Hlavní Testy

Jak zhubnout po porodu, základní principy

Během těhotenství každá žena přibírá na váze, jen málo z nich dokáže ovládat sadu dalších liber. Při narození dítěte samozřejmě mladá matka očekává, že se vrátí do své dřívější podoby a po porodu bude schopna rychle zhubnout. V praxi však není všechno tak jednoduché, zvláště pokud žena kojí dítě.

Existuje mnoho způsobů, jak zhubnout. Obzvláště oblíbené jsou různé diety. Ale po porodu mladé matky se objeví hlavní úkol - starat se o své zdraví.

Kombinace mateřství a hubnutí je proto obtížné vzhledem k významu kojení. Díky němu zůstává mladá matka i nadále s novorozencem jako celkem.

Celkový přírůstek hmotnosti během těhotenství je součtem hmotnosti dítěte, hmotnosti placenty, dělohy a plodové vody - v souhrnu se toto číslo pohybuje v rozmezí 10 kg. Vše ostatní je nadváha získaná nastávající matkou. Hubnutí po porodu není snadný úkol, ale dá se to udělat..

Co se stane s ženským tělem po porodu?

Porod je pozadu, dlouho očekávané dítě v náručí a mladá matka začíná občas přemýšlet o tom, jak rychle zhubnout po porodu. Normálně by každá žena v průběhu těhotenství neměla získat více než 12 kg.

Z nich se fyziologicky zbavuje procesu porodu a prvních týdnů po porodu. Je to ideální.

Ve skutečnosti je u většiny žen hodnota mimo stupnici na 20 kg. Díky tomuto nárůstu se hubnutí po porodu stává obtížným procesem, zejména pokud k němu přistupujete nesprávně.

Proč nastávající matka nemůže po porodu zhubnout? Existuje několik důvodů:

 1. Podle všeobecného přesvědčení začíná „jíst pro dva“ a snaží se dát dítěti co nejvíce mateřského mléka. Současně většina žen přestane ovládat svou stravu a relaxovat, lehce odepíše všechno potřebám rostoucího dítěte.
 2. Po narození dítěte má mladá matka nové starosti, péče o novorozence je těžká práce, a pokud s tím nemá nikdo pomoci, únava se hromadí. Žena se snaží trávit více času doma, aby měla čas na opakování všech záležitostí. V důsledku toho se pohybuje méně, méně často na čerstvém vzduchu, takže energie, kterou přijímá s jídlem, není plně spotřebována. Mladá matka tak může nejen získat zpět svůj ztracený tvar po porodu, ale také získat nové kilogramy.
 3. Otázka „Jak zhubnout po porodu doma?“ pečuje o mnoho mladých matek se nezdravou dědičností. Genetika je zodpovědná za typ postavy, a pokud má rodina krevních příbuzných predispozici k nadváze, může tento aspekt ovlivnit postavu mladé matky. Tendence k přibírání na váze se téměř vždy projevuje během těhotenství a kojení.

Podle statistik jsou přibližně 20% mladých žen, z nichž polovina nedosáhla věku 30 let, problémy s nadváhou a nadváhou..

Proč, po porodu, některé ženy ztrácejí velkou váhu a zůstávají štíhlé, navzdory narození dítěte, zatímco jiné jsou nuceny dlouho bojovat s nadváhou?

Tajemství je jednoduché - tělo musí utratit tolik kalorií, kolik dostává, a tato rovnováha závisí na mnoha faktorech.

Pokud žena spálí všechny kalorie, které spotřebovala během dne, pak problém, jak zhubnout po porodu s kojením, s největší pravděpodobností nebude mít.

Ale pokud spotřebováváte více než recyklaci, pak je přebytečná energie záměrně v tukových záhybech. Můžete a měli byste upravit rovnováhu spalování kalorií, a pokud zůstává tendence získávat další libry, musíte to udělat co nejdříve.

Pokud žena během těhotenství získala více než 12 kg a tato nadváha u ní zůstává déle než 6 měsíců po narození dítěte, existuje riziko dlouhodobé obezity. Tento problém roste jako sněhová koule a brzy se může vyvinout v patologie endokrinního systému, s nímž nebude možné se vyrovnat sám.

Co dělat?

Musíte být trpěliví. Hubnutí po porodu nemůže být rychlé. Těhotenství a porod se staly vážným psychickým a fyzickým stresem, takže byste situaci neměli zhoršovat..

Normálně by se po porodu měla ztráta hmotnosti stát co nejpřirozenější na 200–400 gramů týdně. Pokud je proces hubnutí rychlejší a nejpravděpodobnější, je tělo vyčerpáno nevyváženou stravou, stresem a hormonální nerovnováhou. Mimochodem, ta se stabilizuje pouze 2 roky po narození dítěte.

Jak zhubnout po porodu kojící matce? Hubnutí by mělo být komplexní, s povinným zahrnutím fyzických cvičení, procházek na čerstvém vzduchu, normalizací každodenního života a zdravým stravováním. Při dodržování všech těchto pravidel nesmíme zapomenout na samotné tělo..

Pokud se na pozadí hubnutí objevily bolesti hlavy, slabost, podrážděnost, chlad a závratě - proces hubnutí je s největší pravděpodobností doprovázen těžkými inovacemi, zejména výživou.

Takové chyby by neměly být povoleny: strava na hubnutí po porodu by měla být přiměřená.

Fyzická cvičení

Ne každá mladá matka má dostatek času a příležitostí navštívit sportovní areál nebo bazén, ale můžete strávit čas na sobě a své postavě, aniž byste opustili svůj domov. Cvičení by nemělo být příliš intenzivní, zejména pokud čelíte problému hubnutí po císařském řezu.

Aktivní cvičení lze zahájit až 8 týdnů po narození dítěte. V případě chirurgické práce je tento problém vyřešen individuálně u lékaře..

K provedení další sady cvičení budete potřebovat sportovní podložku. Protože se mnoho cvičení provádí vleže, bude zatížení těla optimální..

 1. Cvičte jeden. Leží na zádech, nohy od sebe a ohýbá se na kolenou. Pak je musíte začít ohýbat, aby vaše kolena byla ve vzájemném kontaktu. Opakujte 5krát.
 2. Cvičte dva. Zhluboka se nadechněte a pokuste se maximalizovat napětí břišních svalů, a pak začněte pomalu uvolňovat vzduch z plic. Měli byste vydechovat ústy, dokud nedojde vzduch v plicích, poté se musíte pokusit vydechnout trochu více kyslíku pomocí břišních svalů. Po ukončení cvičení je třeba po dobu 30 sekund odpočívat a opakovat. Toto cvičení je součástí respiračního gymnastického komplexu, pomocí kterého můžete rychle získat štíhlou postavu.
 3. Cvičení tři. V poloze na zádech zvedněte hlavu a hrudník při vdechnutí, aniž byste museli vyvíjet úsilí rukama. Ruce by měly ležet uvolněné podél těla. Během výdechu musíte odpočívat. Toto cvičení je povoleno pro ženy, které již mohou ležet na břiše..
 4. Cvičení čtyři. Po 2 týdnech po porodu můžete provést následující cvičení: ležící na zádech a současně zvedněte nohy tak, aby byly kolmé k tělu. V této poloze je třeba je na několik sekund fixovat, poté je lze spustit a trochu odpočinout. Opakujte 5krát a postupně zvyšujte zatížení.
 5. Páté cvičení. Ve stálé poloze popište rukama velké kruhy, abyste zjemnili svaly předloktí a rukou, aby nedošlo k ochabnutí kůže na pozadí hubnutí..

