Hlavní Analýzy

Co musíte koupit pro novorozence: úplný seznam věcí

Vzhled dětí v domě není jen radost, ale také cena. První otázkou rodičů je to, co je třeba koupit pro dítě a co je třeba udělat během přípravy na narození. Některé věci budou zapotřebí při propuštění z nemocnice, jiné - při příjezdu domů. Maminky se také musí postarat o sebe - koupit si oblečení, protože ta, která byla vhodná v těhotenství, může být příliš velká. V článku dáme několik doporučení a seznam nakupování.

Chystám se jít do porodnice

Když jste se rozhodli, ve kterém zdravotnickém zařízení porodíte, měli byste se zeptat své sestry nebo lékaře, co je třeba, protože různé požadavky na perinatální centra. Ale je tu klasický set, který budete bez problémů potřebovat.

Tip pro rodiče: zabalte 2 sáčky předem. V jednom dejte to, co je užitečné pro vás a pro dítě, když jste v nemocnici, a do druhého - obálku a další oblečení k propuštění. Tyto balíčky by měly být sbírány již po 7-8 měsících a upozornit manžela na to, kde jsou, aby se nezmýlil, když potřebujete přinést první výbavu.

Příprava na narození dítěte - to, co musíte koupit a dát dopředu v porodnici:

 • Doklady: cestovní pas, je také lepší dát fotokopii, zdravotní pojištění, výměnu karty.
 • Mobilní telefon, chytrý telefon - pro komunikaci s příbuznými jsou povolena i jiná zařízení, například tablet. Nezapomeňte je za ně účtovat.
 • Dodací smlouva - je sepsána s nemocnicí, hlavním lékařem.
 • Prostředky osobní hygieny pro ženy: šampon, sprchový gel, toaletní papír, zubní kartáček a pasta.
 • Poporodní polštářky. Obyčejný bude, ale bude se muset velmi často měnit.
 • 2 ručníky - můžete si dát koupel a malou nebo dvě malé.
 • Spodní prádlo: 3-4 kalhotky, měkká podprsenka pro krmení, obvaz.
 • Oblečení: župan, 1–2 pyžama, druhý a třetí den si můžete vzít tepláky a tričko. Podmínky výběru - zvýšené pohodlí a schopnost volně získávat prsa pro krmení, rychlé oblékání a svlékání.
 • Boty jsou gumové pantofle, nesbírají prach a můžete se do nich sprchovat.
 • Pokud rodíte v chladném období, budete potřebovat ponožky a teplou bundu.
 • Hrnek, jeden nebo dva talíře: hluboký a plochý, příbory.

Z jídla budete potřebovat poprvé:

 • Čistá pitná voda, stejně jako džusy a ovocné nápoje.
 • Ovoce, ale vyvarujte se citrusů a červených bobulí, abyste nevyvolávali alergie.
 • Sušení sušenek.

Nyní uvádíme seznam toho, co musíte koupit před narozením dítěte:

 • Pleny. Velké balení byste si neměli vzít předem, protože vybraná značka vám nemusí vyhovovat. Je lepší vzít malé balení nejmenších plenek označených 0+.
 • Vlhké ubrousky. Používají se k vymazání dítěte, když ho nelze umýt, například v noci. Vezměte hypoalergenní, zlato.
 • Zavinovací pleny - stačí 10 kusů (pět tenkých a teplejších).
 • Čepice - 3 ks..
 • Ponožky - 3 páry.
 • Tělo nebo samostatně vesty s punčochami. Vyplatí se vybírat podle ročního období - buď s krátkým rukávem a holýma nohama, nebo izolované.
 • Dětské mýdlo. Je moudřejší používat tekutinu s rozprašovačem.
 • Speciální plenka vyrážka krém nebo olej.

Neužívejte si šampóny, koupelové gely s sebou, protože mnoho z nich se nepoužívá od prvních dnů života. Nejlepší způsob, jak umýt své dítě tekoucí vodou s gelem několikrát týdně.

Co musíte koupit před narozením pro propuštění z nemocnice

Při výběru věcí byste se měli zaměřit na jejich bezpečnost pro novorozence. Všechny tkáně by měly být hypoalergenní, neměly by obsahovat škodlivá barviva. Textilie by měla být vyrobena pouze z přírodních materiálů, aby mohla kůže dýchat. Další tip - vyberte si oblečení bez spony, zipů a knoflíků. Proces oblékání by měl být rychlý a pohodlný..

Ujistěte se, že všechny nákupy umýváte dětským práškem: pokud jsou pouze z obchodu a dosud nebyly použity, mohou být pro drobky nebezpečné. Umyjte, poté usušte a žehlte všechny věci..

Sada pro propuštění závisí na ročním období, kdy se dítě narodilo. Uvažujme dvě možnosti - léto a zimu.

Co musíte získat pro narození dítěte v teplé sezóně

Je důležité nepřehřívat letní děti, protože úpal je ještě nebezpečnější než zima. Můžete nosit:

 • Slip je kombinéza kombinézy s pohodlnými knoflíky po celé délce. Umožní vám rychle vyměnit dítě a vyměnit si plenku, aniž byste si svlékli šaty.

Nejlepší místo pro maminky o dětech!

Vše o kojencích a malých dětech: výživa, zdraví, vývoj a péče o děti. Články od cvičících pedagogů, psychologů, lékařů a matek.

Reklamní

Věci pro novorozence. Nejúplnější seznam toho, co doma opravdu potřebujete

Výboj prošel, ty a dítě jsi konečně doma. S dítětem se v domě objevuje nespočet předmětů - kočárky, bradavky, plenky, vany na koupání... Jak se nechat zmást, nezapomenout na něco důležitého a nekoupit příliš mnoho? Přečtěte si v našem článku!

První věci novorozeně

Katya Smetanova, hlavní dětská psychologka na portálu prsa a matka na jednoletém ročníku syna na částečný úvazek, se usilovně snažila sestavit seznam potřebných položek. Vzhledem k tomu, že sortiment dětských výrobků je opravdu neomezený, požádali jsme Katyu, aby analyzovala její zkušenosti a zohlednila pouze ty věci, které se opravdu nedaly udělat. Výsledkem je seznam pouze těch nejnutnějších věcí, rozdělených do kategorií: oblečení / koupání / chůze a tak dále. Toto je minimální soubor prvních věcí potřebných pro novorozence.

A na konci článku jsme připravili bonus: kontrolní seznam se seznamem nezbytných. Můžete si stáhnout kontrolní seznam se seznamem položek pro novorozence, vytisknout jej a zaškrtnout potřebné položky v obchodě, aby na nic nezapomněli. Začněme!

Obsah

Oděvy a plenky pro novorozence

V prvním měsíci života je vždy zapotřebí oblečení s dlouhými rukávy a kalhotami (bez ohledu na roční období), protože novorozenci stále nevědí, jak udržovat stálou tělesnou teplotu, a je třeba je zahřát. Uzavřené rukavice chrání dítě před poškrábáním. Můžete si vyzvednout tyto sady:

 • Dětská tílka + sliders. Poprvé to pro nás bylo pohodlné oblečení. Novorozenci se neradi oblékají přes hlavy
 • Kombinéza s dlouhým (až měsíc) a krátkým rukávem (po měsíci, pokud máte letní dítě nebo je doma doma) + kalhotky
 • Kombinézy na knoflíky jsou také velmi vhodné pro novorozence. Mejte mezi nohama upevňovací prvek, který vám umožní vyměnit plenu, aniž byste se svlékli úplně.

