Hlavní Zdraví

Zdravotní přínosy pomerančové šťávy, její možné poškození

Dnes se čerstvě vymačkané šťávy staly nedílnou součástí stravy mnoha příznivců zdravé výživy. Největší pozornost je věnována výhodám a škodám pomerančové šťávy, která je nejoblíbenější. Bohatství chemického složení a příjemná chuť lze bezpochyby přičíst výhodám nápoje. Hlavní věcí je nezapomenout na jeho potenciální nebezpečí v důsledku agresivního chemického prostředí citrusové hmoty. Nedodržování pravidel pro přípravu a použití tekutin může způsobit docela vážné problémy..

Složení a nutriční hodnota pomerančové šťávy

Pomeranč není jen zdrojem vitamínu C, pro který je tak ceněn. Obsahuje téměř všechny vitaminy potřebné k udržení životně důležitých funkcí těla. Produkt je bohatý na minerály, které se aktivně podílejí na udržování chemických reakcí, které probíhají v lidském těle. Kromě toho aromatické citrusy obsahují organické kyseliny, vodu, škrob, popel, vlákniny, mono- a disacharidy. Takové množství činidel dává ovoce a šťávě z něj připravené mnoho vlastností.

100 ml čerstvě vymačkané pomerančové šťávy obsahuje asi 60 kcal. Tento indikátor se může mírně lišit v jakémkoli směru v závislosti na zralosti, rozmanitosti a umístění ovoce. V ní je málo bílkovin a tuků, hladina uhlohydrátů je také nízká. Takové vlastnosti lahodného čerstvého ovoce umožňují jeho použití s ​​dietní stravou a během dnů nalačno. Zavádění tekutin do stravy nejen přispívá k normalizaci hmotnosti, ale také plní tělo energií, dává mu sílu.

Příznivé vlastnosti pomerančové šťávy

Mnoho lidí chápe, že pravidelná konzumace pomerančové šťávy má pozitivní vliv na jejich stav. Několik dní po zavedení nápoje do stravy si všimnou výrazného zlepšení jejich celkového stavu. Málokdo však ví, jak přesně složení ovlivňuje tělo, jaké reakce v něm vyvolává, jaké důsledky to vede..

Zde jsou hlavní výsledky konzumace čerstvé pomeranče:

 • Stěny krevních cév jsou posíleny. To snižuje pravděpodobnost vnitřního krvácení a krvácení. I modřiny na kůži se objevují méně často..
 • Zvyšuje se imunita, citlivost těla na viry a negativní vnější faktory klesají. Odborníci doporučují pít pomeranč čerstvý nejen v létě, když je velmi osvěžující, ale po celý rok.

Tip: Při výběru pomerančů pro výrobu šťáv by mělo být upřednostněno malé, ale těžké ovoce. Obsahují maximální množství vody, takže v hotovém produktu bude maximum kapaliny a minimum prázdného jídla. Přesto se takové ovoce obvykle jeví jako zvláště sladké a na žaludeční sliznici nepůsobí tak agresivně.

 • Riziko obezity je sníženo díky normalizaci metabolických procesů. Zlepšuje se silueta těla, dochází k opravě problémových oblastí.
 • Práce trávicího traktu je normalizována. Jídlo se zpracovává aktivněji, všechno zbytečné se odstraní ze střeva, fermentační procesy se zastaví. Množství rostlinných vláken ve složení pomerančové šťávy zlepšuje střevní motilitu, což eliminuje zácpu.
 • Tělo je plné energie, příznaků apatie a chronické únavy. Dokonce i jediné použití produktu pomáhá vyrovnat se s poruchou.

Přítomnost pomerančové šťávy v nabídce má pozitivní vliv na stav lidí s anémií, aterosklerózou, hypertenzí, nedostatkem vitamínů a změnou složení krve. Tónový nápoj normalizuje fungování plic a jater, pomáhá při onemocnění kloubů a eliminuje ložiska zánětu na sliznici ústní dutiny. Je to nepostradatelný přírodní lék pro fyzické a nervové vyčerpání..

Kuřácká pomerančová šťáva

Tvůrci portálu Polzateevo doporučují věnovat zvláštní pozornost příjemnému pití na bázi citrusů lidem s nikotinovou závislostí. Tvrzení, že pomerančový džus pomůže navždy vzdát se cigaret, je mýtus. Faktem je však skutečnost, že neutralizuje negativní účinek nikotinu na orgány a systémy.

Příznivý účinek tekutiny je následující:

 1. Stěny krevních cév jsou posíleny, které pod vlivem nikotinu ztratily svou pružnost a staly se příliš propustnými.
 2. Stimulace metabolických procesů přispívá k rychlejšímu očištění tkání od jedů a toxinů, které spolu s tabákovým kouřem vstupují do těla..
 3. Pravidelná konzumace pomerančové šťávy nejen čistí tělo zevnitř, ale také poskytuje viditelné vnější změny. Kůže vrací přirozený odstín, nadměrná suchost a další známky chronického otravy zmizí.

Samozřejmě, že je lepší se úplně vzdát cigaret a pak tělo očistit tonizační tekutinou. V krajním případě stačí občas pít čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu, výhody a škody, jakož i kontraindikace, které je třeba vzít v úvahu.

Poškození pomerančové šťávy a kontraindikace

Bezohledné a nadměrné nadšení pro čerstvou pomeranč může způsobit více škody než dobrých výsledků. Nesmíme zapomenout, že hodně cukru v citrusech. Při použití kompozice ve velkých objemech a v koncentrované formě lidé riskují provokaci diabetu a obezity samy o sobě.

Množství organických kyselin může také výrazně poškodit, takže při zavádění nápoje v nabídce došlo k několika kontraindikacím:

 • Gastritida, peptický vřed.
 • Zvýšená kyselost žaludku.
 • Alergie na pomeranče a sklon k násilné reakci na jídlo.
 • Diabetes mellitus (povinné konzultace s lékařem, stanovení dávky a koncentrace kompozice).
 • Těhotenství a kojení. To může způsobit alergický stav dítěte..

Nápoj, který je správně připraven a spotřebován, při zohlednění všech nuancí, může tělu přinést pouze výhody. Při zavádění do nabídky byste měli pečlivě sledovat reakci těla a v případě potřeby upravit koncentraci nebo frekvenci příjmu tekutin..

Pravidla pro pití pomerančové šťávy

Čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva, jejíž výhody a poškození se mohou velmi jasně projevit, se dá snadno vyrobit doma. Je pravda, že stojí za zvážení, že v tomto případě hmota neprochází tepelným zpracováním a filtrací, takže koncentrace látek v ní bude velmi vysoká. To může být pro lidské tělo nebezpečné. Existuje riziko zhoršení chronických stavů a ​​rozvoje nových patologií.

Milovníci pomerančové šťávy by si měli pamatovat, že:

 1. Nemělo by se pít na lačný žaludek. Když se kompozice dostane do prázdného žaludku, začne dráždit její stěny. I zředěný produkt může pít nejdříve půl hodiny po prvním šálku čaje.
 2. Nelze ji opít ihned po jídle. Jinak se obsah těla začne fermentovat. Raději počkat půl hodiny. Optimální doba pro pití pomerančové šťávy je interval mezi snídaní a obědem.
 3. Nesmí se pít před spaním. To může vyvolat žízeň a hojnost tekutin v těle zajišťuje bezesné noční a ranní otoky. Poslední sklenici nápoje byste měli vypít nejpozději 2 hodiny před spaním a je lepší ji po 18 hodinách vůbec nepít..

Šťáva z pomerančů není považována pouze za ráno. Právě v tomto okamžiku působí na tělo nejpříznivěji a nevyvolává žádné negativní důsledky..

Doporučení pro zavedení pomerančové šťávy do stravy

Existuje několik dalších pravidel pro konzumaci citrusových plodů. Nestačí jej opustit na pozadí kontraindikací, je také nutné udržovat terapeutické standardy, brát v úvahu optimální frekvenci.

 • Nepijte výrobek každý den, je lepší omezit se na jeden přístup za 2 dny. Měla by se střídat s méně agresivními produkty vyrobenými z hrušek, ananasů nebo broskví..
 • I při absenci potravinových alergií musíte začít s přípravou několika čajových lžiček. Tento indikátor by měl být postupně upraven na 200 ml. Překročení této jednorázové částky je nezdravé.
 • Chcete-li pít pomerančový džus, musíte použít slámu. Jinak jeho agresivní prostředí negativně ovlivní zuby a způsobí destrukci skloviny.
 • Pomerančová šťáva, stejně jako všechny čerstvé šťávy, musí být naředěna čistou pitnou nebo filtrovanou vodou. Ideální poměr je 1: 1, ale pokud je hmota příliš tekutá, měla by být alespoň třetina objemu skla nahrazena vodou..

Při dodržení výše uvedených pravidel se můžete spolehnout na výhody a gastronomické potěšení z pití šťávy z pomerančů. Pokud se zdá, že taková kompozice je příliš nasycená, můžete ji naředit jiným ovocem. Terapeutický účinek produktu bude v každém případě zřetelný a přetrvávající..

