Hlavní Zdraví

Přehled směsí NAS Optipro pro novorozence: složení dětské výživy, typy a tabulka s pokyny

Směsi NAN jsou žádány u mladých matek, jejichž děti dostávají umělé nebo smíšené krmení. Recenze o nich jsou velmi protichůdná, ale většina rodičů důvěřuje pouze tomuto výrobci. Produktová řada obsahuje směsi pro různé účely, včetně předčasně narozených dětí. Pochopení toho, co dát přednost, umožní studium jejich funkcí.

NAN mix je populární na trhu s dětskou výživou, ale jaká je jeho výhoda?

O výrobci

Výrobky značky NAN vyrábí Nestle od roku 1962. První řada směsí byla navržena pro zdravé děti s dobrou chutí k jídlu. Sortiment se však postupně komplikoval a rozšiřoval. Od roku 2004 se do produktů přidávají bifidobakterie, které normalizují trávení. V roce 2010 bylo spotřebitelům nabízeno mléko Dentapro k prevenci zubních chorob.

NAN Zdravé batole Base Mix Range

Nutriční požadavky dětí různého věku nejsou stejné. Proto specialisté Nestle vytvořili následující produkty:

 1. „NAS 1“ - produkt pro novorozence (0-6 měsíců). Ve složení - minerální a vitamínové doplňky pro posílení imunity.
 2. „NAS 2“ - produkt od šesti měsíců do roku. Složení je podobné „jednomu“, ale bere v úvahu rostoucí potřebu živin.
 3. "NAS 3" - mléko od roku. Výrobek obsahuje prospěšné bakterie a lipidy, které jsou prospěšné pro trávicí systém a stávají se dobrou profylaxí zubního kazu..
 4. "NAS 4" - mléko od 18 měsíců. Složení je podobné trojce, přičemž se bere v úvahu věkové potřeby dítěte.
 5. Hotové mléko v 200 ml balení. Měly by být zahřívány a podávány v šálku, láhvi.
Směsi NAS vytvářejí pro různé věkové kategorie dítěte

Hlavní složky základního NAN se mísí

Vyvážené mléčné prášky NAN poskytují dětem v jejich věku základní živiny. Složení produktů se vyznačuje těmito vlastnostmi:

 • Bifidobacteria BL. Normalizuje a podporuje zdravou mikroflóru, posiluje imunitu.
 • Optimalizovaný optipro protein. Poskytuje snadnou stravitelnost mléka, plný růst dítěte.
 • Mastné kyseliny jsou omega-3 a omega-6. Posílení imunity, podpora rozvoje nervového systému a svalů.
 • Nedostatek aroma, barviv. Produkt má přirozenou chuť, vytváří správné stravovací návyky.

Složení proteinů

NAN 1 a 2 jsou mléčné přípravky a NAN 3 a 4 jsou suché mléčné nápoje k pití a přípravě jídel. Důležitým rozdílem mezi produkty je snížený obsah bílkovin ve směsích v důsledku demineralizace syrovátky. Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu je následující:

 1. v č. 1 - 70 až 30 (v blízkosti mateřského mléka, kde poměr je 80 až 20);
 2. v „NAN 2, 3“ - 60 až 40 (jako zralé mateřské mléko).

Protein ve směsích NAN a dětské mléko se nazývá Optipro. Jeho přítomnost snižuje riziko obezity snížením metabolické zátěže na těle. K tomu přispívají cenné aminokyseliny: taurin, gestidin a další..

Složení směsí NAS zahrnuje vše potřebné pro vývoj dítěte

Složení tuku

Tuková složka suchých směsí je tvořena rybím olejem a rostlinnými oleji. Dříve byl přidán palmový olein, ale kvůli šíření negativních informací a palmového oleje to Nestle odmítl a našel jiné řešení. Základní výživa výrobce nyní obsahuje následující oleje:

 • slunečnice;
 • Kokosový ořech
 • řepka nízká erucic.

Ve stravě jsou také polynenasycené mastné kyseliny nazývané „chytré lipidy“. Nejcennější z nich jsou DHA a ARA (kyselina dokosahexaenová a kyselina arachidonová), které jsou důležité pro imunitní systém, oči a mozek.

Sacharidové složení

Laktóza je důležitou uhlohydrátovou složkou produktu. V kombinaci s maltodextirinem (rychlý uhlohydrát) dává sladkou chuť, kterou mají děti rádi. Sacharidové složky poskytují tělu kojenců potřebnou energii, zajišťují dlouhodobé nasycení, ovlivňují hustotu směsi (zvyšují hustotu). Producentské mléko neobsahuje sacharózu (třtinový cukr), což pozitivně odlišuje produkty od analogů.

Ostatní komponenty

Produkty obsahují živé kultury BL bifidobakterií. Jsou to probiotika, která jsou odpovědná za tvorbu normální mikroflóry ve stěnách tlustého střeva, což posiluje imunitu. Směsi NAN 2 také obsahují bakterie Denta Pro, které jsou odpovědné za prevenci kazu. Inhibují vývoj bakterií, které ničí sklovinu zubů, kolonizují zažívací trakt.

Ošetření a profylaktické směsi NAN a jejich složení

Pro terapeutickou dietoterapii se používá kyselé mléko a jiné směsi s původním složením. Pediatrové je předepisují na určitou dobu, aby upravili stav dítěte. U léčivých a profylaktických produktů je podobné složení charakteristické pro celou škálu potravin. S typy cílů však existují významné rozdíly..

„NAS“ fermentované mléko

Populární směs NAN fermentovaného mléka zlepšuje trávení, normalizuje střevní mikroflóru a posiluje imunitní systém. Ve složení se vyznačuje přítomností fermentované složky mléka a zahrnuje:

 • živé kultury BL - posilují imunitu dítěte;
 • bakterie kyseliny mléčné získané biofermentační technologií - posilují tělo a zabraňují rozvoji infekcí.

Směsi NAN 1, 2 a 3 upravené podle kyselého mléka zabraňují zácpě, kolice, zajišťují zdravý zdravý spánek. Mají dost železa, aby zabránili anémii v dětství..

Jak víte, s trávicími problémy se dětský spánek zhoršuje. Tento problém lze vyřešit směsí NAS.

"NAS" hypoalergenní

"Hypoalergenní NAS 1" - profylaktické směsi, včetně částečně hydrolyzovaných syrovátkových proteinů. Úroveň rozkladu proteinu je mnohem vyšší než v jiných produktech Nestle, které také obsahují částečně hydrolyzovaný protein. Přiřazeno, pokud je náchylné na alergie na bílkoviny kravského mléka nebo jako meziprodukt při převodu na běžné produkty s léčivými přípravky. Díky živým kulturám jsou hypoalergenní směsi „NAN“ 1, 2 a 3 pohodlné pro trávení (další podrobnosti viz: Jaké jsou hypoalergenní směsi pro novorozence?).

"NAS" antikolik

Starý název směsí je NAN Comfort. Díky částečně hydrolyzovanému proteinu snižuje produkt riziko alergií a nepohodlí při jídle. Nízké hladiny laktózy prakticky eliminují fermentaci a koliku. Probiotika L.reuteri pomáhají kolonizovat střeva pomocí pozitivní mikroflóry.

Komplex Optipro vyvinutý speciální technologií umožňuje snadnou asimilaci hotového mléka tělem dítěte. V produktu jsou také lipidy ARA a DHA, vitaminový komplex, důležité stopové prvky. Směsi mohou být jediným zdrojem výživy pro kojence od 0 do 6 měsíců.

"NAS" bez laktózy

Produkt neobsahující laktózu je určen k výživě dětí s nedostatkem laktázy v situaci, kdy tělo nemůže od narození absorbovat mléčné výrobky. Pomáhají zotavit se po střevních infekcích, gastroenteritidě, průjmech, nemají žádná věková omezení (lze je použít i pro krmení novorozenců). Často jsou předepisovány s častými koliky a regurgitací.

Produkt neobsahující laktózu není hypoalergenní, liší se od produktu č. 1 v procentech proteinů a kaseinu (60 až 40). Výrobce nahradil laktózu lehce stravitelným laktózovým sirupem. Jako prebiotika byl přidán laktobacillus L.reuteri. Směs obsahuje kompletní vitamín-minerální komplex, kyselinu linolovou, rostlinné oleje, plnotučné bílkoviny.

„NAS“ trojnásobný komfort

NAN Triple Comfort je přizpůsobený produkt pro odstranění funkčních poruch trávení u dětí od narození. Speciální receptura pomáhá eliminovat zácpu, koliku, snižuje frekvenci regurgitace. Směs Toy Comfort normalizuje frekvenci stolice, podporuje tvorbu správné střevní mikroflóry.

Směs "NAN Comfort" zahrnuje laktobacily L.reuteri, "chytré" lipidy, hydratovaný protein "Optipro", prebiotika. Dále zahrnovaly minerální a vitamínový komplex, oligosacharidy, bramborový škrob. Mezi ingredience Triple Comfort patří palmový olej.

Dětem se od narození doporučuje trojnásobný komfort

"NAS" antireflux

Směsi pediatrů „NAS“ AR 1 předepisují novorozence a kojence do 6 měsíců se stížnostmi rodičů na časté vyplivnutí. Připisují se terapeutické výživě, která se nepoužívá jako hlavní jídlo pro dítě. Jeho reflux se používá ve spojení s kojením, jinými typy směsí. Mezi komponenty suchého "Antirefluxu":

 • hydrolyzovaný syrovátkový protein;
 • kultury prebiotik L.reuteri, které tvoří normální mikroflóru a pomáhají snížit frekvenci regurgitace 3krát;
 • Hypipalergenní komplex optimalizovaný optipro - minimalizuje riziko negativní reakce na bílkoviny kravského mléka;
 • škrob - zvyšuje viskozitu produktu, což snižuje pravděpodobnost regurgitace.

