Hlavní Výživa

Jak zhubnout po druhém narození?

Slyšel jsem, že hubnutí po druhém narození je mnohem obtížnější než po prvním porodu. Před sňatkem jsem vážil 58 kg s výškou 176 cm. Po narození prvního dítěte jsem velmi rychle zhubl na 57 kg. Ale po narození druhého nefunguje hubnutí. Teď má hmotnost téměř 69 kg. Od narození uplynulo téměř 6 měsíců, ale moje hmotnost se nemění. :( Dělám 30-40 minut denně: dřepy, abs, ohyby atd. Ale nevidím výsledek. Co dělat. Nemůžu jíst, protože jsem kojící matka. Pomozte! Nejsem ještě 30 let, ten, o kterém si nemyslím, že má vztah k věku.?

Opravdu, mnoho žen má takový problém - je velmi obtížné vrátit se do formy po druhém narození. Někdy se nejedná ani o hmotnost, ale o zmizený pas, ochablé břicho a hrudník.

Ale boj s váhou může trvat několik let po narození druhého dítěte.

Samozřejmě nemůžete jít na dietu kojící matky, ale můžete se úplně omezit na sladkosti, mouku, nejíst sladkosti na noc; pokud chcete, jíst ráno. Můžete také začít počítat konzumované kalorie a pokusit se najít ve stravě „slabé místo“. Chcete-li zhubnout, musíte utratit více kalorií než jíst.

Také bychom neměli zapomenout, že když matka krmí dítě, tělo může šetřit tuk, hromadit se, jako by „v rezervě“, zejména u žen, které jedí málo, snaží se zhubnout. Je lepší jíst často, ale ne moc, než mnohokrát 1-2krát denně. Pokud je to možné, hodně se pohybujte, jděte na sport, jogging, plavání, proveďte některé cvičení.

Nadváha po narození druhého dítěte: nevšimla si, dokud nezměřila šaty

Jak zhubnout po porodu kojící matce: vana, bazén, domácí fitness vybavení

Vždy jsem se bála být tlustá, možná to zní vtipně, ale tento strach mě pronásledoval a stále mě pronásleduje. Moje matka ztloustla tím, že porodila své třetí dítě, a já jsem se velmi bál opakovat její zkušenost. V 19 letech jsem porodila svou první dceru a podle mé velké radosti jsem nezískal jediný gram nadváhy. Když ale po 6 letech porodila druhé dítě, můj strach mě předběhl a já jsem opustil nemocnici s nadváhou 12 kg.

Nejprve jsem se snažil tomu nevěnovat pozornost, uklidňující sám sebe, že brzy všechno proběhne, protože jsem právě porodil, a tělo trvalo nějakou dobu, než se obnovilo. Ale čas uběhl a kilogramy byly se mnou. Kojila jsem a na radu své matky jsem snědla všechno, co jsem chtěla, protože by to mělo být kojení, ale co je nejdůležitější, ne na úkor dítěte - a moje hmotnost začala růst. Tomu jsem nepřikládal velký význam a nevšiml jsem si to, protože jsem měl na sobě oblečení pro kojící ženy a většinou jsem seděl doma: Šel jsem chodit jen na procházku se svým dítětem.

A nějak nás na Silvestra pozvali příbuzní na návštěvu. Chtěl jsem být krásný a rozhodl se nosit šaty, které jsem měl na sobě před těhotenstvím. A tady jsem byl vyděšený: Šaty jsem si mohl vytáhnout jen na kolenou, nechtěl jít výš. Stala se mi hysterie: teprve v tu chvíli jsem si uvědomil, co jsem pro sebe udělal.

Za minutu mi v mysli problesklo tisíc myšlenek. Vzpomněl jsem si na muffiny z tvarohového sýra, které jsem v noci zabíjel pro obě tváře, a uvědomil jsem si všechno. Bylo to, jako by se svět obrátil vzhůru nohama a pochopilo mě, co se děje. Můj manžel mě nějak ujistil a slíbil, že všechno bude v pořádku a určitě mi pomůže..

