Hlavní Zdraví

Jak míchat beton ručně bez míchačky betonu v 8 krocích

Míchačka na beton se dobře vyrovnává s mícháním betonu (nazývaného také „míchačka na beton“), důkladně promíchává složky jako cement, písek a štěrk a dává dobrý výsledek. Je však možné míchat beton ručně bez směšovače? Odpověď zní ano, ale s malým úsilím a opatrností.

Možná budete muset vytvořit konkrétní směs pro instalaci brány, oplocení nebo nadace. Vše, co potřebujete, jsou materiály, lopata, kbelíky a kousek filmu nebo staré železo, které chrání zemi a maltu před přebytečným prachem a špínou.

Jak míchat beton?

 1. Rozložte plastovou fólii po zemi nebo něco odolnějšího.
 2. Změřte materiály.
 3. Nalijte na film rozdrcený kámen a písek.
 4. Cement na vrcholu hromady písku a štěrku.
 5. Míchejte materiály s lopatou. V blízkosti vytvořte novou hromadu a opakujte několikrát.
 6. Rozložte haldu a vytvořte kráter uprostřed. Nalít vodu.
 7. Nalijte směs do středu haldy a smíchejte s vodou.

Co je cement?

Je to pojivová složka písku a větší kamenivo, jako je drcený kámen, pro výrobu kompozitního materiálu zvaného beton. Samostatně tyto součásti nemají skutečnou pevnost, ale když jsou smíchány, vytvářejí trvanlivý materiál. Cement jednoduše slepí výplň a kámen dává betonu pevnost v tlaku.

Existuje několik druhů cementu. Například portlandský cement a struskový cement..

 1. Portlandský cement se vyrábí pečením vápence v pecích a mlecím slínkem.
 2. Vysokopecní struskový cement se vyrábí z odpadu z metalurgického průmyslu.

Drcený kámen se vyrábí v lomech drcené pěnové gumy a výsledek se třídí průchodem přes síto. Drcený kámen by teoreticky měl dělat beton lepší než zaoblený kámen - štěrk kvůli ostrým hranatým hranám.

Řešení pro míchání betonu

B20 / M250

Betonová směs značky M250 (univerzální) je vhodná pro nízkopodlažní výstavbu všech typů:

 • výroba pásových a vlasových základů,
 • železobetonové podlahy,
 • opěrné zdi,
 • sloupce,
 • stezky a parkovací plochy

Složky se smísí podle objemu bez hmotnosti. Ideální drcený kámen o velikosti 15-20 mm.

Tabulka charakteristik populárních betonových směsí

Podle GOST 26633-91 „Beton těžký a jemnozrnný.

Třída pevnosti (B) podle SNiPPevnost betonu blízká, (M)Síla, MPaPevnost, kgf / cm2Složení suché směsi, kg / C: P: SCOdolnost proti mrazu, FOdolnost vůči vodě, WHustota, kg / m3
B15M20019.26196,401: 3,5: 5,610042390/2420
V 20M25025,69261,971: 2,6: 4,510042390/2430
B22.5M30028,90294,701: 2,4: 4.320062390/2430

Kolik vody bude potřeba pro beton?

Maximální přípustné množství vody, které musí být přidáno do cementu, je 0,55násobkem hmotnosti samotného cementu. Následuje vzorec pro pytel s cementem o hmotnosti 50 kg:

50 x 0,55 = 27,5 kg / při teplotě 20 stupňů Celsia 27,5 kg = 27,5 1.

Směs by neměla být příliš tekutá a schopná se samonosné bez rozprostření.

Velkou chybou při výrobě betonu je přidání příliš velkého množství vody..

Voda zvyšuje mobilitu, ale snižuje pevnost samotného betonu, proto je nutné dodržovat H / C (optimálně 0,4 - 0,6 = 40 - 60% objemu cementu), nadbytek vody vytváří póry, které snižují pevnost.

Pro zvýšení mobility a zpracovatelnosti doporučujeme používat změkčovadla.

Co znamená třída pevnosti B20??

To znamená, že beton třídy B20 se stanoveným indexem pevnosti 25,69 MPa v 95% případů vydrží bez zničení stlačovací sílu (správnější tlak) 25,69 newtonů na čtvereční milimetr (2,6197 kgf / mm²)..

