Hlavní Výživa

Přeprava novorozence v autosedačkách a kojeneckých nosičích

Čím je dítě mladší, tím je křehčí a novorozenci jsou nejzranitelnější věkovou kategorií. Jejich kosti jsou měkké a pružné, v kostře je spousta chrupavek. Hmotnost hlavy vzhledem k tělu je 25% (u dospělých - 6%). Současně je krk dětí tenký a svaly jsou špatně vyvinuté. Je nebezpečné střídat strouhanku ještě intenzivně v pažích a při silném tlaku je „těžká“ hlava ostře zahozena a hlavní břemeno spadá do oblasti krku. Dýchací orgány u kojenců mají také své vlastní vlastnosti, které vytvářejí předpoklady pro snazší respirační selhání než u dospělých.

Dnes pro přepravu novorozenců v autě používejte kolébky (dětské postýlky, dětské postýlky) a židle.

Carrycots

Z jakého věku může být dítě přepravováno v kojeneckém nosiči?
Od narození do 6 měsíců.

V kolébce je dítě přepravováno vleže. Je namontován na zadní sedačce vozidla kolmo k pohybu a je upevněn pomocí bezpečnostních pásů. V autosedačce je dítě připevněno pomocí zabudovaných popruhů.

V kolébce leží dítě vodorovně. Postel automobilu je nastavena kolmo k pohybu na zadní pohovce automobilu. Autosedačky jsou upevněny pomocí běžných bezpečnostních pásů. Způsoby upevnění řemenu se mohou lišit..

Výrobci kočárků jen velmi často doplňují odnímatelné kolébky dalšími držáky, které jim umožňují použití v autě. Ale kočárek pro kočárky zpravidla není dostatečně silný, aby zajistil bezpečnost dítěte v autě, proto není vhodný pro přepravu dětí.

Nevýhody kolébek zahrnují skutečnost, že zabírají hodně místa v autě.

Z tohoto důvodu by se kolébky pro přepravu dětí měly používat pouze v případě zvláštních zdravotních stavů.

Autosedačky

V autosedačkách novorozence nesou sklopnou polohu ve sklonu 30-45 stupňů, zády ve směru jízdy. Samotná židle je připevněna buď běžnými popruhy do auta nebo na speciální držáky ISOFix. Dítě v autosedačce drží vnitřní popruhy.

První obrázek ukazuje univerzální židli, kterou lze použít jak pro kojence, tak pro starší děti.
Na druhém obrázku je autosedačka nošení, které se používá pro děti do roku a půl. Na těchto sedadlech může být dítě nošeno mimo vůz díky speciální rukojeti.

Hlavní výhodou autosedaček je to, že poskytují lepší bezpečnost pro dítě než kolébky. Židle drží hlavu dítěte při čelním nárazu dobře a eliminují tak traumatické napětí na krku. A to podle statistik asi 70% nehod.

Je velmi důležité, aby sklon, opěradlo bylo správné a bylo v rozmezí 30-45 stupňů. Rovnější úhel (více než 45 stupňů) výrazně snižuje bezpečnost autosedačky při čelních nárazech. Je-li poloha příliš vysoká (úhel je menší než 30 stupňů), hlava dítěte klesne dopředu, což může vést k obtížným dýcháním a v důsledku toho k nedostatečné saturaci krve kyslíkem a ve velmi vzácných případech k zastavení dýchání.

Úhel opěradla by měl být v rozmezí 30-35 stupňů.
Optimální úhel je 45 °. a) Úhel sedadla je příliš malý (45 °), což nezajišťuje dostatečnou bezpečnost dítěte při nehodě.

Optimální úhel záběru je 45 °. S takovým sklonem je zajištěn optimální poměr bezpečnosti a pohodlí během jízdy autem..

Úhel sklonu moderních sedadel zpravidla zajišťuje bezpečný transport dítěte, ale jeho velikost se může lišit v závislosti na tvaru sedadel konkrétního automobilu. K opravě náklonu autosedačky je povoleno používat válečky, například z pevně navinutých ručníků, které jsou umístěny pod přední sedačkou.

Pro korekci úhlu autosedačky je povoleno používat válečky

Pro dodatečnou fixaci hlavy dítěte je povoleno používat látkové válečky, které jsou položeny na obou stranách novorozence. Různé polštáře, podložky pod hlavou, které nejsou součástí křesla, jsou zakázány, protože to může přispět k tomu, aby hlava dítěte klesala dopředu..

Pro dodatečnou fixaci hlavy dítěte je povoleno používat válečky, například z válcovaných ručníků

Mezi rodiči panuje rozšířený názor, že pro novorozence je škodlivé sedět v autosedačce, protože to může poškodit jeho páteř. Ve skutečnosti jsou tyto obavy neopodstatněné, protože dítě nesedí vzpřímeně na sedadle automobilu, ale leží. Nebezpečná břemena nemají vliv na páteř. Hmotnost je rovnoměrně rozložena na zádech.

a) Nebezpečné svislé zatížení páteře novorozence pod vlivem jeho hmotnosti.
b) V polosedě není na páteři žádné svislé zatížení. Hmotnost je rovnoměrně rozložena po celé zadní části..

Pokud je židle správně nainstalována, doba, kterou v ní dítě tráví, nepřesáhne jednu a půl hodiny, pak nehrozí zdraví dítěte.

Shrnutí: Autosedačka je bezpečný způsob, jak přepravovat děti v autě od prvních dnů života. V něm je dítě neseno polozavřeným zády ve směru jízdy. Je důležité, aby sklon, zadní strana židle, byl v rozmezí 30-45 stupňů. Vozíky, ve kterých je dítě přepravováno, leží pouze v případě zvláštních lékařských indikací.

Pro malého cestovatele: dětská autosedačka pro novorozence

V rodině se brzy objeví dítě... Tolik vzrušení a příjemná péče! Jedním z nich je přeprava drobků v autě. Obchody nabízejí speciální kolébky. Zde je několik užitečných informací o tomto zařízení..

Jak si vybrat nosítko pro novorozence

Péče rodiče chtějí, aby byl výlet pro dítě bezpečný a pohodlný. Jeho páteř je velmi slabá, kosti lebky jsou křehké. Nevhodné umístění může dítě poškodit.

Proto při výběru zařízení pro přepravu musíte věnovat pozornost následujícím faktorům:

 • Jednoduchost. Pokud plánujete často cestovat se svým dítětem, dávejte přednost jednoduchým designům. Měly by být snadno složitelné a upevnitelné..
 • Ergonomie Vyberte si sadu, která má anatomický polštář pod nastavením polohy hlavy a těla.
 • Skládaná velikost a hmotnost. Kompaktní, lehký přenosný vak vhodný pro časté používání.
 • Bezpečnost a spolehlivost fixace. Během náhlých pohybů vozu zkontrolujte, zda pásy drží dítě dobře. Proveďte jakýkoli nárazový test. Chcete-li to provést, požádejte prodejce, aby opravil objekt v kolébce a třepal zařízením v různých směrech.
 • Kvalita materiálů. Vyhněte se štiplavým syntetickým látkám, drsným plastům, drsným hranám. Kryt musí být odnímatelný, aby mohl být omyvatelný.

Nejvíce se tyto vlastnosti prezentují ve speciálních kolébkách pro automobily. Nepoužívejte přepravní koše dodávané s kočárkem. Neposkytují správnou úroveň zabezpečení..

Je autosedačka škodlivá pro novorozence?

Rodiče často získávají kompletní „cestovní systém“ - autosedačku, kočár, kočárku. Sada umožňuje připevnit dítě k kolébce a v této podobě přenést do kočárku. Můžete vzít své dítě s sebou kamkoli - do supermarketu, kavárny, do chaty... Ale nejdůležitější věcí pro milující rodiče není jejich vlastní pohodlí, ale zdraví dítěte.

Lékařské studie prokazují, že dlouhodobý pobyt v kolébce vede k nebezpečným následkům. Mezi nimi:

 • Opožděný fyzický vývoj. Trvalá poloha na zádech je pro člověka nepřirozená. Doma pečující matky obracejí novorozence ze strany na stranu nebo na bříško každých 1,5 hodiny. Pobyt v kojeneckém nosiči ve stejné poloze narušuje růst svalů a kostí.
 • Srovnávání lebky. Z dlouhodobého ležení na zádech hlavy se hlava dítěte zplošťuje. Tato vada je následně obtížně napravitelná..
 • Zhoršená dodávka kyslíku. Když je dítě v kolébce, dostává mnohem méně kyslíku než v běžné postýlce.

Proto musíte používat „cestovní systém“ pouze při cestování. Po zbytek času by se dítě mělo pohybovat v kočárku nebo v náručí.

