Hlavní Analýzy

Nejpřesnější těhotenské testy

Moderní těhotenské testy vám umožní získat výsledek téměř okamžitě. Absence bolestivého očekávání je dobrá, přesnost je však mnohokrát důležitější. Proto je důležité ještě před získáním zjistit nejpřesnější těhotenské testy..

Jak fungují moderní těhotenské testy?

Práce jakéhokoli těhotenského testu je založena na detekci chronického lidského gonadotropinu (hCG) nebo jednoduše „těhotenského hormonu“. Pojmenovaná látka je vylučována placentou od okamžiku implantace embrya..

Přítomnost „těhotenského hormonu“ může být stanovena krví nebo močí. První možnost je možná pouze v nemocnici nebo laboratoři, zatímco druhá lze snadno strávit doma.

V lékárnách se prodávají tyto druhy drog:

 • pásové testy;
 • „Tabletové“ testy;
 • „Inkoustové“ testy;
 • digitální testy.

Každý z uvedených druhů se ukázal jako účinný. Spolehlivost moderních metod pro stanovení těhotenství se pohybuje v rozmezí 95–99%. Zvažte konkrétní příklady důvěryhodných produktů pro ženy..

Frautest expres

Vzhledem k tomu, že není těžké uhodnout z názvu, jedná se o německý výrobek. Po mnoho let byl uveden na trh společností Axiom GmbH. Jeho popularita je do značné míry způsobena nízkou cenou. 99% přesnost, která je založena na citlivosti 15 mIU / ml, je také povzbudivá..

Frautest Express vám umožňuje identifikovat „zajímavou pozici“ již 2 dny před možným zpožděním menstruace. Přestože zkušenost ukazuje, že je bezpečnější ji používat se začátkem zpoždění. Jedná se o proužek impregnovaný činidlem, které musí být uchováváno v nádobě s močí po dobu 5 až 10 sekund. Výsledek se objeví po 3-5 minutách. Frautest testy poskytují jasné a jasně viditelné výsledky díky výrobci pomocí speciální latexové technologie.

Frautest exkluzivní

Linka Frautest nebyla bez tryskového testu. Podle výrobce přesnost Frautest Exclusive přesahuje 99%. Citlivost zařízení je 15 mIU / ml.

Hlavní výhodou Frautest Exclusive je absence potřeby sbírání moči, což znamená, že testování je možné kdekoli. Dostatečný výsledek poskytuje komplexní testovací zařízení. Mechanismus je pohodlný a hygienický..

Frautest expert

Společnost Axiom GmbH není při testování tablet nijak pozadu. Její produkt vykazuje těhotenství v koncentraci „těhotenského hormonu“ od 15 mIU / ml. Přesnost testu je tedy 99%.

FRAUTEST Expert je pipetový test v kazetě. Tato konstrukce zlepšuje přesnost výsledku. Povrch tablety má 2 otvory, moč musí být aplikována na jeden z nich pipetou ze soupravy. Ve prospěch těhotenství, vzhled druhého pruhu naznačuje. Nemusí být jasný, ale rovnoměrný a podobný barvě jako kontrolní čára..

Evitest Testy

Tyto testy provádí německá společnost HELM Pharmaceuticals Gmbh. V domácích lékárnách najdete 4 typy testů uvedených výrobců:

 • Evitest One - 1 testovací proužek;
 • Evitest Plus - 2 testovací proužky (druhý proužek se doporučuje použít k potvrzení spolehlivosti výsledku po 2 dnech);
 • Evitest Perfect - tryskový test;
 • Evitest Proof - Tablet Test.

Citlivost těchto léků je 20mME / ml, zatímco jejich spolehlivost dosahuje 99%. Vyhodnoťte skóre testu nejpozději do 10 minut. Nikdy nepoužívejte jeden test dvakrát.

Innotek BB test

Test BB je produkt francouzské společnosti Innotek International Laboratory. Uvedený výrobce se vyznačoval určitou originalitou v oblasti technologie výroby. Podle vývojářů zahrnuje kontrolní proužek činidla protilátky v pevné fázi, které reagují výhradně na hCG, zatímco ostatní látky jsou ignorovány.

Použití inovativní technologie může výrazně snížit pravděpodobnost falešného výsledku. Na rozdíl od výše uvedených léků také test BB reaguje na hCG od 10 IU / L. Vysoká citlivost umožňuje použít ji před zpožděním cyklu. Podle pokynů je to 3 dny.

Metoda použití testu BB odpovídá postupu použitému pro testovací proužky. Nepřítomnost proužků v testu naznačuje nepřesné testování nebo expiraci léčiva. Je třeba poznamenat, že vývojáři doporučují používat moč při pokojové teplotě, to znamená, že sebraná kapalina by měla mírně vychladnout.

Testy HomeTest

To jsou některé z nejcitlivějších testů. 10 mIU / ml mluví za sebe. HomeTest lze bezpečně používat několik dní před možným zpožděním cyklu. Od 1. dne zpoždění určuje lék těhotenství s jistotou 99,9%.

Řada HomeTest zahrnuje jak testovací proužky rozpočtu, tak špičkové testy inkoustových tiskáren. Je pravda, že inovace vyžadují velké výdaje. Uvolněním této drogy je švýcarská společnost Medpack Swiss Group AG.

Inkoustový test Clearblue

Tyto testy vydává britská společnost Clearblue. Jejich spolehlivost dosahuje 99%. Pokud vývojářům důvěřujete, testy Clearblue lze použít až 4 dny před údajnou menstruací. Při čtení výsledku nezapomeňte, že „+“ označuje přítomnost těhotenství, zatímco „-“ označuje jeho nepřítomnost.

Instrukce říká, že popsaný lék lze použít bez ohledu na denní dobu. Výrobci navíc tvrdí, že test Clearblue může odhalit mimoděložní těhotenství. I když vývojáři nejsou mazaný, neměli byste se spoléhat pouze na test v tomto případě, zejména pokud existují zjevné příznaky. Je lepší poradit se s gynekologem. Ačkoli obecně jsou nejspolehlivějšími testy inkoustových tiskáren.