Novorozenci rychle rostou. Velmi rychle, takže byste neměli kupovat 10 roztomilých kombinéz stejné velikosti, s největší pravděpodobností drobečky nebudou mít čas je opravdu hanobit. Normální zásoba oblečení je asi 5-6 směn posuvných a vestových vest a zbytek může být ještě menší. Ale v prvních měsících není mnoho plenek.

Pokud jde o teplo látky, zaměřujeme se na sezónu. Pokud je ulice teplé léto, soustředíme se na bavlněné tkaniny, pokud je to zima - na teplé kolo. Kromě toho bude dítě nejprve trávit většinu času doma. Jak teplý je váš byt?

Zde je ukázkový seznam oblečení pro novorozence:

Věcmnožství
Lehké bavlněné tílko a teplé flanelové vesty.4-5 kusů
Posuvníky nebo kalhotky3-4 kusy
Kombinéza s dlouhým rukávem
(je lepší brát s rozpětím do 3 měsíců 56/62)
4-5 kusů
Kombinéza1-2 kusy
Teplé halenky1-2 kusy
Teplý klobouk na procházku
- v závislosti na ročním období -
tlustá pletenina nebo bavlna
1 kus
Ponožky nebo botičky1-2 páry
Rukavice proti poškrábání1-2 páry
Bavlněné tenké plenky
(užitečné, i když není plánováno zavěšení)
9-10 kusů
Plenkové těsné plenky3-4 kusy
Čepice švy ven / tenké čepice1-2 kusy
Teplé pletené ponožky (v zimě)1-2 páry

Samostatná položka o plenkách:

 • Plenky na jedno použití - ne méně než 10-12 na jedno použití denně
 • Pokud plánujete používat gázu - 13-15 gázu denně.

Jak si vybrat velikost oblečení pro novorozence?

Velikost oblečení vyberte podle tabulky v závislosti na výsledcích posledního ultrazvuku. Obvykle:

 • věci velikosti 50-56 se berou, pokud ultrazvuk ukázal dítěti s průměrnou hmotností
 • a 56-62, pokud se očekává velké dítě

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Dětský pokoj

Uspořádání dětského pokoje závisí především na schopnostech každé rodiny - je v bytě samostatný pokoj, nebo plánujete v ložnici přidělit malé místo? Další bod - ať už plánujete spolu spát nebo dáte dítě do oddělené postele?

Bez ohledu na to existují základní věci, které by bylo obtížné udělat bez:

Místo na spaní. Může to být velká postel s kyvadlovým mechanismem, přistýlka pro bezpečný spánek kloubů nebo speciální dětský kokon pro spaní v posteli rodičů. Někteří rodiče dali své dítě do postele bez zámotku, to však není bezpečné, alespoň během prvních 3 měsíců.

Matrace. Mnoho dětských postýlek se s ním již prodává, ale existují modely, kde matrace není k dispozici. Při výběru matrace do postýlky nezapomeňte - musí být dostatečně tuhá, aby byla páteř dítěte správně tvarována. Matky si nejčastěji volí matrace plné kokosových ořechů. Pokud bude souprava mít odnímatelný nepromokavý obal, který lze v případě potřeby prát.

Ložní prádlo a postýlky. Pokud dítě spí samostatně, postarejte se o jeho ložní prádlo předem. Světlé barvy a obrázky mohou dítě rozrušit a zabránit mu ve spánku, takže je lepší zvolit obyčejné sady klidných barev. Boky by neměly být příliš měkké a musí být pevně připevněny ke stranám postýlky. Vyberte si ložní prádlo a boky z přírodních materiálů. Děti do 2 let nepotřebují polštář, protože jejich proporce hlava-tělo se liší od proporcí dospělých.

Místo pro převlékání oblečení a miminko. Existují komody se zásuvkami a vestavěnou převlékací tabulkou, existují samostatné přenosné převlékací stolky, které lze umístit alespoň na postel (pokud se nebojíte, že dítě všechno popíše), na převlékací stolici jsou měkké vložky, které lze použít i na jakékoli jiné plochý povrch.

Deka. Kolo nebo pletená přikrývka. Je vhodné chránit dítě doma a na procházce v teplé sezóně. Lze vyměnit za spacák nebo obálku.

Vodotěsná fólie s elastickým páskem nebo utěrkou. Někdy dochází k nehodám ve formě úniku plen a takový list nebo olejová utěrka šetří situaci - nemusíte umývat a sušit celou postel. V zásadě, pokud používáte jednorázové plenky, můžete je dát pod dítě.

(Klepnutím rozbalte)

Volitelné věci, které výrazně usnadní váš život v prvním měsíci života novorozence:

Kloubový organizér. Jedná se o volitelný nákup, ale pokud máte málo místa, můžete si koupit nebo ušit závěsný organizér s kapsami na vlastní pěst a zavěsit na postel. Tam můžete dát krémy, vatové tyčinky, ubrousky, aspirátor a další maličkosti, aby bylo vše po ruce.

Zvlhčovač - pokud je byt suchý, horký vzduch, použijte zvlhčovač. Sliznice v nose novorozenců je velmi něžná a snadno vyschne. Z tohoto důvodu mohou patogenní bakterie proniknout do těla dítěte.

Mobilní, noční světlo a baldachýn na postýlce. Tyto nákupy rozhodně nejsou nutné, ale přidávají útulnost a pohodlí. Mimochodem, můžete si vyrobit mobil vlastníma rukama, není to vůbec obtížné.

Baby Monitor / Baby Monitor. Nejoblíbenější z nákupů. Pokud však máte velký dům nebo opouštíte město, může vám dětský monitor nebo dětský monitor výrazně usnadnit život.

Co je to hlídač? (Klepnutím rozbalte text).

Baby monitor je malý přijímač, který je nainstalován vedle dětské postýlky. Vysílačka obsažená v soupravě mu umožňuje slyšet, že se dítě probudilo, i když je například v kuchyni. Hlídač je vybaven obrazovkou a kamerou, takže můžete nejen slyšet, ale také vidět, co vaše dítě dělá.

Malý život hack pro ty, kteří potřebují dítě monitor čas od času, ale nechtějí utrácet peníze za to. Budete potřebovat zbytečný smartphone a 10 minut volného času.
Nainstalujte aplikaci Messenger pro oba telefony s možností videohovoru (například skype). Zaregistrujte dva různé účty, bude to trvat 5 minut. Nyní uskutečněte videohovor do svého hlavního telefonu a druhý nechte v blízkosti dětské postýlky, aby byl vidět na obrazovce telefonu. Nezapomeňte vypnout mikrofon na telefonu, který vám zůstane, abyste nevystrašili dítě hlasitým zvukem! Hotovo. Můžete jít o své podnikání, aniž byste se museli obávat, že vám chybí probuzení vašeho dítěte.

