Hlavní Neplodnost

Sdílejte to

Tento produkt není k dispozici pro dodání do vašeho regionu.

poděkovat!

Vždy se snažíme o to nejlepší, abychom potěšili naše zákazníky s nejlepšími cenami..

S pozdravem, Wildberries Internetový obchod.

Přidáno do čekacího seznamu

Další informace o přijetí

Již brzy

Struktura

Popis

Složení: částečně hydrolyzovaná syrovátková bílkovina, rostlinné oleje (řepkový olej s nízkým obsahem eruky, slunečnice s vysokým obsahem oleje, slunečnice, olej z Mortirella Alpina), maltodextrin, laktóza, fosforečnany vápenaté, chlorid vápenatý, chlorid hořečnatý, vitamíny (L-askorbát sodný, askorbylpalát), DL-alfa-tokoferolacetát (E), nikotinamid (PP), D-pantothenát vápenatý (B5), acetát retinolu (A), mononitrát thiaminu (B1), hydrochlorid pyridoxinu (B6), riboflavin (B2), kyselina listová ( B9), fyttomenadion (K), D-biotin (B7), D3 cholekalciferol (D), azurová balamin (B12)), rybí olej, síran železnatý, síran zinečnatý, kultura bifidobakterií (nejméně 106 CFU * / g), síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenát sodný

Nan hypoalergenní 3 400gr / 12 (BZMZH)

Milk Nestle NAS 3 Hypoallergenic - výživa pro výživu
děti, u nichž jsou nejsilnější alergeny odstraněny speciální technologií,
obvykle se vyskytuje v kravském mléce.

· 1. Směs je založena na částečné hydrolýze 100% syrovátkového proteinu
se zlepšeným složením aminokyselin.
· 2. Dvoustupňové ošetření proteinem snižuje alergenicitu téměř tisíckrát
produkt.
· 3. Směs se zvláště úspěšně používá pro krmení dětí s predispozicí
na alergické reakce na bílkoviny kravského mléka a další typy proteinů.

Obsahuje esenciální mastné kyseliny, vápník, železo, vitamíny a minerály
prvky nezbytné pro normální růst a vývoj dítěte.

Preventivní opatření:
Ideálním jídlem pro kojence je mateřské mléko. Celosvětově
zdravotnická organizace doporučuje exkluzivní kojení v roce 2007
prvních šest měsíců a následné zavedení doplňkových potravin při pokračujícím kojení
krmení. Pokračujte v kojení co nejdéle poté
zavedení doplňkových potravin. Nestlé toto doporučení podporuje. Pro
rozhodování o načasování a způsobu zavádění doplňkových potravin do dětské výživy
je nutná odborná pomoc.

Struktura:
Částečně hydrolyzovaná syrovátková bílkovina, rostlinné oleje
(palmový olein, řepkový olej s nízkým obsahem eruky, slunečnicový olej, olej z
Mortierella alpina), maltodextrin, směs vitamínů a minerálů, ryby
tuk, kultura bifidobakterií (nejméně 10/6 CFU / g, S / Thermophilus (alespoň 1
při 10/5 CFU / g).

Způsob aplikace:
Směs by měla být připravena těsně před každým krmením. Postupujte přesně
instrukce.
Specifikace:
Další vlastnosti

NAN® Hypoalergenní 3 OPTIPRO®

NAN® Hypoallergenic 3 OPTIPRO® HA je speciálně připravené mléko pro kojence pro děti starší 12 měsíců, které je určeno k náhradě kravského mléka v dětské stravě. Díky speciální kombinaci živin nezbytných pro tělo poskytuje dětské mléko vašemu dítěti důležité složky pro jeho harmonický růst a vývoj. Zároveň pomáhá posilovat imunitu dítěte a vytváří základ pro zdravou budoucnost..

Důležitá poznámka: Mateřské mléko je ideální krmivo pro kojence. Věková omezení jsou uvedena na obalu produktu. Před použitím se poraďte s pediatrem.

Banán a jablko

Gerber® Fruit and Grain Bar „Banana and Apple“ je zdravé ošetření ve vhodném formátu pro děti starší jednoho roku. Bude podporovat všechny důležité činnosti dítěte a také přidávat chuť a výhody každodenní stravě.

NAN® Supreme 3 suchá směs pro kojence od 12 měsíců věku

NAN® Supreme 3 je plně vyvážená receptura suchého mléka určená k nahrazení kravského mléka ve stravě dětí starších 12 měsíců. NAN® Supreme 3 Blend poskytuje vašemu dítěti speciální směs vysoce kvalitních ingrediencí a nezbytných základních živin, které pomáhají zdravému fyzickému a duševnímu vývoji vašeho dítěte..

Borůvky a černý rybíz

Ovoce a cereálie v baru Gerber® „Borůvky a černý rybíz“ je zdravé ošetření ve vhodném formátu pro děti starší jednoho roku. Bude podporovat všechny důležité činnosti dítěte a také přidávat chuť a výhody každodenní stravě.

Hrozny a jablko

Gerber® Fruit and Grain Bar „Hrozny a jablko“ je zdravé ošetření ve vhodném formátu pro děti starší jednoho roku. Bude podporovat všechny důležité činnosti dítěte a také přidávat chuť a výhody každodenní stravě.

Peptamen® Junior

Plně vyvážená vyvážená směs na bázi hydrolyzované syrovátkové bílkoviny s vanilkovou příchutí pro děti od 1 do 10 let.

Wild Berry Apple

Ovocné pyré Gerber® jsou ideální pro první seznámení dítěte s různými příchutěmi. Koneckonců, první pocity nové chuti tvoří návyky správné výživy od raného dětství.

Apple a broskev

Ovocné pyré Gerber® jsou ideální pro první seznámení dítěte s různými příchutěmi. Koneckonců, první pocity nové chuti tvoří návyky správné výživy od raného dětství.

Apple a prořezávejte

Ovocné pyré Gerber® jsou ideální pro první seznámení dítěte s různými příchutěmi. Koneckonců, první pocity nové chuti tvoří návyky správné výživy od raného dětství.

Apple a dýně

Ovocné pyré Gerber® jsou ideální pro první seznámení dítěte s různými příchutěmi. Koneckonců, první pocity nové chuti tvoří návyky správné výživy od raného dětství.

Čtvrtek 19. září 2019 - 17:59

Mléčná chuť

Optiprovu dceru se to hned líbilo! Směs bez hořké chuti, velmi mléčná chuť. Nestěžujeme si na chuť k jídlu, na jídlo nebyla žádná reakce, proto doporučujeme)) Spí dobře po takovém občerstvení, které se nemůže radovat)

Čtvrtek 19. září 2019 - 13:09

Dobrá alternativa k mléku

Dobrá alternativa k kravskému mléku, na které děti často reagují špatně. Nakupujeme hypoalergenní nan a žádné vyrážky. Navíc je to stále velmi chutné!

Čtvrtek 19. září 2019 - 13:06

Я підійшла

Znovu jsme vyzkoušeli decile zimních součtů, ale t_lki zavdyaki hypoalergenní nan přinesl bříško do pořádku a výstraha nastala, hodina byla vždy vyhlášena.

