Hlavní Testy

Přehled směsí Nestogen 1-4: typy dětské výživy podle věku, složení a pokynů pro použití od narození

Dětská výživa Nestogen je alternativní výživa pro kojence, kteří za určitých okolností nemohou být krmeni mateřským mlékem. Výrobce - Švýcarsko společně se světoznámou společností Nestle a ve spolupráci s ruskou zastoupení. Každé balení má své vlastní označení od 1 do 4, takže nestačí koupit produkt, je také důležité pochopit, jak se liší od ostatních, což znamená číslo na obalu, jak a kdy použít, jak nakrmit dítě.

Druhy základních směsí

Výrobky Nestogen jsou schopny nahradit (i když ne 100%) mateřské mléko od narození. Výrobci se starali o každý věk zvlášť:

 • pro novorozence od 0 do 6 měsíců si můžete koupit směs „Neostogen 1“ a směs „Neostogen 1 Midi“;
 • pro kojence od 6 měsíců do roku - směs mléka „Nastogen 2“ a „Nastogen 2 Midi“;
 • pro děti od 12 do 18 měsíců je vhodné dětské mléko „Nestogen 3“, což jistě ocení;
 • pro děti od 18 měsíců již nakoupilo mléko „Nestogen 4“.

Balení je velmi pohodlné a hospodárné, 350 nebo 700 gramů. Je také důležité pochopit rozdíl mezi kojeneckou výživou a mlékem. Druhou možnost nelze použít jako náhradu za mateřské mléko, což je mimochodem patrné z důvodu věkových omezení.

Hlavní složkou je švýcarské farmářské mléko, které bylo společností Nestle důkladně testováno a schváleno. Spolupráce se světoznámou společností hovoří sama za sebe.

Složení základní směsi se mísí

Tento produkt se rychle stal populárním mezi mladými matkami. To není překvapivé, protože složení směsi od Nestogen je bezpečné, užitečné, snadno stravitelné malým žaludkem drobků. Balení je vzduchotěsný karton, uvnitř najdete odměrku s upínací funkcí, takže je vhodné balení několikrát otevřít a zavřít. Zvažte více složení a BZHU (proteiny, tuky, uhlohydráty).

Složení proteinů

Mateřské mléko obsahuje dostatečné množství bílkovin nezbytných pro správné trávení. Dětská výživa Nestogen 1, 2, 3, 4 je také bohatá na tuto důležitou složku. Takže v sušeném mléku s označením 1 a 2 obsahuje 60% syrovátkových bílkovin, označení 3 a 4 znamená přítomnost 23% syrovátky v kompozici. Procento se samozřejmě počítá z celkového množství proteinu.

Některé mladé matky se snaží nahradit mateřské mléko kravou. Jeho složení se však velmi liší, a co je nejdůležitější, daleko od všech vitamínů a aminokyselin, které dítě potřebuje.

Směs se vyrábí v kravském mléce, ale výrobci se snaží doplnit všechny chybějící prvky. Například nezapomněli zahrnout důležitou kyselinu taurin sulfonovou a nyní se pracuje na dalším zdokonalování složení.

Pozor: směs nelze považovat za hypoalergenní, postrádá hydrolyzovaný protein. Pokud je dítě alergické na kravské mléko, měly by být jeho náhražky, a to i jako součást jiných produktů, vybírány pouze na radu lékaře..

Sacharidové složení

Obsahuje mléčný cukr (laktózu) a maltodextrin, takže produkt má požadovanou hustotu a sytost. Optimální konzistence směsi a vyvážené složení sacharidů umožňují dítěti rychle nasycení.

Obaly označené 3 a 4 neobsahují sacharózu, což je jistě plus, vzhledem k tomu, že ne všichni výrobci věnují této součásti náležitou pozornost.

Složení tuku

Rostlinné oleje dodávají tělu mastné kyseliny. Je však velmi důležité, aby mezi nimi nebyl palmový olej. Společnost Nestogen se může chlubit nepřítomností této složky ve svých směsích, protože je nebezpečná pro malý organismus a jeho trávení. Ve směsích však nejsou žádné kyseliny dokosahexaenové (DHA) a omega-6 nenasycené mastné kyseliny (ARA) užitečné pro tělo, což je, samozřejmě, významná nevýhoda.

Ostatní komponenty

Tělo (včetně zažívacího systému) dítěte je velmi odlišné od dospělého. Proto by směsi měly obsahovat pouze přírodní složky, aby se ve střevě udržovala správná rovnováha acidobazické rovnováhy. Například přírodní prebiotika Prebio (bifidobakterie a laktobacily) příznivě ovlivňují mikroflóru a střeva jako celek, chrání ji před bakteriemi a všemi druhy virových infekcí.

Mastné kyseliny, dietní vláknina, galaktooligosacharidy, fruktóza a glukóza, vápník a fosfor ve směsi pomáhají žaludku správně fungovat, vytvářejí měkké stoličky a zároveň udržují potřebné množství tekutiny v tlustém střevě. Zácpa u dítěte je nejen nepříjemným, ale i nebezpečným problémem. Obsahuje všechny nezbytné přírodní složky, protože výrobci chápou, jak je důležité vyrábět výrobky pro děti ve vysoké kvalitě, v souladu se všemi standardy a požadavky.

Kromě laktobacilů L.reuteri, hlavních vitamínů a minerálů, obsahuje produkt následující užitečné složky:

 • monobazická karboxylová kyselina;
 • omega-6 nenasycený mastný tuk;
 • kyselina listová;
 • sodík, draslík, vápník, železo, jod, hořčík a další užitečné prvky z periodické tabulky;
 • Vitamin A, D, E, K, C, B1, B2, B3, B5, B12, PP (viz také: jak dávkovat vitamín D pro děti od 1 roku?);
 • biotika, prebiotika atd..

Obsah kalorií

Výživa by měla být řádně vyvážená, a to nejen u dospělých, ale také u dětí. Je důležité sledovat nejen složení použitých produktů, ale také jejich obsah kalorií. Například 100 gramů suché přizpůsobené směsi s prebiotiky označenými 1 obsahuje 499 kcal a v balení 2 je již o něco nižší - 472 kcal na 100 gramů produktu.

Nízká laktóza

Stojí za zvážení, že mnoho dětí se rodí se sekundárním deficitem laktázy a obvyklé směsi jsou pro ně kontraindikovány. Společnost se o tyto děti postarala a uvolnila produkt s nízkým obsahem laktózy. Laktózu nelze samozřejmě zcela vyloučit ze stravy, jinak se může vyvinout dysbióza, mohou se objevit problémy s nervovým systémem.

Hlavní složkou těchto směsí od Nestogen pro děti mladší než 1 rok je glukózový sirup, díky kterému má produkt sladkou chuť. Nukleotidový doplněk pomáhá obnovit a uklidnit střeva dítěte, která nelze nalézt ve všech směsích jiných výrobců.

Jak naředit směs?

V každém balení Nestogen 1, 2, 3, 4 je fotografický návod k použití, který popisuje, jak zředit prášek. Mělo by být zřejmé, že musíte dítě nakrmit ihned po chovu, a pokud je porce podvyživená, neměli byste v žádném případě nechat hotové zbytky až do dalšího jídla. Dítě by mělo jíst výhradně čerstvou směs, ale nemělo by se před několika hodinami rozvést.

Krokové kroky vaření:

 1. Nejprve musíte důkladně umýt nejen pijáka, ale také ruce, protože vaření by mělo probíhat za sterilních podmínek.
 2. Pijáky vařte asi 5 minut.
 3. Připravte vařenou vodu, vždy teplou, ne horkou.
 4. Podívejte se na stůl a naplňte misku připravenou teplou tekutinou.
 5. Přidejte prášek a změřte správné množství speciální odměrkou, v závislosti na věku dítěte (všechny informace jsou uvedeny v tabulce). Pamatujte, že lžíce by měla být čistá a suchá, takže po vyjmutí z obalu důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.

