Hlavní Neplodnost

Kolik plen potřebuje dítě za den nebo měsíc?

Dívky, ahoj všichni!
Po propuštění z RD jsem dostal kupóny do jednoho z obchodů, v důsledku toho jsou tyto kupóny k dispozici do 30.09. ke koupi plen, které používáme, se slevou 85% (u balení 80–90 kusů bude cena 200–350 rublů).
Moje dcera je stará 1,5 týdne. Narodilo se malé 2620g. Při vypuštění z pojezdové dráhy bylo 2500 g.
Nyní používáme jeden a existují rezervy na další měsíc. Budeme v nich sedět dlouho. 2, zatímco velmi velký.
Za tyto kupony chci koupit velikost 2 (4-7 kg) a velikost 3 (5-9 kg). Kolik balení vzít?
V plenkách je to téměř vždy, chodíme jen na procházku na hodinu.

Budu vděčný za příklady, kolik jste vy a děti obou velikostí utratili? Díky předem

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Jak často potřebujete vyměnit plenu za novorozence?

Obecná pravidla pro používání plen

Pravidla pro výměnu plen

 1. Správná volba pleny. Plenky vyrábějí různí výrobci a dělí se podle hmotnostní kategorie dítěte. Mezi nimi existuje samostatný typ těchto hygienických výrobků - plenky pro novorozence. Dítě musí nosit plenu odpovídající jeho hmotnosti, takže se bude cítit nejpohodlněji.
 2. Děti, které se právě narodily, nosí plenky speciálně pro ně navržené, s nízkým pasem. Doporučuje se nakupovat plenky od několika společností najednou, aby se otestovaly a určily nejlepší možnosti, počínaje kvalitou, pohodlím, praktičností použití a cenou..
 3. Po pohybu střeva dítěte by se měla bezpodmínečně měnit plenka a bez zpoždění.
 4. Před spaním a chůzí nezapomeňte změnit jednorázové hygienické výrobky bez ohledu na to, kolikrát již byly během dne vyměněny..
 5. Během bdělosti jsou plenky kontrolovány každou půl hodinu..
 6. Mezi vyjmutím staré a před nasazením nové plenky se doporučuje nechat dítě ponechat nahé asi 20 minut. Tyto procedury se nazývají „vzduchové koupele“, mají příznivý účinek na pokožku dítěte a zajišťují jeho ztuhnutí..

Věk dítěte a frekvence výměny plenek

 • plenky jsou nahrazeny vyčerpáním jejich absorpčních vlastností (míra plnění);
 • výměna se provádí v určitých časových intervalech;
 • po každém pohybu střeva se nasadí nová plenka.

Výměna pleny podle věku

 1. Od 1 narozenin do 2 měsíců. Prsa do 60 dnů se často defekují, obvykle se používá 6-8 plenek denně, protože musí být vždy vyměněny po 3-4 hodinách.
 2. Za 2-3 měsíce si oblékli nové plenky po dobu 4-5 hodin po poslední výměně oblečení.
 3. Za 3-6 měsíců - hygienické výrobky se stanou nepoužitelnými po 5-6 hodinách.
 4. Od 6 měsíců. Po šesti měsících se děti méně vyprazdňují, plenky by se měly vyměňovat, jakmile jsou naplněny.

Výměna plenek v noci

Postup výměny plenky

Princip výměny plenek

 • připravit přebalovací stůl;
 • mít na sobě všechny potřebné nástroje pro postup (mokré ubrousky, dětské mýdlo, ručník, prášek nebo krém a novou plenku);
 • získat teplou vodu v povodí.
 1. Než začnete oblékat novorozence, musíte si důkladně umýt ruce a osušit je.
 2. Zadek dítěte je zvednut nad stolem a bere kotníky, aby vytáhl nepoužitelné pleny. Pak jsou plenky složeny a vyhozen.
 3. Dítě je otřeno navlhčeným hadříkem nebo omýváno teplou vodou pomocí mýdla.
 4. Osel novorozence se suší nanesením ručníku. Aby nedocházelo k poškození jemné kůže, nedotýkejte se dětí moc.
 5. Před nanesením čisté plenky je pokožka ošetřena práškem nebo krémem.

Plenky a změna pohlaví

Kluci

Dívky

Populární akcie na Mamsy

Populární příspěvky

Jak se zbavit myší v domě? Vzhled nepříjemných „sousedů“ ve formě hlodavců vždy vyvolává u člověka smíšené pocity - od odporu k panice. Pokud jsou myši v domě likvidovány, je nutné přijmout opatření.

Čteme s dětmi: Antoine de Saint-Exupery - "Malý princ" část 2 Malý princ - slavné vytvoření Antoine de Saint-Exupery bylo vydáno v roce 1943. Vyšlo to s kresbami samotného spisovatele.

Vaginální dysbióza: příznaky a léčba Co dělat, pokud máte nepohodlí v intimní oblasti? Jak se zbavit vaginální dysbiózy? Pokusme se problém pochopit a také nabídneme efektivní léčbu.

Restaurační jídla, která lze připravit doma! Navštívit rafinovanou restauraci je skutečným snem jakéhokoli hédonisty. Doslova šťastnější nás může doslova udělat nejen chutné, ale také krásně servírované jídlo v atmosféře národního kouzla. Ale

Správná výživa pro rodinu Správná výživa je hlavní složkou zdraví, ale proč není vždy možné správně jíst? Existuje několik důvodů.

Kolik plen potřebuje dítě denně?

Na nádvoří XXI století a daleko do minulosti jsou dny, kdy matky zabalily novorozence do plenek. Nemusíme prát mokré plenky, protože byly nahrazeny plenkami.

Jdeme do nemocnice: kolik plenek vzít?

Při sbírání brašny do porodnice si mladé matky klade otázku: kolik plen zavést, dost na celý pobyt v nemocnici.

Průměrný počet dní v porodnici v porodnici je 3–4 dny, pokud k porodu došlo bez komplikací a žena se sama vyřešila. V případě provedení císařského řezu se doba strávená v nemocnici prodlouží na 6-7 dní. Je nutné, aby švy byly utaženy.

Nyní vynásobte počet dní průměrnou spotřebou plen pro novorozence za den - a získejte potřebnou zásobu poprvé.

Je třeba mít na paměti, že vám nikdo neřekne přesné číslo, protože není známo, jak k porodu dojde. V každém případě, pokud potřebujete více plen, než jaké jsou, můžete zavolat svým příbuzným, aby přinesli více.

Jaká je spotřeba plen v nemocnici

Mladé matky si musí pamatovat, že porodnice je instituce s přísným harmonogramem. Kroky pro péči o novorozence jsou v něm uvedeny a jsou důsledně dodržovány. Personál zajišťuje, že dítě je neustále suché. Předpokládá se, že pravidla porodnice vydávají každému novorozenému denně pleny.

Nevzdávejte se nemocničních plenek, ale musíte si také připravit vlastní.

Novorozené dítě trochu močí první den, pouze 3-6krát. Toto množství močení je způsobeno tím, že dítě stále konzumuje trochu tekutiny.

Proto budete potřebovat během prvních tří dnů 3-4 plenky denně (2-3 odpoledne a 1 v noci). Stačí jim dát chůvu, ujistí se, že dítě zůstane suché a čisté..

Metodou multiplikace získáme, že po celou dobu pobytu v nemocnici musíte vzít 12-15 plenek. Ti, kteří porodili pomocí císařského řezu, budou muset zásobit asi 30 plenek.

Nejstarostlivější matky, které se snaží poskytnout svému dítěti maximální pohodlí, mohou plenu vyměnit častěji až 6-7krát denně. V tomto případě zdvojnásobte zásoby: určitě máte dost. A pokud ne, příbuzní přinesou, nejste na konci světa.

Návrat domů: jak často vyměňovat plenky?

Vaše dítě roste a vyvíjí se každou minutu, jeho metabolismus je velmi intenzivní. Z tohoto důvodu se každý den zvyšuje počet močení a stolice..