Středa, 18. září 2019 - 13:00

Hypoalergenní dobrý pіdіyshov

Na 3 měsíce se stalo, že náš malý má malou výstrahu, to je celou hodinu, která byla zakoupena se speciálními částkami a lepší ochranou. Koli pidris, ano hypoalergenní optipro a všechno je úžasné.

Středa, 4. září 2019 - 17:50

Dobrý mix

Vynikající směs pro děti, u nichž může jídlo vyvolat alergickou reakci. Nyní jsme dosáhli nan 3 podle věku, vše je v pořádku jako předtím.

Stále nebyl nalezen
co hledáš?

Vyzkoušejte našeho nového návrháře otázek. Vždy pro vás něco najdeme.

předplatit

Jazyky

Všechny ochranné známky jsou vlastnictvím Société des Produits Nestlé, S.A. nebo se používá se svolením. © 2016. Všechna práva vyhrazena.

Ideálním jídlem pro kojence je mateřské mléko. WHO doporučuje exkluzivní kojení během prvních šesti měsíců a následné krmení s pokračujícím kojením. Po doplňkovém krmení pokračujte v kojení co nejdéle. Nestlé toto doporučení podporuje. K rozhodnutí o načasování a způsobu zavádění doplňkových potravin do dětské výživy je nutná odborná pomoc. ® Majitel ochranné známky: Societe de Produi Nestle SA, Vevey, Švýcarsko.

Nano hypoalergenní směs suchého mléka 400 g

K dispozici v 15 lékárnách

Jméno značky:NAN
Výrobce:NESTLE
Výrobce zařízení:Nestlé
Formulář vydání:suchá směs
Částka v balíčku:400 g
Věk od:1 rok
Jmenování:Směs

Kupte si hypoalergenní suchou mléčnou směs Nan 3 400 g v lékárně Planet Health

Cena hypoalergenního suchého mléka Nan 3 400 g v lékárně Planet Health - od 824 rublů

Návod na použití hypoalergenního sušeného mléka Nan 3 400 g

Popis

Struktura

Účinná látka:
Částečně hydrolyzovaná syrovátková bílkovina, rostlinné oleje (palmový olein, řepkový olej s nízkým obsahem eruky, slunečnicový olej, olej z Mortirella Alpina), maltodextrin, fosforečnany vápenaté, chlorid hořečnatý, chlorid vápenatý, vitamíny (C, E, A, PP, K1, D3, kyselina pantothenová), B1, B6, B2, kyselina listová, B12, biotin), rybí olej, chlorid sodný, síran železitý, síran zinečnatý, kultura bifidobakterií, kultura termofilních streptokoků, síran měďnatý, síran manganatý, joditan draselný, seleničnan draselný.

Popis:
Je vědecky dokázáno, že bílkovina je jednou z nejdůležitějších živin pro růst a vývoj vašeho dítěte, včetně tvorby mozku, svalové tkáně a dalších orgánů. Kvalita a množství bílkovin, které dítě dostává s jídlem, pomůže položit pevný základ jeho zdraví nyní i v budoucnosti. Správně vybraný protein ve směsi může snížit riziko vzniku alergie na bílkoviny kravského mléka, může pomoci navázat imunitu a rozvoj trávicího systému, stejně jako zdravé přírůstky na váze. Proto se proteiny nazývají „stavební kameny života“ a pouze s pomocí bílkovin nejvyšší kvality můžete položit pevný základ pro vývoj vašeho dítěte. NAN Hypoallergenic 3 Optipro HA je speciálně formulované mléko pro kojence pro děti starší 12 měsíců, které je určeno k náhradě kravského mléka v dětské stravě. Díky speciální kombinaci základních živin poskytuje mléko NAN Hypoallergenic 3 Optipro HA vašemu dítěti důležité složky pro jeho harmonický růst a vývoj. Zároveň pomáhá posilovat imunitu dítěte a vytváří základ pro zdravou budoucnost. Optipro je optimalizovaný, částečně hydrolyzovaný proteinový komplex získaný speciální technologií, která významně snížila alergenní potenciál bílkovin kravského mléka. Live Bifidobacteria BL pomáhá trénovat imunitní systém vašeho dítěte. Inteligentní lipidy jsou speciální tukové premixy vytvořené v souladu s doporučeními předních dětských asociací. Je bohatá na nenasycené mastné kyseliny, které jsou známé svými pozitivními dlouhodobými účinky na zdraví dětí. Chytré lipidy také obsahují DHA a ARA (DPFA), které hrají důležitou roli ve vývoji imunitního systému dítěte a přispívají k rozvoji mozku a zraku..

Částečně hydrolyzovaný protein.

Chytré lipidy DHA-ARA.

Bez GMO, konzervační látky, barviva a látky určené k aromatizaci.

Formulář vydání:
Banka 400 gr.

speciální instrukce

Směs by měla být připravena bezprostředně před krmením. Postupujte přesně podle pokynů pro vaření. Zředěná směs zbývající po krmení se nesmí skladovat a následně používat. Během krmení je nutné dítě podepřít, aby se neudusilo. Když je dítě starší, přepněte na krmení šálkem. Použití nevařené vody a nevařených lahví, jakož i nesprávné skladování, přeprava, příprava a krmení mohou mít pro dítě nepříznivé účinky na zdraví..

Ideálním jídlem pro kojence je mateřské mléko. Kojení by mělo trvat co nejdéle. Před rozhodnutím o umělém krmení pomocí kojenecké výživy se poraďte s lékařem. Věková omezení jsou uvedena na obalech zboží v souladu s právními předpisy Ruské federace.

Hypoalergenní směs Nan, podle pediatrů nejlepší náhrada mateřského mléka

U kojenců náchylných k alergiím se doporučuje preventivní hypoalergenní směs NAS. Má oproti svým protějškům několik výhod..

Mezi preferencemi pediatrů a rodičů novorozenců patří její hodnocení pevně na přední místo. Jaké jsou vlastnosti hypoalergenní směsi NAS Optipro? Jaké jsou možnosti terapeutické a preventivní výživy pro děti??

Nestle podporuje koncept WHO o absolutní prioritě mateřského mléka pro kojení. Neprodukuje své výrobky. Dětská výživa Národní akademie věd a Nestogen je však pevně na prvním místě v popularitě kojenců.

Hypoalergenní směs NAS

Suchou hypoalergenní směs NAS vyrábí mezinárodní společnost Nestle. Továrny se nacházejí v Německu a Nizozemsku. Odborníci společnosti vyvinuli nejen hypoalergenní NAS, ale také směsi pro děti s trávicími problémy, pro předčasně narozené děti a samozřejmě suché směsi NAS pro zdravé děti.

Kromě toho společnost Nestle vyrábí dobrou a levnou směs Nestogen pro výživu zdravých dětí při umělém a smíšeném krmení..

Hypoalergenní směs NAS Optipro je určena pro výživu zdravých dětí a kojenců, u kterých je diagnostikována slabá alergie.

