Hlavní Zdraví

Co se stane s dítětem, pokud matka pije alkohol a kouří, neví o těhotenství

Každý ví, že těhotná žena je absolutně kontraindikována v nikotinu a alkoholu, ale někdy se stává, že nastávající matka se o svém pobytu v zajímavém postavení dozví až po nějaké době, aniž by se vzdala svých špatných návyků. Ohrožuje to budoucí dítě?

Expozice nikotinu

Ženám se nedoporučuje kouřit vůbec: ani během prvního trimestru, ani během krmení, ani jindy. I malá dávka nikotinu může významně zpomalit vývoj plodu a v některých případech může vést k narušení placenty a zhoršení funkce jeho dýchacího systému. Často se stává, že žena, která kouří během těhotenství, rodí předčasně - tento jev je způsoben expozicí negativním látkám obsaženým v cigaretovém kouři.

Mimochodem, kouření elektronických cigaret není záchranou pro nastávající matky, protože obsahují také nikotin, jehož množství není kontrolováno.

Expozice alkoholu

Vědci tvrdí, že pití alkoholu v rané fázi těhotenství může být nebezpečné pro nenarozené dítě, ale tvrdá debata stále probíhá, protože výsledky jednotlivých studií ukazují, že pití alkoholu během prvního trimestru těhotenství neovlivňuje velikost plodu. je příčinou nejrůznějších rizik. V reakci na tyto soudy další vědci tvrdili, že alkohol během těhotenství často vyvolává předčasný porod. Zajišťují také, že i malé množství alkoholu opitého na začátku těhotenství může vyvolat pomalý vývoj dítěte, což v důsledku způsobí jeho malý růst v okamžiku narození..

Poškodí alkohol spotřebovaný matkou v prvním trimestru nenarozené dítě nebo ne? Je rozhodně nemožné odpovědět na tuto otázku. V každém případě, pokud máte v úmyslu stát se matkou zdravého dítěte, pak před zneužíváním tohoto zvyku, vědomím si své situace, je lepší zdržet se.

Některé země doporučují během těhotenství alkohol.

Tato skutečnost ovlivňuje mnoho: ve skutečnosti se v některých zemích doporučuje ženám konzumovat malé množství červeného vína během druhého a třetího trimestru těhotenství. Stojí za zmínku, že to platí pro země, ve kterých je vinařská kultura dobře rozvinutá. Ruští lékaři jsou si jisti, že to může mít nepříznivý účinek na tělo nenarozeného dítěte, a proto nedoporučují sledovat evropské trendy.

Nevěděl jsem, že je těhotná, a.

Co jsem udělal!

"Ach, co jsem udělal." Nevěděl jsem, že jsem těhotná! “ V prvních dnech po početí žena často neví, že se v ní rodí nový život. Proto riskuje, že poruší jedno nebo více zvláštních pravidel zdravého životního stylu pro těhotné ženy: nepijte, nekuřte, vyhněte se infekcím a lékům. Podívejme se, jak jsou tyto obavy oprávněné. A odborník - gynekolog a porodník nejvyšší kategorie Galina Lazareva nám s tím pomůže..

Strach # 1: kouření

Kouření je špatný zvyk. A samozřejmě, budoucí dítě pravděpodobně nebude těžit z cigarety kouřené nepozornou těhotnou ženou. Ale bude to opravdu bolet? Pokud žena, která čeká dítě, kouří během těhotenství několik desítek cigaret denně, mohou být důsledky pro plod závažné. Pokud jste však po učení o těhotenství řekli pevné kouření „ne“, pak pár cigaret pár dní po početí není důvodem paniky. Podle lékařů - další riziko je v tomto případě malé. Hlavní věcí je přestat kouřit rychleji!

Strach # 2: alkohol

Buďme realističtí - pravidelné užívání i malých dávek alkoholu během těhotenství není zdaleka neškodné. Ethylalkohol, který se nachází ve všech alkoholických nápojích, je schopen proniknout placentou a jeho chronický účinek může mít skutečně negativní vliv na vývoj plodu - včetně zpoždění vývoje a vyvolání výskytu malformací. To vůbec neznamená, že pár sklenic vína, které žena vypila v prvních dnech těhotenství, jistě povede k vážným důsledkům: neexistuje žádné kritické riziko ani není důvod k panice. Patologie vývoje plodu jsou pozorovány při chronické konzumaci alkoholu a nejsou důsledkem jediné „libace“..

Komentář odborníka

Žádné z uvedených „porušení“ není přísnou kontraindikací těhotenství a nevylučuje možnost porodu absolutně zdravého dítěte. Zpravidla pomáhají rozptýlit všechny pochybnosti screening prvního trimestru (Ultrazvukové vyšetření na přístroji expertní třídy), které se provádí v 11-13 týdnech těhotenství. Tato studie umožňuje identifikovat nebo vyloučit téměř všechny závažné malformace.

