Hlavní Bolest

Fermentované mléčné směsi Nan-1

Ve směsi Nan-1 fermentované mléko zcela chybí geneticky modifikované složky, barviva, konzervační látky a látky určené k aromatizaci.

Jedná se o vyvážený produkt, jehož složení je co nejblíže mateřskému mléku. Má jemnou chuť kyselého mléka. Fermentovaná mléčná směs Nan-1 je vhodná pro krmení dětí od narození.

Obsah kalorií v mléčné směsi fermentované Nan-1

Obsah kalorií v mléčné směsi fermentované Nan-1 je 519 kcal na 100 gramů produktu.

Složení směsi Nan-1 fermentovaného mléka

Nan 1 fermentovaná mléčná suchá směs se skládá z: demineralizované syrovátky, laktózy, rostlinných olejů, odstředěného mléka, škrobu, maltodextrinu, citronanu vápenatého, sójového lecitinu, citranu draselného, ​​chloridu hořečnatého, vitamínů, chloridu sodného, ​​chloridu vápenatého, taurinu, L-histidinu, síranu železo, síran zinečnatý, inositol, L-karnitin, kultura bifidobakterií, síran měďnatý, jodid draselný, síran manganatý, biotin, selenát sodný.

Užitečné vlastnosti mléčné směsi fermentované Nan-1

Směs fermentovaného mléka Nan-1 je určena k použití v:

 • mírné funkční poruchy trávení;
 • prevence průjmu;
 • zotavení z průjmu;
 • prevence střevní dysbiózy.

To znamená, že se zavádí do výživy dětí pro léčbu a prevenci.

Fermentovaná mléčná směs Nan-1 obsahuje jedinečnou kombinaci ochranných prvků („First Defense“), která pomáhá posilovat a aktivovat dětskou imunitu v počáteční fázi života.

Funkce posilování imunity, jakož i udržování zdravé mikroflóry gastrointestinálního traktu a ochrana před střevními infekcemi, se provádí pomocí bifidobakterií BL. Přispívá k této a BIO fermentaci směsi.

Protein OPTI PRO 1 je také přítomen ve směsi, která se díky optimalizaci snadno štěpí a poskytuje růst a vývoj..

Maltodextrin ve směsi mléka fermentovaného z Nan-1 je náhražkou škrobu, který se získává enzymatickým štěpením (kalorizátorem). Má sladkou chuť, dobrou stravitelnost a hypoalergenicitu. Kromě toho podporuje lepší vstřebávání vitamínů a minerálů..

Kontraindikace Nan-1 fermentovaná mléčná směs

Před přemístěním dítěte na umělé krmení se obraťte na lékaře. Nezapomeňte, že mateřské mléko je pro vaše dítě ideálním jídlem..

Jak používat fermentovanou mléčnou směs Nan-1

Pro přípravu mléčné směsi fermentované Nan-1 je nutné nalít polovinu požadovaného objemu tekutiny (vařená, ochlazená na 37 stupňů vody) do čisté sterilizované láhve a do ní nalít požadované množství suchého produktu (kalorizátor). Potom protřepejte obsah láhve, dokud se úplně nerozpustí, nalijte do druhé poloviny kapaliny a znovu protřepejte.

Teplota hotových sedmiček by měla být asi 37 stupňů, regulovat ji na vnitřní straně zápěstí. Poté můžete začít s krmením.

Nabídněte svému dítěti pouze čerstvě připravenou směs. Nepoužívejte zbytkové směsi z předchozích krmení..

Potřebné množství přísad určete pomocí tabulky krmení..

Získat 100 ml. kapalná směs vyžaduje 90 ml. voda a 3 odměrky (bez skluzu) suchého produktu.

Jak uchovávat směs fermentovaného mléka Nan-1

Fermentovaná mléčná směs Nan-1 se musí skladovat po dobu 18 měsíců. Otevřený produkt by měl být použit do 3 týdnů..

Kyselé mléko 1 instrukce


Recenzováno pediatrem
Grushina Natalya Alexandrovna
Přečtěte si více o autorovi

Společnost Nestle vyrábí směs NAN fermentovaného mléka 1 (NAN fermentated milk 1). Náhrada mléka je určena pro kojence od narození. Doporučuje se pít až 6 měsíců, protože složení je upraveno speciálně pro tento věk. Podle výrobce je výživa indikována pro těžkou koliku a zácpu.

Výhody výživy

NAN fermentované mléko se liší od ostatních analogů ve výrobní metodě. Náhrada mléka se vyrábí pomocí technologie fermentace BIO. Umožňuje vám snížit riziko střevních infekcí. Biologická fermentace se provádí pomocí bifidobakterií BL. Zvyšují imunitu dítěte. Náhrada mléka neobsahuje GMO, barviva a konzervační látky.

Pozitivní a negativní vlastnosti produktu

Fermentované mléčné výrobky mají své negativní a pozitivní stránky..

Léčba zácpy. Během jídla stolice změkčuje u dětí zácpu. V tomto případě nejsou nutná další projímadla (zejména Dufalac).

V mé praxi měl tento produkt mnoho negativních projevů.

Ne všechny děti mají rádi chuť NAN. Po mateřském mléce děti často odmítají kyslou mléčnou výživu, protože mají kyselou chuť.

Vysoké riziko alergií u dětí s anamnézou alergií. U pacientů od narození do 2–3 měsíců se často vyskytuje alergie na tento produkt. Vyrážka na obličeji je možná, proto je velmi užitečné používat NAN u dětí s diatézou, potravinovými alergiemi.

Zvýšená regurgitace u pacientů trpících refluxní ezofagitidou. Se zavedením směsi do dětské stravy je možné zvýšit frekvenci a objem regurgitace.

U zdravých kojenců se zvyšuje frekvence pohybu střev. Pacientům, kteří netrpí zácpou, se nedoporučuje předepisovat.

Při zácpě je produkt mínus. U dětí je stolice hojná, nazelenalá. To je ovlivněno buď nekvalitním složením produktu, nebo velkým procentem obsahu bifidobakterií VL. Existuje určitá skupina dětí, která nepomáhají při zácpě NAS. Matky těchto pacientů uvedly, že po konzumaci kyselého mléka nebyl ve stolici žádný rozdíl. Naopak byla zaznamenána bolest břicha. Proto pokud dítě nereaguje na NAN nebo existuje hojná nazelenalá stolice, je lepší přestat produkt používat a konzultovat s lékařem.

S kolikou se NAN chová nejednoznačně. U některých dětí zesiluje bolest břicha a u některých ji snižuje. Obzvláště zvýšená kolika byla patrná se zavedením směsi od narození po mateřském mléce (v případě odmítnutí krmení nebo nedostatku laktace).

