Hlavní Výživa

NAN milk formula: pediatr hovoří o složení a výhodách

Každá matka chce, aby její dítě bylo zdravé a šťastné, takže se mu snaží dát vše nejlepší. Ideálním jídlem pro dítě je mateřské mléko. Složení mléka je koneckonců individuální a jeho složení je skutečně jedinečné.

Kojení bohužel není vždy možné. Co dělat v tomto případě? Jak porozumět rozmanitosti směsí a vybrat tu, která by uspokojila potřeby dítěte?

Dnes budeme mluvit o směsích NAS.

Trochu o výrobci

Společnost Nestle vyrábí dětskou výživu pro kojence různých věkových skupin starších 145 let. Mezi jejich produkty patří: směsi „NAS“, „Nestogen“, kaše „Nestle“ a pyré „Gerber“.

Pro každé období života dítěte existuje produkt, který je ideální k jídlu drobků. Směsi Nestlé podléhají přísné kontrole kvality, jejich výrobní technologie jsou časově testovány.

Proč nemůžete kravské mléko krmit novorozence?

Odpověď je jednoduchá - celá věc je ve složení mléka. Kravské mléko obsahuje dvakrát tolik bílkovin než mateřské mléko. Množství minerálů - solí, fosforu a vápníku - třikrát překračuje přípustnou koncentraci pro děti. Taková kompozice je nezbytná pro rychlý růst telat a je nepřijatelná pro vývoj dítěte.

Nestojí za to používat kravské mléko ani ve zředěné formě, protože bílkovina kravského mléka není řádně trávena. Jeho akumulace vede k alergickým reakcím a trávicím problémům, kolika. Nezralé ledviny dítěte se nedokáží vyrovnat s přebytkem živin. Nízké hladiny železa zvyšují riziko anémie..

Co je OPTIPRO protein??

Protein je jednou z nejdůležitějších živin, stavebním materiálem nezbytným pro růst dítěte. Není divu, že se jim říká „stavební kameny života“. Správně vyvážený protein, který přichází s jídlem, přispívá k rozvoji imunitního, trávicího systému a rovnoměrného přírůstku hmotnosti.

Složení mléčných přípravků NAN zahrnuje OPTIPRO. Jedná se o optimalizovaný proteinový komplex, který se nachází pouze u kojenecké výživy NAN Optipro. Dítě tak získá dostatek „správného“ proteinu a vnitřní orgány fungují bez přetížení.

Co jiného je součástí dětské výživy „NAS“?

Směsi NAS jsou vysoce přizpůsobené, což znamená, že jejich složení je co nejblíže složení mateřského mléka. Nestle proto představil živé bifidobakterie BL, mastné kyseliny DHA a ARA, vitaminy a minerály.

Bifidobakterie normalizují trávení, kolonizují střeva „užitečnými“ bakteriemi. DHA a ARA jsou dvě speciální mastné kyseliny, které hrají obrovskou roli ve vývoji imunity a přispívají k rozvoji mozku a vidění dítěte. Není bez důvodu, že upravené formule se také nazývají náhražky mateřského mléka..

Druhy směsí NAN

Sortiment produktů je snadno pochopitelný, protože každý věk má svou vlastní směs.

Směs NAN 1

Toto je první směs v produktové řadě NAS. Je určen pro kojence od narození do 6 měsíců. Vyrábí se podle osvědčené technologie bez použití geneticky modifikovaných organismů, konzervačních látek, barviv. Směs "NAS 1" poskytuje dítěti všechny živiny ve správném množství pro harmonický vývoj až 6 měsíců.

Směs NAN 2

Vaše dítě má šest měsíců, roste těsně před našimi očima. Dítě už toho hodně ví a každý den přináší nové úspěchy. Potřeby drobky se mění, zavádí se první krmení. Směs "NAS 2" je vhodná pro děti od 6 měsíců do 1 roku a plně uspokojuje zvýšené potřeby živin. Sacharidová složka je představována maltodextrinem, který se snáze tráví, méně pravděpodobně způsobuje alergické reakce..

Směs Nan3, 4

Dítě je již rok staré, jedná se o období vysoké intelektuální a fyzické aktivity drobků. V tomto věku je také nezbytná zdravotní péče. Dětská strava je rozšířena, ale zachovává se také kojení nebo náhražka mateřského mléka. Pro starší děti je vhodná směs „NAS 3“ a od 18 měsíců stará „NAS 4“. Tyto směsi pomáhají posilovat imunitu a zabraňují rozvoji rozkladu listnatých zubů..

Další produkty NAN

 1. "NAS je hypoalergenní." Protein této směsi je vyroben speciální technologií a částečně štěpen, hydrolyzován. To znamená, že je snazší strávit, pomáhá předcházet takovým potížím, jako je zácpa a kolické alergické reakce. K dispozici jsou dva typy: Nan 1 hypoalergenní a Nan 2 hypoalergenní, pro kojence do šesti měsíců a od 6 měsíců do roku.
 2. "NAS fermentoval bifidobakteriemi." Trávicí systém arašídových poruch je často trávicí systém. Na záchranu přijde „kyselé mléko NAS“. Složení mléčné směsi zahrnuje speciální bakterie mléčného kvašení, které pomohou vyrovnat se se zácpou, obnovit mikroflóru po střevních infekcích, antibiotická léčba. K dispozici ve dvou typech, pro dvě věkové skupiny.
 3. "NAS bez laktózy." Léčebná směs pro děti s nesnášenlivostí laktózy. Díky svému speciálnímu složení může být použit k průjmu. Nízká osmolarita směsi pomáhá překonat průjem a pro harmonický vývoj drobků je nezbytné vyvážené složení..
 4. "Pre-NAS". Vyrobeno pro děti, které se narodily předčasně nebo s nízkou tělesnou hmotností. Potřeby těchto dětí jsou velmi odlišné. Složení Prenanu hraje obrovskou roli při formování trávení, intelektuálního a psychomotorického vývoje. Proto je směs Pre-NAN více kalorická, obsahuje unikátní mastné kyseliny, které se snadno vstřebávají, a více bílkovin.
 5. NAS Alfare. K léčbě takových potíží, jako je průjem, je nutný integrovaný přístup. Spolu s drogami má léčebná směs pozitivní účinek na střeva, pomáhá vyrovnat se s onemocněním.
 6. "NAS antireflux." Směs pro děti trpící regurgitací a zvracením. Kompozice zahrnuje speciální probiotickou kulturu. Je vědecky prokázáno, že frekvence použití regurgitace se při použití tohoto produktu řady "NAS" snižuje 3x.

Náklady na směsi se na různých místech mírně liší, v průměru začíná cena od 400 rublů za plechovku. Speciální terapeutické směsi jsou dvakrát tak drahé jako obvykle. Po přečtení a analýze zákaznických recenzí a lékařů je zřejmé, že tato cena je přiměřená. Koneckonců, nic nemůže být dražší než zdraví dítěte.

Společnost Nestle má mnohaleté zkušenosti s kojeneckou výživou. Výrobky jsou vysoce kvalitní a příjemné chuti. Mezi směsemi „NAS“ najde každý rodič směs vhodnou pro své dítě, protože jejich výběr je různorodý. Výběrem směsi „NAN“ si můžete být jisti její bezpečností a přínosem pro drobky.

NAN 1 OPTIPRO® kojenecká výživa kojenecká výživa

Důležitá poznámka: Ideálním jídlem pro kojence je mateřské mléko. Před rozhodnutím o umělém krmení pomocí kojenecké výživy se poraďte s lékařem. Věková omezení jsou uvedena na obalech zboží v souladu s právními předpisy Ukrajiny.

NAN 2 OPTIPRO® kojenecká výživa kojenecká výživa

NAN® Hypoalergenní 3 OPTIPRO®

NAN® Hypoallergenic 3 OPTIPRO® HA je speciálně připravené mléko pro kojence pro děti starší 12 měsíců, které je určeno k náhradě kravského mléka v dětské stravě. Díky speciální kombinaci živin nezbytných pro tělo poskytuje dětské mléko vašemu dítěti důležité složky pro jeho harmonický růst a vývoj. Zároveň pomáhá posilovat imunitu dítěte a vytváří základ pro zdravou budoucnost..

NAN® Kysané mléko 3

Směs NAN® Sour-milk 3 - plně vyvážený kyselý mléčný produkt, který nahrazuje kravské mléko nebo kefír ve stravě dítěte staršího 12 měsíců.

NAN® 4 OPTIPRO®

Složení směsi NAN® 4 OPTIPRO® je speciálně navrženo tak, aby vyhovovalo potřebám rostoucího těla dítěte během aktivního poznání světa..

NAN® 3 OPTIPRO®

Probiotický komplex BL ve směsi NAN® 3 OPTIPRO® pomáhá udržovat zdravou mikroflóru, posiluje imunitní systém.