Po provedení tohoto jednoduchého cvičení po porodu můžete tělo vrátit do jeho původního tvaru a posílit své zdraví. Číst dál: sport po porodu →

Výživa

Abyste se zbavili nadbytečných kilo jídlem, musíte tělu poskytnout nedostatek kalorií. V praxi toto doporučení vypadá takto: jíst vyváženě a více se pohybovat.

Po porodu, zejména pokud žena kojí, není možné náhle změnit obvyklou stravu a dodržovat přísná dietní omezení. Ale také nemusíte relaxovat, ospravedlňujete se svou pozicí.

Hlavní věcí je dodržovat následující pravidla: nejezte mastné, smažené, škodlivé a nepijte alkoholické nápoje, které nejen že vaše chuť k jídlu, ale také poškozují dítě během kojení. A měli byste pokračovat v kojení: spolu s mateřským mlékem tuků nahromaděných během těhotenství žena postupně opouští tělo. Nyní budou mít prospěch - na růst a vývoj dítěte.

Pokud žena nedojčí, je problém hubnutí obtížnější.

Nejprve se musíte přiměřeně omezit ve své stravě, vyhýbat se zbytečným tukům a sacharidům, jinak se nadváha nikam nedostane. A za druhé, strava musí být kombinována s mírnou fyzickou aktivitou, pokud od porodu uplynulo více než 6 týdnů.

Co může kojící matka jíst? Více salátů na bázi zeleniny s nízkotučným dresinkem ve formě nízkokalorického jogurtu, zakysané smetany, citronové šťávy a olivového oleje. Základem stravy by měly být ryby, libové maso, zeleninový guláš, kefír, jogurty a cereálie.

S opatrností můžete postupně jíst ovoce, ořechy, čerstvě vymačkané šťávy a pečlivě sledovat reakci dítěte. Přečtěte si více o výživě kojící matky →

Jaké metody hubnutí jsou nežádoucí a proč?

Chcete-li zhubnout po porodu a udržet si své zdraví a pohodu, musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 1. Neměli byste zhubnout v krátkém čase. Úbytek hmotnosti nad 0,5 kg za týden je nebezpečný patologickými změnami v endokrinním systému, jakož i vnějšími vadami - tvorbou strií, ochablou kůží atd..
 2. Od prvních dnů po propuštění z nemocnice není třeba hubnout. Tělo potřebuje trochu času, aby se vypořádalo se stresem, aby stanovilo laktaci. Kromě toho lékaři povolují mnoho fyzických cvičení počínaje 7. týdnem života dítěte kvůli riziku perineálních svalů atd..
 3. Jakákoli omezení a úpravy ve stravě by měly být postupné. Cvičení i normalizace výživy by měla být postupná, zejména pokud je stanoveno kojení.
 4. Nemůžete zhubnout pouze snížením příjmu potravy kalorií, bez fyzické námahy. A naopak. V první situaci je špatná výživa obtížně tolerovatelná bez cvičení. Ve druhé situaci může být trénink bezvýznamný, protože tělesná hmotnost na pozadí nevyvážené výživy se bude i přes fyzickou aktivitu nadále zvyšovat.
 5. Žádné hladovění! Samozřejmě, pokud nejíte nic, ale pijete pouze vodu, další váha zmizí. Tělo však přežije takový stres, že po normalizaci výživy vrátí vše, co ztratilo, s rezervou.
 6. Při kojení nemůžete dodržovat diety s výjimkou jednoho druhu jídla, například odebírání sacharidů ze stravy. Dítě potřebuje všechny stopové prvky.
 7. Během kojení je zakázáno zkoušet jakékoli výrobky na hubnutí - tablety, náplasti, léky s projímavým účinkem a mnohem více, i když jsou označeny jako potravinové doplňky. To vše je pro dítě nebezpečné. Ano, a kojící žena, tento pochybný produkt po porodu nepřinese výhody, pouze možné zdravotní problémy, jako jsou alergie, onemocnění ledvin, gastrointestinální trakt atd..

Pokud má mladá matka v poporodním období váhu, která představuje přímé nebezpečí pro její zdraví, ošetřující lékař by se měl vypořádat s problémy hubnutí. To se obvykle týká žen, které během těhotenství získaly více než 30 kg..

Mnoho žen po narození dítěte si stěžuje, že navzdory veškerému úsilí nemohou ztratit další libry.

Hlavní věc je být trpělivý a nespolehnout se na rychlý výsledek, abychom nebyli opět zklamáni. Je důležité jednat se sebou a svým tělem s láskou a klidem, hledat řešení, která pomohou optimalizovat fyzickou aktivitu i výživu.

Není třeba stanovovat nejpřísnější zákazy, protože mohou způsobit opačný výsledek.

Autor: Olga Rogozhkina, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Hubnutí po porodu: strava a cvičení pro matky

Hmotnostní přírůstek během těhotenství je přirozený proces. U mnoha žen to pokračuje i po porodu. Problém hubnutí je aktivně diskutován na fórech na internetu a v osobní komunikaci mladých matek. Pokud se budete řídit určitými pravidly, můžete se zbavit dalších liber.

Proč trápí po porodu

Během těhotenství se v těle ženy produkuje estrogen, který je zodpovědný za tvorbu a vývoj plodu. Hormon pomáhá zvyšovat tělesný tuk, což způsobuje přibírání na váze. Podle norem je přípustný nadbytek tělesné hmotnosti během těhotenství 10-12 kg. Skládají se z hmotnosti dítěte, plodové vody, zvýšené hmotnosti dělohy, hrudníku a placenty.

Hmotnostní přírůstek u žen po porodu nastává z následujících důvodů:

 • při kojení (HB) vzrůstá velikost porce a obsah kalorií v jídlech (věří se, že je to nezbytné pro dítě);
 • spánkové vzorce jsou narušeny (výsledek pravidelného nedostatku spánku);
 • v důsledku zvýšené únavy se fyzická aktivita snižuje;
 • změny stravy (časté občerstvení, pozdní večeře).

Dalším důvodem pro získání dalších liber po porodu je genetická predispozice. Kromě toho mohou být provokujícími faktory:

 • užívání hormonálních léků během těhotenství;
 • poporodní deprese;
 • koncepce pomocí IVF (oplodnění in vitro).

Je možné zhubnout rychle po porodu

Obnovení hmotnosti je dlouhodobý úkol. Chcete-li zabránit hubnutí, je důležité vzít v úvahu následující body:

 • založení kojení trvá dva měsíce (strava je v tuto chvíli zakázána);
 • hormonální pozadí po porodu se vrátí do normálu po 2 letech (selhání má vážné následky);
 • fyzická aktivita se doporučuje pouze po obnovení děložní tkáně;
 • svaly napnuté během těhotenství s pravidelným cvičením návrat do normálu za 6 měsíců.

