Hlavní Neplodnost

Známky a harcherery, které hovoří o nástupu práce

Příznaky nástupu porodu jsou záležitostí, která se týká všech žen bez výjimky ve třetím trimestru těhotenství. Nastávající matka někdy může zaměnit tréninkové kontrakce za symptomy začínající práce a někdy jejich jasná znamení nepřitahují náležitou pozornost. Aby se nemýlila ve svých předpokladech, měla by každá žena vědět, jak určit počátek porodu a jaké pocity tento proces způsobuje ženě v práci..

Kdy a proč se objevují první prenatální příznaky?

Přibližně 14-20 dní před nástupem porodu se hormonální pozadí pacienta postupně mění. Hladina progesteronu, odpovědná za bezpečnost plodu uvnitř dělohy, začíná klesat a estrogen, který připravuje tělo nastávající matky na nadcházející porod, naopak roste. Placenta je „stárnutí“, což je také jeden ze signálů, že velmi brzy se šťastná maminka setká s jejím dlouho očekávaným dítětem.

Prvními příznaky porodu je kolektivní jméno, což znamená přípravu porodního kanálu na měkký a bezpečný pohyb dítěte podél nich. To se děje postupně, aby se snížilo riziko poškození dělohy a vagíny během procesu porodu..

Pokud jde o otázku, kdy se začnou objevovat předchůdci porodu, děje se to přibližně 14 dní před narozením dítěte. Vše však záleží na individuálních charakteristikách organismu budoucí matky. U některých pacientů se několik dní před narozením dlouho očekávaných drobků objevují specifické pocity charakteristické pro začátek porodu. To se však zpravidla děje u primiparous women.

Během druhého těhotenství se zjevné nebo skryté příznaky předčasného narození objevují několik hodin před jejich výskytem. Vzhledem k tomu, že k nástupu porodu může dojít latentně (dokonce i v primiparech), a také za účelem neustálého sledování stavu pacienta, může gynekolog doporučit hospitalizaci 3-5 dnů před porodem..

Proč začíná porod??

První známky nástupu porodu se objevují u žen, když je děloha zcela připravena na tento proces. To je jeden z hlavních důvodů pro jeho začátek. Kromě ní zde hraje důležitou roli i několik dalších faktorů. Oni jsou:

 1. Dostatečná hmotnost a velikost plodu.
 2. Absolutní připravenost nervosvalového aparátu dělohy ke kontrakci.
 3. Plné zrání placenty.

Pro úplnou přípravu těla pacienta na nadcházející narození je normální fungování jejího nervového systému nesmírně důležité. Je to ona, kdo je zodpovědný za schopnost dělohy ke kontraktu, který je hlavní zárukou narození dítěte přirozeným způsobem (tj. Bez chirurgického zákroku).

Příznaky blížícího se narození

Různé známky mohou signalizovat proces vyhoštění plodu z děložní dutiny, která začala. Nejprve se jedná o:

To jsou pocity a známky, které si každá těhotná žena před porodem určitě všimne..

Při prvním náznaku práce nemusíte být nervózní

Křečovité bolesti - znamení práce?

V závislosti na individuálních charakteristikách ženského těla může být bolest při kontrakcích zanedbatelná, pokud se může dobře věnovat každodenním činnostem. Ale to se děje jiným způsobem: syndrom bolesti se vyvíjí tak intenzivně, že pacient musí vzít určité pozice, aby zmírnil stav. Bolest v dolní části zad se brzy připojí k bolesti dělohy.

Kontrakce jsou skutečné, když skutečně signalizují, že žena začíná proces porodu, a školení, ke kterému dochází při přípravě těla na narození dítěte..

Kromě toho se tito tvůrci rozlišují přítomností stejných intervalů mezi děložními kontrakcemi. Každá žena má jiné časové období - od 10 do 20 minut. Čím méně času zbývá do narození dítěte, tím kratší je časový interval mezi kontrakcemi. Aby nedošlo k záměně skutečných a tréninkových kontrakcí, měla by těhotná žena časovat v intervalech mezi kontrakcemi děložních svalů..

Existuje jiný způsob, jak pomoci odlišit skutečné boje od falešných. K tomu by nastávající matka měla vzít jednu pilulku No-Shpa a chvíli si lehnout. Je-li porod opravdu blízký, křeče způsobí bolest, ale naopak se zesílí. Pokud jsou kontrakce nepravdivé, křeče v oblasti pohlavních orgánů brzy zmizí.

Kontrakce - první známky nástupu porodu

Vypouštění plodové vody

Dalším signálem informujícím o zahájení porodu je prasknutí močového měchýře amniotickou tekutinou. Proces vylučování plodu z dělohy se poté zpravidla neprotáhne déle než 12 hodin.

Pokud bylo zaznamenáno vypouštění vody, pak první věcí, kterou by žena měla udělat, je zavolat gynekologa a informovat ho o tom. Mimo jiné byste měli informovat svého lékaře o barvě a vůni plodové vody a také uvést čas jejího propuštění..

V případě absence patologií musí žena nejprve zahájit kontrakce a teprve poté (konkrétně před zahájením pokusů) - voda by se měla pohnout. Jedná se však o čistě individuální jev. U některých pacientů nemusí tekutinová bublina prasknout až do poslední chvíle, takže gynekolog ji musí propíchnout speciální jehlou.

U jiných těhotných žen tekutina vytéká dobře před nástupem porodu, ale to se nepovažuje za normu. Pokud k tomu dojde, neignorujte takovou anomálii - musíte se okamžitě poradit s gynekologem. Tento stav může být pro plod škodlivý..

Jiné příznaky před narozením

Existuje několik dalších možností, jak rozpoznat začátek procesu vyloučení plodu z dělohy. Jsou spojeny nejen s fyzickými pocity těhotné ženy, ale také s dalšími stejně důležitými faktory. Abychom nezmeškali příznaky narození, které se začalo, je nutné každou z nich podrobněji zvážit.

Prolaps břicha

Asi 35 týdnů těhotenství si může nastávající matka všimnout zmizení nepohodlí v bránici. Kromě toho, že dušnost zmizí, pálení záhy zmizí také proto, že se dítě „skrývá“ v pánvi matky a děloha již netlačí na orgány v okolí. V gynekologické praxi se tento jev obvykle nazývá břišní prolapsu..

Snížená nitroděložní aktivita plodu

Když se plod postupně zvětšuje, je v děloze stále méně místa. Z tohoto důvodu se dítě začíná chovat klidněji, jeho aktivita je výrazně snížena.