Čtvrtek 26. září 2019 - 15:10

Skvělý mix

Nevím, jestli je tato směs vhodná pro každého, ale pro naše dítě šla optipro výživa dobře. Dobře reaguje, jí všechno a usmívá se))

Pondělí 23. září 2019 - 11:53

Nan nayilshche dovіryav in yakostі

Nenechte se pomstít palmovému oleji, jaký je v nás ten pravý čas! Nato dost pro chrám bradavice, ale pak zaplatil za yak_st a potom za grub dítěte.

Čtvrtek 19. září 2019 - 17:57

Líbí se

Ještě jsme nezkoušeli jinou směs, protože taková potřeba neexistuje. Optipro vstoupil poprvé, rád chutnal, ve složení a blížil se k ceně.

Čtvrtek 19. září 2019 - 17:53

Pikantní

Po vstupu do zámku jsme přešli na hnízdo. Nutrilon před tsim my ne. Dostal jsem se do problému s problémem, ale je to velmi chutné, takže co všechno je shitenko z'їdaє a zasinaє))

Čtvrtek 19. září 2019 - 17:51

Mám to nejlepší

Optіpro o Bula není totální rozruch, my jsme to vyzkoušeli, dokázali jsme to najít lépe. Ії si můžete koupit v největších obchodech s potravinami a lékárnách, je důležité získat úctu k tomuto termínu. Vikoristovové se schovávali na zadní část dne ve výšce doplňkového krmení a později se přepnuli stejným způsobem. Mohu vám říci, že zapomněli na problém uzamčení s nanosekundou, změnili se a stali se aktivnějšími, i když jsem se nevrátil. Alergie nebyly bezchybné, kupovaly si dobrou částku, ani bříško nebylo turbuvav. Suma je připravena k přípravě, je dobré zakořenit, nechat se odříkávat a do ruky a ruky tančit trochu potu, více nem zgustkіv.

Stále nebyl nalezen
co hledáš?

Vyzkoušejte našeho nového návrháře otázek. Vždy pro vás něco najdeme.

předplatit

Jazyky

Všechny ochranné známky jsou vlastnictvím Société des Produits Nestlé, S.A. nebo se používá se svolením. © 2016. Všechna práva vyhrazena.

Ideálním jídlem pro kojence je mateřské mléko. WHO doporučuje exkluzivní kojení během prvních šesti měsíců a následné krmení s pokračujícím kojením. Po doplňkovém krmení pokračujte v kojení co nejdéle. Nestlé toto doporučení podporuje. K rozhodnutí o načasování a způsobu zavádění doplňkových potravin do dětské výživy je nutná odborná pomoc. ® Majitel ochranné známky: Societe de Produi Nestle SA, Vevey, Švýcarsko.

NAN Nestle směs pro novorozence: recenze, složení, cena, sortiment (Optipro, Comfort, Hypoalergenic, kyselé mléko, bez laktózy)

Výběr správné směsi, která nahradí mateřské mléko novorozence, je velmi odpovědný úkol. Proto by při výběru dětské výživy měli rodiče prostudovat všechny nabídky na trhu dětské výživy. V tomto článku budeme zvažovat rozsah, složení a recenze kojenecké výživy NAN od Nestle.

Sortiment suchých směsí NAS

Sortiment je velmi široký, teprve po pečlivém prostudování všech druhů výživy si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašemu dítěti.

 • NAN OPTIPRO 1, 2, 3, 4 (70/30, 50/50). Tato řada klasické výživy je vhodná pro zdravé děti. Číselné označení odpovídá věkovým indexům malých gurmánů a poměru kaseinu k proteinům. Číslo 1 na obalu je tedy pro děti od narození do šesti měsíců, 2 - od 6 měsíců do roku, 3 - od roku do roku a půl, 4 - velké balení pro děti starší 18 měsíců. Výrobky této řady jsou co nejvíce přizpůsobeny a jsou blízké mateřskému mléku. Kromě toho můžete na mléčných výrobcích označených „3“ a „4“ připravit jídla pro doplňková jídla a vařit ovesnou kaši..
 • NAN Suprema (0/100). Vhodné pro děti bez zdravotních potíží. Standardní směs, ve které je osmolalita vyšší než v sérii NAS Optipro. Určeno pro děti od narození do 1 roku.
 • NAN ORGANIK 1, 2, 3 (35/65). Výrobky této řady pro zdravé děti jsou založeny na organickém mléku. Producenti to získávají z výnosů krav pasoucích se na alpských loukách a jedí pouze trávu šetrnou k životnímu prostředí. Má tři typy: počáteční, následné, dětské mléko.
 • NAN Hypoalergenní 1,2,3. U dětí se sklonem k alergickým reakcím na kravské mléko je ukázáno toto jídlo. Kromě toho se často používá jako meziprodukt při přechodu ze specializovaných směsí na přizpůsobené.
 • NAN kyselé mléko 1,2,3 (50/50). Pokud má dítě problémy se střevem, lékaři doporučují přejít na tento druh výživy. Systematickým používáním se vytváří trávicí systém, střevní mikroflóra se vrací k normálu, zvyšuje se imunita, což je velmi důležité po užívání antibiotik.
 • NAN Triple Comfort. Triáda: kolika - střevní poruchy - zácpa se při jídle Nan Triple Comfort stává irelevantní. Liší se od Antikoliku přidáním oligosacharidů do kompozice, což napomáhá aktivnímu množení střevní mikroflóry. Nemá žádná věková omezení.
 • NAN Antireflux (30/70). Vhodné pro děti, které mají problémy se zadržováním potravy v žaludku. Díky škrobu, který je jeho součástí, se mléko kondenzuje a nedovolí konzumovanému jídlu jít ven. Po krmení takové finské směsi zůstává dítě dlouho nasycené a prakticky nepodstupuje alergie. Avšak vzhledem k fixačnímu účinku škrobu by se taková výživa neměla používat u dětí náchylných k zácpě..
 • NAN Anticoliki (30/70). Komponenty jsou velmi podobné NAS Triple Comfort, ale na rozdíl od toho neobsahují probiotika. Částečně hydrolyzovaný protein poskytuje pohodlné trávení potravy a nepřítomnost nepohodlí z koliky.
 • PRENAN (70/30). Lékaři doporučují tento typ NAS pro kojence narozené předčasně a pro podváhu. Skvěle vypočítané množství fosforu a vápníku umožňuje dětem správně se formovat kosti..
 • NAN bez laktózy (40/60). Když je arašídům diagnostikována deficience laktázy nebo když dítě trpí průjmem, musí jen jíst tento druh směsi. Výrobci v něm nahradili laktózu glukózovým sirupem. To pomáhá lépe vstřebávat mléko. Bohužel nezajišťuje absenci alergických reakcí: vyrážka, změna barvy stolice, zvracení.
 • PRENAN Stege 0. Tekutá směs pro předčasně narozené děti, která nevyžaduje vaření.

Složení dětských směsí NAN

Výrobci pečlivě pracují na formulaci svých produktů a věnují pozornost výběru komponent, které tvoří jeho složení. Tabulka složení je k dispozici na oficiálních webových stránkách společnosti.

 • Tuky;
 • Veverky;
 • Sacharidy;
 • Maltodextrin (nepřítomný v Optipro 1, 2, organický 1, 2, 3, hypoalergenní 1, 2, kyselé mléko 1, 2, trojitý komfort, antireflux, bez laktózy);
 • Laktóza;
 • Mastné kyseliny;
 • Probiotika (Žádné v organickém mléce 3, Suprema, hypoalergenní 1, 2, 3, kyselé mléko 1, 2, 3, trojité pohodlí, antikolik, PRENAN, bez laktózy, PRENAN Stege 0);
 • Prebiotika (Žádné v organickém mléce 1, 2, 3, Optipro 1, 2, hypoalergenní 1, 2, kyselé mléko 1, 2, antireflux, antikolinika, PRENAN, bez laktózy, PRENAN Stege 0);
 • Komplex minerálů;
 • Vitamin premix
 • Škrob (přítomen v kyselém mléce 1, 2, Triple Comfort, Antireflux, PRENAN);
 • Rostlinné oleje (Pouze pro PRENAN Stege 0).

Jak chovat a dát jídlo NAN Nestle

Při ředění suchých směsí dodržujte tyto pokyny a dávkování..

 1. Ujistěte se, že máte čisté ruce, nádobí, láhve a odměrku. To je důležité kvůli patogenním bakteriím, které při požití ve sterilním žaludku mohou způsobit střevní potíže..
 2. Voda vařte asi 5 minut a poté ji ochlaďte na 70 °.
 3. Naplňte láhev správným množstvím vody a přidejte do ní suchý prášek pomocí odměrky (tato informace je na obalu). Obvykle se 1 lžička prášku vloží do 30 ml vody.
 4. Nyní promíchejte výslednou látku, dokud hrudky nezmizí.
 5. Ochlaďte na 37 ˚ a nabídněte dítěti.
 6. Neskladujte zbývající hotový mix.
 7. Otevřené balení musí být spotřebováno do 3 týdnů.

