Hlavní Výživa

Mohu brát Nazivinum v těhotenství? Návod k použití a analogy léku

Během těhotenství se riziko rozvoje akutních respiračních virových infekcí a akutních respiračních infekcí zvyšuje v důsledku snížení aktivity ženské imunity. Rýma je jedním z prvních příznaků nachlazení. Nosní kongesce a výtok z nosu však mohou být způsobeny nejen infekcí, ale také vystavením alergenům, změnami hormonálních hladin. Nazivin během těhotenství pomáhá obnovit nosní dýchání v krátké době, ale stejně jako všechny vazokonstriktory je používejte opatrně.

Tato droga je dobře známa mnoha ženám: je cenově dostupná a efektivní. Ale je možné kapat Nazivin během těhotenství? Pokyny naznačují, že jeho použití je přípustné pouze poté, co byla vzata v úvahu všechna možná rizika a zamýšlené přínosy.

O drogě

Jakýkoli lék na nachlazení zužuje krevní cévy, čímž pomáhá snížit nachlazení. "Nazivin Baby" je bezpečný v tom, že jeho účinná látka, která je součástí léku, obsahuje nízkou koncentraci, přičemž zůstává stejně účinná.

Používá se k léčbě rýmy, sinusitidy, eustachitidy, zánětu středního ucha u dětí od 1 roku. Lékaři předepisují dítě nazivin nastávajícím matkám jako nejbezpečnější způsob.

Struktura


Složení nazivinu zahrnuje lék oxymetazolin, který má hlavní účinek. Vlivem na receptory dochází k vazokonstrikci v nose a klesá otok. Složení léku také zahrnuje další látky, které pomáhají změkčit účinek léku a zabránit poškození sliznice:

 • voda;
 • glycerol;
 • citronová kyselina;
 • dihydrát citranu sodného;
 • benzalkoniumchlorid.

Formulář vydání

Tento léčivý přípravek se vyrábí v tmavých malých lahvích ze skla, které chrání lék před vystavením slunečnímu záření. Víko láhve je vyrobeno ve formě víčka s pipetou pro pohodlnější použití. Uvolněte formu dětského nazivinu - kapky a sprej.

Kapky se používají k léčbě nachlazení u dětí mladších 6 let. Obsahují nejnižší procento koncentrace oxymetazolinu, pouze 0,01% a injekční lahvička obsahuje pouze 5 nebo 10 ml. Lék se používá pro nejmenší děti.

Přípravky s vyšším procentem účinné látky 0,05% a 0,025% se používají pro děti od 1 roku a starší. Protože se sprej doporučuje pro děti starší 6 let, je jeho koncentrace vyšší než u kapek pro novorozence - 0,05%.

Pro ženy je vhodnější používat sprej během těhotenství, rovnoměrně obaluje stěny nosohltanu, ale pokud lékař předepíše lék s nízkým obsahem vazokonstriktoru, zbývá jej pouze vštípit.

Indikace pro použití

Používají se vazokonstriktory, jako je nazivin:

 1. S otokem nosní sliznice a dýchacích cest. Otok nosohltanu doprovází onemocnění ARVI a ARI.
 2. Před postupy ORL jsou dutiny ošetřeny pro snadný průchod a vyšetření..

Během těhotenství jsou vazokonstrikční léky kontraindikovány, ale se silnými projevy otoku, alergických reakcí a dalších komplikací, které brání budoucí matce volně dýchat, je tento lék předepsán.

Těhotným ženám je předepsána dětská forma léčiva obsahující menší procento účinné látky. Samostatné podávání léku, dokonce i pro děti, je zakázáno. Pouze lékař může určit, jak je nezbytné jeho použití a v jaké dávce bude možné použít.

Vlastnosti akce Nazivinu

Terapeutické účinky léčiva:

 • eliminace otoků způsobených zúžením cév nosu;
 • snížení množství hlenu vylučovaného z nosu;
 • uzdravení dýchání.

Droga Nazivin je považována za rychle působící a efektivní. Výsledek trvá až 12 hodin, v souvislosti s nímž lze použít pouze dvakrát denně. Začne to fungovat za 5-10 minut, po kterém dojde k úplné úlevě.

Oxymetazolin je hlavní účinná látka, která stimuluje alfa-adrenergní receptory, které se nacházejí ve vrstvě krevních cév hladkého svalstva. To vám umožňuje dosáhnout tak rychlé a trvalé akce. V tomto případě lék působí lokálně, aniž by vstoupil do obecného krevního řečiště.

Je možné, aby těhotné ženy braly tento lék nachlazení??

Pokyny od "Nazivin" stanoví, že během těhotenství a během kojení je užívání drogy možné po konzultaci s lékařem. Pouze lékař bude schopen posoudit stav matky a plodu, aby nedošlo k poškození nenarozeného dítěte.

Existuje mnoho názorů na použití tohoto léku během těhotenství. Někdo věří, že oxymetazolin obsažený v drogě je škodlivý pro matku, nikoli pro dítě, ale někde se píše o děsivých důsledcích expozice plodu..

Jedinou věcí, kterou lze s jistotou říci, je, že byste si neměli nechat ujít nádhernou čekací dobu pro dítě v trápení nosní kongescí. Ošetřující lékař předepíše nejvhodnější způsob, jak bojovat s tímto onemocněním, a pokud je nazivin, pak je v tomto případě konkrétně bezpečný.

V 1 trimestru


První trimestr těhotenství vyžaduje více pozornosti stavu budoucí matky a dítěte. Během tohoto období je přísně zakázáno používat jakékoli vazokonstrikční drogy. Takové léky mohou způsobit děložní tonus, což povede k ukončení těhotenství..

Terapeuti předepisují nazivin těhotným ženám v prvních 14 týdnech pouze ve velmi závažných případech rýmy s minimálním dávkováním a maximálním použitím po dobu tří dnů.

Ve 2. trimestru

Po absolvování 1/3 gestačního věku se nazivin také nepoužívá jako primární léčba nachlazení, když se snaží používat mírnější drogy. V případech, kdy jiné léky nepomáhají a budoucí matka se zhoršuje, lékař se uchýlí k předepisování dítěte nazivinu v malých dávkách.

V pozdních termínech

Zjistíme, zda je možné užít lék ve formě kapek nebo spreje ve 3. trimestru. Nejbezpečnější období užívání nazivinu je třetí trimestr těhotenství. Plod je již vytvořen, stav matky je stabilní a neexistují žádné hrozby potratu, při používání této drogy by již neměly existovat žádné obavy..

Všechny léky se však používají pod přísným dohledem lékaře a pouze v souladu s předpisy.!

Je Nazivin povolen během těhotenství?

Nazivin se podle pokynů může během těhotenství používat přísně v doporučeném dávkování a po posouzení poměru zamýšleného prospěchu a poškození. Gynekologové se pokoušejí tento lék předepsat, není-li výtok z nosu silný a lze jej odstranit promytím solným roztokem nebo vštípením prostředků na bázi bylin a olejů..

Ale v závažných případech onemocnění je použití vazokonstriktorů zaručeno. Dlouhodobé narušení nazálního dýchání může způsobit zhoršení celkového zdravotního stavu ženy a hladovění plodu kyslíkem..

Nebezpečnou látkou ve složení Nazivinu je oxymetazolin. Přestože pokyny naznačují, že účinek léku je výhradně lokální, někteří lékaři se domnívají, že při dlouhodobém užívání se vazokonstrikční účinek rozšiřuje na placentu. To vede k nedostatečnému přísunu krve, nedostatku kyslíku a živin v nenarozeném dítěti.