Od té chvíle to všechno začalo. Našel jsem velmi dobrého masážního terapeuta - nejen že masáže opravuje moji postavu, ale také mi stavěla jídlo, zvedla speciální výcvik. Jednou za měsíc jsem začal chodit do koupelny, aby všechny toxiny opustily mé tělo, jednou týdně jsem šel do bazénu, manžel mi koupil cvičební stroje pro domácí úkoly. Později, když jsem přestal kojit, jsem se zapsal do wellness místnosti.

Stále studuji doma, samozřejmě, ne tak často, jak bych chtěl, ale jednou týdně je povinné. Navštěvuji také bazén a pravidelně chodím na masážní kurzy. Jednou týdně používám tělové peelingy a v noci nanáším krémy proti celulitidě. A i když moje postava není zdaleka ideální, ale pohybuji se směrem ke svému cíli. Rok jsem ztratil 8 kg a oni se ke mně nevracejí.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Kojení / kojení - recenze

Jak zůstat u zubů, vlasů a zlepšit zdraví vašeho i dítěte? Co by mělo být z výživy vyloučeno? A co je naopak? Jak se vrátit a dokonce zlepšit tvar po porodu? Až B 62 kg / před dodáním 78 kg / 53 kg po 2 porodu) Fotografie a video

Mám 2 syna. Před B jsem vážil 62 kg, během prvního těhotenství jsem získal 17,7 kg (do nemocnice jsem přišel s hmotností téměř 80 kg), podruhé jsem získal 13 kg (před porodem jsem vážil 75 kg). A rok a půl po narození snížila svou váhu na 53 kg! To znamená, že z hmotnosti před těhotenstvím se moje hmotnost snížila o 9 kg!

Mladá matka se nezajímá o obrázky, ale našla něco z narozenin dětí:

HB trval oba časy 1 rok 6 měsíců a já se všemi vlákny duše, paží a nohou pro kojení alespoň do 1 roku (ideálně až 2x).

Nyní jsou populární dva pohledy na výživu matky během GV: První pohled: WHO a AKEV (Asociace poradců pro GV) říkají, že žena by měla jíst jako obvykle (bez fanatismu!) A druhý pohled na sovětské pediatry: žena by měla být přísně omezte svůj jídelníček na GV (vyjměte citrusy, čokoládu, jahody, příchutě, barviva, kávu atd.).

Můj názor se plynule změnil z prvního dítěte na druhé. A někde se zastavil na zlatém průměru.

S prvním dítětem jsem snědl všechno a sám jsem nic neodmítl. Naopak jsem jako milovník sladkostí vyšel: v pohodě, alespoň 500 kcal za den dávám dítěti mlékem, předávám další bonbóny a kávu, prosím. Jak to ovlivnilo dítě: pah-pah, dítě se narodilo zdravé, a pokud se dostanete na dno, trápilo to ostatní a pediatr (ale rozhodně ne já): trochu drsné a často narůžovělé tváře a mléčnou krustu na hlavě, která netrvala dlouho. Jak ji porazit řeknu později. No, také z mých „stížností“: dítě spalo „jako dítě“: ne, ne celou noc, ale spíše se často probudilo a dlouho spalo.

Po dvou letech se u mého druhého dítěte začaly objevovat zvláštní problémy se zdravím, které jsem neměl ve spojení s výživou: novotvary (polypy v maxilárních dutinách), nosní kongesce, časté nachlazení. a vzal jsem si svůj životní styl a jídlo.

Pomohlo mi zhubnout, vyřešit můj zdravotní problém a zlepšit můj pocit pohody.!

Jak tedy zhubnout po porodu, aniž by došlo k poškození zdraví dítěte a matky? Podívejte se na video:

1. Kojte co nejdéle. Každý den, jak jsem psal výše, dejte dítěti 500 kalorií.

2. Zkontrolujte svůj jídelníček: je vysoce vhodné vyloučit nebo snížit:

* cukr (způsobuje skoky inzulínu, problémy se střevem a pokožkou u matky a dítěte, bere minerály a vitamíny skupiny B, srazí senzor hladu v těle a brutální chuť k jídlu, únavu, časté SARS. Cukr může způsobit koliku v dítěti a jeho snížení usnadní život mnohem jednodušší) zlato a moje) Mimochodem, cukr a bílá mouka mohou během těhotenství a po porodu vyvolat strie, viz podrobné video o tom, jak se jim vyhnout:

* bílá mouka (vede k zánětu ve střevech a ke stejným problémům jako u cukru - protože hladina glukózy v krvi stoupá ještě rychleji než cukr)

* mlékárna (zde je lepší sledovat individuální reakci na potravinový deník. Mléčné výrobky mají vysoký inzulinemický index (přečtěte si jeho důsledky výše), způsobují otoky, výskyt hustého hlenu v nose, příčiny mléčné krustě. Pokud jsem věděl dříve, kolik oleje / česání Nespojil jsem mléko a sladké (dortový efekt je vám poskytnut, ale myslíte si: tvaroh s ovocem je bezpečný dezert?

