Hlavní Bolest

Duphaston v těhotenství a jeho plánování, jak brát, stažení během těhotenství

V současné době se značný počet žen potýká s problémy početí dítěte a / nebo během těhotenství. Jedním z faktorů způsobujících tuto patologii je hormonální nerovnováha, zejména produkce progesteronu. K vyřešení těchto problémů se lékaři dlouhodobě uchýlili k drogám, jako je duphaston nebo utrozhestan.

Zabývejte se progesteronem

Progesteron patří mezi steroidní hormony a je produkován v těle ženy vaječníky a nadledvinami. Role progesteronu ve fungování reprodukční sféry je nezbytná, právě úroveň tohoto hormonu určuje menstruační cyklus, oplodnění a další těhotenství..

Jak víte, menstruační cyklus je rozdělen na 2 fáze folikulární (proliferativní) a luteální (sekreční).

 • V první polovině cyklu převládají estrogeny, pod jejichž vlivem dozrává dominantní folikul.
 • V okamžiku ovulace (prasknutí hlavního folikulu) dosáhne obsah progesteronu vrcholu, „nově vyrobené“ vajíčko opouští folikul a vstupuje do vejcovodu. Místo prasklého folikulu se vytvoří žluté tělo, které udržuje hladinu progesteronu (syntetizuje) na předchozích číslech.
 • Pod vlivem popsaného hormonu se ve funkční vrstvě děložní sliznice vyskytují sekreční změny, zhoustnutí, uvolnění a zvýšení krevního zásobení.

Všechny popsané procesy jsou navrženy tak, aby vytvářely příznivé podmínky pro zavedení nebo implantaci vajíčka oplodněného do té doby. Pokud došlo k početí, korpusové luteum nadále funguje jako dříve a udržuje obsah progesteronu na konstantní úrovni. Toto je kvůli vlastnostem hormonu:

 • Podporuje sekreční změny v endometriu nezbytné pro další postup těhotenství,
 • Potlačuje stahy dělohy, čímž zabraňuje odmítnutí vajíčka.
 • Progesteron ovlivňuje vývoj tkání, zejména mléčných žláz a připravuje je kojení..
 • Hormon má také sedativní účinek, inhibuje aktivitu a živé emoce ženy a stimuluje růst a roztahování dělohy, jak se zvyšuje doba těhotenství.

Vzhledem k uvedeným "schopnostem" progesteronu se nazývá hormon těhotenství. Koneckonců, s jeho nedostatečným obsahem, není možné ani oplodnění, ani další vývoj těhotenství. Snížené hladiny progesteronu v krvi naznačují buď nedostatek ve druhé fázi cyklu nebo sníženou funkci corpus luteum nebo placenty.

Deficit hormonů může nastat při intermenstruačním krvácení (viz výtok uprostřed cyklu), hrozbě potratů a zpoždění vývoje plodu.

Plánování těhotenství

Ve fázi plánování těhotenství čelí žena potřebě nejen udržovat zdravý životní styl, ale také brát určité léky..

 • Kyselina listová - je známo, že tři měsíce před těhotenstvím se doporučuje začít užívat kyselinu listovou (viz kyselina listová během těhotenství a před), toto opatření je vynikající prevencí vývoje defektů fetální nervové trubice.
 • Duphaston - v některých případech lékaři důrazně doporučuje také zahájit tzv. Profylaktické podávání duphastonu (viz Duphaston pro vyvolání menstruace).

Duphaston je při plánování těhotenství předepsán, pouze pokud existují určité náznaky. To je buď selhání druhé fáze cyklu, nebo existující adenomyóza, proti které žena, pokud otěhotní, zřídka nese dítě.

To znamená, že v anamnéze budoucí matky existuje smutná zkušenost s přerušeným těhotenstvím a potrat se opakoval vícekrát. V tomto případě hovoří o obvyklém potratu a po důkladném vyšetření ženy a zjištění všech důvodů potratu se rozhodne předepsat hormonální lék - duphaston i ve fázi plánování.

Jak je předepsán duphaston?

Vzhledem k tomu, že duphaston je syntetický analog progesteronu, měl by se jeho příjem uskutečnit ve druhé fázi menstruačního cyklu, když nastane čas progesteronu. Duphaston je k dispozici v 10 mg tabletách a obvykle nepřekračuje jednu tabletu denně při plánování těhotenství.

Neexistuje žádný zvláštní režim pro užívání léku, lékař předepisuje, jak brát duphaston v každém případě, rozvíjet individuální režim.

 • Léčba by měla začít den po ovulaci, pokud má žena 28denní menstruační cyklus, je užívána od 11 do 25 dnů cyklu po dobu nejméně 6 měsíců.
 • Na určitou dobu žena obvykle otěhotní.

Pokud však například ve třetím měsíci užívání drog nedošlo k náhlé menstruaci? Takže musíte udělat těhotenský test. Koneckonců, právě za tímto účelem byla předepsána duphastonová terapie. Je test pozitivní? Nespěchejte, abyste přestali užívat drogu, bude nutné pokračovat v ní až do 16 týdnů těhotenství, kdy se vytvoří placenta a zahájí se výroba vlastního progesteronu.

Je třeba dodat, že duphaston nepříznivě neovlivňuje plod, neovlivňuje koagulaci krve, metabolismus lipidů a uhlohydrátů a neovlivňuje endokrinní žlázy. To znamená, že těhotenství, které nastalo po duphastonu, probíhá stejným způsobem jako běžné těhotenství.

Vedlejší efekty

Ale nemůžeme říci o vedlejších účincích léku. V některých případech existují:

 • migrény podobné bolesti hlavy nebo závratě
 • reakce z hepatobiliárního systému (žloutenka, slabost, menší bolest břicha)
 • alergické reakce na složky léčiva ve formě kopřivky.

Pokud během podávání duphastonu dojde k průlomovému krvácení z dělohy, jednoduše zvyšte dávku léku.

Těhotenství a duphaston

K těhotenství došlo na pozadí užívání duphastonu ve fázi plánování, co dál?

A pak lékařka, která bude sledovat průběh těhotenství, doporučí pokračovat v užívání léku ještě nějakou dobu, jak již bylo uvedeno, až do 16 týdnů.

Proč? Protože progesteron v druhé fázi menstruačního cyklu před těhotenstvím nestačil, bude v prvních týdnech určitý nedostatek. Proto nemůžete přestat brát tento lék, jinak by záležitost smutně skončila.

Proč je duphaston nutný během těhotenství?

Poté, že se postará o nedostatek progesteronu, to znamená, že převezme jeho funkce. Duphaston bude udržovat aktivitu corpus luteum, uvolňovat svaly dělohy a poskytovat imunosupresivní účinek, takže tělo matky nevnímá embryo jako cizí předmět a nevymaže ho. Kromě toho je lék nezbytný pro vývoj mléčných žláz a jejich přípravu na kojení.

V jakých případech je duphaston předepsán během těhotenství?

 • Za prvé, jako pokračování léku během plánování,
 • za druhé, pokud během tohoto těhotenství došlo k potratům, což potvrdily hormonální studie o nedostatku progesteronu,
 • zatřetí je duphaston nutně předepsán po zákroku IVF jako terapie podporující těhotenství.

