Hlavní Testy

Které dětské mýdlo je lepší pro novorozence?

Již v posledních týdnech těhotenství přemýšlí nastávající matka o nákupním seznamu pro novorozence. V první řadě jsou vybírány postýlky, kočárky, přebalovací stůl, oblečení a další věci, které matce a dítěti poskytují pohodlí a pohodlí. Jen málokdo si však myslí, že kromě bradavek, lahví a plenek si musíte také pečlivě vybrat dětskou kosmetiku. Dobré krémy, oleje a koupelové výrobky by měly být jedním z prvních míst na seznamu každé nastávající matky.

Mýdlo by mělo být vybíráno se zvláštní pozorností, protože dětská pokožka se v mnoha ohledech výrazně liší od pokožky dospělých, takže rodiče musí včas přemýšlet o nákupu vysoce kvalitní kosmetiky pro své dítě..

V tomto článku budeme analyzovat optimální složení dětského mýdla, pomůžeme určit kritéria výběru a zvážit nejlepší prostředky pro dítě.

Vlastnosti jemné kůže novorozence

Existuje názor, že většina nových výrobků s fangledem, jako jsou dětské šampony, sprchové gely, prací prášky, kondicionéry a mnoho dalších produktů označených „určené pro děti“, jsou vyráběny za účelem vydělávání peněz. Až dosud je mnoho lidí přesvědčeno, že dětské výrobky se svým složením neliší od dospělých. Ale to je úplně špatně. Dětské výrobky podléhají přísnější kontrole kvality než dospělí a mají zvláštní složení bez síranů a parabenů, které nepoškozuje jemnou pokožku.

Někteří lékaři nedoporučují používat žádné prostředky během prvního týdne po porodu, protože pokožka dítěte je stále velmi citlivá a tenká, takže byste ji měli umýt v běžné nebo nejlépe vařené vodě. A poté už můžete použít mýdlo. Tvář dítěte je otřena vatovými tampóny namočenými do studené vařené vody.

Zvažte proto důvody, proč stále potřebujete dávat přednost přípravkům pro péči o dítě pro novorozence.

Nejprve je třeba vzít v úvahu skutečnost, že pokožka dětí je neuvěřitelně tenká a velmi citlivá na všechny vnější faktory. Proto taková pokožka vyžaduje zvláště jemnou a jemnou péči..

Dalším rysem dětské pokožky je neregulovaná práce mazových a potních žláz, které jsou odpovědné za vytvoření neviditelného ochranného filmu na epidermis dítěte a zaručují jeho bezpečnost. Kromě toho, že tato vrstva je velmi tenká, je také velmi snadno omyta, pokud používáte hrubé mýdlo, v důsledku čehož se kůže stává zranitelnou. Dětské výrobky nejen šetrně umývají pokožku, ale nepoškozují ani práci žláz a neumývají ochranný film a pečlivě pečují o dítě.

Protože epiderma novorozence aktivně podporuje výměnu plynu, potřebuje dobré, ale zároveň šetrné čištění, aby nedošlo k zablokování procesu v některých oblastech a aby nedošlo ke zhoršení stavu dítěte..

Kojenecké výrobky jsou vyvíjeny s ohledem na všechny vlastnosti pokožky novorozenců, jemně čistí a dehydratují epidermis, poskytují optimální úroveň hydratace a bez omývání ochranné vrstvy.

Je důležité, aby každý rodič věděl, že v žádném případě by nemělo dítě umývat nebo prát prádlo mýdlem pro domácnost. Navzdory skutečnosti, že má vynikající čisticí vlastnosti, má toto mýdlo vysoký obsah alkalických látek a může velmi vysušit pokožku dítěte, což může způsobit podráždění, svědění a alergie. Proto to není zdaleka nejlepší mýdlo pro novorozence.

Odrůdy

Výrobci poskytují několik typů výrobků na mytí dětí, z nichž každý má své vlastní výhody..

Nejběžnějším typem dětského mýdla je tekutina. Jeho složení je tak bezpečné, jak je to možné, proto je vhodné pro novorozence. Můžete ji používat každý den, nepoškozuje jemnou pokožku dítěte. Tekuté mýdlo, to je sprchový gel, který nevysušuje pokožku a nezpůsobuje svědění nebo alergickou reakci a působí velmi jemně.

Výhodou tohoto typu produktu je také to, že zpravidla mají velmi pohodlné dávkovací láhve, které poskytují optimální dávkování, a nevyžadují další pomoc, pokud máte dítě v jedné ruce a myjete jej druhou..

Další nejoblíbenější je krémové mýdlo, které obsahuje složky jako lanolin a glycerin. Tyto složky pomáhají zvlhčit, zjemnit pokožku a zmírnit zánět. Tyto výrobky jsou také skvělé pro každodenní použití..

Ale některé z nich obsahují vůně, které mohou způsobit alergickou reakci, takže před nákupem byste měli pečlivě prostudovat složení těchto prostředků.

Standardní tuhé mýdlo bylo jediným prostředkem pro koupání nejen dospělých, ale i dětí, ale s příchodem jemnějších produktů bylo zasunuto do pozadí. Dokonale čistí pokožku, vytváří dobrou ochrannou vrstvu, ale vzhledem k tomu, že epidermis je velmi suchá, lze ji používat pouze jednou týdně a teprve poté, co dítě dosáhne jednoho měsíce. Je třeba poznamenat, že takový produkt je ideální pro mytí rukou po procházce nebo před jídlem.

Pevné mýdlo bude také ideálním produktem pro praní dětského oblečení, jeho složení je šetrnější a vhodné pro dětskou pokožku než praní prášků, dokonce i pro děti.

Dalším poddruhem těchto produktů je mýdlo s řadou dalších přísad ve formě heřmánku, aloe, jedle, šalvěje a dalších extraktů, které mají své vlastní vlastnosti. Takové produkty zklidňují, zmírňují svědění, snižují vyrážku plen a obecně působí příznivě na pokožku. Pokud je však dítě příliš citlivé, měli byste takové mýdlo odmítnout, aby nedošlo k opětnému podráždění.

Obecně se doporučuje používat tento typ poté, co dítě dosáhne dvou až tří měsíců.

Jak si vybrat

Před nákupem určitého typu mýdla byste měli věnovat pozornost určitým detailům, které vám pomohou vybrat nejlepší a nejvhodnější lék pro vás, protože každé dítě je individuální. Na prvním místě by měl být obal opatřen nápisem, že tento produkt je určen speciálně pro děti. Dokonce i výrobky pro citlivou pokožku, ale určené pro dospělé, mohou dítěti ublížit, takže stačí zakoupit zboží, které je přizpůsobeno kůži novorozenců..

