Hlavní Neplodnost

Když břicho padá na těhotné ženy

Když dojde k logickému závěru těhotenství - porodu, předchůdci porodu se stávají hmatatelnějšími. Například, pokud břicho sestoupilo během těhotenství, znamená to, že se tělo připravuje na vzhled dítěte. Jak brzy čekat na porod, kolik dní nebo týdnů břicho sestupuje. A jak tento stav určit sami - dále v článku.

Jak pochopit, že žaludek padl během těhotenství

Abdominální prolaps je jedním z předchůdců, což naznačuje, že těhotná žena se brzy stane matkou. Proč se to děje, je tato podmínka normou? Abychom pochopili, proč se vyskytuje břišní výhřez a co to je. Je třeba věnovat pozornost anatomickým rysům a struktuře kostí pánve ženy.

Takto jsou uspořádány kosti pánevního kloubu ženy, aby v případě potřeby umožnily snížit hlavu dítěte, vyvíjely tlak na svaly, vytvářely tlak a tón a způsobovaly porod. Anatomické rysy sakroiliakálního kloubu jsou vytvořeny takovým způsobem, aby udržovaly plod v poloze během raných stadií těhotenství. Když dítě těžší, hlava přitlačí na svaly, klesá a klesá.

Důležité.

Prolaps břicha před 36 týdny je patologie, o které se vyplatí informovat lékaře. Možná je to předčasné narození. Diagnostická metoda určuje, jak nebezpečný je tento stav pro dítě.

K takové změně výhřezu plodu však dochází postupně. Zpočátku by měly být svaly a kosti pánve připraveny ke snížení břicha. Po celou dobu těhotenství byla práce hormonů na záchraně dítěte a poskytovala mu nezbytné podmínky pro růst a vývoj. Nyní, když je však dítě dostatečně velké, aby vyvíjelo tlak na svaly pánve, a břišní tisk je obtížné udržovat převislý žaludek, hormony pracují na zmírnění pánvových kostí. Změkčení kostí lze sledovat na následující symptomatické projevy:

 • Kosti v sakrální oblasti jsou bolestivé. Zejména pokud jde o období po dlouhé procházce v pozdějších fázích. Avšak bolest může být příčinou vzniku patologie. Proto stojí za to informovat o změnách gynekologa, který může určit normu, zjistit příčinu takových příznaků.
 • Rozkrok bolí po procházce nebo při lezení po schodech. Někdy to vyvolává pocit, že dítě doslova tlačí na svaly a vytváří zřetelný tlak na svaly pobřišnice, stává se bolestivým, ale ne natolik, že není možné takový projev tolerovat. Pokud po 30-40 minutách pocit nezmizí, měli byste zavolat sanitku s vysvětlením příznaků.
 • Při ostrém otočení si může žena všimnout mírného praskání pánevních kostí, horních kostí nohou (stehen). Nebyla zaznamenána žádná bolestivost, ale může dojít k mírnému praskání nebo praskání..

Harbingers of Change.

První předchůdce, mezi nimiž zmírnění pánvových kostí může vynechat i re-dávající žena. Jak pochopit, že břicho sestoupilo během narození primipary? Žena se zpravidla učí, že její žaludek se již snížil od přátel, příbuzných, kteří se z vedlejší poznámky mění vzhledu. Žena sama zaznamenává tyto změny:

 1. Bylo snazší dýchat. Vypouklé břicho, které do té chvíle jen rostlo a stoupalo nad pánví, přispělo k tomu, že vnitřní orgány změnily své lokalizační místo. To platí jak pro žaludek, tak pro plíce. Dýchavičnost, i když jde do koupelny, je přirozenou a nepříjemnou společnicí pro každou těhotnou ženu. Poté, co se žaludek snížil, plíce se snížily, množství vzduchu se vstřebává lépe, dýchání, a to i v noci, se stává snadnějším.
 2. Neexistuje pálení žáhy. To vše ze stejného důvodu, že dušnost zmizí - žaludek mírně klesá, svěrač po jídle nepoteče, jícen neteče zpět žaludeční šťávou, jako tomu bylo nedávno.
 3. Žena může položit její dlaň mezi její hruď a žaludek. Ptóza se měří doma bez znalosti porodnictví. Pokud dlaň předtím neseděla mezi hrudník a žaludek, pak je při sklopení umístěna.
 4. Tvar břicha se mění. Když je dítě spuštěno do pánevní oblasti, změní se také tvar břicha. Pokud to dříve bylo více zaoblené, pak je zaznamenána úhlovost, možná jsou viditelné boční svaly, které drží žaludek, a ze zadní části mnoha žen jejich zajímavá poloha není viditelná..

Všechny tyto příznaky jsou společné všem těhotným ženám. Umožňují nám však říci, že tělo brzy přejde do závěrečné fáze těhotenství - porodu.

Jak vypadá snížený žaludek během těhotenství

Vnější znaky prolapsu břicha jsou také individuálními rysy struktury pánevních kostí. Pokud však neexistuje patologie úzké pánve, pak si téměř všechny nastávající matky mohou všimnout takových změn, když je plod snížen do pánve:

 • Dříve se břicho, které bylo rovnoměrně zaoblené, stalo hranatějším, získalo zaoblení ve spodní části, zdá se, že visí nad pánví.
 • Žena si všimne změn ve formě strií po stranách a pod břichem, které se staly viditelnějšími a viditelnějšími. Možná je zaznamenáno svědění dolního břicha, což ukazuje na přetížení svalů.
 • Po spuštění do pánve by se dítě mělo převrátit. Matka se proto cítí silně otřesy ve hrudní kosti, dítě se snaží uvolnit nohy, hrát si s pery, ale není dostatek místa.
 • Je těžké sedět nebo stát po dlouhou dobu. Obzvláště obtížné při snižování břicha v poloze sedu. Pokud před touto dobou matka ještě neodešla na mateřskou dovolenou, měli byste si pospíšit. Koneckonců, brzy dojde k porodu a nadměrný tlak na pánevní tepny vyvolává hladovění kyslíku u dítěte.

