Hlavní Testy

Necitlivost v těhotenství

Podle statistik se ruce během těhotenství znecitliví téměř u každé druhé ženy. Navíc se všechny nepříjemné pocity projevují různými způsoby. V některých případech dochází ke snížení citlivosti pouze v jedné ruce, v jiných - okamžitě v obou. Pohodlí v končetinách lze pozorovat pouze v určitých hodinách (například v noci během spánku) nebo po celý den. A existuje mnoho důvodů. Ale nepropadejte okamžitě panice. Ve většině případů je necitlivost rukou během těhotenství fyziologická a dočasná..

Hlavní důvody

Když mluvíme o tom, proč se ruce otěhotní během těhotenství, je třeba okamžitě poznamenat, že takový jev v 90% případů nepředstavuje žádné nebezpečí pro zdraví budoucí matky a jejího dítěte. Nezapomeňte však, že existuje dalších 10% a tyto případy vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Proto, aby se předešlo komplikacím, je vhodné hrát na bezpečí a nahlásit své pocity gynekologovi. Po vyšetření lékař doporučí vyšetření, které pomůže přesně určit příčiny znecitlivění. Pokud situace nevyžaduje zvláštní zacházení, odborník vám řekne, jak se chovat a jaká opatření by měla být přijata ke snížení pravděpodobnosti nepříjemných pocitů.

Nejčastěji dochází ke znecitlivění horních končetin během těhotenství na pozadí sevření nebo stlačení nervů.

Faktory, které tento jev vyvolávají, je však mnoho a mezi ně patří:

Otok. Nejčastějším důvodem, proč se těhotné ženy otupí. Neohrožuje nenarozenou matku ani plod. Během těhotenství se zvyšuje zatížení ledvin. Nemají čas na plnění svých funkcí, v důsledku čehož se tekutina, která by měla být normálně vylučována z těla, začíná hromadit v tkáních, čímž vyvíjí tlak na nervové zakončení a krevní cévy. Výsledkem je narušení přísunu krve končetinám a výskyt pocitu znecitlivění. Kromě toho lze zaznamenat snížení citlivosti jak v rukou, prstech, tak v celé paži - od ramene k falangám..

Nedostatek vitamínů a minerálů v těle. Jak ukazuje praxe, u mnoha těhotných žen je pravá nebo levá ruka necitlivá na pozadí nedostatku vitamínů A a skupiny B, jakož i vápníku, železa a hořčíku. Nedostatek těchto látek vede k narušení citlivosti končetin. K vyřešení tohoto problému je nutné změnit stravu, včetně jídla bohatého na chybějící mikro a makro prvky..

Syndrom tunelu. Vyvíjí se jako výsledek komprese středního nervu mezi šlachy a kosti zápěstí. Tento stav je považován za profesionální chorobu, protože ve většině případů je pozorován pianisty, masérem, počítačovými techniky atd. Navíc jsou prsty většinou necitlivé - indexové, střední. K dispozici je také syndrom brnění, pocit pálení, bolestivost, někdy otok. Během těhotenství je jeho vliv ovlivňován hlavně pracovní rukou. Po narození všechny nepříjemné příznaky vymizí samy o sobě, aniž by vyžadovaly lékařský zásah.

Proč vaše ruce během těhotenství znecitliví a co s tím dělat?

Ruce se během těhotenství otupí u mnoha žen, ale to se projevuje různými způsoby. V některých je pouze pravá ruka necitlivá, v jiných - obojí. Některé mají znecitlivěné ruce během těhotenství v noci, jiné kdykoli během dne.

Nosit dítě není jen štěstí, ale také velká odpovědnost. Tělo, které vytváří podmínky pro úspěšný vývoj plodu, prožívá stres a zvýšený stres způsobený hormonálními změnami, které ovlivňují fungování všech systémů a orgánů. Toto období je doprovázeno mnoha nepříjemnými projevy, včetně znecitlivění rukou nebo nohou.

Příčiny znecitlivění rukou

Během těhotenství se může z mnoha důvodů objevit necitlivost rukou a každá žena má jiné. Všechny orgány a systémy během těhotenství pracují se zátěží. Z tohoto důvodu se mohou stávající chronická onemocnění, včetně neurologických, zhoršovat.

Proč moje ruce během těhotenství znecitliví? Je to nebezpečné pro dítě vyvíjející se v lůně? Co dělat s necitlivostí? Tyto a další otázky vyvstávají u každé těhotné ženy, která se setkala s takovým nepříjemným příznakem..

Ve většině případů necitlivost končetin během těhotenství nepředstavuje ohrožení zdraví matky a rostoucího embrya, ale existují výjimky. Proto je důležité určit příčinu znecitlivění a v případě potřeby přijmout včasná opatření k jeho odstranění..

Proto musí těhotná žena nejprve kontaktovat svého gynekologa. Pokud je podezření na nemoc, bude předán odborník s úzkým profilem, aby provedl přesnou diagnózu a předepsal léčbu. Pokud situace nevyžaduje zásah, lékař doporučí, jak se chovat, aby se snížila pravděpodobnost opakování nepohodlí.

Hlavní příčinou znecitlivění nohou a paží je stlačení nebo stlačení nervu. Faktory, které způsobují zhoršený průchod impulsů nervovými vlákny, je však mnoho.

Časté příčiny znecitlivění během těhotenství:

 • Otok. Nejpravděpodobnější příčina, ne hrozba pro nastávající matku a plod. Zatížení ledvin během těhotenství se zvyšuje. Tekutina začíná netrpět ve tkáních a vytváří tlak na nervové zakončení a krevní cévy. Výsledkem je narušení krevního oběhu v končetinách a jejich znecitlivění. Oteklé a necitlivé ruce během těhotenství také kvůli zvýšené produkci progesteronu.
 • Nerovnováha minerálů a vitamínů v těle. Ruce a nohy se během těhotenství často znecitliví kvůli nedostatku vitamínů A a skupiny B. Nedostatek hořčíku, draslíku, železa, vápníku vede ke zhoršení citlivosti končetin, záchvatů a bolesti. Zahrnutí do nabídky potravin bohatých na chybějící stopové prvky a vitamíny pomáhá tento problém vyřešit..
 • Syndrom tunelu je komplex klinických projevů, ke kterým dochází na pozadí komprese středního nervu mezi šlachy a kostmi zápěstí, což vede k otupěním rukou a prstů během těhotenství. Tento typ neuropatie je považován za profesionální onemocnění počítačových vědců, houslistů, klavíristů a všech, jejichž práce je spojena s neustálým napětím rukou. Střední nerv inervuje palec, index, prostřední a částečně prstencové prsty. Během těhotenství může být znecitlivění těchto prstů, obvykle pracovní ruky, doprovázeno pocitem brnění, pálením, bolestivostí a / nebo otokem. Téměř vždy tyto příznaky vymizí samy o sobě nějaký čas po porodu..
 • Osteochondróza děložního nebo děložního hrdla. Pravděpodobnost necitlivosti rukou způsobená patologickými změnami obratlů a meziobratlových plotének je velmi vysoká. Dnes mají každé 2 obyvatele planety osteochondrózu. Těhotenství zpravidla zhoršuje situaci a vyvolává exacerbaci. Osteochondrosis je charakterizována necitlivostí malého prstu a prstenu ruky od špetky.
 • Meziobratlová kýla. Mechanismus znecitlivění rukou je stejný, tj. Nervová komprese.
 • Artróza obratlů krční páteře. Zánětlivé a degenerativní procesy obratlových struktur často vedou k narušení nervového vedení, v důsledku čehož mohou být jak paže, tak i nohy znecitlivěny.
 • Endokrinní choroby. U diabetes mellitus je znecitlivění končetin způsobeno obtížemi v průtoku krve do postižených cév.
 • Raynaudův syndrom je sekundární stav, který se vyvíjí na pozadí základního systémového onemocnění, například vaskulitidy nebo sklerodermie. To nijak nesouvisí s těhotenstvím, i když má-li žena takový syndrom, pravděpodobně se projeví během období porodu dítěte. Je charakterizována poruchou arteriální cirkulace končetin v důsledku vazospasmu. Špičky prstů a nohou náhle zmizí, zchladnou, kůže najednou zbledne. Pak je tu bolest, pálení, prasknutí. Útok končí obnovením krevního oběhu, zatímco kůže zčervená, objeví se pocit tepla.
 • Nošení zřetězeného oblečení. Úzké manžety nebo rukávy vedou ke zúžení svalů a nervů, a to ještě více, pokud ruce bobtnají.
 • Rukojeti tašky nosí na rameni mohou stlačit nerv, což způsobuje nepříjemné, dlouhodobé pocity znecitlivění v ruce..

