Hlavní Výživa

10 faktů o tréninkových bojích

Někteří z nás nikdy neslyšeli o výcvikových bojích před těhotenstvím, kromě toho, že nás osvítili přátelé, kteří se již stali matkami. Ale pro ty, kteří věděli o „zkoušce šatů“ před porodem, vzhled tréninkových bojů často přichází jako překvapení, vyděsí vás a nutí vás naléhavě upustit všechno a jít do nemocnice, i když předběžné datum dodání je jen o několik týdnů později.

Co je to, tréninkové zápasy? Proč se objevují, mají všichni a jak odlišit falešný poplach od boje?

Teorie

Teoretické znalosti jsou dobrou a nezbytnou věcí, aby bylo možné alespoň nastínit, co se děje. Proto teorií začneme.

Nejprve se pojďme zabývat terminologií. Cvičení, falešné nebo kontrakce Brexton-Hicks (pojmenované po gynekologovi, který je poprvé popsal ve vzdáleném 19. století), jsou o nich, o těch „zkouškových“ okamžicích. Kontrakce objevující se na konci těhotenství se nazývají prekurzory.

Všechna tato různá jména znamenají to samé a představují přípravu dělohy (která, jak každý ví, je svalový orgán) na nadcházející těžkou práci. Svaly mohou a musí být proškoleny. Tady děloha také cvičí dělat to, co je vyžadováno od toho v pravý čas. Taková „zkouška“ by neměla vyděsit nastávající matku. Pojďme se tedy podívat na body, jak a co se děje během tréninkových bojů, aby se později, když to všechno začíná, nepanikařilo.

Skutečnost č. 1

Je to jako tréninkové kontrakce jako periodická bolest během menstruace. Navíc mnoho (ale v žádném případě všechny) nastávající matky zjistí, že pokud jsou jejich období obvykle bolestivá, pak jsou také falešné kontrakce silné.

Co jiného, ​​kromě nepříjemných pocitů podobných menstruačním bolestem, může žena cítit nebo vidět, zda zahájila falešnou práci:

 • napětí břicha, podobné křečím, v jeho různých částech (horní, dolní nebo dokonce blíže k tříslové oblasti), ale ne všechny najednou
 • během nich není uterus obtížné cítit, je to, jak často říkají, „ztuhlé“
 • někdy můžete vidět jasné obrysy napjaté dělohy
 • dochází postupně k „útlumu“ kontrakcí, jejich intenzita klesá (zatímco síla prenatálních kontrakcí obvykle roste)

Fakt č. 2

Výcvikové boje se nejčastěji vyskytují ráno a večer, i když samozřejmě ne vždy a ne vůbec. Navíc, pokud kontrakce začaly večer, pak v noci obvykle ustupují a ráno mohou znovu pokračovat.

Doba trvání falešných kontrakcí obvykle nepřesahuje dvě až tři hodiny, ale existují i ​​výjimky z tohoto pravidla. Co dělat - jsme všichni odlišní a ženské tělo, jak poznamenal jeden z pravoslavných kněží, lze porovnat s nejsložitějším počítačem, zatímco muž je ve svém vtipném výrazu jen psací stroj.

Skutečnost č. 3

Ne všechny ženy čelí tréninkovým bojům. Spíše - ne každý je cítí. Protože frekvence, intenzita, trvání kontrakcí i individuální prahová hodnota bolesti jsou různé. Některé těhotné ženy je proto mohou po 20 týdnech pociťovat, jiné se blíží ke konci devítiměsíčního očekávání, zatímco jiné nevědí, co to je.

Nedělejte si starosti, pokud se věci neustále vyvíjejí směrem k „představení“, ale stále neexistuje „zkouška zkoušek“. Nejpravděpodobněji se necítíte falešné kontrakce..

Skutečnost č. 4

Ačkoli je často možné v odborné literatuře přečíst, že tréninkové kontrakce nezpůsobují těhotným ženám žádné zvláštní nepohodlí, mnoho matek s tím rozhodně nesouhlasí..

Falešné kontrakce jsou často poměrně dlouhé a silné. Jsou schopni vyčerpat i velmi vytrvalé a pozitivní smýšlející nastávající matky. A pokud se chystáte porodit poprvé, můžete je snadno vzít za skutečné boje. Pokud tedy máte pochybnosti, navštivte lékaře nebo zavolejte sanitku. O tom není nic ostudného. Čekáte tedy na druhé, třetí a tak na dítě - a bez lékařů pochopíte, co je co. Mezitím v této záležitosti nemáte žádné zkušenosti a je lepší to riskovat. Nechte odborníky, aby vás ujistili.

Fakt č. 5

Ano, tréninkové boje jsou zcela normální jev, ale pokud jsou dlouhodobé (déle než 3–4 hodiny v řadě) a vyčerpávají vás, měli byste o nich rozhodně informovat svého lékaře. Možná je to příznak nějakého problému.

Fakt č. 6

Je obtížné předvídat vzhled výcvikových bojů. Bylo však zaznamenáno, že často vznikají:

 • s plným močovým měchýřem (zkuste to nepřinést)
 • po zkušeném orgasmu nebo během aktivního sexuálního života
 • pokud je nastávající matka zdůrazněna
 • s velkou fyzickou námahou zažívanou těhotnou
 • v případě dehydratace těla matky

I když vše je samozřejmě individuální. To, co vede k zahájení tréninkových bojů vašich přátel nebo dokonce vaší sestry, nemusí mít na vás žádný vliv. Jen zkuste pozorovat své pocity a možná budete schopni pochopit vztah mezi některými z vašich akcí a následným začátkem tréninkových bojů.

Skutečnost č. 7

Mnoho lidí se obává, že když si zvyknou na tréninkové souboje, jednoduše tomu nerozumí, pokud jde o podnikání.

Neboj se! Je obtížné zaměnit kontrakce předchůdců (i když jsou docela silné) se skutečnými. Ale nestojí to za to relaxovat. Koneckonců, tréninkové kontrakce mohou dobře projít prenatálním. Proto, i když pro vás jsou falešné nebo prekurzorové kontrakce rutinní a obvyklé, stále poslouchejte své tělo, věnujte pozornost frekvenci, trvání a pravidelnosti kontrakcí.

Fakt č. 8

Tréninkové kontrakce od začátku porodu lze rozlišit následujícími způsoby:

 • mezery mezi kontrakcemi různých dob
 • kontrakce nepravidelné
 • bolest často klesá nebo dokonce úplně zmizí se změnou polohy těla; zkuste si lehnout, pokud jste seděli nebo stáli, nebo vstali a chodili, pokud naopak ležel

Fakt č. 9

Falešné kontrakce mohou nastávající matce přinést mnoho nepříjemných minut, ale jsou pro dítě naprosto bezpečné a bezbolestné. Takže se nemusíte starat o dítě.

