Hlavní Zdraví

Přehled směsí NAS Optipro pro novorozence: složení dětské výživy, typy a tabulka s pokyny

Směsi NAN jsou žádány u mladých matek, jejichž děti dostávají umělé nebo smíšené krmení. Recenze o nich jsou velmi protichůdná, ale většina rodičů důvěřuje pouze tomuto výrobci. Produktová řada obsahuje směsi pro různé účely, včetně předčasně narozených dětí. Pochopení toho, co dát přednost, umožní studium jejich funkcí.

NAN mix je populární na trhu s dětskou výživou, ale jaká je jeho výhoda?

O výrobci

Výrobky značky NAN vyrábí Nestle od roku 1962. První řada směsí byla navržena pro zdravé děti s dobrou chutí k jídlu. Sortiment se však postupně komplikoval a rozšiřoval. Od roku 2004 se do produktů přidávají bifidobakterie, které normalizují trávení. V roce 2010 bylo spotřebitelům nabízeno mléko Dentapro k prevenci zubních chorob.

NAN Zdravé batole Base Mix Range

Nutriční požadavky dětí různého věku nejsou stejné. Proto specialisté Nestle vytvořili následující produkty:

 1. „NAS 1“ - produkt pro novorozence (0-6 měsíců). Ve složení - minerální a vitamínové doplňky pro posílení imunity.
 2. „NAS 2“ - produkt od šesti měsíců do roku. Složení je podobné „jednomu“, ale bere v úvahu rostoucí potřebu živin.
 3. "NAS 3" - mléko od roku. Výrobek obsahuje prospěšné bakterie a lipidy, které jsou prospěšné pro trávicí systém a stávají se dobrou profylaxí zubního kazu..
 4. "NAS 4" - mléko od 18 měsíců. Složení je podobné trojce, přičemž se bere v úvahu věkové potřeby dítěte.
 5. Hotové mléko v 200 ml balení. Měly by být zahřívány a podávány v šálku, láhvi.
Směsi NAS vytvářejí pro různé věkové kategorie dítěte

Hlavní složky základního NAN se mísí

Vyvážené mléčné prášky NAN poskytují dětem v jejich věku základní živiny. Složení produktů se vyznačuje těmito vlastnostmi:

 • Bifidobacteria BL. Normalizuje a podporuje zdravou mikroflóru, posiluje imunitu.
 • Optimalizovaný optipro protein. Poskytuje snadnou stravitelnost mléka, plný růst dítěte.
 • Mastné kyseliny jsou omega-3 a omega-6. Posílení imunity, podpora rozvoje nervového systému a svalů.
 • Nedostatek aroma, barviv. Produkt má přirozenou chuť, vytváří správné stravovací návyky.

Složení proteinů

NAN 1 a 2 jsou mléčné přípravky a NAN 3 a 4 jsou suché mléčné nápoje k pití a přípravě jídel. Důležitým rozdílem mezi produkty je snížený obsah bílkovin ve směsích v důsledku demineralizace syrovátky. Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu je následující:

 1. v č. 1 - 70 až 30 (v blízkosti mateřského mléka, kde poměr je 80 až 20);
 2. v „NAN 2, 3“ - 60 až 40 (jako zralé mateřské mléko).

Protein ve směsích NAN a dětské mléko se nazývá Optipro. Jeho přítomnost snižuje riziko obezity snížením metabolické zátěže na těle. K tomu přispívají cenné aminokyseliny: taurin, gestidin a další..

Složení směsí NAS zahrnuje vše potřebné pro vývoj dítěte

Složení tuku

Tuková složka suchých směsí je tvořena rybím olejem a rostlinnými oleji. Dříve byl přidán palmový olein, ale kvůli šíření negativních informací a palmového oleje to Nestle odmítl a našel jiné řešení. Základní výživa výrobce nyní obsahuje následující oleje:

 • slunečnice;
 • Kokosový ořech
 • řepka nízká erucic.

Ve stravě jsou také polynenasycené mastné kyseliny nazývané „chytré lipidy“. Nejcennější z nich jsou DHA a ARA (kyselina dokosahexaenová a kyselina arachidonová), které jsou důležité pro imunitní systém, oči a mozek.

Sacharidové složení

Laktóza je důležitou uhlohydrátovou složkou produktu. V kombinaci s maltodextirinem (rychlý uhlohydrát) dává sladkou chuť, kterou mají děti rádi. Sacharidové složky poskytují tělu kojenců potřebnou energii, zajišťují dlouhodobé nasycení, ovlivňují hustotu směsi (zvyšují hustotu). Producentské mléko neobsahuje sacharózu (třtinový cukr), což pozitivně odlišuje produkty od analogů.

Ostatní komponenty

Produkty obsahují živé kultury BL bifidobakterií. Jsou to probiotika, která jsou odpovědná za tvorbu normální mikroflóry ve stěnách tlustého střeva, což posiluje imunitu. Směsi NAN 2 také obsahují bakterie Denta Pro, které jsou odpovědné za prevenci kazu. Inhibují vývoj bakterií, které ničí sklovinu zubů, kolonizují zažívací trakt.

Ošetření a profylaktické směsi NAN a jejich složení

Pro terapeutickou dietoterapii se používá kyselé mléko a jiné směsi s původním složením. Pediatrové je předepisují na určitou dobu, aby upravili stav dítěte. U léčivých a profylaktických produktů je podobné složení charakteristické pro celou škálu potravin. S typy cílů však existují významné rozdíly..

„NAS“ fermentované mléko

Populární směs NAN fermentovaného mléka zlepšuje trávení, normalizuje střevní mikroflóru a posiluje imunitní systém. Ve složení se vyznačuje přítomností fermentované složky mléka a zahrnuje:

 • živé kultury BL - posilují imunitu dítěte;
 • bakterie kyseliny mléčné získané biofermentační technologií - posilují tělo a zabraňují rozvoji infekcí.

Směsi NAN 1, 2 a 3 upravené podle kyselého mléka zabraňují zácpě, kolice, zajišťují zdravý zdravý spánek. Mají dost železa, aby zabránili anémii v dětství..

Jak víte, s trávicími problémy se dětský spánek zhoršuje. Tento problém lze vyřešit směsí NAS.

"NAS" hypoalergenní

"Hypoalergenní NAS 1" - profylaktické směsi, včetně částečně hydrolyzovaných syrovátkových proteinů. Úroveň rozkladu proteinu je mnohem vyšší než v jiných produktech Nestle, které také obsahují částečně hydrolyzovaný protein. Přiřazeno, pokud je náchylné na alergie na bílkoviny kravského mléka nebo jako meziprodukt při převodu na běžné produkty s léčivými přípravky. Díky živým kulturám jsou hypoalergenní směsi „NAN“ 1, 2 a 3 pohodlné pro trávení (další podrobnosti viz: Jaké jsou hypoalergenní směsi pro novorozence?).

"NAS" antikolik

Starý název směsí je NAN Comfort. Díky částečně hydrolyzovanému proteinu snižuje produkt riziko alergií a nepohodlí při jídle. Nízké hladiny laktózy prakticky eliminují fermentaci a koliku. Probiotika L.reuteri pomáhají kolonizovat střeva pomocí pozitivní mikroflóry.

Komplex Optipro vyvinutý speciální technologií umožňuje snadnou asimilaci hotového mléka tělem dítěte. V produktu jsou také lipidy ARA a DHA, vitaminový komplex, důležité stopové prvky. Směsi mohou být jediným zdrojem výživy pro kojence od 0 do 6 měsíců.