Tento stav je pro plod velmi nebezpečný, protože konstantní nazální kongesce a dlouhodobé užívání Nazivinu způsobují stejně hypoxii plodu a poté retardaci intrauterinního růstu. Kromě toho se u ženy vyvine suchá nosní sliznice, mohou se objevit nosní krvácení.

Pokyny k použití léku během těhotenství


Pokud lékař předepsal nazivin těhotným, jedná se o minimální dávku účinné látky obsažené v dětské výživě. Dětský nazivin v kapkách by měl být používán správně, pak bude účinek vyšší a bude zde menší riziko.

Před použitím je třeba očistit nosní cesty vodou nebo solným roztokem. Speciální solné roztoky se prodávají v lékárnách, ale lze je připravit sami. Chcete-li připravit roztok v litru teplé vody, rozpusťte lžíci soli, nejlépe mořské soli, opláchněte si nos tímto roztokem..

Kapky se vštípí malým edémem 1krát denně, 1 kapkou před spaním. Ve složitějších formách onemocnění jsou 1-2 kapky povoleny několikrát denně.

Nazivin, stejně jako jiné nosní kapky, je návykový a jejich účinnost se postupně snižuje. Kapky můžete aplikovat nejdéle 5 dní v řadě, pak si musíte udělat přestávku alespoň týden.

Jak minimalizovat použití Nazivinu během těhotenství

Léky, jejichž aktivní farmaceutická látka je představována oxymetazolinem, jsou nejvhodnějšími vazokonstriktory pro těhotné ženy. Ale v případech, kdy není potřeba medikace určována nemocí a předpisem lékaře, ale tzv. „Rýmou těhotných žen“, můžete zkusit to bez decongestantů..

 • Pro usnadnění dýchání nosem je důležité, aby pokojová teplota nebyla příliš vysoká. 21 stupňů Celsia plus nebo mínus pár stupňů je nejlepší volba. Vlhkost v místnosti se doporučuje udržovat do 30–
  60 procent.
 • Pro spaní použijte vysoký polštář.
 • Je možné snížit otok v nosní dutině pomocí hypertonických roztoků: Quicks, Aqualor Forte, Aqua Maris Strong.
 • Pokud je použití vazokonstriktorů nevyhnutelné, doporučuje se před jejich použitím vyčistit nosní dutinu izotonickým roztokem (fyziologický roztok, Salin). To zvýší účinek léku..

Kontraindikace

 • „Nazivin“ je absolutně kontraindikován u rýmy trofických forem. S těmito formami rýmy se stěny sliznice ztenčují nebo ztluštějí, objevují se krusty, které mohou způsobit krvácení. Terapeut v těchto případech nepředepisuje vazokonstrikční léky, protože mohou zhoršovat stav pacienta.
 • S uzavřeným glaukomem je zákaz používání Nazivinu. Oběhový systém očí a nosohltanu je běžný, u glaukomu je poškozen, odtok tekutin je již slabý, vazokonstrikce pouze zhoršuje stav.

V některých jiných případech je Nazivin kontraindikován, ale může jej lékař předepsat jako jediný účinný lék. Mezi ně patří:

 • Cukrovka.
 • Vysoký krevní tlak nebo nitrooční tlak.
 • Angina pectoris.
 • Narušení štítné žlázy.

Příčiny nazální kongesce

Každá žena má nosní přetížení individuálně, ale záleží také na důvodech, proč se objevila:

 • rýma - horečka, bolest v krku a mokrý kašel, hnisavý výtok z nosu, slabost a únava;
 • alergie - projev těla jako reakce na dráždidlo, vyznačující se kašlem bez sekrecí, pocitem sucha v nose, otokem v dutinách a nosohltanu;
 • těhotenství - v tomto radostném a obtížném období se v těle ženy produkuje velké množství estrogenu a progesteronu, takže sliznice nosohltanu může nabobtnat a nos je suchý.

Ať už je skutečný důvod jakýkoli, nosní kongesce je nezbytně nutná k vyléčení, jinak se nálada ženy bude stále více zhoršovat a bude depresivní..

Analogy

Během těhotenství ženy lépe používají neutrální látky, které pomáhají v boji proti nachlazení. Hydrochlorid sodný je solný roztok, nejjednodušší lék, který nezpůsobuje vedlejší účinky pro dítě a matku. Pokud to nepomůže, pak pouze pod dohledem lékaře přejít na drogy.

Analogy nazivinu také obsahují účinnou látku, mají stejné složení, liší se však cenou.

 • Oxymetazolinový roztok.
 • Nosospray.
 • Nozakar.

A protože oxymetazolin je ve všech řešeních, měli byste se pečlivě podívat na procento jeho obsahu.

Lidové léky a metody prevence

 1. Bylinková řešení. Opláchněte si nos infuzemi heřmánku, šalvěje, měsíčku, tymiánu a dalších léčivých bylin. Mytí nepoškodí dítě ani nastávající matku.
 2. Inhalace. Teplý roztok z bylin nebo na vodě s přídavkem máty nebo čajovníku pomáhá snižovat ucpání nosu a zahřívá dýchací cesty. V případě inhalačního roztoku vezměte tři kapky éterických olejů v pánvi s vodou zahřátou na 40 stupňů. Musíte se nadechnout hluboko nad pánví a zakrýt si hlavu ručníkem nahoře.
  Můžete také použít speciální inhalátory prodávané v lékárnách. Postup se provádí 3krát denně po dobu nejméně 5 minut. Silice používejte opatrně, jsou alergické, je lepší si předem zkontrolovat zápěstí. Tato metoda se používá při nepřítomnosti teploty..
 3. Tření éterickými oleji. Při teplotě mohou být éterické oleje vtírány do pokožky v malém množství nebo mohou být noseny na dýchání. Pro aromaterapii můžete použít speciální lampy, do kterých se přidá 1-3 kapky oleje a užít si účinek jejich složení.
 4. Solné roztoky. Solné roztoky si můžete připravovat doma. K tomu použijte běžnou stolní sůl nebo moře.

Existuje mnoho dalších způsobů, jak léčit běžné nachlazení v lidové medicíně:

 • akupresura;
 • dechová cvičení;
 • vlastní příprava kapek na nos z přírodních ingrediencí atd..

Můžete použít všechny metody, na které neexistuje alergie a vše, co není schopno poškodit zdraví.

Během těhotenství musí být žena zvláště opatrná na své zdraví. Pokud jsou ARVI a ARI obvykle léčeny samostatně doma, pak ženy v pozici musí konzultovat lékaře, aby se zabránilo vedlejším účinkům léků na vývoj dítěte. Současně nemůže být problém běžného nachlazení ponechán nevyřešený, zásobování dítěte kyslíkem je nejdůležitější funkcí matky. Máma dýchá - dítě dýchá!

Léčba nazální kongesce

Pokud se rýma nezačala kvůli nachlazením a rýmám, může se u domácích léků pomoci těhotné ženě, protože absence onemocnění způsobuje kontraindikaci léčby drogami. Ale i toto by mělo být známo ošetřujícímu lékaři. Podobné postupy zahrnují:

 • pít hodně vody denně - je lepší používat čištěnou vodu, avšak bez kávy a nápojů obsahujících kofein;
 • kontrola úrovně vlhkosti v prostorách, protože nedostatečná úroveň tohoto ukazatele vede k vysychání nosu a podráždění tkání;
 • vyhýbání se dráždivým látkám, jako jsou chemické detergenty, prášek, kouř;
 • oblékání teplého oblečení za chladného počasí;
 • lehká fyzická aktivita, pomáhá rozptylovat krev v těle a omezuje otoky v nose.