Jak se Duphaston užívá během těhotenství??

Vše záleží na situaci, závažnosti klinických projevů nedostatku progesteronu - spontánním potratu, toleranci, věku ženy, anamnéze a mnoha dalších faktorech. V případě zjevných příznaků hrozby ukončení těhotenství se může dávka léčiva zvýšit na 4 tablety denně, tj. 40 mg denně. Cena duphastonu je samozřejmě vysoká, ale hra stojí za svíčku, že? Ale chci dát nastávajícím matkám naději, od chvíle, kdy je droga užívána, se příznaky hrozícího potratu v raných stádiích velmi rychle zastaví, špinění z genitálního traktu zmizí, bolest zmizí a zdraví ženy se výrazně zlepší.

Jak dlouho trvalo Duphaston??

Lék musí být užíván, dokud se situace nestabilizuje a neexistuje žádná jasná nebo latentní hrozba těhotenství. Obvykle již není duphaston nutný po 16 týdnech těhotenství (viz výpočet gestačního věku po týdnech), ale v některých případech může dojít k nebezpečí přerušení později, takže trvá až 20 týdnů. kolo hrozby a postupně.

Předpokládejme, že žena „chodila“ po čtyřech tabletách denně, což znamená, že během jednoho týdne se dávka duphastonu sníží o 10 mg, tj. 3 tablety zůstávají denně. Pokud se během týdenního příjmu léku v takové dávce těhotenství vyvíjí normálně, pak se při další dávce sníží o dalších 10 mg, přičemž zůstanou 2 tablety.

Opět kontrolujte těhotenství užitím 20 mg denně po dobu 7 dnů, i když ani v tomto případě neexistují známky nebezpečí, nechte jednu tabletu s následným dokončením léku.

Pár slov o Utrozhestanu

Když už mluvíme o duphastonu a jeho úloze při plánování těhotenství, jakož i při úspěšném rozvoji těhotenství, nesmíme zapomenout na „konkurenty“, tj. Na utrozhestan..

Duphastonův analog - Utrozhestan je také analogem progesteronu a je vyroben z rostlinných materiálů. Proto se úspěšně používá ve stejných situacích jako duphaston. Který lék je lépe argumentovat, je zbytečný, jeho role je stejná. Ale který lék dávat přednost během těhotenství, lékař rozhodne a jen on.

Forma uvolňování - Utrozhestan je k dispozici v tobolkách, ve kterých může být účinná látka odlišná, buď 100 mg nebo 200 mg.

Při plánování těhotenství se přípravek Utrozhestan předepisuje ve druhé fázi menstruačního cyklu, obvykle v dávce 200 mg denně. Lék přenáší endometrium z fáze sekrece do fáze proliferace a v případě oplodnění je děložní sliznice připravena přijmout vajíčko, to znamená, že uvolňuje, zahušťuje a zlepšuje krevní oběh. Kromě toho lék potlačuje excitabilitu jak svalů dělohy, tak vejcovodů, a také stimuluje růst sekreční tkáně mléčných žláz a připravuje je na laktaci..

Během období těhotenství je předepsán utrozhestan, počínaje skutečností ustavení početí až do konce druhého trimestru. Dávka léku také závisí na klinické situaci a závažnosti příznaků hrozby přerušení. Obvykle se lék užívá dvakrát denně, od 200 do 600 mg.

Významný rozdíl mezi Utrozhestanem a Duphastonem spočívá v tom, že může být užíván nejen orálně, ale také do vagíny. Tento způsob aplikace je ještě účinnější, protože účinná látka, která obchází játra, okamžitě vstupuje do krevního řečiště a začíná jeho prospěšný účinek. Tento způsob podání je velmi vhodný pro ženy s toxikózou, když zvracení neumožňuje, aby se v žaludku udržovalo dokonce i doušek vody..

Nevýhody drogy - Existuje však i určitá minus drogy. Způsobuje sedativní účinek, který není pozorován při používání duphastonu. Utrozhestan, stejně jako poslední lék, neovlivňuje metabolismus tuků a uhlohydrátů a je pro budoucí dítě absolutně bezpečný. Během období kojení by však mělo být léčivo zastaveno, protože proniká do mléka.

Z nežádoucích účinků je třeba zaznamenat alergické reakce, letargii a ospalost (sedace), závratě a reakce z jater (nažloutnutí). Stahování léčiv je předepsáno postupně, stejně jako duphaston.

Dufaston

Struktura

Podle anotace obsahuje Dufaston účinnou látku dydrogesteron a také pomocné látky: kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, methylhydroxypropylcelulózu, barvivo, stearát hořečnatý, bezvodý koloidní oxid křemičitý.

Formulář vydání

Výrobek je dostupný ve formě tablet 10 mg bikonvexní č. 10, kulaté. Bílé tablety mají zkosené hrany, které jsou potaženy skořepinou. Na jedné straně tablety je vyraženo písmeno „S“ nad značkou „6“, na druhé straně je na obou stranách označeno riziko a značka „155“. Celkově blistr obsahuje 20 tablet, jeden blistr je vložen do lepenkové krabice.

farmaceutický účinek

Aktivní složkou léčiva dydrogesteronu je analog přírodního progesteronu. Duphaston je hormonální droga.

Pod vlivem tohoto léku nedochází v těle ženy k narušení termogeneze, a proto může být změřena bazální teplota pro stanovení ovulace. Nástroj neovlivňuje metabolické procesy v těle, na funkci jater. Dydrogesteron je svými vlastnostmi a strukturou velmi podobný přirozenému progesteronu. Tento nástroj však nevyvolává projevy těch vedlejších účinků, které se vyskytují, když se vezme řada syntetických progesteronů. Wikipedia naznačuje, že tento nástroj nemá androgenní, estrogenní, anabolické, termogenní, kortikoidní účinky. Jako součást hormonální substituční terapie u menopauzy poskytují léky pozitivní účinek estrogenu na lipidový profil ženské krve. Pokud však estrogeny mají negativní vliv na proces koagulace krve, didrogesteron neovlivňuje koagulaci.

Při podání je zaznamenán selektivní účinek dydrogesteronu na endometrium, což pomáhá předcházet vysokému riziku endometriální hyperplazie nebo karcinogeneze vyvolané zvýšenou produkcí estrogenu. Tento léčivý přípravek nemá antikoncepční účinek. Během léčby léčivo neovlivňuje ovulaci. Měsíčně při čerpání prostředků také pokračovat v obvyklém cyklu. Žena může otěhotnět s dydrogesteronem a udržet těhotenství během léčby lékem, protože během léčby nedochází k negativním účinkům na plod. Je pozorován selektivní účinek na progestinové receptory děložní sliznice. Nemá vliv na ovulaci folikulu. Neexistuje žádný maskulinizační a virilizační účinek.

Protože přírodní hormon, dydrogesteron, snižuje úroveň dráždivosti myometria, kontraktilní aktivita dělohy klesá pod jeho vlivem. Odpověď na otázku je jednoznačná, zda tento lék ovlivňuje hmotnost: užívání Dufastonu nepřispívá k získání dalších liber.

