Hlavní Bolest

Jak si vybrat dětskou kosmetiku pro novorozence?

Když se dítě narodí, je před vystavením životnímu prostředí bezbranný a slabý. Jeho kůže je jemná a citlivá, je mnohem suchší a tenčí než pokožka dospělého. Novorozenec potřebuje speciální péči. Jak je správně zvolit a jakou kosmetiku by mělo mít dítě od prvních dnů života?

Základní kosmetika

Dětské mýdlo. Používá se v několika případech: k čištění pokožky dítěte a praní oděvů. Pro péči o pokožku je vhodné používat mýdlo ve věku dítěte nejdříve 2–3 měsíce. Může být tekutý nebo běžný. Tekuté mýdlo je obohaceno velkým množstvím změkčovadel (glycerin, oleje) a je vhodné pro každodenní hygienu. Tradiční pevné mýdlo by se nemělo používat více než 1krát týdně. Optimální hladina PH je od 10 do 7. Ideálními složkami produktu jsou: změkčující glycerin, oleje, kyselina boritá a lanolin, včelí živiny (vosk a med), stejně jako protizánětlivé extrakty z měsíčku, dubové kůry, šalvěje, lékárny heřmánku a eukalyptu.

Dětský šampon. Doporučuje se aplikovat nejdříve ve 2-3 týdnech věku. Kůže hlavy dítěte je velmi tenká, může se snadno poškodit. Proto nanášejte šampon hladkým pohybem. Pokuste se zabránit vniknutí produktu na sliznici oka. Nepoužívejte šampon (maximálně 2krát týdně). Pokud má dítě malé množství vlasů a je příliš tenké, umyjte si vlasy speciálními přípravky každých 7-10 dní. Zbytek dní - stačí opláchnout vodou.

Pěna do koupele. Měkká koupací směs. Pediatrům se doporučuje, aby si vybrali produkt na bázi povrchově aktivních látek, protože nevysychá pokožku. Důkladně napěňte a přidejte do vodní lázně. Četnost použití - ne více než 1-2krát týdně. Dobrý účinek poskytuje koupelovou pěnu s výtažkem z levandule. Uklidňuje dítě a zlepšuje jeho spánek..

Dětský olej. Vyživuje a hydratuje pokožku. Může být použit k odstranění vyrážky a masáže plenky. Pomocí tohoto produktu otřete povrch těla a namažte každou záhyb novorozence. Můžete použít hotovou kompozici nebo si ji vyrobit sami - vařit olivový nebo slunečnicový olej.

Dětský krém. Má řešit několik problémů najednou: eliminovat peeling, zmírnit zarudnutí a zánět, zajistit výživu a hydrataci. Na prodej najdete i speciální krém na plenky. Zvládne problém vyrážky z plenek. Při výběru produktu mějte na paměti, že jeho textura by se měla shodovat s typem pokožky dítěte. Například, pokud je mastný, pak lék s hustou texturou nebude fungovat.

Vlhké ubrousky. Potřeboval dezinfikovat a čistit pokožku. Ubrousky lze namočit do oleje, mléka nebo krému. Dalšími složkami jsou výtažky z bylin, které mají protizánětlivé a zvláčňující účinky. Při výběru dávejte pozor na zápach - musí být neutrální.

Prášek. Určeno pro novorozence s mastnou pokožkou. Nemělo by být zneužíváno, jinak vyschne pokožku a způsobí zánět. Vylévá se pod plenu pro boj s vyrážkou. Při výběru produktu věnujte pozornost složení. Seznam žádaných prášků: Rýžový (bramborový) škrob, kukuřičná moučka, zinek, aloe, levandule, heřmánek, minerální mastek.

Ochranná kosmetika

Kromě péče musí být kůže novorozence chráněna před vlivy prostředí. Výrobky, které jsou rozděleny do následujících typů, přijdou na záchranu: opalovací krém, zima a léčení.

Opalovací krém. V létě se k ochraně pokožky používají kosmetika s úrovní ochrany SPF od 15 do 50, založená na přírodních složkách. Doporučuje se použít tyto prostředky několik minut před začátkem procházky..

Zimní. V chladném období silný vítr způsobuje zarudnutí a podráždění jemné dětské pokožky. Tomu lze zabránit krémem na mastném základě - vytváří ochranný film, který působí jako bariéra.

