Hlavní Neplodnost

Chlazení během těhotenství v raných fázích. Proč mrzne?

Přesto panika nestojí za to. Chilli jsou pouze dočasným jevem, který lze řešit bez užívání léků. V každém případě, pokud je těhotenství potvrzeno, je nevyhnutelný výlet do ženské gynekologie. Během konzultace je důležité informovat lékaře o svém zdraví.

Chilli - znamení těhotenství

Ve většině případů se dívky dozví o své zajímavé situaci od prvního dne zpoždění. Nikdo si neuvědomuje, že výsledné zimnice, slabost a mírná nevolnost se mohou stát příznaky těhotenství. Proto se mnozí začínají bát, jako by taková podmínka nepoškodila dítě. Chcete-li snížit teplotu a užívat si doplnění, musíte vzít antipyretika, sirupy, různé léky. Těhotné ženy však nemohou používat vše, proto se jakékoli léky používají pouze po konzultaci s odborníkem.

Pro normální existenci fetálního vajíčka potřebuje teplotu 37 ° C. Proto je bazální teplota před ovulací mírně zvýšena. Hlavním viníkem je progesteron, jeho množství v krvi se zvyšuje s nástupem těhotenství a snižuje se během menstruace. Proto je během těhotenství nejen vysoká bazální teplota, ale také tělesná teplota. Z tohoto důvodu ženy během časného těhotenství mrznou.

Lékaři důrazně doporučujeme, abyste drogy nezneužívali, zejména v prvních týdnech těhotenství. Všechny tyto příznaky brzy zmizí sami..

Příznaky, proč během těhotenství mrzne

Z hlediska důvodu, proč se v těhotenství objevují zimnice, je třeba zvážit její projevy. Hlavní diagnostikou jsou klinické metody založené na průzkumu, vyšetření a vyšetření. Při prvním jmenování lékař podrobně popisuje stížnosti pacienta. Chcete-li to provést, musíte zjistit vlastnosti zimnice v každém ze specifických případů:

 • jak často dochází k trvání;
 • intenzita chladu - slabá, střední, silná;
 • kde je to cítit - v celém těle nebo v jednotlivých částech těla;
 • objevuje se v důsledku vnějších faktorů nebo spontánně;
 • rysy vyhynutí - mizí samy nebo se zahřívá, zahřívá.

Důvod hledání lékařské pomoci

Chlad je někdy příznakem, který je charakteristický pro zánět i nachlazení. Ve většině případů zimnice během těhotenství v raných stádiích bez horečky může být důvodem návštěvy u lékaře.

 1. Když teplota stoupne nad 37 ° C, znamená to výskyt virového nebo infekčního onemocnění. Pyrogeny - látky produkované mikroorganismy, ovlivňují centrum termoregulace v hypotalamu a vyvolávají zvýšenou výkonnost. S chladem u těhotné ženy je často nedostatek chuti k jídlu, závratě, slabost a ospalost. Jako první pomoc byste měli zavolat lékaře. Před příjezdem nemůžete brát léky, je lepší zvýšit příjem horkého nápoje.
 2. Pokud jsou zimnice při močení doprovázeny silnou bolestí, vyvinula se u ženy cystitida. V takovém případě odložte cestu na urologa, který vám předepíše nezbytnou terapii.
 3. Prvním krokem při zchlazení je změření krevního tlaku. Často je zvýšená. Během arteriální hypotenze dochází k vaskulární relaxaci. Krevní oběh zpomaluje, takže nemá čas dodávat tělu teplo, těhotná žena se cítí chladně. Jako léčba se doporučuje pohybující se životní styl a kontrastní sprcha. Pomáhají speciální cvičení pro těhotné ženy.
 4. Snížená hladina hemoglobinu se projevuje v následujících stavech: zimnice, přetrvávající bolesti hlavy, únava, závratě, bledost kůže. Tento stav může vést k nedostatku kyslíku plodu. Specialista předepíše dietní terapii a sadu nezbytných léků.
 5. Pokud měla žena před početím problémy s typem vegetativně-vaskulární dystonie, pak jsou zimnice normální stav. Problémy s autonomním nervovým systémem vyvolávají ostrý pocit chlazení. Je důležité udržovat mír, žádné starosti. Odpočívejte častěji, chodte déle. Poraďte se se specialistou na sedativa.
 6. Hypotyreóza se projevuje zimnicí, letargií, loupáním kůže, letargií, ztrátou vlasů ve velkém množství, otokem v obličeji. Zde může pomoci endokrinolog..
 7. Jsou-li zimnice během těhotenství doprovázeny krvavým výtokem, silnou bolestí v dolním břiše - naznačuje to oddělení vajíčka nebo placenty plodu. V tomto případě musí pacient jít do nemocnice k následnému vyšetření a léčbě.

Možné patologie

Je možné, že neustálý pocit nachlazení není příčinou těhotenství, ale zmrazení plodu. Podle odborníků je tato podmínka charakteristická pro poslední týdny prvního trimestru. Kromě toho se do zimnice přidávají další příznaky:

 • náhle zastaví mučící toxikózu;
 • bazální teplota okamžitě klesá;
 • mléčné žlázy přestanou otokovat.

Všechny tyto příznaky se objevují po 3 až 4 dnech ode dne, kdy plod zmizí. V důsledku intoxikace se objevují zimnice a další nepříznivé příznaky. Žena musí co nejdříve navštívit lékaře.

Zmrazené těhotenství

Ne ve všech případech jsou zimnice během těhotenství normální reakcí těla na takové změny. Ve vzácných situacích je febrilní stav příznakem zmeškaného těhotenství. Tato patologie má následující příznaky:

 1. bolavé bolesti na hrudi;
 2. nevolnost;
 3. ostrý nedostatek toxikózy;
 4. ospalost.

Zmrazené těhotenství je považováno za jednu z nebezpečných patologií, která vede k životně důležitým následkům..

Arteriální hypotenze

Těhotné ženy mají často nízký krevní tlak. Cévy se rozšiřují vlivem hormonů na ně. Kromě zimnice se objevují další známky:

 • hluk v uších;
 • bledost kůže;
 • slabost;
 • závrať;
 • rozmazané oči.

Hypoglykémie

Každá budoucí matka potřebuje živiny pro zdravý vývoj dítěte. Metabolismus je zrychlen, aktivita enzymatických reakcí se zvyšuje, produkuje se velké množství inzulínu. U pacientů s diabetem a problémy s metabolismem uhlohydrátů dochází k hypoglykémii. Toto onemocnění se vyznačuje nízkou hladinou glukózy v krvi. To se projevuje v následujícím:

 1. úzkost;
 2. únava;
 3. znecitlivění rukou;
 4. nedostatek chuti k jídlu;
 5. chvějící se v těle;
 6. bolesti hlavy.

Když hladina cukru v krvi těhotné ženy prudce klesne na 3 mmol / l, začnou křeče, zvracení, ztráta vědomí, arytmie. Velké riziko hypoxie nebo potratu.

Hypotyreóza

Toto onemocnění je pokles funkce štítné žlázy. Metabolismus v ženském těle je zpomalen, což vede k následujícímu:

 • zvýšení hmotnosti;
 • puls se stává vzácným;
 • ruce jsou znecitlivěné;
 • kůže vyschne;
 • častá ospalost a únava;
 • vypadávání vlasů;
 • dochází ke svalovým křečím;
 • přetrvávající zácpa.

Tato nemoc je nebezpečná pro budoucí dítě. Pro správný vývoj většiny orgánů jsou zapotřebí hormony štítné žlázy. Jejich nedostatek negativně ovlivňuje plod, zvyšuje riziko vývojových abnormalit.

