Hlavní Neplodnost

Co je škodlivé vařené vody pro dítě?

Kojící poradci obvykle matkám doporučují, aby své dítě nedojčily až 9–12 měsíců a aby je krmily pouze mateřským mlékem. Existují odpůrci tohoto úhlu pohledu s váženými argumenty. O tomto tématu se však nebudeme hádat, protože se přímo zabýváme výrobou vody. Bereme na vědomí pouze to, že pokud se rozhodnete své dítě dojit vodou, pediatrové vám doporučí, abyste to po jídle učinili, až bude plný. Protože vyrábíme vodu již 12 let, víme hodně o její kvalitě a víme, jak kvalita vody ovlivňuje zdraví. Představte si takovou situaci, že máma má mléko až třetí den. V tomto případě samozřejmě matka dojedí dítě trochou vody. A také ona bude pít vodu. Všechno, co vstupuje do jejího těla, přechází na dítě. Kvalitní voda, kromě rozkladu živin, přenáší kyslík do buněk, aktivuje metabolické procesy v těle, dává energii buňkám díky makro a mikroživinám. Faktem je, že struktura vysoce kvalitní vody je podobná struktuře v krevní plazmě, lymfě a intracelulární tekutině. A když tělo dostane takovou vodu, buňky nemusí vynaložit zvláštní úsilí, aby ji „absorbovaly“. Proto je taková voda zcela absorbována tělem a sama o sobě dává energii.

I pro tvorbu mléka musíte pít dost dobré vody. Koneckonců je známo, že pokud se matka potěší jídlem, může jíst několik dní několik dní, ale nezapomeňte pít hodně vody, aby mléko nezmizlo, tentokrát, a zadruhé, aby voda odstranila škodlivé látky z těla, je to také funkce voda! Kromě toho voda pomáhá eliminovat zácpu. A to je velmi důležité pro matky po porodu. K tomu musíte vypít sklenici vody ihned po probuzení, sklenici před každým jídlem a půl hodiny před jídlem. Voda zlepšuje pohyblivost střeva, pomáhá žaludku vstřebávat potraviny. A také kanalizační systém těla našeho těla vyžaduje hodně vody k odstranění všech „odpadů“.

Umělé krmení dětí bude také potřebovat vodu na zředění směsi a na její mléko. A voda samozřejmě potřebuje dobrou kvalitu a ne z kohoutku. Mnoho lidí vaří vodu a dává ji dětem. Dítě z toho samozřejmě nezemře. Účinek použití takové vody na vaše dítě však není znám..

Nevýhody převařené vody:

1. Kvalita vody z vodovodu v Moskvě je docela dobrá, VUT v Brně, ale kvůli chloru a jeho derivátům, chlornanu sodného, ​​není vhodná pro dítě. Chlor sám o sobě je velmi škodlivý i pro dospělé. Mnoho vědců v zahraničí (Dr. Palin, Dr. Robin, Dr. Mayer) dospělo k závěru, že pití chlorované vody vede k rakovině. Naši vědci a lékaři o tom také mluví (Irina Kolyadina, lékařka Vědeckého výzkumného ústavu klinické onkologie, Olga Butaková, praktická lékařka, Michajlova RI, vedoucí laboratoře pro zásobování pitnou vodou v Ústavu Sysin atd.)

2. Voda z vodovodu je voda z řeky s miliony maximálních přípustných koncentrací látek ve vodě (MPC), mezi které patří: benzen, kyseliny, fenoly, kovy, radioaktivní prvky, kyanidy. Podle Gosta (San Pin na vodovodní vodě č. 2.1.4.1074-01) používáme tento druh vody v bytech. A s žádnými domácími filtry nemůžete odstranit všechny různé látky. Chlor s nimi však může interagovat a vytvářet, všechny známé, dioxiny. To ničí naše vlastní bakterie, které produkují interferon (inhibuje reprodukci virů v buňce). Kromě toho chlor nezabíjí některé látky: cysty, améby, prvoky.

To vše je velmi škodlivé pro něžný žaludek dítěte, pro jeho mikroflóru. A jeho zdraví je položeno teprve teď. Koneckonců, i jednou z příčin koliky u dítěte je nedostatek enzymů pro trávení potravy. Dítě tvoří pouze normální bakteriální flóru.

3. Při vaření se vodní struktura zničí a taková voda je zbytečná. Dobrá voda obsahuje mnoho makro- a mikroprvků, ze kterých se naše buňky samy stavějí a opravují. Při varu je množství a kvalita těchto prvků narušena.

4. Pokud vaříte vodu pro dítě v konvici, pak se sůl vypařuje ve formě vodního kamene a vápna na jeho stěnách během odpařování vody a vstupuje do těla, když pije vodu. Sůl se hromadí, což vede k různým nemocem.

Ale můžete vařit balenou dětskou vodu. V ní není žádný chlor. Struktura se však stále zhroutí. Není proto nutné jej uvádět do varu (100 stupňů). Dost 95 stupňů, stejně jako v chladiči. Nebo ještě méně, protože dětská voda může být opilá od narození. Například naše voda "Divo". Můžete vidět certifikát A.N. Sysina pro kojeneckou vodu na našem webu a my vám ji také můžeme zaslat e-mailem. Při objednávce vody na vzorek nezapomeňte poslat certifikát spolu s analýzami na vaši žádost. V materiálech našich stránek si můžete přečíst, jak se voda pro děti liší od vody pro dospělé.

Ve vroucí vodě (100 stupňů) nejsou téměř žádné makro a stopové prvky, je to téměř mrtvá voda. Můžete ohřívat vodu na sporáku bez varu nebo zakoupit chladič. Voda v chladiči nevarí. Máme krásné modely, které zabírají málo místa: stolní chladiče od 1600 do 2700 rublů. Rovněž bude vhodný stolní chladič, protože dítě ho nebude dlouho moci dosáhnout a zlomit. Chladiče prodáváme pouze nové. U každého chladiče je nutné provést sanitaci dvakrát za šest měsíců. Čím lepší vodu používáte, tím méně budete muset dezinfikovat. Všimněte si, že s naší vodou je chladič zpracováván jednou za šest měsíců - rok. 19l lahvička je skladována po dobu 3-6 měsíců. Jen to nemusíte dát na slunce, jinak vaše voda bude kvetat a chladič selže rychleji. Když dáte láhev na chladič, musíte odtrhnout kulatý film z krku. Pokud tak neučiníte, zbytek papíru spadne do chladiče a uvízne tam..

Můžete si také objednat vodu na našem webu. Mimochodem, když si koupíte stolní chladič, dáme vám 3 láhve naší vody Divo v množství 19,8 litru!

Autor: Maria Krupanova

Článek byl publikován v brožuře „Užitečné informace o balené vodě“ ISBN č. 978-5-9904861-1-9

"Filtrujte nebo vařte vodu pro kojence?"

Náš čtvrtý měsíc šel na naši dceru. Je čas zavést čistou vodu. Řekněte mi, jaká je norma pro tento věk? A jakou vodu dát? Filtrovat a vařit? Nebo lépe plněné do lahví?

