Hlavní Neplodnost

Jak dlouho mohu zastavit těhotenství s prášky??

Jak víte, nejjemnějším ze stávajících metod potratu je dnes lékařský potrat. Provádí se předepisováním tablet ve formě tablet. Budeme tuto metodu zkoumat podrobněji a zjistíme: jak dlouho je možné ukončit těhotenství pomocí tablet, nebo kolikrát je tento postup proveden.

V jakém gestačním věku je možné mít potrat v mateřství??

Okamžitě stojí za zmínku, že taková manipulace se provádí výhradně na klinikách. Žena sama nemůže koupit prášky, které umožňují potrat v lékárenské síti. Volně jsou k dispozici pouze nouzové antikoncepční přípravky, které se užívají téměř okamžitě po pohlavním styku nebo do 72 hodin, nejpozději později.

Do oficiálně stanovené doby, do které je těhotenství přerušeno tabletami, tj. takový postup je možný, je 40-63 dní od okamžiku početí. Potrat po 12 týdnech se však provádí již chirurgicky a pouze na lékařských indikacích, např potrat sestry je považován za neúčinnou metodu, která zahrnuje vývoj velkého počtu komplikací později, včetně krvácení z dělohy.

Pokud mluvíme o tom, jak dlouho se potrat v praxi dělá v tabletách, pak to lékaři nazývají 6 týdnů. Toto časové období je považováno za nejoptimálnější, pravděpodobnost komplikací je velmi malá. V ideálním případě lékaři hovoří o lékařských potratech ve 3 až 4 týdnech těhotenství.

Jaké jsou výhody medabortu??

Když zjistíme, v jakém týdnu můžete ukončit těhotenství s prášky, povíme vám o výhodách farmabort.

Nespornou výhodou takové manipulace je absence chirurgického zákroku, vyloučení traumatu do pohlavních orgánů. Lékaři se tak mohou vyhnout velkému počtu následků, včetně děložní perforace, rozvoje sekundární neplodnosti, infekce reprodukčních orgánů..

Je lékařský potrat povolen všem?

I přes všechny výhody této metody ji nelze vždy použít. Bez ohledu na dobu, do které lze potrat provést u tablet, neprovádí se:

 • nesnášenlivost složek léčiv používaných v postupu;
 • onemocnění vnitřních orgánů (dysfunkce nadledvin);
 • mimoděložní těhotenství;
 • těžká anémie, narušení systému srážení krve;
 • děložní myomy;
 • zánětlivá a infekční onemocnění ženského reprodukčního systému.

Hormonální antikoncepce: jak dlouho je lze užívat bez poškození těla

Je nemožné si představit moderní svět bez počítače a internetu, takže je nemožné si představit život moderní ženy bez hormonálních antikoncepcí bránících otěhotnění. Hormonální antikoncepční prostředky se objevily na trhu již dávno od vytvoření tabletové formy syntetického progesteronu - etisteronu v roce 1938 německými lékárníky, ačkoli druhá světová válka zabránila rozšířenému používání první hormonální antikoncepce. Přesto můžeme bezpečně říci, že ženy na světě používají hormonální antikoncepci téměř 60 let. Je možné vyvodit závěry o jeho bezpečnosti s ohledem na vedlejší účinky, které se vyskytují při užívání hormonů a po určité době po ukončení jejich příjmu? Tato otázka je také důležitá, protože všude se slyší diskuse o růstu zhoubných nádorů, které se běžně nazývají rakovinou. Opravdu rostou úrovně různých druhů rakoviny nebo diagnostické technologie mohou detekovat mnoho typů rakoviny v raných stádiích, které byly dříve vynechány a nebyly léčeny?

Hormonální antikoncepce má mnoho příznivců, ale existuje mnoho odpůrců - z nichž všichni uvádějí údajně přesvědčivé argumenty o výhodách a škodách tohoto typu ochrany proti těhotenství. Jako lékař, který se nechce stát rukojmím mýtů a fám, musím svým pacientům poskytovat přesné a pravdivé informace o všem, co souvisí s lidským zdravím, včetně hormonální antikoncepce, které často ponechávají mé osobní názory a preference stranou. protože otázkou je, jak dlouho lze užívat hormonální antikoncepci, a pokud to nepoškodí zdraví žen, rozhodl jsem se, že je čas vyjádřit svůj názor, což by byla směs pohledu lékaře a ženy.

Falešné závěry často děláme proto, že o tom, co děláme, mnoho nevíme. Proto, abychom odpověděli na otázku, jak dlouho mohu vzít OK bez poškození těla, probereme několik důležitých skutečností.

Před 100 až 150 lety byla průměrná délka života žen 35–40 let. Mnozí se vzali v dospívání (14–18 let) a upadli do opakujícího se kruhu těhotenství, porodu, kojení a porodu 7-12 dětí. Takové ženy nepotřebovaly antikoncepci - jejich osud byl předurčen samotnou přírodou: žena byla stvořena jako matka. Pro mnoho lidí byla dokonce menstruace vzácná kvůli opakovaným těhotenstvím a obdobím laktace (produkce mléka). Ke zastavení menstruačních cyklů došlo ve většině případů ve věku 35–37 let a mnoho z nich nežilo menopauze.

S prodlužováním střední délky života začaly ženy nejen menstruovat dříve (od 12-13 let), ale také déle (až 50-55 let). To znamená, že reprodukční věk moderní ženy, když je možné otěhotnět, se výrazně zvýšil a je asi 40 let starý. Pokud úroveň početí potomstva není vysoká v adolescenci (ve věku do 18-19 let) a premenopauzální (ve věku 37-38 let), tak či onak zůstává téměř 20 reprodukčních let života. Většina žen v Evropě, Severní Americe a Austrálii nechce porodit více než 1-3 děti, což trvá 1 až 6 let života, kdy spolehlivá antikoncepce není tak důležitá. Mnoho funkcí odložilo porod na pozdější věk - průměrný věk prvorození žen v rozvinutých zemích je 29-32 let. Před a po tom se pro ně snaží použít nejlepší metody ochrany těhotenství..

Před příchodem hormonální antikoncepce za přijatelnou cenu v mnoha zemích, zejména v těch, kde neexistovaly žádné jiné antikoncepční prostředky, vzkvétala umělá ukončení těhotenství - potraty legální i trestné. SSSR byl vůdcem v počtu potratů od roku 1964 (možná dříve), až do jeho kolapsu - bylo přerušeno až 80% všech počatých těhotenství.Tyto ukazatele nezahrnovaly úroveň kriminálních potratů, které byly od sovětských republik rozšířené ne všechny ženy inzerovaly nechtěná těhotenství.

Až do současnosti je v mnoha postsovětských zemích až 65–70% neplánovaných těhotenství ukončeno, a to i přesto, že téměř každá lékárna má několik typů hormonální a jiné antikoncepce a mladší generace žen neustále zneužívá nouzovou hormonální antikoncepci. Proč je tolik potratů? Mentalita společnosti je stále nezměněna, že prevence těhotenství a eliminace náhodného „létání“ je výsadou ženy, ne muže, na pozadí vysokých nákladů na hormonální antikoncepci (mnoho z našich žen si tyto drogy stále nemůže dovolit).

Pokud se podíváte na údaje ze zprávy OSN o používání antikoncepce v různých zemích světa zveřejněné v roce 2011, přibližně 67% ukrajinských žen ve věku 15–49 let používá různé metody antikoncepce, z nichž pouze 4,8% používá hormonální antikoncepci (údaje za rok 2007). Nejoblíbenějším typem ochrany proti těhotenství je nitroděložní zařízení (17,7%) a mužské kondomy (23,8%).

Hormonální antikoncepce byla vytvořena k ochraně před těhotenstvím a ničím jiným. Skutečnost, že se používá pro jiné účely a často bezdůvodně, bez jakýchkoli důkazů, je další konverzací.

Ve všech hormonálních antikoncepcích hraje hlavní antikoncepční roli syntetický progesteron - progestin. Ve skutečnosti byl hlavním cílem získání progesteronu v minulosti a jeho výroby na produkčním základě vytvoření antikoncepčního „léku“, protože progesteron je vynikající antikoncepční prostředek (přesně to jsem řekl).