Infekční a zánětlivá onemocnění

Když žena během těhotenství zamrzne, teplota stoupá, může to znamenat výskyt různých infekcí. Lékař musí provést diferenciální diagnostiku symptomů. Tyto zahrnují:

 1. řezání bolesti v krku;
 2. kašel;
 3. rýma
 4. vaginální výtok;
 5. nevolnost doprovázená zvracením;
 6. bolení břicha;
 7. průjem.

Odborná rada

Chlazení může být ovlivněno nízkou pokojovou teplotou nebo silným proudem chladného vzduchu. Chvění je také výsledkem kontrakce svalových vláken. K tomuto stavu dochází v důsledku stresu nebo těžkého fyzického přepracování. Tento příznak, stejně jako mnoho jiných, je nespecifický, proto je charakteristický pro většinu podmínek. Kvalifikovaná osoba musí identifikovat příčinu těchto příznaků..

Nejvhodnější možností v této situaci jsou 10 - 15 minutové procházky na čerstvém vzduchu. Pokud vám stav neumožňuje jít ven, stačí otevřít okna nebo jít na balkon.

Pokud teplé oblečení nepomůže zahřát se, doporučujeme provést horké koupele. Teplý čaj nebo mléko.

Doporučuje se také používat zázvor pro zimnici v raných stádiích. Do horkého čaje se přidá lžička nakrájeného kořene. Tato rada však již v pozdějších fázích není relevantní, protože tato rostlina může mít na dítě vzrušující účinek.

Příznaky chlapečka

Příznaky těhotenství u chlapce

Příznaky těhotenství u chlapce a dívky jsou oblíbeným tématem konverzace mezi ženami. Koneckonců chci okamžitě vybrat jméno nenarozeného dítěte, představit ho jako malého, vtipného, ​​okouzlujícího malého chlapce s růžovými tvářemi, v legrační modré nebo zelené kombinéze s auty nebo v krásných světlých šatech s luky a třešněmi.

Také, když nastalo těhotenství, musí být z praktického hlediska vzaty v úvahu známky chlapce nebo dívky, aby bylo možné zásobit si věci, které jsou vhodné v barvě a stylu, koupit kočárek a další předměty pro domácnost. Za tímto účelem existují různá lidová znamení na pohlaví dítěte, která se logicky obtížně ospravedlňují, ale překvapivě se všem generacím nastávajících matek často stávají skutečností. Možná proto, že pravděpodobnost „zasažení“ je poměrně velká - 50%. Zde jsou nejoblíbenější. Jaké známky chlapeckého těhotenství existují a co si o nich lékaři myslí?

Fyzické a duševní zdraví

1. Změny zdraví následovně. Cítíte suché dlaně. Hází v žáru. Objeví se bolesti hlavy. Nejčastěji zmrazují nohy. Na končetinách je zvýšená aktivita růstu vlasů. Důvodem je skutečnost, že během chlapeckého těhotenství v ženském těle se produkuje více mužských pohlavních hormonů. Pravda, lékaři říkají, že ve většině případů ženy nemají růst vlasů ve rtech, na nohou, v oblasti bikin, protože bez ohledu na pohlaví při narození dítěte se zvyšuje množství hormonu estrogen. Naopak, nechtěné vlasy mohou úplně zmizet před porodem..
A subjektivní pocity ve formě suché kůže jsou termoregulační poruchy velmi časté a jsou spojeny se změnou metabolismu. Ze stejného důvodu vrhá do horečky. Navíc u téměř všech nastávajících matek se tělesná teplota v prvních týdnech těhotenství pravidelně zvyšuje na 37,2–37,4 stupně..
Bolesti hlavy mohou být spojeny se snížením nebo naopak se zvýšením krevního tlaku. Pokud žena netrpí migrénami, musí v případě bolesti hlavy určitě změřit tlak. Pokud se ukáže, že je nízká, což není neobvyklé v prvním trimestru, můžete vypít šálek čaje nebo kávy, udělat lehkou fyzickou námahu. Pokud je naopak vysoká - musíte se neprodleně poradit s lékařem!

2. Příznaky otěhotnění chlapce v raných stádiích jsou nepřítomnost nevolnosti a zvracení. To je - toxikóza. Možná máš pravdu. Lékaři dosud neurčili povahu toxikózy v prvním trimestru těhotenství. Někdo říká, že je to kvůli věku matky, jiné kvůli jejímu psychologickému stavu. A samotné ženy si jsou jisty, že to jsou skutečné známky těhotenství, protože chlapec, s dívkou, budoucí matka naopak trpí toxikózou dlouhou dobu.

3. Těhotné chtějí masitá jídla, sýr a něco kyselého. Všechno je zde jasné, odkud pocházelo toto znamení. Muži musí mít velkou fyzickou sílu. A to je nemožné bez použití proteinových produktů, mezi něž patří maso, sýr a jiné živočišné produkty. Sour - to znamená závažnost nálady. Sladkosti jsou pro dívky.

4. Tvar břicha během těhotenství u chlapce je špičatý, pas je při pohledu zezadu viditelný. Lékaři jsou jasně proti tomuto znamení. Tvar břicha závisí na délce těhotenství, velikosti plodu, velikosti pánve ženy a také na poloze dítěte v děloze. Pokud leží napříč, nemluvíme o žádném pasu. Pokud je, jak se očekávalo, podélný, pak pas zezadu může být viditelný, ale pouze s poměrně štíhlou budoucí matkou.

5. Žena se stává krásnější a přitažlivější. Tady hodně nezávisí na pohlaví narozeného dítěte, ale na samotné ženě, nebo spíše na tom, jak pečlivě sleduje její krásu. Některé budoucí matky se snaží módně oblékat, pokračovat v manikúrach, nechodit ven bez make-upu, používat stretch krémy. A ostatní na sebe zapomínají, hodně jedí, nosí velké oblečení.

6. Budoucí matka má dobrou náladu téměř každý den, pokud nosí chlapce. Ano, to je nepopiratelné, zvláště pokud chtěla porodit chlapa.

7. Chlapec má na rozdíl od srdce dívky méně než 140 tepů za minutu. Mimochodem, mnoho gynekologů o tom ví. Srdeční rytmus je stanoven pomocí porodních stetoskopů, ultrazvuku a CTG. Pokud ale méně než 120 úderů za minutu - jedná se o patologii.

8. Špička nosu je naostřená. Takový vizuální efekt může být způsoben hubnutím, hubnutím. Bez ohledu na pohlaví dítěte.

9. Pokud táta přibírá na váze - bude tu chlapec. Jaké vzorce jsou zde - nejasné.

Magie a numerologie

Kromě výše uvedených příznaků existují různé zajímavé způsoby, včetně magických, které určují pohlaví nenarozeného dítěte. Tady jsou některé z nich.

Nad levou dlaní je držen prsten zavěšený na niti. Pokud se bude pohybovat tam a zpět - bude tu chlapec, a pokud bude v kruhu - dívka.

V mnoha asijských zemích se již dlouho věří, že pouze poměr věku jejich rodičů ovlivňuje pohlaví nenarozeného dítěte. Musíte rozdělit věk mámy třemi a věk táty čtyřmi. Dítě zdědí pohlaví dítěte, jehož rezidua bude větší.

Mezi lidmi je také druh štěstí, podle kterého lze určit, že se chlapec narodí. Za tímto účelem by budoucí maminka měla provést několik jednoduchých pohybů. Chlapec se tedy narodí, pokud:

 • nastávající matka, natáhla ruce dopředu, drží ruce dolů;
 • těhotná žena vezme klíč od dveří nahoře.