27. května 2019Photo: GettyImages

Elena Tarasevič

Pediatr, Clinic NIARMEDIK on Maroseyka

Do 4-5 měsíců musíte začít zalévat dítě vodou, zvláště pokud zavádíte doplňková jídla. Není-li to kojeno, není to nutné před stanoveným časem. Protože mateřské mléko obsahuje vše, co dítě v tomto věku potřebuje, může dostat dost a uhasit žízeň. Kojené dítě samozřejmě dostává všechny potřebné živiny a potřebné množství tekutiny. Počínaje 2-3 týdny života dítěte se však doporučuje dát dítěti pitnou vodu s 1/2 lžičky po každém krmení a vždy z lžíce. To platí zejména, když je venku nebo doma horké nebo pokud má dítě horečku. V prvním měsíci vám doporučuji dát 50,0-70,0 ml vody denně. Pak můžete dát 100,0 - 120,0 ml a při zavádění doplňkových potravin může množství vody dosáhnout 200 - 250 ml za den. Je nutné se zaměřit na chování dítěte a jeho celkový stav. Pokud dítě pije s potěšením, nevzdává se na prsou, močí se dostatečně v pleně a má denní stoličku, pak je adekvátní tekutina. Pitná voda pro dítě by měla být kvalitní. Speciální balená dětská voda, která se prodává v lékárnách, je nejlepší volbou pro kojence. Obsahuje všechny potřebné stopové prvky a minerály.

Neměli byste dítěti dávat vařenou vodu, protože při vaření všechny škodlivé nečistoty, sůl a chlor krystalizují a usazují se ve formě stupnice a suspenze a poškozují zdraví dítěte. Nedoporučuje se také používat pramenitou vodu a zejména vodu z vodovodu. I když je filtrován, může obsahovat mnoho škodlivých nečistot a mikroorganismů.

Co říkají pediatrové: je možné dát novorozence vařenou vodu?

Tvorba těla dítěte v prvním roce života dítěte závisí na produktech, které používá, včetně vody.

Dostatečné množství v těle je často životně důležité, zejména během nemoci. Vařená voda však není nejlepší volbou pro novorozence.

je to možné?

Voda je nezbytná pro život každého člověka, včetně dětí. Rostoucímu tělu však nebude vždy prospěšné pít v čisté formě..

Při kojení

Během kojení děti nepotřebují vodu. Není nutné je zbytečně dokončovat a je to dokonce škodlivé.

Dítě, jehož hlavní potravou je mateřské mléko, od něj dostává vše potřebné pro růst a normální život.

Světová zdravotnická organizace (WHO) nedoporučuje dávat vodu kojeným dětem na stejném základě jako jiné produkty..

Vařenou vodu je možné dát dítěti pouze s jeho silnou dehydratací a při absenci jiných alternativ k takové vodě (například v lahvích):

 1. S průjmem (je vhodné používat nejen vodu, ale rehydratační roztok).
 2. Když je místnost suchá a horká.
 3. Při vysoké teplotě v dítěti.
 4. Pro zácpu.
 5. S škytavkou.
 6. Pokud se dítě hodně potí.

S umělým krmením

Při krmení kojenců směsí je třeba mléko dojit vodou. Pokud neexistují žádné jiné možnosti, může se použít převařená voda..

Umělé směsi pro krmení kojenců se liší složením od mateřského mléka.

Nemohou to úplně nahradit, obsahují více bílkovin a neochladí úplně žízeň dítěte. Ponořování vody je v tomto případě nezbytností.

Ve smíšeném případě, kdy je mateřské mléko nedostatečné a směs se postará o jeho nedostatek, je také nutné mléko.

Stojí za to pít dítě vodou z konvice?

Voda přivedená k varu při teplotě 100 ° C se čistí nejen škodlivé mikroorganismy, ale také prospěšné látky.

Soli hořčíku a vápníku, které obsahuje, se ničí a ukládají na stěnách konvice ve formě okují.

Většina nezávislých zdrojů hovoří o nebezpečích převařené vody a nazývá je mrtvá..

Organizace WHO však doporučuje použití varu jako dodatečného opatření k čištění tekoucí vody, pokud je možné obsahovat nebezpečné mikroorganismy..

Vařící voda z vodovodu je nejčastěji vystavena varu, což je svým obsahem nebezpečné:

 • chlór;
 • hliník;
 • žláza;
 • dusičnany;
 • patogenní bakterie.

Nedoporučuje se dávat dítěti, protože to může vést ke střevním infekcím, které jsou zvláště nebezpečné pro děti v prvním roce života.

Vaření není nutné při používání speciální vody pro děti, kterou lze zakoupit v obchodě nebo při použití filtru.

Ne všechna zařízení na čištění vody však mohou zlepšit své složení a změnit jej na prakticky destilovanou, tj. Bez většiny solí a nečistot. Jejich použití proto není vždy odůvodněné.

Přínos a újma

Pití dítěte, které je výhradně kojeno vařenou vodou, může způsobit:

 1. Dyspepsie.
 2. Průjem.
 3. Pocit falešné sytosti (plnosti) žaludku.
 4. Snížení obsahu sodíku v těle.
 5. Nedostatek kyslíku v těle, protože jeho obsah ve vodě při vaření klesá.

Mezi užitečné vlastnosti patří:

 1. Prevence střevních infekcí, které se vyvíjejí pod vlivem bakterií.
 2. Zlepšení celkového trávení.
 3. Odstraňování škodlivých látek z těla.

Když rozhodně ne?

Kategorickou kontraindikací je kojení dítěte, aniž by do stravy byla zavedena směs a další doplňková jídla.

Jak a kdy dát dítě?

Aby bylo zajištěno dostatečné čištění vody, pokud to vyžaduje (například z kohoutku), musí být vařeno po dobu 3-5 minut.

Důvodem je skutečnost, že ne všechny mikroorganismy odumírají při teplotě 100 ° C..

V ostatních případech můžete použít čistou pitnou vodu, která není uvedena do varu, ale pouze zahřátá na příjemnou teplotu.

Kojeno

Kojící voda by měla být podávána pouze v případě potřeby a na doporučení pediatra.

V takovém případě musíte dodržovat jednoduchá pravidla:

 1. Je nutné pít ihned po krmení, aby před dalším jídlem mělo dítě čas na hlad a necítil nasycení z vody.
 2. Nepoužívejte lahvičku s dudlíkem, ale lžíci, aby dítě nebylo odstaveno z hrudníku.

Množství vody závisí na tom, s čím je spojena potřeba pájení. V případě onemocnění by měl objem stanovit lékař. V ostatních případech stačí 1 - 2 lžičky.

Na umělé krmení

Pokud dítě jí směs nebo je na krmení smíšené, může mu být nabídnuta voda mezi jídly nebo na jeho žádost.

To znamená, že můžete nabídnout drink v krátkých intervalech, dokud nebude souhlasit. Doporučuje se používat samostatnou láhev s dudlíkem, která bude určena pouze pro vodu. Množství pitné vody závisí na přání dítěte a nemělo by přesáhnout 200 ml denně.

Seznam alternativ

Vařená voda není nejlepší volbou pro pití dítěte mladšího 1 roku. K tomu je lepší použít vodu:

 1. Specializované pro děti. Je bohatý na esenciální soli a minerály, nepodléhá tepelnému zpracování a v důsledku toho obsahuje dostatečné množství kyslíku. Takovou vodu však můžete skladovat otevřenou maximálně 1 den.
 2. Čištěno filtrem. V tomto případě by se filtry se systémem reverzní osmózy neměly používat, protože odstraňují nejen škodlivé mikroorganismy z vody, ale také potřebné soli a minerály.