Clearblue digital

Clearblue Digital je jedním z nejnovějších těhotenských testů nové generace. To znamená, že je schopen nejen detekovat hCG v moči, ale také informovat odhadovaný gestační věk.

Clearblue Digital je nejpřesnější těhotenský test před zpožděním. Detekuje těhotenství 5 dní před zpožděním menstruačního cyklu. Taková včasná kontrola je docela možná, ale pouze v případě, že menstruační cyklus nebude fungovat po dobu šesti měsíců.

Elektronický test funguje na stejném principu jako konvenční testovací proužky. Poté, co je kapalina absorbována do proužku, je test aktivován a na elektronické desce se objeví ikona oznamující, že test je vhodný pro použití. Obrazovka pak ozdobí symbol nebo slovo označující výsledek. I přes technický pokrok nelze tento test použít dvakrát..

Testování lze provádět dvěma způsoby: nahraďte špičku pod proudem moči nebo ji spusťte do nádoby kapalinou. Výsledek testu se objeví na digitální obrazovce zařízení po 3 minutách. Poté zařízení zobrazí počet týdnů těhotenství. Přesnost prvního ukazatele je 99% a druhá - 92%. Maximální doba, kterou může zařízení zobrazit, je 5 týdnů..

V jakých případech může test poskytnout falešný výsledek?

I nejpřesnější těhotenský test v raných stádiích může vést k falešným výsledkům. Znamená to, že je na vině výrobce? Ne vždy.

Zvažte, co jiného může způsobit chybu:

 1. Ihned po pohlavním styku byste neměli očekávat odpovídající výsledek testu. „Těhotenský hormon“ se objevuje až po 7-10 dnech po štěpení embrya do děložní dutiny (2 týdny po početí). Kromě toho se hladina tohoto hormonu postupně zvyšuje, proto je v počátečních stádiích možná chyba. Je lepší znovu zkontrolovat negativní výsledek v rané fázi se začátkem navrhovaného cyklu.
 2. Nesprávný výsledek může vést k porušení pokynů poskytnutých výrobcem. Datum vypršení platnosti nelze ignorovat. Zpravidla to není více než 3 roky. K testování také nemůžete použít zastaralou moč. Příčinou chyby může být hormonálně závislá nádorová nebo ovariální dysfunkce. V druhém případě je lepší začít laboratorní analýzou. K nesprávným ukazatelům také často přispívá nepravidelný menstruační cyklus.
 3. Těhotenské testy nejsou vždy schopny určit mimoděložní těhotenství, při kterém se produkuje výrazně méně hCG. Velké množství tekutiny opité v předvečer testování může také snížit hladiny hCG. Kromě toho by v předvečer testování měla být diuretika vyřazena. Použití několika testů od různých výrobců pomůže rozptýlit pochybnosti..

Přes vysokou přesnost nejmodernějších těhotenských testů může konečnou diagnózu provést pouze lékař. Negativní výsledek se zpožděním menstruace o více než 7 dní je příležitostí ke konzultaci s gynekologem.

TOP 7 nejlepších těhotenských testů: typy, které lze koupit, pro a proti, recenze

Těhotenství - pro některé je to očekávaná událost, vítaná a vzrušující. Existují lidé, kteří se tomu snaží zabránit, ale všichni mají jednu společnou věc - těhotenský test. Potvrzuje nebo potvrzuje skutečnost početí. Díky testům již v raných stadiích těhotenství je možné diagnostikovat to a učinit další rozhodnutí.

Testy mají mnoho výhod - spolehlivě ukazují těhotenství a v raných fázích a jsou k dispozici v jakékoli lékárně. Shromáždili jsme hodnocení nejlepších fondů, mají dobré ukazatele spolehlivosti a prodávají se za dostupnou cenu..

Existuje několik běžných typů těhotenských testů:

 • Testovací proužky. Rozpočet a docela přijatelná varianta. Je lepší ji používat ráno, protože výsledky budou přesnější..
 • Tablet (nazývaný také kazeta). Analog testovacích proužků, ale existuje rozdíl. Nejprve je tento typ testu umístěn v plastové nádobě a určení těhotenství zabere méně času a pár kapek moči..
 • Inkoust. Čepice se odstraní z těla a nahradí se proudem moči. Výsledek se zobrazí asi za 3-5 minut. Tyto testy jsou vhodné pro použití venku..
 • Digitální Vylepšená a moderní verze testů. Jsou drahé, ale dávají přesné výsledky. V elektronických testech od některých výrobců můžete také vidět odhadovaný gestační věk.

TOP 7 nejlepších těhotenských testů

Do hodnocení nejlepších testů byli zařazeni následující výrobci:

 • IND Diagnostický Lady Test;
 • Innotech BB test;
 • Clearblue Digital;
 • Frautest Express Ultrasensitive;
 • Sezam;
 • HomeTest
 • Předčasné těhotenství MediSmart.

Dále se zabýváme popisem každého z prezentovaných testů. Pojďme mluvit o jejich vlastnostech a odrůdách. Uvádíme seznam výhod a nevýhod testů. Doufáme, že tento článek bude užitečný a získáte z něj nejužitečnější a nejrelevantnější informace. Hezké čtení!

IND Diagnostický Lady Test

Tabletový test je jedním z nejpopulárnějších mezi ruskými uživateli. Je uživatelsky přívětivý a ukazuje konkrétní a přesné výsledky. Použijte ji od prvního dne zpoždění. Možnost rozpočtu je k dispozici v různých lékárnách, je hygienická. Balení se skládá z mini kazety, pipety a návodu k použití testu.

Typ zkouškytableta
VýrobaKanada
Funkcesnadnost použití, hygiena

Cena: od 59 do 89 rublů.

klady

 • silné spolehlivé balení;
 • spolehlivé výsledky od prvního dne zpoždění;
 • hygiena používání;
 • dobré vybavení;
 • komfort při používání.

