Hlavní Výživa

Negativní faktor Rh u žen a mužů

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Přestože dnes není nikoho překvapivého a děsivého člověka s negativním faktorem Rh, musí si vlastníci takové krve vždy pamatovat na svého „zvláštního“ rhesa a podniknout řadu opatření, aby se předešlo mimořádným situacím.

Neměli byste léčit svůj negativní Rh jako nemoc nebo defekt. To je jen důvod k opětovnému přemýšlení o zdravém životním stylu a konzultaci s terapeutem. Žena nebo muž má negativní faktor Rhesus - v každém případě může dojít k potížím s transfuzí krve. Zvláště pokud je vzácný rhesus stále kombinován se vzácným krevním typem. Na jakékoli transfuzní stanici řeknou, že jejich negativní krev má cenu zlata. Pokud se tedy stane něco neočekávaného a naléhavá potřeba krevní transfuze, mohou se ztratit cenné minuty a hodiny..

V tomto případě je vhodnější mít osobní krevní banku. Podobná služba existuje na všech transfuzních stanicích krve. To se provádí velmi jednoduše. Určité množství krve se podává speciálně pro sebe. Je speciálně uchována a po nějakou dobu uložena. Můžete také zjistit, který z vašich přátel a známých má stejný krevní typ a negativní Rh. Přátelé často přicházejí na pomoc v případě nouze a darují krev.

Ženy s negativním Rhesusem by se měly více než jiné starat o své zdraví. S negativním faktorem Rhesus u ženy a pozitivním u jejího partnera může dojít ke konfliktu Rhesus, který komplikuje těhotenství a ohrožuje život plodu. Nemůžete si dělat starosti, pokud má žena Rhesus pozitivní. I s negativním Rhesusem se její partner nebude bát.
Vzhledem k pravděpodobnosti Rh konfliktu je vhodné uchovat a snášet první těhotenství. Protože se vší pravděpodobností se Rhesusův konflikt zvyšuje.

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor obsahu projektu.

Negativní faktor Rh a těhotenství. Existuje nějaké nebezpečí?

Během těhotenství ženy, které mají negativní Rh faktor, pociťují určitou úzkost. A to je pochopitelné. Opravdu, relativně nedávno, za takových okolností lékaři nedoporučovali zachování druhého a následného těhotenství a potrat sliboval další bezdětnost. Dokonce se dostal do bodu, že Rh-negativní ženy, jen kvůli možnému Rh konfliktu, odmítly vzít Rh-pozitivního muže. Naštěstí věda nestojí na pokoji. V moderní medicíně nevypadají možné důsledky tak děsivě.

Dokládá to negativní Rh faktor

Vědci před velmi dlouhou dobou určili, že přibližně 85% lidí obývajících planetu má v červených krvinkách speciální antigen, zatímco zbývajících 15% ne. Těhotenství s negativním faktorem Rh (tj. Nepřítomnost tohoto antigenu) jak u matky, tak u nenarozeného dítěte pokračuje bez jakéhokoli rizika pro zdraví dítěte. A pouze v případě, že plod u Rh-negativní ženy je Rh-pozitivní, je možný konflikt, plný různých komplikací.

Hemolytická nemoc

Protože se množství ochranných protilátek v těle zvyšuje s každým těhotenstvím, zvyšuje se také riziko vzniku komplikací u dítěte během druhého a následného těhotenství. Výsledkem je, že po porodu na tři dny se ženě doporučuje injikovat imunoglobulin proti Rhesus, ale pouze v případě, že jsou v její krvi detekovány protilátky..

Co je třeba udělat, aby se zabránilo možným patologiím

Aby mohli lékaři přijmout nezbytná opatření v případě jakýchkoli rizik, je nutné poskytnout lékařům spolehlivé informace při registraci, zda jste měli potraty, krevní transfuze, jaký druh těhotenství je atd. Kromě toho musí žena s negativním Rh faktorem při porodu dítěte dodržovat pokyny lékaře, provádět nezbytné testy včas, v případě potřeby podstoupit preventivní léčbu a potom se dítě narodí zdravě!

Mužský rhesus negativní žena pozitivní

Rh faktor je speciální protein umístěný na povrchu červených krvinek - červených krvinek. Pokud je tento protein, pak je krev Rh-pozitivní, a pokud není - Rh-negativní. Absence nebo přítomnost faktoru Rh nemá žádný vliv na pohodu člověka, ženy však mohou během těhotenství zažít konflikt Rhesus, což pro plod představuje závažné riziko..

Ke konfliktu Rhesus dochází, když je faktor Rhesus v matce negativní a v otci pozitivní. Pokud dítě zdědí pozitivní Rh faktor otce, pak tělo ženy s Rh-negativní krví může vnímat těhotenství jako něco cizího a začne produkovat protilátky, které „napadnou“ cizí buňky. Tyto buňky pronikají krví dítěte a začínají ničit Rh-pozitivní červené krvinky, jejichž funkcí je dodávat kyslík do tkání a orgánů vyvíjejícího se dítěte..

Nedostatek kyslíku pro plod, který se právě začíná tvořit, je tragický. Nejčastěji takové těhotenství končí potratem, narozením předčasně narozených dětí a dokonce i mrtvě narozenými. I když dítě přežije, riskuje, že se narodí vážně nemocným. Může být ovlivněn mozek, srdce, játra, ledviny a centrální nervový systém. Proto je při takovém těhotenství nutné gynekologa neustále pozorovat a léčbu neodmítnout.

Faktor Rhesus je genetický rys těla, je zděděn, stejně jako barva kůže a očí. Rhesus nezávisí na krevním typu. Je nemožné změnit faktor Rh jinými léky a jinými způsoby léčby, zůstává stejný až do konce života.

Pokud je těhotná Rh pozitivní, neměla by se bát komplikací během těhotenství. Rhesus - prostě nemůže mít konflikt. I když je krev otce Rh negativní a bude zděděna dítětem, Rhesusi - žena nebude mít během těhotenství konflikt.

Starosti by měly být pouze v případě, že žena, která plánuje mít dítě, má Rhesus negativní. Ideální volba v případech, kdy má člověk faktor Rhesus také negativní. Pokud má Rhesus pozitivní, pak bude dítě určitě stejné jako jeho otec. Pozitivní rhesus krev je dominantní a jako silnější rys je často zděděn.

Podle statistik je většina lidí s pozitivními infekcemi rhesus kolem 85% a lidé s negativními infekcemi rhesus pouze 15%. Odmítněte porodit, pokud má žena Rhesus negativní a těhotenství přišlo od muže s Rh-pozitivní krví, samozřejmě by nemělo být. Obzvláště pokud má žena první těhotenství.

