Hlavní Výživa

Nan 1 a nestavěný 1

Každá matka, která si vybere, co bude krmit dítě, přemýšlí o složení kojenecké výživy a samostatně se rozhodne, zváží klady a zápory, věří jednomu doporučení a zvažuje ostatní mýty. Palmový olej, který je základem pro většinu kojeneckých přípravků, je samozřejmě stále velmi kontroverzní produkt. Tento článek pojednává o hlavních příznivých a škodlivých vlastnostech tohoto produktu..

Bellact vzorec: péče o výživu dítěte

Od narození potřebuje dítě mateřskou lásku a vyváženou stravu. Někdy se přirozené krmení z nějakého důvodu stává nemožným, v takových chvílích se společnosti specializující se na výrobu náhrad mateřského mléka dostávají na pomoc rodičům. Jednou takovou společností je Bellact, jejíž kojenecká výživa získala uznání u mnoha matek..

Ptačí mléko pro kojence

Švýcarská společnost Nestle (která se překládá jako „malé hnízdo“) vyrábí dětskou výživu po staletí a půl. Během této doby se náhrady za přirozené krmení vyvinuly z prvního produktu Henry Nestle „Mléčná mouka“ vyrobeného z mléka, cukru a pšeničné mouky, až po přizpůsobené mléčné směsi, jejichž složení je do značné míry podobné přirozenému mléku.

HiPP: jídlo na celou dobu

Barevné a živé logo ochranné známky HiPP je známo milionům matek a dětí po celém světě. Tato německá společnost je jedním z lídrů na světovém trhu s dětskou výživou a po mnoho desetiletí vyrábí širokou škálu produktů. Důležitým místem ve výrobní lince společnosti je mléčná výživa HiPP pro kojence různého věku.

Kojenecká výživa Nutrilak

Zpočátku hraje výživa v životě dítěte velmi důležitou roli. Jídlo by mělo dětskému tělu dodávat potřebné látky a vitamíny, aby mohl rychle růst a správně se vyvíjet. Mateřské mléko je pro to samozřejmě ideální, ale bohužel existují situace, kdy kojení z jednoho nebo druhého důvodu není možné..

Nutrilon dětský mléčný prášek od Nutricia

Od prvních dnů života dítěte se matka snaží dát mu péči, poskytnout útěchu a chránit ho před možnými problémy. Trávicí systém dítěte je velmi citlivý, a proto je pro něj bezpochyby nejlepší výživou mateřské mléko. Existují však různé situace, kdy je přirozené krmení nemožné, a potom se mléčné směsi dostávají na pomoc mámě.

Vyměňte nenahraditelný - je to možné?

Mateřské mléko je neocenitelným produktem pro novorozence. Ale někdy není možné kojit dítě z různých důvodů. Co dělat v této situaci? Jediným východiskem je kojenecká výživa.

Jaký druh mléčné směsi si vybrat pro kojence

Všechny matky vědí, že lepší než mateřské mléko není pro jejich děti nic. Ale někdy se musíte uchýlit k smíšenému nebo umělému krmení. A pak vyvstává otázka správného výběru kojenecké výživy.

Baby Nan a Nystogen směsi - jaký je rozdíl?

Pro novorozence nemůže být lepší výživa než mateřské mléko. Z nějakého důvodu mu však není vždy možné nakrmit dítě. Proto rodiče musí zavádět do dětské výživy umělé směsi, jejichž použití při výrobě moderních technologií jim dává téměř stejné vlastnosti jako přirozené mateřské mléko.

Což je lepší - Nutrilon nebo Nezvyklý?

Hlavním kritériem pro výběr směsi je reakce dítěte na ni. Je velmi důležité vybrat si jídlo, které je co nejblíže mateřskému mléku.

Druhy mléčné receptury

Není možné najít úplnou náhradu za mateřské mléko, ale složení všech vysoce kvalitních moderních směsí reprodukuje jeho hlavní složky: bílkoviny, uhlohydráty, tuky, minerály a vitamíny.

Směs, která co nejvíce opakuje mateřské mléko, se nazývá přizpůsobená. Terapeutické směsi se doporučují pro děti s problémovým trávením. Tyto produkty pomáhají vyrovnat se s alergiemi, kolikou, zácpou i nedostatkem laktózy..

Existují tzv. Noční směsi obsahující uklidňující biologické látky a hormony. Před výběrem směsi mléka byste měli vyhledat radu u dětského lékaře, který zná vlastnosti těla vašeho dítěte.

Která směs je lepší: Nutrilon nebo Nestogen?

Dětské směsi známých značek Nestogen a Nutrilon lze srovnávat podle několika základních kritérií: sady součástí, bezpečnost pro dítě, snadné použití a doporučení matek.

Kvalitní dětská výživa by měla zahrnovat prebiotika a probiotika, která přispívají k rozvoji prospěšných bakterií ve střevech a normálnímu trávení. Tyto složky bojují s alergiemi, střevními infekcemi a posilují imunitní systém. Pro normální metabolismus v těle jsou také nezbytné nukleotidy a mastné kyseliny, které zajišťují normální metabolismus..

Nezvyklý: Klady a zápory

Výrobce směsí této série je slavný švýcarský koncern Nestle. Tato mléčná směs je cenově dostupná, voní dobře, ale chutná příliš sladce. Maminky říkají, že lepenkové obaly a měkký sáček jsou pro skladování nevhodné, takže musíte směs nalít do jiných obalů. Rychle a jednoduše zředěný teplou převařenou vodou.

Všechny směsi Nestogen obsahují složení vitamínů, minerálů a stopových prvků, které jsou pro dítě nezbytné.

Složení směsí také zahrnuje:

 • syrovátkové proteiny, které dítě snadno vstřebává;
 • prebiotika (oligosacharidy), které podporují trávení a jsou nezbytné pro normální pohyblivost střev;
 • velké množství maltodextrinu (melasa se sladkou chutí).

Podle odborníků je vysoký obsah melasy v kojenecké výživě nežádoucí. DHA a ARA (polynenasycené mastné kyseliny nezbytné pro normální tvorbu sluchu a zraku dítěte) ve směsích Unstogen chybí.

Druhy směsí

Výrobci nabízejí čtyři typy směsí této značky. Nestogen 1 je adaptivní mléčná výživa pro novorozence. Kromě vitamínů obsahuje železo a jód, které jsou nezbytné pro vývoj mozku. Selen a zinek posilují imunitu, vápník tvoří kostní tkáň a zuby.

Nestogen 2 - směs určená k výživě dětí od 6 měsíců do 1 roku. Může to být mléko, s rýžovou moukou a dalšími přísadami. Přírodní vlákna napomáhají trávení. Kyseliny, stopové prvky a vitamíny zajišťují normální vývoj dítěte. Nastozhen 2 "Sladké sny" určené pro noční krmení.

Mix Nestogen 3 je vhodný pro krmení dětí od 12 měsíců. Zředí se převařenou vodou. Směs obsahuje vitamíny a minerály. Nestozhen 4 je určen k výživě dětí od 18 měsíců. Doporučuje se používat při rozvoji hygienických dovedností, když je dítě učeno nočník.

Nutrilon: Klady a zápory

Nutrilonové směsi pomohou normalizovat mikroflóru střev dítěte, předcházet a eliminovat střevní koliku, regurgitaci a zácpu v dětství a také zvyšují imunitu. Široká škála vám umožňuje vybrat si směs pro zdravé děti a pro kojence s poruchou gastrointestinálního traktu.