Predispozicí:

 1. Osteoporóza.
 2. Ostrý přírůstek hmotnosti.
 3. Snížená motorická aktivita.
 4. Exacerbace chronických, často kardiovaskulárních a neurologických chorob.
 5. Přetížení svalů ramenního pletence.
 6. Dědičná predispozice.
 7. Fyzické nebo nervové vyčerpání.
 8. Těžký stres.
 9. Metabolické onemocnění.
 10. Anémie s nedostatkem železa.

Pravomocní lidé mají nejčastěji otupělou pravou ruku během těhotenství, protože vykonávají většinu akcí. Levičáci mají opačnou situaci. Nepříjemné pocity v levé ruce jsou často spojeny s prací srdce. Atak anginy pectoris, porucha srdce v důsledku ischémie, srdečních chorob nebo jiných problémů se projevuje znecitlivěním prstů nebo levé ruky.

Proč moje ruce v noci znecitliví

Pokud během těhotenství během spánku dojde ke znecitlivění rukou, není to zdraví často škodlivé. Důvodem je nesprávná pozice. Během těhotenství se ruce v noci znecitliví kvůli dlouhodobému pobytu v jedné poloze. Stisknutí krevních cév a nervů vede k poruchám oběhu v končetinách a dočasné ztrátě citlivosti. Po probuzení a začátku aktivní činnosti znecitlivění spontánně zmizí.

Závažnější důvody, proč těhotné ženy mají ve snu otupělé ruce:

 • Revmatoidní artritida. Jsou postiženy nejen velké klouby, ale i malé klouby. Zánět kloubních struktur se projevuje bolestivostí, ztuhlostí prstů od druhé poloviny noci až do rána. Rány se obvykle normálně ohýbají 30 minut nebo déle.
 • Tenosynovitida je zánětlivá léze synoviální vagíny šlachy ruky. Patologie je často doprovázena syndromem karpálního tunelu, tj. Syndromem tunelu. Vyvíjí se parestézie - porucha citlivosti ruky s odpovídajícími příznaky.

Léčba necitlivosti rukou během těhotenství

Každá žena chce vědět, jaké ošetření na ni čeká, pokud jí během těhotenství zmizí paže a nohy.

Nejprve musíte určit přesnou příčinu snížené citlivosti končetin. To může provést pouze lékař. Pokud se po několik dní objeví přetrvávající necitlivost, měli byste nejprve kontaktovat svého gynekologa.

Po vyšetření bude lékař schopen navrhnout příčinu onemocnění a poradit, co dělat, pokud během těhotenství dojde ke znecitlivění rukou nebo prstů.

Nedostatek stopových prvků a vitamínů pomůže vyrovnat multivitaminové komplexy:

Homeopatické léky mohou zlepšit nervové vedení a obnovit normální hladinu chybějících látek:

 • Ecoberin;
 • Reprise;
 • Calcohel;
 • Avenalam (lokální aerosol pro necitlivé ruce).

Pokud se stav zhorší v důsledku exacerbace chronického onemocnění, gynekolog doporučí pacienta k odbornému lékaři. Při léčbě systémového autoimunitního onemocnění se bude podílet revmatolog, osteochondróza a další neurologické problémy - neurolog.

Způsoby, jak zabránit znecitlivění končetin

Nejprve ve stadiu plánování těhotenství podrobte komplexní diagnóze identifikaci nemocí, které mohou ovlivnit průběh těhotenství.

Chcete-li zabránit vzniku nepohodlí v končetinách, postupujte podle těchto doporučení:

 • Omezte kořenitá jídla a sůl. Pomůže to snížit otok..
 • Chcete-li uhasit svou žízeň, vypijte lepší čistou vodu (až 2 litry denně).
 • Normalizujte stravu přidáním potravin, které obsahují velké množství vitamínů a minerálů. Vyvážená strava pomůže zaplnit deficit látek. Zkuste jíst méně škrobová jídla - pečivo, rýži, brambory.
 • Pokud je profesní činnost spojena se zátěží na rukou nebo zápěstí, pak každou hodinu vyložte ruce o 5 až 10 minut, abyste si ruce vyložili..
 • Volný oděv pomůže zabránit otupění vašich rukou v důsledku tlaku na nervy a krevní cévy..
 • Normalizujte práci a odpočinek. Pokuste se jít spát současně, chodit více na čerstvý vzduch, provádět zvláštní cvičení pro těhotné ženy.
 • Prozatím odmítněte přenášet tašku přes rameno.
 • Noste prenatální vzpěru, která při růstu žaludku sníží napětí na zadních svalech..
 • Vyberte si správný polštář. Nemělo by to být velké a měkké. Vhodný je ortopedický plochý polštář. Lehněte si na to, aby ramena byla na posteli. Potom se zatížení krční páteře sníží.
 • Během spánku se snažte změnit polohu těla častěji. Pokud je vaše ruka stále znecitlivěná, masírujte ji a obnovte krevní oběh.
 • Vyvarujte se podchlazení.

Příznivý průběh těhotenství a jeho výsledek do značné míry závisí na tom, jak je žena na to fyzicky připravena, jak se v tomto období chová. O péči o blízké nemůžeme říci: citlivý přístup, vytvoření příznivého emočního prostředí pomůže bezpečně vydržet a porodit zdravé dítě. Pokud jsou vaše končetiny znecitlivěné nebo jiné varovné signály, poraďte se se svým lékařem. Pouze on může určit příčinu a stupeň nebezpečí tohoto stavu..

Autor: Nadezhda Martynova, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Proč otupělé ruce během těhotenství

Během těhotenství je žena často doprovázena různými onemocněními, slabostí a někdy jsou ruce znecitlivěné. Příznaky nemusí mít vždy patologické příčiny. Během tohoto období tělo skutečně zažívá obrovské zatížení. Každý orgán začíná pracovat ve dvojím režimu.

Někdy se mohou otupit pouze prsty, ruce nebo úplně horní končetiny. Stojí to za to se starat nebo ne, nejdřív musíte zjistit důvody, proč k tomu dochází.

Nejčastější příčinou znecitlivění ve vašich rukou (obvykle ve vašich rukou) je tzv. Syndrom tunelu. Každá žena může zažít jiné pocity, pro někoho se to stane jako pocit mravenčení v jejích prstech, pro někoho to hoří. Zároveň jsou ruce znecitlivěné, oteklé nebo bolestivé. To vše se týká definice - necitlivost. Mnozí tyto příznaky neberou vážně, protože si myslí, že během spánku jednoduše položí ruku. Pak si žena všimne, že její ruce během těhotenství a na volné pozici, během dne, kdy klidně odpočívá, otupí ruce. Častěji se znecitlivění vyskytuje ve druhém a třetím trimestru.