Hotovo, mísa se protřepává, dokud se nevytvoří homogenní hmota tak, aby neexistovala zrna prášku nebo hrudky. Nyní je možné přistoupit přímo ke krmení.

Je směs kompatibilní s jinými produkty??

Míchání různých typů směsí se nedoporučuje. Výjimkou jsou problémy se stolicí u dítěte. Pak si doktor sestaví určitý jídelní řád a dávku několika dobrých směsí. Jakmile je stolice normalizována, můžete se vrátit k předchozí stravě. Je však nutné tyto experimenty provádět v jednom směru i v opačném směru, protože prudká změna potravy může situaci ještě zhoršit a narušit gastrointestinální trakt..

Kombinace dětského mléka Nestogen se štítkem 1 nebo 2 bez souhlasu lékaře je možné pouze s mateřským mlékem. Pediatrové to obvykle doporučují, když dítě neztrácí na váze. Směs v tomto případě bude vynikajícím krmivem.

Existují nějaké vedlejší účinky?

Při nesprávném dávkování nebo neoprávněném nesprávném míchání směsí může být reakce u dítěte velmi odlišná. Pokud mladá matka dělá vše, co je předepsáno, pak by neměly být problémy. Jinak se u dítěte mohou objevit následující nepříjemné příznaky:

 • obstrukce;
 • nepohodlí v břiše;
 • průjem;
 • časté plivání;
 • zarudnutí kůže;
 • alergie.

Hlavní věcí není příliš často měnit směs - držet se jakéhokoli produktu, a potom bude dítě jíst s chutí k jídlu a nebude znát problémy. Mezi kontraindikacemi lze zaznamenat pouze nedostatek laktózy a alergii na jednotlivé složky.

Který je lepší zvolit - „Nezvyklý“ nebo „NAS“?

Mladí rodiče často tvrdí: která společnost je lepší. Hlavním rozdílem mezi Nestogenem 1 ze směsi NAS je cena. Rozdíl je asi 300 rublů, ale pokud to finance dovolí, je lepší dát přednost dražší možnosti - NAS. Vysoké náklady jsou odůvodněny nejbohatším složením: nukleotidy, DHA, ARA, aditiva esenciálních aminokyselin atd. Pokud vám rodinný rozpočet neumožňuje koupit NAS, je to nebojácné.

Nestogen má také mnoho výhod:

 • kompaktnost a ziskovost;
 • nízká koncentrace osmoticky aktivních částic v roztoku;
 • nedostatek palmového oleje;
 • existují dva typy prebiotik (GOS a FOS);
 • optimální poměr vápníku a fosforu;
 • více syrovátky než kaseinu.

Samozřejmě by to mělo být poznamenáno a nevýhody. Není však mnoho z nich odmítnout známého výrobce:

 • nedostatek kyseliny dokosahexaenové a arachidonové;
 • ve směsích Nestogen také neexistují žádné nukleotidy;
 • existuje pouze jeden esenciální aminokyselinový doplněk - taurin.

Lze také poznamenat, že v sestavě je pouze jedna specializovaná směs - nechráněná s nízkým obsahem laktózy. I když to někteří výrobci také nemají, lze tuto skutečnost připsat jak mínusům, tak plusy. Jaké jídlo je lepší - záleží jen na vás!

Věci na zapamatování?

Mléčné výrobky od světově proslulé společnosti Nystogen jsou skvělou alternativou, doplňkem nebo dokonce náhradou mateřského mléka. Je důležité si pamatovat všechny tipy a triky, pak nevzniknou žádné problémy:

 • při přechodu na umělé krmení vyhledejte lékaře;
 • Před nákupem, studiem obalu si musíte vybrat směs podle věku dítěte;
 • zředit směs pouze ve sterilních podmínkách a přísně za použití vroucí vody, jinak může dítě začít s průjmem;
 • Nezapomeňte zkontrolovat datum exspirace, zkuste vzít zboží s velkým datem, a nikoli od konce;
 • Je důležité chovat směs přesně podle pokynů, není třeba experimentovat;
 • Neskladujte suchou směs v lednici, na teplu a ve vysoké vlhkosti.

Je důležité vědět nejen to, kolik zředěného produktu lze uložit, ale také, kolik balení se po otevření uchovává. Životnost dětské výživy je tedy 3 týdny, i když je na obalu uvedeno delší období, neriskujte zdraví dítěte.

Pro ostatní jsou směsi Nestozhen vynikající pro krmení a za výhodnější cenu než jiné mléčné výrobky. Postupujte podle pokynů lékařů a výrobců a potom bude dítě vždy bdělé, veselé a plné.

Což je lepší - Nutrilon nebo Nezvyklý?

Hlavním kritériem pro výběr směsi je reakce dítěte na ni. Je velmi důležité vybrat si jídlo, které je co nejblíže mateřskému mléku.

Druhy mléčné receptury

Není možné najít úplnou náhradu za mateřské mléko, ale složení všech vysoce kvalitních moderních směsí reprodukuje jeho hlavní složky: bílkoviny, uhlohydráty, tuky, minerály a vitamíny.

Směs, která co nejvíce opakuje mateřské mléko, se nazývá přizpůsobená. Terapeutické směsi se doporučují pro děti s problémovým trávením. Tyto produkty pomáhají vyrovnat se s alergiemi, kolikou, zácpou i nedostatkem laktózy..

Existují tzv. Noční směsi obsahující uklidňující biologické látky a hormony. Před výběrem směsi mléka byste měli vyhledat radu u dětského lékaře, který zná vlastnosti těla vašeho dítěte.

Která směs je lepší: Nutrilon nebo Nestogen?

Dětské směsi známých značek Nestogen a Nutrilon lze srovnávat podle několika základních kritérií: sady součástí, bezpečnost pro dítě, snadné použití a doporučení matek.

Kvalitní dětská výživa by měla zahrnovat prebiotika a probiotika, která přispívají k rozvoji prospěšných bakterií ve střevech a normálnímu trávení. Tyto složky bojují s alergiemi, střevními infekcemi a posilují imunitní systém. Pro normální metabolismus v těle jsou také nezbytné nukleotidy a mastné kyseliny, které zajišťují normální metabolismus..

Nezvyklý: Klady a zápory

Výrobce směsí této série je slavný švýcarský koncern Nestle. Tato mléčná směs je cenově dostupná, voní dobře, ale chutná příliš sladce. Maminky říkají, že lepenkové obaly a měkký sáček jsou pro skladování nevhodné, takže musíte směs nalít do jiných obalů. Rychle a jednoduše zředěný teplou převařenou vodou.

Všechny směsi Nestogen obsahují složení vitamínů, minerálů a stopových prvků, které jsou pro dítě nezbytné.

Složení směsí také zahrnuje:

 • syrovátkové proteiny, které dítě snadno vstřebává;
 • prebiotika (oligosacharidy), které podporují trávení a jsou nezbytné pro normální pohyblivost střev;
 • velké množství maltodextrinu (melasa se sladkou chutí).

Podle odborníků je vysoký obsah melasy v kojenecké výživě nežádoucí. DHA a ARA (polynenasycené mastné kyseliny nezbytné pro normální tvorbu sluchu a zraku dítěte) ve směsích Unstogen chybí.

Druhy směsí

Výrobci nabízejí čtyři typy směsí této značky. Nestogen 1 je adaptivní mléčná výživa pro novorozence. Kromě vitamínů obsahuje železo a jód, které jsou nezbytné pro vývoj mozku. Selen a zinek posilují imunitu, vápník tvoří kostní tkáň a zuby.

Nestogen 2 - směs určená k výživě dětí od 6 měsíců do 1 roku. Může to být mléko, s rýžovou moukou a dalšími přísadami. Přírodní vlákna napomáhají trávení. Kyseliny, stopové prvky a vitamíny zajišťují normální vývoj dítěte. Nastozhen 2 "Sladké sny" určené pro noční krmení.