* káva (dehydratuje (brání se, tělo začne ukládat vodu - otoky, káva bere minerály a vitamíny skupiny B, způsobuje prudký nárůst hladiny glukózy a inzulínu 20 minut po jídle a vždy se rozzlobíte a letargicky, vyčerpáte nadledvinky, imunitu, narušíte spánek dítěte) ).

Hledejte užitečné náhražky: neslazené ovoce, ořechy, zeleninu, chutné saláty, semena.

Nekupujte sladkosti domů (není nic dobrého). Hledejte příčinu touhy po sladkostí: neuspokojte se - odpočívejte alespoň 10 minut (místo čokolády), nechte se naštvat a naštvejte - v podstatě vyřešte problém a nezasahujte stresem a neshromažďujte problémy.

JAK JEDNO ODMÍTNOUT SWEET, který si podrobně přečtěte v mé motivaci ke stažení! K dispozici je sklad dobrých a dokonce i seznam literatury a kina). Fotky z knih níže, ale FILMY Vřele DOPORUČUJEM vidět SPOLU S HUSBANDEM, DĚTI od 7 let a Měli BYT PŘEDSTAVIT RODIČŮM.

3. Pijte hodně čisté vody! Ano ano ano! Po každém krmení ve sklenici nejméně 30 ml na kg tělesné hmotnosti denně.

4. odstranit nedostatky: vitamín D, železo (pokud existuje analýza - a často), absolvujte kurzy Omega-3, spirulina, hořčík. Nejdůležitější věcí je pomoci zubům, vlasům, pokožce a dítěti.

5. Sen je posvátný, učím se přímo u krku (dosud) chodit spát od 10:00 do 11:00 a vstávat brzy - kolem 7. Budete překvapeni, ale často je výsledkem nedostatek spánku a pokles tuků spalování tuků, které vznikají během spánku.

Drobečky se samozřejmě samozřejmě v noci probudí, aby se nakrmily. Ale pracujte na tomto problému, odstraňte přes noc krmení přes noc (děti mohou spát celou noc, testovány se dvěma dětmi). První měsíce života dítěte spí během dne s dítětem.

6. Fyzická aktivita: 1 měsíc po porodu, ne všechno může být: speciální cvičení pro navracení orgánů na jejich místo, vakuum, dlouhé procházky. A pak hledáme způsoby: dřepat po dobu 5 minut (můžete také s dítětem v náručí), pobíhat kolem kočárku, krokovat výpady, protřepávat tiskem. existuje mnoho příležitostí!

7. Kvalita těla, pružnost pokožky. Tenká kráva ještě není gazela! Pracujeme dále: děláme masáže po drhnutí ve sprše olejem nebo krémem s klouby nebo masérem (viz video na výše uvedeném odkazu).

8. Kontrastní sprcha a terpentýnové koupele (dobré a sody, hořčík) také pomáhají napnout tělo. Jednou týdně požádejte svého manžela, aby vám dal dárek - nechte dítě pobavit půl hodiny, zatímco si v koupelně uděláte dobrou a krásnou matku - dobré pro celou rodinu).

A konečně ta nejdůležitější věc: děkuji vašemu úžasnému tělu za tak kouzelnou práci! Radujte se a užívejte si svého nového stavu a stavu, milujte své dítě a buďte šťastní, uvolnění a klid! A pak bude vaše zdraví a pohodu (a dítě) vždy normální!

