Hlavní Testy

Jaká teplota by měla být během těhotenství

Od prvních dnů početí začíná proces restrukturalizace v těle ženy. Ale budoucí matky opatrně vnímají jakékoli změny a prakticky každý z netypických příznaků je označován jako patologie.

Seznam obav zahrnuje ukazatele tělesné teploty. Jakékoli zvýšení nebo snížení tělesné teploty vede ženy k panice.

Jaká tělesná teplota se během těhotenství považuje za normální?

V prvních měsících těhotenství je často pozorováno zvýšení tělesné teploty (až o 37,2 stupně). V některých případech mohou takové indikátory platit po celých devět měsíců po porodu. Lékaři nepřipisují tento jev patologii, ale vysvětlují takové odchylky od normy přirozeným fyziologickým procesem, ke kterému dochází během těhotenství..

Zvýšení teploty může ovlivnit dva hlavní důvody:

 1. Aktivní produkce progesteronu, která ovlivňuje centrum termoregulace.
 2. Během těhotenství mají všechny ženy oslabený imunitní systém a dochází k imunosupresi. Plod je tedy chráněn před nechtěným odmítnutím.

Zvýšená tělesná teplota během těhotenství

Ženy během těhotenství bohužel nejsou bezpečné před různými chorobami a patologiemi, takže zvýšení teploty může signalizovat jakékoli zdravotní problémy a ohrozit nenarozené dítě..

Pokud žena v poloze teploměru nevykazuje vyšší než 37,2 stupně a rovněž neexistují žádné další příznaky, zvýšení teploty není pro budoucí matku a její dítě nebezpečné. Ale s výrazným nárůstem těhotné ženy musíte navštívit lékaře a podstoupit klinické vyšetření, abyste zjistili příčinu těchto ukazatelů. Nezapomeňte, že horečka po dobu několika dnů může výrazně poškodit průběh těhotenství a nepříznivě ovlivnit vývoj plodu..

Tento proces mohou vyvolat následující faktory:

 • zvýšený tón dělohy, což může vést k ukončení těhotenství;
 • placentární léze, v důsledku které se mohou objevit patologické poruchy ve vývoji plodu;
 • dysfunkce kardiovaskulárního systému způsobená intoxikací ženského těla;
 • vývoj defektů plodu (zejména v prvním trimestru).

V každém případě, když se objeví příznak teploty, musí žena vyhledat kvalifikovanou pomoc lékařů, aby určila příčinu zvýšení tělesné teploty. Nejběžnější jsou:

 1. Chřipka, SARS. Teplota může dosáhnout 39 stupňů. Kromě toho existují průvodní příznaky: bolesti těla, slabost, zimnice, rýma, bolest v oblasti očí.
 2. Nemoci dýchacího systému, zejména laryngitida, bronchitida, tracheitida, pneumonie. Kromě horečky má pacient kašel různého stupně (suchý, mokrý) a bolest v krku.
 3. Tyreotoxikóza. Onemocnění spojené s poškozenou funkcí štítné žlázy. Hlavními příznaky patologie jsou zvýšená chuť k jídlu (ale zároveň prudká ztráta tělesné hmotnosti), podrážděnost (dokonce i slza), zvýšená tělesná teplota (až 38 stupňů).

Jaká tělesná teplota může být v časném těhotenství

Od začátku oplodnění není v prvních týdnech vyloučena zvýšená nebo snížená teplota během těhotenství v raných stádiích, která je způsobena změnami v těle ženy. Je-li sloupec rtuti v rozmezí 37–37,5 stupně, je to přípustné a nejedná se o patologie. Pokud se vyskytnou další příznaky a pokud vysoká míra trvá dlouho, měli byste být opatrní - to může způsobit potrat nebo být známkou jakékoli infekce.

Co je těhotenská teplota

Kolik stupňů by měla být teplota během těhotenství? U zdravé ženy se hladina teploměru pohybuje mezi 36,6-37,7 ° С. Takže tělo reaguje na změny v hormonálním pozadí. Ukazatel se zvyšuje ve druhé fázi cyklu během produkce hormonálního progesteronu, který se objevuje během těhotenství a je zodpovědný za uchování fetálního vajíčka. Teplotní značka asi 37 ° C v počátečních stádiích těhotenství se považuje za normální. Pokud je subfebrilní teplota doprovázena horečkou, může to být příznakem nachlazení nebo nebezpečné infekce..

Bazální teplota během těhotenství

BT, nebo bazální teplota, řekne hodně o zdraví žen: ukazují plodné dny (nejpříznivější pro početí), přítomnost ovulace, její absence, určení těhotenství. S jeho pomocí je hodnocena práce vaječníků, vývoj těhotenství je sledován v počátečních stádiích (12-14 týdnů). BT opatření:

 • vaginálně;
 • orálně;
 • rektálně (v konečníku, ihned po probuzení, aniž by vstal z postele).

Období od prvního dne menstruačního cyklu do začátku ovulace se považuje za první fázi cyklu. BT by měla být kolem 36,2 a 36,8 ° C. Během druhé fáze cyklu mohou kolísat teploty v malém rozmezí 37-37,5 ° C. 2-3 dny před menstruací je zaznamenáno snížení bazální teploty na 36,2-36,9 ° C. Pokud nedojde k prudkému poklesu indikátoru a zůstane kolem 37,5 stupně - je to známka těhotenství. Zvýšená teplota bude pozorována až do 4 měsíců těhotenství.

V raných fázích

K připevnění oplodněného vajíčka ke stěně dělohy je zapotřebí progesteron. Když se hladina důležitého hormonu v těle zvýší, bazální teplota během těhotenství v časných stádiích vzroste na 37,3 ° C. Měření může pokračovat až do 16. týdne každý den. Norma hodnot je považována za podmíněnou a neměla by přesně opakovat obecně přijímaný plán. Mírné zvýšení neznamená patologii. Bazální teplota v časném těhotenství může být následující:

 • 3. týden - od 37 do 37,7 ° C;
 • 4. týden - 37,1-37,5 ° C;
 • od 5 do 11 týdnů - vysoká, ale pokud je bazální teplota vyšší než 38 ° C, okamžitě vyhledejte lékaře;
 • 12. týden - ne méně než 37,0 a ne více než 38 ° С.

Časná horečka během těhotenství

Hypertermie doprovází těhotenství od samého začátku. V prvním trimestru je tento stav vysvětlen změnami ženského těla. Přenos tepla se zpomaluje a teplota stoupá. Gynekologům se doporučuje provádět měření dvakrát denně - ráno a večer. Můžete tak určit denní dynamiku změn. V prvním trimestru se tělesná teplota během těhotenství v časných stádiích zvyšuje na 37,2 ° C, což je normální. Po celou dobu může zůstat kolem 37 ° С - není nutné snižovat teplotu.