Mix Nestogen 3 je vhodný pro krmení dětí od 12 měsíců. Zředí se převařenou vodou. Směs obsahuje vitamíny a minerály. Nestozhen 4 je určen k výživě dětí od 18 měsíců. Doporučuje se používat při rozvoji hygienických dovedností, když je dítě učeno nočník.

Nutrilon: Klady a zápory

Nutrilonové směsi pomohou normalizovat mikroflóru střev dítěte, předcházet a eliminovat střevní koliku, regurgitaci a zácpu v dětství a také zvyšují imunitu. Široká škála vám umožňuje vybrat si směs pro zdravé děti a pro kojence s poruchou gastrointestinálního traktu.

Nutrilonové kojenecké přípravky jsou určeny pro děti od narození. Mnoho matek hlásí zlepšené trávení u dítěte po krmení tohoto produktu..

Směsi se prodávají ve vhodné krabičce s odměrkou. Při přípravě směsi je důležité zvolit správnou teplotu vody, aby se zabránilo tvorbě hrudek.

Druhy směsí Nutrilon

Existuje několik typů směsí Nutrilon, které jsou vhodné pro děti různého věku (od 0 do 36 měsíců). Na obalech uveďte číslo (od 1 do 4), je to symbol věkové skupiny. Takže směs Nutrilon 1 (od 0 do 6 měsíců) je ideálním produktem pro novorozence, nejvhodnější pro mateřské mléko. Složení směsi zahrnuje prebiotika a nukleotidy, které posilují imunitní systém a přispívají ke správnému trávení dítěte.

Nutrilon Comfort 1 je vybrán pro novorozence a kojence s trávicími problémy. Obsahuje glukózový sirup a částečně hydrolyzovanou syrovátkovou bílkovinu. Posiluje imunitní systém a tvoří normální střevní mikroflóru.

Nutrilon PRE je určen pro předčasně narozené děti a děti do 1 roku věku. Obsahuje zvýšené množství tuku, bílkovin a železa. Zahrnuje laktózu a glukózový sirup..

Složení Nutrilon Gold je maximálně přizpůsobeno mateřskému mléku. Obsahuje probiotika a mastné kyseliny ARA, DHA. Lze použít k krmení dětí od 6 měsíců věku..

Tabulka 1. Charakteristika směsí Nestogen a Nutrilon
VlastnostiNutrilonNerozhodnuto
Stáří0-36 měsíců0-2 roky
Hmotnost směsi (g)200, 400, 800350,700
Vitamíny++
Minerály++
Stopové prvky++
Prebotika++
Probiotika++
DHA a ARA+-
ObalKovová plechovka s odměrkou.Kartonové obaly a tašky.
BezpečnostOdborníci nezjistili látky nebezpečné pro dítě.Odborníci nezjistili látky nebezpečné pro dítě.

Pediatrická rada

Výběr kojenecké výživy se provádí v přísně individuálním pořadí. Ve směsi Nestogen nejsou žádné patogenní mikroorganismy a toxiny, nebyla nalezena žádná sacharóza. Sladkost mléčné směsi je způsobena přidáním maltodextrinu, bezpečné, ale nežádoucí složky pro dítě. Směsi nemají hypoalergenní vlastnosti..

Nutrilonová kojenecká výživa ve složení je blízká mateřskému mléku, obsahuje všechny vitamíny, minerály a stopové prvky nezbytné pro normální vývoj dítěte. Lze použít pro děti se střevními infekcemi a infekcemi horních cest dýchacích..

Názor odborníka

Musíte si vybrat dětskou stravu podle věku a zdravotního stavu dítěte. Pokud se vyskytnou problémy s gastrointestinálním traktem, lékař doporučí speciální směs. Doporučení pediatra by neměla být opomíjena. Také není nutné experimentovat a často měnit směs.

Celý trávicí proces dítěte během prvního roku života je vyladěn pro hladký chod, proto vyžaduje vysoce kvalitní vyvážené produkty. Směsi Nestogen a Nutrilon jsou co nejblíže složení mateřského mléka.

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Antonova Ekaterina

zjištění

Směsi Nutrilon a Nestogen se snadno používají. Zahrnují všechny živiny nezbytné pro normální vývoj dítěte.

Sortiment Nutrilon obsahuje speciální směsi pro normalizaci trávení a pro noční krmení dítěte. Odborníci se shodují, že obě směsi jsou pro dítě naprosto bezpečné, neobsahují žádné škodlivé látky.

Přehled kojenecké výživy „Nestogen“

Dětské kojenecké recepty Nestogen jsou vyráběny společností Nestle. Specifickým rysem marketingové politiky společnosti je přísné dodržování Mezinárodního kodexu Světové zdravotnické organizace pro uvádění na trh náhradek mateřského mléka (kód WHO), který zakazuje přímou reklamu náhradek mateřského mléka pro kojence do jednoho roku, včetně kojenecké výživy Nestogen, za účelem podpory kojení. Zaměstnanci společnosti smí radit pouze zdravotníkům. V tomto ohledu nejsou informace o směsích Nestogen pro děti do jednoho roku k dispozici na oficiálních webových stránkách společnosti, avšak analýza informací z obalu o nutriční hodnotě těchto produktů usnadňuje vyhodnocení všech jejich výhod a nevýhod..

Vzorec Nestogen pro zdravé děti

Všechny produkty Nestogen pro zdravé děti do jednoho roku jsou náhražky mateřského mléka, které se dělí na:

 • kojenecká výživa „Nestogen“ 1 a „Nestogen“ 1 Midi od narození do šesti měsíců;
 • kojenecká výživa „Nestogen“ 2 a „Nestogen“ 2 Midi od šesti do dvanácti měsíců.

Rozdíl mezi Nestogenem 1.2 a Nestogenem 1.2 Midi je pouze v ekonomickém formátu balení, kde směs neobsahuje 350 g, ale až 700 g. Složení směsi se neliší. Pokud jde o Nestogen 3.4, významně se liší od mateřského mléka, proto jej nenahrazují a nazývají se mateřské mléko, které se dělí na:

 • Mléko pro děti „Nestogen“ 3 od dvanácti měsíců;
 • Dětské mléko „Nestogen“ 4 z osmnácti měsíců.

Úspěšným vývojem společnosti je balení směsí, které po otevření spolehlivě chrání obsah před vnějšími vlivy díky krabičce s víkem a praktickým lžičkovým klipem na sáček.

Mléčné složky směsí jsou vyráběny z mléka švýcarských farem schválených specialisty Nestle, což zaručuje jejich kvalitu. Směsi Nestogen, jako mateřské mléko, mají nízkou osmolalitu, takže nevyvíjejí zvýšenou zátěž na vylučovací systém dítěte.

Veverky

Proteinová složka směsí Nestogen 1.2 sestává ze 60% syrovátkových bílkovin, jako ve zralém mateřském mléce ženy. V Nestogen 3.4 je syrovátková bílkovina pouze 23% z celkového obsahu bílkovin. Kravské mléko je svým složením aminokyselin odlišné od bílkovin lidského mléka, proto výrobci náhrad mateřského mléka často přidávají do směsi chybějící esenciální aminokyseliny. Bohužel je do směsi Nestogen zavedena pouze jedna esenciální aminokyselina, taurin.

Důležité! Směsi nestogenů neobsahují hydrolyzovaný protein a nejsou hypoalergenní, proto mohou způsobit alergii na bílkoviny kravského mléka.

Sacharidy

Kromě mléčného cukru - laktózy obsahuje Nestogen maltodextrin, který směs zhušťuje a poskytuje dlouhý pocit sytosti. Směsi Nestogen 3.4 neobsahují sacharózu, což je příznivě porovnává s některými podobnými výrobky jiných výrobců.