Po porodu nemohu zhubnout

Ahoj, měl jsem císařský řez. Dítě má 4 měsíce, v GV byly pouze první 3 týdny života. Před porodem, když jsem potřeboval zhubnout, jsem zhubnul při jednom jídle (klesl o 20 kg a dvakrát 10). Těsně před početí na ni upustila 10 kg a zastavila, když otěhotněla. Nyní je hmotnost 93 kg, za 2 týdny takové výživy jsem ztratil 2 kg, z nichž v prvních několika dnech zůstal otok. Žádné nutriční poruchy. Mezi tím piju kávu s mlékem. Strava je hlavně prsa a zelenina. Nejím sladký cukr. Obsah kalorií ve stravě nedosahuje 1 000 kcal. Průměrná porce průměrně 300 g plus čaj. Menstruační cyklus je obnoven. Co je za problém?

O službě Zeptejte se lékaře je k dispozici online konzultace s endokrinologem o jakémkoli problému, který se vás týká. Odborní lékaři poskytují konzultace 24 hodin denně a zdarma. Zeptejte se na vaši otázku a ihned si odpovězte!

Jak zhubnout po porodu

Doporučené příspěvky

Připojte se k našim diskusím!

Musíte být uživatelem, který zanechá komentář.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlásit se zde.

Nyní prochází 0 členů

Žádní uživatelé si prohlíží tuto stránku..

Oblíbená témata

Zaslal: Фериде
Vytvořeno před 11 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 12 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 4 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 16 hodinami

Zaslal: Лёля Candy
Vytvořeno před 14 hodinami

Zaslal: Mary754
Vytvořeno před 10 hodinami

Zaslal: Inina
Vytvořeno před 13 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 3 hodinami

Zaslal: Натали28
Vytvořeno před 4 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 3 hodinami

Klinická hodnocení

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Po druhém narození nemohu zhubnout

Po porodu funguje váš hormonální systém poněkud zpomaleně, takže je znovu postaven novým způsobem. Ostrý úbytek hmotnosti je kontraindikován, protože můžete srazit všechna nastavení a rozebrat celý hormonální systém, což povede k poruše vnitřních orgánů, pak bude mnohem obtížnější vyrovnat se s nadváhou. Proto je úkol poslouchat své tělo a zhubnout s pohodlí, protože hubnutí po porodu je životně důležitý úkol. Nadváha je vždy rizikem kardiovaskulárních problémů, diabetes mellitus, aterosklerózy, časné menopauzy a předčasné úmrtnosti. To je důvod, proč je velmi důležité dostat se do formy po porodu. Koneckonců, maminka musí být nejprve zdravá.

Jak zhubnout po druhém narození?

Slyšel jsem, že hubnutí po druhém narození je mnohem obtížnější než po prvním porodu. Před sňatkem jsem vážil 58 kg s výškou 176 cm. Po narození prvního dítěte jsem velmi rychle zhubl na 57 kg. Ale po narození druhého nefunguje hubnutí. Teď má hmotnost téměř 69 kg. Od narození uplynulo téměř 6 měsíců, ale moje hmotnost se nemění. :( Dělám 30-40 minut denně: dřepy, abs, ohyby atd. Ale nevidím výsledek. Co dělat. Nemůžu jíst, protože jsem kojící matka. Pomozte! Nejsem ještě 30 let, ten, o kterém si nemyslím, že má vztah k věku.?

Opravdu, mnoho žen má takový problém - je velmi obtížné vrátit se do formy po druhém narození. Někdy se nejedná ani o hmotnost, ale o zmizený pas, ochablé břicho a hrudník.

Ale boj s váhou může trvat několik let po narození druhého dítěte.

Samozřejmě nemůžete jít na dietu kojící matky, ale můžete se úplně omezit na sladkosti, mouku, nejíst sladkosti na noc; pokud chcete, jíst ráno. Můžete také začít počítat konzumované kalorie a pokusit se najít ve stravě „slabé místo“. Chcete-li zhubnout, musíte utratit více kalorií než jíst.

Také bychom neměli zapomenout, že když matka krmí dítě, tělo může šetřit tuk, hromadit se, jako by „v rezervě“, zejména u žen, které jedí málo, snaží se zhubnout. Je lepší jíst často, ale ne moc, než mnohokrát 1-2krát denně. Pokud je to možné, hodně se pohybujte, jděte na sport, jogging, plavání, proveďte některé cvičení.

Jak zhubnout rychle po druhém narození

Narození dítěte je vždy druhem revoluce, a to jak v emocionálním světě ženy, tak v práci všech systémů jejího těla..
V důsledku hormonální úpravy a přípravy ženského těla na narození dítěte se objevuje nadváha, která je velmi obtížně zvládnutelná.