Ceny potravin NAN

Takovou kojeneckou výživu si můžete zakoupit v městských lékárnách nebo si ji objednat na webových stránkách internetových obchodů, například Ship, Detsky Mir. Cena je od 740 do 1 000 rublů za 800 gramů potravin pro zdravé děti. Specializované léčivé typy jsou dražší: od 450 do 100 rublů na 400 gramů.

Co je lepší než NAN nebo NUTRILON?

 • Oba produkty jsou vysoce kvalitní..
 • Nutrilon obsahuje o něco více bílkovin než NAS.
 • Oba obsahují pouze rostlinné tuky.
 • NAN obsahuje nukleotidy, které nejsou v Nutrilonu.

Recepty z dětské výživy NAS

Pokud najednou zbude suché mléko, nespěchejte a zahoďte ho. Pokuste se z toho udělat dobroty pro všechny členy rodiny.

 • Lízání dortů s prsty. Porazte dvě vejce se sklenicí cukru, přidejte sklenici mouky a stejné množství zakysané smetany. K uhasení těsta půlkou lžičky sody. Namažte pánev olejem, nalijte 3 polévkové lžíce. lžíce těsta a péct dort. Takové koláče by měly být 5-6. Pro smetanu smíchejte půl sklenice zakysané smetany, 2 polévkové lžíce cukru a 5 polévkových lžic potravin NAS. Namažte dort získaným krémem, ozdobte jeho horní část ořechy, marmeládou.
 • Sladkosti "Anna". Prosít 200 g suchého jídla přes síto, přidat balíček másla, sklenici práškového cukru. Vše promíchejte, sbalte malé kuličky a posypte je kakaem. Nechte to vařit v lednici.
 • Dort "Doma." Balení oleje se smíchá se 150 g zmrzliny a balení směsi NAS. Tvarujte koláče jakéhokoli tvaru a posypte kakaem. Odeslat do chladničky na 1 hodinu.

Recenze pediatrů a rodičů o NAS

Spotřebitelé, kteří přešli na směs NAS, zanechávají mnohem kvalitnější recenze o kvalitě tohoto jídla než negativní.

Pozitivní body kupující zvážit:

 • Obsahuje celou řadu minerálů, vitamínů, tuků, které jsou nezbytné pro malé děti.
 • Snadné nalezení v jakémkoli obchodě nebo lékárně.
 • Je dobře rozpuštěný a prakticky netvoří hrudky.
 • Obrovský sortiment.
 • Skladování odměrné lžíce odděleně od prášku v balení.
 • Vysoce kvalitní, příjemná vůně a chuť..
 • Skvělé zkušenosti s výrobcem.
 • Osmolalita je vyšší než v mateřském mléce.
 • Některé druhy postrádají pro a prebiotika.
 • Vysoká laktóza.
 • Vysoká cena, jídlo není levné, a to ani se slevou. 400 gramů balení vydrží týden.
 • Přítomnost palmového oleinu.

Pro správnou volbu směsi je důležité kontaktovat pediatra, protože některé typy produktů NAS by se měly používat pouze pod přísným dohledem odborníků.

NAN 1 Optipro Blend

Položka bude testována..
Hlasováním se zrychlíte
zkouška.

 • Hmotnost: 400 g
 • Typ: Mléčná výživa
 • Energetická hodnota: 2173 kcal
 • Datum exspirace: 24 měsíců
Všechny specifikace

Děkujeme za váš hlas!

vezme zboží do seznamu pro testování
(14156 hlasů na 1. místo)

Hlasujte pro položku a urychlete její kontrolu

Pozvi své přátele
hlasovat pro produkt

K nákupu doporučujeme pouze ověřené produkty.

Nezveřejňujeme informace o cenách a místech prodeje zboží, které prošlo zkouškou, protože si nemůžeme být jisti jejich kvalitou a bezpečností.

Rychle se rozpustí. Jako dítě

Chutná, vysoce kvalitní směs. Nakrmil jsem jí syna. Během vaření nepění, nepuče se a nepráší. Dobrý mix!

způsobila zácpu, která je stále léčitelná (

Nejlepší kvalita v Evropě

Jaká sada hlasů. Takové věci by měly být kontrolovány především a bez hlasů..
Všichni víme, že v ruském analomu této směsi smíšeného denního složení je polovina méně než v Evropě.

NAS Optipro - nové a staré plechovky

Komentáře uživatelů

Koupil jsem novou plechovku (

Colic nejprve začal, pak začal znovu dávat starému hned všechno, co šlo další den

Mysleli jsme si, že může existovat náhoda a rozhodli jsme se dát nový znovu a znovu jsme našli koliku, a také začala diatéza (

A starý formát nám dobře vyhovoval

staré banky nelze najít ((

A všechno s námi šlo dobře. Ale my opravdu, nové Nan Optipro bylo představeno jako nová směs. Protože se ve složení vyskytují určité změny, musíme ji samozřejmě hrát bezpečně. Ale TTT je v pořádku, všechno bylo tak, jak to bylo.

Všechno bylo v pořádku a pak se objevila těžká alergie...

Máme diatézu a koliku (

Přestože píšou, složení se nezměnilo

Na jakou směs jste přešli??

Děkuji), řekněte mi prosím, jak se projevila alergie?

Na peelingech tváří bylo zarudnutí lehké, občas se objevilo, pak za uši slupky a na krku byla zarudnutí, na rameni byla dokonce i suchost v podobě kruhu, pak všechno zmizelo z Fenistilu a ušpinělo se tváří pomocí mastné masti, změnilo nan na HA a to je vše ok, lepší než to bylo

všichni ostatní znamenají stále staré... a pijete novou?

Pokud je modrá nová, pak ano. Kyselé mléko se žlutým víkem, měli jsme a je. Před měsícem jsme pili hypoalergenní. To je místo, kde se nádoba obecně změnila, barva je jiná.

Dostali jsme jen židli...

na nové nebo staré?

Na starém, v našem městě jsou jen žluté čepice, a my jsme si jednu koupili

Byli jsme v GA, když jsme vyměnili balení, vyrážka vypadla, našli jsme lékárnu se starými sklenicemi, vyrážka byla pryč, sklenice vyběhla v lékárně a znovu jsme přešli na novou a vyrážka vystoupila, přešla na trojnásobné pohodlí, všechno bylo v pořádku, dokud se neobjevila nálepka, která se také změnila, jedna tvář se červenat občas, napsal vývojářům, odpověděli, že složení se mírně změnilo, tak nevýznamně, že u dětí existuje recenze alergií

zde jsem o tom četl ((nevím, co dělat, když hledám staré banky

Jakou směs NAS zvolit pro novorozence?

Dětské kojenecké výživy NAN jsou vyráběny společností Nestle a nadále pracují na zdokonalování mléčných kojeneckých přípravků, přičemž využívají teoretických znalostí a výsledků hloubkových studií, aby vytvořily produkty, které jsou co nejblíže lidskému mléku, a aby poskytovaly dětem výživu v nepřítomnosti nebo nemožnosti kojení..

Dětské směsi "NAN" jsou jedním z nejpopulárnějších na moderním trhu. Jak se liší od ostatních?

Rozdíl od ostatních

Hlavní výhoda spočívá v tom, že se prodávají v mnoha obchodech a lékárnách, a to je jedno z hlavních kritérií při výběru doplňkových potravin pro vaše dítě, protože je velmi důležité mít možnost kdykoli je zakoupit. Dalším rozdílem je složení. Produkty NAN jsou lepší, pokud jde o ukazatele, jako je obsah bílkovin a bílkovin / kaseinu.

Všechny typy směsí NAN obsahují následující hlavní složky:

 • laktóza;
 • rybí tuk;
 • sérum podrobené procesu demineralizace;
 • rostlinné oleje;
 • vitaminy;
 • taurin;
 • probiotika;
 • histidin;
 • žehlička;
 • měď;
 • zinek;
 • proteiny
 • protein;
 • vápník;
 • fosfor;
 • sodík;
 • draslík a mnoho dalších užitečných stopových prvků.

OptiPro 1,2,3

Směsi všech skupin OPTIPRO obsahují pouze přírodní slunečnicový olej, oleje s vysokým obsahem olejů, kokosových ořechů a řepky, bez použití palmového oleje škodlivého pro tělo. Také v této kategorii zavedl výrobce větší množství fosforu, vápníku, vitamínů A a E a kyseliny pantentenové a snížil obsah železa.

  NAS OptiPro 1 je určen pro kojence od 0 do 6 měsíců (cena za 800 gr

670 - 770 rublů). NAS OptiPro 2 - vzorec pro kojence od 6 měsíců do 1 roku (cena za 800 gr

690-750 rub.). NAS OptiPro 3 - jídlo pro děti od jednoho roku a půl roku (cena za 800 gr

700-980 rub.). NAS OptiPro 4 - pro děti od 18 měsíců (cena za 800 gr

Hypoalergenní

Používá se, pokud existuje související predispozice k alergiím na bílkoviny nebo kravské mléko. Snižuje riziko alergických reakcí způsobených snadnou absorpcí ve spojení s použitím proteinů citlivých na hydrolýzu. Někdy se používá jako přechodná směs od terapeutických doplňků k konvenčním přizpůsobeným. „NAS Hypoallergenic 1,2,3“ obsahuje živé bifidobakterie BL, které pomáhají zvyšovat imunitu dítěte.