Fakt č. 10

Pokud „zkouška“ pokračuje, i když občas, po několik dní, pak se i ty nejtrvalejší a nejklidnější budoucí matky začnou bát, že se nejedná o výcvik, ale o začátek porodu. A mají strach, že nebudou v nemocnici včas.

Nebojte se, lékaři říkají, že tréninkové nebo prekurzorové kontrakce nikdy předcházejí rychlým (4 - 5 hodinám) nebo rychlým (3 hodinám) porodům. Určitě budete mít čas se dostat do nemocnice. A to, jak vidíte, inspiruje nějaký optimismus.

Tréninkové zápasy. Usnadněte si to

Pokud nemáte štěstí a trénink těla před porodem, na rozdíl od záruk inteligentních knih pro těhotné ženy, způsobuje nepohodlí a vyčerpání, můžete zkusit zmírnit svůj stav následujícími způsoby:

 • Lehněte si na levou stranu nebo se pokuste najít pohodlnou polohu pomocí mateřského polštáře nebo pravidelných polštářů
 • vezměte si kolenní loket nebo klečte za postel a spočívejte na ní rukama
 • pít vodu, někdy to pomáhá zmírnit stres
 • proveďte dechová cvičení, vyzkoušejte ty dechové metody, které jsou doporučeny pro použití při porodu (současně a procvičujte)
 • zkuste počítat během kontrakcí: až čtyři při inhalaci, až šest při výdechu, potřeba soustředit se na rozptylování počtu od myšlenek na bolest
 • osprchovat se
 • sledovat dobrý zábavný film

Zkušené matky si vzpomínají, že mnoho z těchto jednoduchých metod pomohlo, a pokud ne zcela odstranily nepříjemné pocity, alespoň je rozptýlily a nechaly je na krátkou dobu zapomenout na nepohodlí.

Je čas - ne čas?

Prvním znakem toho, že nastal čas přejít od výcviku k „výkonu“, je systematická a pravidelnost bojů. Do jedné až dvou hodin zaznamenejte četnost kontrakcí, jejich trvání a časové intervaly mezi nimi, nebo použijte speciální čítače kontrakcí, které jsou k dispozici na mnoha místech pro nastávající matky. Pokud víte, že kontrakce jsou pravidelné, jejich trvání se zvyšuje a zkracují se časové intervaly mezi nimi, připravte se na návštěvu nemocnice.

Kromě toho byste se měli poradit s lékařem, čím dříve, tím lépe, pokud kromě tréninkových bojů:

 • objevily se skvrny (může to být příznak placentárního narušení)
 • amniotická tekutina vylita nebo začala unikat (informace popsané v článku „Vodní prostředí“ vám to pomohou pochopit)
 • dítě je „tiché“, téměř se nepohybuje
 • objevila se bolest, hnačka nebo nevolnost

Dávejte pozor na sebe, citlivě naslouchejte nejmenším změnám ve vašem těle, nepřijímejte příliš frivolně neobvyklé signály, ale ne marně. A všechno bude určitě v pořádku.

Jaké kontrakce mohou vypadat?

Z prapůvodních žen během těhotenství často vyvstává otázka, jaké jsou pracovní bolesti během porodu. Mnozí se bojí blížícího se porodu, protože nevědí, co se cítí jako křeče. V této situaci je nastávající matka docela klidná, protože nastávající neznámá událost přispívá k projevu neustálé úzkosti. Aby se nějakým způsobem morálně připravila žena při porodu na nastávající přirozený proces, je nutné podrobně zvážit, jak bolest při kontrakcích vypadá a jak ji zmírnit.

Co jsou kontrakce

Během kontrakcí dochází k napětí děložních svalů, k dalšímu otevření krku pro následné odmítnutí plodu. Během této doby jsou stěny dělohy pod tlakem, což pomáhá dítěti zaujmout správnou polohu pro jeho následný průchod porodním kanálem. Při křečích může žena zažít různé pocity, které přímo závisí na prahu bolesti. Některé ženy, které jsou na počátku porodu, prakticky necítí bolest a někdo i při počátečních kontrakcích ztrácí sebekontrolu z těžkého nepohodlí. Existují tři fáze kontrakcí:

 1. Latentní nebo první křeče, které mají relativně krátké trvání s dlouhými intervaly (fáze trvá od 7 do 10 hodin). Počátek porodu je nejdelší období, během kterého žena v porodu zažije bolest.
 2. Druhá fáze rozmnožování je aktivnější a trvá 3 až 5 hodin. Během tohoto období zažívá žena silnější bolest v přírodě. Intervaly jsou zkráceny na 5 minut a kontrakce samotné trvají až 60 sekund. Během této fáze se děložní hrdlo otevře až 7 centimetrů.
 3. Třetí období nebo přechodné kontrakce jsou považovány za nejhmatatelnější pro ženy v práci. Přitom se děložní krk otevírá na maximální hodnotu 10 až 12 centimetrů (vzdálenost potřebná pro volný průchod plodu). K opakování dochází s minimálním intervalem 1-2 minuty. Tato fáze může trvat až 1 hodinu, poté dojde k pokusům.

Také během těhotenství může mít žena nepohodlí a symptomy, které se nazývají falešné kontrakce před porodem. Tréninkové pokusy připravují genitální orgán na nadcházející fyzickou aktivitu. Pokud má žena v porodu druhé nebo třetí narození, zažije během přípravného období mírnou bolest (u primiparů prakticky neexistuje bolest).

Vývoj pracovních bolestí

Kontrakce trvají několik sekund a zastaví se, když se změní poloha těla.

Harbingers, jak se jim říká obyčejní lidé, se podobají bolesti během menstruace a nepředstavují hrozbu pro zdraví matky a plodu. Přípravný proces je snadno odlišitelný od pracovní činnosti, protože ke kontrakcím nedochází s krátkou a pravidelnou frekvencí.

S čím můžete porovnat

Před porodem se nastávající matky často zajímají o to, jak vypadají první kontrakce. V popisu kontrakcí je mnoho porovnává s odlivy a proudy mořské vlny, které se z hlediska bolesti podobají menstruačnímu cyklu. Ve skutečnosti jsou křeče ve své sekvenci poněkud podobné tomuto, protože jsou charakterizovány napětím a následnou relaxací dělohy. Všechno se děje v přirozené sekvenci s omezenými intervaly, kdy se žena může nadechnout a relaxovat.