Vyvážený vzorec směsi NAN Antireflux také zahrnuje rostlinné oleje, laktózu, stopové prvky a další užitečné látky. Maminky si stěžují na jeho hustotu a nepříjemnou chuť, ale zaznamenávají pozitivní účinek na trávení kojenců. Vzhledem k hustotě vyžaduje výživa výběr bradavek na láhev. Maminky obvykle používají vyměnitelné proudové dudlíky. Připravenou směs promíchejte po dlouhou dobu, protřepte.

"NAN" pro předčasně narozené děti

Produkt je důležitý pro předčasně narozené děti narozené předčasně a podváhu. Obsahuje nejvyšší procento syrovátkové bílkoviny (asi 70%), což ji výrazně odlišuje od analogů. Proteiny ve směsi jsou částečně hydrolyzovány, což zvyšuje rychlost asimilace.

U předčasně narozených dětí existuje také směs NAS, ale před použitím musíte u dítěte zkontrolovat alergie (doporučujeme si přečíst: jaké jsou směsi pro předčasně narozené děti?)

Výhody produktu pro předčasně narozené děti: dítě rychle přibírá na váze, má ráda chuť hotového mléka. Produkt se krmí kojenci, dokud nedosáhne hmotnosti 1800 gramů, poté se převedou do obvyklé směsi. Mezi kontraindikace: galaktosémie, nesnášenlivost na laktózu, glukóza, alergie na bílkoviny kravského mléka. Mezi složkami palmového oleje.

Pokyny pro přípravu směsi

Před zakoupením fermentovaného mléka a mléčných směsí by se měl „NAS“ poradit s pediatrem. Lékař doporučí vhodný produkt na základě věku, hmotnosti, zdraví dítěte a stížností rodičů.

Při přípravě směsi byste měli používat potraviny s dostatečnou skladovatelností, která byla otevřena nejpozději před měsícem. Pro to, aby směs prospívala a nezpůsobila zdravotní problémy dítěte, je důležité při přípravě dodržovat sterilitu. Pokyny na balení, které má formu tabulky, vám umožní seznámit se s tím, jak správně dávkovat a ředit prášek.

Dětský věkNa 1 krmivoPočet krmení denně
Objem převařené vody, ml.Počet odměrných lžiček směsiSměsJiné druhy potravin
1-2 týdny9036-
2-4 týdny12045-
2 měsíce15055-
3-4 měsíce.18065-
5-6 měsíců.21074-
7 měsíců a starší21074-31-2

Při přípravě směsí „NAN“ vezměte požadovaný počet odměrných lžiček bez sklíčka. Podíly nelze změnit bez doporučení poskytovatele zdravotní péče. V opačném případě můžete dítě překrýt nebo dehydratovat. Od 7 měsíců by měly být paralelně s hypoalergenními, běžnými, fermentovanými mléčnými směsmi NAN zavedeny doplňkové potraviny - cereálie, zeleninové pyré, tvaroh, sýry, fermentované mléčné výrobky.

Je důležité připravit směs před krmením ochlazením převařené vody na komfortní teplotu 37 stupňů (užitečné bakterie zemřou v horké vodě). Zpočátku byste měli sterilizovat nádobu a bradavku, ochladit, nalít připravenou vodu a přidat požadovaný počet lžiček prášku. Poté sbírejte láhev, přikryjte a důkladně protřepejte. Je důležité zkontrolovat teplotu pádem na zápěstí (jídlo by mělo být o něco teplejší než ruka).

Známky, že směs NAN byla pro dítě vhodná - přírůstek na váze, klidný spánek, nedostatek koliky, zácpa, dobrá pokožka. Pokud alespoň jeden z těchto ukazatelů není respektován, měli byste se poradit se svým lékařem. Možná budete muset změnit dětskou výživu na jiný typ (například tekuté kyselé mléko) ze široké nabídky Nestlé.

NAN Nestle směs pro novorozence: recenze, složení, cena, sortiment (Optipro, Comfort, Hypoalergenic, kyselé mléko, bez laktózy)

Výběr správné směsi, která nahradí mateřské mléko novorozence, je velmi odpovědný úkol. Proto by při výběru dětské výživy měli rodiče prostudovat všechny nabídky na trhu dětské výživy. V tomto článku budeme zvažovat rozsah, složení a recenze kojenecké výživy NAN od Nestle.

Sortiment suchých směsí NAS

Sortiment je velmi široký, teprve po pečlivém prostudování všech druhů výživy si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašemu dítěti.

 • NAN OPTIPRO 1, 2, 3, 4 (70/30, 50/50). Tato řada klasické výživy je vhodná pro zdravé děti. Číselné označení odpovídá věkovým indexům malých gurmánů a poměru kaseinu k proteinům. Číslo 1 na obalu je tedy pro děti od narození do šesti měsíců, 2 - od 6 měsíců do roku, 3 - od roku do roku a půl, 4 - velké balení pro děti starší 18 měsíců. Výrobky této řady jsou co nejvíce přizpůsobeny a jsou blízké mateřskému mléku. Kromě toho můžete na mléčných výrobcích označených „3“ a „4“ připravit jídla pro doplňková jídla a vařit ovesnou kaši..
 • NAN Suprema (0/100). Vhodné pro děti bez zdravotních potíží. Standardní směs, ve které je osmolalita vyšší než v sérii NAS Optipro. Určeno pro děti od narození do 1 roku.
 • NAN ORGANIK 1, 2, 3 (35/65). Výrobky této řady pro zdravé děti jsou založeny na organickém mléku. Producenti to získávají z výnosů krav pasoucích se na alpských loukách a jedí pouze trávu šetrnou k životnímu prostředí. Má tři typy: počáteční, následné, dětské mléko.
 • NAN Hypoalergenní 1,2,3. U dětí se sklonem k alergickým reakcím na kravské mléko je ukázáno toto jídlo. Kromě toho se často používá jako meziprodukt při přechodu ze specializovaných směsí na přizpůsobené.
 • NAN kyselé mléko 1,2,3 (50/50). Pokud má dítě problémy se střevem, lékaři doporučují přejít na tento druh výživy. Systematickým používáním se vytváří trávicí systém, střevní mikroflóra se vrací k normálu, zvyšuje se imunita, což je velmi důležité po užívání antibiotik.
 • NAN Triple Comfort. Triáda: kolika - střevní poruchy - zácpa se při jídle Nan Triple Comfort stává irelevantní. Liší se od Antikoliku přidáním oligosacharidů do kompozice, což napomáhá aktivnímu množení střevní mikroflóry. Nemá žádná věková omezení.
 • NAN Antireflux (30/70). Vhodné pro děti, které mají problémy se zadržováním potravy v žaludku. Díky škrobu, který je jeho součástí, se mléko kondenzuje a nedovolí konzumovanému jídlu jít ven. Po krmení takové finské směsi zůstává dítě dlouho nasycené a prakticky nepodstupuje alergie. Avšak vzhledem k fixačnímu účinku škrobu by se taková výživa neměla používat u dětí náchylných k zácpě..
 • NAN Anticoliki (30/70). Komponenty jsou velmi podobné NAS Triple Comfort, ale na rozdíl od toho neobsahují probiotika. Částečně hydrolyzovaný protein poskytuje pohodlné trávení potravy a nepřítomnost nepohodlí z koliky.
 • PRENAN (70/30). Lékaři doporučují tento typ NAS pro kojence narozené předčasně a pro podváhu. Skvěle vypočítané množství fosforu a vápníku umožňuje dětem správně se formovat kosti..
 • NAN bez laktózy (40/60). Když je arašídům diagnostikována deficience laktázy nebo když dítě trpí průjmem, musí jen jíst tento druh směsi. Výrobci v něm nahradili laktózu glukózovým sirupem. To pomáhá lépe vstřebávat mléko. Bohužel nezajišťuje absenci alergických reakcí: vyrážka, změna barvy stolice, zvracení.
 • PRENAN Stege 0. Tekutá směs pro předčasně narozené děti, která nevyžaduje vaření.

Složení dětských směsí NAN

Výrobci pečlivě pracují na formulaci svých produktů a věnují pozornost výběru komponent, které tvoří jeho složení. Tabulka složení je k dispozici na oficiálních webových stránkách společnosti.

 • Tuky;
 • Veverky;
 • Sacharidy;
 • Maltodextrin (nepřítomný v Optipro 1, 2, organický 1, 2, 3, hypoalergenní 1, 2, kyselé mléko 1, 2, trojitý komfort, antireflux, bez laktózy);
 • Laktóza;
 • Mastné kyseliny;
 • Probiotika (Žádné v organickém mléce 3, Suprema, hypoalergenní 1, 2, 3, kyselé mléko 1, 2, 3, trojité pohodlí, antikolik, PRENAN, bez laktózy, PRENAN Stege 0);
 • Prebiotika (Žádné v organickém mléce 1, 2, 3, Optipro 1, 2, hypoalergenní 1, 2, kyselé mléko 1, 2, antireflux, antikolinika, PRENAN, bez laktózy, PRENAN Stege 0);
 • Komplex minerálů;
 • Vitamin premix
 • Škrob (přítomen v kyselém mléce 1, 2, Triple Comfort, Antireflux, PRENAN);
 • Rostlinné oleje (Pouze pro PRENAN Stege 0).