Pokud máte nachlazení, lékaři často předepisují léčbu Nazivinem. Tento lék je považován za velmi silný z hlediska vazokonstrikce. Je schopen odstranit otoky v horních cestách dýchacích, což je velmi dobré, když nos obecně odmítá dýchat.

Nazivin je docela oblíbený u lidí trpících rýmou, protože jeho působení je velmi rychlé a efektivní. Bohužel tento lék nemůže vzít každý..

"Nazivin" během těhotenství: návod k použití

SARS během těhotenství se vyskytuje u mnoha žen, protože imunitní obrana během těhotenství oslabuje a nastávající matka se stává náchylnější k infekčním agens. Pro odstranění otoku sliznice a hojného výtoku z nosu se tradičně používají vazokonstrikční drogy, včetně Nazivinu. Těhotné ženy by však s tímto lékem měly být velmi opatrné a brát je až po lékařském vyšetření.

Vlastnosti léku

"Nazivin" je téměř průhledné řešení bez barvy nebo s nevytaženým žlutým nádechem. Hlavní složkou takové kapaliny je tzv. Oxymetazolin hydrochlorid. Lék se vyrábí v různých obalech a v různých koncentracích oxymetazolinu.

Kapky nazivinu se prodávají ve skleněných lahvích s pipetou na uzávěrech. Lék s nejnižší dávkou (0,01%) se používá u novorozenců a kojenců. Lék s koncentrací 0,025% je určen pro děti od 1 roku do 6 let a od věku šesti kapek jsou předepsány, které obsahují 0,05% účinné složky (jsou předepisovány také pro dospělé pacienty).

Druhou dávkovou formou "Nazivinu" je nosní sprej. Vyrábí se v plastových lahvích vybavených rozprašovačem. V jednom balení je 10 ml roztoku o koncentraci 0,05%. Tento typ léku se používá nejčastěji u dospělých..

Samostatně se „Nazivin Sensitive“ nachází v lékárnách. To je také kapka a sprej na bázi oxymetazolinu, ale benzalkoniumchlorid není v roztoku, takže je tento lék předepsán na alergie.

Nosní kapky označené „Sentitive“ mají koncentraci 0,01% a používají se u dětí až do roku. Sprej se podává ve dvou různých dávkách - 11,25 a 22,5 μg účinné látky v jedné dávce roztoku. Dospělí jsou předepisováni koncentrovanější lék..

Provozní princip

Pod vlivem oxymetazolinu se malé cévy sliznice nosních cest zúží, takže výsledkem použití Nazivinu bude snížení otoků a hyperémie a snížení počtu sekrecí..

Díky tomuto léku pacientka brzy opět normálně dýchá nosem, což zajišťuje dostatečnou saturaci krve kyslíkem.

Kromě toho lék ovlivňuje cévy ve středním uchu a paranazálních dutinách, proto pomáhá předcházet tak častým komplikacím nachlazení, jako je zánět středního ucha a zánět vedlejších nosních dutin. Terapeutický účinek přípravku Nazivin je zaznamenán hlavně v nosní dutině, zatímco účinek se vyvíjí pouze několik minut po vstupu roztoku do nosu a trvání vazokonstrikce je až 12 hodin.

Je to povoleno během těhotenství?

V anotaci k jakékoli formě „Nazivinu“ a také k drogám zvaným „Citivín citlivý“ je uvedeno, že použití těchto vazokonstriktorů při čekání na dítě je možné pouze podle pokynů lékaře. Specialista by měl posoudit stav ženy a plodu, posoudit možná rizika a předepsat vhodné dávkování.

Je nemožné překročit předepsanou jednorázovou dávku nebo dobu použití, aby to neovlivnilo stav plodu a nezpůsobilo škodlivé vedlejší účinky v těle ženy. Pokud jde o gestační věk, v 1. trimestru by mělo být použití jakýchkoli léků vyřazeno, pokud to není naléhavě nutné.

Nelze-li se vyhnout použití přípravku „Nazivin“, je vhodnější v prvních týdnech těhotenství kapat roztok pro děti 1-2krát denně.

Ve 2. trimestru se riziko negativního účinku léku na plod snižuje, takže „Nazivin“ lze použít v dávkách doporučených pro dospělé. Pro třetí trimestr zůstávají stejná doporučení - v pozdním období je lék povolen, pokud lékař vidí potřebu jeho použití a těhotná žena přísně dodržuje léčebný režim.

Kdy jsou nastávající matky?

"Nazivin" je často předepisován pro akutní respirační virové infekce, pokud je jedním z příznaků nemoci rýma. Droga je také žádána v alergické formě rýmy a lze ji předepisovat společně s dalšími léky, pokud se u nastávající matky vyvinula zánět středního ucha, eustachiitida nebo jeden z typů sinusitidy. Kromě toho se léčba „Nazivin“ používá při přípravě na vyšetření nosních cest.

Kontraindikace

Léčba je přísně zakázána pro ženy s přecitlivělostí na oxymetazolin nebo na jednu z pomocných složek léku. Nelze také kapat ani stříkat atrofickou formou rýmy a glaukomu s uzavřeným úhlem. Pacienti s diabetes mellitus, patologiemi kardiovaskulárního systému a thyrotoxikózou vyžadují při léčbě „Nazivinu“ opatrnost.

Vedlejší efekty

Po injekci nebo vštípení Nazivinu se u některých žen projevují negativní místní účinky, jako je pálení, suchý nos nebo kýchání. Po ukončení léčby se může projevit reaktivní zarudnutí nebo nazální kongesce jako příznaky závislosti na drogě. Ve vzácných případech způsobuje lék nevolnost, bolesti hlavy, poruchy spánku a únavu. Jakékoli nežádoucí účinky je třeba neprodleně nahlásit ošetřujícímu lékaři..

Návod k použití

Před použitím roztoku je nutné odstranit výtok z nosní dutiny (např. Opláchnout nos izotonickým roztokem), poté zadejte „Nazivin“ nejprve do jedné nosní dírky a poté do druhé. Pokud je použit sprej, držte dech a stříkejte..

Léčebný režim by měl být zkontrolován u svého lékaře, ale nejčastěji je 0,05% léčivo ve formě kapek injikováno do nosních cest v jedné dávce 1-2 kapky. Použití 0,05 procentního spreje poskytuje jednu injekci do každé nosní dírky. Pokud se lékař rozhodl předepsat budoucí matce „Nazivin Sensitive“ s obsahem účinné látky 22,5 mcg na dávku, pak se pro jedno použití použije jeden sprej v každém z nosních cest.

Frekvence užívání jakékoli formy medikace je 2krát denně (zřídka třikrát) a trvání léčby je od 3 do 5 dnů.

Pokud během doby předepsané lékařem k úlevě od stavu není dodržena, nemůžete pokračovat v okusování nebo kapání Nazivinu. V této situaci je nutné znovu vyšetřit a vybrat jinou terapii..

Recenze

Ženy, které náhodou použily Nazivin, když nosily dítě, hovoří o takovém nástroji, který je efektivní a pohodlný. Mezi jeho výhody patří rychlá akce a přijatelná cena a mezi nedostatky se zmiňuje postupný vývoj závislosti na aktivní složce a výskyt vedlejších příznaků.

Analogy

Mezi léky, které podobně jako Nazivin obsahují oxymetazolin, lze uvést Afrin, Nazol, Oksifrin, Sialorrino a Knoxpray. Tyto prostředky jsou prezentovány jako nosní kapky a spreje. Mohou být použity během těhotenství s opatrností, pokud lékař vidí potřebu takové léčby..

Kromě toho lze jedno z níže uvedených léků předepsat budoucí matce s rýmou.

