Hlavní Analýzy

Kyselé mléko

Nan Fermentované mléko 1 je určeno k výživě dětí od prvních dnů života, jedná se o suchou fermentovanou mléčnou směs obsahující živé bifidobakterie. Směs vyrobená společností Nestle. Kyselé mléko má příjemnou vůni a jemnou chuť, která je u dětí velmi oblíbená. Někteří dětští lékaři nedoporučují krmení směsí kyselého mléka po celý den, doporučují dávat takové směsi 1 až 2krát denně, nejlépe v noci.

Složení NAN kyselého mléka 1:

Suchá fermentovaná mléčná směs1 litr hotové směsi (670 kcal)
Tlustý36 g
kyselina linolová5 g (17%)
kyselina alfa linolenová510 mg
protein (včetně syrovátkových bílkovin - 70%)13,4 g
uhlohydráty74 g
laktóza49 g
maltodextrin11 g
škrob13 g
probiotika (kultivace bifidobakterií (B. lactis) a termofilních bakterií)
minerály (popel)2,5 g
sodík170 mg
draslík590 mg
chloridy390 mg
vápník390 mg
fosfor220 mg
hořčík66 mg
mangan90 mcg
selen12 mcg
vitamín a680 mcg RE
Vitamín D10 mcg
vitamin e6,4 mg
vitamin K60 mcg
vitamín C110 mg
vitamin B₁0,6 mg
vitamin B₂1,5 mg
niacin5,9 mg
vitamin B₆0,6 mg
kyselina listová84 mcg
kyselina pantothenová5 mg
vitamin B₁₂1,5 mcg
biotin19 mcg
cholin77 mg
inositol58 mg
taurin54 mg
karnitin10 mg
žehlička7 mg
jód120 mcg
měď0,4 mg
zinek6,4 mg
osmolalita - 243 mOsm / kg

Recenze NAN Fermented Milk Mix:

Vyzkoušeli tuto směs ve věku 5 měsíců. Dítě s velkým potěšením snědlo kysané mléko Nan, v prvních dnech dokonce odmítlo jíst obvyklou směs - muselo smíchat pár lžiček kysaného mléka Nan. Dětská stolice byla normální, jediná věc - koprogram vykazoval velmi kyselou reakci stolice, patrně k tomu došlo během aktivace střevní mikroflóry, která provádí fermentaci živin za tvorby organických kyselin. V určitém okamžiku, po 2 týdnech, dítě odmítlo jíst Nan Fermentované mléko a vrátili jsme se k předchozí směsi, ale stále 1 - 2 krát denně, rád si užívá NAN Fermented milk.

Které fermentované mléčné směsi jsou pro novorozence lepší

O tom, jakou směs kyselého mléka dát dítěti, rozhoduje pediatr. Zaměstnanci internetového obchodu „Dcery a synové“ řeknou rodičům o vlastnostech fermentovaných mléčných směsí a sortimentu sloučenin na trhu.

K čemu jsou kojenecká kojenecká výživa?

Pokud má matka problémy s kojením, není tam vůbec žádné mléko nebo je, ale jen velmi málo, pediatr vybere vysoce kvalitní kojeneckou výživu pro novorozence. Důležitý bod: Nesnažte se najít ideální dětskou výživu empiricky, nezkoušejte se svým vlastním dítětem. Nezapomeňte poslouchat rady svého lékaře ohledně výběru směsi.

Moderní výrobky jsou velmi rozmanité. Všechny směsi pro děti jsou rozděleny do tří velkých skupin:

 • přizpůsobený;
 • lékařský;
 • preventivní.

Výrobky z kyselého mléka patří do skupiny léčebných látek, které ulevují dětem od zácpy, alergií, častého plivání, dysbiózy, umělé anémie a dalších zdravotních problémů. Mohou být přizpůsobeny i nepřizpůsobeny. Výrobky přizpůsobené kyselému mléku jsou určeny k výživě dětí od narození. Nejlepší fermentovaná mléčná směs pro novorozence je složení, které pomáhá vašemu dítěti zbavit se problémů.

Jak funguje nejlepší fermentovaná mléčná směs?

Protein ve fermentovaných mléčných směsích je v zchlazeném stavu, takže je tělem snadno vstřebává. Nejlepší fermentovaná mléčná směs se liší v tom, že se rychle tráví a vstřebává do střev. V tlustém střevě produkt obsahující bifidobakterie přispívá k tvorbě normální mikroflóry.

Směsi kyselého mléka aktivují střevní enzymy a pankreatickou aktivitu. Pomáhají posílit oddělení žluči, usnadňují trávení, posilují imunitu, zvyšují obranyschopnost těla. Kromě toho fermentované mléčné přípravky poskytují vysokou úroveň asimilace železa, vápníku, fosforu a hořčíku v těle..

To je zajímavé

Tyto fermentované mléčné výrobky, které obsahují bifidobakterie a laktobacily - živé mikroorganismy - se nazývají směsi s probiotiky. Každý kmen bifidobakterií má své vlastní charakteristiky a rozsah působení. K získání produktů s probiotickými vlastnostmi se používají kmeny s výraznou funkční aktivitou..

Rozdíl mezi směsmi kyselého mléka různých značek

Všechny směsi tohoto typu jsou si navzájem podobné, protože jejich terapeutický účinek je způsoben působením probiotik. Tyto látky přispívají ke vzniku a růstu zdravé mikroflóry ve střevech. Mnoho přípravků je navrženo speciálně pro kojence od narození do 6 měsíců. Toto je nejobtížnější období krmení..

Tabulka 1. Směsi fermentovaného mléka pro děti různého věku
Název směsi fermentovaného mlékaVýrobceDoporučení pro použitíDětský věk
Nutrilon 1 Kyselé mléko
Nutrilon 2 Kyselé mléko
Nutricia, HolandskoStimulovat rozvoj zdravé střevní mikroflóry a zlepšit tráveníNutrilon 1 - od narození;
Nutrilon 2 - od 6 měsíců.
Fermentovaná mléčná směs "Agusha 1"
Následně fermentovaná mléčná směs "Agusha 2"
OJSC „Mléčné výrobky pro děti“, RuskoPro vstřebávání bílkovin a laktózy zlepší trávení, tvorbu prospěšné střevní mikroflóry"Agusha 1" - od narození
"Agusha 2" - od 6 měsíců.
Nutrilak DairyNutritek, RuskoChcete-li zabránit kolice a zácpě, normalizujte funkci střevNavrženo pro narození
Nan 1 kyselé mléko
Nan 2 kyselé mléko »
Nestlé, ŠvýcarskoK ochraně před střevními infekcemi, lepší absorpcí bílkovin, vápníku, železa a laktózy, normalizujte mikroflóruNan 1 - od narození
Nan 2 - od 6 měsíců
Similac DairySimilac, Španělsko, DánskoChcete-li zabránit tvorbě plynů, odstranit koliku a průjem, zlepšete prospěšnou střevní mikroflóruNavrženo pro narození

Z této krátké analýzy směsí nejznámějších značek vyplývá, že pediatr by měl odpovědět na otázku, která směs kyselého mléka je lepší, a matka by měla pečlivě sledovat, jak tělo dítěte reaguje na vybraný produkt..

