Hlavní Zdraví

Naši odborníci

Časopis byl vytvořen, aby vám pomohl v těžkých dobách, kdy se vy nebo vaši blízcí potýkáte s nějakým zdravotním problémem!
Allegolodzhi.ru se může stát vaším hlavním pomocníkem na cestě ke zdraví a dobré náladě! Užitečné články vám pomohou vyřešit problémy s pokožkou, nadváhou, nachlazením, řeknou vám, co dělat s problémy s klouby, žilami a zrakem. V článcích najdete tajemství, jak udržet krásu a mládí v každém věku! Ale muži nezůstali bez pozornosti! Pro ně je zde celá sekce, kde najdou spoustu užitečných doporučení a rad ohledně mužské části a nejen!
Všechny informace na webu jsou aktuální a dostupné 24/7. Články jsou neustále aktualizovány a kontrolovány odborníky v oblasti medicíny. Ale v každém případě si vždy pamatujte, že byste se nikdy neměli sami léčit, je lepší kontaktovat svého lékaře!

Jak zhubnout po porodu

Tuto otázku si kladou i ty ženy, které nikdy nenarodily. Navíc, bohužel, pro mnoho mladých dívek, těhotenství a porod jsou spojeny s nadměrnými záhyby na břiše, strie a dokonce i celulitidou. I bez otěhotnění hledají v zoufalství na internetu informace o tom, jak zhubnout během těhotenství. „Zkušení“ lidé ne vždy sdílejí pozitivní zkušenosti a mladé dívky mají dojem, že porod způsobí, že číslo bude ošklivé a neatraktivní. Je to skutečné? Vše záleží na mnoha faktorech, zvažte vše.

Zhubnout po porodu - během těhotenství „nepřekračujte“

Pokud se bojíte, že se po porodu zotavíte a nemůžete se vrátit do svých dřívějších forem, starejte se o svou váhu již během těhotenství. Je to možné? Docela. Navíc je to „správný“ přírůstek hmotnosti během těhotenství, který vás ušetří před bolestivými pokusy o hubnutí.

Pokud během těhotenství nezískáte na váze, bude to jasná patologie. Přemýšlejte o sobě: v žaludku na konci těhotenství je „hromada štěstí“ vážící více než 3 kg; asi 2 litry jsou plodová voda, ve které váš malý plave; jeden a půl kilogramu váží „dům“ dítěte (placenta); objem krve se zvýší na 2000 g; samotná děloha váží o 1,5 kg více; dokonce i mléčné žlázy se přidávají v objemech. Tolik k nárůstu hmotnosti - asi 12,5 kg. Podle stejné logiky věcí, okamžitě po porodu, všechny „přebytky“ odejdou a váha se vrátí do normálu..

Další věc je, pokud se k „plánovaným“ 12 kg přidají „neplánovaná“ ložiska. Ne každá žena, zejména těhotná, může odmítnout chutné housky a pečivo. Koneckonců, jak je to u nás obvyklé: těhotné ženy nemohou být odmítnuty, musíte jíst, co chcete, a to i pro dvě! Snažte se přibrat na váze dalších pár kilo. Tady s nimi, po porodu, a bude muset vést aktivní obtížný boj.

Co dělat? Pokud opravdu chcete jíst pro dva, jíst pro zdraví, ale pouze správné jídlo, to je zdravé. Určitě se vášmu malému bude líbit (a hodí se!) Ovoce a zelenina více než uzené maso a sladkosti. Řekněme více: vědci prokázali, že chuťové preference jsou kladeny v období dělohy. Ale nechcete, aby váš syn nebo dcera brzy trpěli obezitou (a to je přesně to, co se stane, pokud ho naučíte, aby měl v lůně sladký zub).

Závěr: během těhotenství je nutné zhubnout po porodu. Sledujeme, co jíme a kolik jíme, pravidelně se vážíme, chodíme na čerstvý vzduch, děláme gymnastiku a čekáme, až se zázrak objeví..

Zhubnout po porodu: mýty a realita

Kolem tématu hubnutí po porodu jsou největší záhady a nedorozumění. Co prostě neříká matky, které se musely po narození vrátit do svých dřívějších podob. Někteří argumentují: snadné a jednoduché. Jiní trvají na tom, že jsou nerealistické. Komu věřit? Ukázalo se to pouze na mě.

Váha mámy po porodu: co se stane tělu?

Porodily - a již zhubly

Kdy žena začne zhubnout po porodu? Ihned po opuštění Rhodesalu. Více než polovina hmotnosti získané během těhotenství je:

 • hmotnost dítěte je normální od přibližně 2 kg do 500 kg až 4 kg;
 • plodová voda - asi 1 kg;
 • zvětšená děloha - více než 1 kg;
 • placenta a fetální membrány - 600-700 g.

Během porodu se navíc ztratí mnoho kalorií: je to opravdu těžká práce! Kolik žena zhubne ihned po porodu? Pokud vstoupíte na váhu hned, jakmile poprvé vstanete z postele, bude to působivé - od 5 do 9 kg, v závislosti na složení ženy a na „těhotném“ přírůstku hmotnosti.

Kolik ženy ztratí po porodu v prvních dnech?

V blízké budoucnosti opustí matku ještě několik kilogramů. Když byla těhotná, hormony dělaly hlavní změny v jejím těle a přírůstek hmotnosti byl vedlejším účinkem. Jedná se o následující faktory:

 • zvýšení objemu krve;
 • zvýšení množství intracelulární tekutiny;
 • otok prsu atd.

Po porodu na několik dní se hormonální pozadí dramaticky změní a mění se do nového stavu - laktace, nebo, pokud matka nedojčí, jednoduše se vrací k míře před těhotenstvím. Díky rychle se zmenšující děloze, snížení nadměrných objemů krve a dalších tekutin zmizí v mamince další 2-3 kg.

Hmotnost po porodu s kojením

Příroda poskytla zbývajících několik dalších kilogramů, aby byla zajištěna spotřeba energie při výrobě mléka. Pokud žena kojí, tato hmotnost postupně zmizí do 6 měsíců - rok po porodu: přirozeně za předpokladu, že je zajištěn řádně organizovaný životní styl a normální strava. Pokud se nepohlížíte a nepomáháte přírodě s fyzickou aktivitou, maminka se bude moci rozloučit s 5-7 kg v prvním roce života svého dítěte bez nadměrného úsilí.

V žádném případě nemusíte spěchat, pokusit se vrátit požadovaná čísla a zapadnout do svých oblíbených džíny za měsíc nebo dva. Nucené hubnutí může nepříznivě ovlivnit laktaci a celkové zdraví žen. Hormonální rovnováha přijde do svého původního stavu až po roce, nebo dokonce po dvou.

Maminky, které nedojčí, si mohou dovolit mírně urychlit hubnutí díky větší volnosti ve výživě a povolené fyzické aktivitě.

Proč žena po porodu neztrácí váhu?

Pokud váha neodezní, ale spíše se zvýší, musíte hledat důvod, a je lepší se s tím vypořádat co nejrychleji. Silně získané kilogramy pevně přilnou k matce spolu se změněným životním stylem a zbavit se jich bude mnohem obtížnější, než kdybyste jednali okamžitě. Zkontroluj se:

 • Nepokračujte ve zvyku „jíst pro dva“;
 • možná podlehne nátlaku blízkých, kteří se vás snaží kaloricky krmit, „aby mléko bylo výživné“;
 • nesprávně organizovaná strava - krátké občerstvení místo běžných jídel, hustá strava v noci, nedostatek spánku;
 • nízká pohybová aktivita, omezená na krátké procházky a posezení s kočárkem na lavičce.

V těchto případech musíte přehodnotit životní styl a stravu: kompetentní specialisté našeho projektu vám rádi pomohou individuálně to udělat.