Minusy

Těhotenství bylo součástí plánu, protože každý měsíc jsem s nadšením očekával. Nakonec došlo ke zpoždění, okamžitě se rozběhlo na test. Výsledek od prvního dne zpoždění je pozitivní! Při jmenování lékař potvrdil těhotenství. Vychováváme dceru, ona je již 2. Test považuji za jeden z spolupachatelů důležité události.

Innotech BB Test

Jednou z výhod testu je jeho vysoký výkon. Ve 3-4denním zpoždění získáte přesné výsledky, ať už jste těhotná nebo ne. Inovativní činidlo aplikované na testovací proužek reaguje na indikátory s vysokou přesností. Přesné výsledky však můžete získat, pokud budete přesně postupovat podle pokynů. Před použitím si ji přečtěte, protože tento okamžik je nesmírně nezbytný a důležitý..

Pohledtestovací proužek
Charakterové rysykvalitativní a přesné stanovení nízkého hCG v raných fázích
ZeměFrancie

Cena: od 119 do 159 rublů.

klady

 • přesnost ukazatelů od prvních dnů zpoždění;
 • výhodnost použití;
 • přítomnost podrobných pokynů v soupravě;
 • přesnost dosahuje 99% - záruka výrobce.

Minusy

 • po 15 minutách je výsledek nespolehlivý.

Skvělý test. Používám ji pokaždé s alarmovými hovory. Děti jsou v pořádku, ale v současné době se bojím, protože studuji a není práce. S mladým mužem pravidelně diskutujeme a chráníme se, ale obavy někdy nejsou samy. Doporučuji jako test pro odmítnutí a potvrzení těhotenství.

Clearblue digital

Digitální test se snadno používá a ukazuje přesné výsledky. V sadě je podrobná instrukce, z níž se naučíte složitosti používání testu. Dokáže zjistit těhotenství 5 dnů před nástupem menstruace, pokud dívka již začala mít podezření a individuální příznaky. Test ukazuje nejen nepřítomnost a přítomnost těhotenství, ale také jeho odhadované trvání. Data jsou uložena jeden den po testu..

Producentská zeměŠvýcarsko
Pohleddigitální
Vlastnostihigh-tech možnost, vynikající přesnost a hygiena používání těsta

Cena: od 349 do 356 rublů.

klady

 • ukládání výsledků během dne;
 • odráží odhadovaný termín;
 • pohodlí a hygiena použití;
 • vysoká úroveň zpracovatelnosti;
 • přesné ukazatele 5 dnů před menstruací.

Minusy

Skvělý digitální test. Dozvěděl jsem se o těhotenství dlouho předtím, než se objevily první známky, jen jsem to cítil svým srdcem. Radost nevěděla žádné meze, zkouška ukázala, že její manžel není okamžitě, měl strach. Výsledky jsou uloženy na určitou dobu. Obecně rozhodně doporučuji, abyste ušetřili čas při první schůzce s lékařem, ale už budete vědět, že vaše pokračování nesete pod svým srdcem!

Frautest Express Ultra Sensitive

Citlivost testu zajišťuje, že těhotenství je detekováno co nejdříve. Další dva dny před očekávaným zpožděním použijte zkušební proužek. Je na ni aplikováno speciální složení, díky kterému jsou ukazatele tak přesné. Názory na test se lišily, protože mnozí považují prohlášení výrobce za pouhý marketingový trik. Počet pozitivních recenzí o testu však ukazuje pravý opak: tento úkol se skutečně vyrovná s úkolem a procento chyb je menší než 1%.

Typ zkouškytestovací proužek
VýrobaNěmecko
Funkceekonomický a citlivý test. určuje těhotenství s přesností 99,9%

Cena: od 98 do 110 rublů.

klady

 • vysoká úroveň přesnosti;
 • přecitlivělost;
 • riziko chyby pod 1%;
 • dostupnost k nákupu v lékárnách a obchodech;
 • Zkouška trvá minimálně čas.

Minusy

Přesná a ekonomická varianta testovacího proužku. Test jsem provedl mnohokrát, nikdy jsem se nemýlil. Dvě děti vyrůstají, čekají na třetí, těhotenství bylo určeno několik dní před zpožděním a pokaždé na jistotu. Došlo k hormonálním změnám, ale výsledek nijak neovlivnil. Doporučuji jako levnou a vynikající testovací variantu.

Sezam

Dobré ukazatele přesnosti jsou kombinovány s dobrým vybavením. Díky ní máte možnost udělat test kdekoli - v nákupním centru, dokonce i mimo město během cesty. Účinného výsledku se dosáhne 5 až 7 dní před očekávanou menstruací. Souprava obsahuje test, pipetu, nádobu na moč. K určení, zda jste těhotná, stačí dostatek moči, asi 3 kapky. Předpokládaná doba pro stanovení těhotenství - ne více než 3 minuty.

Producentská zeměUSA
Pohledkazeta
Vlastnostiširoká konfigurace, podrobné pokyny pro použití testu

Cena: od 119 do 130 rublů.

klady

 • rozšířená zkušební sada;
 • výhodnost použití;
 • dostatek minimální moči;
 • rychlý a přesný výsledek.

Minusy

Jednou jsem musel použít test v nepříjemných podmínkách. Naléhavě to potřeboval, koupil sezam s dobrou kompletní sadou. Výsledek byl negativní, ale zkušební zkušenost je dobrá: je zde vše, co potřebujete pro určení těhotenství, to na různých místech, neznečistěte se. Rozhodně vám radím, abyste si ho koupili!

Hometest

Test je jednou z nejvyhledávanějších dívek. Snadno se používá, citlivost produktu je asi 10 mIU / ml, schopnost provádět postup kdykoli během dne (mnoho testů má omezení a vyžaduje pouze ranní použití). Indikátory se promítají již týden po navrhované koncepci. Čekání na odpověď - od 5 do 10 minut, pokud jsou delší, budou výsledky méně relevantní a spolehlivé.