Nutrilonové kojenecké přípravky jsou určeny pro děti od narození. Mnoho matek hlásí zlepšené trávení u dítěte po krmení tohoto produktu..

Směsi se prodávají ve vhodné krabičce s odměrkou. Při přípravě směsi je důležité zvolit správnou teplotu vody, aby se zabránilo tvorbě hrudek.

Druhy směsí Nutrilon

Existuje několik typů směsí Nutrilon, které jsou vhodné pro děti různého věku (od 0 do 36 měsíců). Na obalech uveďte číslo (od 1 do 4), je to symbol věkové skupiny. Takže směs Nutrilon 1 (od 0 do 6 měsíců) je ideálním produktem pro novorozence, nejvhodnější pro mateřské mléko. Složení směsi zahrnuje prebiotika a nukleotidy, které posilují imunitní systém a přispívají ke správnému trávení dítěte.

Nutrilon Comfort 1 je vybrán pro novorozence a kojence s trávicími problémy. Obsahuje glukózový sirup a částečně hydrolyzovanou syrovátkovou bílkovinu. Posiluje imunitní systém a tvoří normální střevní mikroflóru.

Nutrilon PRE je určen pro předčasně narozené děti a děti do 1 roku věku. Obsahuje zvýšené množství tuku, bílkovin a železa. Zahrnuje laktózu a glukózový sirup..

Složení Nutrilon Gold je maximálně přizpůsobeno mateřskému mléku. Obsahuje probiotika a mastné kyseliny ARA, DHA. Lze použít k krmení dětí od 6 měsíců věku..

Tabulka 1. Charakteristika směsí Nestogen a Nutrilon
VlastnostiNutrilonNerozhodnuto
Stáří0-36 měsíců0-2 roky
Hmotnost směsi (g)200, 400, 800350,700
Vitamíny++
Minerály++
Stopové prvky++
Prebotika++
Probiotika++
DHA a ARA+-
ObalKovová plechovka s odměrkou.Kartonové obaly a tašky.
BezpečnostOdborníci nezjistili látky nebezpečné pro dítě.Odborníci nezjistili látky nebezpečné pro dítě.

Pediatrická rada

Výběr kojenecké výživy se provádí v přísně individuálním pořadí. Ve směsi Nestogen nejsou žádné patogenní mikroorganismy a toxiny, nebyla nalezena žádná sacharóza. Sladkost mléčné směsi je způsobena přidáním maltodextrinu, bezpečné, ale nežádoucí složky pro dítě. Směsi nemají hypoalergenní vlastnosti..

Nutrilonová kojenecká výživa ve složení je blízká mateřskému mléku, obsahuje všechny vitamíny, minerály a stopové prvky nezbytné pro normální vývoj dítěte. Lze použít pro děti se střevními infekcemi a infekcemi horních cest dýchacích..

Názor odborníka

Musíte si vybrat dětskou stravu podle věku a zdravotního stavu dítěte. Pokud se vyskytnou problémy s gastrointestinálním traktem, lékař doporučí speciální směs. Doporučení pediatra by neměla být opomíjena. Také není nutné experimentovat a často měnit směs.

Celý trávicí proces dítěte během prvního roku života je vyladěn pro hladký chod, proto vyžaduje vysoce kvalitní vyvážené produkty. Směsi Nestogen a Nutrilon jsou co nejblíže složení mateřského mléka.

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Antonova Ekaterina

zjištění

Směsi Nutrilon a Nestogen se snadno používají. Zahrnují všechny živiny nezbytné pro normální vývoj dítěte.

Sortiment Nutrilon obsahuje speciální směsi pro normalizaci trávení a pro noční krmení dítěte. Odborníci se shodují, že obě směsi jsou pro dítě naprosto bezpečné, neobsahují žádné škodlivé látky.

TOP 10 nejlepší kojenecká výživa pro kojence: co koupit, pro a proti, recenze

Mateřské mléko je nepochybně to nejlepší, co žena může dát novorozenému dítěti. Existují však situace, kdy kojení není možné. Potom kojenecká výživa přijde k záchraně rodičů. Byl vyvinut jako umělé krmení dítěte a jako doplňkové krmení ve spojení s mateřským mlékem. Kojenecká směs se skládá z přírodních ingrediencí - syrovátky, sušeného mléka, bílkovinného hydrolyzátu, vitamínového a minerálního komplexu. Díky přirozenosti směsi jsou dokonale absorbovány tělem dítěte a nepoškozují ho. Díky této směsi dostává také všechny potřebné stopové prvky a vitamíny, které přispívají ke správnému vývoji dítěte.

Rozsah směsí se však neustále rozšiřuje a výběr je stále obtížnější. Proto jsme se rozhodli pomoci mladým rodičům a sestavili hodnocení nejlepších kojeneckých přípravků, které splňují všechny požadavky na výživu a bezpečnost.

TOP 10 nejlepší kojenecká výživa pro kojence

Do hodnocení nejlepších směsí byly zařazeny následující značky a produkty:

 • Kabrita 1 Gold;
 • NAN (Nestle) 1 OptiPro;
 • NUTRILON (Nutricia) 1 Premium;
 • NAN (Nestle) OptiPro 1 hypoalergenní;
 • Nutrilon Pepti Allergy;
 • FRISO FRISOPEP AC;
 • NAN Nestle Pre;
 • Similac (ABBOTT) Neoshur;
 • NUTRILON (NUTRICIA) 1 DENNÍ;
 • NUTRILAK PREMIUM DAIRY.

Dále se budeme zabývat analýzou každého z prezentovaných produktů. Uvádíme jejich vlastnosti, výhody a nevýhody, charakteristické rysy. Doufáme, že vám tento článek pomůže lépe porozumět směsím a vybrat nejbezpečnější a nejkvalitnější produkt pro vaše dítě. Hezké čtení!

Kabrita 1 zlato

Upravená směs je určena pro kojence od narození do 6 měsíců. Ve složení není kravské mléko, je nahrazeno kozím mlékem. Vyznačuje se lepší stravitelností, dítě se po pití nebude cítit nepohodlně. Mezi přísady patří také mastné kyseliny, důležité při vývoji mozku a vidění a při tvorbě silného kostního systému u dítěte.

Stáříod 0 do 6 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturakozí mléko, kyselina linolová a linolenová

Cena: od 857 do 949 rublů.

klady

 • neobsahuje barviva a konzervační látky;
 • nedostatek cukru a kravského mléka;
 • podporuje rychlou absorpci a normalizaci trávení;
 • obsahuje prebiotika, probiotika a bifidobakterie;
 • posiluje imunitu dítěte.

Minusy

 • existují padělky;
 • těžké najít v obchodě.

Je to velmi dobrá směs, začali jsme s doplňkovým krmením od druhého týdne, protože jsem měl problémy s mlékem a bylo tam hodně stresu, pravidelně mizely. Dítě nepociťuje koliku, jí směs s radostí. Všimli jsme si zlepšení celkového stavu, zejména v chladném a nestabilním období, riziko onemocnění se snížilo. Doporučeno pro mladé rodiče.

NAN (Nestle) 1 OptiPro

Směs se podává dětem od prvních dnů života. Je vyvážený v množství bílkovin a tuků, přispívá k rychlému růstu a správnému vývoji dítěte. Zahrnuje živé bifidobakterie, které posilují imunitní systém. Mastné kyseliny obsažené ve směsi jsou totožné s kyselinami pravého mateřského mléka. Při užívání se snižuje riziko vzniku problémů se stolicí a řemeny.