Jak chovat a dát jídlo NAN Nestle

Při ředění suchých směsí dodržujte tyto pokyny a dávkování..

 1. Ujistěte se, že máte čisté ruce, nádobí, láhve a odměrku. To je důležité kvůli patogenním bakteriím, které při požití ve sterilním žaludku mohou způsobit střevní potíže..
 2. Voda vařte asi 5 minut a poté ji ochlaďte na 70 °.
 3. Naplňte láhev správným množstvím vody a přidejte do ní suchý prášek pomocí odměrky (tato informace je na obalu). Obvykle se 1 lžička prášku vloží do 30 ml vody.
 4. Nyní promíchejte výslednou látku, dokud hrudky nezmizí.
 5. Ochlaďte na 37 ˚ a nabídněte dítěti.
 6. Neskladujte zbývající hotový mix.
 7. Otevřené balení musí být spotřebováno do 3 týdnů.

Ceny potravin NAN

Takovou kojeneckou výživu si můžete zakoupit v městských lékárnách nebo si ji objednat na webových stránkách internetových obchodů, například Ship, Detsky Mir. Cena je od 740 do 1 000 rublů za 800 gramů potravin pro zdravé děti. Specializované léčivé typy jsou dražší: od 450 do 100 rublů na 400 gramů.

Co je lepší než NAN nebo NUTRILON?

 • Oba produkty jsou vysoce kvalitní..
 • Nutrilon obsahuje o něco více bílkovin než NAS.
 • Oba obsahují pouze rostlinné tuky.
 • NAN obsahuje nukleotidy, které nejsou v Nutrilonu.

Recepty z dětské výživy NAS

Pokud najednou zbude suché mléko, nespěchejte a zahoďte ho. Pokuste se z toho udělat dobroty pro všechny členy rodiny.

 • Lízání dortů s prsty. Porazte dvě vejce se sklenicí cukru, přidejte sklenici mouky a stejné množství zakysané smetany. K uhasení těsta půlkou lžičky sody. Namažte pánev olejem, nalijte 3 polévkové lžíce. lžíce těsta a péct dort. Takové koláče by měly být 5-6. Pro smetanu smíchejte půl sklenice zakysané smetany, 2 polévkové lžíce cukru a 5 polévkových lžic potravin NAS. Namažte dort získaným krémem, ozdobte jeho horní část ořechy, marmeládou.
 • Sladkosti "Anna". Prosít 200 g suchého jídla přes síto, přidat balíček másla, sklenici práškového cukru. Vše promíchejte, sbalte malé kuličky a posypte je kakaem. Nechte to vařit v lednici.
 • Dort "Doma." Balení oleje se smíchá se 150 g zmrzliny a balení směsi NAS. Tvarujte koláče jakéhokoli tvaru a posypte kakaem. Odeslat do chladničky na 1 hodinu.

Recenze pediatrů a rodičů o NAS

Spotřebitelé, kteří přešli na směs NAS, zanechávají mnohem kvalitnější recenze o kvalitě tohoto jídla než negativní.

Pozitivní body kupující zvážit:

 • Obsahuje celou řadu minerálů, vitamínů, tuků, které jsou nezbytné pro malé děti.
 • Snadné nalezení v jakémkoli obchodě nebo lékárně.
 • Je dobře rozpuštěný a prakticky netvoří hrudky.
 • Obrovský sortiment.
 • Skladování odměrné lžíce odděleně od prášku v balení.
 • Vysoce kvalitní, příjemná vůně a chuť..
 • Skvělé zkušenosti s výrobcem.
 • Osmolalita je vyšší než v mateřském mléce.
 • Některé druhy postrádají pro a prebiotika.
 • Vysoká laktóza.
 • Vysoká cena, jídlo není levné, a to ani se slevou. 400 gramů balení vydrží týden.
 • Přítomnost palmového oleinu.

Pro správnou volbu směsi je důležité kontaktovat pediatra, protože některé typy produktů NAS by se měly používat pouze pod přísným dohledem odborníků.

Jakou směs NAS zvolit pro novorozence?

Dětské kojenecké výživy NAN jsou vyráběny společností Nestle a nadále pracují na zdokonalování mléčných kojeneckých přípravků, přičemž využívají teoretických znalostí a výsledků hloubkových studií, aby vytvořily produkty, které jsou co nejblíže lidskému mléku, a aby poskytovaly dětem výživu v nepřítomnosti nebo nemožnosti kojení..

Dětské směsi "NAN" jsou jedním z nejpopulárnějších na moderním trhu. Jak se liší od ostatních?

Rozdíl od ostatních

Hlavní výhoda spočívá v tom, že se prodávají v mnoha obchodech a lékárnách, a to je jedno z hlavních kritérií při výběru doplňkových potravin pro vaše dítě, protože je velmi důležité mít možnost kdykoli je zakoupit. Dalším rozdílem je složení. Produkty NAN jsou lepší, pokud jde o ukazatele, jako je obsah bílkovin a bílkovin / kaseinu.

Všechny typy směsí NAN obsahují následující hlavní složky:

 • laktóza;
 • rybí tuk;
 • sérum podrobené procesu demineralizace;
 • rostlinné oleje;
 • vitaminy;
 • taurin;
 • probiotika;
 • histidin;
 • žehlička;
 • měď;
 • zinek;
 • proteiny
 • protein;
 • vápník;
 • fosfor;
 • sodík;
 • draslík a mnoho dalších užitečných stopových prvků.

OptiPro 1,2,3

Směsi všech skupin OPTIPRO obsahují pouze přírodní slunečnicový olej, oleje s vysokým obsahem olejů, kokosových ořechů a řepky, bez použití palmového oleje škodlivého pro tělo. Také v této kategorii zavedl výrobce větší množství fosforu, vápníku, vitamínů A a E a kyseliny pantentenové a snížil obsah železa.

  NAS OptiPro 1 je určen pro kojence od 0 do 6 měsíců (cena za 800 gr

670 - 770 rublů). NAS OptiPro 2 - vzorec pro kojence od 6 měsíců do 1 roku (cena za 800 gr

690-750 rub.). NAS OptiPro 3 - jídlo pro děti od jednoho roku a půl roku (cena za 800 gr

700-980 rub.). NAS OptiPro 4 - pro děti od 18 měsíců (cena za 800 gr

Hypoalergenní

Používá se, pokud existuje související predispozice k alergiím na bílkoviny nebo kravské mléko. Snižuje riziko alergických reakcí způsobených snadnou absorpcí ve spojení s použitím proteinů citlivých na hydrolýzu. Někdy se používá jako přechodná směs od terapeutických doplňků k konvenčním přizpůsobeným. „NAS Hypoallergenic 1,2,3“ obsahuje živé bifidobakterie BL, které pomáhají zvyšovat imunitu dítěte.

  NAS Hypoallergenic 1 - od narození do 6 měsíců (cena za 400 gr

700-800 rub.). NAS Hypoallergenic 2 - pro kojeneckou výživu od 6 měsíců do 12 měsíců (cena za 400 gr

660-810 rub.). NAS Hypoallergenic 3 - pro kojence po roce (cena za 400 gr

"Kyselé mléko"

Vhodné pro kojence, kteří podstoupili léčbu na bázi antibiotik a jsou náchylní k poruchám žaludku a střev. Pomáhá zlepšovat trávení dítěte a normalizovat mikroflóru, chrání před škodlivými střevními infekcemi a posiluje imunitní systém.

Obsahuje speciální organismy, které zahajují kvašení mléčné složky, které odlišují směsi tohoto typu od ostatních produktů NAN.

Proces trávení dítěte se stává rychlejším a levnějším díky skutečnosti, že část práce trávicích enzymů gastrointestinálního traktu je přijímána fermentačními bakteriemi.

  NAN kyselé mléko 1 - pro novorozence do 6 měsíců (cena za 400 gr

470-600 rub.). NAN kyselé mléko 2 - pro kojence ve věku od 6 měsíců do 12 měsíců (cena za 400 gr

500-600 rub.). NAS kyselé mléko 3 - pro děti od jednoho roku (cena za 400 gr

Triple Comfort

Zahrnuje složky jako laktobacily L.reuteri, chytré lipidy, protein hydrolyzovaný optipro, probiotika, jakož i další komplex vitamínů a minerálů, oligosacharidy, bramborový škrob, které přispívají k eliminaci funkčních poruch trávení vedoucí ke kolice, zácpě a poruchy střevní mikroflóry.

Složení obsahuje palmový olej. Směs je určena pro děti od narození a nemá žádné věkové rozlišení.

Ceny (za 400 g) se pohybují od 630 do 730 rublů.

"Antikoliki"

Tato směs má velmi podobné složení jako „NAS Triple Comfort“. Jediným rozdílem je, že v této směsi neexistují probiotika (oligosacharidy). Produkt snižuje riziko alergií a nepohodlí v potravě kvůli částečně hydrolyzovanému proteinu. Tento druh směsi nemá žádné věkové limity.

Cena (za 400 gr): 580-610 rublů.