Pečlivě si přečtěte obal produktu. U každého nástroje musí být uveden věk dítěte, od kterého může být použit, datum exspirace a také složení. Zkuste si koupit mýdlo označené jako „hypoalergenní“ nebo „GA“. Takový produkt rozhodně nezpůsobí podráždění kůže. Možná na láhvi bude poznámka o ekologické čistotě produktu. Tato označení se vydávají pouze v případě skutečně čistého složení bez silikonů, parabenů nebo barviv. Obvykle se jedná o následující štítky: „Ecocert“, „Icea“, „Natrue“ a „Cosmos Organic“, „BDIH“.

Je žádoucí, aby tekuté mýdlo bylo zcela průhledné, protože příliš nasycené nebo silné složení může naznačovat přítomnost velkého počtu vonných látek nebo barviv. Věnujte také pozornost vůni - neměla by být příliš tvrdá nebo rušivá.

Složky jako glycin, lanolin a rostlinný olej jsou považovány za bezpečné, takže se nemusíte bát, pokud jsou součástí mýdla. Další složky ve formě rostlinných extraktů by měly být vybírány v závislosti na kůži dítěte.

Například mýdlo s heřmánkem nebo lasturou je vhodné pro velmi citlivou pokožku, která je náchylná k vyrážce z plen. Tento produkt zvlhčí pokožku, udržuje ochrannou vrstvu a zjemňuje ji. Extrakty ze šalvěje, eukalyptu a měsíčku jsou vhodné pro zmírnění podráždění nebo zánětu..

Extrakt z avokáda dělá vynikající práci při loupání a jitrocel má trochu škrábance. Levandulový nebo jedlový olej pomáhá relaxovat a poskytuje dítěti klidný noční spánek. Med zjemňuje pokožku.

Není nutné kupovat mýdlo v obchodě, můžete si ho vyrobit sami sami. Přírodní ručně vyráběný produkt má vždy vyšší kvalitu než továrna.

K plavání

Pro koupání dítěte je lepší koupit tekuté nebo krémové mýdlo. Toto i další lék mají jemné složení, které bude příznivě působit na pokožku i při každodenním použití.

Skvělým mýdlem pro koupání budou tekutá mýdla takových domácích značek, jako je „Jaro“ nebo „Eared Nanny“. Mají širokou škálu produktů pro péči o děti. Všechny produkty těchto společností jsou zpravidla hypoalergenní a vhodné pro kojence s citlivou pokožkou. Mezi evropskými značkami vede Weleda. Výrobky této značky jsou vysoce kvalitní a zcela přirozené a bezpečné složení, vhodné pro děti od prvních týdnů.

Další ruskou značkou je Little Siberica - to je jedna z mála etiket, které mají evropský certifikát kvality. Všechny kosmetické společnosti jsou naprosto bezpečné a mají přirozené složení. Bunchen, Sanosan a Johnson's baby také produkují nádherné hypoalergenní produkty, které lze použít od prvních dnů dítěte..

Pro mytí věcí

Pro mytí dětského oblečení a povlečení je lepší zvolit pevné mýdlo. Dokonale čistí skvrny od tkání a dezinfikuje je. Mýdlo je mnohem lepší pro mytí novorozenců než kojenecké prášky. Vynikající mýdla za přijatelné ceny as dobrým složením vyrábějí demokratické ruské značky Vesna a Eared Nanny.

K mytí

Některé děti, zejména ty, jejichž kůže je náchylná k zarudnutí, je třeba umýt častěji než obvykle. K tomu se doporučuje používat krémové mýdlo, protože má mírnější složení, které nepoškozuje pokožku a nejen ji čistí, ale také zvlhčuje. Vynikající krémová mýdla vyrábějí Johnson's baby, Sanosan a Bubchen. Tyto výrobky šetrně pečují o pokožku dítěte a zabraňují vyrážce.

Vybíráme mýdlo pro novorozence

Při výběru finančních prostředků pro děti je třeba přistupovat odpovědně, zejména pro ty nejmenší. Je důležité vybrat si správné mýdlo pro koupání vašeho dítěte, aby nedošlo k vysušení jeho jemné, citlivé pokožky a nevyvolání alergických reakcí.

Jaké jsou vlastnosti mýdla pro novorozence

Sodné soli mastných kyselin, voda, detergent a glycerin jsou hlavními složkami jakéhokoli mýdla. Přidávají se syntetické složky, aby se zlepšila mýdlová pěna. Chemická barviva a parfémy - pro atraktivní vzhled a vůni. Takové přísady však vedou k podráždění, loupání, zarudnutí a pro děti jsou nebezpečné.

Dětské mýdlo se skládá ze solí mastných kyselin, glycerinu a vody. Někdy výrobci přidávají rostlinné oleje a lanolin pro zjemnění pokožky..

Jeho hlavním rozdílem je úroveň kyselosti. Její pH je 7-8, zatímco v normálním produktu dosahují indikátory 10. Kyslé prostředí dětských detergentů, které interagují s vodou, nenarušuje ochrannou tukovou bariéru jemných drobků kůže.

Co hledat při výběru mýdla pro dítě

Je důležité nenarušit lipidovou bariéru kůže novorozence. Při výběru přípravku pro péči věnujte pozornost následujícím kritériím:

 1. Obal by měl být označen „0+“ nebo nápisem, že produkt lze používat od prvních dnů života.
 2. Pro novorozence je nutné zvolit prostředky s neutrálním pH, hypoalergenní a bez agresivních parfémů.
 3. Prověřte složení, skladovatelnost a integritu obalu.
 4. Je vhodnější koupit certifikované výrobky s ekoznačkou..
 5. Jasná barva a silný zápach indikují přítomnost škodlivých barviv a příchutí v kompozici.

Chcete-li zjistit, jaké je nejlepší mýdlo pro novorozence, měli byste si přečíst informace na zvláštních stránkách a fórech, zjistit názory zkušených matek a poradit se s pediatrem.

Složení: co je možné a co ne

Rozhodujícím kritériem je složení. Hlavními nepřáteli ochranné vrstvy kůže jsou povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky). Laurylsulfát sodný (SLS) a laureth sulfát sodný (SLES) mohou způsobit suchou a šupinatou pokožku, jedná se o silné alergeny a nejsou vhodné pro novorozeneckou hygienu.