Estrogeny mohou být také použity jako antikoncepční prostředky, protože ve velkých dávkách inhibují dozrávání zárodečných buněk ve vaječníku, ale mají výraznější negativní účinek na řadu hormonálně závislých orgánů a tkání, takže nebyly použity jako antikoncepční prostředky a byly přidávány do progestinů, aby lépe napodobovaly přirozený menstruační cyklus. a lepší krvácení z vysazení (umělá menstruace), zejména s příchodem 28denního hormonálního režimu (užívají se hormonální pilulky a 7 dní) s figuríny nebo 7denní přestávka bez hormonů). Takový režim na začátku 50. let umožnil uklidnit nervy většiny žen, které na pozadí nepřetržitého užívání hormonálních tablet neměly menstruaci, a proto se obávaly, zda pilulky fungují nebo ne. Rovněž dovolil, aby katolické a jiné církve přijímaly hormonální antikoncepci bez vážné konfrontace a kritiky. A začal hormonální antikoncepce!

Existuje mnoho příznivců a odpůrců různých hormonálních antikoncepčních režimů, ale klinické studie ukázaly, že žádná z metod nemá výhody.

Existuje mnoho progestinů, na nichž je založen účinek perorálních kontraceptiv (OK), a určují další účinek OK, který je založen na tom, jak je léčivo absorbováno, na které se váže buněčné receptory. Například některé OK mohou potlačit hladinu mužských pohlavních hormonů, jiné naopak zvyšovat atd. Tato další funkce hormonálních antikoncepčních prostředků se používá pro terapeutické účely u řady onemocnění..

Je důležité vědět, že existují čtyři generace progestinů, což je základ pro klasifikaci hormonálních kontraceptiv. A je logické, že čím mladší (novější) generace drog, tím lepší by měla být. Ve skutečnosti došlo ke zlepšení snižování dávek syntetických hormonů, které tvoří OK, při zachování účinnosti antikoncepčního účinku. Proto se negativní účinek hormonů na ženské tělo se snížením dávky snížil. Vědci na celém světě neustále hledají takové progestiny, které by mohly být přijímány méně často, ale současně byl vedlejší účinek, včetně dlouhodobého, menší a antikoncepční účinek se nesnížil.

Nyní pojďme mluvit o bezpečnosti používání hormonálních antikoncepcí.

Je nesmírně důležité pochopit, že hormonální antikoncepční prostředky jsou léky, nikoli lízátka, čokolády, vitamíny. A to říká hodně. Stejně jako všechny léky mají hormonální antikoncepce také indikace a kontraindikace pro použití, způsob a formy použití, nežádoucí účinky a také léky mohou interagovat s jinými látkami, včetně léků. Nejdůležitější věcí je, že z nějakého důvodu je obeznámeno s návodem k použití léku. Odpověď na otázku „čeká na mě v budoucnu, pokud začnu užívat hormonální antikoncepci“ je uvedena v části vedlejších účinků v pokynech. Kolik žen četlo tuto sekci? Kolik žen četlo návod k použití této drogy?

Nejzajímavější je, že část vedlejších účinků zahrnuje popis negativního účinku hormonální antikoncepce pouze na dobu užívání léku. Jakékoli drogy však mají dlouhodobé následky. Nejčastěji však nejsou zmíněny, protože to může výrazně snížit úroveň prodeje a užívání léků. Hormonální antikoncepční prostředky mají také vzdálené vedlejší účinky, o nichž se budeme bavit později.

Skutečnost, že hormonální antikoncepční prostředky (jakékoli) jsou léky, je pochopitelná, ale mnozí nevěnují pozornost slovu „hormonální“. Když někdo řekne: „Musíte brát hormony,“ často to způsobuje negativní reakci a strach. "Hormony?" Není to nebezpečné? To jsou nakonec hormony! “ Nezáleží na tom, jaké jsou to hormony - pro léčbu diabetes mellitus, onemocnění kloubů, štítné žlázy atd. „Dávají mi hormony“ - často zní jako věta. Ale pokud jde o hormonální antikoncepci, vnímání slova „hormon“. „Mám na kůži akné. Co doporučujete z hormonů? “„ Jaké hormonální antikoncepční prostředky bych si měl vybrat, jinak by lékař řekl, které si vyberete, takže si myslím, že ti levnější budou dělat? “ "Můj přítel vzal Regulona a druhý vzal Diane 35, a můj doktor říká, že je lepší vložit Mirenu do dělohy, ale já jsem se dosud nenarodil." Co si myslíte, že by mělo být upřednostněno? “

Hormonální antikoncepční prostředky jsou hormonální drogy a ve většině zemí světa nejsou předepsány v nepřítomnosti, aniž by vyšetřovaly ženu, a vyžadují také předpis pro jejich nákup.

Všechny hormony, na rozdíl od jiných léků, mohou v malém množství ovlivnit, včetně negativně, buňky, tkáně, orgány a orgánové systémy, které mají speciální senzory - receptory, jejichž prostřednictvím hormony uplatňují svůj účinek. Hormonální antikoncepce nejsou výjimkou, proto mají kontraindikace. Kolik žen si při pohledu na pokyny myslelo, že pokud je seznam kontraindikací tak působivý (působivý pro různé orgánové systémy a ne pro jednu skupinu nemocí), pak to opravdu nejsou vitamíny a prášky na bolesti hlavy nebo na snížení tělesné teploty. Dokonce i většina antibiotik předepsaných mnoha lékaři zprava doleva má mnohem méně kontraindikací a nežádoucích účinků než hormonální antikoncepce (pro zábavu otevřete návod k použití a porovnejte).

Tradiční fráze „Miliony žen užívají hormonální antikoncepci po celá léta a nic se jim neděje“ se může objevit jako „nástroj na zastavení fotbalu“, pokud lékař nechce odpovědět na otázku ženy: „Jaké je riziko, že budu OK pro své zdraví?“ Profesionálnější odpověď: „Přečtěte si pokyny“ (a zjistěte si to sami). Ale po přečtení pokynů se žena znovu zeptá, jak potom miliony dalších žen tyto hormony vezmou, bude zahrnuto do procenta těch, kteří budou mít vedlejší účinky, hormony zvýší riziko rozvoje nějakého druhu rakoviny v budoucnosti.

Co je v takových případech důležité vědět? Asimilace hormonálních kontraceptiv a jejich účinek s vývojem vedlejších účinků u každé ženy je individuální a ve většině případů nelze předvídat. Jediným garantovaným opatřením OK, které funguje správně v 99% případů, bude antikoncepční účinek - k tomu jsou vytvořeny. Všechno ostatní jako dodatečný nebo vedlejší účinek, někdy dokonce pozitivní (například stav kůže se zlepšil), se jeví jako individuální reakce těla na přijetí OK.

Nyní pojďme mluvit o dlouhodobých účincích hormonální antikoncepce. Jak bylo uvedeno výše, moderní ženy mají velká období života, kdy početí dětí není plánováno, ale dochází k pohlavnímu styku. A bez ohledu na frekvenci těchto sexuálních vztahů, bez ohledu na věk a šance na otěhotnění, chtějí mít jistotu, že těhotenství nebude.

Pro zodpovězení otázky, co ohrožuje dlouhodobé užívání hormonálních léků, je nutné zvážit mnoho faktorů.

1. Jaký druh OK nebo jiných typů hormonálních antikoncepcí bere žena? Post-sovětské ženy velmi často dávají přednost starým vysokým dávkám v pořádku, z nichž mnohé se v rozvinutých zemích již nepoužívají. Jsou levnější než nové generace, takže je výhodnější koupit a prodat. Země „druhého a třetího světa“ se již dlouhou dobu staly vhodným testovacím místem pro fúzi všeho, co „první svět“ odmítá.

Čím vyšší je tedy dávka hormonálních složek v pořádku a čím déle trvají, tím vyšší je riziko nežádoucích účinků a dlouhodobých následků..

Také různé typy progestinů mohou vykazovat nežádoucí účinky různými způsoby - to musí být brány v úvahu jak lékařům, tak ženám..

2. Při výběru OK hraje důležitou roli věk ženy. Čím je žena starší, tím naléhavější je otázka optimální dávky estrogenu a progestinů, jakož i vhodnost užívání hormonální antikoncepce. Mnoho žen opravdu nepotřebuje tento druh antikoncepce, ale žijí na základě falešných přesvědčení uložených lékaři, že vaječníky „odpočívají“ na pozadí užívání OK, že hormonální antikoncepční prostředky „zachovávají rezervu vaječníků“, „prodlužují mládí“, „omlazují vaječníky a tělo "," Zvyšovat sexualitu ženy "atd. Ne, hormonální antikoncepční prostředky chrání pouze před těhotenstvím, ale nezabrání stárnutí vaječníků a skutečně celého organismu a navíc se omlazují.