Důvody zpoždění s nadváhou

Pro hubnutí je důležité, aby tělo dosáhlo rovnováhy mezi získáváním a spotřebou kalorií. Žena se může po porodu zlepšit z následujících důvodů:

 • oslabení břišních svalů (zbytky ochablého žaludku);
 • zadržování tekutin v těle;
 • nesprávné držení těla po těhotenství v důsledku posunu těžiště těla;
 • nedostatek minerálů a vitamínů;
 • nízká fyzická aktivita;
 • porušení režimu dne;
 • odmítnutí kojení;
 • sevření stresu.

Pravidla pro hubnutí po porodu

Chcete-li zhubnout po porodu, je důležité nezastavit hepatitidu B. Kojící matka navíc ztratí 500 kcal denně. Pro hubnutí musíte dodržovat tato pravidla:

 • Zvýšení fyzické aktivity.
 • Uspořádejte vyváženou stravu.
 • Vyhněte se stresovým situacím..
 • Cvičte se svým dítětem.
 • Odpočinek a dostatek spánku.
 • Projděte se na čerstvý vzduch.
 • Mít sex pravidelně.
 • Mít motivaci, naladit na hubnutí.

Jak zhubnout po druhém narození

Ženy, které již mají dítě, často plánují další těhotenství po 30 letech. Podle odborníků je hubnutí po druhém narození obtížnější z těchto důvodů:

 • s věkem se metabolismus zpomaluje;
 • tělo je obtížné obnovit hormonální pozadí;
 • nadváha zůstala po narození prvního dítěte.

Pro hubnutí po druhém a následném porodu je třeba vyvinout značné úsilí:

 • zcela opustit sladká, moučná a mastná jídla;
 • vytvořit vyváženou stravu s denním obsahem kalorií 1600 kcal;
 • vyzvednout komplex s intenzivní fyzickou námahou;
 • vypijte až 2 litry vody denně;
 • aplikovat masáž těla;
 • používat zábaly proti celulitidě.

Jak zhubnout u kojící matky doma

Příroda zajišťovala tvorbu tuku u ženy, takže v případě hladu měla kojící matka mléko. Lékaři ji nedoporučují, aby zhubla hned po narození dítěte. Je nutné normalizovat hormonální pozadí, obnovit tkáň dělohy po porodu, stanovit laktaci.

Pokud se žena snaží zhubnout, ale neexistují žádné výsledky, příčinou může být neuroendokrinní syndrom. Je to způsobeno hormonálními poruchami. Je nutné konzultovat lékaře s následujícími příznaky:

 • bolest hlavy;
 • změny nálady;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • snížená produkce mateřského mléka;
 • ztráta vlasů;
 • závrať.

Když porodíte doma, můžete zhubnout, pokud dodržujete tato pravidla:

 • nedostatek stresu;
 • kladný postoj;
 • střední denní cvičení;
 • pití až 2 litrů tekutiny denně;
 • dieta;
 • chůze rychlým tempem;
 • procházky pod širým nebem;
 • masáže pro pleť a svalový tonus;
 • zábaly s hlínou, éterické oleje, med;
 • kůže drhnutí ve sprše s žínkou nebo masérky.

Fyzická cvičení

Můžete se vrátit k postavě, kterou je příjemné obdivovat na fotografii pořízené před narozením dítěte, pomocí gymnastiky. Dobré recenze mají cvičení na hubnutí ve výchozí poloze (I.P.) ležící na zádech:

 1. Ruce podél těla. Zvedněte obě nohy o 90 °. Podržte po dobu 5 sekund, pomalu nižší. Opakujte 6krát.
 2. Nadechněte se nosem a nafoukněte žaludek jako míč. Přitáhněte svaly, počítejte do 10. Vydechněte nosem a natáhněte ho do žaludku. Namočte po dobu 15 sekund. Opakujte cyklus 8krát.

Je užitečné dělat gymnastiku po dobu 20 minut denně. Je vhodné postupně zvyšovat počet přístupů a délku výuky. Zahrnout do komplexu taková cvičení na hubnutí po porodu:

 1. I.P. ležel na břiše, ruce podél těla, uvolněný. Zvedněte hlavu a horní část těla, zůstaňte 10 sekund v klidu. Vraťte se do výchozí polohy, opakujte 10krát.
 2. I.P. stojící, ruce dolů. Nechte je rotovat 20krát dopředu a dozadu. Dokončete 5 přístupů.

Poporodní strava

Správná výživa pomáhá snižovat tělesnou hmotnost tím, že dítěti poskytuje všechny látky nezbytné pro růst a vývoj. Zhubněte po porodu v souladu s těmito dietními pravidly:

 • Vydatná snídaně.
 • Zlomková jídla 6krát denně.
 • Malé porce.
 • Omezte sladká jídla a nápoje.
 • Vyloučení mastných, smažených potravin, alkoholu.
 • Odmítnutí konzervovaných potravin, rychlého občerstvení, polotovarů.
 • Režim pitné vody - objem pitné vody, džusů, zeleného čaje až 2 litry denně.

Strava kojící matky by měla být vyvážená v bílkovinách, tucích, uhlohydrátech. Je nutné zahrnout potraviny bohaté na vitamíny a minerály. Přednost se dává přednost parním pokrmům, vařeným, pečeným. Aby nedošlo k přibírání na váze, nabídka zahrnuje:

 • cereálie;
 • zeleninové polévky;
 • libové maso;
 • mléko;
 • Ryba;
 • mléčné výrobky;
 • slunečnice, olivový olej;
 • hovězí játra;
 • zelenina a ovoce;
 • zeleň;
 • ořechy
 • sušené ovoce;
 • fazole.

Zakázané metody hubnutí při kojení

Prudký úbytek hmotnosti po porodu může způsobit hormonální selhání v těle. Kůže klesá, strie se tvoří. Je nutné postupně zvyšovat fyzickou aktivitu, snižovat obsah kalorií v potravě. Při kojení je půst zakázán. V tomto případě:

 • dítě nedostane potřebné živiny;
 • tělo mámy rychle získá ztracené kilogramy.

Mezi zakázané metody při kojení patří:

 1. Užívání léků na hubnutí - může ublížit dítěti, způsobit zdravotní problémy ženy.
 2. Výběr nízkokalorické stravy bez fyzické námahy je obtížné tolerovat, což pro tělo způsobuje další stres.
 3. Omezení ve stravě uhlohydrátů, bílkovin nebo tuků, stopových prvků, které nepříznivě ovlivní vývoj dítěte.

Jak zhubnout po porodu: užitečné tipy

Každá žena přemýšlí o tom, jak zhubnout po porodu. To, co vidí v zrcadle, ji vůbec nepotěší. Mnoho mladých matek se obává kvality mléka při hubnutí. Ale také se chci vrátit do své podoby.

