Hlavní Zdraví

Vaginální tablety a čípky Terzhinan pro těhotné ženy - návod k použití, nežádoucí účinky a analogy

Lék Terzhinan během těhotenství se užívá ve formě čípků vložených do vagíny pro léčení nemocí způsobených množením patogenních a podmíněně patogenních mikroorganismů. U 70% žen, které očekávají dítě, má tělo narušení optimální rovnováhy mikroflóry pohlavních orgánů v důsledku změn ve fungování hormonálního, imunitního a trávicího systému. Terzhinan je předepisován těhotným ženám nejen k léčbě, ale také k prevenci této patologie.

Co je Terzhinan

U žen se při přenášení dítěte často vyskytují bakteriální a houbová onemocnění - vaginitida, kandidóza, latentní pohlavně přenosné infekce. Terzhinan čípky během těhotenství se používají k eliminaci nepříjemných příznaků nemoci na sliznici genitálií a inhibici patogenních mikrobů. Tato kombinace léku účinně léčí a zabraňuje rozvoji zánětlivých procesů..

Účinná látka

Terapeutický účinek léčiva je spojen s obsahem složek, které tvoří jeho složení - jako například:

 • Ternidazol je látka s antibakteriální aktivitou. Je nejúčinnější proti Trichomonas..
 • Nystatin - antimykotikum, které bojuje s kandidózou.
 • Neomycin - tato látka patří do skupiny aminoglykosidových antibiotik, která léčí hnisavé komplikace infekce.
 • Prednisolon - kortikosteroid, který zastavuje rozvoj zánětu.

Terzhinan - hormonální nebo ne

Složení léčiva zahrnuje čtyři aktivní složky, z nichž jedna patří do skupiny kortikosteroidů. Prednisolon je glukokortikoid, který rychle snižuje lokální zánět vaginální sliznice, svědění a pálení. Dávka této látky je malá - 3 mg na 1 tabletu. Terzhinan je klasifikován jako hormonální droga, proto je jeho použití bez souhlasu lékaře zakázáno.

Proč jsou ženy předepsány?

Vaginální čípky a pilulky jsou při správném užívání bezpečné. Tento nástroj je předepsán pro běžné pacienty a ženy, které očekávají dítě. Léčba může být prováděna během menstruace. Terzhinan je předepsán pro několik stavů těla a pro léčbu infekčních patologií, jako jsou:

 1. colpitis;
 2. vaginitida;
 3. hnisavé propuštění z porodního kanálu;
 4. prevence infekce v důsledku chirurgického zákroku;
 5. období zotavení po léčbě cervikální eroze nebo po instalaci antikoncepční spirály;
 6. příprava na chirurgii a porod;
 7. po sešívání děložního čípku kvůli isthmicko-cervikální nedostatečnosti;
 8. zabránit vzniku zánětu při nošení vykládacího porodnického pesaru;
 9. genitální ureaplasmóza;
 10. trichomoniáza;
 11. gardnerellosis;
 12. kandidóza;
 13. zánět přívěsků.

Mohu použít během těhotenství

Ženy v pozici by měly být léčeny pod dohledem specialisty. Lékař provádí periodické vyšetření a na základě výsledků laboratorních testů vyšetření stavu pacienta. Terzhinan z drozdů během těhotenství a pro léčbu jiných infekčních onemocnění pohlavních orgánů je předepsán podle stejného systému jako ženy, které neočekávají dítě. S lokálním účinkem tento lék prakticky nepronikne do krve, proto se nepovažuje za nebezpečný pro plod, ale pouze v pozdějších stádiích těhotenství..

Terzhinan v časném těhotenství

Při vaginálním používání Terzhinan během těhotenství pronikají aktivní složky do krevního řečiště v malém množství. V prvních třech měsících porodu je užívání drog přísně zakázáno. Jedná se o období aktivní tvorby vnitřních orgánů a systémů těla dítěte a složky, které tento léčivý přípravek obsahuje, mohou způsobit vrozené patologie. Pro potlačení infekcí v prvním trimestru se doporučuje používat šetrnější prostředky.

Ve 2. trimestru

Ve druhém trimestru jsou těhotné ženy zrušeny zákazy užívání některých léků, ale antibiotika nejsou na tomto seznamu uvedena. Terzhinan obsahuje složky, které inhibují aktivitu mikroorganismů, ale je schválen pro použití. Lék je k dispozici ve formě vaginálních tablet, takže množství látek, které mohou proniknout krví, bude malé a v této fázi vývoje dítěte nezpůsobí poškození.

Ve 3 trimestru

Terjinan a těhotenství třetího trimestru jsou kompatibilní. Jedná se o velmi účinný lék používaný k léčbě a prevenci infekčního zánětu. Léčba porodního kanálu bezprostředně před narozením dítěte se přidává k indikacím pro jmenování Terginan během těhotenství na dlouhou dobu, aby se dítě chránilo před infekcí v procesu porodu.

Jak Terzhinan

Lék Terzhinan během těhotenství má vysokou aktivitu proti řadě patogenů: Trichomonas, gardnerella, houby a další bakterie. Lokální použití léku chrání epitelové buňky sliznic genitálních orgánů a podporuje fyziologickou acidobazickou rovnováhu vnitřního prostředí vagíny. Terzhinan, používaný během těhotenství, udržuje optimální poměr prospěšných bakterií s oportunními mikroorganismy žijícími na genitáliích.

Prednison, který je součástí léku, snižuje projevy místních alergií, množství exsudátu, zánět. Ternidazol inhibuje reprodukci jednoduchých mikroorganismů (Trichomonas) a některých anaerobních bakterií. Neomycin ničí stafylokoky, Escherichia coli, streptokoky, shigella. Nystatin účinně bojuje proti plísním. Mikroorganismy pomalu rozvíjejí odolnost vůči Terzhinan.

Návod k použití během těhotenství

Poměr aktivních látek léčiva je zvolen tak, aby způsoboval synergický, vzájemně se posilující účinek na patogenní mikroby, aniž by byl ovlivněn přirozená mikroflóra vagíny. Lék se uvolňuje ve formě žlutých vaginálních tablet / čípků. Aktivní složky ve složení jsou obsaženy v následujících množstvích:

 • prednison - 3 mg;
 • ternidazol - 200 mg;
 • neomycin sulfát - 100 mg;
 • nystatin - 100 tisíc IU.