Seznam věcí na procházku s novorozencem

Kočárek na procházky. V tom, poprvé, mimochodem, můžete dát novorozence spát v bytě. Kočáry jsou obyčejné a transformátory (někteří výrobci nazývají „2 v 1“ nebo „3 v 1“). U kočárků-transformátorů lze horní část vyměnit - od ležícího k sezení, jak dítě roste. Model „2 v 1“ obvykle znamená kolébku (ležící blok) a pěší blok (sedavý, po dobu 6–18 měsíců), v modelu „3 v 1“ je také kojenecký nosič pro bezpečnou přepravu novorozence v autě. Pokud jste šli do supermarketu autem, můžete z auta odstranit autosedačku a nainstalovat ji na podvozek kočárku..

Matrace pro přepravu, pokud není součástí balení

Kombinézy nebo obálka - zimní nebo pololetní sezóna v závislosti na ročním období

Taška pro mámu (často přichází s kočárkem)

Síť proti hmyzu a pláštěnka na kočárku (často přicházejí s kočárkem)

Ruční spojka (v zimě)

Pokud cestujete autem - autosedačka s možností ležení.

Pokud dáváte přednost kočárku, budete potřebovat

Sam prak

Slingokurtka za nošení dítěte v chladném období.

Seznam položek pro novorozence na koupání

Vana nebo umyvadlo pro koupání. Dokud se pupeční rána nezhojí, doporučuje se dítě koupat v povodí. Existují běžné pánve, stejně jako modely s různými skluzavkami a houpacími sítěmi (vyrobenými z tkaniny a plastu) pro bezpečné koupání dítěte. Po úplném uzdravení pupku můžete dítě vykoupat ve velké vaně.

Ručník s rohovou kapucí, aby nedošlo k podchlazení dítěte, když jej vyjmete z teplé koupele.

Šampon pro kojence, sprchový gel nebo dětské mýdlo.

Měkká houba nebo palčáky.

Vodní teploměr.

Soli a uklidňující byliny (podle doporučení pediatra).

Krmení

Prsa

Kojící podprsenka nebo top

Prsní vložky - zakupte si jedno balení a zjistěte, zda je potřebujete

Lahve na vodu a mléko. Kojící děti nepotřebují vodu, ale pokud je v bytě horký suchý vzduch a není možné jej navlhčit, může být nutné jej dojit. To může být také nutné, pokud dítě má průjem a dehydrataci..

Volitelné nákupy, které výrazně usnadňují život:

Oblečení pro krmení - je vhodné pro mámu

Polštář na krmení - není povinnou položkou, ale zvyšuje pohodlí

Prsní pumpa - pomůže, pokud je příliš mnoho mléka, nebo naopak, pokud potřebujete rozmotat stagnaci nebo vytvořit zásobu mléka

Tašky na skladování mléka - pokud máte v úmyslu odejít

Čaje ke zlepšení laktace - v případě potřeby

Umělý

Smíchejte (poraďte se s pediatrem)

Měřicí lžíce (zpravidla je v balení se směsí)

Lahve na vodu a směs 3-5 kusů

Vsuvky na láhve (s malou dírkou, aby dítě mělo čas uspokojit sací reflex)

Sterilizátor lahví

Ohřívač lahví

Termoska

Mycí kapalina a kartáč na láhev

Dummy

Hygiena novorozence

Plenky (10-15 ks denně)

Bavlněné polštářky

Mokré ubrousky pro děti

Sterilní bavlna

Bavlněné pupeny s omezovači

Prostředky pro zpracování pupku (na doporučení pediatra)

Figurína (pokud ji chcete používat)

Hřeben (volitelný poprvé)

Nůžky na stříhání nehtů nebo nůžky

Sterilní vazelínový olej

Krém s panthenolem z plenkové vyrážky

Dětský zásyp

Lékárnička

Teploměr

Semena Plantex / fenykl pro koliku

Lékař kapátko nebo speciální bradavky

Douche / nosní stříkačka / aspirátor

Antipyretikum povoleno v prvních měsících života (konzultujte se svým pediatrem, když přijde na vaši patronii po nemocnici)

Sterilní bavlna

Sterilní obvaz

Peroxid vodíku

Léčiva pro alergiky

Zelenka (vhodné ve značce)

Hračky

V prvním měsíci života novorozenci spí většinu času. Stále ještě nevidí svět kolem sebe a učí se používat kliky a nohy. Zatím si nemůžete koupit žádné hračky. Po měsíci můžete začít představovat dítě

Chrastítka (je lepší vybrat měkké)

Kde koupit věci pro novorozence?

Řeknu běžnou věc, ale kupuji věci pro děti na důvěryhodných místech. Nejlepší ze všeho - v Rusku, protože veškeré zboží dovážené do Ruska zákonnými dodavateli nebo vyráběné na území země podléhá povinné certifikaci. To znamená, že byly testovány fyzickými a chemickými ukazateli na neškodnost pro kojence.

Při osobní objednávce dětských výrobků ze zahraničí jednáte na vlastní nebezpečí. Soukromé zvyky samozřejmě nepřecházejí u celních orgánů žádné certifikace a často není možné zjistit, zda byly normy dodrženy u výrobce (jedná se především o nákupy na Aliexpress). Existují případy, kdy čínské klobouky nejen malovaly dětské hlavy v černé barvě, ale způsobovaly také vážné choroby.
Totéž platí pro stany v pasáži - není známo, odkud tyto jasné vesty pocházejí.

Závěr

Když sestavujete svůj seznam věcí, přemýšlejte - možná něco lze požádat o dar od blízkých - nakonec bude dítěti s největší pravděpodobností dáno dárky k propuštění. Ať jsou to užitečné a nezbytné věci..

Někdy si můžete vzít něco od přátel a známých, pokud již jejich děti vyrostly. Pokud vám nabízíme kočárek nebo dětskou postýlku v dobrém stavu, možná budete chtít tuto nabídku přijmout a ušetřit rozpočet..

Abychom na nic nezapomněli, doporučujeme tyto užitečné karty stáhnout a vytisknout. V nich si můžete poznamenat vše, co jste si koupili, a pochopit, jaké potřebné věci pro novorozence chybí.

Bonus 1: Dowry

Od ledna 2018 připravil stát příjemné maminky a tatínky s povolením k pobytu v Moskvě - věno pro dítě. Nyní nemusíte být součástí nákupů. Po propuštění z porodnice obdržíte krabici s věnem, kde již existuje mnoho věcí pro děti.