Dydrogesteron tak snižuje účinek přírodních estrogenů na organismus, proto se úspěšně používá pro neplodnost, PMS, obvyklý potrat, menopauzu, u žen, které již měly zmrazené těhotenství atd..

Farmakokinetika a farmakodynamika

Po perorálním podání se dydrogesteron rychle vstřebává z trávicího traktu, po 2 hodinách se zaznamená nejvyšší koncentrace aktivní složky v krvi. Stupeň vazby na krevní proteiny je 97%. 56-79% je vylučováno z těla ledvinami, asi 85% je vylučováno z těla den po požití, celý proces vylučování je kompletně dokončen po 72 hodinách. Metabolity jsou přítomny v moči, hlavně ve formě konjugátů kyseliny glukuronové.

Nejsou k dispozici žádné údaje o změnách farmakokinetiky a farmakodynamiky účinné složky u lidí s onemocněním ledvin. Není kumulováno.

Indikace pro použití

Jaké tablety Duphastonu jsou předepisovány, závisí na diagnóze a léčebném režimu stanoveném lékařem.

V současné době jsou stanoveny následující indikace pro použití léčiva:

 • Deficit progesteronu v těle (s neplodností spojenou s nedostatečnou luteální fází, s hrozbou potratu nebo obvyklé ztráty plodu, s dysmenoreou, poruchami menstruačního cyklu, amenoreou sekundárního původu).
 • V rámci hormonální substituční terapie (u menopauzy se používá k neutralizaci proliferačního účinku estrogenů na sliznici dělohy pomocí estrogenů; během chirurgické kastrace).

Tablety jsou tedy předepisovány pro dysfunkční děložní krvácení, pro polycystický vaječník, pro cystu corpus luteum, pro endometritidu, pro myom dělohy.

Z jakého léku je předepsán, i když je předepsán, a jaké by mělo být dávkování, zeptejte se svého lékaře.

Kontraindikace

Existují kontraindikace pro užívání Duphastonu.

Za prvé, nemůžete pít tablety s vysokou citlivostí na dydrogesteron nebo jiné složky léku, protože to může poškodit ženské tělo.

Tablety s opatrností jsou předepsány ženám, které dříve během těhotenství trpěly svěděním.

Neexistují žádné údaje o negativních účincích dydrogesteronu na lidi, kteří trpí chronickým selháním ledvin.

Nežádoucí účinky Duphastonu

V průběhu léčby lze zaznamenat některé nežádoucí účinky Dufastonu:

 • imunitní systém: přecitlivělost (velmi vzácná);
 • hematopoetický systém: hemolytická anémie (izolované případy);
 • nervový systém: migréna, bolesti hlavy;
 • hepatobiliární systém: drobná porušení jater, při kterých se může objevit slabost, žloutenka a bolest břicha;
 • reprodukční systém: krvácení z průniku, pokud je užíváno (zřídka), kterému je zabráněno zvýšením dávky léku; citlivost prsu se může zvýšit;
 • podkožní tkáň, kůže: svědění, kopřivka (zřídka), Quinckeho edém (velmi vzácné);
 • obecné poruchy: periferní edém (velmi vzácné).

Pokud se vyskytne kterýkoli z těchto příznaků, sdělte svému lékaři, jaké jsou vedlejší účinky..

Návod k použití Duphaston (způsob a dávkování)

Lék je předepisován podle individuálního schématu, a to jak při plánování těhotenství, tak u gynekologických chorob. Nezáleží na tom, jak brát před jídlem nebo po jídle.

Tablety Duphaston, návod k použití

Uvedená schémata příjmu jsou pouze informativní. Chcete-li předepsat léčebný režim, určete, jak dlouho můžete pilulku užívat, musí lékař vzít v úvahu příznaky nemoci, fáze měsíčního cyklu. Denní dávka léku by měla být rozdělena na 2-3 dávky, musíte pít tablety v pravidelných intervalech.

Dufaston s endometriózou se předepisuje v dávce 10 mg didrogesteronu 2 nebo 3krát denně. Jak užívat Duphaston s endometriózou závisí na lékařském předpisu. Musíte vzít lék od 5 do 25 dnů cyklu nebo to udělat bez přestávky. Je třeba mít na paměti, že pouze ošetřující lékař může předepsat Duphaston pro endometriózu. Recenze lékařů na internetu nebo na jakémkoli lékařském fóru s informacemi o léčbě by měla být považována pouze za informaci pro seznámení.

Duphaston pro početí v neplodnosti progesteronového původu je předepisován od 11 do 25 dnů v měsíčním cyklu. Jak si vzít Duphaston pro početí, musíte to určitě zjistit od specialisty. Recepce trvá zpravidla 3–6 měsíců. Jak brát Duphaston k otěhotnění, kolik musíte pít k otěhotnění, záleží na diagnóze ženy, individuálních charakteristikách jejího těla.

Pokud po užití léků dojde ke zpoždění a během užívání léku se objeví další známky těhotenství, léčba by měla pokračovat, zatímco dávka by měla být stejná jako dávka předepsaná pro obvyklou ztrátu těhotenství.

Pokud žena hrozí potratem nebo obvyklou ztrátou těhotenství, je vhodné užívat tento lék, pouze pokud existuje jasný důkaz o nedostatku endogenního progesteronu. Ženy s hrozivým potratem jsou uvedeny v jedné dávce 40 mg dydrogesteronu, pak během týdne potřebují brát 10 mg každých 8 hodin. Dále se dávka postupně snižuje. Pokud však opět existuje nebezpečí potratu, dávka se zvýší. Aplikaci lze provádět až do 20. týdne těhotenství. Ale přesněji o tom, jaký týden užívat tablety během těhotenství, bude lékař konzultovat individuálně.

Jak brát s hrozbou potratu v raných stádiích, lékař stanoví individuálně. Při obvyklém potratu ve stadiu plánování těhotenství se Dufaston zpravidla odebírá od 11 do 25 dnů cyklu, za předpokladu, že došlo k početí, žena dostává stejnou dávku. Po 20 týdnech těhotenství by měla být dávka postupně snižována.

Ženy trpící PMS jsou předepisovány 10 mg tablety od 11 do 25 dnů, léčba trvá 3 až 6 měsíců.

Duphaston se zpožděním menstruace, s nepravidelným cyklem a dalšími nepravidelnostmi menstruace se předepisuje od 11 do 25 cyklů, 2 mg denně. Způsobení menstruace u Duphastonu závisí na diagnóze ženy. Lékař předepisuje lék s nepravidelným cyklem, určuje, jak brát Duphaston, aby způsobil menstruaci, kolik pít, aby způsobil menstruaci. Zda může být menstruace způsobena amenoreou, závisí na správnosti léčby. V tomto případě je užívání Dufastonu zpravidla kombinováno s užíváním estrogenů. Takové ošetření by mělo být prováděno po dobu nejméně tří měsíčních cyklů..

V případě dysfunkčního krvácení je předepsán 10 mg přípravek dvakrát denně po dobu 5-7 dnů, v kombinaci s 0,05 mg ethinylestradiolu. Aby se zabránilo rozvoji krvácení, jsou tablety předepisovány v dávce 10 mg v období od 11 do 25 dnů menstruace. Vstupné je kombinováno s 0,05 mg ethinylestradiolu (1krát denně).