Závěr

Vařenou vodu mohou rodiče využít k dokončení svého dítěte, je-li to nutné. Je však stále žádoucí používat neupravenou tepelně vyčištěnou pitnou vodu. Pokud je dítě nemocné, je důležité dodržovat pravidla krmení a vzít v úvahu názor pediatra na tuto otázku.

Musím vařit balenou vodu, aby moje dítě pilo?

Můj syn má 4,5 měsíce. Na naléhání pediatra a příbuzných jsem mu vařil vodu na pití. Faktem však je, že nepijeme vodu z vodovodu, ale balenou / artézskou vodu. Podle mých vlastních pocitů (vypila jsem trochu vody, kterou konečně zpívám svého syna), tato voda neuhasí žízeň, když je převařena. Je to v tomto případě možné ne vařit, nýbrž nalévat jednoduše z láhve, poté, co byla předtím sterilizována, řekněme, láhev s dudlíkem?

Salamandra

Komentáře k příspěvku

Pouze členové skupiny mohou komentovat.

Salamandra

Zzzyaz

Už jsme vám odpověděli. Vaše právo věřit nebo ne, vařit nebo ne.

Je však třeba si uvědomit, že přílišná sterilita není dobrá..

přístav

Salamandra

Komarovsky píše o vodě:

"Je tedy nutné zabít dva ptáky jedním kamenem - zajistit čistotu vody a zároveň zachovat její přirozené složení. Řešení úkolu je jednoduché, ale můžete to udělat následujícími způsoby:
1) Přiveďte vodu z fontanelu nebo artézské studny: třílitrová plechovka, která bude uzavřena v lednici, postačuje na 1-2 měsíce a zůstane.
2) Koupit láhev minerální vody neutrální chuti (ne narzan, a ne Borjomi, a samozřejmě Mirgorodskaya). Pokud je voda sycená, odstraňte plyn (otevřený, chat, zastavte, počkejte).
3) Pokud není možné tyto cesty použít, je možné zajistit čistotu a slušné minerální složení kapaliny přípravou odvarů rozinek. To se provádí takto: dobře umyté rozinky ve studené vodě se vaří jako čaj nebo se v páře vaří v termosku - na 1 polévkovou lžíci rozinek - 1 šálku vroucí vody. Po hodině se nápoj zahřeje na požadovanou teplotu a pije se zdraví. “

str. 1 a 2 nejsou zcela pochopeny. V těchto případech dejte převařenou vodu nebo jak je (jaro, artéský nebo lahvový).

Zzzyaz

"Je tedy nutné zabít dva ptáky jedním kamenem - zajistit čistotu vody a zároveň zachovat její přirozené složení." - Jedná se o vodu z vodovodu, kterou vaříme, ale úplně to nezapadá. Jak zajistit dítěti normální vodu.

1. Přineste pružinu (a nevařte!)
2. Kupte si láhev (a nevařte - potřebujeme sůl!)
3. Vařte z vařeného - normální. Odvar rozinek - a můžete získat vše, co potřebujete

Balená voda pro děti - měla by se vařit??

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - fantastický efekt?

Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

Doporučeno

AMG - hormon proti mullerům

Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

Doporučeno

Oblíbená témata

Zaslal: Alarsy
Vytvořeno před 23 hodinami

Zaslal: rijolda
Vytvořeno před 22 hodinami

Autor: // Lyalka 2017 //
Vytvořeno před 14 hodinami

Zaslal: Фериде
Vytvořeno před 20 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 22 hodinami

Zaslal: * Ма ** Ма *
Vytvořeno před 12 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 13 hodinami

Zaslal: Аlivka
Vytvořeno před 11 hodinami

Zaslal: Лёля Candy
Vytvořeno před 23 hodinami

Zaslal: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 54 minutami

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

"Nejlepší je nepoužívat filtrační džbán." Vařené, kohoutek, lahvové: jakou vodu dát dítěti?

Autor: Larisa Malakhova / Foto: Daria Sadoshenko

Víte, že převařená voda může být škodlivá? Je voda z vodovodu někdy bezpečnější než protékat filtrem? Proč jsme se v dětství nebáli toho, co pijeme, a byli jsme normální, a u našich dětí se během prázdnin rozrušení žaludku děje i z čisté vody? Pediatr Nadezhda Dubatovka odpovídá na otázky týkající se vody, které se týkají mnoha rodičů.

Co ohrožuje nedostatek vody?

Pokud dítě nedostane požadované množství vody, aktivují se v těle rezervní systémy. Pomohou vyrovnat se se situací na krátkou dobu - na několik hodin nebo den..

S pravidelným nedostatkem vody začnou všechny tělesné systémy fungovat horší. To lze snadno pozorovat pomocí vnějších příznaků: dochází k zácpě, pokožka zaschne, na jazyku se objeví bílý povlak.

Ale i uvnitř těla během tohoto období dochází k vážným změnám: jinak funguje štítná žláza a pankreas, hormony se špatně produkují. To může zpomalit růst dítěte a dokonce negativně ovlivnit jeho mentální schopnosti. Mimochodem, totéž se děje s tělem dospělého.

Kolik vody potřebuje dítě??

Normy spotřeby vody u dětí závisí na hmotnosti - do roku za každý kilogram, které by dítě mělo dostávat minimálně 25 mililitrů denně.

Čím je dítě starší, tím více tekutin ztratí během dne kvůli horku nebo fyzické aktivitě, takže musíte pít vodu častěji. Děti do 40 kg obvykle potřebují asi 50 ml vody denně na kilogram (tj. 3leté dítě o hmotnosti 20 kg musí vypít minimálně litr vody).

Všechno je samozřejmě individuální: někdo může pít tři litry a někdo potřebuje jen jeden. Na to mají vliv různé faktory: hmotnost, metabolismus, fyzická aktivita, množství ztracené tekutiny spolu s potem a dýcháním a mnohem více. Je důležité naslouchat dítěti a podle potřeby dávat vodu. K tomu je již od útlého věku nutné vytvořit dětský zvyk pitné vody, pak ho požádá, aby pil sám, a nesnaží se kompenzovat ztrátu tekutin jídlem nebo jinými nápoji..

Chci věnovat pozornost tomu, že mluvíme o zdravých dětech. Pokud je dítě nemocné: má horečku, zvracení, průjem - musí se zvýšit množství spotřebované vody, aby se kompenzovala ztráta.

Stojí za to se pokusit úplně očistit vodu, kterou dáváme dětem?

Pitná voda vždy obsahuje koncentraci některých solí: draslíku, sodíku a chloru. Tělo je potřebuje - bez nich nemůže udržet rovnováhu voda-sůl.

Pokud do těla vstoupí absolutně čistá voda bez nečistot - disciplinovaná voda - stav rovnováhy voda-sůl se dramaticky změní. To způsobuje těžké napětí na buněčné úrovni. Proto je přísně zakázáno pít destilovanou vodu. Pro tělo je to ještě horší než voda, osídlené bakteriemi a mikroorganismy..

Současně však bakterie, houby a mikroorganismy ve velkém množství mohou vést k různým chorobám. Proto je vždy před pitnou vodou nutné zajistit její kvalitu.