Vzhledem k tomu, co během porodu představuje křeče, nelze říci, že jsou svým charakterem podobné bolesti s menstruací. Pocity jsou srovnatelné pouze lokalizací. Pokud k tomu dojde, dojde k silné lámavé bolesti, která je podobná tónu dělohy. Teče hladce podél stěn pobřišnice a zpět a pomalu klesá dolů k pobřežím. Po skončení přichází relaxace, kterou lze přirovnat k ustupující vlně.

Bolest při kontrakcích připomíná pocity během menstruačního cyklu.

Jaká bolest tam je

Odborníci se domnívají, že bolest při porodu je psychologické povahy. Protože děloha nemá nervová zakončení, bolest je důsledkem nadměrného nadměrného vyvolávání nervového systému. Z tohoto důvodu matky, které se drží pohromadě a zůstávají v klidu, snášeji snášejí narození dítěte a poté tvrdí, že během porodu nezažily nesnesitelnou bolest..

Při analýze, co je bolest, je třeba vzít v úvahu subjektivitu konceptu a jeho závislost na vývoji prahu bolesti. Rovněž stojí za to vzít v úvahu schopnosti nervového systému těla, protože má limit, když bolest samotná zcela přestane být vnímána. Ve světové praxi byly zavedeny vhodné měrné jednotky (dol) pro stanovení citlivosti. Předpokládá se, že během nejaktivnější fáze zažívá nastávající matka zátěž 8-10 dol, zatímco hranice fyzických schopností osoby je 10,5 bodů.

Zmíněné měrné jednotky neobdržely obecné potvrzení a jsou považovány za subjektivní hodnocení. Je docela obtížné přesně určit, s jakou bolestí při porodu lze srovnávat, jak většina žen nesouhlasí. Podle studie a průzkumu žen v práci byly odvozeny následující ukazatele:

 • počáteční fáze se odhaduje na 0-2 body;
 • aktivní fáze dodávky v 5-7 jednotkách;
 • přechodné boje, většina se odhaduje na 8-10 bodů.

Tato charakteristika byla poskytnuta dotazovanými ženami při porodu ihned po porodu, zatímco také hodnotily jejich pohodu po 1-2 jednotkách na stejné stupnici vnímání bolesti. Abychom přesněji posoudili, jak se kontrakce podobají, mohou nastávající matky kontaktovat anesteziologa. Tento specialista s pomocí speciálního zařízení (algesimitra) bude schopen určit práh bolesti budoucí matky při porodu. Následně se pomocí těchto ukazatelů matka samostatně rozhodne, s jakým porovnáním vnímání při porodu a porodu..

Přečtěte si také další užitečný článek o předčasném porodu ve 35. týdnu těhotenství https://nashirody.ru/rody-na-35-nedele.html

Co ovlivňuje bolestivost

Pocity během porodu a porodu jsou přímo závislé na nervovém systému těla. Bolest je považována za řízený proces, který lze ovládat. Nastávající matka je také schopna nezávisle snížit její práh bolesti správným přístupem. Abychom pochopili, jak snížit dopad, je třeba zvážit, co ovlivňuje vnímání těla:

 • morálka;
 • správné auto-návrhy;
 • dýchací technika;
 • svalová relaxace.

Včasné rozptýlení a pokyny odborníků, kteří se narodí, mohou ovlivnit vnímání pocitů. Usnadní to ženě snášet nejtěžší fáze porodu..

Jak to usnadnit

Žena v práci musí pochopit, že bez ohledu na to, jak jsou kontrakce, může samostatně usnadnit proces porodu pomocí jednoduchých akcí bez jakýchkoli léků. V takové situaci se doporučuje následující:

 1. Když se objeví první kontrakce, musíte se začít pohybovat.
 2. Žena v porodu by měla ovládat její dýchání (zhluboka se nadechněte a poté pomalé a dlouhé výdechy).
 3. Pokud se aktivní fáze zapne, může být vnímání sníženo změnou polohy těla..
 4. Při silném křečení bude nastávající matka muset změnit dech a dýchat „jako pes“ (rychlé dechy a výdechy).
 5. S nástupem pokusů je nutné udržet vzduch sám o sobě, tlačit plod plodu svaly bránice.
 6. Při porodu je nutné naslouchat porodníkovi, což nejen usnadní postup, ale také rozptýlí v přestávkách.
Regulace dýchání pomůže zmírnit bolest během kontrakcí..

V době přirozeného postupu se nedoporučuje panikařit, spontánně dýchat, křičet a sténat. Tyto akce mohou zhoršit vnímání ženy při porodu a mohou také zasahovat do práce lékařského týmu.

Důležité! V přestávkách mezi kontrakcemi během pracovní činnosti musí být žena rozptylována, což jí umožní rychleji se uvolnit a částečně obnovit sílu a také snížit pocity bolesti..

Většina nastávajících matek zažívá vzrušení nebo strach z nadcházejících narození. Je to hlavně kvůli pocitům, které budou muset zažít v nejdůležitějším okamžiku. Žádné z narození nebude bezbolestné, ale minimalizovat nepohodlí je zcela možné. Za tímto účelem musí být žena mentálně připravena na nadcházející břemena, naučit se správně dýchat a také relaxovat a neztrácet sebekontrolu.

Jaké jsou boje??

Opět jsem se svými berany. Termín je 38 + 3, upravený pro datum početí již 39 s háčkem, poprvé tam byl policista.
Včera byl sex, dnes ráno jsem běžel dobře se svým synem v parku, a od oběda se něco zdá být v břiše, buď se to změní v kámen, někdy to táhne spodní břicho jako při menstruaci, cítí se, jako bych chtěl jít na záchod, pak si stáhnu dolní část zad. Zmizí pocity se pak objeví, ale nezdá se, že by se zvyšovaly.
Stáhl jsem si počítadlo scrumu, ale sakra, ani nechápu, v jakých okamžicích je zahrnout? Zeptal jsem se všech svých přátel, každý měl jiné věci. Jak se máte?

A potom - nyní počítám 23 hodin, v mé situaci je nejvhodnější zkusit dostatek spánku a odpočinku, protože?
A ještě jednou - měl bych se považovat za primogenní? Poprvé nebylo zveřejněno.

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Jak vypadá senzační boj? Jak rozlišit tréninkové pokusy?

Každá žena, která se připravuje na narození svého prvního dítěte, se zajímá, jaké kontrakce cítí. Někteří se bojí zmeškat okamžik, kdy musíte jít do porodnice, zatímco jiní se prostě chtějí emocionálně připravit na nadcházející zkoušky..

