Hlavní Výživa

Břicho jde dolů: jak to souvisí s porodem

Jeden ze zajatců blížícího se narození dítěte je oprávněně považován za změnu polohy břicha u těhotné ženy - najednou velmi jasně spadne. Přesné datum PDD samozřejmě nikdo nenapíše, ale ve spojení s dalšími příznaky takový signál naznačuje nutnost „přijmout nízkou počáteční pozici“ a úplnou připravenost k procesu porodu..

Mechanismus snižování břicha - proč k tomu dochází

Všechny procesy v ženském těle, včetně těch, které označují fáze těhotenství a porodu, jsou vyvolány určitou kombinací hormonů. Hladká změna hormonálního pozadí předchází posledním krokům v přípravě na porod. Ke konci těhotenství dominuje v ženském těle relaxin - hormon, který uvolňuje svaly a vazy - malá pánev budoucí matky se pohybuje od sebe a připravuje se na to, aby ji nechal malý, ale skutečný člověk.

V určitém bodě (a to určuje individualitu termínů) se rozměry „průchodu“ stanou schopnými projít pod hlavou plodu a pod gravitací „zapadnou“ do malé pánve a upevní dítě v poloze, kterou již nemůže změnit dříve na světlo. Tělo plodu klesá níže as ním i děloha, její dno. Mimochodem, při nesprávné (nožní) prezentaci se spodní část těla dítěte může také ponořit do malé pánve, ale v tomto případě se to vždy nestane.

Snížení břicha - mechanismus přípravy na porod stanovený přírodou

Má každý kapku břicha

Pravděpodobnost, že se břicho sníží, nebudou-li mít žádné komplikace a těhotenské rysy (úzká pánev, nesprávná prezentace, velký plod, polyhydramnie atd.), Se blíží 100%, ale je třeba mít na paměti, že u některých nastávajících matek dochází k přemístění přímo během porodu, a někdo si ho prostě nevšimne.

Žaludek klesá a při přenášení dvojčat. K tomu dochází, když je hlava jednoho z plodů „zasunuta“ do malé pánve.

Jak dlouho a jak dlouho břicho padá

Načasování přemístění břicha dolů je poměrně vágní (od 2 hodin do 4 týdnů před porodem) a je velmi individuální. Všechno je vysvětleno širokým seznamem faktorů, které k tomu přispívají: je to šířka pánve matky, velikost plodu a rysy (komplikace) těhotenství a přítomnost problémů s hormony atd..

Průměrná doba snižování břicha je dva týdny před porodem, tj. 38 týdnů u primiparů. V mnohonásobném břiše je jako celek umístěn poněkud níže, protože všechny vazy zapojené do procesu byly již nataženy během předchozího těhotenství. A žaludek padne poněkud dříve - ve 34–36 týdnech.

Mám třetí těhotenství, poslední narození bylo před 3 roky, nyní 36 týdnů. Moje břicho je velmi ochablé, dívá se dolů po svém břišním knoflíku a podle mých smyslů, podle toho, jak náhle se moje šaty přestaly tlačit, a moje „těhotné“ šaty se prohýbaly, se zmenšil žaludek. Lékař se jmenuje až po 10 dnech.

1. U vícečetného břicha padá těsně před porodem - jen den, nebo může padnout i několik týdnů před narozením?

2. Mohou tyto změny souviset s únikem vody??

3. Měl bych běžet k lékaři bez čekání na naplánovanou schůzku?

1. To vše je relativní. Nějaký „dřez“, zatímco jiní ne. Jen množství vody začíná klesat, a čím blíže k porodu, tím více. Proto se vytváří pocit poklesu břicha.

2. Pokud neexistují známky úniku vody, pak ne.

Doktorský porodník-gynekolog Berezovskaya E.P..

http://faq.komarovskiy.net/zhivot-umenshilsya-i-opustilsya-v-36-nedel-sleduet-li-obrashhatsya-k-vrachu.html

Čas, během kterého se žaludek pohybuje do nové polohy, je také individuálním okamžikem. Je zde opravdu těžké něco předpovídat - k rychlé nebo pomalé migraci nepřispívají žádné faktory. Může padnout za jednu noc a postupně se pohybovat až o několik dní.

Je možné zjistit PDR podle období břišního prolapsu

Jak vidíte, je nemožné přesně říci, kdy se porod uskuteční. Datum objevení skutečnosti pouze potvrzuje ženě pravdu, již známou na základě gestačního věku - porod se blíží, všechny procesy přípravy na ně začaly.

Jak zjistit, že se žaludek snížil

Všechny známky prolapsu břicha lze rozdělit na pocity a vnější změny..

Pocity zahrnují:

 • úleva při dýchání, trávení, zmizení pálení žáhy - snížené břicho uvolňuje prostor pro dříve utlumené plíce, žaludek a další orgány;
 • nové obtíže ve spodní části těla - zvýšené močení, pocit tlaku na perineum (je obtížné sednout, chodit); změna chůze (stává se jako kachna);
 • snížená pohybová aktivita dítěte - když je jeho hlava pevná, je zbaven možnosti významného pohybu těla, pohybuje pouze pažemi a nohama.

Externí změny jsou k dispozici pro hodnocení nejen samotné ženy, ale i jejích nejbližších:

 • přímá změna polohy břicha - pupek, jako nejvýraznější orientační bod, klesá asi o 5 cm níže (pokud se připravujete předem, můžete označit výšku pupku, například na zárubni dveří);
 • vzhled tvaru pasu mezi hrudníkem a břichem (nejjednodušší kontrolou je umístit vlastní dlaň na toto místo, pokud je umístěno, břicho sníženo);
 • snížení objemu břicha, úbytek na váze - to je zcela normální a dochází k němu v důsledku snížení množství plodové vody;
 • změna chůze (stává se jako kachna);
 • zvýšení počtu strií na břiše.

Umístění břicha často rozlišuje snížené břicho - „dívá se“ dolů

Co dělat, když je detekováno snížení břicha? Naléhavě běžet k lékaři nebo volat sanitku to vůbec nestojí. Stačí o této skutečnosti informovat svého lékaře při příštím jmenování.

Co ovlivňuje závažnost vnějších změn při snižování břicha

Závažnost změn při snižování břicha je samozřejmě výlučně individuálním příznakem. Vliv je uplatňován pouze faktorem přítomnosti nadváhy v matce. U hubených lidí budou změny výraznější..