Teoreticky tedy pro krychli o rozměrech 150 × 150 a tloušťce 150 mm:

Plocha = 150 mm x 150 mm = 22500 mm².

Celková pevnost v tlaku, kterou beton vydrží bez drcení, se vypočítá podle vzorce:

25,69 MPa x 22500 cm² = 578025 Newtonů. (tlak x plocha = síla).

578025 Newtonů / 9,80665 MPa = 58 942,1464 kgf / cm² nebo 59 tun na druhou 15 cm x 15 cm.

Ve skutečnosti by betonová deska praskla s mnohem menším zatížením, než je tato hodnota. Důvodem je skutečnost, že spodní rovina desky není pod každým bodem rovnoměrně podepřena. To se skutečně týká pevnosti betonu v tahu se stranami 150 mm získanými na zkušebním zařízení.

Ruční nástroje pro míchání betonu

 1. Stavební lopatka bajonetu nebo stavební lopatka.
 2. Tři konstrukční kbelíky o objemu 20 litrů. Jeden pro cement, jeden pro písek a štěrk a druhý pro vodu. Cementová nádoba by měla zůstat suchá, nepoužívat ji pro jiné komponenty..
 3. Fólie zabraňuje vniknutí nečistot do směsi ve formě listů, trávy, půdy atd. Můžete míchat v žlabu, umyvadle nebo v zahradním autě, jak dáváte přednost.
 4. Kolečko nebo kbelíky pro dopravu betonu na pracoviště.

Nákup cementu

Při nákupu cementu v pytlích zkontrolujte u každého datum exspirace, pokud si koupíte velké množství, můžete vyklouznout zastaralý vak. Pokud není datum exspirace, je lepší tašku vzít..

Jak zkontrolovat čerstvost?

Klepněte na sáček, pokud se jeho pocity podobají úderům na kámen - neberte to. Z okrajů vaku ztuhne zatuhlý cement. Po 6 měsících od data výroby se aktivita látek v cementu několikrát snižuje.

Kvalitní cement

Liší se od světle šedé až po tmavě šedou, možná trochu nazelenalou barvu bez bažin. Dobrý cement se nerozpadá, ale rozpadá se.

Mlecí frakce ovlivňuje cenu cementu a rychlost vytvrzování. Nejoptimálnější frakce je od 40 do 80 mikronů. Čím jemnější frakce, tím více vody se přidá.

Kontrola kvality

Pro vyhodnocení složení vyhledejte v obchodě vodu hydrogenuhličitanu sodného (jako Borjomi) nebo hydrogenuhličitan sodný. Uvolněte plyn z vody. Smíchejte vodu s cementem a vytvořte z této kompozice kruhový tvar o průměru 20 cm a tloušťce 1 cm. Vytvořte výšku 5 cm do středu kruhu. Výsledkem by měla být podobnost s kuželem.

Vytvrzování kompozice začne za 10 minut a silnější část se začne zahřívat. Pokud po dobu 30 minut nedochází k žádné reakci, cement není dobré kvality..

Jak míchat beton ručně

1 Rozložte plastovou fólii po zemi

UKLÁDAT

Vysvětlující slovník Ushakov. D.N. Ushakov. 1935-1940.

Podívejte se, co je „PLACE“ v jiných slovnících:

míchat - blatter, blab, míchat, míchat, rozpouštět, míchat, ředit, hnětit Slovník ruských synonym. stir viz stir 2. Slovník synonym pro ruský jazyk. Praktický průvodce. M.: Ruský jazyk. Z. E. Alexan... Slovník synonym

MÍSTO - MÍSTO, ay, ay; yeshan; zmást to. Míchejte, rozpusťte, zřeďte. R. cukr v čaji. | nevíra. rozruch, ay, ay. | podstatné jméno míchání, já, srov. Vysvětlující slovník Ozhegova. S.I. Ozhegov, N.Yu. Shvedová. 1949 1992... vysvětlující slovník Ozhegova