  NAS Hypoallergenic 1 - od narození do 6 měsíců (cena za 400 gr

700-800 rub.). NAS Hypoallergenic 2 - pro kojeneckou výživu od 6 měsíců do 12 měsíců (cena za 400 gr

660-810 rub.). NAS Hypoallergenic 3 - pro kojence po roce (cena za 400 gr

"Kyselé mléko"

Vhodné pro kojence, kteří podstoupili léčbu na bázi antibiotik a jsou náchylní k poruchám žaludku a střev. Pomáhá zlepšovat trávení dítěte a normalizovat mikroflóru, chrání před škodlivými střevními infekcemi a posiluje imunitní systém.

Obsahuje speciální organismy, které zahajují kvašení mléčné složky, které odlišují směsi tohoto typu od ostatních produktů NAN.

Proces trávení dítěte se stává rychlejším a levnějším díky skutečnosti, že část práce trávicích enzymů gastrointestinálního traktu je přijímána fermentačními bakteriemi.

  NAN kyselé mléko 1 - pro novorozence do 6 měsíců (cena za 400 gr

470-600 rub.). NAN kyselé mléko 2 - pro kojence ve věku od 6 měsíců do 12 měsíců (cena za 400 gr

500-600 rub.). NAS kyselé mléko 3 - pro děti od jednoho roku (cena za 400 gr

Triple Comfort

Zahrnuje složky jako laktobacily L.reuteri, chytré lipidy, protein hydrolyzovaný optipro, probiotika, jakož i další komplex vitamínů a minerálů, oligosacharidy, bramborový škrob, které přispívají k eliminaci funkčních poruch trávení vedoucí ke kolice, zácpě a poruchy střevní mikroflóry.

Složení obsahuje palmový olej. Směs je určena pro děti od narození a nemá žádné věkové rozlišení.

Ceny (za 400 g) se pohybují od 630 do 730 rublů.

"Antikoliki"

Tato směs má velmi podobné složení jako „NAS Triple Comfort“. Jediným rozdílem je, že v této směsi neexistují probiotika (oligosacharidy). Produkt snižuje riziko alergií a nepohodlí v potravě kvůli částečně hydrolyzovanému proteinu. Tento druh směsi nemá žádné věkové limity.

Cena (za 400 gr): 580-610 rublů.

Antireflux

Doporučuje se dětem mladším 6 měsíců s četnými stížnostmi rodičů na regurgitaci dítěte. Patří k terapeutické výživě, která se nepoužívá jako hlavní strava, ale působí jako přísada do kojení nebo umělého krmení. Zvýšením množství škrobu se zvyšuje viskozita produktu, který v žaludku vytváří hustou sraženinu, zabraňuje plivání a poskytuje dlouhý pocit sytosti..

Cena za 400 g: od 700 do 790 rublů.

„Bez laktózy“

Navržen pro kojence s nedostatkem laktózy, pomáhá dítěti vyrovnat se s obnovou těla po utrpení průjmu. Poměr syrovátkových proteinů k kaseinu je 60/40 a liší se od NAN 1 zvýšením podílu kaseinu. Laktóza je nahrazena glukózovým sirupem, který se vstřebává mnohem snadněji. Určeno pro děti od narození a nemá věkové rozdělení.

Cena za 400 gr: od 650 do 850 rublů.

„Pre NUN“ a „PreNAN 0“

Přispět k optimálnímu vývoji a růstu předčasně narozených dětí. Poskytuje příjem bílkovin a nezbytných látek v souladu se správnými potřebami. Optimální rovnováha vápníku a fluoridu přispívá ke správné tvorbě kostní tkáně. Lékaři doporučují používat přípravek k dosažení hmotnosti dítěte 1800 g, poté se doporučuje, aby jej nahradil běžnou upravenou směsí. Obsahuje strukturovaný palmový olej.

 • PRENAN 0 je určen pro děti s hmotností do 1800 g.
 • PreNAN je určen pro krmení dítěte nad 1800 g, aby se dosáhlo hmotnosti 2500 až 3 000 g.

Cena za 400 g: 820-940 rub.

"PreNAN posilovač mateřského mléka"

Vzhledem k vyšším potřebám bílkovin, uhlohydrátů, minerálů a vitamínů, jakož i kalorií, pro včasný růst předčasně narozených nebo malých dětí, odborníci doporučují přidat do mateřského mléka obohacující látku. Dítě tak dostane všechny komponenty nezbytné pro jeho vývoj. Obohatení mléka je nezbytné pro dítě, pokud:

 • Porodní hmotnost menší než 1800 g.
 • Gestační věk (tj. Narození) méně než 34 týdnů.
 • Intrauterinní růstová retardace u předčasně narozených dětí ve věku 2 a více týdnů.

Jak si vybrat, který je lepší?

Snažíte se vybrat nejlepší možnost, nezkoušejte všechny druhy. Je lepší věnovat pozornost vlastnostem vašeho dítěte nebo konzultovat pediatra. Aby se předešlo zdravotním problémům vašeho dítěte, přidávejte do výživy umělou výživu postupně, nejdříve 90 g denně. Musíte vědět, že dítě není alergické na tuto nebo tu složku.

Pouze pokud se alergická reakce neobjeví do tří dnů, můžete přenést dítě na takové krmení. Také mléko prostě nemusí být drobky, v tomto případě musíte také hledat jinou možnost.

Výrobky NAN nabízejí širokou škálu možností, které se navzájem liší svou skladbou a chutí, takže si můžete určitě vybrat tu nejlepší volbu.

Jak chovat dětskou stravu, aby ji uvařila?

 1. Nejprve je třeba pečlivě prostudovat pokyny, které ukazují, v jakém poměru s vodou je třeba směs zředit, jakož i skladovatelnost otevřených a uzavřených obalů.
 2. Připravte si vše, co potřebujete k vaření: láhev, odměrka, voda a samotná směs.
 3. Pro výrobu používejte pouze sterilizovanou vodu, před vařením byste si měli důkladně umýt ruce mýdlem.
 4. Nepoužívejte horkou nebo nevařenou vodu. Optimální teplota směsi je 35-45 stupňů.
 5. Směs v lahvi by měla být dobře protřepána, aby měla jednotnou strukturu a byla bez hrudek.
 6. Vařené mléko nenechávejte k opětovnému použití, je určeno současně. Pečlivě vypočítejte objemy produktu. V průměru arašídy konzumují 120 - 240 ml mléka v závislosti na věku a úrovni vývoje.
obsah ↑

Návod k použití

 1. Během krmení udržujte lahvičku mírně nakloněnou..
 2. Ujistěte se, že mléko zcela naplní bradavku.
 3. Hlava dítěte by měla být zvednutá a neměla by být hozena dozadu ani do strany, nedržte dítě ve vodorovné poloze.
 4. Během krmení si udělejte přestávky, aby dítě mohlo prasknout. Za tímto účelem držte dítě na několik sekund ve vzpřímené poloze..
 5. Během procesu by se v lahvi měly tvořit bubliny. To znamená, že děláte všechno správně.

Je možné kombinovat s ostatními?

Pokud je produkt od stejného výrobce, odpověď je zřejmá - ano. Musíte však promíchat postupně tak, aby nejprve převládala stará směs, pak přibližně ve stejných podílech, později může převládat množství nové směsi. Pokud však plánujete přejít na zdroj napájení od jiného výrobce, nezapomeňte se poradit s odborníkem.

Jak zjistit, že jídlo je vhodné pro dítě?

Hlavní známkou správného výběru jídla je spokojenost po jídle a vyvážený růst a vývoj dítěte. Kromě toho, jak již bylo uvedeno, produkt by neměl vyvolat alergickou reakci.

Při výběru nesprávného produktu se mohou vyskytnout problémy. Mohou to být zácpa, průjem, dysbióza, plyn, kolika, regurgitace, problémy s přibýváním na váze a další.

Řada produktů Nestle pro dětské výživy poskytuje obrovský výběr terapeutických a profylaktických směsí, které pomáhají vyrovnat se s těmito překážkami (jejich typy a indikace k použití jsou popsány výše). Když se však objeví první příznaky takových nemocí, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Nan směsi jsou mezi matkami velmi oblíbené. Možná byste to měli vyzkoušet.?

NAN mléčné přípravky: složení a přínosy, rady pro pediatry

Mateřské mléko je zdaleka nejoptimálnější výživou pro kojence. Ale za určitých okolností není na výběr, mladé matky jsou nuceny přejít na smíšené nebo zcela umělé krmení. Zde nejpřijatelnější možností jsou suché doplňkové potraviny. Produkty Nestle Group jsou populární, jmenovitě směs NAS, je doporučeno i předčasně narozeným dětem.