Jemnější mycí komponenty - palmový olej, palmojádrový olej a kokosový olej nebo živočišné tuky - mohou ucpávat póry a vytvářet film na povrchu kůže. Preferujte bylinné prostředky.

Nebezpečné složky, kterým je třeba se vyhnout:

 • deriváty formaldehydu,
 • silikony,
 • minerální oleje,
 • ingredience s předponou Peg-,
 • ftaláty.

Mezi bezpečné komponenty patří:

 • glycin,
 • lanolin,
 • výtažky z rostlin: heřmánek, provázek, šalvěj, levandule, vlaštovičník, dubová kůra, jitrocel, jedle.

Tyto složky mají nejen blahodárný účinek na pokožku, vyživují ji a zjemňují, ale také zklidňují dítě, přispívají k lepšímu spánku.

Top 5 značek dětského mýdla ve střední cenové kategorii

Výrobky tohoto segmentu jsou vysoce kvalitní. V kompozici se zpravidla používá neškodná báze a další složky péče.

Dětské tekuté mýdlo "Naše matka"

Cena - od 130 rublů.

Hypoalergenní a antimikrobiální mýdlo vytvořené speciálně pro problémovou pleť. Kyselina undecylenová a ionty stříbra pomáhají vyrovnat se s mikroby a mají dezinfekční vlastnosti. Obsahuje výtažky z měsíčku, skořápky a heřmánku, které jsou prospěšné pro pokožku. Kompozice neobsahuje barviva ani škodlivé soli.

 • antibakteriální účinek;
 • osvědčení o shodě;
 • hypoalergenicity;
 • praktická láhev s rozprašovačem.
 • obsahuje sírany a konzervační látky, které mohou způsobit podráždění kůže.

Mnoho matek říká, že toto mýdlo používají od prvních dnů života dítěte. Mezi hlavní výhody produktu patří nízká cena, pohodlné balení, příjemná vůně a hospodárná spotřeba.

Dětské krémové mýdlo EcoLab

Cena - od 170 rublů.

Skládá se z 99% složek rostlinného původu: výtažky z měsíčku, sladu, pšeničných klíčků a mandlí. Obsahuje panthenol.

 • velký objem láhve;
 • neobsahuje SLS, SLES, parabeny a barviva;
 • vhodné pro časté použití;
 • bojuje proti zarudnutí a vyrážce z plenek díky panthenolu.
 • nepohodlný dávkovač;
 • díky svému přirozenému složení velmi dobře nepění;
 • v online obchodech často chybí z důvodu vysoké popularity.

Tekuté mýdlo pro děti s heřmánkem a D-panthenol Greenlab málo

Cena - od 200 rublů.

Mýdlo obsahuje laktózu, která udržuje vlhkost a udržuje přirozenou rovnováhu lipidů. Přírodní výtažek z heřmánku a D-panthenol jemně pečují o pokožku a pomáhají v boji proti vyrážce z plenek. Neobsahuje škodlivé látky a barviva..

 • přírodní složení;
 • neobvyklý design obalů;
 • příjemná krémová vůně;
 • vhodné pro časté použití.
 • nepohodlný dávkovač;
 • obsahuje syntetický konzervant, který znečišťuje životní prostředí.

Masivní dětské mýdlo Bubchen Baby Seife

Cena - od 120 rublů.

Vhodné pro děti s citlivou pokožkou náchylné k alergickým reakcím. Obsahuje termální vodu a rostlinné složky.

 • neobsahuje parabeny, sírany a barviva;
 • proběhla dermatologická kontrola;
 • ekonomická spotřeba.
 • kompozice obsahuje syntetické konzervační látky, které znečišťují životní prostředí.

Mnoho rodičů dává přednost tomuto mýdlu, protože neobsahuje barviva, látky určené k aromatizaci, je ekonomicky konzumováno a při použití nezmočí..

Tekuté mýdlo pro dětské linky

Cena - od 130 rublů.

Vhodný pro každodenní použití, hypoalergenní. Extrakt z aloe pomáhá při vyrážkách z plenek a heřmánku zklidňuje pokožku.

 • měkká textura;
 • neobsahuje sírany a parabeny;
 • na základě komponent rostlin.
 • někteří rodiče říkají, že to vysušuje kůži.

Top 3 značky prémiového dětského mýdla

Kvalitní a certifikované hygienické výrobky jsou dražší, protože obsahují přírodní a bezpečné složky. Pojďme zjistit, které dětské mýdlo pro novorozence je lepší zvolit, aby bylo vaše dítě chráněno.

Masivní mýdlo Klorane Bebe

Cena - od 290 rublů.

Hypoalergenní mýdlo s bylinnými výtažky z měsíčku, sladkého mandlového oleje a včelího vosku, paraben zdarma.

 • příjemná vůně;
 • zvlhčuje a vyživuje pokožku;
 • ekonomická spotřeba;
 • neškodné složení.

Maminky oceňují Klorane pro své přirozené složení a velmi ekonomickou spotřebu: jeden kus o hmotnosti 250 gramů postačuje na jeden rok při každodenním používání.

Mýdlová pěna pro kojence Pigeon

Cena - od 650 rublů.

Vzorec Pigeon Baby Lipid Foam je co nejblíže složení pokožky novorozence. Aminokyseliny zajišťují hydrataci a ochranu lipidové bariéry.

 • nezpůsobuje alergické reakce;
 • ekonomicky spotřebovaný;
 • neobsahuje barviva a aromatické látky;
 • pohodlný dávkovač;
 • po použití si můžete koupit ekonomičtější náhradní jednotku pro láhev.
 • malé množství potenciálně nebezpečných parabenů v kompozici.

Přes vysoké náklady je holubí pěna velmi oblíbená u matek kojenců.

Tekuté mýdlo Babycococole. Koupel

Cena - od 350 rublů.

Vhodné pro použití od prvních dnů života díky svému přirozenému složení. Obsahuje extrakt z lotosu, který mu dodává lehkou vůni a složky změkčující pokožku - oves betaglukan a vitamín F z lněného oleje.

 • pohodlný dávkovač;
 • příjemná vůně;
 • ekonomicky spotřebovaný;
 • hypoalergenní.
 • obsahuje syntetické konzervační látky.

Zdraví, pohodlí dítěte a jeho nálada závisí na výběru mýdla. Proto je při nákupu hygienických výrobků důležité věnovat pozornost nejen ceně, ale také složení, barvě a vůni.