Šance na rhesusův konflikt u primiparous žen je zanedbatelná, je to jen 1,5%. Zde je však nutné předem naplánovat druhé a třetí těhotenství u žen s negativní Rhesusovou krví. Faktem je, že s každým dalším těhotenstvím se výrazně zvyšuje obsah protilátek, které ničí Rh-pozitivní červené krvinky, v krvi. Už ve druhém a třetím těhotenství se jim již daří růst do velkých rozměrů a mnohem snáze pronikají krví dítěte.

Jakékoli těhotenství a krevní transfuze zvyšuje počet protilátek v krvi ženy s negativním Rh. Riziko rhesus - konfliktu se mnohokrát zvyšuje po potratu, potratu a mimoděložním těhotenství. Proto po porodu, transfuzi krve, potratech a potratu musí ženy s negativním Rhesus provést intramuskulární injekci imunoglobulinu anti-Rhesus nejpozději 3 dny.

Fototerapie žloutenky u novorozence narozené u Rh-negativní matky

Po těhotenství musí žena ohrožená konfliktem Rhesus:
- Přijďte na prenatální kliniku a zaregistrujte se ihned, jakmile se dozvědí o těhotenství.
- Darujte krev ze žíly, abyste pravidelně stanovili hladinu protilátek, počínaje 8. týdnem těhotenství.
- Včasné vyšetření ultrazvukem, kardiointervalografií (CTG) a dopplerometrie proveďte testy, které předepíše gynekolog. Nezapomeňte navštívit lékaře ve dnech, které uvádí, a přísně dodržovat všechny jeho pokyny.
- Neodmítávejte podávání imunoglobulinu proti Rhesus v 28. týdnu těhotenství a v případě komplikací i po 6. týdnu. Tyto postupy pomáhají zabránit tvorbě protilátek..

Pokud má dítě Rh pozitivní, mělo by se po porodu novorozené matky podání imunoglobulinu anti-Rhesus opakovat, aby se zabránilo následkům Rhesus v následujících těhotenstvích. V případech, kdy se dítě narodilo císařským řezem nebo narozením dvojčat, by měl být imunoglobulin proti Rhesus zaveden dvakrát..

Naštěstí dnes v arzenálu lékařů existují nové léky a metody, které významně snižují riziko intrauterinní smrti dítěte u matky s negativním faktorem Rhesus. Již v počátečních stadiích těhotenství může gynekolog určit krevním testem na přítomnost Rhesusova konfliktu a podle výsledků ultrazvuku zjistit, kolik toho dítě trpí.

Pokud ultrazvuk vykazuje přítomnost hemolytického onemocnění u plodu, jako je zvýšení průtoku krve v mozku nebo velikosti jater, k přesnější diagnostice onemocnění se používá kordocentéza nebo amniocentéza. Během Cordocentesis je odebrána fetální krev z pupeční šňůry pro analýzu pod ultrazvukovou kontrolou, aby se stanovila její skupina a rhesus, hladina hemoglobinu a bilorubinu, počet protilátek na červených krvinek a další indikátory. Během amniocentézy se část amniotické tekutiny odebere k analýze a stanoví se její složení, čímž je plod připraven pro intrauterinní život.

Tyto diagnostické metody bohužel mohou vést ke komplikacím, ale vědci dosud nepřišli s jinými metodami, které by identifikovaly závažnost komplikací Rhesusova konfliktu. S jejich pomocí existuje skutečná příležitost předepsat léčbu a pomoci dítěti zůstat zdravým včas a bez léčby vede hemolytické onemocnění plodu k fetální smrti dítěte.

- Vraťte se k obsahu v sekci Porodnictví

Koncepce (Rhesusův faktor krve)

Co je Rh faktor?

Rh faktor (Rh faktor) je krevní bílkovina, která se nachází na povrchu červených krvinek - červených krvinek. Pokud je tento protein, znamená to, že člověk má pozitivní Rh faktor, pokud není, pak je negativní. Faktor Rhesus je určen antigenem. Rozlišuje se pět hlavních antigenů, ale je to antigen Rhesus, který indikuje D. 85% světové populace má pozitivní Rh faktory. Jak zjistit faktor Rh? Stačí darovat krev ze žíly pouze jednou. Tento indikátor se po celý život nemění. U embrya se v prvním trimestru těhotenství vytvoří příslušnost k Rhesus. Definice tohoto ukazatele je velmi důležitá pro nastávající matku, protože v případě Rh negativní matky a Rh pozitivního dítěte jsou možné různé komplikace těhotenství. V tomto případě bude obzvláště důležité řídit se pokyny lékaře, vyhnout se infekčním a nachlazením a stresu. Na různých místech jsou také tzv. Kalkulačky, které určují faktor Rh nenarozeného dítěte.

Je třeba si uvědomit, že darují krev na lačný žaludek. Expresní test na příslušnost k Rhesus lze provést v jakékoli nezávislé laboratoři, kde se odebírá krev (například Invitro). Cena závisí na ceníku samotné kliniky. Informace o nákladech na analýzu se dozvíte bezprostředně před dodáním. Pokud se stanete dárcem, můžete také darovat krev a zdarma vyhledat rhesus. Chcete-li to provést, vyplňte formulář a zaregistrujte se jako dárce krve ve vhodné instituci.

Rhesus faktor také hraje velkou roli při transfuzi krve. Na transfuzi se podílejí dva lidé: příjemce (ten, kterému je krev podána) a dárce (ten, který dává krev). Pokud je krev nekompatibilní, mohou po transfuzi u příjemce dojít ke komplikacím.

Nejběžnějším mýtem mezi páry je, že krevní skupina (jako faktor Rh) je zděděna od člověka. Ve skutečnosti je dědičnost faktoru Rh dítětem poměrně složitý a nepředvídatelný proces a během života se nemůže změnit. Je však třeba si uvědomit, že ve vzácných případech (asi 1% Evropanů) určují zvláštní typ faktoru Rh - slabě pozitivní. V tomto případě je rhesus určen buď pozitivní nebo negativní. To vyvolává otázky na fórech „Proč se můj rhesus změnil z mínus na plus?“, Stejně jako legendy se tento indikátor může změnit. Důležitou roli zde hraje citlivost testovací metody..

Neméně oblíbeným dotazem v síti je „horoskop krevního typu“. Například v Japonsku věnuje dekódování krevními skupinami velkou pozornost. Věřte tomu nebo ne - rozhodnete se.