 • "Pinosol." Takové vícesložkové kapky působí v důsledku eukalyptového oleje, thymolu a dalších účinných látek, které jsou považovány za bezpečné během období těhotenství. Lék je předepisován nachlazení v pozdním období a v 1. trimestru. Kromě kapek se také vyrábí ve formě masti a spreje v nose..
 • "Sanorin." Takový vazokonstriktor na bázi nafazolinu lze během těhotenství používat pod dohledem lékaře, protože pro takovou léčbu existuje mnoho kontraindikací. Je pečlivě předepsáno nastávajícím matkám s rýmou, eustrachitidou nebo sinusitidou..
 • "Aqualor Forte." Složení tohoto spreje zahrnuje mořskou vodu s hypertonickou koncentrací. Řešení rychle odstraňuje otoky a záněty v nosohltanu, proto se používá pro sinusitidu a rýmu. Těhotné ženy ji mohou kdykoli použít..
 • "Tizin Classic." Takový sprej obsahuje xylometazolin (děti - v koncentraci 0,05%, dospělý - v koncentraci 0,1%), proto se při jeho působení zúží cévy v nose, v důsledku čehož se zmenší objem sekrecí a edém se sníží. Droga je přípustná pro použití s ​​rýmou v 2. trimestru, ale pouze pod dohledem odborníka.

O tom, zda lze nosní kapky během těhotenství použít, viz následující video.

Nazivin dítě během těhotenství 1 trimestr

Kontraindikace a možné nežádoucí účinky

Vzhledem k tomu, že Nazivin má výrazný vazokonstrikční účinek, nelze jej použít u pacientů s vysokým krevním tlakem nebo s hypertenzí v anamnéze.

 • glaukom (onemocnění může způsobit obtížné vypouštění tekutin a poruch oběhu a oxymetazolin může situaci výrazně zhoršit);
 • atrofická rýma (léky nejsou předepsány, pokud má pacient změny v nosní sliznici a vícenásobných krustech, což vyvolává vývoj krvácení);
 • zhoršené fungování srdečního svalu (angina pectoris, ischémie, tachykardie);
 • diabetes;
 • nemoc štítné žlázy;
 • hypotyreóza;
 • vysoký nitrooční tlak;
 • feochromocytóza;
 • individuální citlivost na jednu ze složek léčiva.

Dlouhodobé užívání drogy je návykové. V tomto případě je účinek jeho účinku dosažen zvýšením dávky, ale taková akce neprospívají vyvíjejícímu se plodu. Použití Nazivinu po více než předepsaný čas nebo v rozporu s doporučeným dávkováním vyvolává výskyt nežádoucích účinků ve formě:

 • nadsušení nosních cest;
 • krvácející
 • nevolnost
 • hypertenze
 • migréna;
 • nespavost
 • svědění a pálení.

Vedlejší efekty

Při kontrolovaném a správném používání Nazivinu nedochází k vedlejším účinkům. „Vedlejší účinek“ se vyskytuje pouze v případech dlouhodobého a nekontrolovaného používání nosních kapek a často se projevuje v takových variacích:

 • Mačkání a pulzující bolesti hlavy.
 • Pálení a suchost uvnitř nosu.
 • Menší krvácení způsobená „zlomenými“ kapilárami, které jsou pozorovány v nosní dutině v důsledku přecitlivělosti.
 • Nevolnost.
 • Časté periodické kýchání.
 • Cítím se unavený a spící.
 • Zvýšení krevního tlaku.
 • Tachykardie a bradykardie.

Věděl jsi? V africkém kmeni Shilluk by vůdce mohl být popraven i kvůli mírnému nádchu. Častěji se mohou vyskytnout vedlejší účinky v případech nesnášenlivosti drogy nebo použití kapek, pokud existují kontraindikace.

Návod k použití Nazivinu

Nazivin je k dispozici ve formě nosního spreje 0,05% (jedná se o tzv. Dospělého Nazivina). K dispozici je také pro děti Nazivin - nosní kapky 0,01% nebo 0,025%. To znamená, že „dětský“ nazivin od „dospělého“ se liší koncentrací účinné látky.

Droga se používá 2-3krát po dobu 3-5 dnů. Můžete vštípit lék nebo vstříknout sprejem a také otřít nosní sliznici vatovým tamponem namočeným v roztoku léku.

efekt

Nazivin snižuje otok sliznice v důsledku zúžení krevních cév. Užívání léku nedráždí sliznici, nezpůsobuje zarudnutí. Hlen je snížen, nosní dýchání je obnoveno.

Indikace

Vzhledem k účinku léku může být použit pro nachlazení (včetně alergie), sinusitidy, otitis media. U těchto nemocí bude lék nejúčinnější..

Kontraindikace

Nelze použít lék, pokud je zvýšená citlivost na jeho složky. Je také kontraindikován u atrofické rýmy, glaukomu s uzavřeným úhlem..

Vedlejší efekty

Droga může způsobit pálení v nose, někdy kýchání. Zřídka bolest hlavy, nespavost.

V případě výše uvedených příznaků by mělo být použití Nazivinu ukončeno. O tom musí být informován lékař a s podobným postupem vybere další lék.

Užívání Nazivinu během těhotenství

Mnozí s chladem používají tento lék nebo podobné léky, někdy nedodržují dávkování, samostatně zvyšují průběh léčby (což samozřejmě není správné). Situace je jiná, pokud jde o užívání léků během těhotenství. Pouze lékař je může předepsat a posoudit přínosy a rizika pro matku a dítě.

Samoléčení by mělo být vyloučeno. Po kontaktování lékaře musíte jasně dodržovat jeho pokyny a nepřekračovat doporučené dávkování léku a délku léčby.

Kontraindikace

Nazivin během těhotenství se nedoporučuje používat v následujících případech:

 • s atrofickou rýmou;
 • s individuální nesnášenlivostí ke složkám léčiva;
 • s glaukomem s uzavřeným úhlem.

Během těhotenství je lepší používat Nazivin 0,05% nebo 0,025% - doporučeno i pro děti.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat, pokud žena trpí hypertyreózou, tachykardií, feochromocytomem, aterosklerózou, arteriální hypertenzí, zvýšeným nitroočním tlakem.. Nazivin během těhotenství je předepisován jako součást komplexní léčby akutní rinitidy různého původu: infekční, alergický, vazomotorický

Protože léčivo rychle eliminuje otok sliznice, lze jej použít k odstranění příznaků sinusitidy, včetně sinusitidy, zánětu Eustachovy trubice a středního ucha. Někdy se používá při přípravě na vyšetření nebo operaci.

Nazivin během těhotenství je předepsán jako součást komplexní léčby akutní rýmy různého původu: infekční, alergický, vazomotorický. Protože léčivo rychle eliminuje otok sliznice, lze jej použít k odstranění příznaků sinusitidy, včetně sinusitidy, zánětu Eustachovy trubice a středního ucha. Někdy se používá při přípravě na vyšetření nebo operaci.

Vzhledem k vazokonstrikčnímu účinku není normální Nazivin, stejně jako děti, během těhotenství prakticky předepsán ženám, které mají sklon ke zvýšení krevního tlaku nebo jsou diagnostikovány s hypertenzí.

Relativní kontraindikace pro použití Nazivinu zahrnují diabetes mellitus, hypotyreózu, feochromocytom a zvýšený nitrooční tlak. K absolutnímu - glaukomu s uzavřeným úhlem, atrofické rýmě. Léčba se zruší, pokud je detekována přecitlivělost na složky.

