Hlavní Testy

Nejlepší dětské mýdlo s bezpečným složením v roce 2020

Ihned po narození se novorozenec koupe bez použití detergentů. Ale od věku 2-3 týdnů je již během koupání povoleno používat speciální dětské mýdlo. Odborníci vám doporučují zvolit měkké kosmetické výrobky, které neobsahují nezdravé přísady a jemně čistí pokožku dítěte. Naše hodnocení nejlepších dětských mýdel s bezpečným složením vám pomůže vybrat tu správnou..

Rysy kůže malého dítěte

I přes převládající názor, že speciální čisticí prostředky pro novorozence jsou běžným marketingovým krokem, je jejich nákup oprávněný. Takové kosmetické výrobky jsou pro dítě mnohem lepší z několika důvodů:

 • U dětí nejtenčí a neobvykle citlivá stratum corneum epidermis. Ve srovnání s podobnými ukazateli dospělé epidermis je dítě několikrát tenčí.
 • Funkce mazových a potních kanálů u novorozenců fungují neefektivně. Jejich tajemství proto tvoří velmi tenkou ochrannou vrstvu, která se rychle opláchne..
 • Vzhledem k intenzivní účasti na výměně plynu musí být dermis dítěte denně čištěna. Při narušení těchto procesů dochází k nevyhnutelnému zhoršení stavu dítěte.
 • Kosmetické výrobky používané při koupání dítěte ovlivňují tloušťku ochranného potahu na dermis a intenzitu syntézy melaninu. Pokud k tomu používáte agresivní mýdlo, bude pokožka dítěte velmi citlivá na ultrafialové záření.

Vhodné mýdlo pro novorozence

Při výběru kosmetických přípravků určených pro péči o kojence musíte nejprve posoudit bezpečnost přípravku. Pro novorozence je vhodné antibakteriální mýdlo s tekutou konzistencí a neutrálním složením. Dobrou volbou je krémové mýdlo vyrobené z přírodních složek, které neobsahuje složky, které mohou vyvolat alergii. Pro děti jsou také vhodné detergenty obsahující glycerin. Tato složka má mírný zvlhčující účinek a poskytuje ochranu před nadměrným vysušením. Po použití takového mýdla bude pokožka dítěte jemnější.

V současné době výrobci kosmetických přípravků pro koupání dětí nabízejí tyto druhy dětských mýdel:

 • Kapalný produkt konzistence má obvykle vyvážené složení, což z něj činí vynikající mýdlové řešení pro malé dítě. Takový produkt nevyvolává podráždění ani nadměrné sucho, jemně a jemně omývá kůži dítěte, aniž by ji poškodil. Díky tekutému mýdlu se novorozenci mohou koupat každý den, aniž by se obávali poškození zdraví.
 • Složky krémového mýdla obvykle zahrnují lanolin a glycerin. Tyto složky jsou bezpečné, poskytují účinnou ochranu proti bakteriím, zjemňují pokožku, neutralizují zánět. Krémové mýdlo je vhodné pro každodenní koupání. Někdy může obsahovat parfémy nebo vůně. Proto v obchodě musíte obzvláště pečlivě prostudovat složení.
 • Pravidelné pevné mýdlo vysušuje dermis, ale poskytuje dobrou ochranu. Takový kosmetický výrobek koupe dítě po 1 měsíci života a pouze jednou týdně. Masivní dětské mýdlo může umýt ruce, použít k mytí postele a oblečení dítěte. Vytváří bohatou hustou pěnu. Díky šetrnému složení je přizpůsoben pokožce dětí a nevyvolává alergie, jako je prací prostředek.
 • Antibakteriální mýdlo pro děti obvykle obsahuje triklokarban nebo triklosan. zvláštností těchto látek je schopnost zcela vyplavit různé mikroorganismy z povrchu kůže. Ale ne jen patogenní mikroflóra, ale také ochranná, se dostane pod útok. V tomto ohledu nemůžete takové mýdlo používat každý den bez pravděpodobnosti oslabení odolnosti pokožky vůči škodlivým bakteriím. Takový produkt je užitečný pouze v případě zranění, škrábanců, poranění a jiného poškození..

Mýdla obsahující různé rostlinné extrakty se musí používat opatrně. Jsou schopni vyvolat vyrážky. Pro děti, které nejsou náchylné k alergickým reakcím, budou takové doplňky dokonce užitečné. S jejich pomocí zmírňují zánět, zmírňují svědění a otoky, zbavují se pocení.

Při nákupu mýdla pro dítě je nutné pečlivě prostudovat seznam složek. Výrobky s přídavkem rostlinných výtažků se doporučují dětem starším než 3 měsíce. Do této doby je kůže dítěte již docela přizpůsobena vnějším vlivům.

V tomto věku je nejbezpečnější používat mýdlo s přísadou heřmánku, heřmánku, měsíčku nebo měsíčku. Mýdlo s výtažkem z jehličnatých rostlin nebo s medem, odborníci doporučují používat až po šesti měsících života. Výrobky s přídavkem citrusových výtažků pro kojence se lépe nepoužívají.

Je přísně zakázáno používat mýdlo na praní k mytí dětí nebo k čištění jejich oděvů. Obsahuje příliš mnoho alkálií, které dráždí jemnou pokožku dítěte. To se stává běžnou příčinou podráždění..

Výběr a použití mýdla pro dítě

Na obalu mýdla by mělo být vyznačeno, že je vhodné pro kojeneckou pokožku nebo novorozence. Pokud přípravek není vhodný pro kojence, může jeho použití u dítěte vyvolat vyrážky a jiné negativní reakce, i když je jeho složení bezpečné nebo hypoalergenní..

Při výběru mýdla v obchodě musíte nejen pečlivě prozkoumat ingredience, ale také zjistit, zda je datum exspirace správné, abyste se ujistili, že obal není rozbitý. Pokud produkt uvádí doporučený věk, měli byste mu věnovat pozornost..

Pro děti je lepší koupit tekuté výrobky, které jsou průhledné a mají označení „hypoalergenní“. PH tohoto mýdla by mělo být neutrální, je povolen mírný zápach rostlin.

Bude skvělé, pokud obal mýdla má environmentální štítek označující vysokou kvalitu produktu. Pokud jde o bezpečnost a ekologičnost mýdla, řekněte nápis „ICEA“, „Ecocert“, „Cosmos Organic“ nebo „NATRUE“. Pokud je uvedeno „BDIH“, znamená to, že produkt neobsahuje barviva, parabeny ani silikon.

Mýdlo s jasnou barvou a silnou vůní nestojí za to koupit, i když je jeho složení atraktivní, obsahuje mnoho užitečných složek a zdá se bezpečné. Tuto strukturu a vůni lze nalézt pouze u produktů obsahujících barviva nebo aromatické látky..