Způsoby, jak udělat pomerančový džus

Přípravu pomerančové šťávy zvládne každá žena v domácnosti. K tomu stačí použít mixér nebo odšťavňovač. Bez ohledu na přístup musí být zohledněny určité nuance. Tím se proces co nejvíce zjednoduší a minimalizují možná rizika..

 • Použití odšťavňovače. Ovoce se umývá pod tekoucí vodou, otře se štětcem, doplní se vroucí vodou. Pomocí zařízení pro extrakci šťávy z citrusových plodů stačí nakrájet pomeranč na dvě poloviny a vytlačit z něj šťávu. Pokud používáte klasické zařízení, odstraňte kůru z ovoce, nakrájejte na kousky a odešlete ke zpracování.
 • Použití mixéru. Pro přípravu nápoje může existovat několik možností. Pokud máte rádi lehkou hořkost, stačí ovoce důkladně umýt, nastrouhejte je kartáčem, nalijte na vroucí vodu a nakrájejte na plátky. Nebo můžete provádět stejné manipulace a loupat ovoce. Mnoho pije hotovou hmotu přímo v husté formě s buničinou, ale tak, aby prošla trubicí, je lepší přetvořit složení gázou.

Zvláštní pozornost si zaslouží podmínky skladování hotových výrobků. Po 15 minutách se v něm začnou rozkládat živiny, takže je třeba přípravek vypít čerstvý. Pomocí kyseliny citronové můžete prodloužit skladovatelnost produktu až na 8 hodin. K tomu stačí přidat několik krystalů do kapaliny a zakrýt víkem.

Výhody a poškození pomerančové šťávy

Chutné, krásné, voňavé, tonické, králem mezi citrusovými šťávami, oblíbeným nápojem pro dospělé a děti je pomerančový džus. Chcete-li získat jeden litr lahodného čerstvě vymačkaného čerstvého vymačkaného tří kilogramů středně velkých pomerančů. Na otázku „je pomerančová šťáva dobrá?“ můžete bezpečně odpovědět: "ano, velmi užitečné".

Pomerančová šťáva má mnoho vlastností, které jsou prospěšné pro lidské tělo. Obsahuje velké množství vitamínů C a A, ne méně než vitaminy B: B1 a B2 a B6, B3, B8 a B9, jakož i vitamíny K a E. Ovoce obsahuje jedenáct aminokyselin, hořčík, zinek, železo, vápník, draslík fosfor a měď, bioflonoid a inositol.

Pomerančová šťáva se úspěšně používá v potravinářském průmyslu, ve vaření, v kosmetologii a tradiční medicíně. Stejně jako jakýkoli jiný produkt s biologicky aktivními látkami i pomerančová šťáva jistě těží tělu, ale nesmíme zapomenout na kontraindikace produktu, způsob použití a dávkování, abychom nepoškodili sebe a své blízké..

Orange Juice - Benefit: 15 výhod

Posiluje imunitní systém

Pomeranče a šťávy z tohoto ovoce na podzim jsou bohaté na vitamín C, nazývá se také kyselina askorbová, která se dostává do těla a působí jako přírodní antioxidant. Neutralizuje volné radikály dříve, než mohou poškodit tělo..

Vitamin C stimuluje všechny aspekty našeho imunitního systému. Kyselina askorbová je navíc jednou ze základních složek kolagenu, což je zvláště důležité pro opravu buněk, jakož i pro vytváření nových tkání v těle..

Pití vitamínu C ve formě čerstvě vymačkané pomerančové šťávy je užitečné pro udržení imunitního systému, který pomáhá tělu bojovat s jakoukoli invazí bakterií a virů. Pomerančová šťáva je také nosičem beta-karotenu, který se v těle přeměňuje na vitamín A (další živina podporující zdravý imunitní systém).

Bojuje s aterosklerózou a cukrovkou

Konzumace mastných potravin nebo požití glukózy v těle může vést k zánětlivým reakcím v těle. Zánětlivé reakce jsou výsledkem inzulínové rezistence a velmi často způsobují diabetes mellitus typu II a aterosklerózu. Ateroskleróza je extrémně závažné onemocnění, když stěny krevních cév ztuhnou v důsledku ukládání tuku. Konzumací pomerančové šťávy, a to iu tukových potravin, lze zabránit zánětu, který zabraňuje inzulínové rezistenci a rozvoji aterosklerózy.

Prevence rakoviny

Jak již bylo zmíněno, vitamin C funguje jako antioxidant a jednou z hlavních funkcí antioxidantů je prevence rakoviny. Antioxidanty uchovávají DNA ve zdravé buňce a chrání ji před mutacemi, jsou počáteční linií obrany proti rakovině a dalšími vážnými onemocněními. Spolu s vitamínem C obsahuje pomerančová šťáva antioxidant hesperidin, který zpomaluje růst nádoru a také aktivuje apoptózu (smrt rakovinných buněk). Přestože výzkum stále pokračuje, je pravděpodobné, že hesperidin je účinný při léčbě různých typů rakoviny..

Snižuje krevní tlak

Kromě toho, že hesperidin je antioxidant, to znamená, že chrání tělo před nebezpečnými chorobami, má také blahodárný účinek na fungování malých krevních cév. To může mít pozitivní vliv na krevní tlak obecně. A vědci připisují svůj účinek snížení krevního tlaku spolu se snížením pravděpodobnosti výskytu a vývoje srdečních chorob.

Zabraňuje anémii

Pomerančová šťáva je velmi dobrým zdrojem železa, který je důležitou součástí červených krvinek. Při dostatečném obsahu železa v těle bude účinnější dodávat kyslík do všech částí těla a vyhnete se problémům spojeným s anémií.

Detoxikační

Kromě vitamínu C je pomerančová šťáva také velmi bohatým zdrojem vitamínu A, který je také mírným antioxidantem. Odstraňuje toxiny z těla zlepšením funkce ledvin. Adekvátní příjem vitamínu A je klíčem ke zdraví očí a zrakové ostrosti, zejména v noci. Jedna sklenice pomerančové šťávy obsahuje téměř 50% doporučené denní dávky tohoto hodnotného vitamínu..

Snižuje špatný cholesterol

Pravidelná konzumace pomerančové šťávy snižuje lipoprotein s nízkou hustotou (LDL). LDL cholesterol je často nazýván „špatným“ cholesterolem vzhledem k tomu, že se hromadí na stěnách krevních cév, což způsobuje problémy v kardiovaskulárním systému..

Zlepšuje krevní oběh

Pomerančová šťáva je bohatá na foláty (kyselina listová) nebo vitamín B9. Tento vitamin je zvláště důležitý v procesu vytváření DNA a ve vývoji nových buněk. Kyselina listová také chrání buňky před mutacemi, kterým mohou být vystaveny pod vlivem volných radikálů. Kromě toho hraje B9 důležitou roli při tvorbě nových krvinek a zlepšuje jeho oběh. To znamená, že orgány a systémy jsou dobře nasycené kyslíkem, a proto pracují na plnou kapacitu. Díky této akci podporuje pomerančová šťáva celkový metabolismus těla a efektivní fungování všech systémů.

Zlepšuje stav pokožky

Pomerančová šťáva pomáhá vypadat mladě a také uzdravuje a zlepšuje stav pleti. Použití pomerančové šťávy zlepšuje pleť, zvlhčuje ji a eliminuje známky stárnutí. Masky s přídavkem pomerančové šťávy s dužinou účinně čistí ucpané póry, chrání pokožku před akné a akné a zabraňují vzniku vrásek. Vitamín C v pomerančové šťávě pomáhá zbavit se toxinů a osvěží pokožku. Odborníci na výživu ze všech zemí tvrdí, že lidé by měli pravidelně konzumovat pomerančový džus, aby zdůraznili krásu své kůže, vlasů a nehtů. Vitamin C je důležitý při výrobě kolagenu a posílení krevních cév, což zajišťuje pružnost pokožky a zpomaluje její stárnutí.

Podporuje trávicí zdraví

Pokud si chcete udržet zdravé střevo a žaludek, měli byste do své každodenní stravy zahrnout pomerančový džus. Za prvé, obsahuje hodně vlákniny, která zabraňuje střevním problémům. Za druhé, skupina australských vědců v nedávných studiích zjistila, že u lidí, kteří pravidelně konzumují pomerančový džus, je asi o 50% méně pravděpodobné, že se vyvine rakovina zažívacího systému a žaludku.

Studie navíc prokazují, že vitamin C, který je ve skutečnosti vhodný pro čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu, snižuje pravděpodobnost vředových onemocnění žaludku. Tato vlastnost je vysvětlena skutečností, že chrání trávicí systém před infekcí bakterií Helicobacter pylori, která je původcem peptických vředů.

Nezbytné během těhotenství

Nedostatek folátu (nebo kyseliny listové) je na seznamu hlavních příčin nízké porodní hmotnosti, jakož i defektů nervové trubice a míchy v nenarozeném dítěti. Těmto problémům však lze zabránit. Sklenice pomerančové šťávy konzumované každý den je 40 mg folátu, stopového prvku, který je nezbytný k zabránění mnoha vrozených vad u dětí..