A po druhém narození (a zejména třetím nebo čtvrtém) se tento boj stává obzvláště obtížným.
Proto mnoho mladých matek po dalším neúspěšném pokusu zhubnout ztrácí naději na opětovné získání štíhlé postavy.

Proč se po těhotenství objevuje nadváha?

• Během těhotenství vytváří ženské tělo určitou strategickou zásobu tuku pro produkci mléka. Koneckonců, jak víte, v období krmení dítěte se spotřebuje hodně energie a kalorií se spalují velmi intenzivně.

• Ve druhém a třetím trimestru má většina těhotných žen omezenou fyzickou aktivitu. To znamená, že spotřebované kalorie nejsou spotřebovávány energií, ale jsou ukládány ve všech problémových oblastech ženské postavy a často tam zůstávají i po porodu..

• Mnoho nastávajících matek prostě zažívá brutální chuť k jídlu a nemůže se ovládat, takže doslova jedí pro dva. To končí hmotností získanou během těhotenství daleko přesahující předepsaných 14 - 16 kg.

• Někdy je nadváha po těhotenství důsledkem hormonálních poruch. Poté, než začnete boj o harmonii, musíte kontaktovat endokrinologa a normalizovat hormonální rovnováhu.

• Poměrně často ženy plánují druhé těhotenství po 30 nebo dokonce po 40 letech. V tomto věku se metabolismus zpomaluje, což znamená, že bude mnohem obtížnější zhubnout.

• Podle výzkumu amerických vědců je druhé a následující těhotenství příčinou metabolického stresu u mnoha žen. To se odráží ve skutečnosti, že ženské tělo je náchylnější k nadváze a obezitě..

Jak zhubnout po druhém těhotenství?

Pokud chcete rychle zhubnout po druhém těhotenství, je důležité přistupovat k tomuto problému komplexně.

1. Správná výživa. První věc, kterou musíte udělat, je naučit se správně jíst. Teď už nebude stačit nejíst sladké, škrobové a mastné. Musíte vytvořit správnou vyváženou stravu a jíst zlomkové porce každé 4 hodiny.

Takže nemusíte mít čas, abyste měli hlad a ne přejídání. Kromě toho je důležité nevynechat jídlo, protože to vede ke zpomalení metabolismu..

Na naší webové stránce i na internetu je spousta informací o vyváženém menu. Například zde je další efektivní program hubnutí http://www.dietplan.ru/hudet/programma-na-nedelyu/, který vám umožní soustavně přecházet na požadovanou váhu.

2. Sport nebo aktivní fyzická aktivita. Bez nich bude po druhém těhotenství hubnutí velmi obtížné. Koneckonců, díky fyzické aktivitě se kalorií nejlépe spálí..

Jakékoli cvičení je užitečné, od joggingu na stadionu a cvičení v tělocvičně až po cvičení, která najdete na internetu. Hlavní věc je, že fyzická aktivita je pravidelná.

3. Spousta vody. Dalším důležitým pravidlem při hubnutí je pití velkého množství vody (až 2 litry denně). Voda urychluje všechny procesy v lidském těle, včetně metabolismu, a také dokonale odstraňuje veškerou škodlivost z těla.
Kromě toho často necítí žízeň nebo ho nechají hladovět a místo sklenice vody jedí další sendvič.

4. Kosmetologické procedury a masáže. Masáž a zábal těla dokonale pomáhají zhubnout, a co je nejdůležitější, uklidit pokožku, díky čemuž je pružná a tónovaná. Oba postupy účinně bojují proti celulitidě. Masáž tónuje svaly a tím začíná proces hubnutí. Obal odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla a dobře upravuje objemy.

Toto je nejsprávnější a nejzdravější způsob, jak se rychle dostat do formy po druhém narození. Pokud začnete používat všechny tyto tipy, nebudete potřebovat přísnou stravu a všechny druhy léků pro hubnutí. Nadváha zanechá za pár měsíců a získáte štíhlé a tónované tělo, o kterém jste snili.

