Hlavní Zdraví

Jak a kdy používat NAN Anticoliki?

První tři měsíce novorozeně často trpí kolikou, takže je obtížné najít směs, po které se bude cítit v zažívacím traktu. Složení směsi ANAS Antikoliki je vyvážené, obsahuje komplex vitamínů a minerálů, které hrají důležitou roli při vývoji dítěte. Nestle vyrábí rozsáhlou řadu dětské výživy, která je určena pro děti od prvních dnů života. Zvažte variace směsí, analyzujte výhody a nevýhody jednotlivých složek a vytvořte souhrnnou tabulku živin.

Výhody a nevýhody

Jakákoli směs může způsobit koliku a nepohodlí v těle novorozence, pokud jednotlivé komponenty nejsou vhodné pro dítě. NAS označuje vyváženou stravu obohacenou o bílkoviny. Musíte si vybrat správnou směs na základě individuálních charakteristik těla dítěte. Zvažte pozitivní aspekty této linie:

 1. Je v prodeji v jakémkoli lékárně a hypermarketu.
 2. Světově proslulá značka s dokonalou reputací.
 3. Je dobře rozpuštěn ve vodě bez hrudek.
 4. Souprava je dodávána se speciální odměrkou, která pomáhá správně vypočítat dávku.
 5. NAS 1 má jedinečné složení, které je co nejblíže mateřskému mateřskému mléku.
 6. Extrémně přírodní produkt bez škodlivých přísad.

Zvažte složení linky NAS:

Stopové prvkySložení proteinůSacharidové složeníSložení tuku
Bifidobacteria BL

Aminokyseliny

Veverky

Vápník a draslík

Sodík

Laktóza

Nukleotidy

Omega-3 mastné kyseliny

Rostlinné oleje

Nevýhodou některých spotřebitelů je vysoký obsah laktózy a absence prebiotik. Také mnoho je zmateno cenou a malým obalem. 400 gramů směsi stojí asi 600 rublů. Sociální průzkum ukázal, že nedostatky nejsou významné ve srovnání se zřejmými výhodami.

Sortiment NAS je rozsáhlý a každá maminka bude schopna najít jídlo, s přihlédnutím k vlastnostem svého dítěte. Řada směsí je rozdělena do několika hlavních kategorií:

 1. Vyvážená výživa pro kojence bez patologií.
 2. Hypoalergenní přípravky.
 3. Léčba a prevence zažívacího systému dítěte.

Existuje také speciální jídlo, ve kterém jeden z alergenních prvků může chybět. Analyzujeme každý typ linky NAS, abychom určili a vybrali nejvhodnější variantu pro vaše dítě.

Pro zdravý růst dítěte

Nejoblíbenější variantou NAN je klasická verze. Je vhodný pro zdravé děti, které nemají patologie, alergické reakce a vývojové postižení. Každý druh je očíslován. Společnost vyrábí suché směsi i tekuté nutriční varianty, které jsou již připraveny k použití.

NAN 1, 2, 3, 4 Optipro

Klasika je prezentována ve čtyřech variantách:

 1. 1 Optipro - pro děti od prvních dnů života do šesti měsíců ve formě suchého jídla.
 2. 2 Optipro - pro kojence od šesti měsíců do roku.
 3. 3 Optipro - pro kojence od jednoho roku do 18 měsíců.
 4. 4 Optipro - pro drobky od jednoho a půl roku a starší ve formě tekutého mléka, které je ideální pro vlastní krmení.

Komplexy jsou obohaceny o všechny potřebné stopové prvky pro aktivní vývoj dítěte. Obsah bílkovin a kaseinu je co nejblíže mateřskému mateřskému mléku matky.

NAN Supreme 1, 2

Ideální pro děti, které netrpí vážnými odchylkami, ale kvůli okolnostem matka nemůže kojit. Vhodné pro novorozence a děti od šesti měsíců do roku. Složení zaručuje plný a harmonický vývoj drobků.

Hypoalergenní NAN 1, 2, 3 Optipro HA

Směs je určena dětem, které mají sklon k alergiím. Pokud je bílkovina krav kontraindikována na dítě nebo jeho tělo reaguje velmi citlivě na klasické složení potravin. Pediatrové doporučují podávání ve formě meziproduktu a při přechodu na nové doplňkové potraviny. Hladina hydrolýzy proteinových sloučenin výrazně převyšuje klasické analogy.

Přechod z hypoalergenní směsi na normální NAN

Složení hypoalergenních a konvenčních směsí je výrazně odlišné. Aby byl přechod bezpečný, musí být splněny následující podmínky:

 1. Poraďte se s lékařem zaregistrovaným u dítěte.
 2. Testování.
 3. Pokud má dítě patologie, navštivte samostatně lékaře lékaře.
 4. Postupně odstraňte spotřebované množství hypoalergenního jídla a zavedete obvyklé.
 5. Nezřeďte potraviny jinými potravinami..

Lékař určí, zda tato nebo ta náhrada byla pro dítě vhodná, na základě zkoušek. Ve směsích by nemělo být zvýšené množství laktózy a palmového oleje. Od prvního dne sledujte a analyzujte reakci dítěte na nová doplňková jídla..

Zlepšit trávení

Umělci jsou náchylnější k trávicím problémům. I ta nejkvalitnější směs je horší než skutečné mateřské mléko. Aby nedošlo k selhání trávicího systému, je lepší zvolit skupinu terapeutických a profylaktických formulací dětské výživy. Nazývají se také pediatrická strava. Patří mezi ně NAN-antireflux, antikolikové a kyselé mléko a Nestogen.

NAN kyselé mléko 1, 2, 3

Tato klasická verze má pozitivní účinek na celé tělo dítěte, ale zvláštní pozornost je věnována trávení. Mikroflóra žaludku je normalizována a jsou aktivovány ochranné mechanismy. Škodlivé látky jsou blokovány a riziko vzniku patologických infekcí je sníženo. Směs je produkována fermentací jednotlivých stopových prvků a dochází k rozkladu proteinů, tuků a laktózy. V tomto procesu vznikají prospěšné bakterie a další složky: bifidobakterie a pribiotika. Řádek má tři možnosti produktu: 1, 2, 3. Vyberte označení podle věkové kategorie dítěte.

NAN Triple Comfort

Suchá směs, kterou lze používat od prvních dnů života dítěte. Obsahuje hydrolyzovaný proteinový komplex. Určeno pro děti, které po krmení trpí zvýšeným plynem, nadýmáním a kolikou. Kompozice zahrnuje laktózu, kokosový a slunečnicový olej. Eliminuje hlavní funkční zažívací potíže. Vhodné jako pomocný prvek i jako hlavní zdroj energie.

NAN Anticoliki

Snadný a účinný nástroj pro novorozence, který pomáhá vyrovnat se s kolikou a zabraňuje zvýšené tvorbě plynu v žaludku. Může se konzumovat od prvních dnů života. Pomáhá tělu lépe vnímat jednotlivé složky a zabraňuje vzniku alergických reakcí. Je zcela hypoalergenní, s minimálním obsahem laktózy, což omezuje kvašení a tvorbu plynu. Obohacený o Lactobacilli.

NAN Antireflux

Antirefluxní směs je určena pro děti, které mají potíže s jídlem. Jde o terapeutickou potravu a eliminuje nadměrné dávivé reflexy. Můžete začít používat tento lék od šesti měsíců věku. Směs je hustá díky škrobu, což napomáhá dobré asimilaci produktu. Je také vhodný pro děti, které se neustále cítí hlad. Antireflux podporuje rychlé nasycení těla a normalizuje stolici. Místo bílkovin se objeví náhrada, která je zcela hypoalergenní a bezpečná. Obohacený laktobacily, účinně eliminuje reflex roubíků a přispívá k normálnímu fungování trávicího systému.