Zdroj fotografie: pixabay.com

Možná je nejlepší vodu vařit?

Vaření zcela zabíjí všechny bakterie a ničí část virů, které obývají vodu. Šance na chytání Escherichia coli nebo Salmonella v tomto případě tedy opravdu nabyla na nulu. Při vaření se však také mění chemické složení vody. Část látek se vysráží. A chlor, který je přítomen ve vodovodní vodě, se stává aktivnějším. Není možné předvídat, jak to ovlivní tělo. Před vařením vody je proto třeba myslet: je to nutné?

Například vařící balená voda nedává smysl. Jeho chemické složení je optimální nebo co nejblíže optimální. Vařením to jen zlomíme.

Je možné v tomto případě dát dětskou vodu z vodovodu?

Voda z kohoutku nejčastěji není příliš vysoká. Zde je vždy přítomen chlor a obvykle ve značném množství. Jedná se o aktivní složku, která je součástí všech chemických procesů v těle. Pokud jeho koncentrace překročí přípustné normy, může to nepříznivě ovlivnit činnost všech orgánů a systémů. Kromě toho chlor suší sliznice..

Ve vodovodní vodě může být často příliš mnoho vápníku. Pravidelné používání takové vody může vést k ledvinovým kamenům. Voda z vodovodu je někdy přesycena železem. Jedná se o oxidované železo, které při dlouhodobém používání negativně ovlivňuje činnost celého těla a primárně postihuje játra.

Je však možné, že chemické složení vody, která vytéká z kohoutku ve vaší oblasti, je v rámci normálních limitů. A můžete to pít pro děti. Ale pouze speciální laboratoř to určitě pomůže zjistit. Obtížnost spočívá v tom, že se složení vody z vodovodu mění každý den. A voda, která je dnes dodávána z kohoutku, se od včerejšího dne může lišit.

A pokud dáte filtr doma?

Vestavěné filtry nepochybně pomáhají čistit vodu. Většina filtrů čistí vodu z chloru a existují i ​​ty, které pomáhají snižovat množství železa a vápníku. Ale postupem času se opotřebovávají a ztrácí své ochranné vlastnosti. Proto je velmi důležité je včas změnit. A právě s tímto nejčastěji vznikají problémy - výměna filtrů není levná.

Dítě může dobře pít filtrovanou vodu. Ale pak znovu - pravděpodobně zjistíte složení této vody pouze v laboratoři.

Chci také poznamenat, že v některých situacích mohou filtry jen ublížit. Pokud rodina jede na dovolenou a nepoužívá filtr chvíli, voda v ní stagnuje - a škodlivé bakterie se tam mohou usadit. Proto byste po dlouhé nepřítomnosti doma měli okamžitě vyměnit filtr.

Je lepší nepoužívat filtrační džbán vůbec. Pokud prochází voda obsahující bakterie, zachytí je. Nikde však nezmizí - bakterie zůstanou ve filtru.

Jak si vybrat balenou vodu pro vaše dítě?

Můžete si být jisti, že v balené vodě nebudou bakterie a mikroorganismy. Jeho chemické složení je optimální pro dospělé. Pokud tato voda prošla laboratorními testy a ve svém složení splňuje normy pro dospělé, je to bezpečné. Včetně - a pro děti.

Kromě toho jsou přísnější normy pro výrobu pitné vody pro malé děti.

Zdroj fotografie: pixabay.com

Při výběru balené vody bych doporučil věnovat pozornost její kvalitě. Větší důvěra je způsobena přírodní přírodní vodou, která byla vystavena minimální expozici člověka. To znamená, že voda, která byla extrahována z jamek a vyčištěna, a nejen odebrána z otevřených zdrojů, prošla filtrem a uměle nasycena potřebnými stopovými prvky..

Pokud je voda přírodní, na štítku se zobrazí ikona „přírodní produkt“. Pokud je voda nejprve dezinfikována a poté uměle nasycena některými prvky, bude psáno, že je to upravená voda.

Také má smysl vidět přesně, kde jsou studny umístěny, ze kterých je odebrána voda. Sotva si můžete být jisti kvalitou vody, která je produkována v blízkosti rostlin. Je lepší zvolit vodu značky, která je dobře zavedená..

Další informace o tom, jak zvolit balenou vodu pro dítě, naleznete v odkazu.

Proč jsme v dětství pili vodu a nic se nám nestalo?

Někteří lidé pijí po celý život všechny druhy vody: z kohoutku, ze studny, ze sloupů - a nikdy nic neublížili. Jejich tělo se přizpůsobilo a naučilo se vypořádat se s různými bakteriemi, které nenajdou ani v nejčistší vodě. Samozřejmě je přidán faktor štěstí. Pokud je ve vodě, salmonelách nebo bakteriích způsobujících úplavici přítomno velké množství Escherichia coli, existuje vysoké riziko, že bude v nemocnici.

Oproti našemu dětství se dnes mnoho změnilo. Vážněji se zabýváme čistotou vody, kterou pijí naše děti a kterou my sami konzumujeme. Nyní se objevil dokonce i koncept - průjem cestujících. V jiné zemi má voda jiné složení. Tělo neví, zda je dobré nebo špatné. Proto jen v případě, že urychluje peristaltiku, a my jsme uvolněné stolice.

U většiny moderních dětí není střevní imunita tak silná. Jejich tělo se setkává s menším množstvím bakterií a mikroorganismů po celý život a je citlivější na kvalitu vody. Doporučuji proto rodičům, aby při výběru vody pro své dítě byli opatrní..

Co tedy rodiče potřebují vědět o pitném režimu dítěte?

1. Děti do 40 kg v průměru potřebují asi 50 ml vody na 1 kg denně. Existují však jednotlivé funkce.

2. Je důležité naučit děti čistit vodu co nejdříve (ne šťávy / sodu a jiné náhražky), aby se dítě naučilo žíhat včas.

3. Varem se mění chemické složení vody, nelze předvídat důsledky pro tělo.

4. Voda z vodovodu obvykle není příliš vysoká, její složení se neustále mění.

6. Pokud umístíte filtr doma, je důležité jej pravidelně měnit a zabránit stagnaci vody.

7. V dětské balené vodě je chemické složení pro dítě obvykle optimální. Stojí za to dát přednost vodě extrahované z hlubokých studní.

Pitná voda AQUA Darida je nejčistší přírodní voda z artéské studny hluboké 266 m nacházející se na území podniku Darida.

AQUA "Darida" neobsahuje konzervační látky a nevyžaduje vaření, ideální pro uhasení žízně a vaření.

Dětská voda - chraňte před dětmi!

Pro kojeneckou vodu určenou k pití, výrobu obilovin a mléčných směsí jsou stanoveny zvláštní požadavky: může být pouze v kategorii nejvyšší kvality a musí mít vyvážené složení. Při výběru mezi běžnou vařenou vodou z kohoutku a specializovaným dítětem musí být každá matka přesvědčena, že platí peníze za produkt, který je pro dítě naprosto bezpečný a nevyžaduje další zpracování..

Obecně, jak ukázaly odborné znalosti Roskontrolu, dětské výrobky jsou jednou z nejvíce prosperujících kategorií na trhu. Před dvěma lety, kdy byla testována speciální voda pro kojeneckou výživu, se ukázalo, že to bylo nejslabší článek. Poté se do černé listiny objevilo 5 produktů, další dva - do seznamu zboží s porušeními a pouze dva vzorky získaly vysoké hodnocení v hodnocení.