Okamžitě provedeme rezervaci: děti na umělém krmení píšou a hoví méně často než děti, které dostávají mateřské mléko.

V prvním měsíci života se dítě po každém krmení vyprázdní. To je normální, mělo by to tak být. Kdykoli se dítě zvětší, musí si vyměnit plenku za novou.

Prdel musí být umyt teplou vodou. Vezměte speciální mýdlo pro děti. Vzhledem k tomu, že pokožka dítěte je velmi tenká a jemná, používejte dětský krém pod plenku a prášek. Po nanesení krému položte dítě na stůl, aby se přebytečná vlhkost odpařila, a potom si jej oblékněte.

Malé dítě chodí ještě častěji: 15-25krát denně. Není třeba vyměňovat mokré kalhotky za nové, pokaždé, když dítě pees: absorpční vrstva je navržena tak, aby absorbovala. Ale nedotahujte je, aby nedošlo k vyvolání vyrážky na plenkách na jemné kůži zadku.

Obvykle stačí 10 matek, aby maminky udržovaly své dítě v suchu. V souladu s tím je vyžadováno 300 kusů měsíčně. To je průměr.

Přesná hodnota bude záviset na následujících faktorech:

 • zda je dítě kojeno nebo kojeno;
 • kolik píše najednou;
 • kvalita pleny, nasákavost materiálu;
 • teplota v bytě;
 • kolik toho dítě jedí.

Musím vyměnit plenky v noci

Pediatrové doporučují dát dětskou plenku těsně před spaním..

Výrobci dětských plenek vytvářejí speciální „noční“ plenky pro novorozence se zvýšenou absorpční kapacitou. Při jejich používání dáte vašemu dítěti příležitost zůstat v suchu po celou noc. Jeho sen nebude obtěžovat mokrý zadek.

Maminka by se neměla probudit v noci, zejména za účelem výměny plenky za čerstvou. Když je dítě nepříjemné, nebude to tolerovat a sám to prohlásit. V noci je lepší využít okamžik ke spánku a ráno odložit hygienu, když budete krmit své dítě.

Spotřeba pleny a způsoby její redukce

Není žádným tajemstvím, že náklady na plenky „konzumují“ velkou část příspěvku. Pravidlo „výměna plenky jednou za 4 hodiny“ nefunguje vždy, protože život provádí úpravy.

Například děti s umělým krmením hovno asi 4krát denně. Takže na jeden den budou umělá miminka potřebovat 4 operační náhrady plus 1 ranní a 1 výměnu plenky na noc. Pouze 6 kusů.

Při kojení bude dítě chodit velkým způsobem, kdykoli je aplikováno na prsa. Pokud není dítě krmeno každou hodinu (každé 3 hodiny), ale podle poptávky, může počet směn dosáhnout 10–12 za den. Přidejte ranní a noční směnu: dostáváme 12-14 plenek denně. Je toho hodně, ale co dělat.

Časem se spotřeba sníží. Dítě se vyvíjí, jeho komora a střeva si zvyknou pracovat rovnoměrněji.

O tři měsíce se počet plenek sníží o čtvrtinu a o 6 měsíců - o polovinu.

Výměna plenky musí být provedena v následujících případech:

 1. Poté, co dítě kašel, musí být prdel umytá a špinavá plenka vyměněna za čerstvou. Udržujte kůži mimo stolici po dlouhou dobu. Rozkládající se zbytky potravin a močovina způsobují podráždění a zarudnutí jemného čísla.
 2. Zkuste si obléknout novou plenku, než se vydáte na procházku nebo k lékaři. Venku je teplota nižší než doma a pro dítě bude nepříjemný vlhký hadřík.
 3. Pokud dítě hodně močí, ale ještě ne, neměl by čekat, až to udělá. Vyměňte těžší plenku za novou.

Způsoby, jak snížit náklady

Chcete-li zabránit zbytečnému ovlivnění rodinného rozpočtu, můžete zkusit ušetřit náklady

. Existují tři způsoby, jak toho dosáhnout:

 1. Nechte dítě „udeřit“ dům do kolébky.
 2. Pro novorozence používejte speciální opakovaně použitelné plenky.
 3. Naneste gázové obložení.

A ještě jedna věc: pokud vaše dítě praskne neobvykle často, měli byste projít analýzou stolice. S množením stafylokoků je to možné. Po ošetření se frekvence stolice vrátí do normálu a sníží se spotřeba pleny..

Gázová podšívka

Když je dítě 2 měsíce staré, lze do jezdců vložit gázové vložky. Je-li dítě hovno, gáza absorbuje obsah. Musí být změněny pokaždé, když dítě zmizelo malé nebo velké.

 • gáza je levná;
 • je šetrný k životnímu prostředí, hypoalergenní;
 • vhodné pro opakované použití.
 • vložka prosakuje a musíte smazat jezdce;
 • lze použít pouze doma;
 • tkáň zmizí a výkaly stékají po nohou.

Naked Walking

Při používání plenky má dítě často vyrážku. Aby se jich zbavila a snížila se spotřeba jednorázových plenek, strouhanka se položí na plenu. Jsou látky (flanelové) nebo jednorázové (savé).

Absorbent může být použit ke spánku dítěte, a odpoledne ho položte na slunce na flanelové. To lze provést, když se místnost zahřeje nad 21 0 С.

Podle fyziologie mohou chlapci stříkat nejen plenu, ale i okolní prostředí, takže si ji dejte na bříško. Oblečte si tílko, aby bylo dítě pohodlné.

Plenky pro opakované použití

Použití gázových plenek může výrazně snížit výdaje rodinného rozpočtu..

Jejich aplikace má svá vlastní pravidla..

 1. Gázové kalhotky by měly být sterilní. To znamená, že po mytí se musí vařit.
 2. Když je gáza suchá, nezapomeňte žehlit kalhotky pomocí horkého železa.
 3. Když se dítě začne posadit na zadek, zjistěte, že nedochází k podráždění kůže z gázové tkáně.

Pozorné matky po krmení radí, aby dítě držely nad vanou nebo umyvadlem, aby mohly močit. Vezměte na palubu tento tip. Snažte se používat nepromokavé kalhotky, abyste šli ven, a používejte plenky doma.

Co je důležité vědět o jednorázových plenkách

Ne každá plenka vyhovuje dítěti.

Naše tipy vám pomohou pochopit, které pleny jsou pro vaše dítě nejlepší:

 1. Vyberte si správnou velikost pleny podle hmotnosti dítěte. Nekupujte okamžitě velké množství balíčků. Vaše dítě rychle roste a plenky do 3 kg budou brzy nahrazeny jinou váhovou kategorií.
 2. Pokud dojde k podráždění - změňte značku. Někteří výrobci napouštějí vnitřní vrstvu plenky krémem (Pampers), který může u kojenců způsobit dermatitidu kůže..
 3. Při výměně ošetřujte pokožku na zadku a mezi nohama krémem a práškem. Sledujte kožní reakci na kosmetický přípravek: objevila se alergie - vezměte si další.

Závěr

Správným výběrem značky a velikosti plenky si zpříjemníte život a dítě se bude bavit hraním po dlouhou dobu.

Nezapomeňte, že táta by si měl také při výběru a výměně svého dítěte zvolit vlastní plenu.

Jak vyměnit plenky pro dospělé

Pampers pro dospělé usnadňují péči o pacienty na lůžku. U pacientů, kteří trpí inkontinencí moči, pomáhá dělat obvyklé věci, zlepšuje kvalitu života. Pokud jsou všechny hygienické postupy prováděny včas, plenka se mění v určité frekvenci v závislosti na potřebě, pak kůže nebude dráždit a bude možné zabránit vzniku otlaků a dalších potíží..

Jak často se mění?

Jak často se plenky mění u dospělého? Po provedení hygienických postupů, které zahrnují: osprchování, tření, praní atd., Je třeba plenu vyměnit..

Nezapomeňte provést výměnu po každém vyprázdnění, aby výkaly nezpůsobily podráždění kůže.