Když těhotné ženy upustí břicho

Prolaps břicha během těhotenství se určitě objevuje v posledním trimestru těhotenství, ne dříve než 36 týdnů. Pokud je takové opomenutí předčasně zaznamenáno, stojí za to říci gynekologovi. Tělo se během vícenásobného těhotenství chová trochu jinak, když je hmotnost dvou dětí nadměrná, aby bylo udrženo ve správné poloze. Porod s vícenásobným těhotenstvím je však pozorován u 85% případů s předstihem.

Vícečetné těhotenství je považováno za komplikaci, při které tělo matky zažívá zvýšenou zátěž. Porodník, který vede těhotenství s dvojčaty nebo trojčaty, předepíše v posledních fázích vitamíny a minerály. Které přispívají k normalizaci stavu těhotné ženy, což zabraňuje předčasnému porodu.

O normách prolapsu břicha se vyplatí mluvit pouze tehdy, když bylo těhotenství přirozené, děloha má jeden plod a žena porodila více než 2krát. Jinak můžeme hovořit o individuálních charakteristikách, které neumožňují generalizaci symptomů.

Míra opomenutí je 37–40 týdnů. Existují však případy, kdy žaludek neklesne do začátku porodu. To se děje docela často u primiparous žen, stejně jako u žen pracujících s úzkou pánví. V závislosti na stupni úzké pánve můžeme hovořit o vnějších projevech břicha v opomenutí.

U vícečetného těhotenství nebo u těhotenství, které přetrvávalo hormonálně, není nutné mluvit o prolapsu normálně až do 38 týdnů. V tomto případě chybí opomenutí do narození nebo předčasné opomenutí ve 34 týdnech. Jakýkoli stav by měl být sledován porodníkem, mělo by být provedeno vyšetření, které stanoví stupeň odhalení plic dítěte. Pokud existuje riziko předčasného porodu, zavedou se matčině léky, které pronikají placentou a přispívají k bezpečnému otevření plic. V případě brzkého vzhledu je dítě již chráněno a může samostatně dýchat.

Břicho se snížilo během těhotenství při porodu?

Pouze lékař může mluvit o předpokládaném datu narození při snížení břicha. Na základě shromážděné historie a výsledků ultrazvuku. V průměru lze očekávat porod 2 týdny poté, co je dítě spuštěno do pánevní oblasti. Pokud však žaludek neklesl na 39 týdnů, neměli byste se také bát.

K vynechání kloubu pánve dochází u ženy poměrně bolestivě, bolest není akutní, ale nepříjemná. Tyto příznaky lze zmírnit koupáním v bazénu, gymnastikou. Zvláštní pozornost by měla být věnována výživě. Na kterém správném místě pro přidělování mléčných výrobků, tvarohu, vitamínu D, A a B. Neměli byste však být příliš horliví na konzumaci vápníku, protože jinak fontanel na hlavě dítěte může brzy vyrůst, což komplikuje průběh porodu a způsobuje komplikace.

Je možné určit, že břicho sestoupilo jak primiparous, tak multiparous. Tento příznak se však považuje za individuální. A mluvit o jasné odchylce od normy je možné pouze v případě, že dítě sestoupilo před 35 týdny. V každém případě je břišní prolaps v gynekologii považován za jeden z předchůdců porodu, což naznačuje bezprostřední porod.

Kdy přijde porod, když je břicho dole?

Blížící se porod má různé příznaky a jedním z nich je opomenutí břicha. Termín, kdy k tomu dojde, je pro každého individuální. Většina žen, které si všimly příznaku, se začíná obávat a očekávat nadcházející události ze dne na den. Kdy budete muset porodit, je-li váš žaludek snížen, existuje ještě čas nebo může dojít ke kontrakci kdykoli? Tyto otázky se týkají těhotných žen a my se na ně pokusíme odpovědět co nejpodrobněji.

Jak dlouho trvá břišní prolaps??

O tomto tématu neexistují absolutně přesné statistiky. U některých budoucích matek se břicho snižuje na 36 týdnů, u jiných se to může stát na 39 týdnech. Průměrný pokles plodu nastává v průměru po dobu 37–38 týdnů. Malé odchylky v jednom nebo druhém směru tohoto termínu nejsou považovány za patologii. Nejdůležitější věc je, že žena a dítě se cítí dobře.

Břicho klesne na 36-37 týdnů těhotenství.

Proč břicho klesá?

Od asi 36-37 týdnů začnou změny v těle těhotné ženy. V buňkách placenty stoupá hladina hormonu relaxin. V rámci své činnosti dochází k postupnému uvolňování šlach, svalů, pojivových tkání..

Pánevní kosti ženy se začínají postupně lišit, děložní čípek zjemňuje a zkracuje. Břišní svaly, které aktivně podporovaly žaludek po celou dobu, se uvolňují. Dolní dutina dělohy se rozšiřuje, takže hlava dítěte se pohybuje mírně dolů a přiléhá těsně ke dnu. Prsní žlázy se připravují na produkci mléka, ještě více bobtnají. Při stlačení bradavek je kolostrum již vylučováno. Všechny tyto procesy vedou k prolapsu břicha ak určitým změnám v blahu žen..

Znamení vnější a vnitřní

Mnoho těhotných žen neustále sleduje své tělo a pocity. Snížení břicha je doprovázeno nejen vnějšími příznaky, ale také změnou pohody.

Vnější znaky

Vizuálně těhotná nemůže vždy okamžitě zaznamenat změnu polohy břicha. Obvykle ve třetím trimestru se bříško stává tak velkým, že začíná od samotného hrudníku. Když dojde k výhřezu, dlaň se klidně umístí mezi hrudník a žaludek - to je charakteristický znak prenatálních změn..

Je možné si všimnout, že břicho klesá o úroveň pupku - postupně „klesá“. Také některé změny mohou být pozorovány v chodu, to se stává závažnější a záda se naklání silněji. Právě v tomto bodě začíná mnoho těhotných žen při chůzi podporovat spodní část zad rukama, protože to je hlavní zátěž.

Proces snižování břicha lze vidět vizuálně.

Vnitřní značky

Sestupná děloha přestává vyvíjet tlak na hrudník, žaludek. Těhotná žena má pocit, že se snadněji dýchá, dušnost se snížila. Chuť k jídlu se může zvýšit, trávicí proces se zlepšuje, časté říhání, pálení záhy zmizí.

Oteklé nohy se mohou zvětšit před porodem.