"NAS" bez laktózy

Produkt neobsahující laktózu je určen k výživě dětí s nedostatkem laktázy v situaci, kdy tělo nemůže od narození absorbovat mléčné výrobky. Pomáhají zotavit se po střevních infekcích, gastroenteritidě, průjmech, nemají žádná věková omezení (lze je použít i pro krmení novorozenců). Často jsou předepisovány s častými koliky a regurgitací.

Produkt neobsahující laktózu není hypoalergenní, liší se od produktu č. 1 v procentech proteinů a kaseinu (60 až 40). Výrobce nahradil laktózu lehce stravitelným laktózovým sirupem. Jako prebiotika byl přidán laktobacillus L.reuteri. Směs obsahuje kompletní vitamín-minerální komplex, kyselinu linolovou, rostlinné oleje, plnotučné bílkoviny.

„NAS“ trojnásobný komfort

NAN Triple Comfort je přizpůsobený produkt pro odstranění funkčních poruch trávení u dětí od narození. Speciální receptura pomáhá eliminovat zácpu, koliku, snižuje frekvenci regurgitace. Směs Toy Comfort normalizuje frekvenci stolice, podporuje tvorbu správné střevní mikroflóry.

Směs "NAN Comfort" zahrnuje laktobacily L.reuteri, "chytré" lipidy, hydratovaný protein "Optipro", prebiotika. Dále zahrnovaly minerální a vitamínový komplex, oligosacharidy, bramborový škrob. Mezi ingredience Triple Comfort patří palmový olej.

Dětem se od narození doporučuje trojnásobný komfort

"NAS" antireflux

Směsi pediatrů „NAS“ AR 1 předepisují novorozence a kojence do 6 měsíců se stížnostmi rodičů na časté vyplivnutí. Připisují se terapeutické výživě, která se nepoužívá jako hlavní jídlo pro dítě. Jeho reflux se používá ve spojení s kojením, jinými typy směsí. Mezi komponenty suchého "Antirefluxu":

 • hydrolyzovaný syrovátkový protein;
 • kultury prebiotik L.reuteri, které tvoří normální mikroflóru a pomáhají snížit frekvenci regurgitace 3krát;
 • Hypipalergenní komplex optimalizovaný optipro - minimalizuje riziko negativní reakce na bílkoviny kravského mléka;
 • škrob - zvyšuje viskozitu produktu, což snižuje pravděpodobnost regurgitace.

Vyvážený vzorec směsi NAN Antireflux také zahrnuje rostlinné oleje, laktózu, stopové prvky a další užitečné látky. Maminky si stěžují na jeho hustotu a nepříjemnou chuť, ale zaznamenávají pozitivní účinek na trávení kojenců. Vzhledem k hustotě vyžaduje výživa výběr bradavek na láhev. Maminky obvykle používají vyměnitelné proudové dudlíky. Připravenou směs promíchejte po dlouhou dobu, protřepte.

"NAN" pro předčasně narozené děti

Produkt je důležitý pro předčasně narozené děti narozené předčasně a podváhu. Obsahuje nejvyšší procento syrovátkové bílkoviny (asi 70%), což ji výrazně odlišuje od analogů. Proteiny ve směsi jsou částečně hydrolyzovány, což zvyšuje rychlost asimilace.

U předčasně narozených dětí existuje také směs NAS, ale před použitím musíte u dítěte zkontrolovat alergie (doporučujeme si přečíst: jaké jsou směsi pro předčasně narozené děti?)

Výhody produktu pro předčasně narozené děti: dítě rychle přibírá na váze, má ráda chuť hotového mléka. Produkt se krmí kojenci, dokud nedosáhne hmotnosti 1800 gramů, poté se převedou do obvyklé směsi. Mezi kontraindikace: galaktosémie, nesnášenlivost na laktózu, glukóza, alergie na bílkoviny kravského mléka. Mezi složkami palmového oleje.

Pokyny pro přípravu směsi

Před zakoupením fermentovaného mléka a mléčných směsí by se měl „NAS“ poradit s pediatrem. Lékař doporučí vhodný produkt na základě věku, hmotnosti, zdraví dítěte a stížností rodičů.

Při přípravě směsi byste měli používat potraviny s dostatečnou skladovatelností, která byla otevřena nejpozději před měsícem. Pro to, aby směs prospívala a nezpůsobila zdravotní problémy dítěte, je důležité při přípravě dodržovat sterilitu. Pokyny na balení, které má formu tabulky, vám umožní seznámit se s tím, jak správně dávkovat a ředit prášek.

Dětský věkNa 1 krmivoPočet krmení denně
Objem převařené vody, ml.Počet odměrných lžiček směsiSměsJiné druhy potravin
1-2 týdny9036-
2-4 týdny12045-
2 měsíce15055-
3-4 měsíce.18065-
5-6 měsíců.21074-
7 měsíců a starší21074-31-2

Při přípravě směsí „NAN“ vezměte požadovaný počet odměrných lžiček bez sklíčka. Podíly nelze změnit bez doporučení poskytovatele zdravotní péče. V opačném případě můžete dítě překrýt nebo dehydratovat. Od 7 měsíců by měly být paralelně s hypoalergenními, běžnými, fermentovanými mléčnými směsmi NAN zavedeny doplňkové potraviny - cereálie, zeleninové pyré, tvaroh, sýry, fermentované mléčné výrobky.

Je důležité připravit směs před krmením ochlazením převařené vody na komfortní teplotu 37 stupňů (užitečné bakterie zemřou v horké vodě). Zpočátku byste měli sterilizovat nádobu a bradavku, ochladit, nalít připravenou vodu a přidat požadovaný počet lžiček prášku. Poté sbírejte láhev, přikryjte a důkladně protřepejte. Je důležité zkontrolovat teplotu pádem na zápěstí (jídlo by mělo být o něco teplejší než ruka).

Známky, že směs NAN byla pro dítě vhodná - přírůstek na váze, klidný spánek, nedostatek koliky, zácpa, dobrá pokožka. Pokud alespoň jeden z těchto ukazatelů není respektován, měli byste se poradit se svým lékařem. Možná budete muset změnit dětskou výživu na jiný typ (například tekuté kyselé mléko) ze široké nabídky Nestlé.

NAN Nestle směs pro novorozence: recenze, složení, cena, sortiment (Optipro, Comfort, Hypoalergenic, kyselé mléko, bez laktózy)

Výběr správné směsi, která nahradí mateřské mléko novorozence, je velmi odpovědný úkol. Proto by při výběru dětské výživy měli rodiče prostudovat všechny nabídky na trhu dětské výživy. V tomto článku budeme zvažovat rozsah, složení a recenze kojenecké výživy NAN od Nestle.

Sortiment suchých směsí NAS

Sortiment je velmi široký, teprve po pečlivém prostudování všech druhů výživy si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašemu dítěti.