Pohledtestovací proužek
Charakterové rysyvysoká citlivost aplikovaná na proužek činidla
ZeměUSA

Cena: od 169 do 190 rublů.

klady

 • spolehlivost ukazatelů;
 • elementární použití;
 • poptávka mezi uživateli;
 • vysoká úroveň citlivosti;
 • postup se provádí v různých denních dobách.

Minusy

Test jsem koupil moudře, po konzultaci s odborným lékárníkem. Ukázala na levnou a kvalitní verzi testovacího proužku. Výsledek byl přesný již 8. den po početí - jsem těhotná! Skvělý způsob, jak se dozvědět o dítěti, můj manžel okamžitě potěšil a ukázal test. Je to škoda, že ji nemůžete uložit, protože výsledky pak zblednou a zmizí. Ale emoce nemohou být vymazány z paměti.

Předčasné těhotenství MediSmart

Výhodou testu je uvolnění ve dvou formách: inkoustová a kazetová. Použití je přípustné 6-9 dní po navrhované koncepci. Kvalitní a přesný výsledek zaručuje svědomitost výrobce a vysoká úroveň citlivosti testu. Popularita je díky pohodlí a rychlosti použití, dívka nevyžaduje velké úsilí. Souprava obsahuje návod k použití, pokud je to nutné. Test je na prodej téměř všude a za atraktivní cenu..

Typ zkouškykazeta, inkoustová
VýrobaŠvýcarsko
Funkcerozpoznávání značky, prevalence v lékárnách a obchodech

Cena: od 190 do 200 rublů.

klady

 • výroba ve dvou formách;
 • vysoká přesnost;
 • hygiena;
 • jednoduchost;
 • podrobný popis a pokyny.

Minusy

Test provedla v raných fázích, asi týden po početí. Test ukázal pozitivní výsledek. Okamžitě přihlášen k lékaři, byli schopni zachránit těhotenství od raného rande. Syn roste, milujeme ho a chceme více dětí.

Tabulka porovnání funkcí

Níže uvedená tabulka ukazuje hlavní charakteristiky dotyčných zkoušek. Když je porovnáte navzájem, bude pro vás mnohem snazší vybrat opravdu přesný a vysoce kvalitní test se správnými ukazateli.

Název testuZeměTestovací funkcePohled
IND Diagnostický Lady TestKanadasnadnost použití, hygienatableta
Innotech BB TestFranciekvalitativní a přesné stanovení nízkého hCG v raných fázíchtestovací proužek
Clearblue digitalŠvýcarskohigh-tech možnost, vynikající přesnost a hygiena používání těstadigitální
Frautest Express Ultra SensitiveNěmeckoekonomický a citlivý test. určuje těhotenství s přesností 99,9%testovací proužek
SezamUSAširoká konfigurace, podrobné pokyny pro použití testukazeta
HometestUSAvysoká citlivost aplikovaná na proužek činidlatestovací proužek
Předčasné těhotenství MediSmartŠvýcarskorozpoznávání značky, prevalence v lékárnách a obchodechkazeta, inkoustová

Může být těhotenský test špatný

Testy mohou být špatné a existuje několik důvodů:

 • Příliš brzy. I hypersenzitivní testy zpravidla poskytují spolehlivý výsledek až 7. den po domnělé koncepci.
 • Špatný test. V době nákupu zkontrolujte neporušenost obalu a datum expirace zkoušky. Neplánujte ihned provést test - umístěte jej na temné chladné místo.
 • Zneužít. Postupujte podle pokynů k použití, je připojena ke každému testu v balení.
 • Manželství. Upřímně řečeno, někteří výrobci vyrábějí vadné zboží. Není snadné je sledovat, ale odrážejí nesprávné výsledky a uvádějí uživatele v omyl. Existuje podezření na nekvalitní test - kupte další.

Tipy pro výběr

Existují kritéria pro výběr dobrého a spolehlivého testu. Nezapomeňte jim věnovat pozornost:

 • Místo definice. V práci a v obchodě bude mnohem pohodlnější použít tabletový test. Ale kupujte si doma pravidelné testy. Budete je muset na několik sekund spustit do nádoby s močí a po chvíli vyhodnotit výsledek.
 • Načasování údajného těhotenství. V raných fázích jsou testy s citlivostí 10 mIU / ml dobré. Taková zařízení jsou schopna vykazovat výsledky 5 dní před očekávanou menstruací. Existují testy k určení těhotenství po zpoždění.
 • Přesnost určení. Elektronické testy jsou považovány za nejpřesnější. Na obrazovce se navíc zobrazí odhadovaný gestační věk v týdnech.

TOP 10 nejpřesnějších těhotenských testů - hodnocení do roku 2020

Chcete-li se dozvědět o dlouho očekávaném nebo naopak nechtěném početí, je nyní jednoduché - stačí si koupit speciální test v lékárně. Dnes si povíme o tom, jak zvolit nejpřesnější těhotenský test, o principu jeho činnosti a přesnosti detekce, naučíte se, jak tento nebo ten test správně používat a kterým výrobcům můžete věřit.

Co je těhotenský test?

Jedná se o postup, který vám umožní rychle a přesně určit přítomnost časného těhotenství doma..

Vzhled

Těhotenství lze nyní určit během několika minut, zatímco před stovkami let se dozvěděli o údajném početí, někdy pomocí zvláštních metod.

Prastaré časy

Například ve starověkém Egyptě žena močila na zrna ječmene a pšenice. Pokud klíčili, znamená to, že po devíti měsících můžete očekávat vzhled dítěte. Navíc se věřilo, že klíčky ječmene symbolizovaly narození chlapce a pšenice - dívky. Pokud semena neklíčila, žena není těhotná.

Ve starověkém Babylonu byly populární tampony z ovčí vlny namočené ve speciální sbírce bylin. Tampón byl vložen do pochvy na několik dní a poté spadl do roztoku kamence (minerální soli). Pokud byla barva kapaliny zbarvena červeně, je výsledek pozitivní, v zelené - není těhotenství.