V případě potřeby se hormonální substituční terapie praktikuje v kombinaci s estrogenem. Kontinuální léčba zahrnuje užívání 10 mg léku po dobu 14 dnů během každého měsíčního cyklu. V případě potřeby lze dávku zvýšit na 20 mg za den.

Jak užívat Duphaston s hyperplázií endometria závisí na tom, jaké další léky lékař předepisuje k léčbě. Léčba endometriální hyperplázie zpravidla zahrnuje užívání léku v dávce 10 mg od 16. dne do 25. dne.

Jak užívat Duphaston s ovariální cystou také záleží na jmenování specialisty. U ovariální cysty by léčba měla trvat alespoň 3 měsíce.

Léčba folikulárních ovariálních cyst zahrnuje jmenování 10 mg léku 2krát denně. Podobná dávka za den je předepsána, pokud je léčena dysfunkce vaječníků, jakož i diagnostika multifolikulárních vaječníků.

Pokud žena vynechala tabletu Duphastonu, neměla by se užít další dávka. Je nutné pokračovat v užívání další pilulky. Pro větší pohodlí můžete vzít v úvahu, kolik tablet v balení Duphastonu zbývá, a kontrolovat pravidelnost příjmu.

S jakoukoli diagnózou by neměl Duphaston začít pít bez lékařského předpisu..

Předávkovat

Neexistují žádné informace o předávkování lékem. Pokud byla vysoká dávka přijata náhodně a pacient má nepohodlí nebo nevolnost z tablet, měli byste opláchnout žaludek a provést symptomatickou terapii.

Interakce

Při současném podávání induktorů mikrozomálních jaterních enzymů (Rifampicin, Phenobarbital) je možné urychlit metabolismus dydrogesteronu a snížit účinek.

Neexistují žádné údaje o nekompatibilitě s jinými drogami..

Duphaston a Proginova lze předepsat paralelně, nejčastěji při plánování těhotenství. Proginova - estrogenová droga.

Duphaston a Klostilbegit jsou předepisovány v komplexu pro léčbu neplodnosti. Clostilbegit je nesteroidní antiestrogen, který stimuluje ovulaci.

Pine uterus a Duphaston - kompatibilita těchto léků je kontroverzní. Existují důkazy, že bylinný rostlinný rostlinný komplex s Dufastonem může způsobit krvácení.

Podmínky prodeje

V lékárnách jsou léky na předpis k dispozici, pacientům může být předepisován předpis v latině.

Podmínky skladování

Výrobce stanoví, že tablety by měly být skladovány při teplotě nepřesahující 30 ° C, na suchém místě.

Skladovatelnost

5 let. Po uplynutí této doby neplatí.

speciální instrukce

Pokud se Duphaston používá v kombinaci s estrogeny, je třeba postupovat opatrně u pacientů trpících onemocněním cév, srdce, ledvin, diabetes mellitus, epilepsií, migrénou. Je také pečlivě předepsán pro onemocnění jater..

Pokud je ženě předepsán lék za účelem hormonální substituční terapie, musí být před zahájením léčby provedena řada studií a později by měly být pravidelně prováděny mamogramy. Je důležité zvážit všechny kontraindikace. Lékař by měl jasně prozkoumat historii pacienta. V procesu HRT by měla být tolerovatelnost takové léčby sledována v pravidelných intervalech. Průlomové krvácení je pravděpodobné v prvních měsících léčby. Pokud k takovému krvácení dojde i v průběhu léčby, musí mít žena endometriální biopsii, aby vyloučila maligní procesy.

Neužívejte Duphaston pro ty, kteří trpí nedostatkem laktázy, galaktózy nebo malabsorpčního syndromu.

Nemá vliv na schopnost řídit auto nebo pracovat s přesnými mechanismy.

Pokud se při užívání tablet objeví pravidelně výtok, měli byste to informovat svého lékaře.

Protože Dufaston je syntetický progesteron, může nahradit přirozený hormon progesteron, pro který je Dufaston předepsán těhotným ženám i ženám při plánování těhotenství. O tom, jak pít Duphaston k otěhotnění, rozhoduje ošetřující lékař. Na otázku, zda tento lék potlačuje ovulaci, odborníci jednoznačně odpoví negativně. Jak tento léčivý přípravek ovlivňuje ovulaci, závisí na frekvenci a délce podávání.

Ženy se často zajímají o to, zda lék může způsobit zpoždění menstruace nebo jak pít, aby způsobil menstruaci. Mělo by být zřejmé, že regulace menstruace je zajištěna produkty v těle estrogenu a progesteronu. Žena často poznamenává, že nezačala její období, pokud je v těle nedostatek progesteronu. Pokud vaječníky produkují z nějakého důvodu málo progesteronu, je předepsán průběh Dufastonu. Pokud vaše období nepřijde po užití Dufastonu, měli byste provést těhotenský test. Pokud po vysazení léku neexistují žádná období a žena není těhotná, měla by se určitě poradit s lékařem. Důvodem skromného období po drogě může být nedostatek estrogenu, pozdní ovulace, změny dělohy..

Je třeba mít na paměti, že při praktikování užívání Dufastonu za menstruaci „pro pohodlí“, aniž by nejprve určila lékaře, ženu, i když ji nazývá menstruací, ale zároveň riskuje porušení funkcí hormonálního systému. V důsledku toho si žena po nekontrolovaném léčení někdy stěžuje, že má po užití tablet nebo po dlouhou dobu hojná období.

Odpověď na otázku, zda je možné vzít Duphaston bez lékařského jmenování, je tedy jednoznačná: nemělo by se to dělat.

Další otázka, která zajímá ženy: se zotavuje z Dufastonu? Konkrétně z toho při dlouhodobém používání ztloustnou? Vzhledem k tomu, že léčivou látkou je syntetický progesteron, odborníci odpovídají záporně na otázku, zda z ní ztuhnou..

Duphastonovy analogy

Jakákoli náhrada za Duphaston musí být schválena lékařem. Co může tento lék nahradit, závisí na diagnóze pacienta a na individuálním průběhu nemoci. Analog ve složení je Prajisan, další léky s podobným účinkem jsou Utrozhestan, progesteron v ampulkách atd. Cena analogů Dufastonu může být o něco nižší.

Utrozhestan nebo Duphaston - což je lepší?

Porovnání těchto léků ukazuje, že obě léky mají podobné indikace k použití. Není však obtížné určit, jaký je rozdíl: ve složení Utrozhestanu na rozdíl od Dufastonu obsahuje přírodní progesteron ze surovin rostlin. Což je lepší - Duphaston nebo Utrozhestan - během těhotenství, lze určit pouze individuálně. Ale Utrozhestan má také sedativní účinek na tělo. Někdy jsou oba léky předepsány současně během těhotenství..

Což je lepší: Duphaston nebo Norkolut?

Norkolut se také používá v gynekologii. Má však další účinnou látku - norethisteron. Jedná se o levnější lék, ale jeden nebo druhý lék může být upřednostňován pouze po konzultaci s lékařem..