Zabraňuje zubnímu kazu

Pomerančová šťáva obsahuje dostatečné množství vápníku, které se dokonale podílí na ochraně zubů před zubním kazem. Je to vynikající zdroj vitamínu C, který je velmi užitečný při léčbě kurděje..

Pro zdraví dýchacích cest

Pomerančová šťáva je bohatá na beta-kryptoxanthin, což snižuje riziko vzniku rakoviny plic. Studie prokázaly, že u lidí, kteří dostávají tuto látku dostatečně, je o 25% menší pravděpodobnost vzniku plicních malignit. Čerstvě vymačkaná přírodní pomerančová šťáva je zvláště užitečná pro kuřáky k minimalizaci poškození, které způsobují tělu v důsledku jejich špatného zvyku..

Pro hubnutí

Zdravé stravování může mít velký vliv na hubnutí. Pomerančová šťáva je nejen velmi zdravá, ale také obsahuje značné množství přírodních cukrů, které během stravy dokonale nahrazují sladkosti..

Pomerančová šťáva: prospívá a poškozuje játra a ledviny

Pomerančová šťáva má zásaditý základ, takže čistí krev rozpuštěním kyselin. Tím výrazně usnadňuje činnost jater a zabraňuje sedimentaci kyselin v ledvinách, čímž zabraňuje tvorbě kamenů v nich..

Pomerančová šťáva - poškození a kontraindikace

Navzdory mnoha užitečným vlastnostem má pomerančová šťáva bohužel určité kontraindikace..

 • šťáva je kontraindikována u lidí s enteritidou, pankreatitidou, onemocněním žlučových kamenů a urolitiázou a také s cholecystitidou, žaludečními vředy, kolitidou a gastritidou;
 • musíte omezit používání pomerančové šťávy pro cukrovku, protože šťáva má své vlastní přírodní cukry;
 • zubní sklovina může být zničena pod vlivem pomerančové šťávy, proto je lepší používat šťávu pomocí slámy.

Čerstvě vymačkanou šťávu je třeba konzumovat dvacet minut před jídlem a bezprostředně po vaření - tímto způsobem budou zachovány všechny jeho užitečné složky. První příjem šťávy je omezen na 50 ml. Pokud nemáte žádné vedlejší účinky, můžete postupně zvyšovat dávku až na jeden litr denně..

Skladujte čerstvou šťávu ve skleněné nebo keramické misce.

pomerančový džus

Čerstvý pomerančový džus je skladiště kyseliny askorbové. Každý o tom ví. Není to však jediná výhoda pomerančové šťávy, která stojí za to znát. Může být použit ke zlepšení zdraví, zářivému vzhledu a také k přípravě různých chutných pokrmů.

Se vší užitečností nemůže tento nápoj pít každý: kromě pozitivních vlastností může být šťáva z pomerančů za určitých podmínek škodlivá. Chcete-li si to beze strachu, musíte zjistit, jaké výhody a poškození to může být, jak si vybrat a jak to vařit sami.

Chemické složení

Pomerančová šťáva obsahuje bílkoviny, tuky a uhlohydráty (b: w: y) v malém množství, což z ní činí „zlatý průměr“ v kaloriích mezi ovocnými šťávami. Poměr v ní b: w: y závisí na způsobu výroby. Při téměř stejném obsahu bílkovin (0,7-0,9 g) a tuku (0,1-0,2 g) je množství uhlohydrátů odlišné: 8,1 g - v čerstvě vymačkané šťávě a 13,2 g - v továrně. Podle toho je obsah kalorií odlišný: 36 kcal na 100 g čerstvě vymačkaného nápoje a až 60 kcal ve 100 g průmyslového (v důsledku přidání cukru).

Tato šťáva ve velkém množství obsahuje vitamíny C, A, E a K, makro a mikroelementy, antioxidační látky, flavonoidy, pektiny.

Kromě vitamínů obsahuje nápoj draslík, sodík, vápník, fosfor, hořčík a železo. Tyto základní minerály pro lidský život jsou obsaženy v biologicky dostupné formě, proto jsou téměř úplně absorbovány ve střevech. Obzvláště dobře absorbované železo, které „miluje“ kyselé prostředí. K tomu přispívá kyselost nápoje z pomerančů (index pH = 2,8).

Čerstvé ze všech nápojů z pomerančů je nejzdravější. Citrusová dužina je bohatá na vlákninu, která neovlivňuje kalorický obsah čerstvě vymačkané pomerančové šťávy, ale má mnoho příznivých účinků na lidské tělo. Nápoj je zdrojem vitamínu C: obsah kyseliny askorbové ve sklenici čerstvé šťávy pokrývá její každodenní potřebu. Zvláštností pomerančové kyseliny askorbové je to, že je v ní obsažena ve formě stabilní látky, která se při vaření po dobu 5 minut nerozkládá.

Obzvláště užitečné pro zdraví je šťáva z pomerančové kůry a dužiny. Kůra pomerančů obsahuje více vitamínů, flavonoidů, organických kyselin, éterických olejů. Kůra obsahuje také aromatický uhlovodík - d-limonen, který má výraznou citrusovou vůni a má mnoho prospěšných vlastností pro lidské tělo. Takový zdravý nápoj můžete získat v odšťavňovači nebo mixéru.

Příznivé vlastnosti

Čím méně dalších složek složek je obsaženo v šťávě, tím je přirozenější a podle toho užitečnější. Čerstvý s dužinou je výhodnější než ostatní druhy, protože je „živý“ a neobsahuje cukr. Takový nápoj má průměrný glykemický index 40, což vám umožňuje zahrnout pomerančový džus do stravy pro cukrovku.

Tento citrusový nápoj má mnoho prospěšných účinků na lidské tělo:

 • diuretický;
 • sokogonny;
 • antihypertenzivní;
 • hematopoetický;
 • vazokonstriktor;
 • antiaterosklerotické;
 • hemostatický;
 • čištění krve;
 • decongestant;
 • antikarcinogenní.

Čerstvě vymačkaná šťáva může být prospěšná při zácpě a její nízkokalorický obsah z ní dělá dietní produkt. Tyto vlastnosti nápoje vám umožní zahrnout jej do stravy dietních potravin pro ty, kteří chtějí zhubnout.

Aby se prospěšné vlastnosti pomerančové šťávy plně projevily, musíte vědět, jak ji správně pít. Zdraví lidé by měli ráno pít čerstvé k snídani. Současně by to mělo být provedeno nikoli na lačný žaludek, ale po jídle.

U některých nemocí (s gastritidou s nízkou kyselostí, biliární dyskineze) musíte pít pomerančový džus na lačný žaludek, ale před použitím ho musíte zředit vodou na polovinu. V jiných případech, u nemocí trávicího systému, které nejsou kontraindikací, je lepší pít nápoj z těchto citrusových plodů po jídle, jinak jeho nízká kyselost při požití na lačný žaludek dráždí žaludeční sliznici.

Denní použití pomerančového čerstvého ráno zlepšuje náladu a vitalitu, posiluje imunitní systém, zlepšuje trávení a zabraňuje zácpě.

Pokud člověk chce pomerančový džus, znamená to, že v jeho těle je nedostatek některých látek, které jsou obsaženy v těchto citrusech, nejčastěji je to nedostatek vitamínu C.

Možné poškození

Nápoj pomerančů je vzhledem ke svému složení pro tělo jistě dobrý. Bohaté chemické složení nápoje z pomerančů a mnoho užitečných vlastností, které vykazuje, jsou matoucí: jak může být škodlivý?

Je škodlivé pít pomerančový džus na lačný žaludek (kromě gastritidy s nízkou kyselostí) a v noci. U lidí s vysokou kyselostí žaludeční šťávy může způsobit pálení žáhy..

Kontraindikace při používání tohoto nápoje jsou některá onemocnění trávicího systému (peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku, akutní pankreatitida, hepatitida, kolitida)..

Nezapomeňte na alergenicitu a nízkou kyselost tohoto produktu, které se stávají omezením jeho používání lidmi za určitých podmínek (v dětství, během těhotenství, alergií).

Kvůli alergizaci těla novorozence by měly být matkám během kojení opuštěny nápoje z pomerančů (šťávy, ovocné nápoje)..

Pití by mělo být omezeno na děti. Denní příjem tohoto produktu pro ně by neměl přesáhnout půl sklenice, protože mohou nastat nepředvídané alergické reakce nebo otrava jídlem.

Pomerančová šťáva s cukrem se nedoporučuje pro diabetiky a osoby s nadváhou..

Čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva poškozuje díky své kyselosti zubní sklovinu: vytváří nejtenčí kyselinový film na povrchu zubní skloviny, který ji ničí. Aby byl tento nápoj užitečný, ale nedochází k zubnímu kazu, musíte jej vypít trubicí.

Maximální doporučená dávka přírodního čerstvého ovoce je 0,5 litru jednou za dva dny. U dětí je tato dávka poloviční. V takových množstvích to bude prospěšné a neškodné..