Terzhinan se s výhodou užívá bezprostředně po menstruaci, ale menstruace se nepovažuje za kontraindikaci užívání drogy. Aby se zabránilo opětovné infekci patogeny, musí být sexuální partner rovněž léčen. Tento nástroj mohou používat nejen těhotné ženy, ale i kojící ženy, protože neproniká do mateřského mléka. Kromě toho bylo zaznamenáno, že léčivo neovlivňuje rychlost reakce..

Jak vstoupit

Použití Terzhinan, stejně jako jiné léky, má určité vlastnosti. Čípky se vkládají do pochvy podle následujících jednoduchých doporučení:

 1. Před zavedením roztrhněte obal léku a vložte jej do vařené vody při pokojové teplotě po dobu 30 sekund.
 2. Zadejte mokrou svíčku / tabletu hluboko do vaginální dutiny, ležící na zádech a ohýbání kolen.
 3. Po umístění léčiva do porodního kanálu si lehněte na 15–30 minut.
 4. Je lepší podávat pilulku před spaním a poté se nesmí zvednout, aby roztavené léčivo při vstávání neteče..
 5. Pokud vaše období začíná, pokračujte v léčbě.

Dávkování

Lék neovlivňuje účinnost léků užívaných perorálně, protože dávka aktivních složek, které pronikly do krve, je malá. Terzhinan během těhotenství se užívá intravaginálně, jedna tobolka denně. Je nutné vstoupit lék hluboko do pochvy, nejlépe před spaním. Průběh léčby by neměl přesáhnout 10 dnů. Podle rozhodnutí pozorujícího lékaře pro komplikovanou vaginitidu je lék předepsán na 3 týdny. Pro preventivní účely nelze lék užívat déle než 6 dní.

Nežádoucí účinky Terginan

Lék může předepsat pouze ošetřující lékař, protože Terzhinan někdy může způsobit nežádoucí účinky. Ve většině případů je taková reakce pozorována v prvních dnech léčby. Pacienti pociťují svědění, pálení, ale postupně všechny nepříjemné příznaky zmizí. Nuance:

 1. Pokud se vedlejší účinek léku zvýší, měli byste se poradit s odborníkem a nahradit Terzhinan podobným lékem.
 2. Čípky jednají lokálně, takže předávkování je téměř nemožné.
 3. Postupujte podle doporučení lékaře, abyste se vyhnuli možným komplikacím.

Uvolnění po Terginan během těhotenství

Někdy může být při užívání drog žena vystrašená, když vidí vaginální výtok. V takové situaci se musíte rozhodnout, proč se to děje. Terzhinan je během těhotenství dobře snášen, takže hlavním důvodem vzniku tekutiny je tání látky, ze které svíčka sestává. Vaginální sliznice absorbuje pouze část aktivních složek, zbytek následuje. Kapalný přípravek může vyjít z pochvy na několik hodin. Tyto sekrece nejsou považovány za patologii. Aby nedošlo k zašpinění prádla, používejte během doby ošetřování hygienické vložky..

Spalování od Terzhinan

Na začátku léčby Terginanovými čípky se mohou sliznice pochvy lehce spálit a lze pozorovat svědění. Za dva nebo tři dny by takové nepříjemné jevy měly zcela zmizet na pozadí poklesu zánětlivého procesu. Pokud má pacient individuální nesnášenlivost s jakoukoli složkou léčiva, uvedené příznaky se zesílí. V tomto případě naléhavě potřebuje navštívit lékaře a požádat o zastavení užívání předepsaného léku.

Kontraindikace

Terzhinan během těhotenství je v prvním trimestru absolutně kontraindikován. Během tohoto období dochází k tvorbě a vývoji plodu a léčivo obsahuje aktivní složky, dokonce i malé dávky, které mohou dítě významně poškodit. Ve vážných podmínkách, kdy zamýšlený přínos pro matku překračuje možná rizika pro dítě, by měl lékař o určení léku rozhodnout.

Kromě toho kontraindikace pro použití léčiva zahrnují individuální nesnášenlivost jednotlivých složek, které tvoří jeho složení, a alergické reakce. Většina případů pocitu pálení po užití léku nevyžaduje ukončení léku. Tento pocit zmizí za několik hodin. Pokud se nepříjemné příznaky zesilují a objeví se otok sliznic, pak musíte vzít nějaký lék na alergii a již nemůžete vstoupit do čípku..

Cena Terzhinan

Ceny této drogy se v různých městech prakticky neliší. Vaginální tablety, výrobce - laboratoř Bouchard, Francie, číslo balení 6 stojí od 336 do 363 rublů, číslo 10 - 435-466 rublů. Kromě toho existuje možnost zakoupit lék v internetové lékárně. Nákupy lze přijímat poštou nebo zvolit doručení adresátovi kurýrní společností.

Video

Recenze

Olze, 30 let. Používám lék k komplexní léčbě drozdu, který mě mučil po antibiotikách. Po nastavení svíčky se svědění rychle snížilo a zdraví se zlepšilo. Snažím se podávat tento lék v noci, takže už nebudu vstávat a nic neteče. Následující den hoří. Doporučuji těm, kteří mají také drozd.

Natasha, 28 let Napsali mi Terzhinan z houby. Po zavedení čípku došlo k silnému pocitu pálení genitálií a sliznice byla velmi svědivá. Vyděsil jsem se a další den jsem šel k lékaři. Řekl, že mám těžký zánět a tato reakce je přirozená. Po 2-3 dnech tyto pocity prošly, průtok se snížil. O týden později jsem se začal cítit dobře.

Elena, 37 let, Příprava na IVF, a před zákrokem, nátěr ukázal zvýšený počet bílých krvinek a bakterií. Byl jsem tak naštvaný, ale gynekolog řekl, že se není čeho bát, a jmenoval Terzhinan. Droga rychle pomohla a další analýza byla již normální. Nebojte se používat tyto svíčky na doporučení lékaře.