Léčení. Pro rychlé zhojení povrchu rány se doporučuje použít protizánětlivý krém. Obsahuje komponenty, které snižují počet bakterií a zlepšují opravu buněk. Tento nástroj dobře zvládne různé podráždění kůže..

Požadavky na dětskou kosmetiku

Všechny typy dětské kosmetiky podléhají přísným požadavkům:

 • Přírodní složky ve složení. Extrakty a oleje musí být extrahovány z přírodních produktů..
 • Hypoalergenicita. Velké množství vonných látek a chemických sloučenin může u dětí vyvolat alergickou reakci..
 • Nedostatek minerálních olejů ve složení. V přítomnosti těchto složek se na pokožce objeví vodoodpudivý film. Může vytvořit skleníkový efekt..
 • Nedostatek barviv a vůní. Mnohem užitečnější, pokud má produkt neutrální vůni než výrazný, ale syntetický.
 • Nedostatek tekutin obsahujících alkohol. Alkohol nepříznivě ovlivňuje jemnou pokožku dítěte - ještě více zasychá a řídne, což je plné zánětů a zarudnutí.
 • Uvedení úplného složení použitých látek. Řídký seznam složek může znamenat skrytí škodlivých složek použitých k vytvoření produktu..

Při výběru kosmetiky pro kojence se podívejte nejen na popularitu značky, ale i na její složení. Věnujte pozornost dostupnosti certifikátu kvality. Nezapomeňte, že produkt, který je vhodný pro jedno dítě, může u druhého vyvolat alergie. Proto zkuste nový lék nejprve v malé oblasti těla dítěte. Pokud nedochází k žádné kožní reakci, lze produkt použít..

Dětská kosmetika: co si vybrat pro novorozence

Jak se výrobky pro péči o dítě liší od dospělých.

Stal se zázrak: narodilo se dítě! Je tak malý a tak bezbranný. Jeho kůže je měkčí než něžná a na hlavě tenká chomáč vlasů. Mladá matka starosti: jak se starat o novorozence, aby nedošlo k poškození? Jak chránit jeho citlivou pokožku před podrážděním, alergiemi a dermatitidou? Správně vybrané produkty péče pomohou matce úspěšně se starat o dítě a dítě - být zdravý a šťastný.

Před výběrem kosmetiky pro dítě si musíte zapamatovat některé z jeho funkcí. Za prvé, kůže dítěte je mnohem tenčí než kůže dospělého a slabě plní svoji ochrannou funkci. Za druhé jsou mazové žlázy u kojenců nedostatečně rozvinuté, takže termoregulace je špatně prováděna. Zatřetí dochází ke ztrátě vlhkosti v dětské kůži velmi rychle. Začtvrté, v dětské kůži je mnoho buněk, které se mohou účastnit alergických reakcí..

S ohledem na všechny tyto vlastnosti jsme dospěli k závěru: dětská pokožka potřebuje stálou ochranu, čištění a zvlhčení. Při použití speciální dětské kosmetiky můžete dosáhnout odpovídajícího účinku.

Jaký je rozdíl mezi dětskou kosmetikou a kosmetikou pro dospělé??

Dětská kosmetika se vytváří s přihlédnutím k vlastnostem dětské pokožky. Hladina pH v dětské kosmetice, na rozdíl od kosmetiky pro dospělé, je neutrální, nezničuje křehkou ochrannou vrstvu pokožky a nebrání její tvorbě. Komponenty v dětské kosmetice jsou pečlivě vybírány a klinicky testovány na kompatibilitu. Označení „Žádné slzy“ na dětském šamponu nebo pěně znamená, že obsahují jemné složení, díky kterému kosmetika nedráždí sliznici oka. Dodáváme, že takové prostředky jsou skutečnou spásou pro matku neklidného dítěte. Při aktivním pohybu ve vodě si dítě ani nevšimne, jak se do jeho očí dostane šampon nebo pěna.