Teplota 37,5

Abychom věděli, jaká je teplota těhotných žen v raných stádiích, lékaři používají 3 metody: měření pomocí elektronického teploměru, rektálně a v podpaží. Pomocí elektronického teploměru změřte indikátor v ústech (normální - 37,2 ° C). V podpaží by teplota neměla přesáhnout 37 ° C. Teploměr ukazuje 37,5 ° C při měření rektální teploty v konečníku. Pokud těhotenství nastane bez odchylek, změna ukazatelů je následující: z 37,1 na 37,5 ° C.

Teplota 38 během těhotenství

Významné zvýšení ukazatele v prvním trimestru těhotenství je považováno za nebezpečné. Příčinou onemocnění jsou ve většině případů zánětlivá onemocnění, avšak nevylučují se závažné stavy, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Teplota v časném těhotenství nad 38 se nepovažuje za normální. Abyste nepoškodili sebe a nenarozené dítě, měli byste okamžitě zavolat lékaře. Všechny poruchy, které se vyskytují v těle od těhotenství, ovlivňují vyvíjející se plod.

Příčiny horečky

Vysoká míra indikuje genitourinární nebo střevní infekce, akutní respirační virové infekce a další nemoci. Zvýšení obsahu rtuti může dosáhnout 38,5 a může být doprovázeno příznaky nemocí: nárůst lymfatických uzlin, vyrážka, bolest v křížové kosti a další onemocnění. Kromě horečky je ARVI indikována symptomy nachlazení: kašel, rýma, bolesti hlavy. SARS v počátečních stádiích vede k zánětu středního ucha, pneumonii, tracheitidě.

U střevních infekcí je hypertermie u těhotné ženy doprovázena příznaky horečky, poruch stolice. Nemoci genitourinárního systému (cystitida, pyelonefritida) jsou zaznamenány zimnicí, tažením, bolestí zad, celkovou intoxikací, bolestivým močením. Vyrážky na kůži v počátečních stádiích těhotenství ukazují na zarděnky, neštovice nebo spalničky. Zvýšený ukazatel na teploměru je také známkou mimoděložního těhotenství..

Možné důsledky

Zvýšení teploty je ochrannou reakcí těla, ale výrazné překročení normálních hodnot v počátečních stádiích vede k nevratným komplikacím. Prvním trimestrem je období tvorby vnitřních orgánů nenarozeného dítěte, pokládání kardiovaskulárního, trávicího a nervového systému. Včasná návštěva u lékaře rychle určí, zkontroluje příčinu a zahájí léčbu. Zvýšení teploty u těhotné ženy má následující důsledky:

 • zvýšit tón dělohy;
 • výskyt malformací u dítěte ze strany očí, čelistí, patra a rtů;
 • těžká časná toxikóza;
 • narušená syntéza proteinů;
 • snížení přísunu krve do placenty;
 • zaostávání ve vývoji mozkové činnosti;
 • může vyvolat potrat v důsledku krevních sraženin, ucpávání cév placenty;
 • předčasný porod v důsledku předčasného oddělení placenty;
 • hrozba potratu, protože se zvyšuje frekvence stahů děložních svalů;
 • intoxikace těla, což vede k patologii v činnosti kardiovaskulárního systému.

Co dělat při vysoké teplotě

Je-li teplota na začátku těhotenství, v pozdějších stádiích - po 37,5, je odůvodněné používat metody snižování obsahu rtuti. Pokud jde o použití finančních prostředků, vždy se poraďte s lékařem, který vám předepíše bezpečné ošetření. Samoléčení je nebezpečné pro zdraví dítěte, které se brzy narodí. Léky, které lze předepsat těhotným ženám:

 • Paracetamol;
 • Panadol
 • Viburkol (homeopatické čípky).

Je zakázáno užívat léky, jako je aspirin. Pokud je hypertermie způsobena infekčním onemocněním, je třeba léčit chladem. Lékaři doporučují používat nefarmakologické metody, které nezpůsobují nežádoucí účinky:

 1. S hypertermií spojenou s vazodilatací je nutné místnost ventilovat a na čelo navlhčit obklad. Nepoužívejte alkohol, ocet, studenou vodu.
 2. Pokud v důsledku vasospasmu vznikne hypertermie a ruce a nohy jsou chladné a suché, pomůže vám zahřátí těla a pití velkého množství horkých nápojů..

Nízká teplota

Nízká teplota v časném těhotenství je ukazatelem pod 36,0. Tento stav je způsoben různými patologiemi nebo snadno eliminovatelnými situacemi. K těm patří: podvýživa nastávající matky, přepracování, stres, stres. Pokud žena plně sní, ale v krvi je nízká hladina cukru, indikátor nízké teploty - to ukazuje na vývoj diabetu. Mezi další důvody vedoucí ke snížení teploty u těhotné ženy patří:

 • snížená imunita;
 • přenesené virové infekce;
 • nízký hemoglobin;
 • zmeškané těhotenství;
 • chronická onemocnění.

Video

Našli jste v textu chybu? Vyberte to, stiskněte Ctrl + Enter a my to vyřešíme!

Je nutné snížit teplotu těhotné ženy s chřipkou a SARS

Léčba nachlazení během těhotenství. Jaké je nebezpečí chřipky a horečky

Tatyana Butskaya pediatr, blogger, autor knih

Předčasné těhotenství je vždy časem zvláštního rizika, a to ještě více během chladného a chřipkového období. A v letošním roce k obavám také přispělo rozšíření čínského koronaviru - není zatím jasné, do jaké míry jsou obyvatelé Ruska před ním chráněni. Jaká jsou rizika virových infekcí, jako je chřipka a SARS, během těhotenství? Co se děje s vysokou teplotou u těhotných žen, je nutné ji snížit a co mohou těhotné ženy mít z teploty?

Co může těhotné ženy s nachlazením

Po dobu 9 měsíců těhotenství je obtížné se vyhnout nachlazení. Všichni lidé jsou nemocní a budoucí matky, odzbrojené svým stavem, tím více. Můžete chytit nachlazení kdykoli. Je pravda, že podle statistik se to stane nejméně často v 9. měsíci. Důvodem je skutečnost, že větší počet bílých krvinek cirkuluje před porodem v krvi matky - jsou připraveny zaútočit na jakéhokoli „cizince“ a zabránit rozvoji nemoci..

A zde vám chci připomenout, že lékařské masky se neukládají před viry, na rozdíl od „Grippferonu“, který je schválen pro použití u těhotných žen a dětí od prvních dnů života.

Pokud máte nachlazení, nepropadejte panice. Běžné nachlazení pravděpodobně neovlivní stav plodu. Riziko vad je velmi nízké. Nejčastěji se vyskytují patologie po ARI nebo ARVI v důsledku vysoké teploty.

Pokud má těhotná žena teplotu vyšší než 38,5, musí být sražena. Paracetamol pomůže. Nevyvolává vrozené vady plodu a je považováno za nejbezpečnější antipyretiku pro nastávající matky. Toto je snad jediný lék, který v této knize doporučuji..