Bezpečnost a pohodlí dítěte v autě poskytují pouze kvalitní výrobky. Romer a Peg Perego vydělali dobré recenze o kojeneckých kočkách pro novorozence. Tyto modely jsou plně v souladu s vlastnostmi dětské anatomie.

Jak si vybrat autosedačku pro novorozence: vyberte si s Dr. Komarovským

Výběr autosedačky může být velmi komplikovaný a matoucí. Existuje mnoho různých modelů. Většina rodičů chce vědět, zda existuje model, který nejlépe chrání dítě v případě nehody a je pohodlný a snadno použitelný. Ve skutečnosti existuje mnoho kritérií, která vyhovují vašim potřebám. V tomto článku vám ukážeme, jak vybrat autosedačku pro novorozence. Nejlepší autosedačka je ta, která je pečlivě vybrána a správně používána v souladu s pokyny výrobce.

Co hledat při výběru

Autosedačky pro kojence se liší od ostatních modelů. Kromě zajištění bezpečnosti musí brát v úvahu potřeby finálního, dosud neformovaného dětského organismu a poskytnout mu pohodlí při pohybu. I při krátkém výletu vždy sedí novorozence v autosedačce!

Při výběru autosedačky je důležité věnovat pozornost následujícím otázkám:

 1. Je velikost a pásmo vhodné pro mé dítě??
 2. Je autosedačka správně umístěna v mém autě??
 3. Jaká jsou bezpečnostní hodnocení pro vybraný produkt?
 4. Poskytne to pohodlí mému dítěti a mně??

Která skupina je vhodná pro novorozence

Existuje pět hlavních skupin autosedaček, které jsou dále rozděleny do podskupin. U novorozence musíte zvolit následující skupiny a podskupiny, které se liší hmotností vašeho dítěte:

 1. Skupina 0, určená pro kojence o hmotnosti 0-9 kg.
 2. Skupina 0+ pro kojence 0-13 kg.
 3. Skupina 0/1 od 0 do 18 kg.
 4. Skupina 0/1/2 téměř univerzální 0-25 kg.

Autosedačka Beone SP LX Mickey Mouse Nania (Nania)

Comfort Night I'COO (Aiku)

CabrioFix Maxi-Cosi (Maxi-Cosi)

Charakteristickým rysem skupin autosedaček pro novorozence je to, že dítě v něm je téměř v poloze pro ležení. To je nutné, protože dítě dosud nevyvinulo svaly a klouby nejsou zcela formovány. Tato poloha zabraňuje namáhání krku a zad..

Zadržovací zařízení musí být namontováno tak, aby dítě směřovalo k zadní části vozidla, což zajišťuje další bezpečnost. Židle z univerzálnějších skupin jsou přizpůsobeny ke změně směru pohybu dítěte.

Pokud v autě není na výběr a máma (nebo táta), vložte ji na přední sedadlo. Rodič, který je rozptylován od řízení při kontrole, jak je dítě zezadu, může být mnohem nebezpečnější.

Je sedadlo vhodné pro mé auto?

Při výběru přidržovacího zařízení je velmi důležitá otázka jeho správné instalace v automobilu. Moderní výrobci poskytují tři hlavní možné způsoby instalace:

 1. Používání běžných bezpečnostních pásů.
 2. Použití speciálního zipu pro dětské sedačky ISOFIX.
 3. Upevnění ISOFIX a volitelné kotevní popruhy pro větší spolehlivost.

Poslední dvě možnosti budou samozřejmě nejvýhodnější a nejspolehlivější. Pokud však dětské úchyty takové dětské úchyty neobsahují, nezlobte se. Pokud si přejete, můžete si za příplatek nainstalovat systém ISOFIX. Ale i bez ní je instalace židle pro novorozence se silou běžných bezpečnostních pásů docela spolehlivá. Hlavní věcí je vždy zkontrolovat, zda jsou řemeny bezpečně připevněny a zda jsou pevné.

Která autosedačka je bezpečnější

Pro zajištění optimální ochrany vašeho novorozence vyberte autosedačku schválenou komisí pro bezpečnost. Například velmi dobrá židle, pokud je opatřena značkou bezpečnostního certifikátu OSN pro Evropu ECE R44.

Norma ECE R44 byla vyvinuta Evropskou komisí v oblasti bezpečnostních norem pro dětské autosedačky, podle kterých výrobci sedadel musí splňovat požadavky různých technických nuancí, které poskytují autosedačku.

Splnění této normy je možné získat pomocí různých technických bezpečnostních norem, inspekce se provádějí při nárazových zkouškách s figuríny..

Bezpečnostní pásy jsou také důležité..

Při výběru je samozřejmě výhodnější pětibodový. Neexistuje žádné přísné oddělení typu pásu od skupinového autosedačky nebo od jiných ukazatelů. Typ řemene vybraný pouze výrobcem.

Sedadla mohou být navíc vybavena bočními ochrannými zařízeními. V době bočního nárazu musí uhasit energii a zajistit bezpečnost dítěte.

Výběr pohodlné a praktické židle

Bude velmi výhodné, když se kolébka uvolní ze základny židle a bude přenesena pomocí speciální rukojeti. Důrazně doporučujeme vybrat autosedačku pro novorozence s touto funkcí..

Důležitým bodem je struktura čalounění židle. Většina rodičů dává přednost přírodní bavlněné tkanině. To je správné rozhodnutí, protože bavlna pohlcuje pot od dítěte a rychle zvlhne.

Kromě toho lze na zadní straně dětské sedačky zajistit větrací otvory pro lepší cirkulaci vzduchu..

Bude užitečné mít ramenní chrániče na vnitřních pásech autosedačky. Nebude zbytečné mít hledí, které chrání před slunečním zářením.

Hlavní věcí, kterou si pamatujete, je dětská autosedačka pro novorozence, nejedná se pouze o příslušenství, je to důležitá součást bezpečnosti pro novorozence v autě. Proto při výběru autosedačky nezkoušejte šetřit na maličkostech a vyberte si pohodlné sedadlo vhodné pro vaše auto.

Tipy od Dr. Komarovského, jak zvolit správné autosedačky pro dítě.

Toto není kočárek. Je možné vzít děti na procházky v autosedačce?

Na ulicích dnes můžete stále častěji vidět, jak rodiče chodí se svými dětmi po ulici a nesou je v autosedačce místo kočárku. Není to tak obtížné - obchodníci se již dlouhou dobu orientují a nabízejí mladým matkám a otcům, aby se nerozhýbali, ale aby si koupili podvozek pro autosedačku a použili ji místo kočárku. Zároveň si jen málokdo myslí, že takové pohodlí skrývá vážné nebezpečí pro zdraví drobků. O tom, co je plné nahrazení kočárku autosedačkou, řekl AiF.ru pediatr, pořadatel Lidové ceny za dětské výrobky „Volba rodičů“ Tatyana Butská a odborníci ze zdravotnických zařízení Ministerstva zdravotnictví Ruské federace.

Autosedačka se otáčí

Dětský kočárek v moderním světě by měl být ovladatelný, mobilní, pohodlný a bezpečný. Výrobci proto neustále vylepšují modely a vynalézají stále více nových konfigurací. Jednou z nejnovějších inovací je odnímatelný podvozek, na kterém je hravě upevněna dětská autosedačka. Myšlenka výrobců byla, že během krátkých zastávek na silnici nemohla být autosedačka tažena do rukou, ale připevněna k odnímatelným kolům. Výrobci ale nepočítali s tím, že čím dál více rodičů bude používat autosedačku a podvozek nikoli jako doplněk k obvyklé kolébce, ale místo toho - to je pro dlouhé procházky s dítětem.

Možná výměna?

Ne. Autosedačka s podvozkem není analogem plnohodnotné kolébky. Obě tato zařízení jsou navržena zcela odlišným způsobem a slouží různým účelům. Autosedačka chrání dítě při cestování. Jeho účelem je zajistit bezpečnost. Na autosedačce leží dítě v určitém úhlu se zvednutou hlavou, připevněnou v poloze embrya pomocí bezpečnostních pásů. To je naprosto správné, aby bylo dítě co nejvíce chráněno při nárazech nebo ostrých manévrech vozidla. Pamatujete si, co vám kouč v tělocvičně připomíná? - Změkčte si kolena, když děláte silová cvičení. Zde je princip stejný. Dále, v autosedačce je dítě bezpečně upevněno a omezeno v pohybu. Nemůže změnit svou pozici, převrátit se na stranu. Z hlediska bezpečnosti při pohybu je to plně opodstatněné. Ale dlouhodobý pobyt ve stejné poloze není pro nikoho užitečný, a ještě více drobky, jejichž tělo se formuje a vyvíjí. „Můžete použít autosedačky a jiná zařízení, ale na přísně omezenou dobu! Dítě v nich může zůstat déle než 40 minut, protože polohýbaná pozice omezuje pohyb, komplikuje správnou tvorbu svalového korzetu a nestimuluje touhu dítěte posadit se a převrátit se. V této poloze extenzorové svaly vůbec netrénují, a to je velmi důležité pro správný vývoj. Dítě musí mít maximální volnost pohybu! “, Bere na vědomí profesor, dětský ortoped v Ústavu traumatologie a ortopedie. N.N. Priorova (CITO) Lyudmila Mikhailova.