Nan laktóza zdarma

Tato doplňková jídla se dobře hodí pro děti, které mají problém s nedostatkem laktózy. Rychle obnovuje mikroflóru těla, vyrovnává se s průjmem. Tento produkt není hypoalergenní, ale je povolen od narození. Obsahuje vysoký podíl proteinových sloučenin. Při výrobě se místo laktózy přidává glukóza, která se tělem snadno vstřebává..

Prenan

Směs je určena pro předčasně narozené děti, které ve vývoji špatně přibývají na váze a zaostávají. Má celou řadu užitečných stopových prvků, které přispívají k obohacení těla a rychlému růstu. Existuje vysoký obsah bílkovin a kaseinu. Hydrolyzované složení, má dobrou stravitelnost. Riziko alergických reakcí je sníženo. Existuje několik variací PreNANu, s přihlédnutím k věkovým kategoriím. Dávkování a doba podávání určuje lékař.

Prenan FM 85

Tato návnada je dobrým pomocníkem pro matky, které kojí. Doplněk se používá v řadě speciálních lékařských případů. Předepisuje se těm dětem, které se narodily předčasně nebo zaostávaly v přibývání na váze. Obohatuje tělo živinami a komplexem vitamínů, které přispívají k intenzivnímu růstu a přírůstku hmotnosti. Je indikováno s tělesnou hmotností nižší než 1800 gramů, pokud se dítě narodilo za méně než 34 týdnů a má problémy spojené s vývojem plodu..

Prenan Stage 0

Tekutý doplněk, který je považován za speciální lékařskou návnadu. Vhodný od prvních dnů života. Obsahuje hydrolyzované proteinové sloučeniny. Používá pediatry, když je dítě v nemocnici. Nejčastěji se jedná o umělé krmení pro kojence, jejichž tělesná hmotnost je menší než 1 kg. Během výroby se směs podrobuje speciálnímu zpracování, bez GMO, barviv a konzervačních látek. Droga může být užívána pouze pod dohledem lékaře.

Jak chovat směs?

Zvažte základní pravidla a návod:

 1. Používejte pouze sterilní obal.
 2. Přečtěte si pokyny k vaření uvedené výrobcem na štítcích.
 3. Změřte množství směsi pro jednu dávku.
 4. Sledujte dávkování. Nenabízejte svému dítěti nadbytečný produkt, pokud to neurčí pediatr.
 5. Po filtraci použijte speciální dětskou vodu nebo tekutinu..
 6. Umyjte si ruce a vezměte změřené množství falešného jídla nezbytně falešné.
 7. Před nalitím vody a nalitím směsi vařte nádobu ve vodě.
 8. Teplá voda. Směs se umístí do kapaliny, ne naopak.
 9. Přiveďte produkt na jednotnou konzistenci.
 10. Umístěte láhev do nádoby se studenou vodou tak, aby směs ochladila na požadovanou teplotu..

Jak skladovat připravenou směs?

Nezapomeňte, že musíte dítě chovat několik minut před jídlem. V případě potřeby lze připravenou směs skladovat v lednici. Lhůta pro použití je dvě hodiny. Během nočního krmení používejte speciální zařízení, která dlouhodobě udržují teplotu produktu. Při nákupu doplňkových potravin věnujte pozornost datu expirace. Po uplynutí platnosti musí být produkt zlikvidován. Při skladování zředěných doplňkových potravin v lednici se ujistěte, že jsou nádoby pevně uzavřeny.

Alergie na NAN hypoalergenní - jak nahradit?

Pokud směs NAN není vhodná pro dítě, lze vybrat analoga. V takovém případě je lepší poradit se s lékařem. Pokud se hypoalergenní nebo konvenční směs nehodí, je lepší přejít na terapeutické a profylaktické typy. Zvažte seznam analogů:

S náhražkou kravského mlékaNa rostlině
1. Nutramigen.

3. Nutrilon Pepti TSC.

3. Enfamil Premium.

Důležité! Analogy musí být vybrány s ohledem na individuální vlastnosti těla dítěte.

Názor lékařů

Po analýze lékařských recenzí na fóru pediatrů můžeme dojít k závěru, že i vysoce kvalitní produkty mohou dítěti ublížit, pokud nedodržíte plán příjmu nebo nedržíte dítě nesprávnou směsí. Při výběru musíte věnovat pozornost názorům pediatrů a nekupovat si vlastní obaly, které se vám líbí. Pokud dítě nemá patologie nebo alergické reakce, zvolte běžný nebo hypoalergenní přípravek. Pokud má dítě vývojové abnormality, je mu trápeno kolika nebo je zaznamenán reflex roubíku, musíte kontaktovat specialistu a zakoupit terapeutické a profylaktické látky.

Každý pediatr řekne, že není nic lepšího než mateřské mléko. Přesto se medicína vyvíjí a výše nabízená dětská výživa splňuje všechny standardy kvality. Před nákupem doplňkových potravin se poraďte s pediatrem a nechte se otestovat. Pouze na jejich základě bude lékař schopen stanovit přesnou diagnózu a určit, která směs je pro dítě vhodnější.

Nan kapalná směs

Před vámi - jedinečný, nepostradatelný pomocník při výběru směsí pro umělé krmení dětí - neustále aktualizovaná databáze směsí, která je veřejně dostupná a zdarma!

Mateřské mléko je na nezaplacení, ale často existují situace, kdy je dítě převedeno na umělé krmení.

Jak vybrat směs pro vaše dítě?

Směsi pro umělé krmení se dělí na preventivní (pro zdravé děti) a terapeutické.

 • Můžete kliknout na „preventivní směsi“ v databázi (vertikální menu vlevo pod nápisem „Národní databáze kojenecké výživy“) a budete mít možnost si vybrat směs podle věku dítěte a výrobce.
 • Můžete kliknout na „léčebné směsi“ a vybrat směs podle stávajících kategorií (pro předčasně narozené děti, nízkotučné, bezlaktózové, antireflux (se zahušťovadlem), hypoalergenní (na bázi částečně hydrolyzovaného proteinu, na bázi proteinu s vysokým stupněm hydrolýzy, na základě směsi aminokyselin), s bifidobakteriemi a laktobacily (upravené čerstvé a kyselé mléko, neupravené kyselé mléko), na bázi kozího mléka, na bázi sojového proteinu, neobsahujícího fenylalanin); a také zvolit věk dítěte a výrobce. Bez otevření „léčebných směsí“ si můžete okamžitě vybrat kategorii z uvedených léčebných směsí.
 • Informace o každé kojenecké výživě uvedené v databázi zahrnují indikace k použití, složení, popis přípravku atd..

Seznam směsí uváděných na ruský trh domácími a zahraničními výrobci se často mění. Pro pediatry / lékaře lékařských zařízení je obtížné sledovat jejich aktualizace a zapamatovat si je podle kategorií, indikací atd. Tuto práci již děláme - databáze bude neustále aktualizována v souladu se změnami na trhu.

Zůstaňte v kontaktu s námi. Databáze je ve veřejné doméně, její použití je zdarma. Odkaz můžete zkopírovat do pracovního počítače a vybrat si směs pro dítě hned při jmenování lékaře.

