Hlavní Výživa

Jak zhubnout po porodu

Tuto otázku si kladou i ty ženy, které nikdy nenarodily. Navíc, bohužel, pro mnoho mladých dívek, těhotenství a porod jsou spojeny s nadměrnými záhyby na břiše, strie a dokonce i celulitidou. I bez otěhotnění hledají v zoufalství na internetu informace o tom, jak zhubnout během těhotenství. „Zkušení“ lidé ne vždy sdílejí pozitivní zkušenosti a mladé dívky mají dojem, že porod způsobí, že číslo bude ošklivé a neatraktivní. Je to skutečné? Vše záleží na mnoha faktorech, zvažte vše.

Zhubnout po porodu - během těhotenství „nepřekračujte“

Pokud se bojíte, že se po porodu zotavíte a nemůžete se vrátit do svých dřívějších forem, starejte se o svou váhu již během těhotenství. Je to možné? Docela. Navíc je to „správný“ přírůstek hmotnosti během těhotenství, který vás ušetří před bolestivými pokusy o hubnutí.

Pokud během těhotenství nezískáte na váze, bude to jasná patologie. Přemýšlejte o sobě: v žaludku na konci těhotenství je „hromada štěstí“ vážící více než 3 kg; asi 2 litry jsou plodová voda, ve které váš malý plave; jeden a půl kilogramu váží „dům“ dítěte (placenta); objem krve se zvýší na 2000 g; samotná děloha váží o 1,5 kg více; dokonce i mléčné žlázy se přidávají v objemech. Tolik k nárůstu hmotnosti - asi 12,5 kg. Podle stejné logiky věcí, okamžitě po porodu, všechny „přebytky“ odejdou a váha se vrátí do normálu..

Další věc je, pokud se k „plánovaným“ 12 kg přidají „neplánovaná“ ložiska. Ne každá žena, zejména těhotná, může odmítnout chutné housky a pečivo. Koneckonců, jak je to u nás obvyklé: těhotné ženy nemohou být odmítnuty, musíte jíst, co chcete, a to i pro dvě! Snažte se přibrat na váze dalších pár kilo. Tady s nimi, po porodu, a bude muset vést aktivní obtížný boj.

Co dělat? Pokud opravdu chcete jíst pro dva, jíst pro zdraví, ale pouze správné jídlo, to je zdravé. Určitě se vášmu malému bude líbit (a hodí se!) Ovoce a zelenina více než uzené maso a sladkosti. Řekněme více: vědci prokázali, že chuťové preference jsou kladeny v období dělohy. Ale nechcete, aby váš syn nebo dcera brzy trpěli obezitou (a to je přesně to, co se stane, pokud ho naučíte, aby měl v lůně sladký zub).

Závěr: během těhotenství je nutné zhubnout po porodu. Sledujeme, co jíme a kolik jíme, pravidelně se vážíme, chodíme na čerstvý vzduch, děláme gymnastiku a čekáme, až se zázrak objeví..

Zhubnout po porodu: mýty a realita

Kolem tématu hubnutí po porodu jsou největší záhady a nedorozumění. Co prostě neříká matky, které se musely po narození vrátit do svých dřívějších podob. Někteří argumentují: snadné a jednoduché. Jiní trvají na tom, že jsou nerealistické. Komu věřit? Ukázalo se to pouze na mě.

Váha mámy po porodu: co se stane tělu?

Porodily - a již zhubly

Kdy žena začne zhubnout po porodu? Ihned po opuštění Rhodesalu. Více než polovina hmotnosti získané během těhotenství je:

 • hmotnost dítěte je normální od přibližně 2 kg do 500 kg až 4 kg;
 • plodová voda - asi 1 kg;
 • zvětšená děloha - více než 1 kg;
 • placenta a fetální membrány - 600-700 g.

Během porodu se navíc ztratí mnoho kalorií: je to opravdu těžká práce! Kolik žena zhubne ihned po porodu? Pokud vstoupíte na váhu hned, jakmile poprvé vstanete z postele, bude to působivé - od 5 do 9 kg, v závislosti na složení ženy a na „těhotném“ přírůstku hmotnosti.

Kolik ženy ztratí po porodu v prvních dnech?

V blízké budoucnosti opustí matku ještě několik kilogramů. Když byla těhotná, hormony dělaly hlavní změny v jejím těle a přírůstek hmotnosti byl vedlejším účinkem. Jedná se o následující faktory:

 • zvýšení objemu krve;
 • zvýšení množství intracelulární tekutiny;
 • otok prsu atd.

Po porodu na několik dní se hormonální pozadí dramaticky změní a mění se do nového stavu - laktace, nebo, pokud matka nedojčí, jednoduše se vrací k míře před těhotenstvím. Díky rychle se zmenšující děloze, snížení nadměrných objemů krve a dalších tekutin zmizí v mamince další 2-3 kg.

Hmotnost po porodu s kojením

Příroda poskytla zbývajících několik dalších kilogramů, aby byla zajištěna spotřeba energie při výrobě mléka. Pokud žena kojí, tato hmotnost postupně zmizí do 6 měsíců - rok po porodu: přirozeně za předpokladu, že je zajištěn řádně organizovaný životní styl a normální strava. Pokud se nepohlížíte a nepomáháte přírodě s fyzickou aktivitou, maminka se bude moci rozloučit s 5-7 kg v prvním roce života svého dítěte bez nadměrného úsilí.

V žádném případě nemusíte spěchat, pokusit se vrátit požadovaná čísla a zapadnout do svých oblíbených džíny za měsíc nebo dva. Nucené hubnutí může nepříznivě ovlivnit laktaci a celkové zdraví žen. Hormonální rovnováha přijde do svého původního stavu až po roce, nebo dokonce po dvou.

Maminky, které nedojčí, si mohou dovolit mírně urychlit hubnutí díky větší volnosti ve výživě a povolené fyzické aktivitě.

Proč žena po porodu neztrácí váhu?

Pokud váha neodezní, ale spíše se zvýší, musíte hledat důvod, a je lepší se s tím vypořádat co nejrychleji. Silně získané kilogramy pevně přilnou k matce spolu se změněným životním stylem a zbavit se jich bude mnohem obtížnější, než kdybyste jednali okamžitě. Zkontroluj se:

 • Nepokračujte ve zvyku „jíst pro dva“;
 • možná podlehne nátlaku blízkých, kteří se vás snaží kaloricky krmit, „aby mléko bylo výživné“;
 • nesprávně organizovaná strava - krátké občerstvení místo běžných jídel, hustá strava v noci, nedostatek spánku;
 • nízká pohybová aktivita, omezená na krátké procházky a posezení s kočárkem na lavičce.

V těchto případech musíte přehodnotit životní styl a stravu: kompetentní specialisté našeho projektu vám rádi pomohou individuálně to udělat.

A pokud potřebujete navštívit lékaře?

Kolik ženy ztratí po porodu, je relativní otázka. Ztráta hmotnosti nebo naopak její nadměrný zisk v období po porodu nejsou vždy normální možnosti. V asi 5% případů nejsou na vině potraviny nebo gymnastika, ale hormonální faktory nebo zdravotní problémy.