Strach # 3: antikoncepční prostředky

Pokud bylo těhotenství překvapením, není překvapivé, že nic netušící žena pokračovala v užívání antikoncepčních tablet. Tyto případy nejsou neobvyklé. Ale nebojte se - existuje mnoho studií, které prokazují nedostatečnou souvislost mezi frekvencí malformací plodu a používáním antikoncepčních tablet během těhotenství. Důležité „ale“: to platí pouze pro první měsíc těhotenství, potom se dítě začne vyvíjet pohlavní orgány a v této fázi je užívání hormonálních látek již nežádoucí.

Komentář odborníka

Užívání antikoncepce v prvních týdnech těhotenství není známkou potratu. Je to však příležitost k dalšímu vyšetření, aby se vyloučila možnost negativního dopadu na průběh těhotenství. Je to velmi důležité: Jakmile žena zjistí, že čeká dítě, užívání pilulek by mělo být okamžitě zastaveno.

Strach # 4: Očkování

Pokud se shodou okolností plánované očkování shoduje s neplánovaným těhotenstvím, pak se budete samozřejmě obávat. Lékaři však tvrdí, že většina moderních vakcín (včetně vakcíny proti klíšťové encefalitidě, která je velmi důležitá v období jaro-léto), nemá prokázaný teratogenní účinek na plod. Jinými slovy, většina vakcín není nebezpečná - v USA někteří lékaři dokonce doporučují těhotným ženám očkování proti chřipce a tetanu. Je však důležité pochopit, že očkování způsobuje individuální reakci u každé osoby a nezapomeňte se poradit s lékařem.

Komentář odborníka

Očkování jako celek není specifickou kontraindikací pro porod dítěte. Pokud však žena počala po početí nějaké očkování, je nutné informovat lékaře provádějícího těhotenství. Faktem je, že některé infekce - například spalničky, příušnice, zarděnky - mají teratogenní účinky. Ale to je příležitost kontaktovat lékaře infekčních chorob. Tento specialista předepíše testy ukazující infekční aktivitu. Na základě jejich výsledků bude schopen přesně říci, zda je riziko pro plod vysoké nebo zda je nutné profylaktické ošetření, a je také možné dynamické pozorování..

Strach č. 5: antibiotika

Jakmile se dozvíte o těhotenství, okamžitě se strachem vnitřně zchladnete - „Pila jsem antibiotika!“ Je však příjem této skupiny drog tak hrozný? Většina moderních antibiotik v těhotenství není zakázána, pokud existuje dobrý důvod pro jejich použití, a to je uvedeno v návodu k použití těchto léků. Váš lékař dobře ví, která antibiotika jsou povolena a která jsou přísně kontraindikována pro těhotné ženy..

Komentář odborníka

Většina moderních antibiotik v těhotenství není kontraindikována. Opravdu vážnou kontraindikací k těhotenství je užívání léků s prokázaným teratogenním účinkem - jedná se o léčiva zpravidla zaměřená na léčení závažných onemocnění (například chemoterapie).

Pokud však byl na začátku těhotenství použit jakýkoli závažný nebo „podezřelý“ lék, je třeba věnovat pozornost gynekologovi. V takovém případě vás pošle genetikovi, který bude schopen podrobně vysvětlit všechna rizika a v případě potřeby jmenovat další vyšetření.

Strach # 6: nachlazení a střevní infekce

Není pochyb o tom - těhotenství není nejlepší čas na nemoc, ale málo záleží na nás tady. I když jste věděli, že jste těhotná, nebylo pravděpodobné, že byste měli virus „odmítnout“, stále to nebyla cigareta. Předpokládá se, že virové infekce (SARS), zejména chřipka, mohou způsobit malformace - lékaři říkají, že v tomto případě je principem „vše nebo nic“, virus buď nemá žádný účinek a těhotenství se vyvíjí normálně nebo spontánně potrat velmi brzy. Ve skutečnosti neexistují spolehlivé údaje o možnosti fetální infekce a teratogenních účinků akutních virových infekcí dýchacích cest. Nemoc však může mít negativní vliv na matčino tělo a určitě stojí za to informovat o tom svého lékaře..

Pokud jde o střevní infekce a otravy, nepředstavují bezprostřední nebezpečí pro plod, protože jsou lokalizovány ve střevě. Negativní důsledky pro plod mohou vyvolat extrémní dehydrataci a velmi závažné intoxikace.

Komentář odborníka

SARS a střevní infekce jsou příležitostí pro další vyšetření a další dynamické pozorování. Je důležité vědět: navzdory skutečnosti, že téměř všechny uvedené účinky nejsou přísnými kontraindikacemi pro otěhotnění, musíte o nich informovat svého lékaře, aby měl úplné informace a schopnost rozhodovat na základě skutečného obrazu. Nesmíme zapomenout, že odpovědnost za těhotenství je rozdělena rovnoměrně mezi pacientku a lékaře. To znamená, že polovina úspěchu je ve vašich rukou.!