Poznámka

Fráze „pro kojeneckou výživu“ je uvedena pouze na etiketě vzorku „Agusha“. FrutoNanny je označena jako „baby“, „Winnie“ a Nutrilak aqua - „od prvních dnů života“. „Pohádkový les“ je prostě voda nejvyšší kategorie, která je díky vynalezenému názvu a kresbám dětských předmětů umístěna jako dětská voda.

V rámci programu kontroly kvality odborníci Roskontrol Consumers Union pravidelně sledují zboží, včetně zboží, které se již na zkoušce zúčastnilo. V srpnu 2016 šlo do laboratoře 5 vzorků dětské vody známých značek: FrutoNanya, Agusha, Pohádkový les, Vinnie a Nutrilak aqua. První čtyři byli účastníci předchozí zkoušky a poslední produkt byl přidán na žádost čtenářů portálu.

Nesplňuje bezpečnostní požadavky na vodu nejvyšší kategorie, pokud jde o hmotnostní koncentraci rtuti a "zápach při 60 ° C".

Nesplňuje požadavky na vodu nejvyšší kategorie a vodu pro děti z hlediska obsahu fluoru, což je mnohem méně než přijatelné.

Nesplňuje bezpečnostní požadavky na vodu nejvyšší kategorie z hlediska hmotnostní koncentrace rtuti, obsahu chloroformu a celkové mineralizace. Pokud jde o obsah chloroformu, pravděpodobně to není přírodní artéská voda.

Nesplňuje bezpečnostní požadavky na mikrobiologické ukazatele.

Porušení bezpečnostních požadavků: byl překročen obsah rtuti, chloroformu a mikrobů. Celková mineralizace pod přijatelnou hladinou.

Kdo žije v „pohádkovém lese“?

Pro dítě je velmi důležité, aby voda byla mikrobiologicky bezpečná, to znamená, že neobsahuje nebezpečné mikroby. Především se odhaduje celkový obsah mikrobů ve vodě - celkové mikrobiální číslo. Mimochodem, tento ukazatel je stejný pro děti i pro „obyčejnou“ vodu určenou pro dospělé spotřebitele. Počet mikrobů ve vzorku Fairy Forest, které rostou při teplotě 37 ° C, překračuje přípustnou hodnotu 105krát, při teplotě 22 ° C - 12krát. Díky těmto výsledkům Fairytale Forest před dvěma lety překonala vlastní rekord. Mikroby ve vodě byly pak „pouze“ dva a půlkrát více, než je maximální přípustná hodnota. Nemůžete volat bezpečné a Nutrilak aqua. Celkové mikrobiální číslo ve vzorku při teplotě 22 ° C 18krát překračuje přípustnou hodnotu.
Takové výsledky mohou být způsobeny například tím, že zdroje, ze kterých byla odebrána voda, jsou kontaminovány nebo je porušena technologie plnění do lahví. V každém případě to znamená vysoké riziko z používání takové vody - v jedné z lahví mohou být nebezpečné mikroorganismy a viry.

Andrey Mosov, vedoucí expertní oblasti Roskontrol, lékař:
„Při stanovení celkového mikrobiálního čísla se vzorky vody kultivují současně při dvou teplotách: 22 ° C a 37 ° C. Ukazatel TBC je zvláště důležitý při 37 ° C, protože při takové teplotě (blízké tělesné teplotě) rostou mikroby, které mohou být nebezpečné pro člověka, zejména malé dítě. Střeva novorozence jsou prakticky sterilní, imunita dosud nebyla vytvořena, takže mikroby z kontaminované vody mohou u dítěte způsobit poruchy trávení. TMP při 22 ° C ukazuje obsah méně nebezpečných, ale také signalizujících znečištění vody, saprofytických mikroorganismů ".

Merkur není hračkou pro dítě

V jakékoli vodě mohou být těžké kovy. Dostanou se tam z odpadních vod kontaminovaných chemickým odpadem nebo půdou a existují přísné normy pro obsah každé kategorie vody. Standardy pro dětskou vodu jsou samozřejmě nejpřísnější. Žádný ze vzorků obsahoval olovo, kadmium nebo arsen, které nepřekračovaly přípustné hodnoty. Rtuť však byla nalezena u tří z pěti účastníků testu. Překročení tohoto bodu ve srovnání s normou pro vodu nejvyšší kategorie (i při zohlednění chyby) je pozorováno v „Vinnie“, „FrutoNani“ a Nutrilak aqua. Poslední dvě rtuti jsou dokonce více, než je povoleno v běžné pitné vodě první kategorie. Nelze samozřejmě hovořit o přímém nebezpečí pro dítě, které pije nebo dokonce pije takovou vodu. Jak však víte, těžké kovy, které se vyskytují v mnoha potravinářských produktech, se v těle hromadí. Standardy jsou proto vyvíjeny přesně s ohledem na celkové riziko, které může mít opožděný účinek..

A je nepravděpodobné, že by jeden z rodičů vědomě chtěl diverzifikovat stravu svého dítěte pomocí rtuti nebo jiného toxického prvku, například stříbra. Ne každý to ví, ale stříbro, které se někdy používá jako konzervační látka, je zakázáno přidávat do dětské vody. Přesto se ve vodě „Pohádkového lesa“ našlo stříbro, i když ne ve velkém množství. Je pravděpodobné, že spadl do vody přirozeně, ale určitě můžete říci cokoli pouze odebráním vzorku přímo ze studny.
Všechny vzorky vyhovují normám podle obsahu sloučenin dusíku a organického uhlíku, což ukazuje na možné organické znečištění. „Nejčistší“ voda z tohoto hlediska je „FrutoNanny“.

Dva z druhu

Stojí za zmínku, že vzorky aqua Winnie a Nutrilak se plní do stejné rostliny a mají většinou podobná porušení. Obsah chloroformu, který má jak toxicitu, tak pravděpodobnou karcinogenní aktivitu, je tedy dvakrát vyšší, než je v nich povoleno. Odborníci se domnívají, že balená voda pravděpodobně nepochází z přírodních podzemních zdrojů, ale voda z vodovodu, která byla ošetřena chlorem.

Teoreticky je možné, že se jedná o stále přírodní podzemní vodu, právě den předtím jsme například provedli dezinfekci studny chlorem, ale standard je stále překročen a tato voda není nijak vhodná pro kojeneckou výživu. Navíc tyto vzorky mají příliš nízkou slanost, což znamená, že nemohou být považovány za fyziologicky úplné.

Výhody pro tělo

Voda určená pro kojeneckou výživu má nejpřísnější požadavky, a to jak z hlediska bezpečnosti, tak i přínosu. Množství minerálních látek v takové vodě je přísně regulováno, protože každá z nich je odpovědná za jeden nebo druhý aspekt vývoje dítěte. Obsahem vápníku, hořčíku, draslíku, uhlovodíků, chloridů a tvrdosti všechny vzorky splňují fyziologické požadavky minerálního složení na vodu pro kojeneckou výživu, ale vyskytly se problémy s fluorem z vody značky Agusha: je to třikrát méně, než je nutné. Je zajímavé, že před dvěma lety množství fluoridu v této vodě splňovalo všechny normy..