 1. Box 1 ks.
 2. Matrace 1 ks.
 3. 1 x elastický list.
 4. Cyklistická přikrývka 100x118 1 ks.
 5. Třídílná plenka.
 6. Kombinézy demi sezóny 1 kus.
 7. 1 sada ručníků s palčáky.
 8. Krátké jezdce:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 9. Kombinéza s krátkým rukávem:
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 10. Kombinéza:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 11. Tělo s dlouhým rukávem:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 12. Čepice s kravaty:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62–68 1 ks.
 13. Klobouk bez kravat:
  • 6–9 měsíců 1 PC.
 14. Podbradník s vazbami 1 ks.
 15. Palčáky "Scratch" 1 pár
 16. Booties 1 pár
 17. Olejová utěrka 2 ks.
 18. Dummy 1 ks.
 19. Nůžky 1 ks.
 20. Teether 1 ks.
 21. Chrastítko 1 ks.
 22. Láhev 125-150 ml 1 ks.
 23. Sada "Comb + brush" 1 sada
 24. Plenky 1 balení
 25. Brožura 2 ks.
 26. Bavlněná zavinovačka 2 ks.
 27. Transformátorová kombinéza 1 ks.
 28. Vyrážkový krém na plenky 125 ml, 1 ks.
 29. Dětský prášek 100 g 1 ks.
 30. Koupací souprava
 31. Koupelový gel 250 ml 1 ks.
 32. Šampon pro kojence 250 ml 1 ks.
 33. Mokré dětské ubrousky 1 balení.
 34. Dětské bavlněné disky 1 balení.
 35. Bavlněné pupeny s omezovačem 1 balení.
 36. Dětský tělesný teploměr s ukazatelem 1 ks.
 37. Teploměr pro vodu bez rtuti 1 ks.

Ze seznamu lze bezpečně odstranit pouze 44 položek!

Kolik oblečení potřebuje novorozenec

Z tohoto článku se dozvíte:

 • Jaké oblečení bude dítě v nemocnici potřebovat?
 • Jak oblékat novorozence k propuštění
 • Co potřebuje dítě pro každodenní nošení
 • Jak se oblékat novorozence v závislosti na ročním období
 • Jak si vybrat oblečení pro dítě
 • Jak pečovat o dětské oblečení

Narození dítěte je zcela novým stádiem v životě rodičů. Otevírá se to nejen pozitivními emocemi a příjemnými problémy, ale také mnoha otázkami, které se týkají maminek a tatínků. Jednou z nich je, kolik oblečení novorozenec potřebuje. Malé děti rostou velmi rychle, takže byste se měli starat o nákup všeho, co potřebujete předem. V tomto článku budeme podrobně hovořit o tom, co musíte koupit dítě a kolik.

Jak oblékat dítě v nemocnici

Novorozenec bude potřebovat první oblečení již v nemocnici a je lepší začít nakupovat po 25. týdnu těhotenství. Doporučuje se balit do tašek, protože ve většině porodnic je zakázáno brát si cestovní tašky s sebou. Podepište každý svazek jasnou značkou a uveďte, co a kolik obsahuje.

Všechny balíčky musí být předloženy manželovi nebo někomu z blízkých příbuzných. Řekněte jim přesně, co budete muset přinést před a po porodu a co budete potřebovat k propuštění. Matky, nadšené před objevením dítěte, se často snaží získat naprosto vše, co je určeno pro novorozence. Při plánování toho, kolik oblečení novorozenec potřebuje v porodnici, stačí do seznamu zahrnout tyto věci:

 1. Pleny. V nemocnici budete muset vzít jedno balení nejmenších plenek (pro děti do 4 kg). V případě, že se dítě narodí velké, kupte několik, ale větší (do 6 kg). Stačí do dílny vzít jen pár kusů. Zbytek balení je odvezen na oddělení, kde budete až do vybití.
 2. Pulec a kaliko. I když nemáte v úmyslu dítě zavrtat, stále stojí za to vzít si pár plenek s sebou. Lze je použít jako ložní prádlo..
 3. Posuvníky. V doručovací místnosti budete muset vzít dva páry jezdců. Vezměte několik dalších sad do místnosti. Maminky obvykle berou každý den 2 páry. Můžete si koupit na široké gumičce nebo se sponami na ramenou. Je lepší koupit oba modely najednou, abyste mohli lépe porozumět, jaké oblečení je pohodlnější.
 4. Kalhotky pro děti se počítají tak, že se používají jeden za den. Připravte si jednu pro doručovací místnost, čtyři pro pokoj. Toto je minimální částka a kolik kusů si vezmete - rozhodněte se sami.
 5. Bundy na knoflíky. Do nemocnice stačí vzít tři.
 6. "Malí lidé." Toto oblečení je velmi vhodné pro chladné období. Poprvé vám budou stačit dva kusy. Pokud si v mateřské nemocnici vezmete vesty a jezdce, „malí muži“ pro vás nebudou užiteční.
 7. Ponožky. U novorozenců ještě nebyla stanovena termoregulace, takže jejich nohy neustále zmrzou. V porodnici musíte vzít pár párů ponožek: jeden do porodnice, další dva do oddělení.
 8. Klobouky. Vezměte tři do nemocnice. Jeden z nich je užitečný v porodnici, dva na oddělení..
 9. Deka. Při výběru materiálu vezměte v úvahu roční období. Přikrývka by měla být pro dítě dostatečně teplá.
 10. Škrábance Nasadili úchyty novorozence tak, aby se náhodou neublížil.

Co je třeba novorozence propustit

Když přemýšlíte, kolik oblečení novorozenec potřebuje, nezapomeňte zvážit obálku pro dítě. Je vhodné použít pro zavěšení při propuštění z nemocnice. Výrobci nám nabízejí obrovský sortiment těchto přikrývek, lišící se barvou, materiálem, způsobem změny. V zimě může být obálka užitečná jako alternativa k kombinéze..

Další výhodou obálky je, že ji lze snadno použít jako přikrývku. Hustá srst - dobrá na zimní procházky, tenká - na léto. V obchodech najdete široký výběr pletených, kožešinových a fleecových výrobků..

Při nákupu obálky pro novorozence zkontrolujte kvalitu předložených modelů. Měli by mít čisté švy a minimum spojovacích prostředků. Vyberte si barvy jemné, příjemné pro oko: modrá, růžová, pastelová, bílá.

V obchodech najdete obálky, kde je horní část vyrobena ve formě halenky a spodní část má standardní tvar. Model je vhodný v tom, že rukojeti dítěte jsou v něm zdarma. Dále je zde dostatek prostoru pro pohyb nohou.

Kolik oblečení potřebuje novorozenec poprvé?

Kolik a jaké oblečení potřebujete koupit novorozence v létě? Zde je kompletní seznam položek pro každodenní nošení. Je však třeba mít na paměti, že v chladném období (zima, podzim) bude dítě potřebovat teplejší oblečení:

 • Dětská kombinéza. Jedná se o velmi vhodný druh oblečení pro kojence, který si získal velkou oblibu mezi matkami. Tělo nešikanuje, umožňuje dítěti volně pohybovat rukama a nohama a výrazně zjednodušuje pokládání dítěte. V letním období si můžete koupit trička, trička nebo modely s dlouhým rukávem. Vezměte 2-3 kusy každého druhu. Bodysuits, které mají spony ve středu nebo kolem ramen, jsou považovány za pohodlnější..
 • Dětské tílko. Toto oblečení pro děti je známější a většina rodičů to dává přednost. Bavlněné modely dobře absorbují vlhkost a nedráždí pokožku dítěte. Ujistěte se, že na těchto košilích nejsou žádné další prvky: kravaty, knoflíky, knoflíky, protože všechny mohou třít jemnou pokožku dítěte. Kolik vest v létě koupit pro novorozence - rozhodněte se sami. Obvykle stačí dva nebo tři kusy.
 • Posuvníky. Pohodlnější jsou kalhotky na popruzích. Kolik takových šatů novorozeně potřebuje, se rozhodněte sami. Obvykle kupujte minimálně čtyři modely tenkých tkanin a čtyři husté.
 • Kombinézy (kombinézy). Stačí si koupit tři lehké modely a dva teplé kombinézy.
 • Přestože je počasí v létě obvykle velmi horké, novorozenec potřebuje tenké bavlněné ponožky. Stačí si koupit dva nebo tři páry.
 • Kapota. V létě je nutné chránit hlavu dítěte před větrem a slunečním zářením. Obvykle kupujte dva nebo tři modely lehkých tkanin.