Prajisan nebo Duphaston - což je lepší?

Prajisan je hormonální droga, analog Dufastonu. Má podobné hodnoty, ale jeho náklady jsou nižší. Lékaři však nedoporučují rozhodovat o nahrazení finančních prostředků sami.

Pro děti

Děti nejsou přiděleny. Předepisování lze provádět u dospívajících dívek s menstruačními nepravidelnostmi. Jak se tyto tablety užívají v rozporu s cyklem u dívek, určí lékař samostatně. Po konzultaci určí, zda je možné pít s menstruací a zda je vhodné.

Dufaston a alkohol

Vzhledem k tomu, že tato droga musí být často opilá po dlouhou dobu, mnoho žen se zajímá o to, zda je možné pít alkohol během užívání Duphastonu. V pokynech pro tento lék o tom nejsou žádné informace. Mnoho recenzí zároveň naznačuje, že alkohol byl konzumován v malém množství. Lékaři však varují, že kombinace alkoholu a hormonálních léků může nepříznivě ovlivnit hormonální pozadí, funkce jater a vyvolat další negativní jevy. Kromě toho je účinnost léčiva v kombinaci s alkoholem významně snížena. Těm, kteří otěhotněli na Duphastonu, je kategoricky kontraindikován alkohol.

Duphaston během těhotenství a kojení

Instrukce naznačuje, že droga může být opilá během těhotenství. Užívání pilulek během těhotenství je možné v raných fázích, aby se zabránilo potratu. Proto je Duphaston během těhotenství v raných stádiích předepisován ženám, které dříve trpěly obvyklým potratem nebo kterým bylo vynecháno těhotenství. Lékař však zpravidla doporučuje, aby tito pacienti při plánování těhotenství užívali Dufaston. Je možné pít lék, kolik brát a jak brát Duphaston při plánování těhotenství, lékař určí poté, co žena projde testy na progesteron. V procesu diskuse o drogě Duphaston během těhotenství, lékařská hodnocení naznačují, že tento lék by měl být předepsán až po důkladném a důkladném vyšetření pacienta.

Během plánování těhotenství se lék užívá zpravidla 3–6 měsíců. Musíte pít lék od 11 do 25 dnů. Toto schéma je však relevantní pouze pro ženy, jejichž měsíční cyklus je 28 dní. Kolik pije drogy s různým trváním cyklu, řekne lékař.

Je důležité vědět, jak tento lék během těhotenství zrušit. Pokud během užívání tablet došlo k těhotenství, měla by se Duphaston dále užívat. Během období těhotenství je dávka 20 mg léčiva denně (ve dvou dávkách). Mělo by se také zvážit, jak správně zrušit Duphaston během těhotenství. Nezapomeňte se poradit s lékařem, jak snížit dávku a v jakém týdnu užívají tablety. Schéma zrušení během těhotenství zahrnuje užívání drogy do 20. týdne těhotenství, ale někdy závisí, jak dlouho bude přípravek užívat, na individuálním zdravotním stavu budoucí matky. Některým ženám se doporučuje zrušit již 16 týdnů. V každém případě by však pouze gynekolog měl podrobně doporučit, jak zrušit Duphaston během těhotenství. Nemůžete se řídit radami, které ostatní ženy píšou na fórech nebo v recenzích o nástroji. Po užití a po ukončení léčby je důležité pravidelně sledovat stav ženy. Během těhotenství jsou v některých případech Dufaston a Proginova předepisovány současně.

Těhotné ženy se často zajímají o to, jak Dufaston jako celek ovlivňuje tělo, zejména zda se z něj zotavuje. Je třeba poznamenat, že přírůstek na váze během těhotenství je fyziologický proces, který není spojen s užíváním tablet..

Recenze Dufaston

Ženy užívající hormonální tablety Duphaston, recenze ve většině případů odcházejí pozitivní. Na internetu se často říká, že tento lék pomáhá otěhotnět, to znamená, že zvyšuje pravděpodobnost početí.

Recenze Duphastonu při plánování těhotenství naznačují, že pokud budete dodržovat plán příjmu a pod dohledem lékařů, získáte požadovaný výsledek. To, zda tento lék pomáhá otěhotnět s neplodností, však také závisí na tom, zda byla diagnóza provedena správně. Ženy také na fórech píší, že droga může výrazně zmírnit příznaky menopauzy..

Existuje také mnoho pozitivních recenzí o použití léku pro endometriózu, pro cysty, pro polycystické vaječníky, pro ovariální cysty atd. Droga je často předepisována v kombinaci (například s Proginovovou drogou atd.).

Ženy, které léčily endometriózu a jiná onemocnění Dufastonem, někdy píší o vedlejších účincích. Nejčastěji jsou při užívání tablet u pacientů zaznamenány následující nežádoucí účinky: nevolnost, průjem, bolest břicha, celková slabost a také nadváha.

Mnoho pacientů užívajících pilulky během těhotenství dokázalo porodit zdravé děti. Recenze Duphastonu v rozporu s cyklem ve většině případů naznačují, že po průběhu užívání tablet se měsíční cyklus ustálil. Také často existují pozitivní recenze Dufastonu se zpožděním menstruace. Online profesionálové také často diskutují o Dufastonu. Recenze lékařů s myomem a jinými gynekologickými chorobami ukazují, že odborníci považují tento lék za účinný.

Síť mimo jiné často diskutuje o Duphastonu - hormonální nebo ne. Pacienti se ptají na hormonální pilulky nebo ne a odborníky. Mnoho recenzí od těch, kteří pomohli otěhotnět při užívání tablet. Na fórech ženy diskutují o tom, zda je možné otěhotněním užívat lék, zda ovlivňuje ovulaci, zejména ovulaci inhibuje nebo ne. Často existují i ​​popisy jednotlivých situací, například: „Piji drogu, ale bez menstruace“, „pil 10 dní, ale bez menstruace“..

Pokud jde o užívání drog u žen, existuje mnoho otázek, na které se ptají odborníků online. Často se ptají, zda je možné brát Duphaston během menstruace, zda jeho příjem ovlivňuje hladinu hCG, zda je možné se z něj zotavit.

Dufaston cena, kde se dá koupit

Cena tablet Duphaston je v průměru 520–800 rublů. Duphaston si můžete koupit v lékárně v Moskvě na předpis. Kolik stojí Duphaston v lékárnách v Novosibirsku, v Omsku v Samaře, závisí na místě prodeje, ale v průměru jsou náklady na lék stejné. V lékárně Ozerki jsou náklady na léčivo v průměru 550 rublů.

Cena Dufastonu v lékárně Charkov se neliší od nákladů v jiných městech (Kyjev, Oděsa, v Záporoží, v Dnepropetrovsku atd.). V průměru, na Ukrajině, náklady na lék Duphaston 10 mg (balení 20 ks.) - 390 hřiven.

Duphaston - hormonální droga pro zdraví žen

Duphaston je lék pro ženy: je předepsáno k dosažení rovnováhy hormonů v ženském těle. Hlavní účinnou látkou je hormon Didrogesteron.

