Hlavní Testy

Vyhněte se diastáze: 9 zákazů cvičení během těhotenství - Om Activ

Článek vychází z výsledků důležité studie. Spoiler - nemusíte se starat o svaly.

Pečení chleba bylo snazší, než jsme očekávali..

Ne, článek má více než jedno slovo. Dal podrobnou odpověď.

Mluvili o tom, proč karanténa není nutná k zapojení se do sebevzdělávání a účasti na fitness maratonu. A my vám to říkáme.

Během karantény přenesli trénink online, takže je můžete poznat, aniž byste opustili svůj domov.

Odpovídáme společně s lékařem psychologických věd a matkou šestiměsíčního dítěte na částečný úvazek a dvěma studenty základních škol.

Jak se vyhnout diastáze: 9 zákazů školení během těhotenství

Jak se vyhnout diastáze: 9 zákazů školení během těhotenství

jediný certifikovaný instruktor Pilates v Moldavsku, zakladatel specializovaného studia Pilates

Masha je 33 let. Její nejstarší syn je 11 let, její prostřední syn je 9, její dcera je 7. Všechna narození začala včas a šla přirozeně, bez anestézie. Po porodu se Masha vždy rychle utvářel a teď chce mluvit o zkušenostech ze zkoušek a omylů, které ji přesto vedly k harmonii a uvědomění v mateřství. Neukládáme nic - volba je vždy na vás.

Začněme prevencí diastázy - to, jak bude vypadat žaludek po porodu, vzrušuje nastávající matky nejvíce.

Dobrá zpráva: genetika nemá prakticky žádný vliv na diastázi. Mnohem důležitější je způsob života, který se často přenáší od našich příbuzných. Pokud vás tedy vaše matka, babička a sestra přesvědčí, že diastáze ve vaší rodině se nelze vyhnout, ale žijete podle vlastního scénáře a dodržujete všechna doporučení, nemůžete si dělat starosti - během těhotenství si uchováte abs.

Možná jste slyšeli, že až do 14. týdne (nebo do té doby, než bude viditelné břicho) bude vše možné, ale není to.

V mé praxi se pravidelně setkávám se dvěma extrémy: dívky buď přestanou cvičit vůbec, když zjistí, že jsou těhotné, nebo zvyšují zátěž, aby zůstaly fit. Ani jeden, ani druhý nemůže být proveden (a to i před 14. týdnem těhotenství a břicho není vidět, jak se běžně věří).

Zde je seznam hlavních zákazů:

1. Zatížení lisu

Fotografie populárních bloggerů na Instagramu se zaobleným břichem a kostkami v horní části tisku neznamená, že dívka pokračuje v stahování tisku. S největší pravděpodobností si ji před těhotenstvím vydělala na intenzivním tréninku.

Nevyčerpávejte lis s vědomím, že jste těhotná, v naději, že si co nejrychleji zlepšíte žaludek. To vám nepomůže zotavit se z porodu, ale pouze zhorší situaci. A i když jste viděli příběh, na kterém těhotné ženy čerpají tisk a říkají, že se cítí skvěle, neopakujte po nich. Během těhotenství mohou vypadat opravdu dobře, protože všechny důsledky budou patrné až po porodu.

Co nahradit: zesílení hlubokých svalů břicha s nízkou intenzitou.

2. Cvičení s váhami

Jakákoli váha, kterou zvednete, vytváří tlak zevnitř na břišní stěnu, což způsobuje nesrovnalosti v bílé linii.

Co nahradit: práce s vlastní hmotností.

3. Hluboké plíce a dřepy

Zvláště nebezpečné jsou silová cvičení na svalech nohou s extra váhou, i když s malou hmotností. Chcete-li udržet své boky a hýždě tónovaný, zvolte přirozenější pohyby..

Co nahradit: lezení po schodech a chůzi do kopce.

4. Mechanické stlačení břicha

Jakmile se břicho stane viditelným, vyloučte ohýbání, sklopení zádového kola dopředu, přitahování kolen k hrudníku a všechny činnosti, které vyvolávají mechanické stlačení břicha..

Snížení vzdálenosti od ochlupení kosti k xiphoidnímu procesu a dolních žeber (solární plexus) také vyvolává napínání pojivové tkáně mezi pravou a levou částí svalu rekta. Zákaz se nevztahuje pouze na dobu tréninku - vyhněte se těmto činnostem v každodenním životě.

Co nahradit: nakloní rovnou záda. A když přitahujete kolena k hrudi, naklánět se dopředu k nohám nebo sedět v poloze dítěte, tlačte kolena širší než ramena.

5. Školení v obecných skupinách

Od čtrnáctého týdne (nebo s výskytem břicha) zastavte trénink ve skupinách jógy a pilates. 95% klasických cviků nelze provádět těhotnými ženami - je téměř nemožné jim zabránit nebo je během obecné lekce změnit.

Instruktor bude mít dvě možnosti - přizpůsobit se vám nebo nevěnovat pozornost. V prvním případě bude skupina trpět nezaslouženě, protože přišla na intenzivní skupinové zasedání. Ve druhém - budete trpět.

Co nahradit: speciálními skupinami pro těhotné ženy.

6. Intenzivní prodloužení a průhyb

Průhyby na malém fitballu, líčení psa nahoru, dýchání dechu, vakuum - vylučují všechny pohyby, které vedou k intenzivnímu protažení břišních svalů a přední plochy těla.

Co nahradit: s malými nástavci pro otevření hrudní oblasti s dostatečnou podporou. Například cvičte na speciálních korektorech, rolích a kuličkách s velkým průměrem.

7. Všechny druhy prken a kliky

Příliš velké napětí na břišní stěně - nelze se vyhnout nesrovnalostem bílé linie.

Co nahradit: push-up ze stěn nebo ze speciálních povrchů a simulátorů určených pro těhotné ženy.

8. Všechny druhy kroucení

Neprovádějte klasická jízdní kola a jiná podobná cvičení zahrnující ohýbání a rotaci hrudníku proti gravitaci.

Co nahradit: rotace páteře v gravitační poloze. Ne, není nutné létat do vesmíru - každý sval má polohu, kde nezpůsobuje další zatížení kvůli přitažlivosti. Zní to komplikovaně. Ale v tomto případě prostě nemusíte stát, ale lhát.

9. Trénink s muži nebo bezúhonnými ženami

Žádný sexismus - ani ten nejschopnější instruktor nemůže cítit, co se dívka během těhotenství cítí.

Co nahradit: školení s instruktorem porodu a vysokou úrovní kompetencí.