 • NAN OPTIPRO 1, 2, 3, 4 (70/30, 50/50). Tato řada klasické výživy je vhodná pro zdravé děti. Číselné označení odpovídá věkovým indexům malých gurmánů a poměru kaseinu k proteinům. Číslo 1 na obalu je tedy pro děti od narození do šesti měsíců, 2 - od 6 měsíců do roku, 3 - od roku do roku a půl, 4 - velké balení pro děti starší 18 měsíců. Výrobky této řady jsou co nejvíce přizpůsobeny a jsou blízké mateřskému mléku. Kromě toho můžete na mléčných výrobcích označených „3“ a „4“ připravit jídla pro doplňková jídla a vařit ovesnou kaši..
 • NAN Suprema (0/100). Vhodné pro děti bez zdravotních potíží. Standardní směs, ve které je osmolalita vyšší než v sérii NAS Optipro. Určeno pro děti od narození do 1 roku.
 • NAN ORGANIK 1, 2, 3 (35/65). Výrobky této řady pro zdravé děti jsou založeny na organickém mléku. Producenti to získávají z výnosů krav pasoucích se na alpských loukách a jedí pouze trávu šetrnou k životnímu prostředí. Má tři typy: počáteční, následné, dětské mléko.
 • NAN Hypoalergenní 1,2,3. U dětí se sklonem k alergickým reakcím na kravské mléko je ukázáno toto jídlo. Kromě toho se často používá jako meziprodukt při přechodu ze specializovaných směsí na přizpůsobené.
 • NAN kyselé mléko 1,2,3 (50/50). Pokud má dítě problémy se střevem, lékaři doporučují přejít na tento druh výživy. Systematickým používáním se vytváří trávicí systém, střevní mikroflóra se vrací k normálu, zvyšuje se imunita, což je velmi důležité po užívání antibiotik.
 • NAN Triple Comfort. Triáda: kolika - střevní poruchy - zácpa se při jídle Nan Triple Comfort stává irelevantní. Liší se od Antikoliku přidáním oligosacharidů do kompozice, což napomáhá aktivnímu množení střevní mikroflóry. Nemá žádná věková omezení.
 • NAN Antireflux (30/70). Vhodné pro děti, které mají problémy se zadržováním potravy v žaludku. Díky škrobu, který je jeho součástí, se mléko kondenzuje a nedovolí konzumovanému jídlu jít ven. Po krmení takové finské směsi zůstává dítě dlouho nasycené a prakticky nepodstupuje alergie. Avšak vzhledem k fixačnímu účinku škrobu by se taková výživa neměla používat u dětí náchylných k zácpě..
 • NAN Anticoliki (30/70). Komponenty jsou velmi podobné NAS Triple Comfort, ale na rozdíl od toho neobsahují probiotika. Částečně hydrolyzovaný protein poskytuje pohodlné trávení potravy a nepřítomnost nepohodlí z koliky.
 • PRENAN (70/30). Lékaři doporučují tento typ NAS pro kojence narozené předčasně a pro podváhu. Skvěle vypočítané množství fosforu a vápníku umožňuje dětem správně se formovat kosti..
 • NAN bez laktózy (40/60). Když je arašídům diagnostikována deficience laktázy nebo když dítě trpí průjmem, musí jen jíst tento druh směsi. Výrobci v něm nahradili laktózu glukózovým sirupem. To pomáhá lépe vstřebávat mléko. Bohužel nezajišťuje absenci alergických reakcí: vyrážka, změna barvy stolice, zvracení.
 • PRENAN Stege 0. Tekutá směs pro předčasně narozené děti, která nevyžaduje vaření.

Složení dětských směsí NAN

Výrobci pečlivě pracují na formulaci svých produktů a věnují pozornost výběru komponent, které tvoří jeho složení. Tabulka složení je k dispozici na oficiálních webových stránkách společnosti.

 • Tuky;
 • Veverky;
 • Sacharidy;
 • Maltodextrin (nepřítomný v Optipro 1, 2, organický 1, 2, 3, hypoalergenní 1, 2, kyselé mléko 1, 2, trojitý komfort, antireflux, bez laktózy);
 • Laktóza;
 • Mastné kyseliny;
 • Probiotika (Žádné v organickém mléce 3, Suprema, hypoalergenní 1, 2, 3, kyselé mléko 1, 2, 3, trojité pohodlí, antikolik, PRENAN, bez laktózy, PRENAN Stege 0);
 • Prebiotika (Žádné v organickém mléce 1, 2, 3, Optipro 1, 2, hypoalergenní 1, 2, kyselé mléko 1, 2, antireflux, antikolinika, PRENAN, bez laktózy, PRENAN Stege 0);
 • Komplex minerálů;
 • Vitamin premix
 • Škrob (přítomen v kyselém mléce 1, 2, Triple Comfort, Antireflux, PRENAN);
 • Rostlinné oleje (Pouze pro PRENAN Stege 0).

Jak chovat a dát jídlo NAN Nestle

Při ředění suchých směsí dodržujte tyto pokyny a dávkování..

 1. Ujistěte se, že máte čisté ruce, nádobí, láhve a odměrku. To je důležité kvůli patogenním bakteriím, které při požití ve sterilním žaludku mohou způsobit střevní potíže..
 2. Voda vařte asi 5 minut a poté ji ochlaďte na 70 °.
 3. Naplňte láhev správným množstvím vody a přidejte do ní suchý prášek pomocí odměrky (tato informace je na obalu). Obvykle se 1 lžička prášku vloží do 30 ml vody.
 4. Nyní promíchejte výslednou látku, dokud hrudky nezmizí.
 5. Ochlaďte na 37 ˚ a nabídněte dítěti.
 6. Neskladujte zbývající hotový mix.
 7. Otevřené balení musí být spotřebováno do 3 týdnů.

Ceny potravin NAN

Takovou kojeneckou výživu si můžete zakoupit v městských lékárnách nebo si ji objednat na webových stránkách internetových obchodů, například Ship, Detsky Mir. Cena je od 740 do 1 000 rublů za 800 gramů potravin pro zdravé děti. Specializované léčivé typy jsou dražší: od 450 do 100 rublů na 400 gramů.

Co je lepší než NAN nebo NUTRILON?

 • Oba produkty jsou vysoce kvalitní..
 • Nutrilon obsahuje o něco více bílkovin než NAS.
 • Oba obsahují pouze rostlinné tuky.
 • NAN obsahuje nukleotidy, které nejsou v Nutrilonu.

Recepty z dětské výživy NAS

Pokud najednou zbude suché mléko, nespěchejte a zahoďte ho. Pokuste se z toho udělat dobroty pro všechny členy rodiny.

 • Lízání dortů s prsty. Porazte dvě vejce se sklenicí cukru, přidejte sklenici mouky a stejné množství zakysané smetany. K uhasení těsta půlkou lžičky sody. Namažte pánev olejem, nalijte 3 polévkové lžíce. lžíce těsta a péct dort. Takové koláče by měly být 5-6. Pro smetanu smíchejte půl sklenice zakysané smetany, 2 polévkové lžíce cukru a 5 polévkových lžic potravin NAS. Namažte dort získaným krémem, ozdobte jeho horní část ořechy, marmeládou.
 • Sladkosti "Anna". Prosít 200 g suchého jídla přes síto, přidat balíček másla, sklenici práškového cukru. Vše promíchejte, sbalte malé kuličky a posypte je kakaem. Nechte to vařit v lednici.
 • Dort "Doma." Balení oleje se smíchá se 150 g zmrzliny a balení směsi NAS. Tvarujte koláče jakéhokoli tvaru a posypte kakaem. Odeslat do chladničky na 1 hodinu.

Recenze pediatrů a rodičů o NAS

Spotřebitelé, kteří přešli na směs NAS, zanechávají mnohem kvalitnější recenze o kvalitě tohoto jídla než negativní.

Pozitivní body kupující zvážit:

 • Obsahuje celou řadu minerálů, vitamínů, tuků, které jsou nezbytné pro malé děti.
 • Snadné nalezení v jakémkoli obchodě nebo lékárně.
 • Je dobře rozpuštěný a prakticky netvoří hrudky.
 • Obrovský sortiment.
 • Skladování odměrné lžíce odděleně od prášku v balení.
 • Vysoce kvalitní, příjemná vůně a chuť..
 • Skvělé zkušenosti s výrobcem.
 • Osmolalita je vyšší než v mateřském mléce.
 • Některé druhy postrádají pro a prebiotika.
 • Vysoká laktóza.
 • Vysoká cena, jídlo není levné, a to ani se slevou. 400 gramů balení vydrží týden.
 • Přítomnost palmového oleinu.

