Hlavní Analýzy

KDYŽ JE LEPŠÍ BÝT PREGNANT? OBLÍBENÉ DNY NA KONCEPCI

Těhotenství je možné, když spermie přijde do kontaktu s vejcem. Pro úspěšný výsledek pohlavního styku je nutné správně spočítat příznivé dny pro početí dítěte.

Začněme, vejce na oplodnění zraje jednou měsíčně. Po zrání opouští vaječník a vstupuje do vejcovodů do břišní dutiny. Tento proces se nazývá ovulace. U každé zdravé ženy se tento proces vyskytuje uprostřed menstruačního cyklu - mezi 14. a 16. dnem.

Vejce je aktivní po poměrně krátkou dobu - od 12 do 24 hodin. Spermatozoa, které vstoupí do ženského těla po ejakulaci, mohou zůstat aktivní 3-4 dny. Pak by mělo dojít ke setření spermie s ženskou zárodečnou buňkou. Pokud během této doby početí selže, sperma zemře.

Proto jsou dny ovulace příznivé pro početí. Pokud toto období vypočítáte správně, bude šance na otěhotnění mnohem vyšší. Zbývá vědět, kolik dní po početí se připravit na setkání nového člena rodiny.

Je třeba poznamenat, že k ovulaci dochází u každé ženy v jiném období. Některé mají příznaky jako:

 • bolest v podbřišku;
 • prohloubení mléčných žláz až do bolestivosti;
 • špinění z pochvy.

Existuje několik metod výpočtu:

 • kalendář (nebo rytmický);
 • bazální teplota;
 • změny děložního hlenu;
 • testy k přesnému stanovení doby ovulace;
 • symptotermální (kombinace výše uvedených technik);
 • ultrazvukové monitorování.

Metoda kalendáře

Tento způsob stanovení ovulace je zcela libovolný. U pravidelného menstruačního cyklu není jeho trvání tak důležité. Po třech měsících menstruačního cyklu nebude pro ženu obtížné sestavit koncepční kalendář.

Metoda kalendáře vám pomůže určit správný čas.

Jsou považovány za produktivní od 9. do 18. dne cyklu - odpočítávání je od dvacátého dne do začátku další menstruace..

Pokud je cyklus nepravidelný, musí žena zaznamenat dobu trvání každého z nich po celý rok a vypočítat nejkratší a nejdelší z nich. Poté se provede výpočet:

 • odečte 19 od počtu dnů nejkratších;
 • odečtěte 10 od počtu nejdelších dnů.

Předpokládejme, že nejkratší cyklus byl 25 dní, nejdelší - 29. Dostali jsme:

Nejlepší dny pro početí jsou tedy od 6. do 19. včetně.

Ale i když je menstruační cyklus dokonale rytmický, k ovulaci nedochází vždy ve dnech osídlení. Všimněte si, že načasování změn ovulace přispívá k:

 • stres
 • Deprese
 • brát různé léky, hormonální drogy;
 • různé nemoci.

Proto kalendářní metoda pro výpočet dnů početí není dostatečně účinná.

Stanovení bazální teploty

Zde se ovulace stanoví pomocí teploměru - měří se teplota v konečníku. Procedura se provádí každé ráno a po probuzení se nevstává..

Použijte přesný teploměr, který dokáže měřit i nevýznamné teploty.

Uprostřed menstruačního cyklu je zaznamenáno zvýšení teploty o 0,2 - 0,4 °, což je známkou nástupu ovulace. Bazální teplota se měří 3-4 cykly v řadě. Výpočet se provádí podle principu počítání před 6 dny a dále od dne, kdy byla překročena známka 37,0 stupňů.

Pokud je menstruační cyklus ideální, zrání vajec obvykle nastává 14. den. Nejlepší dny pro početí tedy budou: 14 - 6 = 8, 14 + 6 = 20 - od 8. do 20. dne menstruačního cyklu.

Pozorování hlenu děložního

V tomto případě se provede analýza děložní sliznice. Tato metoda se používá po konzultaci s lékařem..

Vzorek hlenu se odebere z vagíny prstem nebo pomocí speculum. Po menstruaci obvykle první tři dny hlenu chybí. V důsledku toho je možnost otěhotnění zanedbatelná. Když se objeví hlen, je hustý a bílý. Poté, co se stane průhlednějším a během dvou dnů se jeho konzistence nezmění - to jsou špičkové dny.

Příznivé dny pro otěhotnění dítěte - od prvního objevení hlenu do konce čtyřdenního období po vrcholu.

Zkušební a jiné metody

Jednat na principu stanovení těhotenství. Jedná se o dva proužky se dvěma indikátory. Při kontaktu s močí se barva proužků mění v závislosti na množství hormonu. Před ovulací se koncentrace luteinizačního hormonu prudce zvyšuje. Právě tento hormon vede k ovulaci.

Jednou z nejpřesnějších metod jsou ovulační testy.

Testy se provádějí denně, přesně podle pokynů. První test se provádí 5-6 dní před očekávanou ovulací. Pokud je test pozitivní, dojde během dne k ovulaci. Na vrcholu koncentrace hormonu se obě linie indikátoru intenzivně zbarví. Další 2-3 dny jsou považovány za nejlepší pro početí..

Stejně jako u těhotenských testů však zde nejsou vyloučeny chyby. Proto je lepší kombinovat testy s jinými metodami. Symptomotermální metoda je kombinací všech výše uvedených metod, což umožňuje určit příznivé dny pro početí.

Monitorování ultrazvukem je jednou z nejpřesnějších metod monitorování růstu folikulů a určení přibližného data ovulace. Provádí ji v nemocnici lékař. Pozorování začíná 6-7 dnů po menstruaci a provádí se následující dny, aby se určil dominantní folikul a předpovídalo přibližné trvání ovulace.

Takže jsou definovány nejlepší dny pro početí, vše se dělá, aby se buňka oplodnila. Zbývá být trpělivý a čekat na nástup těhotenství.

Jak rozpoznat těhotenství

Definice těhotenství - krevní test

V prvních dnech po početí prochází žena hormonálními změnami, které primárně ovlivňují trávicí systém. Popisujeme nejčastější příznaky těhotenství, které se objevují před zpožděním menstruace.

Dny po početíPříznaky
12Závratě, nízký krevní tlak, změny v rektální teplotě, časná toxikóza
3 - 7Malátnost, celková slabost, horečka
7 - 10Intermenstruační krvácení
14 - 21Citlivost prsou

V jaký den po početí je možné určit těhotenství a jakým způsobem? Existují dva typy testů:

Krevní test lze provést 7-10 dní po domnělé početí. Výsledky testování budou pozitivní 9-10 dní po oplodnění. Zjistěte vše o šalvěji během těhotenství.

Používání moči je snazší, výsledek lze získat po 5 minutách. Test však není vždy přesný. Pozitivní odpověď může být spolehlivější dva týdny po ovulaci.

Dlouho před plánováním těhotenství, aby se zvýšil pozitivní výsledek, se doporučuje ženě přestat kouřit, protože účinek nikotinu inhibuje vývoj folikulu. Oba partneři musí přestat pít alkohol a hodně kávy, jinak zvýšená sekrece adrenalinu bude mít nepříznivý účinek na progesteron a děloha nebude připravena na příjem oplodněného vajíčka.

Doporučuje se konzumovat velké množství zeleniny, ovoce, snížit spotřebu velkého množství masa.

O autorovi: Olga Borovikova

Koncepce - svátost a výpočet

Jak si vybrat den pro početí

Ekaterina Svirskaya porodnice-gynekologka, autorka knih o těhotenství

Samozřejmě si nevybereme den početí našeho dítěte - záleží to více na vůli náhody. Je však v naší moci ovlivnit, že tento den přijde dříve nebo později. K tomu není třeba tolik - jen implementace jednoduchých pravidel a základních znalostí z fyziologie.

Mnoho žen začne panikařit, pokud k těhotenství nedojde do dvou až tří měsíců poté, co se vzdaly antikoncepce.

U zdravých párů s běžným sexuálním životem však vypadá typický obrázek takto:

 • 60 ze každých 100 párů může dítě otěhotnět do šesti měsíců;
 • 80 z každých 100 párů může otěhotnět dítě během jednoho roku;
 • 90 ze 100 manželských párů si může dítě představit za dva roky.

Navzdory skutečnosti, že kterákoli z těchto tří situací je normou, můžeme pojetí poněkud urychlit dodržováním určitých pravidel.

Jak je početí: trochu fyziologie

Aby se narodil malý muž, chlapec nebo dívka, musí se setkat dvě buňky: samec - sperma a samice - vejce. Když se sloučí, vytvoří se fetální vajíčko - zygota.

Každý měsíc pod vlivem hypofyzárních hormonů (endokrinních žláz umístěných v mozku) zraje ve vaječníku malá folikulární bublina, která obsahuje vajíčko. Stěny folikulů produkují ženské hormony - estrogeny, díky nimž folikul roste do velikosti malé třešně a praskne uprostřed menstruačního cyklu, čímž uvolňuje vajíčko. Tento proces se nazývá ovulace. Z vaječníku se vajíčko „zachytí“ vlákny vejcovodu a díky kontrakcím se pohybuje směrem k děloze. Vejce si udržuje schopnost oplodnit v průměru 24 hodin.

V párových mužských pohlavních žlázách se tvoří spermie - varlata. Cyklus jejich formování je 70-75 dní. Během pohlavního styku vstoupí do vagíny ženy 3-5 milimetrů spermií, které obsahují 300 - 500 miliónů spermií. Pouze část z nich se dostane do děložního hlenu uvnitř kapky děložního čípku. Než se dostanete k vajíčku, sperma! překročit děložní dutinu a spadnout do vejcovodu. Jdou touto cestou za 2-2,5 hodiny a zachovávají si svou schopnost hnojení ve vejcovodech podle různých zdrojů, od 2 do 7 dnů. Aby mohlo dojít k oplodnění, musí spermie překonat bariéru zářivých buněk obklopujících vajíčko a vaječnou membránu. Pro tuto „sílu“ nestačí jedno spermie - je třeba „útok“

100 až 400 tisíc spermií, i když pouze jedno z nich pronikne vejcem!