Hubnutí po porodu: strava a cvičení pro matky

Hmotnostní přírůstek během těhotenství je přirozený proces. U mnoha žen to pokračuje i po porodu. Problém hubnutí je aktivně diskutován na fórech na internetu a v osobní komunikaci mladých matek. Pokud se budete řídit určitými pravidly, můžete se zbavit dalších liber.

Proč trápí po porodu

Během těhotenství se v těle ženy produkuje estrogen, který je zodpovědný za tvorbu a vývoj plodu. Hormon pomáhá zvyšovat tělesný tuk, což způsobuje přibírání na váze. Podle norem je přípustný nadbytek tělesné hmotnosti během těhotenství 10-12 kg. Skládají se z hmotnosti dítěte, plodové vody, zvýšené hmotnosti dělohy, hrudníku a placenty.

Hmotnostní přírůstek u žen po porodu nastává z následujících důvodů:

 • při kojení (HB) vzrůstá velikost porce a obsah kalorií v jídlech (věří se, že je to nezbytné pro dítě);
 • spánkové vzorce jsou narušeny (výsledek pravidelného nedostatku spánku);
 • v důsledku zvýšené únavy se fyzická aktivita snižuje;
 • změny stravy (časté občerstvení, pozdní večeře).

Dalším důvodem pro získání dalších liber po porodu je genetická predispozice. Kromě toho mohou být provokujícími faktory:

 • užívání hormonálních léků během těhotenství;
 • poporodní deprese;
 • koncepce pomocí IVF (oplodnění in vitro).

Je možné zhubnout rychle po porodu

Obnovení hmotnosti je dlouhodobý úkol. Chcete-li zabránit hubnutí, je důležité vzít v úvahu následující body:

 • založení kojení trvá dva měsíce (strava je v tuto chvíli zakázána);
 • hormonální pozadí po porodu se vrátí do normálu po 2 letech (selhání má vážné následky);
 • fyzická aktivita se doporučuje pouze po obnovení děložní tkáně;
 • svaly napnuté během těhotenství s pravidelným cvičením návrat do normálu za 6 měsíců.

Důvody zpoždění s nadváhou

Pro hubnutí je důležité, aby tělo dosáhlo rovnováhy mezi získáváním a spotřebou kalorií. Žena se může po porodu zlepšit z následujících důvodů:

 • oslabení břišních svalů (zbytky ochablého žaludku);
 • zadržování tekutin v těle;
 • nesprávné držení těla po těhotenství v důsledku posunu těžiště těla;
 • nedostatek minerálů a vitamínů;
 • nízká fyzická aktivita;
 • porušení režimu dne;
 • odmítnutí kojení;
 • sevření stresu.

Pravidla pro hubnutí po porodu

Chcete-li zhubnout po porodu, je důležité nezastavit hepatitidu B. Kojící matka navíc ztratí 500 kcal denně. Pro hubnutí musíte dodržovat tato pravidla:

 • Zvýšení fyzické aktivity.
 • Uspořádejte vyváženou stravu.
 • Vyhněte se stresovým situacím..
 • Cvičte se svým dítětem.
 • Odpočinek a dostatek spánku.
 • Projděte se na čerstvý vzduch.
 • Mít sex pravidelně.
 • Mít motivaci, naladit na hubnutí.

Jak zhubnout po druhém narození

Ženy, které již mají dítě, často plánují další těhotenství po 30 letech. Podle odborníků je hubnutí po druhém narození obtížnější z těchto důvodů:

 • s věkem se metabolismus zpomaluje;
 • tělo je obtížné obnovit hormonální pozadí;
 • nadváha zůstala po narození prvního dítěte.

Pro hubnutí po druhém a následném porodu je třeba vyvinout značné úsilí:

 • zcela opustit sladká, moučná a mastná jídla;
 • vytvořit vyváženou stravu s denním obsahem kalorií 1600 kcal;
 • vyzvednout komplex s intenzivní fyzickou námahou;
 • vypijte až 2 litry vody denně;
 • aplikovat masáž těla;
 • používat zábaly proti celulitidě.

Jak zhubnout u kojící matky doma

Příroda zajišťovala tvorbu tuku u ženy, takže v případě hladu měla kojící matka mléko. Lékaři ji nedoporučují, aby zhubla hned po narození dítěte. Je nutné normalizovat hormonální pozadí, obnovit tkáň dělohy po porodu, stanovit laktaci.