Podobně jako jiné léky, přípravek Nazivin Drops and Sprays má několik kontraindikací a také vedlejší účinky, které se mohou při používání přípravku vyskytnout. Hlavní kontraindikace:

 • Atrofická forma rýmy - sliznice nosních pasáží způsobená tímto onemocněním se ztenčí, ale současně zhoustne a vytvoří kůru. Případy krvácení z nosu jsou stále častější. Nazivinova akce může tento stav ještě zhoršit.
 • Glaukom s uzavřeným úhlem - použití vazokonstriktorů může narušovat odtok tekutiny z očí, což je u této choroby patologicky změněno.

Vedlejší účinky lze identifikovat následovně:

 • Suchost a otok nosní sliznice, kýchání
 • Bolest hlavy, někdy způsobující nevolnost
 • Poruchy spánku
 • Obecná nevolnost.

Pokud pečlivě dodržujete návod k použití léku, doporučený lékařem nebo připojený k léku v balení, nemusí dojít k poškození vedlejších účinků. Lékaři souhlasí s tím, že Nazivin málokdy vyvolává hyperémii sliznic a prakticky nemá systémový účinek.

Tento lék má řadu kontraindikací, které je třeba zvážit před zahájením léčby:

 • Individuální citlivost na nosní kapky.
 • Je zakázáno brát ty, kteří mají atrofickou rinitidu.
 • S glaukomem s uzavřeným úhlem ve většině případů by se lék neměl užívat.
 • Kardiovaskulární onemocnění (tachykardie, bradykardie, ateroskleróza, arteriální hypertenze) jsou neslučitelné s Nazivinem.
 • Zakázáno pro cukrovku.
 • Hypertyreóza.
 • Zvýšený nitrooční tlak, feochromocytomy.

Je třeba si uvědomit, že nosní kapky jsou zakázány v prvních týdnech těhotenství, jakož i v období laktace. Jakékoli léčebné kurzy musí být dohodnuty se zkušeným zaměstnancem zdravotnických zařízení.

O drogě

Jakýkoli lék na nachlazení zužuje krevní cévy, čímž pomáhá snížit nachlazení. "Nazivin Baby" je bezpečný v tom, že jeho účinná látka, která je součástí léku, obsahuje nízkou koncentraci, přičemž zůstává stejně účinná.

Používá se k léčbě rýmy, sinusitidy, eustachitidy, zánětu středního ucha u dětí od 1 roku. Lékaři předepisují dítě nazivin nastávajícím matkám jako nejbezpečnější způsob.

Struktura

Složení nazivinu zahrnuje lék oxymetazolin, který má hlavní účinek. Vlivem na receptory dochází k vazokonstrikci v nose a klesá otok. Složení léku také zahrnuje další látky, které pomáhají změkčit účinek léku a zabránit poškození sliznice:

 • voda;
 • glycerol;
 • citronová kyselina;
 • dihydrát citranu sodného;
 • benzalkoniumchlorid.

Formulář vydání

Tento léčivý přípravek se vyrábí v tmavých malých lahvích ze skla, které chrání lék před vystavením slunečnímu záření. Víko láhve je vyrobeno ve formě víčka s pipetou pro pohodlnější použití. Uvolněte formu dětského nazivinu - kapky a sprej.

Kapky se používají k léčbě nachlazení u dětí mladších 6 let. Obsahují nejnižší procento koncentrace oxymetazolinu, pouze 0,01% a injekční lahvička obsahuje pouze 5 nebo 10 ml. Lék se používá pro nejmenší děti.

Přípravky s vyšším procentem účinné látky 0,05% a 0,025% se používají pro děti od 1 roku a starší. Protože se sprej doporučuje pro děti starší 6 let, je jeho koncentrace vyšší než u kapek pro novorozence - 0,05%.

Pro ženy je vhodnější používat sprej během těhotenství, rovnoměrně obaluje stěny nosohltanu, ale pokud lékař předepíše lék s nízkým obsahem vazokonstriktoru, zbývá jej pouze vštípit.

Indikace pro použití

Používají se vazokonstriktory, jako je nazivin:

 1. S otokem nosní sliznice a dýchacích cest. Otok nosohltanu doprovází onemocnění ARVI a ARI.
 2. Před postupy ORL jsou dutiny ošetřeny pro snadný průchod a vyšetření..

Během těhotenství jsou vazokonstrikční léky kontraindikovány, ale se silnými projevy otoku, alergických reakcí a dalších komplikací, které brání budoucí matce volně dýchat, je tento lék předepsán.

Těhotným ženám je předepsána dětská forma léčiva obsahující menší procento účinné látky. Samostatné podávání léku, dokonce i pro děti, je zakázáno. Pouze lékař může určit, jak je nezbytné jeho použití a v jaké dávce bude možné použít.

Návod k použití během těhotenství

Dávkování během těhotenství

Pokud se vám stále nedaří bez kapek, je důležité používat lék správně, aniž by došlo k porušení pokynů lékaře.. První věc, kterou byste měli vědět, je to, že žádné vazokonstrikční kapky nelze použít po dlouhou dobu

To platí pro všechny, ale zejména těhotné.

První věc, kterou potřebujete vědět, je to, že žádné vazokonstrikční kapky nelze použít po dlouhou dobu. To platí pro všechny, ale zejména těhotné.

Vlastnosti léčby nazální kongesce:

 • Nazivin je obvykle předepisován na 3, nejlépe na 5 dní..
 • V každé nosní pasáži můžete kopat 1-2 kapky 2-3krát denně.
 • Je lepší zvolit nazivin pro děti do jednoho roku s nejnižší koncentrací oxymetazolinu.
 • Je vhodné nevkládat lék častěji než každých 8 hodin.

Nezapomeňte, že léčba akutních respiračních virových infekcí nestojí jednu kapku. Abyste se zbavili rýmy, musíte příčinu vyléčit. Pokud vám lékař předepsal antivirová léčiva nebo něco jiného, ​​musíte je vzít.

Těhotné ženy by měly dávkování pečlivě sledovat, ale i když jsou dodržována všechna pravidla, je třeba sledovat příznaky předávkování. Tyto zahrnují:

 • Nevolnost
 • Zvracení
 • Těžký otok
 • Úzké žáky
 • Bradykardie
 • Dýchací obtíže
 • Různé poruchy centrálního nervového systému
 • Vysoký krevní tlak

Při prvních známkách předávkování by měla žena přestat užívat kapky a okamžitě vyhledat lékaře nebo zavolat sanitku.

Neužívejte kapky déle, než je předepsaný čas. I když se zdá, že je těhotná žena kape každý druhý den nebo jednou týdně, což se často nestane, z neustálého používání vazokonstrikčních léků se nosní sliznice stává tenčí, stěny cév se stávají tenkými a křehkými, což vede k častým nosním krvácení.

Nedoporučuje se používat Nazivin současně s jinými drogami, které omezují krevní cévy. To zvyšuje riziko nežádoucích účinků..

Nejlepší je používat kapky a spreje, pouze pokud nos opravdu nevdechuje a pro ženu je těžké spát. Při mírném nazálním přetížení se doporučuje nepoužívat Nazivin. Pokud těhotná žena ví, že její nos pravidelně v noci zvětšuje, nemusíte lék kapat předem. Jakmile nemoc ustoupí, začne úleva od příznaků, je vhodné kapky úplně opustit. Čím dříve těhotná žena přestane používat vazokonstrikční drogy, tím lépe.

Nebezpečí užívání léku pro těhotné

Nazivin

Pokud se žena přesto rozhodla tento nástroj použít, posoudila přínos pro sebe a riziko pro dítě, stojí za to se seznámit s důsledky jeho použití. Dávku léku může objasnit přímo lékař, pravděpodobně předepíše dětský nazivin, obsahuje méně oxymetazolinu. Nezneužívejte kapky na nos, aby se na ně nestaly návykové. Nazivin může mít negativní vliv na plod během prvního, druhého a třetího trimestru těhotenství.