Přehled dětských směsí „NAS“

Nan dětská výživa je vyráběna koncernem Nestle, který má mnohaleté zkušenosti s výrobou těchto výrobků od roku 1867, kdy zakladatel společnosti Henry Nestle vytvořil první prototyp moderní náhražky mateřského mléka. Od té doby se práce nadále zaměřuje na zdokonalení mléčných receptur, uplatňování teoretických znalostí a výsledků hloubkových studií s cílem vytvořit produkty, které jsou co nejblíže lidskému mléku a umožnit dítěti výživu v nepřítomnosti nebo nemožnosti kojení..

Druhy a složení směsí "NAS" pro zdravé děti

Protože potřeby živin a biologicky aktivních látek dítěte jsou různé v různých obdobích jeho života, Nestle vytvořil řadu kojenecké výživy a mléko NAS.

 1. "NAS" 1 Sušené mléko od narození.
 2. "NAS" 2 Sušené mléko od šesti měsíců.
 3. "NAS" 3 Kojenecké mléko od dvanácti měsíců.
 4. "NAS" 4 Kojenecké mléko od osmnácti měsíců.

Věk uvedený na obalu musí být dodržen, protože tělo malého dítěte ještě není přizpůsobeno vnímání směsi určené pro starší děti. Návrh obalu prošel určitými změnami. Na víku se objevilo průhledné okno, které otevřelo pohled odměrkou, izolovanou od produktu fólií. Nyní si můžete vzít jen lžíci a nezabývat se jejím vyhledáváním ve směsi, čímž se narušuje její sterilita.

Kromě suchých jsou k dispozici také tekuté směsi „NAN“ 1,2 ve 200 ml baleních, které se svým složením neliší od suchých, a jediné, co musíte udělat, než je dáte dítěti, je nalít je do láhve a zahřát je.

Co je OPTIPRO bol ve směsích „NAN“ a proč se tam zavádí?

„NAS“ 1 a „NAS“ 2 jsou upravené kojenecké výživy, zatímco „NAS“ 3 a „NAS“ 4 jsou suché mléčné nápoje pro krmení dětí. Hlavním rozdílem mezi nimi je snížený obsah bílkovin v přizpůsobených směsích kvůli značnému množství demineralizované syrovátky. U mléčných nápojů je požadované rovnováhy bílkovin dosaženo pomocí odstředěného mléka a syrovátkové bílkoviny. Z tohoto důvodu je v NAS NAS 1 optimální poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu 70:30 přibližně stejného poměru v mateřském mléce rovném 80:20. Možná žádná jiná směs se nemůže pochlubit stejnými téměř ideálními hodnotami. U „NAN“ 2, „NAN“ 3 a „NAN“ 4 je poměr syrovátkových bílkovin ke kaseinu 60:40 a také pro zralé mateřské mléko ženy. Takový protein se nazývá OPTIPRO. To vám umožní snížit metabolickou zátěž a snížit riziko obezity v budoucnosti díky správnému poměru proteinů a udržení nezbytné rovnováhy aminokyselin. Časově prodloužený účinek výživy v raném dětství na charakteristiku metabolismu v dospělosti je dnes stále více potvrzován a v tomto světle vypadá protein OPTIPRO velmi přesvědčivě. Protože mateřské mléko se liší v složení aminokyselin od kravského mléka, jsou do směsi NAN optipro 1 zavedeny esenciální aminokyseliny, zvláště nezbytné pro kojence: taurin, fenylalanin a histidin..

Další znaky složení

Přirozenou uhlohydrátovou složkou produktů NAN pro zdravé děti je laktóza, která v kombinaci s maltodextrinem dodává sladkou chuť, dodává tělu dítěte potřebnou energii, podporuje dlouhý pocit sytosti a zvyšuje hustotu produktu. V „NAS“ 3 a „NAS“ 4 není sacharóza, což je srovnává s některými podobnými produkty jiných výrobců.

Tuková složka je směsí olejů a rybího oleje, která poskytuje tělu esenciální mastné kyseliny. Donedávna byl palmový olein, jedna z frakcí palmového oleje, používán v dětské výživě NAN. Nestle však kvůli rozšířenému „anti-reklamě“ palmového oleje jej odmítl použít. Nyní v kojenecké výživě „NAN“ 1,2,3,4, v závislosti na rozdělení podle věku dítěte, najdete z rostlinných olejů pouze slunečnice, slunečnice s vysokým obsahem olejů, řepky s nízkým obsahem kyseliny erukové a kokosové ořechy. Komplex polynenasycených mastných kyselin ve směsích NAN se nazývá Smart Lipids, z nichž nejdůležitější jsou dokosahexaenové (DHA) a arachidonové (ARA) kyseliny, které pomáhají posilovat imunitu a jsou nezbytné pro správný vývoj zraku a mozku.

Dětská výživa „NAS“ je jednou z mála čerstvých směsí, které obsahují probiotika - živé kultury BL bifidobakterií, které přispívají k tvorbě prospěšné mikroflóry tlustého střeva a posilují imunitu. Složení "NAN" 2,3,4 navíc zahrnuje laktobacillus DENTA PRO, který obývá celý trávicí trakt zdravého člověka, a vyplnění ústní dutiny přispívá k prevenci zubního kazu..

Všechny směsi NAN obsahují nezbytný komplex vitamínů a minerálů, který vyhovuje potřebám dítěte souvisejícím s věkem.

Nové balení a nové složení směsi „NAS“ 1

Přečtěte si také články o dalších kojeneckých výživách:

Léčebné a profylaktické a terapeutické směsi „NAS“

Tyto směsi se používají po krátkou dobu, jak je předepsáno pediatrem za účelem terapeutické a preventivní dietetické terapie. Obecně je pro ně charakteristické stejné složení jako pro směsi „NAS“ u zdravých dětí, ale existují také rozdíly související s zvláštnostmi jejich účelu..

„NAS kyselé mléko“ 1,2,3

Pomáhá normalizovat střevní mikroflóru, zlepšuje trávení, chrání před střevními infekcemi a posiluje imunitní systém.

Složení "NAN kyselého mléka" se liší od obvyklého "NAN" kvůli fermentaci mléčné složky působením zvláštních mikroorganismů, které způsobují fermentaci kyseliny mléčné. Tento proces je doprovázen rozkladem bílkovin, laktózy a tuku za vzniku četných chemických sloučenin zásadně nových (vitamíny, kyselina mléčná, baktericidní látky) nebo které jsou produkty rozkladu původních sloučenin (peptidy, mastné kyseliny). Část práce trávicích enzymů gastrointestinálního traktu je ve skutečnosti absorbována bakteriemi startovací kultury, čímž je proces trávení rychlejší a méně energeticky náročný. "NAN Fermented milk" 2,3 má stejný poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu. Všechny směsi „kyselého mléka NAS“ obsahují živé bakterie kyseliny mléčné a bifidobakterie, které určují jejich probiotické vlastnosti.

"NAS Antikoliki"

Hlavním účelem je zabránit kolice. Směs je určena pro děti od narození a není rozdělena podle věku.

Protein směsi je částečně hydrolyzován, což usnadňuje proces asimilace směsi a snižuje riziko alergických reakcí. Nízký obsah laktózy snižuje fermentační procesy způsobené dočasným snížením aktivity laktázy v prvních měsících života a tvorbou plynu, které jsou příčinou koliky u dítěte. Probiotická kultura L. reuteri lactobacilli podporuje trávení, podporuje rozvoj prospěšné střevní mikroflóry a je zcela bezpečná pro novorozence.

"NAS Triple Comfort"

Používá se k odstranění příznaků funkčních poruch trávení, doprovázených kolikou, zácpou, střevní mikroflórou. Výrobek je určen pro děti od narození a nemá věkové dělení..