Stav pojivové tkáně a riziko diastázy jsou ovlivněny nejen fyzickou aktivitou, ale také výživou. Důležité a dietní během těhotenství, a to, co jste jedli během svého života dříve. Pokud vaše strava nebyla nikdy vyrovnaná (jste podvyživený protein, snědli spoustu jednoduchých sacharidů atd.), Pak i když změníte stravu k lepšímu těhotenství, stav pojivové tkáně nebude ideální..

To však neznamená, že byste to neměli ani zkusit - dojde ke změnám. Od prvních dnů těhotenství zahrnujeme do naší stravy bílkoviny, vitamíny, vápník, draslík, křemík, hořčík, měď a zinek. Pokud víte, že ve vaší stravě není dostatek živin, prodiskutujte to se svým výživovým odborníkem a do své stravy začleňte potravinové doplňky. V každém případě dítě vezme vše, co je nezbytné pro vývoj z těla matky, a následky pocítíte mnohem později než po jeho narození..

Nyní je na internetu šílené množství článků o těhotenství a často lze najít protichůdná data. Věřte pouze těm autorům, kteří mají specializované vzdělání, a nikoli žurnalistický diplom.

Mohou těhotné ženy houpat tiskem? Jaký druh břišních cvičení lze provádět během těhotenství?

Obsah článku

 1. Sport a těhotenství
1.1 Proč potřebuji tisk během těhotenství

1.2 Stáhněte si tisk při plánování těhotenství

 1. Mohu si stáhnout tisk v prvním trimestru
 1. Je možné pumpovat lis v pozdním těhotenství
 1. Cvičení břicha
4.1 Jak vyměnit?

Sport a těhotenství

Sport během těhotenství může zahrnovat jógu, plavání, gymnastiku, cvičení na míči, různé sady cvičení pro svaly pánevního dna a břišní svaly, například mnoho z nich přemýšlí, zda těhotné ženy mohou stáhnout tisk.?

Pokud měla žena před těhotenstvím „blízký vztah“ ke sportu, neměly by být během těhotenství přerušeny. Pokud gynekolog vyhodnotí stav těhotné ženy jako uspokojivý a cvičení schválí, můžete v nich bezpečně pokračovat. Hlavní věc na zapamatování: Všechno je v moderování dobré!

Lékař upozorňuje na takové ukazatele, jako jsou:

 • Gestační věk
 • Pocit těhotenství
 • Fetální stav
 • Plodová poloha
 • Výsledky testů

Je důležité řídit se pokyny lékařů. Je vhodné některé sporty úplně opustit. Alternativou je mnoho sportovních tréninků. Školení se nejlépe provádí pod dohledem odborníků.

1. Proč potřebuji tisk během těhotenství

Elastické břišní svaly během těhotenství mohou pomoci s porodem dítěte. Během porodu pomohou trénované břišní svaly minimalizovat rizika poranění. Snížit čas strávený v rušném období a snížit riziko přestávek.

Plochá bříško před těhotenstvím se rychle a bez námahy vrátí do předchozí podoby..

2. Stáhněte si tisk při plánování těhotenství

Při plánování těhotenství, sport připraví tělo dobře na zatížení, které musí vydržet při přenášení dítěte. Plavání, běh a různá gymnastická cvičení posílí svaly zad, nohou a břicha. K lisovým cvičením by se však mělo přistupovat opatrně..

Stahování tisku při plánování těhotenství je pouze v první polovině menstruačního cyklu. Kulturistika a vzpírání by měly být zcela vyloučeny. Všechna cvičení, která nadměrně fyzicky namáhají břišní dutinu, mohou vést k dysfunkci ženského těla. Zasahují do početí a pokud se tak přesto stane, mohou poškodit další správný vývoj plodu.

Mohu si stáhnout tisk v prvním trimestru těhotenství

Když žena zjistí, že se brzy stane matkou, je vhodné zdržet se jakýchkoli sportů. I když žena intenzivně trénuje, bezpochyby v raných fázích je třeba se o to postarat. Až 12 týdnů těhotenství hrozí ukončení.

Sport může vyvolat závratě, nevolnost a zvýšení děložního tónu. Od přečerpávání tisku tím více musíte odmítnout. Zatížení tisku v časném těhotenství může ovlivnit:

 • Těhotenství
 • T uterus onus
 • Stav trávicího traktu
Důležité! Cvičení v prvním trimestru těhotenství může způsobit potrat!

Je možné pumpovat lis v pozdním těhotenství

Počínaje 28. týdnem těhotenství roste bříško rychle. Sportovní aktivity se stávají problematickými, nepohodlnými. Stahování tisku později je přísně zakázáno. Tlak na lisu může ovlivnit tón dělohy, a tím způsobit předčasný porod.

Pokud žena nikdy otřásla tiskem před těhotenstvím, pak byste samozřejmě neměli myslet na třídy během těhotenství. Nafouknutý lis, silné a silné břišní svaly samozřejmě pomohou porodit dítě a porodit zdravé dítě bez problémů. Po porodu se sportovní břicho rychle vrátí do předchozí podoby. Což maminku velmi potěší. Ale je lepší sportovat před těhotenstvím. Pokud je žena ve fázi plánování těhotenství, musíte si stáhnout tisk v první polovině menstruačního cyklu.

Cvičení břicha

1. Jak vyměnit?

Bazén. Můžete se přihlásit na speciální kurzy plavání pro těhotné ženy. Ve vodě se tělo cítí jinak. Existuje mnoho cvičení využívajících různé sportovní a vodní vybavení. Trenér vám pomůže vybrat potřebný komplex, který posílí svaly tisku.

Gymnastický míč. Cvičení na tělocvičně je možné provádět i doma. Všechna cvičení v tělocvičně míčů lze snadno najít na internetu..

Jóga. Jóga není příliš pozdě začít. Je důležité - pokud před těhotenstvím žena neměla ráda jógu, je lepší začít těhotenství s instruktorem.

Chůze. Normální procházky dodají vašim svalům dobrý tvar. Každodenní procházka klidným krokem pomůže nejen vyhnout se bolesti svalů a kostí při růstu břicha, ale také nasycení těla kyslíkem. Čerstvý vzduch je pro těhotnou velmi důležitý.

Silový trénink a břišní cvičení v „zajímavé poloze“ nejsou vhodné. Nejlepší je přemýšlet o stavu svalů před těhotenstvím. A když přenášíte dítě, zkuste nahradit vážnou fyzickou námahu měkčími a užitečnějšími. být zdravý!