Do poloviny 20. století

Postupem času se metody a metody změnily, mnohé z nich byly upřímně absurdní, ale některé byly založeny na spolehlivých známkách - absence menstruace, otok mléčných žláz, přítomnost toxikózy, změna stravovacích návyků, výskyt věkových skvrn.

V Rusku byla dívka během svatby obléknuta krátkými korálky krku nebo vlněnou nití kolem krku. Když se nit vyřízla do kůže, byla žena prohlášena za zatěžující. Nyní lékaři věří, že tato metoda není bez významu, protože štítná žláza se zvyšuje během těhotenství.

V roce 1928 začali němečtí gynekologové experimentovat s hormonem hCG (lidským chorionickým gonadotropinem), který vstřikoval ženskou moč do krve králíka. O několik dní později byly vaječníky vyšetřeny u králíka, pokud byly zvětšeny, byla žena těhotná. Tato metoda se ukázala jako překvapivě přesná a aktivně se používala k určení těhotenství až do padesátých let dvacátého století..

Příběh Margaret

Rané těhotenské testy se objevily na konci šedesátých let, ale byly k dispozici po několika letech a v některých zemích - po desetiletích. Možná by se to stalo mnohem později, kdyby tomu tak nebylo pro štěstí..

Dvacet šestiletá Margaret Crane vstoupila do farmaceutické společnosti Organon jako návrhářka pro vývoj obalů pro krémy a kosmetiku. V jedné z laboratoří viděla řadu zkumavek namontovaných nad zrcadlovým povrchem. Vysvětlili jí, že v každé zkumavce je speciální činidlo, které může určit těhotenství, pokud se do ní přidá ženská moč a trochu vody..

V té době se žena mohla dozvědět o „zajímavé situaci“ pouze návštěvou lékaře. Ale pro mladé a nesezdané dívky to byl skutečný test - ne každý lékař se mohl přiznat k sexu, dokonce ne každý doktor.

Margaret dostala nápad vytvořit test, který by mohl být použit doma. Úlovek spočíval v tom, že zkumavka by měla být umístěna v takovém kontejneru, aby zůstala v klidu po dobu dvou hodin - to je doba potřebná k získání spolehlivého výsledku.

Margaret nazvala svůj vynález „Prediktorem“ („Forecaster“). Její nadřízení bohužel nebyli z tak jednoduchého a efektivního testu nadšení, ale přesto zaslali vývoj šéfům - nizozemské společnosti Akzo. Zajímali se o tu myšlenku, ale nespěchali s jejím zahájením - domnívali se, že produkt je nerentabilní. Jak se mýlili!

Novinka zasáhla regály lékáren v roce 1971 v Kanadě a ve Spojených státech čekaly na schválení úřadů dalších pět dlouhých let. Za čtyři roky tržeb činil příjem 40 milionů dolarů. Margaret neobdržela cent od svého vynálezu. To je ironie osudu.

V současné době

V roce 1988 se objevily první papírové testy, výsledek byl nalezen po 5-15 minutách, ale čáry na papíře byly rozmazané, takže přesnost byla nízká. Namísto tabletových testů se nelišily v jednoduchosti použití, ačkoli vykazovaly přítomnost nebo nepřítomnost těhotenství po dobu tří až pěti minut.

V roce 1996 byl papír nahrazen latexem a výsledek byl znám za minutu. O několik let později se objevily první elektronické testy, jejichž princip fungování se nelišil od všech ostatních, kromě toho, že ve zvláštním okně se objevil jednoznačný znak „+“ nebo „-“.

Provozní princip

Jak funguje těhotenský test??

Těhotenský test je založen na přítomnosti chorionického gonadotropinu. U mužů a jiných než těhotných žen může být hCG v rozmezí od nuly do pěti jednotek, zatímco u těhotných žen v prvních dvou týdnech po početí je to 25-155 mU / ml, za měsíc - 1110-31500, za pět nebo šest týdnů - 23100-151000. a dosahuje maximálních hodnot v období sedmi až jedenácti týdnů - 20900 - 291 000 mU / ml.

Domácí testy obsahují speciální činidlo (protilátky proti hCG), které reaguje s močí a pokud je testováno pozitivně, uvolňuje barvicí pigment, který lze vidět jako barevný proužek.

Přesnost detekce

Jak dlouho test ukazuje těhotenství?

Nejpřesnější výsledek může být prokázán pouze laboratorní studií žilní krve pro hCG. Od druhého týdne po zpoždění menstruace lze pozorovat těhotenství pomocí ultrazvuku, protože v této době plod již přesahuje 0,5 cm.

Pokud jde o domácí testy, většina z nich je určena pro hCG, který je roven nebo vyšší než 25 mIU / ml. Hormon dosahuje tohoto ukazatele během těhotenství po dobu jednoho až dvou týdnů. Pro získání spolehlivých výsledků se doporučuje testovat nejdříve jeden až dva dny po zpoždění menstruace..

Testy nové generace jsou přesnější a citlivější (reagují na hCG 10 mIU / ml), mohou ukázat výsledek tři až pět dní před očekávaným začátkem menstruace.

Druhy těhotenských testů

Rychlé testy k určení „zajímavé pozice“ lze rozdělit do několika skupin.

Proužkové testy

Nejoblíbenějším a nejběžnějším testem jsou proužkové proužky, u kterých je pozitivní výsledek prokázán dvěma proužky a jeden negativní. Na druhý proužek, který reaguje s močí, se aplikuje činidlo a v přítomnosti hCG se uvolní barevný pigment.

Tablet (kazeta)

Objevil se v 90. letech minulého století. Byly mnohem přesnější než papírové testovací proužky, ale nepohodlné k použití - moč byla pipetována a aplikována na reagenční tabletu. Výsledek byl nalezen za 5 minut.

Moderní testy na tabletách jsou vybaveny nádobou na moč a pipetou pro její odběr. Několik kapek moči se umístí do zvláštního okna a po určité době můžete vidět výsledek v jiném okně.