A pokud potřebujete navštívit lékaře?

Kolik ženy ztratí po porodu, je relativní otázka. Ztráta hmotnosti nebo naopak její nadměrný zisk v období po porodu nejsou vždy normální možnosti. V asi 5% případů nejsou na vině potraviny nebo gymnastika, ale hormonální faktory nebo zdravotní problémy.

Příliš mnoho…

Poporodní neuroendokrinní syndrom - onemocnění, při kterém je narušena rovnováha hormonů. Ženy, které měly těhotenství s komplikacemi - hrozba potratu, preeklampsie, zvýšená hladina cukru a další - mají k tomu větší predispozici, mírně zvyšují riziko a císařský řez. Takové porušení je doprovázeno rychlým nárůstem hmotnosti - v prvních měsících po porodu žena získá 8 kg nebo více. V takovém případě je nutné se domluvit s lékařem na určení lékové terapie. Léky však musí být doplněny úpravou výživy a fyzické aktivity - s tímto vám rádi pomůžeme.

Není třeba tát před vašimi očima

Rychlé hubnutí po porodu je méně časté, ale vůbec není vyloučeno. Pokud příliš rychle ztratíte 7-10% své váhy, není to důvod k radosti, ale k poplachu, zejména pokud kojí žena. Prudký úbytek na váze nejenže ukazuje na poruchu zdraví matky, ale může být také škodlivý pro laktaci. Důvody mohou být:

 • zanedbávání vlastní stravy a spánku a odpočinku;
 • projevy poporodní deprese;
 • porušení v zažívacím traktu;
 • závažnější zdravotní problémy (hepatitida, nádory atd.).

Je povinné být vyšetřen lékařem, zjistit příčinu hubnutí a přijmout nezbytná opatření. S depresí pomůže terapeut. Potřeba zajistit výživu, přiměřenou fyzickou aktivitu a normální denní rutinu se nezruší.

Změna hmotnosti po porodu: kde je norma a kde je odchylka

Těhotenství a porod nemohou ovlivnit vzhled ženy. Mateřství s sebou velmi často přináší další libry, které není vždy snadné zbavit. Hmotnostní přírůstek po porodu je přirozený: v průběhu těhotenství tělo shromažďuje nezbytné rezervy, aby porodilo a porodilo zdravé dítě, a obnovení jeho dřívějších forem vyžaduje čas..

Text: Yana Walter, Olga Nesmelova · 21. listopadu 2019

Hmotnostní přírůstek během těhotenství

Ženy po dobu 9 měsíců se zotavují jinak: záleží na počáteční hmotnosti a na vlastnostech těla.

Tatyana Butskaya

Zakladatel a vedoucí veřejného hnutí Rady matek, pediatr, blogger

"V ideálním případě by měla žena s normální postavou za 9 měsíců získat 12 kilogramů, štíhlá dívka s váhovým deficitem může získat až 16 kilogramů, plná dáma by měla být omezena na 7 až 11 kilogramů a obézní žena by se měla snažit udržet svou původní váhu.".

Současně většina získaných kilogramů není vůbec tukovými zásobami - více než polovina hmotnosti bude na hmotnosti plodu, dělohy, placenty a plodové vody. Kromě toho se v těle těhotné ženy zvyšuje objem krve a objem extracelulární tekutiny.

Není neobvyklé, že těhotné ženy přibírají na váze mnohem vyšší, než je obvyklé. Na jedné straně je to kvůli hormonální restrukturalizaci, na druhé straně s přejídáním, shovívavostí vlastních slabostí a také fyzickou nečinností, často nucenou.

Specialisté hromadění nadváhy u těhotných žen nevítají: další libry mohou vést ke křečovým žilám, rozvoji diabetu u těhotných žen, velké matky často rodí velké děti, což může vést k nepředvídaným komplikacím během porodu.

Nadváha může být také způsobena ne tolik akumulací tukových zásob, ale zadržováním tekutin v tkáních, což ukazuje na zhoršenou funkci ledvin.

Jak se mění hmotnost po porodu

Po porodu se hmotnost ženy sníží asi o 5 až 6 kilogramů - jedná se o celkovou hmotnost plodu, placentu, ztracenou při narození krve, spotřebu energie pro samotný proces porodu. V příštích několika dnech zmizí další 2-3 kg - dojde ke snížení hmotnosti v důsledku snížení objemu intracelulární tekutiny. Brzy však nebude možné vrátit se k předchozí hmotnosti, obvykle to trvá od 6 měsíců do dvou let.

Zbývající kilogramy jsou přirozeně poskytovány pro postupné utrácení během laktace. Pokud v průběhu prvních šesti měsíců žena kojí své dítě, může ztratit asi 7 kilogramů bez vynaložení dalšího úsilí, ale také bez přejídání.

Zároveň ženy, které odmítají kojit, často zhubnou rychleji - je to díky schopnosti sledovat jakoukoli stravu a bez omezení se věnovat sportu..

Je však nemožné přinutit věci a pokusit se zhubnout za pár měsíců - hormonální rovnováha po porodu se obnovuje pomalu, návrat do úrovně „před těhotenství“ trvá minimálně jeden a půl až dva roky..

Stává se však, že kojící matky neztrácí, ale naopak přibírají na váze. Často je to kvůli přejídání a nízké pohyblivosti. Když si žena během těhotenství zvykla jíst „pro dva“, žena po porodu i nadále jíst často a ve velkém množství. Kromě toho mohou starší příbuzní přidat palivo do ohně a častěji příbuzní, kteří vyžadují více, a vypouští výživnější potraviny, aby „dítě získalo více živin“.

Změněný životní styl určuje jeho podmínky. Nově vyrobené matky často nemají doma ani čas na gymnastiku, nemluvě o tom, jít do tělocvičny, ale chůzi s kočárkem nelze vždy nazvat vážnou fyzickou aktivitou. To vše vede k přibývání na váze, které je pak nemožné ztratit bez vážného úsilí..

Poporodní neuroendokrinní syndrom

Asi 4–5 procent žen po porodu rychle přibývá na váze. To nesouvisí s poruchami příjmu potravy a ne s nízkou aktivitou, ale se závažným onemocněním - poporodní neuroendokrinní syndrom, známý také jako poporodní obezita.

Poporodní neuroendokrinní syndrom je způsoben hormonální nerovnováhou: zvýšené hladiny adrenokortikotropního hormonu, testosteronu, prolaktinu, snížené hladiny progesteronu a dalších ovariálních hormonů.

Nejčastěji se toto onemocnění vyvíjí u žen, jejichž těhotenství a porod prošly komplikacemi (gestóza, nadváha, zvýšená hladina cukru v krvi a cholesterolu, chirurgické postupy při porodu).

Poporodní obezita se projevuje nejen ve formě rychlého zvýšení tělesné hmotnosti po porodu (8 kg nebo více), ale je také doprovázena dalšími problémy: hypertrichóza, menstruační nepravidelnosti, zvýšený krevní tlak, bolesti hlavy, horečka.

K léčbě poporodní neuroendokrinního syndromu se používá dietní terapie, dávkována fyzická aktivita a podpora léků..

Ztráta hmotnosti po porodu

Zřídka se ale stane, že žena po porodu neztrácí, naopak naopak ztrácí velkou váhu. Často je to kvůli snížené chuti k jídlu v důsledku poporodní deprese, vzniku hypertyreózy po porodu a poruch zažívacího traktu..

Obvykle jsou ženy šťastné, když po narození bez zjevného důvodu mohou rychle ztratit kilogramy získané během těhotenství, ale nekontrolovaná ztráta hmotnosti je mimořádně škodlivá, a to i pro dítě, pokud ho matka kojí..