Příjem duphastonu kompenzuje nedostatek progesteronu; užívá se samostatně nebo v kombinaci s jinými léky v závislosti na účelu léčby. Používá se k řešení různých problémů týkajících se reprodukčního zdraví žen..

Během těhotenství

Dosažení hormonální rovnováhy v časných stádiích těhotenství je důležitou podmínkou pro její zdravý průběh. Lékaři tedy předepisují Duphaston, pijí tablety podle pokynů lékaře do 12. až 14. týdne těhotenství..

Užívání Dufastonu zabraňuje oddělení vajíčka plodu - běžný problém v prvních měsících těhotenství. Odborníci jsou si jisti, že užívání hormonální drogy neovlivňuje správný vývoj plodu..

Pokud nastávající matka již měla potraty, zpravidla doporučují dvě tablety Duphastonu denně až do 12. týdne těhotenství. Pokud neexistuje podobná anamnéza a alarmující příznaky naznačující nebezpečí potratu v časném těhotenství, užívejte 4 tablety denně a poté 2-3 tablety denně, dokud příznaky nezmizí.

Odpověď: Lékaři obecně doporučují po jídle. Hlavní věc je udržovat časový interval mezi recepcemi. Například: máte předepsanou dávku 2 tablety denně, užívejte lék každých 12 hodin, pokud 3 tablety, pak každých 8 hodin. S tímto schématem se můžete vyhnout kolísání hormonálních hladin.

Neexistuje žádný prokázaný strach, že léčba Dufastonem těhotenství ztěžuje. Naopak, pokud těhotenství není klidné, vzhledem k nízké hladině progesteronu se doporučuje užívat 1-2 tablety.

Duphaston a kojení

Neužívejte Duphaston během kojení. Návod k použití jasně naznačuje, že v této záležitosti existují pouze částečné studie. Některé studie ukázaly, že malé dávky léku přecházejí do mateřského mléka. Vzhledem k tomu, že chybí přesný obrázek stupně penetrace a možného dopadu na vývoj těla dítěte, není Dufaston rozhodně vhodný pro kojící matky..

Účinky na menstruační cyklus a zpožděnou menstruaci

Jedním z použití Duphastonu je normalizace menstruačního cyklu u různých poruch. Pro bolest během menstruačního cyklu se doporučuje užívat 1-2 tablety denně, pouze od 5. do 25. dne cyklu.

Farmakologická doporučení pro další možné abnormality, které Dufaston pozitivně ovlivňuje:

  Nepravidelný cyklus: jedna až dvě tablety denně, počínaje druhou polovinou cyklu až po další; Silné krvácení: užívejte 2-3 tablety Duphastonu denně po dobu 10 dnů; Krvácení mezi cykly: 1–2 tablety denně v druhé polovině cyklu; Předmenstruační syndrom: dvě tablety denně, od druhé poloviny cyklu do začátku další; Žádná menstruace před menopauzou - jedna až dvě tablety denně v druhé polovině cyklu po dobu 14 dnů.

Duphaston s ovariální cystou

Léčba ovariálních cyst do 5 cm začíná konzervativně - předepisuje se vysoká dávka Dufastonu nebo Orgametrilu. Tablety se užívají v druhé polovině cyklu až do prvního dne následujícího cyklu..
Děje se tak, aby se vytvořily podmínky pro přirozeně se vyskytující procesy, ve kterých nefertilizované vajíčko a prvky reprodukčního systému procházejí opačným vývojem. Předpokládá se, že takový terapeutický režim stimuluje pokles cyst. Terapie se provádí pod dohledem odborníka: lékař určí jak dávku léku, tak délku léčby.

S endometriózou

Léčba endometriózy se provádí komplexně a jednou z povinných složek jsou hormonální léky.

Léčivům se doporučuje pít v časných stádiích onemocnění, pokud tkáň neroste. Šíření endometria s Dufastonem je sníženo, proces nastává nejen v děloze, ale také v dalších postižených orgánech.

Pokud jde o otázku užívání tohoto léku, každý lékař přistupuje individuálně a vypočítává denní dávku tablet pro pacienta.

V zásadě je lék předepisován od 5 do 25 dnů menstruačního cyklu, 1 tableta 2krát denně.

Periodické monitorování ultrazvuku endometria.

Poté, co se endometrium téměř vrátí k normálu a ztenčí - další podávání léčiva se zruší.

Bolest na hrudi při užívání

Citlivé a bolestivé prsy jsou jedním z možných, často projevujících se vedlejších účinků po užití Dufastonu. Nepohodlí a bolest s premenstruačním syndromem.
Hrudník v podstatě bolí při dlouhodobém používání Duphastonu. Pokud se lék používá po dobu tří let v kombinaci s estrogenem, jako hormonální substituční terapie, zvyšuje se riziko rakoviny prsu.

Za těchto okolností musíte neustále sledovat změny na kůži a bradavkách hrudníku a podrobit se rutinnímu vyšetření.

Nežádoucí účinky Duphastonu

Lékařská literatura popisuje řadu vedlejších účinků užívání Dufastonu, ale ne každá žena je má. Jejich vzhled je však varovným signálem, že samoléčení v tak choulostivé oblasti je vyloučeno.

Duphaston nejčastěji vyvolává následující vedlejší účinky:

 1. Bolest hlavy;
 2. Závrať;
 3. Nevolnost;
 4. Menstruační nepravidelnosti.

Někteří lidé mohou mít alergické reakce - otoky hrdla a obličeje, dušnost, pokles krevního tlaku.

Mezi popsané vedlejší účinky patří problémy s játry, deprese, ospalost, anémie, otoky nohou. V kombinaci s estrogenem může léčivo vytvořit podmínky pro infarkt a infarkt, mozkovou mrtvici a růst nádoru, pokud existují.

Ovlivňuje Duphaston hmotnost

Fóra žen, která diskutují o léčbě Dufastonem, často věnují pozornost pravděpodobnosti přibývání na váze a dalším vedlejším účinkům, jako jsou změny vlasů, kožní problémy, vyrážky a akné. Pravděpodobnost rekuperace není uvedena mezi možnými častými vedlejšími účinky při používání Dufastonu..

Ženy, které užívaly Duphaston po dlouhou dobu, potvrzují, že samotný lék nezpůsobuje přírůstek na hmotnosti, ale pokud k tomu dojde, je lepší se poradit s endokrinologem.

Co je lepší vzít Duphaston nebo Utrozhestan a jak se drogy liší

Utrozhestan je další progesteronová droga užívaná podobně jako Duphaston. Volba ve prospěch jednoho nebo druhého léku se provádí na základě lékařského posudku, přičemž se bere v úvahu možné rysy, celkový zdravotní stav pacienta. Obvyklá praxe používání Utrozhestanu je v prvních měsících těhotenství, které je způsobeno nedostatkem progesteronu v ženském těle.

Rozdíl mezi Utrozhestanem a Duphastonem spočívá v tom, že může být podáván vaginálně, což odstraňuje některé nepříjemné vedlejší účinky, jako je nevolnost, závratě a celkové nepohodlí. Podle některých vlastností je Utrozhestan lepší, protože nemá nepříznivý vliv na funkci jater, nezvyšuje riziko krevních sraženin a nevyvolává nebezpečné změny krevního tlaku.