Tekuté mýdlo je vhodné pro každodenní mytí rukou. Pokud se dítě potřebuje vykoupat, hodí se krémové mýdlo. K mytí rukou můžete použít kusové mýdlo..

Při hodnocení složení je třeba věnovat pozornost obsahu složek, jako je lanolin a glycerin. Mluví o bezpečnosti výrobků. Pokud je pokožka dítěte citlivá, často se na ní objevují vyrážky a podráždění plen, pak je lepší zvolit mýdlo obsahující heřmánkový, strunový nebo lasturový extrakt. Tyto produkty mají změkčující a vyživující účinek, obnovují ochrannou vrstvu dermis. Pro odstranění zarudnutí a podráždění je vhodné mýdlo obsahující dubovou kůru, měsíček nebo šalvěj. K léčbě škrábanců se doporučuje použít mýdlo s jitrocelem nebo avokádem. Chcete-li uklidnit dítě a zlepšit spánek, měli byste ho vykoupat levandulovým mýdlem.

Pokud je produkt zakoupen pro praní oděvů a ložního prádla, měly by být upřednostňovány výrobky, které neobsahují bělidlo. Neměly by obsahovat více než 15% povrchově aktivní látky, měly by pracovat ve vodě s vysokou teplotou.

Nejlepší levné mýdlo pro děti

Některé levné kosmetické výrobky určené pro koupání kojenců se neukázaly horší než drahá značková kosmetika. Neobsahují složky, které poskytují další účinek na epidermis novorozence, ale existují všechny nezbytné základní složky. Toto mýdlo je hypoalergenní, lze jej zkontrolovat dermatology a plně splňuje uznávané standardy kvality..

Výrobek vyrobený v koncernu Nevskaya Cosmetics splňuje vysokou úroveň kvality a je vyroben z přírodních ingrediencí. Vzhled je zcela běžný, má však dobré vlastnosti a bezpečné složení. V seznamu složek můžete vidět ester heřmánkového oleje, který snižuje podráždění a zmírňuje zánět. Přírodní alantoin, který se také nachází v tomto mýdle, dodává pokožce hydratační a výživné složky. Baby Soap navíc obsahuje přírodní bylinné výtažky.

Jedinou syntetickou složkou v kompozici je triethanolamin, což je poměrně populární povrchově aktivní látka. Ano, může to být dráždivé pro kůži, ale jeho koncentrace v mýdle je poměrně nízká. Proto se bojí, že to nestojí.

Díky přirozenému složení bez látek škodlivých pro dětskou epidermis je mýdlo oblíbené u kupujících. Nevyvolává alergie, nevysychá jemnou dětskou pokožku, má příjemnou bylinnou vůni.

 • složení bez škodlivých přísad;
 • nevysychá pokožku;
 • uklidňuje podráždění;
 • rostlinné extrakty a oleje v kompozici;
 • nízká cena.
 • nenalezeno.

Průměrná cena produktu: 28 rublů.

Tento produkt byl vytvořen speciálně pro šetrné čištění jemné pokožky kojenců. Prostředky se dokonale osvědčily proti podráždění a zarudnutí. Podle hodnocení zákazníků toto mýdlo nedráždí sliznice..

Tento produkt byl uznán, protože během používání nevysychá dětskou dermis a není příčinou vyrážky. Mnoho matek říká, že s tímto mýdlem je pohodlné mýt ruce, které mají škrábance nebo rány, protože je nedráždí. Po jeho použití prochází zarudnutí. Produkt je vhodný pro použití, díky lahvi s rozprašovačem je poměrně ekonomický a efektivní..

Kompozice obsahuje poměrně velké množství toxických složek, ale jsou na konci seznamu, což ukazuje na jejich velmi nízkou koncentraci. Osoby trpící alergiemi by ji však měly používat opatrně..

 • nízká cena;
 • dobré čištění pleti;
 • nevyvolává negativní reakce;
 • zvlhčuje a zjemňuje.
 • toxické látky ve směsi;
 • trvalý parfém.

Průměrná cena mýdla je: 72 rublů.

Tento kosmetický produkt je vyráběn v Rusku. Je vhodný pro použití ihned po narození. Výrobek se skládá z kvalitních a bezpečných součástí. Mýdlo nemá výrazný zápach, má vynikající protizánětlivý účinek. Složení kosmetického přípravku zahrnuje rostlinné výtažky - výtažky z heřmánku, měsíčku a levandule. Dávají mýdlovým hydratačním a výživným vlastnostem. Mýdlo je vynikající, ale jemně čistí pokožku. Produkt dobře napěňuje a je zcela vyplaven bez zanechání lepivého filmu. Po koupeli s tímto mýdlem, dítě prochází vyrážka plenky a dermatitida rychleji. Prostředky dokonale chrání před bakteriemi.

 • žádný zjevný zápach;
 • nízká cena;
 • efektivní očištění;
 • nedostatek alergických vyrážek;
 • ekonomická spotřeba.
  SLS na druhém místě v kompozici může vysušit citlivou pokožku;

přítomnost polyquaternia (mikroplasty) - škodlivé pro životní prostředí.

Průměrné náklady na takové mýdlo jsou 99 rublů.

Pevné mýdlo Johnson's Baby má vynikající složení, díky kterému může být považováno za krémové mýdlo. Obsahuje speciální změkčovadlo a glycerin. Jejich interakce poskytuje jemnou pokožku s přirozenou ochranou, zabraňuje vzniku podráždění a zabraňuje vysychání. Zahrnut je také přírodní extrakt mléka. Proto je toto mýdlo povoleno pro koupání dětí. Tento kosmetický přípravek má osvědčení o hygienických kontrolách a jeho použití je schváleno dermatology. Výrobek je zcela bezpečný pro děti, nevyvolává podráždění, jemně čistí citlivou dětskou pokožku. Kupující berou na vědomí, že díky pevné struktuře mýdlo nedochází k dlouhodobému pobytu ve vodě. Výhody tohoto produktu jsou doplněny nízkými náklady a ekonomickou spotřebou..

 • příjemná cena;
 • ekonomická spotřeba;
 • hypoalergenní;
 • užitečné složení;
 • zachovává texturu.
 • obsahuje minerální olej;
 • skládá se ze složky, která znečišťuje životní prostředí.

Průměrná cena mýdla je 50 rublů.

Kvalitní mýdlo průměrné ceny

Tyto kosmetické výrobky jsou vysoce kvalitní. Kromě užitečných základních složek musí mít složení takového mýdla další složky péče.

Ruský výrobek byl vytvořen pro dětskou pokožku s častým zánětem. Má vynikající antibakteriální účinek. Složky kosmetického přípravku zahrnují přírodní rostlinné složky, bylinné extrakty. Spolu s mýdlovým základem se o pokožku starají přírodní ingredience. Toto mýdlo prošlo zvláštním testem a bylo schváleno pediatry jako bezpečný hygienický produkt..