Ve světě existuje něco jako lékařské tetování, jehož fotografie lze snadno najít v síti. Co znamenají taková tetování a proč jsou potřebná? Její označení je docela pragmatické - v případě vážného zranění, kdy je nutná urgentní krevní transfúze nebo operace, a oběť není schopna poskytnout lékaři informace o svém krevním typu a rhesus. Tato tetování (jednoduchá aplikace krevní skupiny a Rh faktoru) by navíc měla být umístěna na místech přístupných lékaři - ramena, hrudník, paže.

Rh faktor a těhotenství

Kompatibilita Rh faktoru během těhotenství je jedním z testů prováděných na prenatálních klinikách. Když je žena registrována u gynekologa, bude muset darovat krev, aby určila skupinu a faktor Rh. Může významně ovlivnit průběh následujících devíti měsíců. Pokud dítě zdědí po otci pozitivní Rhesus a je negativní u matky, pak je protein v dětské krvi neznámý pro matčino tělo. Tělo matky „považuje“ krev dítěte za cizí látku a začíná vytvářet protilátky tím, že útočí na krevní buňky dítěte. V případě konfliktu rhesus během těhotenství může u plodu dojít k anémii, žloutence, retikulocytóze, erytroblastóze, poklesu plodu a edematóznímu syndromu novorozence (v posledních dvou případech je velmi pravděpodobné, že dítě zemře)..

Krevní typ a Rh faktor: kompatibilita

Důvodem nekompatibility může být nejen krev réz, ale také skupina.

Jaké jsou krevní skupiny? Vyznačují se přítomností specifických proteinů..

 • první (nejčastěji se vyskytující) - O - v něm nejsou žádné specifické proteiny;
 • druhý - A - obsahuje protein A;
 • třetí - B - obsahuje protein B;
 • čtvrtý (nejvzácnější ze všech) - AB - obsahuje protein typu A i protein typu B.

První (Rh negativní) u matky může vyvolat konflikt:

 • na proteinu druhé skupiny (A);
 • na proteinu třetí skupiny (B);
 • Rh protein (pozitivní).

Druhý (Rh negativní) v matce může vyvolat konflikt:

 • na proteinu třetí skupiny (B);
 • na proteinu čtvrté skupiny (B);
 • Rh protein (pozitivní).

Třetí (faktor Rhesus je negativní) v matce může vyvolat konflikt:

 • na proteinu druhé skupiny (A);
 • na proteinu čtvrté skupiny (A);
 • Rh protein (pozitivní).

Čtvrtá není v rozporu s žádnou jinou skupinou.
Jediný případ, kdy je možná imunitní reakce: pokud má máma čtvrtou skupinu a Rhesus negativní, a táta má pozitivní.

Tabulka 1. Statistiky

Možný krevní typ dítěte (pravděpodobnost,%)

Pozitivní a negativní krevní typy

Každý ví, že krev má takovou charakteristiku jako rhesus, ale co je to? Rh faktor krve je protein, který někteří mají, ale ne všichni. To znamená, že tento antigen má osmdesát procent lidí, což z nich dělá Rh-pozitivní, zbývající pětina populace jej nemá. Kromě toho musíte vědět, že s tímto proteinem se mohou vyskytnout určité problémy v každodenním životě a bez něj potíže během těhotenství. Proto je důležité vědět, jak je indikována krevní skupina a faktor Rh a co přesně má krev.

Kompatibilita

Bohužel, někdy existují případy, kdy rodiče nejsou vzájemně kompatibilní - to znamená neschopnost páru mít děti. A pokud žena není schopna otěhotnět, pak problém s největší pravděpodobností spočívá v tom. Chcete-li se dozvědět o možné nekompatibilitě krevních skupin - stačí složit analýzu a podstoupit zvláštní vyšetření.

Dostatečně pozitivní prognóza je provedena, pokud muž a žena mají stejný krevní typ a Rh faktor. Jinak dojde k takzvanému konfliktu Rhesus, když má dítě pozitivní a matka negativní Rhesus. V tomto případě je ohrožen život a zdraví plodu a ženy s negativním faktorem Rhesus a je nutné je neustále sledovat. Důvodem je skutečnost, že imunitní systém matky produkuje protilátky, protože tělo vnímá dítě jako cizího agenta, který je třeba odstranit. To může způsobit smrt dítěte v lůně, stejně jako potrat.

Tabulka kompatibility krve

Pokud dojde k podobné situaci, může pomoci transfúze negativní krve téže skupiny, což by byl druh resuscitace, do třiceti šesti hodin po porodu. Jinak může dítě zemřít.

Prevence

Těhotenství je velmi vážná událost a je třeba se na ni připravit se zvláštní závažností. Nejprve musíte znát faktor Rh krve jeho nosiče. Existuje mnoho způsobů, jak určit krevní typy, a před plánovaným těhotenstvím je snazší zjistit jejich plíce. Je lepší předvídat vše a zajistit bezpečné a zdravé těhotenství..

Existují rhesus a skupinové nekompatibility (například je obtížné způsobit krevní skupinu u matky 1 a dítěte 2 nebo 3). Neslučitelnost se však opět vztahuje nejen na dítě a matku, ale také na oba manželské partnery, pokud je jejich rézus diametrálně opačný.

Nemoci krevního typu

Existuje obecný názor, že krevní skupina ovlivňuje povahu a vývoj různých druhů nemocí. Uznává se však, že vědci to dokázali. Například u lidí s 1 krevní skupinou je méně pravděpodobné, že trpí různými typy schizofrenie, a nositelé 2 typů krve, téměř netrpí onemocněním centrálního nervového systému, zejména Parkinsonovou chorobou. Chcete-li se chránit, stojí za to poradit se s odborníkem, který vám řekne, jak určit krevní skupinu a faktor Rh.

Metoda stanovení faktoru Rhesus v krvi

Současně však typ krevní plazmy neposkytuje stoprocentní záruku, že k určitému druhu nemoci nedojde. Bohužel není možné vše předvídat a bránit se proti všemu. Ani krevní skupina, ani jiné ukazatele, nebudou schopny chránit před jakýmikoli problémy, zejména pokud jde o těhotenství, pokud nelze předpovědět. Existuje příliš mnoho složek zdraví a ne všechny z nich lze vzít v úvahu.

Vztah mezi gastrointestinálními chorobami a rhesus

Zaprvé stojí za zmínku, že lidé s 1 krevní skupinou nejčastěji trpí peptickými vředy, zejména játra, žaludku a dvanáctníku. Kromě toho je riziko jeho vývoje vyšší přesně v přítomnosti pozitivní plazmy, protože negativní je stabilnější a je náchylnější ke zdraví. Je však třeba si uvědomit, že faktor Rh krve nedává absolutní záruku nemocnosti nebo nemoci.