Naše prababičky také věřily, že pokud matka sní jen hromadu chleba, určitě se narodí chlapec. Syn se narodí, pokud těhotná žena vytrhne křoví z lopuchu.

Naše prababičky se navíc zavázaly předpovědět pohlaví dítěte pomocí numerologie. Za tímto účelem byla jména, příjmení a patronymie obou rodičů, stejně jako měsíc početí, napsána v papírové podobě v plném znění, po čemž bylo to, co bylo napsáno, přeloženo do čísel (každé písmeno odpovídá určitému číslu). Všechna čísla byla sčítána, dokud nebylo získáno jediné číslo, a pokud by to bylo zvláštní, naši předkové si byli jisti, že se dědic narodí..

Zde jsou takové zajímavé lidové víry a metody používané od nejstarších dob po současnost. Ale v každém případě, bez ohledu na to, kdo se narodí, bude dítě nejkrásnějším a dlouho očekávaným dárkem rodičům. Hlavní věc je, že je zdravé, silné dítě.

goosebumps během těhotenství

Vzhled husí kůže v nohou: příčiny

Pokud jsou v nohou husí kůže, mohou být příčiny tohoto jevu odlišné. Často oni jsou také nazýváni goosebumps kvůli jejich podobnosti. Husí kůže naznačují přítomnost narušení krevního oběhu nebo únavových procesů v lidském těle. Lidé si často po koupeli všimnou husích hrbolů v nohou, které jsou podrážděné na nervových zakončeních kvůli tomu, že je osoba na chladném místě. Tento stav může být chronické povahy, což naznačuje přítomnost poruch v těle. V takovém případě musíte okamžitě konzultovat neurologa.

Stav a stížnosti pacientů

Někdy ho vše, co se pacient začne cítit, vážně vyruší. Pokud se brnění objeví na jakémkoli místě, kde se objevily husí rány, začal proces znecitlivění končetin, často k tomu může dojít v důsledku náhodného sevření kapilár. Musíte pouze uvolnit a rozdělit končetiny samotné a po chvíli všechny negativní jevy zmizí.

Pokud se tyto účinky začaly opakovat často a necitlivost se objevuje stále více a více, abyste odstranili nepohodlí a předešli komplikacím situace, měli byste neprodleně konzultovat lékaře, který zjistí skutečnou příčinu výskytu husích hrbolků. Chcete-li to provést, musíte se nejprve poradit s terapeutem. Provede předběžnou diagnostiku a odkáže vás ke správnému specialistovi..

Faktory výskytu

Příčiny, které vedou k výše uvedeným příznakům, se obvykle vyskytují ve vaskulárním a nervovém systému nemocného. Níže jsou uvedeny faktory, které nejčastěji způsobují tyto projevy:

Člověk má osteochondrózu páteře, komplikovanou zánětlivým procesem na sedacího nervu. Neurolog bude léčit takové onemocnění.

U pacienta se vyvinula kýla, která má meziobratlový charakter. Vede to ke znecitlivění končetin. Proto nemocný pocit

Proč ženy mohou získat husí kůži?

Proč existují husí kůže, důvod pro tuto manifestaci žen - za takové otázky odpovídá ošetřující lékař. Lidé cítí goosebumps jako "goose bumps." V medicíně se tento syndrom nazývá parestézie..

Každá osoba má alespoň jednou zkušenosti, co jsou goosebumps. Naštěstí ve většině případů pocit pochází z emocionálního pozitivního vnímání reality, ale může to být také ze strachu, podchlazení, nebo dokonce jako varování před patologickým procesem v těle.

Kůže v této době má podobu husí, protože u tohoto druhu ptáků se peří nachází v tuleňech umístěných v epidermis a velmi se podobají folikulům lidských vlasů..

Potřebuje člověk parestezii? To je věřil, že goosebump reflex je základní. Na spodku vlasů se objevují zvláštní pupínky, způsobené pilomotorovým reflexem. V těle dochází k následujícímu procesu: jsou stimulovány citlivé periferní nervy začínající ze míchy, což vede ke vzniku autonomních nervových zakončení, které jsou vyžadovány ke sledování kontrakce hladkého svalstva, která se týká vlasových folikulů. V okamžiku, kdy se folikulární svaly stáhnou, se chloupky zvednou - dojde k piloerekci.

Tento reflex se nazývá základní, protože akce nese žádnou zátěž, protože tělo není zcela pokryto vlasy.

U zvířat je takový reflex pochopitelný. Zvednutý kabát chrání před chladem a hraje psychologickou roli: v případě nebezpečí se zvíře jeví mnohem větší.

Proč se pilotmotorový reflex objevuje, když zvuky krásné melodie nebo broušení kovové tyče na sklenici, vědci plně nerozuměli. Je prokázáno, že parestézie je neurologický syndrom a ukazuje, ve kterém mentálním

goosebumps s nachlazením

Husí kůže

ahoj, jmenuji se maria, obávám se častých bolestí hlavy po 22 let, i když se mi zdá, že mi v hlavě a rukou dávají husičky, když si vezmu kontrastní sprchu, když mi projde hlava! Ale pak to začíná bolet znovu! Po ruční terapii se to zlepší! Existuje pocit, že svaly blízko lopatek jsou napnuté a krk je již také v hrudi, nepohodlí je přímočaré, je to, jako kdyby kladivo bije na hrudi kladivem, slyším, jak to funguje, a validol nebo corvalol nepomáhá s takovými pocity, lékař řekl, že to byla chondrosa a předepsané injekce mexidolu méně je lepší! Lékaři dlouho mysleli na nervy a zacházeli se mnou s antidepresivem OPRA jakéhokoli smyslu, jen s nimi zhubli! Nyní, jak předepisuje kardiolog, piju magnerot od doby, kdy jsem měl od dětství prolaps mitrální chlopně druhého stupně, ale všechno bylo v pořádku, dokud mi záda nebyla bolestivá před 3 lety, také piju neuromultivitidu! Řekni mi, co to může být?

Dobrý den, pro každou častou a silnou bolest hlavy doporučuji MRI mozku. Pak, pokud je vše v závěru MRI v pořádku, doporučuji komplexní rehabilitační program: nejprve, abychom našli dobrého specialisty na manuální terapii, osteopatii nebo akupunkturistu, je nutné bez problémů uvolnit svalové napětí v krční oblasti, jak to chápu, už jste to udělali; 2e - po úlevě od stresu si musíte zakoupit předplatné na osobní trénink instruktorovi Pilates nebo Yoga nebo calanetics nebo tai chi dvakrát nebo třikrát týdně, dokud si podrobně nestudujete vzdělávací systém, pak alespoň třikrát týdně doma nebo ve skupině ve fitness klubu. 3. - Uspořádejte denní režim s dobrým odpočinkem, přestaňte kouřit. 4e - Vyvíjejte nutriční základy s odborníkem na výživu. 5e - Je dobré se také naučit tzv. Bráničné dýchání se zpožděným vdechováním a výdechem, které také pomůže v boji proti bolesti hlavy. Nave

Příčiny a léčba goosebumpů

Goosebumps: důvody. Neurologická konzultace

Fenomén výskytu husích hrbolů se nazývá goosebumps, protože povrch má podobný vzhled. K tomuto stavu dochází v důsledku únavy, poruch oběhu, po koupeli, dlouhém pobytu v chladu a podráždění nervových zakončení. To může být chronické, spojené s nějakým narušením normálního fungování těla. V tomto případě je nutná urgentní konzultace s neurologem..

Goosebumps neustále pohybovat, někdy i na páteři a na hlavě. V končetinách je někdy pocit chladu.

