ženy. Lék je účinný při léčbě hypertonicity dělohy, má méně nežádoucích účinků. Ginipral se nepoužívá k boji s hypertenzí, přestože je schopen snižovat krevní tlak.

Užitečné video: proč je nifedipin předepisován během těhotenství

Nifedipin je univerzální lék, který se vyznačuje vysokou mírou bezpečnosti, takže jeho použití je během období těhotenství povoleno. Léky by měly být užívány po návštěvě u lékaře, což sníží možnost komplikací.

Články O Neplodnosti