Nejedná se o terapeutickou, ale preventivní dětskou výživu, která obsahuje částečně hydrolyzovanou mléčnou bílkovinu. Procento syrovátkové a kaseinové bílkoviny je v poměru 40 60.

To nám umožňuje mluvit o optimálním složení bílkovin pro kojence s alergiemi. Mohou být používány po dlouhou dobu jako jediné jídlo nebo jako přechodná možnost od terapeutické dětské výživy k pravidelné.

Složení a vlastnosti

Složení hypoalergenní směsi NAS zahrnuje:

 • protein z kravského mléka ve formě syrovátkového a kaseinového hydrolyzátu ("zkrácené" molekuly mléčných bílkovin);
 • bifidobakterie pro lepší trávení a zajištění hypoalergenního účinku;
 • rostlinné oleje (včetně palmového oleje), rybí olej;
 • speciální mastné kyseliny DHA-ARA, které se nacházejí v mateřském mléce;
 • mléčný cukr (laktóza);
 • vitamíny a minerály nezbytné pro růst a vývoj dítěte podle věkových charakteristik.

Tento produkt umožní nejen vašemu dítěti plně růst od narození, ale také:

 • zachrání ho před projevy atopické dermatitidy;
 • snížit riziko rozvoje obezity v budoucnosti, k čemuž často dochází u kojených dětí;
 • umožní imunitnímu systému plně se formovat
 • má příjemnou chuť a vůni, na rozdíl od analogů se zlomeným proteinem

Hypoalergenní mléčná směs NAS Optipro byla vyvinuta s ohledem na nejnovější výzkum v oblasti účinku bílkovin na fyzický a duševní vývoj kojenců..

Druhy hypoalergenních směsí s obsahem ↑

Formulář vydání

Hypoalergenní směs NAS je k dostání v plechovkách zlatých tónů, balených ve 400 g suchého produktu. Energetická hodnota 100 ml připravená podle pokynů je 67 kcal.

To se blíží energetické hodnotě mateřského mléka (70 kcal).

V závislosti na věku jsou banky označeny čísly:

 • 1 - pro směs NAS od narození do 6 měsíců
 • 2 - pro kojeneckou výživu od šesti měsíců
 • 3 - kojenecká výživa pro děti po roce

Kolik stojí hypoalergenní směs NAS? Suchý mix si můžete koupit ve všech hlavních nákupních centrech, ve specializovaných odděleních dětské výživy farmaceutických řetězců. Cena za 400 g sklenice závisí na prodejci a pohybuje se od 570 do 750 rublů.

Uvolněte formu směsi Nan do obsahu ↑

Specializované směsi NAS

Seznam suchých směsí NAS, které jsou vyvinuty pro zvláštní potřeby kojenců:

 • NAN fermentované mléko - je hypoalergenní směs pro novorozence s trávicími problémy. Na rozdíl od jiných mléčných výrobků z dětské výživy lze NAS dávat od narození.
 • NAS pro předčasně narozené děti s nízkou porodní hmotností - terapeutická směs pro lepší výživu.
 • Antikolika NAS - pro děti od prvního dne života.
 • Trojitý komfort NAS - s kolikou a nestabilní stolicí

Poznámka! Postoj rodičů ke specializované dětské výživě by měl být jako lék.

Nejlepší hypoalergenní směsi pro kojeneckou výživu

Co jsou hypoalergenní směsi pro kojence? Hypoalergenní se nazývají směsi typu NAS, které jsou klasifikovány jako profylaktické.

Tyto výrobky jsou označeny speciální značkou „GA“. Obsah bílkovin, tuků a uhlohydrátů v profylaktických směsích je ve srovnání s konvenční výživou poněkud zaujatý směrem ke zvyšování snadno stravitelných tuků..

Poznámka! Projevy alergií u dětí by měly být léčeny odpovědně, protože „banální“ diatéza se může stát například příčinou těžké astmatu. Nejlepší antialergickou terapií je správně zvolená strava. U kojenců je to správná hypoalergenní směs..

To, co je nejlepší pro alergické dítě, rozhoduje pediatr.

Zde jsou některé produkty, které výrobci nabízejí:

 • Nanny - dětská výživa pro alergické děti do jednoho roku na základě kozího mléka. Produkce Nový Zéland. Je umístěn jako přírodní, preventivní, pro děti náchylné k alergiím. Miláčku, cena za sklenici je od 1100 rublů.
 • Bellact - hypoalergenní směsi vyrobené v Bělorusku. GA Bellact složení: syrovátkový protein, aminokyseliny, probiotika. Směs se snadno štěpí a nevyvolává alergické reakce. Cena je od 465 rublů, což je často rozhodující pro výběr tohoto jídla bez alergie..
 • Hypoalergenní dětská fermentovaná mléčná prášková směs vyráběná v Rusku. Nejlevnější ve srovnání s analogy (od 400 rublů za balení 700 g)
 • Nutrilon GA je profylaktická směs s hydrolyzovaným mléčným proteinem, co nejblíže lidskému mléku (od 680 rublů). Nutrilon Soya - bez mléka pro děti od narození, od 630 rublů.
 • Nutrilak je hypoalergenní směs z řady levných (400 rublů). Mínus - hořká chuť a nepříjemný zápach.

Další značkou, která si zaslouží pozornost, je Hipp vyráběný v Německu v továrně na dětskou výživu. Nejlevnější recept na krmení novorozenců.

Elektrický box lze zakoupit za 180 - 250 rublů. Směs je hypoalergenní a má dobré hodnocení od pediatrů a rodičů. Možná je to ta nejlepší pro vaše dítě..

NAN mléčné přípravky: složení a přínosy, rady pro pediatry

Mateřské mléko je zdaleka nejoptimálnější výživou pro kojence. Ale za určitých okolností není na výběr, mladé matky jsou nuceny přejít na smíšené nebo zcela umělé krmení. Zde nejpřijatelnější možností jsou suché doplňkové potraviny. Produkty Nestle Group jsou populární, jmenovitě směs NAS, je doporučeno i předčasně narozeným dětem.

Směs NAS pro děti zvyšuje přirozenou imunitu drobků, podporuje přirozenou mikroflóru trávicích sliznic a posiluje imunitní systém těla. Jedná se o ideální profylaktickou anémii, která přispívá k normálnímu vývoji - a to jak duševního, tak fyzického. To vše lze dosáhnout díky součástkám blízkým mateřskému mléku..

Výhody a nevýhody

Použití i osvědčených, vysoce kvalitních doplňkových potravin u dítěte je spojeno s rizikem nepříjemných symptomů (kolika, zácpa, alergické reakce), které jsou spojeny s individuálními charakteristikami.