Míchejte - sovy. přechod viz rozruch II Vysvětlující slovník Efraima. T.F. Efremova. 2000... Moderní vysvětlující slovník ruského jazyka Efremova

míchat - míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat... Form

rozruch - rozruch, ay, ay... ruský slovník pravopisu

stir - (I), stir / u (s), sha / eat (si), sha / yu (si)... ruský slovník pravopisu

rozruch - ay, ay; smíšený shan, a, o; Svatý. (nsv. také ruší). co. Za míchání rozpusťte, rozřeďte, rovnoměrně rozdělte to, co jsem. tekuté nebo volné. R. cukr v čaji. R. mouka ve vodě. R. tlustý. ◁ Zamíchejte, ay, ay; nsv. Míchejte, aets; utrpení...... encyklopedický slovník

stir - a / u, a / eat; velikost / shanny; shan, a, o; Svatý. (nsv., také, mesh), viz také promíchejte, promíchejte, promíchejte, co se míchá, rozpusťte, rozřeďte, rovnoměrně rozdělte co. tekuté nebo volné... Slovník mnoha výrazů

stir (sya) - times / mesh / a / ty (sya)... Morfémově pravopisný slovník

Strouhaný sýr, ředkvičky a mrkev na hrubém struhadle. Míchejte, - Druh jídla: Kategorie: Recept: V aktuální kategorii (Sladkosti): | | | | | | | | | | | |... Encyklopedie receptů

Morfologická analýza „míchaná“

Provedeme morfologickou analýzu slova „míchané“. Analýza se skládá ze 3 bodů.

 1. Část mluvy
  Část mluvených slov smíšená - sloveso.
 2. Morfologické rysy
  • Počáteční forma: rozruch (infinitiv);
  • Trvalé příznaky: 1. konjugace, přechodný, dokonalý vzhled;
  • Přerušované příznaky: indikativní, singulární, minulý čas, mužský.
 3. Syntaktická role
  Může být jiným členem věty, viz kontext.

261 / Analýza provedená pomocí programu a nemusí být vždy správná. Pokud považujete analýzu za nesprávnou, zkontrolujte, zda je slovo napsáno bez chyb a překlepů. Nebo stiskněte Ctrl + Enter a nahlásit chybu. Prezentovaný výsledek používáte na vlastní nebezpečí.

Slova s ​​písmenem ё napsat dopisem ё: sklo, perfektní atd..

Jak je psáno: „smíšený“, „smíšený“, „smíšený“ nebo „smíšený“?

Vpravo: Smíšené.

1) Účastník je tvořen slovesnými časy / ok / a / t - časy / ok / a / nn / n, samohláska přípona A je zachována, dvě písmena HH jsou zkontrolována přítomností předpony. UMÍSTĚTE to. Za stálého míchání rozpusťte, rozřeďte, rovnoměrně rozdělte do koho tekuté nebo volné. R. cukr v čaji. R. mouka ve vodě. Výsledkem je roztok (čaj) nebo hmota (těsto).

Příklady: škrob smíchaný se studeným mlékem, dobře promíchaný roztok / nápoj.

2) Slovník má sloveso „knead“ (participle: mixed), ale v praxi se používá jen zřídka. KICK to. Zamíchat tlustý a viskózní. Těsto R. R. clay. Výsledkem je rovnoměrnější hmotnost.

Porovnání: těsto hnětené od večera, hnětení ze slovesa, přídavná přípona ЕНН, má-li sloveso příponu I. Hnětení má míchat sypké materiály s kapalinou a vytvářet hustou hmotu.

3) Jak tedy rozlišit slovesa „hýbat a hnětet“? Nejprve je třeba mouku promíchat v mléce a získat těsto, a pak těsto hnětet, dokud nebude hladké. Ale obvykle se obě tyto fáze nazývají jediné sloveso „hnětení těsta“..

míchat

VELIKOSTEŠití, míchejteamíchat, míchat, přerušovat, otáčet, míchat; o tekutině a volné. Čaj míchejte tak, aby se cukr rozpustil. Při tvorbě zamíchejte vápno. Trpí. VelikostEšití trvá. míchataNye skončí. velikostEskříň o. platný podle hodnoty sloveso VelikostEšití, míchejteatělo míchadlo, míchadlo, míchadlo něco míchání. || VelikostEšitíahnětit, míchat husté jako těsto, hlína, rozdrtit a bít, rozdrtit, klepat. Hnali konvici pěsti a hlínu nohama. Bahno bylo tak smíšené, že neexistoval průchod. míchat, míchat. VelikostEšití srov. trvá. míchatENye skončí. velikost m. velikost w. o. platný podle hodnoty sloveso Nemůžete tvrdit, že rozpustíte to tenčí: bude to mít větší velikost, to znamená mouku. Značení je nerovnoměrné. VelikostEškůdce. VelikostEšťavnaté, raskeskovy, vztahující se ke směsi. Toto monstrum má pěstiEšťastný! || Směsaty, kostel. split smíšený; nebo naštvaná, ukončit.