11 nejlepších dětských mýdel

* Recenze toho nejlepšího podle redakční rady expertology.ru. O kritériích výběru. Tento materiál je subjektivní, nikoli reklama a neslouží jako vodítko k nákupu. Před nákupem se musíte poradit s odborníkem.

Při výběru dětské kosmetiky rodiče často nemyslí na její kvalitu, kupují první, která se objeví v obchodě. Toto je nesprávný přístup, protože i jednoduché mýdlo by mělo zapadat do pokožky vašeho dítěte. A pokud si myslíte, že většina dětí je náchylná k alergiím, je velmi důležité zvolit nástroj, který nevyvolá její vzhled..

Naši odborníci provedli analýzu trhu s dětskými kosmetickými výrobky, jakož i názory dětských lékařů a běžných uživatelů a zařadili 11 nejlepších dětských mýdel.

Jaké škodlivé složky by se ve složení dětského mýdla neměly vyhýbat

Povrchově aktivní látka. Povrchově aktivní látky obsažené v mýdle narušují ochrannou kožní bariéru, což znamená, že křehká pokožka dítěte je ještě více náchylná k podráždění a poškození. Jedním z nejpopulárnějších povrchově aktivních látek jsou laurylsulfáty sodné (SLS a SLES). Jsou pro děti nejnebezpečnější, ale vyskytují se ve většině dětských mýdel..

Technické (minerální) oleje. Jsou to ropné produkty. Není možné vyjmenovat vše, zde je jen několik: tekutý parafín, tekutá vazelína, minerální olej, parafinový olej.

Tuky. Jejich použití je nepřijatelné, protože vede k tvorbě filmu, a tím k ucpávání pórů, což zabraňuje plnému dýchání dětské pokožky..

Parabeny Například methylparaben, propylparaben, butylparaben. Podle nepotvrzených informací může ovlivnit výskyt rakoviny.

Sírany, silikony, formaldehydy. Je třeba se jim také vyhýbat jako součást dětského mýdla..

Hodnocení nejlepších dětských mýdel

JmenovánímístoNázev produktucena
Hodnocení nejlepších dětských mýdel1Eared Nannies64 ₽
2GreenLab Little154 ₽
3Svět dětství109 ₽
4Bubchen119 ₽
5Dětská příroda185 ₽
6Moje sluníčko67 ₽
7Umka94 ₽
8naše matka17 ₽
Nejlepší prémiové dětské mýdlo1Péče o mámu₽ 641
2Frosch (péče)296 ₽
3Natura Siberica Little Siberica₽ 262

Nejlepší dětské mýdlo z hlediska ceny - kvality

Eared Nannies

Na prvním místě je hypoalergenní mýdlo ve formě krému. Je navržen speciálně pro děti od prvního dne života a má vlastnosti sprchového gelu. Složení obsahuje olivový olej, který zjemňuje, zvlhčuje a vyživuje pokožku. Extrakt z aloe s antioxidačními a baktericidními vlastnostmi poskytuje protizánětlivý účinek.

Výhody

tvoří vzdušnou pěnu;

zvlhčuje pokožku;

nezpůsobuje alergické reakce;

rozpočtová cena - 300 ml asi 70 r.

nevýhody

 • obsahuje laurylsulfáty.

GreenLab Little

Druhá řada jde do jemného dětského mýdla s vůní smetany. Jemně se stará o dětskou pokožku a dobře ji čistí. Nezpůsobuje alergické reakce. D-panthenol a heřmánkový extrakt zklidňuje a zvlhčuje všechny oblasti pokožky. To je zvláště důležité pro vyrážkové zóny plenek. Laktóza pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu pokožky a zadržování vlhkosti.

Výhody

neobsahuje sírany, parabeny a barviva;

Způsob, jakým bude vaše dítě vždy čisté: hodnocení nejlepšího dětského mýdla

* Recenze nejlepších podle editorů Zuzako.com. O kritériích výběru. Tento materiál je subjektivní, nikoli reklama a neslouží jako vodítko k nákupu. Před nákupem se musíte poradit s odborníkem.

Dětské mýdlo je speciální druh hygienického výrobku, který podléhá nejpřísnějším požadavkům. Na internetu a v obchodech najdete desítky typů. Abychom si však mohli vybrat opravdu dobrý a bezpečný produkt, pečlivě prostudujte hodnocení nejlepšího dětského mýdla, které redakční rada Zuzako sestavila na základě hodnocení zákazníků a odborných názorů. Představuje nejlepší produkty, které splňují mnoho kvalitativních kritérií..

Přední výrobci mýdla pro děti

Přesto, že stovky společností vyrábějí dětské mýdlo, kupující preferují výběr produktů od známých značek. Ve většině případů obsahuje pouze přírodní složky, nezpůsobuje alergie a dostává od rodičů mnoho pozitivních recenzí.

 1. Natura Siberica. Tato relativně mladá ruská společnost vyrábí kosmetické a hygienické výrobky. Ve svém sortimentu jsou výrobky pro dospělé a děti různého věku. Mýdlo Natura Siberica se vyrábí na základě zdravých rostlin, které mají hypoalergenní vlastnosti..
 2. BanyLine. Slavný izraelský výrobce kosmetiky pro kojence se objevil na ruském trhu v roce 2012. V tomto krátkém časovém období se mu podařilo stát se jedním z vůdců. Tento úspěch byl umožněn díky vysoké kvalitě produktu a jeho bezpečnosti pro děti..
 3. Naše matka. Tato domácí společnost získala slávu díky svým prostředkům péče o novorozence. Složení takové kosmetiky zahrnuje pouze přírodní složky, které chrání pokožku dítěte před negativními vlivy vnějších faktorů.
 4. Helan. Italská společnost oblíbená na světě se zabývá výrobou přírodní dětské kosmetiky. Obsahuje rostlinné oleje a květinové extrakty. Tekuté a pevné mýdlo Helan je považováno za jedno z nejpopulárnějších v Rusku.
 5. Moje sluníčko. Hygienické výrobky této společnosti jsou vhodné pro děti jakéhokoli věku. Všichni se dobře vyrovnají se svým úkolem a nepoškozují kůži dítěte.
 6. Velké ušatý chůvy. Pokud potřebujete vysoce kvalitní, přirozené a bezpečné dětské mýdlo, zakupte si produkty ochranné známky Eared Nanny. Je relativně levný a prodává se v jakémkoli obchodě s chemií pro domácnost..