Teplota klesla - a čekejte na doporučení lékaře. Řekne vám, co si můžete vzít s kašlem a rýmou. A prosím, ne experimentujte s lidovými recepty.

Nestoupejte na nohy - to může způsobit potrat nebo předčasný porod.

Nepijte odvar a infuze léčivých bylin - mohou mít teratogenní účinek nebo způsobit spontánní ukončení těhotenství.

Pokud je to možné, nevynechávejte jídlo. Vysoká teplota urychluje metabolismus o 20-50%, takže tělo potřebuje další kalorie. Pokud nemáte chuť jíst, nemusíte se nutit. Když ale teplota začne klesat, jezte trochu.

Teplota nad 38 během těhotenství: co dělat?

Vysoká teplota (nad 38,5 stupně) je věrným společníkem nemoci. Čím déle a rozzlobenější je vaše tělo, tím je pro něj obtížnější. Dlouhodobý nárůst teploty nad 38,9 stupňů v časných stadiích těhotenství (od 4. do 14. týdne) může vést k závažným malformacím plodu. Patří mezi ně mikrocefálie, mentální retardace, svalová hypotenze, malformace obličeje (hypoplasie nebo rozštěp horních rtů a patra), nedostatečný vývoj ušních boltců, malformace končetin a kloubní prst.

Pokud máte vysokou horečku během těhotenství, tuto skutečnost neignorujte..

Galina Klimenko, porodnice-gynekologka nejvyšší kategorie:

- U těhotných žen jsou všechny infekce závažnější v důsledku snížení imunity. Pokud jste nemocní, nestojí to za to jít na kliniku nebo na prenatální kliniku, kde můžete nakazit další nastávající matky. Zavolejte doktorovi doma. A zatímco na něj čekáte, postarejte se o udržení rovnováhy vody a elektrolytů - hodně pijte a nedovolte dehydrataci. To může vést ke zvýšení viskozity krve. Pokud teplota stoupla nad 38,5 °, srazte ji.

Jaké je nebezpečí chřipky v časném těhotenství

Virus chřipky je jedním z nejvíce zákeřných, často způsobuje komplikace a může vést k úmrtí. Ročně na tuto akutní infekční chorobu zemře asi 300–500 tisíc lidí.

Těhotné ženy jsou ohroženy rozvojem závažného nebo komplikovaného průběhu infekce, a to není náhoda. Vzhledem k oslabené imunitě mají větší pravděpodobnost chřipky. Tělo slabě odolává nemoci, takže nastávající matky jsou v nemocnici častěji než ostatní.

Pro nenarozené dítě je chřipka zvláště nebezpečná v prvním trimestru. V raných fázích těhotenství se tvoří všechny orgány a systémy. Virus má embryotoxický účinek na tkáně a membrány plodu, což vede k různým patologiím. Nejčastěji se jedná o rozštěp rtu, rozštěp patra, defekty neurální trubice a vrozené srdeční vady. Některé studie prokázaly vztah mezi chřipkou přenášenou matkou a budoucími chorobami dítěte, jako je autismus, schizofrenie a Parkinsonova choroba..

Chřipka může způsobit hladovění kyslíku plodu, potraty a předčasná narození. Proto v období podzim-zima WHO doporučuje, aby se těhotné ženy očkovaly..

Předtím byste se však měli rozhodně poradit se svým lékařem. Pokud vás v tomto rozhodnutí podporuje, pamatujte, že ne každá vakcína proti chřipce je pro vás ta pravá. Na farmaceutickém trhu je asi 100 snímků proti chřipce. Před několika lety byli důkladně vyšetřeni. Odborníci dospěli k závěru, že z tohoto seznamu lze těhotným ženám doporučit pouze 29% vakcín, 44% - lze provést v případě potřeby. Dvě vakcíny dostávaly během těhotenství kontraindikaci.

Není přesně známo, jak očkování ovlivní rostoucí plod, jsou zapotřebí další studie. Pokud jde o novorozence, existují důkazy, že u dětí matek očkovaných v pozdních stádiích těhotenství je o 30% méně pravděpodobné, že v prvních šesti měsících života budou mít nachlazení s komplikacemi.

Galina Klimenko, porodnice-gynekologka nejvyšší kategorie:

- U očkovaných pacientů je méně pravděpodobné, že budou mít závažný průběh nemoci, méně pravděpodobné, že se u nich objeví komplikace, jako je pneumonie, proto se zasazujeme o očkování proti chřipce. Ale - důležitá nuance! - Já osobně jsem na očkování ve fázi plánování těhotenství.

Kromě očkování vás žádám, abyste si vzali na vědomí jednoduchá pravidla: vyhněte se velkému davu lidí (abyste chytili virus, stačí být ve vzdálenosti 3 metrů od nemocné osoby), umývejte si ruce častěji, nedotýkejte se vašich očí, úst a nosu rukama. Dbejte na to, aby děti dodržovaly tyto pokyny.!

Pokud se necítíte dobře (bolí vaše tělo, bolí hlava, třese se, teplota vyskočila na 39–40 stupňů, nos je dusný, nevolnost nebo zvracení), naléhavě zavolejte lékaře. Čím dříve zahájíte léčbu, tím menší riziko pro vás a dítě.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Proč během těhotenství je teplota 37 stupňů?

Teplota 37 během těhotenství není odchylkou od normy ani známkou patologie, zejména v prvních týdnech těhotenství.

Faktem je, že po početí se v těle těhotné ženy vyskytují kolosální hormonální změny.

Všechny vnitřní systémy jsou kompletně přestavěny a přizpůsobují se novým podmínkám, úkolům a potřebám plodu rostoucího v lůně.

Během této doby dítě začne pokládat všechny orgány a systémy, díky čemuž žena pečlivě sleduje všechny vnitřní a vnější změny. Obavy nastávající matky o jakýchkoli projevech jsou proto pochopitelné.

Ve většině případů horečka nízkého stupně stoupne na 37, 3 - 37, 4 stupně během těhotenství, což je v počátečních stádiích normální..

Navíc u některých nastávajících matek může tělesná teplota až 37,4 ° C zůstat v průběhu těhotenství. Zároveň se ženy cítí normálně a nemají žádné stížnosti na své zdraví.

Úplně jiná situace je, když teplota stoupne nad 37,5 °. To znamená, že tělo vydává signál nebezpečí.

Zvýšení tělesné teploty během těhotenství nad 37,5 ° - 38,0 ° je známkou infekčního procesu.

Pravidelně změřte teplotu těla

Nejnebezpečnější horečka v prvních dvou týdnech těhotenství. Pokud v tak rané fázi trvá vysoká teplota déle než 3 dny, může to způsobit potrat.

I když k potratu nedojde, může tento příznak vést k poruchám nervového systému, mentální retardaci a dalším závažným patologiím u dítěte.