3. Stárnutí těla s věkem je doprovázeno výskytem různých nemocí, zejména pokud žena nevede zdravý životní styl. Některé nemoci lze zhoršit použitím hormonálních kontraceptiv. Pro asimilaci a projevení účinku OK vyžadují dobrou práci gastrointestinálního traktu (skrze něj se hormony dostávají do krevního řečiště a jejich metabolické produkty se vylučují z trusu), játra (zde se částečně štěpí a částečně se vážou na speciální proteiny) a ledviny (skrz produkty hormonálního metabolismu se vylučují z těla). Tuková tkáň hraje důležitou roli při výměně hormonů a často roli skladu (depa), kde se mohou hromadit ve formě metabolických látek (metabolitů) a mohou být skladovány po mnoho měsíců a let. Je to kumulativní účinek hormonálních metabolitů tukovou tkání, který hraje negativní roli ve vývoji některých závažných onemocnění, včetně řady rakovin.

4. Ačkoli žena v době, kdy je v pořádku, nemusí mít nemoci a stavy, které jsou na seznamu kontraindikací, existuje vrozená predispozice k vývoji nemoci. To neznamená, že člověk nutně onemocní tím, s čím jsou jeho blízcí příbuzní nemocní. Zdravý životní styl, který zahrnuje zdravou stravu, fyzickou aktivitu a zdravý psychoemocionální stav, může zabránit výskytu většiny nemocí, i když v rodině existují takové nemoci. Dědičná predispozice byla nalezena u diabetes mellitus, vysokého krevního tlaku (hypertenze), migrény, krevních srážení a krevních cév, některých onemocnění jater a ledvin. Seznam nemocí lze rozšířit a většina z nich bude na seznamu kontraindikací pro použití OK. Je racionální podstoupit pravidelné vyšetření při užívání hormonální antikoncepce, aby bylo možné včas zjistit abnormality, které mohou vést k vývoji nemocí.

Je také důležité si uvědomit, že hormonální antikoncepční prostředky mohou interagovat s drogami a jinými drogami, což zhoršuje stav ženy a průběh nemoci.

5. Přítomnost špatných návyků, především kouření. Kouření je samo o sobě rizikovým faktorem pro vývoj mnoha nemocí, zejména nebezpečných, jako je rakovina plic a kardiovaskulární onemocnění. Kouření je také rizikovým faktorem pro vývoj dalších 13 typů rakoviny: krku, jícnu, žaludku, úst a rtů, hltanu, nosní dutiny, močového měchýře, slinivky břišní, ledviny, jater, střev, vaječníků, děložního čípku, některých typů rakoviny krve ( leukémie). U kuřáckých žen je prokázán nárůst rakoviny prsu.

Pravděpodobně mnoho lidí neví, že první publikace o vztahu mezi kouřením a rakovinou plic se objevily ve 30. letech 20. století, a tabákové společnosti tyto údaje pečlivě kontrolovaly prostřednictvím vlastního výzkumu. Data byla potvrzena, ale namísto předkládání výsledků veřejnosti bylo vynaloženo maximální úsilí, aby byly skryty a falšovány.

Dnešní varování na cigaretových balíčcích, že kouření zvyšuje riziko rakoviny plic, nikoho nepřekvapí. Vzhled tohoto varování však trval více než padesát let boje mezi statečnými vědci, lékaři, veřejnými činiteli, z nichž mnozí ztratili zaměstnání, pozice, postavení, pověst, rodiny a dokonce i životy. Asi třicet let trvalo přijetí zákona zakazujícího kouření na veřejných místech.

Lékaři samozřejmě varují, že kouření při užívání OK není vhodné (přísně vzato, není kompatibilní). Mnoho žen však „hraje žerty“ pravidelně, kouří a ignoruje varování lékařů.

Kromě kouření, pití alkoholu a drog také zvyšuje riziko vzniku závažných onemocnění, zejména v kombinaci s OK.

Je zajímavé, že mnoho žen, zejména těch, které plánují těhotenství, ví, že alkohol je teratogen, který se podílí na výskytu fetálních malformací. Ne každý ví, že je prokázána souvislost mezi příjmem alkoholu a rizikem rozvoje rakoviny krku a hlavy (krku, hrtanu, úst, rtů), jícnu, jater, mléčných žláz a tlustého střeva. Například denní příjem 2 lahví piva (vždy 350 ml) nebo 2 sklenic vína (300 ml) nebo asi 100 ml silného alkoholického nápoje zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu dvakrát ve srovnání s těmi, kteří neužívají alkohol (údaje z Národního institutu) Rakovina, USA Ale taková varování na štítcích s alkoholem nenajdete..

A zde bych vás rád upozornil na takový koncept, jako jsou karcinogeny. Mnoho lidí ví, že karcinogeny jsou látky, které se přímo nebo nepřímo podílejí na vývoji maligních procesů. Skutečnost, že kouření (přesněji počet látek obsažených v kouři) a alkohol jsou klasifikovány jako karcinogeny, nikoho nepřekvapí - o tom píšou a hodně o nich mluví. Přírodní estrogeny a progesteron mohou také způsobit růst některých zhoubných nádorů v těle ženy (avšak iu mužů), které často nazýváme nádory závislé na hormonech. Estrogeny a progesteron jsou proto klasifikovány jako karcinogeny..

Je těžké tomu uvěřit, že? Pokud lékaři již dlouho věděli o karcinogenním účinku estrogenů (přírodních i syntetických forem) a riziku rozvoje rakoviny prsu a dělohy a snaží se je předepsat bez přísných indikací, zejména ve vyšším věku, vytvořilo mnoho lékařů všelijaký progesteron a jeho syntetické formy všelék ze všech ženských chorob.

WHO ve své monografii o Programu pro studium karcinogenního rizika u lidí společně s Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny (IARC) z roku 1999 tvrdila, že oba hormony, estrogen a progesteron, nejsou bezdůvodně považovány za karcinogeny u lidí. Toto tvrzení podporuje Národní toxikologický program Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb téměř 15 let při podávání zpráv o karcinogenech. V poslední zprávě tohoto programu (13. vydání) je progesteron stále na seznamu karcinogenů - stále je zde.

Syntetické hormony, které jsou součástí OK a nahrazují účinky estrogenu a progesteronu, se zásadně neliší od působení přírodních hormonů. Jsou to také karcinogeny, což znamená, že je lze srovnávat s kouřením a alkoholem.

Kromě toho výrobci hormonů, včetně progestinů a progesteronu, již dlouho skrývají informace, že jsou karcinogeny. Například v informacích o produktech společnosti Sigma-Aldrich Corporation, jednoho z největších producentů progesteronu na světě, s pobočkami ve 40 zemích, popis biochemických a fyziologických vlastností progesteronu říká, že hormon „Způsobuje dozrávání děložního endometria a sekreční aktivitu potlačuje ovulaci. Progesteron se podílí na etiologii (výskytu) rakoviny prsu. “ Stejná společnost, stejně jako mnoho jiných, provádí svůj výzkum, jehož výsledky nejsou skryté, jak tomu bylo dříve.

Četné klinické studie prokázaly souvislost mezi zvýšenými hladinami rakoviny prsu, děložního čípku a rakoviny jater a OK. Pozitivní účinek je pozorován při snižování rakoviny vaječníků a endometria u žen užívajících hormonální antikoncepci. Současně hormonální substituční terapie, která obsahuje nižší dávku stejných syntetických estrogenů a progestinů, naopak zvyšuje hladinu rakoviny endometria a vaječníků u žen ve věku premenopauzálních a menopauzálních..

Jak dlouho mohu brát OK, aby nedošlo k závažným vedlejším účinkům a nezvýšilo se riziko vzniku řady maligních nádorů? Neexistuje žádná přesná odpověď, protože vše závisí na individuálních vlastnostech těla a všech výše uvedených faktorech. Údaje z řady studií však ukázaly, že například užívání OK déle než 5 let zvyšuje riziko vzniku prekancerózních stavů a ​​rakoviny děložního čípku (hladina klesá průměrně 10 let po ukončení hormonální antikoncepce).

Při hodnocení dopadu něčeho na lékařskou statistiku existují různé typy rizik, ale nejčastěji používají relativní a individuální rizika. Rizikem rozvoje onemocnění pod vlivem některého rizikového faktoru je poměr případů ve dvou skupinách lidí - s rizikovým faktorem i bez něj. Toto riziko lze vypočítat s přihlédnutím k dalším rizikovým faktorům pro skupinu lidí nebo konkrétní osobu s přihlédnutím k jeho rizikovým faktorům. (Individuální riziko).