Výhodou tohoto tekutého mýdla je podle kupujících dostupnost certifikátu. Barviva a škodlivé soli nejsou zahrnuty..

 • užitečné složky na začátku kompozice;
 • osvědčení o shodě;
 • antibakteriální účinek.
 • Na konci seznamu jsou poměrně toxické konzervační látky, které mohou způsobit podráždění a znečišťovat životní prostředí..

Průměrné náklady na tekuté mýdlo je 180 rublů.

Základem tohoto pevného mýdla je termální voda a jako další složky se používají pouze přírodní složky. Díky optimálnímu složení si mýdlo udržuje normální hladinu pH pokožky dítěte. Toto mýdlo dobře vnímá i nejcitlivější pokožka dítěte. V důsledku šetrného čištění se na epidermis vytvoří stabilní ochrana a bylinné ingredience jsou pečlivě ošetřovány. Podle odborníků a rodičů je toto mýdlo povoleno používat beze strachu od narození dítěte. Kompozice neobsahuje škodlivé barviva, příchutě nebo konzervační látky. Mýdlo se spotřebovává dostatečně ekonomicky, nevstává z vody.

 • nevypouští kůži dítěte;
 • příjemná světlá vůně;
 • žádné škodlivé látky;
 • šetrná péče;
 • nedopouští se.
 • syntetický konzervační prostředek s toxickými vlastnostmi na konci kompozice. Znečišťuje životní prostředí.

Průměrná cena tohoto mýdla je 135 rublů.

Tento kosmetický produkt se vyrábí v Německu. Prošel speciální zkouškou a byl vyvinut podle zvláštního vzorce. S tímto mýdlem si můžete každý den koupat novorozence. Díky své jemné struktuře poskytuje produkt vysoce kvalitní a jemné čištění. Heřmánkový extrakt v kompozici zklidňuje podráždění a extrakt z aloe podporuje hojení ran. Nástroj působí velmi jemně a dobře se opláchne. Při delším používání nezpůsobuje negativní kožní reakce. Po koupeli s tímto mýdlem zůstává pokožka měkká a není nutné ji nanášet zvlhčovačem.

Nejlepší dětská tekutina a tyčinka na mýdlo

Jemná pokožka dětí je zvláště citlivá na bakterie. Aby se předešlo podráždění, je dítě denně omýváno vodou. Jen voda nestačí. K řádnému čištění a péči by mělo být při hygienických postupech používáno dětské mýdlo. Hodí se to od druhého týdne života. Vhodné mýdlo čistí, ale nevysušuje pokožku, má změkčující a protizánětlivý účinek. Právě tyto produkty jsou shromažďovány v našem hodnocení.

Nejpřirozenější na seznamu jsou organické Helan Linea Bimbi, výživné Klorane a Bubchen mýdlo od prvních narozenin. Do hodnocení byly zahrnuty dvě tekutá mýdla: Krya-Krya a BabyLine. Dobré a levné možnosti od značek Neva cosmetics a Johnson's Baby.

Hodnocení TOP-7 nejlepších dětských mýdel

1. Kosmetika Neva

Protizánětlivé dětské mýdlo s posloupností

Hmotnost: 90 g | Složení: Voda, rostlinné a živočišné sodné soli mastných kyselin, kyselina citronová, oxid titaničitý, glycerin, minkový olej, zatáčka, diethylenglykol, triethanolamin, PEG-9, disodná sůl EDTA, kyselina benzoová, sodná sůl karboxymethylcelulózy, chlorid sodný, parfém.

Univerzální bílé pevné mýdlo v pevném papírovém balení. Přitahuje příjemnou, i když spíše silnou vůni, přítomnost glycerinu, strunu a norkový tuk v kompozici. Glycerin pomáhá buňkám udržet vlhkost, řadu známých protizánětlivých vlastností, norkový tuk zjemňuje a uzdravuje pokožku. Výrobek je levný, takže jej lze použít nejen pro nejmenší děti, ale také jako prací prostředek pro dětské hračky nebo spodní prádlo.

Výhody a nevýhody

2. Bubchen

Nejlepší dětské mýdlo pro novorozence

Hmotnost: 125 g | Složení: Palm sodná, kokos sodný, voda, olivát sodný, glycerin, parfém, chlorid sodný, sójový glycin (olej), bisabolol, heřmánkový extrakt, thiosíran sodný, ethidronát tetrasodný, oxid titaničitý (CI 77891).

Německé mýdlo Bubchen (Bubchen) je vhodné pro nejmladší členy rodiny. Čisticí prostředek lze použít od narození. Bude také přitahovat starší děti. Jemné jemné čištění ocení i dospělí členové rodiny. Bubchen čistí velmi jemně, aniž by došlo k poškození přirozené ochranné vrstvy pokožky.

Výhody a nevýhody

3. BabyLine

Nejlepší tekuté mýdlo pro děti

Objem: balení obsahuje 0,25 a 0,5 l | Složení: voda, imidazolín, laurylpolyoxyethylen sodný, laurylsarkosinát sodný, aloe a heřmánek (extrakt), chlorid sodný, hydrát kyseliny citronové, parfém.

Tekuté mýdlo německé značky BabyLine je vhodné i pro novorozence. Výrobce slibuje jemné, šetrné čištění pokožky vašeho dítěte. Tyto sliby potvrzují rodiče: mýdlo nevysychá a nedotahuje pokožku. Produkt je transparentní, bez barviv, s příjemnou vůní.

Výhody a nevýhody

4. Johnsonovo dítě

Mýdlo před spaním

Hmotnost: 100 g | Složení: Palmová soda, Palmový kernelát sodný, Voda, Parfém, Glycerin, Kyselina palmových plodů, Kapalný parafín, Chlorid sodný, Benzotriazolyl dodecyl p-křeslo, Editron tetrasodium, Tetrasodium EDTA, Disodium EDTA, CI 77891 (CI77891) (Ultramarine), CI 73360.

Dětské mýdlo jemné fialové barvy s příjemnou květinovou vůní. Výrobce zdůrazňuje, že speciální relaxační vůně produktu pomáhá dítěti lépe spát ve večerních hodinách. Mandlový olej, norkový tuk a bylinné výtažky bojují se záněty a zároveň zjemňují pokožku. Kupující jsou přitahováni kvalitní kvalitou za přijatelnou cenu, barvu a vůni, všestrannost produktu..

Výhody a nevýhody

5. Helan Linea Bimbi

Nejpřirozenější dětské mýdlo

Hmotnost: 100 g | Složení: škrob, kokoylisethionát sodný, laurylsulfosukcinát sodný, cetearylalkohol, voda, glycerin, hydrogenovaný ricinový olej, mandlový olej, olivový olej, kokamidopropylen betain, kyselina citronová, oxid titaničitý, parfém, linalool,.