Mnoho rodičů se zajímá o to, zda je možné neustále krmit dítě fermentovanou mléčnou směsí? Lékaři říkají, že můžete.

Názor pediatra

Směsi kyselého mléka se nazývají tak, protože obsahují kyselé mléčné bakterie. Tyto produkty neovlivňují kyselost žaludku. Jedná se o vyvážené přípravky, které pomáhají normalizovat trávení. Děti mohou být neustále krmeny směsí kyselého mléka.

zjištění

Směsi kyselého mléka jsou léčivé přípravky, a proto se doporučuje, aby byly zahrnuty do stravy, pokud má dítě časté regurgitace, alergické reakce na běžné směsi, střevní koliku. Účinný účinek přípravků z kyselého mléka je pozorován během obnovy mikroflóry po střevních infekcích s tendencí dítěte k průjmům nebo zácpě. Kromě toho je nepostradatelným produktem pro anémii: železo z fermentovaných mléčných směsí se vstřebává lépe než z běžných.

Přehled dětských směsí „NAS“

Nan dětská výživa je vyráběna koncernem Nestle, který má mnohaleté zkušenosti s výrobou těchto výrobků od roku 1867, kdy zakladatel společnosti Henry Nestle vytvořil první prototyp moderní náhražky mateřského mléka. Od té doby se práce nadále zaměřuje na zdokonalení mléčných receptur, uplatňování teoretických znalostí a výsledků hloubkových studií s cílem vytvořit produkty, které jsou co nejblíže lidskému mléku a umožnit dítěti výživu v nepřítomnosti nebo nemožnosti kojení..

Druhy a složení směsí "NAS" pro zdravé děti

Protože potřeby živin a biologicky aktivních látek dítěte jsou různé v různých obdobích jeho života, Nestle vytvořil řadu kojenecké výživy a mléko NAS.

 1. "NAS" 1 Sušené mléko od narození.
 2. "NAS" 2 Sušené mléko od šesti měsíců.
 3. "NAS" 3 Kojenecké mléko od dvanácti měsíců.
 4. "NAS" 4 Kojenecké mléko od osmnácti měsíců.

Věk uvedený na obalu musí být dodržen, protože tělo malého dítěte ještě není přizpůsobeno vnímání směsi určené pro starší děti. Návrh obalu prošel určitými změnami. Na víku se objevilo průhledné okno, které otevřelo pohled odměrkou, izolovanou od produktu fólií. Nyní si můžete vzít jen lžíci a nezabývat se jejím vyhledáváním ve směsi, čímž se narušuje její sterilita.

Kromě suchých jsou k dispozici také tekuté směsi „NAN“ 1,2 ve 200 ml baleních, které se svým složením neliší od suchých, a jediné, co musíte udělat, než je dáte dítěti, je nalít je do láhve a zahřát je.

Co je OPTIPRO bol ve směsích „NAN“ a proč se tam zavádí?

„NAS“ 1 a „NAS“ 2 jsou upravené kojenecké výživy, zatímco „NAS“ 3 a „NAS“ 4 jsou suché mléčné nápoje pro krmení dětí. Hlavním rozdílem mezi nimi je snížený obsah bílkovin v přizpůsobených směsích kvůli značnému množství demineralizované syrovátky. U mléčných nápojů je požadované rovnováhy bílkovin dosaženo pomocí odstředěného mléka a syrovátkové bílkoviny. Z tohoto důvodu je v NAS NAS 1 optimální poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu 70:30 přibližně stejného poměru v mateřském mléce rovném 80:20. Možná žádná jiná směs se nemůže pochlubit stejnými téměř ideálními hodnotami. U „NAN“ 2, „NAN“ 3 a „NAN“ 4 je poměr syrovátkových bílkovin ke kaseinu 60:40 a také pro zralé mateřské mléko ženy. Takový protein se nazývá OPTIPRO. To vám umožní snížit metabolickou zátěž a snížit riziko obezity v budoucnosti díky správnému poměru proteinů a udržení nezbytné rovnováhy aminokyselin. Časově prodloužený účinek výživy v raném dětství na charakteristiku metabolismu v dospělosti je dnes stále více potvrzován a v tomto světle vypadá protein OPTIPRO velmi přesvědčivě. Protože mateřské mléko se liší v složení aminokyselin od kravského mléka, jsou do směsi NAN optipro 1 zavedeny esenciální aminokyseliny, zvláště nezbytné pro kojence: taurin, fenylalanin a histidin..

Další znaky složení

Přirozenou uhlohydrátovou složkou produktů NAN pro zdravé děti je laktóza, která v kombinaci s maltodextrinem dodává sladkou chuť, dodává tělu dítěte potřebnou energii, podporuje dlouhý pocit sytosti a zvyšuje hustotu produktu. V „NAS“ 3 a „NAS“ 4 není sacharóza, což je srovnává s některými podobnými produkty jiných výrobců.

Tuková složka je směsí olejů a rybího oleje, která poskytuje tělu esenciální mastné kyseliny. Donedávna byl palmový olein, jedna z frakcí palmového oleje, používán v dětské výživě NAN. Nestle však kvůli rozšířenému „anti-reklamě“ palmového oleje jej odmítl použít. Nyní v kojenecké výživě „NAN“ 1,2,3,4, v závislosti na rozdělení podle věku dítěte, najdete z rostlinných olejů pouze slunečnice, slunečnice s vysokým obsahem olejů, řepky s nízkým obsahem kyseliny erukové a kokosové ořechy. Komplex polynenasycených mastných kyselin ve směsích NAN se nazývá Smart Lipids, z nichž nejdůležitější jsou dokosahexaenové (DHA) a arachidonové (ARA) kyseliny, které pomáhají posilovat imunitu a jsou nezbytné pro správný vývoj zraku a mozku.