Spolu s pozitivními změnami se objevují také ty, které způsobují nepohodlí. Plod, který spočívá silněji na spodní stěně dělohy, také tlačí na močový měchýř: naléhá na toaletu „malým způsobem“ výrazně rychleji.

Pokud je žaludek snížen, může se zvětšit otok nohou. Změněné postavení dítěte někdy tlačí na nervové zakončení, krevní cévy, díky kterému může žena pravidelně zažívat náhlou bolest, bolesti zad a bolesti zad, křeče dolních končetin, brnění, necitlivost. Ve spodní části břicha je silný tlak, plnost. V tom není nic nebezpečného, ​​nepříjemné příznaky úplně zmizí po porodu.

Je důležité to vědět! S opomenutím plodu se u některých těhotných žen mohou vyskytnout falešné kontrakce (Brexton Hicksův syndrom). Jsou téměř bezbolestné, vyskytují se vzácně a nepravidelně, trvají 1-2 minuty. Během takového boje je pociťováno silné napětí dělohy, po kterém následuje relaxace, jako by byl žaludek ztuhlý, pak opět zjemní. Falešné kontrakce nejsou nebezpečné a samy odcházejí.

Dalším důležitým znakem, který může vyděsit mnoho nastávajících matek, je blednutí aktivity dítěte. Žena si všimne, že se dítě začalo pohybovat méně, téměř nekopne, a pomocí ultrazvuku je patrné, že fetální srdce začalo trochu tišší. Jedná se však o zcela normální průběh prenatálního období - dítě má pocit, že brzy bude mít obtížnou „cestu“ a připravuje se na událost..

V prenatálním období se dítě stává méně aktivní.

Břicho dolů - když je čas porodit?

Nyní zvažte nejdůležitější otázku - kolik zbývá před porodem, když se žaludek začal potápět?

Ve skutečnosti je nemožné dát přesnou odpověď, po jaké době by se mělo porod začít.

Na poznámku! Ženy, které očekávají prvorozené, obvykle chodí déle se sníženou bříškou. U nově těhotných žen může porod začít dříve. Ale to se vždy nestane, tělo každého člověka je velmi individuální.

K přirozenému porodu těhotné ženy by mělo dojít mezi 37 a 41 týdny. V průměru od okamžiku prolapsu dělohy začíná proces porodu za 2-3 týdny. Jsou chvíle, kdy žena začne rodit po několika dnech, jak bylo uvedeno, opomenutí, a jsou lidé, kteří chodí další měsíc. Není tedy možné přesně spočítat, jak dlouho se dítě narodí. Existují však náznaky, že narození se má začít.

Od okamžiku spuštění břicha do porodu mohou uplynout 2-3 týdny.

Příznaky blížícího se narození:

 • Velké množství hlenu je vylučováno z pochvy, pravděpodobně s křížovou cestou (výtok sliznice z děložního čípku).
 • Amniotická tekutina listy.
 • Skutečné kontrakce začínají postupně klesajícími intervaly a zvýšenou bolestí.
 • Dítě se přestane pohybovat.
 • Existuje ostré nutkání vyprázdnit střeva.

Jak dlouho čekat po nástupu výše uvedených příznaků před narozením dítěte, je také subjektivní otázkou. U některých žen v porodu trvá porod 18–20 hodin nebo více, zatímco jiné rodí za 3–4 hodiny.

Pokud se objeví nějaké známky, neměla by těhotná žena zůstat doma. Je nutná okamžitá hospitalizace, protože proces porodu již běží.

Vody jsou pryč - je čas do nemocnice.

Pokud břicho neklesne, norma nebo patologie?

V lékařské praxi existují případy, kdy žaludek těhotné ženy neklesl, ale porod začal, jak se očekávalo, včas a se všemi přirozenými příznaky.

Kvůli nesprávné poloze plodu nemusí žaludek klesat v čase.

Důvody, proč nedošlo k včasné změně polohy břicha:

 • Dítě je příliš velké.
 • Těhotná žena má hojnou plodovou vodu.
 • Malposition.
 • Některé nemoci dítěte spojené s deformací lebky a kostí.

Všechny tyto faktory představují určité nebezpečí a proces porodu je často zakončen císařským řezem. Můžeme tedy říci, že pokud břicho neklesne, jedná se o „poplašný zvon“ a existuje riziko komplikovaného porodu.

Rada! Pokud očekáváte dítě, termín pro vypočtené datum narození je již velmi blízký a žaludek nezmění svou polohu, doporučujeme se poradit s pozorujícím lékařem. V některých případech je bezpečnější provést plánovanou císařskou sekci..

Co dělat, když je žaludek dole?

Mnoho budoucích matek, které objevily důležitý příznak, se začínají bát a každý den tráví čekáním na porod. Ale nenechte se zavěsit na tuto značku, naopak, musíte se více uvolnit a odpočívat, protože brzy bude zapotřebí velká zásoba síly.

Co dělat, když je žaludek snížen:

 1. Doporučuje se omezovat fyzickou aktivitu, nevyvíjet náhlé pohyby, v žádném případě zvedat závaží.
 2. Klidná procházka na čerstvém vzduchu pomáhá saturovat krev kyslíkem, takže byste je neměli opustit ani po propuknutí dělohy..
 3. Měli byste připravit vše, co potřebujete k pobytu v nemocnici, a mít po ruce správná telefonní čísla.
 4. Bude dobré, když někdo poblíž může být neustále poblíž.
 5. Není třeba být nervózní a bát se, příroda sama řídí proces porodu a vše je v něm dokonalé. Praxe ukazuje, že čím klidnější je psycho-emoční stav ženy, tím snadnější je narození a dítě se rodí klidnější.

Po snížení břicha nezbývá mnoho času do narození dítěte. Pokud je nemocnice daleko od domova, je bezpečnější jít do ní předem. Nejdůležitější věcí je zůstat klidný a důvěřovat přírodě a lékařům.

Jak pochopit, že žaludek padl během těhotenství

Máte otázky ohledně blesku, který se vyskytuje na konci těhotenství??

Ženy často říkají, že dítě „padlo“, ale pokud jste to sami nikdy nezažili, může to vypadat trochu záhadně.