"Kouřil jsem a pil alkohol, nevěděl jsem o těhotenství." Co se stane s dítětem? “

Jaké jsou důsledky pití alkoholu, kouření, užívání antibiotik, jakož i MRI a rentgenového záření na tělo budoucí matky v prvních týdnech těhotenství?

Od prvního dne porodnického období těhotenství po zpoždění menstruace uplyne celý měsíc. Asi polovina tohoto období v břiše ženy ve skutečnosti není dítě. Poté dojde k oplodnění, embryo se přesune z vejcovodu do děložní dutiny, aktivně roste, v něm se začnou formovat orgány. V této době se škodlivé účinky na tělo matky stávají nebezpečnými.

Alkohol

Například vědci z Irska, Anglie, Nového Zélandu a Austrálie provedli průzkum 5628 žen, které byly těhotné od roku 2004 do roku 2011. Některé z těchto žen pily alkohol během prvních tří měsíců těhotenství. Výzkumníci poznamenali, že nastávající matky, které požily alkohol, neměly zvýšené riziko preeklampsie, narození dítěte s malou velikostí a tělesnou hmotností.

Naproti tomu jiná studie provedená na Leeds University (UK) ukázala zvýšené riziko porodu předčasně narozeného dítěte nebo dítěte s malými tělesnými rozměry, i když moje matka pila velmi málo alkoholu. Další studie na potkanech odhalila změny v hippocampu (oblasti mozku odpovědné za paměť a učení), čichových cibulkách a mozkových komorách.

Zda pití v prvním trimestru těhotenství bude mít důsledky, je otázkou, na kterou nelze jednoznačně odpovědět. Hodně záleží na dávce a pravidelnosti. Rizika budou samozřejmě nejvyšší pro nastávající matky s alkoholismem.

"V případě chronického alkoholismu u těhotné matky může být dítě poznačeno duševním nebo fyzickým vývojem," říká Timofei Kirpa-Ivanov, porodník-gynekolog, hlavní lékař ABC. - Silné alkoholické nápoje mají zvláště výrazný účinek, když koncentrace alkoholu v těle rychle dosáhne vysokých hodnot, což zvyšuje toxický účinek na plod.

Stejně jako jakékoli toxické účinky během těhotenství by však mělo být užívání alkoholu významně omezeno nebo úplně vyloučeno..

Kouření

Existují důkazy, že kouření v prvních týdnech a v prvním trimestru těhotenství může vést ke komplikacím, jako je placenta previa a placentární abrupce, předčasná péče, nízká porodní hmotnost, problémy s dýchacím systémem dítěte. Rizika se zvyšují, pokud nastávající matka neopustila špatný zvyk během prvního trimestru.

"Cigaretový kouř obsahuje několik tisíc látek, které vedou k významnému zvýšení rizika předčasného porodu, potratu a poškození plodu," říká Timofei Kirpa-Ivanov, gynekolog a porodník. - Elektronické cigarety jsou v podstatě stejné nikotiny. Mohou však být ještě nebezpečnější než běžné cigarety, protože vám nedovolují kontrolovat spotřebované množství nikotinu. Nebezpečné látky se vyskytují také v systémech pro ohřívání tabáku, které mají negativní vliv na organismus a plod. Dlouhodobé studie účinků elektronických cigaret nebo systémů pro ohřívání tabáku však neexistují: technologie se nedávno objevily “.

Antibiotika

Lékaři předepisují některá antibiotika v průběhu těhotenství, pokud existuje odpovídající indikace. Jak bezpečný je však příjem antibakteriálních léků? Závisí to na typu antibiotika a gestačním věku..

"Existují drogy, které lze použít v kterékoli fázi těhotenství." Například peniciliny a cefalosporiny, “říká Timofey Kirpa-Ivanov, gynekolog a porodník. - Další skupiny antibiotik jsou nebezpečnější. Tetracykliny tedy mohou vést k narušení tvorby kostního skeletu plodu. Fluorochinolony mohou někdy způsobit poruchy tvorby chrupavek končetin. Existuje také „střední“ skupina - makrolidy, jejichž použití je přípustné ve druhém a třetím trimestru.

Pokud jde o jakékoli léky: je lepší je nepoužívat během těhotenství bez konzultace s lékařem. V ideálním případě je třeba se poradit s lékařem předem, ještě před plánováním dítěte. Řekněte odborníkovi o všech lécích, které užíváte. Pokud jsou některé z nich pro nenarozené dítě nebezpečné, lékař je zruší nebo nahradí bezpečnými analogy. Nebo doporučte odložit těhotenství až na pozdější konec léčby.

rentgen

Rentgen může poškodit nenarozené dítě. Pokud jste vyfotili vaše nohy, paže, hlavu nebo hrudník a současně byly vaše žaludek a pánve chráněny speciální zástěrou - rizika jsou velmi nízká. Ale radiografie břišní dutiny a pánve, zejména při vysokých dávkách, se opakuje - je nebezpečná.