Prakticky neexistují žádné závažné důvody. K takovým porušením obvykle dochází u těch, kteří pracují u počítače, zabývají se šitím, hrají na hudební nástroje atd. Statické zatížení stejných svalů, šlach je důsledkem neustálé práce s myší, klavírem a dalšími pracovními nástroji. V karpálním tunelu jsou sevřené nervové zakončení. Proto žena může zažít ostrou bolest v dlaních nebo slabost v dlaních. Pracovní rameno obvykle bolí.

Během těhotenství ženy se objevuje častý, vícenásobný, vzácný nebo lokální edém. To jsou časté případy, o kterých experti a každá žena vědí. Tato podmínka také není normou. Pokud si žena všimne, že její ruce ve večerních hodinách bobtnají, začne se v paži nebo na špičkách prstů mírně brnit - to znamená hromadění tekutiny v těle. V takovém případě musíte kontaktovat odborníka, abyste zjistili, proč jsou otupělí, oteklé ruce v průběhu těhotenství, a podnikněte včasná opatření. Jinak mohou být důsledky negativní pro zdraví nastávající matky a dítěte.

Ruce se také znecitliví v důsledku nemocí, jako je osteochondróza nebo osteoporóza. Nyní se tyto diagnózy stále častěji dělají mladým ženám. Během těhotenství se vylézají všechna latentní nebo chronická onemocnění a symptomy se objevují s pomstou. Osteochondróza, stejně jako jiná onemocnění páteře, může být důvodem, proč vaše ruce během těhotenství znecitliví. Častěji se jedná o malé prsty nebo prsteny. Ruce se také znecitliví artrózou krční páteře. Ke znecitlivění dochází, když žena hodně stojí nebo sedí.

Existují nemoci, u kterých jsou podobné problémy možné. Jsou to diabetes mellitus, metabolické poruchy, špatný krevní oběh, stará zranění a infekční onemocnění. Nadváha, ostré zastavení pohybové aktivity také ovlivňuje necitlivost končetin. Důvodem může být nedostatek vitamínů, minerálů, hořčíku, vápníku, železa.

Ošetření končetin

Pokud je důvodem znecitlivění rukou během těhotenství metabolická porucha, pak pro ženu stačí vypít komplex vitamínů. Příznaky se rychle projeví. Když levá nebo pravá ruka znecitliví odděleně, malý prst nebo prsten prst ztratí citlivost - k tomu často dochází, když spíte nebo odpočíváte při ležení.

Vitaminový komplex může problém vyřešit

Nejpravděpodobnější příčinou je osteochondróza nebo nárůst tělesné hmotnosti. Specialista předepisuje vyváženou stravu, která minimalizuje použití solí a dalších živin, které situaci zhoršují. Přiřaďte gymnastická cvičení, která vám pomohou zbavit se těchto problémů, udržet zdravý životní styl (musíte chodit více na čerstvý vzduch, opustit špatné návyky).

V žádném případě by těhotná žena neměla doufat v případ. Pokud se u vás vyskytnou nějaké příznaky, nepohodlí, je nutná odborná pomoc. Čím dříve určí důvod, proč jsou jeho paže a nohy často znecitlivěné a začne léčit, tím lépe pro těhotné a nenarozené dítě.

I když neexistují žádné negativní důsledky, konzultace je stále nutná, zejména když k tomu dochází často a pokaždé, když se pocit stává nepříjemnějším. Před plánováním těhotenství je nutné projít všemi testy a pokud je zjištěno nějaké onemocnění, je nutné provést léčbu předem.

Je nutné se poradit s lékařem

Speciální cvičení pro ženy

Pokud vaše ruce během spánku často znecitliví, abyste se toho zbavili a během těhotenství se vyhýbali užívání léků, je lepší uchýlit se k již zavedeným metodám. Nejjistější cestou, jak se zbavit necitlivosti končetin, je prstová gymnastika:

 • lehněte si na záda (je lepší dělat cvičení ihned po spánku);
 • polož své ruce na švy;
 • ležet v uvolněném stavu po dobu několika minut;
 • pak je nutné natáhnout se do provázku a lehnout si na záda, natáhnout nohy dolů, se zadní částí hlavy nahoru (nataženou do křupku v kloubech), měl by se objevit pocit narovnaných žeber;
 • pak zvedněte ruce nahoru a začněte zaťat pěsti nejméně 10krát;
 • potom ohněte nohy na kolena, položte je na pravou stranu a otočte hlavu, trup doleva, lehněte si na několik minut a poté opakujte stejné cvičení na druhou stranu;
 • otočte se na jednu stranu a vyklenutím zády jako kočka se znovu protáhněte, na druhé straně to samé.

Pokud je to pro vás obtížné, pak, abyste během těhotenství zmizeli necitlivost prstů na rukou nebo nohou, musíte:

 • po probuzení lehněte na několik minut v uvolněném stavu;
 • pak střídavě zvedejte nohy a ruce.

Cvičte pro správný průtok krve

Vyčistěte si pěst a překonejte odpor prstů. Cvičení opakujte několikrát. Poté se střídavě dotkněte stejnými prsty na ruce. Palmy by se neměly dotýkat. Opakujte cvičení nejméně 50krát.

Negativní důsledky a preventivní opatření

Je důležité vědět, že jakékoli ignorování takových příznaků může mít negativní důsledky. Během těhotenství je užitečné a nezbytné, aby žena vedla aktivní životní styl (pokud to lékař nezakázal). Je nutné dodržovat dietu, jíst správné a zdravé jídlo. Je třeba dodržovat vodní rovnováhu..

Je nutné podstoupit včasné vyšetření, řídit se doporučeními odborníků. Pokud vaše ruce znecitliví, musíte zjistit, proč se to děje. Je důležité, aby žena během těhotenství zahájila léčbu včas, protože v budoucnu jsou krevní cévy rukou nebo celé paže křečí, mohou se vyskytnout těžké pálivé bolesti. To může mít za následek částečnou nebo úplnou ztrátu schopnosti motoru..

Doporučené metody prevence:

 • je nutné pít nejméně 2 litry čisté vody (jiné tekutiny se neberou v úvahu);
 • pokud v důsledku vaší práce dojde ke znecitlivění, musíte si nechat ruce odpočinout, hnětit je, masírovat (získejte masážní kouli s gumovými hroty);
 • najděte nejpohodlnější polohu pro spaní a relaxaci, získejte speciální polštář pro těhotné ženy;
 • odmítněte nepohodlné boty, oblečení, které působí na vaše pohyby (krk nebo ramena);
 • Nestojí to za to sedět nebo stát po dlouhou dobu, je nutné častěji měnit polohu, dělat rozpuštěná krev s minimem povolených cvičení;
 • je důležité dodržovat dietu obsahující zdravé vitamíny a minerály;
 • Nepřechlazujte;
 • je nutné snížit zatížení krční páteře;
 • získejte ortopedickou matraci, polštář;
 • dostat se častěji, procházky na čerstvém vzduchu jsou velmi užitečné jak pro vás, tak pro vaše dítě;
 • prospěšné je také plavání v bazénu.

O autorovi: Olga Borovikova

Necitlivost v těhotenství

Jsou-li přístupy nevolnosti, tažení bolesti v dolním břiše, bederní napětí známými jevy, začne spontánní necitlivost rukou během těhotenství vyvolávat obavy.

Pokud se příznaky znovu a znovu objevují a způsobují nesnesitelné nepohodlí, pak stojí za to informovat ošetřujícího lékaře o diagnóze a léčbě..

Co je to syndrom tunelu?

Syndrom je osud lidí zapojených do monotónní manuální práce s neustálým natahováním, ohýbáním ruky. Například u počítače a myši, kdy se ruce často ztrácejí, jako by se nalil olovo.