Antireflux

Doporučuje se dětem mladším 6 měsíců s četnými stížnostmi rodičů na regurgitaci dítěte. Patří k terapeutické výživě, která se nepoužívá jako hlavní strava, ale působí jako přísada do kojení nebo umělého krmení. Zvýšením množství škrobu se zvyšuje viskozita produktu, který v žaludku vytváří hustou sraženinu, zabraňuje plivání a poskytuje dlouhý pocit sytosti..

Cena za 400 g: od 700 do 790 rublů.

„Bez laktózy“

Navržen pro kojence s nedostatkem laktózy, pomáhá dítěti vyrovnat se s obnovou těla po utrpení průjmu. Poměr syrovátkových proteinů k kaseinu je 60/40 a liší se od NAN 1 zvýšením podílu kaseinu. Laktóza je nahrazena glukózovým sirupem, který se vstřebává mnohem snadněji. Určeno pro děti od narození a nemá věkové rozdělení.

Cena za 400 gr: od 650 do 850 rublů.

„Pre NUN“ a „PreNAN 0“

Přispět k optimálnímu vývoji a růstu předčasně narozených dětí. Poskytuje příjem bílkovin a nezbytných látek v souladu se správnými potřebami. Optimální rovnováha vápníku a fluoridu přispívá ke správné tvorbě kostní tkáně. Lékaři doporučují používat přípravek k dosažení hmotnosti dítěte 1800 g, poté se doporučuje, aby jej nahradil běžnou upravenou směsí. Obsahuje strukturovaný palmový olej.

 • PRENAN 0 je určen pro děti s hmotností do 1800 g.
 • PreNAN je určen pro krmení dítěte nad 1800 g, aby se dosáhlo hmotnosti 2500 až 3 000 g.

Cena za 400 g: 820-940 rub.

"PreNAN posilovač mateřského mléka"

Vzhledem k vyšším potřebám bílkovin, uhlohydrátů, minerálů a vitamínů, jakož i kalorií, pro včasný růst předčasně narozených nebo malých dětí, odborníci doporučují přidat do mateřského mléka obohacující látku. Dítě tak dostane všechny komponenty nezbytné pro jeho vývoj. Obohatení mléka je nezbytné pro dítě, pokud:

 • Porodní hmotnost menší než 1800 g.
 • Gestační věk (tj. Narození) méně než 34 týdnů.
 • Intrauterinní růstová retardace u předčasně narozených dětí ve věku 2 a více týdnů.

Jak si vybrat, který je lepší?

Snažíte se vybrat nejlepší možnost, nezkoušejte všechny druhy. Je lepší věnovat pozornost vlastnostem vašeho dítěte nebo konzultovat pediatra. Aby se předešlo zdravotním problémům vašeho dítěte, přidávejte do výživy umělou výživu postupně, nejdříve 90 g denně. Musíte vědět, že dítě není alergické na tuto nebo tu složku.

Pouze pokud se alergická reakce neobjeví do tří dnů, můžete přenést dítě na takové krmení. Také mléko prostě nemusí být drobky, v tomto případě musíte také hledat jinou možnost.

Výrobky NAN nabízejí širokou škálu možností, které se navzájem liší svou skladbou a chutí, takže si můžete určitě vybrat tu nejlepší volbu.

Jak chovat dětskou stravu, aby ji uvařila?

 1. Nejprve je třeba pečlivě prostudovat pokyny, které ukazují, v jakém poměru s vodou je třeba směs zředit, jakož i skladovatelnost otevřených a uzavřených obalů.
 2. Připravte si vše, co potřebujete k vaření: láhev, odměrka, voda a samotná směs.
 3. Pro výrobu používejte pouze sterilizovanou vodu, před vařením byste si měli důkladně umýt ruce mýdlem.
 4. Nepoužívejte horkou nebo nevařenou vodu. Optimální teplota směsi je 35-45 stupňů.
 5. Směs v lahvi by měla být dobře protřepána, aby měla jednotnou strukturu a byla bez hrudek.
 6. Vařené mléko nenechávejte k opětovnému použití, je určeno současně. Pečlivě vypočítejte objemy produktu. V průměru arašídy konzumují 120 - 240 ml mléka v závislosti na věku a úrovni vývoje.
obsah ↑

Návod k použití

 1. Během krmení udržujte lahvičku mírně nakloněnou..
 2. Ujistěte se, že mléko zcela naplní bradavku.
 3. Hlava dítěte by měla být zvednutá a neměla by být hozena dozadu ani do strany, nedržte dítě ve vodorovné poloze.
 4. Během krmení si udělejte přestávky, aby dítě mohlo prasknout. Za tímto účelem držte dítě na několik sekund ve vzpřímené poloze..
 5. Během procesu by se v lahvi měly tvořit bubliny. To znamená, že děláte všechno správně.

Je možné kombinovat s ostatními?

Pokud je produkt od stejného výrobce, odpověď je zřejmá - ano. Musíte však promíchat postupně tak, aby nejprve převládala stará směs, pak přibližně ve stejných podílech, později může převládat množství nové směsi. Pokud však plánujete přejít na zdroj napájení od jiného výrobce, nezapomeňte se poradit s odborníkem.

Jak zjistit, že jídlo je vhodné pro dítě?

Hlavní známkou správného výběru jídla je spokojenost po jídle a vyvážený růst a vývoj dítěte. Kromě toho, jak již bylo uvedeno, produkt by neměl vyvolat alergickou reakci.

Při výběru nesprávného produktu se mohou vyskytnout problémy. Mohou to být zácpa, průjem, dysbióza, plyn, kolika, regurgitace, problémy s přibýváním na váze a další.

Řada produktů Nestle pro dětské výživy poskytuje obrovský výběr terapeutických a profylaktických směsí, které pomáhají vyrovnat se s těmito překážkami (jejich typy a indikace k použití jsou popsány výše). Když se však objeví první příznaky takových nemocí, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Nan směsi jsou mezi matkami velmi oblíbené. Možná byste to měli vyzkoušet.?

Instrukce nan 1 pro novorozence. NAN Optipro dětská výživa: jak chovat pro novorozence? Obsahuje důležité komponenty jako

Zanechat komentář 6,950

Dnes je v prodeji obrovský výběr kojenecké výživy pro novorozence od různých výrobců. Jedním z nejznámějších produktů jsou Nan Baby Formulas. Navzdory kontroverzním komentářům k této síti jsou dětská výživa této značky požadována rodiči.

Výroba směsí pro novorozence a děti o něco starší, pod značkou Nan, se zabývá společností "Nestle". V roce 1962 bylo propuštěno první jídlo a bylo určeno dětem, která byla kojena a neměla žádné zdravotní problémy. Později, v roce 2004, začal výrobce začleňovat do směsí bifidobakterie, které pomáhají zlepšovat trávicí systém novorozenců. Od roku 2010 začala společnost vyrábět mléko pro posílení dětských zubů..

Základní složení kojenecké výživy Nan zahrnuje látky, které jsou povinné pro rostoucí organismus:

 • minerály;
 • železo (zabraňuje rozvoji anémie);
 • vitaminy;
 • taurin;
 • rybí olej (pomáhá vstřebávat vápník);
 • nukleotidy;
 • laktóza.

Hlavní složky jsou: mléko, syrovátka a syrovátková bílkovina. Mléčná bílkovina u některých dětí způsobuje alergickou reakci, z tohoto důvodu existuje negativní hodnocení rodičů. Společnost však vyvinula širokou škálu produktů a zohlednila vlastnosti různých dětí, včetně alergických.

Odrůdy

Pro pohodlí volby jsou podle věku dítěte číslovány směsi značek od 1 do 4.

 • „1“ je směs pro nejmenší, od narození do šesti měsíců. Je vybrán vhodný komplex vitamínů a minerálů, zaměřený na tvorbu imunity.
 • "2" - jídlo pro kojence ve věku 6 až 12 měsíců. Podobné složení, ale zvýšený obsah kalorií, kvůli rostoucím potřebám aktivně se pohybujících dětí.
 • „3“ - je určen pro děti od 1 do 1,5 roku, obsahuje látky, které přispívají k normalizaci zažívacího systému a ochraně proti zubnímu kazu prvních zubů.
 • “4” - používá se pro jeden a půl roku staré arašídy a starší, jako doplněk k hlavní stravě.

Kromě Nanových mléčných směsí existuje řada kyselého mléka, která má také odrůdy v závislosti na věku dítěte. K tomu se přidávají bifidobakterie, které pomáhají dětským břichům lépe fungovat. Tento produkt zbavuje děti zácpy, koliky, obnovuje střevní flóru.

Výživa „Nan“ pro děti s alergiemi

Přestože jsou při výrobě dětské výživy dodržovány přísné požadavky, u některých dětí se mohou vyskytnout alergie. Až do roku se novorozenec přizpůsobuje pouze různým složkám potravy a tendence k nežádoucím účinkům je mnohonásobně vyšší. Proto mezi produkty Nan existuje speciální druh směsi, hypoalergenní. „Nan-1“ lze použít ke krmení dětí již od prvních dnů života, „Nan-2“ je součástí stravy šestiměsíčních dětí. Složení hypoalergenních směsí je doplněno aminokyselinami, které působí proti možné alergii na dítě.

Avšak i v těchto směsích je přítomna bílkovina kravského mléka. Jen jeho tělo je novorozené dítě a nemůže absorbovat. Pro tyto děti Nestle uvedl kojeneckou výživu bez laktózy. Mléčná složka je ze svého složení vyloučena, maltodextrin, který zlepšuje střevní funkci, a jsou přidány nukleotidy, které posilují imunitní systém..