Nezapomeňte, že během tohoto období jsou položeny všechny orgány a životně důležité funkce pro vývoj plodu.

V každém případě, v prvním trimestru nebo ne, může být výskyt vysoké teploty velmi nebezpečným znakem pro matku i dítě.

Není třeba se bát brzy

V raných stádiích jsou normou indikátory teploty 37 - 37, 4 stupně.

V moderní medicíně není malá (třicet sedm nebo mírně vyšší) teplota během zajímavé situace považována za patologický jev.

Jedná se o přirozený proces u těhotných žen, který je spojen s fyziologií období těhotenství dítěte. Pokud jde o jejich zdraví, někdy ženy reagují na každou maličkost příliš ostře.
Je důležité vědět, že jakékoli zkušenosti automaticky ovlivňují vývoj plodu, zejména v prvním trimestru těhotenství.
Ukazatel teploty 37 ° během těhotenství může být způsoben aktivací zvýšené produkce progesteronu, protože právě progesteron způsobuje různé nepříjemné pocity - nevolnost, zvracení, pálení žáhy atd., Včetně horečky.

Zvýšení progesteronu v krvi vede ke zpomalení procesů přenosu tepla, což znamená automatické zvýšení teploty během těhotenství.

Během prvních dvou trimestrů probíhají metabolické procesy v těle vysokou rychlostí. Stimuluje zvýšení množství energie..

Proto je teplota v těhotenství 37 stupňů v raných stádiích přirozená a během těhotenství je normální.

Neexistuje tedy žádná tragédie, i když teplota trvá týden při 37 - 37, 4 °.

Hlavní věc je, že budoucí matka by měla adekvátně reagovat na zvýšené ukazatele, i když říkají „varováni, pak ozbrojeni“..

Jaké by mohly být důvody tohoto nárůstu?

Mírné zvýšení teploty může být způsobeno hormonálními změnami nebo vnějšími podněty, například změnami počasí, přehřátím, umístěním v dusné místnosti atd..
Důvody, proč během těhotenství teplota stoupá nad 37,5 °, mohou být následující faktory:

 • přítomnost patologie endokrinního systému (například dysfunkce štítné žlázy);
 • pronikání infekce;
 • výskyt zánětlivého procesu (například mimoděložního těhotenství);
 • hormonální nerovnováha;
 • krevní choroby, které způsobují snížení hemoglobinu;
 • porušení autoimunitního systému, ve kterém ovlivňuje jeho vlastní orgány a tkáně v těle;
 • stres, deprese, nervové napětí;
 • zubní ošetření;
 • alergie.

Během těhotenství je zajímavý stav imunosuprese (snížení imunity).

Hlavní věcí je nebát se, takže stres je kontraindikován

Na jedné straně je nutné oslabení imunitního systému, aby nedošlo k odmítnutí plodu (ochranné funkce těla mohou plod považovat za cizí)..

Na druhou stranu nastávající matka je kriticky zranitelná vůči jakékoli infekci nebo viru.

Při absenci dalších příznaků nemoci, s výjimkou zvýšení teploty na 37,5 během těhotenství, není důvod k obavám.

V prvním trimestru

První trimestr trvá do dvanáctého týdne těhotenství.

Po otěhotnění žena projevuje mnoho příznaků a příznaků těhotenství prvního trimestru, včetně zvýšení nebo snížení teploty.

Žena bez návštěvy gynekologa si často uvědomí, že je těhotná. Zvláště jasně to začíná být cítit ve 4 týdnech těhotenství.

V porodnické praxi se čtvrtý týden rovná 14denům od oplodnění. Ve většině případů se výrazné příznaky začnou objevovat po 5 týdnech těhotenství (někdy v šestém týdnu), včetně absence menstruace a teploty.
Norma teplotního stupně u dospělých se považuje za značku 36,6 °. Avšak kvůli hormonálním změnám u těhotných žen se tento ukazatel může lišit.
Hladina steroidního hormonu těhotenství (prostegeron) před těhotenstvím se pohybuje od 56,6 jednotek. Po početí tento údaj stoupá na 770 nmol / l, což je hlavní důvod pro zvýšení teploty..

Jak je popsáno výše, pouze vysoká teplota asi 38 ° může být považována za nebezpečnou. Když teploměr stoupne nad tuto značku, musíte vydat zvukový signál..

Pokud se odchýlíte od normy, měli byste navštívit gynekologický úřad

Takové indikátory se mohou stát kritickými pro zachování plodu. V prvním trimestru těhotenství může teplota 38 ° C a vyšší vést k spontánnímu potratu.

Zvláště důležité je sledovat ukazatele v prvním měsíci až do pátého týdne těhotenství. Toto je nejnebezpečnější období těhotenství, ve kterém značka nad 38 ° zvyšuje riziko samovolného potratu dělohy..

2. trimestrální změny

Teplotní standardy ve druhém trimestru se neliší od standardů uvedených výše - maximální přípustná mez je 38 °

Jedinou zranitelností je období 23 týdnů, kdy se u dítěte vytvoří nervová trubice.

Výskyt zánětů nebo infekčních onemocnění v této době je nebezpečným faktorem, který může vyvolat narušení nervového systému u dítěte.
Do 23–24 týdnů se budoucím matkám doporučuje pečlivě sledovat jejich stav, a zejména sledovat, jakou teplotu (jakékoli změny by měly být oznámeny lékaři).

3 trimestru

Třetí trimestr začíná v 7. měsíci gestačního období a je přípravný před porodem. Proto je těchto 90 dní považováno za nejvíce odpovědné za celé období těhotenství..

Poslední trimestr vyžaduje, aby těhotná žena pečlivě sledovala všechny pocity. Opravte vše, i ty nejmenší změny ve vašem těle.

Drahé a milované dítě

Nejnebezpečnější v pozdějších fázích je výskyt špinění. To ukazuje na pravděpodobnost nesprávného umístění placenty..

A během těhotenství 30 a více týdnů může tento stav způsobit předčasné přerušení placenty.

Pokud je spontánní výboj doprovázen bolestí a horečkou, měli byste okamžitě navštívit porodníka-gynekologa.

Zvýšení teploty nad normální (37,5 ° C) v pozdějších stádiích může být také vyvoláno exacerbací chronických patologií, což může mít extrémně negativní vliv na zdraví dítěte a matky.
Pokud trpíte systémovým onemocněním nebo patologií, nezapomeňte předem informovat svého lékaře, abyste předešli nepředvídaným situacím.

Je vhodné to udělat co nejdříve v procesu plánování dětí.

Infekční choroby

Pokud teplota stoupne na 38 ° a výše, pak to nejčastěji znamená proniknutí infekce, která je doprovázena kašlem, bolestmi hlavy, těžkým bolestí v krku, výtokem z nosu.

Infekce těla a vysoká horečka mohou kdykoli vyvolat potrat, předčasný porod, intrauterinní infekci dítěte.