Jak připravit těsto na chutné pečení

Dort nezačíná náplní, ale těsta. Řekneme vám, jak připravit těsto pro nejlepší domácí pečení.

Cosmo doporučuje

Kompletní průvodce trendy v taškách pro léto 2020: vyberte ty nejmódnější

Sterilní kosmetika: 5 důvodů pro koupi obličejové pumpy

Nemůžete odmítnout dezerty a dopřát si koláče a housky? Sdílíme recepty, jak vařit a hnětet těsto pro domácí pečení. Upozornění: bude obtížné se odtrhnout od pečení!

Jak vyrobit kynuté těsto

Složení:

 • 2 šálky mléka
 • 1, 5 lžic suché droždí
 • ½ šálku cukru
 • 3 vejce
 • 1 čajová lžička soli
 • 2 polévkové lžíce majonézy
 • 6 šálků mouky
 • 3 polévkové lžíce slunečnicového oleje

Jak připravit těsto:

Droždí smíchejte se dvěma šálky teplého, ale ne-horkého mléka a 1 polévkovou lžičkou cukru. Nechte ingredience po dobu 10 minut.

Do směsi přidejte 3 vejce, majonézu, sůl a cukr a všechny ingredience dobře porazte.

Pomocí mixéru smíchejte ingredience s moukou a přidávejte po částech. Jakmile se získá homogenní hmota, přidejte olej. Lepší přidejte olej jako poslední.

Pak musíte hnětení těsta do pružného stavu. Optimální doba je 10 minut. Hotové těsto nechte jednu hodinu kynout.

Jak vyrobit z listového těsta

Složení:

 • 1, 5 šálků studené vody s ledem
 • 1 polévková lžíce bílého octa
 • 1, 5 lžičky soli
 • 4 šálky mouky a také volitelné pro válcování
 • 450 gramů nesoleného chlazeného, ​​ale měkkého másla

Jak připravit těsto:

Smíchejte studenou vodu, ocet a sůl. Míchejte, dokud se sůl nerozpustí. Vezměte mouku a nalijte ji do velké mísy. Nalijte vodu do mouky za stálého míchání silikonovou špachtlí nebo dřevěnou lžící.

Těsto několikrát promícháme do tvaru koule, zabalíme do přilnavé fólie a vložíme do chladničky na 30 minut.

Nakreslete do středu pergamenu čtverec se stranami měřícími 20 centimetrů. Pak papír otočte a vyrovnejte olej uprostřed čtverce. Poté papír přeložte tak, aby byl olej uvnitř, jako v sáčku.

Pomocí válečku začněte vyhlazovat máslo do čtvercového tvaru. Potom ořízněte okraje pergamenu tak, aby zůstal pouze čtverec s olejem. Vložte olej do chladničky.

Vyjměte těsto a nakloňte jej na čtverec stejné tloušťky. Pak přejeďte na každou stranu tak, aby byl střed silnější.

Rozbalte máslo a vložte jej do středu čtverce těsta. Tenké strany přeložte tak, aby zakrývaly olej. V případě potřeby vyplňte rohy..

Jemně tlačte těsto válečkem, aby se smíchalo s máslem. Nespěchejte a rovnoměrně rozvařujte - olej by se měl rovnat tělu.

Přebytečnou mouku otřete a povrch těsta namažte studenou vodou. Přeložte pravou stranu těsta doprostřed a poté doleva.

Těsto otočte tak, aby byl uzavřený okraj nahoře. Poté těsto znovu rozvařte a povrch namažte vodou. Poté těsto opět složte a nakloňte.

Těsto zabalte do pergamenu, přikryjte fólií a jednu hodinu chlazte.

Odstraňte těsto a opakujte postup s hranami zabalenými dvakrát. Poté znovu vložte hodinu na lednové těsto do chladničky.