Během prvních 12 hodin po oplodnění se samčí a samičí jádra spojí a genetický materiál se spojí a vytvoří zygota, jednobuněčné embryo. Během oplodnění se embryo začne pohybovat podél vejcovodu do dutiny dělohy. Jak se embryo pohybuje podél vejcovodu, jeho buňky se dělí, pak embryo padá do děložní dutiny, kde 11. - 12. den po početí dochází k jeho implantaci - implantaci do děložní sliznice.

Pro začátek těhotenství jsou tedy nezbytné následující podmínky:

1. Ochota těla obecně zajišťuji normální vývoj plodu, který zajišťuje „obecnou úroveň zdraví“.

I když se považujete za absolutně zdravého, stojí za to se o tom přesvědčit znovu, poté, co jste složili zkoušku terapeutem, gynekologem, zubařem a možná i genetikou. Je čas začít zdravý život: odpočinout si (optimální - strávit dovolenou v přírodě); „uvázat“ špatné návyky; co nejvíce omezit kontakt s domácími chemikáliemi a použitím farmakologických látek, protože to může negativně ovlivnit nejen zdraví nastávající matky, ale také vznik a vývoj dítěte.

2. Zrání ve vaječníku plodného vajíčka, ovulace, vniknutí vajíčka do vejcovodu.

Aby tento složitý mechanismus fungoval, je nezbytné jasné fungování hormonálního systému ženského těla. Tento systém funguje nejlépe pro ženy, jejichž tělesná hmotnost se blíží lékařské normě..

V poslední době tisk důrazně doporučuje ženám, které chtějí porodit dítě určitého pohlaví, aby dodržovaly určitou stravu. Jak účinná je tato metoda, když plánování sexu není známo, protože neexistují žádné vědecké práce na toto téma, ale jedna věc je jistá; výživa ženy, která se rozhodne stát matkou, by měla být vyvážená. Hlavními správci zrání vajec jsou produkty obsahující vitamín C: rostlinné oleje, vejce, obilný chléb, pohanka a ovesné vločky, luštěniny, ořechy. Nejbohatší na vitamín E jsou klíčící pšeničná zrna, včetně obilovin a mouky z nich. Dalším důležitým vitaminem je kyselina listová. 400 mikrogramů kyseliny listové denně významně snižuje pravděpodobnost, že budou mít děti s poruchami, jako jsou poruchy centrálního nervového systému a páteře. Kyselina listová se prodává ve všech lékárnách, vyskytuje se také ve výrobcích: čerstvé bylinky (kromě petrželky), zelí, řepa, mrkev, loupané brambory, otruby, ořechy a semena. Užívání kyseliny listové před těhotenstvím významně snižuje pravděpodobnost malformací. Pokud žijete v oblasti s nedostatkem jódu, přepněte se na jodizovanou sůl nebo si vezměte 100 mikrogramů jodidu draselného denně. To vše platí pouze v případě, že netrpíte chorobami štítné žlázy: v tomto případě vám lékař dá individuální doporučení. Bez jódu nemůže štítná žláza fungovat normálně, u žen se sníženou funkcí této žlázy dochází k ovulaci velmi zřídka. Kromě toho může nedostatek jódu následně ovlivnit duševní vývoj dítěte..

Chcete-li se pojistit sebe i budoucího dítěte, začněte brát multivitamínové přípravky 2-3 měsíce před početí. Užívání perorálních kontraceptiv se doporučuje zastavit 2–3 měsíce před plánovaným početím. Někdy po dlouhodobém používání perorálních kontraceptiv dochází ke komplikacím - absence menstruace a možnost početí do 6 měsíců po ukončení jejich užívání.

U žen jsou jiné příčiny poruch ovulace. Neustálé stresy u obchodní ženy mohou vést k úplné absenci ovulace při zachování menstruace.

Porušení ovulace může být také způsobeno intenzivní fyzickou námahou. Existují dva důvody. Prvním je rychlá ztráta tukové tkáně a druhým je zvýšená sekrece endorfinů - mozkových chemikálií (mimochodem tyto chemikálie se také nazývají rekreační hormony). Mohou ovlivnit hladinu prolaktinu u žen a prolaktin je hormon, který podporuje úspěšné kojení, ale zabraňuje zrání vajíčka. Je to proto, že naše babičky radily ženám, které chtějí mít dítě, vést klidný životní styl, častěji hrát s dětmi, šít krásné věci pro děti, číst dětské knihy? To vše „staví“ tělo do početí.

3. Dostatečný počet pohyblivých spermií v spermatu a jejich schopnost oplodnit vajíčko.

Jedním z hlavních mýtů je vztah potence s neplodností. Ve skutečnosti může mít člověk s velmi slabou energií dobré sperma pro početí a „sexuální gigant“ - trpět neplodností. Příliš častý pohlavní styk navíc nezvyšuje schopnost párů otěhotnět. Pravděpodobnost početí během opakovaného pohlavního styku je snížena v důsledku skutečnosti, že druhá část spermatu obsahuje méně než plné spermie a nadměrný objem vede k jeho úniku z vagíny ženy. Pokud k ejakulaci dochází ve velkých intervalech, je to také špatné. Není to tolik spermií, kolik klesá jako jejich pohyblivost - nejsou tak rychle spěchající k cíli. Optimální pro úplné zrání spermií je rytmus sexuální aktivity každý druhý den (3krát týdně) během období pravděpodobné ovulace s žádoucí abstinencí 4 až 5 dní v předvečer.

Pravděpodobnost těhotenství závisí samozřejmě na kvalitě spermií. A hlavním rizikovým faktorem je životní styl člověka. Nízká fyzická aktivita, sedavá práce a nadváha, stejně jako kouření tedy mohou vést ke stagnaci krve v pánvových orgánech mužů a zánětu. Spermatogeneze (maturace spermií), stejně jako ženský menstruační cyklus, je regulována hormonálním systémem těla. Pokud tedy člověk bere anabolické steroidy (tyto hormony lze použít k léčbě některých nemocí, ale častěji k budování svalů u mužů zapojených do sportu), je narušena přirozená rovnováha hormonů v těle a vede k mužské neplodnosti..

Existuje další faktor, který je charakteristický pouze pro muže a ovlivňuje reprodukci. To se přehřívá. Množství spermatu produkovaného ve varlatech se zvyšuje při teplotě, která je o něco nižší než celková tělesná teplota. Je známo, že ti, kteří navštíví saunu dvakrát týdně, mají statisticky vyšší riziko vzniku mužské neplodnosti ve srovnání s těmi, kteří jednou týdně parují. Ze stejného důvodu by muž, který se chce stát otcem, neměl nosit těsné spodní prádlo vyrobené ze syntetických materiálů a těsné kalhoty, protože by to mohlo zvýšit teplotu varlat. Jakýkoli febrilní stav (zvýšená teplota) vede ke zhoršení kvality spermií a takové snížení kvality spermií může trvat až tři měsíce - zrání každého spermatu ve varlatech pokračuje tak dlouho,.

Hmotnost a těhotenství

Prudké snížení tělesné hmotnosti o 10% za měsíc a také hmotnost nižší než 45 kg s průměrným růstem vede k zastavení menstruace. Vědci zjistili, že tělesný tuk může skutečně produkovat a ukládat estrogen, hormon, který připravuje tělo na těhotenství. Ale nejen nízký obsah tohoto hormonu je špatný, ale také vysoký. Proto, pokud máte nadváhu, zkuste zhubnout, ale pouze postupně, bez hladovění!

Dalším běžným a dosti nebezpečným rizikovým faktorem neplodnosti u mužů je chronický stres. Z biologického hlediska by se potomci měli narodit v nejvýhodnějších podmínkách prostředí. Taková regulace je zajištěna úzkým propojením pohlavního systému a všech ostatních tělesných systémů, zejména nervového systému..

4. Normální prostředí ve vagíně, děložní dutině a vejcovodech, zajišťující aktivní pohyb spermií.

Pokud chcete otěhotnět, nepoužívejte vaginální lubrikanty (lubrikanty). Někdy obsahují látky, které mění kyselé prostředí vagíny a ničí sperma. Pokud se bez nich neobejdete, zkuste použít vajíčko bílé po několik dní v měsíci, kdy je možné početí, pokud ovšem nejste alergičtí na slepičí vejce. Vejce bílé má nejméně vliv na pohyblivost spermií a přežití.

Jakákoli infekce v genitálním traktu ženy, stejně jako používání různých vaginálních léků, antibakteriálních a aromatických hygienických přípravků, douching, také narušuje acidobazické prostředí v vagíně, což také snižuje šance na těhotenství..

5. „Setkání“ vajíčka se spermatem a optimální podmínky pro sloučení zárodečných buněk.

Pro oplodnění pohlavního styku je nejvýhodnější okamžik, kdy se chystá ovulace, protože sliznice sliznice děložního čípku se stává velmi citlivou a spermie mají dostatek času na to, aby se dostaly do vejcovodů, kde čekají na okamžik ovulace. Při pravidelném sexuálním životě a správném menstruačním cyklu není třeba tento okamžik přesně počítat. Jsou však časy, kdy by bylo hezké znát přesné datum ovulace. Nejjednodušší a nejpřesnější metoda je použití speciálních testovacích proužků ke stanovení hladiny luteipizačního hormonu. Moderní testy vypadají a používají se stejným způsobem jako těhotenské testy. Testovací proužek musí být nahrazen proudem moči; vzhled dvou pruhů naznačuje ovulaci. Kromě toho může být den ovulace monitorován ultrazvukem, změnami bazální tělesné teploty (teplota měřená v konečníku), pomocí speciálního zařízení pro nakreslení krystalizace slin, pomocí kalendářní metody.