Tato sada bude dost pro to, aby se dítě v horkém letním období cítilo pohodlně. Při výběru toho, kolik a jaké oblečení musíte koupit pro novorozence, zvažte pohodlí každého produktu. Nakupujte modely vyrobené z kvalitních materiálů, jako je bavlna a pletené zboží. Je přípustné vybrat si oblečení ze směsi přírodního hedvábí a vlny. Lepší nekupovat od syntetiky. Vyhněte se také syntetickým dekorům, velkým vzorům s hustou podložkou, kapsám. Všechny tyto prvky dělají oblečení vícevrstvým a dítě bude v něm horké..

Pro procházky po ulici si můžete koupit speciální obleky. Při jejich výběru vezměte v úvahu teplotu mimo okno a pocity vašeho dítěte. Pro teplé počasí (od +20 ° C) můžete dát své dítě do oblečení z tenké tkaniny, pro chladnější počasí jsou teplejší.

Na podzim by mělo být vybíráno oblečení pro malé děti s ohledem na počátek chladného počasí. Postupně můžete hledat teplejší soupravy pro domov a ulici. K základní sadě věcí, které budete muset koupit:

 • Teplá kombinéza. Jedná se o teplý oblek, který lze zakoupit pro novorozence počátkem podzimu, kdy je na ulici stále teplé počasí. V takových kombinézách je vhodné nosit vestu nebo kombinézu vyrobenou z lehké textilie.
 • Tenká přikrývka. Když přemýšlíte o tom, kolik oblečení musí novorozenec na podzim koupit, nezapomeňte na takovou standardní věc, jako je přikrývka. Mohou zakrýt dítě při procházkách a doma. Jednoduchý produkt může nahradit transformátorovou obálku nebo teplý oblek. Obvykle je přikrývka vyrobena ze syntetického winterizéru s froté podšívkou. Tyto materiály nejsou příliš teplé, takže jsou ideální pro první polovinu podzimu.
 • Pletený klobouk s kravaty bude nepostradatelný pro podzimní procházky.

Pokud se vaše dítě narodilo na podzim, měli byste si koupit kombinézu ze 62 velikostí. Pokud chcete, aby ho dítě informovalo před koncem podzimu, neváhejte si vzít kombinézu velikosti 68. Pro halenky a jezdce jsou vhodné minimální velikosti (až do 56.).

V zimě už nestačí jedna sada oblečení. Budete potřebovat jak izolované obleky pro chladnou ulici, tak lehké, tenké věci pro pohodlný pobyt doma. Obecně by šatník dítěte narozeného v zimě měl být větší než šatník „letních“ dětí.

Kolik a jaké oblečení potřebujete pro novorozence v zimě:

 • Rukavice jsou velmi oblíbeným typem dětského oblečení pro chladnou zimu. Jsou pohodlně nošeny pod teplým venkovním oblečením i doma. Jsou zvláště důležité pro chladné místnosti. Nebudete se mýlit, pokud si koupíte 6-7 sad najednou pro novorozence. Tři z nich by měly být vyrobeny z tenké tkaniny, zbytek by měl být teplý, flanelový.
 • Dětské kombinézu jsou speciální oblečení pro kojence. Výrobek zcela zakrývá tělo dítěte, upevňuje se zespodu. V obchodech najdete trička, trička i modely s dlouhým rukávem. V zimě je tělo vhodné nosit pod kombinézu nebo kombinézu. Pro novorozence postačí 2-3 kusy s rukávy různých délek.
 • Posuvníky halenky mohou sloužit jako vynikající náhrada za prokluzy. Svetr s nýty ve středu nebo s vůní po straně se považuje za pohodlnější. Kolik sad takových šatů potřebuje novorozenec, rozhodněte se na základě vašeho pohodlí. Můžete si například zakoupit 3 až 4 kluzáky (materiály - zápatí a pletené zboží) a 2 až 3 halenky.
 • Klobouk je nutný jak pro ulici, tak pro dům (po plavání). Výhodnější jsou kapoty na kravatách, protože neklouzají a nenarušují dítě. Stačí jedna pletená čepice.
 • Teplé ponožky z vlny nebo fleece. Obvykle se nosí na skluzech. Nohy dítěte zůstávají vždy teplé. Dva páry těchto ponožek jsou pro vás dost.
 • Pleny. V zimě jsou pleny zapotřebí po celý den i v noci. Ale aby se zabránilo vzniku vyrážky na plenkách na kůži dítěte, musíte je na chvíli odstranit. Můžete také použít různé dětské krémy a prášky pro vyrážky z plenek. Aby nedošlo k záměně s výběrem plen, nejprve si koupte novorozence od několika výrobců. Můžete tedy experimentálně určit, která možnost je lepší.

Když je dítě doma, sledujte teplotu v místnosti. Příliš vysoká může dokonce poškodit zdraví dítěte. Nejlepší volba je +22 ° C. Výše popsaná sada oděvů je navržena speciálně pro tyto podmínky.

Nezapomeňte také na čerstvý vzduch. I v zimě musíte v místnosti provést alespoň jednu ventilaci. Pokud používáte ohřívače, musíte se postarat o dostatečné zvlhčení vzduchu. Za tímto účelem si můžete zakoupit zvlhčovač nebo použít improvizované prostředky: vložte nádobu s vodou nebo přikryjte baterii vlhkým hadříkem.

Kolik a jaké oblečení potřebuje novorozenec pro zimní procházky:

 • Vycházková kombinéza z rouna, která se nosí na skluzu. Nad tím si oblékněte teplé zimní kombinézy nebo obálku. Stačí jedna taková kombinéza.
 • Teplé zimní kombinézy. Tato věc musí být v šatníku každého dítěte. Tloušťku obleku zvolte individuálně v závislosti na tom, kolik stupňů je mimo okno. Například pro teplejší zeměpisné šířky by měla být v ní izolace asi 180-200 g / m2. Pro chladné zimy jsou vhodné ohřívače asi 300 g / m2. Také na zimu si můžete koupit transformátorovou kombinézu.
 • Zimní čepice. Mělo by být teplé a měkké. Je vhodné zvolit produkt vyrobený z přírodního materiálu. Pokud používáte vlněné modely, nosit pletenou čepici dolů.
 • Přikrývka nebo přehoz. Bez ohledu na to, kolik oblečení je, v chladu novorozence je třeba navíc zahřát silnou přikrývkou nebo přikrývkou. Musíte sledovat, kolik stupňů je na ulici. Přikrývka bude potřebná při -20... -25 ° C, stejně jako za silného a nárazového větru.