Přírodní produkt italské značky Helan bez alkálií, síranů, barviv a parabenů. Vhodné pro děti od prvních narozenin. I při mytí obličeje nedochází k podráždění. Dalšími změkčujícími a pečujícími ingrediencemi jsou mandle a olivové oleje. Barové mýdlo v krémové barvě je baleno v lepenkové krabičce s jemným vzorem. Stejný výrobce má tekuté přírodní mýdlo s heřmánkem a měsíčkem.

Výhody a nevýhody

6. Quack-quack

Klasická vůně vitamínu F

Objem: 200 ml | Složení: voda, kokamidopropylbetain, glycerin, kokoylisethionát sodný, kokoglukosid, glyceryl oleát, extrakt z aloe vera, extrakt z květu heřmánku, polysorbát 80, D-panthenol, parfém, 5-chlor-2-methyl-4-isothiazol, 2-methyl-4-isothiazolin-3-1, hořečnaté soli, tetrasodium EDTA, kyselina citrónová.

Tekuté mýdlo v bílé neprůhledné láhvi se zlomyslným kachňatým vzorem. Mýdlo lze použít od narození. Průhledná mycí kapalina uvnitř láhve dobře pění a snadno se omyje, voní úžasně lahodně. Vůně zmizí z kůže do 20 minut.

Výhody a nevýhody

7. Klorane

Dětské výživné mýdlo

Hmotnost: 250 g | Složení: Palmitát sodný, Palmneát sodný, Voda, Parfém, Včelí vosk, Extrakt z měsíčku, Rostlinný olej Červený zázvor, Cetylpalmitát, Oxid železa, Mandlový olej, Oxid titaničitý.

Živné tuhé mýdlo bez použití zásady ve složení francouzské laboratoře Clauran. Výrobce slibuje, že pokožka dítěte bude chráněna před sušením mastnými kyselinami. A výtažek z měsíčku poskytne léčivý a regenerační účinek..

Výhody a nevýhody

Jaké dětské mýdlo si vybrat?

Struktura:

Základními složkami přírodního produktu jsou rozpustné soli nasycených mastných kyselin: nejčastěji se jedná o sůl sodíku a kyseliny stearové (stearát sodný). Kromě kyseliny stearové se jako báze v tvrdých odrůdách používají následující kyseliny: myristová, olejová, laurová, palmitová.

Surovinami jsou živočišné a rostlinné tuky. Během zpracování se ošetří zásadou, sodou.

Dále se do kompozice zavádí glycerin, oleje, barviva, antiseptika, parfémové přípravky, bylinné extrakty.

Zkontrolujte složení mýdla pro přirozenost a bezpečnost, můžete použít speciální online služby. Například zde: https://ecogolik.ru/sostav_kosmetika/

Úroveň PH:

Písmena pH označují stupeň kyselosti-zásaditosti. Pro vodu je pH 7. Všechna čísla od 0 do 7 znamenají kyselé prostředí: čím menší číslo, tím vyšší kyselost. A hodnoty od 7 do 14 - znamenají zásaditost.

Když mluvíme o normálním pH mýdla, znamená to, že číslo je v rozmezí 5 až 8. pH, které je vhodné pro konkrétní osobu, závisí na typu pokožky. U kojenců je indikátor kyselosti kůže 5,5–6,0. Mýdlo by proto mělo mít odpovídající úroveň: 5.0-6.0.

Výrobci často uvádějí hodnoty pH na obalu produktu. Většina moderních detergentů má ukazatele od 5,5 do 7,0.

Formulář vydání:

Výrobci vyrábějí tuhé a tekuté dětské mýdlo. Tyto formy se liší chemickým složením: tekuté formy uvolňování jsou blíže ke šamponům. Předpokládá se, že takové odrůdy usuší pokožku méně, jsou doporučovány pro častější použití..

Pevné tyče po použití vytvářejí ochrannou vrstvu, jsou vhodné pro praní per a mytí drobných dětských věcí.

Antibakteriální účinek:

K účinnému boji proti bakteriím se do kompozice přidávají triclocarban a triclosan. Účinně ničí mikroby. Triclosan a triclocarban jsou zároveň potenciálními alergeny, dráždivými pro oči a pokožku.

Prostředky s antibakteriálním účinkem ničí nejen škodlivé, ale také prospěšné kožní bakterie. Neměly by se proto používat systematicky, ale pouze v případě nebezpečí znečištění: poté, co dítě komunikuje se zvířaty, v přírodě, s poraněním kůže, se silným znečištěním.

Populární dotazy týkající se dětského mýdla

Pokud si vyberete mezi dětským mýdlem a pracími prostředky s agresivním složením, mohou se talíře, šálky nebo láhve umýt mýdlem. Mýdlové mýdlo pouze důkladně opláchněte, protože složky mýdla nejsou určeny k perorálnímu použití..
Nepřetržité mytí mýdlem není nutné, stačí pouze umýt plak nebo mastný film. Ale i v tomto případě je pro pokrmy vhodnější běžná jedlá soda nebo speciální organický produkt. Umyté nádobí lze opláchnout a sterilizovat..
A s dětským mýdlem je vhodné umýt hračky, hrnec, koupel a další předměty, kterých se dítě dotkne.

U dětí do jednoho roku je kůže velmi citlivá, náchylná k podráždění a vysychání. Proto by měl být prací prostředek šetrný, měl by obsahovat složky s jemnými čisticími a protizánětlivými vlastnostmi. Vhodné změkčovadla: přírodní oleje, glycerin. Byliny jsou dobré pro prevenci zánětu: tymián, šalvěj, heřmánek, dubová kůra, měsíček, heřmánek.

Měkký šetrný účinek produktů pro děti pomáhá nejen dětským, ale i dospělým pokožkám. Díky minimálnímu obsahu agresivních alkalických látek je mýdlo vhodné pro mytí lidí citlivou pokožkou. Pěna tvořená dětským mýdlem nevysušuje pokožku, ale naopak poskytuje další hydrataci.

Dětské mýdlo bylo vynalezeno po obvyklém záchodu a domácnosti. Vzorec čisticího prostředku pro děti obsahuje méně zásadité nebo vůbec neobsahuje, aby nedošlo k poškození jemné kůže. Bylinné výtažky (heřmánek, struna, měsíček) se často přidávají do složení dětských produktů, aby poskytovaly antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Jako změkčovadla používejte lanolin, glycerin, kokos a olivový olej.
Navzdory šetrnému složení dětského detergentu dítě nepotřebuje denní mýdlo. Stačí mýdlo použít při koupání 1-2krát týdně. Pokud používáte příliš dobré mýdlo příliš často, můžete pokožku snadno vysušit.

Mýdlo, zejména tekuté mýdlo, je velmi vhodné jako prostředek k mytí vlasů, pokud není po ruce nic jiného. U dětských výrobků minimální množství přísad, takže jsou vhodné pro citlivou pokožku hlavy, nezpůsobují podráždění, svědění. Mýdlo však vlasy silně převaluje a zamotá, takže je nutné použít klimatizaci nebo balzám. Masivní tyč může zanechat na vlasech těžko omyvatelný povlak. Pro hlavu je lepší koupit dobré dětské šampony..