Poté těsto rozdělíme na dvě stejné části. Těsto zabalte fólií a nechte jej v lednici nejméně 1-2 hodiny.

Jak hněteme těsto

Pár rukou a trpělivosti stačí k vytvoření dokonalé konzistence těsta pro budoucí pečení..

Hnětací technika:

Těsto položte na rovnou plochu posypanou moukou.

Začněte těsto tlačit dopředu a neustále jej otáčejte.

Těsto otáčejte každé 2 minuty a hnětejte, dokud textura nestane pružnou a hladkou..

Zkontrolujte, zda jste těsto správně převálcovali:

Hladké těsto. Zpočátku těsto vypadá jako chlupatá hrudkovitá hmota, ale postupně se vyhladí. Nakonec byste měli na dotek získat zcela hladkou a lehce lepkavou texturu..
Udržuje tvar. Vyjměte hotový míč z těsta a podržte jej několik sekund. Pokud si udržuje tvar koule, je těsto připravené.
Mini test. Prstem přitiskněte kouli těsta. Pokud se zub rychle naplní, těsto je připraveno. Zbývá díra? Ještě jste to neudělali.

Jak vyvinout těsto

Používejte chlazené těsto

Udržujte těsto v chladničce nejméně 30 minut. Tento životný hack zabraňuje prasklinám a přilnutí těsta na váleček a pracovní povrch. Pokud je těsto příliš tvrdé, několikrát ho zahněte, aby se zahřeje.

Posypte mouku na pracovní plochu a váleček

Pokud tak neučiníte, nebudete úspěšní. K válcování použijte silikonovou rohož, která těsto drží dobře, ale neroztrhne ho. Přebytečnou mouku lze odstranit kartáčem na pečivo.

V tomto procesu těsto roztočte

Každé 2 minuty otočte těsto o čtvrt otáčky. Díky této technice rovnoměrně rolujete kruhem a zabraňujete vzniku trhlin a roztržení.

Role od středu

Začněte se valit od středu k okrajům, abyste dosáhli rovnoměrné tloušťky. Netlačte na váleček silně, jinak se těsto roztrhne a ztenčí.

Regulujte příjem uhlohydrátů nebo nahraďte vysoce kalorické dezerty dietními možnostmi. Někteří lidé si myslí, že je lepší odmítnout jakékoli sacharidy. To není pravda. Sacharidy jsou součástí vyvážené stravy. Samozřejmě doporučujeme sázet pouze na komplexní a zdravé uhlohydráty a nejíst škodlivé prázdné kalorie..

Chutné bez extra kalorií! Domácí dietní dort recept

Osvědčené recepty na konkrétní recepty: Tisk a použití

Pokud není možné objednat míchačku s betonem, nebo pokud potřebujete betonovat konstrukce malých objemů, přijdou k záchraně betonové memy. Jedinou otázkou je, jak to uvařit? Na první pohled se zdá, že nic není snazší. Vezměte „populární“ poměr 1: 3: 5. To znamená, že pro jednu část cementu tři díly písku a pět dílů drceného kamene přidáváme vodu „podle chuti“. Do míchačky betonu také zformujeme prací prostředek. Koneckonců, každý to dělá. A... voila, beton je připraven. Nespěchej! Nejčastěji to vede k problémům. Nadace zaplavila taková Samemes příští rok rozpadá. Slepá oblast praskne a propojky praskají. Chcete-li tomu zabránit, přečtěte si náš článek, který obsahuje osvědčené recepty na konkrétní vzorky.

 • Podíl trvanlivého betonu
 • V jakém pořadí je nalít přísady Samemes do míchačky betonu
 • Kolik betonu bude míchačka na beton hnětet najednou
 • Proč je třeba spíše vibrovat beton než bajonet
 • Je možné do betonu přidat domácí čisticí prostředky

Recepty pro míchání betonu

V souladu s pravidly je třeba při přípravě vysoce kvalitního betonu smíchaného s vodou najít vlhkost a vlhkost písku a štěrku, který jste přivezli na místo. Vypočítejte objemovou hustotu cementu a hustotu cementové kaše. Řekněte mi upřímně, kdo to udělá na skutečném staveništi? Zvláště pokud vás staví najatí pracovníci. Exit - tento článek vytiskněte a použijte jako podváděcí desku při výrobě betonu.