Má složení podobné „NAS Antikoliki“. Rozdíl je v dalším zavedení prebiotik (oligosacharidů) nezbytných pro normální vývoj prospěšné střevní mikroflóry.

„NAS Hypoalergenní“ 1,2,3

Používá se, pokud existuje predispozice k alergii na bílkovinu kravského mléka nebo jako směsná směs při přenosu dítěte z léčby na pravidelně upravenou směs.

Patří k počtu preventivních hypoalergenních směsí, protože obsahuje částečně hydrolyzované syrovátkové proteiny, což snižuje riziko alergických reakcí. Stupeň štěpení proteinu je vyšší než v jiných směsích NAN s hydrolyzovaným proteinem. Živé bifidobakterie BL - jediná směsná kultura mikroorganismů.

"NAS Antireflux"

Pomáhá eliminovat regurgitaci u kojenců. Směs je určena pro děti od narození a není rozdělena podle věku.

Díky přidání zahušťovadla jako škrobu vytváří v žaludku hustou sraženinu, která zabraňuje praskání a poskytuje dlouhý pocit sytosti. Současně má škrob fixační účinek, a proto má tato směs se sklonem k zácpě málo vhodné pro dítě. Protein směsi je středně hydrolyzovaný, snadno stravitelný a snižuje pravděpodobnost alergických reakcí. Probiotická kultura laktobacilů L. reuteri, podobná té, která je součástí mateřského mléka, pomáhá třikrát snížit regurgitaci, normalizuje mikroflóru a má příznivý vliv na trávení dítěte.

„NAS bez laktózy“

Navržen pro děti s nedostatkem laktázy, pomáhá dítěti zotavit se po průjmu. Směs je určena pro děti od narození a není rozdělena podle věku.

Směs není hypoalergenní, poměr syrovátkových proteinů k kaseinu je 60/40 a liší se od „NAN“ 1 zvýšením podílu kaseinu. Laktóza je nahrazena glukózovým sirupem, který se vstřebává mnohem snadněji. Probiotika jsou reprezentována laktobacily L.reuteri.

"Pre NAS" pro předčasně narozené děti

Určeno pro krmení předčasně narozených a malých dětí. Poskytuje dítěti všechny potřebné látky pro rychlý růst.

Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu je 70/30. Protein směsi je částečně hydrolyzován, což příznivě ovlivňuje rychlost absorpce a snižuje riziko alergií. Optimální rovnováha vápníku a fosforu přispívá ke správné tvorbě kostní tkáně. Směs se používá, dokud dítě nedosáhne tělesné hmotnosti 1800 g, protože obsahuje poměrně vysoký obsah bílkovin 2,2 g / 100 ml směsi, poté se Pre NAN nahradí konvenční upravenou směsí. Kromě suché směsi je k dispozici také tekutá hotová směs Pre NAN 0 (PreNAN).

Posilňovač mateřského mléka „Pre NAN FM85“

Pro zvláštní lékařské účely pro malé děti a předčasně narozené děti s cílem obohatit mateřské mléko.

Přípravek „PreNAN FM 85“ přispívá k obohacení mateřského mléka nezbytnými živinami, jejichž množství je navzdory jedinečnému složení mléka matek, které porodily dříve, stále vzácné. Zpevňovač mateřského mléka (fortifikátor) vám umožňuje zvýšit množství dětské výživy, pokud mateřské mléko nestačí. Přípravek Pre NAN FM85 můžete používat v souladu s obecným šlechtitelským plánem nebo po analýze mateřského mléka ženy s přihlédnutím k individuálním charakteristikám. Použití tohoto jídla vyžaduje povinný lékařský dohled.

Klady a zápory suché upravené směsi "NAN"

Jakákoli směs není ideální potravou pro krmení novorozence a má vždy své pozitivní i negativní stránky. Kojení dítěte, zdánlivě z pohledu matky, dobrá směs, doporučená četnými recenzemi, je vždy spojeno s rizikem individuálních reakcí ve formě koliky, zácpy, alergií. Směs „NAS“ lze právem připsat počtu nejlepších směsí na trhu. Pokud vás cena neobtěžuje (v oblasti 650 rublů za 400 g), můžete bezpečně důvěřovat bohatému zážitku Nestle a rozhodnout se pro tuto směs.

klady

 1. Toto je jediná směs pro děti od narození „NAN“ 1 s jedinečným složení bílkovin co nejblíže poměru syrovátka a kaseinu k proteinu mateřského mléka.
 2. Ve směsích „NAS“ 1,2,3,4 není palmový olej.
 3. Směs obsahuje potřebné polynenasycené mastné kyseliny, nukleotidy, probiotika, esenciální aminokyseliny, vitamíny a minerály.

Minusy

 1. Obsah laktózy je o něco vyšší než v mateřském mléce, což může ovlivnit trávení při nedostatku laktázy..
 2. Osmolalita směsi je vyšší ve srovnání s mateřským mlékem, což zvyšuje zátěž vylučovacího systému dítěte..
 3. Prebiotika chybí.

NAN fermentované mléko

Nan Fermentované mléko pro zdraví vašeho dítěte

Kojení je nejlepší způsob, jak nakrmit své dítě. Mateřské mléko poskytuje rostoucímu tělu dítěte všechny potřebné látky a mikroelementy, zajišťuje primární imunitu a chrání před střevními infekcemi. V případech, kdy kojení není možné, je náhradou mateřského mléka pomoc matek - Nan Fermented milk formula. Výrobek vyrábí ve Švýcarsku slavná společnost Nestle, která je známá svými stoletými tradicemi a vysoce kvalitními výrobky, respektem k dětství a mateřství..

Produktová řada Nestle NAN Sour-milk obsahuje kojeneckou výživu pro krmení dětí ve věku:

 • 0-6 měsíců;
 • 6-12 měsíců;
 • 12-18 měsíců;
 • od 18 měsíců;
 • Pojistné
 • antireflux;
 • hypoalergenní.

Fermentované mléko NAN má jedinečné složení, které je co nejblíže mateřskému mléku a poskytuje dítěti vše potřebné pro správný růst a vývoj. Živé kultury BL bifidobakterií posilují imunitu, pomáhají formovat a udržovat střevní mikroflóru na normální úrovni, snižují riziko střevní koliky, normalizují stolici.

Struktura

 • L-karnitin se podílí na metabolických procesech a je odpovědný za regeneraci tkání, posiluje srdeční sval, normalizuje metabolismus lipidů, stimuluje produkci růstového hormonu;
 • proteinový komplex OPTIPRO poskytuje tělu potřebné proteiny;
 • cholin se podílí na procesech regenerace tkání, posiluje a přispívá k rozvoji centrálního nervového systému;
 • vitamin-minerální komplex se podílí na tvorbě všech systémů a orgánů dítěte, odpovídá za jeho pohodu, správný růst, stav kůže a imunitu, taurin je zodpovědný za vývoj orgánů vidění;
 • jodid draselný podporuje regeneraci očních tkání, stimuluje krevní oběh v zrakových orgánech, inhibuje růst druhů Candida;
 • seleničitan sodný je nezbytným prvkem pro harmonický vývoj dítěte;
 • BIO fermentace - můžete si koupit NAN fermentované mléko pro normalizaci trávicího systému, udržování zdravé střevní mikroflóry, ochranu rostoucího těla dítěte před střevními infekcemi;
 • Biotin je zodpovědný za růst vlasů a nehtů, regeneraci měkkých tkání a stav kůže, normalizuje energii a celkový buněčný metabolismus, posiluje nervový systém a fyziologické funkce těla;
 • Pomocné látky.