Důvod vzrušení se objevuje, pokud při normální a rovnoměrné výživě žena uvolní za dva nebo tři měsíce 10 nebo více procent své vlastní váhy.

Hubnutí je také možné, pokud je kojící matce předepsána hypoalergenní strava. V tomto případě je třeba mít na paměti, že taková strava neznamená podvýživu. Naopak strava, i když sestává z hypoalergenních přípravků, by měla být co nejúplnější a porce by měly mít normální objem.

Léčbu v každém případě předepisuje lékař. V případě poporodní deprese může terapeut potřebovat pomoc.

Kolik zhubnou po porodu

Ahoj holky.
Měl jsem zde zajímavé pozorování. Je to jako větší přírůstek hmotnosti, který získáte během těhotenství, čím více liber odcházíte při porodu.
Řekněte někomu, jak to bylo.

PS. A vždy mě překvapilo, jak se některým lidem při porodu podařilo ztratit až 11-12 kg. Nechte dítě + placentu + močový měchýř + krvácení - 5-6 kg. Odkud pochází zbytek? Nebo je to jen klystýr a hladový den (ztráta vody), ale druhý den se vše obnoví?

paštett
Hned po porodu jsem získal 14 kg, 12 kg vlevo. (dítě 4200)
Během týdne jsem vyhodil zbývající 2 kg.

Je to nepravděpodobné kvůli klystýru.. Ano, a já jsem neměl hlad. Jedl jsem v 7 večer, ve 4 ráno jsem porodil a ve 13 jsem už měl večeři, ačkoli nebyla žádná zvláštní chuť k jídlu, moje emoce byly plné. Není jasné, kam šly špice.

a začal jsem přibývat na váze, když bylo dítě 2 měsíce, dobře, tak je to tak, jak se zahřívá, je nutné jíst méně.

Získal jsem 17-20 kg na těhotenství, nevím jistě. Nakonec jsem se přestal vážit, abych se nezlobil. Když jsem se vrátil z nemocnice, zbývalo ještě 11 kg, nyní 1 kg do konce.

Myslím, že hodně kalorií jde na začátek výroby mléka. Bylo nám řečeno, že náklady na výrobu mléka u těla se přibližně rovnají třem hodinám fitness denně. Tehdy je vše již vyřešeno a podle mého názoru je vždy obtížnější začít. Porod samozřejmě vyžaduje sílu.

Přidal jsem 24 kg, trvalo to 13 kg týdně! Porod byl dlouhý, 16 hodin, nejedl nic, plus otok byl zjevně přebytek vody pryč.

A teď těchto 11 kg zůstalo! Pravda, dobře se najím.

Získal jsem 16 kg na těhotenství, ihned po porodu to trvalo 9, o pár měsíců později zbytek, protože dnes zmizelo až 19 kg
zde je článek vysvětlující vše:
"Z čeho se skládá přírůstek hmotnosti budoucí matky? Zvýšení hmotnosti matky sestává z následujících složek: dítě 3,0 - 3,5 kg dělohy 800 g objem krve 1,3 - 1,8 kg tekutina, tuk, prsní tkáň 4,5 kg placenty" 450 g - 800 g plodové vody 900 g

Na základě toho se za přírůstek hmotnosti v těhotenství považuje 8-12 kg. (Podle amerických standardů je přírůstek hmotnosti 11–17 kg považován za optimální). Rovnoměrný přírůstek hmotnosti a jeho udržení v doporučených mezích může významně snížit riziko typických těhotných společníků, jako jsou hemoroidy, křečové žíly, bolest ramene a zad, únava, trávení a dušnost. Pokud má žena před těhotenstvím nadváhu, zvyšuje se riziko pro její zdraví a zdraví dítěte. Zejména se zvyšuje pravděpodobnost přetlaku a diabetu u těhotných žen. Mohou existovat problémy s přesným určováním gestačního věku, protože manuální metody pro stanovení výšky dna a velikosti dělohy používané lékaři mohou být kvůli tukové vrstvě nevhodné. U matek s nadváhou je plod často větší než obvykle. Když se k tomu přidají zdravotní problémy, výsledkem je často těžké těhotenství a císařský řez. Proto je obzvláště důležité, aby se tyto ženy samy pečlivě sledovaly, udržovaly zdravý životní styl a dodržovaly správnou stravu. Ženy s nadváhou by neměly během těhotenství zhubnout nebo se příliš zotavit. Jejich strava by měla mít nízký obsah kalorií, ale bohatý na vitamíny, minerály a bílkoviny. Sada fyzických cvičení pro nastávající matky pomůže udržet váhu pod kontrolou. Optimální průměrný přírůstek hmotnosti je 500 g týdně ve druhém trimestru. Na začátku těhotenství je přírůstek hmotnosti pomalý, pak se zrychluje a blíže k porodu se opět zpomaluje. Pokud jste však do jednoho týdne přidali 100 gramů a do dalšího kilogramu a nemáte žádné další příznaky (otoky, vysoký krevní tlak, bílkoviny v moči), neznamená to, že máte závažné komplikace. Měla by být přijata opatření, pouze pokud hmotnostní přírůstek po dobu několika týdnů zůstává velmi velký. “

8 jednoduchých pravidel pro hubnutí po porodu bez poškození dítěte

Co vzrušuje maminky nově narozených dětí? To jsou myšlenky na zdraví a pohodlí malého muže. A starosti o to, jak přivést svoji váhu zpět k normálu. Matky s dítětem získávají během těhotenství asi deset kilogramů navíc. Brzy se jich chtějí zbavit a vrátit se do dobré kondice. K řešení tohoto problému pomůže osm základních pravidel hubnutí po porodu..

Určíme motivaci, která bude řídit naše aktivity ve věci hubnutí. A začněme boj proti nadváze.

Jaká je motivace zhubnout po porodu?

Po porodu může být několik důvodů pro hubnutí. Může převládnout jeden z faktorů nebo jejich kombinace:

 1. Nespokojenost s jejich vlastním vzhledem. Když se nechcete přiblížit k zrcadlu, abyste neviděli formuláře, které přidaly objem.
 2. Fyzické nepohodlí. Dýchavičnost, rychlá únava, a to i při nízkém zatížení.
 3. Návrat na předchozí skříň. Oblíbené věci shromažďují prach ve skříni. Čekají na návrat paní. Aktualizace skříně je drahá, ale nakupování vás neuspokojí, když se nehodíte do požadované věci.
 4. Výčitky náročného manžela nebo strach, že se začne dívat „doleva“. Ne všichni manželé správně vyhodnotí změny, které provázejí narození dlouho očekávaného dítěte. Vnější přitažlivost manželky je to, co potřebují, a detaily nejsou důležité.
 5. Někdy práce vyžaduje atraktivní vzhled, včetně postavy.

8 pravidel pro hubnutí

Je obtížné zhubnout bez přísné stravy, používání léků a doplňků stravy pro hubnutí a chirurgický zásah. To vše nelze použít poprvé po porodu. Protože kojíte, pokud kojíte. A plná návratu ztracených kilogramů. Proto dodržujeme následující pravidla:

1. Pohyb je život

Během těhotenství, zejména v posledních měsících, jste se pohybovali pomalu a opatrně. Nyní potřebujeme nový rytmus života. Zvýšení motorické aktivity.

Ranní cvičení, mírná fyzická aktivita ve formě cvičení pro různé svalové skupiny zvýší vitalitu. Budou se nabíjet s živostí a energií. Nadměrné cvičení může ublížit, ale mnoho z nich je užitečné i pro těhotné ženy. Například kurzy pružnosti nebo strečink, cvičení na fitball. Na druhém můžete dítě současně houpat a upravovat svou vlastní postavu.