Fyziologie ženského těla

Jakmile se žena dozví dobrou zprávu, že se brzy stane matkou, pozitivní emoce ji prostě přemohou. Postupem času je však doplňují úzkost, pocity a někdy i strach. Koneckonců, pokud si přečtete recenze žen, které rodí o tom, jaké kontrakce mají, některé jsou prostě úžasné a děsivé.

Nejprve musíte pochopit, že každá žena má individuální práh bolesti. Mimochodem, vědecky prokázaná skutečnost: během porodu zažívá žena bolest, která se ve své intenzitě rovná současné fraktuře 20 kostí. Ale nebojte se toho, protože tělo matky je připraveno na takovou fyzickou námahu.

Než začneme hovořit o tom, jak senzační kontrakce vypadají na samém začátku, definujme tento pojem. Kontrakce se v lékařské praxi nazývají také lékařské pokusy, což znamená snížení děložních orgánů. Právě s takovým omezením začíná dítě pohybovat podél porodního kanálu a je připraveno k porodu.

Přečtěte si také:

Specializovaní lékaři upozorňují budoucí matky na skutečnost, že kontrakce probíhají ve třech fázích:

V první fázi začíná ženské tělo signalizovat přiblížení porodu. Recenze žen, které již produkovaly drobky, říkají, že takové boje trvají maximálně 40 sekund s frekvencí 5-7 minut. Je to jako snažit se připomenout bolest během menstruačního krvácení. Pokud dáte dlaň do dolní části břicha, můžete cítit, jak je genitální orgán zdůrazněn. Počáteční fáze pokusu trvá v průměru 7-8 hodin.

Ve druhé fázi pokusy trvají asi 60 sekund s kratší frekvencí. Aktivní období lze přetáhnout až na 5 hodin. Jakmile si žena všimne, že doba mezi kontrakcemi není delší než 3-4 minuty, musíte okamžitě jít do porodnice.

Třetí fáze bezprostředně předchází doručení. Cervikální děloha se otevírá asi 6-7 cm, frekvence kontrakcí a jejich intenzita se zvyšuje. Tato fáze trvá, jak ukazuje lékařská praxe, ne více než 90 minut. Během tohoto období by měla žena porodit.

Tréninkové zápasy: jak rozpoznat falešný signál?

Ženy čekající na doplnění rodiny jsou často konfrontovány s takovými věcmi, jako jsou tréninkové zápasy. Chápou, že dodací lhůta ještě nenastala a ve spodní části břicha se stále cítí nepohodlí a kontrakce. Samy o sobě jsou pokusy naznačující přístup k porodu vnímány jako první v bederní oblasti. Se zvyšující se intenzitou klesá scrum níže, blíže k děložnímu orgánu. Zdá se, že žena se zdá, že bolest přemáhá celé spodní tělo až ke špičkám prstů.

Pojďme zjistit, jak vypadají tréninkové pocity. Recenze žen, příběhy matek a přítelkyň nám dávají příležitost vymalovat hrubý obrázek nadcházejícího testu. Ani jediná žena, i když porodila poprvé, nikdy nezaměňuje skutečné pokusy s výcvikem.

Během tréninku se cítí bolest a nepohodlí v podbřišku. Někdy žena zažívá nepříjemné příznaky, které se projevily během menstruačního krvácení. Takové kontrakce se zpravidla objevují měsíc před očekávaným dodáním a v čase netrvají déle než jednu minutu. Chcete-li zmírnit svůj stav, vydejte se na teplou sprchu nebo se vydejte na čerstvý vzduch.

Porodníci-gynekologové varují, že během nočního spánku mohou nastat tréninkové pokusy. Na konci zápasu nastávající matka klidně usne. Instinkt matky zpravidla řekne ženě, když je její dítě připraveno se s ní setkat.

Pokud stále nedůvěřujete intuici, spolehněte se na signály vašeho těla. Následující značky označují blížící se dodávku:

 • bolest v podbřišku, která má tažnou povahu;
 • bolest v bederní páteři;
 • znatelné snížení nitroděložní aktivity dítěte;
 • výtok sliznice;
 • děložní vaginální výtok.

V případě výše uvedených příznaků nelze kontrakci považovat za výcvik, ale musíte okamžitě zavolat sanitku a jít do porodnice.

Uvolněte bolest během kontrakcí

Pokud si všimnete, v mnoha filmech domácího i zahraničního kina se doporučuje ženám během bojů hluboce dýchat. Ve skutečnosti dýchání přímo souvisí s napětím svalové tkáně. Při výdechu můžeme uvolnit svaly a tím dočasně zmírnit stávající stres a bolest. Jakmile se žena začne pokoušet, měla by se vydechnout, jako by se tlačila z bolesti.

Pomáhá také masáž. Stačí zmasakrovat sakrální vertebrální část, aby se ulevilo od bolesti, i když na krátkou dobu. V některých případech se míšní anestetika používají k úlevě od bolesti během pokusů. Jak však lékařská praxe ukazuje, farmakologický lék, který může zcela eliminovat bolest během porodu, nebyl dosud vynalezen..

Lékaři doporučují ženám věnovat zvláštní pozornost jejich psychoemocionálnímu stavu. Během pokusů se nemusíte soustředit na pocity. Přemýšlejte o tom, jak se vaše dítě narodí, jak to bude vypadat, jak ho vyzvednete poprvé atd..

Přečtěte si také:

Mnoho žen se bojí porodu, protože jejich přátelé a známí mluví o nesnesitelné bolesti. Přesto se demografická situace v zemi zlepšuje a ženy nepřestávají rodit děti. Hlavní věcí je naladit se na pozitivní vlnu a poslouchat vaše pocity. Pomozte dítěti narodit se. Lékaři tvrdí, že doba mezi kontrakcemi trvá mnohem déle, než samotné pokusy o celý proces dodání. Nemyslete na to, jaké fyzické testy jsou před vámi, ale zkuste si představit ve všech barvách první setkání s dítětem. být zdravý!

Přečtěte si další zajímavé položky.

Příznaky falešných kontrakcí během těhotenství v posledních týdnech

Pracovní doba se blíží a na nastávající matku vyvstává stále více otázek. Mezi mnoha vzrušujícími těhotnými tématy jsou následující zvuky: jaké jsou falešné kontrakce během těhotenství? Bohužel ne každý porodník považuje za nutné vysvětlit podstatu falešných kontrakcí, jak se liší od skutečných a zda je to normální. Většina těhotných žen čelí falešným kontrakcím a zpravidla krátce před porodem. Kromě těchto kontrakcí svědčí o blížícím se narození řada dalších prekurzorů, které je obtížné minout.