Pro správnou volbu směsi je důležité kontaktovat pediatra, protože některé typy produktů NAS by se měly používat pouze pod přísným dohledem odborníků.

NAN milk formula: pediatr hovoří o složení a výhodách

Každá matka chce, aby její dítě bylo zdravé a šťastné, takže se mu snaží dát vše nejlepší. Ideálním jídlem pro dítě je mateřské mléko. Složení mléka je koneckonců individuální a jeho složení je skutečně jedinečné.

Kojení bohužel není vždy možné. Co dělat v tomto případě? Jak porozumět rozmanitosti směsí a vybrat tu, která by uspokojila potřeby dítěte?

Dnes budeme mluvit o směsích NAS.

Trochu o výrobci

Společnost Nestle vyrábí dětskou výživu pro kojence různých věkových skupin starších 145 let. Mezi jejich produkty patří: směsi „NAS“, „Nestogen“, kaše „Nestle“ a pyré „Gerber“.

Pro každé období života dítěte existuje produkt, který je ideální k jídlu drobků. Směsi Nestlé podléhají přísné kontrole kvality, jejich výrobní technologie jsou časově testovány.

Proč nemůžete kravské mléko krmit novorozence?

Odpověď je jednoduchá - celá věc je ve složení mléka. Kravské mléko obsahuje dvakrát tolik bílkovin než mateřské mléko. Množství minerálů - solí, fosforu a vápníku - třikrát překračuje přípustnou koncentraci pro děti. Taková kompozice je nezbytná pro rychlý růst telat a je nepřijatelná pro vývoj dítěte.

Nestojí za to používat kravské mléko ani ve zředěné formě, protože bílkovina kravského mléka není řádně trávena. Jeho akumulace vede k alergickým reakcím a trávicím problémům, kolika. Nezralé ledviny dítěte se nedokáží vyrovnat s přebytkem živin. Nízké hladiny železa zvyšují riziko anémie..

Co je OPTIPRO protein??

Protein je jednou z nejdůležitějších živin, stavebním materiálem nezbytným pro růst dítěte. Není divu, že se jim říká „stavební kameny života“. Správně vyvážený protein, který přichází s jídlem, přispívá k rozvoji imunitního, trávicího systému a rovnoměrného přírůstku hmotnosti.

Složení mléčných přípravků NAN zahrnuje OPTIPRO. Jedná se o optimalizovaný proteinový komplex, který se nachází pouze u kojenecké výživy NAN Optipro. Dítě tak získá dostatek „správného“ proteinu a vnitřní orgány fungují bez přetížení.

Co jiného je součástí dětské výživy „NAS“?

Směsi NAS jsou vysoce přizpůsobené, což znamená, že jejich složení je co nejblíže složení mateřského mléka. Nestle proto představil živé bifidobakterie BL, mastné kyseliny DHA a ARA, vitaminy a minerály.

Bifidobakterie normalizují trávení, kolonizují střeva „užitečnými“ bakteriemi. DHA a ARA jsou dvě speciální mastné kyseliny, které hrají obrovskou roli ve vývoji imunity a přispívají k rozvoji mozku a vidění dítěte. Není bez důvodu, že upravené formule se také nazývají náhražky mateřského mléka..

Druhy směsí NAN

Sortiment produktů je snadno pochopitelný, protože každý věk má svou vlastní směs.

Směs NAN 1

Toto je první směs v produktové řadě NAS. Je určen pro kojence od narození do 6 měsíců. Vyrábí se podle osvědčené technologie bez použití geneticky modifikovaných organismů, konzervačních látek, barviv. Směs "NAS 1" poskytuje dítěti všechny živiny ve správném množství pro harmonický vývoj až 6 měsíců.

Směs NAN 2

Vaše dítě má šest měsíců, roste těsně před našimi očima. Dítě už toho hodně ví a každý den přináší nové úspěchy. Potřeby drobky se mění, zavádí se první krmení. Směs "NAS 2" je vhodná pro děti od 6 měsíců do 1 roku a plně uspokojuje zvýšené potřeby živin. Sacharidová složka je představována maltodextrinem, který se snáze tráví, méně pravděpodobně způsobuje alergické reakce..

Směs Nan3, 4

Dítě je již rok staré, jedná se o období vysoké intelektuální a fyzické aktivity drobků. V tomto věku je také nezbytná zdravotní péče. Dětská strava je rozšířena, ale zachovává se také kojení nebo náhražka mateřského mléka. Pro starší děti je vhodná směs „NAS 3“ a od 18 měsíců stará „NAS 4“. Tyto směsi pomáhají posilovat imunitu a zabraňují rozvoji rozkladu listnatých zubů..

Další produkty NAN

 1. "NAS je hypoalergenní." Protein této směsi je vyroben speciální technologií a částečně štěpen, hydrolyzován. To znamená, že je snazší strávit, pomáhá předcházet takovým potížím, jako je zácpa a kolické alergické reakce. K dispozici jsou dva typy: Nan 1 hypoalergenní a Nan 2 hypoalergenní, pro kojence do šesti měsíců a od 6 měsíců do roku.
 2. "NAS fermentoval bifidobakteriemi." Trávicí systém arašídových poruch je často trávicí systém. Na záchranu přijde „kyselé mléko NAS“. Složení mléčné směsi zahrnuje speciální bakterie mléčného kvašení, které pomohou vyrovnat se se zácpou, obnovit mikroflóru po střevních infekcích, antibiotická léčba. K dispozici ve dvou typech, pro dvě věkové skupiny.
 3. "NAS bez laktózy." Léčebná směs pro děti s nesnášenlivostí laktózy. Díky svému speciálnímu složení může být použit k průjmu. Nízká osmolarita směsi pomáhá překonat průjem a pro harmonický vývoj drobků je nezbytné vyvážené složení..
 4. "Pre-NAS". Vyrobeno pro děti, které se narodily předčasně nebo s nízkou tělesnou hmotností. Potřeby těchto dětí jsou velmi odlišné. Složení Prenanu hraje obrovskou roli při formování trávení, intelektuálního a psychomotorického vývoje. Proto je směs Pre-NAN více kalorická, obsahuje unikátní mastné kyseliny, které se snadno vstřebávají, a více bílkovin.
 5. NAS Alfare. K léčbě takových potíží, jako je průjem, je nutný integrovaný přístup. Spolu s drogami má léčebná směs pozitivní účinek na střeva, pomáhá vyrovnat se s onemocněním.
 6. "NAS antireflux." Směs pro děti trpící regurgitací a zvracením. Kompozice zahrnuje speciální probiotickou kulturu. Je vědecky prokázáno, že frekvence použití regurgitace se při použití tohoto produktu řady "NAS" snižuje 3x.

Náklady na směsi se na různých místech mírně liší, v průměru začíná cena od 400 rublů za plechovku. Speciální terapeutické směsi jsou dvakrát tak drahé jako obvykle. Po přečtení a analýze zákaznických recenzí a lékařů je zřejmé, že tato cena je přiměřená. Koneckonců, nic nemůže být dražší než zdraví dítěte.