Larionov Boris Vasilievich, odborník na dietetiku a prevenci nekomunikovatelných nemocí: „Pravidelný příjem vody s malým množstvím fluoridu může způsobit počáteční zubní kaz - skvrny za 1–3 týdny v závislosti na tom, zda dítě čistí zuby fluorovanými zubními pastami a jíst jsou mořské ryby a mořské plody bohaté na fluor?.

Voda se sprchou

Ve vodě mohou být stovky různých škodlivých látek, z nichž některé nelze dokonce určit laboratorními metodami, ale přítomnost zápachu ve vodě vám umožňuje zajistit, aby vše, co není v pořádku, nebylo například dobře vyčištěno nebo bylo uloženo do lahví v nekvalitní nádobě. Někdy se zápach objeví pouze při zahřátí. Přesně to se stalo, když byla voda Aqua FrutoNanny a Nutrilak zahřátá na 60 stupňů. Ale voda nejvyšší kategorie a zejména dětská voda by neměla mít vůni! Experti neměli na organoleptické indikátory k testovaným vzorkům jiná tvrzení. Nicméně podle souhrnu zjištěných porušení je všech pět ověřených položek dětské vody zařazeno do černé listiny Roskontrol.

Maxim Rudakov, ředitel odboru, NP Roskontrol: „V rámci provádění programu kontroly kvality Roskontrol zkoumá zboží již několik let. Výsledky práce naznačují nestabilitu úrovně bezpečnosti a kvality výrobků prodávaných na trhu. A to opět potvrzuje výsledky odborné vyšetření dětské vody, při kterém byli účastníci, kteří se před dvěma lety osvědčili, při další inspekci na černé listině. Podle našeho názoru by bylo účinným řešením zavedení ICU systém nezávislé kontroly kvality ve formě pravidelných inspekcí vzorků produktů odebraných z regálů. Vzhledem k tomu, že výrobci mohou a mohou být kdykoli zkontrolováni, musí se odpovědní za kvalitu a bezpečnost vztahovat. Takový mechanismus pomůže chránit spotřebitele a podporovat poctivé podnikání. “.

Musím vařit dětskou vodu

Kalkulačka Aqua - spočítejte, kolik vody dítě potřebuje.

Správná strava dítěte je základem jeho zdraví a dalšího vývoje. A čím dříve své dítěti pomůžete vytvořit zvyk kompetentní spotřeby vody, tím snazší bude udržení zdravého a správného životního stylu v budoucnosti.

Tělo dítěte je 80% vody a dospělý - 60%.

Takže pochopíme: kolik vody je potřeba pro zdravý vývoj těla dítěte, jaká voda je užitečná a jak často musíte dát dítěti pití?

Pojďme odhalit nejoblíbenější mýty o vodě, to znamená nejoblíbenější mylné představy o výhodách, množství, kvalitě a možné škodě.

Mýtus č. 1: Je nezbytné, abyste dali dítěti pít vodu od narození.

Normy celkové denní potřeby vody u dětí

ProduktHodnocení
Dětský věk Spotřeba vody na 1 kg. tělesná hmotnost
1 den90 ml
10 dní
135 ml
3 měsíce
150 ml
6 měsíců
140 ml
9 měsíců
130 ml
1 rok
125 ml
4 roky
105 ml

Hodnoty v tabulce zohledňují veškerou vodu, kterou dítě během dne dostává. Je to čistá voda a různé nápoje, polévky a pevné jídlo, které také obsahuje vodu.

Na základě údajů uvedených v tabulce můžete snadno vypočítat potřebu čisté vody pro dítě. Tak například vezměte dítě o hmotnosti 3 kilogramů. Podle tabulky vypočítáváme denní potřebu dítěte ve vodě: 3 kg * 90 ml = 270 ml / den. Pokud víte, kolik vody z mléka nebo doplňkových potravin dítě dostává denně, není těžké spočítat, zda dát dítěti extra vodu.

Dítě zpravidla kojené po dobu až šesti měsíců má z mateřského mléka dostatek vody a další příjem vody není nutný. Se zavedením doplňkových potravin je nutné další pití dítěte.

Ještě jednou vám však chci připomenout, že norma spotřeby vody je čistě individuální hodnotou, která závisí na aktivitě dítěte, biochemických charakteristikách těla dítěte, na teplotě a vlhkosti okolního vzduchu..

Mýtus č. 2: Stále musíte vařit balenou vodu

Není třeba vařit balenou vodu. Technologie přípravy vody a plnění do lahví zajišťuje její sterilitu po celou dobu skladování. V tomto ohledu není v tomto případě nutná var zaměřená konkrétně na ničení mikroorganismů ve vodě. Ve všech ostatních případech, jako je voda z vodovodu, pramen, studna atd., Je třeba vařit. A někdy jsou vyžadovány vážnější metody zpracování takové vody, ale nedoporučuje se dávat takovou vodu dětem.

Mýtus č. 3: Není žádný rozdíl mezi „dětskou“ a „dospělou“ vodou.

„Dětská“ voda má vyšší požadavky na kvalitu a fyziologicky vyvážené složení. Balená voda první a zejména nejvyšší kategorie má velmi přísné požadavky na její bezpečnost, zejména na chemické složení. V případě „dětské“ vody jsou požadavky na její složení ještě vyšší. Při jeho výrobě je nutné nejen předcházet nadměrným koncentracím makro a mikroelementů, ale také zajistit jejich vyvážený obsah s přihlédnutím k charakteristikám těla dítěte.

Mýtus č. 4: Voda lze snadno nahradit šťávami, ovocnými nápoji a jinými nápoji.

Každý nápoj je zdrojem vody. Avšak ve složení různých nápojů, jako jsou šťávy, ovocné nápoje atd., Jsou kromě vody obsaženy i další látky, například cukr, jehož přebytek může být pro dítě nežádoucí. V tomto ohledu vyměňte „čistou vodu“ za jiné nápoje s velkou péčí. Po zavedení doplňkových potravin se ve výživě dítěte objevují šťávy a ovocné nápoje v regulovaných objemech.

Mýtus č. 5: „Dětská“ voda je marketingový trik

Je to klam. „Dětská“ voda, jak jsem řekl, se vyznačuje zvláštními požadavky na její složení, zejména rovnováhou počtu makro a mikroelementů odpovídající potřebám těla dítěte.

Mýtus č. 6: Vařená a filtrovaná voda se neliší od dětské vody.

Při varu dochází k destrukci mikroorganismů. Výsledky filtrace závisí na vlastnostech filtru, ale především se odstraní částice suspendované v něm..

Mýtus č. 7: Voda s jakýmkoli minerálním složením je vhodná pro dítě

Voda obsahuje vápník, hořčík, sodík, jód, selen a mnoho dalších makro- a mikroprvků, které jsou pro tělo nezbytné. Je důležité, aby jejich obsah nepřekročil přípustné koncentrace. Na druhou stranu je třeba mít na paměti, že voda není výhradním a ani hlavním zdrojem těchto látek: dítě je přijímá především z jiných potravin. Nicméně deficit některých minerálů ve vodě, který je často pozorován v různých oblastech světa, může vést k nemocem. Voda bez minerálů je tak zdraví škodlivá.

Mýtus č. 8: Při kojení je nejlepší používat vařenou vodu.