Tuky

Tuková složka je představována směsí rostlinných olejů, které poskytují tělu mastné kyseliny. Mezi nimi není palmový olej. Směs neobsahuje kyseliny dokosahexaenové (DHA) a arachidonové (ARA), jejichž zdrojem v jiných směsích je rybí olej, což je jeho zřejmá nevýhoda, protože tyto kyseliny pomáhají posilovat imunitu a jsou nezbytné pro správný vývoj zraku a mozku.

Důležité! Směsi Nestogen neobsahují palmový olej.

Ostatní komponenty

Směsi obsahují přírodní prebiotika Prebio (galaktooligosacharidy (GOS) a fruktooligosacharidy (FOS)), které stimulují růst prospěšných střevní mikroflóry - bifidobakterií a laktobacilů. V důsledku jejich aktivity je dosaženo nízkého pH ve střevě, což je nepříznivé pro vývoj patogenní mikroflóry a mastné kyseliny s krátkým řetězcem jsou syntetizovány jako u kojených dětí. Mastné kyseliny s krátkým řetězcem zajišťují normální stav střevního epitelu, jeho zásobování energií, přispívají k jeho antibakteriální a antivirové ochraně. Snížení pH stimuluje motilitu střeva a dostatečné množství mastných kyselin a vlákniny z potravy si zachovává dostatečné množství tekutin ve tlustém střevě, což přispívá k tvorbě měkkých stolic. Zavedení GOS a FOS ve směsi tak pomáhá zabránit zácpě. Poměr vápníku a fosforu ve směsích také přispívá k tvorbě měkkých stolic a snižuje riziko zácpy. „Nestogen“ obsahuje přísadu probiotik - Lactobacillus L.reuteri, které přispívají k dozrávání gastrointestinálního traktu, normalizují mikroflóru a snižují pocit nepohodlí. Směs obsahuje doplňky vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro růst a vývoj dětí.

Foto „Nestogen“ 1 a návod k použití

Přečtěte si také:

"Nízká laktóza nestabilní"

Pro děti od narození do jednoho roku se sekundárním deficitem laktázy (snížení aktivity enzymu trávícího laktázu, který štěpí laktózu) je v řadě Nestogen k dispozici nestogen s nízkým obsahem laktózy. Tato směs se týká specializované výživy a může ji předepisovat pouze pediatr. Směsi s nízkým obsahem laktózy jsou obvykle indikovány u dětí při umělém krmení, protože úplné vyloučení laktózy z výživy novorozence ohrožuje vývoj dysbiózy, což je narušení tvorby nervového systému. Není možné předem říci, zda je tato směs vhodná pro vaše dítě, protože vše závisí na stupni poklesu laktázy v těle. Možná bude tato koncentrace laktózy příliš vysoká a po několika dnech používání budete muset dát přednost směsi s ještě belším nízkým obsahem laktózy. Protože je obsah laktózy ve směsi snížen, dává glukózový sirup sladkou chuť. Charakteristickým rysem jiných směsí Nestogen je přidání nukleotidů, které jsou potřebné k obnově střevních stěn po průjmu.

Obecná pravidla vaření

1. Připravte si čistou láhev. Sterilizace pomůže zbavit se většiny bakterií a speciální dětské výrobky pro mytí lahví pomohou vyčistit vnitřní povrch dříve připravené směsi..
2. Pečlivě si přečtěte návod k použití na obalu. Podle obecných pravidel je kojenecká výživa vždy odměřena odměrkou bez sklíčka v množství předepsaném v pokynech.
3. Voda pro přípravu směsi by měla být vařena při teplotě 37 stupňů Celsia - takže složky směsi se dobře rozpustí a neztratí své prospěšné vlastnosti. Mnoho matek ke kontrole teploty kape trochu směsi na zápěstí. V tomto případě by směs neměla vypadat teplá.
4. Nejprve se změří požadované množství vody a poté se přidá směs. Dodržení tohoto pravidla pomůže zabránit tvorbě těsné hrudky na dně láhve, která bude nějakou dobu trvat, než se rozpustí..
5. Obsah láhve se uzavře a dobře protřepává, dokud se hrudky úplně nerozpustí.
6. Hotovou směs lze skladovat při pokojové teplotě po dobu nejvýše 2 hodin. Toto pravidlo se nevztahuje na zbytky krmiva - nelze jej znovu použít.

Jak přejít na jinou směs

Co je lepší kojenecká výživa "Nestogen" nebo "NAS"

Směsi nestogenů jsou levnější ve srovnání se směsemi NAN - asi 300 rublů na 350 g, ale nemají tak rozmanité složení, proto, pokud existuje finanční příležitost, je lepší dát přednost směsi NAN nebo jiné směsi obsahující nukleotidy, DHA, ARA, esenciální aminokyselinové doplňky.

Výhody směsí Nestogen

 1. Pohodlné balení.
 2. Nízká osmolalita.
 3. Žádný palmový olej.
 4. K dispozici je probiotický doplněk.
 5. Obsahuje prebiotika dvou typů (GOS a FOS).
 6. Optimální poměr vápníku a fosforu.
 7. Převaha syrovátkových bílkovin nad kaseinem ve směsích Nestogen 1.2.

Nevýhody směsí "Nestogen"

 1. V linii mixu je pouze jedna specializovaná směs, nízko-laktózový nestogen..
 2. Neobsahují dokosahexaenové (DHA) a arachidonové (ARA) kyseliny.
 3. Ve směsích Nestogen 1,2,3,4 nejsou žádné nukleotidy.
 4. Obsahuje pouze jeden základní doplněk aminokyseliny taurinu.
 5. V řadě směsí Nestogen není na rozdíl od směsí NAN fermentované mléko.

Přečtěte si také články o dalších kojeneckých výživách:

Všechny směsi Nestogen 1-4, vlastnosti a pokyny pro použití od narození

Pro plný růst a vývoj dítěte potřebuje zejména novorozenec vyváženou stravu. Jak je známo. nejlepší výživa pro dítě je pouze mateřské mléko matky. Pokud však mámino mléko chybí nebo je toho málo, vyvstává otázka výběru optimální směsi pro umělé krmení..

Složení směsi přímo ovlivňuje fyzický i duševní vývoj, modeluje složení střevní mikrobioty a přispívá k tvorbě imunitního systému dítěte.

Je důležité zvolit vysoce kvalitní náhražku mateřského mléka, která by obsahovala celou řadu vitamínů, minerálů, užitečných prvků a měla by být co do složení přirozenému mateřskému mléku. Proto by se každá mladá matka měla snažit co nejvíce rozšířit přirozené krmení..

Často jsou situace, kdy dochází k nucenému přechodu na umělé krmení, takže výběr směsi je velmi odpovědnou a důležitou fází.

Vybraný produkt by měl maximalizovat složení a vlastnosti mateřského mléka.

Dnes v prodeji najdete obrovský výběr směsí různých výrobců, mezi nimiž nejoblíbenější směs Nestlé "Nestogen".

Hlavním kritériem při výběru směsi je to, jak dítě reaguje na tento produkt.

Důvody pro umělé krmení

Náhradky mateřského mléka, například směs „Nastogen 1“ - za určitých okolností dobrá, ale nikoli ekvivalentní náhrada za přirozené krmení. Lékařští odborníci důrazně doporučují kojení, pokud je to možné, po dobu alespoň 1 roku.

Umělou směs je třeba zavádět do výživy dítěte pouze tehdy, je-li to lékařsky odůvodněné.

Důvody, proč je nemožné kojit, mohou být relativní a absolutní..

Kontraindikace od mámy

Kojení je omezené nebo nemožné v následujících případech:

 • pokud mateřské mléko obsahuje látky nebo mikroorganismy nebezpečné pro zdraví dítěte;
 • somatické patologie matky, těžká onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • Máma je HIV infekce
 • nebezpečné infekční choroby - mor, antrax, cholera, neštovice, tyfus a další;
 • onkologie, ve které je stav matky mimořádně závažný, přičemž také užívá protirakovinová léčiva, chemoterapii, záření, radioizotopová léčiva, která přecházejí do mateřského mléka a negativně ovlivňují dítě;
 • otevřená tuberkulóza s uvolňováním bakterií, protože novorozenec je velmi citlivý na infekci a riziko infekce je vysoké;
 • s nedostatkem mateřského mateřského mléka - v případě, že není možné stanovit plnou kojení.