Lidé s krevním typem 2 jsou náchylní k nemocem, jako je gastritida, ale vředy se vyskytují velmi zřídka. Nositelé 3. krevní skupiny by měli být opatrní před nádorem tlustého střeva, který je docela obtížně léčitelný. Je obtížné zabránit výskytu nemoci předem, kvůli čemuž není možné včas ji odhalit.

Jiné nemoci

Kromě výše uvedeného se mnoho dalších pravděpodobných onemocnění rozlišuje podle krevních skupin, ačkoli jejich výskyt není tolik spojen s určitou plazmou. Například: kaz; onemocnění kardiovaskulárního systému; problémy se samotnou krví nebo jejími složkami; benigní a maligní nádory; problémy se štítnou žlázou; výskyt infekcí; kožní choroby (které zřídka přenášejí nosiče 4 krevních skupin).

Podobná onemocnění se tedy mohou vyskytnout u každé osoby, ale většina lidí ve skupinách 1 a 2 je ohrožena. Rh faktor krve neovlivňuje tak pravděpodobnost nemoci natolik, že by se neměla brát v úvahu.

Rodinné plány

Můžeme znovu shrnout, že je to krevní skupina, která ovlivňuje tendenci k různým lidským onemocněním, zatímco faktor Rh má nejsilnější účinek během těhotenství.

Koncepční tabulka krevních skupin

Před plánováním koncepce by obě strany měly nejprve zkontrolovat krev, zda neobsahují ukazatele, jako je skupina a faktor Rh. Tím se zabrání možným problémům způsobeným nekompatibilitou..

Je docela problematické stanovit Rh faktor dítěte podle krevního typu rodičů. Lze však například tvrdit, že pozitivní Rhesus u ženy a negativní Rh u muže se dobře kombinují a dávají důvěru ve stabilní průběh těhotenství a narození zdravého dítěte..

Právě opačná situace - u negativní ženy a pozitivního muže - již vyvolává obavy. Existuje mnohem větší riziko potratu, ale pravděpodobnost otěhotnění je obecně velmi nízká.

Kromě toho je třeba si uvědomit, že existuje možnost mít mrtvé dítě, ke kterému dochází, když matky protilátky napadají plod. Proti tomuto výsledku je nutné provést zvláštní ošetření, zejména při užívání léků. Mimo jiné si musíte pamatovat, že nemůžete příjemci infuzi krve opačného rhesus.

Rovněž je nutné vzít v úvahu hladinu hemoglobinu v krvi, aby se u dítěte nedocházelo k anémii. Aby se předešlo takovému výsledku, bude nutné dodržovat určitou stravu před těhotenstvím a během těhotenství, navíc mohou specialisté předepsat speciální léky obsahující železo, které jsou zaměřeny na vyrovnávání hladin hemoglobinu v nejkratším možném čase..

Pokud nebylo možné zabránit výskytu anémie u novorozence, bude velmi obtížné léčit toto onemocnění. Někdy se stane, že po transfúzi pozitivní krve na negativ nastane konflikt rhesus. Proto se o krvi nejdříve učí především skupina a pozitivní nebo negativní Rh faktor, aby se vyloučily chyby a nepříjemné následky po transfuzi.

PREGNANCY S NEGATIVNÍM RESUSÍM - KRVNÝ FAKTOR

V době psaní tohoto příspěvku mě lékaři ujistili, že mám negativní rhesus. Ale děkuji Bohu, blíž k 28 týdnům jsem se vrátil. Ukázalo se, že se mýlili, mám pozitivní, jak jsem vždy věděl. Ale příspěvek nechám beze změny, protože mnozí jej čtou a komentují i ​​po letech!

Mám negativní Rh faktor. Kdo je také takový, doporučuji, abyste si tento článek přečetli, abyste byli připraveni.

Rh faktor je antigen (nebo protein), který je umístěn na povrchu červených krvinek (červených krvinek). Byl objeven teprve před 35 lety. Současně zjistili, že asi 85% mužů a žen má tento Rh faktor, a proto jsou Rh pozitivní. A zbývajících 15% nemá faktor Rhesus a nazývá se Rh-negativní.

V běžném životě nehraje přítomnost ani nepřítomnost faktoru Rhesus žádnou zvláštní roli. To se stává důležitým pouze v mimořádných situacích, jako je krevní transfuze nebo těhotenství..
- pokud má budoucí matka negativní faktor Rhesus a otec má pozitivní, dítě může zdědit matku Rhesus i tatínka, pravděpodobnost je 50x50;
- pokud zdědí negativní matku, pak je vše v pořádku a nehrozí žádné nebezpečí;
- pokud jsou maminka a táta negativní (to je dobrá volba), potom může mít dítě negativní i pozitivní rézus;
- pokud je táta pozitivní a máma negativní, hrozí konflikt s Rhesusem.

Rhesusův konflikt je nekompatibilita krve matky a jejího plodu.
Rh faktor plodu překonává placentární bariéru a vstupuje do mateřské krve. A její tělo „neuznávající plod“ a vnímající ho jako něco cizího, začíná produkovat ochranné protilátky. Tyto protilátky pronikají placentou a začnou „bojovat“ s červenými krvinkami nenarozeného dítěte a ničí je. To může vést k potratu, pokud tělo matky odmítne plod. A k tomu, že v krvi nenarozeného dítěte se začne vyrábět velké množství bilirubinu, což je látka, která zabarví kůži na žlutou a vede k novorozenecké žloutence. Také bilirubin může poškodit mozek nenarozeného dítěte, způsobit mu zhoršený vývoj sluchu a řeči. Navíc, protože červené krvinky ve fetální krvi budou neustále ničeny, její játra a slezina urychlí produkci červených krvinek a dramaticky se zvětší. V této rase se však nevyhnutelně ztratí a v důsledku toho se u nenarozeného dítěte může vyvinout anémie způsobená nebezpečně nízkými hladinami červených krvinek a hemoglobinu. Kromě toho může konflikt Rhesus způsobit vrozený pokles (otok) plodu a dokonce vést k jeho smrti.

Naštěstí však věda pokročila daleko a existují preventivní opatření a léčba Rh konfliktu.

1) Je nutné co nejdříve zjistit krevní skupinu a faktor Rh, stejně jako skupinu a Rhesuse budoucího otce. Někdy Rhesusův konflikt také začíná, když je krev matky a dítěte neslučitelná se skupinou, například pokud má matka krevní typ 0 a nenarozené dítě má A nebo B. Naštěstí je tato nekompatibilita méně nebezpečná a nepředstavuje vážné komplikace.

2) Pokud mají oba rodiče stejného Rhesuse, není důvod se obávat.