Proč nemůže zhubnout

Existuje několik důvodů, které zabraňují hubnutí po porodu:

 1. Hormonální změny.
 2. Snížená motorická aktivita.
 3. Existuje mnoho návyků, vytvořených během těhotenství.
 4. Radikální změna životního stylu, výživy a spánkových vzorců.
 5. Dlouhodobý stres, poporodní deprese, emoční problémy.

Vzhledem k těmto problémům se ženě po porodu nedaří zhubnout.

Jak zhubnout bez přísných omezení

Po porodu je důležité jíst přesně tak, jak chcete. V této době se tvoří laktace. Je velmi důležité, aby dítě mělo dostatek mléka. Během tohoto období můžete začít uvažovat o další výživě. Stravu můžete změnit až 2 měsíce po narození. Během této doby mají tělesné systémy čas se přizpůsobit, laktace je plně zavedena.

Chcete-li bezpečně zhubnout po porodu, musíte poslouchat sami sebe. Měli byste si vybrat pouze jídlo, které chcete jíst. Musíte jíst, pouze když máte pocit hladu. Pak váha začne odcházet. Je také důležité, aby bylo dost mléka.

Pokud existují gastrointestinální onemocnění nebo cukrovka, je nutné přejít na frakční výživu. Musíte jíst každé 3 hodiny v malých porcích. To musí být respektováno, i když není pocit hladu..

Jak vyčistit žaludek

Pokud budete jíst hlad, pak se sníží vrstva tuku a přebytečná tekutina vyjde. Abyste si pomohli vyčistit její žaludek, musíte si zahrát sport. Chcete-li to provést, musíte se poradit s odborníkem. Chcete-li snížit břicho, musíte udělat bar, vakuum, dřepy a kroucení.

Je důležité pečovat o pokožku. K tomu pijte hodně vody, konzumujte vitamíny. Strava by měla být rostlinný olej. Kůže musí být zvlhčena krémy a oleji. Můžete také absolvovat lymfodrenážní masáž a tělové zábaly. To vše pomůže napnout pokožku..

Jak zhubnout rychle po porodu doma?

Během těhotenství přibývají na váze všechny ženy. Takto je uspořádána příroda a není na tom nic zvláštního. Nejaktivnější náborová období jsou první 2 trimestry, protože v této době se nejen mění chuťové preference a nabídky, ale také hormonální pozadí.

Mimo jiné nezapomeňte, že během tohoto období si většina žen („užívajících“ těhotenství) dovoluje dopřát si ty produkty, které na postavu způsobují obrovskou ránu. Po porodu se přirozeně život ženy opět změní, protože je čas sledovat kvalitu mateřského mléka a obnovit tělo, ale zároveň je třeba přemýšlet o tom, jak začít obnovit ztracený tvar..

Co se stane s ženským tělem po porodu?

Po porodu by se tedy žena měla postupně vrátit ke svému minulému životu a začít se potýkat se získanými kilogramy a dalšími problémy, které přinesly radost z těhotenství. Odraz v zrcadle velmi často potlačuje nově razenou matku, takže má poporodní depresi, která se často drží sladké, což problém jen zhoršuje..

Před zahájením hubnutí musíte být připraveni na následující:

 1. Nikdy neztrácejte víru a motivaci.
 2. Pokud během kojení stále nemůžete zhubnout, může to znamenat, že tělo stále potřebuje tukovou rezervu, aby si udrželo kvalitu mateřského mléka.
 3. Problémy se ztrátou hmotnosti může sledovat žena, která nedojčí, protože současně se v průměru utratí kolem 500 kalorií.
 4. Nevyvážené hormonální pozadí může způsobit obtíže při hubnutí po dobu až 2 let.
 5. To může mít vliv i na nesprávnou denní rutinu..

I po narození dítěte zažívá ženské tělo slabost, takže je nesmírně důležité přistupovat k procesu hubnutí komplexně a moudře. Nemělo by to ovlivnit nejen ženské tělo, ale také zdraví novorozence.

Důležité! Odborníci nedoporučují vzdát se kojení, pokud neexistují žádné lékařské kontraindikace.

Jak rychle a efektivně zhubnout po porodu:

Okamžitě to stojí za zmínku - nemůžete zhubnout relativně rychle. V každém případě, rychlý úbytek hmotnosti negativně ovlivňuje tělo, zejména při oslabeném těhotenství. Pouze kombinace dobré nálady motivace, správně sestaveného menu a mírné fyzické námahy je klíčem k poměrně rychlému a efektivnímu hubnutí.

- fyzická cvičení

Před zahájením cvičení je velmi důležité začít s banálním tréninkem po dobu 5-10 minut. S pomocí strie, popíjení houpaček s nohama / pažemi a chůze na místě je nutné rozptýlit krev v celém těle. Teprve potom můžete zahájit cvičení. Nejúčinnější jsou následující:

Dřepy Stačí 20 kvalitních hlubokých dřepů. Je velmi důležité sledovat správné provedení: záda by měla být rovná, kolena by se neměla převrhnout, hrudník je vpřed.

Jak zhubnout po porodu

Jak zhubnout po porodu na gv

Poporodní sebeúcta a úbytek na váze jsou vzájemně propojeny. Jak se cítit šťastně a zhubnout? Hlavní věc je postupnost a stálost.

Těhotenství není jen romantické očekávání dítěte a příjemná domácí práce, ale také vážné změny v ženském těle. Během přípravy na porod žena získá 10 až 20 kilogramů další váhy. A to není jen hmotnost rostoucího dítěte, ale také asi sedm kilogramů hmotnosti placenty, plodové vody, zvětšené dělohy, mléčných žláz, dodatečného objemu krve a dalšího kilogramu tří tukových zásob. To vše je nezbytné pro zdravý vývoj dítěte a pro blaho matky..

Po dlouhou dobu vědci mylně věřili, že nové tukové buňky se tvoří pouze v kojeneckém a adolescenci. Nedávné studie ukázaly, že ženy hromadí nové tukové buňky ve třetím trimestru těhotenství. Tento objev vysvětluje, proč je pro mnoho žen obtížné zhubnout po porodu, i když předtím se jim to podařilo bez problémů..

A proč každé další dítě přidá ženě pár kilogramů. Koneckonců již vytvořené tukové buňky jen nezmizí. Lze je vyprázdnit nebo snížit pomocí stravy nebo fyzické aktivity, ale i ve spánkové formě jsou vždy připraveni akumulovat energii.

Proto při každém novém těhotenství vytváří nová tuková rezerva, uvážlivá příroda chrání ženu i dítě před hladem. Bohužel, v kulturách, kde je tenkost v módě, se tuk nahromaděný během zdravého těhotenství považuje za zbytečný a zbytečný a má sklon se jej co nejrychleji zbavit..

Co samo odejde?

Během porodu žena okamžitě zbavuje část získané hmotnosti (součet hmotnosti dítěte, placenty a plodové vody). Během několika dnů po porodu se další krev a tekutina potřebná dříve k udržení těhotenství postupně rozpustí a vylučují se z těla matky. Do šesti týdnů po porodu se děloha vrátí do své předěhotné velikosti.