Během této doby by nastávající matka měla být ostražitá: pokud se dítě pohybuje méně než 10krát denně, je naléhavě nutné o tom informovat gynekologa..

Ostré hubnutí

Náhlý úbytek na váze může znamenat, že nastávající matka brzy porodí. Je to vysvětleno postupnou likvidací těla z přebytečné tekutiny. Současně žena ztratí v krátké době asi 2-3 kg. Ze stejného důvodu může žena zmizet otok, pokud existuje..

Cork hlen výtok

Hlenová zátka je silná bariéra, která chrání dělohu a plod před infikováním různými patogenními bakteriemi. Skládá se z kusu hlenu a krevních pruhů..

K odmítnutí korku může dojít jak před porodem, tak přímo během průchodu dítěte porodním kanálem.

Časté močení a pohyby střev

Asi 7 dní před narozením ženské tělo aktivně produkuje hormon prostaglandin. Je to on, kdo je zodpovědný za přípravu porodního kanálu na vyhoštění plodu. Tento hormon tak zbavuje tělo budoucí matky od přebytečných tekutin a pevných odpadů.

Existují další příznaky nástupu porodu nebo jejich nástupu. To se týká zejména:

 1. Zvýšená aktivita budoucí matky, která chce mít čas na dokončení všech plánovaných úkolů před narozením dítěte.
 2. Změkčení děložního čípku.
 3. Zvracení, nevolnost.
 4. Změny psychoemotivního stavu.
 5. Změny držení těla.

Takové příznaky brzkého nástupu porodu lze pozorovat jak u primiparů, tak u žen, které dříve porodily. Po zaznamenání takových změn si může být každá nastávající matka jistá: šťastná událost je již velmi blízko.

Příznaky v předvečer porodu u primiparous a multiparous women

U primiparous žen jsou příznaky blížící se práce poněkud odlišné od příznaků nastávajících matek, které nesou druhé nebo třetí dítě pod srdcem. Zároveň mnoho matek nedokáže rozlišit skutečné boje od falešných, protože se s takovým jevem nikdy nesetkaly. Z tohoto důvodu se začínají bát a paniky, shromažďovat věci v nemocnici, když je ještě velmi brzy na to myslet..

Mimo jiné se u prvorozených žen mohou projevit daleko od všech známek počátečního porodu, ale pouze některé z nich. Není však neobvyklé v případech, kdy je proces otevírání děložního hrdla z určitých (často individuálních) důvodů zcela asymptomatický.

Příznaky porodu v multiparousu

Prenatální příznaky a příznaky u vícečetných žen se mohou lišit od těch, které byly pozorovány u prvorozených (nastávající matky čekají na prvorozené).

Boj je nepravdivý

Děloha zkušených matek se stahuje rychleji, má však i širší lumen. Pokud jde o to, jaké příznaky blížícího se narození jsou pozorovány podruhé u těhotných žen, je třeba poznamenat, že mohou být výraznější a intenzivnější. Postupují však mnohem rychleji a interval mezi kontrakcemi je mnohem kratší než u primiparů.

Mimo jiné stojí za zmínku tyto rozdíly:

 1. U žen, které porodily dříve, břicho klesne téměř před narozením.
 2. První známky narození se objevují několik dní před vyloučením plodu z dělohy.
 3. Kontrakce způsobují mnohem větší bolest než při prvním narození.

Aby nezmeškal důležitý okamžik, kdy je naléhavé jít do nemocnice, musí nastávající matka vždy poslouchat všechny signály, které její tělo vydává. Na tom vůbec nezáleží - porodí poprvé nebo podruhé.

Pokud k porodu nedojde po 40 týdnech, mohou se lékaři uchýlit k umělé stimulaci. Jedná se o velmi nepříjemný a bolestivý proces, proto je třeba se řídit několika jednoduchými pravidly několik týdnů před hospitalizací, abychom tomu zabránili:

 1. Více chůze na čerstvém vzduchu.
 2. Přejít na sport (mírně).
 3. Dělejte domácí práce rychlým tempem.
 4. Existují přírodní zeleninové saláty s nerafinovaným rostlinným olejem.

Každá žena bude vědět, jaké příznaky a příznaky blížícího se porodu mohou být schopny se na tento proces řádně připravit. Nechť to nebude tak rychlé a bezbolestné, jak bychom si přáli - nebude to schopno omezit radosti budoucnosti od matky z brzkého setkání s jeho dlouho očekávaným a milovaným dítětem!

První příznaky a příznaky porodu u primiparous

Čekání na prvorozence je vždy doprovázeno zvýšeným vzrušením a zkušenostmi. Během prvního těhotenství se rodiče často vrhnou do nemocnice předčasně, což vede pouze ke zbytečnému stresu. Abychom pochopili, kdy se musíte spěchat do nemocnice, musí nastávající matky vědět o příznacích - „předchůdcích porodu“, které se objevují v posledních týdnech. Nastávající matka by měla každý den, zejména ke konci období, pozorněji naslouchat svému tělu, aby pochopila, kdy k tomu „dojde“..

Důvody pro nástup porodu

V ženském těle během těhotenství se vyskytuje řada komplexních vzájemně propojených procesů, které vedou k reflexnímu porodu.

Hlavním důvodem nástupu porodu je zralost plodu a ochota dělohy ji produkovat.

Známky hotové dělohy:

 • soubor potřebné hmotnosti a velikosti;
 • připravenost nervů a děložních svalů k intenzivní kontrakci;
 • plně vyzrálá placenta.

Děloha se začíná uvolňovat z části nervových vláken 2-3 týdny před narozením. Tento proces je určen ke snížení bolesti a ke zvýšení schopnosti děložních stěn stahovat..

Na začátku porodu je zapojeno několik faktorů:

 • neuro-reflex - mozková excitabilita klesá a spinální excitabilita se zvyšuje a zvyšuje se také citlivost svalů dělohy na hormon oxytocin, což znamená zvýšení kontraktilní děložní aktivity;
 • hormonální - v pozdějších stádiích těhotenství klesá produkce hormonu progesteronu a zvyšuje se produkce estrogenových hormonů, které stimulují nástup porodu;
 • neurohumorální - v pozdějších fázích těhotenství se zvyšuje produkce různých biologicky aktivních látek v těle ženy. Dělá dělohu citlivější na sloučeniny, které způsobují intenzivní práci jejích svalů;
 • bioenergetika - v těle nastávající matky je dostatečný přísun látek jako je glykogen, kyselina adenosintrifosforečná, sloučeniny fosforu a další látky, které umožňují zvýšenou kontraktilní práci dělohy;
 • mechanický - děloha, která dozrála na porod, již není napnutá a její reakce na aktivní pohyb plodu a zvýšení koncentrace hormonů řady oxytocinů se stává aktivní redukcí;
 • trofický a metabolický - u zralého plodu se akumulují určité životně důležité produkty, což je důvodem pro jeho aktivaci, a procesy rozkladu v rozvinuté placentě a připravenost děložních svalů vedou k nástupu porodu.