Dnes je kontroverzní otázka ohledně přípustnosti krmení dítěte hepatitidou C u matky, mezi vědci po celém světě existuje mnoho neshod.

Má se za to, že kojení je povoleno pouze při absenci cirkulace virů v krevní plazmě a s překryvy, ale pokud je aktivní virémie (viry vstupují do krevního řečiště a mohou se šířit po celém těle), je kojení zcela zakázáno..

Důležité!

 • ARVI, angína, bronchitida, pneumonie - není důvodem k odmítnutí kojení. Můžete aplikovat na hrudník po snížení teploty a zlepšení celkového stavu ženy. V tomto případě je lepší, když máma při komunikaci s dítětem používá masku.
 • V případě mastitidy, pokud není hnis vylučován z bradavek, můžete také kojit..
 • S Rh-negativní krví v matce (v přítomnosti titru protilátek v krvi) není v současné době kojení také zrušeno: má se za to, že protilátky se ničí v žaludku novorozence, a proto nejsou nebezpečné.

Kontraindikace pro kojení dítěte

Situace směsi z důvodů týkajících se dítěte:

 • vrozené vady srdce a mozku novorozence;,
 • hluboká předčasnost dítěte, když dítě není schopno samostatně kojit;
 • sepse novorozenců;
 • leucinóza, Menkesova choroba nebo močová nemoc s vůní javorového sirupu;
 • fenylketonurie, dědičné onemocnění spojené se zhoršeným metabolismem aminokyselin, zejména fenylalaninu;
 • galaktosemie novorozence, když se metabolické poruchy vyskytují na cestě přeměny galaktózy na glukózu.

Tyto případy jsou objektivními důvody přechodu na umělé krmení..

Existují také případy, kdy se žena vyhýbá přirozenému krmení, aby si udržela svůj „dobrý tvar“. Před tímto rozhodnutím by matka měla dobře promyslet a rozhodnout se, co je pro ni důležitější - zdraví dítěte nebo krásná prsa. Ženy by si měly uvědomit, že ani nejkvalitnější umělá výživa nemůže nahradit jedinečné mateřské mléko..

Důležité! Než se dobrovolně vzdáte kojení, přemýšlejte pečlivě, a tím nechte své dítě bez životně důležitého pro jeho plný růst a vývoj mateřského mléka. Zavádění umělých směsí do dětské výživy by mělo být provedeno po konzultaci s pediatrem nebo neonatologem, pomůže to správně posoudit potřebu tohoto opatření, určit vhodný produkt.

Výhody a nevýhody

Náhradníci kojení se samozřejmě liší od matek, mají řadu výhod:

 • uvolňuje volný čas, který je důležitý pro mladou matku s nedostatkem volného času a spoustou starostí, matka může dokonce jít domů, protože každý její člen rodiny může své dítě krmit;
 • matka si může dovolit plně jíst, aniž by se omezila na cokoli, a to je velmi důležité v období po porodu pro ženu, když je zátěž vysoká, a tělo musí dostat všechny potřebné látky, aby se zotavilo;
 • kontrola nad dietou dítěte - matka přesně ví, jakou směs dává, pokud dojde k alergii, stačí ji změnit na jinou, s přirozeným krmením, mluvíme o úplné změně stravy kojící matky.

Nejvýznamnější nevýhodou umělého krmení je, že novorozenec má pouze tvorbu střevní mikrobioty a tvorbu imunity, proto je v tomto období stále málo chráněn a náchylný k různým chorobám, včetně alergických.

Normálně má zdravé novorozené dítě speciální imunitní systém, odlišný od dospělého, který je biologicky proveditelný. Ze sterilních podmínek nitroděložního vývoje přichází dítě na svět, kde od první sekundy života (a dokonce i při porodu) na něj padne obrovské množství antigenů, které mu dříve neznaly..

Příroda přesto umožnila, aby stav imunitního systému novorozence omezoval nadměrnou imunitní reakci, která by mohla nastat při takové obrovské antigenní stimulaci. To je možné díky nezralosti mnoha částí imunitního systému a zvýšené funkci supresorových (tj. Inhibičních) imunitních faktorů..

U novorozenců je aktivita většiny nespecifických obranných faktorů snížena. Jejich kůže je tedy tenká, její struktura je nezralá, pH je nedostatečné, v důsledku čehož má kůže zvýšenou propustnost a náchylnost k infekcím.

Poporodní kontakt mezi matkou a novorozeneckou „kůží na kůži“ a samozřejmě i několik kapek kolostra je pro vývoj normální flóry u novorozence velmi důležitý.

Mlezivo vytvořené během prvních dnů laktace je pro dítě velmi cennou potravou: je bohaté na cenné živiny, hormony, vitamíny, růstové faktory, imunoglobuliny a mnoho dalších faktorů ochrany proti infekcím.

Pokud dítě neobdrželo kolostrum, ale následně je stanoveno kojení, dítě obdrží všechny potřebné komponenty.

Je-li umělé krmení nevyhnutelnou nutností, měla by matka brát velmi vážně výběr směsi, studium pravidel pro její skladování a způsob přípravy.

Upravené směsi Nestogen mají následující výhody:

 • doporučeno pro kojence od narození;
 • obsahují komplex vitamínů a minerálů, které zajišťují vyváženou zdravou výživu dítěte;
 • směs obsahuje prebiotika Prebio a lactobacillus L.reuteri, což podporuje příjemné trávení;
 • díky prebiotikům se zlepšuje střevní motilita, vytvářejí se pravidelné měkké stoličky, zdravá mikroflóra a kolika;
 • poskytuje sladký spánek pro dítě, protože se břicho neobtěžuje;
 • rozvinutá síť dodavatelů - můžete nakupovat téměř v jakémkoli supermarketu, internetovém obchodě;
 • dostupná cena;
 • příjemná chuť a vůně;
 • bez palmového oleje;
 • vysoce kvalitní suroviny vyrobené speciálně vybranými dodavateli, bez použití geneticky modifikovaných přísad, konzervačních látek, barviv a látek určených k aromatizaci.

Nevýhody směsí Nestogen zahrnují:

 • není vhodný pro děti náchylné k alergickým reakcím;
 • podle některých spotřebitelů je produkt uvnitř balení utěsněn v nepohodlném měkkém sáčku (to se týká nevýhod balení než směs);
 • silná sladká chuť (mnoho lidí má rád);
 • dlouhé rozpuštění směsi při styku s vodou.

Když nucené matky vyřeší problém umělého krmení, měly by mladé matky věnovat pozornost kvalitním, osvědčeným výrobkům, je nutné naslouchat odborníkům.

Výběr produktů švýcarské společnosti Nestle pod značkou Nestogen vám umožní plně nakrmit své dítě, posílit jeho zdraví, imunitu a nastolit trávení.

Vzorec Nestogen obsahuje komplex základních vitamínů, minerálů a prospěšných prvků:

 • syrovátkový protein, který je dobře absorbován a tráven tělem dítěte;
 • probiotika (laktobacillus L.reuteri), které přispívají k tvorbě zdravé mikroflóry a pravidelné měkké stolice, zlepšují motilitu střeva;
 • obsahuje prebiotika (CBT, FOS);
 • obsahuje a-linolenovou mastnou kyselinu;
 • obsahuje maltodextrin - sirup se sladkou chutí.

Další nevýhodou směsi Nestogen je to, že neobsahuje esenciální omega-3 mastné kyseliny - DHA a ARA, které mají příznivý vliv na vývoj mozku, inteligenci a podílejí se na tvorbě orgánů vidění a sluchu..

Pravítko Nestogen 1, 2, 3, 4

Dnes není možné získat ekvivalentní náhradu za mateřské mléko.