Chci vytvořit konkrétní Samémy. K dispozici je míchačka na beton 132 litrů. Chci znát proporce betonové směsi pro nalití základu na jednu dávku, aby nedošlo k přetížení míchačky betonu.

Účastníci fóra FORUMHOUSE odpovídají na otázku.

Pod koupelou dělám sloupový základ. 130 litrová míchačka na beton Poměry směsi:

 • 2,5 lopaty lopaty cementový cement M500;
 • 6 lopat písku;
 • 8 pro kopání žulových drcených kamenných frakcí 5-20;
 • trochu vody.

Když jsem ořízl sloupky rovně, beton nebyl těžko viděn silnou bruskou s diamantovou čepelí o průměru 230 mm.

Betonuji plotové sloupky. Hnětení betonu takto:

 • 1 kbelík cementu M500;
 • 2,5 kbelíku písku;
 • 4 kbelíky štěrkových frakcí 5-20;
 • Voda menší než kbelík.

Složky směsi byly převzaty z níže uvedené tabulky.

Pro sebe jsem dospěl k závěru - nešetřit cement! Moje rozměry:

Beton je tak silný, že je obtížné ho vzít s ranou.

Při výrobě samozhášeného betonu je nejdůležitějším poměrem voda-cement! W / C je podíl hmotnosti cementu a vody, které se používají k přípravě betonové směsi. Spolu se značkou cementu určuje H / C jakost betonu na výstupu. V následující tabulce je uveden poměr voda-cement pro betonovou směs..

Další otázka byla položena uživatelem s přezdívkou Serejik1987. Má míchačku na beton 155 litrů. Jak v tom připravit beton M200 a kolik naplnit kbelík komponentů pro plné zatížení.

Pokud měříte v kbelících, doporučuje se usnout na hrušce takového objemu: 1: 2,8: 4,8 (cement, písek-drcený kámen), ale doporučuji jiný poměr - 1: 2: 3. V extrémních případech - 1: 2,5: 4. Hlavní věc není nalít vodu! Aby směs byla funkční, přidejte změkčovadlo.

A zajímalo by mě, proč, ve větším poměru, snižte počet zástupných symbolů? Co to dá??

V gravitační míchačce betonu je obtížné roztočit směs s poměrem voda-cement méně než 0,6. Tuhé směsi míchají povinné míchačky betonu, ale jsou drahé. Musíte tedy konkrétně zvolit proporce s vysokým obsahem cementu, abyste získali na výstupu základ, který se za několik let nerozpadne.

A připravuji Samemes podle receptu pro lidi, kteří vyrábějí betonové bazény. Poměry betonu M350 na žulovém drceném kameni frakce 5-20:

 • Cement M400 - 20 l nebo 25 kg.
 • Písčitá řeka praná - 30 l nebo 42 kg.
 • Drcený kámen - 50 l nebo 67,5 kg.
 • Voda - 12 l.
 • Superplastifikátor - 0,2 l.

Dříve jsem nalil nadaci v poměru 1: 3: 5, teď bych udělal Samemes v poměru 1,5: 3: 5.

V jakém pořadí je nalít přísady Samemes do míchačky betonu

Objem míchačky na beton v Liponya je 180 litrů. Naložil hrušku takto:

 1. Nalije se 11 litrů vody.
 2. Potom hodil do hrušky 20 litrů suti.
 3. Potom 10 litrů cementu.
 4. Přidáno 20 litrů písku,
 5. Nalije se 0,2 I změkčovadla.
 6. Hodil dalších 20 litrů suti.
 7. Nyní Liponya usnula dalších 10 litrů písku.

Při hnětení se zaměřujeme na hustotu betonu. Přidejte vodu ze zbývajícího litru. Na závěr hodíme 10 litrů štěrku. Nalil komponenty v 10 litrových kbelících.

Beton jsem hnětel v míchačce na beton o objemu 160 litrů. Poměr směsi je 1: 3: 4. Hodil ingredience do kbelíků o objemu 12 litrů. Knead takto:

 • Nalijte do míchačky 8 litrů vody.
 • Do vody byl přidán tekutý změkčovadlo.
 • Vylil všechny sutiny. Omyje se vodou a prachem..
 • Usnul celý cement. Čekám 3 minuty V případě potřeby změňte úhel sklonu hrušky.
 • Usnul jsem 1. a 2. kbelíky písku. Čekám. Pokud je směs hustá, přidejte trochu vody.
 • Nalil třetí kbelík písku.