Denní procházky kočárku jsou dobré pro vás i vaše dítě. Nadechněte se čerstvého vzduchu a zhubněte. Pojďte na hřiště a posaďte se na lavičku - ne naše volba. Je lepší pohybovat se s kočárkem, pohybovat se poměrně rychlým tempem a plochým zády. 1 hodina intenzivní chůze hoří přibližně stejnými kaloriemi jako 3 hodiny cvičení na simulátorech. Je také velmi užitečné jako cvičení nosit dítě v praku nebo v „klokani“.

2. Správná výživa

Mělo by se to vždy dodržovat. To je ideální. A to zejména při kojení. Koneckonců, veškerá „škodlivost“ je přenášena na dítě mateřským mlékem.

Jezte častěji, v malých porcích, jíst se svým dítětem, 5-6krát denně. Neopírejte se o sladkosti, i když opravdu chcete. Zelenina a ovoce jsou lepší než pečivo. Jíme obiloviny, polévky, nízkotučné maso a rybí pokrmy. Odmítáme sendviče na útěku, rychlé občerstvení, polotovary, smažená jídla. Přejeme dobrou a vydatnou snídani. Snídaně je považována za nejdůležitější v každodenní praxi..

Takové jídlo vás nejen ztenčí, ale také pozitivně ovlivní vývoj trávicího systému novorozence. "Máma musí jíst pro dva" - mýtus. Naopak, přejídání přispívá k výskytu zvýšené tvorby plynu u dítěte, alergických reakcí. Je lepší zvolit jídlo bohaté na zdravé vitamíny a minerály..

Hlavními látkami nezbytnými pro tělo po porodu, a zejména pokud kojíte, jsou železo, vápník a bílkoviny. Proto je nutné konzumovat v dostatečném množství mléko, tvaroh, libové maso, hovězí játra, ryby a obiloviny. Pijte hodně tekutin, ale ne kávu, čaj.

Pokud používáte umělé krmení, můžete přidat výpočet kalorií. Jakýkoli pult na příslušných stránkách vám pomůže vypočítat množství kalorií, které můžete vzít za den. Stačí zadat potřebné parametry: počáteční a požadovaná hmotnost, věk, výška.

3. Kojení

Je to jedna věc, když je odmítnutí kojení z objektivních důvodů nezbytné. Například nemoci nebo zmizené mléko u matky, alergie u dítěte.

Pokud je důvodem odmítnutí neochota „zkazit číslo“, je to špatně. Péče o dítě je prioritou a výhody mateřského mléka jsou zřejmé. Kromě toho kontrakce dělohy během krmení rychle přivede k porodu normu. Proto budou navíc libry odcházet rychleji.

4. Bereme v úvahu hormonální selhání

Po přenášení dítěte a porodu mohou být některé procesy v těle narušeny. Koneckonců, porod je velkým otřesem pro ženské tělo.

Obnovení hormonálních hladin je pomalý proces. Proto se nemusíte divit, že váha začíná postupně odcházet, „s vrzáním“. Nechte tělo přizpůsobit se, nevzdávejte se. A brzy se vrátíte k předchozím indikátorům.

5. Vyhněte se stresovým situacím.

Po narození dítěte jste stále neměli čas na uzdravení a obavy se výrazně zvýšily. Časté krmení dítěte, noční povstání, nedostatek schopnosti plně spát, praní plen. Ano, a nikdo nezrušil domácí práce: jíst, vařit, uklízet dům.

Neberte si všechno na sebe. Takže budete nervózní vyčerpání a deprese. A mimochodem, zvyšuje její chuť k jídlu. Zavolejte o pomoc z domácnosti: máma, manžel, babička, tchán.

Pokud to není možné, vzdejte se opět každodenních domácích prací ve prospěch spánku a relaxace. I krátký odpočinek vám přinese pozitivní výhled na svět. Navíc máte obrovský bonus - přítomnost vedle malého zdroje radosti, vaše dítě.

6. Cvičení s dítětem

Můžete cvičit bez tělocvičny. Můžete dát dítě do klokanů, abyste si udělali domácí úkoly, můžete si dát své dítě na hruď, abyste pumpovali, můžete... Ano, můžete přijít se spoustou různých cvičení s dítětem, která vám přinese spoustu potěšení pro vás i vaše dítě. Je také velmi důležité, aby se zatížení v tomto případě postupně zvyšovalo, jak vaše dítě roste.

7. Návrat k radosti sexu

Poprvé, když bolestivé pocity po porodu stále žijí, a já o tom nechci přemýšlet. O něco později se však vraťte k tomuto zdroji vitality. Během intimního procesu se nejen spotřebují kalorie a ztrácí se nadváha, ale také se dostává potěšení, obnovuje se psychická pohoda, zvyšuje se sebevědomí, zlepšuje se zdraví.

Zpravidla se žena po porodu stává smyslnější. Proto milujte svého partnera znovu, objevujte nové aspekty a odstíny s ním v sexu. A zároveň zhubněte!

8. Pozitivní přístup

Vracíme se z toho, co jsme začali. Pamatujte na motivaci.

Neodkládejte hubnutí teprve později. Zítra přijde pozdě. Čím rychleji začneme, tím dříve přijde výsledek..

Pokud jste narazili, spadli - začněte znovu. Teď to nevyšlo, bude to fungovat o něco později.

Tenčí přátelé a partnerové na hřišti nejsou předmětem závisti, ale napodobením. Chyťte se a předjeďte! - takové je vaše motto.

A poslední věcí je, že jedním z hlavních způsobů, jak vypadat dobře, je dobře se naladit. Ne jediné negativní slovo před zrcadlem k vašemu odrazu! Vzpomeňte si na slavný sovětský film se stejným názvem - pracovní hypnotický pracovní systém funguje a od té doby se opakovaně osvědčil. Jak vyladíte, bude to tak! Nyní máte živé pozitivní - vaše dítě. Je lepší nežehlit plenu znovu, ale hrát si s ní, smát se a užívat si existence vašeho dítěte.

Každý ztracený kilogram je výsledkem vaší práce na sobě. Jste silní, můžete to udělat! Staňte se štíhlejší, krásnější a atraktivnější. Jste nejen úžasná matka, ale také krásná žena!

Četli jsme také na téma hubnutí:

Mladá matka Julia říká, kolik času po porodu můžete začít cvičit na hubnutí a navštívit tělocvičnu. Říká také, jak správně sestavit jídlo, sdílet některé recepty. Kromě toho Julia upozorňuje na časté chyby, které se dějí mladé matky, když se snaží odstranit své břicho a boky, vysvětluje, jak můžete začít trénovat doma. A je velmi důležité pochopit, že můžete zhubnout po porodu nejen v tělocvičně, ale také doma, protože v první řadě musíte velmi přesně dodržovat správnou stravu.

Chcete být první, kdo si přečte naše materiály? Přihlaste se k odběru našeho telegramového kanálu, stránky Facebook nebo skupiny VKontakte.

Jsme v Yandex.Zen - připojte se!

Jak zhubnout po porodu? 6 originálních a bezpečných způsobů

Po porodu zhubněte!

Ihned po porodu mladé matky sní o návratu do původní velikosti oblečení co nejdříve. Není to však tak jednoduché, jak se zdá na první pohled. Péče o dítě nenechává čas na cvičení ani na bazén ani na to, aby šla do posilovny. Proto většina žen nejen zhubne po porodu, ale spíše, během prvního roku života, dítě stále přibývá na váze.

Pro mladé matky je tento problém jedním z nejnaléhavějších. Na hřišti se téma „váhy“ zvyšuje téměř denně. Ukázalo se, že každá máma má svá tajemství. Pokud zkombinujete všechna jejich doporučení, můžete rozlišit šest zcela originálních, jednoduchých a ověřených na mnoha zkušenostech, jak zhubnout po porodu.