Tuk nahromaděný při čekání na dítě nezmizí. Ženské tělo se naopak snaží akumulovat tuk pro krmení již narozeného dítěte. Tyto tukové zásoby jsou obvykle soustředěny na zbytečných místech z pohledu ženy - na břicho a boky.

Lady Perfection?

Některé matky jsou duševně nepřipravené přijmout změny ve svém těle po narození dítěte. Kromě toho se po narození dítěte hromadí stres z nocí bez spánku a plná zodpovědnost za nové stvoření, což zhoršuje závažnost zážitků ohledně vzhledu a fyzické kondice po porodu..

Kromě toho příbuzní, známí, články v lesklých časopisech a veřejné mínění trvají na tom: „Narození dítěte není důvodem k zániku! Žena se musí udržovat ve formě, fit a atletické postavy jsou v módě! “ Další hrozba pochází z televizních obrazovek a stránek časopisů - obrazu matky, která „dělá všechno včas“. Téměř v každém vysílání slavnostního předávání cen pro herce nebo zpěváky jsme ukázali alespoň jednu celebritu, která porodila teprve před pár týdny, ale s pomocí sportu a stravy se vrhla do těsných večerních šatů.

Není tajemstvím, že se slavné herečky a zpěváci snaží rychle zhubnout, protože dostávají peníze za to, jak vypadají. Proč se tolik žen nespravedlivě vyčítá za to, že se po porodu nemohly zapadnout do těhotných džíny nebo šatů? Nezapomeňte, že většina z nás nebyla vůbec podobná modelům před těhotenstvím.

Vězte, že nadměrná fyzická aktivita v časném poporodním období narušuje hojení dělohy. A pokud se rozhodnete zhubnout dietou nebo dietními omezeními, počkejte nejméně šest týdnů po porodu. Toto je minimální doba potřebná k obnovení mámy a kojení. Rychlé hubnutí může vést ke snížení množství produkovaného mléka. Poraďte se s lékařem - je to či ono dieta nebo sport kontraindikováno, zejména pokud trpíte chronickými nemocemi?.

Krmíme a zhubneme

Na kojení se denně vynakládá asi 500 až 600 kalorií. Pro matku je tedy výhoda - během krmení můžete zhubnout. Hmotnost získaná během těhotenství určitě zmizí, i když to nemusí být tak rychlé, jak mnoho naděje. Zde jsou informace v knize o kojení: „Ve srovnání se ženami, které krmí směs a konzumují méně kalorií, obvykle kojící matky ztratí větší váhu mezi třemi a šesti měsíci po narození dítěte“.

Studie ukázaly, že čtyři týdny po porodu ženy, které kojily (zcela nebo zčásti), vážily méně a byly v kyčlích tenčí ve srovnání se ženami, které krmily směs. Během krmení se můžete zbavit nejen váhy získané během očekávání dítěte, ale také ztratit tukové rezervy před těhotenstvím.

Někdy mateřství tak pohlcuje všechny myšlenky a úsilí ženy, že jídlo může být způsob, jak věnovat pozornost sobě, uklidnit se, setřást únavu nebo přidat rozmanitost monotónnímu průběhu dne.

Postupně as láskou

Někdy potřebuje kojící žena jíst více než obvykle. Vzhledem k tomu, že během kojení a krmení dochází ke spalování kalorií, může být zvýšení denního množství potravin v důsledku zdravých přírodních potravin neškodné nebo dokonce prospěšné..

Dávejte pozor pouze na tučná a sladká jídla. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení sladká a mastná jídla nezlepšují chuť mateřského mléka a krátkodobé potěšení může velmi rychle ustoupit ještě větší nespokojenosti s vámi.

Pokud jste naštvaní svou hmotností a chystáte se zhubnout, neodcházejte od zamýšleného kurzu, ale zároveň si udělejte čas a nezasahujte se. Pamatujte na moudrost „postupně as láskou“. Už se zotavujete po dobu devíti měsíců, takže si udělejte čas na to, abyste svůj život a sebe změnili za jeden den. Zdravé tělo a tónované tělo se neobjeví přes noc.

Vážného výsledku lze dosáhnout pouze postupným dobrým přístupem k sobě - ​​zdravou stravou a cvičením. Ti, kteří zhubnou rychle, mají tendenci opět rychle přibrat. Kojení vám pomůže zhubnout po porodu, ale ne každý zhubne stejnou rychlostí..

Pokud matky, které znáte, již zhubly a předvedly ploché žaludky, a stále jste nedosáhli svého cíle, ne daleko od smutku a frustrace z váhy a vzhledu. Jedním ze způsobů, jak se vyhnout zklamání, je stanovit realistický cíl, který vám vyhovuje osobně. Například se nesnažte zhubnout na velikost známého modelu. Přemýšlejte o tom, jaká velikost oblečení vám bude osobně vyhovovat.

Nebo zkuste přibrat na váze, která trvala rok, když jste již byli dospělou ženou, místo toho, abyste se snažili zhubnout na věk postgraduální dívky. Hubnutí může mít různé cíle a po dosažení jednoho můžete přejít k dalšímu.

Někdy stačí, aby žena byla jen ve formě, aby nebyla vyčerpaná, běžela za dětmi na hřišti nebo po schodech. Mnozí se cítí lépe psychologicky i fyzicky, ztrácí pět až deset procent své váhy. A někdo si prostě nemůže opravdu užít plnosti pocitu štěstí, pokud se nepodporuje ve fit-atletické formě.

Jsme v pohybu!

Většina z nás potřebuje pravidelně udržovat normální hmotnost. Pohybujeme se stále méně a méně, zatímco naše tělo je určeno pro každodenní fyzickou aktivitu. Po porodu se můžete vydat na procházku s kočárkem nebo prakem.

Procházky se postupně prodlužují, zrychlují tempo chůze, ale začínají krátkými a snadnými procházkami. Pokud jste již začali cvičit, zkuste snížit dobu načítání na 30–45 minut najednou.

Čím pravidelnější jsou třídy, tím je pravděpodobnější, že si na zátěž zvyknete a neukončíte. Cvičení pomáhá nejen spalovat tuk, ale také zvyšuje hladinu energie, zlepšuje pohodu, snižuje stres a příznaky PMS..

Fyzická aktivita kompenzuje zpomalení metabolismu, které je spojeno se ztrátou hmotnosti. A co je nejdůležitější, fyzická aktivita spojená s vyváženou stravou zaručuje viditelnější a dlouhodobější výsledky..

Neexistují žádné snadné způsoby

Ženy mají často tendenci zhubnout za každou cenu. Navzdory prokázané skutečnosti, že kojící ženy zhubnou v prvním roce po porodu, se taková žena rozhodne přestat s krmením nebo dokonce vůbec nezačne, okamžitě po narození podstoupí radikální dietu a rychle zhubne. Jsou taková drastická opatření oprávněná, pokud můžete s rozumným a vyváženým přístupem nakrmit a zhubnout?