Balení, vg400, 800
Dětský věkod narození
Strukturamastné kyseliny DHA a ARA, bifidobakterie BL

Cena: od 326 do 399 rublů.

klady

 • žádný palmový olej, cukr nebo škrob;
 • opevněný komplex přispívá k růstu a vývoji dítěte;
 • velký objem (balení 400 a 800 g);
 • obsah kyselin - pantothenic a folic.

Minusy

Úžasný mix za rozumnou cenu. Nakupujeme velké balení, které vydrží dlouho. Dítě bylo méně pravděpodobné, že plivne, spí docela zdravě, klidně. Počítáme recepce nezávisle, ale v pokynech jsou doporučení.

NUTRILON (Nutricia) 1 Premium

Směs má jedinečné složení a komplex. Obsahuje řadu prebiotik, které přispívají k tvorbě zdravé střevní mikroflóry a snižují rizika onemocnění dítěte. Mastné kyseliny zlepšují a urychlují vývoj mozku a zraku. Vitamíny a minerály dávají dítěti správný růst. Vhodné pro dítě od prvního dne po narození.

Komponentyprebiotika, minerály a vitamíny, mastné kyseliny
Stáříod 1 dne
Hmotnost v g350, 400, 800

Cena: od 375 do 401 rublů.

klady

 • jako součást užitečných složek a prebiotik;
 • neobsahuje škrob a cukr;
 • snadno zředěný ve vodě při vhodné teplotě;
 • nezpůsobuje problémy se zažívacím traktem;
 • snadno najít na prodej.

Minusy

 • má zvláštní vůni.

Směs byla zakoupena pro dítě od svých prvních narozenin, pravidelně se krmila. Líbilo se mi snadné zředění a absence negativních reakcí z těla - alergické reakce. Dítě není stresováno, cítí se skvěle a jsme pro něj klidní.

NAN (Nestle) OptiPro 1 Hypoalergenní

Hypoalergenní mléko je vhodné pro dítě od prvních dnů po narození. Složení je co nejblíže mateřskému mléku, vyvážené, poskytuje správný a harmonický duševní a fyzický vývoj dítěte. Produkt zvyšuje imunitu a snižuje riziko vzniku infekčních chorob. Vyrobeno ze směsi vysoce kvalitních a bezpečných surovin.

Hmotnost v g400
Složené složkyživé bifidobakterie, vitamíny
Stáříod narození

Cena: od 616 do 700 rublů.

klady

 • hypoalergenicity;
 • snadná stravitelnost kompozice;
 • komplex vitamínů a minerálů;
 • bez mléčných bílkovin, cukru nebo škrobu.

Minusy

 • obtížnost chovu v teplé vodě.

Banka je relativně drahá, předtím získala jiné složení, ale skončila v obchodech a později byla z prodeje odstraněna. Rozhodli se nevzdávat doplňkových potravin, vzali NAS Optipro od Nestle. Byl jsem potěšen hypoalergenní a účinnou kompozicí, směs je skladována po dlouhou dobu a balení trvá dlouhou dobu. Z hlediska ceny a kvality je jedna z nejlepších, doporučuji.

Nutrilon Pepti Allergy

Suchý přizpůsobený produkt se dětem podává od prvních dnů života. Má hypoalergenní složení a snižuje nepohodlí dětí trpících potravinovými alergiemi. Vyrábí se na základě hydrolyzovaných syrovátkových proteinů. Obsahuje prebiotika. Je ideální pro krmení dětí s trávicími problémy. Pomáhá s atopickou dermatitidou, snižuje vyrážku a podráždění.

Dětský věkod 0 do 6 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturakomplex mastných kyselin ARA a DHA

Cena: od 870 do 910 rublů.

klady

 • dobře rozpustný ve vodě při různých teplotách;
 • Chutná to dobře
 • obsahuje komplex vitamínů a minerálů;
 • hypoalergenní produkt prověřený odborníky.

Minusy

Směs je dost dobrá. Přes působivou cenovku si myslím, že směs je jedním z nejlepších mezi moderními výrobky. Je rozpustný ve vodě, pouze se připravuje. Příjemná chuť dítě neděsí a krmení je mnohem rychlejší. Obecně neexistují žádné stížnosti, směs si zaslouží mé pozitivní komentáře..

FRISO FRISOPEP AC

Mléčná výživa byla vyvinuta podle zvláštního vzorce. Vhodný jako kompletní strava a krmení pro kojence se známkami alergií na potraviny. Přípravek obsahuje kaseinový hydrolyzát, který v krátké době odstraní příznaky akutních alergických reakcí. Před zakoupením a použitím se doporučuje poradit se s odborníkem. Má hořkou chuť, ale tento příznak je typický a charakteristický pro směsi tohoto typu..

Ingrediencenukleotidy, linolové a linolenové kyseliny
Hmotnost balení, vg400
Stáříod 0 do 12 měsíců

Cena: od 999 do 1060 rublů.

klady

 • vysoká účinnost a bezpečnost součástí;
 • nedostatek konzervačních látek a barviv, umělých přísad;
 • nezpůsobuje zažívací potíže a regurgitaci;
 • snadno chováno v teplé vodě.

Minusy

Dobrá hypoalergenní směs zmírňuje negativní příznaky a pomáhá dítěti harmonicky růst a rozvíjet se. Chuť je hořká, ale v zásadě na ni dítě nereaguje negativně, nevyplivne a během krmení nejedná. Rozhodně doporučuji!

NAN Nestle Pre

Výživa je určena pro předčasně narozené děti, protože vyžadují zvláštní péči a výživu. Má vyvážený komplex bezpečných a hypoalergenních složek. Směs byla vyvinuta odborníky, kteří brali v úvahu potřeby dětí s těžkou podváhou. Není vhodné pro kojence, kteří jsou alergičtí na bílkoviny kravského mléka, doporučujeme před kojením konzultovat pediatra a imunologa. Jako součást omega-3 a omega-6 - prvků, které posilují imunitu dětí.

Dětský věkod 0 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturaomega 3 a omega 6

Cena: od 649 do 799 rublů.

klady

 • směs je snadno strávitelná a rychle strávitelná;
 • optimální poměr vápníku a fosforu;
 • neobsahuje vůně, barviva, škrob a cukr;
 • hypoalergenní a bezpečný vitaminový komplex.

Minusy

 • existuje individuální nesnášenlivost a kontraindikace.

Zpočátku dítě potřebovalo speciální krmení, aby rychleji získalo chybějící hmotnost. Vybrali jsme si směs s lékařem, je to opravdu výhodné při ředění a doplňování stravy. Dítě se začalo rychle zotavovat, nebylo nemocné, imunita je silná. Zvláštní poděkování vývojářům a lékaři za užitečné jmenování.

Similac (ABBOTT) Neoshur

Výživná směs urychluje růst a vývoj dítěte. Podváha je rychle kompenzována nukleotidy, rostlinnými tuky. Imunita je posílena, riziko vzniku nebezpečných infekčních nemocí u dětí je sníženo. Množství laktózy v produktu je sníženo, a tím i riziko tvorby plynu. Dítě se nebude cítit nepohodlí a kolika.

Ingrediencezvýšené množství bílkovin a kalorií, vitamínů a minerálů
Stáříod 0 do 12 měsíců
Hmotnost v g370

Cena: asi 630 rublů.

klady

 • zvýšené množství bílkovin, vysoký obsah kalorií;
 • nedostatek palmového oleje a destruktivních složek, škrobu a cukru;
 • složené pouze z vitamínů a minerálů, nukleotidů.