Denní rutina

Nesprávná každodenní rutina je nejčastější chybou mladých matek. Zatímco je dítě vzhůru, jsou v něm úplně pohlceny a prakticky na sebe zapomínají. A jakmile malý usne, spěchají do ledničky a snaží se jíst příliš mnoho pro budoucnost. To je ve skutečnosti velmi škodlivé. Odmítáme-li oběd, vystavujeme tělo stresu a nutíme ho k vytváření rezerv ve formě tuku. Při nesprávné výživě nezískáváme jen další libry, ale trpíme také neustálou únavou. Je mnohem užitečnější jíst často spolu s dítětem, nejméně 4-5krát denně, ale v malých porcích. I s nejnepokojivějším dítětem můžete vždy najít deset minut na lehké sousto. A co je nejdůležitější, zkuste nikdy jíst po dítěti, i když je kaše velmi chutná a je škoda vyhodit ji.

Masha 33 let, dcery 1,4 let
Během těhotenství jsem získal zpět 16 kilogramů. Po narození se váha samozřejmě mírně snížila, ale já jsem byl tak jemný a velkolepý. Několikrát jsem se snažil o sebe postarat, ale vždy nebyl žádný volný čas. Celý den jsem od své dcery neodcházel. A když usnula, běžel jsem do kuchyně a vyprázdnil ledničku. V tomto režimu je samozřejmě nemožné myslet na stravu a správnou výživu. Naopak, snažil jsem se jíst co nejvíce pro budoucnost. A když moje dcera měla šest měsíců, vzal jsem si domácí úkol (jsem účetní). Nyní, během spánku, jsem se snažil nezabývat se cizími záležitostmi, ale sedět u počítače. Proto jsem se stal spolu s dcerou. Ukázalo se, že je to velmi pohodlné. Mimochodem, díky pravidelnému příjmu potravy jsem byl mnohem méně unavený a nyní vážím jen o 1,5 kilogramu více než před dodáním.

Laktace

Odborníci na výživu tvrdí, že ženy, které samy krmí dítě, se vracejí do své předchozí podoby mnohem rychleji. Důvodem je skutečnost, že kojení přispívá k rychlejšímu zkracování dělohy a jejímu návratu do prenatálního stavu. Přestože mnoho žen během kojení přibývá na váze. To je způsobeno tím, že absorbují mléčné výrobky ve velkém množství, a dokonce si vybírají to, co je tlustší, věří, že tímto způsobem zlepší mateřské mléko. Ve skutečnosti nemusíte jíst dvakrát tolik jídla, podle slavného výrazu „jíst pro dva“. Jídlo by však mělo být dvakrát tak zdravé a bohatší na vitamíny. Koneckonců, dítě nepotřebuje další kalorií, ale specifické prvky a vitamíny.

Yana 25 let, dcery 2 roky
Kojila jsem svou dceru téměř 10 měsíců. Během těhotenství jsem získal 14 kilogramů a myslel jsem si, že jsem se nyní pravděpodobně nevrátil do své původní podoby. Nedržel jsem žádnou speciální stravu a na sport prostě nebyl čas. Nechal jsem to jít. Přirozeně se pokusil jíst nejzdravější a nejrůznější jídlo. Jíst stejným způsobem jako před narozením, dal jsem dceři část kalorií spolu s mateřským mlékem. Moje babička dokonce řekla, že „dítě ze mě odsávalo všechny šťávy“. Teď jsem se svou postavou naprosto spokojen, vážím o 3 kilogramy méně než před dodáním a vypadám desetkrát lépe.

Správná výživa po narození

Nesnažte se jít na dietu ihned po narození. Za prvé, je nyní zcela zbytečné. A za druhé, během kojení potřebujete dobrou stravu. Stačí sledovat vaši stravu. Jídlo by mělo být nejen chutné, ale také zdravé a rozmanité. Není žádným tajemstvím, že porod je obrovským stresem pro celé tělo. A v kritických obdobích zažívá tělo výrazný deficit tří základních prvků - bílkovin, železa a vápníku. Musí být ve vaší stravě denně. Nejbohatší na vápník jsou mléčné výrobky, sýr a ryby. A proteiny jsou nezbytné - jak rostlinné (ořechy, sójové boby, luštěniny), tak zvířata (maso, ryby, drůbež, sýr).

Kromě toho tělo ztrácí při velkém poporodním krvácení dostatečně velké množství železa. Mimochodem, s nedostatkem železa je téměř nemožné zhubnout, protože přispívá k produkci speciálního enzymu, který ovlivňuje spalování tuků. Proto musíte každý den jíst potraviny bohaté na železo (mořské plody, libové maso, játra, vejce, luštěniny, ořechy a celozrnný chléb).

Marina 27 let, dcery 3 roky
Opravdu rád jedím chutné jídlo. Během těhotenství jsem se rozhodl nic nezapřít a získal jsem 18 kilogramů. V srdci jsem opravdu chtěl zhubnout. Pochopila však, že je to prakticky nemožné a ani nevynaložila žádné úsilí. Když byla moje dcera stará čtyři měsíce, rozhodli jsme se s manželem oženit. Opravdu jsem chtěl na svatbu nosit krásný bílý oblek. A rozhodně jsem se rozhodl zhubnout. Zpočátku jsem na polovinu spotřeboval jídlo. A pak jsem se pokusil nahradit všechny „škodlivé“ produkty méně kalorickými a zdravějšími. Mimochodem, některé z nich jsou mnohem chutnější. Za rok jsem ztratil 11 kilogramů a na svatbě jsem vypadal skvěle. A teď vážím přesně stejně jako před dodáním. Ale nebudu se vracet ke své staré stravě.

Turistika

Mnoho matek je líných a omezuje se na procházky po balkóně. Mimochodem, je to jedna z nejčastějších příčin dětských nachlazení. Procházky s kočárkem ne jako povinnost, ale jako zvláštní příležitost k řešení vaší postavy. Každý ví, co jde. Průměrná rychlost osoby je 4-5 km za hodinu. Je vhodné chodit s dítětem dvakrát denně po dobu 2-3 hodin. A za hodinu intenzivní chůze se spálí přibližně tolik kalorií jako za tři hodiny výcviku na simulátorech. Vypočítejte tedy, jakou výhodu můžete získat při procházení kočárkem. Je pravda, že k tomu musíte chodit rychlým tempem, v pohodlných botách a rovnou zády.

Oksana 21 let, syn 2 roky
Léčím ženy náchylné k nadváze. Před těhotenstvím jsem neustále sledoval svou váhu, seděl jsem na nízkokalorických dietách a pravidelně navštěvoval tělocvičnu. Jako zlo - během těhotenství jsem neustále chtěl buchty, koláče a čokoládu. Přirozeně jsem tuto slabost nemohl popřít. Za devět měsíců jsem získal 26 kilogramů a byl zoufalý. Bylo nemožné hned začít s dietou, protože jsem kojil. A do tělocvičny prostě nebyl čas. Proto jsem se rozhodl využívat denní procházky s výhodou. V průběhu roku, každý den, téměř za každého počasí, jsem chodil na procházku po dobu 3 hodin. Stanovil jsem si normu - 10 kilometrů denně. Ale po třech měsících se zdvojnásobila. Mimochodem, při chůzi rychle, jste mnohem méně unavení než z nepřiměřeného navíjení s kočárkem, který se snaží zabít čas. Nyní vážím jen o 4 kilogramy více než před dodáním. Syn bohužel vyrostl rychle a pro něj bylo mnohem zajímavější sedět v karanténě než jezdit v kočárku.