Pokud bylo jídlo podáváno jako doplňkové jídlo (se smíšeným krmením), nebylo pozorováno výrazné zvýšení bolesti. To lze vysvětlit přítomností enzymů v lidském mléce, které brání silné střevní fermentaci způsobené novým produktem..

Kyselé mléko má svou zvláštnost. Předepisuje se buď v kurzech, nebo vedle hlavní směsi. Například: dítě jí NAS optipro 1 až 7krát denně. Pokud má dítě problémy se stolicí nebo je nasazena dysbióza, je ukázáno, že dítě nahrazuje 1-2 krmení NAS.

V mé lékařské praxi existovaly 2 matky, které krmily NAS neustále kyselým mlékem. Děti obvykle tolerovaly jídlo. Když byla směs fermentovaného mléčného produktu zrušena, vznikla zácpa. Dokonce ani při krmení 2 různými směsmi (jednoduché a kyselé mléko) problém se stolicí nezmizel. Někdy se to stane. Ale neustále fermentované mléko NAN není žádoucí.

Co dělat, pokud se směs nehodí

V případě špatné snášenlivosti fermentovaného mléka NAN, a to přítomnosti hojných častých stolic, alergií, hojné regurgitace, těžké koliky, je produkt okamžitě zrušen.

Nesnažte se své dítě zvyknout, pokud odmítá jíst kvůli nepříjemné chuti. Existují směsi s vyšší chutností.

NAN lze nahradit jednoduchou směsí nebo kyselým mlékem. Všechny moderní výrobky obsahují bifidobakterie, takže i jednoduchá směs může dítěti pomoci se stolicí. Existují produkty, které obsahují laktulózu, která změkčuje výkaly. Mohou se stát alternativou k fermentovanému NAS, pokud dítě nemá rádi kyselou chuť směsi.

Smíchejte kyselé mléko NAN 1 400 g od 0 měsíců

Ceny v internetovém obchodě se mohou lišit od cen v maloobchodních prodejnách.

Všechny produkty značky NAN

O produktu

NAN kyselé mléko 1 - směs kyselého mléka určená pro zdravé děti od narození v případech, kdy kojení není možné. Díky speciální technologii fermentace NAN BIO poskytuje kyselé mléko 1 další ochranu, podporuje snadné trávení a prevenci střevních infekcí.

 • Zlepšuje trávení a také poskytuje další ochranné vlastnosti týkající se rizika střevních infekcí.
 • Děti si rychle zvyknou na příjemnou a jemnou chuť kyselého mléka..

Fermentace BIO je speciální technologie, jejímž výsledkem je, že směs získává další ochranné vlastnosti, což pomáhá snižovat riziko střevních infekcí. Jedná se o proces biologické fermentace produktu pomocí živých bakterií mléčného kvašení..

Bifidobacteria BL - živé probiotické kultury, které pomáhají posilovat imunitu vašeho dítěte.

Složení: odstředěné mléko, mléčná syrovátka, laktóza, palmový olein, bramborový škrob, maltodextrin, řepkový olej s nízkým obsahem cukru, kokosový olej, slunečnicový olej, citrát draselný, kukuřičný škrob, citrát vápenatý, chlorid hořečnatý, emulgátor (sójový lecitin, vitamíny) D, E, K, C, B1, B2, PP, B6, kyselina listová, kyselina pantothenová, B12, biotin, cholin), L-fenylalanin, hydrogenfosforečnan vápenatý, chlorid vápenatý, chlorid sodný, taurin, síran železnatý, inositol, L -histidin, síran zinečnatý, L-karnitin, kultura termofilních bakterií (ne méně než 107 K E / r), kultura Bifidobacterium (nejméně 106 CFU / g), síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenát sodný. Produkt je balen v upravené atmosféře dusíkem..

Datum výroby (MAN), datum exspirace (EXP) a číslo šarže jsou uvedeny na spodní straně plechovky.

Před a po otevření skladujte produkt při teplotě nepřesahující 25 ° C a relativní vlhkosti ne více než 75%. Obsah plechovky by měl být spotřebován do 3 týdnů po otevření, nedoporučuje se uchovávat v chladničce

Důležitá poznámka:

 • Pro krmení malých dětí je vhodnější kojení. Ideálním jídlem pro kojence je mateřské mléko. Kojení by mělo trvat co nejdéle. Před rozhodnutím o umělém krmení pomocí kojenecké výživy se poraďte s lékařem.
 • Směs by měla být připravena bezprostředně před krmením. Postupujte přesně podle pokynů pro vaření. Zředěná směs zbývající po krmení se nesmí skladovat a následně používat. Během krmení je nutné dítě podepřít, aby se neudusilo. Když je dítě starší, přepněte na krmení šálkem.

POZORNOST! Produkt je prezentován ve starém i novém designu obalů, možnost dodání není zaručena!

Nestlé Nour Fermented Milk 1

Nestle nan fermentované mléko 1 mléčná směs 400g

Analogy z kategorie Baby formula

Similak prémiová mléčná výživa pro děti 400g

Similak antirefluxní směs 0+ 375g

Abbott (Dánsko) Drug: Similac

Nanny classic mix 400g

Dojné kozí družstvo (Nový Zéland) Příprava: Nanny classic

Směs kozího mléka Nanny 1 s prebiotiky (0-6 měsíců) 400g

Dojné mléčné kozy (Nový Zéland) Droga: Nanny 1

Dp neocate lcp suchá směs pro kojence do 12 měsíců 400g

Analogy z kategorie Dětská výživa

Similak Gold 2 mléčná výživa pro děti 800g

Abbott (Dánsko) Příprava: Similak Gold 2

Mamako-1 prémiový suchý prášek na bázi kozího mléka 0-6 měsíců 400g

SweetMilk (Španělsko) Příprava: Mamako-1 premium

Similak Gold 3 mléko pro děti s prebiotiky 800g

Abbott (Dánsko) Příprava: Similak Gold 3

Similak classic 1 mléčná formule pro děti 0-6 měsíců 600g

Similak classic 2 mléčná výživa pro děti 6-12 měsíců 600g

Návod k použití Nano fermentované mléko Nestle 1

Složení a forma uvolňování

Odstředěné mléko, mléčná syrovátka, laktóza, palmový olein, bramborový škrob, maltodextrin, řepkový olej, kokosový olej, slunečnicový olej, citrát draselný, kukuřičný škrob, citrát vápenatý, chlorid hořečnatý, emulgátor (sójový lecitin), vitamíny ( E, K, C, B1, B2, PP, B6, kyselina listová, kyselina pantothenová, B12, biotin, cholin), L-fenylalanin, hydrogenfosforečnan vápenatý, chlorid vápenatý, chlorid sodný, taurin, síran železnatý, inositol, L-histidin, síran zinečnatý, L-karnitin, kultura termofilních bakterií (ne méně než 107 CFU / g), cu tura bifidobakterie (nejméně 106 CFU / g), síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenát sodný.