Příznaky blížícího se narození

Po 38 týdnech je těhotenství považováno za dlouhodobé. Ženské tělo se začíná připravovat na porod. Hormonální rovnováha se mění: hladina „nosných“ hormonů klesá a hormony, které stimulují porodu, se začnou aktivně uvolňovat.

Tyto změny zpravidla podléhají určité pravidelnosti a vyskytují se ve stanoveném pořadí.

3-4 týdny před dodáním

Jedním z prvních příznaků blížícího se porodu u těch, kdo mají prvorozený, je výskyt bolestí soustředěných v podbřišku. Někdy taková bolest vrací zpět na dolní část zad nebo nohy, žena se cítí, jako by v oblasti ochlupení něco prasklo. Břicho (spodní část dělohy) se začne klesat, vizuálně se mírně zmenšuje. Pro ženu je snazší se pohybovat a sedět, tlak na žaludek zmizí. Snížení děložního fundusu u primiparousů je často pozorováno dříve než u těch, kteří již porodili - 3–4 týdny před porodem. Tyto příznaky jsou však velmi individuální a liší se případ od případu..

Dalším příznakem jsou falešné (tréninkové) kontrakce. Od skutečných bojů se liší neperiodičností a nesystematickým. Zároveň může být bolest bezvýznamná a velmi intenzivní, často po relaxačních cvičeních zmizí. Takové kontrakce jsou důležitou fází přípravy ženského těla na porod, připravují děložní hrdlo pro otevření ve správný čas.
Některé nastávající matky mají napětí, kalení a kalení dělohy. To obvykle zmizí po několika hodinách..

1-2 týdny před dodáním

U nastávajících matek v této době dochází ke zhoršení chuti k jídlu a mírnému snížení hmotnosti. To je způsobeno tím, že tekutina je vylučována z těla, otok zmizí. Hmotnost se nemusí snižovat, ale nebude stoupat. To je způsobeno změnami hormonů v prenatálním období..

1-7 dny před dodáním

Obvykle pár dní nebo týden před porodem vyjde nosní hlen - želé podobná látka s pruhy krve. Vychází nejčastěji rychle s charakteristickým zvukem, méně často vychází týdně po týdnu. K odběru korku obvykle dochází 1-3 dny před dodáním, ale může se lišit od několika hodin do 7-11 dnů. Pokud zjistíte zástrčku, informujte svého lékaře.

Vypouštění z genitálního traktu se stává tekutějším a intenzivnějším. Aby nedošlo k záměně tohoto procesu s odpadem z plodové vody, měli byste se poradit s lékařem.

Také během tohoto období dochází ke změnám v zažívacím a vylučovacím systému těla. Některé budoucí matky v této době zažívají nevolnost, zvracení, průjem nebo zácpu. Povaha močení také podléhá změnám: nutkání na záchod se stává častějším, protože děloha vyvíjí větší tlak na močový měchýř. Kromě toho dítě nyní zabírá hodně místa, je pro něj těžší se pohybovat, takže snížení aktivity dítěte by nemělo vyděsit nastávající matku.

Poslední hodiny před porodem

Cervix před narozením je zkrácen a získává další elasticitu. Vnitřní a poté vnější hltánek se otevřou před narozením porodu.

V předvečer porodu začnou kontrakce během několika hodin - hlavní ukazatel začátku procesu porodu. U těch, kteří rodí poprvé, by měli být obzvláště opatrní ohledně své frekvence, protože u takových matek dochází ke kontrakcím jeden až dva dny před porodem. Skutečné se liší od falešných kontrakcí v systematické povaze a také od postupného zesílení bolesti, která je doprovází. Relaxační procedury neovlivňují průběh opravdových bojů. Během bojů jsou někdy pozorovány také zimnice - to je normální a neměli byste se o to starat.

Než odjedete do nemocnice, musíte se ujistit, že kontrakce jsou systematické a vyskytují se nejméně 1krát za 5 minut. Jejich délka by navíc neměla být kratší než 45 sekund. Pokud má nulliparous panický strach z porodu, může lékař rozhodnout o předčasné hospitalizaci.

Pro mnoho těhotných žen, které jsou v domácím prostředí, má příznivý psychologický účinek, je práce méně bolestivá. Proto mohou ti, kdo porodí své první dítě, odložit hospitalizaci, dokud jim nezůstane voda. U následujících těhotenství tato rada nefunguje, protože porod může projít mnohem rychleji..
Důležitým předzvěstí raného porodu je stažení plodové vody - čiré tekutiny ve velkém množství. Vypouštění plodové vody je hlavním signálem do nemocnice. Jsou chvíle, kdy kontrakce ještě nezačaly nebo jsou nepravidelné a vody již odešly. Není třeba táhnout, protože dítě nemůže být dlouho bez vody. V tomto případě lékař předepíše léky, které způsobují kontrakce ke stimulaci východu dítěte.

Příznaky předčasného narození

Pokud k porodu dojde od 28 do 37 týdnů, jsou považovány za předčasné.

Signální příznaky předčasného porodu jsou:

 • bolest v dolním břiše;
 • výtok krví;
 • bolest jako při kontrakcích trvajících déle než 30 sekund;
 • uvolňování plodové vody;
 • zastavení pohybů plodu.

Pokud se takové příznaky objeví, měli byste se okamžitě poradit s gynekologem. V závislosti na stavu těhotné ženy provádí lékař opatření k zachování těhotenství nebo předepisuje předčasné narození.

Jak porozumět tomu, co již rodí: známky nástupu porodu

Zkouška na šaty (postroje při porodu)

1. Bolest v dolní části břicha a dolní části zad

V posledních 3–4 týdnech před porodem se mohou v dolním břiše a dolní části zad objevit pravidelné tažné bolesti. Mohou být spastické povahy. Výskyt takové bolesti je důsledkem zvýšené dráždivosti NS a přemístění obratlů v křížové kosti, což může vést k narušení nervů. Někdy může být v důsledku takového porušení v posledních týdnech těhotenství noha pravidelně odebírána a imobilizována. Tento jev má fyziologický základ a po porodu prochází beze stopy.