Časté používání kapek způsobí suchost nosní sliznice, cévy se stanou křehkými a nebudou se moci rychle zotavit, což povede ke krvácení.

Nepoužívejte Nazivin pro těhotné ženy trpící vysokým krevním tlakem, protože vazokonstrikční účinek léku zhorší průběh hypertenze.

Je možné, aby těhotné ženy braly tento lék nachlazení?

Pokyny od "Nazivin" stanoví, že během těhotenství a během kojení je užívání drogy možné po konzultaci s lékařem. Pouze lékař bude schopen posoudit stav matky a plodu, aby nedošlo k poškození nenarozeného dítěte.

Existuje mnoho názorů na použití tohoto léku během těhotenství. Někdo věří, že oxymetazolin obsažený v drogě je škodlivý pro matku, nikoli pro dítě, ale někde se píše o děsivých důsledcích expozice plodu..

Jedinou věcí, kterou lze s jistotou říci, je, že byste si neměli nechat ujít nádhernou čekací dobu pro dítě v trápení nosní kongescí. Ošetřující lékař předepíše nejvhodnější způsob, jak bojovat s tímto onemocněním, a pokud je nazivin, pak je v tomto případě konkrétně bezpečný.

V 1 trimestru

První trimestr těhotenství vyžaduje více pozornosti stavu budoucí matky a dítěte. Během tohoto období je přísně zakázáno používat jakékoli vazokonstrikční drogy. Takové léky mohou způsobit děložní tonus, což povede k ukončení těhotenství..

Terapeuti předepisují nazivin těhotným ženám v prvních 14 týdnech pouze ve velmi závažných případech rýmy s minimálním dávkováním a maximálním použitím po dobu tří dnů.

Ve 2. trimestru

Po absolvování 1/3 gestačního věku se nazivin také nepoužívá jako primární léčba nachlazení, když se snaží používat mírnější drogy. V případech, kdy jiné léky nepomáhají a budoucí matka se zhoršuje, lékař se uchýlí k předepisování dítěte nazivinu v malých dávkách.

V pozdních termínech

Zjistíme, zda je možné užít lék ve formě kapek nebo spreje ve 3. trimestru. Nejbezpečnější období užívání nazivinu je třetí trimestr těhotenství. Plod je již vytvořen, stav matky je stabilní a neexistují žádné hrozby potratu, při používání této drogy by již neměly existovat žádné obavy..

Všechny léky se však používají pod přísným dohledem lékaře a pouze v souladu s předpisy.!

Může být nazivin podáván během těhotenství

Podle pokynů může být Nazivin předepsán těhotné nebo kojící matce s mimořádnou opatrností: musíte zhodnotit přínosy užívání a možné důsledky (rizika). Jednoduše řečeno, je lepší, aby se těhotné a kojené ženy zdržely používání

Existuje mnoho příběhů, které vyprávějí o zraněních a deformitách plodu způsobených užíváním vasokonstrikčních drog. Nazivin je nebezpečný v tom, že obsahuje oxymethazolin. Lékaři věří, že nebezpečí již není pro dítě, ale pro matku (není známo, jak těhotná žena bude reagovat na složky kapek). Takže co bezpečnější může nahradit Nazivin?

K dispozici jsou kapky s jemnějšími složkami. Mohou je používat ženy, zatímco čekají dítě. Jejich seznam si můžete vyžádat od gynekologa nebo terapeuta. Nejoblíbenější: homeopatický lék Euphorbium Composite, Pinosol ve formě kapek / mastí, Maska Eva-menthol. Těhotné ženy mohou beze strachu propláchnout nos Aqua Maris. Mořská voda je bezpečná a má decongestant účinek. U bakteriální rýmy lze použít Protargol. Vyrábí se v lékárnách a předepisuje se v pediatrii. Účinně mytí nosu jód-fyziologický roztok. Pokud nejste alergičtí, zkuste aromaterapii (např. Eukalyptus a broskvový olej).

Pokud jste svědomitě vyzkoušeli všechny uvedené bezpečné ošetření pro nachlazení, ale jsou neprůkazné, nenechte se odradit. Mnoho těhotných rinitid se začíná obtěžovat od prvních týdnů. Situaci zhoršují chronické problémy s nosem a systematické používání kapek. Vyzkoušeli jste všechno? Žádný výsledek? Ušetří jen Nazivin? Nebojte se - usnadněte tím dýchání. Musíte dítěti poskytnout žaludek kyslík a dýchání v ústech s touto funkcí nefunguje dobře. Pokud se těhotná žena neustále cítí nepříjemně pocpaná nosem, vyplatí se použít kapky. Samozřejmě se nejprve doporučuje používat jednodušší prostředky. Ale pokud jsou bezmocní, měli byste se obrátit na osvědčený nástroj. Rizika spojená s používáním jsou velmi přehnaná.

Maminka říká opak. Pokud nemůžete normálně dýchat, používejte Nazivin beze strachu. Několik kapek nepoškodí dítě, ale vaše pocity, nepohodlí a špatné zdraví mohou být velmi dobré. A zkušenosti matek, které použily Nazivin, naznačují přehánění negativních účinků na plod. Měli krásné děti, těhotenství bylo snadné. Ale člověk to nemůže přehánět. Nekontrolovaný příjem Nazivinu vede ke závislosti a oslabení účinku - přetrvává otok sliznice. Pole v týdnu, ve kterém jsou prostředky použity, je třeba přestat. Přijatelná forma uvolnění pro děti.

Mám štěstí: chytil jsem ARZ. Byl jsem propuštěn z Nazivinu. Četl jsem o něm: to je nemožné, spousta vedlejších účinků. Proč byli propuštěni? Je dobré, že mě nezachrání - můj nos je stejně dusný. Hledám další kapky.

A viděl jsem tento článek pozdě: byl jsem ignorant a používal kapky Nazivin pár dní během ARVI. Gynekolog poté nadával. Ale je to v pořádku.

Můj nos vůbec nedýchal. V noci dětský Nazivin kapal. Přestože se v noci nedusila, spala. Porodila jsem bez problémů. Dítě je zdravé. Gynekolog mě ujistil: řekla, že Nazivin můžete používat jednou denně. V její praxi neexistovaly žádné komplikace. Pouze dávkování pro děti a s přestávkou. Kapající na noc. Bude to v pořádku.

Lze nazivin užívat během těhotenství?

Jak víte, těhotné ženy trpí rýmou velmi často..

Může to být nachlazení nebo rýma těhotných žen, je důležité, aby nastávající matka trpěla, protože má potíže s dýcháním. Nemůže normálně jíst, spát a necítí se dobře s ucpaným nosem.

To je nepochybné napětí pro tělo. Ne všichni lékaři považují za nutné nechat ženu v tomto stavu kvůli možným vedlejším účinkům kapek. Dítě trpí nedostatkem kyslíku méně než jeho matka, což může být nebezpečné. Z tohoto důvodu může lékař porovnáním kladů a záporů doporučit ženě Nazivinu.

Aby se snížil negativní účinek oxymetazolinu, mohou mít kapky sníženou koncentraci drogy, například dětí Nazivinu.

Gynekologové se snaží nepředepisovat Nazivin:

 • V prvním trimestru těhotenství, kdy se placenta dosud nevytvořila a riziko nežádoucích účinků je mírně vyšší. Žena může být doporučena k použití tradiční medicíny (pouze bezpečné, nealergenní a doporučené lékařem) nebo lehčích léků. Pokud však nic nepomůže, těhotná žena stále nemůže normálně dýchat, je povoleno používat Nazivin, ale ne po dlouhou dobu a v přesně předepsaném dávkování..
 • Ve druhém a třetím trimestru nejsou pravidla tak přísná, ale dávkování je stále přísně zakázáno. Nazivin je předepsán lékařem, pokud je to nutné, pokud dříve žena nezaznamenala žádné alergické reakce nebo závislost na drogě.