3) Pokud je maminka negativní a otec je pozitivní, bude muset pravidelně procházet postupem, jako je krevní test z žíly. Lékaři tak mohou neustále sledovat množství protilátek v krvi a všimnout si vzniku Rh konfliktu. Do 32. týdne těhotenství by měla být krev darována jednou měsíčně, od 32. do
35. - dvakrát měsíčně, a pak do dne narození týdně.

4) Pokud však přesto dojde ke konfliktu s Rhesusem, mohou se odborníci uchýlit k různým opatřením na záchranu dítěte. V některých případech je předčasný porod způsoben a novorozencům je podána výměna krve - lékaři mu injekčně podávají krev stejné skupiny, ale s negativním Rhesusem. Tato operace se provádí do 36 hodin po narození dítěte..

5) Je také možné snížit riziko vzniku Rhesusova konfliktu při následném porodu. Například podáním speciální vakcíny - imunoglobulinu proti Rhesus okamžitě (do 72 hodin) po prvním narození nebo po přerušení těhotenství. Princip působení tohoto léku je založen na skutečnosti, že „váže“ agresivní těla v krvi matky a odstraňuje je z jejího těla. Poté už nemohou ohrožovat zdraví a život budoucího dítěte. Pokud z nějakého důvodu nebyly protilátky proti Rhesus podány profylakticky, může být takové „očkování“ podáno během těhotenství. Zavedení imunoglobulinu proti Rhesus se také provádí po punkci močového měchýře, amniocentéze a chirurgickém zákroku během mimoděložního těhotenství..

Protilátky jsou produkovány postupně, takže existuje vysoká pravděpodobnost, že první dítě se narodí úplně zdravé. Koncentrace protilátek na konci těhotenství nemusí dosáhnout úrovně, při které začíná poškození plodu. Protilátky, jakmile jsou nukleovány, však zůstávají v krvi po poměrně dlouhou dobu, a proto se riziko následků Rh během následujících těhotenství prudce zvyšuje.

Kromě toho, pokud byla Rh-negativní žena (dívka nebo dokonce dívka) jednou omylem přenesena s Rh-pozitivní krví, v její krvi již existují protilátky, a proto se Rh-konflikt může vyvinout již během prvního těhotenství..

Pro Rh-negativní ženu existuje několik pravidel, která mohou zvýšit pravděpodobnost normálního těhotenství.

1. Jakákoli krevní transfúze by měla být prováděna s povinným zvážením příslušnosti k Rhesus.

2. Pokud máte na výběr, je lepší otěhotnět od Rh negativního partnera.

3. Je třeba se vyhnout potratům u Rh-pozitivního muže, protože protilátky se vytvářejí od samého začátku těhotenství. Stává se proto, že žena nemá děti a protilátky již cirkulují v krvi a čekají na výskyt cizího proteinu..

4. S vývojem těhotenství by měla být Rh-negativní žena registrována co nejdříve a pravidelně by měla darovat krev na protilátky Rh.

5. V případě konfliktu Rhesus musí žena pečlivě dodržovat jmenování porodníka k léčbě.

Aby se minimalizovalo riziko konfliktu Rh během následujícího těhotenství, interval mezi porodem a následným těhotenstvím by měl být významný - nejméně 5-8 let.

Z toho všeho můžeme dojít.
Pokud je žena Rhesus pozitivní, nemůže mít žádný Rhesusův konflikt, protože ona sama má opakované použití a protilátky proti němu nemohou tvořit.

Krevní skupiny jsou také kódovány speciálními proteiny na povrchu krvinek.

 • 1 skupina (0) znamená nepřítomnost těchto proteinů - „negativní“ krev.
 • 2 - skupina A, protein A.
 • 3 - skupina B.
 • 4 - skupina AB.

Pokud žena nemá žádný protein, který má její manžel, může mít dítě také otcovský protein a žena negativní pro tento protein může tvořit protilátky a chovat se jako v Rh konfliktu. Tato situace se vyvíjí mnohem méně často než Rhesusův konflikt, ale musíte si také pamatovat a určit hladinu protilátek proti krevním skupinám, a to i od 7 týdnů těhotenství.

Ke konfliktu může dojít, pokud žena:

 • 1 krevní skupina (0), a u člověka - 2 (protilátky proti proteinu A), 3 (proti proteinu B), čtvrtá (k oběma antiznačkám);
 • 2 (A) a u člověka 3 (B) nebo 4 (AB) - protilátky proti antigenu B;
 • Skupina 3 (B) a u člověka 2 (A) nebo 4 (AB) - protilátky proti antigenu A.

Neexistuje tedy žádná nekompatibilita, pokud jde o faktor Rh a krevní skupiny jako takové, a různé faktory Rhesus neznamenají nemožnost otěhotnět a mít zdravé dítě..

lsvsx

Všechno je úplně jiné.!

Pravda je někde mezi tím. Pojďme k ní veslovat, aniž bychom ztratili důstojnost.

Asi 85% bělošských lidí je Rh pozitivních a podle nového prohlášení může být zbývajících 15% potomky mimozemšťanů.

Každá osoba má jednu ze čtyř krevních skupin: O (první), A (druhá), B (třetí) a AB (čtvrtá). Tam je také oddělení rhesus. Pojmy „faktor Rhesus“, „negativní faktor Rh“ a „pozitivní faktor Rh“ se vztahují pouze k antigenu D. Pokud tento antigen není v krvi, pak je osoba Rh negativní.

Asi 85% bělošských lidí je Rh pozitivních a podle nového prohlášení může být zbývajících 15% potomky mimozemšťanů.

Výzkumník Lara Starr tvrdí, že pokud by se všichni lidé skutečně vyvinuli z lidoopů, měli bychom všichni stejný typ krve.

V článku „Duchovní věda“ píše: „Při studiu genetiky jsme zjistili, že můžeme zdědit pouze to, co naši předkové měli, s výjimkou případů mutace. Můžeme mít kteroukoli z mnoha kombinací vlastností zděděných od všech našich předků. Pokud by se tedy člověk a opice vyvinuli ze společného předka, jejich krev by se vyvinula stejně. Krevní faktory jsou přenášeny s mnohem větší přesností než kterákoli jiná charakteristika. Všechny ostatní pozemské primáty mají také tento faktor Rh. Kdybychom se všichni vyvinuli ze stejného předka, měli bychom všichni stejnou krev. “.

Autor článku také tvrdí, že existuje několik osobnostních rysů, které odlišují Rh-negativní lidi: vyšší úroveň IQ, nižší tělesná teplota, citlivé vidění a vyšší krevní tlak.