Pozitivní stránky směsí NAS zahrnují:

 • značkové výrobky mají širokou síť distributorů, lze je zakoupit téměř v každém obchodě nebo lékárně;
 • dokonale rozpustný při styku s vodou;
 • inovativní přístup ke skladování speciální lžíce, je umístěn odděleně od suchého produktu;
 • širokou škálu produktů, které splňují vysoké požadavky spotřebitelů;
 • směs pro novorozence, NAS 1, má moderní proteinové složení, které je co nejblíže v poměru syrovátkových a kaseinových proteinů k mateřskému mléku;
 • neobsahují pochybné komponenty - mluvíme především o palmovém oleji;
 • jsou zahrnuty nejdůležitější složky, produkt je obohacen:
  • laktóza;
  • rybí tuk;
  • demineralizované sérum;
  • rostlinné oleje;
  • komplex nejdůležitějších vitamínů a minerálů;
  • mastné kyseliny;
  • taurin;
  • probiotika;
  • histidin;
  • nejdůležitější aminokyseliny;
  • žehlička;
  • nukleotidy;
  • zinek;
  • proteiny a proteiny;
  • vápník
  • fosfor;
  • sodík;
  • draslík, mnoho dalších nezbytných stopových prvků.

Mezi negativní stránky lze identifikovat:

 • vysoké množství laktózy, její množství je mnohem vyšší než mateřské mléko, což může při zjištění nedostatku laktózy způsobit špatné trávení;
 • indikátory osmolality jsou výrazně vyšší než mateřské mléko, což způsobuje značné zatížení orgánů vylučovacího systému dítěte.
 • neobsahuje prebiotika;
 • balení o hmotnosti 400 gramů stojí asi 700 rublů, stačí jedna nádoba na 4 dny.

Sečteno a podtrženo: nevýhody jsou ve srovnání s výhodami směsí NAS pro novorozence nevýznamné. Správně vybrané druhy, přísné dodržování pravidel skladování a přípravy doplňkových potravin jsou zaručeny, aby byl zajištěn normální vývoj dítěte od narození do dvou let..

Mezi sortimentem NAS se rozlišují tyto skupiny zboží:

 • orientované na děti, které nemají patologie;
 • hypoalergenní;
 • terapeutické a terapeutické pro zažívací systém;
 • speciální účel.

Pro zdravý růst dítěte

Mléčné směsi NAS klasické verze jsou oblíbené. Takové produkty mohou krmit děti bez odchylek, pokud jde o narození, patologie. Oproti ostatním sortimentům jsou označeny čísly označujícími standardní číslování podle věkových skupin.

Existují jak suché, tak kapalné verze. Při nákupu suchého produktu je třeba jej před vařením arašídů uvařit, ve druhé verzi máme téměř kompletně připravené doplňkové potraviny, je třeba je uvést pouze na určitou teplotu.

NAN 1, 2, 3, 4 Optipro

Klasické směsi NAN Optipro jsou reprezentovány 4 typy:

 • Směs NAS 1 Optipro - pro kojence od 0 do 6 měsíců stojí produkt o hmotnosti 800 gramů asi 760 rublů;
 • NAS 2 Optipro - pro kojence od šesti měsíců do roku stojí balení o 800 gramech asi 740 rublů;
 • NAS 3 Optipro - mléko pro děti od 12 do 18 měsíců, balení o 800 gramech stojí asi 970 rublů;
 • mléko NAS 4 Optipro - pro drobky starší jednoho a půl roku stojí balíček o 800 gramech asi 900 rublů.

Směs NAS 1 od 0 do 6 měsíců, jako je NAS 2 OPTIPRO, je adaptivní suché doplňkové jídlo podobné složení a vlastnostmi jako mateřské mléko.

"NAN 3, 4 OPTIPRO" - speciální mléko, které může působit jako nezávislé krmení nebo vařit ovesnou kaši, želé a další pokrmy. Při nákupu zboží je velmi důležité zvážit označení.

Krmením dětí doplňkových potravin orientovaných na starší děti můžete zcela narušit nutriční režim. Nebo dítě jednoduše nedostane dostatečné množství užitečných složek a potřebných kalorií, tato situace může vážně poškodit drobky a brzdit její vývoj. Pokud jde o komponenty, klasické možnosti jsou zcela podobné..

Zvažte směs složení NAS, která je obohacena o tyto komponenty:

 • hydratovaná syrovátková bílkovina;
 • laktóza;
 • sušené odstředěné mléko;
 • rostlinné oleje;
 • demineralizované sérum;
 • rybí tuk;
 • taurin;
 • histidiny;
 • komplex nejdůležitějších moderních vitamínů, minerálů, prospěšných prvků.

Poměr těchto složek závisí přímo na věkové skupině, na kterou je produkt orientován. Podíl syrovátkové a kaseinové bílkoviny je 70/30, což významně přiblíží vlastnosti mateřského mléka.

Není to tak dávno, kdy byl do doplňkových potravin zahrnut palmový olej, ale poté, co vědci zpochybnili jeho užitečnost, výrobce odstranil složku ze složení produktů.

NAN Supreme 1, 2

Jsou určeny jako doplňková výživa pro kojence, kteří nemají patologie od narození, kdy není možné z jakéhokoli důvodu provádět přirozené krmení. Poskytují dítěti celou řadu živin, vitamínů, stopových prvků. Takové složení přispívá k úplnému a harmonickému rozvoji drobků. 400 gramů směsi stojí 860 až 1040 rublů.

Hypoalergenní NAN 1, 2, 3 Optipro HA

Doporučuje se používat s dědičnou predispozicí k alergickým reakcím na bílkovinu krav nebo jako meziprodukt, když se dítě přestěhuje ze speciálních druhů na konvenční přizpůsobené doplňkové potraviny.

Jedná se o profylaktická činidla, hlavní složkou je částečně hydrolyzovaný kravský protein, což významně snižuje pravděpodobnost alergií.

Hladina hydrolýzy bílkovin výrazně převyšuje klasické analogy. Mikroorganismy jsou reprezentovány živými bifidobakteriemi.

Tento druh představuje tři odrůdy:

 • „NAS 1 OPTIPRO HA“ - od okamžiku narození do půl roku (náklady na 400 gramů balení - přibližně 700–800 rublů);
 • „NAS 2 OPTIPRO HA“ - pro drobky od 6 do 12 měsíců věku (cena za 400 gramů balení - asi 660–810 rublů);
 • "NAS 3 OPTIPRO HA" - pro kojence po 12 měsících (cena za 400 gramů balení - asi 630 rublů).

Přechod z hypoalergenní směsi na obvyklý „NAN“

Pro bezbolestný přechod dítěte z preventivní nebo terapeutické výživy na pravidelně upravované doplňkové potraviny musí být splněny následující podmínky:

 • konzultovat pediatra, který zná zvláštnosti podzemnice olejné, složí nezbytné testy a v případě potřeby navštíví vysoce specializované lékaře;
 • postupně snižovat množství hypoalergenních doplňkových potravin a nahrazovat je částmi obvyklých;
 • vyvarovat se míchání náhrad, různého složení a účelu;
 • určit správnou náhradu mateřského mléka za drobky - neměla by obsahovat hodně laktózy, palmový olej také není přijatelný;
 • pečlivě sledujte reakci těla arašídů, zejména pokud jde o přechod ze zvláštního na normální krmení.