Pokud se žena snaží zhubnout, ale neexistují žádné výsledky, příčinou může být neuroendokrinní syndrom. Je to způsobeno hormonálními poruchami. Je nutné konzultovat lékaře s následujícími příznaky:

 • bolest hlavy;
 • změny nálady;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • snížená produkce mateřského mléka;
 • ztráta vlasů;
 • závrať.

Když porodíte doma, můžete zhubnout, pokud dodržujete tato pravidla:

 • nedostatek stresu;
 • kladný postoj;
 • střední denní cvičení;
 • pití až 2 litrů tekutiny denně;
 • dieta;
 • chůze rychlým tempem;
 • procházky pod širým nebem;
 • masáže pro pleť a svalový tonus;
 • zábaly s hlínou, éterické oleje, med;
 • kůže drhnutí ve sprše s žínkou nebo masérky.

Fyzická cvičení

Můžete se vrátit k postavě, kterou je příjemné obdivovat na fotografii pořízené před narozením dítěte, pomocí gymnastiky. Dobré recenze mají cvičení na hubnutí ve výchozí poloze (I.P.) ležící na zádech:

 1. Ruce podél těla. Zvedněte obě nohy o 90 °. Podržte po dobu 5 sekund, pomalu nižší. Opakujte 6krát.
 2. Nadechněte se nosem a nafoukněte žaludek jako míč. Přitáhněte svaly, počítejte do 10. Vydechněte nosem a natáhněte ho do žaludku. Namočte po dobu 15 sekund. Opakujte cyklus 8krát.

Je užitečné dělat gymnastiku po dobu 20 minut denně. Je vhodné postupně zvyšovat počet přístupů a délku výuky. Zahrnout do komplexu taková cvičení na hubnutí po porodu:

 1. I.P. ležel na břiše, ruce podél těla, uvolněný. Zvedněte hlavu a horní část těla, zůstaňte 10 sekund v klidu. Vraťte se do výchozí polohy, opakujte 10krát.
 2. I.P. stojící, ruce dolů. Nechte je rotovat 20krát dopředu a dozadu. Dokončete 5 přístupů.

Poporodní strava

Správná výživa pomáhá snižovat tělesnou hmotnost tím, že dítěti poskytuje všechny látky nezbytné pro růst a vývoj. Zhubněte po porodu v souladu s těmito dietními pravidly:

 • Vydatná snídaně.
 • Zlomková jídla 6krát denně.
 • Malé porce.
 • Omezte sladká jídla a nápoje.
 • Vyloučení mastných, smažených potravin, alkoholu.
 • Odmítnutí konzervovaných potravin, rychlého občerstvení, polotovarů.
 • Režim pitné vody - objem pitné vody, džusů, zeleného čaje až 2 litry denně.

Strava kojící matky by měla být vyvážená v bílkovinách, tucích, uhlohydrátech. Je nutné zahrnout potraviny bohaté na vitamíny a minerály. Přednost se dává přednost parním pokrmům, vařeným, pečeným. Aby nedošlo k přibírání na váze, nabídka zahrnuje:

 • cereálie;
 • zeleninové polévky;
 • libové maso;
 • mléko;
 • Ryba;
 • mléčné výrobky;
 • slunečnice, olivový olej;
 • hovězí játra;
 • zelenina a ovoce;
 • zeleň;
 • ořechy
 • sušené ovoce;
 • fazole.

Zakázané metody hubnutí při kojení

Prudký úbytek hmotnosti po porodu může způsobit hormonální selhání v těle. Kůže klesá, strie se tvoří. Je nutné postupně zvyšovat fyzickou aktivitu, snižovat obsah kalorií v potravě. Při kojení je půst zakázán. V tomto případě:

 • dítě nedostane potřebné živiny;
 • tělo mámy rychle získá ztracené kilogramy.

Mezi zakázané metody při kojení patří:

 1. Užívání léků na hubnutí - může ublížit dítěti, způsobit zdravotní problémy ženy.
 2. Výběr nízkokalorické stravy bez fyzické námahy je obtížné tolerovat, což pro tělo způsobuje další stres.
 3. Omezení ve stravě uhlohydrátů, bílkovin nebo tuků, stopových prvků, které nepříznivě ovlivní vývoj dítěte.