Podobný problém postihuje ženy během těhotenství a tráví více než 8 hodin denně u klávesnice.

Největší zatížení syndromu tunelu ovlivňuje pracovní rameno, jmenovitě prostřední a ukazováček. V zápěstí je pocit brnění, bolest a slabost během ohnutí ruky, palce a ukazováčku, snížená citlivost v dlani ruky.

Příznaky

Nepříjemné pocity se mohou projevovat různými způsoby:

 • jednotlivé prsty nebo štětec se znecitliví jako celek;
 • zlomí jednu ruku nebo prsty jako křeč;
 • v pracovním kartáčku je pocit pálení, brnění, otoků.

Necitlivost u těhotných žen je častěji pozorována v noci, i když se může vyskytnout pravidelně během dne, například po dlouhodobém spánku.

 • snížená citlivost;
 • pocit plíživých husích hrbolků na povrchu kůže;
 • brnění v prstech.

Stává se, že necitlivost a bolesti se projeví rozptýleným charakterem a šíří se od phalang k ramennímu kloubu. Alarmy s útoky, vylekat a neumožňuje usnout.

Odkaz! Častěji jsou příznaky spontánní, v noci a ve dne. Mírné brnění na koncích prstů se vyvine v nesnesitelnou pálivou bolest v dlaních a vyšší na zápěstí.

To je důvod k lékařskému vyšetření, jinak se mohou objevit komplikace. Gynekologové nedoporučují přetrvávající netoleratelnou necitlivost a bolest. Vyplatí se zjistit jejich vzhled.

Příčiny

Necitlivost rukou je důsledkem zúžení kanálu s průchodem středního nervu v něm. Silná komprese vazů a kostí.

 • předchozí zranění;
 • otoky zápěstí;
 • hypotyreóza;
 • vaskulární komplikace;
 • diabetes;
 • chronické onemocnění pohybového aparátu;
 • amyloidóza způsobená depozity modifikovaného proteinu v tkáních;
 • akromegalie v patologii hypofýzy, způsobující zvýšení kostní paže;
 • hormonální změny u žen po početí;
 • nadváha.

Zvýšený otok

Mnoho žen bobtná v druhé polovině těhotenství, kdy se v měkkých tkáních hromadí tekutina, což způsobuje vizuální zvýšení končetin.

 • bolesti;
 • husí kůže;
 • snížená citlivost;
 • pocit mravenčení.

Pokud izolované opuchnutí není zvlášť nebezpečné, doprovázené vysokým krevním tlakem a proteinurií, může vyvolat rozvoj gestózy - těhotenské komplikace, které způsobí smrt plodu nebo nastávající matky.

Osteochondrosis

Dnes nejsou dystrofické změny v chrupavce jen starými lidmi.

I u mladších žen se projevuje, když se výživa tkání zhoršuje, jejich elasticita klesá a chrupavka ztrácí svoji původní formu.

 • pasivní životní styl;
 • poranění páteře;
 • hormonální změny;
 • podvýživa.

Příznaky přiskřípaných nervových vláken:

 • bolesti v rukou, prstech;
 • periodické křeče;
 • snížení citlivosti.

Pro posílení vazů a svalů je ukázána masáž, cvičení, bylinná medicína.

Přibývání na váze

Ženy jsou během těhotenství méně aktivní a přibývají na váze. Rychlé zvýšení - přitěžující faktor, projevující se ve formě paroxysmální necitlivosti, snížená citlivost prstů.

Příznaky negativně ovlivňují stav, zbavují normální spánek.

Pokud váha rychle roste, doporučuje se vykládací dieta zefektivnit zvýšení, vyrovnat znecitlivění končetin.

Exacerbace chronických onemocnění

Ve 2-3 trimestru těhotenství se v těle zhoršují stará existující chronická onemocnění (diabetes mellitus, srdeční patologie a endokrinní systém).

Ruce jsou znecitlivěné, citlivost v prstech se snižuje během období progrese základního onemocnění.

Je důležité informovat gynekologa o existujících chronických patologiích ve stadiu plánování těhotenství nebo léčit necitlivost, vyhýbat se komplikacím.

Anémie s nedostatkem železa

Ke znecitlivění končetin dochází při nízkém hemoglobinu v krevní plazmě. Jedná se o patologický stav vyžadující doručení kontrolního krevního testu, jmenování léků obsahujících železo s aplikací kurzu.

Jiné důvody

Ruce jsou necitlivé z různých důvodů. Podmínka není vždy pozorována ráno, například pokud spíte po dlouhou dobu v nepříjemné poloze, položíte ruce pod polštář.

Prsty jdou znecitlivené ráno kvůli nízkotlakovému spasmu krevních cév, zhoršené srdeční funkci, patologii krční páteře.

 • infekční a zánětlivá onemocnění krční páteře;
 • poruchy oběhu;
 • zablokování krevních cév;
 • tachykardie;
 • zánět středního nervu;
 • rychlý nárůst tělesné hmotnosti;
 • nedostatek minerálů (vápník, železo, hořčík) a vitamínů v těle;
 • diabetes;
 • nízká fyzická aktivita;
 • sevřený nerv v páteři, zápěstí;
 • osteoporóza, osteochondróza v akutním stadiu;
 • artróza krční páteře.

Odkaz! Necitlivost horních končetin je často způsobena statickou zátěží během jógy, emočním stresem, nepříjemným držením těla ve snu. Pokud se mírné brnění v dlaních a trochu vyšší na zápěstí změní v nesnesitelnou pálivou bolest, hlavní onemocnění pravděpodobně pokročí a vyžaduje komplexní vyšetření a léčbu.

Diagnostika

S tunelovým syndromem se tekutina hromadí v tkáních a střední nerv, který ovládá pocit dotyku v dlaních a pohyby prstů, je křečově stlačen.

Během vyšetření lékař zkoumá anamnézu, závažnost příznaků. Provádí vizuální kontrolu, aby bylo možné posoudit sílu svalů, stupeň citlivosti prstů.

 • Rentgen pro vyvrácení (potvrzení) jiných podobných patologií (fraktura, artritida);
 • elektromyografie se zavedením tenkých elektrod do studovaných svalů k detekci syndromu tunelu, stupeň elektroaktivity svalů během kontrakce nebo v klidu.

Dále se provádí zkouška komprese středního nervu a stupně zpomalení rychlosti prováděných impulsů zavedením elektrického náboje do nervu.

Léčba

Vyvíjí léčebný program poté, co byl identifikován primární zdroj výskytu znecitlivění, bolesti a záchvatů:

 1. U syndromu tunelu jsou předepsána gymnastika.
 2. S otokem - diuretické čaje, dieta neobsahující soli.
 3. V případě anémie (nerovnováha minerálů a vitamínů) - léky (Sorbifer, Durules, Ferrum), strava se zahrnutím potravin bohatých na železo, živočišných bílkovin ve stravě.
 4. S osteochondrosou - protizánětlivé léky, masáž límcové zóny.

Kardiolog vyvíjí léčbu kardiovaskulárních chorob.

V případě porušení během diagnostiky může být těhotná žena přesměrována gynekologem na jiné úzkoprofilové specialisty..

Prevence

U syndromu tunelu je důležité normalizovat krevní oběh.

Pokud jsou ženy v těhotenství a během těhotenství nuceny vykonávat manuální práci po dlouhou dobu, tráví dlouhé hodiny u počítače, doporučuje se:

 • zakoupit ergonomickou klávesnici pro udržení správné anatomické polohy rukou během práce;
 • brát vitamín B6;
 • otřete postižené oblasti, aby vydávaly teplo, zvyšovaly krevní oběh, například Menovazine;
 • při práci na počítači položit speciální podložku s opěrkou rukou;
 • spát na pohodlném polštáři bez sevření rukou;
 • provádět cvičení pro různé svalové skupiny, ohýbat kartáč;
 • znovu zvážit výživu, takže u osteoporózy patří arašídy, data, zelí, špenát, vlašské ořechy ve stravě as nedostatkem hořčíku - sušené švestky, kopr, bazalka, fazole, banány.