Nesrovnalost břišních svalů po těhotenství: jak s nimi zacházet

Na samém konci těhotenství některé ženy úzkostně vidí divné promáčknutí přímo uprostřed břicha... a to vůbec není pupeční fossa. Před vámi je velmi častým jevem - diastáza svalu rectus abdominis, která se objevuje ihned po porodu. To vše proto, že břišní svaly během těhotenství jsou natažené a ztrácí pružnost.

Jaké je nebezpečí diastázy břišních svalů?

Diastáza svalu rectus abdominis neboli Diastasis Recti se vyvíjí v důsledku slabosti bílé šlachové membrány, která drží levou a pravou „polovinu“ svalů pohromadě. Výsledkem je, že jsou od sebe odděleny a přes břicho se objeví charakteristická podélná drážka. Zpravidla se táhne od pupku.

Ihned je třeba říci, že to nemá nic společného s kýly, protože bílá membrána se neroztrhne, ale protáhne nebo ztenčí. Přesto je diastáza břišních svalů nebezpečná, protože se může časem stát kýlou - zejména pokud provádíte náhlé pohyby a zvedáte závaží.

Podle statistik se svaly rozptýlí u 60% žen v práci - to je více než působivá postava. Jak je uvedeno výše, známky nesrovnalostí se objevují hlavně v posledním trimestru těhotenství.

Kdo je v ohrožení:

Ženy čekající dvojčata nebo trojčata;

Ženy během druhého nebo následujících těhotenství;

Ženy se slabou přední břišní stěnou.

Nemůžete opustit genetický faktor: pokud vaše matka měla slabý svalový tonus a diagnostikovanou diastázi, pak to s největší pravděpodobností ovlivní vás.

Jak vypadá diastáza břišních svalů?

Jak se vyhnout diastáze během těhotenství?

Nejdůležitější faktory jsou bohužel mimo vaši kontrolu - genetiku nemůžete změnit pouhým kliknutím prstu. Kvalitu tisku však můžete určitě ovlivnit. Je prokázáno, že silné kortexové svaly (rectus šikmé) úspěšně odolávají protažení.

Pokud již očekáváte dítě a chcete se během těhotenství vyhnout diastáze, poraďte se se svým lékařem měkké fitness programy. Pokud specialista dá dopředu, vyzvedněte cviky, které budou zahrnovat příčné břišní svaly (umístěné pod břišní dutinou). Například pánevní sklony jsou dobré. Ve třetím trimestru, kdy dítě začne vyvíjet tlak na žaludek zvláště tvrdě, můžete si koupit speciální podpůrnou bandáž.

Jak vůbec rozpoznat diastázi?

Takže v časných stádiích těhotenství vás tato nemoc neohrožuje, ale pak se kvůli vyčnívajícím stěnám dělohy stává pravděpodobnější. I když s největší pravděpodobností si ani nevšimnete nic, dokud porodíte. V nejlepším případě může být cítit drobivost břišní stěny..

Je mnohem snazší rozpoznat diastázi hned po porodu. Někteří odborníci však raději počkají několik týdnů, než se k lékaři ucházejí. V tuto chvíli se ženě děje tolik hormonálních a fyzických změn, že se tento nesoulad může bez dalších následků táhnout dál.

Až budete připraveni, zkuste tuto metodu autodiagnostiky:

Lehněte si na záda s ohnutými koleny. Nohy jsou na podlaze;

Podepřete hlavu a ramena polštářem nebo tvrdým válečkem;

Zvedněte hlavu a dvěma prsty se dotkněte břišních svalů vedle pupku;

Cítíte malou měkkou ránu nahoře nebo těsně pod pupkem - to může znamenat diastázi.

Pokud máte podezření na rektální diastázi, pamatujte: v prvních několika týdnech po narození je to zcela normální. Ale pokud máte velké obavy, pak se poraďte s fyzioterapeutem.

Cvičení, kterým je třeba se vyhnout

To, co rozhodně nemusí být s poporodní diastázou, je zatěžovat tréninkem. Nespěchejte, abyste okamžitě stáhli tisk a po porodu se dostali do formy! Kroucení v tisku, dřepy - to vše není pro vás. Také ignorujte protahovací cvičení, jako jsou jógové kobry, které způsobují natažení břišních stěn.

Jak zacházet s diastázou svalu rekta abdominis

Za prvé, ještě jednou: tato ošklivá drážka se sama o sobě táhne měsíc nebo dva po porodu. Mezitím se uklidněte a buďte trpěliví. Za druhé, nespěchejte do šílenství, abyste si stáhli tisk a běželi do fitness. Zpočátku pravděpodobně nebudete mít vůbec žádné..

Další cvičení diastázy svalu rectus abdominis bude skutečně možné pomocí cvičení. Pro ty, kteří se narodili přirozeně, bude stačit malý 15minutový komplex pro abs a svaly zad.

Pokud jste podstoupili císařský řez, poraďte se se svým lékařem! Možná budete muset počkat, až bude pooperační jizva úplně napnutá..

Diastáza svalů rectus abdominis po porodu tedy není tak hrozné, i když to vypadá ošklivě. Ale stále máte dostatek času na vrácení elastického abs a plochého žaludku.

Houpačka během těhotenství

Lékařské odborné články

Dobrý fyzický tvar samozřejmě velmi usnadňuje proces porodu. Pokud jsou svaly ženského těla napnuté, bude porod jednodušší. Pouze zde si málokdo myslí, že péče o vlastní fyzickou formu by měla být dlouho před porodem. Je třeba dát břišním svalům napnout, posílit a vrátit se zpět k normálu. Ale ani během těhotenství byste neměli zapomenout na své vlastní fyzické zdraví.

Mohu si stáhnout tisk během těhotenství??

Houpání tisku během těhotenství není povinný postup, navíc, někdy kvůli porušování těla ženy nebo špatnému fyzickému stavu, stojí za to se z takového cvičení zdržet. Přesnou odpověď na otázku může poskytnout ošetřující lékař po důkladném vyšetření a analýze narození, jakož i profesionální trenér pro těhotné ženy. Pokud před těhotenstvím pravidelně chodila žena na sport, houpala tiskem a dodržovala určitý sportovní režim, může také otáčet lisem v procesu porodu dítěte, ale v odlehčené formě. Je však třeba si uvědomit, že výkyv dolního lisu v poloze na zádech je přísně zakázán! Pravidelná cvičení pro těhotný tisk zahrnuje cvičení, která sedí na židli a postupně zvedají nohy nahoru.

Fyzická aktivita během těhotenství je jedním z faktorů úspěchu při narození zdravého a silného dítěte. Pouze musíte jasně dodržovat předepsané sady cvičení a rady fitness trenérů pro těhotné ženy, protože pouze oni si mohou správně vybrat zátěž bez rizika pro dítě.