Co je to pád dítěte

„Padající dítě“ se může zdát šokující, pokud s tím nejste obeznámeni. Nakonec každý ví, že byste neměli opustit dítě.

V souvislosti s těhotenstvím je to přírodní jev, který se objevuje na konci třetího trimestru a signalizuje, že se dítě připravuje na narození. Jak pochopit, že břicho sestoupilo během těhotenství: „Pád“ znamená, že hlava dítěte klesá dolů do pánve a je nastavena do polohy nezbytné pro pohyb po porodním kanálu..

Když se břicho během těhotenství snižuje, dítě zabírá méně místa v horní části trupu a vytváří menší stlačení vnitřních orgánů, jako jsou plíce a břicho. Z tohoto důvodu bude pro vás snadnější dýchat a jíst pohodlněji po pádu dítěte..

Kvůli tomuto pocitu se pád dítěte nazývá také rychlý blesk. Vaše dítě pravděpodobně nebude mít znatelné příznaky, zejména pokud k tomu dojde postupně. Jak pochopit, zda žaludek klesl nebo ne přes Lightning - to je to, co si obvykle všimnete po skutečnosti, a ihned poté pochopíte, že se to již stalo.

Břicho upustilo fotografii na obrázek:

Co se stane, když moje dítě spadne

V časných stadiích těhotenství má vaše dítě dostatek prostoru pro pohyb. Pravidelně se točí, otáčejí a převalují.

Jak vaše dítě roste, stává se mu nedostatek prostoru. Stále můžete cítit, že jsou extrémně aktivní - kopání, strečink a dokonce i točení. S tím, jak se vaše dítě zvětšuje a zvětšuje, začíná opustit „místnost“, aby se pohnul. Omezeno na hrudník, vnitřní orgány a samotnou dělohu.

V určitém okamžiku, jak moc před narozením břicho padá. Ke konci těhotenství vaše dítě vstane a zůstane na svém místě. V ideálním případě to bude s hlavou skloněnou, zády k vám.

Jak pochopit, že žaludek padl před porodem: Jakmile je vaše dítě v optimální poloze, může začít klesat do pánve. Přesný bod, kde vaše dítě sedí:

 • hlava dítěte je stále nad pánví.
 • hlava dítěte je v pánvi.
 • hlava dítěte prochází porodním kanálem; dětské koruny

Váš porodník-gynekolog může zkontrolovat, zda vaše dítě podstoupilo vaginální vyšetření, a současně zkontroluje rozšíření a odstranění děložního čípku. Tato vyšetření můžete provést během prenatální návštěvy během posledního měsíce těhotenství nebo pokud máte podezření, že rodíte.

Pokud dítě leží v pánvi, je určeno kostnatými výčnělky, které může lékař nazvat sedací hroty. Pokud je při vyšetřování pacienta vyšetřena hlava z prstů, nemusí být ani v pánvi a mohou být považována za kandidáty. Balloting znamená, že když je dětská hlava stlačena, vyskočí z pánve a z prstů

Pokud je dítě pevně umístěno v pánvi, považuje se za plný úvazek. To je okamžik, kdy se má za to, že vaše dítě se oficiálně „snížilo“.

Kdy čekat, až dítě klesne

Bod těhotenství, v jakém období břicho padá, tj. když vaše dítě padá, dramaticky se liší mezi matkami. Zpravidla dříve v primiparous než v multiparous.

Pokud je to vaše první těhotenství, pak když břicho upadne do těhotných primiparů asi 2-4 týdny před narozením.

Pokud porodíte znovu, nemusí se během třetího trimestru setkat s patrným prolapsem. A nevím, kdy se břicho dostane do těhotné vícečetné. Je běžné, že děti narozené zkušeným matkám čekají, až začnou rodit aktivně.

Můžete zjistit, kdy moje dítě klesne

Bohužel neexistuje žádný návrh, kdy vaše dítě půjde dolů. Kontrakce však pomáhají dítěti ponořit se do pánve a

Ačkoli kontrakce Braxton Hicks nejsou účinné v progresivním porodu, protože nezpůsobují rozšíření vašeho děložního hrdla. Pomáhají pohnout vaše dítě na správné místo. Proto, pokud cítíte kontrakce Braxton Hicks, prostě vím, že jednoduše pomohou vaší děloze „zahřát se“ při porodu. Možná jen pomáhají vašemu dítěti v tom, aby se dostal na místo..

Jak rychle se dítě během těhotenství snižuje

Termín „pád“ zní, jako by byl proces pádu rychlou a náhlou událostí. A i když je možné, že se to stane během několika sekund, je také možné, že se to stane během několika týdnů.

Pro začínající matky, které mohou očekávat, že jejich dítě padne několik týdnů před porodem, mohou zjistit, že jejich dítě postupně sestupuje během každého týdenního předporodního jmenování. U žen, které již dříve porodily, mohou zjistit, že dítě zůstává vysoké a během porodu se úplně dostane do jedné rychlé kontrakce..

Jaké jsou příznaky po pádu dítěte

Možná se vám nepodaří předem předvídat, kdy dojde k úderu blesku, ale všimnete si některých změn a toho, jak se břicho před porodem snižuje:

 • Dýchání může být snazší: může to být nejnápadnější změna. Když se blížíte ke konci těhotenství, může být obtížné se zhluboka nadechnout a dýchání může být snazší, protože dítě vyvíjí tlak na vaše plíce. Když vaše dítě klesne, zmírní tento tlak a umožní vám zhluboka se nadechnout.
 • Možná budete muset častěji močit: když jste si mysleli, že váš močový měchýř nemůže tolerovat, vaše dítě padá a vyvíjí na něj ještě větší tlak. To může vést k častějšímu močení a také ke zvýšení pocitu naléhavosti v případě potřeby. Možná zjistíte, že moč teče, protože na močový měchýř je příliš velký tlak.
 • Můžete jíst víc: i když vaše touhy a chuť k jídlu během těhotenství vás hladují. Protože byl váš žaludek vymačkaný, nemůžete do něj vložit tolik jídla, kolik se vám líbí, takže se budete cítit plně rychleji, než očekáváte. Jakmile vaše dítě padá, můžete si všimnout, že váš žaludek má velkou kapacitu kvůli nízkému tlaku na váš orgán.
 • Můžete mít méně pálení žáhy: pokud trpíte pálením žáhy během těhotenství, můžete se spolehnout na tuto dlouho očekávanou úlevu. Protože poté, co vaše dítě spadne, bude na žaludku méně komprese, kyseliny v žaludku už nebudou mačkat jícen, což pomáhá snižovat frekvenci a závažnost pálení žáhy.
 • Váš žaludek může vypadat znatelně níže: nemusíte si toho všimnout sami - zvláště pokud vaše dítě pomalu klesá. Možná si všimnete, že místo toho, aby ji držel vysoko v žaludku, vaše dítě nyní vypadá mnohem níže.
 • Můžete změnit svou chůzi: vaše těžiště se posune, když jste těhotná, a nesení veškeré této nadváhy není příliš pohodlné. Jak se vaše břicho rozšiřuje, vaše chůze se přirozeně změní. Nízká poloha vašeho dítěte vede ke zvýšenému tlaku v pánevní oblasti, což může být nepříjemné a může způsobit výkyvy..
 • Můžete mít více sekretů: čím více vaše dítě vstoupí do pánve, tím větší tlak začne vyvíjet na děložní čípek. To může vést k oslabení sliznice nebo jednoduše k úplnému zvýšení sekrece z děložního čípku.
 • Může dojít ke zvýšeným kontrakcím: jakmile bude vaše dítě na svém místě, vaše tělo se může začít připravovat na porod. Můžete si všimnout zvýšení počtu bitev v Braxton Hicks - nebo dokonce skutečných bojů, které začínají a končejí, aniž by došlo k tvrdé práci.
 • Možná máte zvýšenou bolest v pánevní oblasti: poté, co se vaše dítě usadilo v pánvi, můžete v této oblasti zaznamenat zvýšení pocitů. Když se začne otevírat, můžete cítit bolest ve středu ochlupení, známé jako dysfunkce ochlupení. Můžete také zažít akutní bolest v děložním čípku, když hlava dítěte stlačí nervy, nebo pokud cítíte další tlak v pánevní oblasti, jako byste drželi bowlingovou kouli mezi nohama. Použití mateřské ortézy vám může pomoci zmírnit bolest..

Je možné zjistit polohu plodu bez ultrazvuku

I když vaše dítě může vstoupit a opustit stanice, jakmile je vaše dítě plně obsazeno, je pravděpodobné, že zůstane na svém místě a bude pokračovat v postupu. To znamená, že byste měli být schopni určit polohu vašeho dítěte - a v ideálním případě bude pro porod na správné pozici..

Ideální pracovní poloha je hlava dole, známá také jako přední poloha hlavy. Pokud vaše dítě stojí před vámi, nazývá se to zadní část hlavy nebo „slunná strana nahoru“. Když cítíte žaludek, dvě snadno rozpoznatelné části těla - hlava a hýždě - ale bohužel se cítí velmi podobné.

Pokud je vaše dítě ve správné poloze, budete se cítit jako první, že se pod žebra dotkne škytavka a šikmá šňůra pod pupkem. Pokud se vaše dítě dívá dozadu, nemusí být váš žaludek tak kulatý a velký a před břichem můžete cítit další hrboly..

Pokud se vaše dítě narovná, to znamená, že padne první do pánevní oblasti, pravděpodobně se budete cítit kopy níže do žaludku nebo se budete cítit nepohodlí a tvrdý hrudek - hlava vašeho dítěte - přímo pod žebra.

Co když moje dítě neklesne

Pokud vaše dítě před porodem neklesne, nebojte se. Mnoho dětí neklesne, dokud nezačnete rodit aktivně.

Někdy však neschopnost jít dolů může znamenat, že vaše dítě ještě není ve správné pozici pro porod. Pokud porod začíná, když vaše dítě není na svém místě, může to znamenat, že vaše předčasné narození může být dlouhé a obtížné, protože vaše tělo se snaží vaše dítě přesunout do správné polohy..

Jak změnit polohu dítěte

Pokud se blížíte ke konci těhotenství a vaše dítě se ještě musí převrátit, můžete podniknout kroky k urychlení procesu..

Ale než uděláte cokoli, abyste se pokusili otočit své dítě, ujistěte se, že lékař potvrdí, že vaše dítě je vzhůru nohama. V opačném případě může být vaše úsilí marné..

A nikdy se nepokoušejte pomoci vašemu dítěti klesnout na 37 týdnů, protože proces vybíjení může vyvíjet další tlak na děložní čípek a stimulovat porod.

Zde je několik věcí, které můžete vyzkoušet:

 • Procházka: Procházka pomáhá vašemu dítěti jemně se otáčet tam a zpět a gravitace může vašemu dítěti pomoci jít dolů do pánve. Ať už to zní jakkoli jednoduše, chůze je jednou z nejlepších věcí, které můžete během těhotenství udělat - pro zdraví, pro stimulaci porodu a pro pomoc při pádu dítěte.
 • Dřepy: dřepy nejen pomáhají otevřít pánev, ale také pomáhají tlačit dítě dále dolů. Když to děláte na konci těhotenství, je nejlepší držet se na židli nebo stole, aby byla zachována rovnováha, protože vaše těžiště může být mírně posunuto.
 • Pelvic Cvičení: Posaďte se na pohovku a roztáhněte si nohy. Při zatlačování břicha na pánev se nakloňte spíše dopředu než dolů. Nikdy se nesnažte natáhnout z dosahu pohybu nebo silně zatlačte na žaludek, ale jen jemně protáhněte a snažte se usnadnit pohyb dítěte dolů.
 • Ruce a kolena: sjeďte na všechny čtyři. Jemný ohyb břicha působí jako houpací síť, aby pomohl zádům dítěte vstoupit do ideální polohy. Jakmile je vaše dítě v lepší poloze, může se snadno ponořit do pánve.

https://youtu.be/JIBGysRtV_w

Závěr

To je vzrušující, když vaše dítě padá, když to signalizuje, že se vše děje během těhotenství, ale to nutně neznamená, který týden břicho klesá a že porod bude brzy. To však znamená, že vaše dítě je mnohem blíž tomu, že je v náručí..

Kdy břicho padne během těhotenství v multiparous a proč?

