Hlavní Neplodnost

Jak správně a pohodlně spát během těhotenství?

Každý člověk potřebuje noční noční odpočinek na plný úvazek, protože v noci tělo obnovuje zdroje vynaložené během dne. Chronický nedostatek spánku sám může způsobit rozvoj řady nemocí. Proto je nezbytný zdravý spánek.

Během těhotenství tento problém nabývá ještě většího významu: zátěž na ženské tělo během tohoto období je obrovská, funguje v intenzivním režimu a od prvních týdnů těhotenství nastávající matka pociťuje všechny tyto změny se zvýšenou únavou a neodolatelnou touhou zdřímnout si.

Není to politováníhodné, ale během těhotenství, kdy je zdravý spánek tak důležitý pro ženu a její nenarozené dítě, existuje 1001 důvodů, proč matka nemůže usnout. Zvyšuje se srdeční rytmus, zvyšuje se počet nutkání k močení, zvyšuje se nervozita a úzkost, trávení, nakonec rostoucí žaludek začíná způsobovat zřejmé nepohodlí a narušuje volbu pohodlné polohy pro spaní.

Je třeba bojovat proti nespavosti a poruchám spánku během těhotenství. Toto téma bylo věnováno více než jednomu článku na našem webu. Dnes budeme mluvit o nejlepším způsobu spánku během těhotenství, aby byl pohodlný a bezpečný..

Hledáte pohodlnou polohu při spaní

Všichni máme své oblíbené pózy, ve kterých pevně a sladce usneme. Ale pokud jste zvyklí spát na zádech nebo ještě více na břiše, pak se tento slavný zvyk bude muset na chvíli obětovat. Za prvé, takové pózy s každým následujícím týdnem druhého a zvláštního třetího trimestru pro vás budou čím dál nepohodlnější. Za druhé, nejsou bezpečné pro těhotnou ženu a plod, takže je musíte opustit ve prospěch bezpečnějších možností.

V prvním trimestru si může nastávající matka ještě dovolit spát, jak miluje - až 12 týdnů. Je však lepší začít okamžitě měnit návyk, takže v době, kdy se objeví problém (narušující břicho), můžete usnout v jiné poloze. V každém případě se budete muset znovu naučit, jak spát, protože za 6-7 měsíců nebudete moci spát na břiše a v žádném případě.

Nelze ležet na břiše kvůli jeho poměrně velkému objemu - to je pochopitelné. Hlavním důvodem pro odmítnutí takové pózy je hrozba pro dítě. I když je chráněna plodovou vodou, vaše tělesná hmotnost je stále poměrně velká a vždy existuje riziko poranění, zejména protože ve snu nekontrolujeme naše pohyby.

Na které straně nemůžete během těhotenství spát: jakou polohu si vybrat v 1., 2. nebo 3. trimestru, co nemůžete jíst a pít před spaním

Blaho budoucí matky je klíčem k narození zdravého dítěte. Pose na spaní je snadné si vybrat, stačí poslouchat své tělo. Mnoho žen trpí při hledání odpovědi na otázku: kolik byste měli během těhotenství spát. Pojďme se podívat na tyto problémy..

Jak si vybrat pohodlnou polohu pro spaní a v jaké poloze nemůžete spát

Plná relaxace je nedílnou součástí zdraví každého člověka. V noci tělo obnovuje energii a připravuje se na nový den..

Během těhotenství se mění životní styl ženy, často dochází k poruchám spánku.

V tak šťastném období čekání na dítě narazí na některá omezení, včetně otázky, v jaké pozici správně usnout..

Kolik denně potřebuje těhotná žena ke spánku

Ospalost doprovází těhotenství, pokud ženské tělo nedostává vitamíny a úroveň imunity je výrazně snížena. V normálním průběhu těhotenství může žena spát 10 až 12 hodin denně. Pokud nejste zvyklí relaxovat během dne, pak se ujistěte se, že tento zvyk rozvíjet sami. To bude nutné v období, kdy bude nutné si lehnout s dítětem během dne.

Jak spát těhotnou ženu v raných fázích

V prvních týdnech těhotenství je spánek povolen v jakékoli pohodlné poloze. Správně usnete, musíte se okamžitě učit, abyste se v posledních týdnech nepociťovali. Nalezení vhodné a bezpečné možnosti zabere trochu času - je to jen otázka zvyku. Poloha na pravé a levé straně je považována za nejoptimálnější pro matku a dítě.

Jaký týden můžu spát na zádech?

Spánek na zádech, který nezatěžuje spodní část páteře, není povolen déle než 14–15 týdnů. Po 15 týdnech se stává skutečným nebezpečím být v této pozici po dlouhou dobu.

Hlava se točí, puls se zrychluje, tlak stoupá. Touha spát na zádech se nevyskytuje u žen trpících toxikózou. Zvyšuje se nevolnost, stahují se vnitřní orgány, dochází k nepohodlí.

To, co představuje, je nejlepší si vybrat

Za škodlivé a nebezpečné polohy ve spánku, zejména v posledních měsících těhotenství, se považuje: otočení na břiše nebo na zádech. Těhotenství by se těmto pozicím nemělo vyhýbat, kategoricky se nehodí. Pouhé ležení na břiše od 10 týdnů za to nestojí, je to ohrožení zdraví dítěte, i když je chráněno vrstvou svalů a zdí dělohy. Taková situace může vyvolat její hypertonicitu..

Proč nemůžete spát na břiše dlouho

Pro vyvíjející se dítě je jakýkoli tlak nežádoucí. Při hledání pohodlné a pohodlné polohy na spaní zkuste různé polohy: na vaší straně, na zádech, napůl sedí.

V jaké poloze je nejlepší pro ženu spát ve druhém trimestru

Bříško je stále více patrné, prsa se zvětšuje. V této fázi vývoje dítěte stojí za to chránit se s větší úctou. Spací poloha na břiše se nehodí a v této poloze je nepříjemné usnout. Dítě chrání pouze plodová voda a děložní stěny.

Za levou stranu se považuje pohodlná a zdravá póza. Pro větší pohodlí ohněte pravou nohu na koleno nebo pod ni umístěte váleček nebo polštář. Nohy nebudou bobtnat.

Na které straně můžete spát

Lékaři nesouhlasí, na které straně se doporučuje nastávajícím matkám, aby spaly. Zde musíte vycházet z pohodlí samotné ženy. Někdo pohodlně spí na levé straně. Tato pozice zmírňuje otoky dolních končetin, usnadňuje práci ledvin. Ale s dlouhým pobytem na levé straně je tlak na srdeční sval, dušnost a nedostatek kyslíku. Proto je povolena poloha ležící na pravé straně.

Které pozice jsou pohodlnější

Každý si nezávisle vybere pohodlnou pozici, ale užitečnější pozice je na straně. Zejména pomáhejte při dosahování pohodlných spacích polštářů pro těhotné ženy.