Složení hygienických produktů nezbytně zahrnuje přírodní složky: rostlinné výtažky (heřmánek, aloe, levandule, pšeničné klíčky), oleje (olivové, bambucké) a vitamíny (A, D, E). Glycerin, který je součástí dětské kosmetiky, je dobrým změkčovadlem a zvlhčovačem. Pokud je na štítku dětského produktu uveden oxid zinečnatý, snižuje produkt aktivitu látek, které podporují zánět a pomáhají hojit rány. Na rozdíl od kosmetiky pro dospělé nemůže být alkohol a alkálie součástí dětské kosmetiky.

Pokud by však děti neměly používat kosmetiku pro dospělé, mohou dospělé dobře používat dětskou kosmetiku. Kromě toho se mladým matkám dokonce doporučuje používat stejnou kosmetiku s dítětem, protože pravděpodobnost podráždění kůže dětskou kosmetikou je snížena na nulu, protože je hypoalergenní a obsahuje nejmenší komponenty testované na bezpečnost.

Sortiment dětské kosmetiky

V dnešní době není dětská kosmetika v počtu položek na skladě daleko za „dospělým“.

Pěnový šampon - speciálně navržený k čištění citlivé dětské pokožky a vlasů od první koupele.

Dětský krém - chrání před škodlivými účinky na životní prostředí: slunce, mráz a vítr.

Dětský olej - ideální pro masáž dítěte a zvlhčení pokožky dítěte, jakož i pro odstranění tzv. „Mléčných krustek“ na hlavě novorozenců.

Plenkový krém - vytváří spolehlivou prodyšnou bariéru.

Prášek - vyrobený z vysoce čištěného přírodního pudrového prášku, rychle absorbuje přebytečnou vlhkost, chrání pokožku dítěte před podrážděním a vyrážkou z plenek.

Mokré ubrousky - velmi vhodné pro čištění pokožky dítěte venku, když není po ruce voda.

Na trhu dětské kosmetiky má maminka místo na procházku: široký výběr a cenové rozpětí umožňují výběr produktů, které jsou pro dítě nejvhodnější. Stojí za to upřednostnit zboží, jehož kvalita je uznávána po celém světě. Například značka JOHNSON´S ® Baby, která byla podle rozsáhlé studie OMI uznána jako oblíbená značka Rusů v roce 2012 v kategorii „Výrobky pro děti“.

Ale bez ohledu na to, co si kosmetická maminka vybrala, hlavní věcí je, že se jim dítě líbí a dokonale mu vyhovuje.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Dětská kosmetika pro novorozence - kterou si vybrat a hodnocení nejlepší, seznam nezbytných

Kůže novorozenců není připravena sama odolat okolním negativním faktorům. Je příliš tenká, suchá, s nedostatečně vyvinutými mazovými žlázami, a proto může způsobit dítěti a rodičům mnoho nepříjemností. Zjišťujeme, zda dětská kosmetika s nimi pomůže vyrovnat se a kterou značku zvolit, aby se zabránilo podráždění a alergickým reakcím.

Definice kosmetiky pro novorozence, nezbytná sada

Kosmetika pro novorozence je nejpřirozenější a nejjemnější přípravky pro péči o pleť označené 0+.

Dobré výrobky by neměly obsahovat:

 • barviva a příchutě;
 • agresivní detergentní základy - je třeba se vyhnout SLS a SLES ve složení, zbavují jemnou pokožku přirozené ochranné bariéry novorozence a jsou suché;
 • živočišné tuky - ucpávají póry;
 • alkohol - overdries pokožku;
 • parabeny - jejich poškození nebylo vědecky prokázáno, ale je lepší chránit dítě a věnovat pozornost výrobkům bez parabenu;
 • minerální a syntetické oleje - mohou to být minerální oleje, deriváty parafinu (parafin) nebo glycerin (vazelína), které také vysušují pokožku a mohou způsobit podráždění;
 • silikony, formaldehydy a další složky škodlivé i pro dospělé.

Označení 0+ nezaručuje, že tyto komponenty nejsou přítomny. Před zakoupením si přečtěte seznam přísad..

Bezpečné prostředky vhodné pro novorozence lze rozpoznat kombinací označení 0+ a:

 • BDIH - kosmetika bez živočišných produktů, bez GMO, agresivních vůní a barviv (například Weleda);
 • ECOCERT - neobsahuje minerální oleje, konzervační látky, syntetické vonné látky, barviva a další nebezpečné složky (SODASAN);
 • ICEA - kosmetika z ekologických surovin (Baby Anthyllis);
 • COSMOS ORGANIC - nejméně 95% biologicky čistých složek, COSMOS NATURAL - výrobky sestávající z organických složek o 20% (Little Siberica).