Konstrukce umožňuje rovnoměrnější distribuci moči po povrchu pomocí činidla, zatímco je téměř nemožné dotknout se okna prsty a narušit „čistotu experimentu“. Takový test má vyšší přesnost než proužky, ale stojí to víc a neliší se v pohyblivosti..

Inkoust

Těhotenský těhotenský tryskový test je vhodný, protože moč nemusí být shromažďována v oddělené nádobě. Během močení stačí nahradit zařízení po dobu tří sekund přímo pod proudem.

Zařízení je plastová podlouhlá kazeta, uvnitř které je tyč sestávající z porézních vláken. Díky tubulům se moč rychle dostane na místo činidla a za pár minut budete znát přesný výsledek.

Elektronický

Elektronický těhotenský test je považován za nejpřesnější, i když funguje přesně na stejném principu jako všechna ostatní zařízení. Jen jeho design a zařízení jsou dokonalejší, takže riziko chyby je minimalizováno.

Vzhledem k vysoké citlivosti může být diagnostika provedena několik dní před očekávaným obdobím menstruace. Zařízení může být spuštěno do nádoby močí nebo nahrazeno přímo pod proudem.

Výsledek se na digitální obrazovce zobrazí za pouhé dvě až tři minuty ve formě znaků „+“ nebo „-“, smutného nebo usmívajícího se smajlíka, slov „těhotná“ nebo „ne těhotná“.

Mezi nedostatky lze uvést vysoké náklady.

Nejoblíbenější značky a výrobci

Z velkého množství takových produktů si důvěru jen málokdo užívá.

 • Clearblue Ochranná známka byla zaregistrována ve Velké Británii v roce 1985. Spouští testy k určení ovulace, těhotenství a monitorů plodnosti. Výrobky společnosti jsou dobře známé a jsou populární ve 47 zemích..
 • Frautest. Značka se objevila v Německu v roce 1991, vstoupila na ruský trh v roce 1999. Vyrábí rychlé diagnostické testy s vysokou citlivostí k určení ovulace a těhotenství..
 • Evitest. Značka patří německé společnosti HELM Pharmaceuticals Gmbh a dlouhodobě patří k lídrům na ruském trhu, pokud jde o prodej rychlých těhotenských testů..

Následující společnosti lze od ruských společností odlišit.

 • Společnost "Salute". Zaujímá jedno z předních míst na evropském trhu.
 • LLC "Clover". Vyrábí velmi citlivé a levné testy, které vždy ukazují přesné výsledky..

Nejpřesnější těhotenský test - přehled populárních produktů

Těhotenské testy jsou vynikající diagnostickou možností, zejména pokud není v blízké budoucnosti žádná příležitost nebo touha navštívit gynekologa a je prostě nutné vědět o možném nově se rozvíjejícím životě.

Představujeme vám TOP 10 nejčastěji zakoupených testů tohoto roku.

10. místo. Lady Test pro těhotenství

Velmi atraktivní pásový pás je velmi oblíbený u žen v reprodukčním věku. Diagnostiku lze provádět rychle, jednoduše a nepostřehnutelně od ostatních. Test je velmi kompaktní, uzavřený v samostatném hermetickém balení a práh citlivosti začíná na 20 mMKE / ml.

Průměrná cena je 15 rublů.

Co říkají uživatelé?

Výhody:

 • levné, ale efektivní;
 • ukázal dítě poprvé;
 • pohodlné a cenově dostupné;
 • pás není rozmazaný, vše je dokonale vidět;
 • lze použít den po zpoždění.

Nevýhody:

 • nezjištěno.

9. místo. Těhotenský test vědět hned

Test kanadské kazety (tablety) má poměrně dobrou citlivost - 20 mIU / ml, sestává z testovací kazety a pipety pro sběr moči. Uvnitř plastové nádoby je běžný pásek. Balení obsahuje jednoduché a srozumitelné pokyny k použití.

Průměrná cena je 25 rublů.

Co říkají uživatelé?

Výhody:

 • bezchybný výsledek;
 • nemusíte se bát, že budete čůrat nesprávně, nepřeexponujte jej ani nepřeexponujte - spadl z pipety a během jedné až pěti minut dostanete odpověď na otázku;
 • pohodlná pipeta, kapající jednu kapku najednou;
 • ukazuje správně, ale je levný.

Nevýhody:

 • design obalu je extrémně neúspěšný - je obtížné číst černá písmena na tmavě fialovém pozadí, je dobré, že tištěné pokyny vytiskli bíle;
 • může ukázat nepřesný výsledek, musíte znovu zkontrolovat.

8. místo.

Strip strip, který se doporučuje používat od prvního dne zpoždění. Citlivost - 20 mIU / ml. Přesnost - více než 99,5%. Země původu - UK.

Průměrná cena je 80 rublů.

Co říkají uživatelé?

Výhody:

 • snadnost použití;
 • kvalitní balení;
 • potěšilo mě dvěma proužky šest dní před menstruací;
 • Protože je cyklus nepravidelný, mám k dispozici tyto proužky - nezavádějte je, a to je důležité.

Nevýhody:

 • nespolehlivé, je třeba znovu zkontrolovat;
 • to bude o něco dražší pro běžný pásový pás.

7. místo. Buďte si jistí - uprostřed

Produkt tuzemské společnosti je inkoustový testovací systém třetí generace. Citlivost - 25 mIU / ml. Doporučuje se používat první den nebo dvě zpoždění. Výsledek může být vyhodnocen během minuty poté, co moč vstoupí do činidla..

Průměrná cena je 190 rublů.

Co říkají uživatelé?

Výhody:

 • ne pro nic, co by mi ho doporučili - stoprocentní těhotenství;
 • určuje přesně a rychle;
 • Vypadá dobře, design je důvěryhodný.

Nevýhody:

 • citlivost je slabá, může být nutné znovu zkontrolovat.

6. místo. Evitest důkaz

Tabletový test německého výrobce je určen pro včasnou diagnostiku těhotenství. Platí pro testy druhé generace.