Některé ženy raději usnou na polopánku. Hlavní věcí je ovládání tak, aby na dolní část páteře nebyl žádný tlak. Chcete-li to provést, otočte se trochu na vaší straně. Pod nohama můžete umístit rolku nebo polštář. Takže se můžete vyhnout otoku v nohou.

Co stojí za zapamatování

Zdravý spánek je zajištěn, když vám nic nebrání. Je nemožné spát celou noc na jedné pozici, musíte převrátit.

Mějte na paměti některé podmínky pro pohodlný spánek:

 • Nastavte den: probudit se a usnout současně.
 • Větrejte místnost, chladněte ji v horkém počasí.
 • Cvičte se po celý den. Pokud jen ležíte na pohovce poblíž televizoru, bude mnohem těžší usnout.

Jak spát v posledních měsících těhotenství

Ve třetím trimestru se bříško zvětšuje, častěji chci lehnout a pohodlně pózovat. V této době se pálení žáhy, kongesce nosu a těžké dýchání stávají častým společníkem těhotných žen. Musíte si lehnout na vysoký polštář, aby se horní část těla zvedla.

Jaké polohy jsou pro spánek zakázány

Po 27 týdnech je zakázáno usnout na břiše. Zaprvé to bude v budoucnu nepříjemná situace z důvodu rychle rostoucího břicha. Za druhé, tlak na dítě je tak silný, že může negativně upravit jeho vývoj.

Když ležíte na zádech, dochází k narušení krevního oběhu a také k nadměrnému zatížení páteře. Střevo v této poloze začíná pracovat nestabilně, v důsledku čehož se může tvořit zácpa. Aby nedošlo k poškození vašeho těla a vyvíjejícího se dítěte, nedoporučují spát na zádech a žaludcích.

Kolik hodin je nejlepší na spaní

 1. Upravte rozvrh odpočinku a bdělosti.
 2. Noční spánek od 22,00 do 7,00 je 9 hodin dobrého odpočinku.
 3. Denní odpočinek by měl trvat 2 hodiny.
 4. Nechte tělo co nejvíce odpočívat.

Co představuje pro pohodlí

Pozice, ve které je žena zvyklá usnout před těhotenstvím, se v novém stavu často stává nepříjemnou. V nepříjemné poloze se mohou objevit křeče, necitlivost končetin. Musím hledat pohodlnou polohu.

Doporučení, jak si vybrat pohodlnou pózu:

 • Zkuste si lehnout na levou stranu.
 • Položte několik malých polštářů pod koleno, spodní část zad, pod hlavu.
 • Když pociťujete bolest v dolní části zad a boků, otočte se na druhou stranu.
 • Umístěte velký polštář pod záda tak, aby vaše horní část těla byla dobře nad nohama..

Extra pohodlí během těhotenství během spánku: které polštáře vám pomohou usnout

Hormonální restrukturalizace těla je doprovázena touhou spát, ale nemůžete si vybrat pohodlnou polohu. Pro příjemný spánek jsou ženám na místě nabízeny různé doplňky ve formě válečků. Polštáře pro těhotné ženy mají různé tvary: U (podkova), C (houska), G (písmeno g). Ne každý chápe jejich roli, ale v budoucnu se stane vynikajícím pomocníkem při krmení dítěte..

Takový polštář dodá pohodlí při odpočinku a spánku, protože má pohodlný tvar, příjemný na dotek, hypoalergenní. Kromě toho polštář rovnoměrně distribuuje zátěž na páteř.

Doporučení týkající se výživy a tekutin před spaním

Mnoho nastávajících matek zanedbává pravidla správné výživy a v posledních týdnech těhotenství se nemohou popírat koláče, koláče a sladkosti. Hmotnost roste před očima, zvyšuje se objem a současně je těžší dýchat a chodit.

Zkuste dodržovat pravidla zdravé výživy. Nadměrné přejídání ve večerních hodinách vede k zatížení trávicího systému, narušení spánku, hromadění tuků.

 1. V noci se nepřebíjejte.
 2. Poslední jídlo 2 hodiny před spaním.
 3. Nemůžete jíst sladkosti a mouku.
 4. Čokoláda bude uložena v tuku.
 5. Ořechy, sušené meruňky, švestky - příliš vysoká kalorie na večerní svačinu.
 6. Pokud je hlad překonán, je povoleno jíst tvaroh.
 7. Nejezte mastná, slaná jídla.
 8. Vyloučit koření.

Během dne by objem tekutiny spotřebované těhotnou ženou neměl přesáhnout 3 sklenice. Před spaním je nejlepší tekutinu zlikvidovat..

Pokud pijete velké množství tekutiny před spaním, močový měchýř tlačí dělohu s námahou, takže časté močení vám nedovolí plně relaxovat.

Doporučení pro pití tekutiny před spaním:

 1. 2-3 hodiny před spaním, pít zelený čaj.
 2. Nepijte minerální slanou vodu.
 3. Objem tekutiny před spaním by neměl být větší než ½ šálku.
 4. Můžete vypít sklenici kefíru.
 5. Sklenici mléka s lžičkou medu pomůže usnout.
 6. Při nespavosti pijte heřmánkový čaj.
 7. Káva a černý čaj narušují spánek.

Procházka v parku před spaním, větrání místnosti, výběr pohodlné polohy pro spaní - to vše v komplexu vám pomůže se dobře odpočinout. Těhotné lékaři doporučují organizovat stabilní denní režim: spát každý den ve stejnou dobu, usnout vlevo a v případě potřeby používat příslušenství pro těhotné ženy.

Jak spíte v noci během těhotenství?

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - fantastický efekt?

Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

Doporučeno

AMG - hormon proti mullerům

Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

Doporučeno

Oblíbená témata

Autor: // Lyalka 2017 //
Vytvořeno před 18 hodinami

Zaslal: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 5 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: * Ма ** Ма *
Vytvořeno před 16 hodinami

Zaslal: Аlivka
Vytvořeno před 15 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 7 hodinami

Zaslal: * Noble *
Vytvořeno před 7 hodinami

Zaslal: Margarishka
Vytvořeno před 6 hodinami

Zaslal: tatani
Vytvořeno před 22 hodinami

Zaslal: Puzzled
Vytvořeno před 12 hodinami

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Jak spát během těhotenství?

Doplnit energii, obnovit tělo na buněčné úrovni, posílit nervový systém, člověk potřebuje kvalitní spánek. Stojí za zmínku, že bez celonočního odpočinku může lidské tělo trvat pouze čtyři dny, zatímco bez vody - až deset! Pokud jde o těhotnou ženu, pak spánek je jedním z klíčových aspektů normálního vývoje plodu spolu s vyváženou stravou. Ale jak spát během těhotenství, aby nedošlo k poškození dítěte a vašeho těla?