Nan Fermented Milk Mix také obsahuje cholín, uhličitan hořečnatý, síran železnatý, chlorid draselný, zinek a L-fenylalanin, který je zodpovědný za syntézu bílkovin, dává dítěti dobré zdraví a pozitivní náladu, snižuje bolest, podílí se na vývoji mozku a snižuje hyperaktivitu.

Kde je Nan Fermented Milk Blend dostupná za dostupnou cenu??

Sušené mléčné receptury lze zakoupit v online obchodě Helptomama. Nabízíme velký výběr kvalitní dětské výživy od nejlepších výrobců dětského zboží. Před použitím si pečlivě přečtěte doporučení výrobce. Produkt obsahuje živé kultury bifidobakterií, proto se doporučuje vařit pouze před použitím, teplota vody by neměla být vyšší než 37 C. Otevřená nádoba musí být skladována při teplotě +3. +6 C. Nan Fermented Milk Mix má optimální poměr cena-kvalita, snadno se používá a je zcela bezpečné pro dítě.

Vzorec PreNAN pro předčasně narozené děti: složení a vlastnosti

Předčasně narozené děti, stejně jako děti narozené s podváhou, vyžadují zvláštní péči a výživu. Měli přibrat na váze a vyrůst v době narození, ale to se nestalo a každý má své vlastní důvody.

Existuje určité pojetí, které je dítě považováno za předčasné, a nejde jen o drobky narozené před uplynutím 40 týdnů..

Jedná se o děti narozené po 22 týdnech těhotenství a před 37. Po 37 týdnech jsou děti považovány za již na plný úvazek.

Hmotnost dítěte by měla být až dva a půl kilogramu. Malé dítě - toto dítě, jehož porodní hmotnost je menší než 2,5 kg.

Tak či onak, výživa pro takové děti by měla být speciální - ideální ve složení a rovnováze látek..

Ne každý výrobce dětské výživy vyrábí směsi pro lehké a předčasně narozené děti, ale Nestle to dělá.

Výkonové funkce PreNAN

Tuto směs předepisuje lékař bezprostředně po porodu drobků a je určen k výživě novorozence v nemocnici a po propuštění doma.

Pozor: speciální nutriční složení neumožňuje předepisovat dětem s diagnostikovanou alergií na bílkoviny kravského mléka, nedostatek laktázy a galaktosémii. Důvodem je skutečnost, že kompozice obsahuje bílkovinu kravského mléka, která u některých dětí způsobuje alergie na potraviny..

Při výrobě tohoto delikátního druhu potravin se přirozeně používají pouze přírodní přísady od důvěryhodných dodavatelů..

Toto jídlo má velmi viskózní konzistenci, zčásti zabraňuje výskytu příznaků regurgitace u dítěte - hustá směs drobků jí úplně, nespadá a dokonale se vstřebává do jeho těla.

Důležité: Během krmení podpírejte dětskou hlavu tak, aby se neudusila.

Jak dlouho by měl novorozenec jíst Pre-Nan?

Obvykle, když se hmotnost dítěte vrátí do normálu a dítě získává více než 4 kg, je lékařská výživa zrušena a můžete přejít na normální. Termín může být až měsíc. V každém případě o všem rozhoduje lékař.

Složení "Nan Pre"

Co je ve složení směsi „pre“ třídy a jak to může pomoci rozvoji předčasného a lehkého dítěte?

V krmivech pro kojence by nemělo být přítomno pouze maximální množství minerálů, ale také hraje roli jejich poměr.
Například vápník a fosfor jsou důležité jednotlivě, ale společně hrají roli při tvorbě kostní tkáně, což znamená kosti kostry novorozence, které mu pomáhají růst.

Uvažovaná směs pro lehké děti „Pre Nan“ má ideální poměr vápníku a fosforu ve složení.

Pokud jde o ostatní minerály a prvky v této směsi, lze také pozorovat zvýšený obsah (při zředění na 70 kcal):

 • Vápník - 106,70 mg,
 • Draslík - 84,80 mg,
 • Fosfor - 61 mg,
 • Chloridy - 60 mg,
 • Sodík - 37,6 mg,
 • Mangan - 9,6 mg,
 • Hořčík - 7 mg,
 • Železo - 1,5 mg,
 • Zinek - 0,87 mg,
 • Selen - 1,6 mcg,
 • Jód - 23,6 mcg.

Polynenasycené mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6 jsou to, co každé dítě potřebuje pro aktivní růst a správný vývoj, a pro předčasně narozené děti je to obzvláště důležité.

Kyselina omega-3 (DHA) se nachází v mateřském mléce a jak víte, mateřské mléko je perfektním jídlem pro každé dítě. Proto je přítomnost této kyseliny ve složení dětské výživy povinná. Hraje zvláštní roli při utváření a fungování dětské imunity..

Omega-6 (ARA) - podle výsledků vědeckého výzkumu hraje tato kyselina rozhodující úlohu při tvorbě a fungování centrálního nervového systému dítěte a všechny ostatní procesy v těle dítěte závisí na správném fungování centrálního nervového systému..

A to a další při 13,8 mg, když se zředí na 70 kcal a 15,8 pro směs s vyšší kalorickou hodnotou při 80 kcal.

Obsah laktózy ve stravě je 3,67 g na 100 g hotového jídla. 4,2 g pro zvýšení kalorií.

Kojenecká výživa obsahuje také cholín, inositol, taurin a další složky. Jejich obsah je o něco vyšší než u běžné dětské výživy.

Kyselina listová 42 mkg, pokud rozdělí jídlo na 70 kcal a 48 mkg, pokud na 80 kcal.

Kyselina pantothenová - 0,87 mg a 1 mg.

Sacharidovou složku tvoří zahušťovadlo maltodextrin (3,83 ga 4,38 g), žádný škrob ve směsi.

Nutriční složení Pre Nan neobsahuje prebiotika, lakto- a bifidobakterie. To je způsobeno skutečností, že v rané fázi vývoje je důležité, aby novorozenec přibral na váze a dohonil se s vrstevníky ve vývoji. Poté, když je terapeutická výživa pro malé děti zrušena a dítě přejde na obvyklou směs (nebo dokonce mateřské mléko), dostane jak prebiotika, probiotika, tak všechny zdravé bakterie s výživou.

Neexistuje také žádný palmový olej.

Osmolalita dětské výživy "Pre Nan" 266mOsm.

Pozor: Nan Pre food lze ředit v několika poměrech (viz obal), proporce jsou předepsány pouze lékařem a matka by se v žádném případě neměla odchýlit od předepsané normy. Směs, která je příliš hustá nebo tekutá, není pro dítě dobrá, může způsobit zažívací potíže (například dehydrataci), a to není nutné pro dítě, které se narodilo s podváhou nebo předčasně. Kojení nebo kojení dítěte je také nebezpečné. Proto přísně dodržujte proporce předepsané lékařem. Výrobce rovněž doporučuje používat pouze odměrku, která je součástí balení pro potraviny. Jedna lžíce je určena pro 5,37 gramu prášku.

Směs Pre Nan se prodává v suché formě v plechovkách po 400 g (určených k ředění ve vodě) i v tekutině - v 90 ml lahvích.

Dalším jídlem po dané směsi je Nan Optipro..

Vzorec PreNAN pro předčasně narozené děti: složení a vlastnosti

Předčasně narozené děti, stejně jako děti narozené s podváhou, vyžadují zvláštní péči a výživu. Měli přibrat na váze a vyrůst v době narození, ale to se nestalo a každý má své vlastní důvody.