Příliš mnoho…

Poporodní neuroendokrinní syndrom - onemocnění, při kterém je narušena rovnováha hormonů. Ženy, které měly těhotenství s komplikacemi - hrozba potratu, preeklampsie, zvýšená hladina cukru a další - mají k tomu větší predispozici, mírně zvyšují riziko a císařský řez. Takové porušení je doprovázeno rychlým nárůstem hmotnosti - v prvních měsících po porodu žena získá 8 kg nebo více. V takovém případě je nutné se domluvit s lékařem na určení lékové terapie. Léky však musí být doplněny úpravou výživy a fyzické aktivity - s tímto vám rádi pomůžeme.

Není třeba tát před vašimi očima

Rychlé hubnutí po porodu je méně časté, ale vůbec není vyloučeno. Pokud příliš rychle ztratíte 7-10% své váhy, není to důvod k radosti, ale k poplachu, zejména pokud kojí žena. Prudký úbytek na váze nejenže ukazuje na poruchu zdraví matky, ale může být také škodlivý pro laktaci. Důvody mohou být:

 • zanedbávání vlastní stravy a spánku a odpočinku;
 • projevy poporodní deprese;
 • porušení v zažívacím traktu;
 • závažnější zdravotní problémy (hepatitida, nádory atd.).

Je povinné být vyšetřen lékařem, zjistit příčinu hubnutí a přijmout nezbytná opatření. S depresí pomůže terapeut. Potřeba zajistit výživu, přiměřenou fyzickou aktivitu a normální denní rutinu se nezruší.

Jak zhubnout po porodu

Téměř každá mladá matka během těhotenství má zájem o to, jak zhubnout po porodu. Během kojení je to relativně komplikovaný proces, protože hormonální pozadí se výrazně mění, domácí práce zasahují a silně pociťuje nedostatek času. Je nutné jednat s dítětem, krmit mu mléko a dělat vše proto, aby vyrostl zdravě. V tomto ohledu ne každý může najít čas, jak se zbavit dalších liber. I přes to všechno je však možné obnovit celkový stav těla a odstranit nadváhu. Vyžaduje to školení, je nutné provádět speciální cvičení, cvičení a dodržovat dietu. V každém případě matka během kojení dietu dodržuje, lze ji však přizpůsobit zvláštním podmínkám..

Kolik můžete zhubnout po porodu

To je jeden z nejnaléhavějších problémů - kolik zhubnou po porodu. Těžko říci, záleží na individuálních podmínkách. Některé matky mohou během těhotenství získat několik liber, zatímco jiné se zlepšují o tucet kilogramů. Čím menší váha nabyla během těchto devíti měsíců, tím snazší se jich zbavit..

Nedoporučuje se zhubnout ihned po porodu

Období, kdy žena po porodu začne zhubnout, závisí pouze na ní. Je nutné začít jíst správně, při dodržení speciální stravy pro kojení. Toto je často dlouhý příběh, ale pokud trénujete, provádíte všechna výše uvedená cvičení a požadavky, pak můžete relativně rychle zhubnout..

Poznámka! Se správným přístupem lze skutečného výsledku dosáhnout za několik týdnů.

Jak zhubnout týden po porodu

Začít zhubnout týden po porodu se zdá nemožné. Není to však obtížné za všech podmínek. Je důležité si uvědomit, že mnozí zhubnou po porodu. Tuky velmi ztloustnou teprve během těhotenství, a poté bude hubnutí rozhodně začít. Musíte jen být trpěliví a řídit se všemi doporučeními.

Důležité! Pokud bylo porod provedeno císařským řezem, nedoporučuje se zapojit do období asi tří měsíců poté. Začněte pouze se souhlasem lékaře.

V tuto chvíli můžete zhubnout v relativně rychlém čase pomocí velkého množství různých metod. Byly vyvinuty speciální cvičení a výcvikové programy, které lze provádět i doma. Nezabere to obrovské množství času. Je nutné je vést v šetrném režimu a zároveň dosáhnout dobrého výsledku za týden.

Břicho je nejtěžší oblastí hubnutí po porodu.

Jak víte, žaludek je nejobtížnějším místem hubnutí. Tuk zanechává poslední. Trpělivost a vytrvalost ve třídě jsou proto důležité. Zpočátku ramena, paže a nohy začínají zhubnout a pak přijde na břicho.

Poznámka! Mnoho dívek se dokáže za devět měsíců zotavit velkým počtem kilogramů. Čím více z nich, tím méně efektivní bude proces hubnutí..

Samotný proces porodu matky vyžaduje obrovské množství síly a energie, které je obtížné rychle obnovit později. V tomto ohledu by se člověk neměl bát, že vytrvalost nebude na začátku výcviku dostačující. Přijde s časem. Proces hubnutí po porodu je často velmi únavný, pro zvýšení síly můžete absolvovat kurz speciálních vitamínových přípravků pro kojící matky.

Jak zhubnout po porodu

Před zahájením procesu hubnutí je důležité si přečíst informace a seznámit se se všemi možnými metodami a technikami hubnutí po porodu. Hlavní lze rozlišit:

 • Správná výživa je nejdůležitějším doporučením k zahájení procesu boje s nadváhou. V souladu s jeho metabolickým procesem v těle se velmi zrychluje, tukové depozity se začínají rozkládat a celkový fyzický stav je normalizován..
 • Síla a kardio cvičení. Bez tohoto bodu není možné zhubnout. Pravidelným tréninkem alespoň doma, v kombinaci s joggingem, můžete urychlit metabolismus a začít proces spalování tělesného tuku. Během tréninku se vyvíjí svalová hmota, která vytlačuje tuky.
 • Speciální prostředky pro hubnutí. Jedná se o chemické a bylinné přípravky, jejichž cílem je zlepšit stav pokožky a odstranit strie, které se nevyhnutelně vytvářejí po hubnutí. Je důležité si uvědomit, že pouze pomocí těchto prostředků nemůžete zhubnout. Můžete zlepšit stav pokožky, ale nic víc.
 • Chirurgická intervence. To je nejradikálnější, nejvzácnější a nejdražší způsob. Pokud neexistují žádné zvláštní indikace pro jeho implementaci, můžete se bez ní obejít..
 • Specializované masáže. Dobrý způsob, jak odstranit celulitidu a podkožní tuk. Masážní tóny a dobré uvolnění těla, umožňuje zotavení po tréninku.

Důležité! Před použitím jakékoli kosmetiky během kojení se doporučuje poradit se s lékařem.

Před zahájením procesu boje s nadváhou je důležité dobře studovat, co musíte udělat. Některé účinné programy a komplexy nemusí být vhodné pro ženy po porodu. Proto je důležité vybrat konkrétní programy speciálně pro začátečníky. Existuje mnoho z nich, jsou účinné a navržené speciálně pro zotavení po porodu.

Ne všechny programy jsou vhodné pro mladé matky.

Nezapomeňte na vodní rovnováhu v těle. Odborníkům na výživu a předním odborníkům v oblasti hubnutí se doporučuje konzumovat alespoň jeden a půl litru čisté vody denně. Zejména po cvičení je velmi důležité obnovit množství ztracené tekutiny. Nezapomeňte, že voda pomáhá při odbourávání tuků a odstraňování toxinů z těla..