Fyzická aktivita

Chcete-li zabránit parestezii během těhotenství, znamená:

 • pohybujte se více, aniž byste příliš namáhali;
 • plavat, jóga;
 • nosit obvaz, který udržuje břišní svaly v dobré kondici;
 • Při provádění monotónní práce nenatěžujte ruce, častěji zahřívejte prsty a zápěstí;
 • provádět terapeutická cvičení se svolením specialisty.

Lékařská gymnastika

Lékaři v odpovědi na otázku: pokud vaše ruce během těhotenství znecitliví, co ženy doporučují, aby lhaly a chodily více. Hlavní věc není dlouho sedět na jednom místě, na jedné póze.

Je lepší trénovat častěji uvolňováním svalů. K pomoci - simulátory, masážní rohože.

U syndromu tunelu to stojí 2-3krát denně:

 • otočte hlavu a ruce v zápěstí, loketní kloub;
 • pozvedni ruce a stiskneš za hrad;
 • uvolněte pěstí, až 10krát, provádějte cvičení v uvolněné atmosféře, mezi procedurami to trvá 20 minut.
 • spát na speciálním polštáři;
 • vyhnout se podchlazení;
 • brát vitamíny do komplexů;
 • sledovat hmotnost, protože zvýšení by nemělo být vyšší než 500 g za týden;
 • odmítnout nosit nepohodlné oblečení;
 • zvolit optimální polohu pro spánek;
 • vypijte až 1,5 litru čisté vody denně.

Doporučení výživy

Stává se, že stačí upravit stravu, abyste se zbavili bolesti, necitlivosti. Těhotné ženy by měly dodržovat dietu neobsahující soli, úplně opustit produkty s chloridem sodným.

Zakázaná jídla - krabí tyčinky, rajčata, sledě, tuňák, okurky, rychlé občerstvení, sóda, ořechy, sušenky.

Povoleno - zelenina, dýně, luštěniny, sušené ovoce, data, fíky, rozinky, mléčné výrobky, libové maso a ryby.

Doporučuje se častěji pít čerstvě vymačkané šťávy (mrkev, citrus), snížit příjem sladkostí, sušených ryb a vývarů mastných mas, které způsobují otok a žízeň.

Poznámka! Tělo můžete vždy přežít tím, že do stravy přidáte například kořen, estragon, kopr, petržel, koriandr, papriku. Místo majonézy oblékejte saláty s olivovým olejem a jogurtem. Vezměte si šípkovou infuzi, abyste zmírnili zánět a otoky a neopírejte se o slané produkty.

Necitlivost rukou u těhotných žen samozřejmě není nebezpečná, pokud je spontánní a svobodná. Podmínka se rychle zlepší, stačí regulovat správnou výživu, více procházek na čerstvém vzduchu.

V jakékoli fázi těhotenství je důležité sledovat vaši pohodu..

Pokud máte přetrvávající nepříjemné příznaky, poraďte se s lékařem a zjistěte: proč vaše ruce během těhotenství znecitliví, aby se zabránilo jakýmkoli ohrožujícím překážkám při normálním porodu dítěte.

Necitlivé ruce v noci během těhotenství: proč k tomu dochází během spánku?

Jednotlivé části těla jsou znecitlivěné: co to znamená

Znecitlivění rukou

Proč po dlouhodobém spánku dochází k silné bolesti? Na základě lékařské praxe to mohou vést následující možnosti..

 1. Existuje verze, že nerovnováha takových stopových prvků v těle, jako je draslík, hořčík a vápník, může vést k podobným důsledkům. Chcete-li tento poměr eliminovat, musíte změnit stravu a vzít vitamín-minerální komplexy obsahující chybějící prvky.
 2. V tomto případě je zvláště užitečné jíst sušené ovoce, dýňová semínka, obohatit svůj jídelníček bylinkami, zeleninou, luštěninami, mléčnými výrobky a nerafinovaným olejem.
 3. Denní dávka vody by v tomto případě měla být alespoň 2 litry. Právě toto množství tekutiny v těle vyrovnává minerály.
 4. Pokud vás znecitlivění začne obtěžovat, a to i během dne, a útoky se budou častěji vyskytovat, je vhodné podstoupit komplexní prohlídku.
 5. Pokud se příznaky znecitlivění podobají pocitu pálení, doprovázenému otokem a otokem zápěstí, je pravděpodobnější předpokládat, že se jedná o příznaky závažného neurologického onemocnění..

Prsty a ruce znecitlivěné

Projev parestézie nenastane neočekávaně a od nuly - je to výsledek dlouhého chronického onemocnění, které je ve svém obvyklém stavu pomalé, a těhotenství, urychlení metabolických procesů, toto onemocnění zhoršuje. To je patrné zejména u pacientů s diabetem, u žen s problémy se páteří, u patologií děložního čípku a hrudníku.

Pokud žena v určité pozici trpí podobnými nemocemi, je důležité se připravit na možné důsledky a pokusit se otěhotnět a pokusit se takové nemoci zbavit.

Necitlivá pravá nebo levá ruka

 1. Střídání znecitlivění rukou je nejčastěji spojeno s onemocněním krční nebo hrudní oblasti. V tomto případě se doporučuje zapojit se do tělesné výchovy a vyvážené výživy. To pomůže zbavit se záchvatů ztráty citlivosti..
 2. S těmito příznaky vám lékaři doporučují, abyste si nezatěžovali svaly paží. Předpokládá se, že ženy, které tráví většinu času na monitoru počítače pravidelnými rovnoměrnými pohyby, jako například klepnutím myší, riskují, že se následně setkají s problémem znecitlivění ve svých rukou..
 3. Sedavá práce navíc vyvolává rozvoj osteochondrózy a manipulace s počítačovou myší dodatečně zatěžují svaly ruky, v důsledku toho je poškozen střední nerv a ruka začíná znecitlivět.
 4. V případě prvních známek znecitlivění lékaři doporučují přepnout na práci s modernějším dotykovým displejem.

Příčiny znecitlivění částí těla u nastávajících matek

Stává se, že těhotná žena se probudí z bolesti v paži nebo noze a poté cítí svou necitlivost. V počátečním stádiu bolesti však nemusí být bolest vůbec, ale pokud nebudou přijata žádná opatření, objeví se a budou se stále více zvyšovat..

Nejprve jsou otupené pouze prsty, pak nepříjemný pocit může pokrýt celou končetinu až k základně. Ne každá žena v dané pozici musí čelit zhoršování tohoto nepříjemného symptomu..

Příčinou znecitlivění může být děloha, která komprimuje orgány a nervové zakončení ženy. Aby se příznaky nezhoršily, je třeba vyhledat pomoc kvalifikovaného odborníka.

Části těla se mohou znecitlivit z jednoho důvodu, jedná se o sevřený nerv, ale může existovat mnoho faktorů nesprávného fungování nervových tkání:

Stojatá tekutina. To je nejčastější příčinou znecitlivění těhotných žen. Vlákna, která bobtnají, tlačí na tepny a nervová centra, z tohoto důvodu krev cirkuluje horší a odtud dochází ke znecitlivění. Od prvních týdnů těhotenství by měla být přijata preventivní opatření, aby se předešlo problémům spojeným se stagnací tekutin (pravidelné provádění fyzických cvičení pro těhotné ženy a postavení v poloze koleno, přehodnocení potřeby progesteronu atd.).