Zlepšit trávení

Kojenci, kteří jsou na smíšeném nebo plně umělém krmení, mají často problémy s porušením funkcí trávicího systému. Projevují se nepříjemné příznaky: kolika, zácpa nebo průjem, častý reflex roubíků.

Pro ně, stejně jako pro předčasně narozené děti, které jsou náchylné k potravním alergiím, špatně získávají masu dětí, se doporučuje používat speciální prostředky.

Skupina terapeutických, profylaktických a terapeutických látek NAS je používána na krátkou dobu, po určení prostředků pediatrem. Hlavním cílem je udržování preventivní nebo terapeutické stravy. Tento produkt má stejné složení jako klasický NAS, s jmenováním fondů jsou však spojeny určité funkce.

NAN kyselé mléko 1, 2, 3

Pomáhá obnovit normální mikroflóru trávicího systému, aktivuje ochranné mechanismy těla a zabraňuje výskytu patologií infekční povahy. Složení "kyselého mléka NAS" se výrazně liší od klasických možností.

Složka mléka podléhá kvašení v důsledku působení speciálních mikroorganismů, které způsobují kvašení. Což vede k tomu, že se rozkládají proteiny, laktóza, tuky. Tento proces je doprovázen vznikem koncepčně nových složek - vitamínů, bakterií, mléčných kyselin nebo to může být důsledkem rozkladu původních složek - peptidů, mastných kyselin.

Funkce trávicích orgánů jsou částečně přeneseny na bakterie, což usnadňuje proces trávení potravin a méně energeticky náročné. „NAS kyselé mléko 1, 2“ rozlišuje stejné proporce syrovátkové bílkoviny a kaseinu. Všechny produkty obsahují velké množství živých bakterií mléčného kvašení, stejně jako bifidobakterie, které určují probiotickou funkci produktu..

Řádek je reprezentován třemi typy, se značkami od 1 do 3:

 • NAN kyselé mléko 1 - děti od okamžiku narození do 6 měsíců (400 gramů - cena od 460 do 600 rublů);
 • NAS Sour-milk 2 - arašídy ve věku od šesti měsíců do roku (400 gramů stojí od 500 do 600 rublů);
 • NAN kyselé mléko 3 - děti starší 12 měsíců (400 gramů od 460 do 560 rublů).

NAN Triple Comfort

Používejte, když je třeba se zbavit příznaků narušení funkce trávicího systému - kolika, narušení frekvence a frakčního složení stolice, nevyváženost střevní mikroflóry.

Používá se pro děti od narození, bez věkových omezení.

Složení náhrady je totožné s „NAN Anticoliki“, rozdíl je v přítomnosti oligosacharidů, přispívají k tvorbě normální mikroflóry trávicího systému, k obnovení jeho normální funkce.

Produkt obsahuje palmový olej, účinnost je zajištěna přítomností v něm:

 • laktobacily;
 • lipidy;
 • hydrolyzovaný protein "Optro";
 • probiotika;
 • komplex moderních vitamínů, minerálů, užitečných prvků;
 • oligosacharidy;
 • bramborový škrob.

Balení o hmotnosti 400 gramů stojí od 640 do 740 rublů.

NAN Anticoliki

Nejúčinněji se používá k odstranění koliky a zabránění jejich opakování. Pro děti od narození neexistují žádná věková omezení. Protein není zcela hydrolyzován, což pomáhá usnadnit vnímání produktu, snižuje pravděpodobnost alergií na potraviny.

Hladina laktózy je nízká, což přispívá k méně aktivním procesům fermentace a tvorby plynů, což vede ke kolice.

Laktobacily působí jako probiotika, zlepšují funkce trávicího systému a vytvářejí optimální střevní mikroflóru. Náhrada je pro dítě naprosto neškodná.

400 gramů stojí asi 600 rublů.

NAN Antireflux

Léčba eliminuje nadměrné dávkování reflexu u dětí. Lék je terapeutický, protože se nepoužívá jako hlavní prvek výživné stravy - jedná se o terapeutický doplněk, který se používá až po odpovídajícím doporučení pediatra.

Používejte náhradní, od 6 měsíců, bez věkových omezení.

Zahušťovadlo je tvořeno škrobem, složka tvoří v žaludku hustou tvorbu, zabraňuje reflexu roubíků a přispívá k dlouhodobému pocitu sytosti. Škrob má upevňovací vlastnosti, takže když je náchylný k poruchám stolice, směs nelze použít.

Proteinová složka v náhražce není zcela hydrolyzována, tělo ji jednoduše vnímá jako trochu nemocné a snižuje tak možnou alergii na potraviny. Laktobacily fungují jako probiotika, přinášejí do mateřského mléka doplňkové potraviny podle svých vlastností, pomáhají eliminovat reflex roubíků, normalizovat mikroflóru trávicího systému dítěte a zlepšit proces trávení..

400 gramů finančních prostředků stojí od 690 do 780 rublů.

NAN bez laktózy

Výživa je zaměřena na kojence s problémem nedostatku laktózy, pomáhá obnovit tělo dítěte po průjmu. U dětí od okamžiku narození nedochází k dělení podle věkových kategorií. Taková doplňková jídla se nepovažují za hypoalergenní, protože podíl syrovátkové bílkoviny a kaseinu je 60/40, což odlišuje NAN bez laktózy v negativním směru ve srovnání s NAN 1 s vyšším podílem kaseinu.

Neexistuje laktóza, ale existuje glukózový sirup, složka je jednodušší pro asimilaci vznikajícího organismu arašídů. Probiotická složka se skládá z laktobacilů.

Cena za 400 gramů se pohybuje od 640 do 840 rublů.

Prenan

Nástroj je zaměřen na děti narozené předčasně, stejně jako v případě nedostatečného hromadného přírůstku. Pomáhá poskytovat tělu nejdůležitější látky, které zajišťují intenzivní růst. Podíl syrovátkové bílkoviny a kaseinu je 70/30.

Proteinová složka je hydrolyzována, ale ne úplně, pozitivně ovlivňuje její vstřebávání v těle, snižuje riziko alergií na potraviny.

Náhrada je dokonale vyvážená v množství vápníku a fosforu, což zajišťuje stabilní tvorbu inertní tkáně. „PreNAN 0“ se používá k dosažení 1800 gramů hmotnosti s arašídy, „PreNAN“ pomáhá dosáhnout hmotnosti dítěte 3000 gramů.

Mají vysoký obsah bílkovin - 2,2 gramů na 100 mililitrů hotových potravin, PreNAN je nahrazen konvenční upravenou směsí.

Mezi sortimentem doplňkových potravin je tekutá směs „PreNAN 0“, je téměř připravena k použití, musí být uvedena na požadovanou teplotu. Konečný čas podání a dávkování je stanoven pediatrem, který zná vlastnosti konkrétní drobky.

Cena za 400 gramů od 810 do 930 rublů.