Je velmi nepohodlné oblékat si svetry a neotevřené halenky. Je lepší zvolit na spojovacích prvcích věci, které lze nosit, aniž by se o malé děťátko staraly. Pletené zboží by mělo být jemně pletené tak, aby prsty nebyly zamotané. Vyvarujte se oblečení s velkým množstvím stuh, kravat a jiných dekorů, protože se mohou dostat do úst dítěte.

Obracíme se na otázku, kolik oblečení novorozenec potřebuje poprvé na jaře. Pro tuto roční dobu nemusíte kupovat mnoho souprav teplého svrchního oblečení, protože dítě vyroste v příští studené sezóně (na podzim)..

Pokud se dítě narodilo na jaře, musíte si koupit nejen věci pro jarní sezónu, ale také začít plánovat, kolik oblečení bude novorozenec potřebovat v létě. Pro děti narozené brzy na jaře budete také potřebovat teplé oblečení pro procházky. Rovněž stojí za zvážení, že v bytech je vytápění vypnuto poměrně brzy a v domě může být nějakou dobu chladno. V tomto případě byste si měli koupit pár sad domácího teplého oblečení.

Tipy pro výběr oblečení pro novorozence

U novorozenců je kůže velmi jemná, citlivá. Proto, aby nedošlo k podráždění pokožky, používejte v oděvu pouze přírodní tkaniny. Například flanel, froté, bavlna, povrch vaření a vzájemné propojení. Pokuste se vybrat prostorné modely, které se do vašeho těla nevejdou..

Oblečení, které přichází do styku s kůží, by nemělo mít vnitřní švy, aby nedošlo k podráždění nebo tření. Ostatní předměty, které se nosí nahoře, lze šít obvyklým způsobem. Je lepší, když jsou všechna vlákna vyrobena z přírodní bavlny.

Při určování toho, kolik a jaké oblečení vaše novorozenec potřebuje, zvažte pohodlí dítěte. Například kalhotky se těsnou elastickou hmotou se rozhodně vyplatí vyloučit. Nejpohodlnější modely se širokou, oslabenou elastickou hmotou.

Nákup dětského oblečení je nutný pouze od důvěryhodných prodejců, jejichž výrobky jsou kvalitní. Pokud nakupujete předměty vyrobené v Číně, ujistěte se, že nemají nepříjemný chemický zápach. Výrobci levného oblečení často nesplňují důležité bezpečnostní normy. Proto přistupujte k otázce výběru produktů s maximální odpovědností.

První oblečení by nemělo být příliš jasné a kontrastní. Takové věci negativně ovlivňují psychiku dítěte, stav jeho kůže a zdraví. Vyzvedněte sady pro novorozence v jemných pastelových barvách.

Pokud se nebojíte jasných barevných věcí, sledujte kvalitu vybrané látky. Při použití barviva nízké kvality ve výrobě může oděv poškodit zdraví dítěte. Špatná barva se navíc téměř okamžitě vypere a produkt vybledne.

Jak pečovat o novorozence

Bez ohledu na to, kolik oblečení si koupíte pro novorozence do jednoho roku, je třeba je umýt co nejčastěji. K tomu použijte speciální dětské výrobky (mýdlo nebo prášky). Mytí věcí pouze v horké vodě (přibližná teplota +90 ° C).

K praní můžete přidat kondicionér. Ujistěte se však, že je navržen speciálně pro dětské oblečení. Tyto výrobky mají bezpečné chemické složení..

Umyté věci je třeba vyžehlit. Vystavení vysokým teplotám zabíjí bakterie v oděvu.

Před položením věcí na dítě odřízněte všechny štítky a papírové štítky. Mohou dráždit a otřít pokožku vašeho dítěte..

Kde koupit oblečení pro novorozence velkoobchod a maloobchod

Vítejte v Happywear! Happywear je nejlepší kombinací ceny, designu a kvality! Světlé, stylové, módní a levné oblečení pro každého!

Střední a malý velkoobchod - naše specializace více než 10 let. Spolupracujeme přímo s výrobci a obcházíme zprostředkovatele, což nám umožňuje stanovit příznivé ceny. V naší osobě získáte spolehlivého partnera pro vaše podnikání. Rozsah je aktualizován každou sezónu, neustále se objevují nové modely. Nabízíme vám výrobky z továren v Rusku, Uzbekistánu, Bělorusku, Turecku a Číně.

Na našem webu najdete kvalitní košile různých modelů, velikostí a barev. Můžeme vám poskytnout nejen skvělé výrobky za nízkou cenu, ale také dobré podmínky, stálý sklad produktů, pozitivní přístup našich zaměstnanců, práci bez přerušení a certifikáty kvality.

Každá věc na našem webu je neocenitelným dílem velkého počtu lidí. Doufáme, že vynikající kvalita, příznivé podmínky a příznivé ceny poslouží jako začátek naší dlouhodobé spolupráce..

První věci pro novorozence: co koupit a jak si vybrat?

Narození dítěte, zejména pokud se jedná o prvorozeného, ​​způsobuje v životě rodiny mnoho změn. Čekání na dítě se objeví, musíte se postarat o věno pro něj - věci, které budou nutné pro propuštění z nemocnice a po ní. Otázka, co koupit pro novorozence, je proto důležitá pro mnoho budoucích rodičů.

Tváří v tvář akvizici věno pro dítě poprvé je snadné se zmást, protože seznam náležitostí se zdá obrovský. Jak se vyhnout chybám při výběru, nenechat si ujít nic důležitého a nekupovat příliš mnoho? Seznam věcí, které dítě potřebuje hned po narození a v prvních měsících života, pomůže s tím vypořádat..

Seznam věcí, které musíte vzít do nemocnice

Několik týdnů před předběžným datem porodu je vhodné připravit sáčky se vším, co matka a dítě během svého pobytu v nemocnici budou potřebovat. Potřeby ženy v porodu jsou tématem pro další diskusi a pro novorozence musíte vzít následující věci:

 • 2 balení plen pro dítě o hmotnosti od 2 do 5 kg;
 • tenké plenky (bavlna) - nejméně 5 ks, flanne pleny - 2-5 ks., jednorázové absorbující vlhkost - 5-10 ks.;
 • 2 tenké a husté čepice (čepice);
 • 2 páry ponožek;
 • ochranné rukavice „škrábance“;
 • 4-5 kombinézy (velikost 56-62) nebo jezdce a vesty;
 • láhev a figurína (v některých nemocnicích jsou zakázány);
 • výrobky pro hygienu dítěte (krém na plenky a vyrážky na plenky, mokré ubrousky, vatové tyčinky a disky, tekuté mýdlo);
 • měkký froté ručník;
 • speciální tupé nůžky pro ořezávání nehtů dítěte;
 • dětská přikrývka, pokud je chladno (není nutné ve všech nemocnicích).

Rovněž stojí za to sbírat věci k propuštění předem - kombinézu, obálku, klobouk. Není nutné brát je s sebou najednou, ve správný okamžik přivede vařený manžel nebo jeden z příbuzných. Přečtěte si více o výběru věcí k propuštění z nemocnice →

Seznam nezbytných věcí a pravidel pro jejich výběr

Po porodu obvykle není dost času na výběr věcí pro dítě, a pokud se o ně nestaráte předem, budete muset tuto záležitost svěřit příbuzným. Výsledkem mohou být nákupy, které nesplňují vkus a požadavky mladé matky.