Při užívání Nazivinu by těhotná žena měla pečlivě sledovat její stav, zaznamenat všechny změny a možné projevy nežádoucích účinků. V případě komplikací může lékař předepsat další lék..

Mohu otěhotnět

Skutečnost, že použití Nazivinu „na místě“ je spojeno s určitými riziky, lze uzavřít i prostým prostudováním pokynů, kde existují náznaky potřeby přísného dodržování dávek, jakož i zvážením poměru přínosů a škod. Přestože je tento lék vydáván bez lékařského předpisu, je prostě nepřijatelné užívat jej bez konzultace s dohlížejícím gynekologem.

Rizika během těhotenství jsou již způsobena alespoň vazokonstrikčním účinkem léku. Jak se hromadí, látka může způsobit systémový účinek, a tím vést ke zhoršení přísunu krve plodu, nedostatku živin a kyslíku.

Je charakteristické, že se v důsledku chronického nazálního přetížení u nastávající matky mohou vyvinout přesně stejné hrozby pro zdravé zrání dítěte - například hladovění kyslíkem. Proto je často Nazivin nejen povolen, ale také doporučen lékařem.

Během 1. trimestru

Je možné nebo neužívat lék u těhotných žen v raných stádiích? V prvních 12-14 týdnech těhotenství je lék předepsán pouze ve výjimečných případech. Například s těžkou alergickou rýmou. Trvání léčby by nemělo přesáhnout 3 dny, navíc při malých dávkách. Během tohoto období představuje užívání vazokonstrikčních drog hrozbu potratu.

Ve 2. trimestru

K výrazné úlevě po 14 týdnech nemusí dojít, ale celkově je riziko vývoje plodu sníženo. Proto může lékař zvýšit dávku a délku trvání léčby. Indikace jsou těžká sinusitida nebo rýma.

Důležité. Je třeba si uvědomit, že Nazivin je lék na zmírnění příznaků, nikoli na léčení nemocí.

V pozdních termínech

V posledním, třetím trimestru, od 28. týdne, se Nazivin zpravidla již nepovažuje za drogu, která je nebezpečná pro průběh těhotenství, takže při recepci je pozorována určitá úleva. To však neznamená nekontrolovaný příjem a překročení prahových dávek.

Vlastnosti léku

Nazivin Properties

Droga má několik odrůd, například je zde Nazivin pro děti a Nazivin Sensitive. Složení posledně jmenovaného obsahovalo glycerol, který pomáhá zabránit vysychání nosní sliznice a dalším nepříjemným pocitům při použití kapek.

Pro děti je forma spreje nejpohodlnější, protože umožňuje vyhnout se předávkování.

Nazivin působí až 12 hodin, po kterém můžete injekci opakovat, avšak předávkování je třeba se vyvarovat, aby nedošlo ke zvýšení otoku a nezpůsobilo alergickou reakci. Dlouhodobý účinek drogy vám umožní užívat pouze 2krát denně: ráno a večer.

Nedoporučuje se používat lék na atrofickou rýmu.

S touto nemocí se nosní sliznice stává tenčí, hustší, v kůži se tvoří krusty a častěji se vyskytují nosní krvácení. Taková rýma vyžaduje speciální přístup, účinek vazokonstrikčních kapek může být škodlivý.

Glaukom s uzavřeným úhlem je také kontraindikací. Glaukom je oční onemocnění, při kterém je narušena cirkulace tekutin, stoupá nitrooční tlak, což má za následek slepotu. Při uzavřeném úhlu je drenážní systém narušen, to znamená, že se tekutina hromadí a nemá žádný odtok. Současně účinek vasokonstrikčních kapek může situaci ještě zhoršit a narušit tak ještě větší odtok tekutin.

Mezi vedlejší účinky patří suchý nos, kýchání, hyperémie, nauzea, bolesti hlavy, nespavost a únava. Při dodržení dávky předepsané v pokynech jsou však vedlejší účinky minimalizovány. Předpokládá se, že Nazivin nemá systémový účinek a způsobuje hyperémii velmi zřídka (zvýšený edém v důsledku přeplnění krevních cév)..

Návod k použití

Nazivin je klasifikován jako vazokonstriktor. Schéma účinku: snížení otoku na nosní sliznici a horních dýchacích cestách. Nazivin je předepsán pro následující stavy: ARVI, rinitida a sinusitida. Lék usnadňuje dýchání, což je obtížné v důsledku pronikání virů a alergenů do těla. Nazivin se vštípí před vyšetřením nosních cest. Používá se před manipulací s ORL. Uvolňovací forma - sprej a kapky. Poučení varuje před častým používáním vazokonstriktoru: navrhuje se zpracovat nosní průchody ne více než 2-3krát. Těhotné ženy mohou tento lék užívat pouze v nouzových situacích, zatímco je lepší použít dávkování Nazivinu dětem.

V 1 nosní dírce musíte udělat 2 injekce (sprej) nebo kapat Nazivin 2krát. U těhotných žen je výhodné dávkování 0,01% (předepsáno pro novorozence) nebo 0,025% (pro děti do 6 let). Pro snížení rizik je lepší navlhčit vatovou vatu a utřít nosní kanálky a odmítnout injekci. Podle zkušeností lékárníka jsou nežádoucí účinky vzácné, ale možné. Mezi nimi: pálivý pocit v nosních pasážích, pocit sucha, časté kýchání, bolesti hlavy, nevolnost, pocit únavy, ospalost, pokles tlaku

Při používání Nazivinu buďte opatrní, pokud zaznamenáte pokles tlaku nebo máte cukrovku. Stojí za to se poradit s lékařem

Kromě popsaných podmínek je Nazivin osvědčeným lékem, který může rychle zlepšit dýchání. Mnoho lidí si to koupí Nazivin - jiné prostředky jsou bezmocné, aby odstranily otoky. Je škoda, že není vhodný pro každého.

Jak používat lék

Pokud jste si pozorně přečetli pokyny pro "Nazivin", můžete vidět, že obvykle se doporučuje používat ne více než třikrát denně..

V případě očekávání dítěte by mělo být dávkování sníženo. Lékaři doporučují těhotné ženě používat „Nazivin“ pouze při akutním zánětu.

Při čekání na dítě používejte pouze dětské kapky.

Do každé nosní dírky vstříkněte jednu nebo dvě kapky v závislosti na složitosti a povaze onemocnění. Nakupujte roztoky pro kojence v dávce 0,01% nebo pro děti ve věku 6 let - 0,025%.

Nejlepší je nenapíchnout léky, nýbrž namazat nosní průchody víčky. namočený v lécích.

Při použití přípravku „Nazivin“ jsou nežádoucí účinky velmi vzácné. ale takové projevy jsou stále možné. V případě sucha a pálení, narušení nosní sliznice, objevení se kýchání, nevolnosti nebo zvracení, stejně jako v případě bolesti v uších nebo na hlavě, přestaňte lék užívat..

Měli byste pečlivě sledovat pohodu ženy, pokud má výrazné problémy s vnitřním tlakem a častými ucpanými ušima nebo častými projevy kardiovaskulárního zánětu, diabetes mellitus nebo jiných patologicky závažných onemocnění..