Autosedačka je tedy nejspolehlivější a nezbytnou ochranou při přepravě dítěte ve vozidle, ale už ne.

Proč je kočárek lepší??

V kočárku leží dítě na rovném vodorovném povrchu, který zajišťuje správnou cirkulaci krve a správné rozdělení zátěže na páteř, což umožňuje plně se tvořit muskuloskeletální systém.

V kočárku je dostatek místa, aby se dítě mohlo volně pohybovat a otočit hlavu.

"Věřím, že každé zařízení je navrženo především pro pohodlí rodičů." A měli bychom přemýšlet o tom, jak pohodlné a fyziologické pro dítě. Určitě můžete používat zařízení, ale ne vždy! Například autosedačka je vhodná výhradně pro přepravu dítěte v autě, dětského lehátka - pouze v době, kdy je maminka něčím zaneprázdněna. Proč? V páteři jsou normální fyziologické ohyby, které se musí správně tvarovat. Pokud je dítě neustále umístěno v zařízeních, kde páteř má tvar oblouku obráceného dozadu, bude pro dítě obtížné vytvořit potřebné motorické dovednosti. Doporučuji používat různá zařízení maximálně 15-20 minut denně. Obecně platí, že pro malé dítě jsou pouze dvě z nejlepších míst: postel a podlaha. Probuď se v postýlce, zůstaňte vzhůru na podlaze, “říká hlavní dětský ortopedický traumatolog v Moskvě, profesor Ústavu dětské chirurgie Ruské národní výzkumné lékařské univerzity. Pirogov, náměstek Vedoucí lékař dětské klinické nemocnice č. 13 pojmenovaný po N.F. Filatova Dmitry Vybornov.

„Cesta autem do 1-2 hodin pro dítě je normální. Je však důležité zajistit, aby dítě nebylo dlouhodobě v monotónní poloze, “dodává Leila Namazova-Baranova, ředitelka Výzkumného ústavu dětské medicíny, profesorka, akademička Ruské akademie věd.

Kočárek je navržen speciálně pro dlouhé procházky s dítětem, takže v něm je pečlivě promyšlen systém absorbující nárazy. Což má také příznivý vliv na zdraví dítěte.

Špatná pozice

Autosedačka nemůže fungovat jako kočár. Kromě toho jsou na trhu také dětská zařízení, jako jsou lehátka, která jsou určena k pobavení dítěte. Zde je však důležité pochopit, že jak v autosedačce, tak v lehátku je dítě v ohnuté poloze a je v pohybu omezené. „Hlavní věcí je šetrné používání moderních zařízení. Například lehká nemoc z pohybu - někdy se bez nich neobejdete. Ale po dlouhou dobu je nepřijatelné držet dítě v uniformě napůl ohnuté pózy, která je dána různými zařízeními! Koneckonců, dítě je aktivní v pohybech od narození. Musíte mu tedy poskytnout fyziologické podmínky pro fyzickou aktivitu. Můj závěr: dítě potřebuje různá postavení - na boku, na břiše a na zádech - aby se správně ohýbaly páteře, aby nedošlo k zakřivení nebo nesprávnému poměru obratlů, “řekla Valentina Guzeva, hlavní dětská neurologka Ministerstva zdravotnictví Ruské federace.

Potřebujeme opatření a správnou rovnováhu. Neukládejte na kočárku - bez ohledu na to, jak krásná a funkční se může sedačka na první pohled zdát, může snadno zničit zdraví vašeho dítěte..

Je možné, aby novorozenec spal v kojeneckém nosiči a kolik?

Nějak se stalo, že třítýdenní syn nejlépe usne ne na hrudi a ne v náručí, ale v této kolébce a jeho žaludek v ní bolí méně. A něco, čeho se bojím a obávám se, že tam zůstanu na dlouhou dobu :( Někdy to může zaspávat na hodinu, ale moje svědomí mě začíná trápit.

Póza se zdá být docela fyziologická - kolena nad knězem, ne „sezení“.

Jako obvykle, každý, kdo odpověděl velkoobchodní díky :) mohu pouze naléhavě komentovat.

Autosedačka 0

Zájmy: správná a zdravá výživa, léčba a prevence nemocí dětí od narození do 18 let.
Považuje výchovu zdravých dětí za nejdůležitější okamžik, proto věnuje velkou pozornost tvrdým a preventivním metodám..

Autor knih a článků o zdraví dětí, vzdělávání a vývoji, jakož i o léčbě a prevenci nemocí dospělých pacientů. Autor „Moderní kolekce léků“ a dalších knih o lékařských a farmaceutických tématech. Spolupracuje s lékařskými časopisy a vydavateli.

Jak přepravit novorozence v autě na zadním sedadle

Otázka správného transportu novorozence vyvstává u většiny rodičů již ve 4. dni života dítěte, protože přeprava dítěte s matkou z nemocnice je často nutná.

Novorozenec ve skořápce

Podle pravidel silničního provozu musí být děti mladší 7 let, včetně novorozenců, přepravovány v autě pomocí zvláštního zádržného zařízení, které zajišťuje bezpečnost malého cestujícího.

Co potřebujete k přepravě dítěte v autě

Pro zajištění bezpečné přepravy dítěte od 0 do 7 let jsou vyžadovány speciální dětské sedačky. Všechny modely a typy byly rozděleny do věkových skupin podle počtu měsíců a podle hmotnosti dítěte.

Proč nemůžete mít dítě v náručí

Není to tak dávno, co v SDA neexistoval popis správné přepravy dětí. Bylo rozhodnuto dát dítě na kolena dospělému ošetřovateli, to stačilo. Proto dnes vyvstává zcela logická otázka, zda je možné přepravovat dítě v autě v náručí. Zejména v případě, že je cesta nutná k přesunu novorozence z nemocnice do domu.

Rodiče často věří, že dítě je stále malé, sedne si brzy na židli. Rozhodnutí o přepravě dítěte v náručí je mylně učiněno. Dříve to bylo možné, protože dopravní zatížení na silnicích nebylo stejné jako dnes. Kromě toho je automobil oficiálně uznáván jako nejnebezpečnější forma dopravy. Lví podíl na počtu nehod je právě v autech.

Žena, která si myslí, že v případě srážky udrží dítě, se mýlí. Váha novorozence je opravdu malá a člověk by si myslel, že dospělý je schopen se při náhlém brzdění vyrovnat s fixací dítěte. Několik faktorů však nedá jedinou šanci vyrovnat se se zajištěním bezpečnosti dítěte neseného v náručí:

 1. Síla, kterou setrvačnost vytáhne dítě z rukou matky, se rovná součinu jeho hmotnosti a rychlosti vozu. To znamená, že 3-librové dítě v autě pohybujícím se rychlostí 60 km / h bude mít tendenci pohybovat se z rukou směrem k čelnímu sklu silou rovnou 180 Newtonů. Udržet dítě v této situaci je obtížnější než zvedání břemene o hmotnosti 100 kg.
 2. Nouzová situace vždy přichází najednou, nemůžete se na ni připravit a chytit silnější dítě. Rozhodující roli hraje faktor překvapení.
 3. V době nouzového brzdění nebo náhlého zastavení může být dospělý zraněn a nemusí být schopen zajistit bezpečnost dítěte.

Důležité! Pouze technicky spolehlivé vybavení může při nehodě zachránit život a zdraví dítěte..

Je doprava přípustná u všech vozidel

Moderní rodiče jsou připraveni cestovat na velké vzdálenosti od prvních dnů po propuštění. Dnes k tomu pouze přispívá služba v silničních hotelích, vlacích a letadlech. Téměř každá čerpací stanice umístěná podél dálnic má plnou místnost pro matku a dítě, kde můžete provádět hygienické postupy, vyměňovat si oblečení a bít dítě.

Vlak je výhodný, když si celá rodina koupí oddíl a cestuje bez cizinců. Při nákupu jízdenky je důležité zvážit, zda je v autě klimatizace, když je cesta plánována na léto. Ze zdravotních důvodů neexistuje věková hranice pro cestování autem nebo vlakem. Spolu s novorozencem můžete na této dopravě cestovat beze strachu z jejího stavu.

Letadla jsou kontraindikována pro děti do 14 dnů. Nebezpečí spočívá v nedokonalosti těla dítěte. Tlak rychle se měnící během vzletu a přistání může být pro novorozence velmi nebezpečný. Nejbezpečnější je létat poté, co je dítě měsíc staré.