Swing press v časném těhotenství

Předčasné těhotenství je nejrizikovějším obdobím pro vývoj dítěte. Nejnebezpečnější a nejvíce náchylné k poruchám a stresu jsou 2. a 3. týden těhotenství. Proto by měla být jakákoli fyzická aktivita během tohoto období zastavena, protože i při nejmenším namáhání se zvyšuje riziko ukončení těhotenství. Proto je houpání tisku v časném těhotenství přísně kontraindikováno.

Zvláštní pozornost by měla být věnována reakcím těla na jakékoli zatížení (dlouhá chůze, chůze po schodech atd.). Pokud zaznamenáte sebemenší dušnost nebo zvýšený srdeční rytmus, měli byste okamžitě zastavit fyzickou aktivitu a nechat tělo odpočívat.

Jakákoli cvičení se skoky, vibracemi (orientálními tance), rotopedy a houpačkami by měla být vyloučena na velmi dlouhou dobu. Nejlepší alternativou pro nahrazení obvyklých cviků bude jóga a gymnastika pro těhotné ženy určené speciálně pro ženy v dané pozici. A samozřejmě nezapomeňte na procházky na čerstvém vzduchu, které jsou užitečné pro jakoukoli dobu těhotenství.

Houpačka v pozdním těhotenství

Pokud jste se pevně rozhodli udržet svalový tonus během těhotenství a ošetřující lékař vám nezakázal lehce cvičit, měli byste pamatovat na to, že kývání tisku a jakákoli fitness cvičení, dokonce i plíce, by neměla být prováděna po celou dobu těhotenství. V kritickém období vývoje dítěte v lůně je nutné přestávky. Tato období zahrnují 2-3 týdny těhotenství, jako nejrizikovější pro další vývoj nebo přerušení; 12-13 týdnů, 20-24 týdnů vývoje dítěte, stejně jako 28 týdnů. V takových dnech by se člověk neměl pouze zcela vyhýbat fyzické námaze, ale také se snažit nevystavovat tělo nadměrnému emočnímu stresu..

Obecně je v pozdním těhotenství přípustné kolísání tisku a jakákoli jiná fyzická aktivita v mírném rozsahu. Jediným stavem zůstává zastavení aktivity v případě příznaků, jako je bolest hlavy, otok, dušnost, poruchy oběhu nebo bolest.

Pokud jste se před těhotenstvím profesionálně zabývali sportem, pak je možné při přenášení dítěte udržovat cvičení jako gymnastika, atletika, jízda na kole na rovné cestě, horolezectví a jóga, ale stojí za to snížit stres a vybrat pohodlnější obuv a oblečení. Při sportu byste měli sledovat puls, pokud překračuje normu (u žen v poloze 140 úderů za minutu), cvičení by mělo být okamžitě zastaveno.

Jak vidíme kolísání tisku a další fyzické aktivity během těhotenství v pozdějších stádiích, jsou možné, ale musí se s nimi zacházet velmi opatrně.

Pokud bolest bolí během těhotenství

Stává se také, že tisk může bolet během těhotenství a při nepřítomnosti fyzické aktivity. Taková bolest může nastat v kterékoli fázi těhotenství, bez ohledu na fyziologické údaje nastávající matky. Pokud je bolest tolerovatelná a zanedbatelná a doba je krátká, pak byste neměli panikařit, možná vaše bříško jen poroste, a tak zlepší svaly. Pokud zároveň cítíte tupou tažnou bolest v dolním břiše, jako v kritických dnech, je to již příležitost k obavám.

Taková bolest může být příznakem děložního tónu. Toto porušení se vyznačuje zvýšeným napětím svalů dělohy u žen v poloze. Zvýšený tón může způsobit porod dříve, než je datum splatnosti nebo potrat, pokud je gestační věk stále velmi malý, takže byste s takovou bolestí měli být velmi opatrní.

Nemoc může být způsobena stresovou situací, nedostatkem správného odpočinku a poruchami spánku, silným fyzickým stresem na těle nastávající matky, špatnými návyky (kouření, časté užívání alkoholu).

Hypertonicita dělohy je v gynekologické praxi poměrně běžná diagnóza a sama o sobě je zcela bezpečná. Ale pokud k němu bude přidán krvavý výboj, silná bolest a horečka, pak stojí za to vydat poplach a okamžitě se poradit s lékařem.

Proto se doporučuje, aby všechny nastávající matky snížily fyzickou aktivitu, více se uvolnily a zbavily se špatných návyků, aby se zabránilo bolesti v horním a dolním tisku a zabránilo se děložnímu tónu.

Cvičení břicha během těhotenství

Cvičení pro ženy v pozici byla vytvořena s cílem připravit nastávající matky na nošení dítěte a proces porodu v co největší míře. Dodržování jednoduchých doporučení a implementace komplexu vám pomůže udržet si vlastní toner ve formě a zůstat v kondici i po dobu těhotenství..

Cvičení v prvních fázích těhotenství (do 16. týdne):

Hlavním úkolem cvičení pro krátké těhotenství je příprava břišních svalů na nošení dítěte.

 • Cvičení 1: Chůze pomalu na místě nebo v kruhu. Hlavní věcí je udržovat při cvičení mírné tempo a správně dýchat.
 • Cvičení 2: Chůze a zvedněte koleno vysoko před sebe. Pohyb provádíme do 30-45 sekund.
 • Cvičení 3: Procházka a zametání holeně zpět. Proveďte cvičení ne déle než 20 sekund..
 • Cvičení 4: Výchozí poloha: jedno rameno je zvednuto nahoru, druhé je přidržováno v pase, šířka ramen je od sebe oddělena. 4-8krát se ohýbáme různými směry.
 • Cvičení 5: Nakloní se dopředu. Rozložili jsme šířku ramen našich nohou, ruce jsme si dali za hlavu. Nakloňujeme se dopředu, v okamžiku naklonění natáhneme ruce rovně.
 • Cvičení 6: Lehněte si na záda. Taková cvičení lze provádět pouze v případě, že těhotenství probíhá normálně. Postavíme nohy ohnuté na kolena, položíme ruce za hlavu, ale nezavřeme je. Pomalu zvedněte horní část těla nad podlahu.
 • Cvičení 7: Jakékoli dechové cvičení. Například, zhluboka se nadechnete, když ležíte na zádech.
 • Cvičení 8: Lehněte si na záda. Ohýbáme pravou nohu v koleni a položíme na podlahu, vlevo napravo. Ruce za hlavou. Dosahujeme pravým loktem na koleno levé nohy, pak levým loktem děláme to samé. Tempo je mírné. Proveďte cvičení 5-8krát.
 • Cvičení 9: Ležící na zádech, natahujte ruce podél trupu. Ohněte si kolena. Napínáme břišní svaly a pomalu narovnáváme nohy (postupně), posouváme je po podlaze, pak se stejným způsobem ohýbáme a vracíme se do původní polohy.
 • Cvičení 10: Sklopení pánve, když stojíte proti zdi. Postavíme se zády ke zdi, odložíme šířku ramen nohou od sebe, posuneme paty 30-40 cm od zdi a mírně ohneme kolena. Při dalším napínání břišních svalů provádíme sklon pánve a pohybujeme se podél zdi. Proveďte cvičení 8-10krát.