Aby nedocházelo k nepříjemným následkům, je důležité pečlivě sledovat pohodu těhotné ženy a nepoužívat léky bez souhlasu ošetřujícího lékaře.. V případě těžkého nazálního přetížení se nazivin považuje za nejbezpečnější lék, který rychle zmírní příznaky

V případě těžkého nazálního přetížení se nazivin považuje za nejbezpečnější lék, který rychle zmírní příznaky.

Nazivin lze použít pouze v případě minimálního rizika pro vývoj plodu a účinné léčby matky.

Nejprve byste se měli poradit s kvalifikovaným lékařem a uvést přesné hodnocení..

Pokud existuje dokonce nejmenší riziko použití, vyměňte lék za alternativní léčbu. Vyberte si jemnější léky, které jsou povoleny během vývoje plodu..

Kromě kapek mohou být pro pacienta vhodné různé oleje a výplachy nosních cest roztokem furatsilinu. Roztok chloridu sodného a soda má dobrý účinek..

V případě neúčinnosti léků je nutné léky nahradit silnějšími. Netolerujte nádchu, protože dobré nasycení těla kyslíkem přispívá k rozvoji nenarozeného dítěte. Pamatujte, že těhotná žena by měla být co nejpohodlnější..

Jak vyměnit

V některých případech musí být droga „Nazivin“ nahrazena analogy. Například s individuální nesnášenlivostí. Kromě toho existují účinnější a bezpečnější léky. Zde je seznam případů, kdy a za které lze drogy nazivin nahradit:

 • Pokud nemáte špatný nachlazení, zkuste úplně opustit vazokonstrikční kapky. Použijte normální solný roztok a vypláchněte si nosní dutinu. Chráníte se tak před vedlejšími účinky a urychlíte proces hojení..

V případě mírného výtoku z nosu by měly být použity léky s kratší dobou účinku (jsou také méně koncentrované a bezpečnější). Mezi ně patří Tizin Xilo nebo dětský Nazol. Tyto léky mají vazokonstrikční účinek po dobu 4-5 hodin.

Pokud se rozhodnete bojovat proti rýmě bez chemických nosních přípravků, musíte dodržovat některá pravidla. Nejprve se pokuste vyhnout těžkému vyfukování nosu, což způsobuje zvýšení intravaskulárního tlaku, což vede k ještě většímu otoku sliznice. Za druhé, pomocí kapesníku lehce třete nos a nic víc.
Používejte kapky na bázi přírodních rostlinných extraktů, například pinosolu, které má léčivé vlastnosti a nevysušuje nosní dutinu. Ale pozor na kontraindikace, a ujistěte se, že tento lék způsobí alergické reakce..

V boji proti rýmě je inhalace extraktem z eukalyptu, mentolu a čajovníku velmi účinná..
Grippferon je vynikající lék na rýmu během těhotenství. Pomůže to nejen zúžení cév, ale také překonání zaměření infekce.

Heřmánkový vývar, aloe extrakt a furatsilinový koncentrát pomůže vyrovnat se s rýmou a sinusitidou.

Důležité! Léčba nachlazení během těhotenství by neměla být opomíjena. Při prvních příznacích byste měli okamžitě vyhledat lékaře

Předčasná léčba vede k různým komplikacím.V důsledku všeho, co jsme v tomto článku popsali, by mělo být jasné, že přijímání lékových léků by měl předepisovat pouze lékař a mělo by být prováděno pouze pod jeho přímým dohledem. Pamatujte, že během těhotenství mohou jakékoli nosní přípravky s nekontrolovaným užíváním poškodit nejen vás, ale i vaše dítě.

Těhotenství doporučení

Pokyny pro Nazivin naznačují, že během těhotenství a kojení lze použít pouze v případě, že terapeutický přínos pro matku převyšuje riziko pro plod.

Nejčastěji se však Nazivin nedoporučuje používat ve 2. trimestru těhotenství. Protože oxymetazolin, který je součástí kompozice, může způsobit různé reakce ze strany těhotné ženy.

Existuje řada léků, které nejsou analogy Nazivinu a jsou doporučovány k použití během těhotenství v různých časech. Neobsahují škodlivé látky a mohou výrazně zlepšit stav nosní sliznice.

Mezi ně patří: Aqua-Maris (mořská voda na mytí nosních cest), Euphorbium Composite, Pinosol (droga ve formě kapek a mastí, složení zahrnuje pouze přírodní složky), Evamenolová mast.

Během těhotenství se doporučuje časté procházky na čerstvém vzduchu, vypláchnutí nosu fyziologickým roztokem.

Rýma se během těhotenství nemusí zastavit, takže s ní musíte bojovat. Aby se zabránilo negativním účinkům na dítě, měly by se používat pouze schválené léky..

Pokud, s výjimkou Nazivinu, nic nepomůže, pak to použijte, ale občas. Důvodem je skutečnost, že obtíže při nosním dýchání 2krát snižují průtok kyslíku do těla.

Odpověď na otázku: „Může být Nazivin těhotná?“ je třeba si uvědomit, že žena v této pozici by měla být co nejpohodlnější. A s konstantním nosním přetížením, o jakém pohodlí můžeme mluvit? Samozřejmě nezapomeňte na varování, ale nejprve pohodlí.

Přes všechna varování neexistuje důkaz, že užívání Nazivinu během těhotenství negativně ovlivňuje zdraví dítěte. Jeho používání by však nemělo být zneužíváno, protože je návykové.

Droga a její formy Classic, Sensitive, Baby do roku

Léčivou farmaceutickou látkou (AFC) Nazivinu (jinak - účinnou látkou) je oxymetazolin hydrochlorid. Z hlediska skupinové příslušnosti je to antikongestantní a alfa-adrenergní agonista, tj. Prostředek k úlevě od otoku a zánětu sliznice, který může také zastavit krvácení z nosu.

Pomocnými složkami této drogy jsou:

 • voda;
 • glycerin (glycerol);
 • dihydrát citranu sodného;
 • kyselina citronová (monohydrát);
 • nealkoniumchlorid (50% roztok).

Aktuální přípravky vyráběné pod značkou „Nazivin“ (klasický) a „Nazivin Sensitive“ jsou prezentovány v různých formách a typech, používají se pro děti i dospělé.

Zdá se, že si musíte vybrat ten pravý. To však není vždy snadné, vzhledem k množství neoficiálních jmen v odrůdách dětských Nazivinů, které se nacházejí v obrovském množství. Mělo by to pomoci pochopit, že pokyny „pro děti do jednoho roku“ nebo „pro kojence“ znamenají pouze kapky. Výraz "dítě" nebo "dítě" lze chápat jako léky ve formě kapek nebo spreje.

Odkaz! Citlivá linie neobsahuje antiseptický bezalkoniya chlorid.

„Klasický“ Nazivin se vyrábí především v lahvičkách z tmavého skla s pipetovým dávkovačem, který je zabudován přímo do víka. Pro řadu Sensitive se používají bílé plastové lahve. V případě vysokých dávek se používají rozprašovače..

Přestože je léčivý přípravek k dispozici v nádobách s rozprašovači, vždy je třeba postupovat opatrně. Řekněme, že v případě sprejů jsou dávky pro děti do 1 roku (11,25 mcg) a do 6 let (22,25 mcg).

Na základě koncentrace AFC se rozlišují tři typy citlivé na Nazivin:

 1. pro novorozence (0,01%);
 2. pro děti od 1 do 6 let (0,25%);
 3. pro dospělé (0,05%).

Nazivin se nejčastěji používá pro pomoc s následujícími problémy:

 • akutní rýma (infekční, alergická, vazomotorická);
 • příznaky sinusitidy;
 • zánět maxilárních dutin;
 • eustachitida, zánět středního ucha (otitis media).
Články O Neplodnosti