Minusy

Vynikající nástroj vhodný pro malé děti. Opakovaně předepisoval směs pacientům a také vzal své vlastní dítě. Doporučuji to jako lékař a jako matka. Nejprve se však poraďte s odborníky, protože existují kontraindikace, zejména individuální nesnášenlivost některých složek.

NUTRILON (NUTRICIA) 1 DENNÍ

Přizpůsobená směs má příznivý účinek na trávicí systém dítěte. Produkt se získá hlubokou fermentací a přidáním nezbytných bakterií. Trávicí systém dítěte se může snadno vypořádat s absorpcí živin, přírodní enzymy zlepšují trávení, trávení laktózy a zbavují dítě nepohodlí a nepohodlí v bříšku. Kompozice je co nejblíže mateřskému mléku, zejména kvůli úrovni kyselosti.

Hmotnost balení, vg400
Strukturabakteriální kmen
Stáříod 0 do 18 měsíců

Cena: od 550 do 585 rublů.

klady

 • účinnost směsi prokázaná klinicky a výzkumem;
 • nedostatek cukru, barviv a GMO ve složení;
 • bifidobakterie zlepšují trávení a přispívají k normálnímu vývoji trávicího systému dítěte;
 • snadno najít v obchodech.

Minusy

Určitě si směs zaslouží pozornost. Prodává se téměř ve všech obchodech, lékárnách a supermarketech. Složení je bezpečné, ve většině případů je směs univerzální, i když dítě má individuální nesnášenlivost na určité produkty a je alergické na určité složky. Doporučuji, protože já používám druhý rok při krmení.

NUTRILAK PREMIUM DAIRY

Směs má vynikající tukové složení, neobsahuje barviva a škodlivé oleje (například palmový a řepkový). Zajišťuje plnohodnotné krmení a vývoj dítěte, zejména při slabém zažívacím systému. Zvyšuje výdrž a imunitu.

Stáříod 0 měsíců
Hmotnost v g400
Směsi směsiomega-3, omega-6, bifidobakterie

Cena: od 320 do 350 rublů.

klady

 • kompozice zlepšuje trávení a celkový stav dítěte;
 • nezpůsobuje alergickou reakci;
 • směs je vyvinuta odborníky s přihlédnutím k potřebám těla dítěte.

Minusy

Směs je dobrá, krmím ji druhé dítě, nevyskytly se žádné odchylky a alergie. Prodává se téměř všude, snadno se chová ve vodě při příjemné teplotě. Děti jsou šťastné a zdravé a jsme pro ně klidní..

Tipy pro výběr

Při výběru směsi určené pro novorozence věnujte pozornost několika hlavním aspektům:

 • Složení směsi. Neměl by obsahovat cukr a škrob, konzervační látky a barviva, látky určené k aromatizaci. Nukleotidy a prebiotika jsou nezbytně základem směsí, protože přispívají k vývoji dítěte, jeho mozku a vidění a také pozitivně ovlivňují trávicí procesy..
 • Odpovídá věku dítěte. Čísla jsou uvedena na obalu, přečtěte si jej před nákupem. Zaměřte se na fráze „uspokojující“, „pohodlí“.
 • Dostupnost produktu Skvělé směsi se nikde nenajdou. Proto použijte produkt, který nezmizí ostře z polic, protože není snadné přeškolit dítě z jedné směsi do druhé.
 • Reakce dítěte. Začíná se krmit, pozorovat dítě, jeho stav, stolici. Nezapomeňte kontrolovat alergické reakce, pokud k nim dojde, doporučujeme změnit směs.
 • Před zahájením krmení se poraďte s odborníky a pediatry. Po shromáždění testů získá odborník úplný obrázek a poskytne konkrétní doporučení týkající se směsí a jejich složení..

Všechny směsi Nestogen 1-4, vlastnosti a pokyny pro použití od narození

Pro plný růst a vývoj dítěte potřebuje zejména novorozenec vyváženou stravu. Jak je známo. nejlepší výživa pro dítě je pouze mateřské mléko matky. Pokud však mámino mléko chybí nebo je toho málo, vyvstává otázka výběru optimální směsi pro umělé krmení..

Složení směsi přímo ovlivňuje fyzický i duševní vývoj, modeluje složení střevní mikrobioty a přispívá k tvorbě imunitního systému dítěte.

Je důležité zvolit vysoce kvalitní náhražku mateřského mléka, která by obsahovala celou řadu vitamínů, minerálů, užitečných prvků a měla by být co do složení přirozenému mateřskému mléku. Proto by se každá mladá matka měla snažit co nejvíce rozšířit přirozené krmení..

Často jsou situace, kdy dochází k nucenému přechodu na umělé krmení, takže výběr směsi je velmi odpovědnou a důležitou fází.

Vybraný produkt by měl maximalizovat složení a vlastnosti mateřského mléka.

Dnes v prodeji najdete obrovský výběr směsí různých výrobců, mezi nimiž nejoblíbenější směs Nestlé "Nestogen".

Hlavním kritériem při výběru směsi je to, jak dítě reaguje na tento produkt.

Důvody pro umělé krmení

Náhradky mateřského mléka, například směs „Nastogen 1“ - za určitých okolností dobrá, ale nikoli ekvivalentní náhrada za přirozené krmení. Lékařští odborníci důrazně doporučují kojení, pokud je to možné, po dobu alespoň 1 roku.

Umělou směs je třeba zavádět do výživy dítěte pouze tehdy, je-li to lékařsky odůvodněné.

Důvody, proč je nemožné kojit, mohou být relativní a absolutní..

Kontraindikace od mámy

Kojení je omezené nebo nemožné v následujících případech:

 • pokud mateřské mléko obsahuje látky nebo mikroorganismy nebezpečné pro zdraví dítěte;
 • somatické patologie matky, těžká onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • Máma je HIV infekce
 • nebezpečné infekční choroby - mor, antrax, cholera, neštovice, tyfus a další;
 • onkologie, ve které je stav matky mimořádně závažný, přičemž také užívá protirakovinová léčiva, chemoterapii, záření, radioizotopová léčiva, která přecházejí do mateřského mléka a negativně ovlivňují dítě;
 • otevřená tuberkulóza s uvolňováním bakterií, protože novorozenec je velmi citlivý na infekci a riziko infekce je vysoké;
 • s nedostatkem mateřského mateřského mléka - v případě, že není možné stanovit plnou kojení.

Dnes je kontroverzní otázka ohledně přípustnosti krmení dítěte hepatitidou C u matky, mezi vědci po celém světě existuje mnoho neshod.

Má se za to, že kojení je povoleno pouze při absenci cirkulace virů v krevní plazmě a s překryvy, ale pokud je aktivní virémie (viry vstupují do krevního řečiště a mohou se šířit po celém těle), je kojení zcela zakázáno..

Důležité!

 • ARVI, angína, bronchitida, pneumonie - není důvodem k odmítnutí kojení. Můžete aplikovat na hrudník po snížení teploty a zlepšení celkového stavu ženy. V tomto případě je lepší, když máma při komunikaci s dítětem používá masku.
 • V případě mastitidy, pokud není hnis vylučován z bradavek, můžete také kojit..
 • S Rh-negativní krví v matce (v přítomnosti titru protilátek v krvi) není v současné době kojení také zrušeno: má se za to, že protilátky se ničí v žaludku novorozence, a proto nejsou nebezpečné.