Nebezpečné pózy na „tichou hodinu“

Nastávající matky, které jsou v raných stádiích těhotenství (až 12 týdnů), mohou stále spát v jakémkoli obvyklém držení těla. Ale postupně byste se měli vzdát takových návyků:

 1. Od druhého trimestru je spánek na břiše pro dítě velmi nebezpečný. Přestože je dítě již pevně zakotveno v bříšku, riziko poranění stále přetrvává. Ano, a díky zvětšení břicha v průběhu času to představuje naprosto nepříjemné.
 2. Spánek na zádech je obzvláště nebezpečný na konci druhého trimestru. Dítě v tomto období již má poměrně velkou velikost, takže vyvíjí tlak na dolní část zad matky, střeva a další vnitřní orgány umístěné v této zóně. Těhotná žena, která toto pravidlo nedodrží, má rychlý srdeční rytmus, necitlivost končetin a zhoršuje se průtok krve do placenty a ledvin. V tomto případě existuje riziko fetální hypoxie. Dítě začne tvrdě tlačit a převrátit se v lůně, což signalizuje nepohodlí.

Pokud žena v pozdním těhotenství upřednostňuje spánek na zádech, může mít následující problémy: nástup a zhoršení hemoroidů, arytmie, nízký krevní tlak, mdloby, závratě, pálení žáhy.

Jak uspořádat lůžko?

V některých případech dokonce i správně zvolené držení těla pro noční odpočinek během těhotenství nepomůže tělu správně se zotavit. Pokud je postel nepohodlná a matrace nepodporuje páteř, není třeba mluvit o dobré obnově síly. Správně vybavené místo na spaní je také velmi důležité pro celodenní nebo denní spánek. Těhotným ženám se doporučuje, aby si zakoupily ortopedickou matraci střední tvrdosti, která sleduje obrysy těla a je schopna udržet páteř ve stavu přirozeném pro fyziologii. Postel by neměla silně pramenit, aby při otáčení ve snu nevznikaly zbytečné vibrace. Jeho velikost by měla být dostatečná - je třeba mít na paměti, že postel sdílí dva lidé - budoucí matka a budoucí otec.

Spánek na levé straně je tím pravým místem pro těhotné ženy

Lékaři jednomyslně radí nastávajícím matkám, aby spaly na levé straně. V tomto případě krev hladce proudí do všech vnitřních orgánů a do placenty, slezina a lymfatický systém fungují normálně. Zatímco „tichá hodina“ na pravé straně může způsobit vymačkání ledviny a tlustého střeva, jakož i obtížný odtok lymfy. Pokud si ohnete nohu na koleno a položíte ji na vyvýšeninu (polštář), pak spánek na levé straně těla bude ještě užitečnější.

Proč je správné, aby těhotné ženy spaly na levé straně:

 • pravděpodobnost bolesti v zádech a dolní části zad v důsledku nesprávného postavení těla je vyrovnána;
 • krev v plném režimu vstupuje do placenty a brání tak hladovění dítěte kyslíkem;
 • nohy a paže méně bobtnají, protože ledviny fungují normálně;
 • srdce matky pracuje plně;
 • tlak na játra se snižuje.

Samozřejmě můžete převrátit během noční „tiché hodiny“ buď na jedné nebo druhé straně, čímž zabráníte plynutí končetin, ale stále by měla být prioritou levá strana.

Speciální polštáře pro těhotné ženy - skutečné spasení

Vývojáři polštářů pro těhotné ženy se pokusili zohlednit všechny potřeby a fyziologické vlastnosti žen, které jsou v radostném očekávání dítěte. Nejoblíbenější jsou produkty ve tvaru písmene U, které správně podporují žaludek a záda ženy. Výrobky se obvykle plní speciálním hypoalergenním materiálem (pohankové plevy, polystyrenové pěnové kuličky, holofiber). Spánek na takovém produktu je velmi pohodlný a pohodlný díky maximální relaxaci svalů..

Jaké formy polštářů stále existují:

 • Ve tvaru písmene C - polštář umožňuje podepřít žaludek během spánku. Celou noc můžete pohodlně spát na levé straně..
 • Zařízení pro noční odpočinek ve tvaru písmene I ve vzhledu vypadá jako váleček. Může být umístěn pod žaludek nebo pod záda. Produkt je malý.
 • Produkt ve tvaru písmene L se používá k podepření hlavy a břicha současně..
 • Malá a kompaktní verze ve tvaru písmene U je určena pro použití v silničních podmínkách.

Při výběru správné volby produktu byste měli vzít v úvahu výšku, hmotnost a další vlastnosti těhotné ženy. Stojí za povšimnutí, že polštář ve tvaru písmene U lze použít nejen při porodu dítěte, ale také během laktace, k zablokování drobků. Proto je považována za univerzální a nejsprávnější model.

Spánek - vhodná volba pro nastávající matky

Pozice „sklápění“ platí zejména v pozdním těhotenství. V této době břicho dosáhne svého maximálního objemu, dítě spolu s plodovou vodou hodně váží, zvyšuje se tlak dělohy na orgány. Těhotná žena může mít časté nutkání k močení, je ve stavu úzkosti a přemýšlí o nadcházejícím porodu. Úplný a zdravý noční odpočinek během tohoto období je důležitější než kdy jindy. Pokud vložíte polštář pod záda a pod nohy, můžete si trochu zdřímnout v poloze „sklopná“. V tomto případě je tlak na bránici snížen, děloha nezpůsobuje značné nepohodlí, které vám umožní ponořit se do pohodlného spánku.

Důležité! Těhotná žena by měla nejen správně spát, ale také správně vstávat z postele. Nemůžete okamžitě vyskočit z postele - musíte se převrátit po boku, zaujmout polohu vsedě a teprve poté se postavit na nohy. Pomůže to zabránit vzniku nebezpečného děložního tónu..

Několik tipů pro správnou relaxaci

 1. V žádném případě nepijte prášky na spaní, pokud během těhotenství trpíte nespavostí! Je lepší pít odvar heřmánku, meduňky nebo máty. Sklenici teplého mléka s medem také poslouží jako vynikající „prášek na spaní“, pokud ovšem nemáte individuální nesnášenlivost vůči laktóze a včelařským výrobkům.
 2. Pokud vás trápily obavy spojené s nadcházejícím narozením (zejména pokud máte první) a na tomto základě se objevila nespavost - zaregistrujte se na speciální přípravné kurzy. Tam dostanete odpovědi na otázky, které vás zajímají, povídejte si se ženami, které již prošly porodem, a uklidněte se tím, že vrátíte celý noční odpočinek do svého života.
 3. Pokud se při cestování do Morpheus často setkáváte se křečemi, použijte masáž špetkou a konzumujte potraviny s vysokým obsahem vápníku..
 4. Současně usnul (nejlépe ve 22 hodin), aby si tělo zvyklo na rutinu.
 5. Pokud jste se dosud nerozhodli, která póza je pro vás výhodnější, zkuste všechny doporučené metody a označte všechny klady a zápory.
 6. Před nočním odpočinkem zajistěte větrání místnosti. Pomalé večerní procházky na čerstvém vzduchu také příznivě ovlivňují kvalitu odpočinku ve tmě.
 7. Nepři přejídejte se! Zejména několik hodin před nočním zotavením. Pokud opravdu chcete mít večer k jídlu, nechte to být jednoduché sušenky a kefír s nízkým obsahem tuku.