Seznam odrůd a druhů pro kojence ihned po narození

Seznam kosmetiky, kterou děti potřebují od prvních dnů života, je relativně malý. Jeho hlavní funkce spočívají v čištění, zjemnění a ochraně pokožky..

Pro ranní ošetření

Pro ranní péči o novorozence jsou užitečné výživné krémy a oleje. Obnoví ochranné funkce pokožky, zmírní podráždění v záhybech a vyrážku plenky po spánku ve vlhkém lůžku nebo pleně.

Dětský krém

Produkt pro novorozence by měl být lehký, absorbovat rychle a nezanechávat mastné stopy.

Produkt založený na přírodních složkách může také vyvolat alergickou reakci. Vyzkoušejte produkt nejprve na sobě a poté na malé ploše pokožky dítěte.

Dětský olej

Při výběru speciálního dětského oleje je lepší dávat pozor na zeleninu. Například oliva zjemní pokožku a zmírní peeling. Olej z piniových oříšků aktivně hydratuje, zklidňuje zarudnutí a zmírní svědění. Složení přípravku by mělo být krátké a jednoduché a doba použitelnosti by měla být omezena na jeden rok..

Denní péče

Vlhké ubrousky

Pokud není přístup k horké tekoucí vodě, jsou potřeba mokré ubrousky. Pomohou rychle očistit pokožku, a pokud je látka nasycená krémem, zjemní ji, ale nenahradí plnou koupel.

Při výběru produktu matky často věnují pozornost aroma a balení, nikoli složení a marně. Výrobci ubrousků více než jiní hřeší s použitím alkoholu, zejména u antibakteriálních látek.

Plenkový krém nebo prášek

Výrobky mají jeden princip účinku - vysušují pokožku a zabraňují šlehání. Plenky jako Pampers Premium Care to dělají samy a nevyžadují použití dodatečných finančních prostředků, u jiných značek se lahve mohou hodit..

Pokud je kůže novorozence velmi suchá, je lepší zastavit volbu krémem nebo krémem. Kromě sušicích složek mají také pečující oleje. Prášek je však vhodný pouze pro majitele mastné nebo příliš mokré pokožky. Jiné typy vyschnou ještě více a způsobí podráždění..

Složky dobrého prášku by měly být známé a jednoduché: škrob, mastek, zinek, výtažek z heřmánku nebo levandule.

Na procházky

Na procházkách potřebuje pokožka dítěte intenzivní ochranu, zejména pokud se dítě narodilo v zimě nebo v létě.

Chladné léky

Krémy na obličej a ruce, balzámy na rty, které slibují ochranu pokožky dítěte před nízkými teplotami, obvykle mastnou a hustou. Zůstávají na povrchu nejtenčím filmem a zabraňují omrzlinám a praskání. Aplikujte je na otevřené části těla bezprostředně před vyjetím.

V interiéru se tyto produkty nejlépe umývají, aby pokožka mohla dýchat..

Výrobky na opalování

Kůže dítěte snadno hoří na slunci, proto je třeba při procházkách v teplém období používat výrobky s vysokým stupněm ochrany SPF. Aplikují se na kůži dítěte 15-20 minut před uvolněním. Musí to být výrobky určené speciálně pro novorozence - dospělé opalovací krémy obsahují aktivní vůně a jsou suché.

K plavání

Tělové mléko

Tělové mléko - produkt v dětské kosmetické tašce je volitelný. Je vhodný pro děti s velmi suchou pokožkou a peelingem. Při aplikaci ihned po koupeli se mléko okamžitě vstřebává a poskytne další hydrataci a péči.

Šampony a gely

Výrobky se používají přibližně jednou týdně k očištění a obnovení hydrolipidické rovnováhy pokožky. Je také třeba věnovat pozornost bylinným extraktům v seznamu složek. Výrobci často přidávají šampony a gely pro kojence s rostlinami s různými účinky: zklidňující, hojivé, protizánětlivé. Takže produkty s levandulí pomohou usnout rychleji as heřmánkem - odstraní zarudnutí a podráždění.