Kromě toho v oblasti ochlupení může být pocit plnosti, mravenčení a bolesti, což je spojeno se zvýšením tlaku základní části plodu na symfýzu (ochlupení kosti). Ke zmírnění tohoto stavu pomáhá nosit obvaz a častý odpočinek v náchylné poloze. Tento jev také prochází po porodu..

2. Snížení břicha

2–4 týdny před porodem sestupuje břicho těhotná žena („sklíčka“). Když břicho klesá, žena si všimne, že jasně změnil svůj tvar a zdálo se, že se zmenšil. Zároveň je znatelně snazší dýchat a jíst. K tomu dochází v důsledku snížení již existující části plodu, díky čemuž se uvolňuje bránice, žaludek a plíce.

3. Excitabilita dělohy

Vzhledem ke zvýšené excitabilitě dělohy začíná čím dál silněji reagovat na jakékoli podněty. Velmi často, dokonce 5-6 týdnů před narozením, dochází k tonickému napětí dělohy. Nejprve 1-2, pak 3-4 krát týdně, a blíže k porodu a 1-2 krát denně, může být děloha velmi napjatá. Současně se stává pevným a toto napětí je přítomno poměrně dlouhou dobu.

4. Falešné kontrakce

Kromě tonických napětí dělohy se mohou vyskytovat periodické kontrakce, které se nazývají předchůdci porodu nebo falešné kontrakce, 3-4 týdny před narozením. Harbingers nevedou k rozvoji práce. Falešné kontrakce se také nazývají Brexton Hicksovy kontrakce. Zdá se, že tento naučený manžel docela často pociťoval falešné kontrakce, které nikdy nevedly k rozvoji jeho pracovní činnosti, a tak šel dolů v historii porodnictví..

Falešné kontrakce se mohou objevit po 7-10 minutách (a někdy i po 4-5 minutách) a trvat 2 až 3 hodiny a poté vyblednout. Jsou svou povahou nesystematické, ale mohou být doprovázeny poměrně silnými bolestmi v křížové kosti, dolní části zad a břiše. Ženy někdy zažívají mnohem více nepohodlí a úzkosti z falešných kontrakcí než z narození.

Falešné kontrakce jsou ve většině případů zaznamenány u vícečetných žen, které jsou mnohem opatrnější před vším, co se s nimi děje. Prvotřídní žena si jich všimne, pouze pokud má zvýšenou citlivost. Teplá koupel pomáhá vyrovnat se s nepříjemnými pocity, které vznikají při falešných kontrakcích. Pokud se ponoříte do vody při příjemné teplotě po dobu 20 minut - 1 hodinu, falešné kontrakce buď úplně zmizí, nebo jdou mnohem méně často a současně se jejich intenzita znatelně sníží.

5. Chuť k jídlu a váha

Po dobu 1–2 týdnů před porodem se může chuť ženy zhoršit a vyčerpávající pocit akutního hladu, který byl pozorován v průběhu těhotenství, může zmizet. Začne jíst klidněji. Taková lhostejnost a dokonce i odmítnutí jídla jsou zvlášť výrazné v posledních 3 až 4 dnech před porodem. Někdy žena přestane chtít jíst jen den před porodem a v některých případech její chuť k jídlu před porodem vůbec netrpí..

Asi 7-10 dní před narozením může hmotnost ženy klesnout o 1-2 kg. Ke snížení tělesné hmotnosti nedochází vždy, ale v každém případě dochází k zastavení růstu tělesné hmotnosti. 1-2 týdny před narozením se hmotnost ženy stabilizuje a jeho přírůstek na váze již není pozorován. Snížení nebo stabilizace hmotnosti těhotné ženy před porodem je spojeno se zvýšeným uvolňováním tekutiny z jejího těla.

Na konci těhotenství se tak vytvoří podmínky velmi nestabilní rovnováhy, která bude narušena ve vývoji porodu, ale porod nastane pouze v určitém časovém bodě..

Příznaky porodu u primiparous

Známky přístupu k porodu

V tomto článku odpovíme na vaše nejčastější otázky: kolik před narozením jsou příznaky blížícího se porodu a známky kontrakcí před porodem, že kontrakce brzy začnou před porodem, příznaky porodu během 1 těhotenství, jak pochopit, že pracovní kontrakce začínají primiparous a jak kontrakce začínají v primiparas. Jak pochopit, že kontrakce prvního porodu v nulliparousu začaly, když břicho padá před porodem v nulliparousu, jak jsou kontrakce před porodem v nulliparousu, že kontrakce prvního porodu a symptomy před porodem začaly.

Příznaky, které se objevují u těhotných žen před porodem, příznaky porodu během prvního těhotenství, jsou obvykle pravidelné a probíhají v určitém pořadí:

3-4 týdny před dodáním

Prvními příznaky porodu u primiparů je výskyt bolestivých bolestí v podbřišku. Někdy bolest vyzařuje do dolní části zad, nohy, v oblasti ochlupení je pocit plnosti. Také těhotné ženy si všimnou prolapsu břicha, stává se o něco menší, ale někdy se u primiparů tento příznak objevuje mnohem později - týden před narozením dítěte.

Děložní příznaky porodu u primiparous jsou falešné kontrakce. Liší se od skutečných v nesystematické povaze, závažnost syndromu bolesti se liší od téměř nepostřehnutelného až extrémně intenzivního. Některé nastávající matky si všimnou napětí dělohy, když je hustá a pevná, tento pocit trvá až několik hodin.

1-2 týdny před dodáním

V této době se objevují známky porodu u primiparousů - snížení chuti k jídlu a ztráta hmotnosti o 1-2 kg. Tyto příznaky jsou spojeny s odstraněním tekutiny z těla. Některé těhotné ženy si nevšimnou hubnutí, ale jejich hmotnost přestává stoupat několik dní před narozením.

1-3 dny před dodáním

Kdy začne porod? Příznaky blížícího se narození u primiparous jsou vzhled sliznice a změny v zažívacím a močovém systému těla. Jak pochopit, že korek se uvolnil? Hlenová zátka je želé podobná látka s tmavočervenými žilami, často vystupující rychle as hlasitým zvukem, někdy vytékající po několika dnech v malých porcích. Obvykle odchází 1-3 dny před narozením, ale období jejího vzhledu je velmi subjektivní a pohybuje se od 1 hodiny do 10 dnů před narozením nenarozeného dítěte. Jak určit kontrakce před porodem u primiparous a jak kontrakce začínají u primiparous sensations?