"Pokud existují důkazy pro rentgenové vyšetření a přínos z toho bude mnohem vyšší, pak to musíte udělat," komentuje Timofey Kirpa-Ivanov. - Pokud existuje příležitost vyhnout se, je lepší se tomu vyhnout. Obávat se skutečnosti, že v raných fázích, kdy jste nevěděli o těhotenství, jste provedli rentgen, to není nutné. FDA před několika lety vydala dokument definující použití rentgenového záření během těhotenství. Říká se: pokud je pro studii zdravotní stav, provádí se kdykoli během těhotenství. To se však týká přísných lékařských indikací a ne preventivních studií s potvrzeným těhotenstvím. “.

Během MRI nepoužívejte rentgenové záření, na rozdíl od radiografie a počítačové tomografie. Studie se provádí pomocí magnetického pole. Obecně nebyla zjištěna žádná rizika pro nenarozené dítě. Například jedna studie, ve které vědci hodnotili průběh těhotenství u 1,4 milionu žen, ukázala, že zobrazování magnetickou rezonancí v prvním trimestru nepředstavuje pro dítě riziko, pokud se gadolinium nepoužívá pro kontrast.

"Žádný z experimentů neprokázal negativní dopad MRI na vývoj těhotenství," dodává Timofey Kirpa-Ivanov. - Ačkoli moderní věda nemůže vyloučit a vyhodnotit všechny faktory, je stále jednou z nejbezpečnějších metod radiační diagnostiky. Obecný koncept jejich použití během těhotenství je však tento: čím méně, tím lépe “.

Kouření během těhotenství. A co si myslíš ty?

Na jednom z ženských fór takový příspěvek našel. Hledá výmluvu nebo to, co by se dalo nazvat obecně?
"Haha, v příspěvcích, které se ptají, kdo kouří nebo kouří v průběhu těhotenství, kouří nebo odvyká. Koneckonců, otázka je zřejmá KDO KOUŘE! Z jaké strany začínají nářky a příběhy tvé statečnosti? Učinil váš mozek opravdu placentu, že už nedokáže pochopit otázku a pokud se vás netýká, projít kolem? Jen jsem přemýšlel! Byla zde otázka „jak přestat,“ „co dělat,“ „pomoc s radou.“ Zdá se, že to není!!


Například nepiju nic, nepiji pivo ani víno ani sklenici jednou týdně a nepiji sklenku každé 3 měsíce, respektive všechny příspěvky o tom, jak je hotstsa, chodím hloupě! protože chápu, že pokud hotstsa, pak jeden FIG bude pít, a to je osobní záležitost pro každého.

Proč je v těchto „teniskách“ maximálně 1% a v kouření 80%. Dámy! Myslíte si, ve vší vážnosti, že pití je zdravější než kouření? Nebo prostě pijte v naší zemi tolik, že existuje tvrdý argument „trošku můžete a dokonce potřebujete“. Jaký nesmysl!

Současně věnujte pozornost tomu, jak těhotná kouřící žena hází své kopy (i když je to cigareta denně, nebo dokonce méně) as jakými pochopeními se každý odkazuje na touhu sát si sklenku vína nebo piva.

O ZHORU jsem už potichu. To obecně každý chápe a téměř povzbuzuje každého! Přestože obezita ovlivňuje budoucí zdraví dítěte, NIC NENÍ Méně než tabákový kouř. che ha ha. nebo řeknete, že zvýšení o 20 nebo dokonce 30 kg nezasahuje nádoby? nezatěžuje srdce, nevede k rozvoji diabetu u vás a nenarozeného dítěte. Ne, každý chápe, že je to zhora vice, ale z nějakého důvodu s ním jednají tak blahosklonně! No, jsi jako těhotná žena, myslíš si, že jsi pohlbil hamburger nebo hranolky, myslíš si, že jsi vypil litr Pepsi, myslíš si, že držíš v domě bary nebo nějaký jiný odpad, že jsi vypil sklenku vína nebo piva, je to dobrá věc pro organizaci, ale potřebuješ trochu zzzyzzy,.

Ale pokud jste kouřili cigaretu, pak LLCOO. STVOŘENÍ. Dítě bude moron. Například ke zdi atd. Atd.

Často, když čtu takové výkřiky, jsem si stoprocentně jistý, že nedávno napsali a kdo o tom cítí, že píšou takovou touhu a depresi, že nemohou projít, nemám jiné vysvětlení!