Nakupujte výrobky bez zápachu nebo s jemnou nenápadnou vůní. Tvrdé parfémy mohou připravit dítě o spánek.

Hodnocení dobrých výrobních firem

Eared Nannies

Značka vyrábí mnoho levných produktů pro děti: mýdlo, krémy, šampony. Tuto kosmetiku však musíte používat pro kojence opatrně - světlé lahve obsahují parabeny, konzervační látky a agresivní čisticí prostředky. V sortimentu výrobce nejsou žádné zcela bezpečné výrobky.

Johnsonovo dítě

V řadě jedné z nejoblíbenějších značek kosmetiky pro děti si zaslouží pozornost také všechny výrobky. Johnsonův dětský šampon obsahuje SLS, konzervační pěnu od hlavy až k patám a mléčné hříchy Gentle Care s povrchově aktivními látkami. Nejbezpečnějším prostředkem výrobce je olej s heřmánkem, ve složení nejsou žádné škodlivé složky.

Pokud se přesto rozhodnete pro tuto relativně rozpočtovou značku, zakupte si produkty z řady Natural. Výrobky jsou zde ekologičtější, poznáte je podle bílých lahví se zeleným uzávěrem.

"Moje sluníčko"

Značka s roztomilým názvem při výrobě výrobků pro péči o dítě používá agresivní povrchově aktivní látky. Fondy je lepší koupit pro starší děti - mohou vyschnout kůži kojenců, způsobit podráždění a loupání.

Bubchen

Výrobce má speciální kosmetiku pro kojence „Z prvních dnů“. Téměř všechny výrobky v něm obsažené mají dobré složení, produkty jsou hypoalergenní. Neváhejte koupit gel na mytí a koupání, mléko na pokožku a krém pod plenku. Z minus značky - poměrně vysoká cena za výrobky.

Sanosan

Sanosan vyrábí výrobky pro kojence výhradně na bázi rostlinných olejů, bez minerálů. Výrobky často obsahují panthenol, mohou být použity k ekzému, diatéze a jiným kožním lézím. Nejbezpečnější produkty Sanosan - dětské mýdlo a tělový olej.

Část kosmetiky v sestavě obsahuje podmíněně škodlivé parabeny. Mysli si, než si ji koupíš.

Malá sibírka

Linka pro kojence od Natura Siberica neobsahuje chemii a má evropský certifikát COSMOS Organic. Kromě toho jsou prostředky výrobce relativně rozpočtové - od 180 do 400 rublů. Pro novorozence má značka koupací pěnu, plienkový krém, olej a tělové mléko.

Weleda

Výrobky značky jsou přírodní, mají několik certifikátů kvality, ale jsou dražší než všechny prezentované produkty. Pro jednu láhev bude muset rozložit v rozmezí 1000-1200 rublů. Pokud váš rozpočet není omezen, vyberte dětskou sérii s měsíčkem - je zde šampon, gel, ochranný krém a mléko.

Video

Video o kosmetických a hygienických výrobcích pro péči o dítě.

zjištění

Výběr kosmetiky pro novorozence je poměrně široký, ale většina matek bude muset většinu prostředků použít na vlastní nebezpečí a riziko. Některé ze složek těchto produktů nejsou vhodné pro kojence - tyto složky pouze kazí pokožku a nestarají se o ni. Před nákupem si pečlivě přečtěte složení, zkontrolujte dostupnost certifikátů a před použitím vyzkoušejte prostředky. To je jediný způsob, jak snížit riziko alergií a podráždění a najít tu správnou kosmetiku pro vaše dítě..

Sledujte denní sbírky nejlepší kosmetiky

Základní kosmetika pro novorozence

Dobrý den, milí čtenáři! Nedávno jsem v dětském obchodě slyšel rozhovor mezi dvěma matkami. Diskutovali o tématu kosmetiky pro novorozence. Znáš nejúžasnější věc? Oba byli nakloněni závěru, že děti by neměly být ničím rozmazány a pouze umývány vodou..

Rozhodl jsem se toto téma prostudovat a říci vám, co můžete použít k péči o malé děti..