Kontraindikace pro kojení dítěte

Situace směsi z důvodů týkajících se dítěte:

 • vrozené vady srdce a mozku novorozence;,
 • hluboká předčasnost dítěte, když dítě není schopno samostatně kojit;
 • sepse novorozenců;
 • leucinóza, Menkesova choroba nebo močová nemoc s vůní javorového sirupu;
 • fenylketonurie, dědičné onemocnění spojené se zhoršeným metabolismem aminokyselin, zejména fenylalaninu;
 • galaktosemie novorozence, když se metabolické poruchy vyskytují na cestě přeměny galaktózy na glukózu.

Tyto případy jsou objektivními důvody přechodu na umělé krmení..

Existují také případy, kdy se žena vyhýbá přirozenému krmení, aby si udržela svůj „dobrý tvar“. Před tímto rozhodnutím by matka měla dobře promyslet a rozhodnout se, co je pro ni důležitější - zdraví dítěte nebo krásná prsa. Ženy by si měly uvědomit, že ani nejkvalitnější umělá výživa nemůže nahradit jedinečné mateřské mléko..

Důležité! Než se dobrovolně vzdáte kojení, přemýšlejte pečlivě, a tím nechte své dítě bez životně důležitého pro jeho plný růst a vývoj mateřského mléka. Zavádění umělých směsí do dětské výživy by mělo být provedeno po konzultaci s pediatrem nebo neonatologem, pomůže to správně posoudit potřebu tohoto opatření, určit vhodný produkt.

Výhody a nevýhody

Náhradníci kojení se samozřejmě liší od matek, mají řadu výhod:

 • uvolňuje volný čas, který je důležitý pro mladou matku s nedostatkem volného času a spoustou starostí, matka může dokonce jít domů, protože každý její člen rodiny může své dítě krmit;
 • matka si může dovolit plně jíst, aniž by se omezila na cokoli, a to je velmi důležité v období po porodu pro ženu, když je zátěž vysoká, a tělo musí dostat všechny potřebné látky, aby se zotavilo;
 • kontrola nad dietou dítěte - matka přesně ví, jakou směs dává, pokud dojde k alergii, stačí ji změnit na jinou, s přirozeným krmením, mluvíme o úplné změně stravy kojící matky.

Nejvýznamnější nevýhodou umělého krmení je, že novorozenec má pouze tvorbu střevní mikrobioty a tvorbu imunity, proto je v tomto období stále málo chráněn a náchylný k různým chorobám, včetně alergických.

Normálně má zdravé novorozené dítě speciální imunitní systém, odlišný od dospělého, který je biologicky proveditelný. Ze sterilních podmínek nitroděložního vývoje přichází dítě na svět, kde od první sekundy života (a dokonce i při porodu) na něj padne obrovské množství antigenů, které mu dříve neznaly..

Příroda přesto umožnila, aby stav imunitního systému novorozence omezoval nadměrnou imunitní reakci, která by mohla nastat při takové obrovské antigenní stimulaci. To je možné díky nezralosti mnoha částí imunitního systému a zvýšené funkci supresorových (tj. Inhibičních) imunitních faktorů..

U novorozenců je aktivita většiny nespecifických obranných faktorů snížena. Jejich kůže je tedy tenká, její struktura je nezralá, pH je nedostatečné, v důsledku čehož má kůže zvýšenou propustnost a náchylnost k infekcím.

Poporodní kontakt mezi matkou a novorozeneckou „kůží na kůži“ a samozřejmě i několik kapek kolostra je pro vývoj normální flóry u novorozence velmi důležitý.

Mlezivo vytvořené během prvních dnů laktace je pro dítě velmi cennou potravou: je bohaté na cenné živiny, hormony, vitamíny, růstové faktory, imunoglobuliny a mnoho dalších faktorů ochrany proti infekcím.

Pokud dítě neobdrželo kolostrum, ale následně je stanoveno kojení, dítě obdrží všechny potřebné komponenty.

Je-li umělé krmení nevyhnutelnou nutností, měla by matka brát velmi vážně výběr směsi, studium pravidel pro její skladování a způsob přípravy.

Upravené směsi Nestogen mají následující výhody:

 • doporučeno pro kojence od narození;
 • obsahují komplex vitamínů a minerálů, které zajišťují vyváženou zdravou výživu dítěte;
 • směs obsahuje prebiotika Prebio a lactobacillus L.reuteri, což podporuje příjemné trávení;
 • díky prebiotikům se zlepšuje střevní motilita, vytvářejí se pravidelné měkké stoličky, zdravá mikroflóra a kolika;
 • poskytuje sladký spánek pro dítě, protože se břicho neobtěžuje;
 • rozvinutá síť dodavatelů - můžete nakupovat téměř v jakémkoli supermarketu, internetovém obchodě;
 • dostupná cena;
 • příjemná chuť a vůně;
 • bez palmového oleje;
 • vysoce kvalitní suroviny vyrobené speciálně vybranými dodavateli, bez použití geneticky modifikovaných přísad, konzervačních látek, barviv a látek určených k aromatizaci.

Nevýhody směsí Nestogen zahrnují:

 • není vhodný pro děti náchylné k alergickým reakcím;
 • podle některých spotřebitelů je produkt uvnitř balení utěsněn v nepohodlném měkkém sáčku (to se týká nevýhod balení než směs);
 • silná sladká chuť (mnoho lidí má rád);
 • dlouhé rozpuštění směsi při styku s vodou.

Když nucené matky vyřeší problém umělého krmení, měly by mladé matky věnovat pozornost kvalitním, osvědčeným výrobkům, je nutné naslouchat odborníkům.

Výběr produktů švýcarské společnosti Nestle pod značkou Nestogen vám umožní plně nakrmit své dítě, posílit jeho zdraví, imunitu a nastolit trávení.

Vzorec Nestogen obsahuje komplex základních vitamínů, minerálů a prospěšných prvků:

 • syrovátkový protein, který je dobře absorbován a tráven tělem dítěte;
 • probiotika (laktobacillus L.reuteri), které přispívají k tvorbě zdravé mikroflóry a pravidelné měkké stolice, zlepšují motilitu střeva;
 • obsahuje prebiotika (CBT, FOS);
 • obsahuje a-linolenovou mastnou kyselinu;
 • obsahuje maltodextrin - sirup se sladkou chutí.

Další nevýhodou směsi Nestogen je to, že neobsahuje esenciální omega-3 mastné kyseliny - DHA a ARA, které mají příznivý vliv na vývoj mozku, inteligenci a podílejí se na tvorbě orgánů vidění a sluchu..

Pravítko Nestogen 1, 2, 3, 4

Dnes není možné získat ekvivalentní náhradu za mateřské mléko.

Složení nejmodernějších směsí pro umělé krmení však obsahuje stejné složky: vitaminy a minerály, bílkoviny, uhlohydráty, tuky. Výrobky, které jsou nejvhodnější pro mateřské mléko, se nazývají upravené.

Směsi s léčivými vlastnostmi se doporučují pro kojence s alergickými onemocněními nebo vážnými poruchami trávení. Tyto směsi eliminují alergie, nedostatek laktózy, koliku, zácpu.

Při výběru jedné nebo druhé směsi musíte konzultovat pediatra, který zná specifika těla konkrétního dítěte.

Švýcarská společnost „Nestle“ vyrábí pod značkou „Nestogen“ následující typy kojenecké výživy:

"Nestogen 1"

Upravené mléčné mléko „Nastogen 1“, určené pro kojence od narození do 6 měsíců. Složení směsi: Kromě komplexu esenciálních vitamínů a minerálů obsahuje také a-linolenovou esenciální mastnou kyselinu, která je důležitá pro vývoj a normální fungování mozku. Jód - podílí se na práci nervového a endokrinního systému. Zinek a selen zvyšují imunitu, vápník je dobrý pro zuby a kosti.