Je třeba zdůraznit takové důvody, které mají velký vliv na hubnutí po porodu. Jsou velmi důležité a musí být známy před zahájením procesu hubnutí:

 • Hmotnost před a po porodu. To je důležitý bod, protože někteří se mohou zotavit o pět kilogramů, jiní o patnáct. Rychlost dosažení prvních výsledků bude tedy záviset na tom..
 • Obecná fyzická kondice před a po porodu. Závisí to na tom, jak obtížný byl těhotenský proces a na množství energie a energie, které žena utratila.
 • Druh krmení. Bez ohledu na to, jak zvláštní to zní, ale s kojením je proces spalování tuků mnohem snazší, protože hodně z nich bere mléko.
 • Struktura těla. Výkon závisí na tom.
 • Tendence k přibírání na váze. U žen, které jsou náchylné k plnosti, bude tento proces obtížnější. V tomto případě bude normalizace správné výživy velmi důležitým bodem..
 • Stáří. Ženy, které nedosáhly věku 30 let, bude mnohem snazší a rychlejší hubnout než starší.
 • Velký vliv má takový faktor, jako je narození ženy. Po prvním je mnohem snazší obnovit a získat zpět svou předchozí váhu..

Je těžší zhubnout po druhém narození

Proces boje s nadváhou po druhém narození je mnohem komplikovanější kvůli některým faktorům:

 • Stáří. Protože ve většině případů dochází k druhému narození v pozdějším věku. V průběhu času tělo zpomaluje metabolismus a je mnohem obtížnější zhubnout..
 • Nemohou zhubnout po druhém narození také proto, že je obtížnější přidělit čas na třídy a cvičení, dokonce i doma, protože již existují dvě děti a je třeba jim věnovat více pozornosti.

Důležité! V tomto případě je nutná maximální normalizace výživy. To pomůže metabolickým procesům zrychlit a spalovat tuk i po druhém a třetím narození..

Příčiny nadváhy po porodu

Dlouhý těhotenský proces vyžaduje obrovské množství síly a energie od dívek. Procesy probíhající v této době výrazně ovlivňují morální a fyzickou kondici..

Hormonální změny, které se vyskytují v těle, mají také přímý vliv na metabolické procesy..

Hlavní příčinou nadváhy je nedostatečná fyzická aktivita.

Nedostatečná lokomotorická aktivita během těhotenství má svůj účinek, protože v tuto chvíli matky chodí na mateřskou dovolenou a tráví méně a méně času pohybem a aktivním pronásledováním. Během tohoto období je lékaři nedoporučují..

Sportování

Doma po porodu se doporučuje provádět základní cvičení ke snížení hmotnosti. V tomto případě je žádoucí kombinovat je s kardio tréninky, mezi kterými si můžete vybrat pravidelné jogging na čerstvém vzduchu.

Nejúčinnější silová cvičení, která odborníci doporučují dělat doma, jsou:

 • Standardní základní tréninky: kliky, břišní tréninky a dřepy.
 • Cvičení Kegel, která byla navržena a navržena speciálně pro mladé matky.
 • Program Cindy Crawford, který se skládá ze tří komplexů.

Chcete-li cvičení správně provádět, abyste dosáhli co nejlepších výsledků, doporučujeme vám seznámit se s videonávody. Správné cvičení je důležité v procesu hubnutí..

Důležité! Před začátkem cvičení se musíte zahřát. To pomůže vyhnout se podvrtnutí a zraněním, které mohou nastat během cvičení. V konkrétním případě je nutné objasnit, po jakém množství po porodu můžete sportovat, abyste zhubli. Existují určité kontraindikace, pokud byl proces porodu příliš obtížný nebo s porušením.

Jak obnovit hormonální pozadí

Po těhotenství se nevyhnutelně u žen vyskytne hormonální porucha. Výrazně ovlivňuje mnoho procesů v těle, včetně hmotnosti. K normalizaci hormonálního pozadí a metabolických procesů stačí provést tyto jednoduché kroky:

 • Cvičit pravidělně.
 • Získejte nejvíce vitamínu D z potravin nebo speciálních doplňků.
 • Minimalizujte výskyt stresových situací..
 • Mouku a sladké je nutné odmítnout.
 • Neužívejte léky.

Nedostatku váhy po porodu často brání nedostatek času a nedostatek energetických rezerv u mladých matek. Můžete však zhubnout v relativně krátké době, když jsou dodržovány všechny metody a programy, které jsou zaměřeny na hubnutí po těhotenství.

Jak zhubnout po porodu?

Fotografie z webu: razvitie-krohi.ru

Neexistuje žádná šťastnější a radostnější událost pro každou ženu než narození dítěte. Navíc obvykle čekáme na strouhanku s strachem, ale vůbec ne přemýšlíme, co dělat dál s naším docela dobře zotaveným tělem. Podivným způsobem, tam byl stereotyp, že těhotná žena by měla jíst hodně, pro dva, ale nejčastěji to vede k poněkud katastrofálním následkům a je schopen hrát krutý vtip. Situaci ještě zhoršuje skutečnost, že sezení s dítětem opravdu neběží kolem fitness center a tělocvičen. Ale co dělat, jak zhubnout rychle a doma po porodu, je tato otázka zajímavá pro mnoho žen, které prostě nevědí, co dělat v takové situaci..

Odkud pochází nadváha: kolik odchází kilogram po porodu

Během těhotenství, zatímco mladá matka nese své dítě, nevyhnutelně přibírá na váze, protože život, který v ní vznikl, má také hodně. Zpočátku je tato hmota poměrně malá, ale s každým dalším dnem dítě roste a hmotnost matky neustále roste. Mnoho se zdá, že jakmile porodí, hmota se okamžitě vrátí do normálu, ale je to absolutní mylná představa. Než zjistíte, kolik kg jde bezprostředně po narození, musíte nejprve zjistit, odkud přišli. Pojďme pochopit ve fázích, pak bude jasné, nejen to, ale také, jak rychle zhubnout po porodu.

Ve skutečnosti vám nikdo nebude moci říct, jak velkou váhu jde konkrétně po porodu. To vše je poměrně přibližné, protože je nutné brát v úvahu nejen hmotnost samotného dítěte, ale také plodovou vodu, a nejen jejich.

Vzpomeňme tedy na hodiny matematiky ve škole a zkusme si spočítat zhruba, kolik liber po porodu trvá, a proto musíte určit, kolik žena v průměru získá za všech těch šťastných devět měsíců. Navíc se jedná o poměrně jednoduchý počet, takže by s tím nikdo neměl mít problémy.

 • Hmotnost samotného dítěte, které je připraveno k narození, je přibližně tři a půl kilogramu. Pokud tedy přemýšlíte o tom, jak velká váha jde po porodu, lze toto číslo bezpečně zohlednit.
 • Hmotnost místa celého dítěte, nebo jak to lze vědecky nazvat, by se měla zvážit také placenta, protože spolu s dítětem také odejde. V průměru jde o přibližně jednu třetinu hmotnosti dítěte, tj. Někde kolem 600–800 gramů.
 • Rovněž děloha, jejíž hmotnost může dosáhnout od půl kilogramu a do jednoho a půl kilogramu, má dostatečně silné vlastnosti..
 • Normální hmotnost plodové vody je také někde kolem 750 - 850 gramů..
 • Existuje tendence ke zvýšení mléčných žláz, to znamená, že vaše prsa také nutně porostou v průměru ne méně než půl kilogramu..