Avitaminóza. Tento problém se často vyskytuje u žen v pozici, ale lékaři se domnívají, že odstranění tohoto onemocnění nestabilizuje stav. Nedostatek některých užitečných prvků může vést ke křečím, bolestem, znecitlivění paží a nohou. V tomto případě lze přiřadit Magne B6 nebo něco podobného..

Nevhodná poloha během snů. Pevné, velké polštáře nebo nepříjemné postavení ve snu mohou způsobit porušení krční páteře. Ke znecitlivění dochází v důsledku zúžení krevních cév, v důsledku čehož je plazmatická tekutina nedostatečně zásobována končetinami nebo nevnikne vůbec. Chcete-li tento důvod vyloučit, stačí změnit postoj a nebo koupit speciální polštář pro těhotné ženy.

Syndromem je tunel. Ženy, které pracují u počítače nebo tráví hodně času na nohou, mohou pravidelně pálit, brnit a znecitlivět části těla. V případě počítače zatížení po celou dobu na pravé straně a neustále ovlivňuje klouby. Během práce je střední nerv stlačený na zápěstí, což způsobuje znecitlivění, zejména index a prostředníčky

Během těhotenství je zakázáno provádět rentgen, takže podezření můžete rozptýlit pouze kontaktováním neurologa. Pokud dojde k porušení krční oblasti, nejvíce se na prstech na nohou nebo na nohou projeví necitlivost, navíc se na krku objeví bolest. V tomto případě je vhodné plavat, provádět masáž krční zóny a provádět fyzikální terapii.

Neurologická nebo srdeční chronická onemocnění. Během období těhotenství tělo trochu oslabuje, v důsledku toho se všechna chronická onemocnění zhoršují. Znecitlivění končetin a břicha může rušit. To je způsobeno velkým zatížením nebo stresem..

Preventivní opatření

Ve většině případů se můžete zbavit nepříjemných symptomů pomocí jednoduchých preventivních opatření, která by měla být přijata při prvních projevech otoku nebo necitlivosti rukou:

Řízení zatížení. Je přísně kontraindikováno, aby těhotná žena trávila spoustu času u počítače. Ale pokud jste k tomu nuceni okupací, zkuste ovládat tlak na ruce a během dne jim několikrát odpočinout. Udělejte z pravidla, že po každé hodině práce s myší nebo klávesnicí se pozastavíte, které vyplníte relaxačními cvičeními s gymnastikou nebo lehkou masáží.
Omezení tekutin. To je od druhého trimestru stále důležitější. Ledviny těhotné ženy již pracují pro dva. A pokud se nedokážou vyrovnat se zátěží, objeví se otok, pozdní toxikóza, dušnost, znecitlivění rukou a další nepříjemné příznaky. Maximální přípustné množství opilé tekutiny v pozdním těhotenství je 8 sklenic denně. Nepijte hodně těsně před spaním, jinak se nedá rannímu otoku zabránit.

Správná výživa. Ke znecitlivění často dochází nejen kvůli nedostatku vitamínů nebo nedostatku minerálů, ale také s velkou nadměrnou tělesnou hmotností, kterou lze regulovat pouze správně sestavenou stravou. Těhotné menu musí mít vždy čerstvé ovoce a zeleninu denně. Na jaře a v zimě může lékař doporučit další příjem multivitaminových komplexů

Je obzvláště důležité, aby nastávající matka dostávala dostatečné množství železa a vápníku, protože anémie často způsobuje znecitlivění ve spánku.
Prevence nemoci Ideální možností v případě chronických onemocnění je léčit je 2-3 měsíce před plánovaným těhotenstvím

To však není vždy možné. Někdy se vzhled budoucího dítěte v žaludku stává příjemným (nebo nikoli) překvapením. V tomto případě je důležité pokusit se zabránit exacerbaci nemocí a ne „chytit“ nové, zejména infekční povahy. Při registraci nezapomeňte u lékaře uvést všechny dostupné diagnózy. A během těhotenství zkuste nenavštěvovat přeplněná místa bez zvláštních potřeb.

Fyzická aktivita. Těhotenství není nemoc. Mírná fyzická aktivita prospěje pouze nastávající matce a dítěti. Umožňuje udržovat svalový tonus celého těla, normalizuje práci srdce, cvičí cévy, poskytuje další tok kyslíku. Při fyzické námaze se zvyšuje krevní oběh a dokonce i prsty mají dostatek jídla, takže v rukou není pocit znecitlivění. Musíte si však vybrat typ školení velmi pečlivě a je lepší o tom konzultovat lékaře. S hrozbou předčasného ukončení těhotenství je jakákoli činnost kontraindikována, dokonce neškodná gymnastika.

Chcete-li tomu zabránit, zvolte elastickou, středně tvrdou matraci, která může podporovat páteř a zabraňovat propadnutí těla. Polštář by také neměl být příliš vysoký, jinak by krk klesl a necitlivost vám „dá“ do rukou.

Jak zacházet?

Po konzultaci vybere odborník nejlepší způsob léčby. Příznak lze vyřešit několika způsoby:

 1. Pokud žena nemá závažná onemocnění ovlivňující cévní nebo metabolické procesy, doporučuje se užívat vitamín-minerální komplexy, sedativa, která lze během těhotenství používat, masti stimulující krevní oběh, zvyšující citlivost.
 2. Fyzioterapeutické procedury.
 3. Terapeutické, diagnostické metody ovlivňování problémových bodů povrchu těla, ruční terapie.
 4. Použití tradiční medicíny.

Prevence

Aby nedocházelo k opakovanému výskytu příznaků, doporučuje se dodržovat následující pravidla:

 • nespotřebujte velké množství soli, koření;
 • nepijte více než 2 litry tekutiny denně;
 • přestaňte nosit oblečení, které stlačí vaše paže, ramena, páteř;
 • pokusit se neochladnout;
 • Nepřetěžujte zápěstí, svaly, nepřestávejte si přestávky;
 • vyberte si správné držení těla pro spánek, nezapomeňte, že polštář je pouze pro hlavu, ale ne pro ramena;
 • Nesahejte si na záda, protože to způsobuje stlačení velké žíly, která se otevírá do pravé síně a shromažďuje žilní krev ze spodního těla;
 • pokud dojde ke znecitlivění, doporučuje se masáž;
 • aby nedošlo k přetížení páteře, je třeba nosit lékařský elastický pásek se sponami;
 • používat potraviny bohaté na železo, draslík, vápník, hořčík, vitamíny A a B;
 • jít plavat;
 • neomezujte motorickou aktivitu, chodte pravidelně.

Lidové cesty

Mnoho matek během těhotenství neví, co dělat, když jejich ruce znecitliví. Pokud se žena bojí, že léky negativně ovlivní plod, můžete použít lidové léky.

Tradiční medicína pomáhá obnovit nedostatek stopových prvků a vytváří podmínky pro zlepšení nervového vedení.

Podívejme se na některé recepty, které během spánku zastaví otupělé prsty:

 1. K nápravě takových poruch se hojně používá med. Abyste mohli správně ovlivnit vaše tělo, musíte udělat řešení. Návod je následující: Smíchejte 3 lžíce medu s 5 kapkami lněného oleje, přidejte 3 lžíce vařené vody. Používejte jednu čajovou lžičku několikrát denně. Průběh léčby bude 10 dnů.
 2. Propolisová tinktura pomáhá obnovit nervové vedení. Musíte vložit 10 gramů propolisu do vroucí vody, vařit asi 20 minut, a poté vyjmout z tepla, nechte ho vařit asi hodinu. Pijte jednu polévkovou lžíci 2krát denně.
 3. Mléko nejčastěji pijí ti, kteří v těle nemají vápník. Nejlepší je vzít to horké..
 4. Eggshell. Chcete-li si vyrobit lék sami, měli byste opláchnout skořápku syrového vejce a proměnit ho v prášek. K výsledné hmotě přidejte trochu citronové šťávy. Poté, co je prášek dobře nasycen šťávou, použijte směs alespoň 1krát denně.