Které dětské mýdlo je lepší zvolit pro koupání novorozenců a dělat věci, hodnocení

Hygienické přípravky pro novorozence by měly být vybírány s ohledem na vlastnosti jemné dětské pokožky dítěte, tendenci dítěte k alergickým reakcím a splnění bezpečnostních požadavků. V současné době je trh s dětskými výrobky plný nabídek výrobců, ale ne všechny hygienické výrobky jsou pro dítě naprosto bezpečné. Které dětské mýdlo je lepší zvolit pro novorozence, je to jasné po prostudování složení kosmetiky.

Proč je tak důležité zvolit správné hygienické výrobky?

Kůže novorozence je velmi citlivá a citlivá na účinky chemických látek. Nesprávný výběr mýdla pro koupání vašeho dítěte nebo mytí jeho věcí může vyvolat alergickou reakci a dokonce vést ke vzniku příznaků dermatitidy.

Složení je první, ale tomu, co rodiče věnují pozornost při výběru kosmetického přípravku pro dítě. Neměla by obsahovat parfémy, barviva a jiné chemikálie, které nepříznivě ovlivňují dětskou pokožku.

Na co je dětské mýdlo určeno?

V závislosti na účelu použití mýdla pro novorozence si vybírají jeden nebo druhý prostředek.

Pro lázeňské procedury

První koupání dítěte se provádí bez použití mýdla, dostatečného množství čisté vody, do které se přidá odvar struny a heřmánku. V budoucnu se hygienické postupy provádějí s antibakteriálním mýdlem, nejlépe tekutým. Mýdlo si můžete koupit s glycerinem, nevysušuje pokožku novorozence a nezpůsobuje alergické reakce.

Pro mytí věcí dítě

Pokud se prádlo novorozence umývá ručně, vybere mýdlo bez obsahu parabenů, barviv a vonných látek. V žádném případě byste neměli umýt produkt vašeho dítěte bělidlo, což povede k podráždění pokožky dětí.

K mytí

Pro intimní hygienu dítěte je lepší koupit jemné krémové mýdlo nebo lék, který obsahuje bylinné výtažky. Nekupujte mýdlo s citrusovou nebo medovou vůní, u novorozence to může vyvolat alergii. Tekuté mýdlo je ideální pro praní, pomáhá odstraňovat vyrážky z plen a hojit rány.

Druhy mýdel pro kojence

Existuje několik typů mýdla, které pediatrové doporučují používat pro novorozence. Jedná se o krémové mýdlo s glycerinem, tekutý lék a pravidelnou tyčinku bez chutí. Každý z nich má své klady a zápory..

Krémové mýdlo pro zvlhčení jemné pokožky

Bude to vhodná volba, pokud má dítě sklon k vyrážce a plenky tráví spoustu času. Glycerin vytváří ochranný film na kůži dítěte a podporuje hojení malých ran.

Tekutý

Výhodou tohoto typu péče je, že jej lze každý den použít pro koupání dítěte. Nebude však vhodný pro praní, neumývá nečistoty a skvrny na dětském oblečení.

Antibakteriální

Tento typ se doporučuje pro děti s problémovou pokožkou, s plenkovou dermatitidou a jinými dermatologickými chorobami. Mýdlo eliminuje mikroorganismy, které vyvolávají kožní reakce, a rychle odstraňuje svědění a suchost dermis.

Klasická pevná látka v barech

Toto je univerzální pohled, který lze použít pro koupání dítěte a pro mytí jeho věcí. Hlavní věc je, že je hypoalergenní a neobsahuje barviva.

Co by mělo být složení

Složení - hlavní kritérium, které se řídí při výběru mýdla pro novorozence. Měl by být co nejpřirozenější a měl by obsahovat co nejméně chemikálií, které dráždí jemnou pokožku dítěte. Také věnujte pozornost označení „GA“, což znamená hypoalergenní složení, a reakce by měla být neutrální.

Neškodné komponenty

Je dobré, když složení kosmetického přípravku obsahuje glycerin, výtažky z řetězce a heřmánku, měsíček a šalvěj, eukalyptus.

Pro dětskou pokožku bude také užitečný lanolin, který zklidňuje podráždění a zmírňuje vyrážky z plen.

Škodlivé látky

Neměli byste si kupovat kosmetický přípravek, ve kterém je mnoho chemikálií: parfémy, parabeny, vůně. Mýdlo s vůní jehel nebo medu se používá pro kojence starší než 6–7 měsíců.

Hodnocení nejlepších prostředků pro novorozence

Na základě názorů matek a doporučení pediatrů můžete vyhodnotit nejlepší a nejbezpečnější kosmetiku pro mytí dítěte.

"Naše matka"

Toto mýdlo s antimikrobiálním účinkem od ruského výrobce obsahuje výtažky z léčivých bylin. K dispozici v tekuté formě. Cena je asi 150 rublů. Má neutrální pH, hypoalergenní, bez barviv a solí. Maminky na vědomí, že mýdlo rychle vypláchne a netvoří mnoho pěny.

Babycococole

Pozitivní komentáře vyvolalo také italské mýdlo. Stojí to více (asi 250 rublů za 125 ml láhev smetanového mýdla a 450 rublů za 250 g tekutiny), neobsahuje barviva a jiné chemické složky, má neutrální reakci.

Sanosan

Tento produkt obsahuje olivový olej a mléčné bílkoviny. Výrobce - Německo. Náklady na kus o hmotnosti 100 gramů v oblasti 80 rublů. Produkt prošel dermatologickými testy a je doporučován pro kojence s kožními onemocněními, včetně atopické dermatitidy..

Další domácí produkt je k dispozici ve formě brousků, krémových mýdel a tekutých produktů. Složení neindikuje škodlivé složky, produkt se doporučuje k mytí dětí od narození. Vyrábí se přidáním různých léčivých bylin, nemá silnou vůni.

JOHNSON´s Baby

Řada tohoto výrobce má mýdlo s medem, mandlovým olejem, mlékem a vitamínem E. Jedinečným vývojem společnosti byla výroba mýdel pro děti s názvem „Před spaním“. Podle výrobce může původní složení zlepšit noční spánek dítěte.

11 nejlepších produktů pro koupání dětí

Kůže dítěte je velmi jemná a citlivá. Zpočátku není přizpůsoben agresivním vlivům prostředí. Abychom ji chránili a poskytli nezbytnou péči, je nutné pečlivě vybrat prostředky ke koupání.