Dámské recenze

Měl jsem vysoký žaludek, a tak když jsem 35 týdnů klesal, cítil jsem to, předtím jsem nemohl jíst klidně, protože dítě tlačilo na žaludek

Svetlana

https://www.babyblog.ru/community/post/living/1765525

Týdny ve 32–34 padly, přesně si to nepamatuji, lékař přesvědčil, aby počkal alespoň 37 týdnů, porodil následující den po PDD a během prvního těhotenství vůbec neklesl

květek

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/503686/

S druhým dítětem doslova upadl do procesu, kromě toho nedošlo ke kontrakcím, takže lehce usrkl jednou za hodinu a to je vše.

La_bruja

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/503686/

S mým druhým těhotenstvím můj žaludek klesl dva měsíce před porodem, s otevřením malého týdne 2-3 uplynulo. Ale velmi snadno a rychle porodila. Kdybych šel do nemocnice, pak by s největší pravděpodobností zavolali, vypustili vodu během vyšetření atd. Myslím, že by bylo obtížné porodit.

yunna.86

https://www.babyplan.ru/forums/topic/72338-opustilsya-zhivot/

V kombinaci s jinými předchůdci porodu může snížení břicha pomoci nastávající matce alespoň zhruba předpovědět, jak blízko je porod. V každém případě musíte od této chvíle zapnout režim plné pohotovosti.

V jakých fázích těhotenství břicho padne

Břicho padá na konci těhotenství

Počínaje 33-34 týdny těhotenství může klesnout břicho ženy. Důvodem je skutečnost, že dítě, které se připravuje na narození, zaujímá určitou pozici. Nejběžnější prezentace hlavy. Hlava dítěte zároveň spadá do pánve matky. Pokud to bylo předtím v břišní dutině, bude v posledních týdnech nejčastěji hlava v pánvi.

Když se břicho konečně sníží, pro těhotnou ženu nastane určitá úleva. Dýchání se stává snazší, méně často dochází k pálení žáhy. Poté, co dítě sestoupí do pánve, zátěž pro ženu mírně klesá.

Ne každý má před porodem žaludeční kapku. Pokud žena nemá svaly břišní stěny, plod je velmi velký nebo budoucí matka má úzkou pánev, nemusí se objevit břišní prolaps.


V takové situaci může být také použit chirurgický výdej, tj. Císařský řez.

Když břicho spadne do primiparous a multiparous

Nejdříve, kdy břicho může sestoupit, je polovina posledního trimestru těhotenství. V praxi se však věci mohou lišit. Břicho může klesat po 29 týdnech nebo zůstat po dobu 39 týdnů nezměněné.

Ne vždy snížené břicho svědčí o bezprostředním přístupu k porodu. K tomu může dojít měsíc před porodem a pár dní. Ale nejčastěji se to stane za 36-37 týdnů. Od této chvíle do dodání, s výjimkou zvláštních případů, uplyne 2-3 týdny. Nikdo však nemůže zaručit, že pokud by dnes žaludek padl, zítra se dítě nenarodí.

Pokud se neočekává, že žena porodí poprvé, břicho zpravidla klesne po 38 týdnech těhotenství. Mezitím u primiparous žen je interval od okamžiku, kdy je hlava dítěte snížena do pánve před porodem, asi tři týdny a při opakovaném porodu může být toto období asi týden.

Během těhotenství děloha mírně mění polohu orgánů v břišní dutině ženy. Dospělý žaludek může vyvíjet tlak na ženská plíce nebo žaludek, což způsobuje nepříjemné dýchání nebo pálení žáhy. Po snížení břicha se pro ženu snadněji dýchá, pálení záhy se snižuje, ale tyto pocity mohou být nahrazeny tlakem na močový měchýř a pocitem těžkosti v perineu.


Jasné znamení, že se břicho snížilo - pokud žena může položit ruku mezi její břicho a hrudník.

Snížení břicha před porodem - pro každou ženu je tento proces čistě individuální. Záleží na mnoha faktorech, ale v kombinaci s dalšími příznaky vám umožňuje posoudit blížící se narození.

Pocity v předvečer porodu. Harbingers

Kde začíná porod? Jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných? Kdy odchází „dopravní zácpa“? Proč mě bolí záda? Zkušení sibmamové sdílejí svá pozorování a Nelly Mikhailovna AGAMYAN, porodník-gynekolog, hlavní lékař sítě MC „Ultrazvukové studio“ v Novosibirsku, říká, jaké symptomy mohou signalizovat blížící se narození ve 37–40 týdnech těhotenství.

Snížení břicha před porodem

Podíváte-li se na svou směnnou kartu, uvidíte při návštěvách lékaře čísla označená značkou VSDM (výška děložního fundusu). Tato měření pomáhají lékaři sledovat dynamiku vývoje dítěte - v průběhu těhotenství, jak matka roste, roste děloha, dosahuje nejvyššího bodu přibližně za 37 týdnů a poté začne klesat. Je to proto, že dítě jde na „nízký start“ a začíná se přibližovat k „východu“. Jeho hlava (na základě prezentace hlavy) se pohybuje na děložním čípku a nachází se v pánevní oblasti.

Sibmam zkušenosti:

Sweetmama

- Můj žaludek klesl 2 dny před porodem.

vánoční strom

- Ve 24 týdnech bylo moje dítě již nízké. Po 37 týdnech byla hlava již vložena do pánve. Doktoři se všichni obávali, že jsem například kýchl a okamžitě porodil. Jo, jak je to! Porodila jsem ve 39 týdnech po dobu 3 dnů a musela jsem udělat amniotomii, protože močový měchýř byl plochý.

Swetik

- 5 dní před porodem jsem pociťoval v žaludku nárůst těžkosti, myslel jsem si, že po přečtení knih mi hlava klesla. Něco tvrdě stisknuto. Následující den byl vyšetření hlavy potvrzen.

Prolaps břicha před porodem. Komentář odborníka

Výška děložního pozadí během těhotenství se zvyšuje asi o 1 cm za týden. Toto číslo dosahuje 37-40 cm do 37. týdne těhotenství a pár týdnů před narozením žaludek klesne o 2-3 cm, což se může stát během několika hodin. Faktem je, že v předvečer porodu je spodní část dělohy natažena a stává se měkčí. Z tohoto důvodu plod klesá a je přitlačován k dolní části malé pánve.

37–40 týdnů těhotenství jsou doprovázeny následujícími pocity:

 • úlevu při dýchání (děloha komprimuje hrudník tolik);
 • kreslení bolesti v podbřišku spojené s tím, že děloha a plod váží na spodní břicho celou svou hmotností;
 • nízká motorická aktivita dítěte - pohyby ve 37-40 týdnech těhotenství, pokud je břicho snížené, nejsou tak znatelné: je to proto, že dítě již zaujalo stabilní polohu před porodem a nemůže se otáčet, stačí jen pohnout nohama a pažemi.