Po 16. týdnu porodu dítěte, ležící na zádech, se stává obtížným a nebezpečným, proto musí být taková cvičení vyloučena. Místo toho přidáváme cvičení v sedu. Pomalu zvedněte tělo ohnuté na kolena a rovné nohy. Se zvyšujícím se termínem by měl být počet dechových cvičení zvýšen a počet provedených cvičení by měl být snížen..

Jak tisk ovlivňuje těhotenství?

Dobře tvarovaný lis nepochybně usnadňuje proces dodávání. Pokud se žena před porodem neustále věnovala sportu, dokáže dobře ovládat kontrakci svalů břišního tisku a při správném dýchání může snadno porodit zdravé a silné dítě. Role dobré fyzické zdatnosti však nekončí..

Po porodu může být na ženské kůži strie. Nafouknutý lis pomůže vyhnout se tak negativním výsledkům a udržuje pokožku tak krásnou jako před narozením dítěte. Kromě toho vám trénované svaly pomohou rychlejší zotavení po porodu.

Udržování dobrého fyzického tvaru a kývání lisem proto nebude nikdy zbytečné. V této věci není hlavní věcí to přehánět, protože tisk s „kostkami“ u žen může jen komplikovat proces ložiska a porodu, protože není známo, jak se budou pumpované svaly v takové situaci chovat. To vše je velmi individuální a závisí na mnoha fyziologických vlastnostech ženy. Hlavní věc je dodržovat doporučení a nadále udržovat kondici a pumpovat tisk i během těhotenství.

Odhalujeme tajemství: je možné pumpovat tisk během těhotenství

Pokud je nastávající matka v dobré fyzické kondici a jsou-li svaly jejího těla napjaty, bude pro ni proces porodu jednodušší. Proto je vhodné předem myslet na stav vašeho těla. Nastávající matky, které měly před těhotenstvím aktivní životní styl a šly se věnovat sportu, se však často obávají otázky, zda je možné během těhotenství čerpat tlak a jak to udělat, aby nedošlo k poškození nás ani nenarozeného dítěte. Zkusme na to přijít..

Mohu si stáhnout tisk během těhotenství??

Houpačka v průběhu těhotenství samozřejmě není povinným postupem. V některých případech mohou být tato cvičení kontraindikována. V zásadě je to možné s určitými porušeními v těle nebo se slabou fyzickou formou. Přesnou odpověď na otázku, zda je možné čerpadlo během těhotenství pumpovat nebo ne, by měl dát lékař po důkladném vyšetření. Potřebují také konzultaci s trenérem pro těhotné ženy. Pokud byla žena před těhotenstvím neustále zapojena do sportu, včetně otřesů tisku, pak je obvykle během těhotenství povolena pouze v mírnější formě.

Fyzická aktivita během těhotenství je důležitou zárukou narození silného a zdravého dítěte. Je důležité, aby pro vás fitness trenér pro těhotné ženy vytvořil tréninkový program, protože pouze on dokáže určit optimální zátěž, která nebude pro dítě ohrožena..

Brzy těhotenství Press

Pro růst a vývoj dítěte jsou nejrizikovější raná období, zejména s ohledem na druhý a třetí týden těhotenství. Proto během tohoto období stojí za to opustit veškerou zátěž, protože i minimální náklady zvyšují riziko selhání těhotenství. Proto si stáhněte tisk v raných fázích těhotenství, podle odborníků, nestojí za to.

Na velmi dlouhou dobu byste měli opustit všechna cvičení se skoky, rotopedy, vibracemi (jako jsou orientální tance). Odpověď na otázku, zda můžete pumpovat tisk v raných fázích těhotenství, je také spíše negativní. Nejlepší možnosti jsou jóga a gymnastika, které jsou určeny speciálně pro těhotné ženy. Navíc je kdykoli užitečné chodit na čerstvý vzduch..

Houpačka v pozdním těhotenství

Pokud se nastávající matka pevně rozhodla udržet svaly v dobrém stavu při přenášení dítěte a její lékař nezakazuje lehkou fyzickou aktivitu, je stále důležité pamatovat na to, že by měla být zakázána aktivní kondice a lisování. Je také důležité pozastavit během období, která jsou rozhodující pro vývoj dítěte v děloze. Jedná se o 2-3 týdny těhotenství, 12-13 týdnů, 20-24 týdnů a 28 týdnů. V těchto dnech je důležité vyhnout se jakékoli fyzické námaze a pokusit se nevystavovat se emočním zážitkům, takže odpověď na otázku, zda můžete během těhotenství pumpovat tisk, bude negativní.

Obecně je přípustná lehká fyzická námaha, včetně čerpání lisu během těhotenství v pozdějších stádiích. Pokud však zaznamenáte negativní příznaky, jako je otok, bolest hlavy, dušnost, špatný oběh nebo bolest, okamžitě přestaňte cvičit a poraďte se s odborníkem.

Pokud nastávající matka byla profesionálně zapojena do sportu před těhotenstvím, pak aktivity jako atletika, gymnastika a jóga mohou pokračovat i po narození dítěte. Je však třeba snížit zatížení a velmi zodpovědný přístup k výběru obuvi a oblečení.

Odpověď na otázku, zda je možné během těhotenství napumpovat břišní lis a zapojit se do dalších typů aktivit v pozdních stádiích, může být pozitivní, musíte k tomu však přistupovat opatrně, zodpovědně a opatrně.