U některých budoucích žen může dojít k průjmu, zvracení a nevolnosti. U některých těhotných žen naopak dochází k zácpě před porodem. Povaha močení se také mění, může být častější nebo vzácnější.

Několik hodin před dodáním

Známky začátku porodu na nulliparous vyžadují zvláštní pozornost, jsou signálem pro hospitalizaci na porodnici. Hlavním ukazatelem nástupu práce je práce. Při nadcházejícím narození jsou systematičtí, doprovázeni otevíráním děložního hrdla a neodcházejí s relaxačními procedurami. S blížícím se okamžikem výskytu nenarozeného dítěte se syndrom bolesti zesiluje. Amniotická tekutina se někdy vylévá z porodních žen - vypouštění velkého množství čiré tekutiny.

S následujícími pocity před narozením u primiparous: systematické kontrakce, zvýšená bolest, odtok plodové vody - je nutná hospitalizace na porodnici, protože jsou signálem, že se dítě narodí v následujících hodinách.

Nepanikárujte však předem, protože domácí zápasy jsou mnohem snazší. Je lepší jít do nemocnice, když se kontrakce začnou objevovat každých pět minut a jejich trvání dosáhne 45 sekund. Pokud se žena v práci obává nadcházejícího porodu, je indikována dřívější hospitalizace..

Příznaky předčasného narození

Předčasný porod se považuje za porod narozený v období od 28 do 37 týdnů. Signál k jejich začátku je:

 • kreslení bolesti v podbřišku;
 • krvavé problémy;
 • křeče bolesti déle než 30 sekund;
 • únik plodové vody;
 • nedostatek pohybu nenarozeného dítěte.

Objevení se těchto příznaků vyžaduje okamžitou lékařskou péči, která přijme opatření k zachování těhotenství nebo k předčasnému porodu.

Příprava na proces porodu

Každá nastávající matka by měla pečlivě sledovat její stav, protože různé příznaky mohou sloužit jako únosci při porodu. Hlavním signálem nastávajícího vzhledu dítěte je začátek porodu. Skutečné boje je třeba odlišovat od falešných. První z nich jsou systematické povahy, doprovázené otevřením děložního hrdla a nezastavují se relaxační procedury. Jak pochopit, co porodit brzy, břicho padlo během těhotenství, kdy porodit, korek přišel na začátku porodu - neměli byste se bát!

Když kontrakce začínají u těhotné ženy, pro rychlejší nástup porodu by se člověk měl aktivně pohnout k otevření dělohy. V budoucnu je užitečné zmírňovat pohyby pánve a masírovat do křížové kosti k úlevě od bolesti. Ke konci kontrakcí je důležité, aby žena kontrolovala správný rytmus dechu..

Když kontrakce 5/45 (trvání 45 sekund, interval 5 minut) by měly být odeslány na porodnici. Pokud je bolest velmi intenzivní nebo byla vylita plodová voda, je nutná okamžitá hospitalizace ženy při porodu. Nejdůležitějším pravidlem pro nastávající matky není panikaření a dodržování všech pokynů lékaře, což je podmínkou bezpečného porodu..

Očekávání prvního dítěte může mít žena různé příznaky - předchůdce porodu. Tyto příznaky jsou subjektivní povahy a mohou se objevit v různých časech. Harbingers porodu - to je reakce těla matky na změny spojené s budoucím vzhledem dítěte, nejsou patologií. Hlavním důvodem hospitalizace na porodnici je výskyt systematických kontrakcí. Pokud nastávající matka má neobvyklé příznaky až do 37 týdnů těhotenství, měli byste okamžitě vyhledat lékaře, protože to může být projevem předčasného porodu..

Jak určit datum narození

Délka těhotenství je v průměru čtyřicet týdnů, což znamená, že je obtížnější spočítat nástup porodu a může být obtížné..
Existují způsoby výpočtu:

Datum poslední menstruace

Váš porodník-gynekolog stanoví odhadovaný počátek porodu od posledního dne vašeho období a poté přidá dvě stě osmdesát dní. Můžete také odečíst tři kalendářní měsíce od posledního dne období a poté přidat sedm dní.
Tato metoda je považována za přesnější vzhledem k pravidelnému menstruačnímu cyklu. Obvykle trvá dvacet osm dní, pokud cyklus trvá déle - pak období bude pozdější a pokud cyklus trvá méně - datum bude blíž.

Během instrumentální metody výzkumu určí lékař velikost dítěte, korelace s grafem růstu dítěte za týden. Tímto způsobem lze gestační věk určit v jedenáctém nebo třináctém týdnu. Budou také vyfotografovat vaše dítě a řeknou vám, kdy porodit, a poradí vám a zodpoví důležité otázky: kolik dní před porodem, žaludeční kapky, jak žaludek klesne před, tréninkové kontrakce, důvody vzniku porodu. Jak pochopit, že vaše narození začalo, že sliznice se uvolnila. Jste připraveni pochopit, jak brzy bude porod začít? Trénujete boje za jak dlouho před dodáním? Korek prošel, kolik porodit 1 porod?

První rozruch

Je to méně přesné, protože pohyby těhotné ženy jsou individuální a závisí také na počtu narozených dětí. Pohyby se obvykle vyskytují v osmnáctém týdnu a před dvacátým vteřinou je první míchání možné také v šestnáctém týdnu. Můžete zaměnit pohyb a práci střevního traktu, ale pro svého porodníka-gynekologa byste si měli pamatovat datum intenzivního pohybu ve formě kopu nebo hladení..

Primární vzhled těhotné ženy

Pokud jste navštívili konzultaci před dvanáctým týdnem, porodník-gynekolog bude schopen přesně určit délku těhotenství. Lékař zkoumá velikost dělohy a dává vám názor.
Pokud je vaše návštěva pozdě, je již předem stanovena s podporou měření nadmořské výšky děložní kosti z vaší ochlupení.

Statistiky porodníků-gynekologa potvrzují, že se datum může změnit, záleží na vlivu vnějších faktorů. Norma pracovní činnosti je od třicátého osmého do čtyřicátého druhého týdne.

Kolik můžete určit datum bezprostředního porodu

Symptomy se obvykle objevují dva týdny před porodním procesem, můžete je cítit, ale jen zřídka a ne tak intenzivně, a 37 týdnů těhotenství jsou předchůdci porodu u primiparousů. Břicho dolů po tom, kolik porodit? Kolik břicha padne před porodem?