PreNAN FM 85

Doplňková látka do mateřského mléka "PreNAN FM 85". Používá se pro zvláštní lékařské případy, při předčasném porodu, nebo pro děti, které na váze podle plánu nerostou. Doplňky stravy přispívají ke zlepšení kvality nejdůležitějších živin, které jsou v případě předčasného porodu poměrně vzácné.

Použití fortifikátoru přispívá ke zvýšení množství jídla ve stravě maličkého. Používají doplněk podle hlavního schématu krmení; Užívání doplňku vyžaduje sledování pediatrem. Spolu s doplňky získává dítě celou řadu nezbytných vitamínů, minerálů, prospěšných prvků.

Přísady se používají, pokud:

 • tělesná hmotnost při narození méně než 1800 gramů;
 • doba od početí do porodu je kratší než 34 týdnů;
 • zpoždění spojené s vývojem plodu v předčasném těhotenství starším než 14 dní.

Cena za 400 gramů produktu je asi 1800 rublů.

PreNAN Fáze 0

Tekutý speciální léčivý mléčný přípravek PreNAN Stage 0 obsahuje částečně hydrolyzovanou bílkovinu. Používá se, když je dítě v nemocnici, pro krmení předčasně narozených dětí, včetně dětí vážících nejvýše 1 000 gramů..

Suroviny podléhají speciálnímu zpracování, ale nepoužívají GMO, konzervační látky, barviva..

Pozornost! Nástroj se používá pouze pod dohledem odborníka.

Cena za 70 mililitrů produktu je asi 90 rublů.

Jak chovat směs?

Nestačí si vybrat tu správnou směs, stále se musíte naučit, jak správně připravit směs "NAS", zvláště - pokud mluvíme o novorozencích. Při přípravě směsi je nejprve třeba mít na paměti, že střeva batole jsou sterilní.

Aby se předešlo infekčním onemocněním v drobky, musí být přísně dodržována osobní hygiena. Rodiče se musí nejprve seznámit s pravidly pro přípravu náhradníka, která vám umožní uložit užitečné prvky, získat maximální efekt.

Všechny potřebné informace jsou obsaženy v příbalové informaci. Bezprostředně před naředěním musí být směs pečlivě prostudována. Připravte doplňková jídla se zaměřením na jednorázový objem. Přísně dodržujte poměr vody k suché náhradě! Speciální lžíce dodávaná v sadě je pro tyto účely ideální..

Někdy „pečující“ rodiče, aby arašídy rychle přibírali na váze, zvyšují dávku suché náhrady. Tento přístup je velká chyba, organismus dítěte není přizpůsoben takové konzistenci, v důsledku toho doplňkové potraviny rychle opouštějí tělo. Vedlejším účinkem je problém nadměrného přírůstku hmotnosti..

Některým odborníkům se důrazně doporučuje používat speciální kojeneckou vodu vyvinutou speciálně pro tyto případy při chovu doplňkových potravin. Takový produkt pro arašídy najdete bez větších obtíží téměř ve všech maloobchodních prodejnách. Odmítnutí použití převařené vody je způsobeno skutečností, že obsahuje mnoho škodlivých nečistot, takové složení je nebezpečné.

Použití speciální dětské vody při chovu náhražky přináší řadu významných výhod:

 • výrobce provádí kontrolu v každé technologické fázi, zaručuje kvalitu produktu;
 • voda je podrobena víceúrovňové úpravě;
 • voda uchovává vitamíny a minerály, které jsou pro organismus nejpotřebnější.

Ředění náhrady se provádí podle následujícího schématu:

 1. Umyjte si ruce mýdlem, otřete je suchým a čistým ručníkem. Láhev a její víčko důkladně omyjte odměrkou. Zpracovat vše, co je zapojeno do procesu přípravy doplňkových potravin. Je vhodné použít speciální čistič, je to bezpečné pro dítě. Nedoporučuje se používat k čištění dětského nádobí speciální stroj (dělá špatnou práci), i když výrobci podobných zařízení tvrdí opak. U dětských výrobků existují speciální kartáče, které umožňují rychlé a kvalitní čištění dětských kuchyňských předmětů.
 2. Oplach je dalším krokem, který pomáhá odstranit poslední stopy po přítomnosti čisticích prostředků. Opláchněte po dobu asi 5 minut veškerým dětským nádobím ve vroucí vodě.
 3. Připravte čisté místo pro přípravu směsi, odstraňte všechny přebytečné předměty.
 4. Definujte pánev v kuchyni, výhradně pro potřeby dítěte. Naplňte ji vodou a zahřejte ji, vařte dalších 5 minut. Podívejte se na příbalovou informaci, pokud neexistují žádná doporučení, dejte pánev stranou na prázdné místo, aby voda ochladila na 70 stupňů za 30 minut.
 5. Do pasterizované láhve nalijte požadované množství vody podle tabulky výživy. Chcete-li dosáhnout požadované teploty, nemíchejte připravenou vodu s obyčejnou.
 6. Použijte odměřovací lžíci k odběru množství suchého produktu požadovaného podle věkové tabulky. Skluz z měřicí lžíce musí být vybrán pomocí zadní části nože.
 7. Suchou směs nalijte do připravené láhve vařenou vodou. Obvykle je třeba 1 lopatku vyhodit 30 mililitrů převařené vody. Protože odměrky mají různé objemy, nejpřesnější informace o dávkování jsou uvedeny v příbalové informaci. Pozornost! Suchá náhražka se přidává do láhve s připravenou vodou a ne naopak!
 8. Komponenty míchejte do lahví, dokud nebudou hladké. Neměly by být žádné hrudky! Před získáním drobky doplňkových potravin by měla mít teplotu asi 37 stupňů. Mateřské mléko má stejnou teplotu. Matka si musí pamatovat, že teplo zničí prospěšné prvky a bakterie. Použijte speciální teploměr pro potraviny. Pokud je teplota krmení mnohem vyšší, než je nutné - naplňte láhev studenou vodou, aby se ochladila mnohem rychleji.
 9. Zaujměte pohodlnou polohu, pokud je to možné, vezměte dítě do náručí, při jídle s dítětem neztrácejte oči ani fyzický kontakt s ním. Zásoby s ubrousky předem, budou užitečné při odstraňování přebytečných doplňkových potravin. Poté, co je dítě plné, musí zaujmout vzpřímené držení těla. To pomáhá odstranit z těla plyny, které se dostaly do těla drobků spolu s jídlem.
 10. Potraviny, které zůstaly po krmení dítěte, musí být vylity a nádoba důkladně omyta..

Jak skladovat připravenou směs?

Většina mladých rodičů se ptá, zda je možné skladovat hotová doplňková jídla při pokojové teplotě nebo v lednici, pokud ano, kolik? Odborníci čerpají přímý vztah mezi skladovatelností hotového výrobku a počtem užitečných prvků v jeho složení. V doplňkových potravinách se tedy vytvářejí prvky škodlivé pro tělo dítěte.

Doplňkové potraviny chovejte těsně před použitím. V případě nouze je hotová návnada uložena pomocí ledničky. I v tomto případě však může být uložena na hodinu nebo dvě.