Za posledních patnáct let se v lékařské literatuře objevilo velké množství publikací o souvislostech mezi rakovinou prsu a užíváním hormonálních antikoncepcí, z některých údajů vyplývá, že existuje riziko pro období užívání hormonálních antikoncepcí (nejen tabletové formy) a krátkou dobu po ukončení recepce, jiné o riziku po dlouhou dobu po dokončení příjmu hormonů. Organizace nezávislé na farmakologických společnostech a nemocnicích také provádějí svůj vlastní výzkum a údaje z těchto studií nejsou uklidňující..

Obecně se riziko rozvoje rakoviny zvyšuje po jednom roce (12 měsíců) užívání hormonální antikoncepce o 50% a v průběhu příštích 10 let po zastavení hormonů pomalu klesá na úroveň rizika pro ty, kteří neužívali hormony. Tyto údaje se týkají především OK obsahujících vysoké dávky estrogenu (stará generace hormonálních antikoncepcí). Také některé typy progestinů (ethinodiol diacetát) mohou toto riziko zdvojnásobit. Třífázové hormonální antikoncepční prostředky, zejména ty, které obsahují norethindron, které se ve vyspělých zemích používají jen zřídka, ale v post-sovětských zemích jsou stále široce předepsány (kvůli laskavosti), zvyšují riziko vzniku rakoviny prsu třikrát (do jednoho roku od užití drogy). Moderní nízkodávkové léky mají nižší úroveň rizika. Vzhledem k tomu, že se na trhu objevila nedávno nízká dávka OK a rakovina prsu se vyskytuje u starších žen (premenopauzální a menopauzální ženy), studium účinku těchto typů antikoncepcí na výskyt rakoviny trvá déle.

Stále častěji se také diskutuje, zejména v lékařských kruzích, o tom, jak bezpečné je užívat hormonální antikoncepci u žen po 40 letech, které mají aktivní sexuální život, a proto může otěhotnět, navzdory nízké úrovni početí v této věkové kategorii. Někteří lékaři doporučují používat více alternativních metod antikoncepce. Jiní naopak namítají, že není čeho se obávat, zda žena před menopauzou OK (což si při užívání hormonů nemusí všimnout). Domnívám se, že pokud žena chce i nadále užívat OK, je nejlepší přejít na nízkodávkové hormonální léky s pravidelným sledováním stavu orgánů, u nichž existuje zvýšené riziko rakoviny.

Uvedená data mohou u čtenářů, zejména žen, způsobit určitý šok. Existuje také mnoho odpůrců, zejména mezi příznivci hormonální antikoncepce a ti, kteří předepisují a užívají hormony (estrogeny a progesteron) z jiných důvodů, že takové přezkoumání užívání hormonální antikoncepce pobouří. Ale i když nezohledníte riziko vzniku rakoviny, schováváte se za větou „existuje, ale minimální“, chtěl bych položit každému čtenáři otázku: vezmete si látku (jakoukoli, včetně drogy), pokud víte, že je to karcinogen, pak podílí se na rozvoji rakoviny? Koupili byste si výrobek s označením, jako na obalu cigaret, že jeho použití zvyšuje riziko rakoviny (jakékoli)? Mnoho kuřáků samozřejmě tato varování nevěnuje pozornost - je to jejich osobní volba. V našich životech je stále přítomno mnoho karcinogenů. Některé léky mohou také způsobit rakovinu, ale naštěstí je jejich dávka a příjem omezený a lidé je neberou měsíce a roky častěji. Hormonální antikoncepci však ženy užívají roky..

Proč miliony žen po celém světě užívají hormony tolik let? Protože je to výhodné

(1) Výrobci hormonálních antikoncepcí,

(2) Prodejci hormonálních antikoncepcí,

(3) Muži, protože nemusí převzít odpovědnost za ženy a sdílet s nimi důsledky nechráněného sexu,

(4) Ženy, protože získaly určitou nezávislost na mužích a nyní mohou ovládat svou vlastní reprodukční funkci.

Nejzlobivější čtenáři řeknou: „Dobře, pokud jsou hormonální antikoncepční prostředky tak špatné, co tedy zbývá pro ženy? Vrátit se znovu do doby potratů nebo obecně opustit sexuální aktivitu? “

Abstinence nebo odmítnutí sexuální aktivity je skutečně nejspolehlivějším prostředkem ochrany proti neplánovanému těhotenství, ale pro většinu párů to nebude fungovat. Může také narušit a narušit vztah mnoha mužů a žen. Ze spolehlivých metod prevence těhotenství zůstávají stejné mužské kondomy, ale vyžadují aktivní účast mužů na tomto typu ochrany. Ve vyspělých zemích (USA, Kanada, některé evropské země) a latinskoamerických zemích začala sterilizace mužů a žen rychle růst (20–25% případů antikoncepce), což má také své výhody a nevýhody a není vhodné pro všechny lidi (nejčastěji) kteří dokončili porodní funkci a již děti neplánují). Popularita nitroděložního zařízení (IUD, ale bez hormonů) také celosvětově roste. Jiné metody ochrany těhotenství mají různé úrovně účinnosti, vyžadují určité dovednosti od sexuálních partnerů, proto je také nemohou použít všichni lidé.

Rozhodnutí je vždy na ženě (to je její osobní rozhodnutí), pokud však lékaři poskytnou pravdivé informace o tom, co předepisují (to se netýká pouze hormonální antikoncepce), pak lze zabránit mnoha chorobám a komplikacím přímého léčení a léků.

Moje odpověď jako lékaře na otázku, jak dlouho můžete užívat hormonální antikoncepci v bezpečném režimu pro zdraví, bude tedy následující: hormonální antikoncepční prostředky jsou hormonální léky, takže jejich stupeň bezpečnosti bude určen podle typu složky, dávky, režimu, metody a délky přijetí, dodržování indikací a kontraindikací, individuální tolerance, přítomnost jiných nemocí, špatné návyky a včasné zjištění vedlejších účinků.

Jako žena je hluboko v mé duši naděje, že moderní muži budou mít nejen sexuální vztahy se ženami, ale také zvýší úroveň odpovědnosti tím, že se aktivněji zapojí do ochrany svých milovaných a drahých žen (sexuálních partnerů) před neplánovanými těhotenstvími..

Můžete pít bez přestávky! 6 zajímavých faktů o antikoncepčních pilulkách

Pokud užíváte hormonální pilulky už mnoho let nebo teprve začínáte, pravděpodobně víte, že chrání před nežádoucím těhotenstvím. Ale stěží přemýšlíte o tom, jak přesně to udělají a co dalšího mohou udělat! Zde je důležité vědět o perorálních antikoncepcích.

Cosmo doporučuje

Jak vypadat štíhle v létě: 7 trendových věcí s efektem dokonalé postavy

Dole s nudnými odstíny! Nejjasnější šaty pro horkou sezónu - trend léta 2020

1. Pracují jinak

Kombinované tablety s estrogenem a progestinem brání vaječníkům v uvolňování vajíčka. Tablety, které obsahují pouze progestin, zesilují děložní tajemství, aby se zabránilo vstupu spermatu do dělohy.

2. Zajišťují příjemnější menstruaci.

Co nejvíc to půjde. Zmírňují příznaky, snižují průtok krve, snižují bolest, bojují proti akné a migréně.

3. Nejsou kompatibilní se všemi léčivy.

Některá antibiotika snižují účinnost antikoncepčních tablet. To se děje proto, že antibiotika zvyšují aktivitu jater a rychle zpracovává vše, co se do něj dostane, takže v takovém období je vhodné použít kondom.

4. Snižují riziko onemocnění.

Zaprvé, rakovina vaječníků (50%), rakovina endometria (30%), rakovina tlustého střeva (20%). Kromě toho se zlepšuje statistika revmatoidní artritidy a anémie z nedostatku železa..

5. Nevyžadují přestávku

Mnoho lékařů doporučuje několikaměsíční přestávky, aby byla zachována plodnost... To však není nutné! Studie ukazují, že užívání tablet neovlivňuje schopnost těhotenství v budoucnosti..

6. Mohou být opilí, aby se zbavili menstruace

Například, pokud jdete na dovolenou. Zneužívání po dobu tří měsíců se však nedoporučuje..

Anatomie sexu: Antikoncepční mýty, které nám brání žít

Příznaky těhotenství při užívání antikoncepčních tablet

Proč není hned jasné, že žena je těhotná?