Při nadměrném používání pomerančů nebo nápojů z nich může moč změnit její barvu a změnit barvu na oranžovou. Vzhledem k tomu, že tento příznak může být příznakem nebezpečných patologických stavů (krvácení ledvin, infekce močového ústrojí, dehydratace), pokud změníte barvu moči, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Aplikace v tradiční medicíně

Čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva zlepšuje chuť k jídlu a trávení, proto ji lékaři doporučují pít s mnoha vnitřními nemocemi. Jako terapeutické činidlo se ředí vodou, chrání se, filtruje. Léčivá šťáva se připravuje nejen z buničiny, ale také z pomerančových kůrek, přidávají se další nápoje, odvar a infuze.

Pomerančová šťáva je bohatá na vitamín C a karotenoidy, což jsou silné antioxidanty. Vazba toxických látek a toxinů v krvi pomáhá pomerančový džus detoxikovat tělo ledvinami a játry. Karotenoidy navíc zvyšují zrakovou ostrost a zlepšují přísun krve do tkání oka a fundusu, takže se tento nápoj doporučuje pít s očními chorobami.

Jelikož čerstvé pomeranče obsahují buničinu a pektiny, pomáhá urychlit střevní motilitu a poskytuje mírný projímavý účinek. Pro projímadlo je třeba šťávu vymačkat z jedné pomeranče a zředit teplou vodou v poměru 1: 2-1: 3. Sklenici zředěné teplé pomerančové šťávy byste měli vypít v noci.

Pomerančová šťáva může také snížit tlak. Díky diuretickému účinku snižuje objem cirkulující krve. Vysoký obsah draslíku, hořčíku a vápníku v tomto nápoji pomáhá normalizovat tón cévních stěn, což ovlivňuje intravaskulární tlak.

Tělo se pomocí pomerančové šťávy očistí. Chcete-li to provést, po dobu 7-10 dní, musíte vypít sklenici čerstvé, zředěné vodou, denně. Abyste nevyvolávali exacerbace zánětlivých onemocnění žaludku, střev, slinivky břišní nebo jater, neměli byste pít šťávu na lačný žaludek.

Pomerančová šťáva je vhodná pro kocovinu. Kyselina citronová nalezená v pomerančích se podílí na detoxikaci produktů metabolismu alkoholu. Zrychlením rozkladu toxických metabolitů alkoholu napomáhá nápoj kocovině. Obzvláště účinná je šťáva z pomerančových kůrek a buničiny..

Hubnutí aplikace

Čerstvé pomeranče jsou dobrým dietním produktem. Jedna sklenice přírodní pomerančové šťávy obsahuje 88 kalorií. Pokud zředíte nápoj napůl vodou, můžete snížit obsah kalorií na polovinu v jedné sklenici.

Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku ze stravy, měli byste dodržovat určitá pravidla:

 1. Pro hubnutí musíte připravit pomerančový džus vlastními rukama a nepoužívat nápoj v lahvi nebo v pytlích.
 2. Kolik nápoje bych měl pít denně? Během dne nemusíte pít více než 800 ml šťávy z tisku.
 3. Jak naředit pomerančový džus? K tomu je třeba zředit čerstvou vodu na polovinu nebo v poměru 1: 3.
 4. S čím to smíchat? Tento nápoj v různých dietách se mísí se zeleninovými nebo jinými citrusovými šťávami. Například ve stravě Kim Protasov, která je pojmenována po jejím autorovi, se čerstvé pomeranče mísí s čerstvým grapefruitem a citrony v poměru 4: 4: 1. Podle autora stravy stimuluje tento nápoj nejen hubnutí, ale také čistí lymfatický systém..

Dieta na pomerančové šťávě by neměla být dlouhá, aby nezpůsobila zánět gastrointestinálního traktu. Odborníci na výživu vyvinuli pomerančovou stravu po dobu 5, 7, 14 nebo více dní, ale recenze hubnutí na jejich účinnost a vedlejší účinky naznačují, že pět až sedm dní stačí.

Pomerančová šťáva je také prospěšná pro obličej: obohacuje tělo o vitamíny a minerály, tento pomerančový nápoj dělá pokožku svěží a pružnou.

Jak vybrat a uložit

Pokud jde o výhody, průmyslové pomerančové nápoje v sáčcích jsou horší než čerstvě vymačkaná šťáva, kterou se připravujeme doma. V závislosti na technologii výroby, typu suroviny a podílu přírodní šťávy a pomocných složek se rozlišují následující druhy pomerančových nápojů (podle GOST):

 • přímá vymačkaná šťáva (připravená z zralých celých plodů);
 • koncentrovaný (produkovaný odpařením přebytečné kapaliny, čímž se zahušťuje konzistence);
 • obnoveno (zotavit se z koncentrátu);
 • nektar (podíl šťávy v něm je 20-50%);
 • ovocný nápoj (nejméně 15%);
 • nápoj obsahující šťávu (ne méně než 10%).

Tyto nápoje jsou na seznamu uvedeny v sestupném pořadí podle obsahu přírodní pomerančové šťávy v nich, a tím snižují jejich prospěšné vlastnosti. Nektary, ovocné nápoje a šťávové nápoje by neměly být označovány názvem „šťáva“. V prodeji jsou také oranžové polotovary pro přípravu nápoje doma - jedná se o koncentráty a sirupy.

Každý kupující by si měl pozorně přečíst informace na etiketě. Obvykle je psán malým písmem na opačné straně. Tyto informace by měly být uvedeny v ruštině a měly by obsahovat údaje o výrobci, složení a kalorickém obsahu produktu, skladovacích podmínkách a době použitelnosti..

Všechny průmyslové nápoje před pasterizací jsou pasterizovány, což zvyšuje jejich trvanlivost. Nápoje z pomerančů lze skladovat až 1 rok při teplotě 0 až + 25 ° C. Šťáva po otevření sáčku se neuchovává dlouho: při teplotě + 2 ° až + 6 ° C nejdéle 2 dny.

Jak si vyrobit šťávu sami

Abyste si byli jisti kvalitou a výhodami pomerančového nápoje, musíte si ho připravit sami. Každá hospodyňka by měla najít svůj vlastní recept na domácí pomerančový džus, který bude pro ni vhodné vařit vlastníma rukama..

Pomerančový džus si můžete připravit doma. To lze provést i bez speciálních zařízení - pomocí vidlice. Proces výroby nápoje z pomerančů je však značně usnadněn přítomností zařízení pro jeho lisování (ruční nebo elektrický odšťavňovač, ruční lis, mixér). Pomocí ručních lisů je možné vytlačit až 50 ml a v mixéru nebo elektrickém odšťavňovači můžete získat až 100-140 ml šťávy z jednoho ovoce.

Přírodní čerstvé je užitečné, ale dopadlo to trochu. Kromě toho je kyselé, že se některým členům rodiny to nemusí líbit. Co z toho lze udělat pro zvýšení množství a „zlepšení“ chuti?

Šťáva z pomerančů a kyseliny citronové

Abyste toho dosáhli, musíte vytlačit šťávu ze dvou předem zmrazených pomerančů. Po odmrazení se stanou velmi jemnými a je snazší z nich vytlačit šťávu.

Buničina by měla být nalita do 1,5 litru studené převařené vody, trvat na 10-15 minutách, přelít jemným sítem. Do filtrovaného nápoje nalijte další 3 litry vody, přidejte 0,5 kg cukru a 1 polévková lžíce. l kyselina citronová. Takový nápoj z pomerančů a kyseliny citronové je velmi ekonomickou možností: ze dvou zmrazených plodů se získá 4,5 litru nápoje. Pokud po přípravě tento nápoj uvaříme a nalijeme horkou pomerančovou šťávu do sterilizovaných sklenic nebo lahví, můžete si na zimu nechat vyprázdnit.

Podle chuti tato šťáva velmi připomíná pomerančový nektar. Podle recenzí návštěvníků různých kulinářských online fór je to nejoblíbenější domácí citrusový nápoj..

Pomerančový ovocný nápoj

Nápoj z pomerančového ovoce lze připravit mnoha způsoby, včetně pomalého sporáku. Nejprve musíte zmrazit dva pomeranče na den, než se vymačkají - rozmrazte, oloupte a rozdrťte v mixéru. Do tekutiny nalijte cukr (1,5 šálky z pomalého hrnce) a 3 litry teplé vařené vody, promíchejte. Zapněte režim „zahřívání“ na 1,5 hodiny. Horký nápoj se musí filtrovat přes síto. Pomerančová šťáva v pomalém sporáku je obohacena aroma a chutí pomerančů, ale ztrácí mnoho užitečných vlastností.

Použití vaření

Pomerančová šťáva je zdravý a chutný nápoj. Často se používá při přípravě různých dobrot: dorty, vdolky, sušenky, želé s želatinou, želé, ovocný led, sorbety, zmrzlina. Obzvláště často se pomerančová šťáva přidává do libových jídel, ve kterých nejsou vejce, mléko, máslo. Kyselina tohoto nápoje je před použitím v miskách vyrovnána cukrem nebo medem.