Dětská výživa „NAS“ je jednou z mála čerstvých směsí, které obsahují probiotika - živé kultury BL bifidobakterií, které přispívají k tvorbě prospěšné mikroflóry tlustého střeva a posilují imunitu. Složení "NAN" 2,3,4 navíc zahrnuje laktobacillus DENTA PRO, který obývá celý trávicí trakt zdravého člověka, a vyplnění ústní dutiny přispívá k prevenci zubního kazu..

Všechny směsi NAN obsahují nezbytný komplex vitamínů a minerálů, který vyhovuje potřebám dítěte souvisejícím s věkem.

Nové balení a nové složení směsi „NAS“ 1

Přečtěte si také články o dalších kojeneckých výživách:

Léčebné a profylaktické a terapeutické směsi „NAS“

Tyto směsi se používají po krátkou dobu, jak je předepsáno pediatrem za účelem terapeutické a preventivní dietetické terapie. Obecně je pro ně charakteristické stejné složení jako pro směsi „NAS“ u zdravých dětí, ale existují také rozdíly související s zvláštnostmi jejich účelu..

„NAS kyselé mléko“ 1,2,3

Pomáhá normalizovat střevní mikroflóru, zlepšuje trávení, chrání před střevními infekcemi a posiluje imunitní systém.

Složení "NAN kyselého mléka" se liší od obvyklého "NAN" kvůli fermentaci mléčné složky působením zvláštních mikroorganismů, které způsobují fermentaci kyseliny mléčné. Tento proces je doprovázen rozkladem bílkovin, laktózy a tuku za vzniku četných chemických sloučenin zásadně nových (vitamíny, kyselina mléčná, baktericidní látky) nebo které jsou produkty rozkladu původních sloučenin (peptidy, mastné kyseliny). Část práce trávicích enzymů gastrointestinálního traktu je ve skutečnosti absorbována bakteriemi startovací kultury, čímž je proces trávení rychlejší a méně energeticky náročný. "NAN Fermented milk" 2,3 má stejný poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu. Všechny směsi „kyselého mléka NAS“ obsahují živé bakterie kyseliny mléčné a bifidobakterie, které určují jejich probiotické vlastnosti.

"NAS Antikoliki"

Hlavním účelem je zabránit kolice. Směs je určena pro děti od narození a není rozdělena podle věku.

Protein směsi je částečně hydrolyzován, což usnadňuje proces asimilace směsi a snižuje riziko alergických reakcí. Nízký obsah laktózy snižuje fermentační procesy způsobené dočasným snížením aktivity laktázy v prvních měsících života a tvorbou plynu, které jsou příčinou koliky u dítěte. Probiotická kultura L. reuteri lactobacilli podporuje trávení, podporuje rozvoj prospěšné střevní mikroflóry a je zcela bezpečná pro novorozence.

"NAS Triple Comfort"

Používá se k odstranění příznaků funkčních poruch trávení, doprovázených kolikou, zácpou, střevní mikroflórou. Výrobek je určen pro děti od narození a nemá věkové dělení..

Má složení podobné „NAS Antikoliki“. Rozdíl je v dalším zavedení prebiotik (oligosacharidů) nezbytných pro normální vývoj prospěšné střevní mikroflóry.

„NAS Hypoalergenní“ 1,2,3

Používá se, pokud existuje predispozice k alergii na bílkovinu kravského mléka nebo jako směsná směs při přenosu dítěte z léčby na pravidelně upravenou směs.

Patří k počtu preventivních hypoalergenních směsí, protože obsahuje částečně hydrolyzované syrovátkové proteiny, což snižuje riziko alergických reakcí. Stupeň štěpení proteinu je vyšší než v jiných směsích NAN s hydrolyzovaným proteinem. Živé bifidobakterie BL - jediná směsná kultura mikroorganismů.

"NAS Antireflux"

Pomáhá eliminovat regurgitaci u kojenců. Směs je určena pro děti od narození a není rozdělena podle věku.

Díky přidání zahušťovadla jako škrobu vytváří v žaludku hustou sraženinu, která zabraňuje praskání a poskytuje dlouhý pocit sytosti. Současně má škrob fixační účinek, a proto má tato směs se sklonem k zácpě málo vhodné pro dítě. Protein směsi je středně hydrolyzovaný, snadno stravitelný a snižuje pravděpodobnost alergických reakcí. Probiotická kultura laktobacilů L. reuteri, podobná té, která je součástí mateřského mléka, pomáhá třikrát snížit regurgitaci, normalizuje mikroflóru a má příznivý vliv na trávení dítěte.

„NAS bez laktózy“

Navržen pro děti s nedostatkem laktázy, pomáhá dítěti zotavit se po průjmu. Směs je určena pro děti od narození a není rozdělena podle věku.

Směs není hypoalergenní, poměr syrovátkových proteinů k kaseinu je 60/40 a liší se od „NAN“ 1 zvýšením podílu kaseinu. Laktóza je nahrazena glukózovým sirupem, který se vstřebává mnohem snadněji. Probiotika jsou reprezentována laktobacily L.reuteri.

"Pre NAS" pro předčasně narozené děti

Určeno pro krmení předčasně narozených a malých dětí. Poskytuje dítěti všechny potřebné látky pro rychlý růst.

Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu je 70/30. Protein směsi je částečně hydrolyzován, což příznivě ovlivňuje rychlost absorpce a snižuje riziko alergií. Optimální rovnováha vápníku a fosforu přispívá ke správné tvorbě kostní tkáně. Směs se používá, dokud dítě nedosáhne tělesné hmotnosti 1800 g, protože obsahuje poměrně vysoký obsah bílkovin 2,2 g / 100 ml směsi, poté se Pre NAN nahradí konvenční upravenou směsí. Kromě suché směsi je k dispozici také tekutá hotová směs Pre NAN 0 (PreNAN).

Posilňovač mateřského mléka „Pre NAN FM85“

Pro zvláštní lékařské účely pro malé děti a předčasně narozené děti s cílem obohatit mateřské mléko.

Přípravek „PreNAN FM 85“ přispívá k obohacení mateřského mléka nezbytnými živinami, jejichž množství je navzdory jedinečnému složení mléka matek, které porodily dříve, stále vzácné. Zpevňovač mateřského mléka (fortifikátor) vám umožňuje zvýšit množství dětské výživy, pokud mateřské mléko nestačí. Přípravek Pre NAN FM85 můžete používat v souladu s obecným šlechtitelským plánem nebo po analýze mateřského mléka ženy s přihlédnutím k individuálním charakteristikám. Použití tohoto jídla vyžaduje povinný lékařský dohled.