Fotografie z webu: deti.mail.ru

Kromě toho se v těle ženy během těhotenství objem krve i mezibuněčné tekutiny významně zvyšuje téměř o tři kilogramy. Nezapomeňte na tělesný tuk, který by měl také nevyhnutelně vypadat, že chrání dítě, bude tvořit od tří a půl do pěti kilogramů, pokud všechno půjde tak, jak má. Jak moc zhubnout hned po porodu? Uděláme nejjednodušší výpočet a získáme výsledek dvanácti až patnácti kilogramů, které každá žena jistě nahromadí, dokud se nenarodí malý nový muž..

Tak proč, proč neváží po porodu váha? Nebude možné se zbavit všeho, co bylo napsáno za čtyřicet týdnů v jednom pádu, protože příroda, jak víte, nemá rád prázdnotu. Zanechá přesně to, co dítě váží, plus plodovou vodu, krev a placentu a získá požadovaný výsledek. Průměrně je to asi pět až šest kilogramů, pokud k porodu došlo bez komplikací. S císařským řezem stojí za to hodit dalších 500–700 gramů, ne víc. Zde vyvstává docela rozumná otázka, na kterou se mnoho žen ptá: „Co mohu udělat, nemohu zhubnout po porodu?“ Podívejme se na to společně a najděte řešení problému, který podle statistik, které jsou většinou poměrně spolehlivé, znepokojuje více než padesát procent všech žen v naší zemi..

Fotografie z webu: divo-shop.info

Jednoduché hubnutí po porodu: šest základních kroků ke snížení hmotnosti matek

Pokud je velmi snadné a snadné určit, jak moc zhubnou ihned po porodu, bude hubnutí o něco obtížnější. Každá dívka nebo žena přesně ví, jak snadné je stavět tuk na břiše a boky, a jak to nejen zbavit později. Po vynaložení určitého úsilí se však každý dokáže vypořádat, to je fakt, protože byl v praxi již dlouho testován jednou nebo dvěma, ale tisíci ženami..

1. Nenechává se hmotnost po porodu? Buďte trpěliví a nespěchejte!

Obava, že hmotnost nezačne hned po porodu, je pro každého člena férového sexu zcela přirozená. Především to záleží na skutečnosti, že se hormonální rovnováha během těhotenství významně mění a „usadí se“ nejdříve po ukončení kojení. To znamená, že se nemusíte spoléhat na rychlé výsledky.

Fotografie z webu: 4mama.com.ua

Ale i když nemáte kojit, pak zotavovací procesy po takové stresující situaci, jako je těhotenství, mohou trvat nejméně čtyři nebo šest měsíců a někdy všech dvanáct. Je tedy lepší být trpělivý, stejně jako další doporučení a tipy, a jen počkat, aniž byste se vrhli do nesmyslných slz a nového stresu.

2. Povinná vyvážená výživa: především kvalita

Ihned po porodu se některé nedbalé matky snaží jít na nejpřísnější stravu, přestat jíst všechno kromě mléka, ale to samozřejmě nikdy nevede k ničemu dobrému. Hladovění se také v žádném případě neprokazuje těm, kteří kojí, protože to opravdu vyžaduje velké množství energie, a určitě nemá nikde jiné, než jak jíme jídlo. Pokud dostanete méně než dva tisíce kalorií denně, vaše dítě bude hladovět, a to je nepřijatelné.

Fotografie z webu: vseodetyah.com

Je nutné vypracovat správnou a zdravou stravu, protože je nemožné jíst vše v řadě. Musí zahrnovat bílkoviny, tj. Maso a ryby, ovoce, zeleninu a vše, co je velmi bohaté na vápník, například tvaroh. Odstraňte známé alergeny, abyste předešli trávicím a metabolickým problémům u vašeho dítěte. Nezapomeňte mimo jiné na to, že stravování stojí za zlomek, asi pět až sedmkrát denně, v malých porcích.

3. Nezapomeňte se poradit s lékařem: zde je potřeba lék

Každá žena musí po porodu vždy navštívit svého lékaře, který bude sledovat proces zotavení. Někde za šest až sedm měsíců bude již možné podstoupit úplné vyšetření, například je třeba darovat krev a další testy. Je to lékař, který vám řekne, že hormonální pozadí vstoupilo do stabilní fáze, to znamená, že se již můžete vypořádat s úpravou tělesné hmotnosti.

Pokud nedojde ke změnám, ale zdá se, že je vše v pořádku se zdravím, má smysl kontaktovat odborníka na výživu a endokrinologa. Je možné, že problém leží přesně tam, kde to může vyřešit pouze skutečný lékař, protože žádné tělocvičny zároveň nepomohou určitě.

4. Život po porodu: hubnutí znamená vynikající přístup

Ať už se dá říci cokoli, než byly ženy psychologicky silnější než moderní ženy. Dnes je hlavním problémem, který vám nedovolí snadno a snadno zbavit přebytečný tuk, jednoduše poporodní deprese, kterou lékaři znali a léčili po dlouhou dobu, samozřejmě, pokud je budete kontaktovat.

Fotografie z webu: uaua.info

Pokud začnete plakat a vzlykat bez důvodu, objevil se neobvyklý hysterický smích, pokud každý podráždí nebo překonává bolestivé útoky něhy, nebo možná naopak, nenávist a neopustíte dort a dorty, je rozhodně čas přejít k lékaři ze všech nohou. V žádném případě byste neměli „zabavit“ depresi, protože je to plné výrazného zhoršení problémů.

5. Tělesná výchova nebo chůze: gymnastika po porodu pro hubnutí

I když jste vždy byli obzvláště sportovní, pravidelně navštěvovaní tělocvičny a také jste dosáhli neuvěřitelných záznamů, nemusíte hned po nemocnici běžet na hřiště, nebude to nic jiného než škoda. Začněte tím, že si pravidelně a po dlouhou dobu zvyknete chodit se svým dítětem na čerstvý vzduch. Začněte s dvaceti minutami denně a postupně ji zvyšujte. Takové procházky pomohou spálit nejméně dvě sta kalorií najednou.

Gymnastiku a cvičení můžete zahájit nejdříve za čtyři až šest týdnů, pokud jste porodili sami a nedocházelo k problémům. S císařským řezem vám pouze lékař řekne, kdy můžete dělat cvičení a trénovat. Jóga, lehký jogging, trochu aerobiku, pilates a tanec - to je to, co máte po dobu šesti měsíců, až do zotavení.

Neposlouchejte ty, kteří říkají, že se budete muset vyhýbat pohlavnímu styku se svým partnerem po velmi dlouhou dobu. Po pouhých čtyřech až šesti týdnech se vše uzdraví a vy můžete bezpečně mít sex a užít si ho. To však není hlavní důvod, protože díky takové tělesné lásce tělo ztrácí také hodně kalorií a také trénuje mnoho svalových skupin..

6. Užijte si život: jak rychle zhubnout po porodu

Pouze užívat si života může člověk dosáhnout plného uzdravení a kdokoli se nechce změnit, nebude to dělat, to je prokázaný fakt. Nenechte se naštvat, pokud hubnutí trvá mnohem déle, než jste očekávali, protože se jedná o poměrně bolestivý proces. Ale nemusíte z toho dělat tragédii, ne každý má takové štěstí jako vy, máte nádherné dítě, které potřebuje milující, něžné a veselé a veselé maminky.