Koktejl pomerančové šťávy lze připravit smícháním s jinými ovocnými šťávami (jablko, kdoule, švestka), sladkými sycenými nápoji, jogurtem, banánem. V poslední době se stala populární káva s pomerančovým džusem, cukrem a smetanou..

Pomerančová šťáva dobře s alkoholickými nápoji. Jako alkoholová složka v takových koktejlech může být džus whisky nebo rum. V naší zemi mohou tyto přísady nahradit populárnější alkohol - vodku. Místo silného alkoholu v šampaňském můžete přidat šampaňské nebo martini, které se ředí šťávou ve stejných poměrech.

Šťáva z pomerančů už dávno u nás není exotická. Ale musíte být opatrní: skvrny na něm mohou zůstat z látky. Čerstvá místa se odstraní tekoucí vodou nebo solí. Odstraňování starých skvrn je obtížnější: lze je odstranit pomocí odstraňovačů skvrn a doma pomocí glycerinu nebo směsi jedlé sody a octa.

Nápoj pomerančů je symbolem slunce, zdraví a pokušení. V každodenním životě je tak populární, že lidé sní i ve snech. Existuje dokonce interpretace takových snů: pití pomerančové šťávy ve snu - předvádí novou romantiku, milostný poměr.

zjištění

Čerstvě vymačkaná šťáva z pomerančů je symbolem dobrého rána. Obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, flavonoidy, pektiny, éterické oleje, organické kyseliny, ale je to dietní produkt. Čerstvý pomeranč má mnoho příznivých účinků na lidský organismus: zlepšuje trávení, odstraňuje toxické látky a přebytečnou tekutinu, posiluje krevní cévy, čistí krev a lymfu.

Nízká kyselost nápoje je však kontraindikací jeho použití při zánětlivých a ulcerativních procesech v gastrointestinálním traktu, alergií. Průmyslové nápoje by neměli konzumovat diabetici ani obézní lidé. Omezená potřeba používat tento produkt pro děti a těhotné ženy. Vzhledem k vysoké alergii se nedoporučuje pít kojícím matkám.

Pro maximální užitek je lepší vařit čerstvé sami doma. Pro ty, kteří nejsou vhodné pro čerstvě vymačkaný nápoj v čisté formě, může být naředěn vodou. Můžete vyrobit pomerančový nektar nebo ovocný nápoj z domácího čerstvého. Při vaření se šťáva z pomerančů používá k výrobě aromatických sladkostí a pečiva, což platí zejména během štíhlé doby..

Při nákupu nápoje z pomerančů, lahvových v pytlích nebo láhvi je třeba pečlivě prostudovat všechny informace na etiketě. Při nákupu je lepší dát přednost velkým známým výrobcům.

Recept na pomerančový džus, výhody a poškození

Obsah stránky:

Pomerančová šťáva je lahodná, osvěžující a zdravá. Ale pouze pokud konzumujete přírodní pomerančový džus. Domácí pomerančový džus může být připraven ve formě čerstvého. Čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva je jednou z nejpopulárnějších šťáv. Je však příliš kyselý. Navíc to vyžaduje spoustu pomerančů.

Složení:

 • Šťavnaté pomeranče,
 • Cukr - 500 gr.;
 • Voda - 1 litr.

Způsob vaření:

 1. Ovoce dobře umyjte, oloupejte kůži, nakrájejte na poloviny (lepší je nakrájet plátky, abyste získali více šťávy z ovoce);
 2. Nyní musíte šťávu vymačkat, to je nejjednodušší pomocí odšťavňovače, ale můžete ji vymačkat jiným způsobem nebo ručně;
 3. Výsledný nápoj musí být filtrován tak, aby kosti nespadaly do hotového ošetření; Číst dále: recept na lahodnou citronovou šťávu.
 4. Nyní musíte udělat sirup.
 5. Za tímto účelem smíchejte cukr s vodou a vařte, dokud se cukerné částice nerozpustí, sirup musí být přidán v množství 200 g. hotový sirup na 1 litr vymačkané šťávy;
 6. Smíchejte citrusové čerstvé a sirupy, zapálené;
 7. Směs se vaří asi 3 minuty;
 8. Nalijte výslednou směs do sklenic a okamžitě sterilizujte, pokud jsou sklenice o velikosti půl litru, pak sterilizujte po dobu asi 25 minut, ale litrové sklenice by se měly vařit po dobu 35 minut;
 9. Po vypršení času jsou plechovky okamžitě srolovány víky.

Recept na pomerančovou a citronovou šťávu

Složení:

 • Zralé velké pomeranče - 3 kusy;
 • Citrony - 3 kusy;
 • Cukr - asi 1 kilogram;
 • Voda - 9 litrů.

Způsob vaření:

 1. Nejprve musíte umýt citrusové plody dobře, můžete je posypat vroucí vodou, abyste z nich odstranili všechny nečistoty;
 2. Nyní musíte plody otřít papírovou utěrkou a poslat je do mrazničky, měly by tam být alespoň 2-3 hodiny, ale nejlepší možností by bylo, kdyby je poslali do mrazničky celou noc;
 3. Po tom, co potřebujete rozřezat citrusové plody na malé kousky, je to nezbytné, aby prošla buničina přes mlýnek na maso bylo mnohem pohodlnější;
 4. Přeskakujte kousky přes mlýnek na maso;
 5. Výsledná směs se nalije do 3 sklenic vody, promíchá se a nechá se vyluhovat po dobu 10-15 minut;
 6. Dále musíte směs projít nejprve cedníkem, abyste oddělili velké kusy, a poté sýrem, složeným do 4 vrstev..
 7. Takto se získá homogenní nápoj bez zrn;
 8. Výsledná směs se pak zředí zbývajícími 6 litry vařené vody;
 9. Když je směs hotová, můžete ji nalít do plechovek, lze je sterilizovat nebo jen dobře umýt, lahůdky uzavřete víky;
 10. Připravené plechovky by měly být ponechány při pokojové teplotě asi 1 hodinu a pak je můžete plechovky vyčistit na chladném místě.

Domácí pomerančový džus na zimu

Složení:

 • Zralé pomeranče - 1 kilogram;
 • Cukrový písek - 200 - 300 g.,
 • Voda - 700 ml.

Způsob vaření:

 1. Omyjte ovoce, oloupejte kůži, nevyhazujte je, je také užitečné;
 2. Pomocí odšťavňovače nebo ručně je nutné oddělit šťávu z dužiny, aby byla šťáva lépe oddělena, je třeba rozdrvit ovoce, naklonit je na stůl;
 3. Kůra by měla být nakrájena na tenké proužky, smíchána s vodou a zahřátá;
 4. Když je odvarová odvar připravena, smíchá se s vylisovanou šťávou;
 5. Do směsi přidejte cukr a vařte asi 15 minut;
 6. Roztok nalijte do sklenic, které ještě nevychladly sterilizací, a zavřete víčka;
 7. Banky musí být umístěny na teplou deku vzhůru nohama a zakryty teplým pláštěm, ponechány stát a uskladněny..

Domácí pomerančový džus recept

Složení:

Způsob vaření:

 1. Plody je třeba umýt, nakrájet na dvě části, odstranit semena;
 2. Můžete připravit šťávu z připraveného ovoce jakýmkoli způsobem, můžete použít mlýnek na maso, a poté vytlačit přes tenká, složená v několika vrstvách, můžete použít odšťavňovač, můžete ručně vytlačit ovoce;
 3. Výsledná směs se musí nechat projít tenkou vrstvou, aby se zbavily hrubých částic a aby byla homogenní;
 4. Poté musíte připravit plechovky, které je třeba zahřát v troubě nebo ve vodní lázni;
 5. Nápoj musí být zahřátý na teplotu asi 80-85 stupňů a když je stále horký, nalijte jej do plechovek;
 6. V oddělené nádobě je třeba vodu ohřát na teplotu 75–80 stupňů, snížit plechovky s obrobky a nechat ohřát asi 25 minut;
 7. Odstraňte kapacitu z ohně, ochlaďte na teplotu 40 stupňů a teprve poté můžete vyjmout plechovky s obrobky;
 8. Uchovávejte tuto léčbu na chladném a tmavém místě..

Dýňová pomerančová šťáva recept

Složení:

 • Malá dýně - 1 kus;
 • Orange - 3 kusy;
 • Cukr - 1-1,5 šálků;
 • Kyselina citronová - 1 - 2 polévkové lžíce.

Způsob vaření:

 1. Omyjte pomeranče dobře, projděte odšťavňovačem, vyjměte kosti z výsledné kapaliny;
 2. Nyní musíte připravit dýni, musí být loupaná, odstraněna jádro a semena, nakrájena na malé kousky;
 3. Vložte dýni do nádoby a naplňte ji vodou, nemusíte přidávat příliš mnoho vody, hlavní věc je, že zakrývá dýňové plátky;
 4. Plátky vařte asi 10 - 15 minut, dokud není buničina zcela připravena, a poté vychladněte;
 5. Chlazená dýně musí být strouhána přes síto nebo poražena mixérem;
 6. Na pánvi sbírejte dýňovou dužinu, cukr, kyselinu citronovou a výslednou citrusovou šťávu čerstvou, dobře promíchejte;
 7. Nektar nalijte do sterilizovaných nádob a uzavřete víčky.