Potřeba aplikace

Podle recenzí rodičů jsem identifikoval dva názory. Někteří říkají, že není třeba vůbec umýt arašídy. Proč? Dítě se nikde neznečistí. Potřásl jsem to, tak to jen umyjte trochou vody. Večer se koupe bez pěny, maximální odvar všech bylin. Řeknu vám tajemství, někteří až do 3 let, takže se vykoupejte! Je to správně?

Existuje jiná pozice. Používejte mýdlo a šampony, které potřebujete. Přestože dítě není špinavé, hrozně se potí. S plnou odpovědností mohu říci, že je to pravda. Obzvláště v záhybech: pod krkem, na ohybech loktů. Cívky se také hromadí v dlaních. Koneckonců, děti do 3 měsíců věku mají fyziologický tón, jsou v častém stresu. Paže a nohy jsou ohnuté. A jak je mávají? Říkají, že dospělý by takovou aktivitu nevydržel. Takže si představte, jak chudí se potí.

Tak co dělat? Volba je samozřejmě na vás. Ale zlatý průměr je kde. Je nutné se vykoupat pomocí speciálních prostředků. Musíte se rozmazat krémy. Je však třeba dodržovat 2 pravidla:

Pěnové koupele ne více než 2krát týdně. Ochranná vrstva se častěji omývá. Tentokrát. A dvě, ty strie se mohou objevit. Když jsou sexuální rty u dívek roztaveny. Mimochodem, podobná diagnóza je také u chlapců.

Mejte po ruce správné kosmetické značky.

Pokud je s odstavcem jedna vše jasné, pak s druhým musíte přijít na to. Zde budeme pokračovat!

Co musíte mít po ruce?

Při vstupu do dětského obchodu uvidíte více než jednu poličku s kosmetikou pro děti. Výrobci skutečně skvěle pracují na vytváření nových produktů. Potřebujete koupit všechno? Co přesně byste měli mít ve svém arzenálu? Studoval jsem recenze svých rodičů a sestavil seznam nezbytných věcí. Podívejte se, co se stalo:

První dva body jsou v zásadě často spojeny. Tekuté mýdlo může umýt hlavu a tělo. Existují však také specializované produkty. Proto budu mluvit o každém zvlášť. Co hledat?

Co je pro vás v tomto produktu důležité? Chcete, samozřejmě, kromě přirozenosti, aby mýdlo nevysušilo pokožku? Když se dítě narodí, blíže k měsíci (pro někoho dříve, kdo později), jeho kůže se začne hroutit a odloupnout. Zdá se, že existuje silný peeling. Dívali jste se na toto dítě? Co dělali? Vzpomínám si na rozmazání po koupeli s olejem. Časem prošel. Netrvalo dlouho.

Takže v této situaci se snažíte omezit používání sušicích látek pro péči. Abych byl upřímný, mnoho lidí nedoporučuje používat mýdlové doplňky po dobu 3 až 3 měsíců. Pokud ho používáte, pak se rozhodněte pro tekutinu. Proč? Existuje více změkčovadel. Tady je to, co by mělo být v mýdle:

Rostlinné poplatky. Tohle je heřmánek, šalvěj, série.

Někteří chtějí, aby zde byly včelí produkty přidány jako výživné. Ale doporučuji být opatrný s těmito komponenty. Pamatujte, že med je alergický produkt. Většina dětských lékařů jej doporučuje používat blíž než dva roky. Je to možné dříve, ale pozor na reakci dítěte.

Šampon

Rozhodně bez slz. Dnes jich je většina. Ale než uvěříte na balení, vyzkoušejte sami sebe. Moje dcera se stále nelíbí, když se jí pěna dostane do očí, bez ohledu na to, bez slz. Jen nepříjemné.

Přestože je vlasová linie dítěte stále zanedbatelná, na pokožce hlavy se hromadí maz a tuk. Dítě se potí. Pak se vše promění v krusty, které se obtížně zbaví. Proto je bezpodmínečně nutné prát, ale bez fanatismu. Stačí jednou týdně. Kdy začít? Blíže k měsíci.

Mohu říci, že koupání mýdlem a šamponem začalo za 3,5 týdne. Používali častěji než ostatní tekutý univerzální lék „Eared Nannies“. Neviděl jsem nic špatného. Odvar z řetězce byl vařen jednou nebo dvakrát týdně, přidán do vody. Nejdůležitější je zde to přehánět. Pamatujte, že vše je v moderování dobré.