Jak jsem zhubla po druhém narození: historie hubnutí

Stalo se tak, že po narození druhého dítěte jsem vzal 15 kilogramů. Namísto obvyklých 55 kg byly váhy strašlivě rozrušeny a ukazovaly číslo 70. S výškou 170 cm nelze tuto hmotnost nazvat kritickou, ale jak vidíte, estetika v roztaženém celém těle je také malá. Od doby, kdy jsem kojil, nebyly diskutovány žádné přísné diety ani léky. Hledal jsem správný, snadný a hlavně neškodný způsob, jak zhubnout.

Úplně standardní sada opatření pomohla zhubnout po druhém narození: odmítnutí jíst po 18 hodinách, cvičení ráno, přechod na kompetentní příjem bílkovin, tuků a uhlohydrátů. Přestože byla přijata klasická opatření, ráda bych se podělila o několik tipů.

Zaprvé, „šokujte“ své tělo ostrým odmítnutím večerních jídel - je plné narušení, snížené sebeúcty a ztráty víry v úspěšný výsledek stravy. Pokud pro vás, stejně jako pro mě, je doslova bolestné odmítnout večerní svačinu, nejprve si zvykněte na to, že nejedete po 7-8 hodin večer a po hodině „X“ vypijte tolik zeleného čaje, kolik chcete, bez cukru nebo vody. Také, abych oklamal žaludek v době konkrétního hladu, mohl jsem vypít sklenici kefíru (s nebo bez vlákniny). Žvýkačka rozptýlila touhu po kousnutí. Když si na tuto dietu zvyknete, můžete bezbolestně odložit odmítnutí jídla z 19 na 18 hodin, což by již nemělo způsobit závažné psychologické nepohodlí.

Druhým důležitým bodem je poslední jídlo - zkuste to usnadnit. Například jsem snědl pohanka, kousek kuřecích prsou a čerstvou okurku. Ale oběd a snídaně by měly být plné. Ráno si můžete dovolit kousek koláče, sladkostí a jiných uhlohydrátů. Jak se ukázalo, je nezbytné začít metabolické procesy v těle.

Zkuste jíst co nejvíce čerstvé zeleniny a ovoce, jak je to možné. Můžete mluvit o jejich výhodách navždy, mohu jen říci, že mají mimořádně prospěšné účinky na metabolismus a další systémy těla, což přispívá k rychlému hubnutí.

Cvičení a cvičení se opravdu nejlépe provádí ráno. Opět platí, že věc je ve složitých procesech, které se vyskytují v našem těle. Ráno je ideální čas pro spalování tuků, ale večerní kardio tréninky vás pravděpodobně nebudou potěšit rychlými výsledky blesku. Pokud jste stejně jako já maminka s úbytkem na váze a snažíte se zhubnout po druhém narození, není pravděpodobné najít ráno 30 minut na hodiny. Jak se říká, byla by touha.

Pokuste se udržet deník hubnutí. Vážně. Ještě lepší je, když je to deník na internetu, který bude k dispozici nejen vám, ale i dalším dívkám, které vás podporují. Osobně mě to disciplinovalo a dalo silnou další motivaci. Možná kdyby to nebylo pro deník, že ostatní dívky sledovaly, v určitém okamžiku bych se vzdal snahy zhubnout.

Další pomoc při dietě byla náhrada kávy nápoji z kořene zázvoru. Zbavili chuti k jídlu a dokonce dávali jasný oteplovací účinek na celé tělo..

Po těchto pravidlech jsem po dobu 6 měsíců zhubla na 51 kg, to znamená, že jsem byla štíhlejší než před těhotenstvím. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že nejtěžší věcí v každém podnikání je začít. Takže je to s dietou - v prvních dnech se mohou omezení zdát doslova násilí proti vlastní osobnosti, ale po týdnu se taková strava stává obvyklou a dokonce příjemnou. Pamatujte - k tomu, abyste byli majitelem štíhlé postavy, nestačí udržovat stravu jednou nebo chodit do posilovny pouze na 1 měsíc. Musíte neustále sledovat výživu a životní styl. V takovém případě budete vždy štíhlý a zdravý! Přeji vám, abyste vždy dosáhli svých cílů!

daniella_sun - pro web Růstáme bez problémů ru

Články O Neplodnosti