Společnost Nestle má mnohaleté zkušenosti s kojeneckou výživou. Výrobky jsou vysoce kvalitní a příjemné chuti. Mezi směsemi „NAS“ najde každý rodič směs vhodnou pro své dítě, protože jejich výběr je různorodý. Výběrem směsi „NAN“ si můžete být jisti její bezpečností a přínosem pro drobky.

Nan Optipro 1,2,3,4: popis, srovnání složení, vlastnosti

Světoznámá společnost Nestle vyrábí dětskou výživu pro zdravé děti i pro děti s alergiemi na jídlo, lehkými a předčasně narozenými dětmi.

Nan Optipro pro novorozence je široká škála kojenecké výživy pro děti od narození do jednoho a půl roku. Tyto směsi jsou určeny pro zdravé děti, jejich složení je vyváženo konkrétně pro potřeby „průměrného“ dítěte.

Zvláštní rozdíl ve složení směsí Nan Optipro v proteinovém komplexu.

„Optipro“ je komplex bílkovin, jehož složení bylo vyvinuto specialisty společnosti speciálně pro kojeneckou výživu v mléce. Tyto proteiny obsahují nejen příslušné potravinové linie, ale také některé další směsi Nestle (kyselé mléko, Triple comfort, Antireflux, Pre).

Bílkoviny jsou pravděpodobně nejdůležitější složkou výživy novorozeného dítěte, takže je ve všech směsích a jeho složení je věnována velká pozornost. Další správný vývoj dítěte, duševního i fyzického, závisí na správném kvalitativním a kvantitativním použití proteinu v raném věku..

Každá kojenecká výživa Nan Optipro je určena pro jiný věk, proto je množství proteinu (a jeho složení) odlišné.

Matky jsou někdy otázkou trápeny - může na Nan Optipro být alergie??

Odpověď je ano. Pokud je u dítěte diagnostikována alergie na kravský protein nebo nedostatek laktázy, pak tato směs pro něj není vhodná, způsobí alergické reakce spojené s přítomností kravského mléka v proteinu.

NAN ® 1 OPTIPRO

Pro kojence od narození do šesti měsíců. Nemůže úplně nahradit mateřské mléko a používá se pouze v případech, kdy novorozenec z nějakého důvodu nemůže jíst mateřské mléko.

Nan Optipro mléčná výživa obsahuje 1,24 gramů bílkovin na 100 gramů výživy. V tomto případě je poměr proteinu k séru 30 až 70, tj. Syrovátková směs.

Na rozdíl od ostatních obsahuje tato směs maximální množství tuku (3,6 g) a laktózy (7,5 g).

Tady je to, co není v následujících směsích - karnitin (1 g) a taurin (5,1 g).

Lehká a drobivá směs Nan Optipro 1 se jednoduše rozvede bez vytváření hrudek.

Rybí pach by neměl matku zahanbit - ve stravě je rybí olej.

Osmolalita krmiva "Nan Optipro 1" - 296 mOsm / kg.

NAN ® 2 OPTIPRO

Pro kojence starší než šest měsíců, ale mladší než rok. Není vhodné pro děti do šesti měsíců z důvodu složení.

Už není karnitin a taurin, méně tuku (3,2 g), laktóza (5,1 g), linoleová (0,47 g proti 0,53 g) a kyselina alfa-linolová (54,2 g proti 64,5 g).

Ale více uhlohydrátů - 8,3 gramů a bílkovin - 1,3 gramů.

Osmolalita výživy Nan Optipro 2 je 238 mOsm / kg.

NAN ® 3 OPTIPRO

Pro děti starší než jeden rok. Naplňuje dítě energií, když to potřebuje, protože po roce se děti staly tak aktivními!

Odborníci nedoporučují zavádět kravské mléko do návnady dětí mladších tří let, může přetížit nezralý trávicí trakt dítěte, a proto se tyto směsi objevují - protein je zde dost, aby byl užitečný a nepoškozoval dítě.

Složení Nan 3 Optipro obsahuje maximální množství proteinu ve srovnání s předchozími směsmi - 2 g na 100 g výživy.

Existuje více laktózy než v Nan 2, ale méně než v Nan 1 - 5,7 g.

Neexistuje žádná arachidonová kyselina a obsah alfa-linolenové je snížen. Žádné tauriny a choliny vůbec.

Směs obsahuje maximální množství biotinu - 2,7 mcg na 100 g směsi.

Osmolalita nástřiku Nan Optipro 3 je 255 mOsm / kg.

NAN® 4 OPTIPRO

Pro zcela „dospělé“ - pro děti od jednoho a půl roku.

Na rozdíl od Nan 3 obsahuje toto jídlo více tuků, kyselin, bílkovin a uhlohydrátů..

Je zde také hodně laktózy - 5,98 g.

Osmolalita nástřiku Nan Optipro 4 je 255 mOsm / kg.

Porovnání směsí NAN OPTIPRO

Některé ukazatele jsme již porovnali, nyní si povíme o ostatních, kde jich je více, kde jich je méně a než jsou pro dítě důležité. Abychom toho dosáhli, ukážeme složení směsí Nan Optipro v tabulce.

Omega-3 a Omega-6 - nezbytné a nezbytné pro život a vývoj malého organismu, kyseliny jsou součástí dané potraviny. Jejich maximální počet, samozřejmě, ve směsi první fáze.

Probiotika (prospěšné bifidobakterie) - složka, která se nenachází v každé kojenecké výživě.

Bifidobacteria Longum, které jsou součástí Nan Optipro, jsou probiotické bakterie, které patří mezi první kolonizující střeva člověka (novorozence). Jejich hlavní funkcí je pomáhat při trávení uhlohydrátů. Ale to jsou uhlohydráty, které jsou tak důležité pro drobky v raných fázích života. Jsou také schopni omezit růst a šíření škodlivých bakterií ve střevech..

Tyto bakterie mají protizánětlivé a imunomodulační vlastnosti..

Lactobacillus rhamnosus je také součástí probiotického nutričního komplexu Nan Optipro. Jejich hlavní funkcí je rozklad laktózy, tj. Mléčného cukru.

Laktóza je velmi důležitá pro novorozence, když tráví a štěpí, laktóza produkuje glukózu a galaktosu, které plní tělo energií.

Bakterie rhamnosus je schopna zabránit průjmům, infekcím genitourinárního systému, zmírnit příznaky podrážděného střeva.

Složení "Nan Optipro" pro jakýkoli věk obsahuje výše uvedená probiotika.

Maltodextrin je zahušťovadlo často používané v dětské výživě. Není to užitečné, ale v tom není žádná újma, ale mnoho matek je proti jeho přítomnosti v kojenecké výžive.

Proto směsi Nan Optipro neobsahují, s výjimkou směsi ve čtvrtém stupni pro drobky starší než jeden a půl roku.

Všechny uvažované směsi postrádají palmový olej a nukleotidy..

Všechny směsi obsahují celou řadu vitamínů a minerálů, zejména důležité:

Vápník - podílí se na mnoha životních procesech v těle, je zvláště důležitý pro správnou strukturu kosterních kostí. Většina vápníku je obsažena ve směsi mléka Nan Optipro 4 - 98,3 mg. Jeho minimální obsah ve směsi v prvním stupni je 44,5 mg..

Železo - je důležité pro správné fungování srdce, oběhového systému, hraje důležitou roli při tvorbě krve. Obsah železa v každé směsi se nijak zvlášť neliší - od 0,6 do 1,1 mg.

Zinek - důležitý prvek pro práci mozkových drobků, fungování imunitního systému. Nedostatek zinku může nepříznivě ovlivnit vývoj dítěte. V "Nan Optipro 1" a "2" zinek 0,7 mg. V poslední uvažované směsi je jeho maximální množství 0,84 mg.