Složení nejmodernějších směsí pro umělé krmení však obsahuje stejné složky: vitaminy a minerály, bílkoviny, uhlohydráty, tuky. Výrobky, které jsou nejvhodnější pro mateřské mléko, se nazývají upravené.

Směsi s léčivými vlastnostmi se doporučují pro kojence s alergickými onemocněními nebo vážnými poruchami trávení. Tyto směsi eliminují alergie, nedostatek laktózy, koliku, zácpu.

Při výběru jedné nebo druhé směsi musíte konzultovat pediatra, který zná specifika těla konkrétního dítěte.

Švýcarská společnost „Nestle“ vyrábí pod značkou „Nestogen“ následující typy kojenecké výživy:

"Nestogen 1"

Upravené mléčné mléko „Nastogen 1“, určené pro kojence od narození do 6 měsíců. Složení směsi: Kromě komplexu esenciálních vitamínů a minerálů obsahuje také a-linolenovou esenciální mastnou kyselinu, která je důležitá pro vývoj a normální fungování mozku. Jód - podílí se na práci nervového a endokrinního systému. Zinek a selen zvyšují imunitu, vápník je dobrý pro zuby a kosti.

Nestabilní 1 složení směsi, tabulka složek je uvedena níže:

 1. Věková skupina: kojenci od 0 do 6 měsíců.
 2. Hmotnost: 350; 700, 1050 gramů.
 3. Použití: v naprosté nepřítomnosti nebo s nedostatkem mateřského mléka.
 4. Složky: přípravek obsahuje uhlohydráty, tuky, bílkoviny: kasein 40 a syrovátkové bílkoviny 60, nejdůležitější vitamíny a minerály, které přispívají k normálnímu vývoji dětských těl. Přírodní prebiotika (GOS, FOS) normalizují stolici a podporují normální trávení. Probiotika (laktobacily) přispívají k růstu zdravé mikrobioty a formování imunitního systému dítěte, k tvorbě pravidelných měkkých stolic.
 5. Osmolalita 247 mOsm / kg.
 6. Energetická hodnota 67 kcal na 100 ml hotové směsi.
 7. Cena: asi 261-320; 475-577; 760 rublů.

"Nestogen 2"

Náhrada mateřského mléka Nestogen 2 je určena k výživě dětí ve věku od 6 měsíců do 1 roku. Směs může být použita jako mléčná složka dětského menu a jako doplněk stravy.

Přírodní prebiotika vlákniny (GOS, FOS) přispívají k normálnímu trávení. Lactobacilli L.reuteri zlepšují střevní motilitu, pomáhají vytvářet pravidelné měkké stoličky a vytvářejí mikrobiotu zdravého dítěte. Složení také obsahuje esenciální mastnou kyselinu (a-linolenovou), komplex vitamínů a minerálů přispívá k optimálnímu růstu a vývoji dítěte. Produkt je co nejblíže lidskému mléku, vyvážené složení zajišťuje dobré trávení.

 1. Věková skupina: výživa pro děti ve věku 6-12 měsíců.
 2. Hmotnost: 350; 700, 1050 gramů.
 3. Použití: mléčný výrobek se zavedením doplňkových potravin nebo jako doplněk doplňkových potravin.
 4. Složky: prebiotika (GOS, FOS), probiotika laktobacilu L.reuteri, zlepšení trávení, pomoc při tvorbě pravidelné, měkké stolice. Výrobek obsahuje bílkoviny, tuky, uhlohydráty, komplex vitamínů a minerálů, užitečné prvky (jód, železo, zinek a selen a další). Vápník přispívá k normálnímu vývoji kostní tkáně, zubů.
 5. Osmolalita 266 mOsm / kg.
 6. Energetická hodnota 65,50 kcal na 100 ml hotové směsi.
 7. Cena: 269-320; 437-577, 759-883 rublů.

"Nestogen 3"

Mléko „Nestogen 3“ je vyvážený produkt určený k výživě dětí starších než 1 rok.

Na základě tabulky krmení se přesně změřené množství směsi zředí v teplé vařené pitné vodě. Směs Nestogen 3 obsahuje komplex nejdůležitějších vitamínů a minerálů, probiotik (L. Reuter), mastných kyselin (linolenové a a-alfa-linolenové kyseliny), uhlohydrátů, laktózy, bílkovin, včetně syrovátkových bílkovin.

Mléko „Nestogen 3“ nahrazuje kravské mléko v dětské nabídce, což se nedoporučuje pro děti mladší 3 let..

 1. Věková skupina: pro výživu zdravých dětí starších 12 měsíců.
 2. Hmotnost: 350; 700 gramů.
 3. Použití: mléko - náhražka kravského mléka se zavedením doplňkových potravin nebo jako přísada do hlavní stravy.
 4. Složky: Prebio komplex přírodních prebiotik, které přispívají k normálnímu trávení, normalizace stolice. Lactobacilli (L. Reuteri) přispívají k tvorbě zdravé mikroflóry. Neobsahuje GMO, konzervační látky, barviva, aromatické nebo jiné škodlivé přísady.
 5. Energetická hodnota 67 kcal na 100 ml hotového mléka.
 6. Cena: 259-328; 419 - 563 rublů.

"Nestogen 4"

Mléko „Nestogen 4“ se používá ke krmení dětí starších než 1,5 roku. Jedná se o dokonale vyvážený produkt pro děti, který nahrazuje kravské mléko..

 1. Věková skupina: pro kojence od 18 měsíců do 24 měsíců.
 2. Hmotnost: 350; 700 gramů.
 3. Použití: komplexní výživa dítěte.
 4. Složky: jako součást laktobacilů (L.reuteri), vlákniny z potravy Prebio (prebiotika GOS a FOS), které jsou součástí mléka, přispívají k normálnímu fungování trávicího systému. Obsahuje tuky (linolenová, kyselina alfa-alfa-linolenová), komplex vitamínů a minerálů nezbytných pro tělo dítěte, jeho plný růst a vývoj.
 5. Energetická hodnota 70 kcal na 100 ml hotového mléka.
 6. Cena: 259-340; 435 - 606 rublů.

"Nestogen" nízká laktóza

Jedná se o kompletní suchou směs s nízkým obsahem laktózy. Směs s nízkým obsahem laktózy může být použita jako jediný zdroj výživy pro děti od narození v případech. když má dítě nesnášenlivost laktózy, a také po průjmu. Toto jídlo je určeno pro zvláštní lékařské účely a je doporučeno lékařem..

Nízká osmolarita je zajištěna snadnou asimilací směsi s nízkým obsahem laktózy v těle dítěte.

Osmolalita 165 mOsm / kg.

Nestogen s nízkým obsahem laktózy obsahuje nukleotidy - jedná se o komplexní biologické látky, které hrají klíčovou roli v mnoha biologických procesech..

Slouží jako základ pro konstrukci DNA a RNA a kromě toho jsou odpovědné za syntézu proteinů a genetickou paměť a jsou univerzálními zdroji energie. Nukleotidy jsou součástí koenzymů, podílejí se na metabolismu uhlohydrátů a syntéze lipidů.

Směs neobsahuje GMO, konzervační látky, barviva, aromatické nebo jiné škodlivé přísady.

 1. Věková skupina: pro kojence od narození.
 2. Hmotnost: 350 gramů.
 3. Použití: vysoce kvalitní suchá směs s nízkým obsahem laktózy. Směs může být použita jako jediný zdroj výživy pro děti od narození v případě nesnášenlivosti laktózy po průjmu.
 4. Složky: produkt obsahuje bílkoviny, tuky (včetně mléka, hmotnostní frakce mol. Tuk. 0%), uhlohydráty a všechny potřebné vitamíny a minerály, esenciální mastné kyseliny, které přispívají k plnému růstu a vývoji dítěte.
 5. Cena: 354 rublů.

Pozornost! Produkt ukončen.