Harbingers při porodu

Období těhotenství u žen trvá v průměru 280 dní nebo 40 porodnických týdnů. Na konci tohoto období, asi za 2 týdny, se objeví prekurzory práce, které informují o jejich bezprostředním nástupu. Díky předchůdcům žena chápe, že dlouho očekávané setkání s dítětem brzy přijde. Tyto příznaky se objevují u všech žen, pro některé jsou dobře vyjádřené a někdo si jich vůbec nevšimne. Porod však zřídka začíná náhle, „bez varování“, a doba předchůdců je stanovena přírodou, aby se žena mohla připravit a naladit na porod. Vzhled všech předchůdců porodu je považován za zcela volitelný, výskyt jednoho nebo dvou by již měl ženu varovat.

Falešné kontrakce

Koncept falešných kontrakcí zavedl anglický lékař Braxton-Hicks na konci 19. století, takže jejich další jméno je Braxton-Hicks nebo výcvik. Falešné kontrakce se nazývají periodické spontánní svalové kontrakce dělohy. Jejich vzhled je zaznamenán již od 6 týdnů těhotenství, ale ve většině těhotných žen jsou pociťovány až po 20 týdnech. Na konci těhotenství asi 38 týdnů pociťují mumie nebo tréninkové kontrakce nastávající matky v 70% případů. Takové kontrakce se nazývají nepravdivé, protože nevedou k zahájení práce a nezastaví se samy..

Prolaps břicha

Břicho spadá do nastávajících matek pár týdnů před narozením do primiparous a několik hodin do multiparous. Důvodem je skutečnost, že předchůdce dítěte je zpravidla hlava tlačena ke vchodu do malé pánve a táhne dělohu za sebe. Současně také klesá její horní část (spodní), což odstraňuje tlak dělohy na hrudní a břišní dutiny. Od okamžiku prolapsu dělohy si žena všimne úlevy při dýchání, dušnost s trochou fyzické námahy zmizí, ale je v sedu nebo je obtížnější chodit. Protože děloha již nezvyšuje žaludek, pálení žáhy a říhání zmizí. Ale pohyb dělohy dolů zvyšuje tlak na močový měchýř, což se projevuje zvýšeným močením.

S opomenutím dělohy je možný pocit těžkosti v podbřišku a nepohodlí v oblasti tříslovných vazů. Rovněž není vyloučeno brnění v nohou a dolní části zad. Tyto příznaky jsou spojeny s podrážděním nervových zakončení lokalizovaných v pánvi při zasunutí hlavy do jejího vstupu.

Sliznice

Tento příznak je považován za nejcharakterističtější, je obtížné si ho nevšimnout. Od počátečních stadií těhotenství začínají děložní žlázy vytvářet silné tajemství, které vyplňuje děložní hrdlo a zabraňuje pronikání patogenních mikroorganismů do děložní dutiny, čímž chrání plod a plodovou vodu před infekcí. V předvečer porodu se zvyšuje produkce estrogenu v ženském těle, díky čemuž se krk začne zjemňovat a mírně otevírat, což přispívá k průchodu sliznice. Charakteristickými znaky jeho výboje jsou želé podobné sliznice, které jsou vidět na povlečení. Barva sliznice se liší: od bílé nebo průhledné po nažloutlé nebo narůžovělé. V korku jsou často vidět krevní pruhy, což je považováno za normu a naznačuje bezprostřední nástup porodu (do 24 hodin). Sliznice se uvolňuje zcela a okamžitě nebo po částech po celý den. Odchod korku je bezbolestný, ale jsou možné bolesti v dolním břiše. Data dopravních zácp se liší. Může odletět jak 2 týdny před narozením, tak okamžitě s nástupem porodu.

Ztráta váhy

Jeden až dva týdny před nástupem porodu se snižuje hmotnost těhotné ženy (asi o 500 g - 2 kg). Účinek progesteronu, který zadržuje tekutinu v těle, se snižuje a estrogeny jsou součástí práce. Výsledkem je, že přebytečná tekutina je z těla odstraněna, otok je snížen, je mnohem snazší boty a tahat za rukavice prsteny.

Změna močení a defekace

Většina těhotných žen hlásí zácpu před porodem, což je spojeno s kompresí konečníku současné části dítěte. Je však možná i opačná situace - výskyt průjmu. Močení se také zvyšuje, když fetální hlava tlačí na močový měchýř, což způsobuje častou touhu po močení. Močová inkontinence možná, zejména při cvičení.

Změna pohybu plodu

Na konci těhotenství nastávající matka zaznamená pokles motorické aktivity dítěte. To je způsobeno rychlým růstem a nárůstem hmotnosti plodu. Dítě je stísněné v děloze, což se odráží v jeho pohybech, zmenšují se.

Časté změny nálad

V předvečer porodu se těhotná žena vyznačuje častou změnou nálady. Činnost a účinnost jsou náhle nahrazeny slzami, což je způsobeno neuroendokrinními procesy a únavou ženy. Nastávající maminky často upadnou do apatie, ospalosti a hledají samotu. Všechny tyto známky naznačují akumulaci energie před nadcházejícím rodným listem.

Příčiny a vlastnosti falešných kontrakcí

Proč potřebujeme falešné kontrakce? Nejprve podporují dělohu v tónu, „trénují“ ji před porodem a vytvářejí podmínky pro „zrání“ děložního čípku. Za druhé, díky tréninkovým záhybům se zvyšuje průtok krve do dítěte, což přispívá k jeho lepší nasycení kyslíkem a živinami. Je zřejmé, že falešné kontrakce jsou naprosto normální projevy, kterých byste se neměli bát. Existuje mnoho faktorů, které mohou vyvolat výskyt falešných kontrakcí..

Provokativní faktory

Tréninkové zápasy se objevují za následujících podmínek:

 • nadměrná fyzická námaha (domácí práce, sportování, dlouhodobé postavení na nohou atd.);
 • horkou sprchu / koupel;
 • zvýšená motorická aktivita plodu;
 • použití kávy a často silné (vzrušuje nervový systém a zvyšuje tón dělohy);
 • emoční stres; stres;
 • aktivní sex a orgasmus (uvolňování oxytocinu, který přispívá k kontrakcím dělohy);
 • kouření a pití alkoholu;
 • únava, poruchy spánku;
 • plný močový měchýř (tlačí na dělohu, nutí ji ke kontraktu);
 • dehydratace těla (objem cirkulující krve se snižuje, krevní zásobení dělohy se zhoršuje, což vyvolává jeho kontrakci);
 • podvýživa nebo podvýživa;
 • vícenásobné těhotenství nebo velký plod (příliš malý prostor pro dítě / děti, jakýkoli jejich pohyb dráždí stěny dělohy);
 • přejídání nebo hlad, konzumace „sody“ (způsobuje žaludeční kontrakci, jejíž podráždění je přenášeno na dělohu);
 • dotýkat se žaludku cizí osobou.