Správné mýdlo je nezbytným atributem každodenních hygienických postupů. Mezi pozicemi popsanými v článku je určitě pro vás vhodná volba. Ideální volbou pro děti do jednoho roku je dětské mýdlo bez přísad, později - rodiče mají širší výběr.

Řekněte nám, jaké mýdlo jste pro své dítě koupili. Co je pro vás při výběru tohoto produktu nejdůležitější? Sdílejte své tipy a postřehy s ostatními rodiči.

Jmenuji se Maria. Jsem praktický psycholog. Není to tak dávno, co jsem se pokusil v nové roli - máma. To je nepředstavitelný zážitek! Společně s manželem se denně setkáváme se všemi zkouškami a radostí našich rodičů. Zkušenost psychologa samozřejmě hodně pomáhá při výchově dítěte a ve vztahu k životu obecně. Doufám, že se s vámi mohu podělit o užitečnost v článcích.

Baby mýdlo: jak mýt nejdražší

Zdálo by se, že by to mohlo být snazší než kousek dětského mýdla? Jsme na to tak zvyklí, zdá se, že to vždycky bylo. Ale z nějakého důvodu se otázka aktivního pokladu, vašeho nejcennějšího maličkého, diskutuje velmi aktivně o všech „maminčích“ zdrojích. Existuje mnoho informací o dětském mýdle, od propagace článků výrobců až po doporučení pediatrů. Při přípravě článku jsem je četl neúmyslně, někdy to bylo směšné z toho, co jsem četl, a někdy ne vůbec. Stejné informace se často putují z místa na místo, zarostlé detaily, interpretacemi a pouhými fámami.

Navrhuji v této věci identifikovat klíčové body.

Dětské mýdlo a dětský věk
Pediatrové doporučují umýt dítě do jednoho roku mýdlem 1-2krát týdně nebo dokonce bez něj. Možná má někdo takové sterilní děti (štěstí!), Ale v mé praxi, asi po šesti měsících, zejména poté, co se dítě plazilo, je mýdlo potřeba téměř denně.

Čím je dítě starší, tím častěji používá mýdlo. Po pískovišti, po hraní se zvířaty, po seznámení s výtvarným uměním, po procházce, po WC, nakonec - mýdlo se stává nezbytnou věcí. A je rozumné dát svému nejdražšímu člověku na světě dobrý hygienický prostředek.

Tekuté nebo pevné? Přírodní nebo ne?

Když říkají „dětské mýdlo“, obvykle nerozlišují mezi pevným nebo tekutým mýdlem, přírodním nebo nepřirozeným. Možná to vyplývá ze skutečnosti, že dětské mýdlo je považováno za synonymum bezpečného mýdla. Částečně je to pravda, dětská kosmetika, včetně mýdla, je mnohem obtížnější certifikovat než dospělí. Je věnována větší pozornost, zejména na ni jsou kladeny přísné požadavky. Nezapomeňte však, ve které zemi žijeme, takže při výběru hygienických produktů pro dítě stojí za to trochu více práce.

Takže které mýdlo dáváte přednost? Velmi časté rady, opět od pediatrů, používají tekuté dětské mýdlo. Je to pohodlnější, rychleji opláchne pokožku, je hygieničtější při použití (nestává se kyselým v mýdlové misce), má nízkou rovnováhu ph ve srovnání s pevným mýdlem.

Z osobních pozorování: ano - tekuté mýdlo je pohodlnější a hygieničtější, samozřejmě, láhev se nedostane kyselá, můžete si ji vzít s sebou na výlet atd. Ano - nízké ph, ale pouze proto, že tekuté mýdlo je směsí syntetických povrchově aktivních látek. A jak víte, nejsou vždy bezpečné. Takže v nejoblíbenějších značkách dětského tekutého mýdla v naprosté většině ostatních povrchově aktivních látek je laureth sulfát sodný (Sodium Laureth Sulfate, SLES) nebo kokosulfát (kokosulfát, kokosulfát sodný). O vavřínech si všichni víceméně uvědomují, ale kokosíran je mazaný zvíře. Anglická verze Wikipedie dává stejné znaménko mezi SLS - laurylsulfát sodný! Z hlediska chemie to není úplně pravda, ale říci, že výrobky s kokosulfátem jsou výrobky neobsahující sírany, a označovat je „bez SLS“ je z mého pohledu také špatné. Diskuse o kokosulfátu není jednoduchá a dlouhá, zaslouží si samostatný článek, ačkoli existují informace o síti, quaerite et invenietis.

Musím říct, že tekuté mýdlo pro děti vyrobené na měkkých, bezpečných povrchově aktivních látkách existuje. Je pravda, že jeho cena je několikrát vyšší než obvykle, ale stále dobrá, když je na výběr.

S pevným dětským mýdlem je vše jednodušší. Ve většině případů to lze považovat za přírodní, i když před sedmi lety jsem potkal syntetické detergenty slavných značek zvaných dětská mýdla. Takže tuhé dětské mýdlo se vyrábí z různých rostlinných a živočišných tuků zmýdelněním hydroxidem sodným (alkálií).

Při výrobě se nejčastěji používá palmový olej - na etiketě je uveden palmát sodný, na etiketě je uveden palmojádrový olej, na palmový kopolymer sodné soli kokosový olej, kokosový olej je kokos sodný, živočišný tuk nebo jejich směs je loj sodný. Takže pokud jste vegetariánská maminka, nebo prostě pro vás není důležitá absence živočišných tuků v dětském mýdle, podívejte se do složení - loj sodný není pro vás vhodný. Co jiného by ta vybíravá maminka neměla ráda v továrně na pevné dětské mýdlo? To je přítomnost změkčovadel, stabilizátorů pěny, dalších syntetických povrchově aktivních látek, minerálních olejů, komplexotvorných činidel, bělidel, barviv a vonných látek. To vše je uvedeno na etiketě, někdy v mezinárodním systému kosmetických přísad INCI a někdy jednoduše výpisem.

Všechny tyto další přísady jsou schváleny pro použití a slouží ke zlepšení kvality mýdla pro spotřebitele, existuje však také komerční komponenta. Koneckonců je nutné, aby se mýdlo skladovalo roky, aby se jeho prezentace v průběhu času neměnila, takže pěny, stejně jako v reklamě na hasicí přístroj, se nakonec nakonec sníží. Hromadná výroba není často možná jiným způsobem. To je vše úžasné a proti tomu nemám nic. Co to ale má společného s jedním konkrétním dítětem, vaším dítětem?

Výběr solidního dětského mýdla je obrovský, existují poměrně běžné možnosti rozpočtu s velmi slušným složením.