Hubnutí a čištění střev před porodem

Mnoho těhotných žen je překvapeno, když zjistí, že hmotnost, o které je známo, že v posledním trimestru roste skokem a mezemi, se po 37–39 týdnech neočekávaně sníží o 1-1,5 kg. Ztráta hmotnosti je zvláště patrná, pokud je během těhotenství pozorován závažný edém. Nebojte se - to je naprosto přirozený proces a další známka toho, že setkání s dítětem není daleko.

Sibmam zkušenosti:

Nika

- Asi 2 dny před porodem jsem se začal cítit nevolně (dokonce jsem zvracel s Polinkou a jednoduše jsem se cítil nemocný s Leshkou) a (omlouvám se za podrobnosti) jsem měl volnou stoličku 3-4 dny a do narození. Tělo bylo očištěno.

MATKA A KOŠÍK M.

- Ráno jsem se probudil ve 4 a uvědomil jsem si, že mě bolí břicho. Skutečné je však trávení. Šel jsem, promiň, na záchod, tlačil. A až se ulevilo od žaludku, uvědomila si, že něco není v pořádku. Čas byl stanoven - kontrakce každých 7 minut probíhají jako hodinky.

Lucien

- Cítil jsem pokles břicha, ale. uvolněné stoličky 4-5 dní před dodáním! A bříško stále bolelo, nějak se zatáhlo. A pak vody odešly ráno a porodily večer.

Tamiri

- První známkou blížícího se narození byla, líto, průjem: asi 4 hodiny před porodem. Pak mě pustili dolů a po pár hodinách jsem porodila. Všechno!

Hubnutí a čištění střev. Komentář odborníka

Před porodem se tělo zbaví přebytečné tekutiny, což vede k mírnému úbytku hmotnosti. To se děje za účelem zahuštění krve a v budoucnu ke snížení její ztráty při porodu. Kromě toho již není zapotřebí další tekutina, která se dosud používala k výrobě plodové vody, a tělo se jí zbaví. Tento proces může být často doprovázen nejen zvýšeným močením po 37 týdnech těhotenství, ale také nevolností nebo průjmem. “.

Falešné (tréninkové) kontrakce

Jedním z nejdůležitějších příznaků, že se vaše děloha připravuje na nadcházející událost, je výskyt „prekurzorových“ kontrakcí. Obvykle nejsou bolestivé a cítí se spíše jako silné svalové napětí. Zdá se, že břicho v tuto chvíli „ztuhne“ a zmenšuje se a pak se postupně uvolňuje. Hlavním znakem, kterým lze tyto boje odlišit od skutečných, je jejich nepravidelnost. Vyskytují se v náhodných nerovných intervalech - pak se děloha stahuje několikrát denně, pak několikrát týdně. Nejčastěji si těhotné ženy všimnou výskytu takových tréninkových kontrakcí ráno a večer.

Sibmam zkušenosti:

Margarita

- Tři dny před narozením se ráno objevily falešné kontrakce - dokonce jsem se z nich probudil. Nebyli silní, ale rytmičtí, s intervaly 10 minut a 2 hodiny. Dalším zajímavým jevem - během týdne před porodem, při řízení autem, při skákání na hrbolcích jsem měl zřejmě v krční oblasti silný pocit bolesti. Zjevně tedy byl krk pootevřený.

e-katherine

- Moje tréninkové zápasy po dobu 2 týdnů začaly. Interval dosáhl 10 minut a po 1-2 minutách se zastavili. Pokaždé jsem začal nahrávat čas. A v den narození: ráno jsem se probudil z bolesti, myslím, že znovu, trénink. Šel jsem do sprchy. A pak jsem si uvědomil, že po sprše je to snazší (a obvykle po sprše, tréninkové zápasy zmizí), které mě nezachytí pětkrát při mytí.

murr1

- V předvečer narození bylo všechno jako obvykle, ale týden před tím jsem měl falešné kontrakce.

Falešné (tréninkové) kontrakce. Komentář odborníka

Po 37-40 týdnech těhotenství jsou tréninkové kontrakce nejdůležitějším znakem blížícího se porodu. Liší se od prenatálních kontrakcí nepravidelností a nízkou intenzitou. Jedná se o tréninkové kmeny dělohy, které se mohou objevit několikrát týdně, někdy i každý den. Takové kontrakce pomáhají vyhladit děložní hrdlo a zjemňují jej a připravují se na nadcházející porodu


Vyloučení sliznice v předvečer narození

Další předzvěstí raného porodu může být průchod sliznice - želé podobná hmota, která se během těhotenství vylučuje membránami děložního hrdla. Tato „zátka“ vyplňuje děložní hrdlo a chrání porodní kanál a plod před vzestupnou infekcí. V předvečer porodu začíná děložní čípek změkčit, mírně se otevřít a v důsledku toho může korek (ve formě bezbarvého, nažloutlého nebo mírně narůžovělého hlenu) jít před narozením - někdy se to může stát za týden, nebo dokonce ve dvou. Důležitý bod: po uplynutí korku byste se měli zdržet návštěvy bazénu, koupání v rybnících nebo dokonce koupání, protože to zvyšuje riziko získání infekce. Je lepší omezit se na sprchu.

Sibmam zkušenosti:

Jelena

- 10. července večer korek odešel bez jakýchkoli předběžných příznaků. 11 ráno začala voda vytékat, malé boje začaly odpoledne, dorazil jsem do porodnice směrem k porodní asistentce do 19 hodin, celou tu dobu jsem s ní telefonicky zůstal v kontaktu. Porodila 12. července ve 12,20. PDA byl 29. července.

Sweetmama

- Korek úplně odešel za 1 den (jeho první polovina šla za 2 týdny).

Lenok

- Můj korek vyšel postupně, vypadalo to jako výsledek prodlouženého výtoku z nosu, s pruhy krve.

Korkový výboj Komentář odborníka

Slizový výtok může signalizovat, že korek chrání dělohu a plod před vnějšími infekcemi. V rámci přípravy na porod zkapalňuje korek a začíná unikat. Je třeba mít na paměti, že tento příznak je individuální, v některých se korek odejde týden před narozením a pro někoho s nástupem porodu. Někdy mohou být tyto sekrece zaměněny s plodovou vodou. V tomto případě je třeba si uvědomit, že posledně jmenovaný neustále uniká a zesiluje mírným kašlem. Pokud máte stále pochybnosti, je lepší neprodleně konzultovat lékaře s amnio testem. “.