Nestogen 1 Comfort Plus

Mléčná výživa Nestogen 1 Comfort Plus s komplexem prebiotik a probiotik je určena dětem od narození.

Směs je určena dětem, aby korigovaly minimální projevy koliky, zácpy a regurgitace. Bifidobakterie a prebiotika přispívají k normalizaci střevní mikroflóry a zlepšují trávení dítěte. Kompozice obsahuje škrob (zahušťovadlo), což snižuje časté regurgitaci a snížený obsah laktózy eliminuje zažívací potíže.

Nestogen 1 Comfort Plus lze použít jako jediný zdroj potravy pro kojence od narození. Škrob přidal jako zahušťovadlo.

 1. Věková skupina: od narození.
 2. Hmotnost: 350 gramů.
 3. Použití: k výživě dětí od narození za účelem korekce minimálních projevů koliky, zácpy a regurgitace.
 4. Složky: obsahuje bílkoviny, včetně syrovátkových bílkovin, tuků, uhlohydrátů, laktózy, taurinu, probiotika (bifidobakterie B. Lactis), prebiotika (90% GOS a 10 FOS%), esenciální mastné kyseliny (a-linolenová) a všechny esenciální vitamíny a minerály.
 5. Osmolalita 320 mOsm / kg.
 6. Energetická hodnota 67 kcal na 100 ml hotové směsi.
 7. Cena: 480-558 rublů.

Jak vstoupit a připravit se?

Při výběru směsi bude nejvhodnějším řešením konzultace s příslušným specialistou - pediatrem, neonatologem. Pokud má dítě tendenci k alergickým reakcím, je lepší kontaktovat pediatrického alergika. Lékaři mají zkušenosti a mají nejspolehlivější informace.

Při výběru náhražky mateřského mléka byste měli věnovat zvláštní pozornost těmto bodům:

 1. Přizpůsobitelnost produktu - pro novorozence do šesti měsíců věku doporučuje známý pediatr Komarovsky krmení vysoce přizpůsobivých náhrad, protože jejich složení je nejblíže mateřskému mléku. Vyznačují se vysokou cenou, ale dávkování v tomto období vývoje dítěte je zanedbatelné. Pro krmení kojenců ve věku od 6 do 12 měsíců se doporučuje použít cenově dostupnější střední, málo adaptivní směsi.
 2. Přizpůsobení produktu věku dítěte. Je zakázáno dávat dítěti ve 3 měsících, což je produkt zaměřený například na 12 měsíců věku, což může značně poškodit zdraví dítěte.
 3. Před chovem si pozorně přečtěte pokyny..
 4. S ohledem na zvláštní vlastnosti směsí. Existuje mnoho produktů zaměřených na děti s různými charakteristikami - s alergickými reakcemi, nedostatkem laktázy, kolikou. zácpa, regurgitace, alergie na bílkoviny kravského mléka a další.
 5. Skvělé pro kojence všech věkových kategorií jsou náhražky mateřského mléka obsahující prospěšné probiotické bakterie, které zlepšují trávení a podporují rozvoj imunitního systému dítěte..
 6. Přítomnost široké sítě prodejců produktů konkrétní značky Pokud nákup směsi představuje celé dobrodružství - další stres, jak pro dítě, tak pro jeho rodiče, upřednostňuje cenově dostupný produkt, který lze snadno zakoupit v jakémkoli obchodě. a
 7. Věnujte pozornost datu vypršení platnosti..

Přibližné schéma pro zavedení nové kojenecké výživy

Pokud není možné kojit nebo pokud není směs vhodná, je nutné novou směs správně podat, aby nedošlo ke stresu a nežádoucím reakcím, doporučujeme použít tabulku:

Když má dítě stále hlad a matčina prsa je bez mléka, je třeba připravit a dát dítěti asi 30 mililitrů náhražky Nestogen 1 za mateřské mléko, tento postup se musí během následujícího krmení opakovat.

V následujících dnech je dítěti nabídnuto také krmení 30 ml mateřského mléka jako náhrada a potom se objem postupně zvyšuje.

Pokud se na začátku umělého krmení objeví vedlejší reakce na směs, nemusíte panikařit, musíte dětskému tělu umožnit přizpůsobit se nové stravě. U dlouhodobých nežádoucích účinků trvajících déle než 2–3 dny se poraďte s odborníkem a směs vyměňte..

Takový postupný vstup zajistí zájem dítěte o směs, přechod na ni bez stresu.

Existují nápoje a výrobky, které zlepšují laktaci matek, které provádějí přirozené krmení dítěte:

 • čistá voda;
 • koprový čaj;
 • nízkotučné mléčné výrobky;
 • polévky a polévky s nízkým obsahem tuku;
 • libové maso a ryby;
 • tvrdý sýr a sýr Adyghe;
 • šípky;
 • slunečnicová semínka;
 • Melissa;
 • sušené ovoce;
 • uzvar (kompot ze sušeného ovoce);
 • ořechy.

Správné rozmnožování náhražky mateřského mléka zahrnuje dodržování doporučení uvedených v pokynech poskytnutých výrobcem. Příbalový leták obsahuje informace o dávkování a metodách přípravy směsi Nestogen 1.

Algoritmus přípravy směsi:

 1. Před přípravou směsi si dobře umyjte ruce..
 2. Láhev, dudlík a víčko důkladně umyjte.
 3. Vařte je po dobu 5 minut a poté přikryjte, dokud se nepoužijí.
 4. Pívou vodu vařte 5 minut a poté ochlaďte na 37 ° C.
 5. Poté, podle krmného stolu, změřte správné množství vody.
 6. Nalijte do láhve 1/2 požadovaného objemu teplé vody a přidejte přesný počet odměřených lžiček prášku podle věku dítěte.
 7. Směs by měla být připravena bezprostředně před krmením..
 8. Zředěná směs zbývající po krmení by neměla být skladována a následně používána..

Při vaření používejte speciální odměřovací lžíci přísně bez sklíčka. Zvýšení nebo snížení dávky může způsobit dehydrataci těla dítěte nebo selhání stravy. Chov náhradky mateřského mléka je pro každého člena rodiny snadný.

Často kladené otázky

Nezkušenost mladých matek někdy vede k tomu, že čelí jednoduchým otázkám, ale nevědí, jak je vyřešit. Podívejme se na nejčastější dotazy týkající se náhrad mateřského mléka a kojení..

Odborníci doporučují krmení dítěte podle určitých pravidel:

 • dítě by mělo být napůl svislé - toto uspořádání je praktické při sání, musíte dítě podepřít, aby se neudusil.
 • aby se předešlo problémům s trávením, je nutné kontrolovat hladinu mléka v láhvi - musí zcela zakrýt bradavku, vzduch může být pouze na dně láhve;
 • po jídle musí být dítě na chvíli ve svislé poloze, můžete si položit hlavu na rameno. Tento postup umožňuje odstranit přebytečný vzduch z dutiny žaludku;
 • když dítě odmítá jíst jídlo prostřednictvím láhve nebo jíst z lžíce. Směs musí být injikována do těla drobků injekční stříkačkou (po odstranění jehly), hlavní věcí je to udělat co nejpomaleji, v malých porcích.