Specializovaná výživa Nan pro novorozence

Jsou chvíle, kdy dítě potřebuje speciální výživu určenou k řešení specifických problémů. Za prvé, je důležité pro právě narozené děti. Z tohoto důvodu rozšířil výrobce dětské výživy Nan svůj sortiment o další odrůdy..

 1. Prenan. Někdy se děti rodí předem. Moderní medicína umožňuje dětem získat oporu v našem světě. Nějakou dobu jsou drženi ve speciálních inkubátorech, které vytvářejí podmínky blízké lůně matky. Ale také potřebují správné jídlo. Komplex pro minerály a vitamíny je doplňován ve směsi pro předčasně narozené děti Prenan, takže v malém těle bude vše potřebné pro tvorbu kostní a svalové tkáně a posílení imunity.
 1. "Antireflux". V prvních měsících života u dětí se proces trávení jen zlepšuje a objevují se drobné závady. Jedním z problémů mnoha rodičů je časté mlácení dítěte. S tím se můžete vypořádat výběrem, s čím nakrmit své dítě..
 1. Alfare Mezi směsí Nan a takové stravy je, že pomocí nezbytných aminokyselin má terapeutický účinek na střeva kojenců a zbavuje je průjmů. Průjem ohrožuje dehydrataci novorozence, takže taková strava může zabránit vážným následkům. Ale začít s krmením specializovaným typem směsi je možné pouze pod dohledem pediatra.
 1. Nan Premium. Společnost Nestle se postarala o nejnáročnější děti. V kojenecké výživě Nan Premium pro novorozence je nejrozšířenější složení, které ji odlišuje od všech ostatních druhů dětské výživy:
 • odstředěné mléko;
 • rostlinné oleje;
 • syrovátka neobsahující minerály;
 • stopové prvky;
 • bakterie, které normalizují trávicí trakt;
 • nukleotidy;
 • rybí tuk;
 • vitaminy;
 • karnitin;
 • lycithin;
 • taurin;
 • inositol.

Je důležité si uvědomit, že zde není mléko, ale syrovátková bílkovina, takže Nan Premium je hypoalergenní. Kromě toho má kompozice vše potřebné pro plný růst a vývoj novorozenců a pro zabránění všem druhům nepohodlí.

Podmínky použití

Kojenecká výživa, která pomáhají dětem růst, je silná a zdravá, rodiče musí vědět, jak správně připravit dětské mléko, kolik a v jaké formě se mají uchovávat, jaké proporce je třeba dodržovat, aby se dítě nasycovalo..

 • Výběr směsi primárně určuje věk arašídů. Výrobce specificky označuje výrobky číslem 1 až 4. Takže pro novorozence bude jídlo pro starší děti nedostatečné a směsi s větším počtem na obalu, než by mělo být dítě, mohou být kojenci špatně absorbovány, příliš těžké jídlo.
 • Před chovem mléka je důležité pečlivě prostudovat pokyny, které ukazují, kolik vody, kolik suché směsi zředit, skladovatelnost otevřeného a uzavřeného obalu.
 • Ke krmení a vaření s dobře umytýma rukama lze použít pouze sterilizované nádobí.
 • Nepoužívejte horkou nebo nevařenou vodu, optimální teplota je 35-45 stupňů.
 • Směs v lahvi musí být dobře protřepána, aby byla míchána, dokud nebude hladká a nebudou mít žádné hrudky.
 • Připravené mléko je určeno pro jedno krmení. Neohřívejte ji ani ji nenechávejte příště..
 • Začatá krabice kojenecké výživy může být uložena těsně uzavřená a stejně tak, jak je uvedeno na obalu. Vlhkost, která se do něj může dostat, poškodí produkt a mnoho složek dětské výživy v otevřené formě se rychle zhoršuje. Pokud se doporučené 3 týdny blíží ke konci a suchá směs zůstává, můžete z ní připravit dětské sušenky nebo dát další pečení, protože zředěná dětská výživa je analogem mléka.
 • Není třeba se snažit v každém směru přimět dítě k jídlu tak, jak je doporučeno výrobcem pro příslušný věk. Při chovu je však třeba vzít v úvahu, jaká část je pro něj určena, aby dítě nezůstalo hladovělé. Nejlepší indikátor toho, že je dítě plné, je jeho pohodu a stabilní přírůstek na váze. V průměru při jednom jídle děti jedí 120 až 240 ml mléka, v závislosti na věku a obecné rychlosti vývoje.

Jak vybrat správnou směs pro vaše dítě

V současné době existuje v obchodech mnoho možností pro kojeneckou výživu, různé výrobce, různé produkty v sortimentu každého z nich. Snažíte se vybrat nejlepší směs pro vaše dítě, nezkoušejte vše. U dětí, zejména novorozenců, je častá změna umělé výživy škodlivá a nebezpečná. Je lepší věnovat pozornost konkrétnímu vývoji konkrétního dítěte a konzultovat s pediatrem.

Aby se předešlo problémům se zdravím dítěte a nesprávným závěrům o konkrétním typu kojenecké výživy, je důležité nejprve se ujistit, že jídlo nevyvolává alergie a není dobře absorbováno. Proto musíte začít zavádět novou dětskou směs do stravy s malým objemem, 90 ml. V prvních dnech krmení nemůžete dítěti podávat jiné přípravky obsahující alergeny. Jinak bude obtížné pochopit, co přesně způsobilo reakci těla. Až po třech dnech, pokud neexistují žádné vedlejší účinky, můžete plně přepnout na vybranou směs.

Dokonce i mléko pro děti nemusí být jako drobky, pak musíte také hledat jiný produkt. Mezi směsi Nan z Nestlé existují možnosti, které se liší složením a chutí, což vám umožní najít správné jídlo ve stejné značce.

Důležitým faktorem, který si rodiče mohou vybrat, je cena kojenecké výživy. Náklady na výživu Nan jsou o něco vyšší než některé jiné: balení 400 gramů nespecifické směsi bude stát asi 400 rublů a cena léčivých a rozšířených přípravků může dosáhnout až 700 rublů. Samozřejmě najdete v prodeji více možností rozpočtu, například směs "Baby". Je však lepší se zaměřit na složení produktu a očekávaný účinek, včetně terapeutického, než na cenu.

Mezi preferencemi pediatrů a rodičů novorozenců patří její hodnocení pevně na přední místo. Jaké jsou vlastnosti hypoalergenní směsi NAS Optipro? Jaké jsou možnosti terapeutické a preventivní výživy pro děti??

CO DOKUMENTY MOHOU O EFEKTIVNÍCH METODECH LÉČBY ALERGIE

Viceprezident Asociace dětských alergologů a imunologů Ruska. Pediatr, alergolog-imunolog. Smolkin Yuri Solomonovich

Praktické lékařské zkušenosti: více než 30 let

Podle posledních údajů WHO vedou alergické reakce v lidském těle k výskytu většiny fatálních onemocnění. A to vše začíná skutečností, že osoba má svědění nosu, kýchání, rýmu, červené skvrny na kůži, v některých případech udušení.

Každý rok zemře na alergie 7 milionů lidí a rozsah léze je takový, že téměř každý člověk má alergický enzym.

Bohužel v Rusku a zemích SNS farmaceutické společnosti prodávají drahé léky, které pouze zmírňují příznaky, a tak vysazují lidi na konkrétní lék. Proto v těchto zemích trpí tak vysokým procentem nemocí a tolik lidí trpí „nefunkčními“ drogami.

Nestle podporuje koncept WHO o absolutní prioritě mateřského mléka pro kojení. Neprodukuje své výrobky. Dětská výživa Národní akademie věd a Nestogen je však pevně na prvním místě v popularitě kojenců.

Hypoalergenní směs NAS

Suchou hypoalergenní směs NAS vyrábí mezinárodní společnost Nestle. Továrny se nacházejí v Německu a Nizozemsku. Odborníci společnosti vyvinuli nejen hypoalergenní NAS, ale také směsi pro děti s trávicími problémy, pro předčasně narozené děti a samozřejmě suché směsi NAS pro zdravé děti.

Nestlé navíc produkuje dobrou a levnou směs pro krmení zdravých dětí umělým a smíšeným krmením..

Hypoalergenní směs NAS Optipro je určena pro výživu zdravých dětí a kojenců, u kterých je diagnostikována slabá alergie.

Nejedná se o terapeutickou, ale preventivní dětskou výživu, která obsahuje částečně hydrolyzovanou mléčnou bílkovinu. Procento syrovátkové a kaseinové bílkoviny je v poměru 40 60.

To nám umožňuje mluvit o optimálním složení bílkovin pro kojence s alergiemi. Mohou být používány po dlouhou dobu jako jediné jídlo nebo jako přechodná možnost od terapeutické dětské výživy k pravidelné.

Složení a vlastnosti

Složení hypoalergenní směsi NAS zahrnuje:

 • protein z kravského mléka ve formě syrovátkového a kaseinového hydrolyzátu ("zkrácené" molekuly mléčných bílkovin);
 • bifidobakterie pro lepší trávení a zajištění hypoalergenního účinku;
 • rostlinné oleje (včetně palmového oleje), rybí olej;
 • speciální mastné kyseliny DHA-ARA, které se nacházejí v mateřském mléce;
 • mléčný cukr (laktóza);
 • vitamíny a minerály nezbytné pro růst a vývoj dítěte podle věkových charakteristik.