Jak často je třeba vyměnit plenky u dospělého s močovou inkontinencí? U těchto lidí by měla být výměna provedena každé 3-4 hodiny.

Jak často je třeba vyměnit plenky pro dospělého, který je neustále v leže? Pokud nejsou v genitourinárním systému žádné komplikace, provádí se výměna několikrát denně.

U pacientů se sníženou cirkulací krve v genitálech s proleženinami je nutná výměna každé 2 hodiny. Pacienti připoutaní na lůžko potřebují provádět vzduchové koupele, aby zabránili přeležení.

Výměna ležící pleny

Jak vyměnit plenky pro dospělého pacienta?

Při výměně plenek existuje určitý algoritmus akcí:

 1. Před výměnou plenky musí dospělý připravit místo na výkon. Místnost by neměla mít průvan, normální teplotu vzduchu. K zákroku potřebujete mokré ubrousky, prášek nebo krém, vodu, sáček na likvidaci použité plenky a čerstvou plenu.
 2. Nejprve musíte pacienta otočit na bok a roztáhnout hadřík. Otočte pacienta na záda a vyjměte plenku. K likvidaci musí být nainstalována speciálně připravená nádoba..
 3. Před výměnou plenky pro dospělé je nutné oblast pod plenkou omýt vodou, nechat ji zaschnout a ošetřit oblasti tlakovými rány alkoholem gáforu. Pokud nedochází k otlakům, masírujte všechny oblasti, kde mohou vzniknout, preventivně pomocí dětského krému. Výměna pleny prováděná pro všechna pravidla, je to také prevence otlaků.
 4. Po provedení hygienických postupů se nasadí čistá plenka. Aby plenka dobře absorbovala vlhkost, je třeba ji aktivovat - protřepat, krútit a narovnat se. Pro pohodlí pacienta a pro normální fit by měly být plenky správně upevněny a všechny záhyby narovnat. Plenka by měla pevně sedět, aby se zabránilo úniku tekutiny, ale ne tření.

Pokud víte, jak vyměnit plenu pro ležícího dospělého, pak v tomto postupu není problém. Správné změny pleny pomáhají předcházet otlakům, podráždění kůže. Plenka je skutečným pomocníkem, se kterým můžete poskytovat kvalitní péči pacientům na lůžku.

Přečtěte si také:

Byly tyto informace užitečné? Sdílej se svými přáteli:

Jak spočítat močení?

Nutnost zvážit močení vzniká, když matka pochybuje, že dítě má dostatek mateřského mléka (více o příznacích nedostatku). Na rozdíl od kontrolních vážení před a po krmení vám umožňuje rychle a spravedlivě spolehlivě odpovědět na tuto otázku, je to účet močení..

Tato metoda je použitelná, pokud dítě nedostává nic jiného než mateřské mléko z jídla a pití, proto je obvykle vhodné pro kojence do 6-7 měsíců. Pokud je vaše dítě starší, není důvod uvažovat o močení - je lepší se zaměřit na měsíční přírůstek na váze. Pokud je dítě mladší, ale dostává doplňkovou výživu, tato metoda neodpoví na otázku, zda máte dostatek mléka, ale pomůže určit množství doplňkového jídla: pro přiměřený přírůstek hmotnosti může být vhodné snížit nebo zvýšit..

O normách „popis“ a „pokak“ si přečtěte zde.

Jak počítat?

Metoda číslo 1: jen zvažte.

K tomu je nutné provést test „mokré plenky“ - tj. Spočítat, kolikrát dítě za den močilo. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je s textilními jednorázovými plenkami - výsledek bude naprosto spolehlivý.

Začněte počítat ráno, po probuzení, a pokud jste ve večerních hodinách počítali například 8 nebo více močení rychlostí 8-20, pak můžete zastavit a uklidnit se - vše je v pořádku, dítě má dost mléka. Pokud je méně než 8, počítáme celý den.

Nevýhody této metody zahrnují relativní nepříjemnosti (pro ty, kteří jsou zvyklí na jednorázové plenky), a také skutečnost, že někdy (velmi zřídka) existují situace, kdy dítě močí předepsaný počet, ale stále nedostává dostatečnou výživu (obvykle, je to způsobeno tím, že dítě píše často, ale trochu).

Dětský věkPočet močeníKomentář
1-7 dní1-7 (stejně jako dny dítěte)Není kritériem nutriční přiměřenosti
8-14 dní8-12v průměru asi 10
Po 2 týdnech12-22Při výpočtu suplementace je odhadovaný počet močení denně = 15 (dívky 14–15, chlapci 15–16)

Metoda číslo 2: vážení jednorázových plenek.

Během dne shromáždíme všechny použité plenky do plastového sáčku, vždy pevně zabalíme, aby se moč nevypařila, opatrně vyjměte stoličku lžičkou.

Po dni zvážte balení s použitými plenkami a stejné balení se stejným množstvím čistých plenek. Odečtěte druhou od první hodnoty - a získejte hmotnost moči za den.

2.1. Poté ji vydělte 30 g (jedná se o přibližnou hmotnost jednoho močení) - a získejte počet močení.

Hmotnost 6 plen použitých denně:458 gramů
Hmotnost 6 stejných čistých plenek:96 gramů
Celková hmotnost moči za den:458 - 96 = 362 gramů
Počet močení za den:362/30 = 12,07 "cen"

Množství močení = (hmotnost použitých plenek - hmotnost čistých plenek) / 30

2.2. Pokud se nebojíte malých výpočtů, můžete udělat jinak: s vědomím celkové hmotnosti moči za den můžete určit, kolik mléka dítě saje, a porovnat ho s normou. Chcete-li to provést, vyplňte formulář:

 1. Zadejte tělesnou hmotnost dítěte v gramech
 2. Zadáváme věk dítěte, ale věnujeme pozornost pouze jednomu oknu s věkem (buď v poli „do 10 dnů“ nebo „více než 10 dní“ - jedna věc, jinak výpočet nemusí být úplně správný)
 3. Kalkulačka dále poskytne výsledek, kolik ml mléka denně vaše dítě potřebuje..

Aby bylo možné určit, kolik mléka dítě skutečně dostává, je nutné shromáždit všechny jednorázové plenky obarvené dítětem za posledních 24 hodin. Pokud je dítě nejen zapsalo, ale také stáhlo, pak je „pokak“ buď vyčistilo, nebo odečítalo jejich přibližnou hmotnost - konec konců je pro výpočty nutné znát přesně hmotnost moči.

Dále zadejte 2 hodnoty:

 1. hmotnost všech plenek zašpiněných denně v gramech
 2. vážíme tolik čistých plenek a vstoupíme do jejich hmotnosti.

Dále kalkulačka poskytne hodnoty

 1. čistá hmotnost moči, kterou dítě denně psalo;
 2. počet močení za den (s přihlédnutím k tomu podmíněně přibližně 1 popis = 30 g);
 3. množství mléka, které dítě během tohoto dne dostalo: maximální, minimální a průměrné. (více podrobností níže);
 4. Pokud je průměrné množství nasávaného mléka menší než požadované minimum, zobrazí se chybějící objem mléka.

Co dělat s výsledky?

Pokud jste přesvědčeni, že dítě nasalo více mléka, než je nutné, gratuluji! - to je přesně výsledek, na který čekáme - to znamená, že se uklidňujeme a nebojíme se nedostatku mléka.

Pokud se najednou ukáže, že je nějaký nedostatek, nebo je „téměř tam“, a my bychom chtěli, aby dítě nasalo více mléka, pak je to skutečný důvod, proč neběží brzy, aby se směs vyrovnala s chybějícím množstvím mléka a aby nepila všechny druhy laktogony “na radu přátel a s těmito čísly s vámi hledejte pomoc u kojícího konzultanta. Konzultant vám pomůže zvýšit množství mléka, a pokud je nutné další krmení směsí, má konzultant informace o tom, jak toho nejlépe udělat, v jakém objemu a jak potom vrátit dítě pouze do hrudníku..