Je to klam. Nejlepší je používat „dětskou“ vodu speciálně připravenou v průmyslových podmínkách. Je bezpečný a má optimální chemické složení..

To jsou hlavní mýty o vodě z hlediska dětské výživy a konzumace, které se dnes nacházejí. Pro podrobnější studium tématu zvážíme několik častěji kladených otázek, které nás rodiče dětí kontaktují.

Jaké jsou výhody minerálů uvedených ve složení? (Ca, Mg, K, hydrogenuhličitany, sírany, fluoridy, chloridy)

Minerály ve složení vody jsou nezbytné pro normální průběh metabolických procesů. Vápník a hořčík jsou nezbytné pro tvorbu kostí a nervového systému, draslík je nezbytný pro normální fungování srdce a svalů, sodík je klíčovým faktorem téměř ve všech metabolických procesech. Je velmi důležité, aby chemické složení vody odpovídalo potřebám těla, čehož je dosaženo určitými technologickými metodami při výrobě speciální „dětské“ vody..

Jak přesvědčit dítě, aby pilo vodu?

Je těžké to přesvědčit. Dítě pije podle svých potřeb. Ukazatelem spotřeby vody je pocit žízně. Voda v láhvi nebo pití by měla být vždy blízko. Nejdříve nabídněte svému dítěti kvalitní vodu, nikoli sladké nápoje.

Jak naučit vaše dítě pít z láhve?

V prvních dnech a měsících života, pokud je to nutné, můžete dítě postupně zvyknout na vodu, pájet ho ze lžíce nebo z láhve s dudlíkem. A pokud začnete dávat vodu ve vyšším věku, můžete okamžitě jít na dětský pohár nebo pití.

Jak pít dítě na výlet?

Speciální dětská voda je nejlepší volbou pro vaše dítě na cestách. Tato voda je sterilní a kompenzuje možné ztráty solí díky vyváženému chemickému složení..

Kolik kojenecké vody přinést do letadla?

Závisí to na věku dítěte a délce letu, nejméně však 100 ml. Toto je minimální marže..

Musím pít dítě v noci?

Není nutné pít dítě v noci, ale pokud taková potřeba nastane, nabídněte dítěti pár doušků vody. To je normální.

Měl bych dát své dítě pít po aktivních hrách v žáru?

To musí být nutně, a to nejen po, ale také během aktivních her na slunci nebo v horkém počasí, protože voda se z těla vylučuje ve velkém množství potením. Nabídněte své dětské vodě co nejčastěji. Na procházku je vhodnější vzít speciální „dětskou“ vodu do láhve, má malý objem, ale postačuje i na dvě nebo tři hodiny chůze.

Dětská voda "FrutoNanya" - od prvních dnů života!

Dětská voda FrutoNanya je voda nejvyšší kategorie. Nevyžaduje vaření. Voda je pečlivě vyvážená v minerálním složení a je vhodná i pro nejmenší děti.

Speciální dětská voda FrutoNanny je k dispozici ve formátech 0,33 l, 1,5 la 5 l

Vyberte formát, který je pro vás nejlepší. Láhev 0,33 litru je ideální na procházku. A pro domácí použití: výroba obilovin, směsí a pro transfúzi do dětského pijáku bude vhodná 1,5 litr balené vody. Kanystr o objemu 5 l je skvělou volbou pro velkou rodinu nebo s cílem vzít s sebou do země potřebné množství vody.

Kontrola kvality vody se provádí ve všech fázích technologického procesu její výroby v akreditovaném zkušebním středisku FrutoNani. Zaměstnanci testovacího centra odebírají vzorky vody v každé fázi výroby.

Při extrakci vody ze studny je to fáze čištění vody, zda je to čištění od mechanických nečistot, stupeň normalizace složení vody podle obsahu makro a mikroživin, ozonace nebo finální filtrace. Vzorky se odebírají také bez problémů při nalití vody do nádob a jejich obalů.

Všechny vzorky se podrobují povinné studii shody s požadavky a normami. Kontrola kvality produktů je nepřetržitý proces našeho centra. Pokud je zjištěna alespoň jedna nesrovnalost, není dovoleno prodat šarži..

Jaký druh vody by mělo dítě pít: vařit nebo filtrovat?

Čas čtení: 8 minut


Když se dítě objeví v rodině, rodiče jsou konfrontováni s mnoha otázkami a jednou z nich je, jakou vodu dát dítěti? Kvůli banálnímu nedostatku času nemohou nově maminky a tati téma dostatečně studovat, proto dělají chyby - například se rozhodnou pít dítě se stejnou vodou, kterou sami pijí, nebo vůbec nepijí.

Obsah článku:

Mezitím je čistá pitná voda (voda, která nepoškozuje mikroflóru střev dítěte a nemění složení kojenecké výživy) základem zdraví a harmonického vývoje dítěte. Kvalitní voda - prevence zácpy, dehydratace, přehřátí, nachlazení, vysychání sliznic a dalších negativních podmínek, kterým jsou malé děti často vystaveny.

Kde získat takovou vodu?

Voda z vodovodu...

V Rusku se kvalita vody z vodovodu z roku na rok zhoršuje. Podle státní zprávy „O stavu sanitární a epidemiologické pohody Ruské federace v roce 2015“ počet vzorků vody, které nesplňují hygienicko-technické ukazatele a hygienické normy, přesáhl 14% - tj. Každý sedmý vzorek.

A v roce 2016 se úmrtnost na kontaminovanou pitnou vodu v Rusku zvýšila třikrát a poprvé překročila počet úmrtí na násilí a dopravní nehody - podle Rospotrebnadzor zemřelo na různé nemoci způsobené nízkou spotřebou vody asi 19 tisíc lidí.

Po zveřejnění těchto děsivých statistik se samozřejmě otázka dabování dítěte surovou vodou z vodovodu nestojí ani za to. Určitě ne.

Přírodní, lahvové nebo vařené?

Sázení na vodu ze zdrojů také nestojí za to. Za prvé, ne každá rodina si to může dovolit z různých důvodů. A za druhé, vzhledem k masivnímu používání chemikálií v každodenním životě a ve výrobě je voda ve zdrojích také náchylná ke znečištění, proto před použitím vyžaduje povinnou kontrolu..

Mnoho matek vaří vodu z vodovodu - a dává ji dětem v plné důvěře, že „zabily“ vše škodlivé a nebezpečné.

Bod varu však ničí pouze některé škodlivé mikroorganismy, ale neodstraňuje nejnebezpečnější kontaminanty.

Například chlor tvoří při zahřívání ještě toxičtější sloučeniny. Stejně jako těžké kovy po varu nezmizí a mohou způsobit vážné problémy v centrálním nervovém systému dítěte.

Voda zůstává v lahvích?

Mnoho rodičů utrácí spoustu peněz za balenou vodu, podle výrobců - vysoce kvalitní a bezpečné pro dítě..

Má však značné problémy..

 • První - dokonce i vysoce kvalitní balená voda se zhoršuje při nesprávném skladování - například ve světle, takže se do ní přidávají konzervační látky, což je pro děti nepřijatelné.
 • A druhá: podle studie Roskontrol * většina značek dětské vody nevydrží testy na shodu s normami GOST.

Navíc může samotná nádoba z plastu uvolňovat toxické látky přímo do vody..

Co říká doktor??