Pro noční krmení použijte speciální zařízení - topení. K tomu je nutné předem připravit pasterizovanou láhev, čerpat vodu. Proto během nočního vzestupu stačí ohřát vodu trochu na požadovanou teplotu, připravit doplňkové potraviny vyplněním správného množství suché směsi. Tento přístup je vhodný i pro dlouhé cesty. Vozidlo musí být vybaveno topením.

Pokud doplňkové potraviny nejsou zcela vyčerpány, je nemožné dát je arašídům znovu. Pokud nebudete postupovat podle těchto doporučení, zvyšuje se pravděpodobnost rozvoje patogenní mikroflóry. Mysli si, že jsi zodpovědný za život a zdraví toho maličkého - nejednej neohrabaně!

Náhrada mateřského mléka lze zakoupit, pouze pokud byla použita po dobu nejméně 30 dnů. Pokud je lhůta kratší - odmítněte zboží zakoupit.

Při vybalení produktu, když byl vyroben, nezapomeňte znovu zkontrolovat. Praktické rady: pomocí pera s plstěnou špičkou na zadní straně obalu označte datum vybalení plechovky, abyste mohli snadno kontrolovat uplynutí doby použitelnosti doporučené výrobcem.

Pečlivě sledujte těsně uzavřené nádoby. Šetří produkt v suchu, bez přístupu na denní světlo, dokonce i malé množství vlhkosti může celý produkt učinit nevhodným pro další spotřebu. Je přísně zakázáno používat náhradní materiál po uplynutí doporučené doby uvedené na obalu.

Alergie na NAN hypoalergenní než nahrazení?

Směsi „NAN 1, 2, 3“ jsou profylaktické hypoalergenní náhražky založené na částečně hydrolyzovaném proteinu krav, což jim umožňuje vyvinout alergickou reakci u dítěte.

Pokud náhrada provokovala alergii, musíte naléhavě konzultovat pediatra, který zná vlastnosti dítěte. Nejběžnějším řešením je přechod na terapeutické profylaktické nebo terapeutické typy náhrad.

Náhradníky tedy mohou být:

 1. Náhradky s plně hydrolyzovaným proteinem krávy:
 • American Nutramigen;
 • Americký "Prestimil";
 • domácí „Nutrilak Premium Hypoallergenic“;
 • Nizozemský „Nutrilon Pepti TSC“;
 • Holandský „Friso PEP“.

Takové směsi se používají během exacerbace patologie, alergické reakce jsou výrazné.

 1. Rostlinné produkty (sójové bílkoviny):
 • domácí "Nutrilak";
 • Dutch Nutrilon;
 • Dutch Frisosa;
 • Německá "Humana HA";
 • American Enfamil Premium.

Mezi uvedené produkty patří bílkoviny, složky, které mohou vyvolat alergickou reakci, jejich použití u dětí trpících alergiemi je omezené.

Nejsou vhodné pro kojence do 6 měsíců věku, s akutní alergickou reakcí na sójové bílkoviny, zažívací potíže. Alergenicita takových produktů je 100 000krát nižší než u konvenčních směsí..

 1. Směsi aminokyselin:
 • domácí "Nutrilak AK".

Tato směs se používá v případě potvrzené alergické reakce na bílkovinu kravského mléka, neobsahuje bílkovinu vůbec.

Alergická reakce však může být pozorována na kterémkoli z uvedených produktů u dítěte v důsledku individuálních charakteristik. Příčinou může být také jakákoli ze složek směsi. V tomto případě se doporučuje používat kozí sušené mléko smíchané s vařenou nebo speciální kojeneckou vodou..

Často kladené otázky

Nezkušenost mladých rodičů má občas extrémně negativní důsledky pro jejich nejmenší. Dále budeme analyzovat nejnaléhavější problémy týkající se produktové řady pod značkou NAN..

Která směs je nejlepší pro novorozence NAN nebo Nutrilon?

Když hledáme náhražku mateřského mléka, často se rozhodujeme pro dva vůdce v řadě vysoce kvalitních produktů, mluvíme o „NAN“ a „Nutrilon“. Nejtěžší etapa však přichází dál, je třeba se soustředit na jednu, takže „NAN“ nebo „Nutrilon“ - což je lepší?

Nejprve musíte provést povrchovou analýzu a zjistit, zda jsou výrobky srovnatelné co do kvality a ceny. V tomto případě je vše jednoduché, protože určené parametry „NAN“ a „Nutrilon“ jsou přibližně stejné.

Pojďme k podrobnější analýze:

 1. Struktura. Náhradníci „NAN“ a „Nutrilon“ mají přibližně stejné složení, což úlohu zjednodušuje. Například směs Nutrilon obsahuje 1,3 gramu proteinové složky na 100 gramů produktu, pro ANAS je tento ukazatel 1,24. 100 gramů mateřského mléka obsahuje pouze asi 1 gram proteinu, takže substituenty jsou v tomto parametru ještě lepší.
 2. Poměrný poměr syrovátkových bílkovin na kasein. V mateřském mléce jsou složky v poměru 80/20. Jako náhrada pro děti pod značkou Nutrilon má tento poměr hodnotu 60/40. Produkt pod značkou NAN v tomto okamžiku překonává konkurenta a má hodnotu 70/30, což tuto směs výrazně přibližuje mateřskému mléku.
 3. Charakteristické rozdíly. Náhradníci jsou v mnoha ohledech navzájem totožní, v takové situaci je třeba věnovat zvláštní pozornost jejich charakteristickým rysům. Zkontrolujte, zda jsou ve složení obsaženy tuky živočišného původu, zda tyto složky nejsou škodlivé pouze pro organismus vytvářející dítě, mohou poškodit i dospělého. Oba náhražky obsahují tuky pouze rostlinného původu. Podle komplexu vitamínů a minerálů se produkty významně neliší - je třeba poznamenat, že komplex je vyvážený v souladu s potřebami podzemnice olejné související s věkem. Důležitým rozdílem je, že směs NAN obsahuje nukleotidy, které jsou důležité pro udržení imunitního systému a pro vytvoření optimální mikroflóry trávicích orgánů. Nutrilonová směs má výhodu ve formě oligosacharidů, jsou účinná při potírání poruch stolice, což je jeden z nejčastějších problémů v počáteční fázi života.

Vlastnosti vnímání. Protože obě směsi mají vysoce kvalitní ukazatele, je docela obtížné si vybrat. Ale i kvalitní náhrada může vyvolat alergickou reakci..

Rozhodujícím faktorem při určování produktu by měla být individuální reakce drobků na jednu nebo druhou náhradu. Pečlivě sledujte reakci těla - nepřijetí doplňkových potravin se projevuje: depresivní náladou, nadměrným roubovým reflexem, zhoršenou stolicí, vyrážkami a zarudnutím kůže.

Zácpa ze směsi, co dělat?

Při zácpě jsou charakteristické následující příznaky: nekonzistentní a nepravidelná stolice, hustá a hrudkovitá frakce. Dítě trpící narušení stolice má narušený spánkový vzor, ​​nadýmání, bolest břicha je možná.