Dalším důležitým bodem pro „setkání“ spermatu a vajíčka je držení těla během pohlavního styku. Neexistuje žádná souvislost mezi pohlavím nenarozeného dítěte a postojem při početí, bez ohledu na to, jak moc bychom si přáli, ale pomocí pózy můžeme zvýšit pravděpodobnost početí. Z mechaniky pohlavního styku závisí na tom, do které části vaginálního spermatu vstupuje. V některých pozicích (například u ženy nahoře nebo ve stoje) může být obtížné dosáhnout hluboké penetrace penisu, takže část spermie bude jednoduše ztracena. Poloha „muž nahoře“ nebo „muž na zádech“ bude optimální. Je lepší, když žena leží na zádech se zvednutými nohami 20-30 minut po pohlavním styku. Lenost v tomto případě může být užitečnější než jakékoli držení těla během pohlavního styku.

Nejdůležitější věcí je samozřejmě to, že sex dává radost a potěšení. Pokud žena dosáhne orgasmu, pravděpodobnost početí je vyšší: v důsledku kontrakce děložního čípku během spermie jsou sperma doslova vtažena do dělohy..

6. Neomezený průchod embryí vejcovodem a jeho vstup do děložní dutiny, připravenost děložní sliznice „přijmout“ embryo.

Kromě anatomických rysů v ženském těle může použití intrauterinních zařízení v předvečer početí nepříznivě ovlivnit tuto fázi. Po odstranění spirály se doporučuje zdržet se početí po dobu 2-3 cyklů, aby se obnovila práce dělohy a vejcovodů, a tím se snížilo riziko spontánního potratu a mimoděložního těhotenství..

Plánujeme čas početí

Pokud jde o denní dobu, věří se, že nejlepší šance na těhotenství pro páry milující odpoledne (asi 17 hodin). V tuto denní dobu je počet aktivních spermií v mužském těle maximální.

Pokud jde o sezónu, většina lékařů souhlasí s tím, že optimální čas pro otěhotnění je začátek podzimu. Faktem je, že u každé ženy s normálním menstruačním cyklem a celkem zdravým v 10% cyklů vejce nezraje a oplodnění je nemožné, tj. ovulace nemusí být 1-2krát ročně. Častěji jsou takové cykly drsné zimy s krátkými denními hodinami a během neobvykle horkých letních měsíců..

Český doktor O. Jonas šel ještě dále. Tvrdí, že spolu s menstruačním cyklem je druhý, individuální, cyklus největší náchylnosti k početí, od narození as neuvěřitelnou přesností doprovázející celé reprodukční období života ženy..

Tento druhý cyklus je zaměřen na fázi měsíce, která předcházela narození této ženy. Největší pravděpodobnost početí nastává ve dnech průniku těchto dvou cyklů. Bez ohledu na to, jak kontroverzní je takové tvrzení, v tom je jisté množství pravdy. Fáze měsíce jsou s největší pravděpodobností spojeny s biorytmy, podle kterých se mění hormonální a psychologický stav těla.

Doufáme, že naše tipy pomohou všem, kteří se chtějí stát šťastnými maminkami a tatínky!

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Příznivé dny pro těhotenství

Těhotenství lze považovat za příznivé, k němuž došlo v souladu s touhami a touhami obou partnerů, v nejvhodnější a nejúspěšnější době, která probíhá systematicky a bez odchylek, a v důsledku toho je korunována narozením zdravého a silného dítěte. Jakékoli těhotenství, které chce doplnit rodinu, nemůže o takovém těhotenství snít. A aby bylo těhotenství příznivé, každý z párů vynakládá veškeré úsilí.

Pro těhotenství existují takzvané příznivé dny - krátká doba uprostřed menstruačního cyklu ženy, která je pro otěhotnění nejúspěšnější. Průměrně je takový interval několik dní - od 6 do 8: zralé vajíčko je připraveno k oplodnění od jednoho do tří dnů a spermie zůstávají aktivní dva až tři dny. Po správném výpočtu času, kdy dny příznivé pro nástup těhotenství padnou, by měl mít pár v tuto chvíli sex každý den. Existuje několik metod, kterými se určují příznivé dny pro početí: jedná se o kalendářní metodu, metodu bazální tělesné teploty, metodu studia děložního hlenu. Metoda kalendáře tedy zahrnuje sledování menstruačního cyklu ve dne; metoda bazální teploty - měření této teploty a vypracování vhodného harmonogramu; metoda výzkumu vylučování - sledování vlhkosti a pružnosti exkrementů.

Pokud jde o ideální věk pro příznivé těhotenství: věří se, že by to mělo být 20–25 let pro budoucí matku a 25–30 let pro budoucího otce. Ve věku 20–25 let je ženské tělo nejlépe připraveno k porodu a porodu dítěte - právě teď všechny jeho systémy pracují na plné kapacitě, a proto jsou schopny poskytnout dítěti vše potřebné. Muž je zase v prvotřídním životě: až do 30 let produkuje mužský reprodukční systém třikrát více spermií, než když dosáhne 40 let. Navíc, psychologicky je takový pár připraven na narození dítěte. Přesto bude těhotenství příznivé i v tomto věku ideální pro jeho nástup, pouze pokud bude plánováno. Při plánování těhotenství byste měli absolvovat příslušné testy, vyhnout se stresu a nachlazení a 2 měsíce před těhotenstvím by mělo vést zdravý životní styl: odstranit špatné návyky, racionálně jíst a dostatek spánku. Šance na otěhotnění zdravého a otužilého dítěte se tak výrazně zvyšují.

Pokud mluvíme o ročním období, které je nejvhodnější pro nošení dítěte: mnoho odborníků souhlasí s tím, že období propadnutí prvního trimestru na podzim a narození na jaře-léto je nejlepší pro příznivé těhotenství. V prvních třech měsících těhotenství, v tomto případě, nastává roční období, kdy v nadbytku přírodních vitamínů již počasí není horké a nepříjemné, ale chlad dosud nepřijel. Budoucí matka proto dostane všechny potřebné užitečné látky z přírodních produktů, navíc má příležitost užívat procházky na čerstvém vzduchu, které nyní tolik potřebuje. Druhý trimestr bude v zimních měsících: toto období těhotenství je považováno za nejklidnější a nezranitelnější, a proto i když těhotná žena chytí nachlazení, nebude tak nebezpečná jako v prvním a třetím trimestru. A konečně, poslední trimestr bude na jaře-začátku léta, které se vyznačují návratem teplých dnů. Nejprve jim umožní trávit více času na čerstvém vzduchu pro těhotnou ženu, a poté si maminka a dítě budou moci spolu chodit. Nedostatek vitamínů, který je v této roční době běžný, lze vždy kompenzovat speciálními vitamínovými komplexy pro těhotné ženy. Je také výhodné, když se během zahřívání můžete postupně zbavit teplého oblečení, které narušuje přítomnost již dospělého velkého břicha..

Obecně platí, že příznivé těhotenství je takové, které manželé chtěli a plánovali. Je to příznivé těhotenství, které ve většině případů umožňuje vydržet dítě bez jakýchkoli komplikací, a pak ho vychovávat v lásce a radosti.

Koncepce dítěte - jak spočítat vše a otěhotnět

Průvodce po akci

Nejvhodnější doba pro početí je zpravidla 12–16 dní před začátkem následujícího měsíčního cyklu. Období, ve kterém se sperma a vajíčko mohou za nejvýhodnějších okolností setkat, je nanejvýš 3 nebo 4 dny - několik dní před a po ovulaci. Důvodem je skutečnost, že životnost spermií je 2-3 dny (podle některých zdrojů - až 5 a dokonce 7 dní) a životnost vajíčka je až jeden den, méně často až 3 dny.

Marina Pilnenskaya
Porodník-gynekolog, Moskva

Jak je početí

Samotný termín „ovulace“ pochází z latinského vajíčka - vejce; toto je název procesu východu zralého, schopného oplodnit vajíčko z vaječníku do břišní dutiny.

Fyziologicky je ovulace jednou ze stádií menstruačního cyklu. K ovulaci u žen v reprodukčním věku dochází pravidelně, každých 21-35 dní - uprostřed menstruačního cyklu (cyklus se obvykle počítá od prvního dne menstruace). Frekvenci výskytu ovulace regulují hypofyzární hormony - endokrinní žlázy umístěné v mozku a ovariální hormony (estrogeny a progesteron). Ovulace se zastaví nástupem těhotenství a po zániku menstruační funkce.

Aby došlo k pohlavnímu styku, je nejvýhodnější okamžik, kdy dojde k ovulaci a spermie mají dostatek času na to, aby upadly do vejcovodů, kde „počkají“ na uvolnění ženské zárodečné buňky nebo bezprostředně po ovulaci, když je vajíčko již v vejcovod.

Koncepční den

Pokud správně vypočítáte, v který den dojde k ovulaci, a během této doby sexuálního života je vysoká pravděpodobnost, že žena otěhotní.

Jak tedy lze zjistit ovulaci? Za prvé, s pomocí subjektivních znamení. Mohou to být krátkodobé bolesti v dolním břiše, pocit „praskající bubliny“ uprostřed cyklu, některé ženy zaznamenávají zvýšenou sexuální touhu - je to kvůli uvolňování estrogenů, ženských pohlavních hormonů, které se vytvářejí ve vaječnících, během ovulace. Některé příznaky lze odhalit při rutinním gynekologickém vyšetření, i když je těžké si představit, že žena, která věří, že nemá problémy s reprodukcí, půjde ke gynekologovi pouze za účelem stanovení ovulace. Žena si však může všimnout několika příznaků sama.