Mateřské břišní cvičení

Existují speciální cvičení pro těhotné ženy, které vám umožní připravit nastávající matku na těhotenství a porod. Díky těmto jednoduchým doporučením můžete udržovat váš tisk tónovaný i během tak obtížného období, jako je těhotenství. Do 16 týdnů si můžete během těhotenství stáhnout tisk pomocí těchto cvičení:

 • Pomalá chůze v kruhu nebo na místě. Udržujte své tempo v pořádku a udržujte dech pod kontrolou..
 • Chůze a zvedněte kolena před vámi. Proveďte tento pohyb po dobu 30-45 sekund.
 • Procházka a zametání holeně. Cvičte ne déle než 20 sekund.
 • Výchozí poloha - šířka ramen od sebe, zvedněte jednu ruku nahoru, druhou držte v pase. Lean 4-8 krát.
 • Nakloní se vpřed. Položte nohy na šířku ramen, ruce za hlavou. Nakloňte se dopředu. Ohněte ruce rovně.
 • Lehněte si na záda. Nezapomeňte, že těhotné ženy mohou tisknout lis tímto způsobem, pouze pokud těhotenství probíhá správně. Nasaďte si nohy ohnuté na kolena, položte ruce za hlavu a nezavírejte je. Zvedněte horní část trupu pomalu.
 • Jakákoli dechová cvičení. Mohou to být hluboké dechy a výdechy v poloze na zádech..
 • Lehněte si na záda. Ohněte pravou nohu na koleno a položte ji na podlahu. Dejte doleva doprava. Ruce by měly být za hlavou. S pravým loktem natáhněte kolena levé nohy, pak to samé s levým loktem. Opakujte cvičení 5-8 krát při mírném tempu..
 • Lehněte si na záda, paže natažené podél trupu. Ohněte si kolena. Utáhněte břišní svaly a střídavě narovnejte nohy. Zasuňte je na podlahu, stejným způsobem ohněte nohy a vraťte je do původní polohy.
 • Panvový náklon stoje. Musíte se stát zády ke zdi, šířit ramena nohou od sebe, pohybovat paty 30-40 cm od zdi a mírně ohýbat kolena. Utáhněte břišní svaly, nakloňte pánev a pohybujte se podél zdi. Opakujte cvičení 8-10 krát.

Po šestnáctém týdnu bude ležet na zádech obtížné a nebezpečné, protože cvičení týkající se této pozice by měla být vyloučena. Je lepší je nahradit cvičeními v sedu. Ohnuté kolena a rovné nohy pomalu zvedají k tělu. Jak se perioda prodlužuje, musíte snížit počet cvičení tohoto druhu a přejít na dechová cvičení.

V otázce, jak pumpovat tisk během těhotenství, je užitečné židle. Můžete na to sedět a opřít se. Při snímání napětí v břišních svalech se vraťte do výchozí polohy. Sedíte na židli, můžete zvedat a spouštět nohy. Kromě toho odborníci doporučují používat fitball - naučí vás, jak si odpočinout, což pomůže s prvními záchvaty.

Ženy, které se v budoucnu chtějí stát matkami, přemýšlejí, zda si můžete při plánování těhotenství stáhnout tisk. Silné břišní svaly jsou dobrou podporou pro rostoucí dělohu. Pokud jste si stáhli abs na dlouhou dobu, a pak se rozhodli naplánovat těhotenství, nevzdávejte to, ale mírně snižte zatížení. Během plánovacího období se doporučuje zapojit se denně. Udržujte tréninky krátké, ale pravidelné. Rovněž nemusíte tisknout bez přípravy, jinak můžete vyvolat problémy se zpětem. Raději se poraďte s trenérem, který vám řekne, jaké zatížení bude pro vás optimální.

Mnoho žen se obává: „Houpala jsem tiskem, nevěděla jsem o těhotenství.“ Ve skutečnosti s tím není nic špatného, ​​ale poté, co jste se již dozvěděli o své situaci, nezapomeňte snížit zatížení. Pokud se vám podaří otěhotnět, znamená to, že tělová aktivita těží jen z toho, ale od této chvíle musíte své tělo zacházet velmi zodpovědně.

Kdo je kontraindikován ve fyzické aktivitě během těhotenství??

Těhotnou novinku si nemůžete vždy stáhnout. Než začnete provádět jakékoli cvičení, měli byste se určitě poradit s gynekologem. Specialista vám pomůže s výběrem a distribucí zátěže a také zodpoví otázku, zda můžete během těhotenství pumpovat lis speciálně pro vás a zda na to existují nějaké kontraindikace. Nejnebezpečnějším faktorem je riziko potratů. Pokud existuje, je nutné po celou dobu těhotenství opustit fyzickou aktivitu.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat zvýšenému tónu dělohy, bolesti v dolním břiše a přítomnosti krvavého výboje. Pokud odborník důrazně doporučuje opustit cvičení, poslouchejte ho a nechte ho rozhodnout, zda můžete ve svém případě dát těhotným ženám tisk. Nezapomeňte, že během těhotenství jsou dávky, které jsou zaměřeny na snížení hmotnosti a zvýšení svalového tonu, přísně kontraindikovány.

Vliv tisku na těhotenství

Vyškolený tisk samozřejmě ovlivňuje proces porodu pouze příznivě. Pokud nastávající matka byla pravidelně zapojena do sportu před těhotenstvím, může kontrolovat kontrakci břišních svalů a dodržovat správnou dýchací techniku, která pomůže porodit silné a zdravé dítě snadno a bez problémů..

Kromě toho se po porodu mohou na kůži objevit strie. Dobře vyškolený tisk vám umožňuje zabránit jim a zachovat krásu pokožky a během porodu se rychle přizpůsobit. Je však důležité to přehánět, aby příliš mnoho svalů nevyvolalo problémy. Je důležité vědět, jak pumpovat tisk během těhotenství a zda to dokážete. A za tímto účelem musíte být neustále pod kontrolou profesionála a poslouchat své tělo, pamatovat si, že zdraví dítěte v tomto období je důležitější než fyzická forma.

Cvičení pro těhotné ženy: pravidla a školení pro každý trimestr

V nádherném období čekání na dítě nezapomeňte na tak důležitý okamžik, jako je fyzická aktivita a sport. Naopak, pokud jste z nějakého důvodu nenalezli před příležitostí a touhou po třídách, nyní je čas začít, poté, co jste si předem prostudovali, jaké gymnastiky můžete těhotným.

Důležité: Jakýkoli výcvik těhotných žen by měl být prováděn se souhlasem lékaře, s dobrým zdravím a bez fanatismu.

Sportovní cvičení pro těhotné ženy: výhody a zákazy

Měli byste být skeptičtí ohledně příslibů fitness trenérů, že vás sport zachrání před striemi, přestávkami při porodu a třetí den po vystoupení dítěte se vrátí do své původní podoby. Jakákoli gymnastika během těhotenství však bude prospěšná, pokud k ní přistupujete moudře. A pokud věříte statistikám, dívky, které nevyloučily sportovní zátěž ze svých životů za těchto úžasných devět měsíců čekání, lépe snášejí jak pracovní aktivitu, tak i následující období, rychlejší a snadnější zotavení.