Nabíjení pro dva po porodu

Hlavním důvodem nadváhy je nedostatek potřebné fyzické aktivity nebo, jak říkají odborníci, nedostatek pohybu. I když konzumuje minimum tuků a jedí pouze zeleninu a ovoce, při absenci pohybu - člověk ztuhne. Faktem je, že během práce se svaly se konzumuje tuk. A když leží na gauči, každá cukroví je položena po stranách. Malé dítě samozřejmě nepřispívá k sedavému životnímu stylu. Ale pracujte s drobky a děláte domácí úkoly, pokuste se zatížit všechny svalové skupiny.

Kromě toho, nošení dítěte v klokani je pro mámu dobrou posilovnou. Takové cvičení podporuje dobré držení těla a posiluje páteřní a břišní svaly. Pravidelnou změnou polohy dítěte (vpředu nebo vzadu) získáte zátěž na různé svalové skupiny. Kromě toho dítě neustále přibírá na váze, a proto se zatížení pro vás prudce nezvyšuje, ale postupně. Když bylo mému dítěti šest měsíců, tak jsem bez stravování ztratil přesně tolik kilogramů, kolik získal během této doby.

Alina 22 let, syn 11 měsíců
Během těhotenství jsem získal pouze 9 kilogramů. Všichni říkali, že po porodu se rychle vrátím do formy. Bohužel se to však nestalo. Prakticky jsem neztratil na váze. Tam byl dojem, že žaludek jednoduše plazil po stranách a boky. Několikrát jsem se pokusil začít dělat cvičení, ale vždy nebyl volný čas. Když se můj syn začal učit plazit, závistlivě jsem se podíval na jeho svalnaté nohy a zadek. A pak jsem se rozhodl zkusit zopakovat všechny pohyby za sebou. Pravděpodobně z vnější strany to vypadalo velmi vtipně. Leželi jsme spolu a procházeli se jeden po druhém 2-3 hodiny denně. Snažil jsem se zkopírovat všechny pohyby mého syna. Procházeli jsme se každý den tři měsíce. Za prvé, syn je prostě nadšený. A za druhé, celulitida ode mě prakticky zmizela a moje nohy a boky se staly překvapivě pružnými, bez nadbytečného tuku. Teď si myslím, že je čas začít stahovat tisk.

Psychologický přístup

Nezapomeňte také na psychologický faktor. V období po porodu může žena zažít depresi, prudkou změnu nálady, slzy a sebevědomí. V takových okamžicích se zdá, že se může rozveselit jen něco sladkého. Příliš mnoho žen se uchyluje k jídlu, když se potýkají s nerozpustnými psychologickými problémy.

Zdá se, že je to jednodušší. Po dokončení žvýkání budete skutečně litovat toho, co jste udělali. U čokolády nemůže být stres překonán. Nebo alespoň zkuste nahradit čokoládu hruškami nebo jablky a uvidíte, že nejen nálada, ale i pohodu se výrazně zlepší.

Irina 20 let, syn 8 měsíců
Po porodu jsem se téměř o několik týdnů později vrátil do své předchozí podoby. A pak se najednou začala zotavovat. První dva měsíce jsem měl hroznou depresi. Nemohl jsem své dítě milovat, byl pro mě naprosto cizí a považoval jsem se za špatnou matku. Také se mi zdálo, že můj manžel o mě ztratil veškerý zájem a nevěřil žádnému z jeho slov. Jen jsem nevěděl, co mám dělat. A její zármutek neustále zasekával zmrzlinou a sladkostí. Moje tchána mě zachránila. Když jsem přišel na smysly, vypadal jsem spíš jako Carlson než žena. Teď se pomalu, ale jistě snažím zhubnout. A když mám špatnou náladu a chci jíst něco chutného, ​​kupuji místo zmrzliny a sladkostí čerstvé ovoce. A chutné a zdravé a toto číslo se neodráží.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Kolik zhubnou po porodu

Před narozením vážila 48 kg., V devátém měsíci těhotenství začala vážit 60 kg. Po narození okamžitě začala vážit 50 kg. Nyní znovu 48 kg. Říká se, že když se narodí první, nedostanete se plnější, ale po druhém se plní. Nevím, kdo to vypadá "Někdo zhubne a někdo zhubne. Také jsem se bál, že doplním, ale stal jsem se jako předtím :)

Před narozením vážila 48 kg, na konci těhotenství 66 kg,

Teď vážím 50 kg, uplynulo 3,5 měsíce! Téměř se vrátil do svého předchozího stavu, stejně se mi to líbí :)

okamžitě - asi 8 kg. ve smyslu toho je dítě a vše související))

toto je doprovodné dítě a můj edém

Před těhotenstvím bylo 75 kg

Během těhotenství jsem získal 20 kg. Po porodu to okamžitě trvalo 10, teď vážím 83 kg (ztratil jsem 1,5 měsíce), ale kojím, takže se dobře najím a ještě jsem se rozhodl neztratit tuto extra váhu - zatím trochu nechávám.

Naopak se zvýšila, teď přemýšlím, jak se zbavit, jít na masáž a krok.

po prvním, přidal jsem 20 kg, to bylo 54. po druhém jsem přidal dalších 10 kg. Vlastně jsem pipety, i když kojím. Výsledkem je, že vážím více než 80. Atas.my řekl, že jsem plný.

zbytek skóroval 7 během 4 měsíců. a teď vážím méně než před těhotenstvím. Mimochodem, ne každý zhubne, když se krmí - moje přítelkyně krmila a váží 80 kg téměř rok a přibírá na váze, nejen ona. a tak v zásadě vím dvě dívky, které krmily a zhubly.

Před těhotenstvím jsem vážil 53 kg,

na konci 63 kg, po porodu 57 kg, pak jsem vzal 2 kg týdně, kojím, dosáhl jsem a zastavil do 46 kg, nyní jsme 8 měsíců starý, vážím 50 kg, neztratím a neztuhnu, snězím jako před těhotenstvím

Váha po porodu

Před dodáním bylo v devátém měsíci 48 kg 61 kg. Když její syn dosáhl věku 3 měsíců, vrátila se do své dřívější podoby a kojila. Když však za rok odtrhla hrudník, přibrala. Bylo nutné krmit 1,5.

dcera téměř 2 měsíce

registrován v 5 týdnech s hmotností 58 kg.
v devátém měsíci vážil 73, ihned po porodu vzal 7 kg, nyní vážím 61. Kojím jen.

Je nám již 9 měsíců, v GV. Vůbec neztratím váhu, nejprve jsem začal zhubnout a pak se proces zastavil.

Opravdu doufám, že když přestanu krmit, zhubnu. A teď se neobtěžuji. Nadváha dnes činí téměř 10 kg.

Před narozením vážila 54 kg, kvůli toxikóze v prvním trimestru odhodila 6 kg! Na konci těhotenství jsem vážila 59 kg. Právě teď vážím 44 kg, dítě je 9,5 měsíce. Je těhotná, druhá, zatímco všechno je normální 8) Myslím, že všechno je individuální, někdo zhubne, někdo naopak.

zatímco těhotná žena šla, nějak skóroval 10kg, po propuštění vážila - stejně jsem krmil těchto 10 kg, já jsem je nebral až tři měsíce, a pak jsem znovu shromáždil stejných 10 kg za dva měsíce. KATASTROFA. všechny šaty jsou malé, je správné získat to, co šla před porodem.

56-57 kg. stabilní. Během těhotenství 83 kg.
po porodu 79 kg. 2 roky již uplynuly, vážím 70 kg. stále oh. kolik tuku vyhodit nejméně 60 za žádný sen

Před těhotenstvím, 59 kg. vážil

9 měsíců noční můra 89 kg. (oteklé děsivé). po narození 7. dne 71 kg. O rok později, nyní 55 kg, kojení.