Terzhinan během těhotenství

Lékaři vědí, že téměř žádné těhotenství není kompletní bez jmenování alespoň některých pilulek. A i když mluvíme o „neškodných“ vitaminech, těhotné ženy mají legitimní otázky: proč je nutné brát tento lék a jak bezpečné je to pro nenarozené dítě? V této části budeme hovořit o lécích, které jsou obvykle předepisovány nastávajícím matkám.

Julia Sakharová
Klinický farmakolog, Moskva

Během těhotenství se u ženy často rozvíje imunodeficience. Proto je budoucí matka vystavena infekčním chorobám velmi vysoká. Kromě toho se během tohoto období často zhoršují nemoci, které dříve tajně probíhaly. Některé z nich jsou spojeny se změnou mikroflóry vagíny; mezi ně patří kandidóza a gardnerelóza.

Vzhledem k tomu, že těhotenství je jedním z hlavních predispozičních faktorů pro vývoj kandidální vulvovaginitidy a gardnerelózy, je jejich léčba u nastávajících matek obzvláště znepokojivá. Hlavním požadavkem v této situaci je bezpečnost použitých drog. Pravda, arzenál drog používaných interně u těhotných žen je velmi omezený a nejčastější léčba je lokální. Léčebné režimy jsou komplexní, přičemž se bere v úvahu závažnost onemocnění a přítomnost doprovodné infekce, která umožňuje snížit frekvenci recidivy onemocnění a zvýšit úroveň zdraví žen..

Jedním z aspektů léčby v takových případech je užívání drog ve formě čípků. Kombinovaná léčiva, včetně antimykotika, antiseptického a / nebo antibakteriálního antibiotika, se vyznačují dobrou klinickou účinností. Jedním z nejpopulárnějších je kombinovaný lék TERZHINAN. Dnes vám přesně řekneme o tomto léku, protože komponenty v něm obsažené se optimálně doplňují a účinně bojují proti infekci prostřednictvím dobře vybrané kombinace složek. TERZHINAN je k dispozici ve formě tablet pro vaginální použití. Účinek léku je spojen s vlastnostmi jeho složek. Složení tohoto léčiva zahrnuje: ternidazol (derivát imidazolu), působící na anaerobní mikroflóru, je také účinný proti gardnerells; neomycin sulfát (širokospektrální antibiotikum ze skupiny aminoglykosidů, jehož působení je zaměřeno na grampozitivní a gramnegativní bakterie); nystatin (antifungální antibiotikum, které je vysoce aktivní proti houbám Candida); prednison (hormon-glukokortikoid, který má výrazný protizánětlivý účinek; umožňuje vám rychle zastavit příznaky zánětu v akutním stadiu - hyperémii, bolest, svědění atd.). Kompozice umožňuje zajistit integritu vaginální sliznice a stálost pN.

Charakteristickým znakem léku je, že jeho použití je povoleno během těhotenství a kojení - avšak podle jasných indikací s prokázanou potvrzenou infekcí. Dnes je TERZHINAN jednou z mála lokálních drog se širokým spektrem účinku díky dobře vybrané kombinaci složek.

Lék se používá k léčbě vaginitidy (zánět vagíny) způsobené mikroorganismy citlivými na léčivo. Názvy na jeho jmenování jsou tedy:

 • bakteriální vaginóza;
 • bakteriální vaginitida;
 • vaginální trichomoniáza;
 • vaginitida způsobená houbami Candida;
 • smíšená vaginitida.

Lék se také používá k prevenci vaginitidy před gynekologickou operací, porodem nebo potratem..

TERZHINAN je předepsán 1 vaginální tableta den před spaním. Průměrná délka kurzu je 10 dní; v případě potřeby ji lze zvýšit až na 20 dní. Před vložením do pochvy by se měla tableta udržovat ve vodě po dobu 20 až 30 sekund. Po použití léku si lehněte na 10-15 minut.

Mezi nežádoucí účinky při užívání přípravku TERZHINAN patří pocit pálení, lokální podráždění (zejména na začátku léčby). V některých případech jsou možné alergické reakce..

Jedinou kontraindikací při užívání přípravku Terzhinan je zvýšená citlivost na jednotlivé složky léčiva.

Pro těhotnou ženu je velmi cenné, že v důsledku nízkého stupně absorpce do systémového oběhu je předávkování nepravděpodobné, stejně jako přenos složek léčiva na plod. Neexistuje tedy žádný negativní účinek složek léčiva na plod. Kromě toho může být užívání léku provedeno bez ohledu na podávání jiných léků, které užíváte perorálně, protože nedochází k interakci TERZHINANU s jinými léky. Lék by měl být skladován při pokojové teplotě..

Jediná věc, kterou by si budoucí matka měla pamatovat, je, že léčba přípravkem TERZHINAN během těhotenství by měla být prováděna pod dohledem gynekologa. Pamatujte, že navzdory popsané bezpečnosti léku během těhotenství je vše v tomto světě relativní. Dosud neexistuje rozsáhlý mezinárodní výzkum prokazující úplnou bezpečnost přípravku TERZHINAN pro budoucí matku nebo plod. Dosud nebyly zjištěny žádné závažné komplikace a kontraindikace pro použití tohoto léku během těhotenství. Nezávislé zacházení je proto nepřijatelné. Navíc, po ukončení průběhu léčby, navzdory negativním výsledkům mikrobiologických studií, „odstranění“ mikroorganismu není vždy úplné. To může vést k relapsům. A pozorování je první podmínkou bezpečné a účinné léčby těchto chorob. Pouze lékař může použít správný systematický přístup k diagnostice a léčbě onemocnění s dopadem na patogen a všechny jeho možné rezervy, aby se snížila pravděpodobnost recidivy..

Urogenitální infekce je jednou z hlavních příčin potratu. Proto je při plánování těhotenství nezbytné komplexní komplexní vyšetření budoucích rodičů k identifikaci zjevných a skrytých ložisek infekce. Navzdory skutečnosti, že existují určité léčebné režimy a většina z nich je docela účinná - chci dát nastávajícím matkám jeden důležitý tip: dříve, než si počnete dítě, musí být naplánováno těhotenství, včetně screeningu na kandidovou vaginitidu, gardnerelózu, pohlavně přenosné infekce (STI). Pokud je detekován jakýkoli patogen, provede se úplné ošetření obou partnerů. Je zakázáno mít sexuální život až do úplného vyléčení. Plánování těhotenství se doporučuje nejdříve 3–6 měsíců po zotavení. V tomto případě bude těhotenství probíhat bez zbytečných nervů, zbytečných častých návštěv u lékařů, únavných a někdy drahých testů. A - bez užívání všech stejných léků, které nejsou během těhotenství příliš užitečné.