Bolest před porodem

V posledních týdnech před porodem si mnoho těhotných žen stěžuje na bolest v dolní části zad a v břiše. To je další známka toho, že se tělo intenzivně připravuje na porod: pánevní vazy začínají zjemňovat a protahovat se a zvyšuje se průtok krve do pánevních orgánů. Pocity jsou specifické, poněkud připomínají menstruační bolesti, ale uvědomení si, že v tuto chvíli se připravuje otevření „cesty ven“ pro dítě, je velmi snadné zažít nepříjemné pocity..

Sibm zážitek

Natalika

- V předvečer porodu se mi stáhly záda, žaludek byl „cítil“ a cítil jsem, jako by hlava mého syna byla už na samém východu. Další den v porodnici mě dlouho překvapilo, že první hodiny kontrakcí vypadají přesně takto.

Nata to.

- Bolí mě záda asi týden před porodem. Někdy se vyskytly falešné kontrakce, také asi týden. Ale obecně bylo všechno jako vždy. Jel jsem až do posledního dne. Šel jsem v neděli a v pondělí jsem porodil. Ale! Někde uvnitř jsem cítil, že rodím před PDR, a stalo se to.

Nerry

- Moje záda hrozně bolí. Vytáhl žaludek. A co je nejdůležitější - neúprosný pocit úzkosti.

Kariana

- A den před zády mě bolelo tolik, že jsem vylezl na zdi. Korek neodešel.

Bolest před porodem. Komentář odborníka

Po 37–40 týdnech těhotenství může nastávající matka mít bolesti žaludku. Příčinou tažných bolestí je obvykle nejen výhřez břicha. Faktem je, že blížící se počátku porodu těhotná žena prodlužuje a změkčuje klouby pánve, takže se dítě narodí svobodněji. Kromě toho může popíjet svaly a vazy, je to také příprava pánve na porodu.

Pud hnízda v předvečer porodu

V předvečer porodu dostává mnoho žen z přírody ještě jednu „zprávu“, že se dítě brzy narodí. Existuje nepotlačitelná touha z něj udělat útulného „hnízda“ a nastávající matka s velkým potěšením si vybere malé ponožky a vesty pro svého budoucího syna, dceru, vyšívací pleny, pletené čepice a přehoz, koupí nejměkčí a nejkrásnější povlečení v postýlce, pohodlný kočárek, teplou malou obálku, krajková deka, sada podbradníků a ta pěkná chrastítko! Další povinnou položkou „hnízdění“ je často úklid (nebo dokonce oprava). Po uspořádání dětského koutku, koupě věcí a „olizování“ domu si žena s úlevou povzdechne: můžete porodit. A... v tuto chvíli boje často začínají. "Vnoření" - neuvěřitelně šťastný čas, protože vám to připomíná, že váš sen o brzkém setkání s dítětem se stane skutečností!

Sibm zážitek

Nena

- Dva dny před narozením se stala aktivnější - oba časy začaly v celém bytě provádět velké úklidy, na které už dlouho neexistovala síla. Všiml jsem si, protože jsem četl tady na fóru, že se to stane - připravuje hnízdo. A už tu nebyli žádní zajatci.

Ekaterina

- Ve 39 týdnech, 5 dnech jsem se probudil s hrozným nárůstem síly a rozhodl jsem se, že je životně nutné vytrhnout všechny podlahy v domě. Pak jsem si uvědomil, že noc začne.

Yen

- Před dodáním jsem neměl žádné zvláštní pocity, kromě toho, že jsem jako polní myš tahal všechny výrobky z obchodu domů, posledních 10 dní. No, nemohl jsem se dostat z obchodu. Zvednu plnou tašku a přetáhnu ji, pak chápu, že ji nenechám dole, je to těžké, takže chytím taxi. Dvakrát jsem v taxíku přišel domů se šňůrkou.

Změny v pohody a náladě

Všechny změny v ženském těle v předvečer porodu jsou spojeny s hormonálními změnami. Na začátku těhotenství bylo hlavním úkolem těla uchovat a pečovat o bezpečnost dítěte. „Šéfem“ tohoto procesu byl hormon progesteron, který je během těhotenství produkován placentou. Na konci třetího trimestru začíná placenta stárnout a hladina progesteronu se postupně snižuje. Nyní první housle hrají ženské pohlavní hormony estrogeny, jejichž úroveň se zvyšuje s placentou a funkční maturací dítěte. Jsou to „estrogeny“, kteří jsou „zodpovědní“ za změkčení děložního hrdla, podvrtnutí a zvýšení citlivosti dělohy, což přispívá k její redukci. Taková hormonální „bouře“ může ovlivnit náladu a způsobit náhlé slzy nebo příliv radosti. Navíc v posledních týdnech před porodem se žena připravuje na závažné změny, obává se nadcházejícího narození, jedním slovem, vede bohatý emoční život. Dopřejte své nestálé náladě pochopením, protože takové změny nálady jsou také součástí přípravy na jedno z nejdůležitějších setkání v životě.!

Sibm zážitek

Cheshire Cat

- Nálada před porodem se mění ve směru, ve kterém chcete zabít každého, kdo alespoň naráží na téma „dobře, když už“. A v knihách mimochodem, často píšou, že jedním ze známek blížícího se narození jsou hormonální změny, doprovázené změnami nálady a pocitem, že je vše unavené, neexistují žádné síly, únava z pocitu nejistoty, netrpělivosti - když je dodávka konečně dokončena! Pravděpodobně v tom něco je, opravdu čekáte na porod, jako dovolená. Ale když začaly boje, už se neobávaly žádné obavy, které by předtím trápily, a jedna myšlenka - no, sláva vám, Pane - začala!

Změny v pohody a náladě. Komentář odborníka

Několik dní před porodem se mohou objevit pohodu a náladu nastávající matky. Někteří se obávají slzy, rychlé změny nálady, podrážděnosti, emocionálního zotavení. Kromě toho se může objevit silné pocení, zimnice, horečka, závratě. Tyto příznaky jsou způsobeny hormonálními změnami v těle těhotné ženy v předvečer porodu. Je důležité pochopit, že prekurzory práce po 37–40 týdnech nejsou začátky porodu. Pokud však takové příznaky cítíte, nenechávejte je bez dozoru. Nezapomeňte o nich informovat svého lékaře..

Narození někoho začalo bouřlivou zátokou?

gitana

- Moje první narození začalo v nemocnici. Předtím se korek o pár dní později odešel - ale podle mého názoru ho doktor jen zvedl. A pak několik dní bylo ticho, žádné známky blížícího se porodu - až do prvního pravidelného, ​​mírně bolestivého popíjení v bříšku v den narození. Všechno to začalo velmi hladce, měl jsem čas si zvyknout na to, že dnes večer trávíme noc se svým manželem a lékařem na porodnici.