Lara Starr dodala, že ženy s Rh-negativní krví nebudou schopny rodit dítě od muže s Rh-pozitivní krevní skupinou. Říká: „Pokud se to žena odváží udělat, může mít hemolytické onemocnění. Jedná se o stejnou alergickou reakci, která nastane, když Rh-negativní matka má Rh-pozitivní dítě. Její krev bude vytvářet protilátky, které ničí cizí látku (stejně jako virus), a tím zničí dítě. “.

Moderní vědci jsou si dobře vědomi výskytu Rh konfliktu během těhotenství. A odmítli tvrzení o „mimozemském původu“ skupiny lidí s tím, že krevní skupiny rézus jsou pouze vedlejším produktem evoluce.

Tajemství hemolytického onemocnění

Obraz světa je velmi individuální od člověka k člověku. Někdo si nedokáže představit sebe s partnerem z jiných národností, někteří nemohli být s osobou jiné víry. Ale už jste někdy slyšeli rozpad pár kvůli nekompatibilitě krevních typů?

A v tomto případě se konverzace netýká o nacionalismu nebo náboženské nesnášenlivosti, ale o skutečné fyzické neslučitelnosti v páru.

Hemolytické onemocnění se vyskytuje, když partnery jsou žena s negativním a muž s pozitivním Rh. Pokud matka nedostane injekci protilátek a její dítě je Rh pozitivní, tělo vytvoří ochranný mechanismus, který zničí plod. Pokud by první těhotenství bylo úspěšné bez injekce protilátek, podruhé to pravděpodobně nebude opakováno, protože obranný mechanismus ženy bude silnější.

Nikde v přírodě se to nestane. Jen si představte, kolik potratů bylo, když lidé nevěděli o typech krve. A nejhorší věc, kterou mnozí nevědí ani dnes.

Záhada vzhledu negativní krevní skupiny

Kolik lidí má negativní faktor Rhesus na světě? Jsou vzácné, přibližně 15% z celkové populace. Je však zvláštní, že osoba s první skupinou a negativní Rh faktor je považována za „univerzálního dárce“. To znamená, že jeho krev může být transfuzována každému pacientovi bez vyvolání reakce..

Nedávno navržená teorie říká, že lidé s Rh-negativním typem krve mají jakýsi „cizí DNA“. Studie zjistily, že nemají mnoho bílkovin, jako jsou opice rhesus a 85% ostatních lidí.

Pokud ale lidstvo pochází od společného předka, odkud pochází negativní Rh faktor?

To vše naznačuje, že to bylo přivedeno z externích zdrojů. Existuje teorie, že rozumná osoba se objevila v důsledku sloučení zástupců mimozemské civilizace a atraktivních žen na Zemi..

Existuje další předpoklad, že lidé s negativním krevním typem pocházejí z andělů, kteří sestoupili na Zemi - Nephillim. Bible, Talmud a Korán (kde se jim říká Jinnas) - všichni mluví o padlých andělech.

Samozřejmě existují skeptici, kteří věří, že negativní Rh je důsledkem genetické mutace. Ale co ji způsobilo? Proč tělo tak násilně odmítá faktor Rh, pokud byl nalezen v rodu?

Existují důkazy, že negativní krev se objevila asi před 35 000 lety. Největší procento negativních Rhesus mezi Baskami. Téměř třetina Basků je Rh negativních a šedesát procent v krvi má negativní Rh gen. Současně je průměrná úroveň lidí s negativním Rhesus mezi bílou pletí populace planety patnáct procent. Jazyk těchto lidí se velmi liší od všech evropských jazyků. O jeho původu se také hodně diskutuje..

Kromě toho mezi Židy Izraele východního původu je také spousta rhesus negativních lidí. To je překvapivě větší, protože mezi domorodými obyvateli Středního východu je procento Rh negativních lidí méně než jeden. Další překvapivý fakt: u černých obyvatel planety je hladina rhesus negativních jedinců dvakrát nižší než u bělochů. Ale mezi Židy v Etiopii, s tmavou kůží, je také spousta lidí s negativním Rhesusem.

A mezi lidmi s negativním faktorem Rhesus je větší procento jasnovidců, média a psychiky než mezi lidmi s pozitivním faktorem Rhesus.

Jak negativní a pozitivní krevní skupiny Rhesus ovlivňují zdraví

Rh faktor je antigen, nazývá se také protein, který se nachází přímo na povrchu červených krvinek. Takový rhesus má mnoho lidí, lze říci, že asi 80% populace celé planety. Zbytek populace má negativní krevní obraz..

Je třeba poznamenat, že se jedná o negativní ukazatel, který nepřináší žádné nebezpečí, ale nejčastěji se vyskytují problémy s pozitivním. Pokud jde o těhotenství, pouze v tomto případě může negativní Rh faktor nést určitá nebezpečí, takže těhotné ženy by měly být vždy pod dohledem.

Možné nekompatibility faktoru Rh ženy a muže

Nezapomeňte na možnou nekompatibilitu mámy a táty. V důsledku toho pár nemůže mít děti, a to je opravdu problém. Pokud se stále nemůžete stát matkou, musíte o těchto ukazatelích přemýšlet. Chcete-li zjistit, kdo má Rh faktor, stačí provést speciální krevní test.

Hlavním problémem je nekompatibilita, nazývá se také konflikt Rhesus. Začíná to okamžikem, kdy v krvi dítěte převládá pozitivní Rhesus a matka má negativní. Pak těhotná žena vyžaduje neustálý dohled. Tuto situaci lze vysvětlit skutečností, že tělo matky vnímá dítě s jiným krevním faktorem jako cizí těleso a vyvolává ochrannou reakci. Těhotná žena tak čelí potratu nebo fetální smrti. Taková změna neprospívá ženě, ale na druhé straně ji chrání před možným vlivem jiného Rhesuse. Proto v medicíně nazývají přítomnost možného konfliktu Rh pozitivními a negativními faktory.

Jediným východiskem z této situace je rychlá transfuze jedné skupiny - Rh-negativní. Jedná se o druh resuscitace, která by měla být provedena do 36 hodin po narození dítěte. Jinak může novorozenec zemřít..

Předběžná opatření před plánovaným těhotenstvím s různými rhesus

Aby k něčemu nečekanému pro budoucí dítě nedošlo, a aby jeho život nebyl v nebezpečí, musíte si ho předem zahrát. K tomu musíte znát svůj faktor. Dnes v medicíně existuje mnoho různých způsobů, jak určit skupinu a Rhesuse, takže to můžete udělat bez jakýchkoli problémů předem. Nejlepší je zjistit a v budoucnu mít větší pravděpodobnost zdravého porodu dítěte. Například může dojít ke skupinové nekompatibilitě, pokud matka má první skupinu a dítě má druhou nebo třetí. Takové ukazatele znesnadňují jejich nasazení. To platí také pro kompatibilitu Rh faktoru manželů, což znamená pozitivní a negativní krevní obraz.