Den ovulace může být určen pozorováním uvolňování hlenu z děložního hrdla. Maximální sekrece hlenu je spojena s prudkým zvýšením hladin estrogenu a shoduje se s časem ovulace. Kromě toho se někdy používá roztažitelnost hlenu a pozoruje se také jeho krystalizace. Během ovulace je hlen velmi viskózní, lze jej napínat mezi prsty až do 8 - 10 cm. Čím větší je krystalizace, tím větší je pravděpodobnost ovulace. Tento jev se nejzřetelněji projevuje 3-4 dny před ovulací a dosahuje maxima v den navrhované ovulace. Krystalizace je výsledkem biofyzikálních a biochemických změn v hlenu děložního. Během tohoto období dochází ke zvýšení množství hlenu a ke zvýšení koncentrace solí, především chloridu sodného, ​​který je spolu s ionty draslíku odpovědný za jev krystalizace. Při těžké krystalizaci vypadá hlen jako kapradina pod mikroskopem. Existují speciální mikroskopy pro domácí použití, na které lze aplikovat hlen nebo sliny. Hlavní změny nastávají přesně ve vaginálním hlenu, ale ovlivňují také celé tělo, takže pro pohodlí začaly pracovat se slinami, u kterých je také možné určit příznak krystalizace. Zařízení Baby-Plan pro stanovení ovulace je založeno na tomto jevu..

Další nejpřesnější a nejinformativní metodou pro stanovení ovulace je měření základní teploty - teploty v konečníku. Metoda je poměrně jednoduchá a nevyžaduje prakticky žádné speciální vybavení, s výjimkou běžného lékařského teploměru.

Bazální teplota se měří stejným lékařským teploměrem ráno, ihned po probuzení, aniž by vstala z postele. Měření se musí provádět současně se zavedením teploměru do konečníku do hloubky 4 - 5 cm. Data měření teploty jsou vynesena do grafu, jehož vertikální osa je teplota a horizontální osa je den menstruačního cyklu. Graf také ukazuje dny pohlavního styku.

U mnoha žen lze s pečlivým monitorováním harmonogramu bazální teploty zjistit, že před zvýšením teploty je pozorován její krátký pokles. Podle této metody se má za to, že okamžik ovulace nastává 12 hodin před vzestupem bazální teploty nebo mezi poklesem a začátkem jeho vzestupu..

Mohu si vybrat pohlaví dítěte?

Při plánování těhotenství nemnoho potenciálních rodičů nemyslí na to, jak si předem zvolit pohlaví nenarozeného dítěte. Jeden potřebuje chlapce, druhý dívku. Takové plánování se stává zvláště důležitým, pokud rodina již má jedno dítě. Rodiče zpravidla sní o tom, že mají druhé dítě opačného pohlaví.

Existuje pouze jeden způsob, více či méně vědecky zdravý, pokusit se naplánovat pohlaví dítěte. Spermie s mužskou sadou chromozomů se pohybuje rychleji, ale žije méně než sperma s ženskou sadou. Proto náhoda sexuálního styku s ovulací (asi 14 dní před začátkem menstruace s 28denním menstruačním cyklem) zvyšuje pravděpodobnost narození chlapce a narození dívky je pravděpodobnější, pokud se pohlavní styk vyskytne o 2-3 dny dříve. Toto pravidlo však nefunguje vždy, protože se ve všech ohledech týká klasické situace „nezdravých“ rodičů. Pokud má některý z partnerů zdravotní stav, obvykle to ovlivňuje „rychlostní charakteristiky“ spermií. Například k tomu dochází, když dochází k narušení acidobazické rovnováhy genitálního traktu nebo ke změně kvalitativního složení sekrece u žen nebo v případě fyzické únavy u mužů (ovlivňuje to také mobilitu „zinger“)..

Menstruační cyklus

Koncepční menstruační dny

Kolik dní po porodu můžete otěhotnět

Důvodem je často nevědomost příznivých dnů pro početí. Proto je důležité vědět, které dny po porodu můžete otěhotnět. Znalost těchto dnů, můžete výrazně snížit počet párů, kteří nemohou najít příčinu selhání. Tento článek pomůže pochopit podstatu ženského těla a přiblíží okamžik početí..

V jaký den po menstruaci můžete otěhotnět?

Kdy mohu otěhotnět po menstruaci? Ve zvláštních dnech, které se vyznačují očekáváním zralého vajíčka spermatu. K těmto okamžikům dochází v den ovulace. Zdravá žena by ji měla mít vždy jednou za cyklus. Některé ženy někdy mají dvě ovulace v cyklu, ale toto je velmi vzácný případ a lze jej považovat za výjimku z pravidla..

Ovulace začíná svou práci, když dívka dosáhne puberty a její období začíná poprvé. Normálně se menstruační cyklus může měnit od 21 do 35 dnů. Trvání špinění je 3 až 7 dní. V průměru k ovulaci dochází 14. den cyklu (pokud menstruační cyklus trvá 28 dní).

První den menstruace je považován za začátek cyklu. To znamená, že pokud menstruace začala první den aktuálního měsíce, pak je vhodné v kalendáři poznamenat tento den jako první den období.

Kalendář by měl být veden, aby byl vždy veden, když byste očekávali své „červené dny“ a viděli jejich systematický charakter. Každý ví, že indikátorem zdraví žen je pravidelnost a přesnost menstruačního cyklu..

Koncepce po menstruaci je okamžitě nepravděpodobná, takže je lepší naplánovat pár dní před ovulací.

Obecně je celý cyklus podmíněně rozdělen do čtyř fází:

 • První fáze jsou dny menstruace, které se nazývají menstruace. Doba trvání je od 1 dne do 7.
 • Druhá fáze je folikulární, která trvá od 12 dnů do 16.
 • Třetí fáze je ovulační, včas je krátká - 1 den.
 • A na konci období je čtvrtá fáze luteální, někde plus nebo mínus dva týdny.

Pro první fázi není co říci, a tak je jasné, že v těchto dnech menstruace pokračuje. Během této doby dochází k odmítnutí endometria a vychází z krve.

Druhá fáze je charakterizována růstem folikulů a začátkem nového stadia zahušťování stěn dělohy. To znamená, že se blíží čas ovulace a stojí za to se připravit na přijetí oplodněného vajíčka. Embryo se připojí ke stěně dělohy a tento proces je velmi důležitý pro úspěšné početí.

Ovulační fáze zahrnuje ovulaci. Během tohoto období praskne dominantní folikul a z něj vychází zralé vajíčko. Prochází vejcovody k děloze. Tady se musí setkat se svým sledovaným přítelem..

Doba jejího života není nic, den. Předpokládá se, že můžete otěhotnět dva až tři dny před ovulací, během ní. Pokud došlo k významnému datu, tělo aktivně pracuje na zajištění všech nejlepších podmínek pro plod.

To je zajímavé: ve skutečnosti k početí dochází pouze v den ovulace, kdy vajíčko opouští folikul. Její průměrná délka života je jeden den.

Ale můžete otěhotnět, pokud byl nechráněný pohlavní styk 2-3 dny před ovulací.

Faktem je, že sperma, poté, co se dostalo do dělohy, může pokračovat ve své činnosti až 5 dnů, a tak může čekat na vajíčko a spojit se s ním. Koncepce se stala.

Závěr: Těhotenství můžete otěhotnět po menstruaci za 9–14 dní s pravidelným cyklem, který trvá 28 dní. Pokud je cyklus velmi krátký, bude ovulace za 10 až 11 dní. Vzhledem k přežití spermatu s nechráněným sexem je 5. den po menstruaci také možnost otěhotnět.

Ale v situaci, kdy se sperma neobjevilo na setkání, vejce umírá. Tím se dokončí ovulační fáze cyklu a začne luteální.

Ve luteální fázi se tělo opět začíná připravovat na menstruaci. Endometrium, které rostlo na stěnách dělohy, aby do něj pohodlně vložilo plod, nebylo potřeba..

Tělo se toho zbaví: kousky endometriální tkáně vyjdou s krevními sekrecemi.

Ukazuje se, že je lepší naplánovat koncepci 11-14 dní po začátku špinění.

Pojďme udělat nějakou matematiku:

 • Za prvé, sperma pokračuje ve svém životě v ženském těle asi pět dní;
 • Za druhé jsme zjistili, že žena je schopná otěhotnět jak před ovulací, tak během tohoto procesu;
 • Výsledkem je příznivé období až 1 týden pro celý cyklus, přesněji - až 5 dní.

Harbingery „Nebezpečných“ nebo „Příznivých“ dnů

Všichni chápeme, že každý zástupce krásné části lidstva má individuální charakter menstruačního cyklu. A ne všechny ženy vědí, kdy jejich tělo bude chtít plnit poslání plození.

Pro některé ženy, které nechtějí otěhotnět, jsou to nebezpečné dny. A další čekají na příznivé dny na početí. Proto gynekologové a zkušené dámy zdůrazňují některé příznaky, kdy by mělo dojít k ovulaci..

Při zahájení ovulace všichni tyto informace velkoryse sdílejí:

 • Metoda kalendáře. Zde přichází kalendář k naší pomoci, kde slavíme menstruační cyklus. Nyní existuje mnoho aplikací v telefonu, v notebooku, na internetu, kde můžete zadávat informace online. Není tedy nutné nosit papírový kalendář, který se někde snaží utéct. Po celé měsíce mohou ženy přesně říci, kdy se očekávají příznivé dny. To se samozřejmě týká pravidelného cyklu. Ti, kteří nemají toto oprávnění, si vybírají jiné domnělé příznaky..
 • Přidělení. Existuje něco jako děložní hlen. Jedná se o čirou a viskózní tekutinu z pochvy, která se může pravidelně objevovat. V době ovulace se stává hustší a hojnější. A její vzhled připomíná vajíčko bílé.
 • Sexuální touha. Matka Příroda sama se postarala o pokračování lidstva a položila do ženy specificky pro toto období zvláštní smyslnost a sexualitu. V takových dnech se dáma cítí krásnější než obvykle a muži kolem ní tak natáhnou ruku. Obvykle se v takových dnech frekvence občas zvyšuje.
 • Bazální teplota V poslední době se tato metoda stanovení ovulace stala populární. Jeho výhody jsou následující: zdarma a přesné, zejména pro ty, kteří používají bazální plány déle než měsíc. Kolik párů, které bezpečně počaly dítě po této metodě, nelze spočítat. Dámy, vezměte si zbraně. Ve skutečnosti je vše jednoduché: musíte mít jakýkoli teploměr a sílu vůle. Každé ráno ve stejnou dobu, kdy je tělo v klidu po dobu nejméně 4 hodin, změříme teplotu a výsledky označíme do grafu. BT měření lze provádět třemi způsoby: v ústech, v pochvě a konečníku. Nejčastěji se měří v konečníku, je považován za přesnější. Neměňte metodu měření po celou dobu. Bazální teplota začíná stoupat, když se ovulace v den ovulace blíží a prudce klesá. Pokud tedy dívka vidí prudký skok v teplotě dolů, je to jistě známkou ovulace a je jasné, v který den po menstruaci se objeví. V tento den můžete být jistě těhotná..
 • Ovulační test. Dražší metodou je nákup testovacího proužku pro stanovení ovulace. Podle pravidel tohoto testu se vyplatí močit za týden a půl po začátku menstruace. Nepochybnou nevýhodou této metody jsou její vysoké náklady, zejména pokud má žena nepravidelný cyklus. Plusy však zahrnují přesnou definici dne ovulace.
 • Dolní bolest břicha. Během ovulace začínají ženy cítit nepříjemné pocity v dolním břiše. Může se projevit ve formě křečí, bolesti, nadýmání. Obvykle se jedná o jednostranný druh senzace, při kterém dochází k procesu ovulace. Může to však být zaměněno s běžnou střevní prací. Ačkoli, pokud dívka dokonale zná své tělo, nebude si tyto pocity zaměňovat s žádnými jinými. Mírná bolest může způsobit prasknutí folikulu. Může se dokonce objevit několik kapek krve.
 • Citlivost prsou. Možná otok mléčných žláz a jejich bolest.
 • Ultrazvukové monitorování. Další metodu, kterou může žena použít, ale k tomu bude muset provést ultrazvukové vyšetření. Ultrazvuk je skvělý způsob, jak sledovat všechny fáze, které procházejí ženským tělem. Je to také příležitost vytvořit si svůj osobní ovulační kalendář..

Níže je uvedeno, kolik toho může přístroj vnitřních funkcí zobrazit:

 • Když folikul, který uchovává vejce, se zvětší;
 • Když je děložní hrdlo otevřeno a vyhlazeno;
 • Jak dominantní folikul dozrává, až do začátku ovulace;
 • Čas, kdy se objeví korpusové luteum. Je charakterizována skutečností, že ovulační fáze začala;
 • Ukáže se po kolika dnech, kdy můžete dítě bezpečně otěhotnět;

Je možné otěhotnět při menstruaci?

Někteří zástupci ženské části Země tvrdí, že počet jejich dětí padl právě v době menstruace. A opravdu ano.

Vše je základní: když menstruace trvá 6 dní a žena má krátký cyklus menstruace (21 dní). Intimita byla 5. až 6. den menstruace. Spermie bylo „živé“ a udržovalo si sílu po dobu 5 dnů.

Vzhledem k tomu, že k ovulaci dochází uprostřed menstruačního cyklu, došlo k 10-11 dny.

Výsledkem bylo, že celé a nezraněné spermie po 5 dnech života v děloze oplodnilo vajíčko, které vyšlo během ovulace, 10. až 11. den cyklu.

Ukázalo se, že žena během menstruace otěhotněla. K samotné koncepci došlo ve skutečnosti 5 dní po ukončení menstruace. S krátkým menstruačním cyklem můžete otěhotnět jak během menstruace, tak i po ní po dobu jednoho týdne, v závislosti na délce výtoku krve.

V přírodě existují tři faktory, které ovlivňují schopnost otěhotnět, když probíhá menstruace:

 • První je, pokud má dívka krátký cyklus menstruace od 21 do 23 dnů. V tomto případě je možné, že nejlepší dny pro početí právě padají na dny krvácení. A pokud vezmete v úvahu faktor přežití spermií, šance se zvýší. To znamená, že pokud byl sex během menstruace a vejce dozrála 10 dní po začátku špinění, pak se bude konat schůzka.
 • Druhý případ lze připsat těm případům, kdy k ovulaci dochází několikrát za cyklus. To je docela vzácné, ale pokud to měli předkové na ženské straně, šance se zvýšila. Ukazuje se, že druhá ovulace může na menstruaci dopadnout. Tento jev mohou ovlivnit také některé rysy těla: prudký nárůst hormonů a vzácný, ale silný orgasmus..
 • Třetím faktorem je nestabilní povaha ovulační fáze. Když má dáma poruchy v měsíčním cyklu, pak se všechny fáze automaticky posunou. Existují následující situace: porod, období před menopauzí a gynekologická operace. Po nich jsou možná nepravidelná období, což se považuje za normu až do doby zotavení. V tomto případě je možné, že ovulace přijde v době krvácení.

Anovulace a její příčiny

Zdá se, že páry vypočítaly všechno, ale pokusy o otěhotnění dítěte byly neúspěšné. Důvod může být skryt v běžném anovulačním cyklu. Anovulace je nepřítomnost ovulace v cyklu.

Samozřejmě existuje neustálé anovulace a potom musíte jít k lékaři a vyhledat příčinu tohoto stavu. A existují faktory, které ji mohou způsobit, a pak dochází k anovulaci téměř v každém cyklu ženy.

Co způsobuje, že žena má anovulační cyklus? Hlavní důvody:

 • Aktivní výkonová zatížení. Pokud fyzická aktivita přesáhne normu stanovenou pro dívku, může to vyvolat nepřítomnost ovulační fáze. V takových případech je vhodné se poradit s odborníkem na regulaci sportovního zatížení..
 • Stres. Je to dlouho známá skutečnost: jakékoli nervové napětí má silný vliv na celkové zdraví. Proto může emoční nestabilita ženy snadno způsobit anovulaci. Tento důvod lze eliminovat pomocí kvalifikovaného odborníka nebo metodou sebezdraví emocionálních zážitků (vhodné pro silné osobnosti).
 • Užívání léků má schopnost ovlivnit ovulaci. V tomto případě se nebojte, všechno bude po ukončení léčby odstraněno.

Otázka tedy zní: „Jak rychle otěhotnět po menstruaci, kolik dní je možné oplodnění?“ vyřešeno. Stačí znát nejlepší dny pro početí a dokonale se orientovat v tipech, které nám tělo dává.

V jaký den po menstruaci můžete otěhotnět

Vždy se věřilo, že žena v období menstruace, stejně jako do jednoho týdne po něm, nemůže otěhotnět. Důvodem je hormonální cyklus, doba uvolnění vajíčka a schopnost endometria vzít zygotu. Výskyt případů, kdy došlo k oplodnění 1, 2, 3 dny po menstruaci, však zpochybnil význam kalendářní metody ochrany.

Navrhujeme v tomto článku pochopit, v jakých případech je stále možné chránit „podle kalendáře“ a ke kterému dni po menstruaci je více pravděpodobné, že otěhotní. Také vám řekneme o nejlepší metodě ochrany, Pearlově indexu a možných metodách stanovení ovulace doma..

Je možné otěhotnět ihned po menstruaci?

V konceptu klasické medicíny není žena bezprostředně po menstruaci schopna otěhotnět. Existují výjimky, které by neměly být opomíjeny..

Není tedy možné chránit ihned po kritických dnech pouze v případech:

 • mít pravidelného sexuálního partnera;
 • těhotenství není děsivé;
 • pravidelný menstruační cyklus.

Pravděpodobnost těhotenství bezprostředně po menstruaci je samozřejmě malá. To je přibližně 1-3 případy na tisíc těhotných.

Kromě toho někdy mohou některé dívky zmást menstruaci s dishormonálním děložním krvácením..

A žena, která v současné době nemá v plánu mít děti, nebude spokojená s tím, že se dostane do skupiny 0,1-0,3% těch, kteří měli početí při počátcích ovulace.

Metody stanovení ovulace doma

Ovulace je období, během kterého dominantní folikul praskne a vajíčko opustí. Nejprve opouští vaječník do břišní dutiny a poté se pomocí klků vejcovodů přesune do děložního rohu. Obecně se uznává, že toto období trvá několik dní. Právě v těchto dnech se pravděpodobnost otěhotnění u ženy blíží 100%.

Existuje několik metod pro stanovení ovulace. Některé přesné metody jsou možné pouze v ordinaci gynekologa. Existuje však řada jednoduchých účinných metod, které může dívka provádět sama:

 • kalendář
 • na děložním hlenu;
 • měření bazální teploty.

Bazální teplota se měří v konečníku pomocí speciálního teploměru. Aby bylo možné vytvořit vizuální graf, musí být měřeno několik měsíců. Několik dní před ovulací se její hodnota sníží o 0,4 - 0,5 stupňů a potom je skok o 1-1,5 stupně nahoru. Dny, kdy bazální teplota stoupá - jedná se o ovulaci.

Krční hlen se také používá k identifikaci „nebezpečných“ a „bezpečných“ dnů. Předpokládá se, že nepřítomnost hlenu naznačuje nízké riziko otěhotnění a výskyt viskózního a viskózního hlenu naznačuje ovulaci. Samostatně se tato metoda nedoporučuje..

Kombinace stanovení povahy cervikálních sekrecí, kalendářních metod a měření bazální teploty je však symptotermální metodou rozpoznávání plodnosti. Jeho Pearlův index je 0,2, což je výrazně méně než u všech ostatních metod antikoncepce.

Pokud ovšem dívka nechce ovulaci určit sama, může použít speciální testy. K určení přesného dne však budete muset provést více než jeden test.

Dobrý den, kdy je pravděpodobnější, že otěhotní - před nebo po období? Valentina, 28 let.

Ahoj miláčku, těsně před a bezprostředně po menstruaci je nízká pravděpodobnost otěhotnění. Po kritických dnech ještě nebude děložní endometrium připraveno k implantaci vajíčka. A pár dní před menstruací vejde vajíčko do děložní dutiny. A největší pravděpodobnost početí padne právě uprostřed menstruačního cyklu - období ovulace.