Nestabilní 1 složení směsi, tabulka složek je uvedena níže:

 1. Věková skupina: kojenci od 0 do 6 měsíců.
 2. Hmotnost: 350; 700, 1050 gramů.
 3. Použití: v naprosté nepřítomnosti nebo s nedostatkem mateřského mléka.
 4. Složky: přípravek obsahuje uhlohydráty, tuky, bílkoviny: kasein 40 a syrovátkové bílkoviny 60, nejdůležitější vitamíny a minerály, které přispívají k normálnímu vývoji dětských těl. Přírodní prebiotika (GOS, FOS) normalizují stolici a podporují normální trávení. Probiotika (laktobacily) přispívají k růstu zdravé mikrobioty a formování imunitního systému dítěte, k tvorbě pravidelných měkkých stolic.
 5. Osmolalita 247 mOsm / kg.
 6. Energetická hodnota 67 kcal na 100 ml hotové směsi.
 7. Cena: asi 261-320; 475-577; 760 rublů.

"Nestogen 2"

Náhrada mateřského mléka Nestogen 2 je určena k výživě dětí ve věku od 6 měsíců do 1 roku. Směs může být použita jako mléčná složka dětského menu a jako doplněk stravy.

Přírodní prebiotika vlákniny (GOS, FOS) přispívají k normálnímu trávení. Lactobacilli L.reuteri zlepšují střevní motilitu, pomáhají vytvářet pravidelné měkké stoličky a vytvářejí mikrobiotu zdravého dítěte. Složení také obsahuje esenciální mastnou kyselinu (a-linolenovou), komplex vitamínů a minerálů přispívá k optimálnímu růstu a vývoji dítěte. Produkt je co nejblíže lidskému mléku, vyvážené složení zajišťuje dobré trávení.

 1. Věková skupina: výživa pro děti ve věku 6-12 měsíců.
 2. Hmotnost: 350; 700, 1050 gramů.
 3. Použití: mléčný výrobek se zavedením doplňkových potravin nebo jako doplněk doplňkových potravin.
 4. Složky: prebiotika (GOS, FOS), probiotika laktobacilu L.reuteri, zlepšení trávení, pomoc při tvorbě pravidelné, měkké stolice. Výrobek obsahuje bílkoviny, tuky, uhlohydráty, komplex vitamínů a minerálů, užitečné prvky (jód, železo, zinek a selen a další). Vápník přispívá k normálnímu vývoji kostní tkáně, zubů.
 5. Osmolalita 266 mOsm / kg.
 6. Energetická hodnota 65,50 kcal na 100 ml hotové směsi.
 7. Cena: 269-320; 437-577, 759-883 rublů.

"Nestogen 3"

Mléko „Nestogen 3“ je vyvážený produkt určený k výživě dětí starších než 1 rok.

Na základě tabulky krmení se přesně změřené množství směsi zředí v teplé vařené pitné vodě. Směs Nestogen 3 obsahuje komplex nejdůležitějších vitamínů a minerálů, probiotik (L. Reuter), mastných kyselin (linolenové a a-alfa-linolenové kyseliny), uhlohydrátů, laktózy, bílkovin, včetně syrovátkových bílkovin.

Mléko „Nestogen 3“ nahrazuje kravské mléko v dětské nabídce, což se nedoporučuje pro děti mladší 3 let..

 1. Věková skupina: pro výživu zdravých dětí starších 12 měsíců.
 2. Hmotnost: 350; 700 gramů.
 3. Použití: mléko - náhražka kravského mléka se zavedením doplňkových potravin nebo jako přísada do hlavní stravy.
 4. Složky: Prebio komplex přírodních prebiotik, které přispívají k normálnímu trávení, normalizace stolice. Lactobacilli (L. Reuteri) přispívají k tvorbě zdravé mikroflóry. Neobsahuje GMO, konzervační látky, barviva, aromatické nebo jiné škodlivé přísady.
 5. Energetická hodnota 67 kcal na 100 ml hotového mléka.
 6. Cena: 259-328; 419 - 563 rublů.

"Nestogen 4"

Mléko „Nestogen 4“ se používá ke krmení dětí starších než 1,5 roku. Jedná se o dokonale vyvážený produkt pro děti, který nahrazuje kravské mléko..

 1. Věková skupina: pro kojence od 18 měsíců do 24 měsíců.
 2. Hmotnost: 350; 700 gramů.
 3. Použití: komplexní výživa dítěte.
 4. Složky: jako součást laktobacilů (L.reuteri), vlákniny z potravy Prebio (prebiotika GOS a FOS), které jsou součástí mléka, přispívají k normálnímu fungování trávicího systému. Obsahuje tuky (linolenová, kyselina alfa-alfa-linolenová), komplex vitamínů a minerálů nezbytných pro tělo dítěte, jeho plný růst a vývoj.
 5. Energetická hodnota 70 kcal na 100 ml hotového mléka.
 6. Cena: 259-340; 435 - 606 rublů.

"Nestogen" nízká laktóza

Jedná se o kompletní suchou směs s nízkým obsahem laktózy. Směs s nízkým obsahem laktózy může být použita jako jediný zdroj výživy pro děti od narození v případech. když má dítě nesnášenlivost laktózy, a také po průjmu. Toto jídlo je určeno pro zvláštní lékařské účely a je doporučeno lékařem..

Nízká osmolarita je zajištěna snadnou asimilací směsi s nízkým obsahem laktózy v těle dítěte.

Osmolalita 165 mOsm / kg.

Nestogen s nízkým obsahem laktózy obsahuje nukleotidy - jedná se o komplexní biologické látky, které hrají klíčovou roli v mnoha biologických procesech..

Slouží jako základ pro konstrukci DNA a RNA a kromě toho jsou odpovědné za syntézu proteinů a genetickou paměť a jsou univerzálními zdroji energie. Nukleotidy jsou součástí koenzymů, podílejí se na metabolismu uhlohydrátů a syntéze lipidů.

Směs neobsahuje GMO, konzervační látky, barviva, aromatické nebo jiné škodlivé přísady.

 1. Věková skupina: pro kojence od narození.
 2. Hmotnost: 350 gramů.
 3. Použití: vysoce kvalitní suchá směs s nízkým obsahem laktózy. Směs může být použita jako jediný zdroj výživy pro děti od narození v případě nesnášenlivosti laktózy po průjmu.
 4. Složky: produkt obsahuje bílkoviny, tuky (včetně mléka, hmotnostní frakce mol. Tuk. 0%), uhlohydráty a všechny potřebné vitamíny a minerály, esenciální mastné kyseliny, které přispívají k plnému růstu a vývoji dítěte.
 5. Cena: 354 rublů.

Pozornost! Produkt ukončen.

Nestogen 1 Comfort Plus

Mléčná výživa Nestogen 1 Comfort Plus s komplexem prebiotik a probiotik je určena dětem od narození.

Směs je určena dětem, aby korigovaly minimální projevy koliky, zácpy a regurgitace. Bifidobakterie a prebiotika přispívají k normalizaci střevní mikroflóry a zlepšují trávení dítěte. Kompozice obsahuje škrob (zahušťovadlo), což snižuje časté regurgitaci a snížený obsah laktózy eliminuje zažívací potíže.

Nestogen 1 Comfort Plus lze použít jako jediný zdroj potravy pro kojence od narození. Škrob přidal jako zahušťovadlo.