Co je sport užitečný pro nastávající matky?

 • Cvičení umožňuje tělu lépe se přizpůsobit rostoucí zátěži spojené s růstem plodu, změnami v těle a posunem těžiště.
 • Usnadnění vašeho současného stavu cvičením.
 • Aktivace látkové výměny, vyladění všech tělních systémů.
 • U těhotných žen, které trénují, je nadváha často složena z vody a mastných usazenin méně aktivní, to znamená, že přírůstek hmotnosti je přímo způsoben růstem samotného plodu a membrán a tekutin nezbytných pro jeho životně důležitou činnost..
 • Snížení úrovně stresu - zde se uplatňuje banální princip, že tělo potřebuje pouze přepínat mezi různými činnostmi, proto se nedoporučuje vylučovat fyzickou aktivitu.

Důležité: Pokud jste před objevením dvou pruhů na testu vedli aktivní sportovní život, nyní musíte postupně snižovat rychlost na přijatelné zatížení.

A naopak - pokud poslední fitness kurzy byly velmi dlouhé a možná i ve škole, pak musíte začít postupně, nejprve 10-15 minut denně, nebo lépe s trenérem nebo kurzy pro nastávající matky, abyste správně dodržovali výkonovou techniku.

Kontraindikace na trénink během těhotenství

 • chronická onemocnění nebo zdravotní stav matky a dítěte, který je neslučitelný s výcvikem;
 • předchozí potraty a potraty;
 • děložní tón;
 • těžká toxikóza.

Zakázaná cvičení během těhotenství

 • žádný tlak na břišní svaly;
 • nemůžete zvedat závaží;
 • cvičení s vysokou intenzitou jsou zakázána;
 • zakázané ostré pohyby, trhnutí;
 • při protahování je třeba být opatrný (není nejlepší čas na zvládnutí vlákna).

Jaké cvičení mohou těhotné ženy dělat s dvojčaty nebo trojčaty

Předpokládá se, že při vícenásobném těhotenství je zátěž zcela kontraindikována. Pokud máte plnou sílu, ale pochybujete, nebo lékař v této věci nedává specifika, můžete v tomto případě sport přímo nahradit dalšími procházkami, lehkým zahřívacím, dýchacím cvičením. V každém případě budou všechny tyto činnosti prospěšné pro každou těhotnou ženu, bez ohledu na počet dětí v žaludku.

Těhotenská cvičení v prvním trimestru

Dívky se dozvědí, že brzy budou mít dítě, už asi 5-6 týdnů, a často se to stane i později. Zároveň ti, kteří se aktivně zapojili do sportu, pokračují v tréninku jako obvykle. To je velmi významné: fyzická cvičení během těhotenství v prvním trimestru jsou minimálně omezující. Existují však nuance, které se vyhnou hrozbě potratu a dalších nepříjemných okamžiků.

Cvičení v časném těhotenství se provádějí s postupně se zvyšující intenzitou, počínaje zahříváním a aktivací určitých svalových skupin. Mnoho budoucích matek se příliš bojí, aby zhoršilo své dítě a zcela vyloučilo sport ze svých životů, zatímco někdo trpí toxikózou a neustále odkládá cvičení až do lepších časů.

Správně vybraná fyzická cvičení pro těhotné ženy to ve skutečnosti zlepšují pouze pro ženy i děti. Pokud navíc nezačnete hodiny od samého začátku, pokud je to možné, bude jejich zahájení každým novým týdnem obtížnější ryze morálně (nicméně i fyzicky)..

Sada cvičení pro těhotné ženy: první trimestr

 • Břišní dýchání.
 • Zahřívání krku, hladké zatáčky.
 • Rotace, zvedání a zvedání zbraní.
 • V poloze „modlitby“ (dlaně uzavřené na úrovni hrudníku, paže ohnuté v loktech a rovnoběžně s podlahou) se snahou tlačit dlaně proti sobě.
 • Trup do strany a dopředu ze sedu.
 • Zvedání pánve z náchylné polohy nebo z gluteal mostu. Nohy jsou při cvičení ohnuté na kolenou, ruce na podlaze rovnoběžné s tělem. V horní části musíte zmrazit a jemně spustit pánev zpět téměř k podlaze. Opakujte pohodlně několikrát.
 • Kočka. Stojící na všech čtyřech, aby se záda nahoru a dolů.

Mimochodem, obvyklá pozice kolenního lokte je spasením unaveného záda. Je obtížné zahrnout do komplexu cvičení pro těhotné ženy, protože v něm není opakující se akce, ale pouze okamžik relaxace. Nelze to však zmínit. Jak břicho roste, a také po náročném dni, všechny kouzlo této statické pozice se plně projevuje, protože zátěž na zádech a na zádech budoucí matky se každým dnem zvyšuje..

Gymnastika během těhotenství na fitball: první trimestr

Proč jsou fitball třídy nejoblíbenějším cvičením pro těhotné ženy? První trimestr má zvláště přísná omezení náhlých pohybů, vzpírání kvůli hrozbě potratu, takže gymnastika na míči je velmi úspěšná, protože kombinuje hladkost, měkkost a minimalizuje riziko zranění.

Navzdory bezpečnosti gymnastiky v raných stadiích těhotenství mnoho odborníků stále doporučuje zahájit výuku teprve od druhé poloviny prvního trimestru a pokračovat v nich v budoucnosti. Důvodem je skutečnost, že každý případ je individuální a vyžaduje dohled odborníka, některé ženy si však volí nadměrné zatížení, které pro dítě není prospěšné, aniž by o tom informovaly lékaře..

Vhodná cvičení pro těhotné ženy v prvním trimestru pomocí fitball:

 • Sedí na kouli, nohy jsou od sebe vzdálené a naklánějí tělo různými směry.
 • Posaďte se na židli nebo si lehněte na podlahu, držte fitball mezi nohama a střídavě stiskněte a uvolněte míček, aniž byste jej uvolnili;
 • Vsedě na fitballu proveďte kruhovou rotaci pánve;
 • Ležící na zádech, položte si ohnuté koleno na míč, druhé na podlahu. Když narovnáváte nohu, hodte projektil sem a tam. Opakujte cvičení několikrát a udělejte to samé s druhou nohou..

Kromě domácích cvičení můžete jít do fitness center, do školy pro nastávající maminky, nebo si dokonce jít do bazénu zdarma zaplavat nebo aqua aerobik. Nezapomeňte informovat instruktora o vaší pozici, aby si mohl vybrat správné zatížení.