Někdy se husí kůži v nohou začíná vážně narušovat. Pokud se v místě, kde jsou končetiny otupělé, začne otřepávat malá vyrážka, možná v tomto případě kapiláry prostě stisknete. Po uvolnění nohou během několika minut se vše vrátí do normálu..

Někdy jsou husí kůže v nohou doprovázena necitlivostí končetin. Pokud máte neustálé obtíže spojené s častými nepříjemnými pocity, například mravenčení, pak, dokud se nepohodlí neprojeví v jakékoli komplexní nemoci, měli byste kontaktovat svého lékaře, aby vám pomohl zjistit příčinu. Je lepší začít s návštěvou terapeuta, který stanoví předběžnou diagnózu a poradí, které specialisty by měly být konzultovány..

Goosebumps pobíhající kolem nohou? Důvody spočívají v nervovém a cévním systému těla. Odborníci zdůrazňují nejčastější příčiny tohoto pocitu:

Zánět sedacího nervu, ke kterému dochází v důsledku komplikací spinální osteochondrózy. V této situaci se neobejdete bez pomoci neurologa.

Meziobratlová kýla, která je doprovázena necitlivostí končetin. V tuto chvíli může pacient cítit husí rány a brnění..

Zvýšený cukr

Goosebumps - jak mohou být nebezpečné příčiny?

Jak nebezpečné jsou goosebumpové? Z jakých důvodů vznikají? Budu potřebovat léčbu nebo můžu věci nechat samy od sebe? Brnění v nohou, pocit chladu v prstech v medicíně se nazývá acroparestezie. Lékaři dosud neurčili přesnou příčinu tohoto jevu, ale existují faktory, které vyvolávají pocit, že kolem končetiny běží husí kůže. Stojí za to zahájit léčbu nebo změnit životní styl, může to určit pouze lékař - to mohou být jak relativně neškodné důsledky nesprávného jednání, tak první příznaky vážné nemoci.

Buňky v našem těle jsou řízeny nervovým systémem a mozkovou kůrou. Navíc člověk není schopen ovlivnit starodávný kontrolní mechanismus (nervový systém). Objednávky / příkazy z míchy / mozku jsou přenášeny nervovými vlákny (druh rozvětveného obvodu v našem těle). Pokud jakákoli část této elektrické sítě zažije vnější tlak (například nepohodlné držení těla, dlouhou nehybnost, trauma, zlomeninu) nebo pokud je zasažena zevnitř nemocí, signály neprocházejí. Nerv přijímá několik různých signálů současně, „ztrácí hlavu“ před přetížením a okamžitě aktivuje několik příkazů: brnění, pálení, necitlivost, husí kůži atd. Výsledkem je, že v nohou nebo pažích máme spoustu nepříjemných pocitů..

Co je akroparestezie

Akroparestézie je částečný případ parestézie, poruchy citlivosti. Tento příznak je charakterizován pocitem náhlého znecitlivění a mravenčení („jehly“ v nohou a pažích), někdy je v nohách pocit pálení a citlivost kůže se mírně snižuje. Odborníci tvrdí, že tyto příznaky jsou nejčastěji pozorovány u žen, zejména u žen, které jsou vystaveny dlouhodobému vystavení chladu nebo rychlé změně teploty (studená voda při mytí nebo

Bolest nohou během těhotenství

Těhotenství přináší nejen radost z očekávání nenarozeného dítěte, ale také spoustu bolesti. A to je normální. Naše tělo se mění, v něm začínají působit různé nové procesy, které nás připravují na budoucí mateřství. Bolest v zádech, dolní části zad a dalších částech těla je zcela přirozená.

A jak bolí nohy! A to není překvapivé. Musí takovou váhu podporovat. Bříško je dobré, ale na konci těhotenství je to už břicho, které vyvíjí tlak na naše ubohé končetiny. Během těhotenství se těžiště posune, což způsobuje zatížení nohou. Žena by neměla být podezřelá, ale ostražitost by neměla být ztracena. Bolest nohou může být příčinou vážného onemocnění, takže žena musí znát podstatu těchto bolestí co nejdříve.

Jaké jsou důvody, proč se bolest v nohou během období těhotenství stává nevyhnutelným jevem? Nejprve se zvyšuje hmotnost ženy, což jí zatěžuje nohy. Kromě toho se posouvá těžiště, které je také příčinou bolesti nohou. Během těhotenství nehty rostou díky nepohodlným a pevným botám, což také způsobuje nepohodlí. V důsledku hromadění tekutin v ženském těle začíná pulzující bolest a dochází k otoku nohou.

Křeče také trápí ženy. Vznikají v důsledku zvýšeného objemu krve, vysokých hladin progesteronu, nedostatku vápníku, železa v těle, při nadměrném používání kávy a anémie. Záchvaty se nejčastěji vyskytují v noci. Těhotné ženy v pozdním těhotenství trpí. Objevují se také křečové žíly, které se vyznačují bolestí po dlouhém chůzi nebo stání.

V očekávání těhotenství by ženy měly pečlivě sledovat jejich

Křečové žíly mohou vést k tomu, že dítě bude mít nedostatek kyslíku, protože během tohoto období máte obecný oběhový systém. Vaše krev se stává zdrojem živin

Stehno pravé / levé nohy je necitlivé (necitlivost nad kolenem)

Od 24.03-1.04. 2018 se bude konat v Odessa. Doktorem je Ignatiev Radion Gennadevič. Doba návštěvy je omezená. Nahrávání telefonicky: +38 099 430-93-00. Přečtěte si více.

Znecitlivění stehenní kůže na levé (pravé) noze je ztráta citlivosti, parestézie v oblasti od slabiny po koleno. Pacienti popisují jako paroxysmální příznaky, které se objevují jako pole dlouhého sezení, které po spánku nebo chůzi přináší stehno do žaludku.

V 60% případů je přední strana stehna znecitlivěná, méně často je znecitlivění nad kolenem, na vnitřní nebo vnější části nohy, zadní straně. V 90% případů jsou pocity kombinovány s bolestí v dolní části zad, slabinách nebo hýždích a hovoří o poškození nervových kořenů v oblasti jejich výstupu z páteře meziobratlovými kýly.

Proč je stehno otupělé, důvody ↑

Pro potvrzení diagnózy jsou předepsány MRI bederní páteře, rentgen páteře, CT, neuromyografie. S těmito problémy se symptomy zesilují pohybem dolní končetiny, páteře, zátěží na nohu a záda (například ležení / sezení / chůze).

Výsledek intoxikace těla - existuje mnoho látek, které k těmto příznakům vedou, počínaje dlouhodobou konzumací alkoholu a končící některými léčivy;

Duševní abnormality s prodlouženým průběhem symptomů (více než 6 měsíců) jsou pacientům předepisovány antidepresiva ke stabilizaci psychoemocionálního stavu. Duševní abnormality jsou pozorovány téměř u všech pacientů, i když je to zjevný důvod, ale nelze je dlouhodobě odstranit;

Diferenciální diagnostika eliminuje další problémy, které způsobují podobné příznaky. Po prohlídce a úplné anamnéze bude lékař schopen vyloučit základní onemocnění. Zjištění zranění, podchlazení

Goosebumps, na těle, na hlavě, na nohou: příčiny, diagnostika

Každá buňka lidského těla má spojení s nervovým systémem - jeho starodávnou částí, kterou nekontrolujeme, a mladou kůrou, která vydává příkazy od vědomí. Komunikace se provádí pomocí nervových vláken a mohou existovat normálně, pokud na ně není vyvíjen vnější tlak a nejsou ovlivněny zevnitř. Když taková situace nastane, projeví se to pocitem, jako by na kůži běží husí kůže. Tento příznak pak není spojen s prožíváním emocí a nezmizí po přechodu na jinou myšlenku..