Zkoušené složení betonu a algoritmus pro plnění komponent do míchačky betonu sdílel FORUMHOUSE 7profy.

Beton značky M250 vyrábím v míchačce na beton o objemu 180 litrů. Hmotnostní složení betonu:

 • cement M400 - 16 kg;
 • říční písek - 32 kg;
 • drcený kámen frakce 5-20 - 62 kg;
 • voda - 8 l.
 • změkčovadlo - 250 ml.

Nyní stejný beton v objemu v 8 litrových kbelících:

 • cement - 1,5 kbelíky;
 • písek - 3 kbelíky;
 • drcený kámen - 5 kbelíků;
 • voda - 1 kbelík;
 • změkčovadlo - 1 odměrka.

Vložím přísady do míchačky betonu takto:

Směs hrušek neteče. Při výstupu z jedné šarže se získá až 70 litrů betonu. Směs je tvrdá. Plněné hlubokým vibrátorem. Pokud je drcený kámen a písek zcela suchý, přidejte 0,5 l vody. Pokud písek a štěrk po dešti, pak jsem snížit 0,5-1,0 litru vody. Pokud je směs v míchačce betonu nalita, ale není nalita, pak je zde dostatek vody.

Po experimentech jsem došel k tomuto složení: 1 kbelík cementu + půl kbelíku vody + 2 kbelíky říčního písku + 3 kbelíky štěrkových frakcí 5-20 mm. Po vytvrzení kladiva betonové kroužky. Ale bez změkčovadla nemíchejte tuhou směs. Mějte na paměti!

Concrete-Samemes: blitz odpovědi na nejpopulárnější otázky uživatelů FORUMHOUSE

1. Co nejdříve vložit do míchačky betonu: cement, štěrk a písek, poté přidejte vodu nebo nejprve nalít vodu?

Zdá se mi, že složky v míchačce betonu by měly být smíchány na suchu a teprve poté doplnit vodu. Takže je to možné?

A zkuste to! S touto sekvencí se směs změní na hrudky a doba trvání šarže se značně prodlouží. Pokud začnete s vodou, všechno se stane jednodušší a rychlejší..

Že jo! Pokud nalijete suchou směs do surové hrušky po první šarži, pak se přilepí ke stěnám a poté nebude omyta vodou. Musím to vybrat lopatou.

Nejprve nalijte vodu, poté přidejte drcený kámen, cement a písek. Sledujte, co se stane: voda spláchne prach a nečistoty z trosek. Cement se poté rozdrtí a smíchá s drceným kamenem s vodou do homogenní kaše. Kromě toho je vše již smícháno s pískem. Při tomto způsobu hnětení ingrediencí nevznikají hrudky ani nečistoty. Jen nepřidávejte celý písek najednou, ale v malých porcích a ujistěte se, že předchozí porce se dobře promíchá.

2. Kolik betonu bude míchačka dávat najednou?

Mám míchačku betonu o objemu 63 litrů. Kolik betonu smíchá najednou a kolik složek se nahraje do hrušky?

Pokud máte míchačku betonu s obyčejnou hruškou, pak má užitečný objem menší než polovina. I 30 litrů je již nepříjemné rušit.

V míchačce betonu gravitace rozdělte celkový objem na 3. Pokud je objem hrušky rozdělen na polovinu, pak přebytečný beton vypadne z hrušky.

V knize „Zpráva o betonu pro rok 1955“ jsem četl následující doporučení: „Dávka cementu podle hmotnosti a zbývající části podle objemu.“ Na 1 kostku betonu půjde:

3. Bajonetový nebo vibrační beton?

Bajonetový beton je marný úkol. Vylil sloupy a pomyslel si na improvizované prostředky. Zahákl jsem prut k úderu a zapnul šokový režim. Pouze ne. Bayonet, trochu lepší, ale není to tak. Šel a koupil nejlevnější hloubkový vibrátor. Nalil beton do jámy, zapnul nástroj a beton okamžitě klesl a naplnil celý objem. Doporučit!