Existuje určité pojetí, které je dítě považováno za předčasné, a nejde jen o drobky narozené před uplynutím 40 týdnů..

Jedná se o děti narozené po 22 týdnech těhotenství a před 37. Po 37 týdnech jsou děti považovány za již na plný úvazek.

Hmotnost dítěte by měla být až dva a půl kilogramu. Malé dítě - toto dítě, jehož porodní hmotnost je menší než 2,5 kg.

Tak či onak, výživa pro takové děti by měla být speciální - ideální ve složení a rovnováze látek..

Ne každý výrobce dětské výživy vyrábí směsi pro lehké a předčasně narozené děti, ale Nestle to dělá.

Výkonové funkce PreNAN

Tuto směs předepisuje lékař bezprostředně po porodu drobků a je určen k výživě novorozence v nemocnici a po propuštění doma.

Pozor: speciální nutriční složení neumožňuje předepisovat dětem s diagnostikovanou alergií na bílkoviny kravského mléka, nedostatek laktázy a galaktosémii. Důvodem je skutečnost, že kompozice obsahuje bílkovinu kravského mléka, která u některých dětí způsobuje alergie na potraviny..

Při výrobě tohoto delikátního druhu potravin se přirozeně používají pouze přírodní přísady od důvěryhodných dodavatelů..

Toto jídlo má velmi viskózní konzistenci, zčásti zabraňuje výskytu příznaků regurgitace u dítěte - hustá směs drobků jí úplně, nespadá a dokonale se vstřebává do jeho těla.

Důležité: Během krmení podpírejte dětskou hlavu tak, aby se neudusila.

Jak dlouho by měl novorozenec jíst Pre-Nan?

Obvykle, když se hmotnost dítěte vrátí do normálu a dítě získává více než 4 kg, je lékařská výživa zrušena a můžete přejít na normální. Termín může být až měsíc. V každém případě o všem rozhoduje lékař.

Složení "Nan Pre"

Co je ve složení směsi „pre“ třídy a jak to může pomoci rozvoji předčasného a lehkého dítěte?

V krmivech pro kojence by nemělo být přítomno pouze maximální množství minerálů, ale také hraje roli jejich poměr.
Například vápník a fosfor jsou důležité jednotlivě, ale společně hrají roli při tvorbě kostní tkáně, což znamená kosti kostry novorozence, které mu pomáhají růst.

Uvažovaná směs pro lehké děti „Pre Nan“ má ideální poměr vápníku a fosforu ve složení.

Pokud jde o ostatní minerály a prvky v této směsi, lze také pozorovat zvýšený obsah (při zředění na 70 kcal):

 • Vápník - 106,70 mg,
 • Draslík - 84,80 mg,
 • Fosfor - 61 mg,
 • Chloridy - 60 mg,
 • Sodík - 37,6 mg,
 • Mangan - 9,6 mg,
 • Hořčík - 7 mg,
 • Železo - 1,5 mg,
 • Zinek - 0,87 mg,
 • Selen - 1,6 mcg,
 • Jód - 23,6 mcg.

Polynenasycené mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6 jsou to, co každé dítě potřebuje pro aktivní růst a správný vývoj, a pro předčasně narozené děti je to obzvláště důležité.

Kyselina omega-3 (DHA) se nachází v mateřském mléce a jak víte, mateřské mléko je perfektním jídlem pro každé dítě. Proto je přítomnost této kyseliny ve složení dětské výživy povinná. Hraje zvláštní roli při utváření a fungování dětské imunity..

Omega-6 (ARA) - podle výsledků vědeckého výzkumu hraje tato kyselina rozhodující úlohu při tvorbě a fungování centrálního nervového systému dítěte a všechny ostatní procesy v těle dítěte závisí na správném fungování centrálního nervového systému..

A to a další při 13,8 mg, když se zředí na 70 kcal a 15,8 pro směs s vyšší kalorickou hodnotou při 80 kcal.

Obsah laktózy ve stravě je 3,67 g na 100 g hotového jídla. 4,2 g pro zvýšení kalorií.

Kojenecká výživa obsahuje také cholín, inositol, taurin a další složky. Jejich obsah je o něco vyšší než u běžné dětské výživy.

Kyselina listová 42 mkg, pokud rozdělí jídlo na 70 kcal a 48 mkg, pokud na 80 kcal.

Kyselina pantothenová - 0,87 mg a 1 mg.

Sacharidovou složku tvoří zahušťovadlo maltodextrin (3,83 ga 4,38 g), žádný škrob ve směsi.

Nutriční složení Pre Nan neobsahuje prebiotika, lakto- a bifidobakterie. To je způsobeno skutečností, že v rané fázi vývoje je důležité, aby novorozenec přibral na váze a dohonil se s vrstevníky ve vývoji. Poté, když je terapeutická výživa pro malé děti zrušena a dítě přejde na obvyklou směs (nebo dokonce mateřské mléko), dostane jak prebiotika, probiotika, tak všechny zdravé bakterie s výživou.

Neexistuje také žádný palmový olej.

Osmolalita dětské výživy "Pre Nan" 266mOsm.

Pozor: Nan Pre food lze ředit v několika poměrech (viz obal), proporce jsou předepsány pouze lékařem a matka by se v žádném případě neměla odchýlit od předepsané normy. Směs, která je příliš hustá nebo tekutá, není pro dítě dobrá, může způsobit zažívací potíže (například dehydrataci), a to není nutné pro dítě, které se narodilo s podváhou nebo předčasně. Kojení nebo kojení dítěte je také nebezpečné. Proto přísně dodržujte proporce předepsané lékařem. Výrobce rovněž doporučuje používat pouze odměrku, která je součástí balení pro potraviny. Jedna lžíce je určena pro 5,37 gramu prášku.

Směs Pre Nan se prodává v suché formě v plechovkách po 400 g (určených k ředění ve vodě) i v tekutině - v 90 ml lahvích.

Dalším jídlem po dané směsi je Nan Optipro..

NAN milk formula: pediatr hovoří o složení a výhodách

Každá matka chce, aby její dítě bylo zdravé a šťastné, takže se mu snaží dát vše nejlepší. Ideálním jídlem pro dítě je mateřské mléko. Složení mléka je koneckonců individuální a jeho složení je skutečně jedinečné.

Kojení bohužel není vždy možné. Co dělat v tomto případě? Jak porozumět rozmanitosti směsí a vybrat tu, která by uspokojila potřeby dítěte?

Dnes budeme mluvit o směsích NAS.

Trochu o výrobci

Společnost Nestle vyrábí dětskou výživu pro kojence různých věkových skupin starších 145 let. Mezi jejich produkty patří: směsi „NAS“, „Nestogen“, kaše „Nestle“ a pyré „Gerber“.

Pro každé období života dítěte existuje produkt, který je ideální k jídlu drobků. Směsi Nestlé podléhají přísné kontrole kvality, jejich výrobní technologie jsou časově testovány.

Proč nemůžete kravské mléko krmit novorozence?

Odpověď je jednoduchá - celá věc je ve složení mléka. Kravské mléko obsahuje dvakrát tolik bílkovin než mateřské mléko. Množství minerálů - solí, fosforu a vápníku - třikrát překračuje přípustnou koncentraci pro děti. Taková kompozice je nezbytná pro rychlý růst telat a je nepřijatelná pro vývoj dítěte.

Nestojí za to používat kravské mléko ani ve zředěné formě, protože bílkovina kravského mléka není řádně trávena. Jeho akumulace vede k alergickým reakcím a trávicím problémům, kolika. Nezralé ledviny dítěte se nedokáží vyrovnat s přebytkem živin. Nízké hladiny železa zvyšují riziko anémie..