Metoda číslo 3: nejjednodušší.

Je to podobné jako u předchozí metody v tom, že musíte také zvážit jednorázové plenky, ale nemusíte zde nic vymýšlet. Tato metoda je založena na empirických zkušenostech kojících poradců, kteří již dlouho sledovali vztah mezi hmotností pleny a přírůstkem tělesné hmotnosti (podle míry přírůstku hmotnosti).

Musíte tedy zabalit a zvážit všechny znečištěné pleny za 24 hodin (můžete začít kdykoli), poté zvážit co nejvíce suchých plenek, odečíst druhou od první hodnoty a získat čistou hmotnost (tj. Udělat to samé jako s metodou číslo 2, pouze "Pokak" nečištění). Pokud v těchto dnech náhodou psali kolem plenky, pak za každou „slečnu“ hodíme 30 g.

Interpretace výsledků

(relevantní pro dítě mladší 4 měsíců o hmotnosti 3500 g nebo více: pro děti s nižší hmotností jsou čísla nižší):

Denní hmotnost obsahu plenkyOčekávaný měsíční přírůstek hmotnosti dítěte
500 g a víceDokonale! S takovou dynamikou bude měsíční nárůst 1 kg nebo více (pokud se ukáže, že je menší než 1 kg, pak je to individuální norma nebo vliv stresu). Židle je zde obvykle žlutá zrnitá, 4 nebo vícekrát denně.
450 gMěsíční nárůst nebude příliš velký: asi 600-700 g.
400 gS největší pravděpodobností nedojde ke zvýšení - v tomto případě ke zvýšení množství mléka a případně k zavedení dalšího krmiva (v závislosti na počtu) - je vhodné kontaktovat konzultanta na GV.
350 g a méněDojde k úbytku hmotnosti: je třeba doplňkové krmení. Zde je nejpravděpodobnější vzácná tekutá zelená stolička.

Navrhuje se provádět takové vážení jednou, aby se vytvořil obecný obrázek, nebo pokud se předpokládá nedostatek mléka, pak během 2-3 dnů nebo 2-3 týdnů, zatímco je třídíme.

Kontrolní vážení dítěte se provádí jednou týdně.

(Díky Sandra Lase, IBCLC, pro třetí metodu)

Olga Shipenko, konzultant kojení

Jak si vybrat plenky pro dospělé?

V některých situacích jsou dospělé pleny nutností. Používají se nejen k péči o pacienty upoutané na lůžko, ale také o lidi, kteří podstoupili operaci a trpí inkontinencí moči v různé míře. Musíte vědět, jak zvolit správnou velikost pleny pro dospělého, abyste poskytli pohodlí a spolehlivou ochranu proti úniku.

Jmenování plenek

Inkontinentní člověk je psychologicky nepohodlný. Aby se minimalizovaly potíže, výrobci vyrábějí pleny pro dospělé. Jsou pod oblečením neviditelné, nehrdzaví a neomezují pohyby.

Je ukázáno použití plenek:

 • s močovou inkontinencí u dospělých;
 • po operaci, je-li vyžadován odpočinek postele;
 • s nemocemi vyžadující dlouhý odpočinek;
 • starší lidé, kteří se nemohou starat o sebe;
 • poporodní ženy.

Druhy plen pro dospělé

Pokud nevíte, jak si vybrat pleny pro dospělé, je vhodné se seznámit s produkty na trhu:

Co hledat při výběru?

Před nákupem musíte správně určit velikost a úroveň absorpce, abyste si mohli objednat plenku, která bude plně vykonávat své funkce.

Velikost

Neměli byste se rozhodnout pro produkty větší, než je nezbytná velikost. To nemá vliv na absorpci, zvyšuje se pouze riziko úniku. Před zakoupením plen si změřte obvod pasu. Měření se provádí na pupku nebo pod ním. Doporučuje se také měřit stehno pod perineum. Je třeba mít na paměti, že po jídle se objem pasu mírně zvyšuje, proto se k měřením získaným v této zóně přidávají 2 cm..

Specifikace velikosti

 • 4 (velmi velký) - vhodný pro pacienty s objemem pasu větším než 130 cm.
 • 3 (velký) - obvod pasu přes 100 cm.
 • 2 (střední) - v pase přes 75 cm.
 • 1 (malý) - pokrytí pasu nad 55 cm.
 • 0 (velmi malý) - obvod pasu přes 40 cm.

Nasákavost

Výrobky se zvýšenou nasákavostí jsou určeny pro pacienty na lůžku a pro lidi, kteří vedou aktivní životní styl, kteří často nemohou plenu změnit. Vysoce savé hygienické výrobky jsou také vhodné pro noční použití..

Mnoho výrobců uvádí úroveň absorpce kapkami (Seni, Tena, MoliCare, TerezaMed, Abena), objem v ml je často uveden na zadní straně balení. Je třeba mít na paměti, že každý výrobce používá své vlastní poměry, takže byste měli věnovat pozornost tabulce, kde úroveň absorbance odpovídá kapkám.

Užitečné mohou být informace, že plný měchýř obsahuje přibližně 400-500 ml tekutiny. Při těžké inkontinenci, stejně jako u pacientů na lůžku, by měly být zakoupeny modely, které absorbují 1000 ml. Tato plenka stačí pro dvě vyprázdnění močového měchýře.

Materiál a metody fixace

Zvláštní pozornost by měla být věnována vnější vrstvě. Prodyšný materiál zajišťuje výměnu vzduchu a zabraňuje přehřátí pokožky a vyrážky z plen. Prodyšné plenky při pohybu nehrdou, poskytují maximální pohodlí. Nejspolehlivější jsou znovu použitelné uzávěry na suchý zip, jako jsou produkty firmy Hartmann Molicare.

Pro těžkou močovou inkontinenci můžete také použít vložky. Pokud nevíte, jak si vybrat plenu pro dospělého muže a bojíte se nedostatečné absorpce, můžete si koupit urologické vložky. Jsou to výrobky ve formě kapsy. Výrobky jsou zastoupeny značkami Molimed (Hartmann), Seni, Tena, Abena.

Přehled slavných značek

Mezi výrobci plen jsou zvláště oblíbené:

Pro výběr správných plen pro dospělé, ženy i muže, je nutné vzít v úvahu vlastnosti produktů každé značky..

Plienky Hartmann MoliCare

Výrobky jsou k dispozici v několika velikostech, v závislosti na obvodu pasu:

Mezi znaky plenek je zaznamenána horní vrstva prodyšného materiálu. Vnitřní vrstva se skládá ze superabsorbentu, který dobře absorbuje a distribuuje tekutiny. Spolehlivost fixace je zajištěna pomocí opakovaně použitelných suchých zipů. K dispozici je indikátor plnění.

Plenky Seni

Produktová řada obsahuje noční a denní pleny. Výrobky mají dvojitou absorpční vrstvu. Speciální strany chrání před únikem na bocích. Riziko alergických reakcí je sníženo kvůli absenci latexových prvků. Pro neutralizaci nepříjemných pachů byl vyvinut systém Odor Stop. Plenka je fixována suchým zipem. Indikátor plnění je k dispozici.

Rozlišují se ve velikosti:

 • Malý - 55-80 cm;
 • Střední - 70 - 110 cm;
 • Velké - 100 - 150 cm;
 • Extra Large - 130-170 cm

Plenky Tena

Výrobky spolehlivě chrání před únikem díky speciálním bočním stranám. Absorpční polštář má anatomický tvar, takže plenka Tena přiléhá těsně k tělu. Komfort a použitelnost je zajištěna elastickým pásem a indikátorem absorpce. Plienku pevně fixujte suchým zipem, nenechte ji vytáhnout.

 • M - 70 - 110 cm;
 • L - 100 - 150 cm;
 • XL - 120 - 160 cm.

Úrovně absorpce: 6, 7 a 8 kapek.