Krevní typy a riziko vzniku možných onemocnění

Existují určité informace o tom, že krevní skupina skutečně ovlivňuje vývoj a možný výskyt některých nemocí. A opravdu to tak je. Vědci zjistili, že u lidí s prvním krevním typem je mnohem méně pravděpodobné, že trpí schizofrenií. Majitelé třetí skupiny mají menší pravděpodobnost onemocnění nervového systému, zejména mluvíme o Parkinsonově chorobě.

Za zmínku také stojí, že určitá krevní skupina nemůže zaručit nepřítomnost konkrétní choroby. Všechno v našem životě se nestává, jak bychom chtěli, a proto je docela obtížné pojistit se proti konkrétní nemoci. Proto ani krevní skupina, ani jiné prognózy lékařů, se nemohou pojistit proti možným problémům, zejména s ohledem na průběh těhotenství a narození nenarozeného dítěte. Do toho je zapojeno mnoho různých faktorů a není vždy možné přesně určit, co.

Nemoci trávicího traktu s negativním a pozitivním faktorem Rh

Lidé s první krevní skupinou mají nejčastěji zvláštní dispozice k peptickým vředovým onemocněním s ohledem na dvanácterník, žaludek a játra. V tomto smyslu nehraje Rh faktor zvláště důležitou roli, ale pravděpodobnost se však zvyšuje s přítomností pozitivního faktoru Rhesus. Negativní indikátor je náchylnější ke zdraví a stabilní nervový systém. Je však třeba poznamenat, že výjimky jsou všude, proto není možné předpovědět 100%.

Druhá skupina lidí je náchylnější k onemocněním, jako je gastritida, ale peptické vředové onemocnění je extrémně vzácné. Pokud jde o třetí skupinu, mají tito lidé často šanci na nádor tlustého střeva a je také docela obtížné je léčit. Pravděpodobně je obtížné předem určit pravděpodobnost onemocnění, takže se stává, že není možné včas identifikovat existující onemocnění..

Negativní a pozitivní faktor - pravděpodobné nemoci

Protože již bylo řečeno výše, není vždy možné určit přítomnost možných chorob. Vybíráme pouze nejpravděpodobnější pro různé skupiny. To:

 • kaz;
 • různá onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • nemoci krevního systému a samotné krve;
 • maligní a benigní nádory - pravděpodobnost rakoviny;
 • nemoc štítné žlázy;
 • infekční choroby;
 • kožní onemocnění, která lidé se čtvrtou krevní skupinou prakticky netrpí.

Všechna výše uvedená onemocnění se mohou vyskytovat v přítomnosti různých skupin, ale predispozice je pravděpodobnější v první a druhé skupině. Pozitivní nebo negativní faktor v tomto případě hraje zanedbatelnou roli, takže se nebojte.

Rodinné plány

Jak již bylo uvedeno výše, vlastnosti faktoru Rh ovlivňují ve větší míře těhotenství a narození zdravého dítěte. Před plánováním těhotenství pro manžele je lepší předem zjistit, kdo má, který rhesus, takže v budoucnu nebude problém.

Pokud má žena pozitivní a muž negativní Rh faktor, pak v tomto případě bude těhotenství úspěšné a narození zdravého dítěte je více než pravděpodobné. Pokud je opak pravdou, pak existuje prostor pro nepokoje. V tomto případě nejčastěji existuje možnost potratu nebo neschopnosti vůbec otěhotnět.

Nastávajícím matkám je předepsán krevní test na titry protilátek: https://krasnayakrov.ru/analizy-krovi/analiz-krovi-na-titry-antitel.html Používá se k detekci protilátek proti faktoru Rh..

Stává se také, že plod může zmrazit uvnitř dělohy a narodit se mrtvý. V tomto případě je ženě předepsána určitá léčba, sledování a užívání některých preventivních léků. Během transfúze je také nutné brát v úvahu rhesus. To také zahrnuje analýzu pro stanovení hladiny železa, aby se zabránilo rozvoji možné anémie u nenarozeného dítěte při narození. Pokud jsou indikátory dostatečně malé, budete muset brát vitamíny obsahující železo před otěhotněním nebo během těhotenství.

Vrozená anémie u novorozence je léčena docela tvrdě. Ke střetu Rhů dochází, když je krevní transfúze pozitivní až negativní. Proto každý, kdo chce dobrovolně darovat krev, nejprve provede vhodnou analýzu, aby určil skupinu a faktor Rh, a poté provede transfuzi přímo.

Negativní Rhesus - Selektivita nebo Mutace?

„Mutanti“ Negativní lidé se liší od ostatních a vůbec nesnižují jejich schopnosti, je třeba poznamenat:

Mají vyšší IQ než „pozitivní“ lidé;
Obvykle mají nižší tělesnou teplotu než ostatní;
Tito lidé jsou mentálně a emocionálně mnohem odolnější;
Často mají na vlasy načervenalý nádech;
Jsou velmi citlivé na teplo a nemají rádi chlad..

Nejčastěji mají modré, zelené nebo lískové oči.
nejčastěji se mimozemšťané unesou, aby využili biologického materiálu;
nadlidské schopnosti jsou vlastní;
Prorocké sny.
Pocit, že nepatří do tohoto světa.
Vždy se také snaží dostat k pravdě..
Tělové jizvy, které je těžké vysvětlit.
nelze klonovat;
cítí nebezpečí, lži a špatnou energii, stejně jako bolest jiných lidí, a dokonce z toho mohou onemocnět.
Co máme?
Čistota krve
Existuje mnoho otázek, ale proč se členové anglické královské rodiny ožení s příbuznými? Ačkoli se to považuje za incest, stále to dělají, protože nechtějí míchat Rh faktory. Všichni mají negativní Rhesus a nechtějí se mísit s dalšími 85% lidí. Příkladem je manželství prince Filipa a královny Alžběty II. Prince Philip - její druhý bratranec.
Kteří slavní lidé mají kromě královské rodiny negativní Rh faktor? John F. Kennedy, George W. Bush, Bill Clinton, Barack Obama a další prezidenti USA, Brad Pitt, Angelina Jolie, Tom Cruise, Marilyn Monroe, Elvis Presley, Ringo Starr, John Lennon, Paul McCartney, Leonardo DiCaprio, Johnny Depp, Jennifer Garner, Sean Connery, Kurt Cobain, Mick Jagger, Jackie Chan, Muhammad Ali, Sting, Clint Eastwood, Charlie Chaplin, Robert Pattison, Morgan Freeman. Je možné, že Gorbačov, Medveděv i Putin jsou nositeli Rh-negativní krve - jen spekulace, ale řekněme, že je to opravdu tak!?
Krevní složení
Jak víme, existují pouze 4 krevní skupiny. Všichni se liší ve složení, přesněji v přítomnosti různých proteinů v krevních buňkách, které bojují s bakteriemi v těle. Většina lidí má tyto proteiny a jsou Rh pozitivní..
Proč někteří lidé tyto proteiny nemají, je záhada! Vědci se domnívají, že první lidé na Zemi s negativním faktorem Rh se objevili před 35 000 lety. Jak? Nikdo neví. Ale nejoblíbenější teorie je jen o mimozemském původu DNA těchto lidí.