Je nezbytné okamžitě konzultovat s lékařem, a to i v případě teploty 37 ° během těhotenství. A pokud současně trpí rýmou nebo bolestmi hlavy, pak je nutné naléhavě informovat specialistu.

Například průjem, bolest v podbřišku, febrilní stav může být spojen s požitím infekce E. coli v těle, která může být léčena pouze v nemocnici.

Příčinou teploty je často pyelonefritida, cystitida a podobná onemocnění. Zvláště charakteristické pro období od 28 týdnů před nástupem porodu.

V pozdějších stádiích je děloha tak zvětšená, že s velkým nárůstem může vyvíjet tlak na močový trakt.

Výsledkem je dysfunkce výtoku moči, která vytváří příznivé prostředí pro reprodukci mikrobů a bakterií.

Doporučuje se vyhnout místům, kde je velká koncentrace lidí a existuje riziko nakažení infekce nebo viru..

Jaká teplota 37 může během těhotenství způsobit

Překročení teploměru v stanovených mezích není patologií během těhotenství. Další věc je, když jsou ukazatele mimo měřítko o 37,5 °, aniž by na dlouhou dobu klesaly.
Důsledky jsou zklamáním:

 • narušení syntézy proteinů;
 • výskyt teratogenního účinku;
 • vývoj poruch centrálního nervového systému;
 • vrozené malformace kardiovaskulárního systému;
 • patologie gastrointestinálního traktu;
 • poruchy pohybového aparátu, svalová hypotenze;
 • syndakticky (spojování prstů);
 • malformace kostry obličeje;
 • mikroftalmie (nedostatečný vývoj očních bulví);
 • placentární trombóza;
 • zvýšený tón a kontrakce dělohy;
 • porušení hemodynamických procesů;
 • vývojová retardace;
 • teplota při 37 týdnech těhotenství může způsobit intrauterinní hypoxii (hladovění kyslíkem).

Vyhněte se progresivním příznakům

Normální výkon bt

Hodnoty bazální teploty závisí na různých stádiích těhotenství.

Následující hodnoty jsou během těhotenství považovány za normální:

 • 1, 2, 3 týdny - až do 37,5 °;
 • 4 týdny - až 37, 3 ° (maximální přípustná 38 °);
 • 5 týdnů - 37,7 °;
 • během těhotenství 6 týdnů - do 38 °;
 • v 7 a 8 týdnech - ne méně než 37,1 a ne více než 37,4 °;
 • v 9 a 10 týdnech - ideálně do 37,3 °;
 • 11. týden - mírný pokles na 37,2 °;
 • 12 týdnů těhotenství - ne vyšší než 37,8.

BT pod 37 ° označuje pravděpodobnost (nebo predispozici) k abnormálnímu těhotenství, potratu nebo samovolnému potratu.

BT nad 38 ° je alarmující znamení, zejména pokud je stabilita vysoká. Existuje riziko vnitřního zánětu, infekce, mimoděložního těhotenství.

Předpokládá se, že je důležité měřit BT pouze do 12 týdnů těhotenství. Mnoho lékařů však doporučuje, aby měření pokračovala až do 17. týdne těhotenství..

Správné a pravidelné měření BT během těhotenství může zabránit vzniku mnoha závažných komplikací.

Chlad během těhotenství

Běžné nachlazení se vyznačuje nepříjemnými pocity - kašel, rýma, bolest v krku, horečka.

Virus může být infikován nemocným, průvanem nebo podchlazením. Je třeba mít na paměti, že během těhotenství zažívá ženské tělo zvýšenou imunodeficienci.

Mnozí neberou nachlazení vážně, nechápou, jakou hrozbu představují pro stav plodu a matky.

Pohodlně sledujte změny

Těhotná žena má riziko zánětu močového ústrojí, katastrofického úbytku krve při porodu, včasného výtoku plodové vody a různých komplikací po narození dítěte.

Bez ohledu na gestační věk je nutná chirurgická léčba u ošetřujícího lékaře.

Jak snížit teplo?

Hypertermie (horečka) je ochranný mechanismus ženského těla během těhotenství.

Doporučujeme proto nejprve vyzkoušet osvědčené lidové léčivé přípravky - teplý a teplý nápoj (nejlépe na bylinkách), otřít tělo vodou a octem.
Pokud teplota přesáhne 38 ° a je doprovázena nepříjemnými příznaky (slabost, bolest svalů a kloubů atd.), Doporučuje se zavolat lékaře doma.
V tomto případě je vyžadován profesionální přístup kvalifikovaného lékaře, který vybere kompetentní terapii na základě anamnézy.

Co dělat je zakázáno?

Léky jsou povoleny POUZE se souhlasem lékaře.

Hlavní podmínkou pro použití během těhotenství je nesnášenlivost vůči vysoké teplotě, špatné zdraví, možné riziko pro plod.

Doporučení lékařů, co dělat

TeplotaZakázáno
Nad 37,5Vezměte antibiotika a antivirová léčiva
Pro všechny ukazateleAspirin, analgin, nise jsou přísně zakázány, zejména v prvním trimestru
Nad 37,5 - 38Používejte kombinované přípravky ve formě prášků, tablet, sirupů, zejména do 16 týdnů
Nad 38Snižte teplo v kurzech (podle typu - 1 tabulka. 3 za den, po dobu 5 dnů)

Zvyšte svou imunitu s vitamíny

etnoscience

První věc, která přijde na mysl, aby se snížilo teplo, je med a maliny..
Mohou však být použity pouze ve 3. trimestru a poté velmi pečlivě. Při použití jedinečných prostředků je nutná opatrnost, aby nedošlo k projevům alergické reakce u dítěte.

 • expektorant - vezměte si malou cibuli, bez loupání, vložte do kbelíku, naplňte vodou tak, aby tekutina pokrývala zeleninu, přidejte 5 lžiček. l cukr, vařit po dobu 30 minut, vychladnout, kmen, vzít 1 lžička před jídlem (půl hodiny);
 • vzít máta, šípky, řetězec v poměru 3/1/2, nalijte 2 lžíce. l sbírejte do termosky, nalijte 200 ml vroucí vody, nechte 2 hodiny vytéct, s tímto extraktem vypláchněte nos třikrát denně.

Dokonce i nejjednodušší lidové recepty se doporučuje dohodnout s lékařem.

Má uklidňující účinek

Léčba drogy

Terapie používaná porodníky během těhotenství je rozdělena do dvou skupin:

 1. Preventivní - vitamínové komplexy.
 2. Terapeutické - léky, které se používají k léčbě konkrétního onemocnění.

Preventivní skupina zahrnuje:

 • kyselina listová;
 • vitaminy E, D, vápník, hořčík;
 • multivitaminy;
 • jodomarin;
 • zvonkohra, ginipral, duphaston a utrozhestan.

Pokud je teplota během těhotenství nad 38 °, bude zapotřebí léků.