Katik

- A neměl jsem ani harchingery ani padající bříško. Jen v noci ve 3 začaly kontrakce, ve snu jsem nemohl pochopit, proč bolí můj žaludek, jako při menstruaci. V 6 jsem se probudil, uvědomil si, změřil - interval mezi kontrakcemi je 5-7 minut.

O_l_g_a

- Nebyly tam žádné zvláštní pocity. Jako obvykle jsem snědl dobrou třešně na noc. probudil se ráno ze silných bojů.

knv2002

- V kurzech nám bylo řečeno, že prvorozenec zřejmě nic necítí. Korek a voda jsou samozřejmostí a nástup práce a dalších předchůdců u primiparů se nejčastěji projevuje špatně. I když chápu, že je to všechno individuálně.

Snížení břicha před porodem

Obsah:

Čím delší je těhotenství, tím častěji a pečlivěji žena naslouchá jejím pocitům a snaží se zachytit alespoň sebemenší známky bezprostředního nástupu porodu. Jedním z těchto zaječů při porodu je snížení výšky dna dělohy, které se obecně nazývá snižování břicha.

Proč břicho klesá

V průběhu těhotenství dochází v ženském těle k významným změnám v hormonálním pozadí. Po dlouhou dobu hraje dominantní roli hormon progesteron, který není za nic nazýván „těhotenský hormon“. Ve třetím trimestru, blíže k porodu, se situace mění: hladina ženského pohlavního hormonu estrogen se začíná výrazně zvyšovat, což způsobuje aktivní přípravu matky a plodu pro nadcházející porodní proces.

informace Vynechání břicha před porodem je primárně spojeno se změnou polohy dítěte. Plod zaujímá pohodlnější polohu a klesá, tlačí předchůdce ke vchodu do malé pánve a tím se připravuje na narození. Z těchto akcí začíná také klesat dno dělohy, a tím pádem žaludek padá.

Když dojde k opomenutí

Neexistují žádná konkrétní data, kdy se břicho před porodem snižuje, protože to je jen relativní znamení a práce může začít kdykoli.

U primiparous žen zpravidla může ke snížení fundusu dělohy dojít 2-4 týdny před nástupem porodu, tj. přibližně za 36-38 týdnů. Je však třeba si uvědomit, že se jedná pouze o průměrnou statistiku, takže žena by se neměla rovnat svým přátelům „v poloze“ a neměla by si dělat starosti, pokud se žaludek později nezměnil. Čas snížení břicha a jeho závažnost závisí na mnoha faktorech:

 1. Počáteční poloha dítěte. V některých případech může dítě ležet i v dřívějším těhotenství docela nízko, výška děložního fundusu v tomto případě nikdy nedosáhne své maximální velikosti, aniž by se zvýšila na úroveň bránice. Při tomto uspořádání nemá plod nikde jinde, a proto nedochází ke snížení výšky dna dělohy a prolapsu žaludku;
 2. Úzké umyvadlo. Pokud má žena anatomicky zúženou pánev, její břicho také neklesne ani nepatrně neklesne. Je to kvůli nesouladu velikosti dříve existující části dítěte a velikosti malé pánve (zvláště vyjádřené s velkými rozměry plodu);
 3. Nedostatečně vyvinuté svaly přední břišní stěny (plod také nemůže fixovat spodní část k pánvi téměř až do samého narození v důsledku nedostatečně vyvinutého břišního tisku).

Pokud má žena druhé narození, dojde k břišnímu prolapsu mnohem později: několik dní nebo těsně před začátkem porodu kvůli oslabení svalů přední břišní stěny.

Příznaky opomenutí

Porodník-gynekolog může během vyšetření přesně určit prolaps břicha měřením výšky děložního fundusu centimetrovou páskou: zpravidla se zmenšuje o 4–5 cm ve srovnání s předchozími indikátory a naopak se zvyšuje břišní obvod.

Kromě toho existuje řada známek, podle nichž může žena sama určovat snížení dělohy:

 1. Zmizení dušnosti a úlevy při dýchání. Ve třetím trimestru, ve 35-36 týdnech, se děloha významně zvětšuje, její dno tlačí na bránici, což velmi komplikuje dýchání. Nastávající matky v této době velmi často stěžují na dušnost, zhoršenou v poloze na zádech, se snížením břicha, tyto příznaky zmizí;
 2. Zmizení pálení žáhy a říhání (také spojené se snížením tlaku dělohy na zažívací systém);
 3. Nepohodlí a bolest v pánevní oblasti. V důsledku tlaku dítěte na pánev může mít žena nepohodlí v podbřišku, těžkost, bolest v pánevních kostech. Pohyby jsou stále obtížnější, zejména to je spojeno se zvedáním dolních končetin;
 4. Rychlé močení. V důsledku tlaku plodu na močový měchýř si žena začíná všimnout rychlého močení a část moči může být zanedbatelná. Kromě toho se v této době může objevit močová inkontinence, zejména při kašli, kýchání, fyzické námaze, takže těhotná žena musí přísně sledovat sexuální hygienu a v případě potřeby používat speciální urologické vycpávky;
 5. Tendence k zácpě. Porušení zákona o vyprázdnění do konce těhotenství je spojeno s tlakem dítěte a dělohy na konečník. Pro prevenci zácpy je důležité, aby nastávající matka normalizovala svou výživu a zcela odstranila produkty, které mají zpevňující účinek. V případě potřeby můžete použít projímadla po konzultaci se svým lékařem (například laktóza);
 6. Vnější změny v břiše (lze si všimnout nejen samotné ženy, ale i jejích příbuzných a přátel);
 7. Změna chůze. Díky tlaku dítěte na pánev se může pohyb ženy výrazně změnit: chůze je obtížná, těhotná žena se začne pohybovat (tzv. „Kachní chůze“);
 8. Poruchy spánku. Za prvé, je to kvůli skutečnosti, že pro ženu je nepříjemné lehnout si a je obtížné si vybrat pózu pro pohodlný spánek.

Možná nebezpečí

Pokud břicho padne před porodem nebo 2-4 týdny před, považuje se to za zcela normální stav, který neohrožuje průběh těhotenství..

nebezpečně Nebezpečný je výhřez břicha dříve než 36 týdnů, protože to naznačuje hrozbu předčasného ukončení těhotenství. V tomto případě se žena často může stěžovat na pocit těžkosti v podbřišku, bolest, zvýšený tón dělohy..

Tento stav je nebezpečný z důvodu předčasné plodnosti plodu a pro udržení těhotenství vyžaduje povinnou hospitalizaci..

Co dělat po snížení břicha

Snížení dolní části dělohy je stále předzvěstí porodu, takže žena by se měla začít připravovat na nadcházející událost:

Když břicho začíná padat u těhotných žen před porodem

Mnoho těhotných žen, které mají vhodné datum porodu, má zájem o odpověď na otázku - kdy žaludek začíná klesat během těhotenství a co říká tato situace?.