Co může znamenat jednu nebo druhou lokalizaci těchto nepříjemných pocitů a o čem je doba trvání „husích hrbolků“?.

Typy a mechanismus "goosebumpů"

Pocit mravenčení a plazivosti goosebumpů v medicíně se nazývá „parestezie“. Objevují se v reakci na podráždění nervových zakončení, mozku nebo míchy. Povaha tohoto jevu je následující: několik citlivých nespojených signálů dorazí najednou v citlivém nervovém zakončení, které se navrství na sebe. Výsledkem je, že nerv neví, jak na tuto odrůdu správně reagovat, a „zahrnuje“ znecitlivění, pálení, „husací hrboly“ nebo brnění.

Parestézie se obvykle cítí pod podrážděnou částí nervu. Mohou být doprovázeny „husími hrbolky“ - „pupínky“ v oblasti růstu vlasů, což je analogie holení vlny nebo jehel u zvířat.

Parestézie může být:

 1. dočasně vznikající, když sedí v nepohodlné poloze, mrznoucí, sexuální vzrušení, pocit euforie z poslechu hudby nebo když se objeví negativní emoce. Obvykle jsou označovány jako „goosebumpy nohou“ a přecházejí, když nepříjemný faktor ustane. Není doprovázeno křečemi, bolestmi nebo zhoršeným pocitem;
 2. chronické, opakující se. Jsou to příznaky nemoci a mohou být doprovázeny dvěma typy symptomů:
  • označující poškození nervového vlákna. To: necitlivost v končetinách nebo pouze v prstech, pocit mravenčení, husí kůže. Někdy se zde vyvinou místní záškuby (křeče);
  • označující porážku těch nervů, které jsou spojeny s cévami této oblasti. Důkazem toho je: bledost pokožky, zhoršení teploty a citlivosti na bolest, její chladná teplota, vypadávání vlasů.

Přechodné (dočasné) parestézie jsou variantou normy a nevyžadují lékařský zásah. Pokud "goosebumps" běží bez viditelného účinku na kůži, nezapomeňte vyhledat jejich příčinu a odstranit ji.

Jaká onemocnění vyvolávají parestezii

Příčiny goosebumpů jsou rozmanité. Nejprve je uvedeme se seznamem:

 • osteochondróza;
 • poškození nervových vláken na různých místech - neuropatie;
 • vysoká hladina glukózy v krvi;
 • podvýživa nervových vláken při diabetes mellitus, otrava, včetně chronické intoxikace alkoholem - polyneuropatie;
 • nízká hladina vápníku nebo hořčíku v krvi;
 • poškození nervových vláken;
 • poškození nervových vláken protilátkami;
 • křečové žíly;
 • migréna;
 • Raynaudův syndrom;
 • arterioskleróza arteriálních cév;
 • nedostatečný příjem vitamínů B1, 6, C;
 • artritida;
 • syndrom neklidných nohou;
 • nádory nervových vláken;
 • nádor v parietálním laloku mozku;
 • autoimunitní vaskulární onemocnění - vaskulitida;
 • nedostatečnost funkce příštítných tělísek - hypoparatyreóza;
 • neurastenie;
 • odstraňování endarteritidy;
 • roztroušená skleróza;
 • trigeminální neuralgie;
 • mrtvice;
 • užívání určitých léků;
 • pásový opar;
 • vzteklina;
 • folikulární hyperkeratóza;
 • pronikání výplňové hmoty do zubního kanálu živým nervem;
 • poškození nervových zakončení během extrakce zubu.

Pokud se „goosebumps“ nazývá vnější projev - „goosebumps“, bez jakýchkoli jiných příznaků, pak se tato patologie nazývá folikulární hyperkeratóza.

V důsledku podvýživy kůže nebo jejího neustálého podráždění je horní vrstva kůže nadměrně zahuštěna a ústa vlasových folikulů se zanícují. Dermatocosmetologists léčí patologii s různými místními a systémovými agenty.

Goosebumps a Goosebumps

Tento příznak je doprovázen mnoha nemocemi. Zvažte ty hlavní podrobněji..

Hypovitaminóza B1

Vitamin B1 je nezbytný pro normální fungování nervového systému. Podílí se na výrobě acetylcholinu - látky, která umožňuje nervovému impulsu vstoupit do svalu, střev, potní žlázy, srdce - a dát mu jeho příkaz. Jeho nedostatečný příjem potravou nebo zrychlení jeho rozpadu vede k:

 • pocit husí kůže na nohou a pažích;
 • podrážděnost;
 • bolest hlavy;
 • poškození paměti;
 • zácpa
 • palpitace;
 • bolest srdce;
 • otok;
 • dušnost
 • někdy - dokonce ochrnutí a kardiovaskulární selhání.

Tyto příznaky vyžadují včasnou diagnózu a léčbu: zavedení syntetického vitaminu-thiaminu a korekci stravy.

Hypoparatyreóza

Jedná se o sníženou funkci příštítných tělísek, při níž klesá hladina vápníku v krvi. Projevuje se nejen husí kůží v končetinách, ale také:

 • bolestivé kontrakce svalů končetin, těla a obličeje: ruka je přivedena k tělu, „ohýbá se“ v zápěstí a loketních kloubech, rohy úst klesají, víčka klesají do poloviny, tělo se ohýbá dozadu;
 • polykání je paroxysmálně narušeno;
 • v břiše je šití;
 • může to být zvracení, průjem;
 • dochází k mdloby;
 • zhoršené vidění za soumraku;
 • "pěšci uši;
 • v srdci jsou bolesti a přerušení;
 • vlasy se stávají vzácnými, zvyšuje se počet padajících vlasových tyčí;
 • kůže je peeling;
 • zubní kaz je ovlivněn velkým počtem zubů;
 • nehty ztuhnou;
 • s dlouhodobou absencí terapie se vyvíjí katarakta.

Nižší vápník

Tady se vyvíjí stejné příznaky jako u hypoparatyreózy, ale nejsou tak výrazné, snadněji tekou. Patologie se často projevuje pouze bolestivými křečemi svalů končetin a obličeje, které bezprostředně následují po mravencích, zvýšením srdeční frekvence, chvěním a opakovaným zvracením. Při extrémně nízkém obsahu tohoto elektrolytu v krvi se mohou až do jeho zastavení vyvinout dýchací potíže, bolestivé ohýbání celého těla.

Nízký krevní hořčík

Tato podmínka se projevuje:

 • slabost
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • nevolnost, zvracení;
 • chvění těla nebo jednotlivých svalů;
 • Může dojít ke křečím, při nichž se celý orgán zkracuje nebo ohýbá. To je nejčastější u dětí..

Léky

Vzhled goosebumpů může být způsoben užíváním léků, jako jsou: Ofloxacin, Protionamid, Isonazid, Cykloserin, antiepilepsie a snížení krevního tlaku.

Arytmie

V případě rozvoje paroxysmálních (paroxysmálních) poruch rytmu si může osoba všimnout:

 • Goosebumpové běhající kolem těla;
 • zimnice při normální tělesné teplotě.

Podobná podmínka trvá od tuctu minut nebo více; nejčastěji se vyvíjí v noci.

Mozková mrtvice

Paralýze nebo částečné nehybnosti končetin na jedné straně může předcházet pocit znecitlivění a běhání husí kůže, někdy na opačné straně. Existuje také bolest hlavy, může dojít ke krátkodobé nebo dlouhodobé ztrátě vědomí, jsou pozorovány fokální symptomy: asymetrie obličeje, různá šířka očních štěrbin, neschopnost mluvit nebo porozumět řeči.