Během těhotenství způsobuje necitlivost prstů několik faktorů. Některé z nich jsou spojeny s vážnými nemocemi, zatímco jiné nepoškozují ženské tělo..

Prevence

Abyste předešli problémům, které se již objevily s inervací a krevním oběhem během těhotenství, nebo je omezily, musíte dodržovat doporučení lékařů ohledně výživy a motorického režimu..

Zde jsou některé z těchto tipů:

 • Sledujte svou váhu. Příliš mnoho kilogramů získaných negativně ovlivňuje klouby a kosti, což v konečném důsledku vede k sevření nervů vedoucích k noze nebo paži.
 • Pijte minerální vodu (do 2 litrů), ale vyhněte se kávě, syceným nápojům.
 • Omezte příjem soli. Úplně eliminujte smažené a uzené. Pomůže to snížit otok..
 • Vezměte si teplou sprchu, otřete si ruce a nohy žínkou.
 • Vyhněte se situacím, kdy mohou být ruce a nohy velmi chladné..
 • Poraďte se se svým lékařem, jaké vitamíny musíte pít..
 • Jezte více ovoce a potravin bohatých na železo..
 • Zkuste spát na levé straně.
 • Nejsou-li kontraindikace, jděte plavat nebo provádějte speciální cvičení pro těhotné ženy.
 • Vyzvedněte si dobrý polštář. V ideálním případě musíte koupit ortopedické. Pokud to však není možné, zkuste zvolit velikost tak, aby během spánku na ní spočívala pouze hlava a její ramena a paže byly nižší..
 • Nenoste boty na vysokém podpatku, pevné oblečení, doplňky, které mačkají krk, ramena, paže.
 • Pokud to čas dovolí, pokračujte na mateřské dovolené, zejména pokud je práce monotónní, spojená se statickým zatížením paží a nohou.

Kromě toho zkuste být méně nervózní. Pamatujte, že pozitivní přístup a spolupráce s dobrými lékaři pomůže vyřešit problémy, které způsobují nepohodlí v nohou a pažích a další obtížné situace, které se mohou objevit během

Těhotenství je radostné a úzkostné období v životě každé ženy. Bohužel, někdy je tento šťastný čas zastíněn určitými problémy, které alarmují, a dokonce vystraší nastávající matku. Jedním z těchto nepříjemných překvapení je znecitlivění nohou během těhotenství. Proč těhotné ženy mají otupělé nohy a jak se s tím vypořádat - mluvme dnes.

Hlavní příčinou nepříjemných pocitů na dolních končetinách je stlačení nebo poškození nervových zakončení. Jsou zpravidla stlačovány otokem tkání nohou a boků. Méně často dochází ke znecitlivění v důsledku nedostatku určitých látek a vitaminů - vápníku, hořčíku a vitamínů B. Tyto látky se podílejí na vedení nervových impulzů, stahování svalových vláken a vyživujících nervových zakončení..

Pojďme podrobněji diskutovat, proč moje nohy během těhotenství otupí.

Vitamíny

Necitlivost a doprovodné křeče dolních končetin u těhotných žen jsou často výsledkem nedostatku určitých látek. I při zcela normálním průběhu těhotenství a správné výživě se nastávající matka nemůže vyhnout znecitlivění nohou a křečím lýtkových svalů..

Uvádíme hlavní látky, jejichž nedostatek způsobuje takové nepříjemné pocity.

Nedostatek vápníku způsobuje necitlivost

Vápník Vápníkové ionty se přímo podílejí na kontrakci svalových vláken. Během těhotenství, velké množství vápníku jde z těla matky k plodu stavět kostru. Nejaktivnější období tvorby kostní tkáně u plodu je přibližně 20–27 týdnů těhotenství. V tu dobu začalo mnoho žen trpět otupělostí nohou a křečemi lýtkových svalů. To je způsobeno tím, že na pozadí nedostatku vápenatých iontů jsou svaly náchylné k nadměrnému křečím a křečím. Neustále stahované svalové svazky stlačují nervové zakončení, což vede ke znecitlivění nohou.

Hořčík Ionty hořčíku se aktivně podílejí na přenosu nervových impulzů. Při nedostatku iontů hořčíku se objevuje tendence ke křečovitému syndromu a abnormální svalové kontrakce. Analogicky s nedostatkem vápníku je na pozadí svalových křečí pozorována necitlivost dolních končetin i rukou..

Vitaminy skupiny B. Tato široká skupina vitamínů se aktivně podílí na výživě a ochraně nervových buněk a zakončení. Samozřejmě, s nedostatkem vitamínů B, mohou být poškozeny prvky nervového systému. Nedostatek těchto vitamínů způsobuje kromě znecitlivění paží a nohou nespavost, nervovou podrážděnost a parestezii - pocit plíživých husacích hrbolků.

Lidové léky na bolest nohou

Uvnitř kostí je kostní dřeň. S jeho zánětem se rozvíjí osteomyelitida. Nemoc se šíří do kompaktní a houbovité kostní hmoty a poté do periostu..

Vezměte 10–15 g gáforu a 200–250 gramů hořčičného oleje a smíchejte ve skleněné láhvi a uchovávejte tuto láhev na slunci, dokud se kafr správně nerozpustí. Masírujte postiženou oblast každý den, je to jeden z nejlepších domácích prostředků pro úlevu od bolesti nohou..

Správná výživa - 4-5 vlašských ořechů denně - velmi dobrý způsob, jak zmírnit bolest nohou v krátkém čase.

Příjem rybího oleje pomáhá při léčbě všech typů bolesti v nohou a odstraňuje celkovou slabost těla..

Je možné zmírnit bolestivé podmínky doma, jsou-li k dispozici lidové prostředky.

Prevence necitlivosti

Abyste se úplně vyhnuli situaci, kdy během těhotenství dojde ke znecitlivění vašich paží nebo nohou, je třeba znát taková doporučení ihned po seznámení se s vaší zajímavou situací..

A také vám chci dát jednu radu osobně. Nezaměřujte se na problém, zejména pokud existuje pouze ve vašich myšlenkách. Jedná se o další zátěž nervového systému a podvědomé programování, abyste získali nemoc. To i další ve vašem státě je nežádoucí.

Sledujte své zdraví, navštivte lékaře včas a klidně očekávejte, že se dítě narodí. I když vaše ruce nebo nohy znecitliví, po porodu to všechno zmizí beze stopy.

Čekací doba dítěte je sama o sobě v pořádku a nikdo nechce být zastíněn takovou nepříjemností, jako je otupělost ve snu během těhotenství. Existuje několik důvodů: od těch nejvíce, někdy neškodných, až po ty nejnebezpečnější, které vyžadují pozornost a léčbu.

Nejčastěji lze ruce ve snu jednoduše vystopovat. Hlavním viníkem znecitlivění je mačkání nervových zakončení procházejících v kloubech. V tomto případě dochází ke ztrátě citlivosti, bolesti, mravenčení, mírnému pálení.

Necitlivost končetin během těhotenství se ve snu obává žen po prvním trimestru. Kromě jejich rukou se jejich nohy během odpočinku znecitliví.

Musíte pochopit, že tok rukou může způsobit jak fyziologické změny v ženském těle během těhotenství, tak chronická onemocnění, která žena trpí.