TerezaMed Products

Plenky pro dospělé TerezaMed mají měkkou, prodyšnou vnější vrstvu, která zabraňuje vyrážkám a otlakům z plen. Vnitřní vrstva se skládá ze superabsorbentu a celulózy. Zachovává vlhkost a pachy. Pro spolehlivou fixaci jsou k dispozici suchý zip, elastický pas a elastické pásky kolem nohou. Pro včasnou výměnu pleny je vhodné použít indikátor plnění.

 • Střední - 70 - 130 cm;
 • Velké - 100 - 150 cm;
 • Extra Large - 120-160 cm.

Úrovně absorpce: 6, 7 kapek.

Pokud nevíte, jak si vybrat plenu pro dospělého o velikosti, musíte začít s měřením. Každý výrobce nabízí vlastní rozsah velikostí. Pro správné stanovení pasu musíte změřit největší průměr.

Plenky Abena

Výrobky dánské společnosti se vyznačují svým anatomickým tvarem a mají měkké hrany s protiskluzovými stranami. V oblasti boků a pasu je zajištěno naprosté utěsnění. Vrchní vrstva produktů je prodyšná, příjemná na dotek, je vyrobena pomocí inovativního systému rychlé absorpce kapaliny a její 100% retence uvnitř. Vrstva ve styku s tělem zůstává suchá a poskytuje úplné pohodlí. Uzavírací uzávěry na suchý zip lze opakovaně otevírat a zavírat až 6krát.

Rozměry (v závislosti na velikosti pasu) a úrovních savosti řady Delta-Form:

 • S: 60 - 85 cm, S1 - 1100 ml;
 • M: 70 - 110 cm, M2 - 2200 ml, M3 - 2800 ml;
 • L: 100 - 150 cm, L2 - 2700 ml, L3 - 3200 ml;
 • XL: 110 - 170 cm, XL2 - 3200 ml.

Velikosti a úroveň absorpce vlhkosti řady Abri-Form Premium:

 • XS: 50 - 60 cm, XS2 - 1400 ml;
 • S: 60 - 85 cm, S2 - 1800 ml, S4 - 2200 ml;
 • M: 70 - 110 cm, MO - 1500 ml, M1 - 2000 ml, M2 - 2600 ml, M3 - 2900 ml, M4 - 3600 ml;
 • L: 100-150 cm, Lo - 2000 ml, L1 - 2500 ml, L2 - 3100 ml, L3 - 3400 ml, L4 - 4000 ml;
 • XL: 110 - 170 cm, XL2 - 3400 ml, XL4 - 4000 ml;
 • XXL: do 254 cm, XXL1 - 2350 ml.

Závěr

S tak širokou nabídkou produktů je pro nejlepší výběr lepší kontaktovat odborníky, kteří vlastní informace o vlastnostech a výhodách produktů každé značky. Vyberou model, který splňuje vaše přání ohledně savosti a použitelnosti..

Zohledňuje životní styl člověka, stupeň inkontinence moči a zvláštní přání. Moderní pleny za předpokladu správné volby poskytují pohodlí na vysoké úrovni. Nejsou však patrné, nošení plenek nezpůsobuje psychologické nepohodlí.

Plenky pro dospělé na postel: pravidla pro výběr a použití

Otázky řešené v materiálu:

 • Co jsou to pleny pro dospělé
 • Jak často měnit plenky pro pacienta na lůžku
 • Jaké značky plen pro dospělé na postel jsou lepší
 • Jak vyměnit plenky pro dospělé

Pampery pro imobilizované pacienty velmi usnadňují osud samotného pacienta i těch, kteří se o něj starají. Moderní pleny pro dospělé v posteli mají dobré absorpční vlastnosti. S náležitou péčí tyto hygienické výrobky udržují vaši pokožku zdravou. V tomto článku budeme hovořit o typech plenek pro dospělé upoutané na lůžko, vysvětlíme, jak je správně nosit.

Nejlepší ceny za služby péče o seniory v Moskvě a regionu!

10 dní zdarma!

Pečovatelský dům v okrese na levém břehu

10 dní zdarma!

Pečovatelský dům ve čtvrti Terekhovo

10 dní zdarma!

Domov s pečovatelskou službou v levém břehu

10 dní zdarma!

Pečovatelský dům v Khimki

Druhy plen pro dospělé na postel

Než si koupíte plenky, musíte se rozhodnout, který z mnoha modelů bude fungovat nejlépe. Oni jsou:

 • Otevřené plenky pro dospělé bez lůžka, bez stran a svorek. Absorpční vrstva je připevněna k síťovým kalhotkám a přesně opakuje anatomické rysy těla.
 • Napůl otevřené. Také bez stran, ale s pružným pásem. Velkým plusem těchto plen je odkrytá kůže na bocích, která snižuje přehřátí těla a vyrážky z plenek.
 • Plenky pro dospělé na postel - uzavřené, se stranami a sponami.
 • Dětské kalhotky (pro dospělé) - pro fyzicky aktivní pacienty s močovou inkontinencí. Navenek připomínající běžné spodní prádlo.

Plenky pro dospělé v posteli ve formě jednodílných kalhotek nejsou vhodné pro úplně imobilizované pacienty. Je nevhodné je odstranit, při výměně budete skvrnit sebe i pacienta. Nejlepší volba - standardní pleny pro dospělé na postel.

Pokud je pacient například ochrnutý a nemůže se vůbec pohybovat, je lepší použít jednorázové plenky. Ale v případech zlomenin femorálního krku dospělý pacient pravidelně hází a otáčí, kvůli čemuž je plenka sražena do hrudky a způsobuje velké nepohodlí.

Zvláštní nepohodlí zažívá neklidný pacient trpící nespavostí. Přehyby a záhyby pleny mohou způsobit otlaky.

Doporučeno

Jak často měnit plenky pro ležícího dospělého

Ke změně pleny pro dospělé na lůžka dochází zpravidla po omytí a otření ručníkem, ošetření hygienickými prostředky, poté, co došlo k defekaci. Je nepřijatelné, že výkaly přicházejí do styku s kůží po dlouhou dobu, což je jeden z hlavních důvodů rozvoje dermatologických onemocnění, otlaků, zánětů a podráždění. Pokud pacient málokdy močí, můžete plenu vyměnit pouze dvakrát denně.

Samozřejmě, s enurézou nebo častým nutkáním pacienta na močení, se plenky mění v intervalu od 3 do 4 hodin. Pokud je situace komplikována špatným krevním oběhem, stagnací krve v oblasti genitálií, silnými otlaky, pak je třeba pleny měnit každých pár hodin. Pro dýchání pokožky jsou nezbytné denní vzduchové koupele. Vyrážka a podráždění plenky se tak vyléčí rychleji a sníží se riziko otlaků.

Nejlepší ceny za služby péče o seniory v Moskvě a regionu!

Pečovatelský dům v okrese na levém břehu

Pečovatelský dům ve čtvrti Terekhovo

Pečovatelský dům v Khimki

Jaké plenky jsou nejlepší pro dospělé v posteli

1. Seni.

Informace od výrobce:

 • Dvojitá savá základna s antibakteriálním účinkem.
 • Prodyšná, voděodolná vrstva snižuje možnost otlaků a vyrážky.
 • Boční ochrana proti postrannímu úniku.
 • Výrobce nepoužívá latex (Latex Free), což snižuje možnost alergií.
 • Zápach Zastavte absorpci zápachu.
 • Pružný nestlačitelný pás, indikátor vlhkosti, opakovaně použitelné spony.

Nevýhody: pro neustále ležící dospělé pacienty, nedostatečná absorpce.

Absorpce a množství v balení:

Obvod pasu. Velikost

Super Seni Air 6 kapek

Super Seni Air Plus o 7 kapek

1 400 ml (10, 30 ks)

1 900 ml (10, 30 ks)

1 700 ml (10, 30 ks)

2 600 ml (10, 30 ks)

2 000 ml (10, 30 ks)

2 800 ml (10, 30 ks)

2 200 ml (10, 30 ks)

2 800 ml (10, 30 ks)

Jsou vyráběny v Polsku.