Pojďme analyzovat hlavní body týkající se zacházení se směsí:

 1. Použití surové vody nebo nepasterizovaných nádob, porušení pravidel chovu, konzervace, přepravy, krmení může být příčinou komplikací zdraví dítěte.
 2. Příprava směsi musí být provedena před jídlem dítěte.
 3. Je důležité, aby se přesně dodržovaly pokyny výrobce a aby proporce v pokynech nemohly být změněny bez doporučení odborníka.
 4. S vytvářením zbytků připravené směsi, jejím skladováním je přísně zakázáno další použití k výživě dítěte.
 5. Přímo při krmení dítěte musí být opěrka podepřena tak, aby se neudusila. Jak dítě roste, je nutné přejít na jídlo z více než šálku.
 6. Aby se zachovaly užitečné prvky důležité pro tělo dítěte, bakterie, vitamíny a minerály, musí se vařená voda před chovem uvést do tělesné teploty..
 7. Pokud se objeví průjem, poraďte se s odborníkem, tento patologický stav rychle dehydratuje tělo dítěte, může způsobit významné poškození zdraví dítěte.
 8. Po 6 měsících, kdy je to možné, je třeba do dětské výživy postupně zavádět doplňková jídla - zeleninu, ovoce, obiloviny, maso a ryby. Zároveň je nutné to provést po konzultaci s lékařem, který vám umožní vzít v úvahu jednotlivé vlastnosti dítěte. S doporučením specialisty a dřívějším zaváděním nových produktů do stravy strouhanek musí být dávkování směsi sníženo.
 9. Před a po otevření balení by měla být směs skladována při teplotě nepřesahující 25 ℃ a při relativní vlhkosti nepřesahující 75%.
 10. Po přípravě směsi by mělo být balení produktu pevně uzavřeno.
 11. Po otevření sáčku je třeba nádoby s výrobkem použít do 21 dnů, nedoporučuje se uchovávat v chladničce.

Co je lepší než NESTOGEN nebo NAN?

Náhradky mateřského mléka pod značkami Nestogen a NAN je třeba porovnat podle nejdůležitějších parametrů: složení produktu, bezpečnost produktu pro dítě, snadné použití, recenze spotřebitelů.

Vysoce kvalitní směsi obsahují prebiotika a probiotika, tyto látky přispívají k tvorbě normální střevní mikroflóry, k tvorbě imunitního systému dítěte a ke zlepšení trávení.

Kvalitní směs také zabraňuje výskytu alergických reakcí, rozvoji infekčních chorob. Dobrý metabolismus zajišťují proteiny (věnujte pozornost kvalitě a množství), tuky a nukleotidy.

Nestabilní nebo NAS? Zvažte každý z produktů z hlediska nejdůležitějších kritérií, všech výhod a nevýhod směsí. Oba produkty jsou vyráběny švýcarskou společností Nestle.

Mezi výhody NESTOGENU patří:

 • praktické balení;
 • nízké náklady a široká síť dodavatelů;
 • optimální osmolalita;
 • neobsahuje palmový olej;
 • obsahuje probiotika;
 • obsahuje prebiotika GOS a FOS;
 • vápník a fosfor v optimálním množství;
 • Směsi Nestogen 1.2 obsahují vyšší množství syrovátkové bílkoviny než kasein.

Mezi nevýhody směsí se značkou NESTOGEN patří:

 • řada značky obsahuje pouze 1 specializovaný produkt - „Nestogen 1 Comfort Plus“, „Nastogen Low-Lactose je v současné době mimo výrobu;
 • produkt neobsahuje DHA a ARA kyseliny, ale existuje a-linolenová mastná kyselina;
 • Směsi Nestogen 1,2,3,4 neobsahují nukleotidy;
 • přítomnost pouze jedné aminokyseliny - taurinu.

Výhody směsí pod značkou „NAN“ jsou:

 • Produkt NAN OPTIPRO má jedinečný proteinový komplex optimalizovaný co do množství a kvality, díky čemuž se snadno vstřebává do ještě nezralých střev dítěte;
 • ve směsi NAN 1 Optipro je poměr syrovátkové a kaseinové bílkoviny nejblíže mateřskému mléku - bílkoviny (kaseinové / syrovátkové proteiny 30/70);
 • Směsi NAN obsahují živé bifidobakterie, které pomáhají posilovat imunitu vašeho dítěte;
 • Směsi NAN obsahují dvě esenciální mastné kyseliny (DHA a ARA) přítomné v mateřském mléce, které hrají důležitou roli ve vývoji imunitního systému dítěte a přispívají k rozvoji mozku a zraku;
 • všechny směsi NAN neobsahují palmový olej;
 • Směs NAN SUPREME obsahuje komplex UNIQUE sestávající ze dvou oligosacharidů - 2´-fukosyl-laktózy (2'FL) a lakto-N-neotetraózy (LNnT), strukturně identických s těmi, které se nacházejí v mateřském mateřském mléce. Oligosacharidy, jak ukazují studie, chrání dítě před infekcemi a pomáhají posilovat imunitu;
 • Směs NAN SUPREME obsahuje OPTIPRO HA (hypoalergenní protein), přesněji optimalizovaný a částečně hydrolyzovaný proteinový komplex získaný speciální technologií, díky níž bylo možné výrazně snížit jeho alergenní potenciál.
 • všechny produkty NAN zahrnují esenciální tuky, nukleotidy, prebiotika, aminokyseliny, komplex vitamínů a minerálů, probiotika a prebiotika, která dítěti poskytují všechny živiny nezbytné pro harmonický fyzický a duševní vývoj;
 • Řada NAN obsahuje speciální směsi pro lékařské účely - „NAN bez laktózy“, „NAN antireflux“, „NAN Triple Comfort“, „NAN kyselé mléko“, „NAN hypoalergenní“.

Při výběru stravy pro dítě je velmi důležité věnovat pozornost poměru kaseinu a syrovátkové části proteinu, jakož i jeho množství. Budoucí zdraví dítěte závisí na množství bílkovin, které dítě dostává v prvních letech života.

Kvalita a množství bílkovin, které dítě dostává s jídlem, pomůže položit pevný základ jeho zdraví nyní i v budoucnosti. Správně vybraný protein ve směsi podporuje tvorbu imunity a rozvoj trávicího systému a zdravou sadu tělesné hmotnosti.

Mezi nevýhody směsí „NAS“ patří:

 • vyšší cena než NESTOGEN.

V článku není žádná přímá reklama - nezávisle vyhodnoťte všechny výhody a nevýhody těchto značek a vyberte nejvhodnější řešení speciálně pro vaše dítě. V případě pochybností se obraťte na pediatra.!

Jak pochopit, že směs není vhodná?

Při umělé nebo smíšené kojenecké výživě je náhrada mateřského mléka často hlavním a jediným zdrojem příznivého a výživného příjmu. Správný růst a harmonický vývoj dítěte zcela závisí na složení a úplné asimilaci složek směsi.

Je důležité vybrat ten správný produkt, protože prvních 1000 dnů života dítěte je nejdůležitější. Je třeba si pamatovat znaky, které jsou závažným argumentem pro konzultaci s odborníkem.

Naléhavá opatření by měla být přijata, pokud:

 • dítě po použití směsi je neklidné, často pláče, při pokusu o navrácení dítěte do normálního stavu se objevují potíže;
 • výskyt zarudnutí a vyrážky na kůži dítěte;
 • častá regurgitace během krmení, mezi jídly;
 • odchylky v zažívacím systému - kolika nebo zácpa, hromadění plynů;
 • nedostatečný přírůstek na váze.

Je možné používání poškodit??

Všechny umělé krmné směsi Nestle jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin, které mají podobné složení a vlastnosti jako mateřské mléko.

Kojení mateřského mléka je přirozené, prospěšné a uspokojuje všechny potřeby dítěte..

Umělá výživa má následující nevýhody:

 • při nedostatečném čištění láhve, jakož i v případě porušení pravidel pro přípravu umělé směsi je možný vznik a aktivní reprodukce patogenních mikroorganismů, které mohou způsobit otravu dítěte, dokonce vést k úmrtí;
 • mateřské mléko je absorbováno tělem dítěte o 100%, což nelze říci o směsích. Takže železo, které je součástí produktu, není úplně absorbováno, což může způsobit rozvoj anémie z nedostatku železa;
 • při umělém krmení se zátěž na játra, ledviny a gastrointestinální trakt zvyšuje 3krát;
 • když se do produktu přidá palmový olej, zhoršuje se mineralizace kostí;
 • pravděpodobnost kazu, obezity, cukrovky, poškození zraku, malocluze se zvyšuje asi 2krát.
Články O Neplodnosti