Poškození parietálního laloku mozku

Nádor nebo encefalitida, která se vyvíjí v laloku zodpovědném za citlivost, je doprovázena dalšími příznaky: neschopnost provádět složité akce, nerozpoznání předmětů, pokud zavřete oči a cítíte je rukama, ztráta schopnosti psát. Může také dojít ke ztrátě poloviny zorného pole a ke ztrátě vnímání vlastního těla..

Guillain-Barré syndrom

K tomuto stavu dochází po virové infekci (hlavně nachlazení a herpesu) nebo po střevní infekci způsobené bakterií Campylobacter nebo enteroviry.

Zde se v období od 5 do 21 dnů po onemocnění vytvoří protilátky do určitých oblastí kořenů míchy. To se projevuje výskytem husí kůže, rozsah pohybů se zde postupně snižuje, citlivost je narušena. Proces se může objevit okamžitě po ruce. Může zachytit určitý objem, ale může se rozšířit směrem k hrudníku. Poslední příznak je velmi nebezpečný, vyžaduje naléhavou hospitalizaci na jednotce intenzivní péče, protože může postupovat až k zástavě dýchání.

Zranění hlavy

Modřina mozku může vést k husí ránu na jedné nebo obou stranách. Po tom se může objevit smyslová ztráta..

Pásový opar

Toto onemocnění je způsobeno stejným virem jako plané neštovice; vzniká u těch, kteří s ním již byli nemocní. Projevuje se to výskytem husích hrbolů v projekci jakéhokoli nervu, ale častěji - jednoho z mezistupňů. Zde se objevují husí kůže, na nichž se brzy objeví bubliny s průhledným obsahem. Postižená oblast peče a bolí.

Roztroušená skleróza

Jedná se o autoimunitní patologii, když vlastní protilátky začnou útočit na membránu většiny nervových vláken, v důsledku čehož se tato vlákna „holí“ a začnou se odbourávat. Neexistuje žádná jasná sekvence nebo algoritmus pro poškození vlákna, proto je obtížné rozpoznat nemoc.

Nejčastěji to začíná zhoršováním zraku v jednom oku, pocitem cizího těla v něm, zdáním neurčitosti obrysů předmětných předmětů. Tento stav trvá asi týden, pak zmizí, ale ne úplně. Následně se symptom objeví znovu. Postupně to vede k narušení koordinovaného pohybu očí, ke změně normální reakce žáků na světlo. Obvykle se potom objevují husí kůže a bolest obličeje, což je základem pro diagnostiku neuritidy obličeje nebo trigeminální neuralgie. Později dojde k narušení koordinace, ke změně rukopisu, k přechodnému chvění objektů.

Počáteční projevy onemocnění také zahrnují husí kůži, pálení, znecitlivění nebo zpřísnění kůže, ke kterému dochází na kterékoli části těla. Předává se samostatně a často neslouží jako důvod pro kontaktování neurologa nebo terapeuta.

Polyneuropatie

Toto onemocnění je charakterizováno poškozením periferního nervového systému v důsledku otravy (včetně alkoholových náhražek), metabolickými poruchami (hlavně u diabetes mellitus). Je nebezpečné v tom, že nervové odpojení, počínaje od vzdálených částí těla (prsty a prsty), se šíří blíže k respiračním svalům, a může také zahrnovat nervy, které řídí kontrakci svalů odpovědných za dýchání..

Polyneuropatie se projevují zhoršením pohybové aktivity nohou a rukou, počínaje prsty, výskytem husovitých hrbolků a necitlivosti v těchto oblastech, postupným „odpojením“ citlivosti v oblastech ponožek a rukavic.

Husí kůže

Pokud se goosebumps plazí po kůži obličeje a rukou, může to být jeden z následujících patologií.

Migréna

Na začátku se husí kůže objevují na obličeji (zejména kolem úst) a rukou, poté se bolest hlavy vyvíjí hlavně v jedné polovině hlavy. V tomto případě by parestezie měla být považována za migrénu auru - stav, který předchází útoku bolesti.

Nádor nebo zánět čelního laloku mozku

Změna osobnosti (osoba se stává „ne jako obvykle“) současně s husí kůží v rtech a prstech může znamenat poškození čelního laloku. Pouze neurolog může vyvrátit takovou diagnózu, někdy pouze na základě MRI mozku.

Husí kůže

Pokud goosebumps stékají po zadní části hlavy, může to být:

 • Neuropatie velkého týlního nervu. Současně jsou v zátylku až ke koruně hlavy cíteny husí kůže, necitlivost a mravenčení; existuje zvýšená nebo snížená citlivost. V krku najdete body bolesti.
 • Neuropatie děložního plexu se stlačením citlivých nervů. Tady v krku, krku, ramenním opasku a za ušima je cítit bolest a husa.
 • Přechodný ischemický atak (mikroúder). V tomto případě je brnění pociťováno po dobu 1–2 hodin, poté zmizí, aniž by došlo ke změnám v ohnisku.
 • Bellova obrna. Zpočátku jsou husí kůži pociťovány na jedné straně obličeje, poté se na této straně objeví svalová slabost, a poté zcela přestanou poskytovat pohyb s jednou stranou úst a svalů obličeje..

Husí kůže

Pokud si všimnete husích hrbolků na ruce, může to být způsobeno následujícími důvody.

Přední scalene syndrom

Při nadměrném namáhání tohoto svalu, které je způsobeno kompresí spodního trupu brachiálního plexu a subclaviánské tepny, je v ruce zaznamenána bolest a husí kůže - od ramene k malíčku a prstenu. Při otáčení hlavy bolest vyzařuje do zadní části hlavy a hrudníku. Ztuhlost, chlad může být zaznamenána v ruce, její kůže je bledá nebo namodralá.

Syndrom léze brachiálního plexu

Vyznačuje se narušeným pohybem v ruce, husí kůži a sníženou citlivostí v části ruky, která je na malíčku.

Raynaudova nemoc

Projevuje se ochlazením a blanšírováním prstů. Goosebumpové se plazili po nich, nejprve prsty zčervenaly a začaly bolet, pak jejich kůže zčervenala a bolest ustoupila. Často trpí nejen prsty, ale i prsty na nohou.

Osteochondróza, trauma, spondylolistéza nebo nádor krční míchy

Tato onemocnění se vyznačují nejen výskytem husích hrbolků v rukou, ale také bolestmi ve svalech rukou, postupným snižováním síly ve svalech a zhoršováním teploty a citlivosti na bolest v rukou. Pokud je patologický proces (nádor, otok nebo obratle) stlačen a cévy směřující do mozku zažijí závratě, ztrátu sluchu nebo zrak.

Myozitida děložních svalů

Goosebumps v rukou jsou doprovázeny bolestí v krku. Tyto příznaky se v určité poloze krku zhoršují. Více o myositis.

Rib-clavikulární syndrom

Tomu se říká komprese cév a nervů brachiálního plexu, ke kterému dochází ve svislé poloze, pokud je ramenní opasek odebrán dozadu a dolů (například při přenášení těžkého batohu). V tomto případě se bolest při zaujetí postavení „v pozoru“, doprovázená husí kůží, vyvíjí na vnitřní straně ruky a předloktí.

Svalová a kožní neuropatie

Tento nerv dává příkaz mnoha svalům ramene, včetně bicepsu, dosahuje předloktí, je rozdělen na přední a zadní větve. Je-li nerv sevřen na úrovni ulnárního záhybu, na tomto místě se objeví bolest, která se uvolní na straně předloktí a je doprovázena pálením a husí kůží. Bolest se zesiluje natažením ohybu v lokti a natažením předloktí dovnitř a ven.