Směs NAS pro děti zvyšuje přirozenou imunitu drobků, podporuje přirozenou mikroflóru trávicích sliznic a posiluje imunitní systém těla. Jedná se o ideální profylaktickou anémii, která přispívá k normálnímu vývoji - a to jak duševního, tak fyzického. To vše lze dosáhnout díky součástkám blízkým mateřskému mléku..

Výhody a nevýhody

Použití i osvědčených, vysoce kvalitních doplňkových potravin u dítěte je spojeno s rizikem nepříjemných symptomů (kolika, zácpa, alergické reakce), které jsou spojeny s individuálními charakteristikami.

Pozitivní stránky směsí NAS zahrnují:

 • značkové výrobky mají širokou síť distributorů, lze je zakoupit téměř v každém obchodě nebo lékárně;
 • dokonale rozpustný při styku s vodou;
 • inovativní přístup ke skladování speciální lžíce, je umístěn odděleně od suchého produktu;
 • širokou škálu produktů, které splňují vysoké požadavky spotřebitelů;
 • směs pro novorozence, NAS 1, má moderní proteinové složení, které je co nejblíže v poměru syrovátkových a kaseinových proteinů k mateřskému mléku;
 • neobsahují pochybné komponenty - mluvíme především o palmovém oleji;
 • jsou zahrnuty nejdůležitější složky, produkt je obohacen:
  • laktóza;
  • rybí tuk;
  • demineralizované sérum;
  • rostlinné oleje;
  • komplex nejdůležitějších vitamínů a minerálů;
  • mastné kyseliny;
  • taurin;
  • probiotika;
  • histidin;
  • nejdůležitější aminokyseliny;
  • žehlička;
  • nukleotidy;
  • zinek;
  • proteiny a proteiny;
  • vápník
  • fosfor;
  • sodík;
  • draslík, mnoho dalších nezbytných stopových prvků.

Mezi negativní stránky lze identifikovat:

 • vysoké množství laktózy, její množství je mnohem vyšší než mateřské mléko, což může při zjištění nedostatku laktózy způsobit špatné trávení;
 • indikátory osmolality jsou výrazně vyšší než mateřské mléko, což způsobuje značné zatížení orgánů vylučovacího systému dítěte.
 • neobsahuje prebiotika;
 • balení o hmotnosti 400 gramů stojí asi 700 rublů, stačí jedna nádoba na 4 dny.

Sečteno a podtrženo: nevýhody jsou ve srovnání s výhodami směsí NAS pro novorozence nevýznamné. Správně vybrané druhy, přísné dodržování pravidel skladování a přípravy doplňkových potravin jsou zaručeny, aby byl zajištěn normální vývoj dítěte od narození do dvou let..

Mezi sortimentem NAS se rozlišují tyto skupiny zboží:

 • orientované na děti, které nemají patologie;
 • hypoalergenní;
 • terapeutické a terapeutické pro zažívací systém;
 • speciální účel.

Pro zdravý růst dítěte

Mléčné směsi NAS klasické verze jsou oblíbené. Takové produkty mohou krmit děti bez odchylek, pokud jde o narození, patologie. Oproti ostatním sortimentům jsou označeny čísly označujícími standardní číslování podle věkových skupin.

Existují jak suché, tak kapalné verze. Při nákupu suchého produktu je třeba jej před vařením arašídů uvařit, ve druhé verzi máme téměř kompletně připravené doplňkové potraviny, je třeba je uvést pouze na určitou teplotu.

NAN 1, 2, 3, 4 Optipro

Klasické směsi NAN Optipro jsou reprezentovány 4 typy:

 • Směs NAS 1 Optipro - pro kojence od 0 do 6 měsíců stojí produkt o hmotnosti 800 gramů asi 760 rublů;
 • NAS 2 Optipro - pro kojence od šesti měsíců do roku stojí balení o 800 gramech asi 740 rublů;
 • NAS 3 Optipro - mléko pro děti od 12 do 18 měsíců, balení o 800 gramech stojí asi 970 rublů;
 • mléko NAS 4 Optipro - pro drobky starší jednoho a půl roku stojí balíček o 800 gramech asi 900 rublů.

Směs NAS 1 od 0 do 6 měsíců, jako je NAS 2 OPTIPRO, je adaptivní suché doplňkové jídlo podobné složení a vlastnostmi jako mateřské mléko.

"NAN 3, 4 OPTIPRO" - speciální mléko, které může působit jako nezávislé krmení nebo vařit ovesnou kaši, želé a další pokrmy. Při nákupu zboží je velmi důležité zvážit označení.

Krmením dětí doplňkových potravin orientovaných na starší děti můžete zcela narušit nutriční režim. Nebo dítě jednoduše nedostane dostatečné množství užitečných složek a potřebných kalorií, tato situace může vážně poškodit drobky a brzdit její vývoj. Pokud jde o komponenty, klasické možnosti jsou zcela podobné..

Zvažte směs složení NAS, která je obohacena o tyto komponenty:

 • hydratovaná syrovátková bílkovina;
 • laktóza;
 • sušené odstředěné mléko;
 • rostlinné oleje;
 • demineralizované sérum;
 • rybí tuk;
 • taurin;
 • histidiny;
 • komplex nejdůležitějších moderních vitamínů, minerálů, prospěšných prvků.

Poměr těchto složek závisí přímo na věkové skupině, na kterou je produkt orientován. Podíl syrovátkové a kaseinové bílkoviny je 70/30, což významně přiblíží vlastnosti mateřského mléka.

Není to tak dávno, kdy byl do doplňkových potravin zahrnut palmový olej, ale poté, co vědci zpochybnili jeho užitečnost, výrobce odstranil složku ze složení produktů.

NAN Supreme 1, 2

Jsou určeny jako doplňková výživa pro kojence, kteří nemají patologie od narození, kdy není možné z jakéhokoli důvodu provádět přirozené krmení. Poskytují dítěti celou řadu živin, vitamínů, stopových prvků. Takové složení přispívá k úplnému a harmonickému rozvoji drobků. 400 gramů směsi stojí 860 až 1040 rublů.

Hypoalergenní NAN 1, 2, 3 Optipro HA

Doporučuje se používat s dědičnou predispozicí k alergickým reakcím na bílkovinu krav nebo jako meziprodukt, když se dítě přestěhuje ze speciálních druhů na konvenční přizpůsobené doplňkové potraviny.

Jedná se o profylaktická činidla, hlavní složkou je částečně hydrolyzovaný kravský protein, což významně snižuje pravděpodobnost alergií.

Hladina hydrolýzy bílkovin výrazně převyšuje klasické analogy. Mikroorganismy jsou reprezentovány živými bifidobakteriemi.

Tento druh představuje tři odrůdy:

 • „NAS 1 OPTIPRO HA“ - od okamžiku narození do půl roku (náklady na 400 gramů balení - přibližně 700–800 rublů);
 • „NAS 2 OPTIPRO HA“ - pro drobky od 6 do 12 měsíců věku (cena za 400 gramů balení - asi 660–810 rublů);
 • "NAS 3 OPTIPRO HA" - pro kojence po 12 měsících (cena za 400 gramů balení - asi 630 rublů).

Přechod z hypoalergenní směsi na obvyklý „NAN“

Pro bezbolestný přechod dítěte z preventivní nebo terapeutické výživy na pravidelně upravované doplňkové potraviny musí být splněny následující podmínky:

 • konzultovat pediatra, který zná zvláštnosti podzemnice olejné, složí nezbytné testy a v případě potřeby navštíví vysoce specializované lékaře;
 • postupně snižovat množství hypoalergenních doplňkových potravin a nahrazovat je částmi obvyklých;
 • vyvarovat se míchání náhrad, různého složení a účelu;
 • určit správnou náhradu mateřského mléka za drobky - neměla by obsahovat hodně laktózy, palmový olej také není přijatelný;
 • pečlivě sledujte reakci těla arašídů, zejména pokud jde o přechod ze zvláštního na normální krmení.

Zlepšit trávení

Kojenci, kteří jsou na smíšeném nebo plně umělém krmení, mají často problémy s porušením funkcí trávicího systému. Projevují se nepříjemné příznaky: kolika, zácpa nebo průjem, častý reflex roubíků.

Pro ně, stejně jako pro předčasně narozené děti, které jsou náchylné k potravním alergiím, špatně získávají masu dětí, se doporučuje používat speciální prostředky.

Skupina terapeutických, profylaktických a terapeutických látek NAS je používána na krátkou dobu, po určení prostředků pediatrem. Hlavním cílem je udržování preventivní nebo terapeutické stravy. Tento produkt má stejné složení jako klasický NAS, s jmenováním fondů jsou však spojeny určité funkce.

NAN kyselé mléko 1, 2, 3

Pomáhá obnovit normální mikroflóru trávicího systému, aktivuje ochranné mechanismy těla a zabraňuje výskytu patologií infekční povahy. Složení "kyselého mléka NAS" se výrazně liší od klasických možností.