Pediatrka Lyudmila Mosolova poznamenává: „K pití a přípravě směsi a doplňkových potravin používejte speciálně připravenou vodu. U malých dětí je imunita vysoce aktivní a je schopna odrazit nejagresivnější složky, ale stále se učí, jak odrazit útoky, a kdykoli může negativně reagovat na vodu, zejména špatné kvality.

Moderní systémy čištění vody nárokují obsah sorbentových směsí, které odstraňují částice nečistot, chloru, železa a těžkých kovů. Z chemie si všichni pamatujeme, že čím jemnější granule, tím účinnější je čištění, - při výběru byste měli věnovat pozornost těmto bodům..

Děti mladší než jeden rok potřebují vařit filtrovanou vodu poté, co můžete - okamžitě použít z vysoce kvalitního filtru. Čištěná voda pomáhá tělu dítěte lépe se přizpůsobit životnímu prostředí, je měkká, bez zápachu, nevysušuje sliznice a nezpůsobuje podráždění. “.

Vodní filtr: který z nich si vybrat, aby dítě mělo čistou vodu?

Existuje mnoho systémů pro čištění vody z vodovodu.

Nejjednodušší, nej mobilnější a cenově dostupné filtry na džbány

Jejich výhody: kompaktnost, snadné použití, snadná výměna modulu. Co je pro matku velmi důležité s dítětem v náručí.

Při výběru byste měli věnovat pozornost známým značkám. Před nákupem si prostudujte informace, které výrobci poskytují na svých webových stránkách: čisticí technologie, certifikáty, patenty, ruština a mezinárodní a další důležité informace.

Obsahuje například doporučení Federálního státního toxikologického ústavu Federální lékařské a biologické agentury, které mohou doporučit filtry pro použití při přípravě jídla pro děti.

Mezi nejznámější značky patří Aquaphor, Barrier a Geyser..

Co hledat:

 1. Velmi důležitá je bezpečnost materiálu, z něhož je džbán vyroben. Proto při výběru značky filtru, ze kterého chcete dát dítěti vodu, věnujte pozornost ikoně BPA zdarma (můžete ji vidět na obalu). Certifikovaný potravinářský plast takových džbánů neuvolňuje žádné látky do vody při žádné skladovatelnosti. Taková známka je například u džbánů Aquaphor. Novinka, Aquafore Provence A5, je vyrobena ze speciálního ekologického polymerního skla, které je na rozdíl od běžných plastů obtížné rozbít. Pokud je dítě stále schopné spadnout, džbán se nerozbije na kousky s ostrými břity, ale zakryje se praskliny, jako čelní sklo automobilu.
 1. První měsíce života dítěte jsou nejvíce hektické pro rodiče, kteří se snaží co nejlépe dodržovat tipy pro péči o děti, včetně požadavků na maximální bezpečnost. Ve filtrech Barrier a Geyser jsou moduly zašroubovány do přijímací nálevky filtru. Takové upevnění ponechává neupravenou vodu schopnou prosakovat spirálovými kanály nitě. Větší bezpečnost je zajištěna tupým upevněním filtračního modulu (jak se říká „při broušení“). Zajišťuje, aby se špinavá voda nedostala do čištěné vody. Tento typ držáku se používá v modulech Aquaphor.
 1. V pokynech pro filtr nebo na webových stránkách výrobců najdete velikosti sorbentu uhlí. Proč je to důležité? Čím menší je velikost částic sorbentu, tím lepší je voda filtrována. Gejzír a bariéra mají velikost částic uhlí v rozmezí 0,6 až 0,7 mikronů. Aquafor 0,4 mikronu.
 1. Džbány Geyser a Barrier používají klasickou směs aktivního uhlí s iontoměničovou pryskyřicí. Voda prochází takovou směsí a může tyto částice od sebe oddělit a vytvářet kanály, kterými rychle protéká, ale je horší. V Aquafore je filtrační směs pevně zadržena speciálními vlákny Aqualen. Tato vlákna neumožňují průnik vody skrz kanály, ale také navíc neobsahují těžké kovy. Rozdíl můžete jasně vidět, pokud vyříznete moduly a vylijete obsah. (Buďte opatrní! Tento experiment neprovádějte, pokud nevíte, jak zacházet s řezanými předměty, nejste si jistí svými schopnostmi. Nikdy neotevírejte moduly v přítomnosti dítěte!) V Geyser and Barrier bude směs vypadat jako písek. Aquafor dostane hustý „velikonoční dort“.
 1. Máma je plná starostí, nemá čas čekat. Proto je důležitým ukazatelem rychlost filtrace. U filtrů Geyser a Barrier je rychlost filtrace 0,2 l / min, pro Aquafor - 0,5 l / min.
 1. Filtry Aquafor, Barrier a Geyser jsou vybaveny čítači náhradních mechanických modulů. Bariéra a gejzír berou v úvahu kalendářní dobu používání modulu. U Aquaforu počítadlo počítá litry filtrované vody.

Chcete-li shrnout některé výsledky, které můžete použít při výběru filtru džbánu:

Džbánové filtry

Významné ukazatele

Gejzír

Čítače počítají čas;
Moduly jsou upevněny na závitovém spojení;
Uhlí je asi 0,6 až 0,7 mikronů;
Možný kanálový efekt;
Průměrná rychlost čištění vody;

Bariéra

Čítače počítají čas;
Moduly jsou upevněny na závitovém spojení;
Uhlí je asi 0,6 až 0,7 mikronů;
Možný kanálový efekt;
Průměrná rychlost čištění vody;

Aquafor

Počitadla počítají litry filtrované vody;
Pohodlný překlopný kryt;
Filtrační modul je pevně upevněn;
Díky Aqualenu je efekt kanálu eliminován;
Jemné uhlí asi 0,4 mikronů (čím jemnější částice, tím vyšší kvalita zpracování);
Vysokorychlostní úprava vody;

Zkušení rodiče, uživatelé džbánových filtrů, radí:

 • Nezapomeňte včas vyměnit filtrační moduly.
 • Dejte dítěti pouze čerstvou filtrovanou vodu.
 • Vyberte si vyměnitelné moduly v souladu s zvláštnostmi vody z vodovodu v oblasti, kde je budete používat: tvrdá voda, měkká voda, železitá voda atd. Věnujte pozornost dalším vlastnostem důležitým pro děti. Například do modulu Aquaphor A5 byl přidán pearl dolomit, obohacující vodu hořčíkem. Tento hodnotný stopový prvek pomůže tělu dítěte posílit krevní cévy a kosti..

V ideálním případě je vhodné postarat se o volbu systému čištění vody ještě před porodem a je to lepší při plánování těhotenství, protože životní styl budoucích rodičů do značné míry ovlivňuje početí a tvorbu plodu. Péče o zdraví dítěte je mnohem levnější než úspora při nákupu filtru a výměně peněžního modulu.

Jak stárnou, dítě začne napodobovat své blízké. Dobrým tónem by byla spotřeba čisté vody celou rodinou. Když maminka a táta pijí kvalitní vodu, bude rostoucí dítě dělat to samé, což mu v budoucnu pomůže předcházet mnoha zdravotním problémům..

* Výsledky vyšetření Roskontrol v rámci programu kontroly kvality zveřejněného na webových stránkách organizace 29. srpna 2016.

Články O Neplodnosti