Metoda ochrany kalendáře a Pearl Index

Pearlův index pro kalendářní ochranu je 20 až 40. To znamená, že asi třetina žen, které tuto metodu pravidelně používají, otěhotní během roku.

Pro ty, kteří se vůbec neplánují stát rodiči, je to vysoký ukazatel. Jeho hodnota je však přibližně stejná jako u spermicidů.

Mírně méně - 18% žen otěhotní, pokud používají PAP (přerušený pohlavní styk).

Mužský kondom je účinnější proti infekcím a jeho Pearlův index je 14. Kombinace několika možných metod (například kondomů a kalendářní metody) významně snižují pravděpodobnost otěhotnění.

Podstatou metody kalendáře je, že žena je považována za plodnou pouze v určitých dnech cyklu. To je přibližně 12–14 dní, pokud je trvání cyklu 28 dní nebo méně, a 15–17 dnů, pokud mezi dvěma obdobími uplyne 29–32 dnů.

Tato čísla odrážejí přibližně čas začátku ovulace.

Dlouhé cesty, špatné návyky a dokonce i několik dní nedostatku spánku mohou změnit obvyklý cyklus, v důsledku čehož dochází k ovulaci v neočekávaném okamžiku a těhotenství.

Metodu ochrany kalendáře lze použít, pouze pokud:

 • dívka má pravidelný menstruační cyklus;
 • Existuje jeden pravidelný partner;
 • žena vede normální životní styl (bez kritického stresu, nedostatku spánku, dlouhých cest);
 • těhotenství není plánováno, ale pokud k tomu dojde, žena si plod ponechá;
 • žádný z partnerů nemá pohlavně přenosné infekce (pohlavně přenosné infekce).

V posledních 5-6 letech se objevilo mnoho mobilních aplikací, které umožňují nejen vypočítat dny ovulace, ale také sledovat pravidelnost cyklu, hmotnost a dokonce i náladu. Jejich použití velmi usnadňuje život párů, kteří praktikují kalendářní metodu ochrany.

Dobrý den, plánujeme rodinné doplnění s manželem. Ve které poloze je lepší zůstat po pohlavním styku, aby se spermatu usnadnil vstup do vajíčka? Angelina, 32 let.

Dobrý den, Angelino, pro zvýšení šance na početí nemusíte ležet v březové póze nebo zvedat nohy nad hlavu na půl hodiny. Dostatek bude 15-30 minut odpočinku. A samozřejmě je velmi důležité, aby během nejoptimálnějšího období pro početí existovaly 1-2 sexuální kontakty bez antikoncepce.

Je zajímavé, že nejúčinnější metodou antikoncepce (není-li zohledněna sterilizace) je symptotermální metoda rozpoznávání plodnosti. Zahrnuje kombinaci:

 • kalendářní datum ovulace;
 • stanovení ovulace měřením bazální teploty;
 • vizuální vyšetření cervikálních sekretů.

Pokud žena správně vykonává všechny tři body, podle Pearla se šance na těhotenství sníží na 0,2.

Dobré odpoledne. Řekněte mi, prosím, kolik dní trvá bezpečné období po menstruaci, kdy můžete otěhotnět a nemůžete se chránit? Olga, 23 let.

Dobrý den, Olgy. Pokud těhotenství úplně neplánujete, měli byste vždy použít alespoň jednu z antikoncepčních metod. To vás ušetří od přemýšlení o proveditelnosti potratu..

Kolik dní po menstruaci nemůže být těhotná

Pravděpodobnost otěhotnění ihned po menstruaci je jistě malá. Každý den menstruačního cyklu se však mírně zvyšuje a dosahuje vrcholu pro ovulaci.

Ale pro výpočet rizika otěhotnění je také nutné vzít v úvahu životaschopnost spermií. Spermatozoa si zachovají schopnost oplodnit během 1-4 dnů.

To znamená, že 2-3 týdny ovulace nejsou považovány za nejnebezpečnější pro těhotenství, ale až 10 dní uprostřed cyklu - to je nejlepší období pro početí.

Pokud tedy pár neplánuje mít děti, mělo by být těhotenství chráněno spermicidy, kondomy, bránicí a od 9 do 20 dnů (s cyklem 28 dnů) a je lepší použít kombinaci dvou metod. Nebo se tentokrát vyhýbejte pohlavnímu styku.

Dobré odpoledne, jaké dny po období můžete otěhotnět? Victoria, 20 let.

Ahoj Victoria, můžete otěhotnět v kterýkoli den cyklu. Ale největší pravděpodobnost početí je přesně 12-16 dní, je to přibližně 7-11 dní po menstruaci. Ale v každém případě, pokud neplánujete těhotenství v blízké budoucnosti, je lepší používat antikoncepci během celého cyklu.

7 tipů, jak rychle otěhotnět po období

Těhotenství ihned po menstruaci je možné, ale nepravděpodobné. Pokud je však žena již připravena zažít radost z mateřství a plánuje otěhotnět co nejdříve, může pomoci 7 pravidel úspěšné přípravy na těhotenství:

 1. Včasné lékařské vyšetření. Jakákoli neléčená infekční patologie významně ovlivní průběh těhotenství. A některé nemoci, které se ještě neprojevily dříve, vedou k potratům, mrtvě narozeným a závažným abnormalitám plodu.
 2. Pravidelný menstruační cyklus.
 3. Racionální spánek a bdělost, správná výživa. Mírná fyzická aktivita.
 4. Odmítnutí špatných návyků.
 5. Vitamíny a minerály pro ty, kteří se připravují na těhotenství a mateřství. Kyselina listová a doplňky železa jsou základní sadou pro dívku, která se chystá otěhotnět..
 6. Partnerské zdraví.
 7. Výběr nejlepších pozic pro početí. Odpočiňte si půl hodiny po pohlavním styku.

Pokud pár plánuje těhotenství, je lepší zvolit 1-2 optimální dny v jednom cyklu. Příliš častý pohlavní styk během „nejvýhodnějších dnů“ negativně ovlivňuje kvalitu spermií. Po ejakulaci trvá akumulace dostatečného počtu samčích zárodečných buněk 48–72 hodin..

Dobrý den, doktore! Mám pravidelný menstruační cyklus, který trvá 28 dní, pravidelný partner. Řekněte mi, jaký den po menstruaci je nejvyšší šance na otěhotnění? Oksana, 26 let.

Ahoj, Oksane, klasicky se věří, že s 28denním cyklem dochází k ovulaci 14. den. Vzhledem k životaschopnosti spermií můžete během 7 až 10 dnů uprostřed cyklu otěhotnět.

V závislosti na délce trvání je to 9-20 dní. To znamená, že již 4-5 dní po menstruaci se zvyšuje šance na oplodnění vajíčka.

A již 9–10 dní po menstruaci - nejoptimálnější pro početí.

V jaký den po menstruaci můžete otěhotnět

Každá žena v plodném věku se ptá, jaký den před menstruací může otěhotnět? Současně však sledují různé cíle, někteří chtějí vědět, v jakých dnech se zvyšuje šance na dítě, zatímco jiní naopak chtějí zabránit nechtěnému těhotenství. Chcete-li to provést, musíte se vypořádat s procesy, které se vyskytují v ženském těle během cyklu..

Fáze ženského cyklu

Menstruační cyklus je rozdělen do tří fází:

 1. Folikulární. V této době se ve vaječníku vytvoří několik folikulů, v průběhu času jeden (dominantní) folikul roste intenzivněji než ostatní, zatímco vytlačuje zbývající váčky. V něm se přímo vytváří vajíčko. Trvání při normálním cyklu od 11 do 16 dnů.
 2. Ovulační. Zrání do určitého bodu přeruší folikul a vejde do vejcovodů a čeká na oplodnění. Pokud vajíčko není oplodněno, zemře za den. Jeho trvání je 1 den. Ve vzácných případech se však její trvání prodlouží na 3 dny, ale je to spíše výjimka než pravidlo.
 3. Luteal. V místě folikulu se objeví žluté tělo, které produkuje progesteron - hormon, který pomáhá udržovat těhotenství. Pokud k oplodnění nedochází, smršťovací tělísko se zmenšuje, zatímco hladina hormonů klesá a začíná se uvolňovat krev. Tato fáze zpravidla trvá 12–14 dní..

Co je to ovulace

Tento jev je nutné brát v úvahu podrobněji, abychom pochopili, kdy je možné otěhotnět po menstruaci..

Na rozdíl od mužského těla, které je schopno oplodnit kterýkoli den v měsíci, pro ženské tělo v měsíci existuje jen několik dní, dokud se vejce neuvolní a okamžitě v den jeho vzhledu, který se nazývá ovulace..

Ovulace je proces vstupu vejcovodu do zralého vajíčka, připraveného k oplodnění. Tento okamžik je nejúspěšnější pro pohlavní styk, pokud je plánováno těhotenství. Jeho zralost závisí na takových faktorech:

 • hormonální pozadí.
 • délky menstruačního cyklu.

Metody výpočtu plodných dnů

Při plánování početí musí žena vědět, jaké dny cyklu můžete otěhotnět. Aby se správně určilo trvání každého z cyklů, měl by se kalendář udržovat každý měsíc, ve kterém je třeba poznamenat data nástupu menstruačního toku a jejich trvání.

Trvání ženského menstruačního cyklu je čistě individuální. Normální cyklus lze zvážit od 23 do 35 dnů. Okamžik vzniku ovulace závisí na jeho délce trvání.

Předpokladem, ve kterém můžete jasně určit okamžik ovulace, je pravidelný menstruační cyklus bez poruch po dobu nejméně šesti měsíců. Kolik dní poté můžete otěhotnět? Od 6 do 17 dnů v normálním cyklu se považuje za plodnou.

To znamená, že v tuto chvíli je vysoká šance na otěhotnění. Metoda kalendáře však není vždy účinná, pokud chce žena vyloučit těhotenství.