Co je OPTIPRO protein??

Protein je jednou z nejdůležitějších živin, stavebním materiálem nezbytným pro růst dítěte. Není divu, že se jim říká „stavební kameny života“. Správně vyvážený protein, který přichází s jídlem, přispívá k rozvoji imunitního, trávicího systému a rovnoměrného přírůstku hmotnosti.

Složení mléčných přípravků NAN zahrnuje OPTIPRO. Jedná se o optimalizovaný proteinový komplex, který se nachází pouze u kojenecké výživy NAN Optipro. Dítě tak získá dostatek „správného“ proteinu a vnitřní orgány fungují bez přetížení.

Co jiného je součástí dětské výživy „NAS“?

Směsi NAS jsou vysoce přizpůsobené, což znamená, že jejich složení je co nejblíže složení mateřského mléka. Nestle proto představil živé bifidobakterie BL, mastné kyseliny DHA a ARA, vitaminy a minerály.

Bifidobakterie normalizují trávení, kolonizují střeva „užitečnými“ bakteriemi. DHA a ARA jsou dvě speciální mastné kyseliny, které hrají obrovskou roli ve vývoji imunity a přispívají k rozvoji mozku a vidění dítěte. Není bez důvodu, že upravené formule se také nazývají náhražky mateřského mléka..

Druhy směsí NAN

Sortiment produktů je snadno pochopitelný, protože každý věk má svou vlastní směs.

Směs NAN 1

Toto je první směs v produktové řadě NAS. Je určen pro kojence od narození do 6 měsíců. Vyrábí se podle osvědčené technologie bez použití geneticky modifikovaných organismů, konzervačních látek, barviv. Směs "NAS 1" poskytuje dítěti všechny živiny ve správném množství pro harmonický vývoj až 6 měsíců.

Směs NAN 2

Vaše dítě má šest měsíců, roste těsně před našimi očima. Dítě už toho hodně ví a každý den přináší nové úspěchy. Potřeby drobky se mění, zavádí se první krmení. Směs "NAS 2" je vhodná pro děti od 6 měsíců do 1 roku a plně uspokojuje zvýšené potřeby živin. Sacharidová složka je představována maltodextrinem, který se snáze tráví, méně pravděpodobně způsobuje alergické reakce..

Směs Nan3, 4

Dítě je již rok staré, jedná se o období vysoké intelektuální a fyzické aktivity drobků. V tomto věku je také nezbytná zdravotní péče. Dětská strava je rozšířena, ale zachovává se také kojení nebo náhražka mateřského mléka. Pro starší děti je vhodná směs „NAS 3“ a od 18 měsíců stará „NAS 4“. Tyto směsi pomáhají posilovat imunitu a zabraňují rozvoji rozkladu listnatých zubů..

Další produkty NAN

 1. "NAS je hypoalergenní." Protein této směsi je vyroben speciální technologií a částečně štěpen, hydrolyzován. To znamená, že je snazší strávit, pomáhá předcházet takovým potížím, jako je zácpa a kolické alergické reakce. K dispozici jsou dva typy: Nan 1 hypoalergenní a Nan 2 hypoalergenní, pro kojence do šesti měsíců a od 6 měsíců do roku.
 2. "NAS fermentoval bifidobakteriemi." Trávicí systém arašídových poruch je často trávicí systém. Na záchranu přijde „kyselé mléko NAS“. Složení mléčné směsi zahrnuje speciální bakterie mléčného kvašení, které pomohou vyrovnat se se zácpou, obnovit mikroflóru po střevních infekcích, antibiotická léčba. K dispozici ve dvou typech, pro dvě věkové skupiny.
 3. "NAS bez laktózy." Léčebná směs pro děti s nesnášenlivostí laktózy. Díky svému speciálnímu složení může být použit k průjmu. Nízká osmolarita směsi pomáhá překonat průjem a pro harmonický vývoj drobků je nezbytné vyvážené složení..
 4. "Pre-NAS". Vyrobeno pro děti, které se narodily předčasně nebo s nízkou tělesnou hmotností. Potřeby těchto dětí jsou velmi odlišné. Složení Prenanu hraje obrovskou roli při formování trávení, intelektuálního a psychomotorického vývoje. Proto je směs Pre-NAN více kalorická, obsahuje unikátní mastné kyseliny, které se snadno vstřebávají, a více bílkovin.
 5. NAS Alfare. K léčbě takových potíží, jako je průjem, je nutný integrovaný přístup. Spolu s drogami má léčebná směs pozitivní účinek na střeva, pomáhá vyrovnat se s onemocněním.
 6. "NAS antireflux." Směs pro děti trpící regurgitací a zvracením. Kompozice zahrnuje speciální probiotickou kulturu. Je vědecky prokázáno, že frekvence použití regurgitace se při použití tohoto produktu řady "NAS" snižuje 3x.

Náklady na směsi se na různých místech mírně liší, v průměru začíná cena od 400 rublů za plechovku. Speciální terapeutické směsi jsou dvakrát tak drahé jako obvykle. Po přečtení a analýze zákaznických recenzí a lékařů je zřejmé, že tato cena je přiměřená. Koneckonců, nic nemůže být dražší než zdraví dítěte.

Společnost Nestle má mnohaleté zkušenosti s kojeneckou výživou. Výrobky jsou vysoce kvalitní a příjemné chuti. Mezi směsemi „NAS“ najde každý rodič směs vhodnou pro své dítě, protože jejich výběr je různorodý. Výběrem směsi „NAN“ si můžete být jisti její bezpečností a přínosem pro drobky.

NAN Nestle směs pro novorozence: recenze, složení, cena, sortiment (Optipro, Comfort, Hypoalergenic, kyselé mléko, bez laktózy)

Výběr správné směsi, která nahradí mateřské mléko novorozence, je velmi odpovědný úkol. Proto by při výběru dětské výživy měli rodiče prostudovat všechny nabídky na trhu dětské výživy. V tomto článku budeme zvažovat rozsah, složení a recenze kojenecké výživy NAN od Nestle.

Sortiment suchých směsí NAS

Sortiment je velmi široký, teprve po pečlivém prostudování všech druhů výživy si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašemu dítěti.