Klady a zápory suché upravené směsi "NAN"

Jakákoli směs není ideální potravou pro krmení novorozence a má vždy své pozitivní i negativní stránky. Kojení dítěte, zdánlivě z pohledu matky, dobrá směs, doporučená četnými recenzemi, je vždy spojeno s rizikem individuálních reakcí ve formě koliky, zácpy, alergií. Směs „NAS“ lze právem připsat počtu nejlepších směsí na trhu. Pokud vás cena neobtěžuje (v oblasti 650 rublů za 400 g), můžete bezpečně důvěřovat bohatému zážitku Nestle a rozhodnout se pro tuto směs.

klady

 1. Toto je jediná směs pro děti od narození „NAN“ 1 s jedinečným složení bílkovin co nejblíže poměru syrovátka a kaseinu k proteinu mateřského mléka.
 2. Ve směsích „NAS“ 1,2,3,4 není palmový olej.
 3. Směs obsahuje potřebné polynenasycené mastné kyseliny, nukleotidy, probiotika, esenciální aminokyseliny, vitamíny a minerály.

Minusy

 1. Obsah laktózy je o něco vyšší než v mateřském mléce, což může ovlivnit trávení při nedostatku laktázy..
 2. Osmolalita směsi je vyšší ve srovnání s mateřským mlékem, což zvyšuje zátěž vylučovacího systému dítěte..
 3. Prebiotika chybí.

Smíchejte kyselé mléko NAN 1 400 g od 0 měsíců

Ceny v internetovém obchodě se mohou lišit od cen v maloobchodních prodejnách.

Všechny produkty značky NAN

O produktu

NAN kyselé mléko 1 - směs kyselého mléka určená pro zdravé děti od narození v případech, kdy kojení není možné. Díky speciální technologii fermentace NAN BIO poskytuje kyselé mléko 1 další ochranu, podporuje snadné trávení a prevenci střevních infekcí.

 • Zlepšuje trávení a také poskytuje další ochranné vlastnosti týkající se rizika střevních infekcí.
 • Děti si rychle zvyknou na příjemnou a jemnou chuť kyselého mléka..

Fermentace BIO je speciální technologie, jejímž výsledkem je, že směs získává další ochranné vlastnosti, což pomáhá snižovat riziko střevních infekcí. Jedná se o proces biologické fermentace produktu pomocí živých bakterií mléčného kvašení..

Bifidobacteria BL - živé probiotické kultury, které pomáhají posilovat imunitu vašeho dítěte.

Složení: odstředěné mléko, mléčná syrovátka, laktóza, palmový olein, bramborový škrob, maltodextrin, řepkový olej s nízkým obsahem cukru, kokosový olej, slunečnicový olej, citrát draselný, kukuřičný škrob, citrát vápenatý, chlorid hořečnatý, emulgátor (sójový lecitin, vitamíny) D, E, K, C, B1, B2, PP, B6, kyselina listová, kyselina pantothenová, B12, biotin, cholin), L-fenylalanin, hydrogenfosforečnan vápenatý, chlorid vápenatý, chlorid sodný, taurin, síran železnatý, inositol, L -histidin, síran zinečnatý, L-karnitin, kultura termofilních bakterií (ne méně než 107 K E / r), kultura Bifidobacterium (nejméně 106 CFU / g), síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenát sodný. Produkt je balen v upravené atmosféře dusíkem..

Datum výroby (MAN), datum exspirace (EXP) a číslo šarže jsou uvedeny na spodní straně plechovky.

Před a po otevření skladujte produkt při teplotě nepřesahující 25 ° C a relativní vlhkosti ne více než 75%. Obsah plechovky by měl být spotřebován do 3 týdnů po otevření, nedoporučuje se uchovávat v chladničce

Důležitá poznámka:

 • Pro krmení malých dětí je vhodnější kojení. Ideálním jídlem pro kojence je mateřské mléko. Kojení by mělo trvat co nejdéle. Před rozhodnutím o umělém krmení pomocí kojenecké výživy se poraďte s lékařem.
 • Směs by měla být připravena bezprostředně před krmením. Postupujte přesně podle pokynů pro vaření. Zředěná směs zbývající po krmení se nesmí skladovat a následně používat. Během krmení je nutné dítě podepřít, aby se neudusilo. Když je dítě starší, přepněte na krmení šálkem.

POZORNOST! Produkt je prezentován ve starém i novém designu obalů, možnost dodání není zaručena!

NAN® Kojenecká kojenecká výživa 1 s 6 měsíci

NAN® Kojenecká kojenecká výživa 2 s 6 měsíci

NAN® Dry Comfort dětský mléčný prášek pro kojence

NAN® Anti-Colic

NAN® suchý mléčný prášek hypoalergenní 1 OPTIPRO® od 6 měsíců

NAN® Dry Milk Milk Hypoallergenic 2 OPTIPRO® od 6 měsíců

NAN 1 OPTIPRO® kojenecká výživa kojenecká výživa

Pátek 13. března 2020 - 09:24

Kyselé mléko

Je možné směs před spaním uvařit?

Středa, 15. dubna 2020 - 11:13

Příprava směsi

@ Elena_Yvanova_1_2_3_4 Na obalu je uvedeno, že kysaný mléčný výrobek musí být připraven bezprostředně před krmením a po krmení nelze směs skladovat. Doporučujeme, abyste si vzali menší dávku na krmení, aby dítě najedlo všechno najednou, a v případě potřeby lze doplnit další objem..

Neděle 2. února 2020 - 11:44

Pokusíme se

Vidíte. Od narození to bylo s Nan Antikoliki, židle byla vynikající, směs se mi moc líbila, byla přerušena a nemohli jsme najít, kde koupit, vzali jsme Triple Comfort, výsledek nadýmání a zácpy, nyní jsme vzali kyselé mléko, dnes se střídám. Doufám, že pomoc

Čtvrtek 19. září 2019 - 17:38

Dobrý dovážený produkt

Náš malý syn jí nan od narození. Dobrý dovážený produkt za cenu o něco vyšší než tuzemský, ale v kvalitě o jednu úroveň výše!

Čtvrtek 19. září 2019 - 14:50

Dítě jí dobře

Líbí se mi, že ve složení nan směsi existují přírodní bifidobakterie, které, jak to bylo, chrání tělo dítěte a pracují na posílení imunitního systému. Dítě nikdy neodmítlo krmení, má vynikající.