S tím vším se mnoho nemilujících dětských mýdel, protože to stejně „schne“. Tito lidé by měli vyzkoušet přírodní mýdlo, jehož výroba se liší od továrny v řadě klíčových parametrů.

Takže ručně vyráběné mýdlo se skládá z dražších a / nebo vzácnějších olejů, jako je bambucké bambucké máslo, babassu, oliva, broskev a mnoho dalších. Funkce v technologii vaření umožňuje nechat glycerin v mýdle, k čemuž nedochází v průmyslovém prostředí. V domácím mýdle je vždy přítomno 5-10% nezmydelnitelných olejů (přerůstání), jejich přítomnost také zajišťuje jemnější péči o pleť. V průmyslovém mýdle je nadváha 0%. A samozřejmě, v domácím mýdle nenajdete změkčovadla, komplexotvorné látky atd., Tam nejsou potřeba. Můžete také plně koordinovat složení s výrobcem mýdla, abyste vyloučili možnost alergických reakcí. To vše dělá z domácího mýdla velmi hodnotnou alternativu k továrnímu mýdlu..

Co by mělo být v dobrém dětském mýdle a co by tam nemělo být?

Je čas na inventuru!

Při výběru pevného dětského mýdla věnujeme pozornost složení, mělo by obsahovat saponifikované oleje a / nebo tuky. Je dobré, když prostředek obsahuje glycerin, lanolin, spermaceti, extrakty a další složky, které změkčují působení mýdla. Pokud jsou ve složení podmíněně nadbytečné přísady, nebuďte příliš líní, abyste zjistili, co jsou tito „darebáci“. Například to může být pouze kyselina citronová (kyselina citrónová) nebo chlorid sodný (chlorid sodný) nebo možná notoricky známý síran (laureth sulfát). Pokud má dítě sklon k alergickým projevům, vyberte mýdlo s nejjednodušším složením, bez výtažků, vonných látek a éterických olejů, bez lanolinových nebo včelích produktů.

Při výběru tekutého dětského mýdla jsou doporučení v podstatě stejná - dávat pozor na složení, zejména proto, že existuje více přísad. Neměli byste důvěřovat nápisům jako „měkký přírodní surfaktant z kokosového oleje“, stojí za to zjistit INCI tohoto surfaktantu a přečíst si o něm více. Tekuté mýdlo by mělo být rychle a úplně omyté z kůže, je nepravděpodobné, že budete moci mýdlo rychle umýt lauretem.

Sláva značky není vždy zárukou kvality. Velmi často může být pro stejnou značku tuhé mýdlo vynikající a tekuté mýdlo „není příliš silné“. Buďte opatrní a vše bude fungovat!

Dětské mýdlo. nebo „Co umýváte své dítě?“

HTML kód:
Fórum BB kód:

Jak to bude vypadat?

Mumie a nejen))) přiznávají, kdo myje své děti s čím? Přečtěte si úplně
+14 Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatovat v komentářích a mnohem více! ') "> Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatujte v komentářích a mnohem více!')">> alesenka2927.04.2013122163 komentářů
Všechny recepty
Recepty z Povarenok.ruVšechny recepty
Dort "Piece work".
Výsledek mých dlouhých experimentů. Jedna strana,
Více informací "
Bramborové obláčky se sýrem.
Minimální výdaje na čas a úsilí, a v důsledku toho velmi.
Více informací "
Jemný jablečný koláč s křupavou.
Vím, že vím, že vystavuji další recept na pečení.
Více informací "
Kuřecí řízek "Originální pták".
Jednou pracoval na letišti v palubní cateringové dílně.,
Více informací "

Komentáře

sprchový gel téměř od narození.

také jsme neměli žádné problémy))) Také se mi moc líbí, že je dobře omytá, a ne že tyto sprchové gely - po nich je pocit, že jsem to úplně nevymyl z kůže

pěna na koupání atd. Téměř od narození opravdu nevěřím, dobře nebo jako sprchový gel. nerozumím

To znamená pro každého jeho vlastní

Prakticky jsme od narození prali od koupele až k patě koupelovým gelem Lallum Baby. Poprvé poté, co se nemocnice koupala dětským mýdlem, byla kůže trochu šupinatá. A po gelu nemůžu ani svou dceru rozmazat krémem, kůže je jemná a něžná.

Dětské mýdlo pro novorozence: složení, recenze, fotografie. Nejlepší dětské mýdlo

Mít dítě je oslava. S příchodem dítěte mají však rodiče nové obavy, s nimiž se dříve nemuseli zabývat. Aby bylo dítě v klidu a nebylo rozmarné, doporučuje se ho každý den vykoupat. Téměř všechny děti jsou tímto postupem potěšeny. Ale před rodiči se stává volbou, které dětské mýdlo je lepší používat. Koneckonců, kůže novorozence je velmi citlivá a lze ji snadno poškodit, což způsobuje alergické reakce.

Existuje mnoho požadavků na dětské mýdlo. Pravděpodobně není nikomu tajemství, že se svým složením liší od obvyklého. Zdraví dítěte bude záviset na správné volbě.

Až do roku je pokožka novorozence velmi jemná, takže lékaři nedoporučují často používat dětské mýdlo (fotografie produktů naleznete v článku), ale bez ní se to neobejde úplně.

Produktová řada pro novorozence

Zvažte, jaké typy dětského mýdla pro novorozence jsou:

 • hard - klasická verze, známá všem od dětství;
 • tekutina - moderní vzhled, široce zastoupený ve sbírce dětské kosmetiky;
 • krém - poněkud připomínající pevné mýdlo, ale pružnější;
 • antibakteriální - je vyroben v různých formách, rys je v některých složkách.

Takže, při nákupu, musíte se pečlivě seznámit s navrhovanými možnostmi. Nejprve je nutné pečlivě prostudovat informace uvedené na obalu. Každý výrobce uvádí věkovou kategorii, pro kterou je produkt určen.

Složení dětské mýdlo

Jak víte, jakýkoli typ mýdla se skládá ze čtyř hlavních složek:

 • zvlhčovací činidla;
 • čistící prostředky;
 • péče;
 • aroma.

Funkce je poměr těchto komponent.

Hlavní látkou v kosmetice pro novorozence jsou pečující látky. Čisticí prostředky jsou uvedeny v minimálním procentuálním množství. Zpravidla se jedná o výtažky z mýdlové oříšky nebo kořene. Ve své čisté formě je nepoužívá žádný výrobce, proto jsou do složení dětského mýdla zahrnuty také chemické přísady. Pro tento typ produktu jsou však vybrány ty nej šetrnější komponenty..

Poznámka: nejvyšší obsah detergentů je v pevném mýdle.