Všechny těhotné ženy pravděpodobně vědí, že pití nápojů obsahujících kávu je škodlivé, zejména před nočním odpočinkem. Toto pravidlo platí také pro perlivou vodu, silný čaj. Měli byste spát v bavlněných pyžamech nebo noční košili. Přílišná násilná činnost před spaním může způsobit nespavost, proto je lepší poslouchat klidnou hudbu večer, meditovat, přemýšlet nad krásou. Nejdůležitější věcí je udržení správného pozitivního přístupu a radostné čekání na setkání s dítětem. Přemýšlejte, než spíte dnes na které straně ke spánku, zaměřte se na své osobní pocity, ale nezapomeňte na radu lékařů.

Na které straně spát během těhotenství?

Doba čtení 7 minut

Každá žena v tak důležitém období života, jako je dítě, by měla mít plný odpočinek. Spánek těhotných žen: zdravý spánek pro každou osobu je nejméně 8 hodin, pak se toto tvrzení vztahuje na těhotné ženy. Při plánování dovolené byste měli věnovat pozornost takovým maličkostem, jako je povědomí o tom, na které straně spánku během těhotenství. Koneckonců, spící pozice pro těhotnou ženu hraje důležitou roli, protože záleží na tom, zda bude pro dítě i pro matku pohodlná. Na které straně můžete a měli byste během těhotenství spát, aby nedošlo k nepohodlí dítěte? Pokusme se tento problém v tomto článku pochopit..

Správné držení těla pro spaní během těhotenství

Každý člověk má pohodlný postoj pro noční spánek, do kterého přijde na dlouhou dobu. Těhotné ženy se však musí přizpůsobit změněné poloze a ne vždy je jejich oblíbené místo vhodné a pohodlné pro spaní. Kromě toho mohou být některé pózy pro dítě nebezpečné nebo tak nepohodlné, že není pravděpodobné, že usnou..

V prvních týdnech těhotenství žena nezpůsobuje nepříjemnosti, takže ani nemusí přemýšlet o tom, jakou polohu a na které straně během těhotenství spát. Odpočinek v prvních 12 týdnech je k dispozici v jakékoli poloze. Ale brzy, jak bříško roste, bude žena muset upravit svou pozici ve snu. To je překvapivé, ale držení těla nastávající matkou ve snu může přispět k normálnímu vývoji plodu a zabránit mu..

Není toho na výběr. Vzhledem k tomu, na které straně je lepší během těhotenství spát, dospěla žena k závěru, že častěji potřebujete spát na levé straně. Tato pozice pomáhá dítěti získat správné množství užitečných látek, protože krevní oběh v této poloze není narušen a nenarušuje tok kyslíku do těla. Žena leží na levé straně a chrání její játra před vymačkáním, což zlepšuje funkci srdce. Samozřejmě nebudete schopni spát na jedné pozici, takže během noci musíte svou polohu několikrát změnit.

Pokud je plod odebrán v příčné poloze uvnitř dělohy, doporučuje se spát na straně, na které se nachází hlava dítěte. Ale na které straně během těhotenství spát, pokud je dítě v pánevní prezentaci? V tomto případě je nutné se v noci otočit ze strany na stranu 3 až 5krát.

Jak spát během těhotenství: tipy

Zjistili jsme, na které straně spánku během těhotenství jsme zjistili, že nejoptimálnější postoj leží na levé straně. V raných fázích se těhotné ženy stočí do pozice, která podporuje klidný spánek. Se zvyšujícím se termínem se však možnost skládání do této polohy snižuje, protože se zvyšuje děloha a ohyb páteře v dolní části zad, což nutí nastávající matku zaujmout přímou polohu ve snu. Ale co dělat, když z dlouhého pobytu na jedné straně začíná v kyčlích bolet?

Pokud máte bolesti v kyčlích, postupujte podle následujících pokynů:

 1. Pokuste se zaujmout pozici, ve které nebudete striktně na vaší straně, ale mírně se opřete. Polštář z objemné tkaniny lze umístit pod záda pro stabilní polohu.
 2. Ohýbejte kolena a vložte mezi ně malý polštář.
 3. Matraci zakryjte přikrývkou nebo silnými matracemi, aby byla matrace pohodlnější.
 4. Mnoho žen se cítí pohodlněji s nohama nebo rukama na svých manželech..

Těhotný spánek: jak zůstat vzhůru během těhotenství?

Na které straně spánku během těhotenství není možné? Toto není jediná starost ženy. Je spánek povolen na zádech? Mnoho lidí ráda spí na zádech, takže je důležité vědět, co mohou těhotné matky v týdnu dělat, aniž by poškodily vývoj plodu. Spánek na zádech je bezpečný v první polovině těhotenství.

Ale po 22 týdnech těhotenství musíte změnit své preference. Mezi dělohu a páteř je největší nádoba v těle - spodní vena cava. Tato loď se zabývá transportem krve z končetin a trupu osoby do svého srdce. Během těhotenství plod vyvíjí další tlak na vena cava, díky čemuž existuje riziko rozvoje syndromu dolní duté veny, se silným upnutím cévy.

Když se objeví žíla, objem cirkulující krve se sníží. Tento stav je v těle hodnocen jako velká akutní ztráta krve, která vede k výskytu následujících příznaků:

 • závrať;
 • snížení krevního tlaku;
 • obecná slabost;
 • stav podobný hypovolemickému šoku;
 • neschopnost plně dýchat.

Tato podmínka je velmi nebezpečná pro vývoj dítěte uvnitř matky: dítě postrádá kyslík, který ovlivňuje jeho celkovou pohodu. Z tohoto důvodu je spánek na zádech během těhotenství zakázán. Během normálního odpočinku nebo během ultrazvukového zákroku může žena, která se cítí špatně, okamžitě změnit svou polohu. Během spánku však mohou být reakce neviditelné, takže spánek na zádech je nebezpečný pro těhotnou ženu i pro dítě, které nosí pod srdcem.

Pokud je potvrzeno vícenásobné těhotenství nebo polyhydramnios, doporučuje se ve druhém trimestru přestat odpočívat na zádech. Spánek na zádech by také měl být opuštěn, pokud existuje riziko potratu, když je hlava dítěte příliš nízká.

Je možné si během těhotenství vzít žaludek na spaní? Pro mnoho lidí se tato pozice jeví jako nejpohodlnější. A budoucí matky nejsou výjimkou. Ale můžete spát na břiše během těhotenství až do 12. týdne, kdy je děloha stále pod ochranou ochlupení. Po 12 týdnech je lepší odmítnout ležet na břiše, protože to představuje další tlak na rostoucí bříško a může být pro dítě nebezpečné..