Máslo

Proč je to nutné? Změkčit a vyživovat. A také k udržení vodní rovnováhy, což je velmi důležité pro drobky. Po koupeli jen dejte dítěti masáž. Děti milují jemný dotyk mámy a před spaním je taková manipulace pohodlně uklidňující.

A řeknu vám tajemství, ráno můžete ráno otřít vrásky v tříslech olejem. To je místo praní. Ale použití této metody je lepší blíže k roku. Pediatr nám proto poradil, abychom se vyhnuli výskytu nebezpečných strií.

Dětský krém

A bez tohoto atributu nelze. Kdekoli to používají! Pod plenkou, během masáže, aby se snížila vyrážka plenky.

Někdo preferuje univerzální děti. A navíc jsem měl Bepantena. Uzdravuje zjevnou vyrážku z plenek. Bohužel, bez ohledu na to, jak tvrdě to zkusíte, tomu v tak mladém věku nelze zabránit. Kojenecká pokožka je příliš měkká a snadno podrážděná. Proto vyměňujte pleny častěji, a ještě lépe, uspořádejte vzduchové lázně pro malé hýždě. To je nejlepší prevence vzniku vyrážky..

Vlhké ubrousky

Taková nezbytná věc! Zde byste se samozřejmě neměli z žádného důvodu nechat unést a otřít. Pokupale, a neexistuje způsob, jak se umýt, využít. Ale nejdřív držte v ruce, v teple. Víte, v prodeji jsou i speciální ohřívače ručníků.

Proč se nemůžete uchýlit k této metodě často? Žádné rozrušení, tření a dobré. Nejprve nečistěte úplně. Za druhé, existují různé vůně. Věnujte tomu pozornost. Vyberte si produkt s neutrální vůní. A samozřejmě zatřetí, v drobky se mohou zdát chladné nebo spíše nepříjemné. Proto ponechte tuto možnost, abyste vynutili vyšší moc. Například na silnici. A věřte mi, že se může stát cokoli.

Prášek

V porodnici jsme byli upozorněni, že když se objeví vyrážka na plenkách, je nutné mít doma přírodní mastek s obsahem zinku. Někteří věří, že to lze použít i pod plenky. Upřímně, použili jsme to. Ale znovu, ne pokaždé, střídavě se smetanou. A podívejte se, nezmažou pohlavní orgány dětí. Pouze kolem. To je taková věc, která může způsobit ucpání a zhroucení. Po použití dobře opláchněte teplou vodou..

Zde je uvedeno, co by mělo být zahrnuto:

Extrakt z heřmánku, aloe a dalších bylin.

Dobré složení, že? Zkontrolujte, zda není uvedena žádná chemie. Existuje několik dalších ukazatelů, na které byste se měli při nákupu soustředit.

Co hledat?

Chcete-li jít do dětského obchodu, musíte být skutečný diagnostik. Stojí to za to přeplatit za vysoce kvalitní kosmetiku? Všiml jsem si, že i levné varianty mohou splňovat tyto požadavky:

Skladovatelnost. Všechno, co je uloženo déle než rok, je lepší vzít. Přírodní produkt nemůže vydržet dlouho. Ano, nebude to znečišťovat jako jídlo, ale nepřinese to výhody.

Bezpečné složení. Příliš málo složek naznačuje, že výrobce něco ukryl a nechce otevřít úplný seznam zahrnutých látek.

Nedostatek toxinů a chemie.

Mělo by existovat označení „0+“. Obecně se na to vždy podívejte. To platí nejen pro kosmetiku. Pamatujte, že pro novorozence používají nejbezpečnější komponenty, které jsou pro ně vhodné. Nesnažte se je otřít prvními krémy, na které narazíte, rozhodně nejsou dobré.

Žádný alkohol. Upřímně řečeno, byl jsem šokován tím, že může být obsažen v dětských produktech. Přečtěte si pečlivě štítky.

Hypoalergenicita. A takové označení by mělo stát na vybrané zkumavce. V žádném případě byste ji poprvé neměli velkoryse používat k zamýšlenému účelu. Vezměte trochu a podívejte se na reakci arašídů.