Čtvrtek 19. září 2019 - 13:36

Součet s přírodním skladem

Sumіsh vіd Nestle pomohl normalizovat leptání. Stejně jako přírodní sklad je tato částka dobrá pro vychutnání této vůně. Pojďme přivést krásnější párty, jet, krásněji.

Stále nebyl nalezen
co hledáš?

Vyzkoušejte našeho nového návrháře otázek. Vždy pro vás něco najdeme.

předplatit

Jazyky

Všechny ochranné známky jsou vlastnictvím Société des Produits Nestlé, S.A. nebo se používá se svolením. © 2016. Všechna práva vyhrazena.

Ideálním jídlem pro kojence je mateřské mléko. WHO doporučuje exkluzivní kojení během prvních šesti měsíců a následné krmení s pokračujícím kojením. Po doplňkovém krmení pokračujte v kojení co nejdéle. Nestlé toto doporučení podporuje. K rozhodnutí o načasování a způsobu zavádění doplňkových potravin do dětské výživy je nutná odborná pomoc. ® Majitel ochranné známky: Societe de Produi Nestle SA, Vevey, Švýcarsko.

Baby Nan se mísí

NAN Baby Mix je švýcarská kvalita, dlouholetá tradice a osvědčené komponenty Nestle. Již v roce 1867, Henri Nestle, přední farmaceut, po několika neúspěšných pokusech o vývoj nového produktu smícháním značkového kondenzovaného mléka, mouky a cukru, přesto vytvořil vzorec pro úspěch. Takže tu byla první kojenecká výživa nahrazující mateřské mléko.

Po mnoho let pracují specialisté z různých oborů na zlepšení složení směsi pro novorozence. Úplná náhrada mateřského mléka byla vyloučena. Příroda vytvořila pro dítě takové jedinečné jídlo, jedinečné svým složením. Existují však různé důvody, proč ženy odmítají krmit. Nestle tento problém vyřešil a vytvořil jeden z nejlepších produktů pro děti na trhu dětské výživy, který se nazývá NAN.

Sortiment Nan směsí

Hypoalergenní směs NAN.

Pediatrové po celém světě zaznamenali zvýšenou alergii na bílkoviny kravského mléka. Tento typ směsi, vyvinutý speciální technologií, která snižuje riziko negativní reakce, se projevuje nejen kožní vyrážkou, ale také zácpou, kolikou. Existuje několik kategorií, jedna pro kojence a druhá pro kojence od šesti měsíců do 2 let.

Kysané mléko NAS s bifidobakteriemi.

Často, po užití antibiotik u dětí, je mikroflóra narušena, což vyžaduje zotavení. Za tímto účelem byla vytvořena tato směs. Stabilizuje hlavní procesy trávení, pomáhá vstřebávat proteiny přidáním speciálních bakterií do kompozice. Vhodné také pro děti trpící střevními chorobami a poruchami žaludečního traktu. Základ proteinové směsi Opti Pro 1 a bifidobakterií BL.

Bez laktózy NAN.

Tato směs se doporučuje pro děti s konstantním průjmem různé závažnosti a vrozenou intolerancí laktózy. Složení je opatřeno jednoduchým uhlohydrátem - maltodextrinem, který má nízkou koncentraci látek. Také bohatý na nukleotidové složení, zodpovědný za rekonstrukci tkáně a údržbu imunitního systému.

Alfara NAS.

Určeno speciálně pro rodiče, jejichž děti dostávají chronické formy onemocnění žaludku a trávení. Směs je považována nejen za výživu, ale také za léčivo pro prevenci akutních záchvatů průjmu. Pečlivě vybrané složení produktu umožňuje dítěti zvýšit imunitu a ochranné funkce těla. Lipidy, četné vitamíny, aminokyseliny a minerály, které jsou tak nezbytné pro plný vývoj.

PRE NAN.

Směs je upravena pro děti narozené předčasně. V tomto případě je směs vytvořena pro provádění řady funkcí podporujících zdraví díky svému složení. Tento produkt doplňovaly celé komplexy multivitaminů, mastných kyselin a živin. Studie prokázaly, že děti narozené s hmotností méně než 3 kg pomocí směsi linie Pre NAN rychle obnovily centrální nervový systém i aktivitu vizuálních receptorů..

NAS Premium.

Směs je vhodná pro děti náchylné k alergiím, protože v kompozici není mléčný protein, byla nahrazena syrovátkou. Navíc se složení rozšiřuje o tyto prvky:

 • rybí tuk;
 • taurin;
 • prospěšné bakterie;
 • stopové prvky atd..

Směs je vhodná pro nejnáročnější kojence a jejich rodiče.

Jak vyrobit Nan směs

Aby produkt společnosti NAS mohl přinést deklarovaný prospěch z používání matek a otců, musí vědět, jak směs správně připravit. Každé balení je vybaveno podrobnými pokyny s proporcemi a také:

 • věková kategorie. Odborníci odhalili, že upravené směsi NAS jsou vhodnější pro novorozence až do 18 měsíců. Každý měsíc má svou vlastní hodnotu, od 1 do 4. Nezapomeňte tuto informaci vzít v úvahu při výběru směsi pro dítě, protože různé věkové skupiny vyžadují jednotlivé složky a látky ve složení;


Pediatrové nedoporučují krmit více než 250 mg mléčné výživy pro jedno krmení. Pokud dítě odmítne sníst připravenou směs, nesnažte se ji nakrmit. To může negativně ovlivnit celkovou pohodu dítěte..
měřicí lžíce v balení vám řekne, kolik lžic zředit v tekutině;

 • nejprve je třeba sterilizovat nádobí;
 • vařící voda není vhodná pro ředění suchého prášku, může to způsobit hrudky;
 • teplota je 35-50 stupňů, je lepší vzít převařenou tekutinu;
 • nalijte směs do láhve a nalijte vodu, potom pevně uzavřete víko a důkladně protřepejte;
 • používat vařený produkt jednou, výrobce upozorňuje, že opakované zahřívání a dlouhodobé skladování jsou nepřijatelné;

Nan směsi skladování

Před otevřením balení věnujte pozornost datu výroby a datu expirace. Pro větší pohodlí si vezměte pero a na zadní stranu zapište datum prvního otevření, takže bude vhodnější sledovat konec období doporučeného výrobcem. Po otevření těsně uzavřete obal. Uchovávejte na tmavém a suchém místě, protože veškerá vlhkost, která se dostala do prášku, může způsobit, že veškerý obsah balení nebude použitelný. Nedoporučuje se používat směs k určenému účelu po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu..