Průměrná cena je 190 rublů.

Co říkají uživatelé?

Výhody:

 • vysoká přesnost;
 • dobrý a pohodlný test pro domácí použití;
 • navenek krásné a solidní zařízení vzbuzuje důvěru;
 • jednoduché, přesné, bezchybné.

Nevýhody:

 • není příliš citlivý, před zpožděním menstruace nemůže být použit;
 • drahý;
 • ne vždy pravda.

5. místo. Evitest Perfect

Německý inkoustový test třetí generace je kazeta s proužkem upraveným v něm vloženým hCG protilátkovým činidlem. Přesnost testu je 98%, ale pro získání spolehlivého výsledku se doporučuje diagnostikovat nejdříve po prvním dni opožděné menstruace.

Průměrná cena je 235 rublů.

Co říkají uživatelé?

Výhody:

 • pohodlné a pohodlné použití;
 • výsledek můžete zjistit do pěti minut;
 • rychlé a přesné;
 • Věřím 100%;
 • není potřeba dalších nádob na moč.

Nevýhody:

 • nezjištěno.

4. místo. Frautest na definici ovulace a plánování těhotenství

Většina žen se panicky bojí „létat“, takže když vidí jeden pruh, úlevou si povzdechne. Ale velmi mnoho čekání nebude čekat na dlouho očekávaný druhý proužek. To je pro ně a tato sada je navržena.

Souprava obsahuje pět proužkových testů pro stanovení ovulace, dva těhotenské testy a sedm jednorázových nádob na sběr moči. Lze tedy „naplánovat dobu početí“, aniž by došlo k odchýlení se od pokladny, a pak se ujistit o jejím počátku, dobře nebo pokračovat v pokusech.

Průměrná cena je 335 rublů.

Co říkají uživatelé?

Výhody:

 • multifunkčnost;
 • pohodlné a praktické;
 • ovulace se snadno sleduje;
 • podrobné a informativní pokyny;
 • dobrý pomocník při plánování.

Nevýhody:

 • nádoby na moč jsou nepohodlné - malé, aniž byste si špinili ruce, nelze je naplnit;
 • drahý.

3. místo. NEJLEPŠÍ expresní těhotenství

Je to pás tlustého papíru s plastovou základnou. Ultracitlivé proužky lze použít až dva dny před datem navrhované menstruace. Test již reaguje na 15 mMKE / ml. Přesnost výsledku je 99%.

Průměrná cena je 70 rublů.

Co říkají uživatelé?

Výhody:

 • rychlé a snadné;
 • cenově dostupné, prodávané v jakékoli lékárně;
 • jasný druhý proužek se objeví až po několika dnech zpoždění a před tím - pás duchů;
 • balení je krásné.

Nevýhody:

 • trochu drahý pro jednoduchý papírový proužek s činidlem;
 • bohužel nechce nijak ukázat dva pruhy;
 • neprokázal těhotenství po pěti dnech zpoždění;
 • neliší se od levných proužků.

2. místo. EVITEST Plus pro těhotenství

Německý výrobce se rozhodl zvýšit přesnost diagnostiky a nabídl v jedné sadě dva testovací proužky najednou. Jeden test se doporučuje první den zpoždění a po 48 hodinách se pro potvrzení pravdivosti výsledků použije druhý proužek.

Citlivost 20 mIU / ml. Přesnost - 99%. Výsledek je za minutu.

Průměrná cena je 180 rublů.

Co říkají uživatelé?

Výhody:

 • přítomnost dvou proužků najednou pro jistotu;
 • těsné a pevné balení;
 • jasné pokyny;
 • „Odpovědi“ správně;
 • nikdy nezklamal.

Nevýhody:

 • ne jet, musíte si pohrávat se sklenicemi;
 • ne vždy přesný výsledek, pokud jde o mě, existuje spousta manželství;
 • stojí více než podobné maloobchodní testy.

1. místo. Clearblue Digital pro těhotenství

Digitální elektronický test, který dokáže určit nejen početí, ale i nejpřesnější gestační věk. Je to docela přesné - citlivost je více než 99%, takže ji lze použít pět dní před očekávanou menstruací. Ve zvláštním okně uvidíte výsledek během několika minut.

Přítomnost těhotenství je označena znakem „+“ nebo „-“ a období v týdnech je označeno jako kombinace čísel „1-2“, „2-3“ nebo „3+“. Přesnost určení termínu je 92%.

Průměrná cena je 345 rublů.

Co říkají uživatelé?

Výhody:

 • přesné, pohodlné a hygienické (při používání se neznečistěte);
 • viděl, co doktor nemohl najít na ultrazvuku;
 • dává jasnou a pravdivou odpověď;
 • ještě nebylo žádné zpoždění, ale už jsem těhotná;
 • není třeba hledat druhý proužek (často je to implicitní), výsledek je psán písmeny.

Nevýhody:

 • „Vysoce citlivý“ je napsán na obalu, ve skutečnosti až po otevření čísel se objevilo 25mIU / ml - marketingový přesun od výrobců ke koupi (neexistují žádné stížnosti na výsledky);
 • je škoda, že výsledek je viditelný na obrazovce pouze na jeden den, uložil bych jej jako relikvie.

Jak vybrat nejlepší test

Když vznikne potřeba rychle zjistit, „Jste těhotná, má drahá?“, Neadresujeme naše nohy nikoliv do gynekologie, ale do lékárny. Právě tam je takový sortiment, že je vhodné se zmást.

Jakým kritériím musíte v první řadě věnovat pozornost?