Jód je důležitý pro téměř všechny životní procesy, nedostatek jódu může vést k duševním poruchám. Nejmenší jod v Nan Optipro 1 byl 12 mcg, v Nan2 16,9 mcg, v Nan3 20,1 mcg a 21,7 mcg v Nan 4.

Je to všechno o Nan Optipro pro kojence od narození do jednoho a půl roku..

PS: Chcete-li zjistit, jak chovat Nan Optipro, musíte vyhledat tyto informace na obalu potravin. V závislosti na věku dítěte je zapotřebí různých množství vody a suchého prášku..

Baby Nan se mísí

NAN Baby Mix je švýcarská kvalita, dlouholetá tradice a osvědčené komponenty Nestle. Již v roce 1867, Henri Nestle, přední farmaceut, po několika neúspěšných pokusech o vývoj nového produktu smícháním značkového kondenzovaného mléka, mouky a cukru, přesto vytvořil vzorec pro úspěch. Takže tu byla první kojenecká výživa nahrazující mateřské mléko.

Po mnoho let pracují specialisté z různých oborů na zlepšení složení směsi pro novorozence. Úplná náhrada mateřského mléka byla vyloučena. Příroda vytvořila pro dítě takové jedinečné jídlo, jedinečné svým složením. Existují však různé důvody, proč ženy odmítají krmit. Nestle tento problém vyřešil a vytvořil jeden z nejlepších produktů pro děti na trhu dětské výživy, který se nazývá NAN.

Sortiment Nan směsí

Hypoalergenní směs NAN.

Pediatrové po celém světě zaznamenali zvýšenou alergii na bílkoviny kravského mléka. Tento typ směsi, vyvinutý speciální technologií, která snižuje riziko negativní reakce, se projevuje nejen kožní vyrážkou, ale také zácpou, kolikou. Existuje několik kategorií, jedna pro kojence a druhá pro kojence od šesti měsíců do 2 let.

Kysané mléko NAS s bifidobakteriemi.

Často, po užití antibiotik u dětí, je mikroflóra narušena, což vyžaduje zotavení. Za tímto účelem byla vytvořena tato směs. Stabilizuje hlavní procesy trávení, pomáhá vstřebávat proteiny přidáním speciálních bakterií do kompozice. Vhodné také pro děti trpící střevními chorobami a poruchami žaludečního traktu. Základ proteinové směsi Opti Pro 1 a bifidobakterií BL.

Bez laktózy NAN.

Tato směs se doporučuje pro děti s konstantním průjmem různé závažnosti a vrozenou intolerancí laktózy. Složení je opatřeno jednoduchým uhlohydrátem - maltodextrinem, který má nízkou koncentraci látek. Také bohatý na nukleotidové složení, zodpovědný za rekonstrukci tkáně a údržbu imunitního systému.

Alfara NAS.

Určeno speciálně pro rodiče, jejichž děti dostávají chronické formy onemocnění žaludku a trávení. Směs je považována nejen za výživu, ale také za léčivo pro prevenci akutních záchvatů průjmu. Pečlivě vybrané složení produktu umožňuje dítěti zvýšit imunitu a ochranné funkce těla. Lipidy, četné vitamíny, aminokyseliny a minerály, které jsou tak nezbytné pro plný vývoj.

PRE NAN.

Směs je upravena pro děti narozené předčasně. V tomto případě je směs vytvořena pro provádění řady funkcí podporujících zdraví díky svému složení. Tento produkt doplňovaly celé komplexy multivitaminů, mastných kyselin a živin. Studie prokázaly, že děti narozené s hmotností méně než 3 kg pomocí směsi linie Pre NAN rychle obnovily centrální nervový systém i aktivitu vizuálních receptorů..

NAS Premium.

Směs je vhodná pro děti náchylné k alergiím, protože v kompozici není mléčný protein, byla nahrazena syrovátkou. Navíc se složení rozšiřuje o tyto prvky:

 • rybí tuk;
 • taurin;
 • prospěšné bakterie;
 • stopové prvky atd..

Směs je vhodná pro nejnáročnější kojence a jejich rodiče.

Jak vyrobit Nan směs

Aby produkt společnosti NAS mohl přinést deklarovaný prospěch z používání matek a otců, musí vědět, jak směs správně připravit. Každé balení je vybaveno podrobnými pokyny s proporcemi a také:

 • věková kategorie. Odborníci odhalili, že upravené směsi NAS jsou vhodnější pro novorozence až do 18 měsíců. Každý měsíc má svou vlastní hodnotu, od 1 do 4. Nezapomeňte tuto informaci vzít v úvahu při výběru směsi pro dítě, protože různé věkové skupiny vyžadují jednotlivé složky a látky ve složení;


Pediatrové nedoporučují krmit více než 250 mg mléčné výživy pro jedno krmení. Pokud dítě odmítne sníst připravenou směs, nesnažte se ji nakrmit. To může negativně ovlivnit celkovou pohodu dítěte..
měřicí lžíce v balení vám řekne, kolik lžic zředit v tekutině;

 • nejprve je třeba sterilizovat nádobí;
 • vařící voda není vhodná pro ředění suchého prášku, může to způsobit hrudky;
 • teplota je 35-50 stupňů, je lepší vzít převařenou tekutinu;
 • nalijte směs do láhve a nalijte vodu, potom pevně uzavřete víko a důkladně protřepejte;
 • používat vařený produkt jednou, výrobce upozorňuje, že opakované zahřívání a dlouhodobé skladování jsou nepřijatelné;

Nan směsi skladování

Před otevřením balení věnujte pozornost datu výroby a datu expirace. Pro větší pohodlí si vezměte pero a na zadní stranu zapište datum prvního otevření, takže bude vhodnější sledovat konec období doporučeného výrobcem. Po otevření těsně uzavřete obal. Uchovávejte na tmavém a suchém místě, protože veškerá vlhkost, která se dostala do prášku, může způsobit, že veškerý obsah balení nebude použitelný. Nedoporučuje se používat směs k určenému účelu po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu..

Cena směsi Nan

Společnost Nestle se o své zákazníky pravidelně stará tím, že rozšiřuje svůj prodejní trh. Ve skutečnosti si v každé zásuvce můžete koupit směs NAS. Nejúplnější sortiment najdete ve specializovaných prodejnách nebo na internetových stránkách. Cena se pohybuje od 10 $ za plechovku a výše, v závislosti na zájmové linii..

Složení směsi Nan

Výrobce směsí NAN usiloval o vytvoření prémiové sestavy, kde by každá komponenta nesla svou vlastní užitečnou funkci. A tady je to, co z toho vyplynulo, například směs NAS 1 Premium:

 • železo, o něco méně než 4,8 mg;
 • vitamín C;
 • vápník;
 • fosfor;
 • popel;
 • proteinové náhražky kravského mléka - syrovátka;
 • polynenasycené mastné kyseliny;
 • nukleotidy;
 • prebiotika bez oligosacharidů.

Složení je naprosto bezpečné, neobsahuje nečistoty, přísady, toxiny. To opět potvrzuje vysokou kvalitu švýcarského produktu pro novorozence..