Zmrazená pomerančová šťáva

Složení:

 • Zmrazené pomeranče - 1,5 kilogramu;
 • Cukr - 100 gr.;
 • Čistá voda - 200 ml.

Způsob vaření:

 1. Rozmrazujte ovoce, dobře opláchněte, odstraňte kůru, nyní musíte šťávu vymačkat, můžete použít ruční lis na citrusové plody, můžete úder mixérem, můžete brousit mlýnkem na maso a výsledný nektar vytlačit, metoda na tom moc nezáleží;
 2. Výsledný nektar musí být filtrován a nalit do nádoby;
 3. V jiné nádobě musíte smíchat cukr a vodu, vařit sirup z těchto přísad;
 4. Výsledný sirup smíchejte s nektarem, nalijte do hrnce a zahřejte na vysokou teplotu, vařte 25 minut;
 5. Když se sirup vaří, je nutné připravit sklenice, opláchnout je vodou a zahřát je v troubě nebo v parní lázni (aby sklenice nepraskla, musí se vložit do studené pece a zapnout);
 6. Musíte také připravit nádobu s vodou a položit ji na sporák, všechny nádoby s polotovary pro sterilizaci by se do ní měly hodit;
 7. Hotový obrobek nalijte do teplých nádob a zakryjte víčky;
 8. Vložte plechovky do nádoby s vodou, měla by mít teplotu asi 85 stupňů, přiveďte k varu a sterilizujte po dobu 25–35 minut, v závislosti na velikosti plechovek;
 9. Sterilizované nádoby s vodou vytáhněte z vody, otočte je vzhůru nohama a nechte vychladnout, poté se sklenice uloží..
 10. Dort a chuť z ovoce, které zůstaly po vaření takové recepty, lze také použít k vaření džemu, kandovaného ovoce, džemu atd..
 11. Díky výše uvedeným receptům si můžete připravit pomerančový džus po celou dobu chladu a nezapomeňte na slunečné léto.
 12. Citrusové plody jsou dokonale kombinovány s jiným ovocem a zeleninou, což vám umožní správně zdůraznit chuť, úžasnou barvu a vůni vaší oblíbené šťávy.

Domácí pomerančový džus

Složení:

 • zralé pomeranče;
 • voda - 1 l;
 • cukr - 500 g.

Způsob vaření:

 1. Vyžehněte šťávu z ovoce, přefiltrujte ji a nalijte do nádoby na vaření obrobku.
 2. Vhodné je jakékoli smaltované nádobí.
 3. Nalijte vroucí cukrový sirup připravený samostatně.
 4. Ještě několik minut vařte, nalijte hmotu do sklenic, odešlete ke sterilizaci.
 5. 500 ml sklenice. sterilizovat po dobu asi 25 minut.
 6. Sbalte sklenice, nechte vychladnout a přesuňte se pro uložení na tmavém a chladném místě.
 7. Sklizená šťáva se koncentruje.
 8. Při podávání se proto musí ředit čistou, nalepenou a chlazenou vodou.
 9. Kolik vody přidat - záleží na vás, na vašem požadovaném stupni nasycení chuti.
 10. Čerstvě vymačkaná přírodní domácí pomerančová šťáva osloví každého.
 11. Příprava takového lahodného nápoje z pomerančů nezabere moc času, ale plně zaručuje, že určitě dáte každému nápoj s přírodní šťávou, bez jakékoli chemie..

Pomerančová šťáva s dýní

Složení:

 • Dýně 1 ks.
 • Orange 3 ks.
 • Štipka kyseliny citronové.
 • Cukr podle chuti

Způsob vaření:

 1. Barva konečného produktu přímo závisí na tom, jak jasná a nasycená zelenina je..
 2. Podle receptury musíte vzít celou dýni, nejlépe cukr.
 3. Umyjte, nakrájejte na polovinu a oloupejte, stejně jako na vlákna a semena.
 4. Potom vezměte ostrý nůž, nakrájejte na malé kostky a pošlete připravenému hrnci.
 5. Poté si vezměte vodu a nalijte do pánve, pošlete do sporáku.
 6. Vařte, dokud se nevaří asi třicet minut.
 7. Po uvaření dýně je nutné ji rozmíchat pomocí mixéru.
 8. Poté přidejte potřebné množství kyseliny citronové a cukru..
 9. Vezměte tři zralé a šťavnaté pomeranče, opláchněte vodou a osušte papírovými ručníky.
 10. Vezměte desku a ostrý nůž, pomeranče nakrájejte na polovinu.
 11. Dále musíte z nich vytlačit šťávu pomocí odšťavňovače.
 12. Pokud takového kuchyňského asistenta nemáte - nezoufejte.
 13. Vezměte pomeranče a vložte do horké vody po dobu deseti minut, poté je otřete a převalte se na stůl, zaklepejte na ně.
 14. Nakrájíme na polovinu a stiskneme to sami.
 15. Můžete tedy připravit požadované množství šťávy uvedené v receptu.
 16. Smíchejte všechny připravené ingredience.
 17. Nalijte do sterilizovaných sklenic, rolujte pod železným víkem.
 18. Šťáva je připravena na zimu.
 19. Můžete to pít hned, pokud chcete.
 20. Za tímto účelem nalijte do krásných sklenic nebo sklenic, ozdobte pomerančovým plátkem.
 21. Nyní víte, jak vyrobit dýňový džus doma.

4 pomeranče pomerančový džus recept

Složení:

 • 9 litrů vody (nejlépe vyčištěných);
 • 4 kusy pomerančů (středně velké plody);
 • Cukr - 1 kg;
 • Kyselina citronová - 1 lžička.

Způsob vaření:

 1. Chcete-li odstranit hořkost vosku a dát měkkost, nalijte pomeranče vroucí vodou.
 2. Po tepelném zpracování ovoce osušte, vložte do chladu, můžete v mrazničce alespoň 2 hodiny.
 3. Poté rychle rozmělňte citrusové plody v mlýnku na maso, posouvejte suroviny 2-3krát.
 4. Můžete použít mixér, aby ovoce dalo konzistenci buničiny..
 5. K výsledné hmotě se přidají tři litry připravené vody a ponechají se stranou 15 minut.
 6. Výsledný syrový nápoj jemně přelijte, abyste odstranili velké plátky pomeranče.
 7. Doporučuje se filtrování pomocí gázy nebo síta..
 8. Nalijte zbývajících šest litrů vody do syrové pomerančové šťávy, přidejte granulovaný cukr a okyselte.
 9. K okyselení produktu citronovou šťávou - přelijte vařenou vodou na vařenou citron.
 10. Mírně ji vypusťte, nakrájejte na 1/3 citronu a ručně ji vymačkejte.
 11. Přidejte výslednou šťávu do nápoje..
 12. K získání bohaté vůně a chuti potřebuje nápoj naplnit asi hodinu.
 13. V této formě je šťáva připravena k pití..
 14. Pro ucpání šťávy je nutné zastrčit horké zpracování - tekutinu vařit na mírném ohni po dobu 20 minut a nalít horkou do sterilizované nádoby.
 15. Nechte vychladnout..
 16. Skladujte na suchém místě..

pomerančový džus

Složení:

 • Orange - 1 ks.;
 • Cukr - 1 lžíce;
 • Kyselina citronová -1/2 lžičky (nebo plátkem citronu);
 • 2 litry filtrované vody.

Způsob vaření:

 1. Oranžové dobře umyjte, opařte ho vroucí vodou, vysušte a vložte do mrazničky na 3 hodiny.
 2. Ovoce nakrájejte na kousky a opatrně nasekejte mixérem nebo mlýnkem na maso.
 3. Pokud používáte mlýnek na maso, přeskočte ovoce 3krát.
 4. Nalijte litr vody, nechte vyluhovat po dobu 20 minut.
 5. Napněte pomerančovou infuzi pomocí cedníku, aby se odstranily větší částice plodu.
 6. Pak několikrát hustou, složenou čtyřmi vrstvami gázy.
 7. Výsledný koncentrát nalijte litrem vody, přidejte kyselinu citronovou a cukr.
 8. Nechte vyluhovat půl hodiny.

Zmrazené pomerančové šťávy

Složení:

 • 100 gramů cukru;
 • Zmrazená oranžová - 1 ks.;
 • Kyselina citronová - na špičce nože (nebo citronové kůry);
 • 2 litry převařené vody.

Způsob vaření:

 1. Nastrouhejte pomeranč na pánvi.
 2. Pokud používáte mlýnek na maso, pak stačí stočit ovoce jednou.
 3. Do výsledné kaše vložte granulovaný cukr a špičku nože do kyseliny citronové.
 4. Nalijte litr vody, nechte přes noc v lednici na spodní polici.
 5. Ráno nalijte obsah pánve zbývajícím litrem vody při pokojové teplotě.
 6. Sirup důkladně propláchněte sítem po odstranění kousků pomocí cedníku.