 1. Věková skupina: od narození.
 2. Hmotnost: 350 gramů.
 3. Použití: k výživě dětí od narození za účelem korekce minimálních projevů koliky, zácpy a regurgitace.
 4. Složky: obsahuje bílkoviny, včetně syrovátkových bílkovin, tuků, uhlohydrátů, laktózy, taurinu, probiotika (bifidobakterie B. Lactis), prebiotika (90% GOS a 10 FOS%), esenciální mastné kyseliny (a-linolenová) a všechny esenciální vitamíny a minerály.
 5. Osmolalita 320 mOsm / kg.
 6. Energetická hodnota 67 kcal na 100 ml hotové směsi.
 7. Cena: 480-558 rublů.

Jak vstoupit a připravit se?

Při výběru směsi bude nejvhodnějším řešením konzultace s příslušným specialistou - pediatrem, neonatologem. Pokud má dítě tendenci k alergickým reakcím, je lepší kontaktovat pediatrického alergika. Lékaři mají zkušenosti a mají nejspolehlivější informace.

Při výběru náhražky mateřského mléka byste měli věnovat zvláštní pozornost těmto bodům:

 1. Přizpůsobitelnost produktu - pro novorozence do šesti měsíců věku doporučuje známý pediatr Komarovsky krmení vysoce přizpůsobivých náhrad, protože jejich složení je nejblíže mateřskému mléku. Vyznačují se vysokou cenou, ale dávkování v tomto období vývoje dítěte je zanedbatelné. Pro krmení kojenců ve věku od 6 do 12 měsíců se doporučuje použít cenově dostupnější střední, málo adaptivní směsi.
 2. Přizpůsobení produktu věku dítěte. Je zakázáno dávat dítěti ve 3 měsících, což je produkt zaměřený například na 12 měsíců věku, což může značně poškodit zdraví dítěte.
 3. Před chovem si pozorně přečtěte pokyny..
 4. S ohledem na zvláštní vlastnosti směsí. Existuje mnoho produktů zaměřených na děti s různými charakteristikami - s alergickými reakcemi, nedostatkem laktázy, kolikou. zácpa, regurgitace, alergie na bílkoviny kravského mléka a další.
 5. Skvělé pro kojence všech věkových kategorií jsou náhražky mateřského mléka obsahující prospěšné probiotické bakterie, které zlepšují trávení a podporují rozvoj imunitního systému dítěte..
 6. Přítomnost široké sítě prodejců produktů konkrétní značky Pokud nákup směsi představuje celé dobrodružství - další stres, jak pro dítě, tak pro jeho rodiče, upřednostňuje cenově dostupný produkt, který lze snadno zakoupit v jakémkoli obchodě. a
 7. Věnujte pozornost datu vypršení platnosti..

Přibližné schéma pro zavedení nové kojenecké výživy

Pokud není možné kojit nebo pokud není směs vhodná, je nutné novou směs správně podat, aby nedošlo ke stresu a nežádoucím reakcím, doporučujeme použít tabulku:

Když má dítě stále hlad a matčina prsa je bez mléka, je třeba připravit a dát dítěti asi 30 mililitrů náhražky Nestogen 1 za mateřské mléko, tento postup se musí během následujícího krmení opakovat.

V následujících dnech je dítěti nabídnuto také krmení 30 ml mateřského mléka jako náhrada a potom se objem postupně zvyšuje.

Pokud se na začátku umělého krmení objeví vedlejší reakce na směs, nemusíte panikařit, musíte dětskému tělu umožnit přizpůsobit se nové stravě. U dlouhodobých nežádoucích účinků trvajících déle než 2–3 dny se poraďte s odborníkem a směs vyměňte..

Takový postupný vstup zajistí zájem dítěte o směs, přechod na ni bez stresu.

Existují nápoje a výrobky, které zlepšují laktaci matek, které provádějí přirozené krmení dítěte:

 • čistá voda;
 • koprový čaj;
 • nízkotučné mléčné výrobky;
 • polévky a polévky s nízkým obsahem tuku;
 • libové maso a ryby;
 • tvrdý sýr a sýr Adyghe;
 • šípky;
 • slunečnicová semínka;
 • Melissa;
 • sušené ovoce;
 • uzvar (kompot ze sušeného ovoce);
 • ořechy.

Správné rozmnožování náhražky mateřského mléka zahrnuje dodržování doporučení uvedených v pokynech poskytnutých výrobcem. Příbalový leták obsahuje informace o dávkování a metodách přípravy směsi Nestogen 1.

Algoritmus přípravy směsi:

 1. Před přípravou směsi si dobře umyjte ruce..
 2. Láhev, dudlík a víčko důkladně umyjte.
 3. Vařte je po dobu 5 minut a poté přikryjte, dokud se nepoužijí.
 4. Pívou vodu vařte 5 minut a poté ochlaďte na 37 ° C.
 5. Poté, podle krmného stolu, změřte správné množství vody.
 6. Nalijte do láhve 1/2 požadovaného objemu teplé vody a přidejte přesný počet odměřených lžiček prášku podle věku dítěte.
 7. Směs by měla být připravena bezprostředně před krmením..
 8. Zředěná směs zbývající po krmení by neměla být skladována a následně používána..

Při vaření používejte speciální odměřovací lžíci přísně bez sklíčka. Zvýšení nebo snížení dávky může způsobit dehydrataci těla dítěte nebo selhání stravy. Chov náhradky mateřského mléka je pro každého člena rodiny snadný.

Často kladené otázky

Nezkušenost mladých matek někdy vede k tomu, že čelí jednoduchým otázkám, ale nevědí, jak je vyřešit. Podívejme se na nejčastější dotazy týkající se náhrad mateřského mléka a kojení..

Odborníci doporučují krmení dítěte podle určitých pravidel:

 • dítě by mělo být napůl svislé - toto uspořádání je praktické při sání, musíte dítě podepřít, aby se neudusil.
 • aby se předešlo problémům s trávením, je nutné kontrolovat hladinu mléka v láhvi - musí zcela zakrýt bradavku, vzduch může být pouze na dně láhve;
 • po jídle musí být dítě na chvíli ve svislé poloze, můžete si položit hlavu na rameno. Tento postup umožňuje odstranit přebytečný vzduch z dutiny žaludku;
 • když dítě odmítá jíst jídlo prostřednictvím láhve nebo jíst z lžíce. Směs musí být injikována do těla drobků injekční stříkačkou (po odstranění jehly), hlavní věcí je to udělat co nejpomaleji, v malých porcích.

Pojďme analyzovat hlavní body týkající se zacházení se směsí:

 1. Použití surové vody nebo nepasterizovaných nádob, porušení pravidel chovu, konzervace, přepravy, krmení může být příčinou komplikací zdraví dítěte.
 2. Příprava směsi musí být provedena před jídlem dítěte.
 3. Je důležité, aby se přesně dodržovaly pokyny výrobce a aby proporce v pokynech nemohly být změněny bez doporučení odborníka.
 4. S vytvářením zbytků připravené směsi, jejím skladováním je přísně zakázáno další použití k výživě dítěte.
 5. Přímo při krmení dítěte musí být opěrka podepřena tak, aby se neudusila. Jak dítě roste, je nutné přejít na jídlo z více než šálku.
 6. Aby se zachovaly užitečné prvky důležité pro tělo dítěte, bakterie, vitamíny a minerály, musí se vařená voda před chovem uvést do tělesné teploty..
 7. Pokud se objeví průjem, poraďte se s odborníkem, tento patologický stav rychle dehydratuje tělo dítěte, může způsobit významné poškození zdraví dítěte.
 8. Po 6 měsících, kdy je to možné, je třeba do dětské výživy postupně zavádět doplňková jídla - zeleninu, ovoce, obiloviny, maso a ryby. Zároveň je nutné to provést po konzultaci s lékařem, který vám umožní vzít v úvahu jednotlivé vlastnosti dítěte. S doporučením specialisty a dřívějším zaváděním nových produktů do stravy strouhanek musí být dávkování směsi sníženo.
 9. Před a po otevření balení by měla být směs skladována při teplotě nepřesahující 25 ℃ a při relativní vlhkosti nepřesahující 75%.
 10. Po přípravě směsi by mělo být balení produktu pevně uzavřeno.
 11. Po otevření sáčku je třeba nádoby s výrobkem použít do 21 dnů, nedoporučuje se uchovávat v chladničce.