Tento produkt byste měli koupit ve specializovaných prodejnách nebo lékárnách na základě následujících kritérií:

 • Struktura. Přítomnost přírodních olejů a složek péče v něm má pozitivní vliv na bariérové ​​funkce pokožky. Zatímco nepřítomnost síranů, parabenů a aromatických látek zvyšuje užitečnost použitých produktů.
 • Hypoalergenní a neutrální pH. Výrobek by neměl vyvolávat alergické reakce, podráždění ani žádné zarudnutí. Neutrální pH je optimální pro zdraví jemných povrchů pokožky.
 • Informace o věku, ve kterém je možné použití tohoto produktu. Výrobce obvykle uvádí všechny potřebné údaje na obalu („0+“, „od prvních dnů života“).
 • Pohodlí použití. Produkt by měl být snadno vyjímatelný, ale měl by být pevně uzavřen, aby umožnil náhodný pád. Nejvhodnější jsou láhve s rozprašovačem nebo s uzávěrem ventilu.

Je také velmi důležité, aby čisticí prostředek neobsahoval alkalické mýdlo (je označen nápis „bez slz“), dobře pěněn a neměl ostrý, dráždivý zápach..

Uvádíme hodnocení prostředků pro koupání novorozenců 2019. Top 11 produktů, které byly vybrány našimi odborníky podle hodnocení uživatelů a hodnocení.

Hodnocení (2019)Ceny, ₽Země
1. Mustelaod 900₽Francie
2. Weleda s měsíčkemod 700₽Německo
3. Holub 0+ měsícůod 480₽Japonsko
4. Sanosan Babyod 350₽Německo
5. Bubchenod 100₽Německo
6. Bubchen s Aloe Veraod 190₽Německo
7. Johnson's Baby Od hlavy až k patámod 170₽Itálie
8. AQA dítěod 80₽Rusko
9. Moje slunce s avokádovým olejemod 70₽Rusko
10. Moje slunce s panthenolemod 90₽Rusko
11. Ušatý Nyan s olivovým olejem a Aloe Veraod 80₽Rusko

11 ušatý chůva s olivovým olejem a aloe vera extrakt


Produkt společnosti „Nevskaya Cosmetics“ otevírá krémové mýdlo Ushasty Nyan Liquid s olivovým olejem a extraktem aloe vera. Populární nástroj pro koupání a čištění pokožky dětí od narození získal řadu pozitivních recenzí od pečujících rodičů.

Krémové mýdlo se prodává v lahvích s dávkovačem, což vám umožní změřit požadované množství a ekonomicky utratit tekutinu. Výrobce uvádí všechny potřebné informace na vnější straně obalu, přičemž bere v úvahu objem, způsob aplikace a výhody zboží.

Základem produktu jsou sírany, povrchově aktivní látky, emulgátory a konzervační látka nové generace Methylisothiazolinon. Složení také obsahuje ricinový, olivový a ovocný olej, zajišťuje jemnost, výživu a ochranu jemné pokožky dítěte. Kromě toho je produkt obohacen extraktem aloe vera, který zase dokonale hydratuje a má protizánětlivý baktericidní účinek.

Tekutý mýdlový krém má prokázaný hypoalergenní účinek, lze jej používat každý den. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek. Vůně je příjemná, jemná, bez ostrého zápachu.

 • Přírodní oleje ve složení.
 • Vhodné od narození.
 • Lze použít často.
 • Nezpůsobuje alergické reakce.
 • Příjemná vůně.
 • Vysoká hlasitost.
 • Ne zcela přirozené složení.
 • Dlouho umyl.

10 Moje slunce na mytí dětí panthenolem


Na desátém místě další zástupce ruské výroby - krémový gel na mytí dětí panthenolem. Moje slunce. Výrobek se vyrábí v kosmetické továrně Avanta. K dispozici v lahvi s rozprašovačem, má jednotnou tekutou konzistenci mléčně bílé barvy.

Charakteristickým rysem krémového gelu je přítomnost D-panthenolu v kompozici. Chrání pokožku dítěte před nežádoucím zarudnutím a plenkovou dermatitidou.

Produkt navíc obsahuje kyselinu mléčnou, která vám umožní neutralizovat škodlivé účinky alkalického prostředí. Výrobek neobsahuje škodlivá barviva a vůně. Gelový přípravek je navržen tak, aby se minimalizovalo riziko alergických reakcí na konkrétní složku léčiva.

Moje sluníčko na mytí dětí lze použít tak často, jak je to nutné. Produkt je vhodný pro suchou, normální a citlivou pokožku. Zápach je neutrální, prakticky nepřítomný. Gel se dobře pění a po několika mácháních se opláchne.

 • Ve složení D-panthenolu.
 • Žádné škodlivé barviva nebo parfémy.
 • Nezpůsobuje alergické reakce.
 • Žádný štiplavý zápach.
 • Dobré pěnění.
 • Dobře umyté.

9 Moje slunce s avokádovým olejem


Na devátém místě hodnocení je další zástupce značky My Sun tekuté mýdlo s avokádovým olejem. Produkt je určen k šetrné a šetrné péči o jemnou dětskou pokožku. Díky speciálnímu složení nedráždí sliznici očí, takže ji lze použít jak pro koupání, tak i pro mytí kojenců..

Nástroj je klinicky testován. Doporučeno pro použití federální státní rozpočtovou institucí „Výzkumný ústav dětské a dětské chirurgie“ Ministerstva zdravotnictví Ruska. Vhodný pro suchou, citlivou a normální pokožku..

Mýdlo obsahuje avokádový olej a speciální zvlhčující přísady. Vyživují a nasycují jemnou pokožku vlhkostí a zabraňují podráždění a loupání. Bez parabenů.

„Moje slunce“ je hypoalergenní droga, takže je vhodný pro děti, které jsou náchylné k alergickým reakcím. Láhev s rozprašovačem vám umožní změřit požadované množství tekutiny, vůně je příjemná, ne příliš nasycená.
Mýdlové pěny dobře vypláchnou dostatečně rychle.

 • Příjemná vůně.
 • Pohodlný dávkovač.
 • Dobré pěnění.
 • Ekonomicky spotřebované.
 • Nevysušuje pokožku.
 • Hypoalergenní.
 • Cena.
 • Nepřirozené složení.
 • Velmi tekuté.

8 AQA dítě


Osmé místo patří dětskému tekutému mýdlu AQA. Produkt přitahuje pozornost svou zcela průhlednou konzistencí, což dokazuje, že mýdlo neobsahuje žádná barviva. Výrobce LLC „UNIK cosmetics“ Rusko, výrobek je vyráběn pod dohledem německých odborníků.