Fotografie z webu: bitoki.ru

Některé dívky se mimo jiné zeptají na něco podobného: „Po porodu jste ztratili hodně na váze a jak přibrat na váze?“ A s tím nemáte absolutně žádné problémy. Hlavní věcí je pozitivní přístup a dobré zdraví a vše ostatní se určitě zlepší. A když dítě vyroste, budete mít vždy čas tvrdě pracovat v hale na budování vlastního těla.

Naši odborníci

Časopis byl vytvořen, aby vám pomohl v těžkých dobách, kdy se vy nebo vaši blízcí potýkáte s nějakým zdravotním problémem!
Allegolodzhi.ru se může stát vaším hlavním pomocníkem na cestě ke zdraví a dobré náladě! Užitečné články vám pomohou vyřešit problémy s pokožkou, nadváhou, nachlazením, řeknou vám, co dělat s problémy s klouby, žilami a zrakem. V článcích najdete tajemství, jak udržet krásu a mládí v každém věku! Ale muži nezůstali bez pozornosti! Pro ně je zde celá sekce, kde najdou spoustu užitečných doporučení a rad ohledně mužské části a nejen!
Všechny informace na webu jsou aktuální a dostupné 24/7. Články jsou neustále aktualizovány a kontrolovány odborníky v oblasti medicíny. Ale v každém případě si vždy pamatujte, že byste se nikdy neměli sami léčit, je lepší kontaktovat svého lékaře!

Kolik kg jde ihned po narození: norma a odchylky

V období porodu dítěte bude určitě přibývat na váze žena. Ale po narození dítěte tělo mladé matky ne vždy vypadá jako předtím a nejčastěji odraz zrcadla změněné postavy vůbec neuspokojuje. Kolik kilogramů odchází bezprostředně po porodu, jaké jsou normy a odchylky - tento problém se týká většiny nově razených matek. V mnoha ohledech záleží na samotném dítěti - někdo se narodil jako skutečný hrdina a druhé dítě váží jen málo. Abyste přesně pochopili, jaké normy existují, musíte vědět, jaká je váha nastávající matky během těhotenství.

Na čem přírůstek hmotnosti závisí?

Během porodu nenarozeného dítěte se postava ženy určitě změní a ztuhne. V břiše se hromadí tukové zásoby, zvyšuje se mléčná žláza. Tyto změny jsou způsobeny přípravou na pohodlné nošení dítěte a nastávajícím kojením. Hmotnost nastávající matky před porodem zahrnuje:

• hmotnost dítěte (asi 3500 g);
• hmotnost placenty (600-900 g);
• hmotnost zvětšené dělohy (800 - 1 000 g);
• hmotnost plodové vody (810 - 830 g).

K výše uvedenému by měl být přidán zvýšený objem krve a mezibuněčné tekutiny - asi 3 kg. Vklady tuku také tvoří asi 2,6-4,5 kg.

Míra přírůstku na váze pro celé těhotenství je:

• 15,3 kilogramu pro hubené ženy;
• 13,7 kg pro průměrnou postavu žen v práci;
• 9-10 kg pro plnou dámu.

Po narození je úbytek hmotnosti nevyhnutelný, existují však normy..

Kolik kg zůstává po narození dítěte?

Během porodu žena ztratí velmi velké množství tekutiny, plodové vody a krve. Hubnutí po porodu je asi 7-11 kg, ale může být i více. V tkáních těla se snižuje osmotický a onkotický tlak. Přebytečná tekutina, která během těhotenství způsobila otoky nohou, se vylučuje po porodu močí. Dochází k velkému snížení tělesné hmotnosti. Tělo matky navíc již nepotřebuje potřebné hormony, které jsou zodpovědné za zachování dítěte. Jejich počet se také snižuje. Změna metabolických procesů po narození dítěte ovlivňuje hubnutí.

Zmenšení prsou je také ovlivněno kojením. Pokud se hmotnost během kojení začne zvyšovat, znamená to, že v období po porodu matka nedodržuje správnou stravu, nemonitoruje její denní stravu a používá vysoce kalorická jídla. Mastná a kořenitá jídla zvyšují chuť k jídlu.

Kam směřují kilogramy ihned po narození??

V normálním průběhu těhotenství má plodová voda hmotnost asi jednoho litru. Odchylky na tomto obrázku jsou způsobeny přítomností polyhydramnios nebo oligohydramnios. Při jednoduchém porodu se ztrácí váha takto:

1. Hmotnost dítěte.
2. Ztráta krve bude přibližně 0,5 litru.
3. K nim se přidá 700 gramů placenty. Celkový ztracený kilogram po porodu bude tedy přibližně 5 kg. V mnoha případech může být toto číslo mírně překročeno..
4. Pokud matka před otěhotněním otokala, po porodu žena ztratí další 2-3 litry tekutiny.
5. Přirozeně žena, která porodí dvojčata, ztratí více kilogramů a tekutin.

Některé ženy v práci uvádějí úbytek na váze 6 kilogramů nebo více. Pokud žena před porodem získala asi 10 kilogramů, opustí v nemocnici asi 5–6 kg. Maminky, které během těhotenství získaly asi 20 kg nebo více, nebudou po porodu cítit velký rozdíl ve ztrátě 5-7 kg. Ztráta tělesné hmotnosti je v každém jednotlivém případě samozřejmě individuální. V době propuštění z nemocnice se mnoho žen stalo lehčími o 7 až 8 kilogramů. Po císařském řezu se ztratí přibližně 7,2 - 7,8 kilogramů tělesné hmotnosti.

Kdy se původní hmotnost vrátí?

Návrat k obvyklému ukazateli tělesné hmotnosti nastává postupně a někdy může být asi 6 měsíců. Pokud v první polovině roku žena kojí dítě, pak se hmotnost stále nutně sníží o 6 až 7 kilogramů. Musíte však dodržovat správnou stravu a ne přejídat se.

Postupně se také vyskytují kontrakce dělohy. Děloha získává obvyklé rozměry před těhotenstvím teprve 6 týdnů po narození dítěte. V době odchodu z nemocnice se sníží pouze o 200 g. K další kontrakci dělohy dochází při kojení dítěte, které stimuluje tvorbu hormonu oxytocinu. Výsledkem bude postupné snižování objemu dělohy, a v důsledku toho se bude snižovat i tělesná hmotnost.

Po narození je povrch orgánu očištěn od všech zbytečných tkání. Zvýšený objem krve zmizí. Výsledkem je ztráta dalších 1,5 kg. Krvavý výtok (lochie) je odstraněn z ženského lůna ihned po narození. Do doby propuštění z porodnice je úbytek hmotnosti v důsledku špinění asi 300-400 g.

Vklady tuku, které nashromáždila žena během těhotenství, okamžitě nezmizí. Podporují laktační proces, náklady na energii a dodávají mléku potřebnou úroveň obsahu tuku. V prvních 3 měsících po narození dítěte ztrácí matka postupně 1 kg za měsíc. Samozřejmě, pokud je její strava správně vyvážená a žena je fyzicky aktivní.

Odchylky od normy

Co způsobilo různé odchylky od normy? Tyto indikátory charakterizují pouze přibližný úbytek hmotnosti po porodu a jsou zaměřeny na normální postavu ženy a těhotenství bez komplikací. Odchylky jsou možné, pokud:

• těhotenství bylo komplikováno mnoha narušeným vývojem plodu;
• včasné nebo pozdní doručení;
• je přítomen otok.