Směs se nehodí

Někdy existují případy, kdy se směs NAS z různých důvodů pro dítě nehodí, je jich několik:

 • nedostatek laktózy u dítěte vede ke zhoršení zažívacího traktu. To vše kvůli vysokému obsahu laktózy ve složení NAS;
 • dítě není vždy schopné absorbovat kalorickou směs, kterou nabízejí rodiče, poruchy vylučovacího systému zde, a v důsledku toho časté problémy se stolicí;
 • alergická reakce na hypoalergenní nebo jiné směsi. Vzhled vyrážky na produktech NAS byl zaznamenán více než jednou, může existovat mnoho faktorů vyvolávajících alergie. Jedná se o zkříženou reakci s dříve používaným produktem, jedná se o reakci na nestrávitelný prvek v kompozici.

Před zahájením podávání směsi dítěti a jeho nahrazením krmením se vyplatí zředit několika odměřenými lžičkami prášku a začít s 80-90 ml tekutiny. Následující den sledujte stav dítěte, pokud je to možné, zapište do potravinářského deníku celou denní stravu dítěte. Po postupném zvyšování dávky při současném sledování pohody dítěte. Často existuje koncept potravinové intolerance, kdy k hromadění histaminu dochází pomalu a pak najednou vyjde. V těchto okamžicích bez záznamů je obtížné pochopit, na co by dítě mohlo reagovat..

Každý rodič se snaží dát svému dítěti to nejlepší. Linie směsí Nestle NAS je výsledkem mnohaletého výzkumu a vývoje v oblasti dětské výživy. Tento produkt lze ve svých užitečných vlastnostech právem označit za lídra mezi svými analogy. Šťastné dítě šťastná maminka!

Recenze o Nan Baby Mix

Ekaterina, 31 let, Samara

"Četl jsem v článku o směsi NAS pro děti s alergiemi a rozhodl jsem se zkusit to." Přišla k mé Nikitě. Nejsou žádné nové vyrážky, kolika ustoupila, to voní dobře a dítě má chuť. Cena je samozřejmě vysoká, ale vzhledem k tomu, že poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu je úměrný obsahu v mateřském mléce, stojí za to. V zájmu zdraví dítěte se naše rodina rozhodla koupit tuto konkrétní směs. “

Olga, 21 let, Moskva

"Dcera od 4 měsíců na umělém krmení." Vyzkoušeli jsme mnoho značek směsí, začala častá zácpa. Pediatr radil NAS Sour-milk, narovnal židli, ale na těle byla malá vyrážka. Začali dávat uspokojivější NAN 1 a prostřednictvím recepce znovu NAN KM. Vše je v pořádku, dítě začalo používat toaletu denně a kůže byla čistá. “

Přehled dětských směsí „NAS“

Nan dětská výživa je vyráběna koncernem Nestle, který má mnohaleté zkušenosti s výrobou těchto výrobků od roku 1867, kdy zakladatel společnosti Henry Nestle vytvořil první prototyp moderní náhražky mateřského mléka. Od té doby se práce nadále zaměřuje na zdokonalení mléčných receptur, uplatňování teoretických znalostí a výsledků hloubkových studií s cílem vytvořit produkty, které jsou co nejblíže lidskému mléku a umožnit dítěti výživu v nepřítomnosti nebo nemožnosti kojení..

Druhy a složení směsí "NAS" pro zdravé děti

Protože potřeby živin a biologicky aktivních látek dítěte jsou různé v různých obdobích jeho života, Nestle vytvořil řadu kojenecké výživy a mléko NAS.

 1. "NAS" 1 Sušené mléko od narození.
 2. "NAS" 2 Sušené mléko od šesti měsíců.
 3. "NAS" 3 Kojenecké mléko od dvanácti měsíců.
 4. "NAS" 4 Kojenecké mléko od osmnácti měsíců.

Věk uvedený na obalu musí být dodržen, protože tělo malého dítěte ještě není přizpůsobeno vnímání směsi určené pro starší děti. Návrh obalu prošel určitými změnami. Na víku se objevilo průhledné okno, které otevřelo pohled odměrkou, izolovanou od produktu fólií. Nyní si můžete vzít jen lžíci a nezabývat se jejím vyhledáváním ve směsi, čímž se narušuje její sterilita.

Kromě suchých jsou k dispozici také tekuté směsi „NAN“ 1,2 ve 200 ml baleních, které se svým složením neliší od suchých, a jediné, co musíte udělat, než je dáte dítěti, je nalít je do láhve a zahřát je.

Co je OPTIPRO bol ve směsích „NAN“ a proč se tam zavádí?

„NAS“ 1 a „NAS“ 2 jsou upravené kojenecké výživy, zatímco „NAS“ 3 a „NAS“ 4 jsou suché mléčné nápoje pro krmení dětí. Hlavním rozdílem mezi nimi je snížený obsah bílkovin v přizpůsobených směsích kvůli značnému množství demineralizované syrovátky. U mléčných nápojů je požadované rovnováhy bílkovin dosaženo pomocí odstředěného mléka a syrovátkové bílkoviny. Z tohoto důvodu je v NAS NAS 1 optimální poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu 70:30 přibližně stejného poměru v mateřském mléce rovném 80:20. Možná žádná jiná směs se nemůže pochlubit stejnými téměř ideálními hodnotami. U „NAN“ 2, „NAN“ 3 a „NAN“ 4 je poměr syrovátkových bílkovin ke kaseinu 60:40 a také pro zralé mateřské mléko ženy. Takový protein se nazývá OPTIPRO. To vám umožní snížit metabolickou zátěž a snížit riziko obezity v budoucnosti díky správnému poměru proteinů a udržení nezbytné rovnováhy aminokyselin. Časově prodloužený účinek výživy v raném dětství na charakteristiku metabolismu v dospělosti je dnes stále více potvrzován a v tomto světle vypadá protein OPTIPRO velmi přesvědčivě. Protože mateřské mléko se liší v složení aminokyselin od kravského mléka, jsou do směsi NAN optipro 1 zavedeny esenciální aminokyseliny, zvláště nezbytné pro kojence: taurin, fenylalanin a histidin..

Další znaky složení

Přirozenou uhlohydrátovou složkou produktů NAN pro zdravé děti je laktóza, která v kombinaci s maltodextrinem dodává sladkou chuť, dodává tělu dítěte potřebnou energii, podporuje dlouhý pocit sytosti a zvyšuje hustotu produktu. V „NAS“ 3 a „NAS“ 4 není sacharóza, což je srovnává s některými podobnými produkty jiných výrobců.

Tuková složka je směsí olejů a rybího oleje, která poskytuje tělu esenciální mastné kyseliny. Donedávna byl palmový olein, jedna z frakcí palmového oleje, používán v dětské výživě NAN. Nestle však kvůli rozšířenému „anti-reklamě“ palmového oleje jej odmítl použít. Nyní v kojenecké výživě „NAN“ 1,2,3,4, v závislosti na rozdělení podle věku dítěte, najdete z rostlinných olejů pouze slunečnice, slunečnice s vysokým obsahem olejů, řepky s nízkým obsahem kyseliny erukové a kokosové ořechy. Komplex polynenasycených mastných kyselin ve směsích NAN se nazývá Smart Lipids, z nichž nejdůležitější jsou dokosahexaenové (DHA) a arachidonové (ARA) kyseliny, které pomáhají posilovat imunitu a jsou nezbytné pro správný vývoj zraku a mozku.

Dětská výživa „NAS“ je jednou z mála čerstvých směsí, které obsahují probiotika - živé kultury BL bifidobakterií, které přispívají k tvorbě prospěšné mikroflóry tlustého střeva a posilují imunitu. Složení "NAN" 2,3,4 navíc zahrnuje laktobacillus DENTA PRO, který obývá celý trávicí trakt zdravého člověka, a vyplnění ústní dutiny přispívá k prevenci zubního kazu..