Abychom se vyhnuli zklamání a abyste si byli jisti, že na dítě doma čeká vše potřebné, je lepší to udělat sami. Nejste si jisti, co koupit pro novorozence? Doporučujeme vám seznámit se se seznamem nejdůležitějších věcí pro dítě a nuancí jejich získání.

Pro spánek

Místo pro novorozence může být jiné. Někteří rodiče dali dítě do postele na noc, ale tato možnost není nejbezpečnější, takže většina z nich stále používá kolébku nebo dětskou postýlku a také kokonové hnízdo.

Kromě toho budete potřebovat dětskou ortopedickou matraci, několik sad povlečení pro dítě, přikrývku (kolo nebo vlna, v závislosti na teplotě v domě). Volitelným, ale užitečným atributem jsou měkké strany na postýlce. Chrání dítě před poraněním z prutů a vytvoří mu příjemnou atmosféru ke spánku..

Noční světlo, nejlépe tlumené nebo s nastavitelným jasem, nebude bolet. Usnadní péči o novorozence v noci, protože nemusíte zapínat horní světlo, abyste krmili dítě nebo vyměnili plenku..

K plavání

Koupání dítěte v prvních měsících jeho života bude vyžadovat určité dovednosti, stejně jako použití zvláštních věcí a kosmetiky. Co koupit pro novorozence pro zjednodušení vodních procedur? Budete potřebovat:

 1. Koupel a matrace na plavání. Můžete si koupit model s vestavěným skluzavkou, na kterém je umístěn novorozenec, ale jak ukazuje praxe, není to vždy pohodlné. Například bude obtížné obrátit dítě na břicho.
 2. Teploměr pro stanovení teploty vody. Jeho přítomnost není nutná, ale žádoucí. Citlivost kůže dospělého a kojence je velmi odlišná. Voda, která se vám zdá být teplá, může pro dítě opařovat, takže je lepší kontrolovat teplotu pomocí přesných metod..
 3. Speciálně pro koupání novorozence. Obal by měl naznačovat, že může být použit od prvních dnů života. Ale ani takový nástroj se nedoporučuje používat častěji 2-3krát týdně, jindy je lepší dítě vykoupat v čisté vodě a přidat do něj odvar z provázku nebo heřmánku.
 4. Měkká dětská houba nebo žínka ve formě rukavice. Tento doplněk ke koupání také není nutný, protože dítě může být nejprve umyto rukama.
 5. Osuška. Materiál by měl být příjemný na dotek a velikost by měla umožnit dítěti, aby se do něj úplně zabalilo.

Někteří rodiče si za účelem úspory peněz nekoupí dětskou koupel, raději koupají své dítě v běžné koupeli. S ohledem na zvýšenou náchylnost novorozence na bakterie a infekce se to však nedoporučuje. I důkladně omytá koupel není pro dítě dostatečně sterilní.

Na procházky

Chůze na čerstvém vzduchu je velmi užitečná a pokud to počasí dovolí, můžete to udělat do jednoho týdne po propuštění z nemocnice, hlavní věcí je oblékat dítě v sezóně. Seznam toho, co musíte koupit novorozence na procházku, závisí na ročním období a preferencích rodičů.

Bez kočárku je samozřejmě nemožné. Model v podobě kolébky je ideální pro dítě. Pokud však chcete, aby byl kočárek univerzální (přeměněn na sedu), je lepší vzít tu, ve které je odnímatelná kolébka. Je vhodné zakoupit model vybavený taškou pro různé potřebné maličkosti, dešťovou pokrývku a moskytiéru.

Matky, které neplánují kojit, budou potřebovat tepelnou nádobu na lahve se směsí. S ním během dlouhé procházky si nemůžete dělat starosti s tím, že dítě bude mít hlad v nesprávný čas.

Ti, kteří mají auto, by se měli starat o autosedačku pro novorozence. Pokud cesta zahrnuje výlet, mělo by být dítě v něm, a nikoli v rukou rodičů. Tím je zajištěna jeho bezpečnost v případě dopravní nehody..

V teplejších měsících se vám hodí prak nebo speciální batoh. Poskytuje dítěti neustálý fyzický kontakt s matkou, zatímco ženské ruce zůstávají volné. Tato možnost je skvělá pro návštěvu obchodu, krátkou procházku nebo domácí práce. Přečtěte si více o výběru a nošení praku →

Pro výživu

Seznam věcí potřebných pro krmení závisí na tom, zda bude dítě kojeno nebo umělé. Co koupit pro novorozence, kterému je podávána směs nebo směs (krmení kojenců a lahví)?

V takovém případě byste měli zakoupit:

 • několik lahví na kojeneckou výživu;
 • směs vhodná pro dítě (i když neplánujete kojit, je lepší tuto směs nekupovat předem, ale po narození dítěte konzultovat pediatra);
 • čištěná balená voda pro děti;
 • vyhřívač a sterilizátor na láhve (tato zařízení usnadňují péči o první dětská jídla, ale bez nich se můžete obejít);
 • kartáč, čistič lahví (lze nahradit běžnou jedlou sody).

Pokud chcete kojit, možná budete potřebovat odsávačku. Některé ženy se bez něj obejdou, ale když se objeví problémy se zdravím matky nebo dítěte, je to nezbytné. V takových situacích vám prsní pumpa umožňuje udržovat laktaci a zabránit stagnaci na hrudi.

Zařízení jsou ruční a elektrické. Volba závisí na frekvenci používání a osobních preferencích. Manuální odsávací čerpadla jsou vhodnější pro periodické čerpání a elektrická čerpadla jsou vhodnější pro pravidelné čerpání (například když dítě nemůže sát samo). Je obtížné předvídat, která možnost je pro vás užitečná předem, takže si můžete prohlédnout několik vhodných modelů a později, v případě potřeby, zakoupit jeden z nich.

Další příslušenství, například:

 • polštář na krmení;
 • pohodlná židle a lavice pod nohama;
 • silikonové chrániče prsou (snižují bolest, když se na bradavkách objeví trhliny);
 • tvarovače bradavek k vyřešení problému jejich nepravidelného tvaru (potřebné, pokud jsou bradavky ploché nebo zasunuté).

Pro pohodlí matek budete také potřebovat 2-3 kojící podprsenky. Měly by být vyrobeny z přírodní tkaniny, bezpečně podepřít hrudník, mít široké popruhy a odnímatelné šálky. Kromě podprsenky byste si měli koupit jednorázové nebo opakovaně použitelné vložky v případě úniku mléka.

oblečení

Co koupit novorozence z oblečení? Když vidíme malé ponožky, čepice, obleky a dokonce i šaty v obchodech, je pro nastávající matky obtížné odolat pokušení. Proto má téměř každé dítě v době narození solidní šatní skříň, z nichž většina nemá ani čas vyzkoušet.