Intenzivní léčba těhotenských komplikací kapátkem a jinými léky může způsobit otoky končetin. Při takovém ošetření se ženské tělo jednoduše nedokáže vypořádat s rychlým odstraněním přebytečné tekutiny. V důsledku toho se jeho objem zvětšuje, jehož nadbytky se po porodu okamžitě nezobrazí. Ztráta hmotnosti po porodu proto může být velmi malá. Opuchlost je velmi snadné určit pro každou mámu - musíte stisknout prsty na nohou a nohou. Pokud se po tlaku vyskytnou důlky, stopy po gumových ponožkách, špatně opotřebované boty - to znamená, že je nadbytek tekutiny.

Dalším důvodem odchylek při normálním hubnutí je nahrazení svalové tkáně tukem. Charakteristické příznaky jsou:

• plavaly tělesné tvary;
• ochablé hýždě;
• závěsné břicho;
• vzhled strie.

V takových případech buď nadměrný úbytek na váze po porodu, nebo nedostatečný. V případě, že nastávající matka obdržela malé množství bílkovin, byla pro vývoj plodu utracena ze svalové tkáně ženy. Výsledkem bylo, že tuková tkáň částečně nahradila svalovou hmotu a postava byla příliš oteklá.

Hormonální nerovnováha v těle také vyvolává odchylky v míře redukce kilogramů. Tento jev je však normální po porodu. Příznaky hormonální nerovnováhy jsou:

• závrať;
• bolest hlavy;
• nespavost;
• skoky v krevním tlaku.

Správná produkce ženských hormonů se postupně stabilizuje a hmotnost ženy se bude pohybovat po porodu.

Jak zhubnout po porodu? Nyní je hmotnost nižší než před těhotenstvím

Zeštíhlující příběh: Kojící máma se stravou a procházky kočárkem

Vždycky jsem chtěl vypadat krásně a štíhle. Ale moje úsilí na dlouhou dobu nestačilo. Vyzkoušel jsem spoustu stravy a všechno ostatní. Jednoho dne jsem však zjistil, že jsem těhotná, a zapomněl jsem, co jsou diety. Jedl jsem všechno, co jsem chtěl, a v důsledku toho jsem během těhotenství získal 14 kg - a nejen jsem získal, sám jsem zvětšoval velikost.

Po dodání zůstalo jen 6 kg, ale pro mě došlo k výboji při výboji - nehodil jsem se do nic. Bylo mi řečeno, že je to otok a do měsíce se všechno sníží, ale není to pravda. Ale nic - uvolnil jsem se a užíval jsem si mateřství a kojení.

V tomto ohledu bylo nutné dodržovat dietu, aby u dítěte nedocházelo ke kolikům a alergiím. Při dodržení správné výživy jsem začal divoce zhubnout a nakonec jsem ztratil 22 kg za 4 měsíce - nyní vážím o 7 kg méně než před těhotenstvím.

Po 5 měsících jsem začal zkoušet trochu všeho, aby si dítě zvyklo na odrůdu a já ji už krmím. Ale mohu říci, že se budu držet pohromadě a udržovat tuto formu, abych byla krásná a štíhlá. Mínus: veškeré oblečení musí být vyměněno za nové.

Zde je příběh hubnutí po narození dcery. Doporučuji všem dívkám, aby se během těhotenství nebáli tuku, protože to není děsivé - pak je snadné zhubnout při správné výživě. Jen vaříme vařené, dušené, dušené, pečené. Mimochodem, snědl jsem a snědl mouku, ale většinou peču pro celou rodinu.

Ano, pokud si teď vzpomeneme na všechny tyto kilogramy, pak byl strach: co když všechno tak zůstane? Ale když začala jíst správně a chodila hodně na čerstvém vzduchu, chodila hodně a neseděla na lavičce s kočárkem, všechno začalo odcházet. Chůze a chůze se také cítí - je to nárůst síly, elastických částí těla, inspirace, dobrá nálada. Opravdu jsem nevěřil, že po porodu můžete zhubnout a zbavit se získaných kilogramů, ale to je skutečné.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

8 jednoduchých pravidel pro hubnutí po porodu bez poškození dítěte

Co vzrušuje maminky nově narozených dětí? To jsou myšlenky na zdraví a pohodlí malého muže. A starosti o to, jak přivést svoji váhu zpět k normálu. Matky s dítětem získávají během těhotenství asi deset kilogramů navíc. Brzy se jich chtějí zbavit a vrátit se do dobré kondice. K řešení tohoto problému pomůže osm základních pravidel hubnutí po porodu..

Určíme motivaci, která bude řídit naše aktivity ve věci hubnutí. A začněme boj proti nadváze.

Jaká je motivace zhubnout po porodu?

Po porodu může být několik důvodů pro hubnutí. Může převládnout jeden z faktorů nebo jejich kombinace:

 1. Nespokojenost s jejich vlastním vzhledem. Když se nechcete přiblížit k zrcadlu, abyste neviděli formuláře, které přidaly objem.
 2. Fyzické nepohodlí. Dýchavičnost, rychlá únava, a to i při nízkém zatížení.
 3. Návrat na předchozí skříň. Oblíbené věci shromažďují prach ve skříni. Čekají na návrat paní. Aktualizace skříně je drahá, ale nakupování vás neuspokojí, když se nehodíte do požadované věci.
 4. Výčitky náročného manžela nebo strach, že se začne dívat „doleva“. Ne všichni manželé správně vyhodnotí změny, které provázejí narození dlouho očekávaného dítěte. Vnější přitažlivost manželky je to, co potřebují, a detaily nejsou důležité.
 5. Někdy práce vyžaduje atraktivní vzhled, včetně postavy.

8 pravidel pro hubnutí

Je obtížné zhubnout bez přísné stravy, používání léků a doplňků stravy pro hubnutí a chirurgický zásah. To vše nelze použít poprvé po porodu. Protože kojíte, pokud kojíte. A plná návratu ztracených kilogramů. Proto dodržujeme následující pravidla:

1. Pohyb je život

Během těhotenství, zejména v posledních měsících, jste se pohybovali pomalu a opatrně. Nyní potřebujeme nový rytmus života. Zvýšení motorické aktivity.

Ranní cvičení, mírná fyzická aktivita ve formě cvičení pro různé svalové skupiny zvýší vitalitu. Budou se nabíjet s živostí a energií. Nadměrné cvičení může ublížit, ale mnoho z nich je užitečné i pro těhotné ženy. Například kurzy pružnosti nebo strečink, cvičení na fitball. Na druhém můžete dítě současně houpat a upravovat svou vlastní postavu.

Denní procházky kočárku jsou dobré pro vás i vaše dítě. Nadechněte se čerstvého vzduchu a zhubněte. Pojďte na hřiště a posaďte se na lavičku - ne naše volba. Je lepší pohybovat se s kočárkem, pohybovat se poměrně rychlým tempem a plochým zády. 1 hodina intenzivní chůze hoří přibližně stejnými kaloriemi jako 3 hodiny cvičení na simulátorech. Je také velmi užitečné jako cvičení nosit dítě v praku nebo v „klokani“.

2. Správná výživa

Mělo by se to vždy dodržovat. To je ideální. A to zejména při kojení. Koneckonců, veškerá „škodlivost“ je přenášena na dítě mateřským mlékem.