Příznaky předčasného narození

Prolaps břicha před porodem. Plod mění svou polohu v lůně blíže k pilnosti hlavy a žaludek začíná pomalu klesat. Břicho dolů během těhotenství?

 • V oblasti dolní části břišní dutiny nebo dolní části zad se vyskytuje bolest a pocit těžkosti.
 • Úbytek hmotnosti nebo pocit nevolnosti nebo zvracení může znamenat začátek restrukturalizace hormonálního systému těla.
 • Změna aktivity, jak se říká, že domov je nativní. Začnete se často uklízet a přemýšlet o plánech s příchodem dítěte? Vaše tělo cítí změnu a vrhá myšlenky do vaší hlavy..
 • Změna emočního pozadí je také jasným znakem restrukturalizace hormonálního systému vašeho těla.

Jak pochopit, že narození primipary je brzy

Nasměrujte svůj zájem o změny, můžete prožít úplně nové pocity. A že bitva začala s primipary? Jak porozumět tomu, že porod začíná a jak začíná porod v prvotních pocitech, přečtěte si více.

Harbingers blízkého narození

 • Dítě se začne pohybovat méně, protože zaujímá svou pozici v lůně.
 • Vzrušení nebo potlačení reakce na vnější podněty
 • Hlen je vylučován z vagíny - obvykle se objevuje měsíc před nástupem porodu.
 • Před porodem se objeví sliznice
 • Periodicky se objevují bolestivé kontrakce dělohy, tzv. Tréninkové kontrakce.

To může naznačovat blízkost porodu během několika dní i za několik týdnů..

Průběh porodu během prvního těhotenství

První krok

Budoucí matka má mnoho otázek: jak pochopit, že porod začal v primiparas, jak pochopit, co rodíte. Jak se břicho potopí před porodem, existuje fotografie, jakmile korek prošel, jak dlouho začíná porod, nástup příznaků a symptomů. Nastávající matka je připravena fyzicky i psychicky na porodu, vyčistíte děložní čípek a vaginální lumen oxytocinem nebo jiným neškodným čisticím prostředkem. Vyskytují se jemné kontrakce dělohy.
Během čtyřiceti osmi nebo sedmdesáti dvou hodin před porodem želatinová zátka opustila krk pochvy - důkaz o přístupu porodu.
První fáze začíná - otevření děložního hrdla. Zveřejnění může být pasivní nebo aktivní. Pasivní toky až do prvních tří centimetrů si všimnete prvních znatelných kontrakcí, které nejsou regulovány. Během několika hodin se kontrakce stávají bolestivými a interval mezi nimi začíná klesat. V tuto chvíli byste měli pokračovat nebo jste v nemocnici. Nejdůležitější je udržovat psycho-emoční rovnováhu a důvěřovat svým blízkým i zdravotnickému personálu. Po kolik práce začíná?

Druhá fáze

Začátek porodu, korek odešel - to znamená, že porod začal a vy rodíte. Tento krok je vytlačit dítě z vašeho lůna. Po aktivním odhalení děložního čípku do deseti centimetrů se dítě snaží narodit do světa. Existuje velká touha tlačit, protože hlava dítěte začíná vyvíjet tlak na stěny děložního čípku. Věnujte pozornost signálům svého gynekologa a porodníka a přísně dodržujte jeho příkazy. Možná silná touha vyprázdnit střeva je naprosto normální a neměla by vám způsobovat nepohodlí6, který by se o vás staral zdravotnický personál. Kontrakce mohou dosáhnout silné bolesti až do narození dítěte. A konečně, velmi žádaným pocitem je osvobození, doprovázené štěstím a lehkostí. Položili dítě na hruď nebo žaludek, čímž vám poskytly odpočinek a pozdravily vaše dítě.

Třetí fáze

Placenta odchází a je „narozena“. Může to být doprovázeno lehkými kontrakcemi, které zřídka vedou k bolestivým pocitům. Obvykle trvá „zrození“ placenty od patnácti minut do půl hodiny. Začnou kontrolovat krvácení nebo možné komplikace..
Poté, co se ujistíte, že jste v perfektním stavu po dobu dvou hodin, budete doprovázeni na oddělení a po několika dalších měřeních, jako je hmotnost, výška a velikost, bude dítě přivedeno za několik hodin..

Více těhotenství Harbingers

Vícečetné těhotenství vyžaduje dohled porodnice-gynekologa. Samotná aktivita obvykle začíná o několik týdnů dříve než obvykle (třicet osm až čtyřicet dva týdny). Předchůdci porodu se cítí jasnější a intenzivnější. Například výtok se více opouští, snížení dolní části břicha je doprovázeno natahovacími a bolestivými pocity. Změna chůze a bolesti v dolní části zad. Je důležité si uvědomit, že všechny prekurzory jsou individuální v každé těhotné dívce. Jaké předchůdce se ve vás objevily? Padlo vaše břicho během těhotenství? Jaké jsou pocity před porodem poté, co korek prošel?

Jak určit porod v předstihu

Předčasně se projevující křeče - mohou se objevit po dobu dvacátých sekund až třicet sedmých týdnů. Dokážu ukázat trvání nebo frekvenci, a také způsobit nepohodlí nastávající matce.

Příznaky nástupu porodu:

 • Svalové křeče v podbřišku, připomínající menstruační cyklus - předzvěst.
 • Bolest a stlačení stehenních svalů, svalů slabiny nebo pánve.
 • Hluboká bolest nebo komprese v blízkosti zad se objevují v blízkosti zad.
 • Průjem nebo střevní křeče - příznaky a příznaky předčasného narození u primiparous.
 • Zvyšující se průtok.
 • Korek procházející vaginálním lumen.
 • Krevní výtok, vodnatý nebo růžový, rozmazaný z lumen vagíny.

Příznaky nástupu práce

Spolehlivé a pravděpodobné známky nástupu práce

Mnoho žen začíná vidět příznaky porodu doslova v každém malém maličkosti už na začátku třetího trimestru (po přečtení o předčasném porodu).

A každá maličkost způsobuje stresující situaci. Ale protože máma má obavy, je to pro dítě špatné. Proto je vhodné najít spolehlivé, ale ne pravděpodobné první známky porodu. Věř mi, je nemožné si jich nevšimnout ani primiparů. Zvažte každou funkci podrobněji..