Ležící na břiše během těhotenství po 20 týdnech se protlačí krevní cévy, kterými živiny pro plod vstupují do placenty. Tato pozice je ještě nebezpečnější než stisknutí vena cava, když ležíte na zádech.

Některé nulliparous ženy trpí vysokou citlivostí na prsu, což také ruší přijetí žaludku pro spánek..

Po 28 týdnech těhotenství je fyzicky nemožné spát na břiše a otázka toho, že se během spánku spí, není zapotřebí..

Rychlé usínání během těhotenství

Spánek ženy v normální poloze je od 8 do 10 hodin. Pro zdraví se nedoporučuje méně než 8 hodin spánku. Kromě toho se doporučuje přidat během dne několik dalších krátkých přestávek. Pokud žena spí méně, než je obvyklé, pak tento nedostatek klidu ovlivňuje její pohodu takto: její chuť k jídlu se zhoršuje, převládá depresivní nálada, její imunitní systém oslabuje.

Kvalita spánku těhotné ženy přímo závisí na jejím životním stylu a zavedené každodenní rutině. Je nutné, aby se žena připravila na dobrý noční spánek ráno.

Za tímto účelem se doporučuje dodržovat následující podmínky:

 1. Nepřetěžujte se fyzickými aktivitami, protože to může vést k nespavosti.
 2. Snažte se věnovat pozornost maličkostem, méně se obávat.
 3. Pokud máte problémy s nočním spánkem, musíte opustit denní spánek.
 4. Procvičujte tiché sporty, abyste v noci usnul rychleji. Můžete dělat jógu, fitness pro těhotné ženy, plavání.
 5. Udržujte pořádek v jídle. Nepřetěžujte trávicí systém v noci. Pro lehké občerstvení pro uspokojení hladu je vhodný sendvič s vařeným masem. Pijte méně tekutin před spaním, méně pravděpodobné, že se v noci dostanou na záchod.
 6. Nesledujte těžké filmy večer a ráno nechávejte nepříjemné rozhovory. V noci by vás nic nemělo obtěžovat.
 7. Při nízké hladině cukru v krvi se často vyskytují problémy se spánkem. Normalizujte tento stav tím, že v noci sníte kousek cukru nebo sladkého nápoje..
 8. Večer si dopřejte relaxační koupel a požádejte svého manžela, aby vám dal masáž nohou nebo zad. Také sex před spaním je dobrou volbou pro usínání, pokud to není během těhotenství zakázáno..
 9. Pokud těhotná žena prohlásila nespavost, mohou pomoci léky vybrané lékařem. Více obyčejně předepsaná sedativa, jako je glycin, tinktura valeriány nebo mateřské.

Organizace nočního odpočinku během těhotenství

K přípravě zdravého spánku mohou přispět následující přípravná opatření:

 1. V zimní sezóně je třeba byt větřit asi půl hodiny před spaním, v létě si musíte odpočinout s otevřeným oknem.
 2. Spánek bude pohodlnější a příjemnější, pokud si obléknete pohodlné oblečení, které neomezuje pohyby. Pokud vaše nohy zamrznou, můžete je zahřát teplými měkkými ponožkami.
 3. V noci není třeba jíst s těžkým jídlem. Aby se v noci necítil hlad, můžete si před spaním lehce ukousnout.
 4. Věnujte pozornost matraci. Mělo by to být velmi pohodlné. Správná matrace je klíčem k dobrému spánku.

Polštáře na spaní v mateřství

Rychle usínání během těhotenství je často usnadněno použitím malých měkkých polštářů, které lze pohodlně umístit pod dolní část zad, pod boky, nohy.

Rostoucí bříško je hlavní překážkou dobrého nočního odpočinku během těhotenství. Polštáře mohou pomoci budoucí matce získat pohodlí a najít optimální pózu pro usínání.
Například můžete dokonale získat pohodlí, pokud umístíte jeden polštář pod bříško a druhý je umístěn mezi kolena. Pokud je umístěna na levé straně, musíte narovnat levou nohu a zároveň ohnout doprava.

Můžete vyzkoušet mnoho možností pro umístění polštářů, změnu jejich umístění a zvýšení počtu. Nezapomeňte najít potřebnou pózu.

Vynikající cesta ven je použití speciálně navržených polštářů pro těhotné ženy. Tím se vytvoří povlečení s přihlédnutím ke všem fyziologickým vlastnostem těhotného těla, díky čemuž jsou velmi pohodlné. Formy polštářů pro těhotné ženy se mohou lišit. Například tvar podkovy vám pomůže usnout rychleji, přičemž vezme jednu z pohodlných póz.

Pokud se spánek během těhotenství pro vás stal skutečným problémem, nezoufejte, protože existuje spousta možností odpočinku. Někteří vám určitě budou vyhovovat. Pamatujte, že spánek pro těhotné ženy je velmi důležitý, protože brzy se ve vašem životě objeví dítě, které bude vyžadovat hodně energie. Spánek v noci se bude rovnat přepychu, takže před narozením dítěte musíte odpočívat a získat sílu.

Noční spánek je klíčem k normálnímu nitroděložnímu vývoji dítěte a základem silného emočního stavu budoucí matky. Chcete-li vyřešit problémy se spánkem, musíte zjistit příčinu jejich výskytu. V případě potřeby můžete před spaním změnit stravu, každodenní rutinu nebo upravit zábavu na čerstvém vzduchu.

Při problémech s usínáním musíte věnovat pozornost póze usínání, protože kvalita spánku závisí na tom, na které straně během těhotenství spát. Pokud žena přemýšlí o nadcházejícím narození v noci, obavách a obavách, můžete vyhledat radu od psychologa nebo jít na kurzy pro nastávající matky. Když jsou odstraněny všechny příčiny poruchy spánku a úzkost zmizí, zvuk, zvukový spánek nebude trvat dlouho.

Nemůžu spát na levé straně (((

Několik nocí spím velmi špatně. Za prvé, protože dítě v žaludku začne tančit v noci. Za druhé, tančí v pozici „matka ležící na boku“.

Samozřejmě chápu, že to tam není z dobrého života, že tam tančí s tamburíny, ale také chci spát.. Musím spát téměř na zádech, a od toho jsem okamžitě začal otoky a noční můry. Obecně platí, že každá noc nyní vypadá jako mučení, takže sotva mohu čekat ráno, takže už nemůžete předstírat, že spíte...

A dnes přidal ještě jednu "radost". Když si lehnu na levou stranu, začnu tahat pravou stranu dolního břicha a pravou stranu dolního hřbetu. To není pozorováno na levé straně, ale tělo se rychle znecitliví a musí se převrátit..