Hlavními výhodami plen pro dospělé na lůžku jsou ochrana proti úniku a absorpční kapacita. Vůdci v těchto parametrech jsou plenky Seni Trio pro 8 kapek. Místo citování charakteristik výrobce vás seznámíme s recenzemi skutečných lidí, kteří náhodou koupili plenky pro dospělé:

 • I když je pacient nehybný a v jedné poloze, jedna část plenky zůstává suchá a druhá vydrží celý objem tekutiny.
 • Pohodlné spojovací prvky lze v případě potřeby několikrát znovu přilepit.
 • Pampery jsou husté nejen uprostřed, ale také po stranách, i když dospělý pacient leží na boku, postel se nezmočí.
 • Plenky pro dospělé připoutané na postel umožňují vzduch volně procházet, ale zachovávají si dobrý zápach, i když je pacient neklidný, někdy vůně prosakuje.
Doporučeno

Nevýhody: vysoká cena, malá balení, žádné extra malé rozměry.

Absorpce a počet kusů v balení:

Obvod pasu. Velikost

Super Seni Trio 8 kapek

2 400 ml - 10 ks..

2 800 ml - 10 ks..

3 000 ml - 10 ks..

3 000 ml - 10 ks..

2. Tena.

Druhá nejoblíbenější plenka byla pro dospělé připoutané na značku Tena. V zásadě se jedná o pasové plienky, které jsou vhodné pro imobilizované dospělé pacienty a aktivní lidi s poruchami moči.

Různé modely:

 • Kalhoty TENA Normal při 5,5 kapkách a Plus při 6 kapkách. Jedná se o kalhotky s absorpční vrstvou pro jedno použití, které se používají jako spodní prádlo. Skvělá volba pro fyzicky mobilní pacienty se střední retencí moči.
 • TENA Flex Plus při 6 kapkách, Super při 7 kapkách a Maxi při 8 kapkách. Plenky vhodné jak pro dospělé pacienty na lůžku, tak pro fyzicky aktivní lidi se střední až těžkou retencí moči. Upevňovací systém je navržen tak, že většina kůže na bocích zůstává otevřená, což snižuje podchlazení a podráždění.
 • TENA Slip Plus při 6 kapkách, Super při 7 kapkách a Maxi při 8 kapkách. FellDry ™ Double Absorbent Pampers pro dospělé a kvalitní suchý zip, který lze lepit.
 • TENA Stretch Ultra Brief 7 kapek. Plenky XL standardní s pasem do 170 cm, vhodné pro lehce a lehce se pohybující pacienty s velmi těžkou močovou retencí.

Kupující reagují na hygienické výrobky Teny různými způsoby, někteří jsou spokojeni s jejich kvalitou a jiní ne. Zde je několik komentářů:

Výhody

nevýhody

 • K dispozici, prodává se v mnoha lékárnách, vynikající kvalita. Aktivní dospělí pacienti jako kalhotkové kalhotky.
 • Urologické podložky Tena a plenkové pleny dobře zadržují tekutinu a nedovolují nepříjemný zápach.
 • Z produktů společnosti Tena jsou kalhoty Tena vhodné pro plenky pro dospělé. Frustrující pouze nedostatečné absorpce. A klasické plenky této společnosti jsou úplně naštvány.
 • Velmi pohodlný suchý zip, který lze opakovaně použít, může být překročen tolikrát, kolikrát je třeba. Dobře absorbují vlhkost a nedovolují nepříjemné pachy.

 • Tenké plátno, které se snadno roztrhá, připomínající skleníkový krycí materiál zvaný agril, nespolehlivé, může vytrhnout z nepříjemného pohybu..
 • Objem nestačí na 8 hodin a pro pacienta s diabetem, který pije hodně vody, nebude tentokrát dost.
 • Vyvolejte vyrážku a podráždění plenky.

Absorpce a počet kusů v balení:

Velikost

Plenkové kalhotky

Plenové plenky

Klasické plenky pro dospělé na postel

Kalhoty TENA Normal

Kalhoty TENA Plus

TENA Flex Super

TENA Slip Super

Od 80 do 110 cm

71 až 102 cm

73 až 122 cm

100 až 135 cm

83 až 120 cm

92 až 144 cm

Vyrobeno v Nizozemsku.

3. MoliCare (Molikar).

 • Kalhotky MoliCare Mobile Super a MoliCare Mobile Absorption.
 • Denní plenky MoliCare Premium soft Extra.
 • Noční plenky MoliCare Premium soft Super.

Plienky MoliCare pro dospělé připoutané na postel mají dobré recenze a jsou považovány za nejlepší ze všech existujících analogů. Ale i oni mají nevýhody - nedostatečná absorpce a vysoké náklady.

Doporučeno

Informace od výrobce:

 • Vyspělé, pohodlné, opakovaně použitelné samolepicí zámky založené na pántech a háčcích.
 • Absorpční mezivrstva se třemi úrovněmi absorpce kapaliny, zadržování zápachu.
 • Měkká hmota.
 • Plnost pleny na přední straně.
 • Prodyšný materiál po stranách snižuje riziko vyrážky.
 • Byly dokončeny všechny potřebné dermatologické testy.

Absorpce a počet kusů v balení:

Velikost (pas)

Plenkové kalhotky

Klasické plenky pro dospělé na postel

1 540 ml (30 ks)

M (90 až 120 cm)

1 600 ml, 14 ks..

2 000 ml na 14 ks..

1 870 ml, 10 ks, 30 ks..

2 800 ml, 10 ks, 30 ks..

L (od 120 do 150 cm)

1 840 ml na 14 ks..

2 200 ml na 14 ks..

2 180 ml, 10 ks, 30 ks..

3 000 ml, 10 ks, 30 ks..

XL (150 až 170 cm)

2 140 ml na 14 ks..

2 400 ml každých 14 ks..

4 120 ml na 14 ks..

3 300 ml na 14 ks..

Údaje o objemech absorpce nejsou uvedeny přesně, na oficiálních webových stránkách výrobce tyto informace nejsou k dispozici a v jiných internetových zdrojích jsou prezentovány odlišně..

Vyrobeno v Německu.

4. Abri-Form.

Plenky pro dospělé této značky jsou považovány za nejlepší. Hlavní výhody těchto modelů jsou:

 • Systém speciálních stran na vnitřní straně pleny zcela eliminuje úniky.
 • Díky opakovaně použitelným klipům a prodyšné základně jsou tyto modely velmi pohodlné..

Informace od výrobce:

 • Tvar pleny přesně opakuje anatomii těla. Měkká hrana, boky a lycra pás jako součást hermeticky přiléhají k tělu a nedovolují úniku vlhkosti.
 • Vyztužený absorbent, přídavná absorpční vrstva a aktivovaná celulóza rychle absorbují a rovnoměrně distribuují vlhkost, zabraňující prosakování zpět.
 • Maximální absorpční systém a speciální vnější povlak neumožňují úniku tekutiny a nechávají povrch pleny suchý, díky čemuž je jeho použití velmi pohodlné.
 • Absorbuje veškeré nepříjemné pachy, má kvalitní opakovaně použitelný suchý zip a indikátor plnosti.
 • Základna volně propouští vzduch, což snižuje pravděpodobnost podráždění a vyrážky z plenek.

Plenky tohoto výrobce pro dospělé připoutané na postel představují klasické plenky, jejichž modely se liší velikostí a absorpční kapacitou. Existují kalhotky a plenky a kalhotky ve formě šortek pro mobilní pacienty s problémy nekontrolované močení různé závažnosti.

Lidé s mírnou až středně těžkou formou enurézy mohou dělat se speciálními kompaktními vložkami Abri-San Special. Díky vysokým stranám jsou moč a výkaly pevně drženy uvnitř vložky s velkým výbojem. Používají se jednoduše a hospodárně a snadno se vyměňují..

Tlumiče Abri-Form Premium s měkkými bočními lykry poskytují spolehlivou ochranu proti úniku vlhkosti. Hlavní předností tohoto modelu je opakovaně použitelný suchý zip, zesílená prodyšná základna, indikátor plnosti a velký absorpční objem.