Tento produkt umožní nejen vašemu dítěti plně růst od narození, ale také:

 • zachrání ho před projevy atopické dermatitidy;
 • snížit riziko rozvoje obezity v budoucnosti, k čemuž často dochází u kojených dětí;
 • umožní imunitnímu systému plně se formovat
 • má příjemnou chuť a vůni, na rozdíl od analogů se zlomeným proteinem

Hypoalergenní mléčná směs NAS Optipro byla vyvinuta s ohledem na nejnovější výzkum v oblasti účinku bílkovin na fyzický a duševní vývoj kojenců..

Formulář vydání

Hypoalergenní směs NAS je k dostání v plechovkách zlatých tónů, balených ve 400 g suchého produktu. Energetická hodnota 100 ml připravená podle pokynů je 67 kcal.

To se blíží energetické hodnotě mateřského mléka (70 kcal).

V závislosti na věku jsou banky označeny čísly:

 • 1 - pro směs NAS od narození do 6 měsíců
 • 2 - pro kojeneckou výživu od šesti měsíců
 • 3 - kojenecká výživa pro děti po roce

Kolik stojí hypoalergenní směs NAS? Suchý mix si můžete koupit ve všech hlavních nákupních centrech, ve specializovaných odděleních dětské výživy farmaceutických řetězců. Cena za 400 g sklenice závisí na prodejci a pohybuje se od 570 do 750 rublů.

Specializované směsi NAS

Seznam suchých směsí NAS, které jsou vyvinuty pro zvláštní potřeby kojenců:

 • NAN fermentované mléko - je hypoalergenní směs pro novorozence s trávicími problémy. Na rozdíl od jiných mléčných výrobků z dětské výživy lze NAS dávat od narození.
 • NAS pro předčasně narozené děti s nízkou porodní hmotností - terapeutická směs pro lepší výživu.
 • Antikolika NAS - pro děti od prvního dne života.
 • Trojitý komfort NAS - s kolikou a nestabilní stolicí

Poznámka! Postoj rodičů ke specializované dětské výživě by měl být jako lék.

Nejlepší hypoalergenní směsi pro kojeneckou výživu

Co jsou hypoalergenní směsi pro kojence? Hypoalergenní se nazývají směsi typu NAS, které jsou klasifikovány jako profylaktické.

Tyto výrobky jsou označeny speciální značkou „GA“. Obsah bílkovin, tuků a uhlohydrátů v profylaktických směsích je ve srovnání s konvenční výživou poněkud zaujatý směrem ke zvyšování snadno stravitelných tuků..

Poznámka! Projevy alergií u dětí by měly být léčeny odpovědně, protože „banální“ diatéza se může stát například příčinou těžké astmatu. Nejlepší antialergickou terapií je správně zvolená strava. U kojenců je to správná hypoalergenní směs..

To, co je nejlepší pro alergické dítě, rozhoduje pediatr.

Zde jsou některé produkty, které výrobci nabízejí:

 • Nanny - dětská výživa pro alergické děti do jednoho roku na základě kozího mléka. Produkce Nový Zéland. Je umístěn jako přírodní, preventivní, pro děti náchylné k alergiím. Miláčku, cena za sklenici je od 1100 rublů.
 • Bellact - hypoalergenní směsi vyrobené v Bělorusku. GA Bellact složení: syrovátkový protein, aminokyseliny, probiotika. Směs se snadno štěpí a nevyvolává alergické reakce. Cena je od 465 rublů, což je často rozhodující pro výběr tohoto jídla bez alergie..
 • - směs kyselého mléka v Rusku. Nejlevnější ve srovnání s analogy (od 400 rublů za balení 700 g)
 • Nutrilon GA je profylaktická směs s hydrolyzovaným mléčným proteinem, co nejblíže lidskému mléku (od 680 rublů). Nutrilon Soya - bez mléka pro děti od narození, od 630 rublů.

Nestlé's Nan formulace mléka neustále zlepšuje složení produktů, takže si každá matka bude moci vybrat variantu, která plně odpovídá potřebám jejího dítěte.

 • Nan kojenecká výživa řady Optipro představuje široký sortiment pro každý věk: „1“ - pro novorozence do 6 měsíců, „2“ - od šesti měsíců do roku, „3“ - od jednoho roku a půl roku, „4“ - od 1, 5 až 3 roky. Nan Premium dětská výživa podporuje zdravou střevní mikroflóru, podporuje vývoj a posiluje imunitní systém
 • Hypoalergenní - vhodné pro dvě věkové kategorie (1 a 2), jsou předepsány na zácpu a koliku, snižují riziko alergií
 • Kyselé mléko - usnadňuje vstřebávání bílkovin a normalizuje proces trávení. K dispozici pro tři věkové kategorie: pro novorozence, od 6 do 12 měsíců a po roce
 • Bez laktózy - navrženo pro děti s nesnášenlivostí na mléčný sacharid a bílkoviny. Místo laktózy se používá maltodextrin a nukleotidy.
 • Antireflux - pro kojence trpící častým pliváním
 • Trojnásobný komfort - Nan mléčná výživa obohacená o laktobacily, prebiotika, chytré lipidy a hypoalergenní bílkovina pro nejpohodlnější trávení
 • PRE - na podporu vývoje předčasně narozených dětí, které se používají jako doplněk kojení

Hlavní složkou dětské výživy je optimalizovaný proteinový komplex Opti Pro, který přispívá k harmonickému vývoji dítěte. Kromě toho směs obsahuje „chytré“ DHA lipidy, živé laktobacily, taurin, rostlinné oleje, vitamíny, L-karnitin a další užitečné stopové prvky. Balení obsahuje hygienický systém skladování lžíce.

 • Všechny složky jsou hypoalergenní.
 • Rychle se vstřebává dětským organismem
 • Snadno zředěný v teplé kapalině bez zanechání hrudek.
 • Obsahuje všechny potřebné stopové prvky pro optimální vývoj

Cena kojenecké výživy Nan se liší v závislosti na složkách, typu produktu a velikosti balení. Organismus každého dítěte je individuální, proto byste se při výběru produktu měli soustředit na reakci dítěte.

Mateřské mléko je nejlepším jídlem pro novorozence, ale ne každá matka ho může poskytnout. V tomto případě napomáhá zavedení mléčné směsi.

Výrobky NAN jsou předepsány i pro předčasně narozené děti. Směsi produkované touto společností posilují imunitu, udržují normální střevní mikroflóru a stimulují fyzický a duševní vývoj..

Ve svém složení jsou co nejblíže mateřskému mléku..

Který NAN si vybrat

Pro právě narozené děti se doporučuje NAN 1 Premium od narození. Může být dáno dětem, pokud z nějakého důvodu matka ztratila mléko.

Je důležité zavádět jídlo postupně, aby ho dítě mohlo absorbovat a zvyknout si na něj. Pediatr vám poradí, jak to udělat. Potom bude dítě růst a normálně se vyvíjet.

Složení směsi NAS pro kojence zahrnuje:

 • demineralizované sérum;
 • odstředěné mléko;
 • laktóza;
 • syrovátkový protein;
 • rostlinné oleje;
 • taurin;
 • rybí tuk;
 • vitamíny.

Kompozice obsahuje L-karnitin, jakož i L-arginin, L-histidin.

Aby se dítě vyvíjelo harmonicky, jsou do něj zavedeny sírany mědi, železa, manganu, zinku.

Druhy, složení a rozdíly, průměrné ceny

Abyste pochopili, která z kojenecké výživy NAN 1 je pro novorozence nejlepší, musíte si prostudovat všechny typy kojenecké výživy NAN..

Směs je hypoalergenní. Je předepsána od narození. Protein obsažený v produktu má sníženou alergenicitu, což minimalizuje riziko koliky,.

Je indikován pro děti s malými projevy potravinových alergií, je předepsán pro jeho prevenci. Vhodné pro kojence s intolerancí na bílkoviny krav.

Fermentované mléčné směsi NAS pro novorozence obohacené bifidobakteriemi. Je předepsán dětem užívajícím antibiotika, těm, kteří mají poruchy gastrointestinálního traktu.

Bakterie mléčného kvašení pomáhají eliminovat zácpu, umožňují dětem cítit se lépe při střevních infekcích.

Obsahuje optimalizovaný protein OPTI PRO1, Bifidobacterium Bl.

NAN bez laktózy - vhodné pro kojence s nesnášenlivostí laktózy, kteří trpí mírným až středně průjmem.

Tento produkt obsahuje maltodextrin, který snižuje účinky průjmu, a nukleotidy, které posilují imunitní systém.

Pre-NAN - předepsáno pro předčasně narozené děti s malou tělesnou hmotností. Obsahuje snadno stravitelné mastné kyseliny nezbytné pro zrak, normalizaci centrálního nervového systému, mentální, psychomotorický vývoj.

Zvýšená syrovátková bílkovina pomáhá trávit dětskou výživu.

ALFARE - indikováno pro kojence trpící chronickou akutní průjmem. Může být použit pouze pod dohledem pediatra..

Vyznačuje se optimálním obsahem aminokyselin, dobrou chutí, obsahuje lipidy, které zmírňují zánět, vitamíny a minerály.

NAN Antireflux - dávejte dětem, které silně zvracejí od narození. Tuto směs může předepsat pouze pediatr..

NAN si můžete koupit v běžných obchodech, lékárnách. Ceny jsou závislé na druhu produktu..