Jsem na těhotenství

získal 32 kg. Od 48 do 80 kg. Po porodu okamžitě hodila 12 kg. Kojila jsem, nebylo mléko. Neusiloval jsem se o stravu a všechno ostatní (prostě jsem se nepožil, než jsem ztratil puls, všechno bylo s mírou :)))). Teď má hmotnost 54 kg. Stále trochu zhubnout :)))

po porodu (mám dvě děti) jsem začal rychle přibývat na váze. Před narozením jsem vážil 50-51 a nyní 56. jak ztratit další libry?

Před těhotenstvím vážil 57 kg.

v devátém měsíci vážila 68 kg, po narození se stala 54 kg, uplynuly 3 měsíce a teď vážím 46 kg, strašně jsem zhubla, musel jsem celý šatník aktualizovat;)

Před těhotenstvím vážil na konci 66 kg 46 kg

Nyní 45 kg, ztraceno 23 kg, kůže a kosti :(

Před těhotenstvím vážila 55 kg, získala asi 30 kg, okamžitě porodila 10 kg a do měsíce opět 55 kg. Právě teď, znovu těhotná, jsem nezískal 30 kg, ale jen 15 kg a porodím se po 1,5 měsíci.

pak do měsíce dalších 10, se vrátil ke své váze

Dnes jsem sledoval přenos Malachovu, téma „Narození“. a tak tam doporučili takový salátový recept, aby se dostal do formy =))
3 díly sladkých a kyselých jablek, 1 část celeru, vše nastrouháme, přidáme petržel, kopr a 1 polévková lžíce. zakysaná smetana a lepší jogurt =))) jíst večer. Hodně štěstí!
Je mi 9 měsíců, mám 13 kg na těhotenství, nyní mám 1 kg =)), ale je pro mě užitečnější trochu doplnit, jinak se mi nohy zase ztenčují a nelíbí se mi to.

Pro těhotenství jsem získal 6.100

Vážila 56 před těhotenstvím, 56,100 před porodem po porodu a přesto je její syn již 1 rok 2 měsíce 49 kg. Díky Bohu se váha nemění

Před narozením jsem vážil 47 kg, nyní 62, dítě 7 měsíců. Během odběru bylo 67 kg. Ukázalo se, že jsem ztratil 5 kg. A nebudu zhubnout. Na nic se nebojím..

okamžitě hodil 7 liber

před těhotenstvím 38, skóroval 11, hodil 7, tiše 4 zůstal sám, úplně na GV, synovi 11 měsíců

Před rodem, 53 kg.

Říká se, že každé dítě přidá 3 kg. A noha se zvětšuje.

měl jsem to!!

Před těhotenstvím, 53 kg. Před narozením 71 kg. Po propuštění 58 kg. Nyní má moje dcera dva roky staré 55-56 kg

a velikost nohy byla 37 nyní 37,5-38

Před porodem jsem měl 45 kg, porodil jsem se porodil vážil 64 kg.

Nyní mám 1,9 roku a vážím, jako když jsem se narodil, 64 kg. bezprostředně po narození bylo 8 kg „odpařeno“. nejen ve dne, ale po hodině, i když v prvních 3 až 4 měsících klesla na 50 kg, a pak to začalo. Asi si musím lepit pásku na ústa.

Před narozením jsem zavěsil 62. Během těhotenství jsem získal 24 kg, tj. Na konci těhotenství jsem zavěsil 86 kg. Po narození jsem okamžitě opustil 14 kg. Nyní visím 66. 4 kg zůstávají normální hmotnosti

Před porodem jsem vážil 53–54 kg a při vstupu do nemocnice 70 kg. po propuštění - 60 kg. Uběhly 2 týdny po porodu - 58–59 kg =)

hmotnost byla 57 kg, získaná během těhotenství 30, po porodu to trvalo 7 kg, včetně otoků. V prvních 3 měsících zhubla, protože byla na přísné stravě. Pak začala jíst všechno v řadě a váha se opět zvýšila. Nyní stojí na 81 kg, dítě má 6 měsíců.

Mám 23 týdnů těhotenství a mám již + 14 kg velmi strach. Nechci ztuhnout, chci porodit rychleji sportovat a oblékat si normální věci, jinak chodím jako buchta

Alena, ahoj, nebojte se, všechno bude v pořádku, hlavně zdravé dítě. Porod a čas odskočit. Věnujte pozornost vaší výživě a může zde být i otok, ale také váží. Když porodíte, mám 27 týdnů ?

Zhubnout po porodu - 10 zlatých pravidel

Každá druhá žena během těhotenství získává další libry. Důvodem je nejen skutečnost, že při porodu dítěte chcete jíst pro dva, ale také geneticky. Tělo se spoléhá nejen na sebe, ale také na druhého malého chlapce, proto je na hladovění potřeba dvakrát tolik rezerv. Kromě toho je ženské tělo navrženo tak, aby na břiše a boky měla být vrstva tuku, která bude chránit plod..

Po porodu se váha vrátí do normálu, svaly břicha a boků se napnou, kůže se vrátí do své velikosti. A žena znovu kvete a stává se ještě krásnější než před těhotenstvím. To je perfektní obrázek! Což bohužel nemá nic společného s realitou. Jaká žena po narození dětí se málokdy může pochlubit krásnou postavou. Těhotenství, porod, kojení, poporodní deprese a nekonečná únava dělají trik: 3-4 až 20 a ještě více kilo se drží ženy. A jednoho dne přijde den, kdy chcete odhazovat pouty s nadváhou, jít na procházku s kočárkem v nové podobě: chytrý, štíhlý a samozřejmě krásný.

Zde začíná hledání ideální stravy, která je jak chutná, tak zdravá (zejména pro kojící matky) a rychlá! Koneckonců, je jaro nebo léto, nebo jsou svátky na nose, a tak chci dlouho očekávaný úbytek na váze! Poznáváte se? Samozřejmě! Koneckonců, téměř každá žena prošla nebo prochází.

Začněte hubnout s relaxací

První věc, kterou musíte uklidnit a ne panikařit. A ještě více se nespěchejte k tomu nejhoršímu. Prvních šest měsíců po narození dítěte, i když šlo o nekomplikované narození, se sami nemučte. Zkuste se jen zotavit. Jezte zdravé jídlo, vydejte se na čerstvý vzduch, zkuste dostatek spánku, pro které hledáte pomocníky: manžela, rodiče, sestry, tety a další. I když jste horlivým stoupencem, že dítě by měli vychovat pouze rodiče, v prvních měsících po porodu neváhejte požádat o pomoc. Pokud někdo chodí po dobu 2-3 hodin s vaším dítětem, hraje si s ním nebo vám umožní nakupovat, bude to pro vás přínosem. Čím více relaxujete během prvních týdnů a měsíců po porodu, tím rychleji se vaše tělo zotaví a čím dříve se vrátíte do předchozí podoby.

Zkuste spát. Spánek je vášnivý pomocník při hubnutí. Pokud jste během dne poslali svého manžela na procházku s dítětem, všechno položte a jděte spát! Věci nikam nepůjdou, ale sílu těla lze zcela vyčerpat. Pamatujte, že unavené mučené tělo nemá v úmyslu zhubnout! Přežije a sníte o nějakém štíhlém pasu. Vysvětlete proto svému věrnému manželovi, že vaše harmonie spočívá ve spánku a odpočinku. Nechte ho, aby vám s tím pomohl. Opakuji: neodmítají žádnou pomoc. Nesnažte se být koněm, který táhne všechno na sebe, i když máte sílu. Koneckonců, existují ženy, které po porodu cítí povzbuzení energie. Je tam výtah? - Skvěle! Zaměřte ho nejen na dítě, ale také na sebe, milovaného.