Složka mléka podléhá kvašení v důsledku působení speciálních mikroorganismů, které způsobují kvašení. Což vede k tomu, že se rozkládají proteiny, laktóza, tuky. Tento proces je doprovázen vznikem koncepčně nových složek - vitamínů, bakterií, mléčných kyselin nebo to může být důsledkem rozkladu původních složek - peptidů, mastných kyselin.

Funkce trávicích orgánů jsou částečně přeneseny na bakterie, což usnadňuje proces trávení potravin a méně energeticky náročné. „NAS kyselé mléko 1, 2“ rozlišuje stejné proporce syrovátkové bílkoviny a kaseinu. Všechny produkty obsahují velké množství živých bakterií mléčného kvašení, stejně jako bifidobakterie, které určují probiotickou funkci produktu..

Řádek je reprezentován třemi typy, se značkami od 1 do 3:

 • NAN kyselé mléko 1 - děti od okamžiku narození do 6 měsíců (400 gramů - cena od 460 do 600 rublů);
 • NAS Sour-milk 2 - arašídy ve věku od šesti měsíců do roku (400 gramů stojí od 500 do 600 rublů);
 • NAN kyselé mléko 3 - děti starší 12 měsíců (400 gramů od 460 do 560 rublů).

NAN Triple Comfort

Používejte, když je třeba se zbavit příznaků narušení funkce trávicího systému - kolika, narušení frekvence a frakčního složení stolice, nevyváženost střevní mikroflóry.

Používá se pro děti od narození, bez věkových omezení.

Složení náhrady je totožné s „NAN Anticoliki“, rozdíl je v přítomnosti oligosacharidů, přispívají k tvorbě normální mikroflóry trávicího systému, k obnovení jeho normální funkce.

Produkt obsahuje palmový olej, účinnost je zajištěna přítomností v něm:

 • laktobacily;
 • lipidy;
 • hydrolyzovaný protein "Optro";
 • probiotika;
 • komplex moderních vitamínů, minerálů, užitečných prvků;
 • oligosacharidy;
 • bramborový škrob.

Balení o hmotnosti 400 gramů stojí od 640 do 740 rublů.

NAN Anticoliki

Nejúčinněji se používá k odstranění koliky a zabránění jejich opakování. Pro děti od narození neexistují žádná věková omezení. Protein není zcela hydrolyzován, což pomáhá usnadnit vnímání produktu, snižuje pravděpodobnost alergií na potraviny.

Hladina laktózy je nízká, což přispívá k méně aktivním procesům fermentace a tvorby plynů, což vede ke kolice.

Laktobacily působí jako probiotika, zlepšují funkce trávicího systému a vytvářejí optimální střevní mikroflóru. Náhrada je pro dítě naprosto neškodná.

400 gramů stojí asi 600 rublů.

NAN Antireflux

Léčba eliminuje nadměrné dávkování reflexu u dětí. Lék je terapeutický, protože se nepoužívá jako hlavní prvek výživné stravy - jedná se o terapeutický doplněk, který se používá až po odpovídajícím doporučení pediatra.

Používejte náhradní, od 6 měsíců, bez věkových omezení.

Zahušťovadlo je tvořeno škrobem, složka tvoří v žaludku hustou tvorbu, zabraňuje reflexu roubíků a přispívá k dlouhodobému pocitu sytosti. Škrob má upevňovací vlastnosti, takže když je náchylný k poruchám stolice, směs nelze použít.

Proteinová složka v náhražce není zcela hydrolyzována, tělo ji jednoduše vnímá jako trochu nemocné a snižuje tak možnou alergii na potraviny. Laktobacily fungují jako probiotika, přinášejí do mateřského mléka doplňkové potraviny podle svých vlastností, pomáhají eliminovat reflex roubíků, normalizovat mikroflóru trávicího systému dítěte a zlepšit proces trávení..

400 gramů finančních prostředků stojí od 690 do 780 rublů.

NAN bez laktózy

Výživa je zaměřena na kojence s problémem nedostatku laktózy, pomáhá obnovit tělo dítěte po průjmu. U dětí od okamžiku narození nedochází k dělení podle věkových kategorií. Taková doplňková jídla se nepovažují za hypoalergenní, protože podíl syrovátkové bílkoviny a kaseinu je 60/40, což odlišuje NAN bez laktózy v negativním směru ve srovnání s NAN 1 s vyšším podílem kaseinu.

Neexistuje laktóza, ale existuje glukózový sirup, složka je jednodušší pro asimilaci vznikajícího organismu arašídů. Probiotická složka se skládá z laktobacilů.

Cena za 400 gramů se pohybuje od 640 do 840 rublů.

Prenan

Nástroj je zaměřen na děti narozené předčasně, stejně jako v případě nedostatečného hromadného přírůstku. Pomáhá poskytovat tělu nejdůležitější látky, které zajišťují intenzivní růst. Podíl syrovátkové bílkoviny a kaseinu je 70/30.

Proteinová složka je hydrolyzována, ale ne úplně, pozitivně ovlivňuje její vstřebávání v těle, snižuje riziko alergií na potraviny.

Náhrada je dokonale vyvážená v množství vápníku a fosforu, což zajišťuje stabilní tvorbu inertní tkáně. „PreNAN 0“ se používá k dosažení 1800 gramů hmotnosti s arašídy, „PreNAN“ pomáhá dosáhnout hmotnosti dítěte 3000 gramů.

Mají vysoký obsah bílkovin - 2,2 gramů na 100 mililitrů hotových potravin, PreNAN je nahrazen konvenční upravenou směsí.

Mezi sortimentem doplňkových potravin je tekutá směs „PreNAN 0“, je téměř připravena k použití, musí být uvedena na požadovanou teplotu. Konečný čas podání a dávkování je stanoven pediatrem, který zná vlastnosti konkrétní drobky.

Cena za 400 gramů od 810 do 930 rublů.

PreNAN FM 85

Doplňková látka do mateřského mléka "PreNAN FM 85". Používá se pro zvláštní lékařské případy, při předčasném porodu, nebo pro děti, které na váze podle plánu nerostou. Doplňky stravy přispívají ke zlepšení kvality nejdůležitějších živin, které jsou v případě předčasného porodu poměrně vzácné.

Použití fortifikátoru přispívá ke zvýšení množství jídla ve stravě maličkého. Používají doplněk podle hlavního schématu krmení; Užívání doplňku vyžaduje sledování pediatrem. Spolu s doplňky získává dítě celou řadu nezbytných vitamínů, minerálů, prospěšných prvků.

Přísady se používají, pokud:

 • tělesná hmotnost při narození méně než 1800 gramů;
 • doba od početí do porodu je kratší než 34 týdnů;
 • zpoždění spojené s vývojem plodu v předčasném těhotenství starším než 14 dní.

Cena za 400 gramů produktu je asi 1800 rublů.

PreNAN Fáze 0

Tekutý speciální léčivý mléčný přípravek PreNAN Stage 0 obsahuje částečně hydrolyzovanou bílkovinu. Používá se, když je dítě v nemocnici, pro krmení předčasně narozených dětí, včetně dětí vážících nejvýše 1 000 gramů..

Suroviny podléhají speciálnímu zpracování, ale nepoužívají GMO, konzervační látky, barviva..

Pozornost! Nástroj se používá pouze pod dohledem odborníka.

Cena za 70 mililitrů produktu je asi 90 rublů.

Jak chovat směs?

Nestačí si vybrat tu správnou směs, stále se musíte naučit, jak správně připravit směs "NAS", zvláště - pokud mluvíme o novorozencích. Při přípravě směsi je nejprve třeba mít na paměti, že střeva batole jsou sterilní.

Aby se předešlo infekčním onemocněním v drobky, musí být přísně dodržována osobní hygiena. Rodiče se musí nejprve seznámit s pravidly pro přípravu náhradníka, která vám umožní uložit užitečné prvky, získat maximální efekt.

Všechny potřebné informace jsou obsaženy v příbalové informaci. Bezprostředně před naředěním musí být směs pečlivě prostudována. Připravte doplňková jídla se zaměřením na jednorázový objem. Přísně dodržujte poměr vody k suché náhradě! Speciální lžíce dodávaná v sadě je pro tyto účely ideální..

Někdy „pečující“ rodiče, aby arašídy rychle přibírali na váze, zvyšují dávku suché náhrady. Tento přístup je velká chyba, organismus dítěte není přizpůsoben takové konzistenci, v důsledku toho doplňkové potraviny rychle opouštějí tělo. Vedlejším účinkem je problém nadměrného přírůstku hmotnosti..

Některým odborníkům se důrazně doporučuje používat speciální kojeneckou vodu vyvinutou speciálně pro tyto případy při chovu doplňkových potravin. Takový produkt pro arašídy najdete bez větších obtíží téměř ve všech maloobchodních prodejnách. Odmítnutí použití převařené vody je způsobeno skutečností, že obsahuje mnoho škodlivých nečistot, takové složení je nebezpečné.