Necitlivost rukou (parestézie) je způsobena následujícími faktory:

 • Přítomnost otoky.
 • Dlouhá práce s počítačovou myší.
 • Existující osteochondróza.
 • Všechny druhy artritidy a artrózy.
 • Cukrovka a jiné metabolické poruchy.
 • Změna hormonálního pozadí těhotné.
 • Porušení vitamín-minerální rovnováhy těla.
 • Slabá fyzická aktivita.
 • Významný nárůst hmotnosti.
 • Anémie s nedostatkem železa.

Otok je způsoben prací progesteronu, který je produkován během těhotenství, a nerovnováhou voda-sůl. Jak se ukázalo, je mnohem výhodnější dodržovat dietu bez solí, než omezit se v tekutině. Přestože se doporučuje později pít nejvýše dva litry.

Takzvaný syndrom tunelu z dlouhodobé práce na počítači je plný nepohodlí ruky kvůli dlouhému sevření středního nervu zápěstí. Pravá ruka je často znecitlivěná.

Osteochondróza je onemocnění s vícenásobným ozářením bolesti v různých kloubech, včetně kloubů rukou během spánku.

Diabetes mellitus - viník snížené citlivosti nervových zakončení.

Kvůli nedostatku vápníku, železa, hořčíku se také otupí ruce.

Léčba je předepsána, když je objasněn důvod - proč ruce během těhotenství znecitliví?

S „tunelovým syndromem“ pomůže relaxační masáž rukou, speciální gymnastika pro falangu prstů a dodržování režimu odpočinku v práci (je třeba přestávky).

Při cukrovce by měla být budoucí matka ošetřujícímu lékaři neustále ukazována.

Při registraci každé ženy je nezbytné informovat porodníka-gynekologa o všech jeho chronických onemocněních. To usnadní těhotenství a pomůže vám vyhnout se problémům včas..

Pro správný poměr vitamínů a minerálů jsou předepsány multivitaminy. Někdy vykazoval průběh minerálů, jako je hořčík a vápník. Doporučuje se, aby se hořčík a vápník neužívaly současně, nejlépe střídavě. Léky s nedostatkem železa jsou předepisovány k léčbě anémie s nedostatkem železa.

Kromě vitamínů a minerálních látek v lécích je vhodné jíst vyváženou stravu. Alternativně se používají různá bioaditiva..

Stává se, že v dopoledních hodinách jsou boky otupělé.

Obecně za to mohou být příčinou běžné nemoci:

Existují však zvláštní okolnosti parestézie nohou. Během nitroděložního vývoje dítěte může děloha tlačit na velké žíly umístěné v břišní dutině, což komplikuje žilní výtok z dolních končetin. Výsledkem jsou problémy s nohou, stékání stehen.

Prevence

Abyste předešli problémům, které se již objevily s inervací a krevním oběhem během těhotenství, nebo je omezily, musíte dodržovat doporučení lékařů ohledně výživy a motorického režimu..

Zde jsou některé z těchto tipů:

 • Sledujte svou váhu. Příliš mnoho kilogramů získaných negativně ovlivňuje klouby a kosti, což v konečném důsledku vede k sevření nervů vedoucích k noze nebo paži.
 • Pijte minerální vodu (do 2 litrů), ale vyhněte se kávě, syceným nápojům.
 • Omezte příjem soli. Úplně eliminujte smažené a uzené. Pomůže to snížit otok..
 • Vezměte si teplou sprchu, otřete si ruce a nohy žínkou.
 • Vyhněte se situacím, kdy mohou být ruce a nohy velmi chladné..
 • Poraďte se se svým lékařem, jaké vitamíny musíte pít..
 • Jezte více ovoce a potravin bohatých na železo..
 • Zkuste spát na levé straně.
 • Nejsou-li kontraindikace, jděte plavat nebo provádějte speciální cvičení pro těhotné ženy.
 • Vyzvedněte si dobrý polštář. V ideálním případě musíte koupit ortopedické. Pokud to však není možné, zkuste zvolit velikost tak, aby během spánku na ní spočívala pouze hlava a její ramena a paže byly nižší..
 • Nenoste boty na vysokém podpatku, pevné oblečení, doplňky, které mačkají krk, ramena, paže.
 • Pokud to čas dovolí, pokračujte na mateřské dovolené, zejména pokud je práce monotónní, spojená se statickým zatížením paží a nohou.

Kromě toho zkuste být méně nervózní. Pamatujte, že pozitivní přístup a spolupráce s dobrými lékaři pomůže vyřešit problémy, které způsobují nepohodlí v nohou a pažích a další obtížné situace, které se mohou objevit během

Diagnóza nemoci

Léčba ztuhlosti končetin je zaměřena na odstranění příčiny tohoto stavu. Je detekována nemoc, jejíž příznakem je částečná nebo úplná ztráta citlivosti jedné nebo dvou rukou najednou. To vyžaduje řadu výzkumných metod..

Aby bylo možné diagnostikovat příčinu příznaku znecitlivění ruky, může být po úvodním lékařském vyšetření předepsána řada vyšetření.

Mezi ně patří laboratorní testy:

 • Obecná analýza krve;
 • Krevní testy na hormony;
 • Analýza vitamínů.

Po obdržení výsledků laboratorních testů provede lékař obecný předběžný obraz zdravotního stavu.

Za tímto účelem systematizuje a analyzuje informace:

 • Získaná data z laboratorních testů;
 • Výsledky externího vyšetření pacienta;
 • Příznaky znecitlivění na základě stížností pacienta. Srovnání dalších znaků doprovázejících znecitlivění.

Na základě zobecněných informací je předepsán průzkum. To je vyžadováno pro potvrzení nebo vyvrácení podezření na konkrétní porušení činnosti určité oblasti těla..

Hlavním úkolem lékaře je zjistit příčinu ztráty citlivosti ruky. Shromážděný materiál vylučuje jednoduché mechanické upnutí krevních cév, domácích a produkčních faktorů, které nesouvisejí s nemocemi.

Necitlivost může být neškodnou dočasnou manifestací samostatného fyzického účinku, ale může to být také faktor, který ukazuje na vývoj závažných patologií, poruch normální činnosti vnitřních orgánů..

Ischemie myokardu, cévní mozková příhoda, diabetes mellitus, problémy se páteří a řada dalších nemocí lze skrýt pod příznakem, jako je znecitlivění paže. Znecitlivění často vyplývá z progresi osteochondrózy.

Pro identifikaci samotné nemoci, stupně poškození těla je pacient poslán k provedení specifických vyšetření.

Často předepsané zkoušky:

 1. Roentgenografie. Detekuje poškození páteře, přítomnost kýly, posunutí meziobratlových plotének, výskyt novotvarů, zakřivení, vývoj degenerativně-dystrofických patologií, infekční onemocnění.
 2. Magnetická rezonance. Předepisuje se na podezření na radikální syndrom - kompresi míšních nervů.
 3. Ultrazvukové duplexní skenování. Umožňuje určit průchodnost žil a tepen, přítomnost krevních sraženin v nich. Zkoumá stěny krevních cév, odhaluje neobvyklé změny, ucpání, plak.
 4. Ultrazvukové vyšetření.
 5. EEG. Provádí se za předpokladu narušení centrálního nervového systému.
 6. CT vyšetření.
 7. Elektroneurografie. Studie nervového systému vám umožní posoudit míru poškození nervů.
 8. Elektromyografie. Metoda spočívá v zaznamenávání elektrické aktivity svalů, která vám umožní určit rychlost prošlých nervových impulzů. Používá se k posouzení zhoršené funkce lidského motoru v ortopedii.
 9. UZDS. Zobrazuje průtok krve ve studované oblasti..

Průzkumy lze přiřadit samostatně i ve vzájemné kombinaci a vytvořit tak ucelenější obraz o zdravotním stavu těla a jeho jednotlivých orgánů..

Články O Neplodnosti