Je důležité zlepšit střeva

Všechny ženy to vědí, že po porodu rozrušily střeva. Zde hrají roli natažené svaly břišní dutiny a bolest po porodu a hormonální změny. To je důvod, proč je tak důležité stanovit střeva po narození dítěte. Z nejúčinnějších způsobů můžete doporučit následující:

 1. Věnujte pozornost polynenasyceným tukům, zejména těm, které obsahují omega-3 mastné kyseliny. Lněný olej ze semen lnu nebo lněný semen je tedy lídrem v obsahu těchto kyselin. Použití semen nebo oleje zmírňuje zácpu, zlepšuje stav vlasů, pokožky a nehtů, pomáhá v boji s nadváhou. Lněný olej ze semen - ideální doplněk stravy.
 2. Věnujte pozornost vláknu. Pokud dítě nejedete, můžete jíst jakoukoli zeleninu a jejich kombinace. Zkuste mít na stole čerstvou zeleninu každý den. Pokud jste kojící matka, pak zvolte, co můžete. Ráno jezte složité sacharidy: celá zrna. Pokud je chléb, pak s otrubami, pokud jsou těstoviny, pak z tvrdých odrůd.
 3. Cvičte dechová cvičení pro vaše střeva. Podrobnosti zde: https: //eshsmelo.ru/prostoy-sposob-izbavitsya-ot-zaporov-navsegda/
 4. Jíst celozrnnou ovesnou kaši k snídani.
 5. Pijte více čisté vody.
 6. Pohybovat. Domácí tahy se nepočítají. Více chůze na čerstvém vzduchu.

Jak zhubnout po porodu - začněte za šest měsíců

Pokud jste zvyklí na nové postavení matky nebo matky druhého, třetího dítěte (každé z nich má svou vlastní situaci), je na čase vzít si na sebe. Zde musíte vycházet ze skutečnosti: jste kojící matka nebo ne. Pokud ne, budete potřebovat dietu dobré výživy, kterou jste možná dodržovali před těhotenstvím. A pokud jste se nelepili, můžete ho poznat zde. Správná výživa je prvním krokem k krásné postavě.

Pokud krmíte dítě, pak je třeba vycházet z toho, jak je dítě citlivé na to, co matka jí. Obyčejně 3-4 měsíce všechny kojící matky vědí, co mohou jíst a co ne. A po šesti měsících začínají aktivní doplňkové potraviny, které usnadňují výživu žen. Dítě se již živí nejen mlékem, ale také dalšími produkty, a proto jeho trávicí systém zraje, a maminka si může dovolit více ve své každodenní stravě.

Jak jíst po porodu

Následující položky vám pomohou najít prostřední místo v denním menu:

 1. Jezte ideální proteiny denně: vejce, mléčné výrobky.
 2. Odstraňte veškerý viditelný tuk z masa. Pokuste se péct maso v troubě nebo vařit, takže můžete maximálně ušetřit maso z vnitřních tuků. Vařte maso bez rostlinných olejů.
 3. 3krát týdně jíst ryby tuku a odvážné odrůdy. Vězte, že mastné odrůdy zahrnují nejen pstruhy a lososy, na které jsou některé alergické, ale také makrely, sledě (sledě se prodávají čerstvé, není nutné jíst solené, může být dušené a pečené), halibuty a dokonce i nejjednodušší ryby treska bezvousá.
 4. Snažte se jíst ořechy a semena, ale přísně dávejte: ne více než 1krát denně a malou hrstku.
 5. Odstraňte sladkosti a čokolády z vaší stravy. Vy ani dítě je nepotřebujete. Pokud máte chuť na sladkosti, můžete sladkosti nahradit užitečnějšími: kandovaným ovocem. Ale můžete je jíst jen ráno a ne více než jednou za dva dny. Pokud toužíte zhubnout, vyloučte sladkosti vůbec. Sladký čaj můžete pít jednou denně, pokud jste na něj velmi zvyklí.
 6. Eliminujte pečení a jakékoli pečení ze stravy: sušenky, perníčky, rohlíky atd. To je hlavní důvod k nadváze. Nahraďte je zeleninou, která nezpůsobuje kvašení ve střevech (pro kojící matky): okurky, rajčata, hlávkový salát nebo ovoce, které můžete.

Pokuste se nejíst pro dva. To je hlavní pravidlo.!

Poté, co jste porodili dítě, není třeba jíst pro dva! Pamatujte si to! I když aktivně krmíte své dítě, není nutné jíst pro dva. Spíše musíte pít více tekutin. Proto snižte počet porcí o jednu třetinu.

 • Pokud je doba kojení u konce, vypijte vitamíny. Potřebujete je.
 • Šest měsíců po narození dítěte, pokud neexistují lékařské kontraindikace, začněte sportovat. Cokoli, co je vám blíže. Pokud máte příležitost jít do posilovny, pak je to ideální, pokud ne, nutte se denně cvičit doma. Je nutné zahrnout aktivní pohyby: chůze na místě, běh na místě, dřepy, aktivní zahřívání atd. Plus cvičení pro zpřísnění svalů zad, břicha, boků a hýždí. Není třeba dávat vše nejlepší! A ještě více se zapojit do bolesti svalů. Začněte malý a pak postupně přidejte další cvičení. Pokud to počasí dovolí, zkuste chodit více. Vezměte kočárek s dítětem a projděte se ulicemi a nestůjte v hromadě s ostatními maminkami.
 • Nejezte těžké jídlo před spaním. Pokud krmíte dítě, pak před spaním v případě hladu můžete z vařených vajec jíst něco mléčného nebo veverky. Pokud nechcete krmit, pak 4 hodiny před spaním zavřete ústa k hradu - to je nejjistější způsob, jak zhubnout!
 • Motivace je důležitá cesta k harmonii.

  S motivací začíná každé podnikání v našem životě. Dokonce jdeme k lékaři a nabíjíme se myšlenkami, že chceme být zdraví. Zde, jak zhubnete, určete sami, proč chcete být štíhlí. Napište do poznámkového bloku nebo poznámkového bloku přímo na body, které vám umožní hubnutí. Pište vše do nejmenších detailů, do nových šatů, podrobně je popište. Napište, co vám příbuzní a přátelé řeknou, když zhubnete, a napište, co chcete slyšet. Napište, co budete cítit, do nejmenších detailů.

  Metoda přenosu myšlenek na papír je jednou z nejstarších a nejúčinnějších v moderní psychologii. Stačí napsat na krásný notebook nebo notebook a nezapomeňte si znovu přečíst poznámky alespoň jednou týdně. Věřte tomu, co jste napsali. A divte se, jak efektivní to je.!

  Jak zhubnout snáze

  Mnoho žen, které chtějí zhubnout, hledají společníky, ale jak ukazuje praxe, hubnutí je samo o sobě jednodušší, dokonce snazší, pokud máte zkušenosti nebo pomoc, na kterou se můžete spolehnout. A pokud osobní poradenství od odborníků na výživu není vždy možné, pak existují dostupnější metody. Redaktoři Eat Boldly speciálně pro své čtenáře připravili řadu knih, které jsou velmi levné (cena knih vychází pouze z nákladů na rozvržení), ale velmi účinně pomáhají zhubnout. První kniha „Vím, jak zhubnout“, je deník, ve kterém jsou všechny body úbytku hmotnosti popsány od rána do večera. Druhá kniha „30 snídaní od odborníka na výživu“ jsou recepty na snídani pro každý vkus: uhlohydráty, bílkoviny a směsi. Máte-li zájem, jsou zde podrobnosti: https: //eshsmelo.ru/nashi-knigi-o-pokhudenii/

  Vždy se můžete zeptat na výživu a získat odpověď zcela zdarma. Hodně štěstí, drahé ženy! Být zdravý a krásný.

  Autor článku: Alexandra Petrovicheva (psycholog-výživa). Pomáhám lidem najít harmonii, naučit mě jíst správně, zbavit se závislosti na sladkostí, přejídání a psychologické závislosti na jídle.

  Články O Neplodnosti