Koneckonců, žádný dietní program nezaručuje výsledky pro ty, kteří chtějí zhubnout. Pokud chcete přestat s krmením, abyste mohli pokračovat v „magické“ stravě, pečlivě si promyslete. Stojí to za to vzdát se výhod krmení pro vás i dítě pro iluzorní naději na hubnutí, když všechna fakta naznačují, že neexistují žádné magické a snadné způsoby?

Vidím cíl, nebo jak se nezkrotit od zamýšleného kurzu

Kilogramy zkušeností a štěstí

A konečně se podívejme na vše, co se vám stalo od narození dítěte. Nejenže jsi se zlepšil, dal jsi život novému stvoření! Určitě vzácné okamžiky jsou uloženy v rozích paměti, když bylo dítě šťastné jen pro to, čím jste, váš jemný hlas, milující úsměv a teplo. Naučili jste se být silní, když bylo dítě nemocné, ve vašem srdci bylo tolik prostoru pro lásku a výrazně se zvýšila moudrost.

A teď víte, že vaše tělo dokáže vydržet a nakrmit člověka! Milujte a oceňujte zaslouženou krásu těla matky, její fyzickou a emoční sílu. Co znamená pár dalších dočasných kilogramů ve srovnání s novou krásou, silou, moudrostí a schopnostmi vašeho těla!

Chtěl bych se o sebe trochu postarat, aniž bych poškodil zdraví a peněženku?

 • Zkuste stát déle. Možnost, budete překvapeni, ale faktem zůstává: dvakrát stojí více kalorií než když sedíte.
 • Při rozhovoru chodíte po telefonu.
 • Sjíždět častěji, stoupat po schodech.
 • Zkuste se projít před obědem nebo před večeří.
 • Přesvědčte se, abyste šli do nejbližšího obchodu. S největší pravděpodobností půjdete trochu víc, než jste zamýšleli.
 • Najděte si přítelkyni na procházku s kočárkem. Během rozhovorů nejen časově letí bez povšimnutí, ale také vzdálenost.
Rozhodl se cvičit?
 • Začněte třídy postupně, abyste se vyhnuli úrazům a bolestem svalů..
 • V žádném případě nezapomeňte na zahřátí a protažení.
 • Pokuste se během třídy usmát, i když se vám vůbec necítí, nebo se nikdo nedívá. Faktem je, že hormon radosti začíná být produkován i se záměrným úsměvem!
 • Po absolvování hodin se pochvalte za cvičení, která jste provedli. Pamatujte si tento příjemný pocit před začátkem další lekce, zejména pokud se vám nechce dělat.
 • Berte třídy vážně. Pravidelné cvičení je stejně důležité jako čištění zubů nebo koupání. Péče o sebe je stejně důležitá jako úklid domu.
 • Během vyučování se nenechte rozptylovat: vypněte telefon, dejte dětským hračkám, jídlu a pití, abyste mohli plně pracovat.

Nadváha po porodu. Jak zhubnout po porodu?

Vzhled po porodu ženy často rozruší. Chtěl bych se dostat do pořádku rychleji, vrátit se k předchozí formě, nejprve zhubnout. Při snaze najít parametry Popelky je důležité nezapomenout na dítě, na možnost kojení dítěte. Pojďme mluvit o složitosti hubnutí po porodu, o důležitosti dodržování správné stravy a normalizačního cvičení.

Musím bojovat s nadváhou hned po narození?

Během těhotenství žena získá 10-15 kg. To je normální. Dítě váží 4–5 kg, dalších 600–800 gramů - placenta plus plodová voda. Zbývající kilogramy jsou zvětšené mléčné žlázy, bederní pás, nezbytné k udržení tělesné teploty v žaludku.

Hmotnostní přírůstek v období porodu dítěte je tedy nezbytným procesem. Kilogramy zbývající po porodu se považují za podmíněně „nadbytečné“, pokud se hmotnost zvýšila na 14 kg. Měsíc nebo dva po narození dítěte se váha ženy sama vrátí k normálu (+ 2-3 kg na mléko v hrudi). Nemusíte se starat o hubnutí. Během kojení je důležité nejíst příliš mnoho!

Zvýšení těchto hodnot (10-15 kg) vyžaduje analýzu výživy ženy a použití metod hubnutí. Je pro malé děti těžké porodit, porodit dítě a postarat se o něj, takže vyhazování extra kilogramů je dvojnásob užitečné.

Pokud neuděláte nic, ale nepřijedete se, chodíte 2-3krát s kočárkem, spíte alespoň 6-8 hodin denně, berete vitamíny, pak se váha normalizuje 1,5-2 roky po narození. To je názor gynekologů a porodníků.

Kdy začít hubnout po porodu?

Odpočiňte si po dobu 1-2 měsíců, nechte tělo zvyknout na nový stav, vytvořte hormonální pozadí. Přemýšlejte o správné výživě. Ne dieta na hubnutí, ale vyvážená strava, která pomůže udržet sílu bez neustálého pocitu hladu, být aktivní a milující matkou.

8-10 týdnů po narození dítěte se doporučuje navštívit gynekologa, provést ultrazvuk ženských orgánů, zkontrolovat stav vnitřních a vnějších stehů v perineu. Pokud je vše v pořádku, fyzický stav vám umožní provádět některé experimenty na těle, pak můžete začít vytvářet krásné formy prostřednictvím stravy a tréninku..

Způsoby, jak zhubnout po porodu

Metody ztráty nadbytečných liber, které ženy používají v normálních situacích, nejsou pro ženy v práci vhodné. Přísná strava, velké matky s fyzickou námahou námahy narušují produkci mléka pro novorozence.

Pro hubnutí po porodu jsou vhodné následující metody:

 • Správná výživa

Nabídka kojící ženy je plná zákazů a bez stravy na hubnutí. Nemůžete jíst sladkosti, alergeny, pít alkohol, je žádoucí vyloučit smažené, kořeněné, uzené. Strava pro kojení podporuje hubnutí, nahromaděné tuky prospívají novorozencům a mění se v výživnou bázi mléka.

Jezte po částech, samostatně. Nezapomeňte na ovoce, zeleninu, nízkotučné maso, mléčné výrobky, cereálie.

Zajímavý! Žena utratí za výrobu mléka až 500 Kcal denně!

 • Fyzická cvičení

Intenzivní trénink můžete zahájit v tělocvičně 10 týdnů po narození. Pokud na to bude čas a bude mít sílu. Péče o dítě může nahradit cvičení. Procházka s dcerami a malými dcerami, nošení na ruce, umývání a zavěšení mokrých plenek - na těle bude dostatek zatížení.

Pokud je možné nechat dítě babičkám, zatěžovat otce povinnostmi, zapojte se do tělesného tréninku pomocí jednoduchých cvičení. Jedná se o zatížení tisku, dřepy, chůzi po stopě, otočení těla. Ideální možností je plavecký bazén, vodní aerobik. Energetické zátěže můžete používat 6-8 měsíců po narození, kdy jsou zcela obnoveny svaly pánve a dělohy.

Důležité! Cvičení zahrnuje také sex. Za 20 minut radosti z lásky je spáleno 80 kcal.

Co nelze kategoricky udělat?