Co je lepší než NESTOGEN nebo NAN?

Náhradky mateřského mléka pod značkami Nestogen a NAN je třeba porovnat podle nejdůležitějších parametrů: složení produktu, bezpečnost produktu pro dítě, snadné použití, recenze spotřebitelů.

Vysoce kvalitní směsi obsahují prebiotika a probiotika, tyto látky přispívají k tvorbě normální střevní mikroflóry, k tvorbě imunitního systému dítěte a ke zlepšení trávení.

Kvalitní směs také zabraňuje výskytu alergických reakcí, rozvoji infekčních chorob. Dobrý metabolismus zajišťují proteiny (věnujte pozornost kvalitě a množství), tuky a nukleotidy.

Nestabilní nebo NAS? Zvažte každý z produktů z hlediska nejdůležitějších kritérií, všech výhod a nevýhod směsí. Oba produkty jsou vyráběny švýcarskou společností Nestle.

Mezi výhody NESTOGENU patří:

 • praktické balení;
 • nízké náklady a široká síť dodavatelů;
 • optimální osmolalita;
 • neobsahuje palmový olej;
 • obsahuje probiotika;
 • obsahuje prebiotika GOS a FOS;
 • vápník a fosfor v optimálním množství;
 • Směsi Nestogen 1.2 obsahují vyšší množství syrovátkové bílkoviny než kasein.

Mezi nevýhody směsí se značkou NESTOGEN patří:

 • řada značky obsahuje pouze 1 specializovaný produkt - „Nestogen 1 Comfort Plus“, „Nastogen Low-Lactose je v současné době mimo výrobu;
 • produkt neobsahuje DHA a ARA kyseliny, ale existuje a-linolenová mastná kyselina;
 • Směsi Nestogen 1,2,3,4 neobsahují nukleotidy;
 • přítomnost pouze jedné aminokyseliny - taurinu.

Výhody směsí pod značkou „NAN“ jsou:

 • Produkt NAN OPTIPRO má jedinečný proteinový komplex optimalizovaný co do množství a kvality, díky čemuž se snadno vstřebává do ještě nezralých střev dítěte;
 • ve směsi NAN 1 Optipro je poměr syrovátkové a kaseinové bílkoviny nejblíže mateřskému mléku - bílkoviny (kaseinové / syrovátkové proteiny 30/70);
 • Směsi NAN obsahují živé bifidobakterie, které pomáhají posilovat imunitu vašeho dítěte;
 • Směsi NAN obsahují dvě esenciální mastné kyseliny (DHA a ARA) přítomné v mateřském mléce, které hrají důležitou roli ve vývoji imunitního systému dítěte a přispívají k rozvoji mozku a zraku;
 • všechny směsi NAN neobsahují palmový olej;
 • Směs NAN SUPREME obsahuje komplex UNIQUE sestávající ze dvou oligosacharidů - 2´-fukosyl-laktózy (2'FL) a lakto-N-neotetraózy (LNnT), strukturně identických s těmi, které se nacházejí v mateřském mateřském mléce. Oligosacharidy, jak ukazují studie, chrání dítě před infekcemi a pomáhají posilovat imunitu;
 • Směs NAN SUPREME obsahuje OPTIPRO HA (hypoalergenní protein), přesněji optimalizovaný a částečně hydrolyzovaný proteinový komplex získaný speciální technologií, díky níž bylo možné výrazně snížit jeho alergenní potenciál.
 • všechny produkty NAN zahrnují esenciální tuky, nukleotidy, prebiotika, aminokyseliny, komplex vitamínů a minerálů, probiotika a prebiotika, která dítěti poskytují všechny živiny nezbytné pro harmonický fyzický a duševní vývoj;
 • Řada NAN obsahuje speciální směsi pro lékařské účely - „NAN bez laktózy“, „NAN antireflux“, „NAN Triple Comfort“, „NAN kyselé mléko“, „NAN hypoalergenní“.

Při výběru stravy pro dítě je velmi důležité věnovat pozornost poměru kaseinu a syrovátkové části proteinu, jakož i jeho množství. Budoucí zdraví dítěte závisí na množství bílkovin, které dítě dostává v prvních letech života.

Kvalita a množství bílkovin, které dítě dostává s jídlem, pomůže položit pevný základ jeho zdraví nyní i v budoucnosti. Správně vybraný protein ve směsi podporuje tvorbu imunity a rozvoj trávicího systému a zdravou sadu tělesné hmotnosti.

Mezi nevýhody směsí „NAS“ patří:

 • vyšší cena než NESTOGEN.

V článku není žádná přímá reklama - nezávisle vyhodnoťte všechny výhody a nevýhody těchto značek a vyberte nejvhodnější řešení speciálně pro vaše dítě. V případě pochybností se obraťte na pediatra.!

Jak pochopit, že směs není vhodná?

Při umělé nebo smíšené kojenecké výživě je náhrada mateřského mléka často hlavním a jediným zdrojem příznivého a výživného příjmu. Správný růst a harmonický vývoj dítěte zcela závisí na složení a úplné asimilaci složek směsi.

Je důležité vybrat ten správný produkt, protože prvních 1000 dnů života dítěte je nejdůležitější. Je třeba si pamatovat znaky, které jsou závažným argumentem pro konzultaci s odborníkem.

Naléhavá opatření by měla být přijata, pokud:

 • dítě po použití směsi je neklidné, často pláče, při pokusu o navrácení dítěte do normálního stavu se objevují potíže;
 • výskyt zarudnutí a vyrážky na kůži dítěte;
 • častá regurgitace během krmení, mezi jídly;
 • odchylky v zažívacím systému - kolika nebo zácpa, hromadění plynů;
 • nedostatečný přírůstek na váze.

Je možné používání poškodit??

Všechny umělé krmné směsi Nestle jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin, které mají podobné složení a vlastnosti jako mateřské mléko.

Kojení mateřského mléka je přirozené, prospěšné a uspokojuje všechny potřeby dítěte..

Umělá výživa má následující nevýhody:

 • při nedostatečném čištění láhve, jakož i v případě porušení pravidel pro přípravu umělé směsi je možný vznik a aktivní reprodukce patogenních mikroorganismů, které mohou způsobit otravu dítěte, dokonce vést k úmrtí;
 • mateřské mléko je absorbováno tělem dítěte o 100%, což nelze říci o směsích. Takže železo, které je součástí produktu, není úplně absorbováno, což může způsobit rozvoj anémie z nedostatku železa;
 • při umělém krmení se zátěž na játra, ledviny a gastrointestinální trakt zvyšuje 3krát;
 • když se do produktu přidá palmový olej, zhoršuje se mineralizace kostí;
 • pravděpodobnost kazu, obezity, cukrovky, poškození zraku, malocluze se zvyšuje asi 2krát.
Články O Neplodnosti