Ve skutečnosti jsem na všechny takové útoky velmi citlivý. Vysvětlím proč. Měla jsem přítelkyni, která otěhotněla v 18 letech, bylo to na konci 90. let. Pak neexistovala žádná Ineta, kde se nikdo nevykopával a nehledal stejné, zkrátka pak všichni posvátně věřili svým lékařům. Její laskavý gynekolog na všechny zážitky odpověděl jasně a tvrdě. "Budete kouřit, porodíte zrůdu"

Sečteno a podtrženo: Nemohl jsem skončit, protože ze strachu jsem měl potrat ve 4. měsíci, diagnóza byla bezdětná. Je třeba říci, že těhotenství dívky probíhalo normálně a šance na porod normálního a zdravého dítěte byla obrovská!

Nyní, stejně jako já 35, je vdaná a marně se pokouší otěhotnět a zároveň na mě hledí se slzami, která kouřila 2 těhotenství a porodila zdravé děti

Takže, má drahá „ořechy“ (nevím, jak tomu říkat další), než začnete řvát, přemýšlejte, kam se na to neptáte! Jste si jisti, že se svým výkřikem budete mít prospěch, protože s největší pravděpodobností vám bude ublíženo, což znamená, že jste 100krát horší než cigareta!

Než rozptýlíte slova jako „kouření spodiny“, přemýšlejte o tom, co jste udělali pro své nenarozené dítě? Přečtěte si o složení vzduchu (to platí zejména pro muskovity), přečtěte si o tom, co jíte se zeleninou a ovocem zakoupeným na moskevských trzích, co vaše krev dostane po lahvi Pepsi, která část mozku vašeho dítěte zasáhne toto velmi neškodné sklo červeno-suché, a jaký druh hypoxie, jste nekuřák, vytvořte pro své dítě tím, že budete jíst kus koláče každý den! A možná, po tom všem, drž hubu! Protože, pokud jste viděli 2 proužky, neprodali jste svůj byt, neopustili jste Altai, nezačali jste tam hospodařit a jíst výhradně z vlastní zahrady a mléko své vlastní krávy, ale maso získávejte pouze lovem a dalšími produkty sběru! Pokud v očekávání svých úžasných drobků, pro které jste „připraveni na všechno“, stojíte nečinně v dopravních zácpách na cestě do nákupního centra, ve kterém si kupujete skvělé věci. a zároveň dýchat výfukem 3 hodiny denně a poté v nákupním centru, kde tisíce lidí v okolí dýchají bakterie. Jdete na veřejné záchody, najíst se tam rychlé občerstvení a pít s fantastickým zážitkem. atd. atd. pak, drazí, nejste o nic lepší než kuřáci. A všechna slova, například „CREW“, mohou bezpečně mluvit před zrcadlem!

A víte, že nejdůležitější věc! Nic není zdraví škodlivější než Malice! A navzdory všemu hněvu se bumerangy bohužel vracejí k vašemu potomstvu! To není vědecky prokázané, ale pravda! A také poškození plodu tabákovým kouřem! “

Mohu během těhotenství pít a kouřit?

Převážná část nevím, že je těhotná. Převážná část má náhodné těhotenství. A má pravdu. Děti - měly by se stát a neměly by být plánovány. V prvních týdnech těhotenství mnozí procházejí sklenkou koňaku nebo sklenkou šampaňského v prvních týdnech těhotenství. Toto malé množství alkoholu nepřináší moc škody. Kouření budoucích matek po konzultaci je běžným jevem. Skutečnost, že během těhotenství nemůžete přestat kouřit, je monstrózní mylná představa. Nikdy není příliš pozdě opravit chyby a využít druhou šanci. Vzdáváme se kouření, přestáváme pít, máme těhotenství. Rady Dr. Makarové.

Fórum Sachalin

ZPRÁVY

POPULÁRNÍ TÉMA

NOVÉ TÉMA

Rodinné děti

DepositFiles vám poskytuje legitimní technické řešení, které vám umožní nahrávat, ukládat, přistupovat a stahovat text, software, skripty,.

V elektronické knihovně Aldebaran si můžete zdarma stáhnout knihy v oblíbených formátech epub, fb2, rtf, mobi, pdf nebo číst knihy online.

V elektronické knihovně Aldebaran si můžete zdarma stáhnout knihy v oblíbených formátech epub, fb2, rtf, mobi, pdf nebo číst knihy online.

Těhotenství a tabák: realita a mýty

Když jsem ležel v porodnici a čekal, až se dítě narodí, byly se mnou v místnosti dvě těhotné ženy, které neustále chodily do kuřácké místnosti. Vždy bylo pro mě těžké chápat jejich chování, protože pokud se o jejich vlastní zdraví opravdu nestará, mělo by se rozhodně postarat o zdraví dítěte. Dnes však na světě kouří asi polovina těhotných žen a během těhotenství je o kouření téměř víc mýtů, než budou akceptovat. Přebývejte na některých z nich.