Hypoalergenní směs stojí od 600-700 rublů za 400 g. Pre-NAN - 750-850 rublů. Směs bez laktózy stojí asi 650 rublů, Antireflux - 600 rublů na plechovku.

Nejlevnější bude stát NAN 1 Premium: za krabici budete muset zaplatit 470–500 rublů.

Při výběru jídla pro novorozence je třeba zvážit:

Novorozenci jsou vhodné pro kojeneckou výživu pro děti od 0 do 6 měsíců.

Životnost je vidět na víku nebo na dně plechovky. K dispozici jsou také informace o pravidlech pro ukládání. Pokud byly výrobky skladovány v nevhodných podmínkách, je lepší je nekupovat..

Složení směsí je do značné míry podobné, existují určité rozdíly v produktech kyselého mléka bez laktózy.

Jak chovat umělé mléko

Můžete používat pouze kojeneckou výživu, která má trvanlivost delší než měsíc. Pokud vyprší po několika týdnech, je lepší zahodit.

Novorozené dítě má sterilní střevo. Aby dítě nemělo nemoc, při chovu prášku musíte pečlivě dodržovat základní hygienická pravidla.

Chcete-li zjistit, jak správně zředit směs NAS pro novorozence, pečlivě si přečtěte pokyny na obalu. Umyjte si ruce mýdlem, vyjměte předem připravenou sterilní láhev.

Určete požadovaný poměr prášku a vody, s ohledem na věk dítěte, nalít vodu do láhve, nalít prášek.

Změřte ji pouze speciální lžičkou ve sklenici. Odstraňte přebytek zadní stranou nože, nemělo by se jednat o „skluz“.

Lahev uzavřete a důkladně protřepejte, aby se prášek dobře rozpustil. Ujistěte se, že nezůstaly žádné hrudky.

Je nutné přísně dodržovat pokyny. Některé matky mají tendenci kojení lépe krmit, takže prášek rozmnožují silnější, než je požadováno.

Potraviny připravujte najednou, neukládejte je v lednici. Pokud něco zůstane v lahvi, nalijte.

V hotovém produktu se nebezpečné mikroorganismy rychle rozmnožují, takže byste neměli riskovat zdraví dítěte.

Vhodná voda a teplota

Vyrábí ji mnoho známých společností. Vařená voda obsahuje nebezpečné nečistoty, proto je nežádoucí používat.

Speciální voda pro děti má mnoho výhod:

 • absolvování přísné kontroly kvality a bezpečnosti;
 • vícestupňové čištění;
 • optimální stopové prvky a kyslík.

Na obalu jsou uvedeny informace o tom, která voda je vhodná pro ředění směsi: neměla by být teplejší než 36–37 ° C. Tyto parametry jsou optimální..

Mateřské mléko má tuto teplotu..

Pokud je voda horká, bifidobakterie zemře.

Můžete si koupit teploměr pro přípravu dětské výživy k přesnému výpočtu teploty.

Mluvte o kompatibilitě

Mnoho matek by chtělo vědět, zda je možné dávat novorozence dvě různé směsi současně. Pediatrové to nezakazují.

Pokud to specialista schválí, můžete své dítě pravidelně dodávat kysané mléko, místo obvyklé, aby nedošlo k zažívacím potížím..

V případě mírné nesnášenlivosti laktózy dětští lékaři doporučují krmení dítěte nízkolaktózou a vysoce přizpůsobenou směsí.

To umožní, aby dítě dostalo všechny potřebné stopové prvky a vitamíny..

Možná reakce dítěte, normy a odchylky

Jakýkoli produkt může u dítěte vyvolat negativní reakci a směs není výjimkou. Proto jej zadejte postupně.

První den je vhodné dát novorozence pouze jednu odměřenou lžíci směsi během krmení a potom postupně zvyšovat množství.

Pravděpodobně okamžitě zjistíte, že existuje odchylka od normy, pokud se objeví následující příznaky:

 • průjem nebo zácpa;
 • dunění v žaludku, plyn, kolika - dítě začne plakat během krmení nebo ihned po jeho dokončení;
 • vzhled vyrážky na kůži;
 • nízký přírůstek hmotnosti a výšky;
 • silná regurgitace po jídle.

Pokud je podobná reakce pozorována během prvních dvou dnů po zavedení směsi, nespěchejte, abyste ji zrušili. Jak si zvyknete na příznaky zmizí.

Například, pokud vám obvyklá směs nevyhovuje, možná vám doporučí kojeneckou výživu..

Jak pochopit, zda je jídlo správné

Pokud mu dáte NAN, pečlivě sledujte reakci novorozence. Pak budete sami schopni pochopit, zda mu to vyhovuje nebo ne..

Existují určité náznaky, že můžete dát svému dítěti toto dětské jídlo po celou dobu..

Pokud dítě klidně spí, má dobrou chuť k jídlu, přibírá na váze, pak je vše v pořádku.

O tom, že dítě pro něj dostává správnou výživu, svědčí i pravidelná a rovnoměrná stolice, dobrý stav kůže.

Pokud nedodržíte alespoň jeden z uvedených ukazatelů, poraďte se s pediatrem. Možná budete muset vybrat jinou stravu..

Pro moderní matku novorozeného dítěte je obtížné neztratit se při výběru směsi, pokud není možnost krmit své dítě mateřským mlékem. Na regálech obchodů a lékáren je tolik druhů dětské výživy, že je správné mít závratě. Jednou z možností je směs pro novorozence a nejen - „NAN“ od nizozemského výrobce. Mnoho pediatrů ji doporučuje.

V tomto článku budeme hovořit o výhodách a nevýhodách značky, arzenálu druhů prezentovaných na trhu, složení atd. Rovněž budou ovlivněna pravidla pro výběr a přípravu potravin pro kojence. Kromě toho je odhalen bod vzrušující mnoho matek o možnosti krmení dítěte různými směsmi současně.

O významu čísel na obalu

Když se podíváme na balení směsi „NAN“, nezkušení rodiče mohou být zmateni tím, co čísla znamenají: 1, 2, 3, 4. A přestože je vše v pokynech podrobně popsáno, stojí za to vysvětlit.

 • „NAN“ 1 je směs pro novorozence - od narození do šesti měsíců.
 • „NAN“ 2 - výživa je určena kojencům od 6 měsíců do roku.
 • „NAN“ 3 - směs pro děti od jednoho do jednoho a půl roku.
 • "NAN" 4 - jídlo pro děti starší 18 měsíců.

První dvě možnosti jsou suché směsi upravené tak, aby složení bylo co nejblíže mateřskému mléku. A třetí a čtvrté jsou speciální mléko, které můžete dát svému dítěti jako nápoj nebo připravovat na něm cereálie, želé a další jídla.

Při nákupu dětské výživy je nezbytné zvážit číslování. Krmením malého dítěte směsí pro vyšší věk můžete narušit trávicí proces. Pokud bude jednoleté dítě jíst to, co je určeno pro novorozence, jednoduše nebude plný, dostane méně živin a nebude se moci normálně vyvíjet.

Směsi „NAN“ pro zdravé děti: vlastnosti, typy, složení

Nejoblíbenější směsi „NAS“ pro novorozence a starší děti jsou klasické možnosti. Mají krmit zdravé, dlouhodobé děti. Na rozdíl od většiny ostatních zástupců značky mají tradiční (výše) číslování.

Rozlišujte také mezi suchými a kapalnými typy směsí „NAS“. První možnost je určena pro samostatnou přípravu rodičů a druhá je již zředěná směs, která se má před krmením zahřát..

Hlavní složky směsí NAS jsou:

 • sérum podrobené procesu demineralizace;
 • laktóza;
 • odstředěné mléko;
 • rostlinné oleje;
 • syrovátkový protein;
 • rybí tuk;
 • taurin;
 • histidin;
 • probiotika;
 • vitaminy;
 • železo, měď, zinek a další užitečné látky.

Množství složek a jejich proporce v této dětské výživě závisí na věku, pro který jsou určeny. Poměr kaseinových a syrovátkových proteinů ve směsi je 3: 7. Pro srovnání, v mateřském mléce to odpovídá 2: 7, což znamená, že můžeme říci, že „NAN“ je téměř kompletně přizpůsobená výživa.

Dříve složení směsí "NAS" pro novorozence zahrnovalo palmový olej. Ale dnes, vzhledem k tomu, že recenze vědců o tom nejsou jednoznačné, výrobce tuto složku vyloučil. Rodiče tak mohou být v klidu.

Směsi terapeutických a profylaktických účelů

Kojené děti mají časté trávicí potíže. Často se bojí. Oni, stejně jako některé další kategorie - náchylní k alergiím nebo špatně přibývající na váze, se vyznačují terapeutickou a preventivní výživou. Existuje několik typů směsí „NAS“ pro novorozence, a to nejen s určitými odchylkami.