Kontrakce

První kontrakce jsou velmi podobné bolesti, kterou mnoho žen zažívá v prvních dnech menstruace. To jsou docela přijatelné tažné bolesti v podbřišku. Jiní mohou zaznamenat tažení bolesti v dolní části zad. Je velmi důležité umět rozlišit skutečné, skutečné kontrakce od přípravných, které nevedou k otevření děložního hrdla. Při skutečných kontrakcích vyvíjí hlava dítěte a plodová voda (dokud se nerozbije) tlak na děložní čípek, pod kterým se otevírá. A když otvor dosáhne 10 centimetrů (otevření 10 prstů - jak říkají porodníci-gynekologové), můžete začít tlačit. Ale zpět k otázce rozdílů v kontrakcích. Falešné kontrakce nejsou pravidelné, vyskytují se pravidelně, často a mají velmi krátké trvání. Pokud máte pochybnosti, zda již máte porod nebo ještě ne, zkuste pilulku No-Shpa nebo si jen lehněte nebo se vykoupejte. Pokud se jedná o falešný poplach, zdraví se velmi brzy vrátí do normálu..

Plodová voda

V ideální situaci by měla být amniotická tekutina nalita blíže k začátku pokusů, tj. Když je otevření děložního hrdla téměř dokončeno - a v tomto případě to není první známkou porodu. Ale stojí za zmínku, že voda se často vylévá před začátkem kontrakcí, ai když nezačnou samy o sobě, volají v nemocnici léky, protože dítě nemůže být dlouho v děloze bez vody, čím delší je interval bezvodosti, tím vyšší je riziko problémů plod, pronikání infekce do něj. V některých případech však může lékař otevřít močový měchýř speciálním nástrojem, takže v určitých situacích může být pracovní proces urychlen.

Mimochodem, voda může odtékat kdykoli a prasknutí močového měchýře může být malé, a proto je únik vody téměř nepostřehnutelný. Pokud ultrazvukový lékař diagnostikuje nedostatek vody a žena si všimne, že odpovídající výtok je jasný nebo nazelenalý - je třeba provést zvláštní test, abyste přesně určili, zda je to voda nebo ne. V případě potřeby proveďte takový test v nemocnici. Snaží se udržet těhotenství co nejdéle, protože čím delší je těhotenství, tím větší je pravděpodobnost, že se dítě narodí plné.

Výše uvedené dva body jsou vždy přítomny při porodu. Popíšeme také pravděpodobné první příznaky začátku porodu, abyste o nich měli představu. Když se však objeví, „vydejte poplach“ a naléhavě jděte do nemocnice.

1. Odchod krční sliznice z děložního čípku.

Tento slizniční „hrudek“ chrání dělohu před infekcí, to znamená, že hraje roli ochranné bariéry. Korek může odejít jak 2-3 týdny před narozením, tak se začátkem skutečných kontrakcí. Je možné si nevšimnout průchodu sliznice pouze v případě, že k ní dojde během porodu, protože se rychle neodstraní postupně. Objem výboje je poměrně velký. Silný, roztahovací hlen může obsahovat pruhy krve.

2. Zmenšení výšky dna dělohy. "Žaludek se snížil," říkají zkušené matky, což znamená, že se velmi brzy stanete matkou. Ano, to je pochopitelné. Břicho sestupuje kvůli skutečnosti, že hlava dítěte nebo jiná základní část jde hlouběji do pánve. Stává se to za 35–40 týdnů. Vizuálně to nemusí být znatelné, ale nastávající matka se začne cítit pohodlněji, protože děloha přestane vyvíjet silný tlak na bránici, symptomy pálení žáhy zmizí, dýchání a sezení v poloze vsedě se stává snazší.

3. Může se zvýšit nevolnost, zvracení, průjem, močení. Tyto příznaky porodu se často objevují u primiparous a multiparous před nástupem kontrakcí nebo dokonce po otevření děložního hrdla. Předpokládá se, že tímto způsobem se tělo zbaví „nadbytku“. Může to však být způsobeno jídlem těsně před porodem. Tyto příznaky však mohou naznačovat rotovirovou infekci a otravu. Je nutné zajistit, aby nedošlo k dehydrataci, často pít, ale jen velmi málo.

4. Hmotnost se sníží o 1-2 kilogramy. To je opět způsobeno odstraněním přebytečné tekutiny. Takové příznaky porodu u multiparousů a primiparousů nejsou neobvyklé. Pokud má žena doma váhy a je pravidelně vážena, určitě si toto „hubnutí“ všimne. Edém také odezní, resp.

5. Dítě se začne pohybovat méně často. Důvodem je skutečnost, že v děloze již existuje velmi malé místo pro starší dítě. Takový pokles aktivity se obvykle pozoruje několik dní před narozením. Pokud však žena pozoruje méně než 10 sérií pohybů denně, je nutné se poradit s lékařem, možná má dítě hypoxii.

6. Instinkt „hnízdění“. Pokud ženy v průběhu těhotenství pozorují pokles aktivity, letargie. Mnoho lidí upřednostňuje méně pohybu, dochází k apatii, pak několik dní před porodem žena probudí neobyčejnou aktivitu. Chtěl bych v bytě provést přeskupení, provést jarní úklid, jít do obchodu a koupit věci pro děti, dokonce i opravit! A to je zcela normální, takže žena nevědomky vytváří nejlepší podmínky pro život dítěte.

Kde začíná porod?

Začátek porodu: předchůdci porodu, možnosti zahájení porodu

Ekaterina Kherson lékařská porodnice-gynekologka, kandidát lékařských věd, zástupce hlavního lékaře Perinatálního zdravotního střediska

Porod je fyziologický proces vyloučení vajíčka plodu z dělohy poté, co plod dosáhne zralosti a vitality. Toto je vědecká definice rodného listu. Nedává nám však úplný obrázek o tom, jak je tento proces zcela organizován a jak důležitý je pro člověka a přírodu..

Z historického hlediska je zajímavý názor Hippokratů, kteří věřili, že porod začíná, protože kvůli hladu, který dospěl ke konci těhotenství, plod opouští děložní dutinu a opírá své nohy o spodní část. Rovněž se věřilo, že když plod dorůstá do určité velikosti, nezapadá do dělohy a tlačí se ze svého dna ven.

V budoucnosti byly předloženy různé teorie nástupu práce: mechanické, endokrinní, placentární, imunitní, chemické, hormonální. V různých časech byly potvrzeny a vyvráceny řadou vědců a kliniků, ale zároveň naznačily složitost změn v těle těhotné ženy před porodem a během porodu.