Jezte častěji, v malých porcích, jíst se svým dítětem, 5-6krát denně. Neopírejte se o sladkosti, i když opravdu chcete. Zelenina a ovoce jsou lepší než pečivo. Jíme obiloviny, polévky, nízkotučné maso a rybí pokrmy. Odmítáme sendviče na útěku, rychlé občerstvení, polotovary, smažená jídla. Přejeme dobrou a vydatnou snídani. Snídaně je považována za nejdůležitější v každodenní praxi..

Takové jídlo vás nejen ztenčí, ale také pozitivně ovlivní vývoj trávicího systému novorozence. "Máma musí jíst pro dva" - mýtus. Naopak, přejídání přispívá k výskytu zvýšené tvorby plynu u dítěte, alergických reakcí. Je lepší zvolit jídlo bohaté na zdravé vitamíny a minerály..

Hlavními látkami nezbytnými pro tělo po porodu, a zejména pokud kojíte, jsou železo, vápník a bílkoviny. Proto je nutné konzumovat v dostatečném množství mléko, tvaroh, libové maso, hovězí játra, ryby a obiloviny. Pijte hodně tekutin, ale ne kávu, čaj.

Pokud používáte umělé krmení, můžete přidat výpočet kalorií. Jakýkoli pult na příslušných stránkách vám pomůže vypočítat množství kalorií, které můžete vzít za den. Stačí zadat potřebné parametry: počáteční a požadovaná hmotnost, věk, výška.

3. Kojení

Je to jedna věc, když je odmítnutí kojení z objektivních důvodů nezbytné. Například nemoci nebo zmizené mléko u matky, alergie u dítěte.

Pokud je důvodem odmítnutí neochota „zkazit číslo“, je to špatně. Péče o dítě je prioritou a výhody mateřského mléka jsou zřejmé. Kromě toho kontrakce dělohy během krmení rychle přivede k porodu normu. Proto budou navíc libry odcházet rychleji.

4. Bereme v úvahu hormonální selhání

Po přenášení dítěte a porodu mohou být některé procesy v těle narušeny. Koneckonců, porod je velkým otřesem pro ženské tělo.

Obnovení hormonálních hladin je pomalý proces. Proto se nemusíte divit, že váha začíná postupně odcházet, „s vrzáním“. Nechte tělo přizpůsobit se, nevzdávejte se. A brzy se vrátíte k předchozím indikátorům.

5. Vyhněte se stresovým situacím.

Po narození dítěte jste stále neměli čas na uzdravení a obavy se výrazně zvýšily. Časté krmení dítěte, noční povstání, nedostatek schopnosti plně spát, praní plen. Ano, a nikdo nezrušil domácí práce: jíst, vařit, uklízet dům.

Neberte si všechno na sebe. Takže budete nervózní vyčerpání a deprese. A mimochodem, zvyšuje její chuť k jídlu. Zavolejte o pomoc z domácnosti: máma, manžel, babička, tchán.

Pokud to není možné, vzdejte se opět každodenních domácích prací ve prospěch spánku a relaxace. I krátký odpočinek vám přinese pozitivní výhled na svět. Navíc máte obrovský bonus - přítomnost vedle malého zdroje radosti, vaše dítě.

6. Cvičení s dítětem

Můžete cvičit bez tělocvičny. Můžete dát dítě do klokanů, abyste si udělali domácí úkoly, můžete si dát své dítě na hruď, abyste pumpovali, můžete... Ano, můžete přijít se spoustou různých cvičení s dítětem, která vám přinese spoustu potěšení pro vás i vaše dítě. Je také velmi důležité, aby se zatížení v tomto případě postupně zvyšovalo, jak vaše dítě roste.

7. Návrat k radosti sexu

Poprvé, když bolestivé pocity po porodu stále žijí, a já o tom nechci přemýšlet. O něco později se však vraťte k tomuto zdroji vitality. Během intimního procesu se nejen spotřebují kalorie a ztrácí se nadváha, ale také se dostává potěšení, obnovuje se psychická pohoda, zvyšuje se sebevědomí, zlepšuje se zdraví.

Zpravidla se žena po porodu stává smyslnější. Proto milujte svého partnera znovu, objevujte nové aspekty a odstíny s ním v sexu. A zároveň zhubněte!

8. Pozitivní přístup

Vracíme se z toho, co jsme začali. Pamatujte na motivaci.

Neodkládejte hubnutí teprve později. Zítra přijde pozdě. Čím rychleji začneme, tím dříve přijde výsledek..

Pokud jste narazili, spadli - začněte znovu. Teď to nevyšlo, bude to fungovat o něco později.

Tenčí přátelé a partnerové na hřišti nejsou předmětem závisti, ale napodobením. Chyťte se a předjeďte! - takové je vaše motto.

A poslední věcí je, že jedním z hlavních způsobů, jak vypadat dobře, je dobře se naladit. Ne jediné negativní slovo před zrcadlem k vašemu odrazu! Vzpomeňte si na slavný sovětský film se stejným názvem - pracovní hypnotický pracovní systém funguje a od té doby se opakovaně osvědčil. Jak vyladíte, bude to tak! Nyní máte živé pozitivní - vaše dítě. Je lepší nežehlit plenu znovu, ale hrát si s ní, smát se a užívat si existence vašeho dítěte.

Každý ztracený kilogram je výsledkem vaší práce na sobě. Jste silní, můžete to udělat! Staňte se štíhlejší, krásnější a atraktivnější. Jste nejen úžasná matka, ale také krásná žena!

Četli jsme také na téma hubnutí:

Mladá matka Julia říká, kolik času po porodu můžete začít cvičit na hubnutí a navštívit tělocvičnu. Říká také, jak správně sestavit jídlo, sdílet některé recepty. Kromě toho Julia upozorňuje na časté chyby, které se dějí mladé matky, když se snaží odstranit své břicho a boky, vysvětluje, jak můžete začít trénovat doma. A je velmi důležité pochopit, že můžete zhubnout po porodu nejen v tělocvičně, ale také doma, protože v první řadě musíte velmi přesně dodržovat správnou stravu.

Chcete být první, kdo si přečte naše materiály? Přihlaste se k odběru našeho telegramového kanálu, stránky Facebook nebo skupiny VKontakte.

Jsme v Yandex.Zen - připojte se!

Kolik zhubnou hned po porodu

Před narozením vážila 48 kg., V devátém měsíci těhotenství začala vážit 60 kg. Po narození okamžitě začala vážit 50 kg. Nyní znovu 48 kg. Říká se, že když se narodí první, nedostanete se plnější, ale po druhém se plní. Nevím, kdo to vypadá "Někdo zhubne a někdo zhubne. Také jsem se bál, že doplním, ale stal jsem se jako předtím :)

Před narozením vážila 48 kg, na konci těhotenství 66 kg,

Teď vážím 50 kg, uplynulo 3,5 měsíce! Téměř se vrátil do svého předchozího stavu, stejně se mi to líbí :)

okamžitě - asi 8 kg. ve smyslu toho je dítě a vše související))

toto je doprovodné dítě a můj edém

Před těhotenstvím bylo 75 kg

Během těhotenství jsem získal 20 kg. Po porodu to okamžitě trvalo 10, teď vážím 83 kg (ztratil jsem 1,5 měsíce), ale kojím, takže se dobře najím a ještě jsem se rozhodl neztratit tuto extra váhu - zatím trochu nechávám.