Každá dívka si vybere antikoncepční metodu, kterou považuje za nejspolehlivější. Ale každá z nich není bez vad. Na ženských fórech si můžete přečíst mnoho zajímavých příběhů, kdy se páry vyhýbaly pohlavnímu styku ve dnech ovulace, dodržovaly všechna pravidla pro přijetí podle schématu, ale při užívání antikoncepčních pilulek Jess nebo Janine se objevily známky těhotenství. Proč se to stalo? Kdo je vinen?

Gynekologové poznamenávají, že byli léčeni těhotenstvím všemi způsoby ochrany, ale v každém případě existoval příběh, z nějakého důvodu lék nefungoval. Většina dívek si je jistá, že použití jakékoli pilulky je nejspolehlivějším způsobem, jak se chránit, a pijí všechno za sebou. Proto problémy.

Aniž by se ponořili do mechanismu účinku tablet, sami blokují účinek ostatních hormonálními léky. Výsledkem je, že sperma dosáhne cíle a dívka má při užívání antikoncepce zklamání a první známky těhotenství. Ale nevěnují pozornost novým příznakům a přisuzují je hormonálním výkyvům.

Důležité: Statistiky potvrzují, že OK (orální kontraceptiva) jsou 100% spolehlivé, pod jednou podmínkou - naplánovaný vstup.

Nikdo nebude ručit za spolehlivost této metody antikoncepce, pokud se tělo dosud nepřizpůsobilo (první balení tablet) a v určitých dnech žena zapomněla na svůj příjem a tentokrát se časově shodovala s ovulací. Pouze ve filmech si člověk může myslet na potěšení z pohlaví a zapomenout na preventivní opatření. Ve skutečném životě nastává těhotenství při užívání antikoncepčních pilulek a stojí za zvážení i nové příznaky. Ženy však jednají bezohledně a zcela se spoléhají na „magické pilulky“.

Kromě toho je ženské tělo velmi složité, období „zvyknutí“ na perorální antikoncepci v každém jde jinak. Existují případy, kdy došlo k nevysvětlitelné nevolnosti, nadýmání, trávení a dalším atypickým pocitům. Po takové adaptaci je snadné vynechat první známky těhotenství při užívání antikoncepčních prostředků. Je obzvláště obtížné pochopit, co se s vámi děje, když cyklus kolísá a zpoždění je běžný výskyt.

V takových případech musíte mít k dispozici lékárnický testovací systém, ale v ranných stádiích mohou mít špatný výsledek:

 • falešně pozitivní;
 • falešně negativní.
Důvod - hormonální pozadí je upraveno. Přestože je testovací činidlo navrženo k rozpoznání hormonu těhotných žen nebo hCG, je test při nízkých koncentracích nesprávný a poskytuje fantomové proužky. Pouze po návštěvě gynekologické místnosti a po laboratorním krevním testu na hCG bude přesnější odpověď.

Co nelze udělat s perorální antikoncepcí?

Perorální antikoncepční prostředky obsahují syntetické molekuly podobné ženským hormonům, takže jejich působení je podobné tomu, co se děje v těle. Hormonální antikoncepční prostředky jsou navrženy tak, aby blokovaly funkci dominantního folikulu, takže se vajíčko během ovulace netvoří..

Každý ví, že se estrogen a progesteron střídají a léky na nich založené ovlivňují celkovou koncentraci hormonů v těle. Je možné pít antikoncepci nekontrolovaně, bez konzultace s lékařem? Gynekologové tvrdí, že pokud konzultujete s lékárníkem, můžete, ale rozsah farmaceutického trhu je velký. Distributor v lékárně však nemůže vzít v úvahu ty rysy těla, které jsou uvedeny v lékařském záznamu.

Je zbytečné hledat osoby odpovědné za jejich těhotenství, když berou antikoncepční pilulky a mluví o symptomech na fórech. Nejlepší lékař si může vybrat pouze ošetřující lékař:

 • s maximálním antikoncepčním výsledkem;
 • s obecnou korekcí hormonálního pozadí;
 • žádné vedlejší účinky.
Při nesprávné volbě není vyloučeno nejen těhotenství, ale také můžete poškodit své vlastní tělo. Někdy si ženy stěžují, že zvýšení hmotnosti v důsledku otoku tkání, existuje spousta období a tendence ke vzniku křečových útvarů. Naléhavě je třeba opustit použitou drogu, pokud je to pozorováno, kontaktovat lékaře pro nové jmenování.

Upozorňujeme, že se nedoporučuje:

 • zrušit hormonální pilulky uprostřed cyklu tak, aby nevyvolával obecnou nerovnováhu;
 • ostře přejít na jiný lék bez pauzy;
 • po mnoho let užívat antikoncepční pilulky bez přestávky;
 • nevěnujte pozornost zmeškaným dnem bez tablet;
 • pokračovat v nekontrolovaném sexuálním životě pomocí antikoncepčních prostředků náhodně chycených v paži;
 • udělejte si velké přestávky a ok.
Podle statistik je pravděpodobnost těhotenství při perorální antikoncepci vyšší než 2–3%. Příznaky těhotenství s antikoncepčními pilulky jsou podobné obvyklým příznakům.

Upozornění: Antikoncepční účinek je pozorován od prvních dnů cyklické medikace. Zpoždění je přijatelné s počátkem OK správy po dobu 3-5 dnů, počítáno od začátku menstruace. První cyklus je však nejlépe duplikován jinými bariérami ve dnech ovulace. Začít pilulky na konci menstruace je zbytečné - již se vytvořilo hormonální pozadí. Existují však balení po 21 a 28 tabletách, návod podrobně popisuje, jak a kdy je vypít, od kterého dne do začátku.

Když užívám prášky, kdy můžu otěhotnět?

 1. Špatná volba drog. Přestože mají přibližně stejnou hladinu aktivního hormonu, existují i ​​mini nápoje, které působí lokálně. Zvyšují objem děložního hlenu a brání semenné tekutině v dosažení „cíle“.
 2. Časté opomenutí v plánu vedou k tomu, že se obnovují normální hormonální hladiny.
 3. Porušení plánu užívání tablet je hlavním důvodem, kvůli kterému existují známky těhotenství při užívání antikoncepčních tablet Dima, Regulon nebo Lindinet.
 4. U nemocí trávicího traktu, doprovázených průjemem a zvracením, nemá účinná látka antikoncepčního prostředku čas absorbovat se do krve. Účinnost pilulek bude nízká nebo vůbec ne.
 5. Užívání léků, antibiotik a alkoholu, blokování účinku syntetických hormonů. Interakce s jinými léky a účinek organických sloučenin na aktivní složku tablet je uvedena v pokynech, ale až do konce se jen zřídka studuje. Silný čaj a káva, některé bylinky a zeštíhlující čaje mají podobný účinek..

Tip: Pokud nebylo možné vzít další pilulku včas, vypijte ji později a pak vezměte další pilulky přesně podle plánu. Je lepší je pít ráno, nosit pilulky s sebou ve vaší kabelce, v tajné kapse, takže v případě nouze jsou vždy s vámi.

U všech doporučení je pravděpodobnost otěhotnění téměř nulová. Statistiky „letů“ na úrovni 3% mají v každém případě své vlastní důvody.

Psychologický a lékařský aspekt účinku tablet na plod

Existuje mýtus, že pokud jste byli chráněni léky a během užívání antikoncepčních tablet došlo k těhotenství, došlo by k příznakům fetálních abnormalit. Avšak podle gynekologů, pokud početí již proběhlo, neovlivní to vývoj embrya. Ale pití antikoncepčních tablet již nemá smysl, jen to přeplňuje hormony.

Rada: Pokud existuje podezření, že došlo k oplodnění, musíte podstoupit testování lékárny a již v kanceláři gynekologa, abyste prodiskutovali, zda je „dvoupruhový přítel dívek“ správný.

Jakýkoli lékař vám vysvětlí, že pokud žena užívala antikoncepci, nemusíte mít potrat kvůli strachu, že dítě bude vadné. To jsou falešné obavy, pokud vezmete multivitaminy s kyselinou listovou, sníží se riziko patologií na minimum, pokud nejsou geneticky stanoveny..

Při užívání antikoncepčních tablet se vyplatí připomenout příznaky těhotenství:

 • zpoždění a absence menstruace;
 • malé zvětšení prsou; podprsenka je malá;
 • zatemnění halonů;
 • únava, ospalost a apatie;
 • přecitlivělost bradavek, bolest při kontaktu;
 • zažívací potíže, ráno nevolnost, někdy zvracení;
 • močení v noci, problémy se zácpou;
 • změna chuťových preferencí, vznikají podivné „gurmánské“ touhy;
 • zvýšená bazální teplota;
 • zvýšený vaginální výtok;
 • změny chuti k jídlu;
 • vyrážky na kůži, zvýšená pigmentace;
 • obvyklé pachy dráždí;
 • výrazně zvyšuje sexuální touhu;
 • podivná pachuť po jídle nebo kovová pachuť.