Také jsem nalil póly pod plot. Pracovníci říkají: „Držíme se tak, aby vibrátor ani nesnil!“ Dobrý. Do koryta byly vyhozeny 4 kbelíky z tvrdého betonu. Říkám jim: „Bajonet!“. Bojovali s betonem, dokud nezměnili modrou barvu. Nějak se chytil. Přísahají, že směs už ne kondenzuje. Zapnul vibrátor a v... zadku, beton klesl. O minutu později se do jímky vrhla další půl kbelíku betonu. Od té doby se pracovníci ochladili na bajonet.

zjištění

V článku jsme se dotkli hlavních otázek týkajících se konkrétních-Samémů. Nyní si to můžete sami uvařit a při poměru 1: 2: 3 (kamenem drcený kámen s podílem 5-20) při W / C 0,6 - 0,65 neztratí sílu. Na závěr další tip z FORUMHOUSE:

Tato „lidová“ metoda se praktikuje při pokládání lícních cihel, kde není vyžadována vysoká pevnost z malty, ale je zcela nevhodná pro beton. Ke zvýšení mobility tvrdého betonu použijte změkčovadla. Jsou levné a uvidíte efekt okamžitě a bez zhoršení kvality betonu v dlouhodobém horizontu.

Vše, co potřebujete vědět o betonu Samemes, je shromážděno v jednom tématu: DIY beton: výpočet proporcí, výztuže, bednění.

 • Bednění: která konstrukce je lepší nebo Jak a z čeho se má vytvořit bednění pro nadaci, aby se při nalévání betonu neotevřelo.
 • Dostali jste výkvět zdiva? Zjistěte, z čeho se objevují, jak odstranit výkvět z lícové cihly a co ignorování tohoto problému povede k.
 • Vyrábíme v domě obrněný pás z pórobetonu. FORUMHOUSE nabízí recept na „dortové“ bednění pro výrobu pancéřových pásů v pórobetonovém domě.

Rozhodnutí o úkolu 528 ze státní povinnosti pro ruský jazyk pro stupeň 6: Ladyzhenskaya T.A..

Stav

Vytvořte a zapište fráze pomocí odpovědí na otázky. Označte tranzitivní slovesa (trans.), Intransitive (non.).

Stavět (co?); stavět (co?); zvednout.. matka s jeřábem (co?); nezasahovala ra (s) s (co?); vytí... vytí (co?); pomoci.. (komu?); pr..brew (co?); stát (na co?); vést (kým?); ra (s, s) mluvit (s kým?); vztyčit (co?); necítit (co?).

Řešení 1

Rozhodnutí 2

Hledání v osadě

Populární rezident

Vydavatel: M.T. Baranov, T.A. Ladyzhenskaya, L.A. Trostentsova, 2015.

Vytvářejte a psejte fráze odpovídáním na otázky. Označte přechodná slovesa a intranice...

Transitional: Intransitive:
postavit (co?) dům nemíchal (co?) řešení
zvýšit (co?) číslo na sílu pomáhajících (komu?) pracovníků
zvedat jeřábem (co?), náklad stojí (na čem?) na kameni
předložit (co?) cihly pro správu (kým?) podřízených
přivařte (co?) gril k rozhovoru (s kým?) s řidičem
vztyčit (co?) zeď necítí (co?) únava.

Morfologická analýza „míchaná“

Provedeme morfologickou analýzu slova „míchané“. Analýza se skládá ze 3 bodů.

 1. Část mluvy
  Část mluvených slov smíšená - sloveso.
 2. Morfologické rysy
  • Počáteční forma: rozruch (infinitiv);
  • Trvalé příznaky: 1. konjugace, přechodný, dokonalý vzhled;
  • Přerušované příznaky: indikativní, singulární, minulý čas, mužský.
 3. Syntaktická role
  Může být jiným členem věty, viz kontext.

262 / Analýza provedená pomocí programu a nemusí být vždy správná. Pokud považujete analýzu za nesprávnou, zkontrolujte, zda je slovo napsáno bez chyb a překlepů. Nebo stiskněte Ctrl + Enter a nahlásit chybu. Prezentovaný výsledek používáte na vlastní nebezpečí.

Slova s ​​písmenem ё napsat dopisem ё: sklo, perfektní atd..

Články O Neplodnosti