Charakteristický

Díky speciální technologii BIO-fermentace NAN® Sour-milk 1 poskytuje další ochranu, podporuje snadné trávení a prevenci střevních infekcí.

NAN® Sour-milk 1 zlepšuje trávení a poskytuje také další ochranné vlastnosti s ohledem na riziko střevních infekcí. Děti si rychle zvyknou na příjemnou a jemnou chuť kyselého mléka..

Fermentace BIO je speciální technologie, jejímž výsledkem je, že směs získává další ochranné vlastnosti, což pomáhá snižovat riziko střevních infekcí. Toto je proces biologické fermentace produktu pomocí živých bakterií mléčného kvašení..

Výrobek je vyroben ze surovin vyráběných speciálně vybranými dodavateli bez použití geneticky modifikovaných přísad, konzervačních látek, barviv nebo aromat..

Akce na těle

NAN® Sour-milk 1 poskytuje další ochranu, podporuje snadné trávení a prevenci střevních infekcí.

Vlastnosti komponenty

Bifidobacteria BL - živé probiotické kultury, které pomáhají posilovat imunitu vašeho dítěte.

Indikace pro použití Kvašené mléko Nestlé 1

NAN® Kysané mléko 1 - směs kyselého mléka určená pro zdravé děti od narození v případech, kdy kojení není možné.

Doporučeno

Kontraindikace Nestle nan fermentované mléko 1

Individuální nesnášenlivost součástí.

Dávkovací Nestlé Nan Fermented Milk 1

Před přípravou směsi si umyjte ruce..

Láhev, dudlík a víko důkladně omyjte, aby nezanechaly stopy mléka.

Vařte je po dobu 5 minut. Před použitím zakryjte.

Pívou vodu vařte 5 minut a poté ochlaďte na 37 ° C.

Podle přiváděcího stolu nalijte do vařené láhve přesně změřené množství teplé vody.

Používejte pouze odměrku v nádobě naplněné bez skluzu.

Podle krmného stolu přidejte přesný počet odměřených lžiček prášku podle věku dítěte.

Po použití dejte odměrku na římsu do sklenice, jak je uvedeno v návodu.

Lahvičku protřepejte, dokud se prášek úplně nerozpustí.

Po přípravě směsi by měla být nádoba na prášek pevně uzavřena a skladována na chladném a suchém místě..

Preventivní opatření

Produkt by měl být připraven bezprostředně před každým krmením..

Postupujte přesně podle pokynů..

Produkt zbývající po krmení by neměl být skladován a následně používán..

Během krmení je nutné dítě podepřít, aby se neudusilo.

Použití nevařené vody a nevařených lahví, jakož i nesprávné skladování, příprava a krmení mohou mít nepříznivé účinky na zdraví dítěte..

 1. Státní registr léčiv;
 2. Anatomická terapeutická chemická klasifikace (ATX);
 3. Nosologická klasifikace (ICD-10);
 4. Úřední pokyny výrobce.

Ceny za mléko fermentované Nestle nan 1 v moskevských lékárnách

Forma uvolnění: Nestle nan fermentované mléko 1 mléčná směs 400g

NAN mléčné přípravky: složení a přínosy, rady pro pediatry

Mateřské mléko je zdaleka nejoptimálnější výživou pro kojence. Ale za určitých okolností není na výběr, mladé matky jsou nuceny přejít na smíšené nebo zcela umělé krmení. Zde nejpřijatelnější možností jsou suché doplňkové potraviny. Produkty Nestle Group jsou populární, jmenovitě směs NAS, je doporučeno i předčasně narozeným dětem.

Směs NAS pro děti zvyšuje přirozenou imunitu drobků, podporuje přirozenou mikroflóru trávicích sliznic a posiluje imunitní systém těla. Jedná se o ideální profylaktickou anémii, která přispívá k normálnímu vývoji - a to jak duševního, tak fyzického. To vše lze dosáhnout díky součástkám blízkým mateřskému mléku..

Výhody a nevýhody

Použití i osvědčených, vysoce kvalitních doplňkových potravin u dítěte je spojeno s rizikem nepříjemných symptomů (kolika, zácpa, alergické reakce), které jsou spojeny s individuálními charakteristikami.

Pozitivní stránky směsí NAS zahrnují:

 • značkové výrobky mají širokou síť distributorů, lze je zakoupit téměř v každém obchodě nebo lékárně;
 • dokonale rozpustný při styku s vodou;
 • inovativní přístup ke skladování speciální lžíce, je umístěn odděleně od suchého produktu;
 • širokou škálu produktů, které splňují vysoké požadavky spotřebitelů;
 • směs pro novorozence, NAS 1, má moderní proteinové složení, které je co nejblíže v poměru syrovátkových a kaseinových proteinů k mateřskému mléku;
 • neobsahují pochybné komponenty - mluvíme především o palmovém oleji;
 • jsou zahrnuty nejdůležitější složky, produkt je obohacen:
  • laktóza;
  • rybí tuk;
  • demineralizované sérum;
  • rostlinné oleje;
  • komplex nejdůležitějších vitamínů a minerálů;
  • mastné kyseliny;
  • taurin;
  • probiotika;
  • histidin;
  • nejdůležitější aminokyseliny;
  • žehlička;
  • nukleotidy;
  • zinek;
  • proteiny a proteiny;
  • vápník
  • fosfor;
  • sodík;
  • draslík, mnoho dalších nezbytných stopových prvků.

Mezi negativní stránky lze identifikovat:

 • vysoké množství laktózy, její množství je mnohem vyšší než mateřské mléko, což může při zjištění nedostatku laktózy způsobit špatné trávení;
 • indikátory osmolality jsou výrazně vyšší než mateřské mléko, což způsobuje značné zatížení orgánů vylučovacího systému dítěte.
 • neobsahuje prebiotika;
 • balení o hmotnosti 400 gramů stojí asi 700 rublů, stačí jedna nádoba na 4 dny.

Sečteno a podtrženo: nevýhody jsou ve srovnání s výhodami směsí NAS pro novorozence nevýznamné. Správně vybrané druhy, přísné dodržování pravidel skladování a přípravy doplňkových potravin jsou zaručeny, aby byl zajištěn normální vývoj dítěte od narození do dvou let..