Použití speciální dětské vody při chovu náhražky přináší řadu významných výhod:

 • výrobce provádí kontrolu v každé technologické fázi, zaručuje kvalitu produktu;
 • voda je podrobena víceúrovňové úpravě;
 • voda uchovává vitamíny a minerály, které jsou pro organismus nejpotřebnější.

Ředění náhrady se provádí podle následujícího schématu:

 1. Umyjte si ruce mýdlem, otřete je suchým a čistým ručníkem. Láhev a její víčko důkladně omyjte odměrkou. Zpracovat vše, co je zapojeno do procesu přípravy doplňkových potravin. Je vhodné použít speciální čistič, je to bezpečné pro dítě. Nedoporučuje se používat k čištění dětského nádobí speciální stroj (dělá špatnou práci), i když výrobci podobných zařízení tvrdí opak. U dětských výrobků existují speciální kartáče, které umožňují rychlé a kvalitní čištění dětských kuchyňských předmětů.
 2. Oplach je dalším krokem, který pomáhá odstranit poslední stopy po přítomnosti čisticích prostředků. Opláchněte po dobu asi 5 minut veškerým dětským nádobím ve vroucí vodě.
 3. Připravte čisté místo pro přípravu směsi, odstraňte všechny přebytečné předměty.
 4. Definujte pánev v kuchyni, výhradně pro potřeby dítěte. Naplňte ji vodou a zahřejte ji, vařte dalších 5 minut. Podívejte se na příbalovou informaci, pokud neexistují žádná doporučení, dejte pánev stranou na prázdné místo, aby voda ochladila na 70 stupňů za 30 minut.
 5. Do pasterizované láhve nalijte požadované množství vody podle tabulky výživy. Chcete-li dosáhnout požadované teploty, nemíchejte připravenou vodu s obyčejnou.
 6. Použijte odměřovací lžíci k odběru množství suchého produktu požadovaného podle věkové tabulky. Skluz z měřicí lžíce musí být vybrán pomocí zadní části nože.
 7. Suchou směs nalijte do připravené láhve vařenou vodou. Obvykle je třeba 1 lopatku vyhodit 30 mililitrů převařené vody. Protože odměrky mají různé objemy, nejpřesnější informace o dávkování jsou uvedeny v příbalové informaci. Pozornost! Suchá náhražka se přidává do láhve s připravenou vodou a ne naopak!
 8. Komponenty míchejte do lahví, dokud nebudou hladké. Neměly by být žádné hrudky! Před získáním drobky doplňkových potravin by měla mít teplotu asi 37 stupňů. Mateřské mléko má stejnou teplotu. Matka si musí pamatovat, že teplo zničí prospěšné prvky a bakterie. Použijte speciální teploměr pro potraviny. Pokud je teplota krmení mnohem vyšší, než je nutné - naplňte láhev studenou vodou, aby se ochladila mnohem rychleji.
 9. Zaujměte pohodlnou polohu, pokud je to možné, vezměte dítě do náručí, při jídle s dítětem neztrácejte oči ani fyzický kontakt s ním. Zásoby s ubrousky předem, budou užitečné při odstraňování přebytečných doplňkových potravin. Poté, co je dítě plné, musí zaujmout vzpřímené držení těla. To pomáhá odstranit z těla plyny, které se dostaly do těla drobků spolu s jídlem.
 10. Potraviny, které zůstaly po krmení dítěte, musí být vylity a nádoba důkladně omyta..

Jak skladovat připravenou směs?

Většina mladých rodičů se ptá, zda je možné skladovat hotová doplňková jídla při pokojové teplotě nebo v lednici, pokud ano, kolik? Odborníci čerpají přímý vztah mezi skladovatelností hotového výrobku a počtem užitečných prvků v jeho složení. V doplňkových potravinách se tedy vytvářejí prvky škodlivé pro tělo dítěte.

Doplňkové potraviny chovejte těsně před použitím. V případě nouze je hotová návnada uložena pomocí ledničky. I v tomto případě však může být uložena na hodinu nebo dvě.

Pro noční krmení použijte speciální zařízení - topení. K tomu je nutné předem připravit pasterizovanou láhev, čerpat vodu. Proto během nočního vzestupu stačí ohřát vodu trochu na požadovanou teplotu, připravit doplňkové potraviny vyplněním správného množství suché směsi. Tento přístup je vhodný i pro dlouhé cesty. Vozidlo musí být vybaveno topením.

Pokud doplňkové potraviny nejsou zcela vyčerpány, je nemožné dát je arašídům znovu. Pokud nebudete postupovat podle těchto doporučení, zvyšuje se pravděpodobnost rozvoje patogenní mikroflóry. Mysli si, že jsi zodpovědný za život a zdraví toho maličkého - nejednej neohrabaně!

Náhrada mateřského mléka lze zakoupit, pouze pokud byla použita po dobu nejméně 30 dnů. Pokud je lhůta kratší - odmítněte zboží zakoupit.

Při vybalení produktu, když byl vyroben, nezapomeňte znovu zkontrolovat. Praktické rady: pomocí pera s plstěnou špičkou na zadní straně obalu označte datum vybalení plechovky, abyste mohli snadno kontrolovat uplynutí doby použitelnosti doporučené výrobcem.

Pečlivě sledujte těsně uzavřené nádoby. Šetří produkt v suchu, bez přístupu na denní světlo, dokonce i malé množství vlhkosti může celý produkt učinit nevhodným pro další spotřebu. Je přísně zakázáno používat náhradní materiál po uplynutí doporučené doby uvedené na obalu.

Alergie na NAN hypoalergenní než nahrazení?

Směsi „NAN 1, 2, 3“ jsou profylaktické hypoalergenní náhražky založené na částečně hydrolyzovaném proteinu krav, což jim umožňuje vyvinout alergickou reakci u dítěte.

Pokud náhrada provokovala alergii, musíte naléhavě konzultovat pediatra, který zná vlastnosti dítěte. Nejběžnějším řešením je přechod na terapeutické profylaktické nebo terapeutické typy náhrad.

Náhradníky tedy mohou být:

 1. Náhradky s plně hydrolyzovaným proteinem krávy:
 • American Nutramigen;
 • Americký "Prestimil";
 • domácí „Nutrilak Premium Hypoallergenic“;
 • Nizozemský „Nutrilon Pepti TSC“;
 • Holandský „Friso PEP“.

Takové směsi se používají během exacerbace patologie, alergické reakce jsou výrazné.

 1. Rostlinné produkty (sójové bílkoviny):
 • domácí "Nutrilak";
 • Dutch Nutrilon;
 • Dutch Frisosa;
 • Německá "Humana HA";
 • American Enfamil Premium.

Mezi uvedené produkty patří bílkoviny, složky, které mohou vyvolat alergickou reakci, jejich použití u dětí trpících alergiemi je omezené.

Nejsou vhodné pro kojence do 6 měsíců věku, s akutní alergickou reakcí na sójové bílkoviny, zažívací potíže. Alergenicita takových produktů je 100 000krát nižší než u konvenčních směsí..

 1. Směsi aminokyselin:
 • domácí "Nutrilak AK".

Tato směs se používá v případě potvrzené alergické reakce na bílkovinu kravského mléka, neobsahuje bílkovinu vůbec.

Alergická reakce však může být pozorována na kterémkoli z uvedených produktů u dítěte v důsledku individuálních charakteristik. Příčinou může být také jakákoli ze složek směsi. V tomto případě se doporučuje používat kozí sušené mléko smíchané s vařenou nebo speciální kojeneckou vodou..

Často kladené otázky

Nezkušenost mladých rodičů má občas extrémně negativní důsledky pro jejich nejmenší. Dále budeme analyzovat nejnaléhavější problémy týkající se produktové řady pod značkou NAN..

Která směs je nejlepší pro novorozence NAN nebo Nutrilon?

Když hledáme náhražku mateřského mléka, často se rozhodujeme pro dva vůdce v řadě vysoce kvalitních produktů, mluvíme o „NAN“ a „Nutrilon“. Nejtěžší etapa však přichází dál, je třeba se soustředit na jednu, takže „NAN“ nebo „Nutrilon“ - což je lepší?

Nejprve musíte provést povrchovou analýzu a zjistit, zda jsou výrobky srovnatelné co do kvality a ceny. V tomto případě je vše jednoduché, protože určené parametry „NAN“ a „Nutrilon“ jsou přibližně stejné.