 • paracetamol, panadol, calpol - antipyretikum;
 • pinosol, aqua maris - pro nazální kongesci;
 • sprej chlorhexidin, hexoral, miramistin - antimikrobiální;
 • lazolvan, coldrex-broncho, ACC - pro kašel;
 • dufalac, polylakulóza - k zácpě;
 • rennie - od pálení žáhy;
 • pimafucin, terzhinan - z drozdu.

Existuje mnoho důvodů pro terapeutickou léčbu léky během těhotenství. Je důležité, aby léky byly vybírány výhradně ošetřujícím lékařem.

Pokud 37 trvá dlouho, navštivte lékaře

Jak je popsáno výše, není-li překročena známka 37, 4 ° rtuti, pak jsou tyto ukazatele normou doby těhotenství.

Často se vyskytují případy, kdy může být indikátor teploty nastávající matky během celého období těhotenství zvýšen (v rámci stanovených limitů)..

Mnoho těhotných žen se obává, zda je možné a nutné konzultovat s lékařem teplotu 37 °.

To je jasné. Pokud se kromě teploty obáváte o doprovodné příznaky nejasné povahy, pak byste měli určitě navštívit lékaře, a to i při teplotě 37 °.

Prevence a doporučení lékařů

Pomocí spolehlivých a nekomplikovaných preventivních opatření je možné zvýšit imunitu a zabránit infekci:

 1. Užití lidových prostředků je efektivní - každodenní pití čaje a odvarů na bylinkách.
 2. Cibule a česnek dávají vynikající výsledky, zejména při stálém používání. Pokud je někdo nechce přidávat do nádobí, můžete rozkrájenou zeleninu rozložit po celé místnosti, kde je často těhotná žena.
 3. Kyselinu askorbovou je užitečné brát pravidelně, ale pouze při absenci alergií..
 4. Doporučuje se používat imunostimulanty, ale pouze ve 3. trimestru a podle pokynů lékaře.
 5. Povinné větrání bytu, a to i v zimě.
 6. Použití ionizátoru pro čištění vzduchu je považováno za velmi účinné, lze použít také éterické oleje.
 7. Doporučuje se očkovat proti chřipce a jiným chorobám, ale pouze pokud se provádí 1-2 měsíce před těhotenstvím.

O autorovi: Olga Borovikova

Příčiny zvýšení a snížení t ° během těhotenství

Příznivá tělesná teplota

Pro zdravého člověka se normální tělesná teplota pohybuje v rozmezí 36,0 až 36,9 ° C. Hodnoty teploměru mezi 37,0 a 37,9 stupňů se nazývají subfebril, od 38,0 do 38,9 stupňů - febril, od 39,0 do 40,9 stupňů - pyretický, více než 41,0 - hyperpyretický.

Uvedená klasifikace platí pouze pro měření prováděná v axilární oblasti. Teplota v ústech je vyšší asi o 0,3 stupně, v konečníku - o 0,5 stupně. Zohledněte také chybu měření teploměru.

Příznivá tělesná teplota během těhotenství

Teplota v těhotenství může být mírně zvýšena ve srovnání s hodnotami obyčejné osoby. Tento jev je spojen s působením hormonu progesteronu. Po ovulaci od druhé poloviny menstruačního cyklu se u žen objeví ve vaječníku corpus luteum. Toto tělo produkuje progesteron - hormon, který podporuje těhotenství.

Jednou z funkcí progesteronu je udržování vysoké bazální teploty (měřené v konečníku) až do 37,4-37,5 stupňů. Tyto hodnoty jsou nezbytné pro procesy implantace a buněčného dělení vajíčka. Pokud žena otěhotní, několik dní po ovulaci umírá corpus luteum a teplota se vrací k normálním hodnotám.

Pokud došlo k početí, korpusové luteum neumírá, ale nadále syntetizuje progesteron. Proto je bazální teplota v prvních dnech těhotenství o několik desetin stupně často vyšší, než je obvyklé. U některých žen však může zůstat pod 37,0-37,1. Tyto hodnoty jsou typické pro nastávající matky, u nichž je normální tělesná teplota v podpaží nižší než 36,6 stupně.


Souhrnně výše, teplota v časném těhotenství, měřená v podpaží, může ležet v širokém rozmezí od 36,0 do 37,2 stupňů. Když je teploměr v ústní dutině, horní hodnoty dosáhnou 37,4 stupňů. Bazální teplota na začátku těhotenství může dosáhnout 37,5 stupně.

Korpus luteum však funguje pouze do začátku druhého trimestru těhotenství. Normální tělesná teplota u těhotných žen po 14 týdnech těhotenství by neměla přesáhnout 36,9 stupňů, měřeno v podpaží.

Nízká teplota během těhotenství

Nízká tělesná teplota během těhotenství - teplota nižší než 36,0 stupňů, měřeno v podpaží. Tyto ukazatele jsou někdy výsledkem nesprávného použití teploměru. V jiných případech je nízká teplota v časných stádiích těhotenství důsledkem těchto onemocnění:

Hypotyreóza

Její hormony ovlivňují všechny procesy probíhající v lidském těle, včetně přenosu tepla. Se sníženým množstvím tyroxinu je pozorován pokles metabolismu, slabost, únava a otok. U lidí s hypofunkcí štítné žlázy může dojít k zimnici bez horečky..

Nedostatek živin

Člověk přijímá energii a teplo tím, že jí jídlo. V prvních týdnech těhotenství ženy často trpí toxikózou, díky níž se většina jídla neabsorbuje a tělo zažívá hladovění..

Pokles imunity

Během těhotenství tělo nastávající matky syntetizuje méně protilátek, které se mohou projevit jako pokles tělesné teploty.

Zvýšené zatížení

Stres a fyzická únava mohou vyvolat poruchy ve středu termoregulace umístěné v mozku.

Nízká tělesná teplota během druhého a třetího trimestru těhotenství je často výsledkem anémie. K poklesu hemoglobinu dochází v důsledku rostoucí potřeby železa a vitamínů B3 a B12, které nejsou dodávány v dostatečném množství s jídlem. V důsledku poklesu počtu červených krvinek dochází ke snížení metabolismu a produkce tepla.

Dalším důvodem poklesu tělesné teploty uprostřed nebo na konci gestačního období je gestační diabetes. Toto onemocnění vede ke zhoršení metabolismu glukózy, což vede k patologiím termoregulace.

Nízká tělesná teplota nemá přímý vliv na plod. Uvedené choroby a stavy však mohou vyvolat podvýživu nenarozeného dítěte, jeho zpoždění v růstu a vývoji.

Při diagnostice tělesné teploty pod 36,0 stupňů po dobu delší než dva po sobě následující dny by měla žena okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Lékař předepíše další testy a instrumentální metody výzkumu, které pomohou při stanovení diagnózy a výběru léčby.