Mezi sortimentem NAS se rozlišují tyto skupiny zboží:

 • orientované na děti, které nemají patologie;
 • hypoalergenní;
 • terapeutické a terapeutické pro zažívací systém;
 • speciální účel.

Pro zdravý růst dítěte

Mléčné směsi NAS klasické verze jsou oblíbené. Takové produkty mohou krmit děti bez odchylek, pokud jde o narození, patologie. Oproti ostatním sortimentům jsou označeny čísly označujícími standardní číslování podle věkových skupin.

Existují jak suché, tak kapalné verze. Při nákupu suchého produktu je třeba jej před vařením arašídů uvařit, ve druhé verzi máme téměř kompletně připravené doplňkové potraviny, je třeba je uvést pouze na určitou teplotu.

NAN 1, 2, 3, 4 Optipro

Klasické směsi NAN Optipro jsou reprezentovány 4 typy:

 • Směs NAS 1 Optipro - pro kojence od 0 do 6 měsíců stojí produkt o hmotnosti 800 gramů asi 760 rublů;
 • NAS 2 Optipro - pro kojence od šesti měsíců do roku stojí balení o 800 gramech asi 740 rublů;
 • NAS 3 Optipro - mléko pro děti od 12 do 18 měsíců, balení o 800 gramech stojí asi 970 rublů;
 • mléko NAS 4 Optipro - pro drobky starší jednoho a půl roku stojí balíček o 800 gramech asi 900 rublů.

Směs NAS 1 od 0 do 6 měsíců, jako je NAS 2 OPTIPRO, je adaptivní suché doplňkové jídlo podobné složení a vlastnostmi jako mateřské mléko.

"NAN 3, 4 OPTIPRO" - speciální mléko, které může působit jako nezávislé krmení nebo vařit ovesnou kaši, želé a další pokrmy. Při nákupu zboží je velmi důležité zvážit označení.

Krmením dětí doplňkových potravin orientovaných na starší děti můžete zcela narušit nutriční režim. Nebo dítě jednoduše nedostane dostatečné množství užitečných složek a potřebných kalorií, tato situace může vážně poškodit drobky a brzdit její vývoj. Pokud jde o komponenty, klasické možnosti jsou zcela podobné..

Zvažte směs složení NAS, která je obohacena o tyto komponenty:

 • hydratovaná syrovátková bílkovina;
 • laktóza;
 • sušené odstředěné mléko;
 • rostlinné oleje;
 • demineralizované sérum;
 • rybí tuk;
 • taurin;
 • histidiny;
 • komplex nejdůležitějších moderních vitamínů, minerálů, prospěšných prvků.

Poměr těchto složek závisí přímo na věkové skupině, na kterou je produkt orientován. Podíl syrovátkové a kaseinové bílkoviny je 70/30, což významně přiblíží vlastnosti mateřského mléka.

Není to tak dávno, kdy byl do doplňkových potravin zahrnut palmový olej, ale poté, co vědci zpochybnili jeho užitečnost, výrobce odstranil složku ze složení produktů.

NAN Supreme 1, 2

Jsou určeny jako doplňková výživa pro kojence, kteří nemají patologie od narození, kdy není možné z jakéhokoli důvodu provádět přirozené krmení. Poskytují dítěti celou řadu živin, vitamínů, stopových prvků. Takové složení přispívá k úplnému a harmonickému rozvoji drobků. 400 gramů směsi stojí 860 až 1040 rublů.

Hypoalergenní NAN 1, 2, 3 Optipro HA

Doporučuje se používat s dědičnou predispozicí k alergickým reakcím na bílkovinu krav nebo jako meziprodukt, když se dítě přestěhuje ze speciálních druhů na konvenční přizpůsobené doplňkové potraviny.

Jedná se o profylaktická činidla, hlavní složkou je částečně hydrolyzovaný kravský protein, což významně snižuje pravděpodobnost alergií.

Hladina hydrolýzy bílkovin výrazně převyšuje klasické analogy. Mikroorganismy jsou reprezentovány živými bifidobakteriemi.

Tento druh představuje tři odrůdy:

 • „NAS 1 OPTIPRO HA“ - od okamžiku narození do půl roku (náklady na 400 gramů balení - přibližně 700–800 rublů);
 • „NAS 2 OPTIPRO HA“ - pro drobky od 6 do 12 měsíců věku (cena za 400 gramů balení - asi 660–810 rublů);
 • "NAS 3 OPTIPRO HA" - pro kojence po 12 měsících (cena za 400 gramů balení - asi 630 rublů).

Přechod z hypoalergenní směsi na obvyklý „NAN“

Pro bezbolestný přechod dítěte z preventivní nebo terapeutické výživy na pravidelně upravované doplňkové potraviny musí být splněny následující podmínky:

 • konzultovat pediatra, který zná zvláštnosti podzemnice olejné, složí nezbytné testy a v případě potřeby navštíví vysoce specializované lékaře;
 • postupně snižovat množství hypoalergenních doplňkových potravin a nahrazovat je částmi obvyklých;
 • vyvarovat se míchání náhrad, různého složení a účelu;
 • určit správnou náhradu mateřského mléka za drobky - neměla by obsahovat hodně laktózy, palmový olej také není přijatelný;
 • pečlivě sledujte reakci těla arašídů, zejména pokud jde o přechod ze zvláštního na normální krmení.

Zlepšit trávení

Kojenci, kteří jsou na smíšeném nebo plně umělém krmení, mají často problémy s porušením funkcí trávicího systému. Projevují se nepříjemné příznaky: kolika, zácpa nebo průjem, častý reflex roubíků.

Pro ně, stejně jako pro předčasně narozené děti, které jsou náchylné k potravním alergiím, špatně získávají masu dětí, se doporučuje používat speciální prostředky.

Skupina terapeutických, profylaktických a terapeutických látek NAS je používána na krátkou dobu, po určení prostředků pediatrem. Hlavním cílem je udržování preventivní nebo terapeutické stravy. Tento produkt má stejné složení jako klasický NAS, s jmenováním fondů jsou však spojeny určité funkce.

NAN kyselé mléko 1, 2, 3

Pomáhá obnovit normální mikroflóru trávicího systému, aktivuje ochranné mechanismy těla a zabraňuje výskytu patologií infekční povahy. Složení "kyselého mléka NAS" se výrazně liší od klasických možností.

Složka mléka podléhá kvašení v důsledku působení speciálních mikroorganismů, které způsobují kvašení. Což vede k tomu, že se rozkládají proteiny, laktóza, tuky. Tento proces je doprovázen vznikem koncepčně nových složek - vitamínů, bakterií, mléčných kyselin nebo to může být důsledkem rozkladu původních složek - peptidů, mastných kyselin.