Ve velkých sportovních komplexech jsou velmi loajální k dívkám, které očekávají dítě, snaží se, aby byly jejich třídy co nejpohodlnější, a jsou odpovědné za kompetentní podporu procesu školení. Pokud tedy máte malé sportovní zkušenosti, pochybujete o tom, která cvičení můžete během těhotenství udělat a která ne, důvěryhodní profesionálové jsou vynikajícím řešením.

Cvičení pro těhotné ženy ve druhém trimestru

Od 12. týdne těhotenství se sportovní aktivity stávají ještě významnějšími a jejich dostupnost roste. Skutečnost je taková, že tělo je již trochu zvyklé na změny, které se s ním odehrávají, ohrožení života dítěte se snížilo, zatímco objem břicha stále není příliš velký, aby narušoval činnost matky..

Těhotenská cvičení ve druhém trimestru by měla být pohodlná, neměla by způsobovat bolest a neměla by trvat déle než 30–40 minut. Doporučujeme cvičit ve speciální bandáži, která podporuje žaludek. Jakákoli gymnastika během těhotenství by měla být pozastavena v případě zvýšení srdeční frekvence nad 130 úderů za minutu, stejně jako bolesti břicha, slabosti a špatného zdraví. Hlavním cílem tříd pro těhotné ženy 2. trimestru není korigovat hmotnost nebo postavu, ale udržovat tón všech svalů, aktivně připravovat tělo k porodu.

Sada cvičení pro těhotné ženy: druhý trimestr

Začínáme komplexem z jakéhokoli zahřívání a pokračujeme.

V tréninku pro těhotné ženy ve druhém trimestru mezi cviky dovolujeme v případě potřeby trochu odpočinout.

 • Posaďte se na tvrdý povrch v lotosové poloze a roztáhněte ruce od sebe. Otočte kryt doprava doprava, vraťte se do výchozí polohy a pokračujte v pohybu doleva. Doporučený počet opakování - 10krát.
 • Mírně jsme změnili předchozí pozici: položte pravou nohu na stranu. Levou rukou jemně natáhněte hlavu na pravou stranu, případ sklopte, mírně pružící. Zůstaňte v extrémně pohodlném místě. Vraťte tělo do přímé polohy, změňte exponovanou nohu, stiskněte druhou zadní část pod sebe a opakujte to druhé pro druhou ruku.
 • Cvičení ve druhém trimestru těhotenství do tisku jsou zakázána, ale studium šikmých svalů břicha je přípustné. V poloze nahoře natáhněte ruce dopředu a složte je na sebe. Nohy mohou být mírně ohnuté na kolenou. Jemně zvedněte horní rameno nahoru a dozadu a otáčejte za ním tělo. Návrat do výchozí polohy. Opakujte 10krát pro každou ruku..
 • Stojící na všech čtyřech, střídavě dělejte rozmazané pohyby levou a pravou nohou. 10krát na každou stranu.
 • Pro ty, kteří se domnívají, že nabíjení během těhotenství je příliš jednoduché a má za sebou sportovní zážitek, doporučujeme přidat prodloužení paže naproti určené noze do výše uvedené polohy. V této poloze je třeba na krátkou dobu opravit, zachytit rovnováhu a jemně snížit končetiny k podlaze, opakovat na druhou stranu.

Cvičení pro těhotné ženy je omezeno na minimální počet opakování, ale pokud chcete a cítíte se dobře, můžete udělat více přístupů.

Gymnastika během těhotenství na fitball: druhý trimestr

 • Jakékoli cvičení pro těhotné ženy se neobejde bez fitballu, druhý trimestr není výjimkou, protože s tímto velkým míčem můžete snadno uvolnit napjaté svaly. Stačí jen nasadit na všechny čtyři, uchopit fitball rukama a pověsit na něj, mírně se kývat a odpočívat v zádech.
 • Posaďte se na míč, položte ruce na pas nebo spusťte dolů. Pomalu zvedněte jednu z nohou nahoru, rovnoběžně s podlahou, zajistěte ji v nejvyšší poloze, proveďte několik kruhových pohybů a pomalu se vraťte do původní polohy. Opakujte 10krát na každé noze..
 • Snad nejjednodušší a nejpříjemnější cvičení během těhotenství je ležet na zádech s fitballem a volně si svírat ruce. Udělejte kymácející pohyby tam a zpět a zcela se uvolněte. Hlavní věc je, že se poté opatrně postaví.

Cvičení pro těhotné ženy ve třetím trimestru

Ve třetím trimestru má žena nová omezení pro sportování ve formě výrazně zaobleného břicha a hrozbu předčasného porodu..

Pokud neexistují žádné problémy se zdravím a pohodou, pak stojí za to opustit nejjednodušší a nejoblíbenější fyzická cvičení prováděná dříve během těhotenství. A můžete je doplnit o následující možnosti:

 • Motýl. Posaďte se v lotosové poloze tak, aby se vaše nohy navzájem dotýkaly. S koleny se pokuste dostat co nejblíže k podlaze a potom je přiveďte zpět. Můžete se mnohokrát opakovat a simulovat pohyb křídel motýla během letu.
 • Žába. Musíte se opřít o lokty, abyste nelhali na břiše na podlaze a zároveň roztáhli nohy od sebe a ohýbali se na kolenou, zobrazující žabí pózu. Navzdory zdánlivé složitosti představuje póza uvolnění.

Intimní svalový trénink Kegel

Samostatně chci zdůraznit cvičení, která jsou užitečná pro těhotné ženy kdykoli. Kegelova technika je zaměřena na posílení svalů pánevního dna a byla původně určena ženám s inkontinencí. Ale poté, co se ukázalo, že má významný účinek v jiných situacích, například během těhotenství, kdy je fetální tlak na pánevní svaly extrémně vysoký.

Jaká cvičení můžete dělat během těhotenství, pokud jste to ještě neučinili před použitím metody Kegel?

 • Zahřívání pro „ladění“ a správný pocit vlastního těla. Střídat a uvolnit svaly vagíny střídavě, jako by se pokoušel přerušit močení.
 • Silná a maximálně možná dlouhodobá kontrakce svalů pánevního dna s jejich následnou relaxací.
 • Cvičte "výtah". Svaly hlíz vytlačte hladce a postupně, jako by stoupaly vzhůru (do těla). Také se pomalu vraťte do výchozí polohy.

Pamatujte, že každé těhotenství je individuální. Pokuste se sledovat pocity svého těla, vybírejte ty nebo jiné činnosti, snažte se a nechte ty nejvhodnější. Nezapomeňte se poradit s lékařem a získat povolení ke školení..

Články O Neplodnosti