Péče komponenty

Díky přidání různých výtažků, které pečují o pokožku dítěte, mýdlo nezpůsobuje podráždění a alergické reakce. Chcete-li zakoupit tyto produkty, musíte zkontrolovat složení těchto bylin:

Je také velmi důležité, aby mýdlo obsahovalo různé oleje a krémy, které vyživují pokožku. Chcete-li zkontrolovat jeho přirozenost, jen to cítit: vysoce kvalitní kosmetický přípravek má neutrální vůni, stejně jako bílý, méně často krém.

Poznámka: Největší procento obsahu pečujících látek je v tuhém, tekutém a kosmetickém dětském mýdlu.

Barviva

Cena produktů zpravidla říká hodně. Například nejlevnější dětské mýdlo (recenze mladých matek - přímý důkaz toho) má různé barvy i výraznou vůni. K čemu může použití těchto produktů vést? Tato otázka je položena většinou rodičů. Nejprve je to podráždění doprovázené pocitem pálení. Alergie mohou být také způsobeny chemickými přísadami, které jsou velmi škodlivé pro novorozence. Mimochodem, právě takové mýdlo je obsahuje ve velkém množství. Je zajímavé, že výrobci píšou kompozici na obal tak malými písmeny, že je jednoduše nemožné si ji přečíst. Až 5 let je používání takové kosmetiky přísně zakázáno. Když však dítě dosáhne tohoto věku, musíte o tom přemýšlet, protože zdraví dětí je v našich rukou.

Vlastnosti dětského mýdla

Mnoho lékařů pro děti dospělo ke společnému názoru, že používání mýdla po dobu až jednoho roku je zcela nežádoucí. Je lepší ji nahradit speciálními gely nebo pěnami s neutrálním pH. Její doporučená hodnota je od 7 do 10. Mnoho z nich však nedůvěřuje novým produktům, takže si stále vyberou dětské mýdlo. V tomto případě se rodiče musí seznámit se všemi součástmi, které musí produkt obsahovat..

Níže je uveden seznam látek, které mají specifický účinek na pokožku:

 • výživný - vosk a med;
 • změkčovadlo - glycerin, lanolin, oleje;
 • protizánětlivý - heřmánek, dubová kůra, šalvěj, eukalyptus, měsíček.

Každý rodič by měl tyto komponenty znát, aby chránil své dítě před nepříjemnými následky..

Pevné mýdlo

Nejvýznamnější nevýhodou pevného mýdla je zničení ochranného filmu. V době, kdy začíná interagovat s vodou, nastává chemický proces, díky kterému se vytváří alkalické řešení. Právě tato reakce vede k narušení celistvosti filmu, jehož restaurování utrácí tělo hodně vnitřní vlhkosti. A jeho nedostatek vede k tomu, že kůže je velmi suchá.

Aby se předešlo těmto důsledkům, doporučuje se používat novorozence pro novorozence nejvýše jednou týdně.

Krémové mýdlo

Různé tuhé mýdlo je krém. Je šetrnější k pokožce dítěte díky některým změkčujícím složkám (glycerin, rostlinné oleje, lanolin), které jsou součástí jeho pokožky. Stojí za povšimnutí, že takové dětské mýdlo poskytuje šetrnější péči a čištění kůže probíhá bez zranění. Jeho složení zpravidla obsahuje potřebné byliny, které jsou zase protizánětlivé. To pomáhá zabránit podráždění pokožky dítěte. Recenze mladých matek ohledně krémového mýdla jsou pouze pozitivní a mnoho z nich nám umožňuje dojít k závěru, že tyto produkty nezpůsobují alergické reakce.

Tekuté mýdlo

Nejlepší dětské mýdlo je podle pediatrů tekuté. Používejte jej do věku tří let. Výrobci dětské kosmetiky zpravidla přidávají do složení nejmenší procento čisticích prostředků, což z toho činí nejšetrnější. Jeho nespornou výhodou je také skutečnost, že tekuté mýdlo je mnohem snazší omývat než jiné typy, zatímco neškrábe oči.

Speciální dávkovač umožňuje minimalizovat interakci produktu s prostředím tak, aby se nejenže nedostal do kontaktu s nečistotami, ale také nevstoupil do různých chemických reakcí.

Při získávání tekutého mýdla je velmi důležité pečlivě přečíst složení. Kvalitní výrobky by měly obsahovat mléko, výživný krém, přírodní oleje. Jsou schopny zcela neutralizovat negativní účinky složek detergentu..

Antibakteriální mýdlo

Baktericidní dětské mýdlo obsahuje složky jako triclocarban a triclosan. Jaká je jejich funkce? Tyto látky jsou schopny zcela odstranit všechny mikroorganismy z povrchu kůže. Jejich účinek se však netýká pouze patogenních, ale i ochranných. Toto mýdlo byste proto v žádném případě neměli používat každý den, protože to výrazně sníží schopnost pokožky bojovat proti škodlivým bakteriím. Doporučuje se používat pouze v případě traumatických ran: rány, odřeniny, škrábance atd..

Jak si vybrat dětské mýdlo: užitečné tipy

Prověřujeme kvalitu. Ujistěte se, že dětská kosmetika musí být certifikována. Neváhejte a vyžádejte si doklady o produktech potvrzující jejich kvalitu.

Věnujte pozornost recenzi. Tělo každého dítěte je samozřejmě individuální, ale pokud mýdlo způsobilo alergické reakce u pěti z deseti dětí, je lepší to riskovat.

Nikdy nezapomeňte na testování. Při nákupu produktů od nového výrobce nezapomeňte zkontrolovat kožní reakci na malém místě.

Co by mělo být mýdlo pro dětský bar? - Ecotest

Prodejní pulty nám odhalují obrovský sortiment všech druhů výrobků pro péči o dítě, ale výběr bezpečného produktu není tak jednoduchý. V dnešním sloupci ECOTEST budeme brát v úvahu nejen vzorky tyčinek mýdla pro děti, ale také zdůrazníme hlavní body péče o pokožku dětí.

Co je důležité vědět...

Děti do jednoho roku věku se nedoporučují používat mýdlo..

Jde o to, že kůže kojenců je stále nezralá a tenká (několikrát tenčí než u dospělých), kapiláry jsou umístěny těsně (respektive riziko pronikání škodlivých látek je vyšší) a ochranné mechanismy jsou špatně vyjádřeny: to se projevuje mírnou zranitelností kůže, zde existuje možnost infekcí v důsledku nedostatečné keratinizace (zahušťování) povrchové vrstvy stratum corneum.

Alkalické prostředí mýdla může vysušit jemnou dětskou pokožku a zhoršit situaci, takže při výběru koupelového produktu byste měli být velmi opatrní.

Osobně bych dával přednost odvarům bylin: heřmánek, měsíček, třezalka tečkovaná, řebříček.

Pokud je v prvním roce života acidita kůže u dětí téměř neutrální (přibližně PH 7-8), později se postupně posune na stranu kyseliny.

Právě toto prostředí poskytuje místní imunitu před škodlivými účinky na životní prostředí..