Kyselina listová a Duphaston

Když se snažíte otěhotnět a v časných stádiích těhotenství, často se doporučuje užívat Duphaston a kyselinu listovou současně. Mnoho žen se zajímá, jaké budou důsledky takové kombinace? Odpovídáme na otázku - kyselina listová nezruší účinek hormonální drogy.

Kyselina listová neovlivňuje Duphastonovu funkci a tato kombinace je tiše praktikována.

Kompatibilita s alkoholem

Výrobce nezakazuje užívání alkoholu během léčby, ale výběr je pouze na vás.
Duphaston normalizuje hormonální rovnováhu a alkohol ji porušuje. Možná krvácení z dělohy, protože ethanol rozšiřuje krevní cévy. Tento účinek alkoholu na tělo při užívání Duphastonu byl zjištěn během laboratorních studií na zvířatech.

Analogy drogy

Utrozhestan

Droga se vyvinula v Thajsku. Hlavní účinnou látkou je přírodní progesteron přírodního původu. Je lépe snášen kvůli nedostatku alergie na složky. K dispozici ve dvou lékových formách - tablety a čípky..

Progesteron

Uvolňovací forma - injekce. Hlavní účinnou látkou je gestagen, známý jako hormon corpus luteum..

Ingesta

K dispozici ve formě tekutého roztoku v injekčních ampulkách. Léčivou látkou je progesteron..

Závěr z návodu k použití

Pokyny k použití naznačují, že se jedná o hormonální lék, který je třeba užívat pouze na lékařskou pomoc a pod dohledem lékaře. Při zneužití může dojít k poškození.

Rizikové jsou pacienti, kteří jsou alergičtí na složky léku, pokud není prokázána příčina krvácení z pochvy, závažná onemocnění kardiovaskulárního systému nebo mozku, včetně nádoru.

U onemocnění jater a oběhového systému může existovat riziko nežádoucích účinků, tendence k depresi.

Šance na otěhotnění při užívání Duphastonu

Dobré odpoledne, má drahá. Dnešní téma bude zajímavé pro ty mladé dámy, které kvůli hormonálním problémům nemohou samy očekávat dlouho očekávané dítě. Naštěstí moderní medicína dlouho pokročila daleko dopředu a většina reprodukčních patologií je nyní úspěšně upravena drogami. Jedním z nich je syntetizovaný analog přírodního hormonu progesteronu. V tomto článku chci mluvit o Dufastonovi a odpovědět na mnoho otázek souvisejících s jeho jmenováním. Jak je tedy pravděpodobné těhotenství při užívání Duphastonu? Jak vzít tento lék k dosažení požadovaného výsledku? Může Dufaston odstranit hrozbu přerušení? Jak se liší první známky početí od „přirozeného těhotenství“? Jak a kdy přestat užívat hormonální tobolky bezbolestně? O tom budeme mluvit ještě dnes. Přidej se teď!

Obsah:

Nejdůležitější věc, kterou o Dufaston vědět

Myslím, že je moudré začít vyprávění určením oblasti pokrytí Dufaston. Jak jsem psal výše, tento lék je syntetický analog progesteronu, to znamená, že je předepisován v případech, kdy analýzy odhalí podhodnocenou rychlost hlavního ženského pohlavního hormonu, neboli „těhotenského hormonu“. Jaké patologie a problémy jsou léčeny přípravkem Duphaston? Budu je podrobně zvažovat, abyste vy sami mohli ocenit její význam.

Hlavním důvodům předepisování léku dám nastávajícím matkám. Takže Dufaston:

 • připravuje ženu na těhotenství;
 • ovlivňuje cyklus menstruace a embryonálního vývoje;
 • odstraňuje tón dělohy, snižuje pravděpodobnost hrozby ukončení těhotenství;
 • podporuje růst endometria;
 • zmírňuje placentární nedostatečnost a hladovění plodu kyslíkem;
 • připravuje mléčné žlázy pro budoucí laktaci.

Z toho je zřejmé, že pro početí a následné těhotenství je nedostatek progesteronu katastrofický a musí být doplněn. Lékaři zjistili, že po Dufastonu je pravděpodobnost početí výrazně zvýšena. Kromě toho se tento léčivý přípravek používá k léčbě endometriózy, hormonální neplodnosti, amenorey, odstranění cystických dutin ve vaječníku a prevenci děložního krvácení..

Rychle rozptýlím vaše obavy: Duphaston nezpomaluje ovulaci, stejně jako některé jiné hormonální přípravky, neinterferuje s oplodněním vajíčka. Musí se však používat přísně na doporučení lékaře.

Jak brát lék

S otázkou: jak vzít Duphastona pro realizaci početí s hormonální nerovnováhou? - Samozřejmě byste měli kontaktovat svého lékaře. No, povím vám o jednom z možných režimů léčby neplodnosti v důsledku nízkého progesteronu.

Protože „těhotenský hormon“ produkuje naše tělo ve větším množství přesně ve druhé fázi cyklu, je Dufaston předepsán také od 16. dne od začátku předchozí menstruace do 25. dne. Je velmi důležité nevynechat recepce a nepřerušit jejich obecnou cyklicitu. Průměrná dávka léčiva na začátku léčby se rovná dvojnásobku užívání jedné tablety (ráno a před spaním). Pokud těhotenství nenastane do tří měsíců, může gynekolog po dodatečných testech zdvojnásobit denní příjem. V případě více neúspěšných pokusů porodit již počaté dítě, je ženě okamžitě předepsáno 4 tablety Duphastonu denně, také ráno a večer 2 ks..

Je velmi důležité nepřestat náhle přestat brát hormonální pilulky, protože to je plné ztráty dítěte. Žena si není vždy vědoma těhotenství, které již začalo, a proto je zrušení Duphastonu možné pouze po dohodě s lékařem podle „hladkého“ schématu..

V případě, že těhotenství již začalo a stále existuje potřeba dalšího progesteronu, lékaři doporučují užívat Duphaston před 20. týdnem těhotenství. Po uplynutí této doby je lví podíl na produkci hormonů placentou a je potřeba další infuze zvenčí..

Existují však problémy s reprodukcí, pokud je Dufaston doporučován po celou dobu těhotenství. To platí pro ženy, které již měly více než jedno zmrazené těhotenství, došlo k spontánním potratům. Navíc, když došlo k přerušení ve 2. a 3. trimestru s přetrvávající hypertonicitou, placentární nedostatečností a některými dalšími problematickými příznaky těhotenství.

Ještě jednou chci objasnit: přijetí dalšího syntetického progesteronu je rozumné pouze po odpovídajících analýzách. Nevěřte lékaři, pokud předepíše Duphastonovi, jak říká: „jen pro případ“.

Léčebný režim pro Duphaston s dysmenoreou, nepravidelnými obdobími, PMS, endometriózou a děložním krvácením se bude lišit. Pravděpodobně se však nebudeme zabývat všemi možnými léčebnými možnostmi, ale budeme se zabývat tímto tématem dále..