Nechoďte do extrémů, to nepřináší pozitivní emoce a zdraví ani matce ani dítěti. Kojení a nedávno porodící ženy jsou přísně zakázány:

Kojení skončí rychle. Dítě zůstane bez přirozené, přirozené výživy.

 1. Nehubněte hned po porodu.

Tělo není připraveno na další stres. Zotavuje se po určitou dobu po narození dítěte.

 1. Neztrácejte váhu bez cvičení.

Špatná výživa nepřinese dobré výsledky a pokusy o snížení obsahu kalorií v potravě povedou ke snížení obsahu tuku v mateřském mléce.

Kůže po porodu ztrácí pružnost. Pokud ztratíte pár kilo týdně, pak se kůže propadne. Toto není nejlepší způsob, jak zlepšit svůj vzhled..

 1. Nepracujte.

K péči o dítě je potřeba energie. Hysterická, unavená, ale hubená máma je horší než baculatý, ale milující a spokojený život.

 1. Nepoužívejte pilulky, injekce, náplasti ani jiné metody snižování tělesné hmotnosti.

Doplňky doplňují krev, plazmu neznámými, případně toxickými látkami. Je to nebezpečné pro matky a děti. Složky dietních pilulek přecházejí do mateřského mléka, což může být pro dítě nebezpečné..

 1. Nenechávejte viset na váze.

Pokud další libry nezmizí, hmotnost se nezmění, nebojte se. Stres, nervozita tě nepotřebují. Optimalizujte výživu, cvičení, milujte se. Výsledek nemůže být rychlý..

Ženy po porodu musí být trpělivé, ponořit se do péče o rodinu, děti, manžela. Období dětství prochází velmi rychle, užívejte si mateřství a krása těla se vrací rychleji a snadněji, než si myslíte.

Pozornost! Užívání jakýchkoli léčivých přípravků a doplňků stravy, jakož i použití jakýchkoli terapeutických metod, je možné pouze se souhlasem lékaře.

Jak zhubnout po porodu

Během těhotenství je pro ženy obtížné kontrolovat jejich váhu - pouze opravdové štěstí to dokážou.

A po narození dítěte každý zástupce spravedlivého pohlaví přemýšlí o tom, jak znovu získat svůj původní tvar. Možná je tato otázka jedním z nejvíce diskutovaných mezi nově vytvořenými rodiči. Praxe ukazuje, že proces hubnutí vyžaduje hodně času a úsilí. Je důležité vědět, jak správně dosáhnout požadovaného výsledku, proto vám doporučujeme seznámit se s osvědčenými a účinnými metodami zacházení s nadbytečnými kilogramy po porodu..

Proč nemohu zhubnout po porodu?

Ani nedostatek sklonu k nadváze u dívky nezaručuje její atraktivní tělesné parametry po narození dítěte. Se stejnou stravou a množstvím spotřebovaného jídla si můžete všimnout, jak rostou indikátory na stupnici. Důvodem je zpomalený metabolismus v těle - jev charakteristický pro většinu těhotných žen..

Jak se tedy po porodu zbavíte nadváhy? Chcete-li získat správnou odpověď na tuto otázku, musíte pochopit příčinu tělesného tuku. K tomu často dochází ve dvou případech:

 1. Hormonální změny;
 2. Zadržování vody v těle.

Problém přibývání na váze může být také spojen s úplným odstraněním ženy z fyzické aktivity. Faktem je, že mladé matky z nezkušenosti obracejí pozornost na své milované dítě a zapomínají na své vlastní potřeby. Péče o dítě by samozřejmě měla být na prvním místě, ale vždy můžete najít čas na osobní potřeby. Statistiky uvádějí, že 90% narozených dětí má další problémy s nadváhou, pokud se jim nepodařilo dostat se do formy v jednom kalendářním roce. To jsou podmínky, které zdravá žena potřebuje k obnovení svých obvyklých ukazatelů..

Proč je těžké zhubnout po porodu:

 • Během kojení ženy často zvyšují množství spotřebovaného jídla, aby pro dítě vyprodukovaly dostatek mléka. Většina pečujících matek však ztratí veškerou kontrolu nad vlastní stravou a tvrdí to jednoduchým slovem „nezbytné“..
 • Pokud žena nemá nikoho, kdo by pomohl s péčí o dítě, je nucena nést těžkou břemeno odpovědnosti a domácí práce na křehkých ramenech. V důsledku toho dochází k hromadění únavy a neochota utrácet energii na jiné činnosti, které vyžadují fyzickou námahu. Tělo neztrácí potřebné množství energie, což vede k sadě dalších kilogramů.
 • Někteří rodiče nemohou zhubnout kvůli genetické dědičnosti. Pokud budou mít jiné ženy v rodině predispozici k nadváze, bude s podobnou pravděpodobností čelit i mladá matka.

Jak zhubnout po porodu kojící matce?

Nejprve musíte snížit nadšení a přijmout skutečnost, že ztráta dalších kilo v nejkratším možném čase je téměř nemožná. Buďte trpěliví a postupujte podle dalších doporučení. Je naprosto normální, když se hmotnost ženy po narození po dlouhou dobu postupně snižuje. V průměru by hmotnost měla klesnout o 300 gramů týdně. Pokud se vaše ukazatele výrazně liší od uvedených čísel, není to zcela přirozené. Nejpravděpodobněji je tělo vyčerpáno po změnách v hormonálním pozadí, stresu nebo podvýživě.

Doporučuje se začít zhubnout se základní tělesnou aktivitou. Je skvělé, pokud to budou pravidelné procházky na čerstvém vzduchu, lehká cvičení a relaxační vodní procedury. Dále je vhodné přemýšlet o změně stravy ve prospěch neškodných a nízkokalorických potravin. Zároveň je důležité vždy poslouchat své pocity, aby nedošlo k příliš drastickým změnám. Nespěchejte, všechno by mělo být postupné.

Jak zhubnout rychle po porodu s cvičením?

Pro pravidelné školení není nutné chodit do posilovny. Kromě toho by fyzická aktivita v období po porodu neměla být příliš intenzivní. Je příliš brzy na to, aby noví mumie přemýšleli o třídách na simulátorech. A ženám po císařském řezu se doporučuje, aby k tomuto problému přistoupily ještě přesněji. Sport by neměl poškozovat zdraví.

U aktivních cvičení se „zelené světlo“ rozsvítí pouze 8 týdnů po narození. Pokud má nově razená matka během třídy určité potíže (kvůli obtížným porodům), musí se v tomto ohledu poradit s lékařem. Lékař pomůže sestavit optimální tréninkový program s přihlédnutím k individuálním charakteristikám stavu pacienta.

Pro hubnutí po porodu existují speciální cvičení, která se provádějí v náchylné poloze. V tomto případě je zatížení na tělo optimální. Pro tyto účely nebude zbytečné kupovat speciální podložky pro třídy.