Myslím, že dámy mě podporují v názoru, že každé těhotenství má své vlastní vlastnosti. To jsou nové pocity, na které by si budoucí matka měla zvyknout. Mnohé z nich naznačují přístup porodu..

Často slyším otázku, kdy břicho padne během těhotenství u vícečetných dětí? Existuje názor, že tento faktor je přímým předzvěstí raného porodu. Pojďme se touto otázkou zabývat..

Proč padá

Musím hned říci, že v primiparech se může žaludek snížit mnohem dříve než u žen s druhým a následným těhotenstvím. V prvním případě se to může stát měsíc před porodem, ve druhém - za týden.

Všechno je zde velmi individuální. U nekomplikovaného třetího těhotenství nemusí být opomenutí vůbec pozorováno. Musím hned říci, že tento proces není něco hrozného, ​​je to přirozené. Tělo tedy naznačuje přípravu na nadcházející narození.

Důvodů může být několik:

 • dítě se zvětšuje a má málo místa;
 • hlava plodu je umístěna v poloze, ve které se narodí - směrem k východu do malé pánve.

Kolik dní před narozením břicho spadne do druhého těhotenství? Obvykle 7-10, ale hodně záleží na fyziologických vlastnostech ženy v práci, jejím životním stylu. Nastávající matky často nemají ani tušení, že zahájily proces.

Co dělat, když se to stalo ženě? Nic! Toto je část velké a vážné zkoušky, kterou příroda připravila pro ženy. Musíte ji přijmout a řídit se doporučeními porodníka. Některé matky se snaží pohybovat méně, lhát více. Není nutné.

To, co je předurčeno přírodou, nelze napravit, ale člověk si může pomoci v pracovní činnosti. Kolik dní může břicho padnout? Někdy se to stane během jedné noci, někdy během 1-2 dnů.

Jak se dozvědět o procesu?

Některé matky se ptají, jak mohou pochopit, že se žaludek snížil. Stačí kontaktovat vaši rodinu, dobře, pokud vás jen málokdy uvidí, znamená to, že pro ně bude dnes jednodušší porovnat žaludek s tím, co to bylo před týdnem.

Ale pokud posloucháte sebe, můžete to určit sami podle následujících pocitů:

 • je snazší dýchat - děloha již netlačí na bránici;
 • žádné pálení žáhy - žaludek získá své přirozené postavení;
 • žena začala častěji chodit na záchod - hlava plodu vyvíjí tlak na močový měchýř a konečník;
 • bolest v rozkroku při chůzi.

Lidová metoda také pomůže. Položte dlaň mezi hrudník a bříško, pokud je zcela na místě, pak se břicho sklopilo.

Dalším faktorem, na který zkušené ženy často poukazují, je to, že pokud se vaše bříško začne potápět, neuvidíte na něm obvyklý pupek. Půjde na dno. Nebo úplně vyhladit. Jak vypadá - snížené břicho? Tento puziko má tvar hrušky.

Co to znamená - žaludek klesl, což ukazuje na rychlou porodu, ženy najdou odpovědi na tyto a další otázky v knize Olgy Pankové „Správné přenášení těhotenství“.

Pro mnoho žen se tato publikace stala publikací pro stolní počítače. Obsahuje odpovědi na četné otázky o tom, jaké poruchy v těle matky mohou ovlivnit otěry plodu, co dělat s úzkou pánví a neočekávaným krvácením.

Kdy očekávat

Už jsem řekl, že přesný čas, v jakém týdnu se objeví břišní výhřez, není. Ale gynekologové z porodnice zde stále dávají určitou prognózu. Pokud je nulliparous přibližně 36 týdnů, pak nulliparous je 38 týdnů. Není divu, že porodní asistentky říkaly ve starověku: „Žaludek klesl - počkej na dítě“.

Ale někdy, ve 39. týdnu těhotenství, břicho ženy neklesne. A není čeho se obávat. Tento proces může nastat několik hodin před dodáním. Jak břicho padá během těhotenství, nastávající matka nemusí slyšet.

Mezitím lékaři radí ženám, aby se více pohybovaly a stimulovaly aktivní pohyb plodu ve spodní části. A když se začnou stahovat kontrakce, pak vstaňte, takže je vhodné, aby se plod přesunul do pánevních kostí. Musíte trávit více času na procházkách, přesunout se na to nejlepší ze své pozice.

Kniha Larisa Anikeeva „Těhotenství, porod, první roky života dítěte“ poskytuje podrobné informace o tom, který týden těhotenství by měl břicho klesnout, jak se pracuje, než je plánované očekávání dítěte lepší.

Edici představují dvě vázané knihy. V každém článku najdou ženy odpovědi na četné otázky týkající se obtíží při přípravě na porod, tipy na první péči o dítě.

Knihy budou užitečné nejen pro matky, které porodily své první děti, ale také pro zkušené ženy. Nakonec děti vyrůstají v různých podmínkách, mají různé fyziologické schopnosti, takže matky musí řešit různé problémy.

Příznaky předčasného narození

Takže jsme pochopili, proč ženské břicho klesá. A zjistili, že pokud je tento proces předzvěstí raného narození. Existují však i další faktory, které naznačují, že se brzy narodí nový člověk.

Mezi nejvýznamnější by mělo patřit:

 • výskyt falešných kontrakcí, které se projevují ostrou, ale krátkodobou bolestí v perineu;
 • časté pohyby střev;
 • za pár hodin odejde sliznice s proudem plodové vody.

Jak dlouho vydrží předchůdci práce u mnohonásobných porodů? Čím blíže je riziko porodu, tím častěji se objevují výše uvedené faktory. To platí zejména o falešných bojích, které se postupem času stávají skutečnými.

Dalším faktorem, který, bohužel, příbuzní nastávající matky ne vždy věnovat pozornost, je její psychoemocionální stav. Pokud se primiparous ženy bojí neznámého pod názvem „birth“, pak si nulliparous pamatuje všechny nuance tohoto procesu a v závislosti na tom, jak to šlo, mohou se bát nebo se těšit na nadcházející práci.

Zkušenosti matek, které očekávají narození druhého a dalších dětí, ji činí klidnější. A kdyby se její velké břicho začalo potápět, nepropadla panice, ale šla si vyzvednout „alarmující kufr“. S ním půjde do nemocnice, aby se vrátila domů s dítětem v náručí..