Axilární fosilní komprese

Patologie se vyskytuje hlavně při přenášení závaží spočívajících na axilární fosílii, jakož i ve společném spánku manželů, když je hlava jednoho z nich po ruce druhého.

Zde goosebumps běží v dlani, bolest a zhoršená funkce zpočátku není doprovázena. Pokud se podobná situace s kompresí opakuje, zhoršuje se práce ohýbacích svalů dlaně a svalů, které jsou odpovědné za ohýbání palce a ukazováčku. Dlaň ztrácí citlivost; svaly, které tvoří vyvýšení palce, jsou hypotrofické.

Syndrom intermetakarpálního kanálu

To je stav, kdy je nerv přitisknut hlavami metakarpálních kostí. Příznaky: necitlivost a husovité hrboly v oblasti povrchů prstů namířených proti sobě, které se zhoršují ohybovým natahováním prstů.

Nervovaný nerv mezi hlavami tricepsového svalu

Příčiny stavu jsou trauma na zádech paže, zlomenina humeru.

Příznaky: zhoršení nebo neschopnost narovnat ruku, pokud stisknete na zadní plochu předloktí, bolest a husí kůže se objeví poblíž palce.

Komprese hřbetní větve nervu ulnaru

To je způsobeno zvykem spočívat loket na okraji stolu. Uvnitř ruky jsou bolesti. Pokud stisknete na začátku zápěstí zevnitř, bolest se zintenzivní, objeví se pocit husí kůže.

Husí kůže

Příznak, kdy husa běhá na noze, způsobená různými podmínkami. Vezměme si ty hlavní.

Bederní plexus neuropatie

Vyskytuje se v důsledku komprese plexu změnami horních bederních obratlů, hematomů, abscesů, hlenů, nádorů v této oblasti..

Příznaky: bolest a husí kůže - od spodního břicha, v pánevní oblasti, na stehno. Zvyšují se při zvedání prodloužené nohy.

Křečové žíly

Nohy, zejména při dlouhodobém stání a na konci pracovního dne, svědění, bobtnání, se cítí těžké. Vizuálně definované dilatační žíly a fialové cévní sítě.

Syndrom neklidných nohou

Toto je název stavu způsobený různými důvody, kdy se v nohách cítí pálení, mravenčení, pocit plnosti nebo mačkání, díky čemuž dolní končetiny provádějí častý reflexní pohyb „padání“..

Chcete-li objasnit a odstranit příčiny takových pocitů, kontaktujte terapeuta a neurologa.

Bernhardt-Rothova nemoc

 • husí kůže, pálení, necitlivost, brnění oblasti od kyčelního kloubu podél anterolaterálního povrchu stehna po koleno;
 • bolest a goosebumps zesilují při chůzi, zmizí při sezení nebo ležení se zahnutými nohami;
 • Pokud se dotknete pokožky v této oblasti, bude to bolet, pocit tepla, objeví se injekce;
 • zde se zvyšuje citlivost;
 • v této oblasti může být suchá kůže i nadměrné pocení.

Po bederní punkci

Poranění nervových kořenů při lumbální punkci může vést k bolesti, zhoršené citlivosti nohou, slabosti svalů.

Operace míchy, míchy, páteře

Pokud byly během zásahu kořeny více poškozeny než kořeny, existují:

 • husí kůže na nohou;
 • svalová slabost v nohou;
 • snížená citlivost nohy.

Raynaudova nemoc

Projevuje se projevem bolesti a ochlazení prstů, poté se prsty změní na modré, což je doprovázeno zvýšenou bolestí. Pak vasospasmus prochází, prsty zčervenají a bolest a husí kůži zmizí.

Femorální neuropatie

Může to být způsobeno zlomeninou pánevních kostí s krvácením do svalů obklopujících tento nerv. Může nastat, pokud byl nerv poškozen během píchání femorální tepny, nebo pokud byl vymáčknut lymfatickými uzlinami nebo hematomy umístěnými v oblasti tříselného záhybu..

 • bolest ve tříselné oblasti;
 • sahá do bederní oblasti, ke stehně a dolní končetině podél jejich předního povrchu;
 • zde jsou detekovány goosebumpy a je snížena citlivost;
 • flexe-prodloužení stehna a kolena může být provedeno v příliš malém objemu;
 • lezení po schodech je zvlášť obtížné.

Komprese podkožního nervu

Goosebumps, bolest a smyslové nepořádek jsou určovány vnitřkem nohy od kolena k velké špičce.

Vzteklina

K tomuto onemocnění dochází v důsledku kousnutí infikovaného zvířete, které do rány zavádí virus vztekliny. Objevuje se patologie, vzhled husí kůže v pokousané noze. Následně se vyvíjí fotofobie, voda a sonofobie.

Goosebumps na jazyku

To je typické pro:

 • třecí protézy;
 • změny v kousnutí způsobené odstraněním jednoho nebo několika zubů;
 • galvanizace, když dojde k elektrickému proudu v důsledku skutečnosti, že korunky jsou vyrobeny z různých kovů;
 • vnikání výplňového materiálu do kanálu;
 • hypovitaminóza B12;
 • léze smyslové vlákniny glosfaryngeálního nervu;
 • zánět arachnoidální membrány mozku;
 • peptický vřed horního zažívacího systému;
 • Onemocnění ORL: sinusitida, rýma.

Husí kůže

Goosebumps "běh" s patologií páteře, jako je spondylóza. Pokud jsou obratle v krční oblasti deformované, pak budou v krku, koruně a horní části zad cítit husí kůži a bolest; zesilují se určitými pohyby. Pokud se v hrudní oblasti vyvinuly podobné příznaky, hovoříme pravděpodobně o spondylóze nebo osteochondróze hrudní oblasti. A konečně, s patologiemi, když dojde k narušení nervů přicházejících z lumbosakrální oblasti, budou v bederní oblasti pociťováni goosebumpové.

Algoritmus pro analýzu stavu, kdy se objeví „goosebumps“

Než začnete panikařit, pamatujte, po kterém se objevila parestézie. Je také důležité posoudit váš stav co nejobjektivněji a všimnout si doplňujících příznaků:

Rentgenová nebo počítačová tomografie páteře v poraněné oblasti

Vyšetření ambulance, neurologa, výpočetní tomografie mozku, provedeno pod dohledem resuscitátora

Špatná arteriální průchodnost: ateroskleróza obliterans nebo endarteritis obliterans.

Může také existovat nervová komprese

Cévní chirurg, neurolog

Ultrazvuk s dopplerografií končetinových tepen (obě).

Vyšetření neurologem, vyšetření šlachových reflexů, elektroneurografie

Endokrinolog s neurologem

Krevní test na cukr (glukózu), hladinu glykovaného hemoglobinu, elektromyografii a elektroneurografii