Ve skutečnosti je snižování břicha během těhotenství předzvěstí budoucích porodů, která se mají začít.

Proč břicho sestupuje blíž k narození dítěte

V období těhotenství dítěte dochází k vážným hormonálním změnám v ženském těle, hlavní roli hraje progesteron. Na konci těhotenství se však situace změní - tělo začne aktivně produkovat progesteron (pohlavní hormon), což pomáhá připravit reprodukční systém pro narození dítěte.

U většiny žen se to děje za 9 měsíců, což přímo souvisí se změnou plodu jejich pozice. Plod se postupně pohybuje dolů, tlačí předchůdce do děložního čípku, čímž se připravuje na narození - toto je poloha plodu zvaná prezentace. V důsledku tohoto pohybu lze pozorovat situaci, kdy břicho padá na těhotné primipary, protože dno dělohy klesá.

U žen v práci nejčastěji lékaři identifikují previi hlavy, ve které je hlava plodu v pánvi budoucí matky, zatímco dříve byla umístěna v břišní dutině. Když břicho začne během těhotenství klesat, nastávající matka se začne cítit mnohem lépe než dříve. Důvodem je skutečnost, že se okamžitě uvolní dřívější střeva, uvolní se játra a žaludek. Snížení děložního fundusu však začíná vyvíjet silný tlak na močový měchýř, proto žena často chce používat toaletu.

Co ovlivňuje břišní snížení

Neexistuje žádné definitivní období, kdy se břicho těhotných žen začne potápět před nadcházejícím narozením, protože toto je pouze předzvěst blížícího se porodu, jehož vzhled může být ovlivněn určitými faktory:

 • Počáteční poloha plodu. Někdy dítě dokonce leží nízko na začátku svého vývoje - v tomto případě dno dělohy nedosahuje maximální možné velikosti, na které spočívá proti bránici. V tomto případě plod prostě nemá místo, kde by se mohl pohybovat dolů, takže nastávající matka nedává smysl čekat, až se břicho během těhotenství začne snižovat..
 • Úzké umyvadlo. Pokud má žena od narození úzkou pánev, je nepravděpodobné, že by si všimla doby, kdy se její břicho během těhotenství sníží, protože k tomu buď nedojde, nebo se dítě přesune na krátkou vzdálenost. Tato situace přímo souvisí s nesprávnou velikostí malé pánve, která zcela neodpovídá „parametrům“ dítěte. To je nejvíce patrné, pokud je ovoce velké - více než 3,5 kg.
 • Svaly pobřišnice nejsou dostatečně vyvinuté. Pokud je břišní tisk u ženy špatně vyvinut, plod není schopen proniknout hlavou do pánve matky. V tomto případě klesá břicho těhotné ženy pouze před porodem, kdy první slabé kontrakce začínají u ženy při porodu.

Pozornost! Každá žena by neměla zapomenout, že když se břicho během těhotenství začne snižovat, neznamená to vždy blížící se narození. Porodníci proto doporučují věnovat pozornost dalším, charakterističtějším znakům blížícího se porodu.

Když se břicho těhotné ženy začne snižovat, je žena skutečně ulevena - protože v důsledku toho bude moci normálně odpočívat a získat sílu před nadcházejícím narozením..

Když břicho klesá

Kdy břicho spadne do primiparous těhotných žen? To je jeden z hlavních problémů, které se týkají budoucí matky, která se již podařilo zjistit informace, že opomenutí dělohy je nejcharakterističtější předzvěstí raného porodu. Neměli byste však slepě věřit informacím získaným zvenčí, protože prezentace dítěte je přísně individuální a dítě může zůstat ve své poloze až do začátku porodu..

Na základě lékařských údajů je zřejmé, že břicho u žen často padá 3 týdny před nástupem porodu. Lékaři tvrdí, že v primiparech může být čas sestupu do 14–28 dnů před porodem, tj. Do 36–38 týdnů.

Při opakovaném těhotenství se břicho potápí mnohem později - je to spojeno s oslabenými svaly pobřišnice. Břicho obvykle padne během druhého těhotenství i v dalších letech - prakticky před porodem nebo za několik dní, což ženskému tělu pomůže připravit se na těžký náklad.

Když začne proces prolapsu, hlava dítěte spočívá v malé pánvi, v důsledku čehož je dno dělohy nuceno snížit. Tato situace se vždy děje spontánně, tj. Není ovlivněna rytmem života nastávající matky, jejím zdravotním stavem ani jinými faktory. Když břicho klesne u těhotných žen před porodem, budoucí matka si toho všimne, protože tento jev způsobuje mnoho změn v těle ženy.

Pokud k tomuto procesu došlo ve snu, pak po probuzení bude žena cítit, že je pro ni mnohem snazší vstát z postele, nemá pálení žáhy a její žaludek není plný jídla. Je možné si všimnout snížení postavení děložního pozadí, vzhledem k velikosti břicha, které se snížilo a nyní si můžete snadno připevnit dlaň mezi ni a hrudník..

Pokud břicho během bdělosti začne padat, žena to bude cítit - dítě se může bolestivě a ostře převrátit, přičemž si vezme prezentaci hlavy. Po převratu klesne břicho a bude o něco menší.

Kdy a jak břicho během těhotenství klesá?

Zájemci o odpověď na tuto otázku by si měli uvědomit, že existují situace, kdy se tento jev neobjeví před začátkem bojů. To je pozorováno u žen v porodu, které mají od narození úzkou pánev - v tomto případě potřebuje chirurgickou porodnictví, která se provádí až do doby, kdy hlava spočívá v pánvi matky.

Vzácný nebo mírný prolaps dělohy je také pozorován u pacientů s diagnózou polyhydramnios, takže může být obtížné si tento proces všimnout. Dalším důvodem nevystoupení břicha je vícenásobné těhotenství, ve kterém je dítě vysoké a téměř před nástupem porodu.

Jaké jsou změny v těle

Kdy břicho spadne v druhém těhotenství? Skutečnost, že děložní hrdlo během těhotenství klesne, si může lékař všimnout vyšetřením pacienta ve speciální židli. Je možné stanovit opomenutí pomocí centimetrové pásky, pomocí níž bude při každém vyšetření změřena nastávající matka. Je známo, že když břicho padne během prvního nebo třetího těhotenství atd. výška postavení pohlavních orgánů se snižuje o 4 až 5 cm a obvod břicha se naopak zvyšuje v důsledku aktivního růstu dítěte. Koneckonců je známo, že v posledních měsících těhotenství plod rychle roste, což ovlivňuje obvod břicha matky.