Jaké nemoci jsou předepsány Terzhinan?

Mukózní infekce způsobená houbami rodu Candida je docela běžná u prakticky zdravých lidí a ještě častěji u lidí s oslabeným imunitním systémem. Nejběžnější infekční lézí sliznice vulvy a vagíny je candida vulvovaginitis. Frekvence tohoto onemocnění u těhotných žen dosahuje 40-46%. Taková vysoká míra je způsobena změnami v hormonální rovnováze během těhotenství. Časté projevy kandidálních lézí - srážený výtok z genitálního traktu, svědění.

Gardnerelóza je způsobena nerovnováhou ve vaginální mikroflóře. Normálně je zastoupena hlavně laktobacily. Tyto bakterie vytvářejí kyselinu mléčnou a peroxid vodíku, což brání šíření oportunních mikroorganismů. Tyto mikroorganismy jsou přítomny v malém množství ve vagíně většiny zdravých žen. Podíl laktobacilů ve vaginální mikroflóře klesá: v důsledku douchingu; použití antikoncepčních prostředků obsahujících 9-no-noxinol (svíčky PATENTEX OVAL); změna sexuálního partnera; snížená imunita (ke které dochází během těhotenství). Současně se zvyšuje podíl gardnerelly. V tomto případě dochází k vaginální dysbióze. Dříve lékaři věřili, že tento stav nepoškodí. V současné době je považován za rizikový faktor pro zánět dělohy, neplodnost žen, předčasný porod, komplikace těhotenství a porodu.

Terzhinan během těhotenství

Kdo řekl, že drozd je neškodná nemoc? Pouze ti, kdo znají z první ruky drozd, mohou mít takový neopodstatněný názor. Toto onemocnění způsobuje utrpení a nepohodlí a pro těhotné ženy je také větší nebezpečí v případě předčasné léčby nebo úplné nečinnosti.

A nejen drozd (kandidóza) představuje nebezpečí pro těhotenství - všechny, bez výjimky, vaginální infekce mohou mít nepříznivý vliv na tělo nastávající matky, jejíž smutný výsledek je potrat. Aby se tomuto osudu zabránilo, měla by si žena naplánovat těhotenství a absolvovat studium urogenitálního traktu šest měsíců až rok před početí..

Jaké mikroorganismy mohou těhotenství narušit

Bohužel musíme připustit, že 80% žen je těhotných překvapením - žádná příprava na porod, žádné předběžné studie a léčba budoucích matek, proto mají jednu nebo „svazek“ vaginálních infekcí.

Nejběžnější houby rodiny candida (způsobující notoricky známý drozd), které se často projevují i ​​ve zdravém těle, jsou obzvláště „zamilované“ těhotným ženám, protože imunita v nich ostře oslabuje. Statistiky ukazují, že u 50% žen během těhotenství diagnostikují gynekologové kandidativní vulvovaginitidu.

Míra je velmi vysoká a je způsobena změnami hormonální rovnováhy u těhotných žen..

Dalším běžným problémem je gardnerelóza, která je způsobena nevyvážeností vaginální mikroflóry. A nerovnováha je zase způsobena snížením imunity nebo následkem douchingu (existují i ​​jiné důvody, které jsou během těhotenství irelevantní).

Stav nerovnováhy nelze v žádném případě považovat za normální, přestože lékaři ji před nějakou dobou nevěnovali tak úzkou pozornost a nepovažovali ji za odchylku. Stanovisko se změnilo, protože studie ukázaly, že nerovnováhy se stávají příčinou zánětlivých procesů v přílohách, předčasném porodu, závažných komplikacích během těhotenství a při porodu.

Terzhinan používají i radikální těhotné ženy

Je možné najít účinný lék během těhotenství, když infekce „napadne“ ženu a seznam účinných léků, které je potlačují, je velmi omezený? Specialisté v tomto případě doporučují používat čípky Terzhinan (nazývají se také vaginální tablety).

Droga místní akce používá většina těhotných žen, mezi nimiž jsou budoucí matky, které jsou radikálně nakloněny všem lékům.

Důvod odmítnutí drog lze pochopit - ženy jsou velmi znepokojeny důsledky užívání drog na plod. Na druhé straně však nesprávná léčba nebo úplný nedostatek léčby v přítomnosti urogenitální infekce může vést k ještě negativnějším důsledkům. A tady si musíte vybrat menší ze zla.

Každá žena chápe, že u vážné nemoci není možné vycházet s odvarem heřmánku, a proto se s cílem zachránit dítě rozhodne použít Terzhinan s jeho „hroznou“ skladbou.

Mimochodem, ve složení není nic strašného, ​​a to navzdory přítomnosti antibakteriální složky (jak jste se chtěli zbavit škodlivých bakterií?). Celá podstata terapie vaginálními pilulky je lokální účinek léku na místo infekce - žádná absorpce, žádná penetrace placentou.

Složení a farmakokinetika

 • Jednou z látek, které jsou tak aktivní a děsivé pro těhotné ženy, je neomycin sulfát, širokospektré antibiotikum, které je účinné proti grampozitivním a gramnegativním bakteriím.
 • Dalším antibiotikem, které potlačuje houby Candida, je nystatin.
 • Prednisolon - má protizánětlivé účinky.
 • Ternidazol - působí na anaerobní mikroflóru.
 • Jedna ze složek (ternidazol) se hromadí uvnitř houbové buňky, ničí její strukturu a vede k destrukci.

Všechny komponenty se díky úspěšné kombinaci optimálně vzájemně doplňují a mají vysoce účinný účinek na patogeny.

Lék má účinek na ribozomy, aktivně inhibuje syntézu proteinu patogenní buňky, zpomaluje růst negativních buněk.

Působení drogy nastává lokálně, nevstoupí do krevního řečiště, je vylučováno společně s bakteriemi zničenými ve formě bílých pěnivých sekretů.