Důležité: Akné, mastné vlasy a tendence ke zvýšení hmotnosti jsou typickým příznakem těhotenství při užívání antikoncepčních tablet. Nový stav však lze posoudit pouze tehdy, existuje-li souhrn příznaků a neobvyklých pocitů..

Některé dívky drží v zajetí mylnými představami. Jsou si jisti, že pokud budete pít pilulky na kontrolu antikoncepce, můžete vyvolat potrat. Kromě hormonální nerovnováhy však neočekávejte žádné výsledky, pokud se fetálnímu vajíčku podaří implantovat do stěny dělohy. A u zdravé dívky ani Postinor ne vždy vytváří podmínky pro spontánní potraty.

I když dochází ke krvácení, není skutečností, že by byla děloha vyčištěna, gynekolog ji často musí seškrabat, aby se zabránilo nekrotickým procesům v děloze. K objasnění toho, zda jste těhotná nebo ne, můžete v ordinaci lékaře provést pouze krevní test na hCG.

Účinek antikoncepčních tablet

Jak fungují antikoncepční pilulky?

Antikoncepční pilulky mají pochopitelný účinek, jsou jedním z nejspolehlivějších typů antikoncepce. Existují dva typy moderních léčiv, první sestávající z jednoho hormonu - gestagen a druhý ze dvou hormonů - estradiol (estrogen) a gestagen. Současně jsou první doporučovány pro kojící ženy a starší 35 let, zejména pro ty, které mají takový špatný zvyk jako kouření. A ty druhé jsou považovány za léky první volby, jsou předepsány pro většinu žen, protože účinek tablet je fyziologický nejvíce. A způsobují méně vedlejších účinků než čistě gestagenní. Ale pojďme mluvit o všem v pořádku.

Nejprve je nepochybné, že účinnost léku je vysvětlena přesně gestagenem. Ve většině případů potlačuje ovulaci nebo vede k nedostatečnosti druhé fáze cyklu, corpus luteum produkuje velmi málo progesteronu a implantace a vývoj oplodněného vajíčka se stává nemožným. Ale nebojte se, účinek antikoncepčních tablet je ve velké většině případů reverzibilní. To znamená, že okamžitě nebo téměř okamžitě po přerušení léčby menstruačním cyklem bude žena v pořádku, pokud neexistují žádné další problémy.

Druhý hormon, estrogen, zabraňuje rozvoji dominantního folikulu a také zabraňuje předčasnému uvolnění endometria. Což pomáhá vyhnout se intermenstruačnímu toku. Ačkoli někdy hormonální antikoncepční pilulky selhávají a tělo si musí zvyknout na hormonální antikoncepci. Toto období závislosti obvykle trvá až tři měsíce. Pokud tento vedlejší účinek přetrvává déle, musíte změnit lék. Lékaři obvykle doporučují antikoncepci s vysokým obsahem estrogenu. Například místo 20 mcg - 30 mcg. Takto lze „Logest“ nahradit „Jeanine“ nebo „Lindinet 30“. Toto doporučení se obvykle vydává, pokud je pozorován mezistupňový výboj přibližně 10 až 12 dní, uprostřed cyklu.

Kdy začínají antikoncepční pilulky, v který den se stávají účinnými? Pokud žena začala brát první balíček léku podle pokynů, tj. Od prvního dne cyklu, pak okamžitě pracují. Pokud je příjem zahájen, řekněme od pátého dne, pak by prvních 7 až 14 dní mělo být dále chráněno, nejlépe kondomy. To je odpověď na otázku, kdy se nemůžete chránit po zahájení užívání antikoncepčních tablet, aniž byste se obávali otěhotnění. Mimochodem, antikoncepční účinek léku také přetrvává během sedmidenní přerušení jeho příjmu, během kterého začíná menstruace. Ukazuje se, že v tomto období působí antikoncepční pilulky - žena je nebere, ale je spolehlivě chráněna před nechtěným těhotenstvím. Jedná se o tzv. Neúrodné období, kdy žena nemůže otěhotnět i bez užívání tablet. Tyto znalosti se používají pro ochranu pomocí metody kalendáře. Ale on je samozřejmě mnohem méně spolehlivý než hormonální antikoncepce.

A jak dlouho fungují antikoncepční pilulky, co se stane, když vynecháte dávku? Účinek jedné tablety je plně zachován po dobu 24 hodin. Poté v průběhu následujících 12 hodin antikoncepční účinek mírně klesá, ale zůstává dostatečný. A poté, co začne prudce klesat, existuje možnost intermenstruačního krvácení a početí dítěte. Co dělat s vynechanou tabletou najdete v pokynech k danému léku.

Předčasné ukončení těhotenství

Článek pojednává o potratech v raných fázích. Hovoříme o postupu doma a lůžkových podmínkách, možných důsledcích a komplikacích. Dozvíte se o hlavních metodách potratů v raných stádiích, které se nejčastěji používají pilulky a lidová léčiva, recenze žen a náklady na drogy, které eliminují nežádoucí početí.

Známky početí

Většina žen zjistí, že jsou v zajímavém postavení, dlouho předtím, než nebude zpoždění, zejména pokud se nejedná o první těhotenství. Mezi hlavní znaky nástupu početí patří:

 • otok a citlivost mléčných žláz;
 • časté močení
 • zvýšená podrážděnost;
 • zvracení, nejčastěji ráno;
 • nevolnost;
 • únava a neustálá slabost;
 • změna chuti.

Nejpřesnějším znakem počátku početí je však zpoždění menstruace. I když v některých případech může podobný stav těla znamenat zdravotní problémy. Z tohoto důvodu je nutné se před přechodem na tradiční nebo tradiční medicínu ukončit těhotenství v raných stádiích, zda je k dispozici.

Přesné diagnostické metody zahrnují:

 • těhotenský test;
 • vyšetření gynekologa na židli;
 • hCG krevní test;
 • pánevní ultrazvuk.

Pokud je diagnóza potvrzena, je nutné se poradit s odborníkem ohledně výběru způsobu potratu.

Metody předčasného potratu

Mnoho žen sní o tom, že se stanou matkami, a pečlivě naplánuje své požadované těhotenství. Ale pro některé z nich mohou 2 proužky na testu způsobit nervový stres a touhu zbavit se plodu co nejdříve.

Existuje několik důvodů pro tuto podmínku: neochota porodit v mladém věku, zdravotní problémy, finanční potíže nebo mít děti. Neodsuzujte takové rozhodnutí, protože každá žena má své vlastní důvody pro takový čin.

Druhy předčasného potratu:

Nyní se blíže podíváme na každou z těchto metod..

Chirurgický potrat

Každá žena může nechtěné těhotenství ukončit z vlastní svobodné vůle. Takový postup však lze provést pouze do určitého data, nebo spíše do 12 týdnů.

Chirurgický potrat zahrnuje 2 metody: vakuové aspirace a kyretáž.

Vakuové odsávání (vakuum nebo mini-potrat) se provádí po dobu až 5 týdnů. Procedura se provádí v celkové anestezii. Použitím speciálního vybavení ve formě vakuové pumpy je obsah dělohy odsáván.

S krátkou dobou těhotenství lze provést mini-potrat na prenatální klinice pomocí lokálních anestetik. Je velmi vzácné, že ke krvácení dochází po potratu ve vakuu. Pokud se objeví, netrvá déle než 7 dní.

Kyretáž je nejoblíbenější způsob, jak eliminovat nechtěné těhotenství. Provádí se až 3 měsíce.

Kvůli bolestivosti se kyretáž provádí v celkové anestézii. Při zákroku se provádí umělá expanze děložního čípku, po které se kyreta seškrabá děložní dutinu. Doba operace není delší než 20 minut. Po ní je žena pod dohledem odborníka po dobu 2-4 hodin.

Tato metoda je nejtraumatičtější. Důsledky by mohly být:

 • cervikální trauma;
 • krvácející;
 • poškození endometria;
 • neschopnost mít děti v budoucnosti;
 • vzhled velké rány na tkáních vnitřní dutiny dělohy;
 • výskyt endometritidy a dalších zánětlivých procesů.