Děti vyrůstají velmi rychle a pokud si nepřejete, aby dítě mělo mnoho nevyžádaných věcí, vyplatí se prokázat umírněnost nákupů. Takže poprvé bude novorozenec potřebovat:

 1. Pletené tělo s dlouhými a krátkými rukávy - 3–4 ks. Upevňují se mezi nohama a některé také vpředu, což je velmi výhodné při výměně plenky. Kromě toho tělo, na rozdíl od tílků, nešikanuje. Pro novorozence je lepší vzít ty, které nejsou rozepnuté, přesně dopředu, protože bude obtížné oblékat dítě přes hlavu..
 2. Teplé a pletené jezdce nebo kalhotky - každý po 5-6. Je vhodné zvolit ne příliš široké, aby nespadaly.
 3. Teplá kombinéza na procházky, pokud se očekává, že dítě bude na konci podzimu, v zimě nebo brzy na jaře.
 4. Ponožky - 5-6 párů.
 5. Pletené čepice - 1-2 ks. a klobouk na procházky (sezónně).
 6. Rukavice „proti poškrábání“ - 2 páry.
 7. Bavlněné kombinézy - 5 ks. Podle recenzí matek je toto oblečení nejpraktičtější a nejvhodnější pro všechny příležitosti. V klouzačkách dítě pohodlně spí, leží na jeho rukou a chodí.
 8. Flannelette a bavlněné pleny - každý 5-6. Pokud plánujete své dítě obklíčit, můžete si vzít víc, abyste se nemuseli každý den umývat.

Toto je minimální sada oblečení pro novorozence. Samozřejmě mohou být zapotřebí elegantní věci, například pokud se rozhodnete pro focení dítěte. Vše záleží na vaší fantazii. Přečtěte si více o nákupu oblečení potřebného pro novorozence →

Hračky

V prvním měsíci života dítě prakticky nepotřebuje hračky, protože jeho vidění ještě není dostatečně zaměřeno. V tuto chvíli můžete použít hudební mobil (rotující kolotoč s postavami) zavěšený nad postýlkou ​​a chrastítka.

Zvuky, které vydávají, by neměly být příliš hlasité nebo drsné. Chrastítka pro novorozence je lepší vzít na světlo, malé - 6-8 cm v průměru. Pro aktivní znalost celého světa je vhodné dát dítěti možnost dotknout se různých materiálů, za tímto účelem je možné zakoupit prsteny z plastů, gumy, dřeva a tkaniny na prstencích.

Prostředky osobní hygieny

Od narození potřebuje dítě čistotu. Co koupit pro novorozence k zajištění správné péče o jemnou pokožku dítěte? Budete potřebovat:

 • plenky nebo plenky vhodné pro hmotnost dítěte;
 • dětské ubrousky;
 • plienkový krém;
 • prášek z vyrážky na pleny;
 • bavlněné kuličky (potřebné k mytí, mytí, zpracování pupku);
 • speciální bavlněné pupeny s omezovačem pro čištění uší;
 • tekuté mýdlo nebo tyčové mýdlo;
 • extrakt z mořské soli, bylin (strunná, měsíček, heřmánek) a borovice pro koupání;
 • hroznový olej, broskev nebo vazelína (pro masáž a zpracování záhybů);
 • prášek a kondicionér pro dětské oblečení, například „Eared Nannies“;
 • tupé nůžky.

Za zmínku také stojí plastová nádoba na malé odpadky. Při umístění vedle přebalovacího stolu bude vhodné složit použité ubrousky a plenky.

Lékárnička

Děti často onemocní, a v případě malátnosti by měla být novorozence okamžitě nápomocna. Kromě toho dítě potřebuje zvláštní péči před hojením pupeční rány. Proto by rodiče měli mít vždy k dispozici dětskou soupravu.

Jaký lék koupit pro novorozence? V lékárničce by měly být: prostředky pro koliku (Espumisan, Plantex atd.), Dětské antipyretikum v sirupu nebo ve formě rektálních čípků (Panadol, Efferolgan), 3% peroxid vodíku s rozprašovačem a roztok zeleného diamantu pro zpracování pupku.

Nebude na místě se bát prostředků na zachování imunity, jako jsou kapky Grippferonu, gelu nebo čípky Viferon. Jsou užitečné pro prevenci infekce dítěte, pokud někdo v rodině onemocní, stejně jako při prvních známkách nachlazení dítěte.

Je důležité mít alergické výrobky u vás doma. V některých případech, například při vývoji Quinckeho edému, mohou zachránit život. Suprastin v ampulkách a tabletách má poměrně rychlý účinek. Je lepší neužívat žádné jiné léky předem a používat k léčbě pouze přípravky doporučené pediatrem.

Kromě léčivých přípravků budete potřebovat plynovou trubici, teploměr (rtuť nebo elektronický), klystýr hrušku, pipetu, aspirátor k odstranění hlenu z nosu, injekční stříkačku bez jehly (je vhodné podávat dětský tekutý lék), sterilní obvaz. V případě, že matka nebo někdo z blízkého kruhu chytí nachlazení, je vhodné ponechat několik obvazů na obličeji v domě, aby se zabránilo infekci dítěte.

Abychom nemuseli trávit spoustu času hledáním léků a dalších nezbytných věcí, můžete si koupit lékárničku pro novorozence v jakékoli lékárně. Ve složení se tyto sady mohou mírně lišit od výše uvedeného seznamu..

jiný

Seznam věcí potřebných pro dítě se blíží. Existuje však několik dalších položek, které mohou rodičům usnadnit život. Pokud je dítě neklidné a špatně usne, pomůže mu dudlík. Ne všichni rodiče učí děti bradavky, ale někdy to dítě potřebuje, aby se uklidnilo rychleji.

Pokud je dítě slabé nebo předčasné, doporučuje se zvolit měkčí, latexové dudlíky. Pro dítě s dobrým sacím reflexem byste měli vzít silikonovou bradavku, protože lépe drží svůj tvar, je odolnější a snadno se o něj pečuje. Musíte také věnovat pozornost ochrannému disku, který je v kontaktu s obličejem dítěte. Neměl by být příliš těžký a měl by mít díry nebo pupínky, které neumožňují, aby se materiál pohodlně usadil na kůži, což způsobuje podráždění.

Dalším volitelným, ale užitečným doplňkem je elektronická dětská váha. Mohou se hodit, pokud je novorozenec bolestivý, lehký nebo nezískává dost..

Obvykle mají takové stupnice chybu 5 g., Některé modely ukazují rozdíl mezi posledním a předchozím měřením. V péči budou zařízení s odnímatelnou miskou pohodlnější.

Ženy, které žijí v soukromém domě nebo velkém bytě, aby neustále sledovaly stav dítěte, budou potřebovat chůvu s rádiem nebo videem. Tato zařízení se skládají ze dvou bloků (jeden je umístěn v blízkosti dítěte, druhý je umístěn u rodiče), v prvním případě je přenášen zvuk a ve druhém - také obraz. Volba konkrétního zařízení závisí na potřebách - požadovaný rozsah, kvalita signálu, další funkce.

Vzhledem k neustálému vzhledu mnoha nových zařízení a předmětů, které zjednodušují péči o dítě, lze seznam toho, co musíte pro novorozence koupit, pokračovat téměř nekonečně. Je na vás, zda si zakoupíte všechny technické inovace nebo zda se omezíte na nezbytné minimum. Hlavní věc je, že vybrané věci jsou vysoce kvalitní a bezpečné..

Autor: Yana Semich,
speciálně pro Mama66.ru

Články O Neplodnosti