Metoda kalendáře není vhodná, pokud:

 1. Cyklus je nepravidelný, tj. Má odchylky delší než 3 dny.
 2. Žena utrpěla stres, změnu klimatu, zvýšenou fyzickou aktivitu.
 3. Existují hormonální antikoncepční prostředky nebo jiné léky, které ovlivňují cyklus.
 4. Od ukončení těhotenství porodem nebo potratem uplynulo méně než 1 rok..
 5. Žena zneužívání alkoholu nebo užívání drog
 6. Přítomnost infekce v těle, která může měnit hormony.

Chcete-li přesně odpovědět na otázku, jak rychle otěhotnět po menstruaci, můžete se uchýlit k následující metodě. Je nutné odečíst dva týdny (14 dní) od celkového počtu dnů menstruačního cyklu, který zpravidla trvá luteální fázi a 1 den na ovulaci. Lze tedy vypočítat délku folikulárního stádia..

Znáte-li jeho trvání, můžete vypočítat dny příznivé pro početí dítěte. Protože samčí sperma jsou životaschopnější než samičí vajíčko, mohou zůstat funkční v ženském těle po dobu 3 dnů, pak 3 dny před a 1 po něm by měly být přidány do dne ovulace.

Proto jsou dnes šance na početí velmi vysoké.

V současné době existuje mnoho užitečných aplikací pro miniaplikace, které pomáhají ženám vypočítat délku cyklu a přímo den zrání vajíčka, počínaje délkou cyklu. Tyto aplikace nahradily kalendáře, které byly dříve použity pro tyto účely..

Jak zjistit ovulaci u žen s nepravidelným menstruačním cyklem

Pro ženy s nepravidelným cyklem existují další způsoby, jak určit den „X“:

 1. Testovací proužky pro stanovení ovulace. Tyto testy lze zakoupit v jakékoli lékárně a provádět doma. Podle principu účinku jsou identické s těhotenskými testy, ale reagují na jiný hormon. Změna barvy indikuje blížící se zrání vajíčka a hned v den jeho vzniku se objeví dva světlé pruhy.
 2. Regulace bazální teploty. Toto je také skutečná metoda, která má měřit teplotu rektálně. Aby bylo dosaženo spolehlivého výsledku, je nezbytné dodržovat pravidla měření. Měření se provádí ráno, současně, aniž by vstala z postele. Na základě přijatých dat se vytvoří graf. Skok teploty vzhůru signalizuje zrání vajíčka.
 3. Změny ve struktuře výboje. Měli byste pečlivě sledovat výboj během celého cyklu. Během ovulace se stanou hojnými a připomínají vaječný bílek.
 4. Ultrazvuk Další nejspolehlivější metodou pro stanovení ovulace dnes je ultrazvuk během folikulární fáze.

Kromě výše uvedených metod pro stanovení výnosu vajíčka stojí za to věnovat pozornost signálům, které tělo dává. V důsledku prasknutí folikulu jsou možné bolesti v oblasti vaječníků. Častým příznakem se může stát otok mléčných žláz v důsledku vystavení hormonům a zvýšení libida..

Tyto metody pro stanovení data zrání a výnosu vajec budou užitečné pro šťastné majitele pravidelného cyklu jako doplněk k kalendářní metodě.

Jaká je pravděpodobnost, že dítě bude v „bezpečných“ dnech?

Nejprve byste měli zjistit, v který den svého období můžete otěhotnět. V prvních dnech menstruace jsou šance na otěhotnění velmi malé ze dvou důvodů: nedostatek zralého vajíčka, které je připraveno k oplodnění, a nepříznivého prostředí, které brání tomu, aby se vajíčko plodu připojilo ke stěnám dělohy. Výjimky v tomto případě mohou být:

 • Ženy s dlouhým obdobím (5-7 dní) a krátkým cyklem. V tomto případě, pokud dojde k nechráněnému kontaktu 5 dní před ovulací, existuje možnost, že nejaktivnější spermatické buňky přežijí a dojde k oplodnění..
 • Hormonální selhání, díky kterému dojde k předčasnému zrání vajíčka.

Ihned po ukončení krevního výtoku se šance na otěhotnění výrazně zvyšují. Zvláště pokud je partner absolutně zdravý a jeho spermie jsou aktivní. Proto pokud těhotenství není zahrnuto do plánů, nezanedbávejte klasické metody antikoncepce.

Období od 18. dne cyklu se považuje za neplodné. V tomto okamžiku, pokud nedošlo k oplodnění, je zahuštěné endometrium zničeno v děloze pod vlivem hormonů.

Vytváří se během folikulární fáze, aby se lépe připojilo vajíčko plodu. V důsledku nepříznivých podmínek je šance na otěhotnění výrazně snížena.

Ale pokud žena nemá pravidelný sexuální život, pak po nechráněném pohlavním styku může tělo reagovat ovulací.

Při plánování těhotenství by měla být zvláštní pozornost věnována definici ovulace. V době zrání a uvolnění vajíčka existuje největší pravděpodobnost, že nechráněný pohlavní styk přispěje k početí dítěte.

Pokud jde o ochranu před nechtěným těhotenstvím, metoda počítání „bezpečných“ dnů není vždy účinná a může hrát trik.

Proto se nemusíte slepě spoléhat na kalendáře a jiné metody pro stanovení ovulace, měla by být také použita antikoncepce.

Kolik dní po porodu můžete otěhotnět

Kromě známých antikoncepčních prostředků páry často používají biologickou metodu antikoncepce, která spočívá v pohlavním styku ve dnech, kdy je vajíčko ještě ve stadiu zrání nebo ovulace již skončila. Tato přirozená metoda je také vhodná, když žena chce otěhotnět, takže novomanželé se často zajímají o kolik dní po menstruaci můžete otěhotnět. K tomu je důležité pochopit, jakým algoritmem dochází k dozrávání vajíčka samice a kdy je možné početí.

Cesta vývoje ženského vajíčka

Již při narození dívky obsahují její vaječníky v dětství obrovské množství vajíček. K jejich reprodukci mitózou dochází v hlubokých tkáních vaječníků.

Když se dítě právě narodí, většina primárních buněk umírá a v době puberty má dívka asi pět set gamet.

V této době je také zaveden menstruační cyklus, který se u různých žen může značně lišit v délce trvání a příznacích..

Buňky umístěné ve vaječníku před zráním jsou chráněny folikulární membránou. Každý měsíc se 1-2 velikosti folikulů začnou zvětšovat a dosahovat optimálního, temperamentního stádia - v této době se v něm gameta v důsledku živin rozrůstá a vyvíjí.

Obecně proces trvá tři hlavní fáze:

 1. Folikulární - během kterého dochází k maturaci buněk;
 2. Ovulatory - zralá gameta se pohybuje přes vejcovody a vstupuje do břišní dutiny;
 3. Luteální fáze, kdy je aktivována produkce progesteronu, připravuje podmínky pro možné početí - sliznice endometria v děložní dutině zhoustne, bobtná a je připravena přijmout vajíčko plodu.

Doporučená četba: Jak otěhotnět, pokud nemůžete?

Tyto stádia se opakují každý měsíc kvůli práci hormonů. K fázi ovulace dochází prakticky uprostřed měsíčního cyklu - zralá buňka může zůstat životaschopná asi dva dny, během kterých může její setkání se spermatem skončit oplodněním. Poté se embryo připojí ke stěně uvnitř dělohy a začne se vyvíjet.

Ale i když je proces ladění ovlivňován mnoha faktory, mohou existovat určité nesrovnalosti. Gamete se může objevit o něco dříve nebo později kvůli vnějším a vnitřním předpokladům, jako jsou:

 • Hormonální poruchy;
 • Vytrvalé potraty a potraty;
 • Reprodukční orgány;
 • Klimatická změna;
 • Sexuální a sexuálně přenosné infekce;
 • Chronická onemocnění močového ústrojí;
 • Systémová onemocnění jater, ledviny;
 • Častý stres.

Z tohoto důvodu je normální zrání gamety narušeno, její pohyb do pobřišnice může být zrychlen nebo zpomalen..

Ženský cyklus se považuje za normální, pokud jeho trvání není delší než 30 dnů. Folikulární část tedy zachycuje téměř 15 dní.

Když účinek luteinizačního hormonu začíná na konci tohoto období, vede to k zrání a uvolnění gamety.

Současně se v místě folikulu vytvoří dočasný orgán, který v případě těhotenství syntetizuje nezbytný progesteron. Poté, ve třetím měsíci těhotenství, hypofýza rozvíjí tento hormon.

Pokud k oplodnění nedošlo, je zjevné luteum a jaterní vrstva endometria je odmítnuta, což vede k nástupu kritických dnů. Časem zabere tato fáze tolik času jako folikulární fáze.

Doporučená četba: Jak rychle otěhotnět po určité době?

Koncept úrodného okna ve skutečnosti zahrnuje život vajíčka - od jednoho do dvou dnů. To jsou nejpohodlnější dny pro početí. Ale protože oplodnění závisí také na pohyblivosti spermií, je možné otěhotnět při pohlavním styku 4 až 5 dní před ovulací.

Spermatozoa s ženským chromozomem, navzdory jejich zdlouhavosti, jsou houževnatější, proto mohou dobře „počkat“, až gameta vystoupí a oplodní ji..

Semenná tekutina zbývající na ženských pohlavních orgánech po sexu několik dní před dozráním gamety přispívá k oplodnění.

S vědomím této skutečnosti je snadné odpovědět na otázku, kolik dní po těhotenství můžete otěhotnět. Asi pět dnů by mělo být odebráno ze středu cyklu, aby se získaly nebezpečné nebo naopak výhodné dny. Ukazuje se, že od začátku menstruace by mělo uplynout nejméně 7 dní.

Pokud jsou období stabilní a nejsou předmětem změn, umožňuje vám přesně spočítat dny nezbytné pro ochranu nebo oplodnění. Kromě toho se můžete naučit určit zrání gamety pomocí bazálního rozvrhu nebo používat moderní lékárenské výrobky - ovulační testy.