Funkce trávicích orgánů jsou částečně přeneseny na bakterie, což usnadňuje proces trávení potravin a méně energeticky náročné. „NAS kyselé mléko 1, 2“ rozlišuje stejné proporce syrovátkové bílkoviny a kaseinu. Všechny produkty obsahují velké množství živých bakterií mléčného kvašení, stejně jako bifidobakterie, které určují probiotickou funkci produktu..

Řádek je reprezentován třemi typy, se značkami od 1 do 3:

 • NAN kyselé mléko 1 - děti od okamžiku narození do 6 měsíců (400 gramů - cena od 460 do 600 rublů);
 • NAS Sour-milk 2 - arašídy ve věku od šesti měsíců do roku (400 gramů stojí od 500 do 600 rublů);
 • NAN kyselé mléko 3 - děti starší 12 měsíců (400 gramů od 460 do 560 rublů).

NAN Triple Comfort

Používejte, když je třeba se zbavit příznaků narušení funkce trávicího systému - kolika, narušení frekvence a frakčního složení stolice, nevyváženost střevní mikroflóry.

Používá se pro děti od narození, bez věkových omezení.

Složení náhrady je totožné s „NAN Anticoliki“, rozdíl je v přítomnosti oligosacharidů, přispívají k tvorbě normální mikroflóry trávicího systému, k obnovení jeho normální funkce.

Produkt obsahuje palmový olej, účinnost je zajištěna přítomností v něm:

 • laktobacily;
 • lipidy;
 • hydrolyzovaný protein "Optro";
 • probiotika;
 • komplex moderních vitamínů, minerálů, užitečných prvků;
 • oligosacharidy;
 • bramborový škrob.

Balení o hmotnosti 400 gramů stojí od 640 do 740 rublů.

NAN Anticoliki

Nejúčinněji se používá k odstranění koliky a zabránění jejich opakování. Pro děti od narození neexistují žádná věková omezení. Protein není zcela hydrolyzován, což pomáhá usnadnit vnímání produktu, snižuje pravděpodobnost alergií na potraviny.

Hladina laktózy je nízká, což přispívá k méně aktivním procesům fermentace a tvorby plynů, což vede ke kolice.

Laktobacily působí jako probiotika, zlepšují funkce trávicího systému a vytvářejí optimální střevní mikroflóru. Náhrada je pro dítě naprosto neškodná.

400 gramů stojí asi 600 rublů.

NAN Antireflux

Léčba eliminuje nadměrné dávkování reflexu u dětí. Lék je terapeutický, protože se nepoužívá jako hlavní prvek výživné stravy - jedná se o terapeutický doplněk, který se používá až po odpovídajícím doporučení pediatra.

Používejte náhradní, od 6 měsíců, bez věkových omezení.

Zahušťovadlo je tvořeno škrobem, složka tvoří v žaludku hustou tvorbu, zabraňuje reflexu roubíků a přispívá k dlouhodobému pocitu sytosti. Škrob má upevňovací vlastnosti, takže když je náchylný k poruchám stolice, směs nelze použít.

Proteinová složka v náhražce není zcela hydrolyzována, tělo ji jednoduše vnímá jako trochu nemocné a snižuje tak možnou alergii na potraviny. Laktobacily fungují jako probiotika, přinášejí do mateřského mléka doplňkové potraviny podle svých vlastností, pomáhají eliminovat reflex roubíků, normalizovat mikroflóru trávicího systému dítěte a zlepšit proces trávení..

400 gramů finančních prostředků stojí od 690 do 780 rublů.

NAN bez laktózy

Výživa je zaměřena na kojence s problémem nedostatku laktózy, pomáhá obnovit tělo dítěte po průjmu. U dětí od okamžiku narození nedochází k dělení podle věkových kategorií. Taková doplňková jídla se nepovažují za hypoalergenní, protože podíl syrovátkové bílkoviny a kaseinu je 60/40, což odlišuje NAN bez laktózy v negativním směru ve srovnání s NAN 1 s vyšším podílem kaseinu.

Neexistuje laktóza, ale existuje glukózový sirup, složka je jednodušší pro asimilaci vznikajícího organismu arašídů. Probiotická složka se skládá z laktobacilů.

Cena za 400 gramů se pohybuje od 640 do 840 rublů.

Prenan

Nástroj je zaměřen na děti narozené předčasně, stejně jako v případě nedostatečného hromadného přírůstku. Pomáhá poskytovat tělu nejdůležitější látky, které zajišťují intenzivní růst. Podíl syrovátkové bílkoviny a kaseinu je 70/30.

Proteinová složka je hydrolyzována, ale ne úplně, pozitivně ovlivňuje její vstřebávání v těle, snižuje riziko alergií na potraviny.

Náhrada je dokonale vyvážená v množství vápníku a fosforu, což zajišťuje stabilní tvorbu inertní tkáně. „PreNAN 0“ se používá k dosažení 1800 gramů hmotnosti s arašídy, „PreNAN“ pomáhá dosáhnout hmotnosti dítěte 3000 gramů.

Mají vysoký obsah bílkovin - 2,2 gramů na 100 mililitrů hotových potravin, PreNAN je nahrazen konvenční upravenou směsí.

Mezi sortimentem doplňkových potravin je tekutá směs „PreNAN 0“, je téměř připravena k použití, musí být uvedena na požadovanou teplotu. Konečný čas podání a dávkování je stanoven pediatrem, který zná vlastnosti konkrétní drobky.

Cena za 400 gramů od 810 do 930 rublů.

PreNAN FM 85

Doplňková látka do mateřského mléka "PreNAN FM 85". Používá se pro zvláštní lékařské případy, při předčasném porodu, nebo pro děti, které na váze podle plánu nerostou. Doplňky stravy přispívají ke zlepšení kvality nejdůležitějších živin, které jsou v případě předčasného porodu poměrně vzácné.

Použití fortifikátoru přispívá ke zvýšení množství jídla ve stravě maličkého. Používají doplněk podle hlavního schématu krmení; Užívání doplňku vyžaduje sledování pediatrem. Spolu s doplňky získává dítě celou řadu nezbytných vitamínů, minerálů, prospěšných prvků.

Přísady se používají, pokud:

 • tělesná hmotnost při narození méně než 1800 gramů;
 • doba od početí do porodu je kratší než 34 týdnů;
 • zpoždění spojené s vývojem plodu v předčasném těhotenství starším než 14 dní.

Cena za 400 gramů produktu je asi 1800 rublů.

PreNAN Fáze 0

Tekutý speciální léčivý mléčný přípravek PreNAN Stage 0 obsahuje částečně hydrolyzovanou bílkovinu. Používá se, když je dítě v nemocnici, pro krmení předčasně narozených dětí, včetně dětí vážících nejvýše 1 000 gramů..