Pomerančová šťáva v mixéru

Složení:

 • Oranžový;
 • Sklenici vařené a chlazené vody na pokojovou teplotu;
 • Cukr, kyselina citronová podle chuti.

Způsob vaření:

 1. Ovoce důkladně omyjte, opláchněte ho prudkou vroucí vodou, abyste odstranili vosk z pokožky.
 2. Broušení na stejné kusy o tloušťce 3 cm.
 3. Odstraňte kost.
 4. Vložte řezaný produkt do mísy mixéru, rozemelte jej v pulzním režimu a přerušte práci sekačky.
 5. K přesnému mletí větších kusů pomeranče je zapotřebí pulsace provozního režimu mixéru.
 6. Poté zapněte v mixéru kontinuální režim.
 7. Oranžová hmota se promění v kal.
 8. Ochutnej to.
 9. Pokud je příliš sladký, přidejte kyselinu citronovou na špičku nože nebo pár kapek citronové šťávy.
 10. Pokud je směs kyselá - rozřeďte v ní několik lžic granulovaného cukru.
 11. Nechte to trochu uvařit, je potřeba čas, aby se cukr roztavil.
 12. Zkus to znovu.
 13. Přidejte cukr, dokud kaše neodpovídá vaší chuti.
 14. Citrusový koktejl průběžně míste s kapalinou..

DIY šťáva bez odšťavňovače

Složení:

Způsob vaření:

 1. Oranžový bledý pomeranč.
 2. Vezměte jednu z polovin, udělejte na ni kolmé řezy nožem.
 3. Potom stiskněte polovinu ruky nad misku.
 4. Čisté koncentrované pomerančové šťávy se potí v misce.
 5. Ze dvou plodů se ukázalo, že vytlačí 200 - 250 gramů skutečné šťávy.
 6. Řez pomerančem na polovinu.
 7. Pro vylisování šťávy používáme speciální lis - kónický trychtýř vyrobený z plastu, přišroubovaný do středu ovocné poloviny.
 8. Tato metoda je vhodná pro škrábání buničiny z ovoce..
 9. Oloupejte ovoce důkladně.
 10. Odstraňte všechny přebytečné žíly a kosti.
 11. Plátky pomeranče v cedníku, předem uspořádané s několika vrstvami gázy.
 12. Zasuňte šťávu do nádoby.
 13. Zbývající pomeranč se krouží v gázi a stlačí.
 14. Vezměte kuchyňskou desku a nůž.
 15. Připravená oranžová role na desce, s mírnou silou tlačí na povrch.
 16. Když je ovoce velmi měkké, udělejte díru a stiskněte ruce do nádobí.

pomerančový džus

Složení:

 • voda - 9 000 l;
 • pomeranče - 4 kusy;
 • granulovaný cukr - 1 000 kg;
 • kyselina citronová - 0,030 l.

Způsob vaření:

 1. Velké pomeranče opláchněte důkladně.
 2. Opaření vroucí vodou (odstraňuje vosk a hořkou složku).
 3. Suché a čisté po dobu několika hodin v mrazničce.
 4. Ještě lepší je, když ovoce leží od včera do rána.
 5. Vařte a ochlazujte devět litrů vody.
 6. Pak si pomeranče nechte roztát.
 7. Rozmrazujte rozmrazené ovoce náhodně.
 8. Prorazte mlýnkem na maso.
 9. Do výsledné hmoty nalijte tři z devíti litrů připravené vody.
 10. Trvejte na čtvrt hodiny.
 11. Naplňte infuzní kapalinu sítem, takže se odstraní velké částice.
 12. Poté projděte sítem s malými buňkami (můžete použít gázu složenou několikrát).
 13. Nalijte zbylou vodu do filtrované kapaliny, rychlost cukru a kyseliny citronové je uvedena v receptu.
 14. Vše důkladně promíchejte.
 15. Nalijte do předem připravených lahví.
 16. Nechte stát hodinu a půl

Zmrazené pomerančové šťávy

Složení:

 • velké zmrazené pomeranče - 2 kusy;
 • voda - 4 500 l;
 • cukr - 0,400 kg;
 • kyselina citronová - 0,015 kg.

Způsob vaření:

 1. Zpočátku musíte získat ovoce z mrazničky.
 2. Rozmrazte je.
 3. To lze provést přirozeným způsobem, tj. Na čerstvém vzduchu, bez vnějšího rušení.
 4. Proces odmrazování můžete urychlit pomocí mikrovlnné trouby.
 5. Po úplném rozmrazení ovoce pomeranče udeřte do mixéru spolu s kůrou.
 6. Přidejte do ovocné hmoty 2 000 litrů převařené vody.
 7. Trvej na 2 hodiny. Poté sledujte výsledný produkt jemným sítem.
 8. Do vypuštěné kapaliny přidejte granulovaný cukr a kyselinu citronovou..
 9. Nalijte dalších 2 500 litrů vody.
 10. Dobře promíchejte.
 11. Trvejte na dalších 2 hodinách.

Do-it-yourself pomerančový džus

Složení:

 • velké pomeranče - 3 kusy;
 • převařená voda - 6 750 l;
 • granulovaný cukr - 1 000 kg;
 • citron - 0,150 kg.

Způsob vaření:

 1. Ovoce důkladně opláchněte.
 2. Suché, řezané do jakéhokoli tvaru.
 3. Umyjte citron.
 4. Chop náhodně.
 5. Nakrájejte pomeranče a pomeranče do mlýnku na maso.
 6. Posouvejte jemnou mřížkou.
 7. Výsledná hmota se přenese do hromadných misek.
 8. Nalijte 3 litry předem připravené chlazené vařené vody..
 9. Trvejte na obsahu po dobu 3 hodin.
 10. Pokud byly plody posouvány kůrou, nestojí za to naléhat na přípravu déle, než je stanovená doba - v důsledku toho může být hořká.
 11. Výsledný produkt pak odfiltrujte v několika fázích: cedník - jemné síto - gáza (v několika vrstvách).
 12. Do velké nádoby nalijte 3 750 litrů vody.
 13. Do receptu nalijte specifikovanou rychlost cukru.
 14. Vařte, dokud se cukr úplně nerozpustí.
 15. Poté, co se cukr rozpustí ve vodě, nalijte tam filtrovanou šťávu.
 16. Důkladně promíchejte, vařte 5 minut a vyjměte ze sporáku.
 17. Nalijte hotový produkt do předem sterilizovaných nádob. Sbalte víka.

Výroba čtyř pomerančových džusů

Složení:

 • velké pomeranče - 4 kusy;
 • kyselina citronová - 0,020 kg;
 • cukr - 0,600 kg;
 • voda

Způsob vaření:

 1. Pomalu opláchněte pomeranče.
 2. Vaří vroucí vodu.
 3. Otřete do sucha.
 4. Vložte mrazničku na 10 - 12 hodin.
 5. Poté rozmrazte ovoce v mikrovlnné troubě, prorazte mlýnkem na maso jemným roštem spolu s kůží.
 6. Rozdrcené ovoce nalijte třemi litry chlazené vařené vody. Dobře promíchejte.
 7. Nechte stát čtvrt hodiny.
 8. Jakmile je produkt podán infuzí, přelijte jej cedníkem.
 9. Do výsledné šťávy nalijte kyselinu citronovou a granulovaný cukr.
 10. Znovu zamíchejte.
 11. Nalijte správné množství vody.

Pomerančová šťáva v mixéru

Složení:

 • pomeranče - 5 kusů;
 • cukr - 0,500 kg;
 • voda - 1 000 l.

Způsob vaření:

 1. Ovoce důkladně opláchněte.
 2. Odřízněte chuť.
 3. Snížit na polovinu.
 4. Potom šťávu vytlačte mixérem.
 5. Můžete vymačkat šťávu a používat jiné kuchyňské vybavení.
 6. Vypusťte výsledný produkt a prosejte semena.
 7. Pak musíte udělat sirup.
 8. Nalijte cukr do vody a úplně v něm rozpusťte..
 9. Sirup se přidává v množství 0,200 litru na 1 000 litrů vymačkané šťávy.
 10. Po smíchání šťávy a sirupu vložte výslednou tekutinu na sporák.
 11. Vařte na mírném ohni po dobu 5 minut..

Pomerančová šťáva na zimu

Složení:

 • 1 kg pomerančů;
 • 0,9 kg cukru;
 • 200 g medu (lepší než květ);
 • 4,5 l čištěné vody;
 • 2 plechovky s kapacitou 3 la kolik kovových krytů

Způsob vaření:

 1. Čištění čistíme speciálním nožem.
 2. Z ovoce odstraňujeme bílou kůru, vlákna a žíly.
 3. Nakrájejte ovoce na kousky libovolného tvaru.
 4. Nasekané pomeranče vložte do dusených nádob.
 5. Sirup uvařte, vložte do něj chuť a vařte 15 minut.
 6. Sirup filtrujeme, naplníme jej sklenicemi ovocných plátků, poté co z něj odstraníme chuť.
 7. Sklenice zakryjte víčky a nechte 15 minut vařit.
 8. Odstraňujeme kryty, nalijeme kompot do nádoby, ve které byl vařen.
 9. Vypuštěný sirup vařte 10 minut. pak do něj zavedeme med a vaříme dalších 5 minut.
 10. Do sklenic nalijte tekutinu medového cukru, aniž byste dosáhli 1,5 cm k krku. Srolovat se, zabalit do teplé přikrývky a ponechat po dobu 3 dnů, poté obrobek vyjmout v chladu.