Je to teprve 9. doktor, a já nedokážu ani zformulovat otázku pro vyhledávač, aby zjistil, proč by to mohlo být... Ne, to je jasné, samozřejmě, od těhotenství)), ale rád bych konkrétně věděl, jak se s tím vypořádat..

Může mít někdo nějaké návrhy? nebo se někdo osobně setkal s takovými příznaky? Co udělali, co řekli lékaři?

Jak spát během těhotenství

Pro nastávající matku je užitečné vědět, jak správně spát během těhotenství. Správný vývoj plodu a jeho vlastní pohodu závisí na zdravém a úplném spánku. Proto je pro relaxaci nutné zvolit nejen pohodlné, ale i bezpečné držení těla.

Proč potřebujete spát v určité poloze

S každým trimestrem dochází v těle k významným změnám. Správné držení těla během těhotenství kvůli spánku, zlepšení kvality odpočinku, snížení rizika otoků, poruchy oběhu. To je prevence bolesti hlavy, arytmie, dušnost.

Spánek bude prospěšný, pokud:

 • Na denní odpočinek lze strávit nejméně 8,5 hodiny, 1 hodinu;
 • režim;
 • pohodlná poloha těla, bez tlaku na žaludek a krevní cévy;
 • pravidelné větrání místnosti;
 • vlhkost v ložnici.

V prvním trimestru je zvýšená únava, ospalost. Takové nepohodlí je spojeno se zvýšením progesteronu v těle. To způsobuje podrážděnost, úzkost, apatii..

Hormonální změny jsou také příčinou častého nočního probuzení, nutkání k močení. V pozdějších stádiích je diskomfort spojen s fyzickým diskomforem v důsledku velkého a těžkého břicha..

Povolené funkce předčasného spánku

Po potvrzení oplodnění se žena začne zajímat o to, jak mohou těhotné ženy spát. V raných stádiích nenastávají žádné významné fyzické změny. Proto můžete i nadále odpočívat v pohodlné a známé poloze.

Na zádech

V prvním trimestru můžete v této poloze spát. Je to bezpečné a normální. Od 16 týdnů by se tato pozice měla změnit.

Na břicho

Pose vám umožní uvolnit svaly zad. Zatížení je již pozorováno v prvním trimestru. Dokud se děloha nezvětší, držení těla je bezpečné. Od 12 týdnů je kontraindikováno ležet a spát na břiše.

Další pózy

Spánek na levé a pravé straně je užitečný a bezpečný v rané a pozdní fázi. Pozice těla se mění. Odpočinek na pravé straně snižuje toxikózu.

Spánek představuje pro druhý trimestr

Je dobré vědět, jak spát během těhotenství ve druhém trimestru. Obecná pohoda v tomto období se zlepšuje a je výhodná pro ženu. Je zde možnost užít si dovolenou.

Která strana se doporučuje

Na levé straně můžete spát v kterémkoli trimestru. Tato situace usnadňuje průtok krve do všech orgánů a placenty. Lze střídat se změnou na pravé straně.

Jaké pózy jsou zakázány

Uprostřed druhého trimestru je zakázán spánek na zádech. Je to způsobeno růstem dělohy, která komprimuje vena cava. To vede k rozvoji nepříjemných příznaků - bolesti hlavy, závratě, otoky dolních končetin.

Během této doby je zakázáno ležet na břiše. To je také spojeno se zvýšením dělohy. Komprese vede k obtížným dýcháním plodu a zhoršenému oběhu.

Jak spát během těhotenství je řečeno na kurzech mladých rodičů.

Spát ve třetím trimestru

Doporučení pro výběr pohodlného držení těla pro těhotné ženy během pozdního spánku.

 1. Na levé straně. Toto je nejbezpečnější a nejpohodlnější držení těla. Od 25 týdnů si můžete pod žaludek dát měkký polštář.
 2. Na pravé straně. Pose se používá pouze ke změně polohy na krátkou dobu. U křečových žil se doporučuje použít speciální polštáře nebo položit přikrývku pod nohy.
 3. Stabilní držení těla. Podrobně popsáno v pravidlech první pomoci. Muž leží na boku, spodní noha je natažená a horní noha zůstává ohnutá. Tato pozice přispívá k normálnímu krevnímu oběhu, snižuje riziko otoku, snižuje tlak na ledviny a játra. Lékaři doporučují pro těžké těhotenství.
 4. Stabilní držení těla se dvěma polštáři. Užitečné pro laterální umístění plodu. Žena by měla ležet na boku, kde se nachází hlava plodu. Jeden polštář by měl být tuhý a položen pod spodní část zad. Druhý polštář je měkký, pod žaludek. V této poloze je dítě ve správné poloze..

Pochopit, v jaké poloze je lepší spát během těhotenství, by žena měla samostatně. V tomto případě je nutné vzít v úvahu doporučení a rady lékaře.

Další zařízení pro spaní

Břicho neustále roste, váha ženy roste, takže další zařízení vytvářejí pohodlné podmínky pro relaxaci. Měkké polštáře vám pomohou rychle usnout.

Výrobky jsou vybírány ve tvaru půlměsíce. Jsou dlouhé, vhodně umístěné pod žaludkem, sevřené mezi nohama. Toto příslušenství pomáhá rovnoměrně distribuovat zátěž a relaxovat..

K pohodlnému odpočinku přispívají také správně vybrané ortopedické matrace. Poskytují rovnoměrné rozložení hmotnosti, přizpůsobují se konturám těla.

pravidla

Správným postojem ke spánku během těhotenství je základní pravidlo. Můžete si vybrat s ohledem na doporučení lékaře. Žena by měla dodržovat určitá pravidla hygieny pro pohodlný a úplný odpočinek.

 1. Výběr ložního prádla. Postel by měla být vyrobena z přírodních tkanin. Pravidelně sledujte jeho čistotu. K tomu je prádlo práno nealergenními prášky a ošetřeno při vysoké teplotě..
 2. Plniva pro polštáře. Jsou vybrána hypoalergenní plniva. Musí být pohodlné a vysoce kvalitní. Silikonové polštáře jsou oblíbené a snadno se udržují..
 3. Normální spánek by měl trvat nejméně 8,5 hodiny. Můžete strávit jednu hodinu denním odpočinkem. Pak se žena bude cítit dobře, vesele.

Kvalita spánku závisí také na správné poloze. Pokud nastávající matka trpí nespavostí, měli byste o tom rozhodně informovat lékaře. Dá doporučení, jak správně spát během těhotenství a pomůže odstranit příčinu nespavosti..

Těhotenství je důležité období, které vyžaduje pečlivý přístup ke zdraví. Tělo čelí dramatickým změnám. Perestrojka pro uložení zdravého dítěte.

Spánek během tohoto období je často narušen. Jeho kvalita ovlivňuje pohodu budoucí matky a dítěte. Správné poloze během odpočinku by proto měla být věnována zvláštní pozornost.