Suroviny podléhají speciálnímu zpracování, ale nepoužívají GMO, konzervační látky, barviva..

Pozornost! Nástroj se používá pouze pod dohledem odborníka.

Cena za 70 mililitrů produktu je asi 90 rublů.

Jak chovat směs?

Nestačí si vybrat tu správnou směs, stále se musíte naučit, jak správně připravit směs "NAS", zvláště - pokud mluvíme o novorozencích. Při přípravě směsi je nejprve třeba mít na paměti, že střeva batole jsou sterilní.

Aby se předešlo infekčním onemocněním v drobky, musí být přísně dodržována osobní hygiena. Rodiče se musí nejprve seznámit s pravidly pro přípravu náhradníka, která vám umožní uložit užitečné prvky, získat maximální efekt.

Všechny potřebné informace jsou obsaženy v příbalové informaci. Bezprostředně před naředěním musí být směs pečlivě prostudována. Připravte doplňková jídla se zaměřením na jednorázový objem. Přísně dodržujte poměr vody k suché náhradě! Speciální lžíce dodávaná v sadě je pro tyto účely ideální..

Někdy „pečující“ rodiče, aby arašídy rychle přibírali na váze, zvyšují dávku suché náhrady. Tento přístup je velká chyba, organismus dítěte není přizpůsoben takové konzistenci, v důsledku toho doplňkové potraviny rychle opouštějí tělo. Vedlejším účinkem je problém nadměrného přírůstku hmotnosti..

Některým odborníkům se důrazně doporučuje používat speciální kojeneckou vodu vyvinutou speciálně pro tyto případy při chovu doplňkových potravin. Takový produkt pro arašídy najdete bez větších obtíží téměř ve všech maloobchodních prodejnách. Odmítnutí použití převařené vody je způsobeno skutečností, že obsahuje mnoho škodlivých nečistot, takové složení je nebezpečné.

Použití speciální dětské vody při chovu náhražky přináší řadu významných výhod:

 • výrobce provádí kontrolu v každé technologické fázi, zaručuje kvalitu produktu;
 • voda je podrobena víceúrovňové úpravě;
 • voda uchovává vitamíny a minerály, které jsou pro organismus nejpotřebnější.

Ředění náhrady se provádí podle následujícího schématu:

 1. Umyjte si ruce mýdlem, otřete je suchým a čistým ručníkem. Láhev a její víčko důkladně omyjte odměrkou. Zpracovat vše, co je zapojeno do procesu přípravy doplňkových potravin. Je vhodné použít speciální čistič, je to bezpečné pro dítě. Nedoporučuje se používat k čištění dětského nádobí speciální stroj (dělá špatnou práci), i když výrobci podobných zařízení tvrdí opak. U dětských výrobků existují speciální kartáče, které umožňují rychlé a kvalitní čištění dětských kuchyňských předmětů.
 2. Oplach je dalším krokem, který pomáhá odstranit poslední stopy po přítomnosti čisticích prostředků. Opláchněte po dobu asi 5 minut veškerým dětským nádobím ve vroucí vodě.
 3. Připravte čisté místo pro přípravu směsi, odstraňte všechny přebytečné předměty.
 4. Definujte pánev v kuchyni, výhradně pro potřeby dítěte. Naplňte ji vodou a zahřejte ji, vařte dalších 5 minut. Podívejte se na příbalovou informaci, pokud neexistují žádná doporučení, dejte pánev stranou na prázdné místo, aby voda ochladila na 70 stupňů za 30 minut.
 5. Do pasterizované láhve nalijte požadované množství vody podle tabulky výživy. Chcete-li dosáhnout požadované teploty, nemíchejte připravenou vodu s obyčejnou.
 6. Použijte odměřovací lžíci k odběru množství suchého produktu požadovaného podle věkové tabulky. Skluz z měřicí lžíce musí být vybrán pomocí zadní části nože.
 7. Suchou směs nalijte do připravené láhve vařenou vodou. Obvykle je třeba 1 lopatku vyhodit 30 mililitrů převařené vody. Protože odměrky mají různé objemy, nejpřesnější informace o dávkování jsou uvedeny v příbalové informaci. Pozornost! Suchá náhražka se přidává do láhve s připravenou vodou a ne naopak!
 8. Komponenty míchejte do lahví, dokud nebudou hladké. Neměly by být žádné hrudky! Před získáním drobky doplňkových potravin by měla mít teplotu asi 37 stupňů. Mateřské mléko má stejnou teplotu. Matka si musí pamatovat, že teplo zničí prospěšné prvky a bakterie. Použijte speciální teploměr pro potraviny. Pokud je teplota krmení mnohem vyšší, než je nutné - naplňte láhev studenou vodou, aby se ochladila mnohem rychleji.
 9. Zaujměte pohodlnou polohu, pokud je to možné, vezměte dítě do náručí, při jídle s dítětem neztrácejte oči ani fyzický kontakt s ním. Zásoby s ubrousky předem, budou užitečné při odstraňování přebytečných doplňkových potravin. Poté, co je dítě plné, musí zaujmout vzpřímené držení těla. To pomáhá odstranit z těla plyny, které se dostaly do těla drobků spolu s jídlem.
 10. Potraviny, které zůstaly po krmení dítěte, musí být vylity a nádoba důkladně omyta..

Jak skladovat připravenou směs?

Většina mladých rodičů se ptá, zda je možné skladovat hotová doplňková jídla při pokojové teplotě nebo v lednici, pokud ano, kolik? Odborníci čerpají přímý vztah mezi skladovatelností hotového výrobku a počtem užitečných prvků v jeho složení. V doplňkových potravinách se tedy vytvářejí prvky škodlivé pro tělo dítěte.

Doplňkové potraviny chovejte těsně před použitím. V případě nouze je hotová návnada uložena pomocí ledničky. I v tomto případě však může být uložena na hodinu nebo dvě.

Pro noční krmení použijte speciální zařízení - topení. K tomu je nutné předem připravit pasterizovanou láhev, čerpat vodu. Proto během nočního vzestupu stačí ohřát vodu trochu na požadovanou teplotu, připravit doplňkové potraviny vyplněním správného množství suché směsi. Tento přístup je vhodný i pro dlouhé cesty. Vozidlo musí být vybaveno topením.

Pokud doplňkové potraviny nejsou zcela vyčerpány, je nemožné dát je arašídům znovu. Pokud nebudete postupovat podle těchto doporučení, zvyšuje se pravděpodobnost rozvoje patogenní mikroflóry. Mysli si, že jsi zodpovědný za život a zdraví toho maličkého - nejednej neohrabaně!