 • NAN OPTIPRO 1, 2, 3, 4 (70/30, 50/50). Tato řada klasické výživy je vhodná pro zdravé děti. Číselné označení odpovídá věkovým indexům malých gurmánů a poměru kaseinu k proteinům. Číslo 1 na obalu je tedy pro děti od narození do šesti měsíců, 2 - od 6 měsíců do roku, 3 - od roku do roku a půl, 4 - velké balení pro děti starší 18 měsíců. Výrobky této řady jsou co nejvíce přizpůsobeny a jsou blízké mateřskému mléku. Kromě toho můžete na mléčných výrobcích označených „3“ a „4“ připravit jídla pro doplňková jídla a vařit ovesnou kaši..
 • NAN Suprema (0/100). Vhodné pro děti bez zdravotních potíží. Standardní směs, ve které je osmolalita vyšší než v sérii NAS Optipro. Určeno pro děti od narození do 1 roku.
 • NAN ORGANIK 1, 2, 3 (35/65). Výrobky této řady pro zdravé děti jsou založeny na organickém mléku. Producenti to získávají z výnosů krav pasoucích se na alpských loukách a jedí pouze trávu šetrnou k životnímu prostředí. Má tři typy: počáteční, následné, dětské mléko.
 • NAN Hypoalergenní 1,2,3. U dětí se sklonem k alergickým reakcím na kravské mléko je ukázáno toto jídlo. Kromě toho se často používá jako meziprodukt při přechodu ze specializovaných směsí na přizpůsobené.
 • NAN kyselé mléko 1,2,3 (50/50). Pokud má dítě problémy se střevem, lékaři doporučují přejít na tento druh výživy. Systematickým používáním se vytváří trávicí systém, střevní mikroflóra se vrací k normálu, zvyšuje se imunita, což je velmi důležité po užívání antibiotik.
 • NAN Triple Comfort. Triáda: kolika - střevní poruchy - zácpa se při jídle Nan Triple Comfort stává irelevantní. Liší se od Antikoliku přidáním oligosacharidů do kompozice, což napomáhá aktivnímu množení střevní mikroflóry. Nemá žádná věková omezení.
 • NAN Antireflux (30/70). Vhodné pro děti, které mají problémy se zadržováním potravy v žaludku. Díky škrobu, který je jeho součástí, se mléko kondenzuje a nedovolí konzumovanému jídlu jít ven. Po krmení takové finské směsi zůstává dítě dlouho nasycené a prakticky nepodstupuje alergie. Avšak vzhledem k fixačnímu účinku škrobu by se taková výživa neměla používat u dětí náchylných k zácpě..
 • NAN Anticoliki (30/70). Komponenty jsou velmi podobné NAS Triple Comfort, ale na rozdíl od toho neobsahují probiotika. Částečně hydrolyzovaný protein poskytuje pohodlné trávení potravy a nepřítomnost nepohodlí z koliky.
 • PRENAN (70/30). Lékaři doporučují tento typ NAS pro kojence narozené předčasně a pro podváhu. Skvěle vypočítané množství fosforu a vápníku umožňuje dětem správně se formovat kosti..
 • NAN bez laktózy (40/60). Když je arašídům diagnostikována deficience laktázy nebo když dítě trpí průjmem, musí jen jíst tento druh směsi. Výrobci v něm nahradili laktózu glukózovým sirupem. To pomáhá lépe vstřebávat mléko. Bohužel nezajišťuje absenci alergických reakcí: vyrážka, změna barvy stolice, zvracení.
 • PRENAN Stege 0. Tekutá směs pro předčasně narozené děti, která nevyžaduje vaření.

Složení dětských směsí NAN

Výrobci pečlivě pracují na formulaci svých produktů a věnují pozornost výběru komponent, které tvoří jeho složení. Tabulka složení je k dispozici na oficiálních webových stránkách společnosti.

 • Tuky;
 • Veverky;
 • Sacharidy;
 • Maltodextrin (nepřítomný v Optipro 1, 2, organický 1, 2, 3, hypoalergenní 1, 2, kyselé mléko 1, 2, trojitý komfort, antireflux, bez laktózy);
 • Laktóza;
 • Mastné kyseliny;
 • Probiotika (Žádné v organickém mléce 3, Suprema, hypoalergenní 1, 2, 3, kyselé mléko 1, 2, 3, trojité pohodlí, antikolik, PRENAN, bez laktózy, PRENAN Stege 0);
 • Prebiotika (Žádné v organickém mléce 1, 2, 3, Optipro 1, 2, hypoalergenní 1, 2, kyselé mléko 1, 2, antireflux, antikolinika, PRENAN, bez laktózy, PRENAN Stege 0);
 • Komplex minerálů;
 • Vitamin premix
 • Škrob (přítomen v kyselém mléce 1, 2, Triple Comfort, Antireflux, PRENAN);
 • Rostlinné oleje (Pouze pro PRENAN Stege 0).

Jak chovat a dát jídlo NAN Nestle

Při ředění suchých směsí dodržujte tyto pokyny a dávkování..

 1. Ujistěte se, že máte čisté ruce, nádobí, láhve a odměrku. To je důležité kvůli patogenním bakteriím, které při požití ve sterilním žaludku mohou způsobit střevní potíže..
 2. Voda vařte asi 5 minut a poté ji ochlaďte na 70 °.
 3. Naplňte láhev správným množstvím vody a přidejte do ní suchý prášek pomocí odměrky (tato informace je na obalu). Obvykle se 1 lžička prášku vloží do 30 ml vody.
 4. Nyní promíchejte výslednou látku, dokud hrudky nezmizí.
 5. Ochlaďte na 37 ˚ a nabídněte dítěti.
 6. Neskladujte zbývající hotový mix.
 7. Otevřené balení musí být spotřebováno do 3 týdnů.

Ceny potravin NAN

Takovou kojeneckou výživu si můžete zakoupit v městských lékárnách nebo si ji objednat na webových stránkách internetových obchodů, například Ship, Detsky Mir. Cena je od 740 do 1 000 rublů za 800 gramů potravin pro zdravé děti. Specializované léčivé typy jsou dražší: od 450 do 100 rublů na 400 gramů.

Co je lepší než NAN nebo NUTRILON?

 • Oba produkty jsou vysoce kvalitní..
 • Nutrilon obsahuje o něco více bílkovin než NAS.
 • Oba obsahují pouze rostlinné tuky.
 • NAN obsahuje nukleotidy, které nejsou v Nutrilonu.

Recepty z dětské výživy NAS

Pokud najednou zbude suché mléko, nespěchejte a zahoďte ho. Pokuste se z toho udělat dobroty pro všechny členy rodiny.

 • Lízání dortů s prsty. Porazte dvě vejce se sklenicí cukru, přidejte sklenici mouky a stejné množství zakysané smetany. K uhasení těsta půlkou lžičky sody. Namažte pánev olejem, nalijte 3 polévkové lžíce. lžíce těsta a péct dort. Takové koláče by měly být 5-6. Pro smetanu smíchejte půl sklenice zakysané smetany, 2 polévkové lžíce cukru a 5 polévkových lžic potravin NAS. Namažte dort získaným krémem, ozdobte jeho horní část ořechy, marmeládou.
 • Sladkosti "Anna". Prosít 200 g suchého jídla přes síto, přidat balíček másla, sklenici práškového cukru. Vše promíchejte, sbalte malé kuličky a posypte je kakaem. Nechte to vařit v lednici.
 • Dort "Doma." Balení oleje se smíchá se 150 g zmrzliny a balení směsi NAS. Tvarujte koláče jakéhokoli tvaru a posypte kakaem. Odeslat do chladničky na 1 hodinu.

Recenze pediatrů a rodičů o NAS

Spotřebitelé, kteří přešli na směs NAS, zanechávají mnohem kvalitnější recenze o kvalitě tohoto jídla než negativní.

Pozitivní body kupující zvážit:

 • Obsahuje celou řadu minerálů, vitamínů, tuků, které jsou nezbytné pro malé děti.
 • Snadné nalezení v jakémkoli obchodě nebo lékárně.
 • Je dobře rozpuštěný a prakticky netvoří hrudky.
 • Obrovský sortiment.
 • Skladování odměrné lžíce odděleně od prášku v balení.
 • Vysoce kvalitní, příjemná vůně a chuť..
 • Skvělé zkušenosti s výrobcem.
 • Osmolalita je vyšší než v mateřském mléce.
 • Některé druhy postrádají pro a prebiotika.
 • Vysoká laktóza.
 • Vysoká cena, jídlo není levné, a to ani se slevou. 400 gramů balení vydrží týden.
 • Přítomnost palmového oleinu.

Pro správnou volbu směsi je důležité kontaktovat pediatra, protože některé typy produktů NAS by se měly používat pouze pod přísným dohledem odborníků.

Články O Neplodnosti