 • Snadnost použití. Pokud jste šli do lékárny a šli směrem k domu, můžete absolvovat absolutně jakýkoli test. Už vás doma nikdo nebude obtěžovat sbírat moč do kontejneru a používat nejlevnější, ale neméně přesnou variantu - strip strip.
 • Pohled. A pokud vás myšlenka „zajímavé situace“ navštívila v kanceláři na vrcholu pracovního dne? Sedět tiše až do večera - nebude dost nervů. Proto se rozpadnete do lékárny a pak se vydáte do kabiny veřejné toalety. V tomto případě je samozřejmě lepší koupit inkoustovou verzi nebo dokonce elektronickou, zejména proto, že ta uloží výsledek na obrazovku po dobu 24 hodin. Pro některé nastávající matky je to důležitý faktor..
 • Citlivost. Došlo k rozpakům a zapomněli jste na antikoncepci v záchvatu vášně? Nebo ještě horší, rozbil se kondom? Nepravidelná období, stres a další otřesy těla mohou způsobit selhání ovulace a máte podezření na to nejhorší? Poté zvolte supersenzitivní testy, které reagují na hCG hormon ne v 25 mMU / ml, ale 10 mMU / ml. Můžete tak diagnostikovat pět dní před očekávaným začátkem menstruace a klidně spát, dobře nebo jaké štěstí. V každém případě je vhodné znovu otestovat jeden až dva dny po zpoždění..

Jak udělat těhotenský test

Jak používat těhotenský test tak, aby ukazoval správný a co je nejdůležitější, nejpřesnější výsledek?

Důvody nesprávného výsledku

Testy nejnovější generace jsou vysoce přesné, ale mohou také ukázat falešný výsledek. V jakých případech se to stane??

Důvody falešně pozitivního výsledku (žádné těhotenství, ale test tvrdohlavě ukazuje dva proužky) jsou následující.

 • Léky obsahující hCG (léky na neplodnost).
 • Nádory nebo jiná onemocnění ženského reprodukčního systému.
 • Potrat nebo spontánní potrat, po kterém uběhlo málo času na snížení hladiny hCG.

Důvody pro falešně negativní výsledek (existuje těhotenství, ale test to neprokazuje) jsou následující.

 • Špatný test (nízká citlivost, doba použitelnosti, nesprávné skladování) nebo nesprávné použití, například sníženo do moči.
 • Bylo provedeno příliš brzy testování, hladina hCG se nepodařilo zvýšit.
 • Nemoci, u nichž je obsah hormonu v moči nízký - patologie ledvin, diabetes insipidus.
 • Před testem bylo vypito příliš mnoho tekutiny, takže obsah hCG v moči je nízký.
 • Užívání diuretik.

Která denní doba je pro provedení postupu lepší?

Maximální koncentrace hCG je pozorována ráno, takže testování je nejlepší provést ihned po probuzení a nedoporučuje se pít hodně tekutin. Vysoce citlivé testy, jako jsou inkoustové testy, lze použít kdykoli během dne..

Jak udělat expresní test?

 • Vyjměte test z obalu a ujistěte se, že jeho platnost nevypršela..
 • Přečíst instrukce. Je psán velmi přístupně..
 • Sbírejte část moči do sklenice (nejlépe ráno) a spusťte do ní testovací proužek na značku vyznačenou na něm. Sledujte dobu testu moči, obvykle nepřesahuje několik sekund.
 • Za tři až pět minut můžete výsledek obdivovat.

Kolik času musíte čekat?

Nezapomeňte si přečíst pokyny pro test, bude to znamenat nejen to, jak postupovat správně, ale také po jak dlouho bude výsledek dosažen. Čekací doba obvykle není delší než tři až pět minut (někdy se zdají být nejdelší v životě).

Jak určit výsledky?

Pozitivní výsledek je stanoven přítomností druhého barevného proužku nebo znaménkem „+“, pokud je test elektronický. V případě nepřítomnosti těhotenství bude na testu pouze jeden proužek nebo „-“.

Co dělat, když je druhý pruh stěží viditelný?

Výsledek je s největší pravděpodobností pozitivní. Jen hladina hCG v moči je stále nízká, takže byste měli za pár dní provést druhý test.

Závěr

Domácí testy mají zaručený výsledek, ale nemohou určit, jak dobře těhotenství postupuje, zda existuje hrozba potratu nebo jiných patologií. Pokud je výsledek pozitivní, je vhodné okamžitě navštívit gynekologa a podstoupit všechny nezbytné vyšetření, abyste se ujistili, že je vše v pořádku s vámi a vaším dítětem.

Přesnost těhotenského testu

Těhotenské testy - jedna z nejpřesnějších metod, jak doma zjistit, zda došlo k oplodnění. Kromě toho je velmi snadno použitelný, nepředpokládá účast třetí strany, lze jej provést velmi rychle a je relativně levný. Mnoho lidí však zajímá, jak přesné těhotenské testy jsou a zda jim lze věřit.?

Existují různé testy pro stanovení těhotenství. Nejjednodušší a nejlevnější z nich jsou testovací proužky. Jsou mezi ženami velmi populární, ale nižší než jejich spolehlivost ve srovnání s dražšími a kvalitnějšími inkoustovými testy. Obecně je přesnost moderních testů velmi vysoká - více než 99%. Výrobci vždy nechávají jedno procento právo na chybu - existuje řada důvodů, proč testy mohou ukázat falešný výsledek. Ale v posledních letech se gynekologové stále více skeptičtí ohledně používání domácích testů. Dnes lékaři určují jejich přesnost jako ne vyšší než 97% a často mnohem nižší. Pokud je však vše provedeno správně a jsou zohledněny faktory ovlivňující výsledek, test může ukázat poměrně přesný výsledek..

 • Nejpřesnější jsou vysoce citlivé inkoustové testy..
 • Musíte dodržovat pokyny pro test, aby výsledky byly co nejpřesnější..
 • Nedotýkejte se reakční zóny testu..
 • Vlhkost nebo špína nesmí vstoupit do testu před analýzou..
 • Zkoušku nelze použít po uplynutí doby skladování nebo v případě zjevného poškození obalu (pouze hermeticky konzervované).
 • Do vzorku moči by nemělo být povoleno vstupovat cizí látky..
 • Nemůžete se pokusit diagnostikovat těhotenství později, než je čas uvedený na testu - nebude to spolehlivý výsledek.

Články O Neplodnosti