Lékařské potraty

Je možné použít lékařské ukončení těhotenství až na 6 týdnů. Postup je založen na vyloučení embrya pod vlivem určitých látek. To je způsobeno volným připevněním embrya na stěnu dělohy. V pozdějších fázích to nebude možné..

Léky k potratu v raných stádiích by měly být užívány pouze pod dohledem odborníka a po vyšetření. Žena by neměla mít žádné kontraindikace pro postup.

Výhody lékařského potratu:

 • riziko vzniku neplodnosti prakticky neexistuje - drogy nepoškozují sliznici dělohy, čímž se snižuje šance na neplodnost;
 • nepřítomnost komplikací - po chirurgickém přerušení těhotenství je často pozorován vývoj různých zánětlivých procesů v děložní dutině a při použití tablet k ukončení těhotenství neexistují takové důsledky;
 • ambulantní léčba - po užití léku k ukončení těhotenství v časných stádiích není nutná hospitalizace.

Lékařské potraty zahrnují podávání hormonálního léku, který je vydáván v lékárnách přísně podle předpisu, což způsobuje smrt embrya, následuje kontrakce dělohy a plodu. Takový výtok je podobný pravidelné menstruaci..

Možné důsledky lékařského potratu:

 • intenzivní krvácení vedoucí k chirurgickému zákroku;
 • chybějící odmítnutí embrya, které vede k chirurgickému zákroku, protože je zakázáno udržovat těhotenství v podobné situaci;
 • nesnesitelná bolest, zhoršení zdraví, zvýšení nebo snížení krevního tlaku, nevolnost.

Dále si povíme o hlavních lécích, které se používají k eliminaci nežádoucího početí..

Prášky na předčasné těhotenství

Používání tablet k eliminaci nechtěného těhotenství se týká lékařských potratů. Tato metoda je bezpečná pro zdraví žen, pokud k ní dochází pod dohledem odborníka..

Samostatné podávání léku může způsobit nenapravitelné poškození zdraví žen, které spočívá ve výskytu těžkého krvácení, neplodnosti a dokonce smrti..

Dále se budeme zabývat hlavními léky, které se používají k eliminaci nástupu početí.

Ginepriston

Ginepriston je antigenestagen a steroidní lék, jehož největšího účinku lze dosáhnout, když se užívá po 3 týdnech těhotenství. Účelem působení léku je narušit fungování progesteronových receptorů a selhání jeho regulace během připojení oplodněného vajíčka..

Po užití léku do děložního čípku se objeví hlen, který vytváří nepříznivé prostředí pro vývoj těhotenství.

Cena léku se pohybuje od 350 do 500 rublů.

Zhenale

Zhenale má antigenestogenní účinek, díky kterému dochází k potratu. Droga nedovoluje oplodněnému vajíčku přichytit se, zpomaluje nástup ovulace. Produkt musí být odebrán do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku.

 • závažné onemocnění ledvin;
 • porfyrie;
 • laktace;
 • pozdní těhotenství;
 • anémie;
 • ošetření glukokortikoidy.

Náklady na lék je 400-800 rublů.

Mirolut

Mirolut je syntetický derivát prostaglandinu E1. Přispívá k rozšíření dělohy. Léčivou látkou léčiva je misoprostol, který stimuluje kontrakci dělohy, pomáhá otevřít krk a vytlačit embryo.

Mirolut by měl být užíván pouze s Mifepristonem.

Kontraindikace:

 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • onemocnění ledvin, jater;
 • anémie;
 • podezření na mimoděložní těhotenství.

Cena léku je 400 rublů a více.

Miropriston

Tento lék se používá až 6 týdnů. Musí se používat ve spojení s Mirolyutem.

Miropriston potlačuje progesteron, který způsobuje oddělení vajíčka plodu. Mirolut přispívá k kontrakcím dělohy a způsobuje potrat.

 • podezření na mimoděložní těhotenství;
 • gestační věk je více než 6 týdnů;
 • problémy v nadledvinách.

Cena léku je od 1900 rublů.

Mifepriston

Účinkem tohoto léku je blokování produkce progesteronu. V tabletách nejsou žádné hormony.

To je nejlepší vzít tento lék po dobu 4-6 týdnů. Z lékařských důvodů může být tento lék používán až 22 týdnů včetně, navíc za použití různých metod, které přispívají ke kontrakci dělohy.

Zřídka po užití léku je pozorován neúplný potrat. Z tohoto důvodu musí být po zákroku provedeno ultrazvukové vyšetření..

Cena - od 5 000 rublů.

Norkolut

Norkolut je hormonální lék určený k ukončení nechtěného těhotenství. Její účinná látka zabraňuje nástupu ovulace a nedovoluje folikulům dozrát až do 4 až 5 týdnů těhotenství. 2 tablety by se měly užívat 3-5 dnů před nástupem menstruace.

Droga je kontraindikována v následujících případech:

 • individuální nesnášenlivost;
 • dospívání;
 • kojení;
 • pozdní těhotenství;
 • zablokování krevních cév.

Průměrná cena léku je 150 rublů.

Postinor

Postinor je nouzová antikoncepční látka určená k použití do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku. Odborníci nedoporučují užívat tento lék sami, aby se zabránilo výskytu vážných zdravotních problémů. Je také nežádoucí používat jej velmi často, aby se zabránilo poruchám hormonálního pozadí.

Ve složení produktu je přítomno:

 • levonorgestrel;
 • stearát hořečnatý;
 • bramborový a kukuřičný škrob.

Kontraindikace pro přijetí jsou:

 • nemoc jater
 • hepatitida;
 • dospívání.

Průměrná cena za 2 tablety je 300–500 rublů.

Rigevidone

Rigevidon je antikoncepční prostředek, který pomáhá zpomalit

ovulace a zabraňuje těhotenství. Je neúčinná jako nouzová antikoncepce, protože nenarušuje těhotenství v raných stádiích, ale pouze brání početí a implantaci oplodněného vajíčka..

Escapel

Hlavní účinnou látkou léčiva je levonorgestrel (1,5 mg v 1 tobolce). Účinek léku závisí na fázi jeho podávání:

 • Aplikace v 1. fázi menstruačního cyklu, díky čemuž dochází ke zpoždění ovulace. V tomto případě je pravděpodobnost poklesu těhotenství pouze 1-3 procenta.
 • Použití ve fázi 2 menstruačního cyklu do 72 hodin po nechráněném sexu. V tomto případě levonorgestrel nedovoluje produkci estrogenu, v důsledku čehož se snižuje schopnost endometrium dělohy připojit oplodněné vajíčko. Po užití léku je menstruace pravděpodobná.

Podle studií přibližně 2% žen otěhotnělo po užití přípravku Escapel, což činí tento lék docela účinným proti nechtěnému těhotenství.

Náklady na Escapel jsou 350-600 rublů.

Ostatní drogy

V některých případech se k ukončení předčasného těhotenství používají také následující tablety:

 • Mifeprex - doporučuje se k provádění farmaceutických potratů po dobu až 42 dnů. Vykazuje vysokou účinnost a nemá téměř žádný vliv na pohodu zdravých žen.
 • Ve složení tablet je obsažen pencrofton - mifepriston. Doporučuje se jako nouzová antikoncepce pro ženy, které nemají děti. Zřídka se po užití tablet pozorují gynekologické komplikace nebo neplodnost.
 • Mifegin - francouzské tablety, které lze použít až 6 týdnů. Účinnost léku je téměř 100 procent.
 • Mifolian je další účinný lék, po kterém dochází k odmítnutí embrya spolu s tkáněmi děložní dutiny.

Mnoho žen mylně věří, že Dufaston pomůže vyrovnat se s nechtěným početím. To není pravda, protože tyto tablety jsou určeny k zachování těhotenství. Proto, aby narušily neplánované těhotenství, jsou neúčinné.

Ještě jednou vám chceme připomenout, že tyto tablety můžete používat pouze pod přísným dohledem odborníka!

Včasné injekce na potrat

Pokud se bojíte myšlenky chirurgického nebo lékařského potratu, můžete se v tomto případě uchýlit k injekcím, které vám pomohou zbavit se embrya. Obvykle se používá injekce chloridu vápenatého, pod jeho vlivem dochází k úmrtí embrya a následnému potratu.

Pokud do 2 dnů po injekci nedochází k potratům, lékař předepíše ultrazvukové vyšetření a testy. Na jejich základě lékař rozhoduje o kyretáži, jinak pravděpodobnost rozvoje silného zánětlivého procesu, který povede k otravě krví a dokonce k smrti.

Některé ženy jsou si jisty, že smíšená injekce vitamínu C a Nosh-py pomůže vyrovnat se s nechtěným těhotenstvím. Účinnost této techniky je pouze 10 procent.