Charakteristika falešných kontrakcí

Jak je uvedeno, k falešné kontrakci dochází ve druhé polovině porodu plodu, ale obvykle v předvečer porodu (ve 38 - 39 týdnech těhotenství). Tréninkové kontrakce se zpravidla objevují večer, když žena odpočívá. Tyto kontrakce nezpůsobují bolest, vyskytují se nepravidelně a občas. Kromě toho falešné kontrakce připravují děložní hrdlo pouze k erekci, ale nezpůsobují jej. Některé nastávající matky nemusí cítit falešné kontrakce, ale to neznamená odchylky.

Příznaky a pocity

Protože je každý organismus individuální, mohou se příznaky falešných kontrakcí lišit. Někdo je cítí dobře díky značné intenzitě a závažnosti nepříjemných pocitů, zatímco u někoho míjí téměř nepostřehnutelně. Mezi charakteristické rysy výcvikových bojů patří:

 • kontrakce jsou nepravidelné, je nemožné zachytit rytmus jejich výskytu (mohou se vyskytovat každých 5 až 6 hodin (ale méně než 6krát za hodinu) a po 1 až 2 dnech;
 • trvání falešných kontrakcí je krátké, několik sekund, ne více než minuta;
 • napětí (komprese) dělohy;
 • živé pocity během kontrakcí, bolesti nepřináší, ale přinášejí nepohodlí;
 • obvykle se vyskytují večer nebo v noci, když žena odpočívá (během dne se na ně nastávající matky často nezaměřují);
 • intenzita kontrakcí rychle klesá se změnou polohy těla.

Jaké jsou pocity falešných kontrakcí? V mnoha případech jsou tréninkové zápasy bezbolestné a nastávající matky je nesou docela snadno. Ale v případě nízkého prahu citlivosti na bolest jsou falešné kontrakce velmi nepříjemné a dokonce vyžadují pomoc. Pocity během falešných kontrakcí se podobají menstruačním bolestem: tažení a objevují se v dolním břiše. Žena se také může cítit ztuhnutí dělohy a položila jí ruku na břicho.

Rozdíly mezi skutečnými a falešnými

Jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných? Známky tréninku a skutečné boje jsou uvedeny v tabulce:

Podepsatvýcvikskutečný
Výrazná bolest, po chvíli horší-+
Délka zápasu se zvyšuje-+
Vypouštění plodové vody-+
Neexistuje jasný rytmus děložních kontrakcí, nepravidelných kontrakcí+-
Zvyšuje se intenzita boje, kontrakce dělohy trvají minutu nebo déle-+
Zmizení kontrakcí během změny polohy těla nebo fyzické aktivity+-
Krk se postupně otevírá a vyhlazuje.-+
V pochvě nebo v pánvi je tlak-+
Trvá méně než 2 hodiny a za hodinu se objeví méně než 4 děložní kontrakce.+-

Jak se vypořádat s falešnými kontrakcemi

Abychom se vyhnuli nepříjemným pocitům způsobeným výcvikovými souboji, pomůže dodržování některých doporučení:

procházka

Klidná procházka v parku nebo parku pomůže nejen odstranit nepohodlí, ale také obohatí krev matky o kyslík, což je užitečné pro dítě.

Změňte polohu těla

Někdy stačí změnit polohu těla a zaujmout nejpohodlnější polohu. Pokud těhotná žena leží, můžete vstát a podniknout několik kroků, nebo si sednout s prodlouženým postavením.

Dát si pauzu

Sledování oblíbeného filmu, poslech tiché hudby nebo čtení knihy vám pomůže dostat se pryč a relaxovat..

Teplá voda

Braxton-Hicks vám usnadní boj s teplou sprchou nebo vanou s aromatickým olejem.

Správné dýchání

Výskyt falešných kontrakcí je vynikajícím okamžikem pro nácvik správného dýchání při porodu, který se vyučoval ve třídě mateřské školy. Zhluboka se nadechněte nosem, snažte se pomalu a hladce vydechovat ústy a rty se zkumavkou složenou. Můžete zkusit dýchání psa - občasné a časté, ale nechte se unést, jinak se vám hlava točí.

Napijte se vody nebo občerstvení

Pokud jsou dehydratací způsobeny falešné kontrakce, stačí vypít sklenici čisté vody, aby se jim usnadnilo. V případě hladu by měly být snědeny i plíce, které vyvolaly kontrakce dělohy, ale stravitelné a výživné (například banán).

Kdy zavolat sanitku

Někdy nastanou situace, kdy je třeba naléhavě zavolat sanitku nebo kontaktovat lékaře:

 • gestační věk, během kterého se objevily kontrakce dělohy, je kratší než 36 týdnů (je možná hrozba předčasného porodu);
 • výskyt mírného nebo těžkého výtoku krve (podezření na přerušení placenty);
 • výskyt vodního výboje (možná odtok plodové vody);
 • výtok sliznice před 36 týdny;
 • tlakové bolesti v sakrálních a bederních oblastech;
 • pocit tlaku v perineu;
 • nadměrná motorická aktivita dítěte nebo jeho prudký pokles;
 • frekvence kontrakcí je 3 nebo více za 10 minut (nástup porodu).

Patologické předběžné období

Předběžné období - co to znamená? Předběžné období je období, během kterého se ženské tělo připravuje na porod. To znamená, že předběžné období lze nazvat přípravným obdobím, během kterého se objevují předchůdci porodu. Normální předběžné období je zaznamenáno u 30 - 33% žen na konci těhotenství (38 - 40 týdnů). Fyziologické předběžné období je charakterizováno:

 • kontrakce, ke kterým dochází při různých frekvencích, trvání a intenzitách, ale netrvá déle než 6-8 hodin;
 • je možné zmizení kontrakcí a jejich opětovné objevení po 24 hodinách;
 • spánek a celkové zdraví těhotné ženy jsou uspokojivé;
 • existuje budoucí připravenost budoucí matky na porod („zralý“ krční, mléčný a oxytocinový test, pozitivní atd.);
 • děloha je v normotonu, plod netrpí in utero;
 • v 70% normálního předběžného období se vyvinula v přiměřenou práci.