Pomerančová šťáva lahodný recept

Složení:

 • pomeranče (jak je uvedeno výše, pouze 4 kusy)
 • cukr (1 kilogram)
 • kyselina citronová (30 gramů)
 • vařená voda (9 litrů)

Způsob vaření:

 1. Nejprve pečlivě umyjte pomeranče, poté nalijte vroucí vodou a vložte do mrazničky (nejlépe v noci, ale může to být i 2 hodiny).
 2. Pak dostaneme pomeranče a rozmrazíme.
 3. Pro rychlejší odmrazování můžete použít mikrovlnnou troubu.
 4. Poté nakrájejte pomeranče na malé kousky, ale nevyhazujte slupku, nakrájíme ji.
 5. Mnoho lidí přeskočí zmrazení a rozmrazení a nedělá šťávu ze zmrazených pomerančů, ale okamžitě začne krájení, ale rozhoduje se sami.
 6. Nasekané pomeranče do hladkého mixéru.
 7. Potom tuto hmotu zředíme 3 litry vařené (ale studené) vody.
 8. Nechte někde trvat na 20-30 minutách.
 9. Když je šťáva vyluhována, v oddělené misce ve zbývajících 6 litrech převařené vody rozpusťte 1 kilogram cukru a kyseliny citronové.

Oranžový nápoj na zimu

Složení:

 • Pomeranče 500 g.
 • Cukr 500 g.
 • Voda 5l.
 • Kyselina citronová 5 gramů.

Způsob vaření:

 1. Celé pomeranče (neloupané) myjeme důkladně v teplé vodě, je možné kartáčem zcela odstranit všechny nečistoty a vosk z povrchu.
 2. Otřeli jsme ji do sucha a poslali ji do mrazničky přes noc - po zamrznutí ztratí kůra svou charakteristickou hořkost a šťáva se ukáže, že bude nasycená..
 3. Rozmrazte pomeranče při pokojové teplotě.
 4. Není nutné je úplně rozmrazovat, stačí je uvést do měkkosti, takže je vhodné brousit v mlýnku na maso.
 5. Každý pomeranč nakrájejte na 6-8 kusů.
 6. Pokud jsou kosti, odstraníme je.
 7. Přeskočte ovoce s kůží přes mlýnek na maso se středním nebo velkým okem.
 8. Výsledkem je mírně matná, hustá a velmi aromatická kaše citrusů.
 9. Nalijte pomerančovou hmotu se 2 litry surové studené vody a nechte ji vařit po dobu 10 minut.
 10. Jakákoli voda bude vhodná, jak pramenitá voda, tak z kohoutku, ale přesto je vhodné použít měkkou filtrovanou vodu.
 11. Filtrujeme přes cedník (s jemným okem), abychom odstranili velké částice, a pak znovu filtrujeme přes gázu, složené 5-6krát.
 12. Vyhoďte buničinu, nechejte pouze šťávu.
 13. Čím lépe zatěžujete, tím bude šťáva průhlednější, s minimálním sedimentem, takže můžete filtrovat několikrát.
 14. Do filtrované šťávy přidejte další 3 litry studené surové vody, přidejte 500 g cukru a 15 g kyseliny citronové (přidá chybějící chybějící kyselost, vyváží chuť a také hraje roli konzervačního prostředku).
 15. Vše promíchejte a přiveďte k varu.
 16. Nápoj pomerančů vařte déle než 1-2 minuty od okamžiku, kdy se vaří, aby se maximalizovaly všechny vitamíny v něm.
 17. Za horka nalijte do sterilizovaných sklenic a okamžitě sbalte s čistými sterilizovanými víky.

2 pomerančové šťávy

Složení:

 • 2 pomeranče
 • 10 až 15 g kyseliny citrónové
 • 3. 500 gramů cukru
 • 4. 4 litry filtrované vody

Způsob vaření:

 1. Umyjte pomeranče horkou vodou a poté je opařte vroucí vodou (k odstranění hořkosti a odstranění stávajícího vosku, aby se v něm uchovaly všechny užitečné látky).
 2. Otřete do sucha a vložte do mrazničky přes noc (takže chuť pomeranče, a tedy i nápoje, který připravujeme, je nasycená).
 3. Připravte si vodu večer.
 4. Vařte a nechte vychladnout.
 5. Ráno vyndejte pomeranče z mrazničky, nechte je trochu (10 - 15 minut) nechat roztát nebo umístit do mikrovlnné trouby.
 6. Nakrájejte je na kousky a projděte mlýnkem na maso.
 7. Výslednou hmotu nalijte litrem studené vařené vody a nechte ji vařit asi 20-30 minut.
 8. Voda absorbuje chuť pomeranče.
 9. Napněte vše cedníkem (abyste odstranili velké částice), a pak jej protáhněte jemným sítkem.
 10. Do filtrované šťávy přidejte další 3 litry studené převařené vody, 500 gramů cukru a kyseliny citronové (stačí jedna dezertní lžíce).
 11. Tím se odstraní sladkost nápoje..
 12. Vše dobře promíchejte a nalijte do nádob a nechte výslednou pomerančovou šťávu vařit po dobu dvou hodin.
 13. A slouží ke stolu.
 14. Ah, ptáš se, co dělat se zbývajícím pomerančovým dortem.
 15. Z toho můžete doslova udělat vynikající pomerančový džem za 20 minut.
 16. Chcete-li ochutnat, přidejte do pomerančového koláče granulovaný cukr a kyselinu citronovou a vložte do mikrovlnné trouby na stanovenou dobu, přičemž nastavte maximální výkon.

Pomerančová šťáva na zimu

Složení:

 • oranžová 4 ks.
 • kyselina citronová 30 g
 • cukr 1 kg
 • voda 9 l

Způsob vaření:

 1. Omyjte pomeranče a nalijte na vroucí vodu.
 2. Tím je zajištěno, že pomeranče nebudou hořké.
 3. Kromě toho z nich odstraní usazeniny vosku..
 4. Poté je otřete, aby nezůstala žádná kapalina, a vložte je do mrazničky přes noc.
 5. Ráno si vezměte pomeranče a nechte je rozmrazit.
 6. Když úplně roztají, nakrájejte je, odstraňte semínka a nechte pomeranč projít mlýnkem na maso.
 7. Vařte 3 litry vody a nechte je vychladnout, aby byla voda v teple.
 8. Nalijte její oranžové "mleté ​​maso" a nechte 10 minut.
 9. Namočte směs gázou tak, aby šťáva byla jen šťáva.
 10. Do pomerančové šťávy přidejte zbývající vodu, cukr a kyselinu citronovou.
 11. Zamíchejte, nalijte šťávu do sterilizovaných sklenic a srolovat.

Pomerančový nápoj

Složení:

 • Pomeranče - 2 kilogramy;
 • Cukr - 800 gramů;
 • Květinový med - 200 gramů;
 • Čištěná voda - 4,5 litru.

Způsob vaření:

 1. Nejprve opláchněte pomeranče a vyjměte je z kůry.
 2. Oloupejte vlákna a žíly, odřízněte bílou kůru od kůry.
 3. Oloupané pomeranče lze rozřezat náhodně - v kruzích nebo rozdělit na plátky a rozdělit na polovinu.
 4. Plátky je třeba oddělit od filmu.
 5. Plátky pomeranče jsme vložili do sterilizovaných sklenic.
 6. Nyní můžete udělat sirup.
 7. Nalijte vodu do pánve, zapálte oheň, přidejte do ní cukr a nechte jej asi 10 minut, dokud se cukr úplně nerozpustí. Číst dále: lahodný recept na výrobu dýňové šťávy.
 8. Téměř všechny kompoty na zimu se nalijí tímto sirupem.
 9. Nyní přidejte do sirupu chuť pomerančů a vařte 15 minut na mírném ohni, aby sirup mohl absorbovat pomerančovou chuť.
 10. Po uplynutí této doby se výsledný sirup filtruje a nalije se do banánků s pomeranči a uzavře se víky.
 11. Po 20 minutách nalijte sirup zpět do pánve přes síto nebo pomocí speciálního plastového víčka.
 12. Sirup vařte dalších 10 minut po varu.
 13. Poté přidáme květinu, a to květinu, protože nemá téměř žádný sediment, pouze příjemnou sladkost a vůni.
 14. Není nutné přidávat med, ale s ním kompot z pomerančů na zimu je chutnější.
 15. 5 minut po vaření sirupu s medem vypněte oheň a naplňte jej sklenicemi pomerančů těsně pod krk.
 16. Nyní si můžete objednat kompot se sterilizovanými kryty, poté je otočit a nechat vychladnout, zabalit je do přikrývky.
Články O Neplodnosti