Vysoká tělesná teplota během těhotenství

Horečka během těhotenství je téměř vždy jedním z příznaků infekčních a zánětlivých onemocnění. Tato reakce je ochranná, protože mnoho patogenních mikroorganismů nemůže žít a množit se s vysokým přenosem tepla. Zvýšení tělesné teploty nastává v důsledku aktivace centra umístěného v medulla oblongata.

Poměrně často jsou infekce doprovázeny dalšími stížnostmi. Nejběžnější z nich jsou příznaky obecné intoxikace: závratě, slabost, nevolnost atd. V závislosti na lézi se další stížnosti specifické pro určité nemoci spojují s běžnými stížnostmi: bolest břicha, kašel, krev v moči atd..

Jakýkoli mikroorganismus je pro plod podmíněně nebezpečný. Bakterie a viry mohou způsobit následující negativní reakce:

Vrozené vady

Dokonce i původci nachlazení mohou způsobit malformace plodu. Čím dříve došlo k infekci, tím závažnější důsledky pro nenarozené dítě. V 1. trimestru těhotenství existuje riziko takových závažných abnormalit, jako je absence srdce nebo ledvin, nedostatečný vývoj mozku a zvýšení počtu končetin. Poměrně často vedou k úmrtí plodu. V pozdějším těhotenství mikroorganismy způsobují méně závažné malformace slučitelné se životem. Nejnebezpečnějšími činiteli jsou původci infekcí TORCH - toxoplazmóza, zarděnka, cytomegalovirus, herpes.

Snížený přísun krve do placenty

V důsledku vývoje kyslíkového hladovění plodu, zpoždění jeho růstu a vývoje se vytváří patologie centrálního nervového systému.

Zlomení placenty

Tato patologie se projevuje krvácením z pochvy a tažením bolesti v dolním břiše. Bez lékařské péče končí placentární narušení smrtí plodu.

Zvýšený tón dělohy

Některé bakterie a viry syntetizují protilátky, které ovlivňují hladké svaly lidských vnitřních orgánů. Z tohoto důvodu se děloha začne spontánně stahovat, což vede k potratu nebo předčasnému porodu.

Obecná intoxikace

Těžký průběh nemocí ovlivňuje celé tělo nastávající matky. Při infekcích může trpět kardiovaskulární, močový, trávicí a dýchací systém, což povede ke snížení výživy plodu.

Vysokoteplotní ošetření

V žádném případě byste neměli být samostatně léčeni na infekční onemocnění během těhotenství. Lékař musí provést přesnou diagnózu, posoudit potřebu léčby a vybrat léky. Mnoho léků je kontraindikováno v období porodu dítěte, takže jejich nezávislý výběr může vést k nepředvídatelným následkům.

Ve většině případů byste neměli snižovat horečku nízké úrovně, protože pomáhá matčině těle bojovat s infekcí. Hodnoty na teploměru nad 38,0 stupňů vyžadují téměř vždy zásah.

Léčba bez léčby

Mezi nefarmakologické metody léčby horečky patří mezi nejznámější čaj s různými aditivy. Med, máta, citron, meduňka, malina a další produkty mají antiseptické vlastnosti, posilují imunitu, dodávají tělu vitamíny.

Nastávající matka by také měla používat co nejvíce čisté studené vody. Způsobuje pocení, které snižuje tělesnou teplotu. Užitečné ubrousky se studenou vodou, ochlazující pokožku ženy.

Léčba akutních respiračních virových infekcí u těhotných žen:

Léčba drogy

Léčba drogy je během těhotenství velmi omezená. Nejbezpečnější léky jsou Paracetamol, který během studií nezpůsobil vrozené malformace plodu. Tyto léky by však neměly být užívány déle než 3–5 dní v řadě, protože přispívají k poškození ledvin a jater..

Bez účinku Paracetamolu může lékař předepsat závažnější léky. Nurofen je moderní lék, který nejen snižuje tělesnou teplotu, ale také zmírňuje bolest a zánět. Tento lék je však zakázán od 30 do 40 týdnů těhotenství. Nurofen ovlivňuje hladké svaly dělohy a pokud je užíván ve 3. trimestru, může vyvolat patologii porodu.

Přípravky celecoxibu jsou jedním z nejúčinnějších léků na horečku. Léky však nelze použít ve třetím trimestru těhotenství. V dřívějších termínech je jejich příjem možný pouze tehdy, pokud existují závažné náznaky.

Přípravky kyseliny acetylsalicylové jsou přísně zakázány v časném těhotenství, protože zvyšují pravděpodobnost vývojových abnormalit u nenarozeného dítěte. Také léky této skupiny nemohou být použity ve třetím trimestru těhotenství kvůli jejich účinku na porodu a kardiovaskulární systém plodu. Léky mohou být použity od 14 do 28 týdnů, i když v tuto chvíli není jejich podávání vhodné, protože existují účinnější a bezpečnější analogy.

Prevence nemoci

Aby se zabránilo infekci nastávající matky, měla by se zvýšit imunita. K tomu je doporučeno věnovat se lehkým sportům - proveditelné gymnastice, plavání, badminton atd. Těhotná žena by také měla hodně chodit na čerstvý vzduch, vyhýbat se silné fyzické námaze a stresu.

Chcete-li posílit imunitu nastávající matky, měli byste zodpovědně naplánovat svou stravu. Měl by obsahovat dostatečné množství bílkovin, vitamínů a minerálů. Několikrát týdně by těhotná žena měla jíst libové maso, ryby, čerstvou zeleninu, ovoce a bobule. Budoucí matka může v případě potřeby brát vitamínové komplexy.

Těhotná žena by také měla snížit pravděpodobnost infekce. Za tímto účelem se doporučuje větrání místnosti, ve které se nachází, aby nedošlo ke kontaktu s nemocnými lidmi, aby se vřele oblékaly, aby neseděly pod průvanem, ventilátorem a klimatizací. Pokud je to možné, měla by se vyhýbat veřejným místům, zejména v období podzim-zima..

Žena čekající na narození dítěte se doporučuje pečlivě dodržovat hygienická pravidla. Po příjezdu by nastávající matka měla důkladně umýt ruce a mýt obličej. Je vhodné vypláchnout ústní dutinu antibakteriálním oplachováním. Během těhotenství se nedotýkejte zvířat, která mohou být nositeli infekcí..

Zvýšení tělesné teploty jako znamení těhotenství

Existuje velké množství příznaků těhotenství: někdo se cítí mírně nešťastně, někdo se začne cítit nemocně. A také se stává, že příznaky početí se neobjeví okamžitě. Často po početí se objeví teplota. Hypertermie může být matoucí a místo zkoušek a hledání rady gynekologa začíná dívka aktivně bojovat s akutními virovými infekcemi dýchacích cest, protože věří, že to je důvod ke zvýšení teploty. Může tak dojít ke zvýšení teploty po početí a je to normální v časném těhotenství?