Stručný popis každé z nich:

 • "Kyselé mléko". Od klasické verze se liší přítomností speciálních mikroorganismů, které fermentují mléko. Bakterie se podílejí na „práci“ trávicího traktu dítěte, usnadňují trávení a normalizují střevní mikroflóru. Použití tohoto typu směsi také zaručuje zvýšenou imunitu a ochranu před infekcemi. Tato možnost je očíslována od 1 do 3. Vzhled kyselého mléka pro děti starší než jeden a půl roku není poskytován..
 • "Antikoliki." Směs je určena především dětem v prvních měsících života. Právě oni nejčastěji trpí kolikou. Protein, který je součástí dětské výživy tohoto druhu, je částečně hydrolyzován. To usnadňuje proces asimilace. Existuje malá laktóza, která zabraňuje kvašení a tvorbě plynů, díky kterým dítě zažívá koliku.
 • "Trojnásobné pohodlí." Směs má téměř stejné složení jako Anticoliki. Účel je také podobný - boj proti poruchám trávení (zácpa, nadýmání atd.). Jediný rozdíl je „Triple Comfort“ navíc obsahuje prebiotika, která normalizují mikroflóru ještě před koncem neformovaného střeva. Tato směs Nan je také navržena pro ty nejmenší.
 • Hypoalergenní. Má číslování od 1 do 3. Předepisuje se s dědičnou predispozicí k nesnášenlivosti kravského mléka. Je to preventivní směs. Protein se ve svém složení štěpí silněji než u jiných druhů. Obvykle se tato směs doporučuje nakrmit dítě, které přechází z terapeutické na pravidelnou výživu.
 • "Antireflux". Určeno pro děti, které neustále a hojně praskají. Nemá žádné rozdělení podle věku, ale jelikož je problém spojen s nejmenšími, lze tento druh „NAS“ považovat za směs pro novorozence a děti o něco starší. Obsahuje speciální zahušťovadlo na bázi škrobu. Je to díky němu, že jídlo je fixováno v žaludku. U dětí trpících zácpou je tato odrůda kontraindikována. Existuje také speciální probiotikum, které je odpovědné za boj proti regurgitaci. Směs je do určité míry hypoalergenní. Snadno strávitelný.
 • "Bez laktózy." Tento druh může být dán dětem od narození. Podle věku to nesdílí. Určeno pro utrpení kojenců. Liší se od klasické verze ve velkém množství kaseinu. Neexistuje zde žádná laktóza, a místo toho je glukózový sirup, který se vyznačuje snadnější stravitelností. Tato směs pomáhá tělu rychle se zotavit po dlouhodobém průjmu..
 • "Před NAS předčasně." Jméno mluví samo za sebe. Směs obsahuje relativně velké množství bílkovin, proto je nemožné ji dítěti podávat po celou dobu krmení. Jakmile nedonošené dítě dosáhne hmotnosti 1 kg 800 g, doporučujeme jej přenést na jiné jídlo. Tento druh se vyznačuje harmonickým poměrem vápníku a fosforu, který pomáhá vytvářet kosti.

Ve většině případů se směsi terapeutické a profylaktické povahy používají pouze po určitou dobu. I když existují výjimky. Lékař vám pomůže určit dobu krmení a dávkování.

Pravidla pro výběr směsi pro dítě

Výběr správné kombinace z obrovského arzenálu není vždy snadný, a to ani pro ty, kteří se již o značce rozhodli. Aby nedošlo k chybě, musíte pečlivě prostudovat informace na obalu. Na všechny vzrušující otázky jsou odpovědi..

Při výběru dětské výživy byste měli nejprve vzít v úvahu věk a zdraví dítěte. To jsou nejdůležitější parametry. Pokud má dítě nějaké odchylky, není možné mu „předepsat“ směs sám. Vyžaduje se konzultace s pediatrem.

Je důležité věnovat pozornost datu výroby produktu. Neměli byste si kupovat směs, jejíž doba použitelnosti končí v aktuálním měsíci, a ještě více v druhý den. Čerstvé jídlo je klíčem k absenci problémů u dítěte a jeho rodičů.

Důležité jsou také podmínky skladování. Musíte se s nimi seznámit a přemýšlet o tom, zda byly v této obchodní instituci dodržovány. Místnost je někdy vlhká, příliš chladná nebo horká a instrukce takové podmínky nestanoví. V takovém případě je lepší nákup odmítnout.

Vlastnosti přípravy směsi

Nestačí si vybrat jídlo. Je velmi důležité vědět, jak správně zředit směs "NAN" pro novorozence. Tato informace je na obalu směsi a měla by být pečlivě prostudována. Nezapomeňte dodržovat proporce vody a suchého prášku, které závisí na věku dítěte. Měřicí lžíce, která je součástí směsi, s tím pomůže..

Některé matky, které chtějí, aby se jejich dítě vzpamatovalo rychleji, překročily množství prášku. A dělají velkou chybu, protože malý organismus nemusí být schopen takový koncentrát strávit, a nakonec všechno vyjde. Dalším možným důsledkem je obezita..

Před zředěním směsi NAN na novorozence by měla být láhev sterilizována nebo alespoň opláchnuta vroucí vodou, aby na ní nezůstaly žádné škodlivé mikroby. Imunita v drobky je přece jen téměř nulová.

Voda pro ředění by měla být specifikována v teplotních pokynech. Příliš horké zabije všechny prospěšné bakterie, a když není dostatečně teplo, prášek se normálně nerozpustí. Můžete použít speciální kojeneckou vodu, která nevyžaduje vroucí vodu.

Nejprve se do nádoby nalije voda a potom se požadované množství směsi nalije suchou odměrkou. Láhev se uzavře a intenzivně se třepe asi 30-60 sekund. Je důležité dosáhnout úplného rozpuštění prášku ve vodě.

Směs, která se podává dítěti, by měla mít teplotu mateřského mléka 36-37 ° C. Obvykle ihned po vaření je vyšší, takže tekutinu musíte ochladit umístěním láhve do studené vody. Po naplnění musí být zbytek směsi okamžitě vylit a nádoba důkladně omyta..

Mnoho nezkušených matek neví, jak chovat suchou směs, ale také to, zda je možné hotovou skladovat (a pokud ano, kolik). Odborníci tvrdí, že čím déle přizpůsobené mléko vydrží, tím méně živin v něm zůstane. Navíc se objeví škodlivé. Proto musíte směs zředit bezprostředně před použitím.

V nejhorším případě, pokud neexistuje žádný jiný způsob, je hotová kapalina uložena v lednici. Ale ne více než několik hodin. Pro noční krmení můžete použít zařízení, jako je topení. Předem se připraví sterilní láhev na vodu. V noci zůstává pouze zahřát na požadovanou teplotu a směs zředit. Totéž platí pro cestování na velké vzdálenosti s dětmi. V takovém případě by mělo být vozidlo vybaveno topením..

Kombinace různých typů směsí

Některé matky se zajímají o to, zda je možné dítě krmit současně různými druhy směsí. Pediatrové jsou kategoričtí: nemůžete udělat „mix“ v jedné lahvi. Zejména od různých značek dětské výživy.

V těch případech, kdy potřebujete přenést dítě do jiné směsi a musíte se zkombinovat, nejprve dají trochu nového z jedné láhve a poté z druhé - obvyklé. Dávka prvního se neustále zvyšuje..

Totéž by mělo být provedeno při předepisování terapeutické směsi, která bude doplňkem hlavní stravy. Ale pokud to situace dovolí, je nejlepší krmit dítě různými druhy potravin střídavě. Nejprve jedna směs a po několika hodinách - druhá.

Známky vhodné výživy

Pro některé děti je velmi těžké najít jídlo. Musíte vyzkoušet mnoho druhů, dokud nedostanete to nejlepší.

Znamená, že volba je úspěšná:

 • dítě nemá zažívací potíže (kolika, průjem, zácpa);
 • dítě plivat vůbec ani trochu plivat;
 • na těle drobků nejsou žádné vyrážky podobné potravinové alergii;
 • dítě je klidné a veselé, dobře spí;
 • nebyl pozorován přírůstek na váze nebo na váze.

Během komplexního procesu výběru potravin se dětským lékařům doporučuje, aby se nevzdávali směsi bezprostředně po výskytu jakýchkoli výše uvedených příznaků. Měli byste počkat pár dní. Možná, že tělo ještě nemělo čas se přizpůsobit, a pak všechno bude fungovat samo.

Výhody a nevýhody směsí NAN

Směs „NAS“ je dobrou volbou pro kojeneckou výživu. Má mnoho výhod..

 • podíl bílkovin a kaseinu je co nejblíže lidskému mléku - na trhu již dnes nejsou žádné směsi s tímto poměrem;
 • neexistuje palmový olej;
 • směs má všechny nezbytné prvky pro úplný vývoj těla dítěte;
 • Značka zahrnuje mnoho druhů, které uspokojí téměř každou potřebu..

Mezi minusy směsi patří:

 • mírně zvýšený obsah laktózy (méně v mateřském mléce);
 • nedostatek prebiotik;
 • vyšší schopnost vyvíjet další zátěž na vylučovací systém než na ženské mléko.

Také mnozí považují nevýhodu směsí značky NAS za poměrně vysokou. Tento faktor odrazuje ty, kteří nejsou připraveni dávat 700 rublů za 400 g sklenice každé 3-4 dny. Ale když neexistuje žádný jiný způsob, musíte najít prostředky.

Směs nizozemské produkce „NAS“ pevně zakořeněná na domácím i zahraničním trhu. Mnoho rodičů a pediatrů jí věří. Tato značka se vyznačuje jedinečným složením, které je maximálně přizpůsobeno mateřskému mléku, a také široké škále. Existují druhy pro zdravé děti a kojence s určitými abnormalitami.

Na pozadí výhod „NAS“ jsou nevýhody „bledé“. Správně zvolený vzhled, jakož i dodržování požadavků na skladování a přípravu směsi zaručují plný vývoj dítěte od narození do dvou let věku..

Články O Neplodnosti