Všechny směsi NAN obsahují nezbytný komplex vitamínů a minerálů, který vyhovuje potřebám dítěte souvisejícím s věkem.

Nové balení a nové složení směsi „NAS“ 1

Přečtěte si také články o dalších kojeneckých výživách:

Léčebné a profylaktické a terapeutické směsi „NAS“

Tyto směsi se používají po krátkou dobu, jak je předepsáno pediatrem za účelem terapeutické a preventivní dietetické terapie. Obecně je pro ně charakteristické stejné složení jako pro směsi „NAS“ u zdravých dětí, ale existují také rozdíly související s zvláštnostmi jejich účelu..

„NAS kyselé mléko“ 1,2,3

Pomáhá normalizovat střevní mikroflóru, zlepšuje trávení, chrání před střevními infekcemi a posiluje imunitní systém.

Složení "NAN kyselého mléka" se liší od obvyklého "NAN" kvůli fermentaci mléčné složky působením zvláštních mikroorganismů, které způsobují fermentaci kyseliny mléčné. Tento proces je doprovázen rozkladem bílkovin, laktózy a tuku za vzniku četných chemických sloučenin zásadně nových (vitamíny, kyselina mléčná, baktericidní látky) nebo které jsou produkty rozkladu původních sloučenin (peptidy, mastné kyseliny). Část práce trávicích enzymů gastrointestinálního traktu je ve skutečnosti absorbována bakteriemi startovací kultury, čímž je proces trávení rychlejší a méně energeticky náročný. "NAN Fermented milk" 2,3 má stejný poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu. Všechny směsi „kyselého mléka NAS“ obsahují živé bakterie kyseliny mléčné a bifidobakterie, které určují jejich probiotické vlastnosti.

"NAS Antikoliki"

Hlavním účelem je zabránit kolice. Směs je určena pro děti od narození a není rozdělena podle věku.

Protein směsi je částečně hydrolyzován, což usnadňuje proces asimilace směsi a snižuje riziko alergických reakcí. Nízký obsah laktózy snižuje fermentační procesy způsobené dočasným snížením aktivity laktázy v prvních měsících života a tvorbou plynu, které jsou příčinou koliky u dítěte. Probiotická kultura L. reuteri lactobacilli podporuje trávení, podporuje rozvoj prospěšné střevní mikroflóry a je zcela bezpečná pro novorozence.

"NAS Triple Comfort"

Používá se k odstranění příznaků funkčních poruch trávení, doprovázených kolikou, zácpou, střevní mikroflórou. Výrobek je určen pro děti od narození a nemá věkové dělení..

Má složení podobné „NAS Antikoliki“. Rozdíl je v dalším zavedení prebiotik (oligosacharidů) nezbytných pro normální vývoj prospěšné střevní mikroflóry.

„NAS Hypoalergenní“ 1,2,3

Používá se, pokud existuje predispozice k alergii na bílkovinu kravského mléka nebo jako směsná směs při přenosu dítěte z léčby na pravidelně upravenou směs.

Patří k počtu preventivních hypoalergenních směsí, protože obsahuje částečně hydrolyzované syrovátkové proteiny, což snižuje riziko alergických reakcí. Stupeň štěpení proteinu je vyšší než v jiných směsích NAN s hydrolyzovaným proteinem. Živé bifidobakterie BL - jediná směsná kultura mikroorganismů.

"NAS Antireflux"

Pomáhá eliminovat regurgitaci u kojenců. Směs je určena pro děti od narození a není rozdělena podle věku.

Díky přidání zahušťovadla jako škrobu vytváří v žaludku hustou sraženinu, která zabraňuje praskání a poskytuje dlouhý pocit sytosti. Současně má škrob fixační účinek, a proto má tato směs se sklonem k zácpě málo vhodné pro dítě. Protein směsi je středně hydrolyzovaný, snadno stravitelný a snižuje pravděpodobnost alergických reakcí. Probiotická kultura laktobacilů L. reuteri, podobná té, která je součástí mateřského mléka, pomáhá třikrát snížit regurgitaci, normalizuje mikroflóru a má příznivý vliv na trávení dítěte.

„NAS bez laktózy“

Navržen pro děti s nedostatkem laktázy, pomáhá dítěti zotavit se po průjmu. Směs je určena pro děti od narození a není rozdělena podle věku.

Směs není hypoalergenní, poměr syrovátkových proteinů k kaseinu je 60/40 a liší se od „NAN“ 1 zvýšením podílu kaseinu. Laktóza je nahrazena glukózovým sirupem, který se vstřebává mnohem snadněji. Probiotika jsou reprezentována laktobacily L.reuteri.

"Pre NAS" pro předčasně narozené děti

Určeno pro krmení předčasně narozených a malých dětí. Poskytuje dítěti všechny potřebné látky pro rychlý růst.

Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu je 70/30. Protein směsi je částečně hydrolyzován, což příznivě ovlivňuje rychlost absorpce a snižuje riziko alergií. Optimální rovnováha vápníku a fosforu přispívá ke správné tvorbě kostní tkáně. Směs se používá, dokud dítě nedosáhne tělesné hmotnosti 1800 g, protože obsahuje poměrně vysoký obsah bílkovin 2,2 g / 100 ml směsi, poté se Pre NAN nahradí konvenční upravenou směsí. Kromě suché směsi je k dispozici také tekutá hotová směs Pre NAN 0 (PreNAN).

Posilňovač mateřského mléka „Pre NAN FM85“

Pro zvláštní lékařské účely pro malé děti a předčasně narozené děti s cílem obohatit mateřské mléko.

Přípravek „PreNAN FM 85“ přispívá k obohacení mateřského mléka nezbytnými živinami, jejichž množství je navzdory jedinečnému složení mléka matek, které porodily dříve, stále vzácné. Zpevňovač mateřského mléka (fortifikátor) vám umožňuje zvýšit množství dětské výživy, pokud mateřské mléko nestačí. Přípravek Pre NAN FM85 můžete používat v souladu s obecným šlechtitelským plánem nebo po analýze mateřského mléka ženy s přihlédnutím k individuálním charakteristikám. Použití tohoto jídla vyžaduje povinný lékařský dohled.

Klady a zápory suché upravené směsi "NAN"

Jakákoli směs není ideální potravou pro krmení novorozence a má vždy své pozitivní i negativní stránky. Kojení dítěte, zdánlivě z pohledu matky, dobrá směs, doporučená četnými recenzemi, je vždy spojeno s rizikem individuálních reakcí ve formě koliky, zácpy, alergií. Směs „NAS“ lze právem připsat počtu nejlepších směsí na trhu. Pokud vás cena neobtěžuje (v oblasti 650 rublů za 400 g), můžete bezpečně důvěřovat bohatému zážitku Nestle a rozhodnout se pro tuto směs.

klady

 1. Toto je jediná směs pro děti od narození „NAN“ 1 s jedinečným složení bílkovin co nejblíže poměru syrovátka a kaseinu k proteinu mateřského mléka.
 2. Ve směsích „NAS“ 1,2,3,4 není palmový olej.
 3. Směs obsahuje potřebné polynenasycené mastné kyseliny, nukleotidy, probiotika, esenciální aminokyseliny, vitamíny a minerály.

Minusy

 1. Obsah laktózy je o něco vyšší než v mateřském mléce, což může ovlivnit trávení při nedostatku laktázy..
 2. Osmolalita směsi je vyšší ve srovnání s mateřským mlékem, což zvyšuje zátěž vylučovacího systému dítěte..
 3. Prebiotika chybí.
Články O Neplodnosti