Patologické předběžné období

Patologické předběžné období se uvádí, když je přípravné období prodlouženo, charakterizované nepravidelnými, ale bolestivými kontrakcemi, které nepřispívají ke strukturálním změnám v krku. Je diagnostikována u 10 - 17% těhotných žen a zpravidla jde o pracovní abnormality (slabost kontrakcí nebo diskoordinace kontrakcí). V zahraniční literatuře se taková patologie nazývá „falešné zrození“..

Příčiny

Patologický charakter předběžného období může být vyvolán:

 • emoční labilita a neuróza;
 • endokrinní patologie (obezita nebo podváha, menstruační nepravidelnosti, genitální infantilismus a další);
 • somatická patologie (srdeční vady, arytmie, hypertenze, onemocnění ledvin a jater);
 • chronické zánětlivé procesy dělohy a děložního čípku;
 • preeklampsie;
 • velké ovoce;
 • četné potraty (dystrofické procesy);
 • strach z porodu, nežádoucí těhotenství;
 • první narození u žen mladších 17 let a starších 30 let;
 • nízká a vysoká voda;
 • nesprávná poloha plodu a placenty;
 • úzké umyvadlo a další.

Jak se to projevuje

Klinický obraz patologického předběžného období je charakterizován bolestivými kontrakcemi, ke kterým dochází nejen v noci, ale také během dne. Bojy jsou nepravidelné a po dlouhou dobu se z nich nestávají skutečné. Patologické předběžné období může trvat jeden až deset dní, což narušuje spánek těhotné ženy a přispívá k její únavě..

Cervix nepodléhá strukturálním změnám, to znamená, že „nedozrává“. Je dlouhý, je umístěn přední nebo zadní, hustý a vnější a vnitřní hltan jsou uzavřeny. Také spodní část dělohy se neodvíjí a děloha samotná je snadno vzrušitelná a má zvýšený tón.

Dříve existující část dítěte netlačí po dlouhou dobu ke vchodu do malé pánve, a to i přes absenci jakéhokoli rozporu mezi velikostí dítěte a matkou pánve. Přítomnost děložní hypertonicity ztěžuje hmat na hlavě a malých částech dítěte.

Děložní kontrakce jsou po dlouhou dobu monotónní, mezery mezi nimi se nezkracují a intenzita kontrakcí se nezvyšuje. Psycho-emoční stav budoucí matky trpí. Je podrážděná a slzná, agresivní a má strach z porodu, pochybuje o jejich úspěšném dokončení.

Dlouhý průběh patologického předběžného období je často komplikován předčasným odtokem vody a hypoxií plodu. V důsledku spotřeby energie se tato patologie často stává slabostí práce.

Často se vyskytují vegetativní poruchy (neurocirkulační dystonie, nadměrné pocení), žena si stěžuje na bolest v bederní a sakrální oblasti, bušení srdce a dušnost, bolestivý pohyb dítěte.

Otázka odpověď

Mnoho primiparous žen se bojí chybět skutečné boje, zaměňovat je za falešné. Lékaři doporučují: v případě pochybností o falešných kontrakcích, zejména pokud jsou bolestivé a trvají minutu nebo déle, byste měli jít do nemocnice. Porodník provede vnitřní vaginální vyšetření a vyhodnotí zralost a cervikální dilataci. Pokud je poplach nepravdivý, bude ženě umožněno jít domů s doporučením, aby se za 2 až 3 dny vrátilo na prenatální kliniku.

Při prvním narození jste měli patologické předběžné období. Pravděpodobnost rozvoje u druhého porodu závisí na mnoha důvodech, ale především na náladě pro úspěšné dokončení porodu. Navštivte školu matek, provádějte autohypnózy a dechová cvičení, pokuste se zbavit strachu z porodu a řiďte se doporučeními lékaře. Kompetentní psycho preventivní příprava při porodu významně sníží šance na patologický průběh přípravného období.

Můžete mít těhotenství přezrálé. Ke stimulaci práce používejte přírodní metody (dlouhé procházky, sex, určitá strava atd.).

Taktika vedení ženy závisí na délce patologického přípravného období, stavu krku, intenzitě bolesti, stavu matky a dítěte. U „zralého“ krku a trvání této patologie kratší než 6 hodin se provádí stimulace močového měchýře, aby se stimulovaly kontrakce. Pokud je krk „nezralý“, ale tato doba trvá 6 hodin nebo méně, předepisují se sedativa (relanium) a provádí se příprava krku (prepidyl gel intracervikálně). Při delším průběhu (více než 10 hodin) patologické přípravné periody je předepsán klidový spánek, po kterém se těhotná žena probudí v aktivní fázi porodu.

Přirozené narození - přehled

První narození: na co musíte být připraveni. Můj příběh narození. Jaké jsou kontrakce? Proč je tak důležité se dostat ke správnému lékaři a proč jsem proti kontrakcím proti fitballu. A také: co jiného jsou narození?

První narození je jako seskoky padákem (dobře nebo bez něj): máte strach a nevíte, jak všechno půjde, ale už jste se rozhodli učinit tento krok a není kam ustoupit. Vlastně jsem neskočil s padákem, pořád jsem se nerozhodl... Bylo to jako s těhotenstvím: ne teď, budeme chvíli čekat, a pak určitě... Formovaný způsob života s rytmem, stejně jako půjčky, někdy stanoví svá vlastní pravidla. Dokonce jsem si myslel, že volba „letět“ bude pro mě ideální.

Nastal čas a pevně jsme se rozhodli, že je čas porodit. A tady jsou vzácné dva pruhy, první tlukot srdce na ultrazvuku, a vy víte, že uvnitř je malý život... To je zázrak, jak to může být, jen pár buněk, a jeho srdce už bije! Plakal jsem pak...

A zpočátku se zdá, že stále máte vůz a malý vozík, budete mít čas udělat stokrát seznam potřebných věcí, koupit vše, přepsat a přetížit! Čas však běží velmi rychle a je lepší věci neodkládat. Můj manžel a já nejsme pověrčiví, hned jsme začali kupovat věno. Vytvořili nákupní seznam, vybrali kočárek, postýlku. Po práci jsem narazil do obchodů a pomalu jsem kupoval hadry. Byl to skvělý čas!

Ta taška jsem v mateřské nemocnici sbíral někam za měsíc, všechno ostatní bylo také připravené. Poslední dva týdny byly velmi nervózní: Měl jsem strach a všude se mi zdály boje. Spal jsem, není jasné jak, nemohl jsem najít pohodlnou polohu, ráno jsem usnul a skoro celý den jsem zaspal.