Jak zjistit o těhotenství na Duphastonu

Dobře rozumím těm ženám, které vzrušeně hledají včasné známky těhotenství každý měsíc na pozadí Dufastonu. Obzvláště tomu věříte, když jsou stanoveny a upraveny důvody, které brání početí. Některé dívky mylně věří, že užívání hormonálních tobolek může zkreslit výsledky testů a bojí se uvěřit tomu, co se děje, když ráno uvidí dva poklady. Chtěl bych těmto kalhotkám připomenout, že množství produkovaného hCG ovlivňuje „bandážování“. Vzhledem k tomu, že dané léčivo je analogem úplně jiného hormonu, nemůže ovlivnit zbarvení „zařízení“..

Jaké další „zvonky a píšťalky“ vám pomohou zjistit dobré zprávy, než se pustíte do lékárny na test? Zapíšu všechny možné „tipy“ těla. Samozřejmě není bezpodmínečně nutné, aby byly ve vašem případě přítomny ve stejné výši. Poslouchejte sami a potěšte se, pokud jsou vaši společníci:

 1. Časté požadavky na malou potřebu, a to i v noci.
 2. Ospalost.
 3. Citlivost prsou a citlivost bradavek.
 4. Zpoždění další menstruace.
 5. Mírná ranní nevolnost a (nebo) ztráta chuti k jídlu, odmítnutí určitých pachů.
 6. Nervozita, slza.

Protože je velmi pravděpodobné, že se 2 sady řádků na testovacím proužku spojí se sadou příznaků.

Ale nemám ani velmi dobrou zprávu (((Někdy se žena tak vášnivě chce stát matkou, že „programuje“ její příznaky těhotenství.) Ve zvláště závažných případech je dokonce přesvědčena, že cítí, že se plod pohybuje, žaludek roste a její váha roste. Pokud tedy byly předchozí koncepce patologické a vy jste příliš dychtiví na to, abyste slyšeli dobré zprávy, pak je pro získání konečné diagnózy nejlepší ihned konzultovat lékaře, zejména proto, že s největší pravděpodobností doporučí změnu léčebného režimu..

Co „překvapení“ může Duphaston přinést

Ve většině případů je Duphaston tělem dobře tolerován. Ale stejně jako jiné léky, zejména hormonální, má řadu vedlejších účinků. Některé ženy, bez ohledu na to, zda chtějí dítě nebo ne, si stěžují, že na pozadí užívání drogy mají falešné známky těhotenství. V prvním měsíci léčby a někdy i ve 2-3 dny pacienti pozorují takové výrazné příznaky:

 • silná bolestivost, zkroucení a těžkost hrudníku, zvýšená citlivost bradavek;
 • nevolnost a / nebo brutální chuť k jídlu;
 • bolavé bolesti v podbřišku;
 • závrať;
 • zvýšené slinění.

Pro některé mladé dámy se tyto pocity stanou radostným překvapením a začnou mentálně mluvit s žmýkačem a pro jiné šok, protože neplánovaly těhotenství. Doporučuji vám proto zvážit tento „roztomilý“ účinek této drogy!

Poznámka!

Pokud máte na pozadí Duphastonu špinění, žluté nebo jiné barvy, měli byste navštívit lékaře. Příčiny tohoto jevu jsou různé a vyžadují další zkoumání. Pokud je žena těhotná, může změna barvy hlenu na hnědý odstín znamenat nízkou dávku léku, která je plná odloučení placenty a potratu..

Pokud nastávající matka má špinění, pravděpodobně to znamená, že vajíčko plodu je připevněno ve vejcovodu, tj. Mimoděložní těhotenství. Proud krve někdy předchází spontánnímu potratu.

Myslím, že není nutné dále objasňovat, že čím dříve lékař konzultuje těhotnou ženu, tím vyšší je šance na záchranu dítěte.

Ve vzácných případech se hnědý výboj nezastaví ani ve druhém ani ve všech následujících měsících léčby Duphastonem. Mohou to být tyto důvody:

 • porušení léčebného režimu předepsaného lékařem;
 • nekontrolované užívání drogy z vlastní iniciativy;
 • ovariální patologie, které způsobily snížení hladin estrogenu;
 • chyby v přijímacím kalendáři kvůli posunu dne ovulace;
 • silná proliferace endometria, bránící normálnímu odtoku obsahu dělohy;
 • změna mikroflóry vagíny a celková práce reprodukčních a endokrinních orgánů.

Pokud pacient není v zajímavém postavení a gynekolog nezjistil během vyšetření žádnou další patologii, lze považovat malého mazlíčka v počátečním stadiu léčby za normální - takže si vaše tělo zvykne na zvyšování hladiny progesteronu.

Mezi další nežádoucí účinky přípravku Dufaston patří rozvoj anémie, dysfunkce jater. Aby se snížilo riziko všech výše uvedených důsledků, je třeba pevně porozumět: jakékoli hormonální léky se používají až po absolvování všech nezbytných testů. Je velmi důležité správně vypočítat cyklus po menstruaci a přísně dodržovat kalendářní kalendář užívání kapslí.

Kontraindikace

S náznaky, rysy a harmonogramem přijetí, „překvapením“ a vedlejšími účinky Dufastonu jsme již přišli na to. Nyní je řada na objasnění kontraindikací jeho použití. Navzdory skutečnosti, že ve většině případů jsou kapsle dobře snášeny, není zásah do lidského hormonálního systému vždy možný. V jakých případech by Dufaston neměl být kategoricky užíván?

Duphaston se nedoporučuje používat u lidí se zhoršenou funkcí jater, ledvin, srdce, slinivky břišní, po diagnóze srpkovité anémie, astmatu. S opatrností a pod přísným dohledem lékaře ji používají pacienti s vaginálním krvácením a duševními poruchami..

Zvláštní pozornost věnující léčbě tímto syntetickým hormonem by měly být ženy, které dříve „seděly“ na OK (perorální antikoncepce). Je to proto, že kombinace progestinů s estrogenem z antikoncepčních pilulek zvyšuje pravděpodobnost trombózy.

Závěr

Naposledy jsem zjistil, že v lékařské komunitě existují neshody ohledně bezpečnosti a „užitečnosti“ Dufastonu. Například ve Velké Británii byla v roce 2008 ukončena. Některé publikace však v tomto rozhodnutí vidí pouze komerční důvody, protože dosud nebyly zveřejněny důkazy o „škodlivosti“ dané drogy. Pouze v jednotlivých zdrojích sklouzává informace o jeho teratogenním účinku na plod. Ale je to pravda?

Pokud máte problém, který dokáže vyřešit pouze Dufaston, nejprve projděte kompletní prohlídku těla a poté odvážně důvěřujte svému zdraví spolehlivému lékaři.!

To je pro mě všechno. Možná se podělíte o své zkušenosti s léčbou s Duphastonem? Už jste s ním dlouho očekávali těhotenství? Nebo jste možná na sobě cítili všechna „kouzla“ vedlejších účinků? Prosím, podělte se o svůj osobní příběh nebo zážitek blízkých přátel. A samozřejmě nezapomeňte doporučit tento článek ke čtení svým přátelům..

Články O Neplodnosti