Cena směsi Nan

Společnost Nestle se o své zákazníky pravidelně stará tím, že rozšiřuje svůj prodejní trh. Ve skutečnosti si v každé zásuvce můžete koupit směs NAS. Nejúplnější sortiment najdete ve specializovaných prodejnách nebo na internetových stránkách. Cena se pohybuje od 10 $ za plechovku a výše, v závislosti na zájmové linii..

Složení směsi Nan

Výrobce směsí NAN usiloval o vytvoření prémiové sestavy, kde by každá komponenta nesla svou vlastní užitečnou funkci. A tady je to, co z toho vyplynulo, například směs NAS 1 Premium:

 • železo, o něco méně než 4,8 mg;
 • vitamín C;
 • vápník;
 • fosfor;
 • popel;
 • proteinové náhražky kravského mléka - syrovátka;
 • polynenasycené mastné kyseliny;
 • nukleotidy;
 • prebiotika bez oligosacharidů.

Složení je naprosto bezpečné, neobsahuje nečistoty, přísady, toxiny. To opět potvrzuje vysokou kvalitu švýcarského produktu pro novorozence..

Směs se nehodí

Někdy existují případy, kdy se směs NAS z různých důvodů pro dítě nehodí, je jich několik:

 • nedostatek laktózy u dítěte vede ke zhoršení zažívacího traktu. To vše kvůli vysokému obsahu laktózy ve složení NAS;
 • dítě není vždy schopné absorbovat kalorickou směs, kterou nabízejí rodiče, poruchy vylučovacího systému zde, a v důsledku toho časté problémy se stolicí;
 • alergická reakce na hypoalergenní nebo jiné směsi. Vzhled vyrážky na produktech NAS byl zaznamenán více než jednou, může existovat mnoho faktorů vyvolávajících alergie. Jedná se o zkříženou reakci s dříve používaným produktem, jedná se o reakci na nestrávitelný prvek v kompozici.

Před zahájením podávání směsi dítěti a jeho nahrazením krmením se vyplatí zředit několika odměřenými lžičkami prášku a začít s 80-90 ml tekutiny. Následující den sledujte stav dítěte, pokud je to možné, zapište do potravinářského deníku celou denní stravu dítěte. Po postupném zvyšování dávky při současném sledování pohody dítěte. Často existuje koncept potravinové intolerance, kdy k hromadění histaminu dochází pomalu a pak najednou vyjde. V těchto okamžicích bez záznamů je obtížné pochopit, na co by dítě mohlo reagovat..

Každý rodič se snaží dát svému dítěti to nejlepší. Linie směsí Nestle NAS je výsledkem mnohaletého výzkumu a vývoje v oblasti dětské výživy. Tento produkt lze ve svých užitečných vlastnostech právem označit za lídra mezi svými analogy. Šťastné dítě šťastná maminka!

Recenze o Nan Baby Mix

Ekaterina, 31 let, Samara

"Četl jsem v článku o směsi NAS pro děti s alergiemi a rozhodl jsem se zkusit to." Přišla k mé Nikitě. Nejsou žádné nové vyrážky, kolika ustoupila, to voní dobře a dítě má chuť. Cena je samozřejmě vysoká, ale vzhledem k tomu, že poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu je úměrný obsahu v mateřském mléce, stojí za to. V zájmu zdraví dítěte se naše rodina rozhodla koupit tuto konkrétní směs. “

Olga, 21 let, Moskva

"Dcera od 4 měsíců na umělém krmení." Vyzkoušeli jsme mnoho značek směsí, začala častá zácpa. Pediatr radil NAS Sour-milk, narovnal židli, ale na těle byla malá vyrážka. Začali dávat uspokojivější NAN 1 a prostřednictvím recepce znovu NAN KM. Vše je v pořádku, dítě začalo používat toaletu denně a kůže byla čistá. “

Směs kyselého mléka pro novorozence

Téměř všechny nově narozené matky sní o krmení svého dítěte mateřským mlékem, protože je to nejlepší jídlo pro novorozence, nikdo s tím nemůže argumentovat. Někdy však existují situace, kdy je přirozené krmení nemožné (nebo to žena nechce), potom různé umělé přizpůsobené směsi přicházejí na pomoc rodičům, z nichž existuje velké množství. Jednou z odrůd je fermentovaná mléčná směs pro novorozence.

Rodiče si mohou vybrat z mnoha značek dětské výživy

Výběr směsi kyselého mléka pro novorozence

Před přemístěním dítěte do krmení směsí je nutné určit, jaký produkt to bude. Jeho volba je poněkud obtížná procedura, protože všechny směsi povolené na pultu (a jich je více než 8 tuctů) jsou přizpůsobeny pro kojeneckou stravu, prošli bezpečnostními testy. Pediatrové dávají svá doporučení, ale rodiče se musí rozhodnout, vzhledem k výhodám pro dítě a možným důsledkům nesprávné volby (například alergické reakce na složky směsi).

Není vždy možné okamžitě vybrat tu správnou výživu pro dítě, někdy musíte vyřešit několik značek různých výrobců (pak vyvstává další obtížná otázka, jak přejít z jedné směsi na druhou při krmení dítěte).

Hlavní věcí je vědět, jaký úkol (pravidelná výživa těla, lékařské cíle nebo zvýšení obsahu kalorií v potravinách pro přibírání na váze) je v strouhankách organizace potravin řešen konkrétním výrobkem, protože všichni používají nejmodernější vybavení a speciální vzorce pro vaření a snaží se co nejvíce přiblížit funkční funkčnosti mateřské mléko. Směsi se navíc liší podle věku dítěte s přihlédnutím ke zvláštnostem vývoje jeho trávení a metabolismu v prvním roce života..

Poznámka! Nejlepší mléčná směs by ve svém složení neměla obsahovat běžný cukr, protože v lidském mléce prostě neexistuje. U dítěte může způsobit nedostatek vitamínů a nedostatek nezbytných stopových prvků, jakož i inhibici přirozené imunity a tendenci k infekčním onemocněním..

Kromě toho seznam nežádoucích příkrmů pro kojence zahrnuje látky jako:

protože mohou způsobit nerovnováhu inzulínu, zvýšit tvorbu plynů, způsobit nadýmání a kvašení v trávicím traktu dítěte.

Směs obsahující minimum alergenních složek, ale obsahující stopové prvky nezbytné pro dítě po narození, lze považovat za hypoalergenní potravinu a pokud existuje přetrvávající diagnostikovaná alergie, může se stát terapeutickou stravou (podle pokynů pediatra).