Kouření ovlivňuje plodnost: Pravda

Kuřáci mají tendenci trávit dvakrát tolik času otěhotněním. Proč? Tabák vyvolává pokles estrogenů ženských hormonů, což zase negativně ovlivňuje menstruační cyklus, takže je méně pravidelný. Kouření také zvyšuje riziko předčasného porodu a mimoděložního těhotenství. Lékaři však slibují: pokud se s touto závislostí vyrovnáte, vše se vrátí k normálu..

Stačí ukončit těhotenství a přestat kouřit: Mýtus

Závislost na tabáku zahrnuje několik aspektů: fyzický (závislost na nikotinu), psychologický (tabák je často vnímán jako lék na stres), sociální (slavná přestávka na kouř v práci, kde se často diskutuje o nejzajímavějších incidentech a dokonce se řeší i pracovní problémy). Takže pokud je očekávání dítěte opravdu velkou motivací přestat kouřit, bohužel často ani toto nestačí. Nejlepší je začít se zbavit závislosti na tabáku před těhotenstvím pod dohledem lékaře.

Kouření během těhotenství poškozuje dítě: Pravda

Děti, které musely v lůně dýchat tabákový kouř, měly vyšší pravděpodobnost onemocnění dýchacích cest po narození než ostatní. Kouření matek omezuje přístup kyslíku k plodu, což může způsobit zpoždění vývoje nebo dokonce neurologické problémy. Děti kuřáků při narození váží v průměru o 200 gramů méně než děti nekuřáckých žen. Kouření také zdvojnásobuje riziko předčasného porodu a ztrojnásobuje riziko náhlého úmrtí novorozenců.

Přestat kouřit během těhotenství je příliš pozdě, je to pro tělo příliš stres: Mýtus!

I když už jste uprostřed cesty k setkání s dítětem, přestat kouřit je vždy lepší, než pokračovat v otrávení těla tabákovým kouřem. Rozloučení s tímto zvykem vážně snižuje riziko onemocnění u matky i jejího dítěte. Nejlepší je, pokud se vám podaří přestat kouřit před 3. měsícem těhotenství (pokud jste to neudělali dříve, než k němu dojde).

Nic se nestane, pokud si dovolím kouřit maximálně 5 cigaret denně: Mýtus!

Tento problém zpravidla jen zhoršuje, protože omezení počtu cigaret zvyšuje intenzitu jejich spotřeby. "Táhnete" hlouběji, což znamená, že vaše tělo (as ním i dítě) dostává ještě škodlivější látky. Snížení počtu kouřených cigaret má smysl pouze jako krok k úplnému ukončení tabáku. Žádný stres z odvykání kouření nebude mít na zdraví nenarozeného dítěte nikdy škodlivější než toxické látky, které vstupují do těla tabákovým kouřem.

Během těhotenství nelze použít náplasti proti tabáku: Mýtus

U těhotných žen jsou povoleny náhražky nikotinu (žvýkačky, náplasti atd.). Přinejmenším je to lepší než tah na cigaretu. Takže dítě dostává menší dávku nikotinu než z cigaret a nedostává jiné škodlivé složky návyku: dehet, kouř atd. Tyto prostředky pomáhají těhotné ženě vyrovnat se se stresem z odvykání kouření..

Pokud kouřím, pak nemůžu kojit: Mýtus

Ano, nikotin přechází do mateřského mléka, ale i tak výhody kojení převažují nad přínosy. Mateřské mléko umožňuje dítěti bojovat s infekcemi (v mléce jsou antibakteriální látky) a také snižuje riziko alergií na potraviny. Pokud nemůžete přestat kouřit, ujistěte se, že vaše dítě dostává co nejméně škodlivých látek. Kouř po krmení, ale ne dříve. Je třeba poznamenat, že kuřáci produkují v průměru o čtvrtinu méně mléka než jiné ženy.

Mohu během těhotenství pít a kouřit?

Převážná část nevím, že je těhotná. Převážná část má náhodné těhotenství. A má pravdu. Děti - měly by se stát a neměly by být plánovány. V prvních týdnech těhotenství mnozí procházejí sklenkou koňaku nebo sklenkou šampaňského v prvních týdnech těhotenství. Toto malé množství alkoholu nepřináší moc škody. Kouření budoucích matek po konzultaci je běžným jevem. Skutečnost, že během těhotenství nemůžete přestat kouřit, je monstrózní mylná představa. Nikdy není příliš pozdě opravit chyby a využít druhou šanci. Vzdáváme se kouření, přestáváme pít, máme těhotenství. Rady Dr. Makarové.

KOUŘENÍ POČAS PREGNANCY,

mimochodem, během těhotenství jsem měl 2 přátele, ale po dobu asi 7-8 měsíců pak řekli a nechtěli, nekouřili, právě teď jsou jejich kluci běžní 2 roky, zdraví a nemají žádné důsledky)) moje sestra ležela na DR s dívkou, takže kouřila 2 balíčky a nic se také nestalo), ale znovu Bůh zachránil štěstí, ale stále si myslím, že to nestojí za to kouřit, musíte nějak bojovat, omezit se)

Nyní jste zdravý člověk, už jste měli dítě. zapalte si cigaretu a sedněte si s ním v jedné malé místnosti a kouřte na ni. kouření během těhotenství je stejné. přemýšlejte o tom častěji a mysl převládne nad touhou po panty. Sám jsem v šoku, ale skončil jsem za 3 dny. Přeji vám všem hodně štěstí.

Nevěděl jsem, že jsem těhotná a kouřil vodní dýmku

Dnes test ukázal 2 proužky a v sobotu jsem kouřil vodní dýmku a 2krát tento měsíc s přáteli; nyní tak ustaraně; aby bylo vše dobré. Vedu správný životní styl, nekouřím; Nepiju, ale v měsíci červnu se to stalo s vodní dýmky, teď mi nedává pokoj, že všechno bude v pořádku s dítětem; ?

Přístroje a zařízení pro moderní lidi. Věda, roboti, technologie, umělá inteligence, kryptoměna

  • Nezodpovězená témata
  • Aktivní témata
  • Vyhledávání
  • náš tým

Kdo čelil otázce vodní dýmka - těhotná?

Kdo čelil otázce vodní dýmka - těhotná?

Zveřejnil Marry 21. listopadu 2010 12:33

Kdo čelil otázce vodní dýmka - těhotná?

Zveřejněno uživatelem RoGeR77 dne 21. listopadu 2010 13:30

Kdo čelil otázce vodní dýmka - těhotná?

Zveřejnil polet »21. listopadu 2010 14:16

Kdo čelil otázce vodní dýmka - těhotná?

The Lynx Post »21. listopadu 2010 16:35

Kdo čelil otázce vodní dýmka - těhotná?

Zveřejnil Alexandron 22. listopadu 2010 23:06

Kdo čelil otázce vodní dýmka - těhotná?

Zveřejnil agerzen dne 24. listopadu 2010 12:10

Kdo čelil otázce vodní dýmka - těhotná?

Zveřejnil abond dne 26. listopadu 2010 11:48

Kdo čelil otázce vodní dýmka - těhotná?

Autor: Vlad, 26. listopadu 2010 14:27

Kdo čelil otázce vodní dýmka - těhotná?

Zpráva pan Viktor »11. ledna 2011 20:39

Kdo čelil otázce vodní dýmka - těhotná?

Zveřejnil pishuonlain 27. března 2011 15:47

Co jsem udělal!

"Ach, co jsem udělal." Nevěděl jsem, že jsem těhotná! “ V prvních dnech po početí žena často neví, že se v ní rodí nový život. Proto riskuje, že poruší jedno nebo více zvláštních pravidel zdravého životního stylu pro těhotné ženy: nepijte, nekuřte, vyhněte se infekcím a lékům. Podívejme se, jak jsou tyto obavy oprávněné. A odborník - gynekolog a porodník nejvyšší kategorie Galina Lazareva nám s tím pomůže..

Strach # 1: kouření

Kouření je špatný zvyk. A samozřejmě, budoucí dítě pravděpodobně nebude těžit z cigarety kouřené nepozornou těhotnou ženou. Ale bude to opravdu bolet? Pokud žena, která čeká dítě, kouří během těhotenství několik desítek cigaret denně, mohou být důsledky pro plod závažné. Pokud jste však po učení o těhotenství řekli pevné kouření „ne“, pak pár cigaret pár dní po početí není důvodem paniky. Podle lékařů - další riziko je v tomto případě malé. Hlavní věcí je přestat kouřit rychleji!

Strach # 2: alkohol

Buďme realističtí - pravidelné užívání i malých dávek alkoholu během těhotenství není zdaleka neškodné. Ethylalkohol, který se nachází ve všech alkoholických nápojích, je schopen proniknout placentou a jeho chronický účinek může mít skutečně negativní vliv na vývoj plodu - včetně zpoždění vývoje a vyvolání výskytu malformací. To vůbec neznamená, že pár sklenic vína, které žena vypila v prvních dnech těhotenství, jistě povede k vážným důsledkům: neexistuje žádné kritické riziko ani není důvod k panice. Patologie vývoje plodu jsou pozorovány při chronické konzumaci alkoholu a nejsou důsledkem jediné „libace“..

Komentář odborníka

Žádné z uvedených „porušení“ není přísnou kontraindikací těhotenství a nevylučuje možnost porodu absolutně zdravého dítěte. Zpravidla pomáhají rozptýlit všechny pochybnosti screening prvního trimestru (Ultrazvukové vyšetření na přístroji expertní třídy), které se provádí v 11-13 týdnech těhotenství. Tato studie umožňuje identifikovat nebo vyloučit téměř všechny závažné malformace.

Strach # 3: antikoncepční prostředky

Pokud bylo těhotenství překvapením, není překvapivé, že nic netušící žena pokračovala v užívání antikoncepčních tablet. Tyto případy nejsou neobvyklé. Ale nebojte se - existuje mnoho studií, které prokazují nedostatečnou souvislost mezi frekvencí malformací plodu a používáním antikoncepčních tablet během těhotenství. Důležité „ale“: to platí pouze pro první měsíc těhotenství, potom se dítě začne vyvíjet pohlavní orgány a v této fázi je užívání hormonálních látek již nežádoucí.

Komentář odborníka

Užívání antikoncepce v prvních týdnech těhotenství není známkou potratu. Je to však příležitost k dalšímu vyšetření, aby se vyloučila možnost negativního dopadu na průběh těhotenství. Je to velmi důležité: Jakmile žena zjistí, že čeká dítě, užívání pilulek by mělo být okamžitě zastaveno.

Strach # 4: Očkování

Pokud se shodou okolností plánované očkování shoduje s neplánovaným těhotenstvím, pak se budete samozřejmě obávat. Lékaři však tvrdí, že většina moderních vakcín (včetně vakcíny proti klíšťové encefalitidě, která je velmi důležitá v období jaro-léto), nemá prokázaný teratogenní účinek na plod. Jinými slovy, většina vakcín není nebezpečná - v USA někteří lékaři dokonce doporučují těhotným ženám očkování proti chřipce a tetanu. Je však důležité pochopit, že očkování způsobuje individuální reakci u každé osoby a nezapomeňte se poradit s lékařem.

Komentář odborníka

Očkování jako celek není specifickou kontraindikací pro porod dítěte. Pokud však žena počala po početí nějaké očkování, je nutné informovat lékaře provádějícího těhotenství. Faktem je, že některé infekce - například spalničky, příušnice, zarděnky - mají teratogenní účinky. Ale to je příležitost kontaktovat lékaře infekčních chorob. Tento specialista předepíše testy ukazující infekční aktivitu. Na základě jejich výsledků bude schopen přesně říci, zda je riziko pro plod vysoké nebo zda je nutné profylaktické ošetření, a je také možné dynamické pozorování..

Strach č. 5: antibiotika

Jakmile se dozvíte o těhotenství, okamžitě se strachem vnitřně zchladnete - „Pila jsem antibiotika!“ Je však příjem této skupiny drog tak hrozný? Většina moderních antibiotik v těhotenství není zakázána, pokud existuje dobrý důvod pro jejich použití, a to je uvedeno v návodu k použití těchto léků. Váš lékař dobře ví, která antibiotika jsou povolena a která jsou přísně kontraindikována pro těhotné ženy..

Komentář odborníka

Většina moderních antibiotik v těhotenství není kontraindikována. Opravdu vážnou kontraindikací k těhotenství je užívání léků s prokázaným teratogenním účinkem - jedná se o léčiva zpravidla zaměřená na léčení závažných onemocnění (například chemoterapie).

Pokud však byl na začátku těhotenství použit jakýkoli závažný nebo „podezřelý“ lék, je třeba věnovat pozornost gynekologovi. V takovém případě vás pošle genetikovi, který bude schopen podrobně vysvětlit všechna rizika a v případě potřeby jmenovat další vyšetření.

Strach # 6: nachlazení a střevní infekce

Není pochyb o tom - těhotenství není nejlepší čas na nemoc, ale málo záleží na nás tady. I když jste věděli, že jste těhotná, nebylo pravděpodobné, že byste měli virus „odmítnout“, stále to nebyla cigareta. Předpokládá se, že virové infekce (SARS), zejména chřipka, mohou způsobit malformace - lékaři říkají, že v tomto případě je principem „vše nebo nic“, virus buď nemá žádný účinek a těhotenství se vyvíjí normálně nebo spontánně potrat velmi brzy. Ve skutečnosti neexistují spolehlivé údaje o možnosti fetální infekce a teratogenních účinků akutních virových infekcí dýchacích cest. Nemoc však může mít negativní vliv na matčino tělo a určitě stojí za to informovat o tom svého lékaře..

Pokud jde o střevní infekce a otravy, nepředstavují bezprostřední nebezpečí pro plod, protože jsou lokalizovány ve střevě. Negativní důsledky pro plod mohou vyvolat extrémní dehydrataci a velmi závažné intoxikace.

Komentář odborníka

SARS a střevní infekce jsou příležitostí pro další vyšetření a další dynamické pozorování. Je důležité vědět: navzdory skutečnosti, že téměř všechny uvedené účinky nejsou přísnými kontraindikacemi pro otěhotnění, musíte o nich informovat svého lékaře, aby měl úplné informace a schopnost rozhodovat na základě skutečného obrazu. Nesmíme zapomenout, že odpovědnost za těhotenství je rozdělena rovnoměrně mezi pacientku a lékaře. To znamená, že polovina úspěchu je ve vašich rukou.!

Články O Neplodnosti