Mimochodem, v knize Zita West „Těhotenství. Čekání na dítě “poskytuje praktické rady, které pomohou překonat obtíže těhotenství, zmírní ranní nevolnost a pomohou při bolestech při porodu..

Je zřejmé, že když břicho během nekomplikovaného těhotenství stoupá, znamená to, že plod roste. A když padne - dítě se brzy narodí. Recenze těch, kdo studovali knihu, hovoří o jejím velkém přínosu jak pro primipary, tak pro ty, kteří očekávají druhé dítě.

Informace jsou dostupné a prezentovány nejen v textovém formátu, ale také ve formě diagramů a tabulek. Dnes jste dostali odpovědi na otázky, proč břicho padá na těhotné ženy.

Problém není čistě ženský, protože každý manžel by měl vědět, co se stane s jeho milovanou ženou během těhotenství. To mu pomůže porozumět a pomoci jí v těžkých dobách..

Proto je tak důležité sdílet tento článek se svými přáteli na sociálních sítích. Po přihlášení k odběru mého blogu budete první, kdo bude dostávat novinky a oznámení o nových článcích. Sbohem přátelé!

S pozdravem Tatyana Chudutová, matka tří úžasných dětí!

Snížení břicha před porodem

Obsah:

Čím delší je těhotenství, tím častěji a pečlivěji žena naslouchá jejím pocitům a snaží se zachytit alespoň sebemenší známky bezprostředního nástupu porodu. Jedním z těchto zaječů při porodu je snížení výšky dna dělohy, které se obecně nazývá snižování břicha.

Proč břicho klesá

V průběhu těhotenství dochází v ženském těle k významným změnám v hormonálním pozadí. Po dlouhou dobu hraje dominantní roli hormon progesteron, který není za nic nazýván „těhotenský hormon“. Ve třetím trimestru, blíže k porodu, se situace mění: hladina ženského pohlavního hormonu estrogen se začíná výrazně zvyšovat, což způsobuje aktivní přípravu matky a plodu pro nadcházející porodní proces.

informace Vynechání břicha před porodem je primárně spojeno se změnou polohy dítěte. Plod zaujímá pohodlnější polohu a klesá, tlačí předchůdce ke vchodu do malé pánve a tím se připravuje na narození. Z těchto akcí začíná také klesat dno dělohy, a tím pádem žaludek padá.

Když dojde k opomenutí

Neexistují žádná konkrétní data, kdy se břicho před porodem snižuje, protože to je jen relativní znamení a práce může začít kdykoli.

U primiparous žen zpravidla může ke snížení fundusu dělohy dojít 2-4 týdny před nástupem porodu, tj. přibližně za 36-38 týdnů. Je však třeba si uvědomit, že se jedná pouze o průměrnou statistiku, takže žena by se neměla rovnat svým přátelům „v poloze“ a neměla by si dělat starosti, pokud se žaludek později nezměnil. Čas snížení břicha a jeho závažnost závisí na mnoha faktorech:

 1. Počáteční poloha dítěte. V některých případech může dítě ležet i v dřívějším těhotenství docela nízko, výška děložního fundusu v tomto případě nikdy nedosáhne své maximální velikosti, aniž by se zvýšila na úroveň bránice. Při tomto uspořádání nemá plod nikde jinde, a proto nedochází ke snížení výšky dna dělohy a prolapsu žaludku;
 2. Úzké umyvadlo. Pokud má žena anatomicky zúženou pánev, její břicho také neklesne ani nepatrně neklesne. Je to kvůli nesouladu velikosti dříve existující části dítěte a velikosti malé pánve (zvláště vyjádřené s velkými rozměry plodu);
 3. Nedostatečně vyvinuté svaly přední břišní stěny (plod také nemůže fixovat spodní část k pánvi téměř až do samého narození v důsledku nedostatečně vyvinutého břišního tisku).

Pokud má žena druhé narození, dojde k břišnímu prolapsu mnohem později: několik dní nebo těsně před začátkem porodu kvůli oslabení svalů přední břišní stěny.

Příznaky opomenutí

Porodník-gynekolog může během vyšetření přesně určit prolaps břicha měřením výšky děložního fundusu centimetrovou páskou: zpravidla se zmenšuje o 4–5 cm ve srovnání s předchozími indikátory a naopak se zvyšuje břišní obvod.

Kromě toho existuje řada známek, podle nichž může žena sama určovat snížení dělohy:

 1. Zmizení dušnosti a úlevy při dýchání. Ve třetím trimestru, ve 35-36 týdnech, se děloha významně zvětšuje, její dno tlačí na bránici, což velmi komplikuje dýchání. Nastávající matky v této době velmi často stěžují na dušnost, zhoršenou v poloze na zádech, se snížením břicha, tyto příznaky zmizí;
 2. Zmizení pálení žáhy a říhání (také spojené se snížením tlaku dělohy na zažívací systém);
 3. Nepohodlí a bolest v pánevní oblasti. V důsledku tlaku dítěte na pánev může mít žena nepohodlí v podbřišku, těžkost, bolest v pánevních kostech. Pohyby jsou stále obtížnější, zejména to je spojeno se zvedáním dolních končetin;
 4. Rychlé močení. V důsledku tlaku plodu na močový měchýř si žena začíná všimnout rychlého močení a část moči může být zanedbatelná. Kromě toho se v této době může objevit močová inkontinence, zejména při kašli, kýchání, fyzické námaze, takže těhotná žena musí přísně sledovat sexuální hygienu a v případě potřeby používat speciální urologické vycpávky;
 5. Tendence k zácpě. Porušení zákona o vyprázdnění do konce těhotenství je spojeno s tlakem dítěte a dělohy na konečník. Pro prevenci zácpy je důležité, aby nastávající matka normalizovala svou výživu a zcela odstranila produkty, které mají zpevňující účinek. V případě potřeby můžete použít projímadla po konzultaci se svým lékařem (například laktóza);
 6. Vnější změny v břiše (lze si všimnout nejen samotné ženy, ale i jejích příbuzných a přátel);
 7. Změna chůze. Díky tlaku dítěte na pánev se může pohyb ženy výrazně změnit: chůze je obtížná, těhotná žena se začne pohybovat (tzv. „Kachní chůze“);
 8. Poruchy spánku. Za prvé, je to kvůli skutečnosti, že pro ženu je nepříjemné lehnout si a je obtížné si vybrat pózu pro pohodlný spánek.