Udržujte svůj kurz bezpečnosti. Vezměte zboží podle věku. Také věnujte pozornost značkám, které vyrábějí kosmetické výrobky pro děti.

Firmy

Už jsem napsal, že jsem použil Eared Nanny. Čisticí prostředky se mi líbily. Z oleje zůstal nepříjemný dojem. Otřete je dětské záhyby nepříjemné. Je strašně tlustý a neabsorbován..

Kromě toho tam byl Bubchen šampon. Jedná se o skvělou německou a ne opravdu levnou kosmetiku. Šampony menší než 200 rublů nejsou při prodeji vidět. Ale náklady jsou docela ekonomické. Barva a vůně jsou neutrální, dobře pěněné. Bubchen zanechal jen dobré dojmy.

Nebudete se však řídit názorem konkrétní osoby. Navíc, jeden měl rád, nemusí být vhodný pro jiného. Proto jsem pro vás udělal malé hodnocení na základě recenzí většiny matek. Podívejte se, co rodiče dávají přednost:

Domácí značky. Přidělené je v jednom řádku, protože složení je zde téměř stejné. Nebyly identifikovány žádné nebezpečné látky, kvalita je celkem přijatelná. Ale „Eared Nanny“ a „Our Mom“ zůstávají populárnější než ostatní v seznamu domácích značek. Nevím, jak se máte, ale tady máme nejprodávanější značky.

Johnsons dítě. Přestože je tato značka zdaleka neorganická, výrobce nezneužívá vysoký obsah chemie. A je to docela kupitelná značka.

"Bubchen." Pevné lichotky k německé kvalitě. Ale cena někdy selže.

"Sanosan". Značka Sanosan je prezentována bez umělých a zpracovaných olejů. Existuje však malý obsah parabenů.

"Weleda." Obsah pěti bodů. Proto, pokud to rozpočet dovolí, zvolte Veleda.

Kromě těchto populárních výrobců jsou často požadovány i Chico a Mustela. Také dobrá volba, i když ne tak slavná jako ta popsaná výše. O tom, kterou společnost koupit prostředky, se rozhodnete. Jediné, co řeknu, je, že všechny sady jsou žádoucí ve stejné sérii. Věří se, že je to lepší pro dětskou pokožku.

A přesto, když si koupíte, řídit se ekoznačkami. Co je to?

Ekologické označování

Myslím, že není nutné dlouho vysvětlovat. Ano, jedná se o certifikované výrobky nejvyšší kvality, kde je chemie zakázána. Alespoň nejagresivnější. Zde jsou požadované odznaky:

Ecocert. Nejúžasnější znamení. Ale za cenu takového zboží bude stát více než ostatní. Neexistují však žádné petrochemikálie, silikony, barviva a podobně škodlivé.

ICEA Dobré znamení, doprovází pouze přírodní kosmetiku.

Bdih. Bez silikonů a barviv. Je skvělé, že se zde na rozdíl od jiných společností neprovádějí testy na zvířatech.

PŘÍRODA Tento znak se mi líbil více než ostatní, existují 3 úrovně kvality. První „přírodní kosmetika“. Požadavky jsou menší než ostatní. Obsah přírodního produktu nejvýše 70%. Druhý krok „přírodní s organickými složkami“ obsahuje nejméně 70% přírodních látek. Třetí fáze je „organická“ nejméně 95%. Jedná se o nejvyšší stupeň kvality..

Kosmos. Pokud máte Organic, jedná se o nejlepší označení, protože existuje alespoň 95% přírodního produktu. S nápisem Natural je tento obsah pouze asi 20%. Vidíš rozdíl? Nemíchat!

Doufám, že vám tyto tipy pomohou správně vybrat. Hledejte pouze kvalitní výrobky a používejte je správně.

A teď budu mít zájem vědět, jaké máte zkušenosti s používáním takového příslušenství pro dětskou pokožku? Co se ti líbilo? Byly nějaké zklamání? Jaké jsou vaše oblíbené značky? Jak se rozhodujete? Čekání na komentáře! A vyzývám vás, abyste se stali předplatiteli blogu. Až do! Dokud se znovu nepotkáme.

Články O Neplodnosti