Pozornost! Žena si může během těhotenství všimnout snížení břicha - v tomto případě si všimne některých příznaků, které jí dodají pozitivní a negativní pocity.

Mezi pozitivní patří:

 • Zmizení pálení žáhy a časté říhání po jídle. Vývoj této situace přispívá ke snížení tlaku pohlavních orgánů na zažívací trakt..
 • Reliéf a normalizace dýchání. Během 3. trimestru se děloha výrazně zvětšuje, v důsledku čehož orgán začne vyvíjet silný tlak na bránici - to způsobuje problémy s dýcháním, kterému bohužel nelze zabránit. Když břicho během těhotenství začne padat, uvolní se bránice a usnadní se dýchání.
 • Nepohodlí v žeberech zmizí. Jak se plodová hlava pohybuje dolů, není již schopna se pohybovat, jako předtím, což matce způsobuje nepříjemnosti a bolest v žeberech.

Když padne břicho těhotné ženy a jaké vnější znaky charakterizují tento jev? Při snižování dolní části dělohy si také můžete všimnout vnějších změn, které vidí nejen nastávající matka, ale také její příbuzní. Mezi takové vnější změny patří změna chůze, která je způsobena pohybem plodu dolů. Stává se těžší a těhotná žena se krouží kolem.

Negativní pocity zahrnují:

 • Rychlé močení. Pokud se děloha, která se zvětšovala, používala k vyvíjení tlaku na bránici, nyní tlačí na močové orgány. V důsledku toho chce žena neustále chodit na záchod, i když je močový měchýř mírně naplněný. U těhotné ženy se může vyvinout močová inkontinence, ke které dochází při kašli, smíchu nebo kýchání. Budoucí matka proto musí pečlivě sledovat hygienu pohlavních orgánů, a pokud je to potřeba, je možné použít speciální polštářky ke sběru moči.
 • Výskyt zácpy. Porušení normálního procesu vyprázdnění je způsobeno zvýšeným tlakem na konečník. Chcete-li zabránit výskytu tohoto stavu, můžete přijmout preventivní opatření, která zahrnují normalizaci výživy. K tomu musí nastávající matka opustit používání produktů, které jsou opatřeny fixačním účinkem.
 • Zhoršení kvality spánku. Velké břicho ztěžuje výběr pohodlné pozice pro noční odpočinek. To se stává skutečným problémem pro nastávající matky, což rychle způsobuje nespavost.

Když břicho obvykle padne během druhého těhotenství?

K tomu obvykle dochází těsně před porodem - pokud břicho ženy kleslo dříve než 35 týdnů, měli byste o tom rozhodně informovat lékaře, protože tento jev může být příznakem narušení integrity membrán, ve kterých je plod umístěn, nebo může být začátkem předčasného porodu. V těchto případech si může žena stěžovat na děložní tonus, stejně jako na silnou bolest. Pokud taková situace nastane, musí být těhotná žena naléhavě hospitalizována, aby bylo možné provést terapeutická opatření k zachování porodu drobků..

Co je třeba udělat při snižování břicha

Když břicho během těhotenství upadne, nastávající matka je naplněna optimismem a snaží se před odjezdem do nemocnice všechny záležitosti zopakovat. Spíše chci vařit potřebné věci pro sebe i pro dítě, navštívit kadeřníka atd. Je také nezbytné informovat gynekologa o změnách, ke kterým došlo, což mu pomůže snáze určit datum nezbytné pro hospitalizaci těhotné ženy v nemocnici.

Ve třetím těhotenství, kdy žaludek klesne?

Nastávající matce se zdá, že břišní prolaps během opakovaného porodu nedochází. Ve skutečnosti se to děje, ale velmi nepostřehnutelně. Pro zvýšení aktivního pohybu břicha dolů se doporučuje nastávající matce více se pohybovat. Když dojde ke kontrakcím, musí žena zaujmout svislou polohu, aby bylo pro dítě snazší jít dolů do pánvových kostí.

Stručně řečeno, stojí za zmínku, že tento příznak jasně charakterizuje bezprostřední nástup porodu. Proto by každá žena měla pečlivě sledovat své zdraví a v případě prvních kontrakcí okamžitě vyhledat lékaře.

Kdy přijde porod, když je břicho dole?

Blížící se porod má různé příznaky a jedním z nich je opomenutí břicha. Termín, kdy k tomu dojde, je pro každého individuální. Většina žen, které si všimly příznaku, se začíná obávat a očekávat nadcházející události ze dne na den. Kdy budete muset porodit, je-li váš žaludek snížen, existuje ještě čas nebo může dojít ke kontrakci kdykoli? Tyto otázky se týkají těhotných žen a my se na ně pokusíme odpovědět co nejpodrobněji.

Jak dlouho trvá břišní prolaps??

O tomto tématu neexistují absolutně přesné statistiky. U některých budoucích matek se břicho snižuje na 36 týdnů, u jiných se to může stát na 39 týdnech. Průměrný pokles plodu nastává v průměru po dobu 37–38 týdnů. Malé odchylky v jednom nebo druhém směru tohoto termínu nejsou považovány za patologii. Nejdůležitější věc je, že žena a dítě se cítí dobře.

Břicho klesne na 36-37 týdnů těhotenství.

Proč břicho klesá?

Od asi 36-37 týdnů začnou změny v těle těhotné ženy. V buňkách placenty stoupá hladina hormonu relaxin. V rámci své činnosti dochází k postupnému uvolňování šlach, svalů, pojivových tkání..

Pánevní kosti ženy se začínají postupně lišit, děložní čípek zjemňuje a zkracuje. Břišní svaly, které aktivně podporovaly žaludek po celou dobu, se uvolňují. Dolní dutina dělohy se rozšiřuje, takže hlava dítěte se pohybuje mírně dolů a přiléhá těsně ke dnu. Prsní žlázy se připravují na produkci mléka, ještě více bobtnají. Při stlačení bradavek je kolostrum již vylučováno. Všechny tyto procesy vedou k prolapsu břicha ak určitým změnám v blahu žen..

Znamení vnější a vnitřní

Mnoho těhotných žen neustále sleduje své tělo a pocity. Snížení břicha je doprovázeno nejen vnějšími příznaky, ale také změnou pohody.

Vnější znaky

Vizuálně těhotná nemůže vždy okamžitě zaznamenat změnu polohy břicha. Obvykle ve třetím trimestru se bříško stává tak velkým, že začíná od samotného hrudníku. Když dojde k výhřezu, dlaň se klidně umístí mezi hrudník a žaludek - to je charakteristický znak prenatálních změn..