Náhrada mateřského mléka lze zakoupit, pouze pokud byla použita po dobu nejméně 30 dnů. Pokud je lhůta kratší - odmítněte zboží zakoupit.

Při vybalení produktu, když byl vyroben, nezapomeňte znovu zkontrolovat. Praktické rady: pomocí pera s plstěnou špičkou na zadní straně obalu označte datum vybalení plechovky, abyste mohli snadno kontrolovat uplynutí doby použitelnosti doporučené výrobcem.

Pečlivě sledujte těsně uzavřené nádoby. Šetří produkt v suchu, bez přístupu na denní světlo, dokonce i malé množství vlhkosti může celý produkt učinit nevhodným pro další spotřebu. Je přísně zakázáno používat náhradní materiál po uplynutí doporučené doby uvedené na obalu.

Alergie na NAN hypoalergenní než nahrazení?

Směsi „NAN 1, 2, 3“ jsou profylaktické hypoalergenní náhražky založené na částečně hydrolyzovaném proteinu krav, což jim umožňuje vyvinout alergickou reakci u dítěte.

Pokud náhrada provokovala alergii, musíte naléhavě konzultovat pediatra, který zná vlastnosti dítěte. Nejběžnějším řešením je přechod na terapeutické profylaktické nebo terapeutické typy náhrad.

Náhradníky tedy mohou být:

 1. Náhradky s plně hydrolyzovaným proteinem krávy:
 • American Nutramigen;
 • Americký "Prestimil";
 • domácí „Nutrilak Premium Hypoallergenic“;
 • Nizozemský „Nutrilon Pepti TSC“;
 • Holandský „Friso PEP“.

Takové směsi se používají během exacerbace patologie, alergické reakce jsou výrazné.

 1. Rostlinné produkty (sójové bílkoviny):
 • domácí "Nutrilak";
 • Dutch Nutrilon;
 • Dutch Frisosa;
 • Německá "Humana HA";
 • American Enfamil Premium.

Mezi uvedené produkty patří bílkoviny, složky, které mohou vyvolat alergickou reakci, jejich použití u dětí trpících alergiemi je omezené.

Nejsou vhodné pro kojence do 6 měsíců věku, s akutní alergickou reakcí na sójové bílkoviny, zažívací potíže. Alergenicita takových produktů je 100 000krát nižší než u konvenčních směsí..

 1. Směsi aminokyselin:
 • domácí "Nutrilak AK".

Tato směs se používá v případě potvrzené alergické reakce na bílkovinu kravského mléka, neobsahuje bílkovinu vůbec.

Alergická reakce však může být pozorována na kterémkoli z uvedených produktů u dítěte v důsledku individuálních charakteristik. Příčinou může být také jakákoli ze složek směsi. V tomto případě se doporučuje používat kozí sušené mléko smíchané s vařenou nebo speciální kojeneckou vodou..

Často kladené otázky

Nezkušenost mladých rodičů má občas extrémně negativní důsledky pro jejich nejmenší. Dále budeme analyzovat nejnaléhavější problémy týkající se produktové řady pod značkou NAN..

Která směs je nejlepší pro novorozence NAN nebo Nutrilon?

Když hledáme náhražku mateřského mléka, často se rozhodujeme pro dva vůdce v řadě vysoce kvalitních produktů, mluvíme o „NAN“ a „Nutrilon“. Nejtěžší etapa však přichází dál, je třeba se soustředit na jednu, takže „NAN“ nebo „Nutrilon“ - což je lepší?

Nejprve musíte provést povrchovou analýzu a zjistit, zda jsou výrobky srovnatelné co do kvality a ceny. V tomto případě je vše jednoduché, protože určené parametry „NAN“ a „Nutrilon“ jsou přibližně stejné.

Pojďme k podrobnější analýze:

 1. Struktura. Náhradníci „NAN“ a „Nutrilon“ mají přibližně stejné složení, což úlohu zjednodušuje. Například směs Nutrilon obsahuje 1,3 gramu proteinové složky na 100 gramů produktu, pro ANAS je tento ukazatel 1,24. 100 gramů mateřského mléka obsahuje pouze asi 1 gram proteinu, takže substituenty jsou v tomto parametru ještě lepší.
 2. Poměrný poměr syrovátkových bílkovin na kasein. V mateřském mléce jsou složky v poměru 80/20. Jako náhrada pro děti pod značkou Nutrilon má tento poměr hodnotu 60/40. Produkt pod značkou NAN v tomto okamžiku překonává konkurenta a má hodnotu 70/30, což tuto směs výrazně přibližuje mateřskému mléku.
 3. Charakteristické rozdíly. Náhradníci jsou v mnoha ohledech navzájem totožní, v takové situaci je třeba věnovat zvláštní pozornost jejich charakteristickým rysům. Zkontrolujte, zda jsou ve složení obsaženy tuky živočišného původu, zda tyto složky nejsou škodlivé pouze pro organismus vytvářející dítě, mohou poškodit i dospělého. Oba náhražky obsahují tuky pouze rostlinného původu. Podle komplexu vitamínů a minerálů se produkty významně neliší - je třeba poznamenat, že komplex je vyvážený v souladu s potřebami podzemnice olejné související s věkem. Důležitým rozdílem je, že směs NAN obsahuje nukleotidy, které jsou důležité pro udržení imunitního systému a pro vytvoření optimální mikroflóry trávicích orgánů. Nutrilonová směs má výhodu ve formě oligosacharidů, jsou účinná při potírání poruch stolice, což je jeden z nejčastějších problémů v počáteční fázi života.

Vlastnosti vnímání. Protože obě směsi mají vysoce kvalitní ukazatele, je docela obtížné si vybrat. Ale i kvalitní náhrada může vyvolat alergickou reakci..

Rozhodujícím faktorem při určování produktu by měla být individuální reakce drobků na jednu nebo druhou náhradu. Pečlivě sledujte reakci těla - nepřijetí doplňkových potravin se projevuje: depresivní náladou, nadměrným roubovým reflexem, zhoršenou stolicí, vyrážkami a zarudnutím kůže.

Zácpa ze směsi, co dělat?

Při zácpě jsou charakteristické následující příznaky: nekonzistentní a nepravidelná stolice, hustá a hrudkovitá frakce. Dítě trpící narušení stolice má narušený spánkový vzor, ​​nadýmání, bolest břicha je možná.

Během defekace dochází k bolesti dítěte. Stolice husté frakční kompozice přispívá ke vzniku trhlin v konečníku, takové formace způsobují krvácení a pocity laloku.