Moderní porodnictví považuje za hlavní důvod nástupu porodu existenci formovaného „porodního dominanta“, což je jediný dynamický systém, který kombinuje jak vyšší centra regulace - centrální a autonomní nervové systémy, tak výkonné orgány - dělohu a fetoplacentální komplex (placenta a plod). Nyní je obvyklé říkat, že plod začíná porodem, tj. Fetoplacentální komplex „zraje“, uvolňuje biologicky aktivní látky, které jsou hlavním výchozím článkem pro nástup porodu..

Před narozením se mění hormonální pozadí. Zvláštní význam má zvýšení syntézy estrogenu na pozadí snížení hladiny hlavního hormonu, který udržuje těhotenství - progesteron, který blokuje kontrakci svalů dělohy 1. Rovněž prostaglandiny, které jsou podle moderních konceptů hlavními stimulanty nástupu porodu, hrají při vývoji porodu důležitou roli..

Harbingers při porodu

Krátce před narozením má většina těhotných žen řadu příznaků kombinovaných v konceptu „předchůdců (předchůdců) práce“:

 • 2-3 týdny před narozením, zejména u primiparů, dochází k „prolapsu břicha“ a souvisejícímu úlevě dýchání natažením dolního segmentu dělohy a vložením (pohybem) hlavy do vstupu do pánve; dochází ke snížení dna dělohy;
 • v posledních 2-4 týdnech těhotenství vyčnívá pupek;
 • několik dní před narozením lze pozorovat změny nálady ženy, neobvyklé v posledních měsících těhotenství: zvýšená podrážděnost nebo naopak stav apatie, který je spojen se změnami centrálního a autonomního nervového systému před porodem;
 • 2-3 dny před narozením dochází ke snížení tělesné hmotnosti těhotné ženy o 1-2 kg, hlavně v důsledku vody, v důsledku změn hormonálních hladin;
 • počínaje dvěma týdny před narozením se může z genitálního traktu uvolnit hustý viskózní hlen, sliznice, což může být doprovázeno drobným špinením kvůli mělkým trhlinám okrajů hltanu (barva sliznice může být nažloutlá až špinavě hnědá);
 • v sakrální oblasti a dolním břiše se objevují nepravidelné pocity, nejprve tahání a poté křeče.

Normální přípravné kontrakce dělohy jsou neviditelné, bezbolestné nebo mírně bolestivé. Často se vyskytují v noci a způsobují porod děložního čípku..

Výsledkem změn, které připravují ženské tělo na porod, je určitý stav všech jejích orgánů a systémů. Porodníci posuzují připravenost k porodu na základě stavu děložního čípku, který je určován vaginálním vyšetřením: zralý děložní hrdlo je zkráceno, nachází se ve středu, měkké, snadno roztažitelné, cervikální kanál (děložní hrdlo) se stává průchodným.

Kdy začíná porod??

Kdy tedy očekávat výskyt pravidelné práce? Těhotenství obvykle trvá 37–42 týdnů a nejčastěji jeho trvání závisí na povaze menstruačního cyklu. Například, pokud interval mezi pravidelnou menstruací byl 21 dní, pak je pravděpodobnější, že těhotenství bude trvat 38-39 týdnů; v případě dlouhých menstruačních cyklů (36 dní) nebo nepravidelné menstruace trvá těhotenství obvykle déle - až 41–42 týdnů. Toto těhotenství se nazývá prodloužené..

Je třeba si uvědomit, že pokud gestační věk přesáhne 40 týdnů, musíte pravidelně navštěvovat lékaře, protože takové těhotenství může být normální i patologické. Při patologicky dlouhém těhotenství se narodí narozené dítě a během procesu porodu je pravděpodobnost komplikací vyšší. Přenesené dítě obvykle trpí in utero, protože placenta stárne a plod nedostává správné množství živin a kyslíku. Proto po 40 týdnech těhotenství lékaři pečlivě sledují stav dítěte pomocí kardiotocografie, ultrazvuku a dopplerovských studií.

Možnosti pro zahájení porodu

Klasický začátek porodu je začátek pravidelných kontrakcí s postupným zvyšováním síly a frekvence. První kontrakce se tedy opakují každých 20 minut, pak 15 minut, tj. je pozorováno pravidelné zmenšení mezery mezi kontrakcemi, zvyšuje se jejich síla a doba trvání. V tomto případě, po stanovení doby kontrakce, můžete počkat na okamžik, kdy přestávky mezi nimi budou 7-10 minut, a pak jít do porodnice.

Existují však i jiné možnosti, jak začít pracovat.

Před porodem mohou předcházet předběžné bolesti - nepravidelné tahové bolesti v dolní části břicha a dolní části zad, které jsou trvalé nebo opakované v různých intervalech. Taková bolest není doprovázena otevřením děložního hrdla, tj. neefektivní, ale v důsledku takových bolestí se žena unavuje, takže pracovní aktivita, která začala po dlouhém období předběžné bolesti, může být patologická, zejména může být slabá. Proto předčasné bolesti, které trvají až několik hodin (a ještě více až 1-2 dny), vyžadují terapeutická opatření: zatímco doma můžete brát 2 tablety bez shpa a lehnout si. Pokud takové události nepřinesou požadovaný účinek, bude jim v nemocnici nápomocen: za prvé, lékař zjistí, zda se jedná o skutečné bolesti, nebo zda jde o kontrakce a otevření děložního hrdla..

V nemocnici používají za účelem léčení tohoto stavu léky spánek-odpočinek: nejčastěji po probuzení začíná pravidelná práce. V nepřítomnosti takového pacienta je sledováno oddělení patologie těhotných žen.

Předčasný odtok amniotické tekutiny se uvádí, když voda (tekutina, která je produkována fetálními membránami a obklopuje plod uvnitř dělohy), než začne běžná práce. Při porodu se obvykle močový měchýř plodu vklíní do děložního hrdla, jako by vydláždil cestu pro hlavu dítěte. V případě narušení integrity močového měchýře existuje vysoká pravděpodobnost infekčních komplikací s dlouhým bezvodým intervalem. Vzhledem k tomu byste v případě předčasného vypuštění plodové vody neměli váhat opustit nemocnici.

Snažili jsme se hovořit o možných možnostech zahájení práce. Jak již bylo uvedeno, narození nové osoby je nepředvídatelný proces. Proto by žena měla být připravena na jakýkoli scénář, ale nezapomeňte se naladit k nejlepším a věřit v její vlastní sílu!

1 Jedním z spouštěčů vývoje porodu je oxytocin - jeho koncentrace v krevní plazmě se zvyšuje během těhotenství.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Články O Neplodnosti