Doporučeno

Absorpční kalhotky Abri-Flex jsou považovány za nejlepší z hlediska absorpce všech existujících analogů jiných společností. Speciální pohodlné manžety kolem nohou a elastické vnitřní strany zabraňují úniku tekutiny. Jsou dokonce lepší než některé standardní plenky..

Absorpční kraťasy Abri-Flex Special vám umožní plně se pohybovat a věnovat se velmi aktivním sportům. Elastický povlak na bocích a slabinách brání pohlcení absorpční podložky. Superabsorpční vrstva absorbuje vlhkost velmi rychle a zabraňuje jejímu úniku zpět i při silných pohybech. Kromě toho, šortky jsou skvělé pro muže..

Zde jsou některé skutečné připomínky zákazníků na internetu:

 • Společnost Abri-Flex dnes vyrábí pleny nejvyšší kvality pro dospělé v posteli. Jejich vysoký stupeň absorpce nelze srovnávat s produkty jiných výrobců. Koupili jsme různé modely, dokonce inzerované MoliCare Supers, ale pouze Abri-Flex byla spokojená. Navzdory zesílenému absorpčnímu polštáři jsou plenky Abri-Flex velmi pohodlné na nošení, nezasahují do chůze a sezení. Měkký povlak nezpůsobuje žádné nepohodlí.
 • Vybrali jsme si také plenky Abri-Flex pro dospělé v posteli. Podle našeho názoru jsou to nejlepší ze všech možných hygienických výrobků. Jsou husté a dokonale savé, můžete je bezpečně používat v noci. Tyto pleny pro dospělé v posteli jsou nejúčinnější..

Obvod pasu. Rozměry

Pampers pro dospělé upoutané na postel

Obvod pasu.

Rozměry

Kalhotky

Prémium Abri-flex

XS2 - až 1 400 ml (32 ks)

S1 - až 1 400 ml (14 ks)

S2 - do 1 800 ml (28 ks)

S3 - do 2 100 ml (14 ks)

M0 - do 1 500 ml (26 ks)

M1 - do 1 500 ml (14 ks)

M1 - do 2 000 ml (10 ks, 26 ks)

M3 - až 2 200 ml (14 ks)

M2 - do 2 600 ml (10 ks, 24 ks)

L1 - až 1600 ml (14 ks)

M3 - do 2 900 ml (22 ks)

L3 - až 2 200 ml (14 ks)

M4 - až 3 600 ml (14 ks)

XL1 - až 1600 ml (14 ks)

L0 - až 2 000 ml (26 ks)

L1 - do 2 500 ml (10 ks, 26 ks)

Speciální kalhotky Abri-Flex

L2 - až 3 100 ml (22 ks)

S / M2 - až 1 700 ml (18 ks)

L3 - do 3 400 ml (20 ks)

M / L2 - až 1 700 ml (18 ks)

L4 - až 4 000 ml (12 ks)

XL2 - do 3 400 ml (20 ks)

Abri-San Premium Inlay

XL4 - až 4 000 ml (12 ks)

velikost od 28x54 do 36x73 cm

Až 1 200 - 3 400 ml

Vyráběno v Dánsku.

Doporučeno

Jak získat plenky pro dospělé upoutané na lůžko zdarma

Seznam potřebných produktů péče o ležícího dospělého pacienta je schválen lékařskou komisí v souladu se zákonem „O sociální ochraně osob se zdravotním postižením v Ruské federaci“. Mezi nástroje komunální rehabilitace, které usnadňují péči o sebe a péči o ležícího dospělého pacienta, patří:

 • Speciální zařízení pro svlékání a oblékání, držení předmětů, kompaktních invalidních vozíků (židle) s ručním ovládáním a elektromotorem.
 • Sběratelské matrace, polštáře, výkaly a moč, protiskluzové matrace, prostěradla a plenky na plenkách a plenky pro dospělé osoby připoutané na lůžko.

Vše, co potřebujete, je rozdáno na základě pokynů lékaře, se stanovenou dobou používání, záručním servisem, opravou nebo výměnou v případě poškození nebo závady ve výrobě.

Plenky pro dospělé na lůžko zdarma jsou poskytovány ve výši tří kusů denně, se složitou diagnózou - až pět kusů. Můžete je změnit na savé filmy, například jednu plenu a dvě pleny. Pokud jste si zakoupili všechny potřebné produkty sami, můžete vrátit vynaložené peníze, získat peněžní náhradu, napsat prohlášení a předložit všechny zaplacené kontroly komodit orgánům sociálního zabezpečení.

Výše vyplacené náhrady závisí na výsledcích aukce za dodávku konkrétního typu produktu. Cenová politika aukčních produktů se liší od hodnoty maloobchodních produktů, takže náhrada nepokrývá osobní náklady. To by mělo být zohledněno..

Podle zákona je možné získat bezplatné plenky a další nezbytné nástroje péče a zotavení pro pacienty na lůžku poté, co je imobilizovaný dospělý pacient oficiálně uznán jako zdravotně postižený. Individuální rehabilitační programy vyvinuté speciálně pro tyto lidi jsou zaměřeny na úplné nebo částečné obnovení tělesných funkcí a kompenzaci ztracených fyzických schopností. Programy IPR (individuální rehabilitační program) poskytují seznam různých služeb a manipulací, poskytující všechny druhy technických výrobků, hygienických přípravků, plen a absorpčních plen pro dospělé osoby na lůžku..

Pouze členové federální lékařské a sociální komise v místě registrace na základě výsledků vyšetření a celkového stavu pacienta se mohou rozhodnout, kteří pacienti potřebují plenky zdarma. V následující tabulce jsou postupně popsány způsoby a možnosti získání bezplatné pomoci ve formě plen a jiných preferenčních produktů pro péči o postiženou osobu..

Poté, co v důsledku nezbytných vyšetření členové lékařské komise rozhodli, že pacient potřebuje bezplatné plenky, určí, kolik kusů denně potřebuje pro konkrétního pacienta. Individuální rehabilitační program pro postiženou osobu se odpovídajícím způsobem mění. Prostředky na vymáhání uvedené Komisí můžete získat v sociálních službách v místě bydliště pacienta.

Je možné získat plenky zdarma, pokud dospělý ležící pacient nemá oficiální postižení? V některých regionech zahrnuje rozpočet program na pomoc občanům této kategorie, ale preferenční plenky pro dospělé v posteli můžete získat pouze tehdy, pokud je v určitém regionu schválen zákon..

V rámci oddělení sociální ochrany vašeho regionu je nutné předem objasnit, zda takový program existuje pro potřebné občany a požádat o odškodnění v hotovosti nebo ve formě hygienických prostředků. Průměrný příjem všech členů rodiny nemá ze zákona vliv na poskytování preferenčních léků nebo plenek lidem se zdravotním postižením. Rodiny s nízkými příjmy, aby mohly získat výše uvedené prostředky rehabilitace a péče, musí mít osvědčení potvrzující, že průměrný příjem na osobu je pod stanovenou úrovní životního minima.

Doporučeno

Jak vyměnit plenky pro dospělé ležící

U pacienta připoutaného na lůžko provádějte každodenní hygienické procedury v místnosti, kde není průvan a teplota vzduchu je normální. Plienku vyjměte předem, odstraňte ochranný povlak a štítky.

Kroky pro výměnu použité plenky pro ležícího dospělého.

Před zákrokem připravte všechny potřebné položky:

 • teplá voda;
 • mokré antibakteriální utěrky;
 • kafrový alkohol;
 • krém nebo talek prášek;
 • balení pro použité pleny;
 • před nasazením nové plenky je lepší ji natáhnout do rukou a narovnat pro lepší přilnutí. Ochranné boční panely musí stát ve svislé poloze.
 • Otočíme pacienta na bok a opřeme o plece.
 • Pod boky jsme položili hadřík, napůl se stočený na dlouhou stranu (stejný jako při výměně podestýlky).
 • Pomáháme ohýbat pacientova kolena nebo ho žádáme, aby to udělal sám.
 • Vrátíme jej zpět dozadu, narovnáme zbývající roli olejové utěrky.
 • Odlupujeme suchý zip staré plenky, opatrně ji vytáhneme a hodíme do připraveného sáčku.