Indikace

Terzhinan těhotná jmenuje lékaře. Samoléčba tímto bezpečným lékem je vyloučena, protože období těhotenství vyžaduje zvláštní přístup k jakékoli terapii. Přesná diagnostika a správná léčba jsou dva z nejdůležitějších faktorů zajišťujících těhotenství a narození zdravého dítěte..

Pokud diagnóza není pro těhotnou ženu uklidňující, je-li detekována urogenitální infekce, je jí předepsána Terzhinan..

Při diagnostice takových nemocí zpravidla dochází ke jmenování:

 • kandidóza (drozd);
 • trichomoniáza;
 • mykóza;
 • bakteriální vaginóza;
 • vaginální trichomoniáza;
 • smíšená vaginitida.

O svědění, pálení a dalších vlastnostech účinku svíček Terzhinan

Obavy a dokonce panikaření u těhotných žen způsobují pocit svědění a pálení ve vagíně během podávání čípků. Drtivá většina pacientů to připisuje vedlejším účinkům užívání drogy. Vedlejší účinek se však nemůže vyskytnout u absolutně každého a výše uvedené příznaky se vyskytují téměř u každého, kdo používá vaginální čípky Terzhinan.

Pokud hledáte radu odborníka, vysvětlí, že podobný účinek není vedlejším účinkem, ale zcela běžným jevem charakteristickým pro účinky tohoto léku..

Svědění a pálení během prvních dvou dnů terapie nemůže dát ženě důvod k obavám - tak tělo reaguje na aktivní potlačení negativních buněk složkami léku. Pokud ale nepohodlí nezmizí déle než tři dny, musíte kontaktovat svého lékaře, možná nahradí lék.

Dalším problémem spojeným s použitím čípků Terzhinan je jejich špatná rozpustnost a v důsledku toho nedostatečná účinnost. Poměrně velké procento těhotných žen si na to stěžuje. V tomto případě nejsou stížnosti způsobeny drogou, ale nedbalostí pacientů. Stačí si přečíst pokyny, které říkají, že před použitím svíčky ji musíte několik sekund držet v horké vodě.

Obyčejný mýtus o svíčkách Terzhinan, který děsí všechny těhotné ženy - droga negativně ovlivňuje hormonální pozadí. A lékaři to potvrzují... ale pouze v případě Terzhinan ve formě injekčního roztoku nebo konvenčních tablet. Ale tato forma léku není nikdy předepsána těhotným ženám..

Negativní účinek Terzhinan na plod je vyloučen: droga nevstoupí do krevního řečiště, působí lokálně a nemá žádný vliv na jiné orgány ženy nebo na plod.

A ještě jedna věc, která se obává těhotných žen: bílé pěnivé výboje, které se objevují na prádle po určité době po užívání drogy, se ženy mýlí za odmítnutí léku. Vypouštění naznačuje, že všechno jde tak, jak má: svíčka vykonala svou práci, zničila určitý počet bakterií a společně se stopami jejich životně důležité činnosti byla odstraněna z těla.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Svědění a pálení uvedené výše jsou dvojí a mohou se objevit jako vedlejší účinek léku. Při používání Terzhinan by žena měla být velmi opatrná a měla by být schopna rozlišovat mezi benigním a špatným svěděním.

Již jsme tedy zjistili, že nepříjemné pocity znamenají počátek působení léku a normální reakci těla na proces potlačování infekce. V tomto případě je pálení a svědění přípustné a objevuje se 10-15 minut po podání čípku..

Ale žena, která trpí individuální nesnášenlivostí ke složkám Terginan, zažívá stejné pocity. Tuto svědění jsme podmíněně nazvali špatnou kvalitou svědění, jejím hlavním rozdílem od benigního je okamžitý projev po zavedení čípku a vysoký stupeň pálení, který se hovorově nazývá nesnesitelný.

Terzhinan od Trimestera

1 trimestr

V nejnebezpečnějším období užívání léků, pokud byla potřeba terapie Terzhinanem, se provádí velmi pečlivě. Vaginální infekce může vést k infekci dělohy a potom plodu, takže je nutná léčba.

2 trimestru

Ve druhém trimestru jsou odstraněna omezení týkající se užívání několika léků, ale antibiotika zůstávají zakázána. Přes jejich obsah v Terzhinan se svíčky aktivně používají - droga ve formě svíček nepronikne krví těhotné ženy a je bezpečná pro plod.

3 trimestru

Lék je předepsán jako terapeutický i profylaktický: bezprostředně před porodem praktikují léčbu porodního kanálu Terzhinanem, aby chránili dítě před infekcemi během porodu..

Svíčky Terzhinan během těhotenství

Terzhinan - vaginální čípky. Specialisté předepisují tento lék na vaginitidu (zánět vaginální sliznice), který byl vyvolán různými infekcemi, bakteriemi. Když je dívka na svém místě, často rozvíjí imunodeficienci, a proto odborníci předepisují Terzhinan.

Ženy v zajímavém postavení jsou náchylné k infekčním onemocněním. Ty nemoci, které se vyskytly v latentní formě a nezpůsobily žádné zvláštní problémy v normálním stavu, se staly aktivnějšími kvůli těhotenství. Důvodem je skutečnost, že mikroflóra vagíny podléhá změnám, jako celý organismus.

Lék je předepsán k léčbě vaginitidy, která je způsobena citlivostí mikroorganismů na látku. Proto hlavní indikace k použití:

 • bakteriální vaginóza;
 • bakteriální vaginitida;
 • mykóza;
 • infekce smíšeného genitálního traktu;
 • vaginální trichomoniáza;
 • vaginitis frolic kvůli houbám rodu Candida;
 • smíšená vaginitida.

On je také předepsán pro profylaxi před operací, porodem, potratem..

U specialisty při zkoušce

Vzhledem k tomu, že během těhotenství se vyvíjí příznivé prostředí pro rozvoj kandidózy, vulvovaginitidy a bakteriální vaginózy, musí odborníci pečlivě vybrat lék k léčbě. Proto je hlavní věcí, na kterou se lékař při výběru terzhinan během těhotenství dívá, bezpečnost přípravku pro nastávající matku a dítě.