Tři noci v řadě byly tréninkové zápasy, sledoval jsem čas mezi nimi a brzy jsem si uvědomil - ne to. Při takových bojích mě manžel přivedl do nemocnice: bylo dost půlnoci, a jakmile jsme dorazili, bylo po všem. Ale oni mě nenechali jít domů a několik dní jsem strávil v nemocnici čekáním.

Těhotný mozek je velmi sentimentální. První večer jsem řval a chtěl jsem jít domů. Viděl jsem dost všeho, na co jsem vůbec nebyl připraven. Takže, holky, jen pro jistotu, buďte mentálně připraveni na skutečnost, že vás často sledují, možná přímo na oddělení s jinými těhotnými ženami. Budou také sledováni. Někdo s tebou může dokonce propíchnout bublinu. Zde jsou hranice osobního prostoru zcela vymazány. A musíme okamžitě pochopit, že je to normální. To vše bude snazší vnímat. Bylo to pro mě těžké, protože v zásadě nemám rád všechny tyto zkoušky, jsou pro mě těžké...

Třetí noc jsem začal skutečný boj. Zpočátku to bylo tolerantní a občasné (asi jednou za půl hodiny), lékaři řekli, že bych měl spát, zatímco tam byla příležitost. Ale nemohl jsem spát. Když jsem šel spát, bylo to mnohem bolestivější. Seděl jsem nebo stál. Pracovní aktivita ve mně začala velmi pomalu. Injektovali No-shpu, velmi bolestivou injekci na měkké místo. No-spa přispívá k rychlému odhalení. Ale ne se mnou...

Síla kontrakcí se zvýšila a intervaly mezi nimi se postupně snižovaly. Popsal jsem bolest při kontrakcích, jako bys měl velmi špatnou bolest žaludku současně kvůli svým obdobím, chceš, promiň, na záchod a bolavé spodní části zad, něco takového... Ale když boj skončí, nic neuškodí. Mluvil jsem po telefonu se svou matkou, manželem a přítelkyněmi, pak jsem řekl „počkej, bojuj, vstal s rukama vzhůru na zdi nebo se opřel o okenní parapet - bylo pro mě snazší čekat na bolest, a pomyslel jsem si. Pamatuji si, že nejprve až do 17 let bolest postupně rostla a na úkor 10 už byla velmi bolestivá, ale věděl jsem, že teď budu počítat do 17 a skončí... A znovu, mohu mluvit po telefonu.

K večeru se lékaři rozhodli propíchnout močový měchýř a udělat epidurál, pak jsem se rozhodl zavolat svého manžela k porodu. Nejobtížnější doba pro mě byla tato doba dvou hodin před propíchnutím bubliny: bolest byla prostě nemožná, už jsem počítal do 35 a intervaly mezi kontrakcemi byly asi 5 minut. Čekal na nezbytné odhalení. Také jsem měl smůlu a dostal jsem se do směny... Vzpomínám si, že jsme byli v prenatálním oddělení tři z nás, jedna dívka právě dorazila, druhá se nějak podařilo vydržet kontrakce při ležení. Stál jsem opřený o zeď, nemohl jsem lhát. Upřímně unavený... A pak jsem si vzpomněl na fitball! "Mohu mít fitball?" - Říkám. Na kterou dostala odpověď: „Máme je, ale myslíte si, proč je potřebujete? Dítě se pohybuje dolů, budete skutečně sedět na hlavě dítěte! “ A myslel jsem si: ale je to pravda! Dobře, znesu to znovu! V určitém okamžiku na mě přišel pocit zoufalství, zdálo se, že to nikdy neskončí a já už nemám sílu... "Dej se dohromady, hadr!" Nejste první! “ Pomyslel jsem si a shromáždil zbytek své vůle do pěst.

Pak došlo k propíchnutí močového měchýře, epidurální a úleva na chvíli. Polospánek. Přišel manžel. Po chvíli se epidurál vypnul a bolest se vrátila. "Tlačí na vrchol boje," řekl doktor, muž po čtyřicítce. "Ne, není to spěch, pojď znovu." Kde je můj vrchol, tomu jsem nerozuměl. Zdálo se mi, že bitva je stejná a nekonečná. Pak mi doktor ostře otočil hlavu. „Mysli, co děláš!“ Dítě tam má hlavu a mozek v něm! To není to, co ho vede sem a tam! “ Okamžitě jsem se sbalil a udělal všechno rychle a správně. Za tento přístup jsem doktorovi vděčný. Šoková terapie pravděpodobně nebyla vynalezena marně..

Bez epiziotomie bych se neobešel, ale tohle je nesmysl, věř mi. Obecně je porod hodně fyzické práce. Pokud jsou svaly abs, nohou a paží slabé, bude to velmi obtížné.

Tady je, první výkřik dítěte, tak dlouho očekávaný! A chápete: všechno je v pořádku. Pocit, který nastane po porodu, nelze popsat slovy. Tento pocit, že jste udělali něco velmi důležitého, to pro vás bylo obtížné a v určitém okamžiku jste ani nevěřili, že to uděláte. Ale udělal jsi to. Mohl bys! Vedl jste dlouhý kříž, vyčerpaný, ale s vítězstvím spokojený, a teď si můžete odpočinout, zasloužíte si to!

Co jiného jsou narození?

Domácí narození

Oh, přemýšlel jsem o domácím porodu ve vodě... To je, když sedíte doma a porodní asistentka jde k vám, aby se narodila. Koupe se a jdete spát. Říká se, že polovina bolesti okamžitě zmizí... Výhodou domácího narození je, že neexistují žádné lékařské intervence, všechno jde přirozeným způsobem. Pupeční šňůra není okamžitě odříznuta - dítě nějakou dobu leží vedle placenty, dokud pulsace neskončí. Předpokládá se, že je to pro dítě lepší. Situace pro někoho může být mnohem lepší než nemocnice, protože pomáhají domy a zdi.

Chcete-li rodit doma, musíte zpravidla nejprve vypadat jako nějaký druh kurzů a souhlasit s porodní asistentkou na stejném místě. Ale podle mého názoru je to všechno děsivé. Co když se něco pokazí? Zde se každý rozhodne pro sebe, že je lepší.

Orgasmické zrození

A co? Ale co když! Předpokládá se, že žena může v době narození zažít orgasmus. Začal jsem přemýšlet. Možná to nebylo marné, že příroda poskytuje vše, jen lidé to takhle nepoužívají, jen to potěšení. Možná je vytvořen mužský orgasmus pro oplodnění a ženský pro porod, který ví...

Snadný porod, dívky!

Články O Neplodnosti