Na hydrolyzátech bílkovin jsou většinou k dispozici hypoalergenní směsi. Směsi na bázi sóji a kozího mléka neobsahující mléko jsou vhodné pro krmení dětí s alergiemi na bílkoviny kravského mléka, nelze je však považovat za hypoalergenní v plném smyslu, protože sójový a kozí protein mohou vyvolat alergické reakce.

Jak se vytváří výživa kyseliny mléčné

Jednou z nejlepších výživových možností pro kojence je receptura založená na kyselém mléku. Kyselé mléko zahrnuje hlavně kefír, čistý (s různým obsahem tuku) a zředěný obilnými vývary (rýže, pohanka, oves). Pokud má dítě často zácpu, pomůže mu jednodenní kefír dobře. Kvašený mléčný nápoj, který zraje 3 dny, je naopak vhodný pro děti, které si stěžují na uvolněnou stolici. S normálně fungujícím gastrointestinálním traktem mohou být dětem podávány dvoudenní kefiry.

Můžete také (po konzultaci s pediatrem) dát dítěti různé acidofilní směsi kyselého mléka na základě:

 • jogurt;
 • fermentované pečené mléko;
 • koumiss;
 • jogurt;
 • biolakt;
 • kurta, ku-runga a chala.

Pro větší funkčnost může být kyselé mléko obohaceno probiotickými kulturami. Jedná se o speciální kmeny mikroorganismů, které se ukázaly jako bezpečné a dokonce užitečné při prevenci gastrointestinálních chorob..

Upravené fermentované mléčné směsi jsou vyrobeny z neošetřeného přírodního mléka fermentovaného kmeny acetofilních bakterií S. Thermophilus a L. Helveticus, které mají zvýšenou antimikrobiální aktivitu a schopnost snadno štěpit mléčné bílkoviny..

S. Thermophilus bakterie pod mikroskopem

Dále se podle osvědčené technologie směs suší do práškového stavu (je důležité, aby všechny užitečné mikroorganismy zůstaly naživu a aktivní), obohacené živými kmeny bifidobakterií (do koncentrace asi 106 CFU / g). Pro větší podobnost s lidským mlékem se k produktu přidávají probiotika B. Lactis (koncentrace - 106 CFU / g).

Proces výroby fermentovaného mléka

Mnoho značek kyselého mléka je navíc obohaceno o vitamíny C a PP, soli železa a mědi, lysozym z bílkovin slepičích vajec. Pro děti ve věku 2–3 měsíce je chována s odvarem obilovin, jako kefír.

Co je to kyselé mléčné směsi

Potravinářský průmysl vyrábí upravené mléčné a kyselé mléčné směsi pro novorozence, které z nich jsou nejlepší pro dítě? Odpověď závisí na řešení problému - každý problém má svou vlastní směs. Kojenecká výživa na bázi kyselého mléka tedy patří do skupiny léčivých směsí, které jsou potřebné pro dysfunkce a nezralost trávicího traktu u kojenců, zejména předčasně.

Důležité! Terapeutické směsi předepisuje pouze pediatr. Je nesmírně nežádoucí přenést dítě na ně sami, nejdřív musíte najít důvod špatné práce trávicího traktu, upravit výživu kojící matky.

Jakmile je žaludek dítěte, kyselé mléko se rychle a snadno tráví, protože v tomto případě nemusí produkovat další štěpící enzymy. Takové směsi nezpůsobují alergické reakce, současně inhibují reprodukci patogenní střevní mikroflóry, bojují proti kolickým dětem a zlepšují trávicí funkce.

Užitečné vlastnosti a složení směsí

Poté, co dítě dokončí zavedení nové směsi kyselého mléka s umělým krmením, dítě začne lépe vstřebávat tuk, tělo je zásobováno dostatečným množstvím vitamínů B a C. Takové jídlo má lehčí absorpční účinek, pomáhá normalizovat trávicí trakt, zvyšuje peristaltiku (díky pomalé evakuaci) takové jídlo ze žaludku). Obsahuje také antibiotické látky, které mají antipatogenní účinek na mikroflóru tlustého a tenkého střeva, a také zvyšují biologickou dostupnost mikroživin.

Směs kyselého mléka pro umělé a smíšené krmení

Kyselina mléčná, která je součástí fermentovaných mléčných směsí, umožňuje žaludku dítěte snadno a jemně srážet protein. Správná volba výživy přizpůsobené kyselému mléku může eliminovat mnohé problémy spojené s malými dětmi:

 • poruchy fungování gastrointestinálního traktu;
 • dermatitida, alergické projevy, dysbióza;
 • tělesná hmotnost pod průměrem normální;

Poznámka! Obzvláště důležité je použití kyselého mléka pro předčasně narozené děti.

 • snížená chuť k jídlu;
 • oslabená imunita (bakterie kyselého mléka mají imunomodelující účinek).

Při správném skladování prášku a ředění, podle pokynů, se nežádoucí účinek prakticky nepozoruje, mohou jej používat naprosto zdravé děti při přechodu na jinou směs u kojenců.

Obvyklá směs fermentovaného mléka zahrnuje:

Dodatečné informace. Obaly s kojeneckou výživou pro děti jsou označeny čísly podle věku dítěte: pro děti ve věku 1–2 měsíce se doporučuje upravená směs s jednotkou na obalu, která konkrétně zohledňuje vlastnosti těla novorozenců.

Indikace pro použití fermentované mléčné směsi

Pediatrové a odborníci na výživu doporučují zavedení kvašeného mléka pro kojence s následujícími indikacemi:

 • funkční poruchy trávicího systému (nefatální);
 • infekční nebezpečí v prostředí dítěte - pro posílení mikroflóry a zvýšení odolnosti těla;
 • střevní infekce v akutním období (jako součást dietetické terapie);
 • střevní dysbióza (zaplnění střeva symbiotickými mikroorganismy);
 • mírný deficit laktázy;
 • nedostatek enzymů;
 • Anémie s nedostatkem železa;
 • častá a přetrvávající regurgitace, zvýšená tvorba plynu;
 • užitečné jako součást léčby křivice, podvýživy, alergické diatézy;
 • jako součást rehabilitace po léčbě kolitidy a zácpy;
 • jako odpověď na otázku, jak přejít z GV nebo na jinou směs na novorozence.

Normalizace stavu dítěte je pozorována po několika měsících krmení jeho upravené fermentované mléčné směsi.