Obsahuje složky, které v kombinaci mohou zabránit relapsům. Jedná se o antimykotika a antiseptika nebo antibiotika..

Užívání drogy v různých časech

Gestační věkIndikace pro použitíKontraindikace
První trimestrZvýšení počtu bílých krvinek, drozd. Po jmenování lékaře. Když jsou příznaky mírné a nemoc neohrožuje zdraví budoucí matky a dítěte, lékaři navrhují čekat na léčbu infekčních chorob do druhého trimestru..Přísně po jmenování lékaře, protože jakékoli léky v prvním trimestru je třeba užívat opatrně.
Druhý trimestrTerzhinan během těhotenství je předepsán, aby se zbavil choroboplodných zárodků, bakterií a hub, s výskytem silného svědění, pálení, otoků.Ve 2. trimestru se bere v úvahu pouze individuální nesnášenlivost nebo alergická reakce na složky.
Třetí trimestrLék je předepsán k infekci a také k normalizaci vaginální mikroflóry a obnovení sliznice a epitelu. Předepisuje se také k léčbě porodního kanálu, aby se zabránilo infekci dítěte kandidózou.Téměř každý je minimalizován, protože nervový systém se již vytvořil. Proto je jmenování určeno lékařem individuálně, jako v průběhu těhotenství.

K léčbě vaginitidy

Přidělení a jiné účinky

Někdy, když se terzhinanové čípky používají během těhotenství, může být žena vyděšená výskytem sekrecí. Je třeba určit důvody, proč k tomu dochází. To obvykle nemá negativní důsledky. Je to všechno o samotných svíčkách. Mají vlastnosti a po zavedení do vagíny se začnou rozpouštět pod vlivem tepla.

Sliz absorbuje hlavní část, zbytek zhasne. Proto může část léku vyjít během následujícího dne po použití. Toto je normální proces, který je normou. A stává se to při použití vaginálních čípků nebo při použití rektálních čípků. Neexistují žádné jiné důvody pro výskyt žlutého výboje.

Někdy se žena může po použití svíček cítit trochu nepohodlně. To může být vyjádřeno jako mírný pocit pálení, podráždění na kůži. V takovém případě je nutné se poradit s odborníkem, před tím by těhotná žena měla přestat užívat terzhinan. K tomu dochází, když má žena citlivou sliznici nebo je alergická na složky léčiva.

V každém případě jsou všechny vedlejší účinky vyjádřeny lokální reakcí. Stává se, že důvodem nesprávného zadání svíčky. U některých žen, zvýšená zranitelnost vagíny, pokud bolestivý pocit prochází rychle, nepřestávejte léčit.

Pokud do těla vstoupí dvojitá dávka léku, jeho složky mohou způsobit otravu těla a poškodit nenarozené dítě. Při orálním podání může léčivo pronikat placentou k dítěti. Dosud není doporučeno užívat terzhinan v prvním trimestru, je lepší počkat 16 týdnů těhotenství (pokud není naléhavá potřeba a lékař netrvá na užívání léku).

Po použití bude výběr

Nelze předávkovat lék, protože není absorbován do krve. Proto je nemožné zvýšit koncentraci. Při zvýšené dávce se stav může zhoršovat, kvůli čemuž bylo nutné brát lék. Reakce může být smíšená, příznaky se mohou zastavit, ale mohou zesílit. V tomto případě musíte svíčku odstranit a poradit se s gynekologem.

Kontraindikace jsou omezeny pouze individuální intolerancí a alergiemi. Působení terginan nepřesahuje vaginální sliznici. V každém případě by užívání léku mělo být pod dohledem odborníka, vezme lék s ohledem na charakteristiku stavu a vaše tělo.

Vlastnosti užívání drogy

Pokyny pro terginan říkají, že lék musí být používán v noci. Během těhotenství by měla žena zavést pilulku (před použitím musí být uchovávána v teplé vodě po dobu nejméně 30 sekund) hluboko do pochvy jednou denně. Před spaním je nejlepší čas, kdy žena může ležet a nehybně se pohybovat, což přispívá k normální absorpci drogy. Pokud používáte svíčky odpoledne, po zavedení alespoň 10-15 minut, musíte ležet. Délka léčby je obvykle 10 dní. Pokud má nastávající matka kandidovou vaginitidu, může lékař prodloužit kurz až o 20 dní.

Charakteristiky použití terzhinan v časném období až do 16 týdnů těhotenství spočívají v tom, že první trimestr je vždy nebezpečný pro užívání léků, a pokud existují nějaké patologie, stojí za to se řídit doporučeními specialisty. Ale nemůžete ignorovat zánětlivé procesy. Ve zvláštních případech předepisuje odborník individuální léčebný režim, bude nutné dodržovat jeho doporučení. Protože infekce může vést k předčasnému porodu nebo ukončení těhotenství.

Každá žena má individuální léčebný režim

Ve 2. trimestru nebezpečí jsou omezení menší než v 1. a 3. trimestru. Hlavní zákaz používání antibiotik, ale terzhinan je obsahuje v malém množství. Tento lék je proto bezpečný pro těhotnou ženu a dítě. Při nepříjemném nepohodlí zůstává dávka normální..

Ve 3. trimestru těhotenství, blížícím se době narození, nemusíte tělo silně zatěžovat. To se týká užívání terzhinan, jiných drog, stejně jako fyzického a emočního stresu. Až do posledního měsíce zůstává dávkování normální. Tento lék nemůžete použít sami, pouze po konzultaci s odborníkem.

Dámské recenze

V době 20 týdnů těhotenství byla provedena operace, děložní čípek byl sešit kvůli hrozbě potratu (odhalená isthmicko-cervikální nedostatečnost). Po ní, abych se vyhnul bakteriálním komplikacím, mi byl předepsán průběh antibiotických injekcí. Pak začalo bílé vypouštění a bylo zjištěno, že mám drozd. Lékař předepsal tablety terzhinan, pochyboval jsem, zda je lze užít během těhotenství. Přesto jsem absolvoval předepsaný kurz, po týdenním svědění se výtok zmizel. Po vyšetření doktor potvrdil, že vše prošlo. Už žádné takové problémy neexistovaly.

Ve 30. týdnu těhotenství se v příštím testu roztěru projevily známky bakteriální vaginózy. Gynekolog předepsal průběh užívání svíček terzhinan (1 tableta po dobu 7 dnů), poté preventivně 2krát týdně. Nejprve jsem byl zmaten výbojem po použití Terzhinan, ale pak jsem byl ujištěn, že to bylo normální, jen svíčka. Ve 37. týdnu těhotenství s opakovaným vyšetřením nátěru nebyly zjištěny žádné patologie. Dítě narozené zdravé.

Ve 39 týdnech jsem měl časté kontrakce, byl jsem hospitalizován. Při prvním vyšetření jim byla diagnostikována drozd. Léčili sliznici antiseptiky. Před porodem zbývají nejméně 4 hodiny, takže lékař představil vaginální tabletu terzhinan, jak mi bylo řečeno, aby se dítě při porodu neinfikovalo. Všechno šlo dobře, nedošlo k žádné infekci, dítě je zdravé.

O autorovi: Olga Borovikova

Terzhinan během těhotenství návod k použití

Stav těhotenství je vždy radostný proces, ale některé události mohou těhotnou ženu snadno znepokojit. Patří sem nejen podráždění, malátnost, únava a různé výkyvy nálad, ale také návštěvy ošetřujícího specialisty. Faktorem takových příznaků je nejčastěji jednoduchý drozd, ke kterému často dochází během těhotenství.

Onemocnění může také vyvolat různé druhy plísní Candida - jedná se o přirozené obyvatele vaginální mikroflóry, jejichž šíření je potlačeno zdravou a silnou imunitou ženy. V procesu očekávání dítěte však imunita ženy prudce klesá a stává se slabým. S tím vším je silná imunita velmi důležitá pro narození zdravého dítěte a právě tento příznak vytváří určitý začátek vývoje patogenní mikroflóry. Vaginální čípky Terzhinan jsou schopné pomoci v takové situaci během těhotenství.

Terzhinan během těhotenství

Během těhotenství jsou zvláště vyvolána různá onemocnění ve vaginální oblasti, která se vyskytují v důsledku mikroorganismů, bakterií a plísní Candida, jakož i trichomonád, vaginitidy a kandidózy různých forem. Z tohoto důvodu, pro normální fungování imunitního systému a pro odstranění nepříjemných příznaků, gynekologové předepisují speciální svíčky Terzhinan.

Složky obsažené v drogě Terzhinan.

Složení léčiva zahrnuje:

 1. Nystanin - látka testovaná zákazníky, která dobře zvládne léčbu většiny chorob a infekcí plísňového typu, zejména eliminuje kandidózu.
 2. Ternidazol - je považován za hlavní látku v tomto přípravku a vytváří zvýšenou aktivitu proti Trichomonas, přičemž toto vše má antibakteriální účinek.
 3. Prednisolon je lék, který patří do skupiny kortikosteroidů a jeho hlavní funkcí je úleva od různých typů zánětů v těle těhotné ženy..
 4. Neomycin je neomycin sulfát, který je považován za antibiotikum ze skupiny aminoglykosidů, což je tak důležité pro odstranění hnisavých patologií u nemocí a poruch vaginální mikroflóry u žen.

S ohledem na všechny možnosti složek léčiva se Terzhanin liší od ostatních podobných léků v účinném boji proti velkému počtu bakterií a mikroorganismů. S pomocí aktivních účinků na škodlivé patogeny a infekce lék inhibuje aktivitu a reprodukci škodlivých organismů. Svíčky také pozitivně ovlivňují mikroflóru pochvy, což pomáhá snižovat procesy zánětu v ní.

Svíčky Terzhinan během těhotenství

Terzhinan obvykle používají ženy nejen během těhotenství, ale také v každodenním životě, pokud je to tak důležité.

Hlavní kroky pro použití nástroje:

 1. Existuje bakteriální vaginitida.
 2. Plísňová vaginitida, včetně hub způsobených kandidou.
 3. Přítomnost smíšené vaginitidy.
 4. Trichomoniáza.
 5. Problémy v mikroflóře vagíny.

Stává se také, když se nástroj používá k prevenci různých nemocí, například:

 1. Před provedením jakýchkoli operací nebo postupů gynekologické povahy.
 2. Před potratem.
 3. Před porodem.
 4. Před implantací jakéhokoli nitroděložního zařízení, včetně cívek.
 5. Před vývojem hysterografie.
 6. Před vývojem diatermookoagulace děložního čípku a po tomto procesu.

Terzhinan může být někdy předepsán jako profylaktický přípravek proti různým infekcím během těhotenství prvního a posledního trimestru.

Cena tohoto léku závisí hlavně na počtu tobolek v jednom balení léku. Ve většině případů najdete ve farmaceutických institucích kartonové obaly, které nesou 6 nebo více svíček, jejichž cena se pohybuje od 370 do 550 rublů.

Mohu Terzhinan používat během těhotenství??

Nástroj nese antifungální, protizánětlivé, antiprotozoální a antibakteriální příznaky, které pozitivně ovlivňují normalizaci fungování vaginální mikroflóry. Lze Terzhinan užívat během těhotenství? Žena v procesu nošení dítěte může tento lék použít, pokud má určité příznaky nemoci, jakož i preventivní opatření.

Někdy se ženy bojí začít používat takové čípky vaginálního typu, protože obsahují antibiotikum. Podle recenzí mnoha odborných lékařů však tento lék působí pouze lokálně, aniž by se vstřebával do volného krevního řečiště, a proto není zcela schopen ovlivnit embryo dítěte a jeho další vývoj. Terzhinan lze použít v jakémkoli období těhotenství, stejně jako při kojení novorozence, protože pomocí lokálního působení nemohou částice léku proniknout do samotného mléka..

Nejčastěji se lék Terzhinan během těhotenství bere jako preventivní účinek, a to například v časných stádiích těhotenství, například když žena do té doby měla určité choroby ve vaginální sliznici, aby se zabránilo jejich opětovnému výskytu. V době, kdy se nemoc projevuje již v posledních trimestrech, používá lék žena, aby předešla infekci samotného dítěte, které v této době prochází porodním kanálem ženy.

Někdy se ženy začnou vážně obávat o výtokovém procesu po použití Terzhinan během těhotenství a vývoji hojného bílého výboje pěnivé povahy, ale tento proces znamená pouze to, že se léčivo pozitivně vylučuje a očistí sliznice těla od účinků patogenní mikroflóry..

Jaká je dávka léčiva a způsob aplikace

Podle předpisu léku by se Terzhinan během těhotenství měla podávat hluboko do pochvy jednou denně a jednu tobolku. Bylo by lepší to udělat před spaním, aby účinek léku trval co nejdéle. Pokud takové svíčky používáte ve dne, pak po zavedení léku musíte zůstat v poloze na zádech po dobu asi čtyř hodin.

Aby nedocházelo k náhodnému výhřezu pilulky z pochvy, je nejlepší nepoužívat hygienické tampony, protože tampon uzavře slizniční membránu před léčbou složkami léčiva a jednoduše nedojde ke správnému léčebnému účinku.

Průběh užívání léku se bude lišit od 7 do 10 dnů, ale s podrážděním vaginální sliznice nějakým druhem plísňového onemocnění by měl léčebný proces provádět sám lékař po dobu dvaceti dnů..

Zvláštní kontraindikace a nesnášenlivost léku

Před zahájením léčby si většina žen stěžuje na pálení a svědění v oblasti, která musí být léčena léky, ale léčba by z tohoto důvodu neměla být dokončena, protože takové jevy jsou odůvodněné a jsou považovány za normální reakci těla těhotné ženy na proces potlačování účinků patogenů na vaginu a její sliznice. Takové negativní pocity během normálního průběhu léčby se mohou projevit samy za pár dní. Pokud to však neučiníte do tří dnů a pocity pálení přetrvávají, měli byste se domluvit na schůzce se svým lékařem.

Terapeutický účinek tobolek na organismus nastává pouze lokálním způsobem expozice, proto nedojde k negativnímu dopadu na tělo budoucí matky a rostoucího dítěte..

Pravděpodobně lze jednu z hlavních kontraindikací užívání terzhaninu považovat za přítomnost individuální nesnášenlivosti vůči složkám, které tvoří léčivo, ale k tomu dochází velmi zřídka. Mezi příznaky v této době patří akutní pálení a silné svědění v pochvě, ke kterému dochází okamžitě po podání tobolky.

Aby se předešlo opětovné infekci touto nemocí a následným případům opětovného výskytu drozdu, je vhodné vyloučit během léčby všechny druhy sexuálních kontaktů, a tím by se vaše polovina měla podrobit určitému průběhu léčby drogami..

Co si lékaři myslí o účincích léku Terzhinan a vlastnostech jeho užívání?

Mnoho gynekologů trvá na tom, že čípky Terzhinan během těhotenství jsou považovány nejen za účinnou součást boje proti drozdům, vaginitidě a různým patologickým patologickým nálezům ženských pohlavních orgánů, ale jsou také zcela bezpečné pro dítě i těhotnou ženu..

V pokynech pro tento nástroj můžete vidět informace, že užívání léku během těhotenství je pouze se zvláštním doporučením lékaře a se zvláštní péčí. Například ve druhém a třetím trimestru se svíčky používají, pokud k tomu existuje zvláštní potřeba, například hrozba infekce embrya dítěte na začátku otevření děložního čípku nebo při porodu.

Jeden mýtus je rozšířený v tom, že čípky Terzhinan mohou změnit hormonální pozadí matky, dramaticky ji znovu vybudovat, což během těhotenství může nepříznivě ovlivnit celkové zdraví ženy, včetně ukončení těhotenství. Zároveň se to týká i jiných léků značky Terzhinan, jako jsou roztoky, injekce a perorální tobolky, které lékaři nikdy nepředepisují ženám v pozici.

Ženy někdy hovoří o nepříjemnostech a nepohodlích, které vznikají při zavádění svíčky, jakož i o nedostatečných léčivých účincích. Ale v případě, že se lék používá podle pokynů, neměly by vzniknout žádné nepříjemnosti nebo potíže. Před zavedením tobolky by měla být tobolka vložena do teplé vody po dobu 20-30 sekund. Kromě toho předehřátí svíčky pomůže rozpustit se mnohem rychleji, což činí léčebný účinek nejvyšší.

Je důležité si vždy pamatovat, že lék nemusíte používat podle svého uvážení, i když existují náznaky jeho použití. Léčbu Terzhinanem může předepsat pouze zkušený odborník. Používání samoléčení během těhotenství je pro život malého dítěte velmi nebezpečné.

Jak používat vaginální čípky?

Svíčky Terzhinan mají stejně jako jakýkoli jiný nástroj speciální vlastnosti a způsoby použití. Než začnete drogu užívat, měli byste ji komplexně prostudovat.

Terzhinan by se měl používat tímto způsobem:

 1. Před vložením svíčky do vagíny by měla být hodena do vařené vody při pokojové teplotě po dobu 30 sekund.
 2. Když se svíčka zcela zvlhne, měla by začít vstoupit, zatímco je v ležící poloze.
 3. Po zavedení svíčky musíte počkat asi 15 minut.
 4. Aby se zabránilo rozptýlení svíčky z vagíny během rozpouštění, měla by se používat pouze tehdy, když jdete spát.
 5. Proces léčby by měl pokračovat, i když těhotná žena má období.
 6. V případě hluboké vaginitidy může specialista prodloužit léčbu vaginálními čípky až na 20 dní.

Je třeba si uvědomit, že vaginitida bakteriální povahy může být svobodně zděděna sexuálně, a proto je vhodné, spolu s vaší vlastní léčbou, provést postup prevence partnera. Svíčky nebo tablety nelze použít perorálně, protože droga působí na tělo pouze lokálně.

Zvláštní účinky léku Terzhanin

Nástroj obsahuje speciální efekt:

 1. Antifungální.
 2. Preventivní.
 3. Antibakteriální.
 4. Léčení.
 5. Uklidňující.
 6. Protizánětlivé
 7. Antiprotozoální.

Kromě profylaxe proti drozdu se tento lék používá také k léčbě trichomonas a jiných gynekologických onemocnění mikroflóry nebo porodního kanálu těhotných žen..

Články O Neplodnosti