Během defekace dochází k bolesti dítěte. Stolice husté frakční kompozice přispívá ke vzniku trhlin v konečníku, takové formace způsobují krvácení a pocity laloku.

Hlavní příčiny poruch stolice u kojenců jsou následující:

 1. Zavedení nové náhrady. Neměňte náhražku mateřského mléka bez významných okolností. Při výměně náhradníka se pravděpodobně vyskytne mnoho problémů. Rodiče intenzivním tempem začínají dítěti dávat nový doplňkový potravinový produkt se zcela odlišnými složkami. Zaprvé je zde reakce trávicího systému. To se projevuje ve stolici s hustou frakční kompozicí, kolikou, nadměrným roubovým reflexem.

Abyste se této situaci vyhnuli, musíte okamžitě určit, jaký druh náhrady bude krmení podzemnice olejné. Hlavní podmínkou - doplňkové potraviny by měly být snadno dostupné. Aby bylo možné jej koupit v obchodě nebo lékárně v blízkosti, měly by náklady na tento produkt odpovídat také úrovni vašich příjmů. V takových záležitostech buďte opatrní a úsudek..

Pokud již dítě má narušenou stolici a rozhodnete se nahradit směs, vyberte produkt s vysokým obsahem vlákniny, prospěšných bakterií. Verze kyselého mléka je velmi vhodná. Tyto náhražky jsou obvykle označeny slovem „Comfort“.

Pamatujte, že porušení stolice v arašídu bude mnohem silnější, pokud se při smíšeném nebo zcela umělém krmení provede ostrý přechod na nový produkt. Zavádět nová doplňková jídla v etapách, nahrazovat obvyklou náhradu, do 10 dnů můžete plně přejít na novou náhradu.

Umělé nebo smíšené krmení samo o sobě je faktorem vyvolávajícím poruchu stolice u kojenců. Odborníci důrazně doporučují, aby pokud možno co nejdéle pokračovalo v přirozeném krmení dítěte, a to nejméně 6 a pokud možno 12 měsíců.

 1. Nedostatek vlhkosti. Někteří odborníci doporučují použití tepelně upravené vody. Pokud je to možné, můžete použít vodu z pramene - je bohatá na užitečné stopové prvky nebo speciální dětskou vodu v lahvích. Pokud taková příležitost neexistuje, pediatrové doporučují trvat na rozinkách každý den. K tomu je nutné dobře opláchnout jednu polévkovou lžíci rozinek, nalít do sklenice, přidat vroucí vodu. Asi po 60 minutách může být infuze podána dítěti. Toto složení má komplex nezbytných minerálů a vitamínů. Draslík je přítomen v nápoji, jehož funkce zahrnuje stimulaci střevní motility.

Můžete také jít cestou regulace funkcí potních žláz, což pomáhá chránit vlhkost v těle podzemnice olejné. Za tímto účelem je v dětském pokoji udržována optimální mikroklima. Teplota by neměla přesáhnout 22 stupňů, přípustná vlhkost - až 60%.

Benchmarkem pro benchmark je následující výpočet: drobenka, umístěná v místnosti s teplotou asi 22-24 stupňů, potřebuje asi 30 mililitrů vody na 1 kilogram tělesné hmotnosti. Takže arašíd o hmotnosti 6 kilogramů by měl během dne vypít nejméně 180 mililitrů vody.

 1. Sedavý životní styl. Tento faktor není relevantní pro novorozence (batolata do 28 dnů), ale pro děti ve věku do 12 měsíců. Maminky by měly maximalizovat mobilitu dítěte. Je mnohem snazší identifikovat drobky v posteli nebo na vysoké židli, což vám umožní chránit dítě před vniknutím přebytečných předmětů do ústní dutiny, dítě nehraje. Tento způsob života má však negativní důsledky - inhibice vývoje, a to jak duševně, tak fyzicky, přispívá k poruchám stolice.
 2. Alergická reakce na bílkoviny kravského mléka. Pozorní rodiče dítěte o takové patologii pravděpodobně vědí. Kromě toho, aby se předešlo patologickým stavům kůže a střev, je dítě přeneseno na náhražky založené na částečně nebo plně hydrolyzovaném proteinu. Takové výrobky mají mírně hořkou nepříjemnou chuť, což někdy vede k odmítnutí produktu dětem. Tyto náhražky by se měly používat pouze tehdy, jsou-li jmenovány pediatrem, zejména pro vaše dítě.
 3. Pokud se objeví patologie. Existují případy, kdy se problém s poruchou stolice objevuje od okamžiku narození, zatímco příčinou patologie není nutriční strava dítěte, ale patologické reakce štítné žlázy nebo orgánů trávicího systému. U těchto drobků se provádí diagnostika a následná léčba v nemocnici.

Aby se usnadnil život dítěte, které je na umělém krmení a trpí poruchami stolice, je třeba přijmout následující opatření:

 1. Přechod na kyselé mléko. Přibližně ve věku 7 měsíců začíná dítě běžně vnímat standardní náhrady mateřského mléka na základě bílkovin kravského mléka. Je také přípustné zavést do stravy tvaroh a kefír. Mimochodem, slavný pediatr Komarovsky radí tyto výrobky jako první jídlo, spíše než obiloviny nebo šťouchaná zelenina. Výrobky z kyselého mléka přispívají k vynikající funkci střev. Používají se většinou speciální tvarohy a kefír. Taková jídla pomáhají řešit problémy se stolicí..
 2. Použití projímadel. Je to laktulózový sirup nebo Forlax. Množství laktulózového sirupu je za těchto okolností velmi individuální. Cílem je dosáhnout stabilní stolice, normální konzistence. V počáteční fázi použití léčivého přípravku je pozorována nadměrná tvorba plynu. Po 7 dnech však negativní příznaky vymizí, stolice se normalizuje. Postupem času se dávka laktulózového sirupu snižuje, dítě si zvykne na defekaci bez pomoci cizích lidí.
 3. Masáže různých zón - břicha, dolní části zad, provádění různých fyzických cvičení. Pokud je dítě na smíšeném nebo zcela umělém krmení, jsou takovými opatřeními vynikající prevence poruch stolice. Masáž se provádí masírováním žaludku dítěte v pupeční oblasti, pohybem dlaně ve směru hodinových ručiček nemůžete tlačit. Masáž by měla být zábava.
 4. Jako možnost - můžete přejít od hotových jídel k vlastnímu vaření. Hotové produkty nestimulují trávicí systém, jako tomu je v případě vlastní přípravy. Systematicky připravujte dýňové pyré, přidejte jednu čajovou lžičku oleje (slunečnice nebo olivy). Tento přístup přispívá k rychlé normalizaci stolice v batole.
 5. Použijte klystýr nebo rektální čípky. Dechová zácpa je vážným důvodem k obavám, pokud je příznak pozorován déle než 3 dny v řadě, tělo dítěte potřebuje pomoc. K tomu se používají miklyclystry a glycerinové čípky..
Články O Neplodnosti