Přehled nejlepších směsí fermentovaného mléka

To neznamená, že některá značka kyselé mléčné výživy na bázi kyselého mléka je bez výjimky vhodná pro všechna kojence - stejně jako obvyklá směs musí být vybrána s ohledem na stávající problémy a doporučení lékaře.

Pediatrové nejčastěji doporučují následující populární značky:

 1. Nan (Nan-1 a Nan-2). Produkt je obohacen o probiotika (B. lactis L. Reuteri, B. Longum + L. Rhamnosus) a vitamíny, zvyšuje stravitelnost bílkovin, železa a vápníku, vhodných od prvních dnů života;

Smíchejte fermentované mléko Nan-2

 1. „Nutrilon“ („fermentované mléko Nutrilon 1“ a „fermentované mléko Nutrilon 2“) - prémiová směs od nizozemského výrobce, prakticky nezpůsobuje alergie, může být použita i pro novorozence;
 2. „Baby“ se vyrábí v Rusku, a proto je několikrát levnější než cizí analogy, ačkoli z hlediska kvality a bezpečnosti pro zdraví dítěte (nezpůsobuje vedlejší účinky gastrointestinálního traktu) není horší než zahraniční značky;
 3. „Nutrilac“ je dobrá směs, je indikována po léčbě antibiotiky k obnovení mikroflóry, se zácpou a kolikou; obohacený o omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, obsahuje zinek, selen, taurin; někdy vyvolává diatézu.

Nutrilac Premium Blend

 1. Nestogen je směs švýcarské společnosti Nestle, která obsahuje unikátní L. lactobacillus L. reuteri díky speciální fermentační technologii BIO, proto rychle řeší problémy se stolicí (nepravidelné, suché) iu nejmenších dětí, je velmi pohodlnou náhradou mateřského mléka..

Fermentované mléčné směsi Nestogen

Směšovací sazba pro novorozence

Pro úspěšné umělé krmení dítěte je nutné přísně dodržovat režim krmení a doporučený objem směsi v závislosti na věku. V průměru malé děti jedí 8-9 krát denně. Pokud je frekvence krmení nižší, je nejpravděpodobnější zvýšit objem opilé směsi (nemělo by být nižší než množství mateřského mléka konzumovaného kojenci). Pediatrové doporučují, aby se matky držely čísel v následující tabulce..

Rychlost směsi pro novorozence za měsíc

Věk dítěte, měsíceObjem směsi kyselého mléka za den
Až 1,51/5 hmotnosti
1,5 až 41/6 hmotnosti
4 až 6 měsíců1/7 hmotnosti
6 až 81/8 hmotnosti
Od 8 do roku1/9 hmot

Aby bylo možné správně vypočítat objem směsi potřebné pro jedno krmení (to je mimořádně důležité pro to, aby se dítě cítilo normálně, jinak se může přejídat, nebo naopak podvyživit), je třeba denní normu vydělit počtem jídel. Přísně před krmením se prášek vyjme z plechovky s čistou odměrkou a zředí se čistou vodou v poměru jeden ku jednomu. Toto standardní schéma se používá, když se tělo dítěte již přizpůsobilo tomuto typu směsi. Ve všech ostatních případech se poraďte s lékařem..

Jak přepnout z jedné směsi na druhou

Umělá výživa musí odpovídat potřebám rostoucího těla dítěte, takže je někdy nutné změnit:

 • individuální nesnášenlivost směsi;
 • přechod k dalšímu kroku, jak dítě roste;
 • nutnost přechodu z normální na terapeutickou výživu pro zdravotní problémy;
 • po vyléčení nemoci převeďte do obvyklé směsi.

Pak vyvstává otázka, jak přenést dítě do jiné směsi? Nezkušení rodiče se někdy sami rozhodnou změnit jeden typ směsi na jiný, zatímco současně mnohokrát opakují experimenty. Takový přístup pomocí pokusu a omylu brzy negativně ovlivní stav zažívacího traktu drobků (zácpa, kolika, nestabilní stolice), může se objevit poměrně závažná alergie.

Jak často mohu změnit směs pro kojence? Lékaři se domnívají, že co nejméně, protože křehké tělo potřebuje hodně času a úsilí, aby se přizpůsobilo nové stravě.

Pokud se dítě cítí dobře, neplaká a hraje si, má normální přírůstek na váze, nestojí za to rozhodnout se změnit jeho stravu (i když existují drobné problémy se stolicí nebo změnil barvu), musíte dát dětskému tělu čas, aby se mu přizpůsobil. Pokud váha zůstane na místě po dobu dvou týdnů, kontaktujte svého pediatra.

Pokud tato nebo ta směs kategoricky není vhodná pro dítě, nebo pokud je potřeba ostrý přechod na umělé krmení, měli by se rodiče naučit, jak přecházet z HB nebo z jedné směsi na jinou novorozence, jaký režim použít.

Díky rychlému nucenému přechodu na umělé krmení dítěte po dobu 4–5 dnů můžete zředit kyselé mléko odvarem obilovin rychlostí 2 (nebo 3) na 1, pak celou směsí.

Je-li čas, měla by být otázka, jak se u novorozence přepnout na jinou směs, co nejrychleji vyřešena, aby se předešlo bolestivým reakcím z těla.

Pediatrové doporučují první 2-3 dny podávat prostřednictvím krmení 30 ml směsi kyselého mléka, poté jsou 3 dny všechna krmiva nahrazena novým výrobkem. V tomto případě se zbývající objem jídla doplní mateřským mlékem nebo obvyklou směsí. Dále se část terapeutické výživy zvýší na 60 ml: nejprve se podává prostřednictvím krmení, poté každému. Další zvýšení je až 90 ml. Poté je několik krmiv nahrazeno obvyklou směsí, pak můžete zcela přepnout na směs fermentovaného mléka.

Pro profylaktické účely se druhé a předposlední denní krmení nahrazují pro terapeutické účely po dobu několika měsíců, kdy je dítě zcela převedeno do kyselého mléka.

Během přechodu se doporučuje dávat směsi do různých lahví (první přichází s novou značkou), reakce dítěte na něj je pečlivě sledována.

Staré a nové směsi by měly být podávány v různých lahvích

Směsi kyselého mléka jsou skvělým způsobem, jak vyřešit problémy s trávením u kojenců a malých dětí. Pomáhají navázat práci gastrointestinálního traktu, obohatit tělo o vitamíny, zlepšit střevní mikroflóru, posílit imunitní systém a bojovat proti dysbakterióze. Při zavádění nové směsi nebo přechodu na GV je nutné konzultovat pediatra a dodržovat časový rozvrh podávání.

Články O Neplodnosti