Jak spát během těhotenství

Když má žena dítě, je užitečné vědět, jak správně spát během těhotenství. Závisí na tom kvalita odpočinku, blaho budoucí matky a dítěte. Užitečné informace uvedené v tomto článku..

Během těhotenství dochází k problémům se spánkem. Charakteristickými symptomy byly zpočátku silná slabost, únava a ospalost. Nepohodlí je spojeno se zvýšením hladiny progesteronu a změnou hormonálních hladin..

Správná poloha těla ovlivňuje bezpečnost dítěte a je spojena s dobou těhotenství.

 1. V prvních 3 měsících si můžete vybrat jakékoli vhodné místo. Na konci 11 týdnů se nedoporučuje ležet na břiše. To negativně ovlivňuje krevní oběh. Pokud je těhotenství vícenásobné, neměli byste si spočívat na břiše.
 2. Ve 2. trimestru je žaludek zaoblený, takže ležící na něm nebude fungovat. Pohodlně se nachází na boku a na zádech.
 3. Od 25 týdnů do porodu by měla být poloha pro spaní během těhotenství pohodlná. Padá lépe na levou stranu, protože na pravé straně existuje nebezpečí rozdrcení močovodu. To může způsobit pyelonefritidu, závratě, bolest v bederní oblasti..

Pokud jste ve správné a pohodlné poloze, zbytek bude plný a kvalitní. Rovněž se sníží riziko otoků, oběhových poruch..

Kromě držení těla se doporučuje věnovat pozornost těmto faktorům:

Dodržováním všech pravidel se můžete vyhnout nepříjemným projevům, nepohodlí, nebezpečným komplikacím.

Jak nespát

Každá žena toleruje změny v těle různými způsoby s nástupem těhotenství. Zpočátku to neovlivňuje spánek a odpočinek. Nepohodlí se obvykle objevuje od druhého trimestru.

Vzhledem k fyziologickým změnám by dívka měla vědět, jak spát těhotná, aby nedošlo k poškození dítěte.

Nesprávně zvolená poloha může během dne způsobit bolesti hlavy, závratě, toxikózu, slabost, malátnost, ospalost. Blaho budoucí matky a dítěte závisí na kvalitě odpočinku.

Na zádech

Nedoporučuje se póza na zádech a usínání v ní. V tomto případě zvětšená děloha komprimuje genitální žílu, která prochází páteří. Tuto pozici lze použít pouze při změně pozice.

Přední gynekolog řekne, jak v posledních fázích těhotenství spát, nebo vysvětlit budoucím rodičům ve speciální škole.

Na břicho

Je zakázáno být v takové pozici od 11 týdnů po početí. Důvodem je skutečnost, že se děloha neustále zvětšuje.

Je důležité vyhnout se mačkání, které může způsobit potížím s tokem živin a kyslíku k dítěti. To také vede k poruše u matky.

Jak může

Když žena zjistí, že se stane matkou, je zajímavé, jak správně spát během těhotenství. Na čem přesně závisí její blaho a vývoj dítěte.

V raných stádiích neexistují žádná významná omezení a zákazy. Proto si můžete vybrat pózu, která je pohodlná. Ve druhém trimestru je lepší zaujmout pozici na boku. To vám umožní uvolnit svaly a rovnoměrně rozložit zátěž..

Během noci se pozice mění několikrát. Nastávající matka nezávisle volí, jak nejlépe relaxovat, ale stojí za zvážení doporučení lékaře.

Pozdní doporučení:

 • na levé straně - bezpečně po celou dobu těhotenství;
 • na pravé straně je umožněno hlavně měnit polohu, při otoku dolních končetin se navíc používají polštáře.

Nejpříznivější postoj leží na jedné straně, spodní noha je rovná a druhá je ohnutá. Toto uspořádání přispívá k normálnímu krevnímu oběhu, rovnoměrně distribuuje zátěž..

Speciální polštáře vám pomohou usnout a relaxovat. Doporučují se umístit pod nohy, žaludek nebo záda. Vzhledem k neustálému růstu dělohy a nárůstu zátěže na celém těle pomohou tato zařízení při vytváření pohodlí.

Existují speciální měkké výrobky ve formě půlměsíce. Jsou velké, v souladu s lidským růstem. Žena takový polštář obejme a zároveň podporuje její žaludek, hlavu, nohy.

Doporučení

Volba správné, bezpečné a pohodlné polohy je hlavní věcí pro dobrý odpočinek. Určují to podle gestačního věku a rady lékaře.

Je důležité vzít v úvahu, že zdravý spánek ovlivňuje pohodu nastávající matky a vývoj plodu. Nesprávné držení těla může vést k různým poruchám. Proto je nutné dodržovat užitečná doporučení..

 1. Prádlo. Měl by být vyroben z hypoalergenního materiálu nebo přírodních tkanin. Nemají ostré aroma, jasně prolévající květiny. Je důležité sledovat čistotu a hygienu. Pro mytí je lepší zvolit dětský prášek.
 2. Polštáře Kromě dalších produktů ve formě půlměsíce si také vyberte hlavní polštář. Silikonové výrobky se snadno čistí, opakují tvar hlavy a rychle se vracejí do původní podoby. Materiál nezpůsobuje alergické reakce..
 3. Deka. Přístřešek by měl být zakryt přikrývkou, která odpovídá teplotnímu režimu v místnosti. Pod ní by nemělo být horké nebo chladné. Plnivo může být vyrobeno z přírodních hypoalergenních materiálů. Měly by být pro tělo příjemné, neměly by způsobit podráždění..
 4. Výživa. Před spaním v noci se nedoporučuje konzumovat velké množství jídla a pití. To naruší trávení a naruší noční odpočinek. Tam je pálení žáhy, a to zejména v pozdějších fázích. Velké množství tekutiny vede ke vzniku otoku dolních končetin.
 5. Doba trvání Úplný odpočinek by měl trvat alespoň 8 hodin v noci. Doporučuje se odpočívat během dne, nejméně 1 hodinu. Pak se žena bude cítit dobře a vesele, projevy toxikózy se sníží.

Nastávající matky se diví, na které straně je nejlepší pro těhotné ženy spát. Od 25. týdne byste měli dávat přednost levé straně. Pravá strana se obvykle používá ke změně polohy a krátkodobému uvolnění..

Pokud dívka trpí nespavostí, je nutné se poradit s lékařem. Nedostatek klidu negativně ovlivňuje pohodu a může být nebezpečný pro vývoj plodu.

Během těhotenství je tělo obnoveno a čelí změnám, které ovlivňují obvyklý způsob života. Proto zacházejí se zdravím zodpovědně. Spánek je v tomto případě velmi důležitý..

Chcete-li vyloučit jeho porušení, je třeba zvážit, jak správně spát během těhotenství, a také používat speciální zařízení.