Naopak se zvýšila, teď přemýšlím, jak se zbavit, jít na masáž a krok.

po prvním, přidal jsem 20 kg, to bylo 54. po druhém jsem přidal dalších 10 kg. Vlastně jsem pipety, i když kojím. Výsledkem je, že vážím více než 80. Atas.my řekl, že jsem plný.

zbytek skóroval 7 během 4 měsíců. a teď vážím méně než před těhotenstvím. Mimochodem, ne každý zhubne, když se krmí - moje přítelkyně krmila a váží 80 kg téměř rok a přibírá na váze, nejen ona. a tak v zásadě vím dvě dívky, které krmily a zhubly.

Před těhotenstvím jsem vážil 53 kg,

na konci 63 kg, po porodu 57 kg, pak jsem vzal 2 kg týdně, kojím, dosáhl jsem a zastavil do 46 kg, nyní jsme 8 měsíců starý, vážím 50 kg, neztratím a neztuhnu, snězím jako před těhotenstvím

Váha po porodu

Před dodáním bylo v devátém měsíci 48 kg 61 kg. Když její syn dosáhl věku 3 měsíců, vrátila se do své dřívější podoby a kojila. Když však za rok odtrhla hrudník, přibrala. Bylo nutné krmit 1,5.

dcera téměř 2 měsíce

registrován v 5 týdnech s hmotností 58 kg.
v devátém měsíci vážil 73, ihned po porodu vzal 7 kg, nyní vážím 61. Kojím jen.

Je nám již 9 měsíců, v GV. Vůbec neztratím váhu, nejprve jsem začal zhubnout a pak se proces zastavil.

Opravdu doufám, že když přestanu krmit, zhubnu. A teď se neobtěžuji. Nadváha dnes činí téměř 10 kg.

Před narozením vážila 54 kg, kvůli toxikóze v prvním trimestru odhodila 6 kg! Na konci těhotenství jsem vážila 59 kg. Právě teď vážím 44 kg, dítě je 9,5 měsíce. Je těhotná, druhá, zatímco všechno je normální 8) Myslím, že všechno je individuální, někdo zhubne, někdo naopak.

zatímco těhotná žena šla, nějak skóroval 10kg, po propuštění vážila - stejně jsem krmil těchto 10 kg, já jsem je nebral až tři měsíce, a pak jsem znovu shromáždil stejných 10 kg za dva měsíce. KATASTROFA. všechny šaty jsou malé, je správné získat to, co šla před porodem.

56-57 kg. stabilní. Během těhotenství 83 kg.
po porodu 79 kg. 2 roky již uplynuly, vážím 70 kg. stále oh. kolik tuku vyhodit nejméně 60 za žádný sen

Před těhotenstvím, 59 kg. vážil

9 měsíců noční můra 89 kg. (oteklé děsivé). po narození 7. dne 71 kg. O rok později, nyní 55 kg, kojení.

Jsem na těhotenství

získal 32 kg. Od 48 do 80 kg. Po porodu okamžitě hodila 12 kg. Kojila jsem, nebylo mléko. Neusiloval jsem se o stravu a všechno ostatní (prostě jsem se nepožil, než jsem ztratil puls, všechno bylo s mírou :)))). Teď má hmotnost 54 kg. Stále trochu zhubnout :)))

po porodu (mám dvě děti) jsem začal rychle přibývat na váze. Před narozením jsem vážil 50-51 a nyní 56. jak ztratit další libry?

Před těhotenstvím vážil 57 kg.

v devátém měsíci vážila 68 kg, po narození se stala 54 kg, uplynuly 3 měsíce a teď vážím 46 kg, strašně jsem zhubla, musel jsem celý šatník aktualizovat;)

Před těhotenstvím vážil na konci 66 kg 46 kg

Nyní 45 kg, ztraceno 23 kg, kůže a kosti :(

Před těhotenstvím vážila 55 kg, získala asi 30 kg, okamžitě porodila 10 kg a do měsíce opět 55 kg. Právě teď, znovu těhotná, jsem nezískal 30 kg, ale jen 15 kg a porodím se po 1,5 měsíci.

pak do měsíce dalších 10, se vrátil ke své váze

Dnes jsem sledoval přenos Malachovu, téma „Narození“. a tak tam doporučili takový salátový recept, aby se dostal do formy =))
3 díly sladkých a kyselých jablek, 1 část celeru, vše nastrouháme, přidáme petržel, kopr a 1 polévková lžíce. zakysaná smetana a lepší jogurt =))) jíst večer. Hodně štěstí!
Je mi 9 měsíců, mám 13 kg na těhotenství, nyní mám 1 kg =)), ale je pro mě užitečnější trochu doplnit, jinak se mi nohy zase ztenčují a nelíbí se mi to.

Pro těhotenství jsem získal 6.100

Vážila 56 před těhotenstvím, 56,100 před porodem po porodu a přesto je její syn již 1 rok 2 měsíce 49 kg. Díky Bohu se váha nemění

Před narozením jsem vážil 47 kg, nyní 62, dítě 7 měsíců. Během odběru bylo 67 kg. Ukázalo se, že jsem ztratil 5 kg. A nebudu zhubnout. Na nic se nebojím..

okamžitě hodil 7 liber

před těhotenstvím 38, skóroval 11, hodil 7, tiše 4 zůstal sám, úplně na GV, synovi 11 měsíců

Před rodem, 53 kg.

Říká se, že každé dítě přidá 3 kg. A noha se zvětšuje.

měl jsem to!!

Před těhotenstvím, 53 kg. Před narozením 71 kg. Po propuštění 58 kg. Nyní má moje dcera dva roky staré 55-56 kg

a velikost nohy byla 37 nyní 37,5-38

Před porodem jsem měl 45 kg, porodil jsem se porodil vážil 64 kg.

Nyní mám 1,9 roku a vážím, jako když jsem se narodil, 64 kg. bezprostředně po narození bylo 8 kg „odpařeno“. nejen ve dne, ale po hodině, i když v prvních 3 až 4 měsících klesla na 50 kg, a pak to začalo. Asi si musím lepit pásku na ústa.

Před narozením jsem zavěsil 62. Během těhotenství jsem získal 24 kg, tj. Na konci těhotenství jsem zavěsil 86 kg. Po narození jsem okamžitě opustil 14 kg. Nyní visím 66. 4 kg zůstávají normální hmotnosti

Před porodem jsem vážil 53–54 kg a při vstupu do nemocnice 70 kg. po propuštění - 60 kg. Uběhly 2 týdny po porodu - 58–59 kg =)

hmotnost byla 57 kg, získaná během těhotenství 30, po porodu to trvalo 7 kg, včetně otoků. V prvních 3 měsících zhubla, protože byla na přísné stravě. Pak začala jíst všechno v řadě a váha se opět zvýšila. Nyní stojí na 81 kg, dítě má 6 měsíců.

Mám 23 týdnů těhotenství a mám již + 14 kg velmi strach. Nechci ztuhnout, chci porodit rychleji sportovat a oblékat si normální věci, jinak chodím jako buchta

Alena, ahoj, nebojte se, všechno bude v pořádku, hlavně zdravé dítě. Porod a čas odskočit. Věnujte pozornost vaší výživě a může zde být i otok, ale také váží. Když porodíte, mám 27 týdnů ?

Články O Neplodnosti
V kontaktu s: