Hlavní Neplodnost

Jaká je šance na otěhotnění při užívání antikoncepčních tablet??

Autor: Rebenok.online · Zveřejněno 30/30/2017 · Aktualizováno 02.14.2019

Pokud se žena uchýlí ke způsobu antikoncepce, chce si být jistá účinností tohoto nástroje. Statistiky ukazují, že těhotenství s použitím antikoncepčních prostředků je možné. Poznání důvodů pomůže chránit před nepředvídanými situacemi..

Jak antikoncepční prostředky fungují?

Perorální antikoncepční prostředky (OK) jsou léky, které mají antikoncepční účinek. Jejich působení je založeno na obsahu hormonů, které blokují ovulaci. Účinek přetrvává po dobu užívání tablet v aktuálním cyklu.

OK jsou přijímány denně, ve stejnou dobu, počínaje prvním dnem cyklu. K tabletám je přiložen podrobný návod k použití. Každá pilulka je očíslovaná. Číslo se musí shodovat s dnem cyklu, ve kterém je příjem.

Antikoncepční tablety se užívají 21 dní. Poté je přijata 7denní přestávka. V tomto období přichází menstruační krvácení. Otevření dalšího balení se provádí přesně 7 dní po skončení předchozího balení.

Určitá koncentrace hormonů poskytuje inhibici reprodukční funkce. Folikuly nerostou do požadované velikosti. Setkání spermatu s vejcem je nemožné. I když dojde k ovulaci, růst corpus luteum je blokován. Implantace nebude probíhat kvůli nedostatečné tloušťce endometria.

Existuje mnoho léků, které mají antikoncepční účinek. Jsou vybírány individuálně, počínaje hladinou hormonů ženy. V dospělosti jsou předepisovány léky s vysokým obsahem hormonů. Nízké dávky OK jsou poskytovány pro mladé dívky bez mušek.

Trvání tablet závisí na účelu jejich použití. Na antikoncepci můžete pít neomezené množství času..

Pro neplodnost jsou předepisovány perorální antikoncepční prostředky. V tomto případě se ošetření provádí od 3 do 6 měsíců. Ke koncepci dochází na pozadí abstinenčních příznaků.

V některých případech se antikoncepce používá k normalizaci cyklu a léčbě určitých nemocí. Pomocí antikoncepčních pilulek můžete dosáhnout následujících akcí:

Příznaky těhotenství při užívání antikoncepčních tablet

Proč není hned jasné, že žena je těhotná?

Každá dívka si vybere antikoncepční metodu, kterou považuje za nejspolehlivější. Ale každá z nich není bez vad. Na ženských fórech si můžete přečíst mnoho zajímavých příběhů, kdy se páry vyhýbaly pohlavnímu styku ve dnech ovulace, dodržovaly všechna pravidla pro přijetí podle schématu, ale při užívání antikoncepčních pilulek Jess nebo Janine se objevily známky těhotenství. Proč se to stalo? Kdo je vinen?

Gynekologové poznamenávají, že byli léčeni těhotenstvím všemi způsoby ochrany, ale v každém případě existoval příběh, z nějakého důvodu lék nefungoval. Většina dívek si je jistá, že použití jakékoli pilulky je nejspolehlivějším způsobem, jak se chránit, a pijí všechno za sebou. Proto problémy.

Aniž by se ponořili do mechanismu účinku tablet, sami blokují účinek ostatních hormonálními léky. Výsledkem je, že sperma dosáhne cíle a dívka má při užívání antikoncepce zklamání a první známky těhotenství. Ale nevěnují pozornost novým příznakům a přisuzují je hormonálním výkyvům.

Důležité: Statistiky potvrzují, že OK (orální kontraceptiva) jsou 100% spolehlivé, pod jednou podmínkou - naplánovaný vstup.

Nikdo nebude ručit za spolehlivost této metody antikoncepce, pokud se tělo dosud nepřizpůsobilo (první balení tablet) a v určitých dnech žena zapomněla na svůj příjem a tentokrát se časově shodovala s ovulací. Pouze ve filmech si člověk může myslet na potěšení z pohlaví a zapomenout na preventivní opatření. Ve skutečném životě nastává těhotenství při užívání antikoncepčních pilulek a stojí za zvážení i nové příznaky. Ženy však jednají bezohledně a zcela se spoléhají na „magické pilulky“.

Kromě toho je ženské tělo velmi složité, období „zvyknutí“ na perorální antikoncepci v každém jde jinak. Existují případy, kdy došlo k nevysvětlitelné nevolnosti, nadýmání, trávení a dalším atypickým pocitům. Po takové adaptaci je snadné vynechat první známky těhotenství při užívání antikoncepčních prostředků. Je obzvláště obtížné pochopit, co se s vámi děje, když cyklus kolísá a zpoždění je běžný výskyt.

V takových případech musíte mít k dispozici lékárnický testovací systém, ale v ranných stádiích mohou mít špatný výsledek:

 • falešně pozitivní;
 • falešně negativní.
Důvod - hormonální pozadí je upraveno. Přestože je testovací činidlo navrženo k rozpoznání hormonu těhotných žen nebo hCG, je test při nízkých koncentracích nesprávný a poskytuje fantomové proužky. Pouze po návštěvě gynekologické místnosti a po laboratorním krevním testu na hCG bude přesnější odpověď.

Co nelze udělat s perorální antikoncepcí?

Perorální antikoncepční prostředky obsahují syntetické molekuly podobné ženským hormonům, takže jejich působení je podobné tomu, co se děje v těle. Hormonální antikoncepční prostředky jsou navrženy tak, aby blokovaly funkci dominantního folikulu, takže se vajíčko během ovulace netvoří..

Každý ví, že se estrogen a progesteron střídají a léky na nich založené ovlivňují celkovou koncentraci hormonů v těle. Je možné pít antikoncepci nekontrolovaně, bez konzultace s lékařem? Gynekologové tvrdí, že pokud konzultujete s lékárníkem, můžete, ale rozsah farmaceutického trhu je velký. Distributor v lékárně však nemůže vzít v úvahu ty rysy těla, které jsou uvedeny v lékařském záznamu.

Je zbytečné hledat osoby odpovědné za jejich těhotenství, když berou antikoncepční pilulky a mluví o symptomech na fórech. Nejlepší lékař si může vybrat pouze ošetřující lékař:

 • s maximálním antikoncepčním výsledkem;
 • s obecnou korekcí hormonálního pozadí;
 • žádné vedlejší účinky.
Při nesprávné volbě není vyloučeno nejen těhotenství, ale také můžete poškodit své vlastní tělo. Někdy si ženy stěžují, že zvýšení hmotnosti v důsledku otoku tkání, existuje spousta období a tendence ke vzniku křečových útvarů. Naléhavě je třeba opustit použitou drogu, pokud je to pozorováno, kontaktovat lékaře pro nové jmenování.

Upozorňujeme, že se nedoporučuje:

 • zrušit hormonální pilulky uprostřed cyklu tak, aby nevyvolával obecnou nerovnováhu;
 • ostře přejít na jiný lék bez pauzy;
 • po mnoho let užívat antikoncepční pilulky bez přestávky;
 • nevěnujte pozornost zmeškaným dnem bez tablet;
 • pokračovat v nekontrolovaném sexuálním životě pomocí antikoncepčních prostředků náhodně chycených v paži;
 • udělejte si velké přestávky a ok.
Podle statistik je pravděpodobnost těhotenství při perorální antikoncepci vyšší než 2–3%. Příznaky těhotenství s antikoncepčními pilulky jsou podobné obvyklým příznakům.

Upozornění: Antikoncepční účinek je pozorován od prvních dnů cyklické medikace. Zpoždění je přijatelné s počátkem OK správy po dobu 3-5 dnů, počítáno od začátku menstruace. První cyklus je však nejlépe duplikován jinými bariérami ve dnech ovulace. Začít pilulky na konci menstruace je zbytečné - již se vytvořilo hormonální pozadí. Existují však balení po 21 a 28 tabletách, návod podrobně popisuje, jak a kdy je vypít, od kterého dne do začátku.

Když užívám prášky, kdy můžu otěhotnět?

 1. Špatná volba drog. Přestože mají přibližně stejnou hladinu aktivního hormonu, existují i ​​mini nápoje, které působí lokálně. Zvyšují objem děložního hlenu a brání semenné tekutině v dosažení „cíle“.
 2. Časté opomenutí v plánu vedou k tomu, že se obnovují normální hormonální hladiny.
 3. Porušení plánu užívání tablet je hlavním důvodem, kvůli kterému existují známky těhotenství při užívání antikoncepčních tablet Dima, Regulon nebo Lindinet.
 4. U nemocí trávicího traktu, doprovázených průjemem a zvracením, nemá účinná látka antikoncepčního prostředku čas absorbovat se do krve. Účinnost pilulek bude nízká nebo vůbec ne.
 5. Užívání léků, antibiotik a alkoholu, blokování účinku syntetických hormonů. Interakce s jinými léky a účinek organických sloučenin na aktivní složku tablet je uvedena v pokynech, ale až do konce se jen zřídka studuje. Silný čaj a káva, některé bylinky a zeštíhlující čaje mají podobný účinek..

Tip: Pokud nebylo možné vzít další pilulku včas, vypijte ji později a pak vezměte další pilulky přesně podle plánu. Je lepší je pít ráno, nosit pilulky s sebou ve vaší kabelce, v tajné kapse, takže v případě nouze jsou vždy s vámi.

U všech doporučení je pravděpodobnost otěhotnění téměř nulová. Statistiky „letů“ na úrovni 3% mají v každém případě své vlastní důvody.

Psychologický a lékařský aspekt účinku tablet na plod

Existuje mýtus, že pokud jste byli chráněni léky a během užívání antikoncepčních tablet došlo k těhotenství, došlo by k příznakům fetálních abnormalit. Avšak podle gynekologů, pokud početí již proběhlo, neovlivní to vývoj embrya. Ale pití antikoncepčních tablet již nemá smysl, jen to přeplňuje hormony.

Rada: Pokud existuje podezření, že došlo k oplodnění, musíte podstoupit testování lékárny a již v kanceláři gynekologa, abyste prodiskutovali, zda je „dvoupruhový přítel dívek“ správný.

Jakýkoli lékař vám vysvětlí, že pokud žena užívala antikoncepci, nemusíte mít potrat kvůli strachu, že dítě bude vadné. To jsou falešné obavy, pokud vezmete multivitaminy s kyselinou listovou, sníží se riziko patologií na minimum, pokud nejsou geneticky stanoveny..

Při užívání antikoncepčních tablet se vyplatí připomenout příznaky těhotenství:

 • zpoždění a absence menstruace;
 • malé zvětšení prsou; podprsenka je malá;
 • zatemnění halonů;
 • únava, ospalost a apatie;
 • přecitlivělost bradavek, bolest při kontaktu;
 • zažívací potíže, ráno nevolnost, někdy zvracení;
 • močení v noci, problémy se zácpou;
 • změna chuťových preferencí, vznikají podivné „gurmánské“ touhy;
 • zvýšená bazální teplota;
 • zvýšený vaginální výtok;
 • změny chuti k jídlu;
 • vyrážky na kůži, zvýšená pigmentace;
 • obvyklé pachy dráždí;
 • výrazně zvyšuje sexuální touhu;
 • podivná pachuť po jídle nebo kovová pachuť.

Důležité: Akné, mastné vlasy a tendence ke zvýšení hmotnosti jsou typickým příznakem těhotenství při užívání antikoncepčních tablet. Nový stav však lze posoudit pouze tehdy, existuje-li souhrn příznaků a neobvyklých pocitů..

Některé dívky drží v zajetí mylnými představami. Jsou si jisti, že pokud budete pít pilulky na kontrolu antikoncepce, můžete vyvolat potrat. Kromě hormonální nerovnováhy však neočekávejte žádné výsledky, pokud se fetálnímu vajíčku podaří implantovat do stěny dělohy. A u zdravé dívky ani Postinor ne vždy vytváří podmínky pro spontánní potraty.

I když dochází ke krvácení, není skutečností, že by byla děloha vyčištěna, gynekolog ji často musí seškrabat, aby se zabránilo nekrotickým procesům v děloze. K objasnění toho, zda jste těhotná nebo ne, můžete v ordinaci lékaře provést pouze krevní test na hCG.

Mohu otěhotnět při užívání antikoncepčních tablet? Jaká je pravděpodobnost těhotenství?

Děti mají štěstí, ale z různých důvodů nejsou ženy vždy šťastné z těhotenství. Aby se zabránilo nechtěnému početí, musí si páry vybrat jednu z metod antikoncepce. Hormonální antikoncepce brání těhotenství. Co je tato metoda a je možné otěhotnět užitím antikoncepčních tablet?

Co je hormonální antikoncepce??

Kombinovanou orální antikoncepci představují jak progesteron, tak estrogen. Podle počtu estrogenových antikoncepcí se dělí na:

 • vysoké dávky nebo ty, ve kterých je 35 mcg, z nichž je reprezentativní droga "Diane";
 • s nízkou dávkou - 30 mikrogramů - lék "Yarina";
 • mikrodosované, obsahují od 15 do 20 mikrogramů, například „Klayra“.

Perorální antikoncepční látka na bázi progestinu obsahuje jeden progesteron. Jsou indikovány k použití kojícími ženami, stejně jako v případě kontraindikace užívání estrogenu.

V poslední době, pokud se jednalo o otázku hormonálních antikoncepcí, byla zahrnuta pouze jejich tabletová forma. V současné době existují takové způsoby užívání antikoncepčních prostředků obsahujících hormony:

 • tablety;
 • NovaRing - speciální vaginální prsten;
 • „Evra“ je pásová pomůcka, která se nepoužívá tak často jako tablety;
 • "Mirena" - nitroděložní zařízení, způsob, jak zabránit nechtěnému těhotenství po dobu 5-7 let.

Proč je tato metoda oblíbená??

Lékaři často doporučují tyto prostředky jak na ochranu před těhotenstvím, tak i na léčbu menstruačních nepravidelností. Příznivé účinky těchto látek na zdraví žen jsou široce uznávány..

Účinek antikoncepčních tablet na tělo

 • zabránit ovulaci, to znamená, že vejce nezraje;
 • hlen v děložním čípku se stává více viskózním, díky čemuž se spermie nemohou běžně snadno pohybovat do dělohy;
 • pokud došlo k oplodnění, nelze vajíčko v děloze fixovat.

Výhody této metody

Riziko maligní onkologie ženských pohlavních orgánů a mléčných žláz se mnohokrát snižuje. Ženy, které jsou tímto způsobem dlouhodobě chráněny, se nebojí jen toho, zda je možné otěhotnět užíváním antikoncepčních tablet, prakticky zapomínají na další gynekologické patologie, jako jsou polypy děložní sliznice, endometrióza, cervikální eroze a zánětlivá onemocnění v pánevní oblasti. Je známo, že když berou tyto léky, děložní myomy přestanou růst až na jeden a půl centimetru. U žen, které užívají hormonální antikoncepci, je méně pravděpodobné, že trpí anémií a artritidou.

Pokud byla žena trápena hojnými a bolestivými obdobími, tento problém během užívání těchto léků zmizí. A spolu se snížením množství sekrecí se sníží počet patogenních bakterií, které způsobují zánětlivá gynekologická onemocnění.

Existují nějaké kontraindikace k používání antikoncepčních tablet??

Je tedy možné otěhotnět při užívání antikoncepčních tablet? Tato otázka se obává mnoha. Stále však existuje stejně důležitá otázka: je možné, aby každý užíval hormonální antikoncepci? Koneckonců, je to stále droga, která, jak víte, má kontraindikace. Nemůžete brát léky na hormonální bázi pro antikoncepci těm, kteří:

 • arteriální hypertenze;
 • metabolismus uhlohydrátů je narušen;
 • vysoké riziko trombózy;
 • cirhóza jater;
 • maligní onkologie;
 • závislost na nikotinu, zejména po 35 letech.

Pravidla pro přijímání takových tablet

Nejčastěji se tablety užívají 21 dní od prvního dne menstruace a poté si sedmidenní přestávku berou. Existují další schémata, která jsou uvedena v pokynech pro jednotlivé léky. Může to být plán tří balíčků a sedmidenní přestávky, nebo možná šesti balíčků, a teprve poté přestávka.

V současné době jsou preferovány dlouhodobější přijímací režimy. Tento rozvrh je tělem lépe snášen, riziko vedlejších účinků je sníženo a hormonální pozadí se normalizuje rychleji..

Mohu otěhotnět při užívání antikoncepčních tablet??

Je možné otěhotnět užíváním antikoncepčních tablet "Regulon"?

Tento antikoncepční prostředek je také vhodný pro léčbu menstruační dysfunkce, aminorea a PMS. Je předepsáno těm ženám, které již po porodu již nekrmily, protože laktace se může výrazně snížit. Je tedy možné otěhotnět užíváním antikoncepčních tablet "Regulon"? Pokud nedodržíte následující pravidla:

 • nemůžete tento lék užívat s antibiotiky, protože antikoncepční účinek bude snížen, pokud to žena potřebuje, měla by být použita jakákoli jiná antikoncepční opatření;
 • „Regulon“ není kombinován s barbituráty, některými antispasmodiky, laxativy a antidepresivy také kvůli zvýšené šanci na otěhotnění;
 • vezměte lék přibližně ve stejnou dobu, nenechte si ujít dny užívání tohoto léku.

Tablety Novinet - je těhotenství možné??

"Yarina" zaručuje antikoncepci?

Tento lék na bázi hormonů je 100% zárukou, aby se zabránilo nežádoucímu těhotenství, pokud se neodchylujete od standardních pravidel užívání antikoncepce. Je možné otěhotnět užíváním antikoncepčních tablet "Yarina"? Pokud průchod v prvních dnech cyklu nebyl delší než 3 dny, měli byste začít užívat lék pomocí bariérové ​​metody ochrany v následujících 7 dnech. Pokud vynecháte pilulku uprostřed cyklu, měli byste ji vzít co nejdříve, také během následujících 7 dnů pomocí jiných antikoncepčních metod.

"Janine" - je těhotenství možné??

Je možné otěhotnět užíváním antikoncepčních tablet "Janine"? Při užívání této drogy, stejně jako jiných hormonálních antikoncepčních prostředků, by měla být dodržována určitá pravidla. Musíte pil pilulku každý den ve stejnou dobu. Neužívejte léky, které oslabují účinek antikoncepce bez zvláštních potřeb. Jaká je pravděpodobnost otěhotnění při dodržování těchto jednoduchých pravidel? Užívání antikoncepčních tablet, včetně Janine, je téměř nemožné otěhotnět.

Tablety Jess jako hormonální antikoncepce

Tento nástroj se používá nejen jako ochrana před nežádoucím těhotenstvím, ale také ke zlepšení hormonální rovnováhy žen, kůže a vlasů. Mohu otěhotnět při užívání antikoncepčních tablet "Jess"? Vědci prokázali, že pokud tento lék použijete správně, je šance na počet těhotných žen menší než 1%. Vynechání tablet nebo jejich nesprávné kombinace s jinými léky může zvýšit pravděpodobnost otěhotnění.

Těhotenství při kontrole antikoncepce

Na první pohled zní výraz „těhotenství při kontrole antikoncepce“ nějak směšně. Koneckonců, antikoncepční pilulky se užívají jen proto, aby žena nez Těhotněla. Každý ví, že orální antikoncepce vám umožní naplánovat těhotenství a nebojí se nechráněného sexu, protože ovariální aktivita je potlačena a ovulace se na určitou dobu zastaví. Jak se však ukáže, stane se také, když žena, která po dlouhou dobu bere hormonální antikoncepční pilulky, běží do lékárny po prodlevě jejího období a příští ráno se hrůzou dívá na dva proužky. První myšlenka v takových případech: jak by se mi to mohlo stát? A o něco později vyvstává řada dalších myšlenek, mezi nimiž je první místo obsazeno otázkou, jak používání antikoncepčních pilulek může ovlivnit malé stvoření, které se nyní formuje, pěstuje a vyvíjí v srdci ženy..

Trochu o účinku antikoncepčních prostředků pro orální antikoncepci

Antikoncepční přípravky, které obsahují hormonální estrogen, zvyšují jeho koncentraci v těle, což blokuje tvorbu dominantního folikulu ve vaječníku. Zjednodušeně řečeno, folikul se nevyvíjí, vejce nezraje a nevychází ven, to znamená, že k ovulaci nedochází.

Existují antikoncepční pilulky s jiným mechanismem účinku. Nezastavují ovulaci 100%, ale silně ztluštějí děložní hlen. Výsledkem je, že konzistence hlenu je taková, že neumožňuje spermiím dostat se z pochvy do děložní dutiny..

Některé léky snižují pohyblivost spermií poté, co vstoupily do vejcovodů..

Perorální antikoncepční přípravky se užívají jednou denně v přesně definovaném čase. Příjem začíná od prvního dne menstruačního cyklu, tj. Okamžitě začátkem další menstruace (první den krevního oběhu).

Příčiny těhotenství při převzetí antikoncepce

Pokyny pro perorální antikoncepci vždy naznačují, že jejich účinnost je 99%. Co se tedy může stát, že žena dostane do tohoto 1% a otěhotní?

Existuje několik možných důvodů, které potřebujete znát a udělat vše pro to, abyste se neplánovali těhotenství..

Těhotenství při užívání perorálních kontraceptiv může tedy nastat, pokud:

Vše o těhotenství po hormonální antikoncepci

Hormonální drogy jsou dnes poměrně populárním způsobem, jak zabránit nechtěnému těhotenství. Při správném výběru tyto tablety nezpůsobují závislost ani vedlejší účinky, zaručují vysoké procento antikoncepce a umožňují vám svobodně mít sex v kterýkoli den cyklu, aniž byste se museli bát další ochrany a pravděpodobnosti otěhotnění.

Farmáři však vždy nedoporučují perorální antikoncepci (OK), aby zabránili těhotenství - někdy hormonální průběh naopak pomáhá otěhotnět dítě rychleji. Jak fungují moderní farmaceutika, jaký účinek mají na ženské tělo a jak následně ovlivňují reprodukční funkci? Podívejte se na odpovědi na populární otázky týkající se funkcí těhotenství po přijetí OK v našem článku!

Jak hormonální léky ovlivňují ženské tělo? Jemnosti orální antikoncepce

Na policích moderních lékáren najdete desítky odrůd antikoncepčních tablet, které se liší účinnou látkou a pomocnými látkami, jejich koncentrací a formou. Takový bohatý sortiment umožňuje gynekologům zvolit optimální lék pro každého pacienta, s přihlédnutím k individuálním charakteristikám těla, klinické anamnéze a dalším nuancím. Ve většině případů však bude mít každá hormonální látka přibližně stejný účinek, který zaručuje vysoké procento ochrany před nežádoucím těhotenstvím:

 • potlačení ovulačních mechanismů, v důsledku čehož je práce vaječníků inhibována, vejce nezraje a v důsledku toho je nástup těhotenství nemožný;
 • zahušťování děložního hlenu v děložním čípku, kterým je pohyb spermií mnohem obtížnější;
 • změna ve struktuře sliznice dělohy, díky které v ní nelze vajíčko po oplodnění fixovat;
 • snížená pohyblivost spermií ve vejcovodech.

I přes nízké procento hormonů v moderní antikoncepci mají významný vliv na reprodukční systém žen, který by měl být při těhotenství zohledněn, a to jak žádoucí, tak ne příliš. V žádném případě byste si neměli vybrat své OK „okem“ nebo na radu přítele. Hormonální antikoncepci může doporučit pouze ošetřující lékař, který je obeznámen s vaší anamnézou a anamnézou - to pomůže snížit pravděpodobnost nežádoucích účinků jak pro pacienta, tak pro její dítě.

Plánování těhotenství po OK: jak zvýšit pravděpodobnost úspěchu?

Vzhledem ke zvláštnostem vlivu OK na reprodukční funkci žen se mnozí reproduktologové shodují na tom, že krátký průběh hormonální terapie neinhibuje, ale naopak stimuluje aktivitu vaječníků a zvyšuje pravděpodobnost těhotenství na konci cyklu. V gynekologii byla tato funkce nazývána odrazovým efektem, tj. Efektem zrušení. Podle toho, malý (obvykle od 3 měsíců do 6 měsíců) ovariální odpočinek od každodenní práce začíná řetězovou reakci, proto po zrušení hormonálního průběhu začne reprodukční systém „pracovat“ s pomstou, což zvyšuje pravděpodobnost úspěšného početí několikrát.

Účinek odskočení se považuje za možný, pouze pokud jsou splněny následující podmínky:

 • ošetřující lékař vybral hormonální antikoncepci s přihlédnutím ke všem fyziologickým charakteristikám konkrétního pacienta;
 • během podávání nebyly žádné výrazné vedlejší účinky;
 • průběh perorální antikoncepce nepřekročil šest měsíců;
 • žena je z gynekologického hlediska zcela zdravá a problémy s početím nemají závažnou klinickou patologii;
 • OK příjem, včetně ukončení kurzu, byl proveden v souladu se všemi doporučeními o hormonální antikoncepci.

A i když jsou všechny výše uvedené podmínky splněny, žádný odborník neposkytne 100% záruku těhotenství po zrušení OK - to vše závisí na individuální reakci těla budoucí matky a vlastnostech jejího menstruačního cyklu..

Užitečné tipy

Chcete-li zvýšit šance na úspěch, měli byste při užívání hormonálních antikoncepcí správně přistupovat k plánování těhotenství. K tomu potřebujete:

 • Udělejte své vlastní zdraví. Zatímco tělo odpočívá, máte čas rutinně projít všemi testy a, pokud je to nutné, léčit se na skryté infekce a další problémy, které ovlivňují reprodukční funkci. Standardní kurz zahrnuje vyšetření gynekologem, ultrazvuk pánevních orgánů a nátěr pro stanovení vaginální mikroflóry, ale ošetřující lékař může tento seznam rozšířit v závislosti na anamnéze pacienta. Strávit toto období s výhodou - takže pravděpodobnost úspěšného těhotenství bude mnohonásobně vyšší.
 • Postupujte podle pokynů pro přijetí OK. Každá tableta by měla být užívána přibližně ve stejnou dobu po dobu 21 dnů, poté dojde k týdenní přestávce. Nepřerušujte cyklus a neměňte dobu užívání léku - to může negativně ovlivnit nejen kvalitu antikoncepce, ale i následnou početí.
 • Vezměte si vitamíny pro nastávající matky. Hormonální průběh „propláchne“ vitaminy z těla, zejména kyselinu listovou, která je nezbytná pro tvorbu nervové trubice plodu. Proto stojí za to zahájit kurz multivitaminů nebo alespoň kyseliny listové předem - taková opatrnost dále zamezí nedostatku užitečné látky. Nastávající matka bude navíc potřebovat hořčík, jód, selen, vitamíny skupin B, C a E.

Dodržováním těchto pravidel výrazně zvýšíte pravděpodobnost zdravého a plného těhotenství po užití hormonální antikoncepce.

Jak je těhotenství po hormonální antikoncepci?

Podle dostupných lékařských statistik nemá včasné zrušení perorálních kontraceptiv žádný vliv na průběh těhotenství, ke kterému dochází bezprostředně po ukončení kurzu. Zbytky hormonálních látek jsou bezpečně vylučovány z ženského těla, aniž by ovlivňovaly tvorbu plodu, i když antikoncepce byla dlouhá. Takový úspěšný výsledek je však možný pouze v případě, že k koncepci došlo okamžitě po zrušení OK.

Je možné otěhotnět při kontrole antikoncepce?

Moderní perorální antikoncepční prostředky jsou nejen bezpečné, ale také mimořádně účinné - se správným výběrem léčiv a dodržováním pravidel pro přijímání dosahuje procento ochrany před nežádoucím těhotenstvím 99%. Nicméně notoricky známé 1% zůstává vždy, což nevylučuje možnost početí. Taková chyba je však zanedbatelná ve srovnání s počtem případů těhotenství, ke kterým došlo na pozadí chyb samotných pacientů užívajících hormonální pilulky. Mezi nejčastější příčiny těhotenství v průběhu hormonální terapie patří:

 • Chyba při výběru nástroje. Jediný, kdo může předepsat správnou a účinnou antikoncepci, je ošetřující lékař pacienta. Žádná rada od přítelkyň nebo „zkušených“ účastníků fóra nemůže být objektivní a užitečná - to, co je ideální pro jednoho, může být pro druhého úplně neúčinné. Kromě toho je třeba vzít v úvahu zdravotní stav a fyziologické vlastnosti těla - předejde se tak nežádoucím účinkům a poskytne nezbytný stupeň ochrany.
 • Špatný příjem. To je možná nejoblíbenější příčinou těhotenství při kontrole antikoncepce. Pouze 1 vynechaná tableta, knock-down režim nebo prodloužený interval mezi antikoncepčními metodami - a hladina hormonů v krvi již nemůže chránit před neplánovanou početí.
 • Problémy s trávením. Porucha stolice nebo zvracení snižuje vstřebávání lékových hormonů, takže se také snižuje množství látky vstupující do krevního řečiště. Výsledkem je, že účinek kurzu se může výrazně zhoršit, zejména pokud užíváte antikoncepci 1-2 hodiny před zvracením.
 • Neslučitelnost s jinými léčivými přípravky. Společné podávání s některými antibiotiky, doplňky stravy a bylinnými přípravky může neutralizovat antikoncepční účinek hormonálních tablet, takže před zahájením jakéhokoli kurzu byste se měli nejprve poradit se svým gynekologem.

Pokud během užívání hormonálních antikoncepcí dojde k těhotenství, nepanikařte - moderní antikoncepční prostředky nemají prakticky žádný negativní vliv na tvorbu plodu. Kurz by však měl být dokončen, jakmile se dozvíte o jeho neefektivnosti, a také o tom informujte svého gynekologa a reproduktora - řeknou vám, jaké vyšetření je třeba provést, aby se eliminovala minimální rizika.

Možné problémy po ukončení perorální antikoncepce

Bohužel ne všechno je tak růžové, jak by se mohlo zdát na první pohled: v některých případech hormonální pilulky nejen nezvyšují, ale naopak snižují šance na úspěšné těhotenství. To se zpravidla děje za přítomnosti následujících faktorů:

 • dlouhodobé užívání perorálních kontraceptiv (více než rok) nebo porušení současných doporučení: neúplné dokončení kurzu, podávání v různých časech, výběr aktivních složek bez zohlednění fyziologických charakteristik;
 • přítomnost gynekologických chorob, která nesouvisí s hladinou hormonů;
 • výskyt vedlejších účinků na pozadí hormonální terapie (křečové žíly, angina pectoris, hypertenze atd.);
 • přítomnost špatných návyků (kouření, zneužívání alkoholu), proti nimž je orální antikoncepce obtížnější.

Pamatujte, že jakákoli antikoncepční látka je primárně hormonální droga, která zcela mění uspořádání reprodukčního systému, takže je prostě nereálné zcela vyloučit situace, kdy taková restrukturalizace nebude přínosem pro budoucí těhotenství..

Jednou z možných komplikací je dysfunkce vaječníků, při které se nemohou zotavit samy od sebe - bude to vyžadovat dlouhodobou léčbu jinými hormony a ve zcela odlišné dávce. Navíc u žen, které berou OK dlouho, po zrušení, je často narušen menstruační cyklus a metabolismus tuků, což dále zhoršuje stávající problémy s početím. Proto stojí za to nejprve projednat se svým lékařem vlastnosti vašeho těla, jeho připravenost otěhotnět a porodit dítě a teprve poté pokračovat s plánováním těhotenství po hormonálních tabletách.!

Pravděpodobnost početí při užívání perorální antikoncepce

Prostředky, během kterých se ovulace nevyskytuje, se nazývají antikoncepční prostředky. Mladé páry, které neplánují doplnění rodiny, se poraďte s gynekologem, který vám poradí s užíváním hormonálních léků, aby se zabránilo těhotenství. Je však důležité pochopit, zda je možné otěhotnět při užívání antikoncepčních tablet a v jakých případech se to stane..

K ochraně před těhotenstvím se používají různé antikoncepční prostředky.

Jaká je pravděpodobnost početí?

Pouze výběrem správné pilulky na radu lékaře můžete dosáhnout požadovaného výsledku a nepoškodit své zdraví. Účinek každého léku nastává po určité koncentraci v krvi. K požadované koncentraci dochází po sedmidenním příjmu.

Každý lékař potvrdí, že můžete otěhotnět, pokud:

 • Žena právě začala brát prášky a předtím nikdy nepoužila žádné ochranné pomůcky.
 • Pokud přeskočíte užívání léku na jeden den, může dojít k nechtěnému těhotenství.
 • Existují léky, které se doporučují kojícím matkám - takové léky jsou ohroženy kvůli nižší koncentraci hormonu v jejich složení.
 • Pokud během užívání léku během dne dochází k periodickému zvracení nebo je nutné očistit žaludek a střeva.
 • Užívání penicilinových léků, léků proti plísním, křečím, odvarům nebo infuzi třezalky tečkované zvyšuje riziko těhotenství.
Pokud neberete pilulku včas, je možné těhotenství.

Jak fungují antikoncepční pilulky?

Drogy jsou užívány pouze podle pokynů gynekologa, protože nesprávně vybrané léky nemusí pomoci, ale spíše zhoršují stav. K dispozici jsou tři typy antikoncepčních prostředků:

 • Které sestávají ze správné kombinace progestinových a estrogenních hormonů - a nazývají se kombinované.
 • Prostředky, které obsahují pouze estrogen (progestin není v těle matky během kojení vnímán).
 • Pokud máte neočekávané přeskakování pravidelného příjmu finančních prostředků - můžete vzít levonorgestrel - jedná se o nouzovou antikoncepci.

Léky působí v době zrání buněk a inhibují ovulaci během cyklu. Účinek se také rozšíří na sliznici děložního hrdla a vejcovodů. Díky tomu je hlen viskózní, nevhodný pro průchod spermií skrz něj. Inhibují také připojení buněk k děložní stěně.

Drogy určené k prevenci početí

Mohu otěhotnět při pravidelném používání?

Těhotenství během užívání antikoncepčních tablet je možné, pokud vám léky nevyhovují podle pokynů, které si musíte před užíváním přečíst. Při krmení dítěte se berou prostředky se sníženým hormonálním složením, v tomto případě můžete otěhotnět. Účinek léku snižuje zvracení nebo průjem. Užívání léků, které snižují účinky léku, může způsobit těhotenství..

Při zánětlivých procesech a krvácení je působení hormonů omezené. Ale pokud berete léky pravidelně, můžete se vyhnout rizikům.

Jaké jsou důsledky vynechání jedné tablety

Aby se přípravek mohl užít, musí být stanoven přesný čas podání a musí být dodržen po celou dobu. Pokud dojde k přerušení užívání méně než půl dne, je třeba lék naléhavě vzít a poté podle režimu. Pokud uběhlo více času, musíte se po užití další pilulky chránit dodatečně po dobu jednoho týdne a poté podle režimu podávání. Po přerušení používání antikoncepčních tablet začnou tablety působit za týden.

Přetrvává účinek, pokud vynecháte dvě tablety

Cyklus užívání tablet je 21 dní a pokud vynecháte 2 tablety, rytmus příjmu se ztratí. Po přeskočení musíte pít dva společně a dále režimem, navíc je chráněno po dobu jednoho týdne. Pokud několik dní vynecháte, musíte také pít dva a navíc, pokud budete navíc chráněni, dokončete průběh podávání.

Pokud vynecháte pilulku, můžete dostat krevní výboj podobný vašemu období

Nový záznam musí být otevřen pouze první den po měsíčním cyklu. Zbývající tablety po předchozím podání by měly být zlikvidovány. Pokud dojde k přerušení léčby déle než tři dny, může dojít k výtoku krve, není třeba se bát - měli by se při dalším pravidelném užívání léku zastavit.

Antikoncepční pilulky se užívají pravidelně v určitých časech, pak bude mít požadovaný účinek užívání.

Jaké faktory snižují účinnost tablet

Každá žena musí pochopit, že užívání drog je dočasnou ochranou, pro pozitivní výsledek je třeba dodržovat určitá pravidla. Pokud nebudou dodrženy, očekávaný výsledek nebude:

 • Prvním faktorem, který snižuje účinnost, je nedostatek pravidelnosti přijímání.
 • Nesprávně definovaný čas nebo režim příjmu času.
 • Gastrointestinální problémy snižují účinek léku.
 • Při nesprávně zvolené skladovací teplotě podle pokynů.
 • Nezdravý životní styl (kouření, alkohol, drogy).
 • Příjem potravinových doplňků a potravinářských přídatných látek na bázi byliny třezalky.
 • Užívání určitých léků na bázi penicilinu proti plísním a záchvatům.
Pití alkoholu může snížit účinnost OK

Všechna tato jednoduchá pravidla musí být dodržena, aby nedošlo k neplánovanému těhotenství při užívání antikoncepčních tablet..

Jak zabránit těhotenství při užívání OK

Podle pokynů je ochrana 98 procent a další dvě mohou otěhotnět. Abyste tomu zabránili, při předepisování antikoncepcí se poraďte s gynekologem o užívání léků předepsaných pro jakékoli onemocnění. Musíte zjistit jejich vliv na fungování hormonů. Mnoho žen bere léky na hubnutí a doplňky stravy, což má také vliv na hormony. Stejný účinek má odvar ze třezalky tečkované a platí dva týdny po podání.

Pokud je žena dlouhodobě ve stresu - snižuje se tím účinek všech prostředků a mění se práce všech tělesných systémů.

Při užívání hormonálních léků se obnovuje měsíční cyklus do tří měsíců. Správně vyvážené hormony neporušují frekvenci a neovlivňují dobu, kdy se provádí antikoncepce. Zabraňují chorobám reprodukčního systému, zmírňují zánět a mají příznivý účinek na organismus při správném výběru a podání.

Je možné otěhotnět převzetím antikoncepce? O tom se dozvíte z tohoto videa:

Při správném výběru léků ovlivňuje dlouhodobé užívání antikoncepčních prostředků hormonální a reprodukční systém a celé tělo. Užívání léků po dobu až šesti měsíců, nemá čas na potlačení funkce vaječníků na vývoj vajíčka a v dalším cyklu měsíce může dojít k těhotenství.

Dlouhá doba příjmu několika let postihuje vaječníky a pro jejich zotavení je zapotřebí období několika měsíců. Po potlačení funkce vaječníky začnou pracovat s pomstou, takže existují případy narození dvojčat. Těhotenství po užití antikoncepčních pilulek by mělo být naplánováno po konzultaci s gynekologem a pozorováno v raných stadiích těhotenství..

JE MOŽNÉ ZÍSKAT PREGNANT PŘI ZÍSKÁVÁNÍ KONTROLOVATELNÝCH TABLETŮ

JE MOŽNÉ ZÍSKAT PREGNANT PŘI ZÍSKÁVÁNÍ KONTROLOVATELNÝCH TABLETŮ

Mohu otěhotnět při užívání antikoncepčních tablet? Vypadalo by to jako hloupá otázka, protože všechna média a lékaři tvrdí, že nejspolehlivější ochranou proti nechtěnému těhotenství jsou ústní antikoncepční prostředky. V některých situacích je však stále možné otěhotnět užíváním antikoncepčních tablet. Podívejme se na tyto situace, mimochodem, existují informace o všech z nich v pokynech pro antikoncepci, ale většina žen je prostě příliš líná, než aby se mohla seznámit s tak velkým množstvím informací..

Určitě si myslíte, že prvním negativním faktorem je „špatný“ výběr perorální antikoncepce, se „špatnou“ koncentrací hormonů. Vůbec ne. Všechny moderní antikoncepční prostředky mají téměř stejné složení. Mladé dívky se doporučují přípravky s nízkými dávkami s obsahem ethinylestradiolu 0,02 mg, což stačí k blokování ovulace. Ano, užívání antikoncepcí obsahujících estrogen vede ke skutečnosti, že dominantní folikul ve vaječníku netvoří, žena se stane, jako by byla dočasně neplodná. Existují však tablety s jiným účinkem - neexistuje žádná 100% záruka, že blokují nástup ovulace, ale určitě přispívají k zahušťování cervikálního hlenu, který brání spermatickým buňkám pokračovat v cestě z vagíny. Tyto tablety nebo, jak se také říká, mini tablety, jsou méně spolehlivé než výše uvedené kombinované tablety, ale mají méně vedlejších účinků. Užívání mini-nápoje tedy nevede ke snížení množství mateřského mléka, a proto se doporučuje pro kojící ženy. Také jejich podávání méně často vede k problémům s kardiovaskulárním systémem, a proto jsou častěji předepisovány ženám starším 35 let, zejména kuřákům, kteří kouří více než 10 cigaret denně. Ale protože existuje malé riziko otěhotnění při užívání antikoncepčních tablet tohoto typu, lékaři doporučují mini-nápoje pouze pro přísné indikace těm ženám, které mají mírně sníženou plodnost, což je právě to, co je pozorováno u kojících žen a žen po 35 letech věku..

1. Pokyny pro všechny OK říkají, že musí být přijaty současně, pokud je zpoždění delší než 12 hodin, antikoncepční účinek bude snížen, což znamená, že můžete otěhotnět užíváním antikoncepčních pilulek.

2. Jiná situace je, pokud žena zvrací méně než 3 hodiny po užití tablety. V tomto případě se doporučuje užít další pilulku, protože první není úplně absorbována. Stejné akce by měly být prováděny s opakovaným průjmem. Mimochodem, ženám se „slabým“ žaludkem a problémy se střevem se doporučuje používat vaginální kroužek nebo speciální náplast.

3. Spolehlivost tablet se může snížit v důsledku jejich interakce s jinými léky a dokonce s některými tradičními léky. Mezi drogami jsou antibiotika nejčastější příčinou selhání. Mezi tradiční medicínu - třezalku tečkovanou. Jeho účinek navíc přetrvává další 2 týdny po poslední dávce. Takže, žádné samoléčení, pokud jste chráněni prášky. Pokud vám lékař předepíše léčbu, nezapomeňte uvést způsob antikoncepce, možná budete během léčby muset používat bariéru (kondom nebo vaginální čepici) nebo chemickou antikoncepci (spermicidy). Musíte také jednat v jakékoli situaci, kdy existuje riziko snížení antikoncepčního účinku.

Účinnost může být snížena, pokud má žena pravidelně intermenstruační průtok a krvácení. S tím vším již uplynuly první tři měsíce užívání drogy, když je taková reakce těla normální (dochází k závislosti na drogě). Dalším důležitým bodem - k otěhotnění užíváním antikoncepčních pilulek, můžete během prvních 7–14 dnů po užití antikoncepce dodatečně chránit. V následujících cyklech takové omezení neexistuje, pouze v prvním.

Pokud nastane těhotenství při užívání antikoncepčních tablet, jaké je nebezpečí? Recepce v prvních 3-4 týdnech ve skutečnosti nic neohrožuje a v žádném případě neslouží jako příležitost k potratu. Pokud se však neobjeví menstruační krvácení v období mezi užitím pilulek (sedmidenní přestávka), další balení by se nemělo zahájit, dokud si nejste jisti, že nejste těhotná. To lze provést pomocí krevního testu na hCG (nejspolehlivější) nebo těhotenského testu. Mimochodem, v některých případech může menstruace při užívání pilulek opravdu být, nebo menstruace přichází velmi vzácně a rychle končí. To je normální reakce na tablety, často k tomu dochází při užívání nízkodávkových léků, v důsledku čehož endometrium dělohy jednoduše nezvýší na tloušťku, když začíná jeho oddělování - menstruace.

Takže otěhotnění užíváním antikoncepčních tablet je možné pouze ve výjimečných případech. Vše ve vašich rukou. Výrobci dávají záruku na těhotenství (podle pokynů) téměř 100 procent.

Šance na otěhotnění při užívání antikoncepčních tablet

V moderním světě existuje mnoho různých metod antikoncepce. Perorální antikoncepční prostředky jsou jedním z nejspolehlivějších způsobů plánování rodiny. Ale otěhotnění při užívání antikoncepčních tablet je stále možné. Závisí to na mnoha faktorech, jako je užívání určitých léků, pravidelnost užívání antikoncepcí a konzumace určitých potravin..

Všechny antikoncepční prostředky mají jiný mechanismus účinku. Pro vyhodnocení jejich účinnosti byl vynalezen Pearlův index. Ukazuje, kolik žen ze 100, které byly v průběhu roku chráněny, stále otěhotní.

Pravděpodobnost

Při správném používání kombinovaných perorálních kontraceptiv (COC) a mini-nápojů (progesteron s nízkými dávkami) je Pearlův index menší než 1. V praxi ženy ne vždy dodržují všechny podmínky pro použití antikoncepčních prostředků, takže se snižuje jejich spolehlivost.

Hlavní chyby v ochraně antikoncepčních pilulek:

 • přeskakování léků;
 • aplikovat je současně s jinými léky;
 • ignorujte průjem nebo zvracení.

COC dočasně inhibují tvorbu dominantního folikulu ve vaječníku. Vejce to neopustí a v důsledku toho nemůže dojít k dočasnému těhotenství. Mezi ně patří: Regulon, Yarina, Jazz.

Mini-pily mají odlišný mechanismus účinku: zesilují děložní hlen, zabraňují proniknutí spermií do dělohy a inhibují motorickou aktivitu vejcovodů. Mezi ně patří: excluton, microlute a kontinuum. Pokud by při užívání antikoncepčních tablet došlo k chybám, budou COC jednat spolehlivěji než mini-nápoje.

Zmeškaná pilulka

Všechny hormonální antikoncepční přípravky by se měly užívat každý den v určitou denní dobu. Pokud žena z nějakého důvodu nepila antikoncepční pilulku včas, může se účinnost antikoncepce snížit.

Pokud po průchodu COC uplynulo méně než 12 hodin, znamená to, že účinek hormonů se nesnížil. V tomto případě je nutné vzít pilulku, která byla vynechána..

Pokud po zamýšleném antikoncepčním příjmu uplynulo více než 12 hodin, existuje možnost otěhotnění při kontrole antikoncepce. Taktika akce se bude lišit v závislosti na množství času, který uplynul mezi užitím tablet. K dispozici jsou 2 možnosti:

 1. Pijte vynechanou tabletu okamžitě, i když to znamená, že si vezmete 2 tablety současně. Poté pokračujte v používání tablet v obvyklou denní dobu. Do 7 dnů musíte použít další metody ochrany před nechtěným těhotenstvím, například kondom.
 2. Přestaňte užívat prášky z tohoto balíčku, počkejte 7 dní a spusťte nové balení. Pokud nedojde k menstruačnímu krvácení, musí žena podstoupit těhotenský test.

Více informací o akcích v případě přerušení užívání COC si můžete přečíst v návodu k použití nebo se poraďte se svým lékařem, který vypíše přesný akční plán.

Léky Snižte antikoncepci

Existují určité skupiny léků, které mohou výrazně ovlivňovat účinek antikoncepčních prostředků. Ženské pohlavní hormony, které jsou obsaženy v tabletách, začínají cestou těla z gastrointestinálního traktu (GIT). Bakterie je ovlivňují ve střevech a mikrozomální enzymy v játrech.

Některá léčiva mohou stimulovat účinek těchto enzymů, v důsledku čehož rychleji rozkládají hormonální sloučeniny. Mezi tyto léky patří:

 • barbituráty;
 • karbamazepin;
 • fenytoin;
 • topiramát;
 • griseofulvin;
 • pyrimidon;
 • rifampicin.

Po aplikaci těchto léků je funkce jater obnovena během týdne. Při užívání těchto léků musíte užívat antikoncepční pilulky s vyšší koncentrací hormonu nebo použít další metody antikoncepce (například kondom). Třezalka tečkovaná, která se často používá v metodách tradiční medicíny, působí podobně jako tyto léky..

Také léky, které ovlivňují střevní bakterie, mohou způsobit snížení aktivity antikoncepční pilulky. Jedná se například o antibiotika:

 • peniciliny;
 • tetracykliny;
 • cefalosporiny se širokým spektrem.

Průjem, zvracení

Existují situace, kdy se během 4 hodin po užití léku objeví zvracení nebo průjem. Protože část hormonu může být vyloučena, je účinek antikoncepce nespolehlivý. Proto byste měli postupovat podobně jako vynechaná tableta a užít další dávku antikoncepčního prostředku. Pokud příznaky přetrvávají déle než 12 hodin, musí žena do 1 týdne použít další antikoncepci.

Všechna onemocnění gastrointestinálního traktu a infekční onemocnění, která jsou doprovázena zvracením, průjmem a zhoršenou trávicí funkcí, mohou snížit účinnost antikoncepčních tablet, což nepřímo přispívá k těhotenství..

Velké množství alkoholu také narušuje trávicí funkce a negativně ovlivňuje absorpci léčiva.

Grapefruitový efekt

Dříve se věřilo, že těhotenství při užívání antikoncepčních tablet může nastat kvůli příjmu grapefruitu, což oslabuje jejich účinek. To však není úplně pravda. Podle studie Weber A., ​​Jäger R., provedené v roce 1998, toto ovoce může blokovat rozklad estrogenu v těle, a naopak, zvyšuje množství hormonu v krevní plazmě.

Zvýšené množství estrogenu v krvi často způsobuje vedlejší účinky. V tomto případě lze pozorovat následující důsledky užívání antikoncepčních tablet: nevolnost a zvracení, zvýšené riziko trombózy a rakovina prsu (která dosud nebyla prokázána).

Pokud žena často jedí grapefruity na jídlo, raději se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče. Někteří odborníci doporučují užívat antikoncepční pilulky a grapefruit v různých časových intervalech. Například COC se konzumují večer a grapefruit se konzumuje k snídani..

Pokud došlo k těhotenství

Přestože při používání antikoncepčních prostředků je pravděpodobnost otěhotnění velmi nízká, přesto existuje. Pokud žena, která je na perorální antikoncepci, nemá mezi baleními menstruační krvácení, může to znamenat možné těhotenství.

V takovém případě musíte okamžitě přestat užívat antikoncepci a udělat test k určení těhotenství, nebo lépe, jít k gynekologovi. Důvodem je skutečnost, že orální antikoncepční prostředky jsou přísně kontraindikovány u těhotných žen. Užívání COC během porodu může způsobit onemocnění srdce u plodu nebo vést k jiným, neméně závažným, malformacím.

Nesprávné použití antikoncepčních hormonů může mít mnoho následků. Jedním z nich je možné těhotenství. KOC by měl být vybrán lékařem na základě individuálních charakteristik pacienta. Jediný způsob, jak se vyhnout chybám při užívání a výběru léku.

Články O Neplodnosti