Správný spánek během těhotenství

Období těhotenství je spojeno s určitými obtížemi během spánku. Už si nemůžete dovolit spát v obvyklých pózách a ještě více na břiše. Řekneme vám, jak správně a pohodlně spát, aniž byste ublížili vašemu dítěti, a abyste nepocítili nepohodlí v našem článku.

1. Proč by těhotné ženy neměly spát

Spánek je důležitý pro těhotnou ženu a samotný stav neustálé ospalosti ji neopouští po celý první trimestr. Odborníci však identifikují řadu zakázaných postojů ke spánku, které se na první pohled zdají zcela neškodné a známé. Existuje neveřejný seznam zakázaných postojů ke spaní během těhotenství:

 • Spát na zádech;
 • Spát na pravé straně;
 • Spi na mém žaludku.

Specialisté identifikují tyto pozice během spánku, protože nejsou bezpečné. Důvodem je skutečnost, že v jakémkoli z těchto pozic existuje velké riziko poškození zdraví matky a nenarozeného dítěte. Každá z těchto poloh vyvíjí určitý tlak na dělohu, pánevní orgány a krevní cévy. Kvůli nesprávnému a někdy i nepříjemnému spánku riskujete provokaci rozvoje patologií u plodu. (Každá z těchto pozic budeme podrobněji zvažovat).

2. Proč nemůžete během těhotenství spát na zádech

Samozřejmě v jednom okamžiku není možné změnit vaši oblíbenou polohu při spaní, ale za to dostáváme celý první trimestr. Ano, jsou to první tři měsíce, kdy se dítě vyvíjí pomalu a vaše bříško není tak patrné, pokuste se během tohoto období pomalu zvykat spát v jiné poloze. Je lepší nespát na zádech během těhotenství, protože se zvyšuje objem a hmotnost, vaše bříško již významně tlačí. Ledviny a játra jsou tímto tlakem velmi postiženy. Také si všimneme, že děloha, která se zvětšila, začíná silně komprimovat celou žílu, jejímž úkolem je přenášet krev ze srdce do končetin. Tato pozice může také způsobit kyslíkové hladovění plodu, které následně negativně ovlivňuje nejen proces porodu, ale také zdraví dítěte..

Extrémně nebezpečný spánek na zádech se zvažuje během třetího trimestru, kdy je celé zatížení ženského těla v nejkritičtějších velikostech. Kromě všeho výše uvedeného také řekneme, že při dlouhém pobytu v této pozici nastávající matka vyvolává nedostatek dechu, který nejčastěji končí lžičkou. Vše, co jsme řekli, se samozřejmě týká pouze přímo dlouhého spánku.

Pokud si během dne lehnete na záda několik minut, nebude to mít vliv na vaše zdraví.

3. Mohu během těhotenství spát na břiše?

Pokud jde o spánek na břiše, je lepší ho okamžitě opustit, jakmile víte, že jste těhotná. I ve velmi časných stádiích těhotenství to není bezpečné, lékaři to vysvětlují tím, že během spánku na břiše vyvíjí celá hmota vašeho těla tlak na těhotnou dělohu. Tlak zvyšuje tón dělohy, a jak již víte z našich předchozích článků, je nebezpečné ukončit těhotenství (potrat). Chcete-li se odstavit, znovu máte první trimestr, ve kterém vaše bříško není velké a děloha se teprve začíná rozrůstat, ale je extrémně nebezpečné spát na břiše.

Proto se pokuste naprogramovat své myšlenky, že takový sen může ublížit dítěti, a pak na podvědomé úrovni se této póze vyhnete i ve snu.

4. Spát na pravé straně během těhotenství

Pokud mluvíme o tom, zda můžete spát těhotně na vaší straně, pak odpověď je určitě ano. Jediná věc, kterou odborníci zdůrazňují, je, že na fyziologické úrovni se stále doporučuje spát na levé straně. Přesto si uvědomte, že spánek na pravé straně není kritický.

Během druhého trimestru není spánek na pravé straně zakázán, ale ve třetím trimestru se doporučuje zvolit spaní na levé straně.

Ve skutečnosti, když během spánku zaujal nepříjemné místo, vaše dítě určitě dá signál, že je nepříjemné. Lékaři doporučují spát na levé straně na základě anatomické struktury osoby, například pravá ledvina je mírně vyšší než vlevo, takže dospělé dítě na ni bude vyvíjet větší tlak, když spí na pravé straně, a také při výběru této strany dítě vymačkává močovod.

5. Jak spát během těhotenství.

Pokud mluvíme o zdraví člověka obvykle, pak vždy říkáme, že „spánek je klíčem ke zdraví“, co můžeme říci o těhotné ženě, která je nejen ohrožena ve svém stavu, takže věčná touha po spánku ji nikdy neopustí. Během těhotenství byste měli co nejvíce spát a dokonce si dopřát klidnou hodinu odpoledne. Už jsme řekli, že nejoptimálnější postoj ke spánku během tohoto období je považován za sen na levé straně, v této poloze je minimální tlak na tělo, a aby se pokusili zlepšit postele, odborníci doporučují ohýbat nohu v koleni a položit ji na polštář..

Nezapomeňte také, že musíte spát pouze v dobře větraném prostoru bez cizích pachů (například lepidlo z čerstvých tapet nebo domácích chemikálií)..

6. Jak zaspávat s nespavostí během těhotenství

Tipy pro těhotné ženy pro správný a pohodlný spánek jsou elementární a jednoduché. Skutečnost je taková, že spánek je důležitou součástí každodenní rutiny budoucího dne matek, ale z nějakého důvodu se každá těhotná žena snaží najít sto výmluv a problémů, které jí brání v usínání na psychologické úrovni. Chcete-li začít, jednoduše se připravte na pozitivní emoce, vyhodíte veškerý odpad z hlavy z hlavy, pomůže vám to v zábavné nebo relaxační hudbě.

Zdůrazněte však několik doporučení:

 • místnost by měla být dobře větraná;
 • před spaním se osprchovat;
 • vzít večerní procházku;
 • jíst přímo během dne.

Řekneme více o potřebě správné výživy během těhotenství, kromě skutečnosti, že vyvážená strava je nezbytná pro vývoj plodu, je také důležitá pro celkový stav těhotné ženy. Takže, konzumace nedostatečného ovoce a zeleniny, nebo dokonce přetížení těla škodlivými - těžkými produkty, zvýšíte zátěž trávicí soustavy, která vám v budoucnu zabrání usnout a také povede k zácpě. Dalším důležitým faktorem je oblečení na spaní..

Spací oděv by měl být vyroben z přírodní textilie, příjemný na dotek a neměl by omezovat pohyb.

Takže přísně předepsaný denní režim se během těhotenství stane vynikajícím pomocníkem, můžete v něm dokonce předepsat čas jídla. Takže vaše tělo si zvykne na pravidelný, měřený spánek ve stejnou dobu. Pokud bude spánek v noci problematické, pak stojí za to vyloučit denní spánek.

Články O Neplodnosti