Pojďme k podrobnější analýze:

 1. Struktura. Náhradníci „NAN“ a „Nutrilon“ mají přibližně stejné složení, což úlohu zjednodušuje. Například směs Nutrilon obsahuje 1,3 gramu proteinové složky na 100 gramů produktu, pro ANAS je tento ukazatel 1,24. 100 gramů mateřského mléka obsahuje pouze asi 1 gram proteinu, takže substituenty jsou v tomto parametru ještě lepší.
 2. Poměrný poměr syrovátkových bílkovin na kasein. V mateřském mléce jsou složky v poměru 80/20. Jako náhrada pro děti pod značkou Nutrilon má tento poměr hodnotu 60/40. Produkt pod značkou NAN v tomto okamžiku překonává konkurenta a má hodnotu 70/30, což tuto směs výrazně přibližuje mateřskému mléku.
 3. Charakteristické rozdíly. Náhradníci jsou v mnoha ohledech navzájem totožní, v takové situaci je třeba věnovat zvláštní pozornost jejich charakteristickým rysům. Zkontrolujte, zda jsou ve složení obsaženy tuky živočišného původu, zda tyto složky nejsou škodlivé pouze pro organismus vytvářející dítě, mohou poškodit i dospělého. Oba náhražky obsahují tuky pouze rostlinného původu. Podle komplexu vitamínů a minerálů se produkty významně neliší - je třeba poznamenat, že komplex je vyvážený v souladu s potřebami podzemnice olejné související s věkem. Důležitým rozdílem je, že směs NAN obsahuje nukleotidy, které jsou důležité pro udržení imunitního systému a pro vytvoření optimální mikroflóry trávicích orgánů. Nutrilonová směs má výhodu ve formě oligosacharidů, jsou účinná při potírání poruch stolice, což je jeden z nejčastějších problémů v počáteční fázi života.

Vlastnosti vnímání. Protože obě směsi mají vysoce kvalitní ukazatele, je docela obtížné si vybrat. Ale i kvalitní náhrada může vyvolat alergickou reakci..

Rozhodujícím faktorem při určování produktu by měla být individuální reakce drobků na jednu nebo druhou náhradu. Pečlivě sledujte reakci těla - nepřijetí doplňkových potravin se projevuje: depresivní náladou, nadměrným roubovým reflexem, zhoršenou stolicí, vyrážkami a zarudnutím kůže.

Zácpa ze směsi, co dělat?

Při zácpě jsou charakteristické následující příznaky: nekonzistentní a nepravidelná stolice, hustá a hrudkovitá frakce. Dítě trpící narušení stolice má narušený spánkový vzor, ​​nadýmání, bolest břicha je možná.

Během defekace dochází k bolesti dítěte. Stolice husté frakční kompozice přispívá ke vzniku trhlin v konečníku, takové formace způsobují krvácení a pocity laloku.

Hlavní příčiny poruch stolice u kojenců jsou následující:

 1. Zavedení nové náhrady. Neměňte náhražku mateřského mléka bez významných okolností. Při výměně náhradníka se pravděpodobně vyskytne mnoho problémů. Rodiče intenzivním tempem začínají dítěti dávat nový doplňkový potravinový produkt se zcela odlišnými složkami. Zaprvé je zde reakce trávicího systému. To se projevuje ve stolici s hustou frakční kompozicí, kolikou, nadměrným roubovým reflexem.

Abyste se této situaci vyhnuli, musíte okamžitě určit, jaký druh náhrady bude krmení podzemnice olejné. Hlavní podmínkou - doplňkové potraviny by měly být snadno dostupné. Aby bylo možné jej koupit v obchodě nebo lékárně v blízkosti, měly by náklady na tento produkt odpovídat také úrovni vašich příjmů. V takových záležitostech buďte opatrní a úsudek..

Pokud již dítě má narušenou stolici a rozhodnete se nahradit směs, vyberte produkt s vysokým obsahem vlákniny, prospěšných bakterií. Verze kyselého mléka je velmi vhodná. Tyto náhražky jsou obvykle označeny slovem „Comfort“.

Pamatujte, že porušení stolice v arašídu bude mnohem silnější, pokud se při smíšeném nebo zcela umělém krmení provede ostrý přechod na nový produkt. Zavádět nová doplňková jídla v etapách, nahrazovat obvyklou náhradu, do 10 dnů můžete plně přejít na novou náhradu.

Umělé nebo smíšené krmení samo o sobě je faktorem vyvolávajícím poruchu stolice u kojenců. Odborníci důrazně doporučují, aby pokud možno co nejdéle pokračovalo v přirozeném krmení dítěte, a to nejméně 6 a pokud možno 12 měsíců.

 1. Nedostatek vlhkosti. Někteří odborníci doporučují použití tepelně upravené vody. Pokud je to možné, můžete použít vodu z pramene - je bohatá na užitečné stopové prvky nebo speciální dětskou vodu v lahvích. Pokud taková příležitost neexistuje, pediatrové doporučují trvat na rozinkách každý den. K tomu je nutné dobře opláchnout jednu polévkovou lžíci rozinek, nalít do sklenice, přidat vroucí vodu. Asi po 60 minutách může být infuze podána dítěti. Toto složení má komplex nezbytných minerálů a vitamínů. Draslík je přítomen v nápoji, jehož funkce zahrnuje stimulaci střevní motility.

Můžete také jít cestou regulace funkcí potních žláz, což pomáhá chránit vlhkost v těle podzemnice olejné. Za tímto účelem je v dětském pokoji udržována optimální mikroklima. Teplota by neměla přesáhnout 22 stupňů, přípustná vlhkost - až 60%.

Benchmarkem pro benchmark je následující výpočet: drobenka, umístěná v místnosti s teplotou asi 22-24 stupňů, potřebuje asi 30 mililitrů vody na 1 kilogram tělesné hmotnosti. Takže arašíd o hmotnosti 6 kilogramů by měl během dne vypít nejméně 180 mililitrů vody.

 1. Sedavý životní styl. Tento faktor není relevantní pro novorozence (batolata do 28 dnů), ale pro děti ve věku do 12 měsíců. Maminky by měly maximalizovat mobilitu dítěte. Je mnohem snazší identifikovat drobky v posteli nebo na vysoké židli, což vám umožní chránit dítě před vniknutím přebytečných předmětů do ústní dutiny, dítě nehraje. Tento způsob života má však negativní důsledky - inhibice vývoje, a to jak duševně, tak fyzicky, přispívá k poruchám stolice.
 2. Alergická reakce na bílkoviny kravského mléka. Pozorní rodiče dítěte o takové patologii pravděpodobně vědí. Kromě toho, aby se předešlo patologickým stavům kůže a střev, je dítě přeneseno na náhražky založené na částečně nebo plně hydrolyzovaném proteinu. Takové výrobky mají mírně hořkou nepříjemnou chuť, což někdy vede k odmítnutí produktu dětem. Tyto náhražky by se měly používat pouze tehdy, jsou-li jmenovány pediatrem, zejména pro vaše dítě.
 3. Pokud se objeví patologie. Existují případy, kdy se problém s poruchou stolice objevuje od okamžiku narození, zatímco příčinou patologie není nutriční strava dítěte, ale patologické reakce štítné žlázy nebo orgánů trávicího systému. U těchto drobků se provádí diagnostika a následná léčba v nemocnici.

Aby se usnadnil život dítěte, které je na umělém krmení a trpí poruchami stolice, je třeba přijmout následující opatření:

 1. Přechod na kyselé mléko. Přibližně ve věku 7 měsíců začíná dítě běžně vnímat standardní náhrady mateřského mléka na základě bílkovin kravského mléka. Je také přípustné zavést do stravy tvaroh a kefír. Mimochodem, slavný pediatr Komarovsky radí tyto výrobky jako první jídlo, spíše než obiloviny nebo šťouchaná zelenina. Výrobky z kyselého mléka přispívají k vynikající funkci střev. Používají se většinou speciální tvarohy a kefír. Taková jídla pomáhají řešit problémy se stolicí..
 2. Použití projímadel. Je to laktulózový sirup nebo Forlax. Množství laktulózového sirupu je za těchto okolností velmi individuální. Cílem je dosáhnout stabilní stolice, normální konzistence. V počáteční fázi použití léčivého přípravku je pozorována nadměrná tvorba plynu. Po 7 dnech však negativní příznaky vymizí, stolice se normalizuje. Postupem času se dávka laktulózového sirupu snižuje, dítě si zvykne na defekaci bez pomoci cizích lidí.
 3. Masáže různých zón - břicha, dolní části zad, provádění různých fyzických cvičení. Pokud je dítě na smíšeném nebo zcela umělém krmení, jsou takovými opatřeními vynikající prevence poruch stolice. Masáž se provádí masírováním žaludku dítěte v pupeční oblasti, pohybem dlaně ve směru hodinových ručiček nemůžete tlačit. Masáž by měla být zábava.
 4. Jako možnost - můžete přejít od hotových jídel k vlastnímu vaření. Hotové produkty nestimulují trávicí systém, jako tomu je v případě vlastní přípravy. Systematicky připravujte dýňové pyré, přidejte jednu čajovou lžičku oleje (slunečnice nebo olivy). Tento přístup přispívá k rychlé normalizaci stolice v batole.
 5. Použijte klystýr nebo rektální čípky. Dechová zácpa je vážným důvodem k obavám, pokud je příznak pozorován déle než 3 dny v řadě, tělo dítěte potřebuje pomoc. K tomu se používají miklyclystry a glycerinové čípky..
Články O Neplodnosti