Možná nebezpečí

Pokud břicho padne před porodem nebo 2-4 týdny před, považuje se to za zcela normální stav, který neohrožuje průběh těhotenství..

nebezpečně Nebezpečný je výhřez břicha dříve než 36 týdnů, protože to naznačuje hrozbu předčasného ukončení těhotenství. V tomto případě se žena často může stěžovat na pocit těžkosti v podbřišku, bolest, zvýšený tón dělohy..

Tento stav je nebezpečný z důvodu předčasné plodnosti plodu a pro udržení těhotenství vyžaduje povinnou hospitalizaci..

Co dělat po snížení břicha

Snížení dolní části dělohy je stále předzvěstí porodu, takže žena by se měla začít připravovat na nadcházející událost:

Snížení břicha před porodem

Jak pochopit, že dítě je „na nízkém začátku“?

Během těhotenství žaludek roste a roste a navzdory veškeré lásce a radosti, se kterou čekáte na narození dítěte, je třeba si uvědomit, že život v těhotném těle není snadný. Ale 3–4 týdny před očekávaným datem narození najednou zjistíte, že se život stal jednodušším a zábavnějším. Ne, žaludek je stále velký, ale jeho tvar a poloha se změnily - klesl.

Proč žaludek klesá, jak pochopit, zda určitě klesl, co se od vás nyní vyžaduje? Snažíme se to přijít společně!

Proč žaludek klesá před porodem

Pokud dítě formuje své tělo po dobu 8 měsíců, pak jsou poslední týdny před porodem zaneprázdněny „přibýváním na váze“. V zásadě je již připraven na narození, ale další půl kilogramu - to je jeho „bezpečnost“, záruka úspěšného přežití. Čím větší je dítě, tím obtížnější je pro něj pohybovat se v dutině dělohy, ale nemůže se natahovat donekonečna! Proto v posledním měsíci před porodem zaujme dítě „výchozí polohu“ - hlavou dolů, spočívající na pánevních kostech. Už se nemůže převrátit - není místo. Protože hlava je největší částí dítěte, celá hmotnost se také pohybuje dolů.

"Ačkoli žaludek padne před porodem, je to však jeden ze vzdálených a implicitních znaků jejich přístupu." Okamžik prolapsu břicha závisí na mnoha faktorech: hmotnost dítěte, postava matky a její atletický trénink, prvním je porod nebo další, a tak dále. Pokud však cítíte výhřez břicha, můžete si být jisti: ne více než měsíc před porodem.


Jak pochopit, že žaludek padl

A je pravda, že se vám snížil žaludek? Je to snadné zkontrolovat, existuje několik zřejmých známek, které vám umožní vidět to..
Postavte se před zrcadlo: uvidíte, že vaše kulaté břicho má hruškovitý tvar, pod hrudníkem se objevilo úzké hrdlo, možná i pas..
Položte dlaň pod hruď: nyní se pohodlně vejde mezi hruď a žaludek!
Pamatujete si, kdy jste naposledy zažili pálení žáhy? Zhodnoťte, zda jste začali dýchat klidněji? Spodní část dělohy (která, jak si vzpomínáte, je nahoře...) se snížila a uvolnila bránici. Nyní můžete zhluboka dýchat a tlak na žaludek se snížil.

"Kvůli nedostatku pálení žáhy a dušnosti mnoho matek říká, že po snížení břicha se snáze žilo: ve srovnání s předchozími měsíci byl pocit lehkosti," byl jsem jako letět před porodem.

Naopak tlak na střeva a močový měchýř se naopak zvýšil. Začal jsi chodit na záchod častěji „maličký“ a méně často „velký“? To je důsledek upuštění těhotné bříško!

Další znamení, že starosti nastávající matky: intenzita pohybů dítěte klesá. Jeho „dům“, lůno, je pro něj příliš stísněné. Pokud dříve byl směr otřesů chaotický a nepředvídatelný, nyní je hlava fixována v jedné poloze a dítě je tlačeno pouze rukama a nohama. „Kopy“ pod žebra mohou být velmi patrné, ale stále to není stejné „kotrmelce“ dítěte.

" Důležité! Frekvence pohybů dítěte se nesnižuje, mění se pouze povaha vašich pocitů.

Žaludek neklesl. Proč?

Zaprvé se to děje u sportovních matek, které se před těhotenstvím mohly chlubit silnými „kostkami“ tisku. Silné břišní svaly drží zvětšující se dělohu, jako korzet, ačkoli, samozřejmě, nastanou skutečné změny, nemusí být tak znatelné.

Někdy se stává, že postava matky a dítěte je jiná: vysoká matka nese malé dítě. I v posledních fázích těhotenství má dostatek místa v děloze. Důvodem může být úzká pánev matky (dítě se nemůže do pánve „zaklínit“ až do okamžiku narození - někdy v takových případech lékař naplánuje císařský řez).

Stává se, že dítě z nějakého důvodu nezabírá správnou polohu: leží přes břicho nebo hlavu vzhůru. Pak břicho také neklesne.

Konečně u žen, které rodí poprvé, proces porodu, počínaje prolapsem břicha a končící dobou zkoušení, obvykle trvá déle. Takže ve druhém a třetím těhotenství břicho klesá později.

Žaludek padl. Co teď?

Jak jste již pochopili, břišní výhřez je jedním z prvních příznaků blížícího se porodu a jedním z nejspolehlivějších. Porod může začít, i když se vám zdá. Že žaludek neklesl. A nezačínejte, i když se potopil před třemi nebo čtyřmi týdny - všechno je velmi individuální. A přesto, pokud si všimnete výhřezu břicha, jedná se o signál, který má být více pozorný k vašemu stavu.

Sledujte své trávení, pokud máte zácpu - upravte svůj jídelníček. Při plánování služebních cest a procházek zvažte, kde můžete použít toaletu.

Pamatujte, že porod může nyní začít kdykoli. Dávejte pozor na další nadcházející příznaky: korkový hlen, tréninkové souboje, výtok plodové vody.

Setkáte se s dítětem - velmi brzy!

Články O Neplodnosti