A pouze ve věku 7-8 let se dětská pokožka strukturálně přibližuje kůži dospělého.

Jako prostředek pro koupání dětí po roce jsou vhodné měkké krémové mýdlo (s neutrálním PH) nebo výrobky na bázi jemných povrchově aktivních látek nebo jejich směsí, s výhodou ne více než 1-2krát týdně..

Zjistili jsme tedy, že dětem mladším než jeden rok se nedoporučuje používat mýdlo jako produkt ke koupání, a teprve později je přípustné se zesílením ochranných vlastností pokožky.

Ale co by mělo být naše dokonalé mýdlo?

V tomto EcoTestu jsem pro vás vytřídil 10 pozic, mezi nimiž jsou vynikající, dobré a velmi špatné vzorky složení...

ECOTEST PRO DĚTSKÉ MÝDLO - KANDIDÁTI:

 1. Workshop Olesya Mustaeva - „Milující“ mýdlo
 2. Naše matka - mýdlo „Série s heřmánkem“
 3. Umka - mýdlo „Klasické“ bez vůní
 4. Johnsonovo dítě - levandulové mýdlo
 5. Johnsonovo dítě - „Pure Protect“
 6. Velký ucho chůva - mýdlo s olivovým olejem a heřmánkem
 7. Tick-tak - mýdlo s ovesným extraktem
 8. Čistota recepty - dětské přírodní mýdlo
 9. Svoboda - mýdlo pro děti s posloupností
 10. Kosmetika Neva - mýdlo pro děti s řadou.

V novém úplném EcoTestu jsem vytřídil 30 vzorků dětského barového mýdla a ve skutečnosti byl poněkud šokován tím, jak roztomilé štítky s kachnami a delfíny mohou být a kolik nočních sborů na zádech.

Možná někteří výrobci zapomněli, že vyrábějí výrobky pro děti, a to mě velmi znepokojuje...

KTERÉ SLOŽKY ZÍSKÁ POZOR NA TENTO EcoTest?

Už jsem více než jednou řekl, že při posuzování složek se spoléhám na stávající studie autoritativních zdrojů a databázi složek pro ekologické normy (Cosmos, NaTrue atd.).

Některé součásti mají vysoký rizikový potenciál a pokud mluvíme o kojencích, dovolím si je označit jako EXTRÉMNĚ KRITICKÁ.

Patří mezi ně: kritické detergenty dráždící pokožku a jejich zesilovače, které tvoří nadýchanou pěnu (SLS, SLES, ALS), nefyziologický minerální olej, alergické konzervační látky (methylisothiazolinon methylchloroisothiazolinon), karcinogenní antioxidanty (BHT), syntetická barviva a aromatické látky, jakož i složky, které vypouštějí již tenká jemná dětská pokožka (deriváty PEG) a další.

Všechny strukturální prvky, které tvoří dětskou mýdlovou tyčinku a mají negativní povahu, se podrobněji podíváme níže...

CO BY MĚL BÝT V DĚTSKÉM MALÉM MÉDĚ?

- Sulfátové povrchově aktivní látky (SLS SLES ALS) - petrochemické pěnivé složky s agresivní detergentností. Kritické pro dospělého, protože může narušit fungování epidermální bariéry, nemluvě o dětech, které mají tuto bariéru stále zcela nedokonalou.

Kromě toho existuje riziko vzniku karcinogenních nečistot ve složení surovin.

- Minerální olej (Paraffinum Liquidum) je další levný komponent, který pochází z ropné vrty. Minerální olej není pro pokožku fyziologický, inhibuje procesy přirozené obnovy a zabraňuje „dýchání“ kůže..

Produkce minerálních olejů není v souladu s politikou ochrany životního prostředí, není biologicky rozložitelná a může obsahovat škodlivé nečistoty.

- Tetrasodium EDTA, tetrasodium etidronát, disodium EDTA - komplexotvorné látky a látky zvyšující pěnění. Rizika využití finančních prostředků u těchto složek jsou spojena s uvolňováním škodlivých látek. Kromě toho složky ztenčují buněčné membrány, čímž zvyšují pronikání konzervačních látek a dalších škodlivých látek do kůže. Způsobuje podráždění kůže a znečištění životního prostředí..

- CI17200, 42090 - oranžovožlutá (tartrazin) a anilinová modrá barviva. Syntetická azofarbiva, která jsou vysoce alergická, potenciálně toxická a karcinogenní.

- Methylisothiazolinone Methylchloroisothiazolinone - směs vysoce alergických konzervačních látek (ve dvojicích se také označují jako Kathon).

- BHT - vysoce alergický antioxidant, který může způsobit poruchy imunitního systému a dalších systémů lidských orgánů.

- Triethanolamin - pufrovací činidlo (stabilizátor PH) a rozpouštědlo s karcinogenní „pověstí“ (díky své schopnosti tvořit nitrosaminy). Látka může vést k narušení bariérových funkcí kůže a způsobit endokrinní poruchy..

- Syntetické parfémy - mohou obsahovat ftaláty, které způsobují funkční poruchy v těle. Potenciální alergeny.

- Deriváty PEG - tyto složky ředí již jemnou jemnou dětskou pokožku, díky čemuž je propustnější pro vstup dalších škodlivých látek a negativních faktorů prostředí. Může obsahovat karcinogenní nečistoty.

- Polyquaternium-7 - syntetický kondicionér, antistatický. Je to analog silikonu a vytváří nepropustný film na kůži. Neekologické a nefyziologické.

BABY SOAP - VÝSLEDKY

BABY SOAP - SOUHRN:

Celkem jeden vzorek ekotestu obdržel hodnocení „VÝBORNÉ“ pro své složení:

„ONE“ se také stal jen jedním vzorkem, ke kterému jsem snížil hodnocení obsahu parfémů:

 1. Naše matka - mýdlo „Série s heřmánkem“

Hodnocení „SATISFYING“ také obdržel jeden vzorek:

 1. Umka - mýdlo „Klasické“ bez vůní

Zbytek vzorků s kontinuálním „BAD“:

 1. Johnsonovo dítě - levandulové mýdlo
 2. Johnsonovo dítě - „Pure Protect“
 3. Velký ucho chůva - mýdlo s olivovým olejem a heřmánkem
 4. Tick-tak - mýdlo s ovesným extraktem
 5. Čisté recepty - přírodní dětské mýdlo
 6. Svoboda - mýdlo pro děti s posloupností
 7. Kosmetika Neva - mýdlo pro děti s řadou.

Bohužel je vše velmi smutné, ale velmi jasné. Podívejte se na tabulku a znovu zhodnoťte kritické složky v každém vzorku..

Jste připraveni podstoupit taková rizika a používat takové důležité produkty v péči svých milovaných dětí?

Podělte se o komentáře, které produkty péče o dítě dáváte přednost?

Články O Neplodnosti