Hlavní příčiny poruch stolice u kojenců jsou následující:

 1. Zavedení nové náhrady. Neměňte náhražku mateřského mléka bez významných okolností. Při výměně náhradníka se pravděpodobně vyskytne mnoho problémů. Rodiče intenzivním tempem začínají dítěti dávat nový doplňkový potravinový produkt se zcela odlišnými složkami. Zaprvé je zde reakce trávicího systému. To se projevuje ve stolici s hustou frakční kompozicí, kolikou, nadměrným roubovým reflexem.

Abyste se této situaci vyhnuli, musíte okamžitě určit, jaký druh náhrady bude krmení podzemnice olejné. Hlavní podmínkou - doplňkové potraviny by měly být snadno dostupné. Aby bylo možné jej koupit v obchodě nebo lékárně v blízkosti, měly by náklady na tento produkt odpovídat také úrovni vašich příjmů. V takových záležitostech buďte opatrní a úsudek..

Pokud již dítě má narušenou stolici a rozhodnete se nahradit směs, vyberte produkt s vysokým obsahem vlákniny, prospěšných bakterií. Verze kyselého mléka je velmi vhodná. Tyto náhražky jsou obvykle označeny slovem „Comfort“.

Pamatujte, že porušení stolice v arašídu bude mnohem silnější, pokud se při smíšeném nebo zcela umělém krmení provede ostrý přechod na nový produkt. Zavádět nová doplňková jídla v etapách, nahrazovat obvyklou náhradu, do 10 dnů můžete plně přejít na novou náhradu.

Umělé nebo smíšené krmení samo o sobě je faktorem vyvolávajícím poruchu stolice u kojenců. Odborníci důrazně doporučují, aby pokud možno co nejdéle pokračovalo v přirozeném krmení dítěte, a to nejméně 6 a pokud možno 12 měsíců.

 1. Nedostatek vlhkosti. Někteří odborníci doporučují použití tepelně upravené vody. Pokud je to možné, můžete použít vodu z pramene - je bohatá na užitečné stopové prvky nebo speciální dětskou vodu v lahvích. Pokud taková příležitost neexistuje, pediatrové doporučují trvat na rozinkách každý den. K tomu je nutné dobře opláchnout jednu polévkovou lžíci rozinek, nalít do sklenice, přidat vroucí vodu. Asi po 60 minutách může být infuze podána dítěti. Toto složení má komplex nezbytných minerálů a vitamínů. Draslík je přítomen v nápoji, jehož funkce zahrnuje stimulaci střevní motility.

Můžete také jít cestou regulace funkcí potních žláz, což pomáhá chránit vlhkost v těle podzemnice olejné. Za tímto účelem je v dětském pokoji udržována optimální mikroklima. Teplota by neměla přesáhnout 22 stupňů, přípustná vlhkost - až 60%.

Benchmarkem pro benchmark je následující výpočet: drobenka, umístěná v místnosti s teplotou asi 22-24 stupňů, potřebuje asi 30 mililitrů vody na 1 kilogram tělesné hmotnosti. Takže arašíd o hmotnosti 6 kilogramů by měl během dne vypít nejméně 180 mililitrů vody.

 1. Sedavý životní styl. Tento faktor není relevantní pro novorozence (batolata do 28 dnů), ale pro děti ve věku do 12 měsíců. Maminky by měly maximalizovat mobilitu dítěte. Je mnohem snazší identifikovat drobky v posteli nebo na vysoké židli, což vám umožní chránit dítě před vniknutím přebytečných předmětů do ústní dutiny, dítě nehraje. Tento způsob života má však negativní důsledky - inhibice vývoje, a to jak duševně, tak fyzicky, přispívá k poruchám stolice.
 2. Alergická reakce na bílkoviny kravského mléka. Pozorní rodiče dítěte o takové patologii pravděpodobně vědí. Kromě toho, aby se předešlo patologickým stavům kůže a střev, je dítě přeneseno na náhražky založené na částečně nebo plně hydrolyzovaném proteinu. Takové výrobky mají mírně hořkou nepříjemnou chuť, což někdy vede k odmítnutí produktu dětem. Tyto náhražky by se měly používat pouze tehdy, jsou-li jmenovány pediatrem, zejména pro vaše dítě.
 3. Pokud se objeví patologie. Existují případy, kdy se problém s poruchou stolice objevuje od okamžiku narození, zatímco příčinou patologie není nutriční strava dítěte, ale patologické reakce štítné žlázy nebo orgánů trávicího systému. U těchto drobků se provádí diagnostika a následná léčba v nemocnici.

Aby se usnadnil život dítěte, které je na umělém krmení a trpí poruchami stolice, je třeba přijmout následující opatření:

 1. Přechod na kyselé mléko. Přibližně ve věku 7 měsíců začíná dítě běžně vnímat standardní náhrady mateřského mléka na základě bílkovin kravského mléka. Je také přípustné zavést do stravy tvaroh a kefír. Mimochodem, slavný pediatr Komarovsky radí tyto výrobky jako první jídlo, spíše než obiloviny nebo šťouchaná zelenina. Výrobky z kyselého mléka přispívají k vynikající funkci střev. Používají se většinou speciální tvarohy a kefír. Taková jídla pomáhají řešit problémy se stolicí..
 2. Použití projímadel. Je to laktulózový sirup nebo Forlax. Množství laktulózového sirupu je za těchto okolností velmi individuální. Cílem je dosáhnout stabilní stolice, normální konzistence. V počáteční fázi použití léčivého přípravku je pozorována nadměrná tvorba plynu. Po 7 dnech však negativní příznaky vymizí, stolice se normalizuje. Postupem času se dávka laktulózového sirupu snižuje, dítě si zvykne na defekaci bez pomoci cizích lidí.
 3. Masáže různých zón - břicha, dolní části zad, provádění různých fyzických cvičení. Pokud je dítě na smíšeném nebo zcela umělém krmení, jsou takovými opatřeními vynikající prevence poruch stolice. Masáž se provádí masírováním žaludku dítěte v pupeční oblasti, pohybem dlaně ve směru hodinových ručiček nemůžete tlačit. Masáž by měla být zábava.
 4. Jako možnost - můžete přejít od hotových jídel k vlastnímu vaření. Hotové produkty nestimulují trávicí systém, jako tomu je v případě vlastní přípravy. Systematicky připravujte dýňové pyré, přidejte jednu čajovou lžičku oleje (slunečnice nebo olivy). Tento přístup přispívá k rychlé normalizaci stolice v batole.
 5. Použijte klystýr nebo rektální čípky. Dechová zácpa je vážným důvodem k obavám, pokud je příznak pozorován déle než 3 dny v řadě, tělo dítěte potřebuje pomoc. K tomu se používají miklyclystry a glycerinové čípky..
Články O Neplodnosti