AQA dítě je obohaceno o měsíček lékařský, heřmánkový a levandulový extrakt. Tyto složky mají protizánětlivé, antibakteriální a antiseptické účinky. Provitamin B5, který je součástí produktu, aktivně zvlhčuje pokožku, zlepšuje její bariérové ​​funkce a také urychluje proces regenerace s různými druhy podráždění.

Produkt neobsahuje SLS / SLES, parabeny, silikony, minerální oleje a fenoxyethanol. Tím je zajištěna hypoalergenita a maximální tolerance produktu i vůči nejmenším dětem..

Tekuté mýdlo pro dítě je vhodné k použití od prvních dnů života. Pomocí výdejního stojanu je nutné změřit požadované množství prostředků, pěny a aplikovat na kůži dítěte. Pro jednu aplikaci stačí jedna nebo dvě aplikace.

Výrobek má velmi lehkou a jemnou vůni, dobře pěňuje a rychle oplachuje..

 • Obal.
 • Složení fondů.
 • Hypoalergenní.
 • Vhodné od narození.
 • Extrakt z heřmánku a měsíčku.
 • Provitamin B5.
 • Bez ostrého parfému.
 • Ne zcela přirozené složení.

7 Johnson's Baby Od hlavy až k patám


Na sedmém místě šampon a pěna na mytí a koupání „Z vrcholu hlavy do
Prasátko ”populární a známé mnoha značkám Johnson's Baby. Výrobek se prodává v lahvi s rozprašovačem, všechny informace o aplikaci, složení a výhodách jsou uvedeny na přední a zadní straně balení..

Charakteristickým rysem tohoto produktu je jeho možné použití ve dvou směrech najednou. První: použijte jako šampon, druhý: pěna pro koupání.

Vzorec produktu je navržen tak, aby se minimalizovalo riziko alergických reakcí. Speciální složení neškrábe a nedráždí oči, PH-neutrální. Je speciálně navržen pro kůži novorozenců. Produkt testovaný pediatry.

Šampon a pěna „Od hlavy až po paty“ má příjemnou jemnou vůni, dobře čistí nečistoty a snadno se omyje. Konzistence je tekutá, průhledná, při interakci s vodou výrazně pění.

 • A šampon a pěna.
 • Hypoalergenní.
 • Nespouští oči.
 • Testováno pediatry.
 • Snadné opláchnutí.
 • Příjemná vůně.
 • Ne všechny přírodní složky.

6 Bubchen s Aloe Vera


Šestým místem je Bubchen šampon pro kojence s Aloe Vera. Výrobek je vyráběn v Německu, vhodný pro použití od narození dětí. Měkká konzistence zajišťuje jemnou a jemnou péči o vlasy, speciální hypoalergenní přípravek nezpůsobuje peeling a zarudnutí.

Složení produktu zahrnuje takové přírodní složky, jako je heřmánkový extrakt, aloe vera a pšeničné proteiny. Zvlhčují a vyživují všechny vlasy, působí protizánětlivě na pokožku hlavy.

Láhev s obsahem je vybavena ventilem, který vám umožní upravit množství potřebné tekutiny. Snadné otevírání a zavírání při použití.

Šampon neobsahuje barviva, syntetické příchutě, konzervační látky ani minerální oleje. Produkt je certifikován, ověřen dermatology, vhodný pro časté použití..

Kompozice nedráždí a nezasahuje oči. Šamponová konzistence středně silná, stejnoměrná.

Bubchen s aloe vera má slabý bylinný zápach, snadno pěnou a dobře opláchne.

 • Konzistence.
 • Přírodní ingredience.
 • Dobré pěnění.
 • Rychle opláchněte.
 • Nezpůsobuje slzy.
 • Bez barviva a konzervačních látek.
 • Ne každý má rád travnatou vůni..

5 bubchen


Na pátém místě další zástupce Bubchen - prostředek pro koupání dětí.
Výrobek je vhodný pro použití od narození, neobsahuje barviva, konzervační látky ani syntetické příchutě..

Speciální složení produktu poskytuje jemné a jemné čištění bez rizika alergických reakcí. Rostlinná základna vyživuje, zvlhčuje a stabilizuje ochrannou funkci pokožky. Komplex přírodních složek Bubchen z heřmánku, panthenolu, hedvábných proteinů a heliotropinu zabraňuje tvorbě zarudnutí, loupání a nežádoucích vyrážek..

Produkt pro koupání dermatologa testovaný dermatology, má neutrální pH, neobsahuje mýdlo a je vhodný pro časté každodenní použití.

Produkt je balen v plastové nádobě s otevřeným horním ventilem. K použití přidejte do lázně několik kapek. Po zákroku opláchněte čistou vodou..

Konzistence Bubchen je středně tekutá, homogenní. Vůně je příjemná, travnatá. Mýdlo se dobře umývá, dostatečně rychle se omyje.

 • Od narození.
 • Bez barviva a konzervačních látek.
 • Rostlinná základna.
 • Hypoalergenní složení.
 • Dermatologicky testováno.
 • Vhodné pro celé tělo.

4 Sanosan Baby


Čtvrté místo zaujímá prostředky ke koupání a šamponu Sanosan Baby. Univerzální produkt zajišťuje čistotu pokožky dítěte, vhodný pro mytí vlasů a celého těla.

Nástroj je vybaven dávkovačem, což velmi usnadňuje proces koupání dítěte, když jsou matky ruce zaneprázdněny. Stačí jedno nebo dvě kliknutí a měkký voňavý gel je již připraven k použití. Strana láhve je opatřena protiskluzovým povlakem. Tím je zajištěno bezpečné používání bez rizika vypadnutí obalu..

Složení šamponu zahrnuje živiny, jako je mléčná bílkovina a olivový olej. Aktivně zvlhčují povrchovou vrstvu, udržují přirozenou rovnováhu pokožky a chrání před vysycháním. Vzorec Sanosan Baby neobsahuje parabeny, sírany ani škodlivá barviva.

Konzistence koupelové kapaliny je dobrá, dobře pěňuje a rychle oplachuje. Po použití nevysychá pokožku, nezpůsobuje podráždění očí. Hypoalergenní a klinicky testované. Vůně je příjemná, svěží, lehce sladká.

 • A koupání a šampon.
 • Čistí se dobře.
 • Pohodlné balení.
 • Nutriční složky.
 • Žádná barviva nebo parabeny.
 • Hypoalergenní.
 • Neprůhledný obal, žádné finanční prostředky viditelné.
 • Cena.