Za nejbezpečnější injekci pro potrat se považuje použití oxytocinu. Vyvolává stísněné kontrakce vedoucí k potratu. V časných stadiích těhotenství se takový nástroj používá pouze v případech, kdy není možné chirurgický potrat..

Potrat doma

V lidovém lékařství existuje mnoho nástrojů, které jsou navrženy tak, aby eliminovaly nežádoucí těhotenství. Ale můžete se k nim uchýlit pouze po konzultaci a svolení specialisty. Vedlejším účinkem takových fondů je špatné zdraví, těžké krvácení nebo neúplné potraty. Před výběrem této metody potratu si tedy dvakrát promyslete..

Dále se budeme zabývat hlavními lidovými prostředky, které mají odstranit nežádoucí početí. Vezměte prosím na vědomí, že nemusí být zcela bezpečné pro vaše zdraví, včetně 3–4 týdnů těhotenství.

Jód

Většina žen má tendenci zbavit se embrya medem, aniž by přemýšlela o důsledcích takového jednání. To je obzvláště nebezpečné, pokud se používá čistý jód, protože tato infúze alkoholu má toxický účinek na lidské tělo..

Po konzumaci čistého jodu je pravděpodobné vážné popálení vnitřních orgánů, které způsobí vážné poškození štítné žlázy a významnou změnu hormonálních hladin. Tyto důsledky jsou možné po požití 3 g jodu..

Mezi lidmi existuje názor, že směs na bázi mléka a jodu je schopna zvládnout nežádoucí těhotenství. Nevyvolává takový toxický účinek jako čistý jód, navíc po přijetí tohoto složení obvykle dochází k úmrtí embrya. Mrtvé embryo však zůstává v děloze kvůli absenci děložních kontrakcí. A v důsledku toho se u ženy rozvine sepse, která vyžaduje hospitalizaci.

Pokud po použití tohoto lidového léčiva nenastane smrt plodu, potom se takové dítě narodí s mnoha patologiemi.

V některých případech začne žena po užití jódu intenzivně krvácet. Je velmi obtížné se s tím vypořádat, což dále vede k úmrtí těhotných.

Horká koupel

Tento způsob úspěšného ukončení těhotenství byl úspěšně praktikován před výskytem chirurgických a lékařských potratů. V současné době se také používá, ale spíše zřídka kvůli prudkému zhoršení po zákroku..

Tato technika se používá k eliminaci nechtěného početí díky své bezplatné a dostupné ceně. Zde je jen několik lidí, kteří přemýšlejí o dalších zdravotních problémech. Tuto metodu lze použít pouze po dobu 3 týdnů. Pokud je tento termín delší, potom k potratu nedojde kvůli skutečnosti, že embryo je dostatečně vyvinuté.

Pokud praktikujete tuto metodu po dobu těhotenství delší než 3 týdny, povede to k vážným zdravotním problémům u žen. Z tohoto důvodu je lepší používat ihned po potvrzení těhotenství..

Horká voda přispívá k rozšíření krevních cév, které se nacházejí v děloze a pánvi. Tato plavidla ovlivňují cévy umístěné poblíž dělohy a způsobují jejich prasknutí..

Poté embryo přítomné v děloze opustí spolu s krvavým výtokem, což je jistě známkou potratu..

Jak používat horkou koupel k potratu? Stačí v něm sedět 3-4 hodiny, zatímco boky by měly být v horké vodě. Jak se ochladí, je třeba přidat horkou vodu. K ukončení těhotenství stačí jeden příjem takové koupele, protože při opakovaném výskytu je možné objevit těžké krvácení z dělohy..

Svíčky

V některých případech ženy používají k odstranění nežádoucího těhotenství vaginální nebo rektální čípky, jejichž používání je zakázáno při porodu dítěte. Tyto léky vyvolávají kontrakce dělohy, což má za následek potrat.

Jejich použitím podle pokynů můžete způsobit krvácení z dělohy. Nejčastěji však použití čípků nepřináší žádné výsledky.

Byliny pro předčasný potrat

Různé bylinky se často používají k eliminaci nechtěného početí. Dále si povíme o nejoblíbenějších bylinách..

Bobkový list

Nastávající matky jsou kontraindikovány při přijímání bobkových listů vzhledem k tomu, že mohou způsobit potrat. Použití odvarů založených na bobkových listech v časném těhotenství pomáhá odhalit děložní krvácení. Spolu se sekrecemi opouští embryo tělo. Tuto metodu můžete trénovat až do 8. týdne těhotenství. Účinnost této metody závisí na vlastnostech těla, ale přesto tato metoda funguje.

Čím dříve se vývar dostane, tím větší je pravděpodobnost potratu. Chcete-li připravit vývar, nalijte 0,1 kg bobkových listů do 250 ml vroucí vody. Směs se vaří 15 minut. Ochlaďte a filtrujte.

Pijte vývar v noci. Současně postavte tampon gázy a bobkových listů a vložte jej do vagíny až do rána.

Potrat by měl nastat během 1-2 dnů. V této době se může objevit nepříjemný pocit v podbřišku a krvácení. Pokud po 2 dnech nedojde ke změnám, Lavrushka nepomohla..

Tansy

Přijetí odvar z hlíznatých květů způsobuje silné kontrakce dělohy, po které následuje potrat. Je však třeba mít na paměti, že je opálení velmi toxické, způsobuje intoxikaci, selhání jater, zvracení a dokonce i křeče. Také v důsledku těžkého krvácení, které se otevřelo, může těhotná žena zemřít.

Oregano

Použití oreganu ovlivňuje tvorbu estrogenů, které podporují a udržují těhotenství. Použití této byliny mění hormonální pozadí ženy, v důsledku čehož je těhotenství přerušeno, růst a vývoj embryí se zastaví. V důsledku toho dochází k potratu..

Více o účinku tohoto produktu během porodu dítěte se dozvíte v článku Oregano během těhotenství.

Doporučení

Po každém potratu, zejména chirurgickém, bude nějakou dobu trvat, než se tělo obnoví. Níže jsou uvedena doporučení, která je třeba dodržovat, aby se předešlo rozvoji komplikací po potratu:

 1. Vyhněte se intimitě po dobu 21 dnů. Pokud tuto radu ignorujete, může to v budoucnu vést k rozvoji různých komplikací, zánětlivých a infekčních procesů a dokonce i smrti..
 2. Sledujte své zdraví. Vezměte teplotu a krevní tlak. Pokud nejsou správné, vyhledejte pomoc odborníků..
 3. Po dobu 2 týdnů se vzdejte fyzické aktivity a vzpírání.
 4. Vezměte pouze teplou sprchu. Přestaňte navštěvovat sauny, bazén a otevřenou vodu.
 5. Vyprázdněte močový měchýř a střeva včas - to pomůže zabránit rozvoji zánětu v pánevní oblasti.
 6. Jezte vyvážený.
 7. Dodržujte pravidla osobní hygieny, vyměňte spodní prádlo dvakrát denně. Omyjte pouze převařenou vodou.

Recenze

Níže jsou uvedeny recenze žen, které přerušily těhotenství v raných fázích. Doporučujeme, abyste se s nimi seznámili, abyste pochopili, zda stojí za to souhlasit s tímto postupem, nebo je lepší připravit se na matku..

Veronika, 28 let

Už mám 2 děti, takže jsem neplánovala nové těhotenství. Když se o ní dozvěděla, na nějakou dobu se nemohla vzpamatovat. Okamžitě jsem začal hledat různé prostředky, díky kterým se můžete zbavit těhotenství doma po dobu 3-4 týdnů. V důsledku toho šla k odborníkovi, jmenovala mě Mifepristonem. Poté, co jsem to vzal, nebyly žádné vedlejší účinky, cítil jsem se dobře.

Lyudmila, 32 let

Těhotenství je dobré, pouze pokud je plánováno. Bohužel v mém případě tomu tak nebylo. Udělal jsem několik chyb. Za prvé, nešla k gynekologovi, ale k přerušení početí použila pouze lidová léčiva. Za druhé, po horké lázni, oregano, jsem se cítil výrazně horší, musel jsem zavolat sanitku. Výsledkem je neplodnost.

Potrat je vážným krokem, který můžete v budoucnu velmi litovat. Proto je lepší pečlivě přemýšlet o tom, zda stojí za to přerušit nový život v sobě nebo dát sobě a vaší rodině příležitost seznámit se s malým mužem, který nosíte pod svým srdcem.

Články O Neplodnosti