Terapeut - u dospělých, pediatr - u dětí

Neurologické vyšetření, stanovení hladiny vitamínů v krvi

Stanovení vápníku, hořčíku v krvi

Revmatoidní testy, LE buňky a další testy předepsané revmatologem

Neurologické vyšetření, stanovení citlivosti a šlachových reflexů

Neurolog, někdy - společně s odborníky na infekční choroby

Neurologické vyšetření, stanovení citlivosti a šlachových reflexů

MRI mozku

Pak se objevily husí kůžeKde se cítíDalší příznakyCo by to mohlo býtKterého lékaře bych měl kontaktovat
Jak potvrdit
Po poranění páteřeNa koncíchNecitlivost, zhoršená citlivost a pohyb končetin. Při poranění krční páteře může dojít ke závratě, zhoršené koordinaci. Žádné goosebumpyZlomenina, zlomenina obratlů
Bez důvodu, ale častěji - pokud osoba trpí trombózou, arytmiemi, hypertenzíV oblasti jedné poloviny tělaNáhle se vyvinula špatná citlivost a neschopnost pohybovat paží a nohou na jedné straněMrtvice
Bez zjevného důvoduV oblasti končetin, ale ne na jedné straně paže nebo nohy, ale popadl buď nohu (ruku) nebo nohu a dolní nohu (ruku a předloktí) nebo celou končetinuNecitlivost, bledost pokožky, snížení místní teploty, ztráta nebo snížení růstu vlasů v místě pocitu „husích hrbolků“
Při častém užívání alkoholuV oblasti končetin (dolní, horní nebo všechny)StejnýAlkoholická polyneuropatieVyšetření neurologem, vyšetření šlachových reflexů
Po poranění paže / nohyV oblasti zranění nad a pod bodem nárazuPocit „goosebumpů“, snížená nebo zvýšená citlivost na chlad / teplo, svalová slabost pouze této končetinyPoranění nervových vlákenVyšetření neurologem
Po práci s barvami nebo těžkými kovyNohy, ruce„Goosebumps“ na končetinách (obvykle nohách), zatímco citlivost v oblasti ponožek klesá a svaly na stejném místě zeslabují. Slabost a snížení citlivosti lze pozorovat také na rukou, v oblasti rukavic, které se šíří podél paží / nohou směrem k těluToxická polyneuropatieNeurologické vyšetření, stanovení citlivosti a šlachových reflexů
V přítomnosti diabetuV oblasti obou nebo čtyř končetinHusí kůže na nohou / pažích, snížená citlivost, svalová slabostDiabetická polyneuropatie
Bez zjevného důvoduV oblasti dolních / horních nebo všech 4 končetinZměny teploty a citlivosti na bolest, ochlazení kůže, svalová slabostNedostatek vitamínu (s největší pravděpodobností B1)
Během těhotenstvíV oblasti nohouExistují známky těhotenství. Mohou existovat noční křečeNedostatek hořčíku nebo vápníku
Bez zjevného důvoduJak na těle, tak na končetináchPřetrvávající nízká teplota, která se při léčbě antibiotiky nesnižuje, ale prochází sama. Na kůži se často objevují skvrny. Hubnout. Bolest svalů a kloubůVaskulitida
Na pozadí stejného typu práceV oddělené oblasti končetiny (méně často - tělo)Bolest v této oblasti, snížená citlivost, „husí kůže“. Projít časemPorušení nebo zánět jednoho nervového vlákna
Po nachlazení, střevní infekci, očkování, chirurgickém zákrokuZačíná to nohama, může to tam skončit, může se zvednout, zachytit nohy, boky, ruce, předloktí. Může být narušena respirační deprese, polykání a regulace vaskulárního tónu.Necitlivost, ztráta citlivosti, svalová slabost, narušený pohyb končetin nebo jejich částí až k ochrnutí, které lze včas léčit. Když dojde k nehybnosti končetin, husí kůže zmizíInfekční alergická polyneuropatie (syndrom Guillain-Barré nebo Guillain-Barré-Landryův syndrom)
Nebo bez důvodu nebo po utrpení ARVIV jakékoli oblasti, ale častěji - mezi žebryV postižené oblasti jsou pozorovány vezikuly, jako jsou například plané neštovice. To je také doprovázeno pálením, bolestí při dýchání.Herpes ZosterInfekcionista ve spojení s neurologem
Bez zjevného důvoduRuce, obličej, ústaPo spuštění husí kůže je pozorována bolest hlavy, obvykle v jedné polovině hlavyMigréna s aurouVyšetření neurologem
Po podchlazeníOddělená oblast obličejeBolest v této oblasti, slzení, nadměrné pocení na této straněTrigeminální neuralgieVyšetření neurologem
Po kousnutí zvířeteNa místě kousnutíZvýšení citlivosti této zóny, pocit „záškuby“ svalů, fotofobie, hydrofobieVzteklinaDiagnóza je stanovena podle vyšetření specialisty na infekční choroby / rabbiologa
Bez zjevného důvoduV jakémkoli poliJe doprovázena zcela odlišnou sadou neurologických příznaků: bolest hlavy, zhoršená koordinace, snížené vidění, ztráta citlivosti kterékoli části kůže na obličeji, končetiny, kmenRoztroušená skleróza, některá mitochondriální onemocněníMRI mozku a krční míchy s kontrastem, elektroneurografie, laboratorní testy, které bude před vyšetřením předepsáno neuropatologem
Bez zjevného důvodu"Goosebumps" se objevují paroxysmally na kterékoli části těla, jejíž lokalizace se může lišit. Nejčastěji se cítí v zadní části hlavyZkreslené vnímání vlastních částí těla, nerozpoznání objektů, neschopnost provádět složité pohyby, ztráta schopnosti počítat a řešit aritmetické příklady. Může dojít ke ztrátě zorného pole.Porážka (často - nádor) parietálního laloku mozku
Po podchlazení hlavy přetížení svalů krku. Možná bez zjevného důvoduV zadní části hlavyPři záchvatech se vyskytuje těžká bolest v zádech hlavy, jako je „vrtání“, „střelba“. V interiktálním období může zůstat tupá bolest v zádech hlavy. Na zádech hlavy najdete body, na které tlak zesiluje bolest a husí kůžiTýlní neuralgieVyšetření neurologem

Pokud goosebumps:

 • pobíhat po místní oblasti, zejména v oblasti končetin,
 • zhoršené vědomí, zrak, dýchání, polykání není doprovázeno,
 • nevstává do dýchacích cest,

může to být kterýkoli z neuropatií mnoha nervů. Takovou diagnózu provádí neurolog na základě rutinního vyšetření pacienta. Nebudeme dát všechny diagnózy v tabulce, zejména proto, že jejich léčba je stejného typu.

Je třeba také poznamenat, že důležité informace týkající se parestezie:

 1. čím nižší (blíže k prstům) oblast, na níž jsou umístěny husí hrboly, tím je patologie blíže k kostrči;
 2. velká oblast běžících goosebumpů, přecházející od velkého (kyčelního nebo ramenního) kloubu k prstům, označuje patologii páteře, zatímco návratová mrtvice (od prstů nahoru) označuje poškození nervů;
 3. pokud je narušena citlivost, objeví se bolest a v malé oblasti mezi rukou (nohou) a ramenem (stehnem) se vyskytují husí kůže, je pravděpodobně poškozeno (stlačeno) malé nervové vlákno;
 4. bolest s husí kůží
 5. obzvláště nebezpečné jsou husí kůže a narušování citlivosti u pacientů s diabetes mellitus, jakož i po střevní nebo katarální chorobě;
 6. úzkost a naléhavá návštěva neurologa by měla být způsobena podmínkami, kdy se u goosebumpů zjistí, že postižená oblast nerozlišuje, kterým dotekem je ostrý nebo jednotvárný, a nerozlišuje horkou a studenou vodu;
 7. musíte navštívit neurologa nebo cévního chirurga, pokud kůže, na níž běží husí rány, zbledla, zchladla, roste na ní málo bledých vlasů.

Co může způsobit goosebumps u dětí

Goosebumps u dětí mohou být způsobeny:

 • Guillain-Barré syndrom;
 • intoxikace (v důsledku záškrtu nebo otravy) polyneuropatie;
 • encefalitida s poškozením parietální oblasti;
 • scalenův syndrom způsobený dalším žebrem;
 • neuropatie způsobené svalovým křečem;
 • vaskulitida;
 • artritida;
 • užívání určitých drog;
 • spondylóza;
 • nedostatek vitamínů skupiny B;
 • hypokalcemie nebo hypomagneziémie.
Články O Neplodnosti