3 holub 0+ měsíců


Tři vůdci jsou otevřeni japonským výrobkem Pigeon Soap-Foam, 0+. Produkt je vhodný pro koupání dětí od narození. Lehká vzdušná pěna rychle a bez potíží čistí jemnou pokožku dítěte od všech nečistot.

Charakteristickým rysem tohoto mýdla je speciální vyjímatelný dávkovač. Při stlačení účinně napěňuje kapalinu a poskytuje hotový nástroj pro aplikaci. Pro budoucí úspory nabízí výrobce možnost zakoupit náhradní jednotku tohoto nástroje a ne utrácet peníze za novou láhev.

Výrobek neobsahuje škodlivé složky, barviva, alkohol a látky určené k aromatizaci. Speciální receptura Pigeon Baby Lipid zvlhčuje a chrání jemnou pokožku před vnějšími vlivy prostředí, zabraňuje peelingům a zarudnutí.

Mýdlová pěna prošla nezbytnými klinickými zkouškami, nezpůsobuje alergické reakce, nevytváří oči, je vhodná pro mytí celého těla. PH 5,6 je ideální pro novorozence.

Připravená pěna má prakticky neutrální vůni, dobře opláchne, nevysušuje pokožku. Produkt je balen v plastové nádobě s tvarem zefektivnění. Na zadní straně je umístěna průhledná čára pro kontrolu zbytků mýdla..

 • Dávkovač okamžitě pění mýdlo.
 • Bez alkoholu a barviv.
 • Nevysušuje pokožku.
 • Neutrální vůně.
 • Můžete ovládat množství finančních prostředků.
 • Dostupné vyměnitelné bloky.

2 Weleda s měsíčkem


Na druhém místě je produkt značky Weleda - dětské koupání s měsíčkem. Produkt je organický, zcela eliminuje přítomnost škodlivých příchutí a barviv. Podle rodičů lze lázeňskou přísadu použít jako alternativu k bylinkovým odvarům.

Výhodou produktu je samozřejmě jeho 100% přírodní složení. Složky jako měsíček, tráva, lněný extrakt, levandulový olej a šalvějový olej mají blahodárný účinek nejen na povrchovou vrstvu kůže, ale také pomáhají v boji s respiračními chorobami. Zlepšují usínání dítěte, jsou účinným nástrojem v boji proti různým vyrážkám a diatéze.

Pro použití by měla být pouze jedna nebo dvě polévkové lžíce přípravku naředěna ve vodní lázni. Voda po přidání získá nažloutlý odstín. Po aplikaci kůže není měkká a dobře udržovaná.

Weleda baby koupání s měsíčkem lze použít od narození, vhodné pro každodenní péči. Konzistence produktu je tekutá s charakteristickou bylinnou vůní.
Plastové balení s uzamykatelným víkem. Tvar láhve usnadňuje držení v ruce. Schváleno pediatry.

 • 100% přírodní složení.
 • Nezpůsobuje alergie.
 • Podporuje normalizaci spánku.
 • Zmírňuje podráždění.
 • Schváleno dermatology.
 • Nevysušuje pokožku.

1 Mustela


Dětský šampon Mustela je lídrem v našem hodnocení. Nejdražší z předložených prostředků se netýká pouze čistících prostředků, ale může být také použit jako léčba seboroické dermatitidy u novorozenců..

Tato šamponová pěna se vyznačuje přírodním složením (99% organických složek). Kyselina salicylová pomáhá odstraňovat „mléčné“ krusty a zabraňuje vzhledu nových. Zbývající přísady zvlhčují, chrání a jemně čistí jemnou pokožku dítěte..

Láhev Mustela je vybaven dávkovačem pěny. Jedním kliknutím a hotové složení produktu v ruce. Obvyklá aplikace: naneste na mokré vlasy dítěte, jemně masírujte a opláchněte. Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje nechat kompozici 1-2 minuty na hlavě.

Pěnový šampon je vhodný pro každodenní péči, nezpůsobuje alergické reakce a slzy u dítěte. Konzistence pěny je vzdušná, ale spíše hustá. Je dobře umytý, nevysychá vlasy. Vůně je lehká, nenápadná. Víčko s dávkovačem se uzavře nahoře plastovým víčkem.

 • Dobré složení.
 • Boj a léčba seboroické dermatitidy.
 • Pěnící činidlo.
 • Nezpůsobuje alergické reakce.
 • Neproudí.
 • Rychle opláchněte.
 • Ekonomicky spotřebované.

Jaký koupací produkt je lepší koupit

Toto hodnocení představuje nejlepší prostředek pro koupání novorozenců. Všichni dokonale zvládají základní funkce šetrného a efektivního čištění. Prací prostředek všech výrobků nezpůsobuje podráždění a zarudnutí očí, což znamená, že se dítě během procedury bude cítit bezpečně a pohodlně.

Z poměrně levného cenového segmentu kupující často používají ušatý krém Nyan Liquid Soap s olivovým olejem a extraktem Aloe Vera, My Sun Liquid Soap s avokádovým olejem a AQA baby Liquid Soap pro dítě. Jemně a jemně ovlivňují povrch kůže, dobře se umývají, obsahují užitečné stopové prvky a oleje. Méně - ne zcela přirozené složení.

Střední cenovou kategorii představují docela univerzální prostředky: Johnsonův dětský šampon a pěna na mytí a koupání Od nejvyššího až po paty, Bubchen šampon pro kojence s Aloe Vera a Sanosan Baby Bathing agent a šampon, mohou být použity samostatně pro vlasy, mytí nebo komplexní čištění. Neobsahují barviva a parabeny, obohacené o hydratační složky. Výrobky prošly dermatologickou kontrolou.

Lídři jsou produkty, které mají zcela přirozené složení. Mustela dětský šampon pěnový šampon, Weleda dětské koupání s měsíčkem a holubím pěnovým mýdlem, 0+. Nezpůsobují alergické reakce, ale spíše přispívají k jeho eliminaci. Aktivními složkami těchto produktů jsou výtažky z léčivých bylin a organických olejů. Některé z nich okamžitě tvoří jemnou pěnu, připravenou k použití. Nevýhodou je vysoká cena produktů.

Které prostředky pro koupání vašeho dítěte je lepší zvolit - rozhodnete se. Hlavní věc je, že vyhovuje pokožce dítěte, nezpůsobuje sucho a podráždění, takže z čistícího postupu se stává příjemné potěšení.

Články O Neplodnosti