Je možné si všimnout, že břicho klesá o úroveň pupku - postupně „klesá“. Také některé změny mohou být pozorovány v chodu, to se stává závažnější a záda se naklání silněji. Právě v tomto bodě začíná mnoho těhotných žen při chůzi podporovat spodní část zad rukama, protože to je hlavní zátěž.

Proces snižování břicha lze vidět vizuálně.

Vnitřní značky

Sestupná děloha přestává vyvíjet tlak na hrudník, žaludek. Těhotná žena má pocit, že se snadněji dýchá, dušnost se snížila. Chuť k jídlu se může zvýšit, trávicí proces se zlepšuje, časté říhání, pálení záhy zmizí.

Oteklé nohy se mohou zvětšit před porodem.

Spolu s pozitivními změnami se objevují také ty, které způsobují nepohodlí. Plod, který spočívá silněji na spodní stěně dělohy, také tlačí na močový měchýř: naléhá na toaletu „malým způsobem“ výrazně rychleji.

Pokud je žaludek snížen, může se zvětšit otok nohou. Změněné postavení dítěte někdy tlačí na nervové zakončení, krevní cévy, díky kterému může žena pravidelně zažívat náhlou bolest, bolesti zad a bolesti zad, křeče dolních končetin, brnění, necitlivost. Ve spodní části břicha je silný tlak, plnost. V tom není nic nebezpečného, ​​nepříjemné příznaky úplně zmizí po porodu.

Je důležité to vědět! S opomenutím plodu se u některých těhotných žen mohou vyskytnout falešné kontrakce (Brexton Hicksův syndrom). Jsou téměř bezbolestné, vyskytují se vzácně a nepravidelně, trvají 1-2 minuty. Během takového boje je pociťováno silné napětí dělohy, po kterém následuje relaxace, jako by byl žaludek ztuhlý, pak opět zjemní. Falešné kontrakce nejsou nebezpečné a samy odcházejí.

Dalším důležitým znakem, který může vyděsit mnoho nastávajících matek, je blednutí aktivity dítěte. Žena si všimne, že se dítě začalo pohybovat méně, téměř nekopne, a pomocí ultrazvuku je patrné, že fetální srdce začalo trochu tišší. Jedná se však o zcela normální průběh prenatálního období - dítě má pocit, že brzy bude mít obtížnou „cestu“ a připravuje se na událost..

V prenatálním období se dítě stává méně aktivní.

Břicho dolů - když je čas porodit?

Nyní zvažte nejdůležitější otázku - kolik zbývá před porodem, když se žaludek začal potápět?

Ve skutečnosti je nemožné dát přesnou odpověď, po jaké době by se mělo porod začít.

Na poznámku! Ženy, které očekávají prvorozené, obvykle chodí déle se sníženou bříškou. U nově těhotných žen může porod začít dříve. Ale to se vždy nestane, tělo každého člověka je velmi individuální.

K přirozenému porodu těhotné ženy by mělo dojít mezi 37 a 41 týdny. V průměru od okamžiku prolapsu dělohy začíná proces porodu za 2-3 týdny. Jsou chvíle, kdy žena začne rodit po několika dnech, jak bylo uvedeno, opomenutí, a jsou lidé, kteří chodí další měsíc. Není tedy možné přesně spočítat, jak dlouho se dítě narodí. Existují však náznaky, že narození se má začít.

Od okamžiku spuštění břicha do porodu mohou uplynout 2-3 týdny.

Příznaky blížícího se narození:

 • Velké množství hlenu je vylučováno z pochvy, pravděpodobně s křížovou cestou (výtok sliznice z děložního čípku).
 • Amniotická tekutina listy.
 • Skutečné kontrakce začínají postupně klesajícími intervaly a zvýšenou bolestí.
 • Dítě se přestane pohybovat.
 • Existuje ostré nutkání vyprázdnit střeva.

Jak dlouho čekat po nástupu výše uvedených příznaků před narozením dítěte, je také subjektivní otázkou. U některých žen v porodu trvá porod 18–20 hodin nebo více, zatímco jiné rodí za 3–4 hodiny.

Pokud se objeví nějaké známky, neměla by těhotná žena zůstat doma. Je nutná okamžitá hospitalizace, protože proces porodu již běží.

Vody jsou pryč - je čas do nemocnice.

Pokud břicho neklesne, norma nebo patologie?

V lékařské praxi existují případy, kdy žaludek těhotné ženy neklesl, ale porod začal, jak se očekávalo, včas a se všemi přirozenými příznaky.

Kvůli nesprávné poloze plodu nemusí žaludek klesat v čase.

Důvody, proč nedošlo k včasné změně polohy břicha:

 • Dítě je příliš velké.
 • Těhotná žena má hojnou plodovou vodu.
 • Malposition.
 • Některé nemoci dítěte spojené s deformací lebky a kostí.

Všechny tyto faktory představují určité nebezpečí a proces porodu je často zakončen císařským řezem. Můžeme tedy říci, že pokud břicho neklesne, jedná se o „poplašný zvon“ a existuje riziko komplikovaného porodu.

Rada! Pokud očekáváte dítě, termín pro vypočtené datum narození je již velmi blízký a žaludek nezmění svou polohu, doporučujeme se poradit s pozorujícím lékařem. V některých případech je bezpečnější provést plánovanou císařskou sekci..

Co dělat, když je žaludek dole?

Mnoho budoucích matek, které objevily důležitý příznak, se začínají bát a každý den tráví čekáním na porod. Ale nenechte se zavěsit na tuto značku, naopak, musíte se více uvolnit a odpočívat, protože brzy bude zapotřebí velká zásoba síly.

Co dělat, když je žaludek snížen:

 1. Doporučuje se omezovat fyzickou aktivitu, nevyvíjet náhlé pohyby, v žádném případě zvedat závaží.
 2. Klidná procházka na čerstvém vzduchu pomáhá saturovat krev kyslíkem, takže byste je neměli opustit ani po propuknutí dělohy..
 3. Měli byste připravit vše, co potřebujete k pobytu v nemocnici, a mít po ruce správná telefonní čísla.
 4. Bude dobré, když někdo poblíž může být neustále poblíž.
 5. Není třeba být nervózní a bát se, příroda sama řídí proces porodu a vše je v něm dokonalé. Praxe ukazuje, že čím klidnější je psycho-emoční stav ženy, tím snadnější je narození a dítě se rodí klidnější.

Po snížení břicha nezbývá mnoho času do narození dítěte. Pokud je nemocnice daleko od domova, je bezpečnější jít do ní předem. Nejdůležitější věcí je zůstat klidný a důvěřovat přírodě a lékařům.

Články O Neplodnosti