Když se první počet těhotenství objeví po početí?

Změny v hormonálním pozadí ovlivňují změnu tělesné teploty nebo bazální hodnoty. To přímo souvisí se změnami hladin estrogenu a progesteronu. Zároveň však ne všechny ženy zažívají takové změny ve svém těle.

Po početí zůstává hormonální nerovnováha téměř vždy bez řádné pozornosti, zatímco těhotná žena začne hledat přesnější symptomy. Po oplodnění se však teplota nemusí vůbec zvýšit. A ukazatele nejsou tak velké - asi 37-37,3 ° С.

Příznaky nástupu nového života se mohou objevit již za 7-10 dní po ovulaci. Je to tak dlouho, že se vajíčko plodu v případě oplodnění vajíčka připojí spermatem. Tento proces může být doprovázen mírným brněním v děloze..

Někdo říká, že implantace je doprovázena růžovým nebo hnědým výtokem, což způsobuje, že v době připojení embrya ke stěně dělohy dojde k prasknutí krevních cév v této oblasti. Ale soudě podle malé velikosti vajíčka plodu je nepravděpodobné, že můžeme mluvit o krvavém mazaninu - maximální kapce krve.

Hypertermie jako známka těhotenství je vnímána velmi zřídka. Současně je to však nárůst teploty, který často naznačuje, že v lůně se již začal vyvíjet nový život..

A až po 4-5 týdnech od prvního dne poslední menstruace se objeví sekundární příznaky těhotenství:

 • záchvaty nevolnosti a zvracení, zejména ráno;
 • porušení gastrointestinálního traktu - průjem, plynatost;
 • časté močení;
 • zvýšená citlivost mléčných žláz a jejich odlévání;
 • bolest hlavy;
 • ospalost, malátnost;
 • změny nálady.

Spolu s teplotou při početí se může objevit výtok a celková nevolnost. Tato symptomatologie je těhotnou ženou často vnímána jako obvyklá SARS a začíná aktivně bojovat proti nachlazení, plní se různými druhy léků, které neovlivňují plod, který se již vyvíjí v lůně..

Bazální teplota během těhotenství

Bazální teplota je nejvíce indikativní v procesu diagnostiky reprodukčního zdraví. V tomto případě je velmi důležité dodržovat všechna pravidla pro provádění tohoto druhu manipulace. Podrobněji jsme o tom hovořili v jedné z našich předchozích publikací..

Pokud BT 37 ° C trvá dlouho, počínaje zpožděním a několik dní po něm, je pravděpodobnost početí velmi vysoká. Bazální nebo rektální teplota stoupá v důsledku růstu progesteronu v krvi, jehož hladina se začíná zvyšovat po uvolnění vajíčka a po připojení vajíčka plodu se tyto hodnoty ještě zvýší.

Po oplodnění je vaginální teplota v rozmezí 37,3 ° C až 37,5 ° C. Rovněž je třeba říci, že je třeba BT kontrolovat po dlouhou dobu a plánované datum početí. To vám umožní sledovat dynamiku změn bazální teploty v závislosti na individuálních charakteristikách reprodukčního systému..

Důležité! Bazální teplota se měří až po probuzení, nikoli z postele. Denní hodnoty nejsou považovány za spolehlivé.!

Teplota jako známka těhotenství

Během těhotenství jsou změny tělesné teploty způsobeny hormonálními změnami, které se vyskytují v těle po početí. Den před ovulací se teplotní indikátory mírně snižují, k čemuž dochází v důsledku produkce luteinizačního hormonu.

Zejména to lze vidět na BT, pokud žena v grafu píše, jaká teplota byla v daný den. V den, kdy vejce připravené k oplodnění opustí folikul, jsou hodnoty také nízké.

V prvních dnech po ovulaci mohou být ukazatele mírně zvýšeny, doslova o několik desítek. Ale takové kolísání nelze považovat za známku těhotenství. To je způsobeno růstem progesteronu..

Pokud ale teplota po zpoždění vzroste, je důvod si myslet, že k tomu došlo. V tomto případě by neměla být závažná hypertermie - pokud jsou hodnoty na teploměru nad úrovní 37,8 ° C, měli byste být opatrní, možná mluvíme o patologických změnách nebo je opravdu zima.

V prvních dnech zpoždění si některé ženy mohou všimnout poklesu teploty na 35,5 a mírného chladu. Je to opět kvůli hormonálním změnám, nyní štítná žláza mění formát práce, která je mimo jiné odpovědná za přenos tepla.

Upozorňujeme, že se jedná o minimální přijatelný ukazatel, a pokud taková nízká teplota trvá dlouho, informujte svého lékaře.

Teplota na začátku těhotenství: co by mělo vyvolávat obavy

Kolísání teploměru, které se zjevně liší od obecně přijímaných údajů, způsobuje mnoho žen starosti. A ne nadarmo! Pokud teplota výrazně stoupne, může to znamenat přítomnost patologické odchylky. Pokud máte respirační příznaky, poraďte se s lékařem.!

Zvýšená teplota

Zvýšená tělesná teplota představuje nebezpečí pro plod vyvíjející se uvnitř lůna. A když známka dosáhne 38,5 ° C, musíte určitě vzít antipyretikum a vyhledat pomoc svého lékaře.

Dalším důvodem, proč věnovat pozornost vysokým teplotám, je malé zvýšení hCG. V kombinaci s tímto příznakem to může znamenat mrtvé nebo mimoděložní těhotenství..

Důležité! Nízká teplota během těhotenství ukazuje na pomalý zánětlivý proces, takže o svém stavu informujte svého lékaře, zejména pokud je toxikóza ještě zhoršena..

Snížený výkon

Pokud menší hypertermie není závažná, děsí ženy, pak když na teploměru vidí nízké hodnoty, mnozí se začínají starat o svůj stav. V tomto případě je první věcí udělat test.

Pokud je výsledek negativní a teploty jsou nižší než 36 ° C, měli byste se poradit s lékařem. Je pravda, že zde musíte také vzít v úvahu individuální charakteristiky těla: pro někoho jsou takové ukazatele normou.

Sanitku je třeba zavolat okamžitě, pokud jsou ukazatele nízké teploty doprovázeny následujícími příznaky:

 • kreslení bolesti v podbřišku;
 • časté močení;
 • krvavé problémy;
 • mdloby;
 • snížení krevního tlaku.

Zvýšení tělesné teploty není spolehlivým příznakem těhotenství a snížení ukazatelů nelze považovat za určitý příznak jejího předčasného ukončení. Změny teploměru ve dnech údajné menstruace a po zpoždění mohou pouze nepřímo signalizovat, že proběhl početí. A pokud máte pochybnosti, můžete svůj test potvrdit nebo vyvrátit pomocí testu nebo návštěvy gynekologa.

A vy nebo někdo z vašich přátel jste pozorovali zvýšení míry v době těhotenství?

Články O Neplodnosti