Pozornost! Nebezpečí cestování veřejnou dopravou spočívá v tom, že novorozenec je v uzavřeném prostoru malé oblasti s cizími lidmi, kteří mohou být nositeli infekčních infekčních chorob, z nichž dítě ještě nebylo očkováno..

Mohu mít na předním sedadle děti do 1 roku

Pravidla silnice neupravují název sedadla, na kterém mohou být děti mladší 7 let přepravovány v autě. Pokud máte dětskou autosedačku, můžete přepravovat děti nejen na předním sedadle automobilu nebo SUV, ale také v kabině nákladního automobilu..

Potřebuji na zadním sedadle dospělého

Pravidla dopravní policie nepopisují situace, kdy musí být na zadním sedadle přítomen doprovod dospělého, pokud je ve druhé řadě sedadel instalována dětská autosedačka s dítětem..

Obyčejné chyby

Nejčastější chybou rodičů je nesprávná instalace dětských zádržných systémů určených k přepravě novorozenců a dětí do hmotnosti 13 kg. Konstrukce zařízení v této kategorii zahrnuje sklopnou polohu dítěte. Tato polohně ohnutá zadní poloha je velmi nutná, aby zatížení při prudkém brzdění bylo rovnoměrně rozloženo po páteři a ne soustředěno na krční páteř.

Proto musí být skořepiny kolébky umístěny proti směru jízdy vozidla. To znamená, že by dítě mělo sedět zády kupředu a ne jeho tvář. Přitom věnujte pozornost označení zařízení. Obsahuje velmi důležité informace, že při umístění skořepiny na přední sedadlo je nutné vypnout airbag, protože jeho dopad na zadní sedadlo automobilu je pro dítě nebezpečný.

Jak přepravit dítě z nemocnice v autě

Každý zodpovědný rodič by měl přemýšlet o tom, jak přepravit novorozence v autě ještě před jeho narozením. Nejvhodnější je vybrat si se svou ženou vhodné autosedačce, aby nedošlo k žádné debatě o barvě nebo vzoru produktu.

Důležité! Novorozenec nemůže zaujmout místo k sezení. Až 7 měsíců není pro dítě bezpečné, aby ji po dlouhou dobu držely ve vzpřímené poloze. Proto může být dítě od narození do 7-8 měsíců přepravováno pouze v náchylné poloze.

Pro zajištění bezpečnosti a odstranění vertikálního zatížení páteře je v kolébce nutná přeprava dětí ve věku 7-8 měsíců. Jeho konstrukce je navržena tak, že v ní dítě leží, bezpečně zajištěno bezpečnostními pásy.

Nejvhodnější židle pro novorozence

Dnes na trhu najdete tři typy zařízení, ve kterých mohou děti jezdit:

 • skořápka, orientovaná na hmotnost do 13 kg;
 • transformační židle, která se přizpůsobuje hmotnosti a věku dítěte, od 0 měsíců do 7 let;
 • odnímatelná kolébka z vozíku.

Přeprava měsíčního dítěte v kolébce kočárku se může stát jedním z nejnevhodnějších zařízení pouze proto, že při instalaci v autě zabírá dvě sedadla pro cestující.

Carrycot

Transformační křeslo může být nejracionálnější volbou, protože ačkoli je to značná finanční investice, je jednorázová. Když dítě dosáhne určité hmotnosti nebo věku, rodiče nebudou muset měnit své sedadlo. Tyto modely mají navíc boční ochranu, kterou uživatelé nazývají ušima židle. Jsou schopni chránit dítě při bočním nárazu..

Jak zvolit správnou autosedačku

Před výběrem přidržovacího zařízení pro novorozence byste měli zjistit, jaký typ držáků má auto. Existují tři typy:

 • isofix;
 • západka;
 • standardní bezpečnostní pásy.

Dodatečné informace! Sedadla upevněná pomocí standardních bezpečnostních pásů mají často další typ fixační západky.

Při výběru židle se vyplatí přemýšlet o tom, jaký kočárek bude mít dítě. Pokud se rodiče soustředí na modely 3 v 1, nemusíte kupovat další reproduktor do auta, protože již bude zakoupen s kočárkem.

Obsahuje kojenecký nosič pro přepravu dítěte

Výhodou kojeneckého dopravce je jeho pohyblivost - pokud dítě usne na silnici a cesta je u konce, skořepina může být snadno uvolněna z úchytů, takže spící cestující může být přesunuta tam, kde je to nutné.

Jak vybrat nejbezpečnější kolébku

Bezpečnost zařízení není určována cenou, ale certifikátem shody Jednotné evropské normy. Modely, které úspěšně prošly nárazovými testy, jsou oprávněny mít na štítku každého produktu symboly „ECE R 44/04“. Jedná se o označení stupně bezpečnosti zařízení podle evropské normy, revize 2019-2020.

Přeprava novorozence v kolébce od kočárku

Ne každá matka, která má odnímatelnou kolébku u kočárku, neví, jak pohodlné je přepravovat její novorozence v autě podle pravidel s její pomocí. Při přepravě novorozence do jiného města je to zvlášť výhodné, protože dítě má možnost ležet v rovnoměrné kolébce, jako v postýlce, celou cestu.

Dodatečné informace! Nevýhodou kolébek kočárku je nedostatek popruhů, které připevňují dítě k zařízení.

Zimní dětské tipy

V zimě doporučuje policejní policie před nošením bezpečnostních pásů odstranit silné vnější oblečení od dětí. Plánuje se dokonce i systém pokut, který reguluje tloušťku vrstvy oblečení, která může být mezi tělem dítěte a pásem. Přítomnost bundy velmi komplikuje funkčnost pásů.

Aby dítě nezchladlo, měl by být interiér předem zahřát. V zimě vyžaduje vůz zahřátí motoru. Proto, 10-15 minut před objevením dítěte v autě, musíte nastartovat auto, zapnout sporák, zvolit směr proudění vzduchu do auta.

Novorozenec na předním sedadle

Zajímavý! V létě by se stejný postup přípravy vozidel pro přepravu dětí měl provádět změnou kamna na klimatizaci. Přehřátí z důvodu pobytu v horké kabině je velmi nebezpečné pro zdraví dítěte.

Při přípravě věcí v porodnici je lepší se postarat o výběr autosedačky předem, když matka a dítě budou doručeny domů autem. Pokud to nepověří pověra rodičů, musí matka, která pro otce provede seznam nezbytných nákupů, uvést, že vybíjecí obálka by měla mít zvláštní otvor pro bezpečnostní pás. Je však rozumnější klidně a bez spěchu zjistit, který model se stane zárukou bezpečnosti novorozence na silnici.

Je kočárek škodlivý pro páteř?

Autosedačka pro novorozence: recenze lékařů, fotografie

Jak víte, počet automobilů v naší zemi každým dnem roste, v důsledku toho se zvyšuje počet nehod na silnicích. Pro ochranu vašeho dítěte během přepravy na motorovém vozidle je nutné používat speciální dětské postýlky a židle. A dnes nejde jen o osobní záležitost rodičů, ale také o požadavek odstavce 22.9 pravidel bezpečnosti silničního provozu. Navzdory skutečnosti, že na trhu existuje velké množství takových zařízení, je docela obtížné si vybrat, zejména proto, že mnoho otců a matek neví, jaká by měla být správná autosedačka pro novorozence. Tento článek vám pomůže vyřešit tento problém..

Anatomické rysy malých dětí

Novorozenci jsou křehká stvoření, která by měla být chráněna všemi způsoby. Ve věku jednoho roku je kostra dítěte pružná a měkká a jeho kosti se skládají hlavně z chrupavky. Čtvrtina tělesné hmotnosti dítěte padá na hlavu, zatímco u dospělých zabírá hlava pouze 6% celkové hmotnosti. Zároveň je krk u kojenců velmi zranitelným místem, protože páteř v této oblasti kostry není téměř chráněna svaly. To znamená, že i lehké otřesy, z nichž nikdo není v bezpečí při cestování v autě, mohou vést k vážným zraněním..

Autosedačky a autosedačky

Zařízení k zajištění bezpečnosti dětí při silniční dopravě jsou dvou typů a závisí na věku dítěte. Pokud se v rodině očekává doplnění, budete potřebovat dětskou autosedačku pro novorozence. Je to speciální židle, která je namontována uvnitř automobilu. Taková kolébka má optimální ortopedický tvar, eliminuje nadměrné zatížení páteře dítěte a pásy určené pro spolehlivé upevnění těla uvnitř zařízení. Pokud jde o děti starší 6 měsíců, budou potřebovat autosedačku. Hlavním rozdílem mezi těmito zařízeními je to, že klasická autosedačka je upevněna kolmo ke směru pohybu, zatímco starší dětská sedačka - zády nebo čelem čelního skla automobilu.

Transformátory a možnosti pro vozíčkáře

Dnes najdete řadu univerzálních modelů. Takový dětský kočárek pro novorozence se v případě potřeby snadno změní v židli, ve které můžete přepravovat starší dítě. K dispozici jsou také speciální kočárky s odnímatelnými kolébkami, ve kterých mohou být děti pohodlně a bezpečně přepravovány autem. V případě jejich nákupu mohou rodiče odložit nákup zařízení pro přepravu dítěte v autě na 5-6 měsíců. Nezapomeňte však, že jejich výběr by měl být prováděn s velkou odpovědností a neměl by používat modely, ve kterých není dítě správně upevněno.

Odrůdy

Klasický dětský nosič pro kojence je k dispozici v několika verzích. Všechna zařízení jsou rozdělena do dvou kategorií, označených symboly „0“ a „0+“. V prvním případě je model určen pro kojence s hmotností nižší než 10–13 kg, stejně jako pro druhý - mohou nosit děti do věku jednoho a půl roku. Kromě toho, jak již bylo uvedeno, uvažovaná zařízení mohou být do stroje instalována odlišně. Zájemcům o to, jak si vybrat novorozenecký kočárek pro novorozence, odborníci doporučují, aby této situaci věnovali zvláštní pozornost, proto bychom měli o vlastnostech každé varianty více informovat..

Vlastnosti klasických modelů

Tradiční kolébky pro automobily jsou instalovány podél zadního sedadla vozu. V nich je dítě v polo-horizontální poloze a cítí se úplně stejně jako při chůzi v kočárku. Současně mají tyto modely značnou nevýhodu - při použití v automobilu, s výjimkou řidiče, se do něj vejde pouze jeden cestující. Zařízení jsou upevněna pomocí dvou bezpečnostních pásů, které jsou v autě, a druhý, který patří k nosiči pro kojence, prochází přes hrudník dítěte. Je dostatečně široký a nezpůsobuje dítě žádné obavy. Lékaři s takovými zárukami výrobců plně souhlasí.

„Podélné“ modely

Odborníci se domnívají, že nejbezpečnější možností je dětský nosič pro kojence, připevněný k sedadlu řidiče proti pohybu vozidla. Kromě toho v tomto případě zůstává sedadlo pro druhého cestujícího na zadním sedadle volné a osoba, která jej vezme, může s dítětem na cestě komunikovat. Pokud matka cestuje se svým synem nebo dcerou samotnou, může být kolébka upevněna na předním sedadle, aby mohla sledovat dítě na silnici. Pravidla však toto zakazují, když je airbag zapnutý..

Pokud jde o univerzální transformační židle, zatímco dítě je malé (váží méně než 13 kg), jsou zády připevněny zády ke směru pohybu a poté se převrátí a dospělé dítě cestuje a sedí čelem k čelnímu sklu.

Baby Carrier: recenze lékařů

Podle lékařů poskytují téměř všechny kojenecké nosiče správnou polohu pro páteř dítěte. I když se zdá, že novorozenec je v takovém zařízení v sedu, z hlediska rozložení zátěže na kostru tato pozice nepředstavuje žádné nebezpečí. Pokud jde o to, co by mělo být nejbezpečnější autosedačkou pro novorozence, připomínky lékařů naznačují, že model instalovaný v opačném směru jízdy a vybavený pětibodovými pásy bude nejlépe chránit před nebezpečnými zraněními zepředu. Tato varianta spolehlivě fixuje ramena, pás a pánev dítěte a eliminuje pravděpodobnost, že „vyletí“ z kolébky nebo ohne tělo v případě nouze. Odborníci také doporučují upřednostňovat kolébku s držadlem, protože se jedná o dodatečnou ochranu při bočním nárazu..

Co jiného vzít v úvahu při výběru

Vozíky pro novorozence, jejichž fotografie mohou poskytnout představu pouze o jejich designu, nejsou vždy schopny zajistit dostatečnou bezpečnost dítěte díky použití nedostatečně pevného rámu. Zejména při výběru autosedačky se musíte ujistit, že je vyrobena z plastu odolného proti nárazům. Zařízení musí také splňovat následující kritéria:

 • mít doklad potvrzující, že model je schválen ortopedy;
 • přítomnost sady opěrek hlavy, válečků pro hlavu a krk;
 • soulad s velikostí dítěte, to znamená, že kolébka by neměla být k němu blízko;
 • přítomnost ochranného zorníku v zařízení pro případ, že se kolébka použije jako nosič;
 • model by měl být vybaven bezpečnostními pásy se speciálními měkkými vycpávkami a v oblasti hlavy by měly mít pro větší ochranu zvýšené strany.

Zařízení, které prošlo nárazovou zkouškou, musí mít navíc doklad potvrzující shodu s požadavky GOST R41.44-2005 nebo evropským certifikátem ECE R44 / 04.

Je také důležité věnovat pozornost zemi původu kojence. Hodnocení zákazníků potvrzují, že je nejlepší koupit modely vyrobené v EU. Pokud jde o čínskou autosedačku, jejich hlavní nevýhodou je křehkost rámu.

Pokud jde o kterou možnost montáže zařízení zvolit, odborníci doporučují: pokud má auto systém ISO FIX, měli byste si koupit model, který je s ním kompatibilní.

Kde mohu koupit

Protože autosedačky lze použít rok a půl, rodiče často hledají nabídky na stránkách, které nabízejí různé předměty pro domácnost, které již byly používány. Lékaři jednomyslně říkají, že to není správné rozhodnutí. Ve skutečnosti v tomto případě, i když kojenecký nosič pro novorozence vypadá téměř jako nový, nemůžete vědět, jak dlouho byl použit a zda jeho důležité mechanismy zajišťující bezpečnost dítěte byly vyčerpány. Navíc vám mohou prodat zdeformované zařízení, které již mělo nehodu. Abyste se těmto potížím vyhnuli, je lepší nezachránit pár tisíc rublů na úkor bezpečnosti vašeho dítěte a jít do specializovaného dětského obchodu. Autosedačku pro novorozence lze zakoupit u některých prodejců automobilů. V tomto případě odborníci ukážou, jak ji správně nainstalovat, a pomohou vám vybrat model, který je pro konkrétní stroj nejvhodnější.

Nyní víte, jaké kočárky jsou pro kojence. Fotografie takových produktů vám umožní získat představu pouze o velikosti a vzhledu konkrétního modelu. Při nákupu těchto zařízení prostřednictvím Internetu byste si proto měli přečíst recenze lékařů a těch, kteří již podobná zařízení již používali.

Je autosedačka škodlivá?

Nově vyrobené rodiče musí často řídit auto a není tu nikdo, kdo by s ním nechal dítě. Rodiče vymýšlejí různé možnosti dopravy. Někteří dávají přednost držení dítěte v náručí po celou dobu, jiní si dělají místo na spaní na zadním sedadle, jiní jezdí s dítětem v kolébce. Podle bezpečnostních pravidel by však dítě, i novorozenec, mělo jezdit pouze v autosedačce. Často slyšíte, že taková přeprava novorozence je škodlivá, ale je to většinou pověst kvůli nedbalosti rodičů. Někteří se snaží ušetřit peníze a dostat staré židle ne ve velikosti. Zachránit zdraví drobků je však špatné. Měli byste si koupit proporcionální modely v souladu se všemi bezpečnostními normami. Pro ty, kteří přemýšlejí, zda je autosedačka škodlivá pro novorozence, je vhodné přistoupit k výběru tohoto zařízení správně.

Je autosedačka škodlivá?

Při koupi židle je důležité věnovat pozornost její trvanlivosti. I když nejde o produkt, má také svůj vlastní věk. „Oldies“ se mohou stát zastaralými a jednoduše nezajistit drobky v rozhodujícím okamžiku. Plastové tělo židle během let prasklo a začalo se drobit. Křehčí materiál při nehodě se může jednoduše rozpadnout a odolávat nárazům. A to je rozhodující, protože úkol autosedačky ochrání dítě.

Prvním pravidlem pro bezpečné používání autosedačky je tedy včasné zakoupení.

Jedním z nejdůležitějších úkolů rodičů je výběr sedadel pro věk dítěte. Nejmenší jsou určeny pro hmotnost do 13 kg. Vypadají jako kojenecké nosiče s extra blokovacími popruhy. Právě takové modely, vyrobené v souladu s mezinárodním standardem kvality, si musí novorozenec koupit.

Stává se, že ani vysoce kvalitní autosedačka v době, kdy nedošlo ani k významné nehodě, nepomůže. Důvodem je především nesprávné upevnění v autě. Židle s novorozencem by měla být instalována obráceně k sobě, aby dítě bylo proti pohybu.

Kromě toho by velmi malé drobky neměly být přepravovány na velké vzdálenosti, protože židle není uvedena do zcela vodorovné polohy. A to znamená, že křehká páteř dítěte může cítit další zatížení. Dodržíte-li při přepravě novorozenců všechna tato pravidla, nedojde k poškození sedadla. Pokud jsou zanedbány, pak byste neměli vinit zboží nízké kvality za všechny problémy. Rodiče jsou zodpovědní za své děti.!

Je kočárek škodlivý pro páteř?

Na konci třetího trimestru těhotenství již mnoho rodičů má čas na získání plenek, vest, dětské postýlky a kočárku pro dítě. Zbývá vyřešit pouze jednu otázku: je nutné koupit autosedačku pro novorozence? Z nějakého důvodu, nominální v naší zemi, je tato otázka právě to. Kterou autosedačku si vybrat? který je nejbezpečnější? což je nejpohodlnější atd., konkrétně v možnosti „je vůbec potřeba?“ Pro začátek se tedy pojďme zabývat touto konkrétní otázkou..
Od většiny odpůrců používání autosedaček pro novorozence můžete slyšet totéž:
1. není nic bezpečnějšího než ruce pečující matky, a priori matka nemůže ublížit jejímu dítěti;
2. zatímco ten malý může být přepravován v kolébce z kočárku, a pak vyroste, posadí se a my si koupíme autosedačku;
3. je psáno „od narození“ na kojeneckém nosiči, ale není možné sedět jako dítě v křesle, je to škodlivé pro záda.

Bohužel, tyto názory jsou velmi běžné u mladých matek, otců a také prarodičů. Proč bohužel? Řekneme to podrobněji.

Mýtus jedna: „Máma je v bezpečí v náručí“.

Mluvit o tom, že „můj manžel je čistý řidič“, se kategoricky nepřijímá. Na silnici není sám: někdo seká, někdo prudce zabrzdí, dítě uteče pod koly. Může se stát cokoliv. Ale i při nízké rychlosti (řádově 50 km / h) při kolizi s pevnou překážkou se v důsledku výsledného zrychlení hmotnost dítěte zvyšuje 33krát! V případě nehody se dítě o hmotnosti pouze 3 kg 300 gramů změní v obrovského muže vážícího méně než 100 kilogramů. A ani ta nejmilnější matka, pevně svírající své dítě, už nebude schopna držet takovou váhu ve svých rukou. Při takových kolizích dítě okamžitě letí vpřed, pokud je matka upevněna. Pokud matka není připevněna pásem na plný úvazek v autě, váží se svou hmotností na dítě a způsobuje mu méně zranění.
Kromě toho může být nebezpečný nejen nehoda, ale prostě prudké brzdění. Jak je to nebezpečné? Ostrý kývnutí hlavy a vážné poškození krční páteře. Tato zvláštnost je spojena se skutečností, že hmotnost hlavy novorozence představuje 25% celkové tělesné hmotnosti (u dospělého je hmotnost hlavy pouze 6%), zatímco svaly krku novorozence jsou velmi slabé a nemohou zcela držet hlavu, což vede k ostrému kývnutí a vážné zranění. Takové situace nastávají zcela nepředvídatelně, je téměř nemožné jim zabránit, bohužel.
Proto i když cesta z mateřské nemocnice, kliniky do vašeho domova trvá 10-15 minut, nezapomeňte, že autosedačka může chránit vaše dítě nejen v případě nehody, ale také jednoduše náhlým brzděním. Autosedačka instalovaná proti pohybu nevyvolá kývnutí při prudkém brzdění a při vážnější nehodě se dítě připevněné na židli nekroutí a zůstane v bezpečí. Autosedačka pro novorozence je zárukou, že v obtížné dopravní situaci bude dítě co nejvíce chráněno.

Mýtus dva: „v kolébce je to bezpečné a pohodlné“.

Někteří rodiče dávají přednost přepravě dítěte v běžných kolébkách od kočárků. Argumentují svou volbou tím, že vodorovná poloha v kolébce je pro dítě užitečná a bezpečná. Při náhlém brzdění však může kolébka spadnout ze sedadla, dítě z ní může vypadnout a narazit na tvrdý povrch uvnitř prostoru pro cestující..
Mnoho bude namítat, protože v dnešní době má mnoho kolébek pro kočárky speciální držáky pro jejich instalaci do automobilu a vnitřní popruhy pro montáž novorozence uvnitř kolébky.
Ve skutečnosti však ne všichni profesionální výrobci autosedaček mají ve svém arzenálu skutečně bezpečný, úspěšně otestovaný model autosedačky tohoto typu (skupina 0), co můžeme říci o výrobcích aut, u nichž bezpečnost v autě není nejdůležitějším kritériem výrobou kolébky. Kromě toho jsou obecné bezpečnostní ukazatele autosedaček skupiny 0 obecně nižší než sedadla aut (skupina 0+).
Faktem tedy zůstává, že je mnohem obtížnější dosáhnout dobré bezpečnosti, když stojíte přes silnici, než když dáte dítě proti pohybu (jak je tomu v autosedačce 0+).

Mýtus tři: „dítě sedí v autosedačce, a to je škodlivé pro páteř“.

Tato otázka je pravděpodobně nejkontroverznější. Je stejně kontroverzní jako o vakcinacích a zavádění doplňkových potravin a mnohem více. A každá rodina se musí sama rozhodnout, co má dělat..
Poloha dítěte na autosedačce 0+ tedy není zcela vodorovná. Vysvětlení je jednoduché. Židle je umístěna proti směru jízdy a v případě nehody by měla být zátěž rovnoměrně rozložena po zadní straně dítěte. K tomu musí dítě opřít záda po celé ploše autosedačky. Tento sklon nebo určitý stupeň „sezení“ je proto přítomen na každé dětské autosedačce skupiny 0+.
Ale i když vezmeme v úvahu skutečnost, že kojenecký nosič nemá zcela vodorovnou polohu, nezapomeňte, že byly vyvinuty odborníky. Společnosti vyrábějící autosedačky známých světových značek například vyvíjejí nové modely autosedaček společně s ortopedickými lékaři, kteří se zase zapojují, aby zohlednili všechny fyziologické vlastnosti dětí.
Tato poloha dítěte v kojeneckém nosiči vypadá takto: dítě nesedí vzpřímeně na autosedačce, ale sklopí se.

To je, jak nebezpečné vertikální zatížení na páteř novorozence vypadá pod vlivem jeho váhy:V polosedě je hmotnost rovnoměrně rozložena po celé oblasti zad:

V naší zemi se autosedačky objevily relativně nedávno, zatímco ve většině evropských zemí jsou rodiče již propuštěni z porodnic se svými dětmi, kteří sami od narození cestovali v autosedačce. A musíte připustit, že je velmi pochybné, že své děti úmyslně ochromí zařízeními, která jsou nebezpečná pro jejich zdraví. V Evropě je postavení dítěte v kojeneckém dopravci považováno za zcela normální, evropští lékaři k tomu mají své vlastní argumenty. V Rusku ortopedičtí chirurgové nejčastěji trvají na tom, aby dítě, které neumí samostatně sedět, mělo ležet. Přestože mnozí stále souhlasí s tím, že matčiny paže nejsou v matčině náručí zcela vodorovné, a postavení novorozence na autosedačce je velmi podobné postavení matčiny dítěte v náručí..

Hádat o tom, kdo má pravdu a kdo není možný na dobu neurčitou, ale na člověka, který nemá lékařské vzdělání, prostě nedává smysl. Víme jen, že je to nebezpečné v náručí matky a v kolébce od kočárku. Nebudeme se tedy hádat ani s jedním, ani s druhým, ale hledáme kompromis pro sebe.
V tomto případě může být židle 0+ kompromisem, ve kterém bude úhel sklonu minimální nebo spíše nejrovnoměrněji rozložený v misce a pro novorozence je dobrá objemová vložka.

Správnou instalací autosedačky tedy zůstává malá věc. Jak to udělat, je samostatná a důležitá otázka, o tom si můžete přečíst více v článku (Autosedačka pro novorozence - skupina 0, 0 +, 0 + 1 - kterou si vybrat?). A pamatujte si (a zde se názory všech lékařů konečně shodují), že v každém případě, jít nebo jen opustit dítě, aniž byste jej dlouho vyjeli z autosedačky, je opravdu škodlivé. Je-li nutný a nevyhnutelný dlouhý výlet, pak jednou za hodinu a půl je nutné se zastavit a vzít dítě.

Ať už se rozhodnete pro sebe, nezapomeňte, že dítě ještě není schopno samostatně rozhodovat a všechny události, které se mu stanou, jsou zcela a zcela na vás. Dítě stále nenese žádnou odpovědnost za svůj život a zdraví, takže péče o to, jak se bude jeho budoucí život vyvíjet a jaká bude jeho budoucnost - zatím leží výhradně na vašich zodpovědných rodičích. Všechna rozhodnutí jsou na vás. Rady odborníků, doporučení odborníků i názory ostatních rodičů vám vždy pomohou porozumět mnoha problémům, které dosud nejsou zcela pochopeny. Získávání informací v naší době není nejobtížnějším úkolem. Vaším úkolem je, aby existence vašeho dítěte byla naprosto bezpečná a co nejpohodlnější. Milujte své dítě a starejte se o něj.

O autosedačkách pro novorozence. Mýty a realita

Včera jsem několik hodin studoval otázku autosedaček pro novorozence. Chci se o to podělit, píšu nejen takto, ale v naději, že alespoň 1 osoba se opravdu hodí a nakonec mnoho matek přestane věřit fámám a všemožným nesmyslům.

Nejběžnější mýty

1. Jak malý v autosedačce? Nemůže také sedět.

- Autosedačky skupiny „0+“ vytvořené speciálně pro novorozence.
Dítě v nich nesedí, ale leží. Nohy zvednuté pod úhlem přibližně 45 stupňů, hřbet zůstává plochý. Tato póza je pro dítě docela fyziologická, protože také v lůně ležel.
Navíc v mnoha zemích je dokonce neopustili z porodnice, dokud jejich rodiče neuvedli autosedačku..

2. Držím dítě v náručí. V případě nehody budu držet.
Ne, bohužel to tak není. Je nemožné držet dítě i při lehkém střetu.
Při rychlosti se zdá, že se jeho hmotnost mnohonásobně zvyšuje a při rozepření čelního nárazu bude jednoduše létat do čelního skla. Ten, kdo drží dítě v náručí, může dítě rozdrtit také svým tělem. Co to znamená pro malé dítě a vy sami hádáte.
Neotevřené dítě může zasáhnout řidiče silou rovnou hmotnosti dětského slona.
Kromě toho musí dítě do jednoho roku věku jezdit v autě pouze hlavou první ve směru jízdy.
Důvodem je skutečnost, že dítě má vůči tělu velkou a těžkou hlavu. A stále velmi slabé obratle krční páteře. Ani nehoda, ale prudké brzdění může způsobit nenapravitelné poškození zdraví.
3. Nemáme auto. Proč potřebujeme koupit autosedačku na jednu cestu?
Existuje několik způsobů, jak se dostat ven. Nejprve: zavolejte taxi s autosedačkou. Chcete-li to provést, musíte předem informovat odesílatele o přijetí objednávky. Bohužel ne všechny flotily tuto službu poskytují..
Za druhé: pronajměte si autosedačku. Za každý den používání se účtuje poplatek..
4. Autosedačka je drahá.
Náklady jsou docela srovnatelné s cenou výměny oleje, pojištění nebo rádia. Našli jste nástroj pro údržbu vozidla? Takže můžete docela zdůraznit a na bezpečnost dítěte.
5. Máme domácí auto a nemá na zadním sedadle bezpečnostní pásy.
Autosedačku lze nainstalovat také na přední sedadlo (pokud nemáte airbag nebo je můžete vypnout).
Mnoho automobilů a auto-tatínek jen špatně hledalo spojovací prostředky. Podívej se těsně pod sedadlo. Možná na vás čeká překvapení. Pásy si můžete koupit vždy sami. V autoservisu je nainstalují.
6.Jak nás naše matky řídily bez autosedačky?
Jeli jsme. Děti zemřely a trpěly. Proč se musíme vrátit?
Provoz na silnicích se mnohokrát zvýšil. Na silnicích jsou miliony aut. Někdo jezdí jemně a pomalu, zatímco někdo letí bez opilé cesty. Nikdo není v bezpečí před setkáním s takovým jezdcem. Většina nehod se vyskytuje v blízkosti domu a průměrnou rychlostí pouze 40 km / h.
7. Ale co krásná obálka a mašle se stuhou při propouštění?
Pro ty, kteří si myslí, že elegantní obálka je jako bílé šaty pro nevěstu, existuje také cesta ven.
Maminka slavnostně přichází s chytrým dítětem, vše je fixováno na videu a fotografii. Pak se obálka rozbalí a pod ní se nosí pravidelná kombinéza, která vám umožní upevnit vaše dítě.
Pro autosedačky existují speciální obálky. Mají výřez pásu. Jsou teplé a tenké, velmi elegantní a skromné..Trochu ode mě. Co se týče polohy dítěte na autosedačce, od roku 1935 byly vyvinuty dětské autosedačky. Opravdu si myslíte, že nebyly provedeny žádné studie, opravdu si myslíte, že byly vyvinuty bez zohlednění názorů odborníků, lékařů?? Nedoporučují přepravu dítěte na židli déle než 1,5–2 hodiny, ALE ne proto, že by podle vás byl „sklopný“, ale jednoduše proto, že je na jednom místě a potřebuje také pohyb. Nutné! pobyt! zvedněte, dejte dítěti malý pohyb a pokračujte v pohybu s klidnou duší. Havarijní testy:
Některé statistiky z roku 2013: za účasti dětí došlo k 2148 nehodám. Bylo zabito 842 dětí, 22 407 dětí bylo zraněno. (oficiální statistiky pro Ruskou federaci)

Velmi často říkají, že nemáme auto, proč potřebujeme autosedačku? Máte náhradní dítě? Pokud existuje několik řešení tohoto problému:

3. Zavolejte taxi s autosedačkou. Ve dvoře 2014 a myslím, že již existuje téměř ve všech městech, zejména v souvislosti se zpřísněním zákonů.

Osobně se vždycky vzpírám. Ať už na venkově nebo do obchodu ve městě. Je vždy. Ne pro dopravní policii, ale pro sebe. Tento reflex je již, posadil jsem se a okamžitě jsem si připnul bezpečnostní pás. Prosím, matky, neohrožujte své děti! I při náhlém brzdění (zdvořilý člověk se rozhodne přejít silnici na špatném místě, může to váš řidič s řidičským zážitkem předvídat?) Můžete své dítě zranit. Doufám, že alespoň 1 osoba čte a naslouchá radám.

Pokračování tématu autosedačky. Mnoho otázek.

Dětská autosedačka: je to potřeba?

Jak vybrat autosedačku pro dítě a je vůbec potřeba? Tato otázka je položena drtivou většinou rodičů, kteří očekávají dítě. Při této příležitosti se v rodině často rozhořčují horké diskuse, takže v našem článku se pokusíme odpovědět na nejčastější otázky a vyřešit pochybnosti.

Potřebuje novorozené dítě autosedačku?

Jediná správná odpověď je ANO. Nově i dospělé dítě stejně potřebuje autosedačku, pokud ji chcete mít v autě. A vůbec to není, protože v případě neexistence autosedačky budete muset zaplatit pokutu. Nejdůležitější věcí je bezpečnost a přeprava dětí bez autosedačky ohrožuje jejich životy! A to nejsou strašné příběhy, ale tvrdá realita. Při srážce, i při nízké rychlosti, může dítě v náručí dospělého nebo jednoduše na zadním sedadle, i když je upevněno běžným pásem, riskovat vážné zranění.

Můj manžel je velmi elegantní řidič, proč potřebujeme autosedačku?

I u nejzkušenějších a nejpozornějších řidičů může nastat nouzová situace, která povede k nehodě - může dojít k závadě v autě nebo může dojít k poruše silnice.

Nezapomeňte také, že nejste sami na cestách a nemůžete ručit za ostatní účastníky silničního provozu, mezi nimiž mohou být nezkušení řidiči, porušovatelé, lidé pod vlivem alkoholu... Neriskujte zdraví a život svého vlastního dítěte.

Zdá se mi, že pro novorozence je škodlivé být v autosedačce, poškodí to jeho páteř??

Ne, neublíží to. Autosedačky každé věkové kategorie jsou navrženy tak, aby zajistily správnou polohu i pro nejmenší dítě. Autosedačky skupiny 0+ (od narození do 13 kg) nemají polohu k sezení, ale spodní část autosedačky má skutečně ohyb - ukázalo se, že záda dítěte je umístěna na mírně nakloněném povrchu a nohy jsou mírně zvednuté. Taková póza nepoškodí zdraví dítěte a tento návrh židle nebyl vytvořen náhodou - tato pozice pomáhá zajistit maximální bezpečnost dítěte v případě kolize.

Avšak nehybná pozice na dlouhou dobu ve skutečnosti neprospívá malému dítěti - nezáleží na tom, zda je v autosedačce, na lehátku nebo v kočárku. Proto je nutné naplánovat pravidelné zastavení, aby se dítěti dala lehká masáž nebo aby se dospělé dítě natáhlo.

Nebudeme moci vzít dítě z nemocnice na autosedačce, protože bude zabaleno v obálce.

Nejprve si promyslete, co je pro vás důležitější: krásná obálka nebo bezpečnost vašeho vlastního dítěte?

Za druhé, je vhodné kriticky posoudit obecnou potřebu obálky pro propuštění. Tato relikvie sovětské minulosti v naší době je považována za známku špatné chuti a její potřeba je jasně zveličená - při teplotě vzduchu nad +15 nemusíte novorozence vkládat do obálky na syntetický zimníizér a pro chladnější počasí jsou moderní krásné a pohodlné možnosti pro dětské oblečení.

Při výběru svrchního oděvu pro dítě se ujistěte, že bude vhodné jej umístit do autosedačky - existují možnosti pro obálky se štěrbinami pro pásy, nebo se vám může zdát výhodnější koupit si kombinézu s transformátorem. Existují také speciální obálky, které jsou namontovány na horní část autosedaček, a to je možná nejpohodlnější varianta - i v zimě bude pro vás snadné přivést své dítě k autu přímo v izolované autosedačce a potom sundat teplý obal.

Proč koupit autosedačku skupiny 0+, protože to bude trvat jen několik měsíců?

Bez autosedačky skupiny 0+ se neobejdete, pokud budete často nosit dítě v autě. Pokud neplánujete výlety s dítětem během prvního roku života, existuje několik způsobů, jak se z situace dostat - půjčit si autosedačku pro novorozence od přátel, pronajmout si ji v půjčovně dětských věcí a nakonec zavolat taxi s autosedačkou!

Autosedačka skupiny 0+ je určena pro věk dítěte od 0 do 12-15 měsíců a hmotnost od narození do 13 kg, jak vidíte, není to tak malé. Ve skutečnosti se často ukazuje, že rodiče tříměsíčního dítěte si začínají stěžovat, že „vyrostl“ z autosedačky. Tento problém je však vyřešen - stojí za to pečlivě seřídit pásy. Autosedačky mají zpravidla příležitost zvětšit vzdálenost mezi pásy, aby se přizpůsobily rostoucímu dítěti. Tento problém je také často spojen s tím, že pečující rodiče se snaží dítě nosit ve velmi objemném oblečení, často přímo v zimních montérkách. Vyplatí se vybrat vhodnější variantu oblečení do auta.

Nebo je lepší si koupit židli skupiny 0 + / 1 hned, protože se hodí až 4 roky?

Důležitý bod - všestrannost autosedačky vždy přichází na úkor kvality. To znamená, že spolehlivost skupiny židlí 0+ je vyšší než skupina 0 + / 1. Buďte opatrní - židle této skupiny často nejsou vhodné pro novorozence, ale pouze pro děti od 6 měsíců. Je také důležité, aby sedadlo skupiny 0 / + 1 bylo schopno instalovat nejen ve směru vozidla, ale také proti.

Proč dokonce instalovat dětskou autosedačku v opačném směru?

Instalace autosedačky proti směru jízdy je zásadním bodem, který je nesmírně důležitý pro bezpečnost vašeho dítěte. Tato situace je povinná pro děti do jednoho roku, jejichž páteř je stále křehká. Poloha proti průběhu pohybu automobilu zachrání život dítěte tím, že eliminuje náhlý pohyb hlavy, když se vozidlo srazí s překážkou, která může vést ke zlomenině krčních obratlů. Nespěchejte k transplantaci dítěte ve směru cesty, nezapomeňte, že bezpečnost je důležitější. Děti musí jezdit proti směru jízdy až jeden rok, dokud nedosáhnou hmotnosti 13 kg. Pro transplantaci dítěte ve směru cesty musí být splněny obě tyto podmínky - to znamená, že pokud vaše jednoleté dítě ještě nedosáhlo hmotnosti 13 kg nebo pokud již bylo dosaženo hmotnosti, ale dítě ještě nedosáhlo věku jednoho roku - nespěchejte..

A náš kočárek má speciální autosedačku, je možné se obejít bez autosedačky?

Autosedačka, navzdory svému názvu, není bezpečným prostředkem pro přepravu dětí v autě. Nedávné studie a nárazové testy prokázaly, že bezpečnostní rezerva autosedačky není dostatečná k zajištění bezpečnosti dítěte v případě malé havárie. Důležitý bod: autosedačka je umístěna podél autosedačky a tato poloha je v případě kolize velmi nebezpečná.

Nemůžu použít autosedačku, protože mám malé auto.

Autosedačka se vejde do každého, dokonce i do nejmenšího automobilu. Můžete však zjistit, že některé značky automobilů nemají dostatek standardních délek pásů. V takovém případě kontaktujte servisní středisko a vyměňte pásy za delší..

Autosedačky jsou příliš drahé, nemůžeme si dovolit takový nákup.

Zdraví dítěte je k nezaplacení.

Kromě toho, pokud pečlivě prostudujete trh moderních autosedaček, můžete se ujistit, že ne všechny dobré autosedačky stojí mnoho peněz. Musíte se zaměřit na výsledky nejnovějších crash testů a uvidíte, že vždy existuje možnost zakoupit spolehlivou alternativu za dostupnou cenu.

Nebo možná koupíte levnou autosedačku? Takže co, i když je vyrobeno v Číně, ho nemusíme používat dlouho.

Pamatujte, že levná autosedačka od neznámého výrobce není nic jiného než podvod. Se stejným úspěchem můžete pozvat, abyste se připnul saténovou stuhou. I v případě malé nehody může použití nekvalitní autosedačky vést k hrozným následkům..

Mám koupit použité křeslo?

Koupě autosedačky je možná pouze tehdy, pokud jste si stoprocentně jisti slušností předchozích majitelů. Faktem je, že i při malé nehodě se autosedačka stává zcela nepoužitelnou - objevují se v ní mikrotrhliny a neviditelné poškození, které činí další používání nebezpečným.

Nejsem spokojený s používáním autosedačky, protože dítě často žádá jídlo, a vy ho musíte vzít a nakrmit na cestě.

Malé děti jsou samozřejmě často žádány, aby jedly, ale to není důvod ohrožovat jejich životy. Nejjednodušší možností je odejít předem, aby bylo možné zastavit a nakrmit dítě. Pokud není možné zastavit kvůli nepřekonatelným okolnostem, může matka kojit své dítě přímo na autosedačce, pokud sedí na zadním sedadle vedle svého dítěte. Současně bude mít maminka také bezpečnostní pás! Stačí pás uvolnit co nejvíce a ohnout se nad dítětem. Pokud máte dlouhou cestu, bude nejvhodnější nainstalovat autosedačku uprostřed zadního sedadla, pak si matka bude moci čas od času změnit sedadla na různých stranách dítěte a změnit její hruď..

Moje dítě je drženo v autosedačce, opravdu ho musíme odmítnout použít?

V žádném případě. V dnešní době existuje velké množství různých léků na pohybovou nemoc a vždy si můžete vybrat tu nejvhodnější variantu - léčivý nebo homeopatický lék, lidové léky, aromaterapii, náramek na pohybovou nemoc, rušivé akce atd..

Moje dítě se neustále potí v autosedačce.

Tento problém nesouvisí s autosedačkou, ale s oblečením dítěte. Přehřátí je mnohem nebezpečnější než podchlazení! Nedovolte, aby vaše dítě bylo v autě v příliš teplém oblečení, ujistěte se, že je dítě oblečené do několika vrstev, z nichž jedna může být v autě odstraněna. Je vhodné uložit přikrývku v autě, která v případě potřeby může dítě zakrýt v autosedačce.

Dítě je zlobivé a nechce sedět v autosedačce, co dělat?

Nejdůležitější věcí v této situaci je to, že samotní rodiče zůstávají klidní. Často se rodiče začínají nervózní z toho, jak se bude dítě chovat, ještě před začátkem cesty. I nejmenší dítě snadno cítí nervozitu a nejistotu dospělých, takže také začíná projevovat obavy. Používání autosedačky je předpokladem cesty, pro bezpečnost vašeho dítěte. Pokud si na tuto pozici zvyknete, bude méně důvodů k obavám. Buďte trpěliví, hračky a knihy, pro tužky starších dětí a poznámkový blok se může hodit lehké občerstvení. Na cestách můžete zpívat písně, hrát různé hry se slovy, vyprávět pohádky, dávat pouze svobodu fantazie! I když podle nejhoršího scénáře dítě pláče, zkuste klidně najít cestu ven ze situace - možná byste ho měli zastavit a nakrmit nebo udělat lehkou masáž.

Samozřejmě, abyste si mohli vybrat vhodnou autosedačku, musíte strávit nějaký čas hledáním informací, studiem nejnovějších nárazových testů, porovnáním cen, studiem upevnění atd. Tato akvizice se však vyplatí v plné výši..

Články O Neplodnosti