Choroba

V roce 2015 zveřejnili čeští vědci výsledky studie o Rh-negativních lidech.
Muži Rh (-) a Rh (+)
Rh (-) - muži častěji než muži s Rh (+) si stěžovali na různé duševní poruchy, včetně záchvatů paniky, problémů s koncentrací, antisociálních poruch osobnosti atd. Častěji byly také pozorovány Rh-negativní muže. alergie (zejména jejich kožní projevy), anémie, tyreoiditida, onemocnění jater, průjem, infekční onemocnění a dokonce i osteoporóza. Silný sex bez proteinu RhD však méně pravděpodobně způsoboval celiakii, zažívací problémy, adenomy prostaty, nemoci žlučníku, bradavice a některé typy rakoviny - všechny tyto patologie byly charakteristické pro Rh-pozitivní muže.
Ženy Rh (-) a Rh (+)
Bylo zjištěno, že ženy s negativním onemocněním rhesus ve srovnání se ženami s pozitivní infekcí rhesus mají větší pravděpodobnost psoriázy, průjmu a zácpy, diabetu 2. typu, patologií lymfatických uzlin, ischemických stavů, trombóz, onemocnění mandlí, nedostatku vitaminu B, infekcí močových cest, skolióza, stejně jako předčasná puberta a zvýšené libido. Současně ženy Rh (-) - trpěly méně ztrátou sluchu a hmotností, hypoglykémií, glaukomem, bradavicemi a kožními nemocemi. Zároveň Rh (-) - ženy častěji navštěvují ORL lékaře, psychiatra a dermatologa.
Vědci obecně poukazují na to, že Rh (-) - lidé mají mírně vyšší riziko rozvoje určitých srdečních chorob, dýchacích cest a imunitních systémů, včetně autoimunitních chorob, jako je například revmatoidní artritida. Jsou však odolnější vůči virovým infekcím! Ale méně odolný vůči bakteriální invazi.
Alergie na pozemský život?

Proč někteří lidé tyto proteiny nemají, je záhada! Vědci se domnívají, že první lidé na Zemi s negativním faktorem Rh se objevili před 35 000 lety. Jak? Nikdo neví. Ale nejoblíbenější teorie je jen o mimozemském původu DNA těchto lidí.
15 procent
-Jasnější známkou této genetické linie je negativní Rh faktor. Přemýšleli jste někdy o tom, proč se u všech savců vyskytuje pouze u lidí, a dokonce i velmi zřídka? U 85% světové populace je Rhesus pozitivní - stejný jako u všech ostatních primátů. Závěr nevyhnutelně naznačuje sám sebe: vlastníci negativního faktoru Rhesus nejsou dědici pravěkých lidí.
Říkáte nesmysly, nesmysly. Ale jsme zvyklí počítat se jmény Tsiolkovského nebo Ivana Efremova (který byl na okamžik vážným paleontologem). Vzrušující nápad a vědci současnosti. Například biolog a paleoantropolog Alexander Belov, Belov, který dává darwinovskou teorii vzhůru nohama, obecně uvádí, že člověk nezažívá evoluci, ale involuci, ve které pokročilejší druhy degenerují a degenerují na primitivnější. A kořenem všeho samozřejmě byli super - poslové jiných světů, ale protože klima naší planety (teplota, obsah kyslíku, mikroflóra atd.) Se výrazně liší od jejich vzdáleného rodového domu, byly organismy nuceny přizpůsobit se novým podmínkám. Za 100 tisíc let ztratila populace moderního typu „čistou“ krev. Například se v něm objevily bílkoviny, které zabraňují šíření infekcí - ochranná reakce těla na nové životní podmínky...

Tělo ženy s Rhesusem mínus útočí na vlastní děti
Je známo, že není možné klonovat lidi s negativním faktorem Rh.
Navíc, pokud má těhotná matka negativní Rh, imunitní systém jejího těla napadne plod a vnímá jej jako cizí tělo. Proto lékaři žádají tyto ženy, aby během těhotenství užívaly speciální léky, které potlačují imunitu..

Ale proč jejich vlastní tělo útočí na vlastní děti, tj. proč je vnímá jako „cizince“? Tato hádanka nemá žádnou odpověď, ale rozhodně to podporuje teorii „mimozemského“ původu takových lidí..
-Kdyby všichni lidé patřili ke stejnému biologickému druhu, nedošlo by k žádným hemolytickým onemocněním (konflikty Rhesus), protože konflikt Rhesus je pokusem zničit cizí látku. Rh-negativní, stejně jako Atlanteans, jsou potomci starověkých astronautů, kteří kdysi kolonizovali Zemi. Velký metafyzik Rudolf Steiner vyvinul teorii, že v pravěku bylo lidstvo vedeno do velké míry tím, že ho řídilo, bytosti vyššího řádu, a navíc Atlantidové, představitelé vysoce rozvinuté, vysoce duchovní a vysoce ideologické civilizace, měli negativní Rhesus..
Biblické tradice
Archeologové našli obrovské množství starověkých textů a uměleckých děl, které popisují podivná stvoření, která navštívili planetu. Takže přemýšlejte sami.

Hříchy andělů
Další předpoklad, že lidé s negativní krví mohou pocházet od andělů, kteří sestoupili na Zemi - Nephillim. Bible, Talmud a Korán (kde se jim říká Jinnas) - všichni mluví o padlých andělech.

Samozřejmě existují skeptici, kteří věří, že negativní Rh je důsledkem genetické mutace. Ale co ji způsobilo? Proč tělo tak násilně odmítá faktor Rh, pokud byl nalezen v rodu?
Bylo však prokázáno, že krev je nejméně pravděpodobným prvkem, který může mutovat. Nejsou žádné další krevní mutace..

Články O Neplodnosti