Může dojít k početí ihned po menstruaci

Odpověď na tuto otázku zní ano. Protože vnitřní práce ženského těla je různorodá a závisí na různých kritériích, není počet po menstruaci překvapující.

K tomu může dojít v následujících případech:

 • V případě poruchy menstruačního cyklu může dojít ke zrání a uvolnění gamety dříve, než je nastavený čas;
 • Pokud má žena krátký měsíční cyklus, který trvá 20–21 dní, nastane ovulace ve skutečnosti okamžitě po kritických dnech;
 • Když je menstruace prodloužena v čase a trvá déle než 7 dní, vejce zraje právě v době jeho dokončení;
 • Ve vzácných případech dvě vejce dozrávají v jednom měsíčním cyklu a poté je možné oplodnění každý den po menstruaci;
 • U některých mužů jsou spermatozoa vzhledem k charakteristikám těla životaschopné déle než týden, a pokud jsou schopny zůstat na sliznicích ženských pohlavních orgánů, není neobvyklé, že dojde ke početí. V tomto ohledu můžete otěhotnět druhý, třetí a čtvrtý den po menstruaci.

Můžeme tedy dojít k závěru, za jakých událostí je šance na oplodnění obzvláště vysoká:

 1. Příliš dlouhý nebo krátký cyklus;
 2. Nestabilita ženského cyklu;
 3. Poruchy způsobené hormonálními změnami, stresem, nemocemi a jinými příčinami.

Existuje také koncept spontánního zrání ženské buňky, který zvyšuje pravděpodobnost početí kdykoli..

Menstruační dysfunkce

V důsledku poruchy hormonů dochází k nepředvídatelnému zrání. V této situaci dozrávání prchne a druhá (další) gameta je připravena k oplodnění za pouhé tři dny.

To je věřil, že nejsilnější orgasmus zažil žena je vina. Žena je klidná, protože menstruace přichází včas, ale ani si neuvědomuje, že existuje další vejce. Není možné určit její přítomnost pomocí jakýchkoli známek. Tuto skutečnost může odhalit pouze gynekologické vyšetření..

Doporučené čtení: Kde začít s plánováním těhotenství?

Důvody hormonálních změn, které způsobují tento jev, jsou však známy:

 • Fyzické a emoční přetížení;
 • Nervové poruchy;
 • Nekontrolované použití nitroděložního zařízení;
 • Gynekologická onemocnění;
 • Užívání silných antibiotik, steroidních léků;
 • Samoléčení bylinnými přípravky bez náznaků gynekologa;
 • Nemoci a poruchy zažívacího traktu;
 • Poranění vnitřních orgánů, včetně reprodukčních;
 • Hormonální terapie pro stimulaci ovulace;
 • Dlouhý nebo krátký cyklus menstruace.

Existují další vnitřní důvody pro výskyt dvou vajíček v těle - porucha hypofýzy a vaječníků ženy, genetická predispozice. Ať už je to jakkoli, spontánní ovulace může výrazně zvýšit možnost oplodnění. Můžete poradit ženě, aby použila speciální ovulační testy, které se prodávají v lékárnách.

Zjistěte, kolik dní po vaší periodě můžete otěhotnět, možná dobře studujete své tělo a máte představu o jeho vlastnostech. Závisí to na mnoha prostorech, externích i interních..

Proto je důležité, aby si žena udržovala svůj osobní kalendář kritických dnů, aby mohla správně vypočítat příznivé a nebezpečné momenty cyklu..

A protože hormonální hladiny ovlivňují stabilní ovulaci, měli byste sledovat správnou výživu a duševní rovnováhu..

V jaký den po menstruaci můžete otěhotnět

Mnoho lidí se obává, zda těhotenství může nastat hned po menstruaci. Za prvé, odpověď je zajímavá pro ty, kteří dávají přednost fyziologické antikoncepci. Ale také velmi často je důležité pro páry, které plánují těhotenství.

Předtím, než přistoupíme k odůvodněné odpovědi, je třeba poznamenat, že mezi ženskou polovinou populace je velmi často názor, že během prvních pěti dnů po ukončení menstruace není možné otěhotnět. Zde byste měli okamžitě rozdělit pojmy: je to nemožné a malá šance na možné koncepce.

Pravděpodobnost těhotenství s nechráněným pohlavním stykem je v zásadě vždy zachována. Pouze v jeden den cyklu jsou dostatečně malé, ale nemohou být úplně vyřazeny. Z tohoto důvodu se doporučuje chránit se, abyste se vyhnuli nechtěnému těhotenství..

Nyní zvažte tuto otázku z fyziologického hlediska.

Vlastnosti menstruačního cyklu

Ženské tělo je poměrně jemnou organizací, a to jak z emocionálního hlediska, tak z fyziologického hlediska. Všechny procesy v něm probíhají pod vlivem hormonů. Tento vztah platí také pro menstruační cyklus. Jeho přirozený průběh, který spočívá v přípravě vajíčka na početí, probíhá pod kontrolou hormonů..

Fungování reprodukčního systému zahrnuje gonadotropin, který je produkován v hypotalamu, folikuly stimulující a luteinizující - produkovaný hypofýzou, jakož i progesteron a estrogeny produkované vaječníky..

Pod vlivem uvedených hormonů probíhá menstruační cyklus v těle, který je rozdělen do tří fází:

 • první je folikulární, během kterého se FSH uvolňuje pod vlivem gonadotropinu. Spolu s krví je dodáván do všech buněk těla a je zodpovědný za stimulaci zrání vajíček ve folikulech. Je třeba poznamenat, že v počáteční fázi cyklu je položen proces zrání asi dvaceti vajec, ale pouze jedno, méně často dvě, dosáhne konečné fáze. Kromě toho během tohoto období dochází k zahušťování endometria, vnitřní vrstvy dělohy;
 • druhý je ovulační, vyznačující se tím, že pod vlivem luteinizačního hormonu dojde k prasknutí folikulu, ze kterého vychází vajíčko, které je zralé a připravené na „setkání“ se spermatem;
 • třetí je luteální, dochází k tvorbě luteum corpus, které vylučuje progesteron a estrogeny. Díky těmto hormonům dochází k zahušťování endometria a přípravě pohlavních orgánů k fixaci embrya v něm. Pokud však k oplodnění nedochází, pak přestane fungovat luteum v těle, hladina progesteronu klesá a koncentrace prostaglandinů se zvyšuje. Výsledkem je odmítnutí endometria, jehož stažení z dělohy do vnějšku je doprovázeno krvácením. Tento proces je menstruace.

Je možné otěhotnět ihned po menstruaci?

Z fyziologických procesů, které se odehrávají v těle ženy během menstruačního cyklu, vyplývá, že zrání nových vajíček začíná po ukončení menstruace. Pokud tedy přísně dodržujeme teoretické postuláty, je možné otěhotnět během několika dnů po krvácení, i když se to děje v reálném životě.

Každá žena má koneckonců své vlastní individuální vlastnosti těla, takže dozrávání vajíček může nastat mnohem dříve. A protože spermie u mužů se mohou pochlubit vysokou životaschopností, sperma je aktivní v ženském těle až sedm dní.

Proto v tomto případě můžete otěhotnět, protože sperma bude jednoduše čekat na zralé vajíčko.

V tomto případě je důležité pochopit, jak dlouho má žena cyklus a jak je konstantní, abyste mohli určit alespoň přibližnou dobu ovulace..

Výpočty jsou prováděny tímto způsobem: je odebrán celkový počet dní v cyklu a od nich se odečte čtrnáct (přesně luteální fáze trvá tak dlouho).

Podstatou výpočtu je mít jasnou představu o tom, kolik dní po menstruaci se zvyšuje riziko nebo šance (existuje již otázka v individuálních touhách) otěhotnět. Například cyklus trvá 28 dní. Odečtením z celkového množství 14 dostaneme, že ovulaci lze očekávat ve 14. den.

Během tohoto období se objevují nejvyšší šance na otěhotnění a páry, které ještě nemají dítě, musí být chráněny, přesně jako v jiných obdobích cyklu..

Kromě toho můžete otěhotnět dítě do pěti dnů před ovulací a totéž poté.

Proto v dalších dnech je riziko neplánovaného těhotenství výrazně nižší. Za zmínku také stojí, že během menstruace nemůžete otěhotnět.

U dívek s nestabilním menstruačním cyklem se však nedoporučuje používat fyziologickou metodu antikoncepce. Nejlepší způsob, jak se chránit, je zabránit nechtěnému těhotenství.

Proč mohu otěhotnět během prvních dnů po menstruaci

Těhotenství za pár - tři dny po menstruaci nastane, když žena má:

 • menstruační cyklus je příliš krátký, tj. pokud je kratší než dvacet jedna dní, může dojít k ovulaci během několika dnů po krvácení, a protože fyziologická schopnost spermatu „čekat“ vejce je velká, ukázalo se, že po nechráněném pohlavním styku první den po menstruaci můžete volně otěhotnět;
 • prodloužené menstruační krvácení s krátkým cyklem;
 • nestabilní cyklus, v tomto případě je téměř nemožné spočítat, jak dlouho tato nebo ta fáze trvá a jakmile tělo vstoupí do ovulačního období, jsou chvíle, kdy vejce zraje bezprostředně po menstruaci;
 • spontánní ovulace, dvě vajíčka zrají v těle najednou, takže v takovém případě můžete v každém případě menstruačního cyklu otěhotnět.

Riziko nežádoucího těhotenství bezprostředně po menstruaci se zvyšuje a možnými nemocemi děložního čípku. V tomto stavu může žena zaměnit děložní krvácení s menstruací, což znamená, že během tohoto období může být tělo v ovulační fázi, to znamená, že šance na těhotenství jsou vysoké

A jako stručné shrnutí je ženské tělo schopno početí téměř každý den cyklu, takže byste neměli riskovat své zdraví a jednat krutě ve vztahu k budoucímu dítěti, ale zvolit spolehlivější metodu antikoncepce. Pamatujte, že těhotenství by mělo být, pokud není plánováno, pak žádoucí.

Články O Neplodnosti