Jak zhubnout po porodu a odstranit žaludek

 • Cvičení číslo 1. Lehněte si na záda, roztáhněte nohy a ohněte je na kolena. Dotkněte se nohou tak, aby kolena zapadala k sobě. Opakujte 5krát.
 • Cvičení číslo 2. Zhluboka se nadechněte, napněte břišní svaly a pomalu vydechujte vzduch až k hranici. Neuspokojujeme svaly a snažíme se vydechnout trochu víc. Poté pozastavte na 30 sekund a začněte znovu. Toto jednoduché cvičení vám umožní najít štíhlou postavu bez velkého stresu..
 • Cvičení číslo 3. Lehněte si na břicho, nadechněte si hlavu a hrudník při vdechnutí, bez pomoci vašich rukou (je třeba je umístit podél těla a uvolnit). Přestávejte a vydechujte.
 • Cvičení číslo 4. Doporučuje se 2 týdny po narození dítěte. Lehněte si na záda a zvedněte nohy kolmo k podlaze. Uzamkněte se na několik sekund, sklopte nohy. Před každým stoupáním se můžete zastavit. Opakujte cvičení 5krát, pokud je to možné, držte déle.
 • Cvičení číslo 5. Zaujmout postavení. Sklopte ruce střídavě doprava a doleva.

Správná výživa

Jak mohu zhubnout po porodu pomocí správné výživy? Chcete-li se zbavit nadváhy po porodu, je nutné minimalizovat používání mastných potravin a cukrů. Doporučuje se přejít na častá jídla a malá jídla.

Povinné produkty pro kojící matku:

Cereálie. Ve stravě nově vyrobeného rodiče by měla být pohanka, ovesné vločky a kukuřice. Tyto výrobky jsou bohaté na vlákninu, dokonale potlačují pocit hladu a nezpůsobují nadýmání (nemůžete se bát stavu dítěte po kojení). Pravidelná konzumace těchto plodin pomáhá eliminovat toxiny a dokonce i cholesterol. Nejčastěji se tyto produkty používají k přípravě vydatné a zároveň lehké snídaně, ale v případě potřeby mohou sloužit jako vynikající příloha v kteroukoli denní dobu..

Tvaroh a kefír. V tomto případě budete muset opustit domácí mléčné výrobky, protože jeho obsah tuku výrazně přesahuje doporučené normy pro hubnutí. Naše tělo potřebuje vápník, a to zejména po narození dítěte. Žena se musí plně zotavit a být silnější, aby se cítila zdravě a ostražitě. Mléčné výrobky mají příznivý vliv na trávení.

Libové maso. Kojící matky mohou jíst hovězí maso. Je to zdroj železa a zinku - minerálů, které nabíjí tělo energií. Kromě toho jsou nezbytné pro výrobu mateřského mléka. Takové maso lze konzumovat 3krát týdně. Kromě hovězího masa se do stravy doporučuje přidávat drůbeží maso (nejlépe tmavé). Obsahuje více kalorií, ale také více živin pro udržení zdraví kojící ženy.

Ryba. Nezbytný produkt pro udržení funkce srdce. Během kojení dostává dítě důležité stopové prvky pro vývoj mozku a zraku. Ryby a jiné mořské plody lze konzumovat nejvýše dvakrát týdně. Snažte se smažit ryby, ale raději vařte nebo péct v troubě.

Vajíčka. Chcete-li se zbavit dalších liber v rychlém čase, musíte jíst jedno vařené vejce denně. Odpoledne je lepší je nepoužívat. Tento produkt je plný bílkovin, které potlačují hlad a pomáhají zbavit se návyku neustálého občerstvení. Stačí trochu jíst, aby se tělo obohatilo užitečnými stopovými prvky a minerály.

Špenát. Nízkokalorický a zdravý produkt, zejména pro kojící matky. Špenát pomáhá posilovat klouby a svaly a také podporuje produkci kolagenu. Může být spotřebován tak často, jak je to možné. I když ho nemilujete, zkuste ho milovat během tohoto období. Vaše tělo vám bude vděčné.

Co nelze udělat pro hubnutí po porodu:

 • Zkuste příliš rychle odstranit nadváhu;
 • Jděte na dietu ihned po narození dítěte;
 • Vyčerpání těla vážnou fyzickou námahou;
 • Zapomeňte na význam komplexního hubnutí. Dieta + sport a nic jiného;
 • Přeskočit jídlo (rychlé);
 • Užívejte speciální léky k boji s nadváhou během kojení. Pokud žena nedojčí, musí být také při výběru metody hubnutí opatrná. Různé výživové doplňky, doplňky stravy, ztužující omítky a další prostředky mohou nepříznivě ovlivnit zdraví mladé matky..

V případě vážných problémů s hmotností, které nespadají do kategorie přírodních, je nutné vyhledat pomoc zkušeného specialisty. Poradce odborníka na výživu je nutná u žen, jejichž hmotnost se po narození zvýšila o více než 30 kg. V tomto případě nemusí nezávislé řešení problému přinést požadované výsledky. Chcete-li správně zhubnout, nemůžete se ostře omezit na jídlo. Často to vede k opačnému účinku. Místo toho je lepší být trpělivý a postupně jít k vašemu cíli. Naučte se milovat sebe, ale vždy se snažte o to nejlepší, s přirozeným klidem. Najděte nejvhodnější a nejúčinnější způsoby, jak vám osobně zhubnout.

Při výběru stravy je důležité řídit se nejen touhou ztratit další libry, ale také potřebou dodržovat kompletní stravu pro novorozence. Kojení? Potom není nutné hledat ve směru nejpřísnějších diet, jejichž podstatou je odmítnutí určitých potravin, které jsou prospěšné pro zdraví dítěte. Málokdo ví, že dlouhodobé kojení je dalším účinným způsobem, jak rozloučit s nadváhou po porodu. Proto, pokud se žena snaží dát své formy do pořádku po narození dítěte, je pro ni lepší opustit umělé krmení ve prospěch mateřského mléka.

Po porodu nemohu zhubnout, co dělat?

Tato otázka trápí mnoho dívek. Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá - existují dvě hlavní složky úspěchu:

 1. Při jídle přísně dodržujte dietu
 2. Cvičit pravidělně.

Recenze těch, kteří již zhubli

Po určitou dobu se dívky řídily všemi našimi doporučeními popsanými v tomto článku. Zjistili jsme, kolik ztratili po narození dívky v průměru od šesti měsíců do půl.

 1. 30% dívek zhublo za šest měsíců
 2. 40% dívek zhublo po 9 měsících
 3. 10% dívek zhublo za 11 měsíců
 4. 20% dívek zhublo po 1 roce a 2 měsících

Podle statistik je vidět, že v podstatě můžete zhubnout za šest měsíců nebo rok. Toto je normální období, které podléhá správné výživě a aktivnímu životnímu stylu. Buďte vytrvalí ve svých touhách a budete uspět!

Autor: Irina Belková, doktorka,
speciálně pro umkamama.ru

Jak hvězdy zhubly po porodu

Připravili jsme pro vás výběr fotografií hvězd, které zhubly po porodu. Doufáme, že vás to inspiruje a poskytne další pobídku!

Jak Polina Gagarina zhubla po druhém narození

Jak Ksenia Borodina zhubla po druhém narození

Články O Neplodnosti