Myjíme pacienta lůžka ubrousky, měkkým hadříkem nebo gázou. Otřete dosucha a ošetřete alkoholem gáforu na místech, která jsou nejvíce náchylná k vzniku otlaků - tříselné oblasti, podpaží, záhyby kůže. Poté namažte stejné oblasti dětským krémem a jemně je masírujte, aby se obnovil průtok krve. Výměna pleny je důležitou součástí důsledné prevence, nejen hygienickým postupem..

Pomáháme pacientovi ležet na jeho straně. Před nasazením otevřené plenky ji protřepejte a naneste na pánev tak, aby západky směřovaly nahoru ve směru hlavy. Pro uvolnění absorpční vrstvy je nutné protřepání. Plienky jsou v balení velmi těsné, díky čemuž je absorbér stlačen.

Ujistěte se, že narovnáte všechny záhyby na zádech a žaludku pacienta, aby při neustálém ležení bez pohybu nezpůsobovaly nepohodlí. Otočíme pacienta na záda a narovnáme plenu tak, aby indikátor plnosti byl striktně podél linie páteře.

Nyní musíte otočit lůžko pacienta na druhé straně, abyste otevřeli a narovnejte plenu z druhé strany, nezapomeňte vyrovnat všechny vytvořené záhyby. Procházejte přední částí pleny mezi nohama pacienta a zakrývejte třísla.

Pokud vidíte plenu, která není přiléhající k tělu vpředu, vytáhněte ji nahoru a upevněte jazýčky. Pampery by měly být nošeny dostatečně pevně, aby na podložku nepronikla vlhkost. Nezapomeňte však, že přílišné tahání je také nemožné, jinak můžete narušit oběhový systém, což povede ke stagnaci v pánevní oblasti, což je velmi nebezpečné pro trvale ležícího pacienta..

Doporučeno

Hygiena pro lůžko pacienta

Doporučujeme, aby všechny učební pomůcky a doporučení pro péči o imobilizované pacienty ventilovaly místnost co nejčastěji a pravidelně prováděly mokré čištění. Samozřejmě, že ne každý může umývat podlahy každý den z různých důvodů, ale měli byste se to pokusit alespoň jednou týdně. Čistota a pořádek rozveselí a to je nejlepší způsob, jak pacienta obnovit. Ložní prádlo je třeba také měnit každý týden, od toho závisí zotavení pacienta. Pokud je plech upečený, zmačkaný a pokrytý drobky, nelze se vyhnout proleženinám.

Před výměnou postelí je lepší přesunout pacienta na jiné lůžko. Velké lidi je třeba posouvat k sobě nebo k sobě, podpírající se pod hlavicí a lopatkami, dolní části zad a paží, je třeba zvedat současně. Pokud to však není možné, přemístěte pacienta k okraji postele, převalte plachtu do role a na prázdné místo ležel svěží.

1. Péče o pleť.

Pokud je to možné, měl by ležící pacient pohodlně sedět, aby se mohl při pokojové teplotě umýt mýdlem a vodou. Nejprve je nutné otřít pokožku pacienta gázovým tamponem nebo houbou navlhčenou v roztoku alkoholu, vodce nebo kolínské vodě. Vážní pacienti mají otřít celé tělo alkoholem gáforu, zvláště pečlivě ošetřovat oblasti v tříslovných záhybech, podpaží a oblasti pod prsy u žen. Suchá pokožka každé dva až tři dny by měla být namazána mastným krémem (dítě).

Z dostupných farmaceutických produktů pro péči o tělo a pokožku pro dospělé v posteli jsou nealkoholické vody nejvhodnější pro zmírnění podráždění a změkčení pěnových sprch. Vyživují pokožku a vylučují pach moči.

Slabí pacienti nebo pacienti ve vážném stavu se umývají přímo v posteli a položí na ložní prádlo hustou olejovou utěrku. Gázou nebo houbou namočenou v mýdlové vodě otřete horní polovinu těla, poté žaludek, vnější a vnitřní stehna..

Pro mytí je vhodné použít pro vyprázdnění střev a močového měchýře ložní prádlo. Můžete pacienta umýt teplou vodou nebo roztokem furatsiliny 1: 5 000. Tento postup se musí opakovat několikrát denně. Připravte si nepromokavou plenu nebo olejovou utěrku předem, nádobu s vodou (džbán nebo naběračku s výlevkou), vatové tampony a držák. Pacient by měl být na zádech a ohýbat nohy pod sebou (pokud může). Externí genitálie a perineum zalévejte teplou vodou z džbánu, poté pokožku otřete vatovým tamponem.

2. Prevence otlaků.

Tlakové vředy se objevují jako vředy na kůži. Často se vyskytují na křížové kosti, hýždě, lopatkách, zátylku, patách a na místech, kde jsou tkáně stlačovány pod vlastní hmotností těla, jsou v těsném kontaktu s postelí, kde není přístup k vzduchu. Hlavním příznakem je blanšírování kůže pacienta upoutaného na lůžko, pak zarudnutí, loupání a odlupování horních vrstev kůže. Pokud nebudou přijata naléhavá opatření, může dojít k nekróze. Ve zvláště závažných případech umírají nejen svaly, ale také chrupavka a ve vzácných případech kosti.

Abyste zabránili vzniku otlaků, musíte pravidelně provádět následující postupy:

 • Pokud to stav pacienta umožňuje, změňte polohu ležící osoby několikrát denně.
 • Umývejte místa, která jsou náchylnější k tvorbě otlaků, mýdlovou teplou vodu a otřete alkoholem gáforu.
 • Proveďte jednoduchou masáž (hnětení) na místech, kde se mohou objevit proleženiny.
 • Ložní prádlo vyměňte včas a ujistěte se, že po jídle nezůstávají v posteli žádné drobky.
 • Nasaďte nafukovací plavecký kroužek pod umyvadlo tak, aby pánevní oblast byla v díře.
 • Při přehřátí a zarudnutí otřete pokožku suchým ručníkem a pro zlepšení krevního oběhu můžete poškozené oblasti zahřát křemennou lampou.
 • Proveďte denní mytí teplou vodou (ne horkou) mýdlem, otřete jej alkoholovými roztoky a práškem s dětským práškem.

Domy s pečovatelskou službou na předměstí

Síť penzionů pro seniory nabízí domovy pro seniory, které patří mezi nejlepší z hlediska komfortu, útulnosti a nacházejí se v nejkrásnějších místech moskevského regionu.

Jsme připraveni nabídnout:

 • Komfortní pečovatelské domovy v Moskvě a Moskevské oblasti. Nabízíme všechny možné možnosti umístění osoby blízko vás.
 • Velká základna kvalifikovaného personálu péče o seniory.
 • 24hodinová péče o seniory profesionálními pečovateli (veškerý personál jsou občany Ruské federace).
 • Pokud hledáte práci, nabízíme pečovatelské práce.
 • 1-2-3 lůžkové ubytování v penzionech pro seniory (pro specializované pohodlné postele na lůžko).
 • 5 jídel denně a dieta.
 • Denní odpočinek: hry, knihy, sledování filmů, procházky venku.
 • Individuální práce psychologů: arteterapie, hudební lekce, modelování.
 • Týdenní vyšetření specializovaných lékařů.
 • Pohodlné a bezpečné podmínky: dobře vybavené venkovské domy, krásná příroda, čistý vzduch.

Kdykoli během dne nebo v noci, starší lidé vždy přijdou na pomoc, bez ohledu na to, o jaký problém se jedná. V tomto domě všichni příbuzní a přátelé. Existuje atmosféra lásky a přátelství.

Konzultace ohledně vstupu do penzionu získáte telefonicky:

Články O Neplodnosti